kwin - en to sa translation catalogue (750 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
sa: सूचकं अनग्राब् कर्तुं right control नुदन्तु

en: Press right control key to grab pointer
sa: सूचकं ग्रहीतुं दक्षिणनियन्त्रणकुंजी नुदन्तु

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
sa: WHERE Wayland रचनाकार %1

en: - Output disabled
sa: - आउटपुट् अक्षमम्

en: - Output dimmed
sa: - आउटपुट मन्द

en: Press right control to ungrab input
sa: इनपुट् अनग्रैब् कर्तुं right control नुदन्तु

en: Press right control key to grab input
sa: इनपुट् ग्रहीतुं right control key नुदन्तु

en: KDE Wayland Compositor
sa: केडीई वेलैण्ड रचनाकार

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
sa: ग्राफिक्स् रीसेट् इत्यस्य कारणेन डेस्कटॉप् प्रभावाः पुनः आरब्धाः

en: Suspend Compositing
sa: कम्पोजिटिंग निलम्बित करें

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
sa: <b>OpenGL compositing (पूर्वनिर्धारितं) पूर्वं KWin क्रैशं कृतवान् ।</b><br> एतत् चालकस्य दोषस्य कारणेन अधिकतया आसीत् ।<p> यदि भवान् मन्यते यत् भवान् तावत्पर्यन्तं स्थिरचालकं प्रति उन्नयनं कृतवान्,<br> भवान् एतत् रक्षणं पुनः सेट् कर्तुं शक्नोति परन्तु <b>अवगच्छन्तु यत् एतस्य परिणामः तत्क्षणं दुर्घटना भवितुम् अर्हति!</b></p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
sa: आवश्यकाः X विस्ताराः (XComposite तथा XDamage) उपलब्धाः न सन्ति ।

en: GLX/OpenGL is not available.
sa: GLX/OpenGL उपलब्धं नास्ति ।

en: Failed to open ICC profile "%1"
sa: ICC प्रोफाइल "%1" उद्घाटयितुं असफलम् ।

en: ICC profile "%1" doesn't exist
sa: ICC प्रोफाइल "%1" नास्ति

en: ICC profile "%1" is not usable for displays
sa: ICC प्रोफाइल "%1" प्रदर्शनानां कृते उपयोगी नास्ति

en: ICC profile "%1" has unsupported connection space, only XYZ is supported
sa: ICC प्रोफाइल "%1" इत्यत्र असमर्थितं संयोजनस्थानं अस्ति, केवलं XYZ समर्थितम् अस्ति

en: ICC profile "%1" is broken, input/output color space isn't RGB
sa: ICC प्रोफाइल "%1" भग्नम् अस्ति, निवेश/निर्गमवर्णस्थानं RGB नास्ति

en: ICC profile "%1" is broken, it has no whitepoint
sa: ICC प्रोफाइल "%1" भग्नम् अस्ति, तस्य श्वेतबिन्दुः नास्ति

en: ICC profile "%1" is broken, its whitepoint is invalid
sa: ICC प्रोफाइल "%1" भग्नम् अस्ति, तस्य श्वेतबिन्दुः अमान्यः अस्ति

en: ICC profile "%1" is broken, parsing chromatic adaptation matrix failed
sa: ICC प्रोफाइल "%1" भग्नम् अस्ति, वर्णात्मक अनुकूलनमात्रिकायाः ​​विश्लेषणं विफलम्

en: ICC profile "%1" is broken, inverting chromatic adaptation matrix failed
sa: ICC प्रोफाइल "%1" भग्नम् अस्ति, वर्णात्मक अनुकूलनमात्रिकायाः ​​उल्टावस्था विफलम्

en: ICC profile "%1" is broken, it has no primaries
sa: ICC प्रोफाइल "%1" भग्नम् अस्ति, तस्य प्राथमिकं नास्ति

en: ICC profile "%1" is broken, couldn't calculate its primaries
sa: ICC प्रोफाइल "%1" भग्नम् अस्ति, तस्य प्राथमिकगणना कर्तुं न शक्तवान्

en: ICC profile "%1" is broken, its primaries are invalid
sa: ICC प्रोफाइल "%1" भग्नम् अस्ति, तस्य प्राथमिकं अमान्यम् अस्ति

en: ICC profile "%1" with only BToD tags isn't supported
sa: केवलं BToD टैग् युक्तं ICC प्रोफाइल "%1" समर्थितं नास्ति

en: Color profile is missing TRC tags
sa: रङ्गप्रोफाइलं TRC टैग्स् गम्यते

en: Timestamp
sa: समयमुद्रिका

en: Timestamp (µsec)
sa: समयमुद्रिका (μsec)

[ctx: A mouse button]
en: Left
sa: वामः

[ctx: A mouse button]
en: Right
sa: दक्षिणः

[ctx: A mouse button]
en: Middle
sa: मध्यं

[ctx: A mouse button]
en: Back
sa: पृष्ठभागः

[ctx: A mouse button]
en: Forward
sa: अग्रतः

[ctx: A mouse button]
en: Task
sa: कार्य

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
sa: अतिरिक्त बटन 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
sa: अतिरिक्त बटन 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
sa: अतिरिक्त बटन 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
sa: अतिरिक्त बटन 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
sa: अतिरिक्त बटन 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
sa: अतिरिक्त बटन 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
sa: अतिरिक्त बटन 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
sa: अतिरिक्त बटन 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
sa: अतिरिक्त बटन 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
sa: अतिरिक्त बटन 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
sa: अतिरिक्त बटन 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
sa: अतिरिक्त बटन 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
sa: अतिरिक्त बटन 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
sa: अतिरिक्त बटन 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
sa: अतिरिक्त बटन 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
sa: अतिरिक्त बटन 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
sa: अतिरिक्त बटन 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
sa: अतिरिक्त बटन 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
sa: अतिरिक्त बटन 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
sa: अतिरिक्त बटन 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
sa: अतिरिक्त बटन 24

en: Input Device
sa: इनपुट डिवाइस

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
sa: सूचक गति

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta
sa: डेल्टा

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
sa: डेल्टा (न त्वरितम्)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
sa: वैश्विक स्थिति

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
sa: सूचक बटन दबाएँ

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
sa: कड्मल

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
sa: देशी बटन कोड

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
sa: बटनं दबाधितम्

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
sa: सूचक बटन विमोचन

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
sa: सूचक अक्ष

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
sa: आभिमुख्य

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
sa: क्षैतिज

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
sa: ऊर्ध्वाधर

[ctx: The angle delta of a pointer axis event]
en: Delta
sa: डेल्टा

[ctx: The normalized V120 angle delta of a pointer axis event. V120 is a technical term and shouldn't be changed.]
en: Delta (V120)
sa: डेल्टा (V१२०)

[ctx: A key press event]
en: Key Press
sa: कील दबाउ

[ctx: A key release event]
en: Key Release
sa: कील विमोचन

[ctx: A keyboard modifier]
en: Shift
sa: विहरति

[ctx: A keyboard modifier]
en: Control
sa: नियंत्रणं

[ctx: A keyboard modifier]
en: Alt
sa: सर्वे

[ctx: A keyboard modifier]
en: Meta
sa: मेटा

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
sa: कीपैड

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
sa: समूह-स्विच

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
sa: परिहरन

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
sa: कीलकोड

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
sa: Qt::कुंजी कोड

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
sa: Xkb प्रतीक

[ctx: The translated code interpreted as text]
en: Utf8
sa: उत्फ८

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
sa: संशोधकाः

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
sa: अधः स्पर्शं कुर्वन्तु

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
sa: बिन्दुपरिचयः

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
sa: वैश्विक स्थिति

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
sa: स्पर्श गति

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
sa: उपरि स्पर्शं कुर्वन्तु

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
sa: चुटकी प्रारम्भ

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
sa: अङ्गुलीगणना

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
sa: चुटकी अपडेट

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
sa: मापन

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
sa: कोण डेल्टा

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta x
sa: डेल्टा x

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta y
sa: डेल्टा तथा

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
sa: पिञ्च् अन्तम्

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
sa: चुटकी रद्द

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
sa: स्वाइप स्टार्ट

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
sa: अङ्गुलीगणना

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
sa: अद्यतनं स्वाइपं कुर्वन्तु

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta x
sa: डेल्टा x

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta y
sa: डेल्टा तथा

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
sa: अन्तं स्वाइपं कुर्वन्तु

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
sa: स्वाइप् रद्दं कृतम्

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
sa: स्विच टॉगल

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
sa: नोटबुक ढक्कन

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
sa: टैब्लेट् मोड्

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
sa: नुदति

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
sa: दूरे

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
sa: इत्युपरि

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
sa: राज्यम्‌

en: Tablet Tool Proximity
sa: टैबलेट टूल सामीप्यम्

en: Proximity
sa: सामीप्यम्

en: In
sa: इत्यस्मिन्‌

en: Out
sa: बहिः

en: Position
sa: स्थितिः

en: Tilt
sa: तिर्यक्

en: Rotation
sa: परिभ्रमणम्

en: Pressure
sa: प्रबलता

en: Buttons
sa: बटनम्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
sa: संशोधकाः

en: Tablet Tool Axis
sa: टैबलेट टूल अक्ष

en: Tablet Tool Tip
sa: टैब्लेट् टूल टिप्

en: Tip
sa: अग्र

en: Down
sa: अधः

en: Up
sa: उपरि

en: Tablet Tool Button
sa: टैबलेट टूल बटन

en: Button
sa: कड्मल

en: Pressed
sa: निपीडितम्

en: Tablet
sa: फलकम्

en: Tablet Pad Button
sa: टैबलेट पैड बटन

en: Tablet Pad Strip
sa: टैबलेट पैड पट्टी

en: Number
sa: संख्या

en: isFinger
sa: isFinger इति

en: Tablet Pad Ring
sa: टैबलेट पैड रिंग

[ctx: @label]
en: Effects
sa: प्रभावाः

en: No Mouse Buttons
sa: मूषकस्य बटनं नास्ति

[ctx: Mouse Button]
en: left
sa: वामः

[ctx: Mouse Button]
en: right
sa: दक्षिणः

[ctx: Mouse Button]
en: middle
sa: मध्यं

[ctx: Mouse Button]
en: back
sa: पृष्ठभागः

[ctx: Mouse Button]
en: forward
sa: अग्रतः

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
sa: अतिरिक्त 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
sa: अतिरिक्त 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
sa: अतिरिक्त 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
sa: अतिरिक्त 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
sa: अतिरिक्त 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
sa: अतिरिक्त 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
sa: अतिरिक्त 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
sa: अतिरिक्त 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
sa: अतिरिक्त 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
sa: अतिरिक्त 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
sa: अतिरिक्त 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
sa: अतिरिक्त 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
sa: अतिरिक्त 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
sa: अतिरिक्त 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
sa: अतिरिक्त 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
sa: अतिरिक्त 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
sa: अतिरिक्त 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
sa: अतिरिक्त 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
sa: अतिरिक्त 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
sa: अतिरिक्त

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
sa: अतिरिक्त 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
sa: अतिरिक्त 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
sa: अतिरिक्त 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
sa: अतिरिक्त 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
sa: कार्य

en: X11 Windows
sa: X11 विण्डोज

en: X11 Unmanaged Windows
sa: X11 अप्रबन्धितं विण्डोज

en: Wayland Windows
sa: वेलैण्ड् विण्डोज

en: Internal Windows
sa: आन्तरिक विण्डोज

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
sa: उतारना

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
sa: भार

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DebugConsole)
en: Debug Console
sa: त्रुटिनिवारणं कन्सोलम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
sa: Debug Console त्यजन्तु

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
sa: विण्डोज

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
sa: इनपुट घटनाएँ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
sa: इनपुट उपकरण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
sa: OpenGL रचनाकारः न प्रचलति

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
sa: OpenGL (ES) चालकस्य सूचना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
sa: व:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
sa: प्रतिपादकः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
sa: संस्करण:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
sa: छायाकरणभाषा संस्करणम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
sa: चालकः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
sa: GPU वर्गः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
sa: OpenGL संस्करणम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
sa: GLSL संस्करणम् :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
sa: मञ्चविस्तार

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
sa: OpenGL (ES) विस्तारः

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
sa: कीबोर्ड

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
sa: कीमैप लेआउट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
sa: वर्तमान विन्यासः :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
sa: सक्रिय संशोधकाः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
sa: एलईडी

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
sa: सक्रिय एलईडी

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
sa: क्लिपबोर्ड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
sa: प्राथमिक चयन

en: Window Manager
sa: विण्डो प्रबन्धक

en: PID of the application to terminate
sa: समाप्तुं आवेदनस्य पीआईडी

en: pid
sa: पिड

en: Hostname on which the application is running
sa: यस्मिन् होस्ट्-नाम अस्ति तस्मिन् अनुप्रयोगः चालितः अस्ति

en: hostname
sa: होस्टनाम

en: Caption of the window to be terminated
sa: समाप्तं कर्तव्यस्य विण्डो इत्यस्य कैप्शनम्

en: caption
sa: अवबोधक

en: Name of the application to be terminated
sa: समाप्त्यमानस्य आवेदनस्य नाम

en: name
sa: नामः

en: ID of resource belonging to the application
sa: अनुप्रयोगस्य संसाधनस्य ID

en: Time of user action causing termination
sa: समाप्तिकारकस्य उपयोक्तृक्रियायाः समयः

en: time
sa: कालः

en: KWin helper utility
sa: KWin सहायक उपयोगिता

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
sa: एषा सहायक-उपयोगिता प्रत्यक्षतया न आह्वनीया इति कल्प्यते ।

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
sa: <para><application>%1</application> प्रतिक्रियां न ददाति । किं भवन्तः एतत् अनुप्रयोगं समाप्तुं इच्छन्ति?</para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
sa: <para>"%1" <application>%2</application> इत्यस्य प्रतिक्रिया न ददाति । किं भवन्तः एतत् अनुप्रयोगं समाप्तुं इच्छन्ति?</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
sa: <para><emphasis strong='true'>एतत् अनुप्रयोगं समाप्तं कृत्वा तस्य सर्वाणि विण्डोः पिधास्यन्ति । यत्किमपि अरक्षितं दत्तांशं नष्टं भविष्यति।</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
sa: &%1 समाप्तं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
sa: &अधिककालं प्रतीक्ष्यताम्

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
sa: न प्रतिक्रियां ददाति

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
sa: प्रक्रिया ID: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
sa: होस्ट् नाम: %1

en: Touchpad
sa: टचपैड

en: Keyboard Layout Switcher
sa: कीबोर्ड लेआउट स्विचर

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sa: वामक्लिक् अथवा प्रविष्ट्या बलात् बन्दं कर्तुं विण्डो चिनोतु ।
    पलायनं कुर्वन्तु अथवा रद्दं कर्तुं राइट् क्लिक् कुर्वन्तु।

en: KWin
sa: केविन्

en: KDE window manager
sa: KDE विण्डो प्रबन्धकः

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
sa: (ग) १९९९-२०१९, द केडीई डेवलपर्स

en: Matthias Ettrich
sa: मथियस एट्रिच्

en: Cristian Tibirna
sa: क्रिस्टियन तिबिर्ना

en: Daniel M. Duley
sa: डैनियल एम. डुले

en: Luboš Luňák
sa: लुबोश लुňák

en: Martin Flöser
sa: मार्टिन् फ्लोसर

en: David Edmundson
sa: डेविड् एडमण्ड्सनः

en: Roman Gilg
sa: रोमन गिल्ग्

en: Vlad Zahorodnii
sa: व्लाद ज़ाहोरोदनी

en: Xaver Hugl
sa: जेवियर हग्ले

en: Disable configuration options
sa: विन्यासविकल्पान् निष्क्रियं कुर्वन्तु

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
sa: KWin अद्यतने n वारं दुर्घटनाम् अभवत् इति सूचयन्तु

en: Start a rootless Xwayland server.
sa: मूलहीनं Xwayland सर्वरं आरभत।

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
sa: श्रोतुं वेलैण्ड् सॉकेटस्य नाम। यदि सेट् न भवति तर्हि "wayland-0" इत्यस्य उपयोगः भवति ।

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
sa: X11 मञ्चे विण्डोड् मोड् मध्ये उपयोक्तुं X11 Display ।

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
sa: मञ्चे Wayland इत्यस्मिन् विण्डोड् मोड् इत्यस्मिन् उपयोक्तुं Wayland Display ।

en: Render to a virtual framebuffer.
sa: वर्चुअल् फ्रेमबफरं प्रति रेण्डर् कुर्वन्तु ।

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
sa: विण्डोड् मोड् कृते विस्तारः । पूर्वनिर्धारितविस्तारः १०२४ अस्ति ।

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
sa: विण्डोड् मोड् कृते ऊर्ध्वता । पूर्वनिर्धारित ऊर्ध्वता ७६८ अस्ति ।

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
sa: विण्डोड् मोड् कृते स्केल । पूर्वनिर्धारितं मूल्यं 1 अस्ति ।

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
sa: विण्डोड् मोड् मध्ये आउटपुट् रूपेण उद्घाटयितुं विण्डोस् संख्या । पूर्वनिर्धारितं मूल्यं 1 अस्ति

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
sa: आगच्छन्तसंयोजनानां कृते उपयोक्तुं Wayland socket । एतत् --socket इत्यनेन सह संयोजयित्वा socket इत्यस्य नामकरणं कर्तुं शक्यते

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
sa: Xwayland इत्यस्य आगच्छन्तसंयोजनानां कृते उपयोक्तुं XWayland सॉकेट् । एतत् बहुवारं सेट् कर्तुं शक्यते

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
sa: पूर्वं स्थापितं xwayland प्रदर्शनस्य नाम

en: Name of the xauthority file
sa: xauthority सञ्चिकायाः नाम

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
sa: अस्मात् उदाहरणात् निर्गच्छति अतः kwin_wayland_wrapper द्वारा पुनः आरभ्यतुं शक्यते ।

en: Render through drm node.
sa: drm नोड् इत्यस्य माध्यमेन रेण्डर् कुर्वन्तु।

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
sa: उपयोक्तुः विन्यासस्य अपेक्षया locale1 तः locale सूचनां निष्कासयन्तु

en: Input method that KWin starts.
sa: KWin आरभ्यते इति निवेशविधिः ।

en: Starts the session in locked mode.
sa: सत्रं लॉक्ड् मोड् मध्ये आरभते ।

en: Starts the session without lock screen support.
sa: लॉक् स्क्रीन समर्थनं विना सत्रं आरभते ।

en: Starts the session without global shortcuts support.
sa: वैश्विकशॉर्टकटसमर्थनं विना सत्रं आरभते ।

en: Disable KActivities integration.
sa: KActivities एकीकरण अक्षम करें।

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
sa: KWin द्वारा आरब्धस्य सत्रस्य अनुप्रयोगस्य बन्दीकरणानन्तरं निर्गच्छन्तु ।

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
sa: एकवारं Wayland तथा Xwayland सर्वरः आरब्धः चेत् अनुप्रयोगाः आरभ्यन्ते

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
sa: केविन् अस्थिरः अस्ति।
    पङ्क्तिबद्धरूपेण अनेकवारं दुर्घटनाम् अभवत् इव ।
    चालयितुं अन्यं विण्डो प्रबन्धकं चिन्वितुं शक्नुवन्ति:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
sa: kwin: प्रबन्धकचयनस्य दावान् कर्तुं असमर्थः, अन्यः wm चालितः? ( --replace इत्यस्य उपयोगेन प्रयतस्व)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
sa: kwin: अन्यः विण्डो प्रबन्धकः चालितः अस्ति ( --replace इत्यस्य उपयोगेन प्रयतस्व)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
sa: पूर्वमेव चालितं ICCCM2.0-अनुरूपं विण्डो प्रबन्धकं प्रतिस्थापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
sa: धुंधला बलम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
sa: प्रकाशः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
sa: समर्थः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
sa: कोलाहलबलम् :

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sa: वामक्लिक् अथवा प्रविष्ट्या वर्णचयनार्थं स्थानं चिनोतु ।
    पलायनं कुर्वन्तु अथवा रद्दं कर्तुं राइट् क्लिक् कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
sa: बलः:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
sa: मन्दः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
sa: गोदीः पटलाः च

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
sa: डेस्कटॉप

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
sa: खिडकीनां उपरि स्थापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
sa: विण्डो समूहेन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
sa: पूर्णपर्दे विण्डोज

[ctx: @action shortcut]
en: Disable Active Input Capture
sa: सक्रियइनपुटग्रहणं निष्क्रियं कुरु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
sa: अवधि:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
sa: मूलभूतम्‌

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
sa:  मिलीसेकेण्ड्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
sa: विण्डो ओपन एनिमेशन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
sa: घूर्णनधारः :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
sa: उपरितन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
sa: दक्षिणः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
sa: अधः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
sa: वामः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
sa: परिभ्रमणकोणः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
sa: दूरी:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
sa: विण्डो बन्द एनिमेशन

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
sa: कदापि न

en: %1 second | %1 seconds
sa[0]: %1 द्वितीयम्
sa[1]: %1 सेकण्ड्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide cursor on inactivity:
sa: निष्क्रियतायां कर्सरं गोपयन्तु :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide cursor on typing
sa: टङ्कने कर्सरं गोपयन्तु

en: Toggle Invert Effect
sa: Toggle Invert Effect इति

en: Toggle Invert Effect on Window
sa: विण्डो इत्यत्र Invert Effect इत्येतत् Toggle कुर्वन्तु

en: Invert Screen Colors
sa: स्क्रीन रङ्ग उल्टा करो

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
sa: तुच्छ

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
sa: सामान्य

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
sa: बृहत्‌

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
sa: अतीव विशालः

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
sa: विशालः

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
sa: अतीव विशालः

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
sa: अतिप्रमाणम्

en: Button size:
sa: बटनस्य आकारः :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
sa: विन्यास संवाद

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
sa: शीर्षक &संरेखण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
sa: केंद्र

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
sa: यदि विण्डो सीमा शीर्षकपट्टिकावर्णेन चित्रितव्या तर्हि एतत् विकल्पं पश्यन्तु । अन्यथा पृष्ठभूमिवर्णे चित्रितं भविष्यति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
sa: रङ्गिणी खिडकीसीमा

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
sa: यदि भवान् इच्छति यत् मूषकसूचकः यदा तेषां उपरि भ्रमति तदा बटन्स् क्षीणाः भवेयुः, दूरं गच्छन् पुनः क्षीणाः भवेयुः चेत् एतत् विकल्पं पश्यन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
sa: बटनं सजीवं कुर्वन्तु

en: The Caps Lock key has been activated
sa: Caps Lock कीलम् सक्रियम् अस्ति

en: The Caps Lock key is now inactive
sa: Caps Lock कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति

en: The Num Lock key has been activated
sa: Num Lock कीलम् सक्रियम् अस्ति

en: The Num Lock key is now inactive
sa: Num Lock कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति

en: The Scroll Lock key has been activated
sa: Scroll Lock कीलम् सक्रियम् अस्ति

en: The Scroll Lock key is now inactive
sa: Scroll Lock कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति

en: The Shift key is now active.
sa: Shift कीलम् अधुना सक्रियम् अस्ति ।

en: The Shift key is now inactive.
sa: Shift कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Control key is now active.
sa: इदानीं Control कीलम् सक्रियम् अस्ति ।

en: The Control key is now inactive.
sa: Control कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Alt key is now active.
sa: अधुना Alt कीलम् सक्रियम् अस्ति ।

en: The Alt key is now inactive.
sa: Alt कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

en: The Meta key is now active.
sa: मेटा कीलम् अधुना सक्रियम् अस्ति ।

en: The Meta key is now inactive.
sa: मेटा कीलम् अधुना निष्क्रियम् अस्ति ।

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
sa: सक्रियं कुर्वन्ति

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
sa: पिधानं करोतु

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: min
sa: मि

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
sa: न्यूनतमं कुरुत

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: max
sa: अधिकतमम्

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
sa: अधिकतमं कुर्वन्तु

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
sa: पूर्णपर्दे

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
sa: छाया

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
sa: उपरि स्थापयतु

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
sa: अधः स्थापयन्तु

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
sa: कोष्ठ

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
sa: नामः

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
sa: अप्पनाम

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
sa: डेस्कटॉप् इति

en: Switch to desktop %1
sa: डेस्कटॉप %1 प्रति स्विच् कुर्वन्तु

en: Close running window on %1
sa: %1 इत्यत्र चालितं विण्डो पिधाय

en: (Un)minimize running window on %1
sa: %1 इत्यत्र चालितं विण्डो (Un)minimize कुर्वन्तु

en: Maximize/restore running window on %1
sa: %1 इत्यत्र चालितं विण्डो अधिकतमं/पुनर्स्थापनं कुर्वन्तु

en: Toggle fullscreen for running window on %1
sa: %1 इत्यत्र विण्डो चालयितुं पूर्णपर्दे टॉग्ल् कुर्वन्तु

en: (Un)shade running window on %1
sa: %1 इत्यत्र चालितं विण्डो (Un)shade कुर्वन्तु

en: Toggle keep above for running window on %1
sa: %1 इत्यत्र विण्डो चालयितुं उपरि keep toggle कुर्वन्तु

en: Toggle keep below running window on %1
sa: %1 इत्यत्र चालयन् विण्डो इत्यस्य अधः स्थापयन्तु इति टॉग्ल् कुर्वन्तु

en: Activate running window on %1
sa: %1 इत्यत्र चालितं विण्डो सक्रियं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
sa: कृष्णवर्णं प्रति फीका (केवलं पूर्णपर्दे स्प्लैशस्क्रीन्स्)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
sa: एनिमेशन अवधिः :

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
sa: मूलभूतम्‌

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
sa: आकृति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
sa: &विस्तार:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
sa: &औनत्यम्‌:

en: Toggle Mouse Click Animation
sa: Toggle Mouse Click Animation इति

[ctx: Left mouse button]
en: Left
sa: वामः

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
sa: मध्यं

[ctx: Right mouse button]
en: Right
sa: दक्षिणः

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
sa: मूलभूत सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
sa: वाममूषकस्य बटनस्य वर्णः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
sa: मध्य माउस बटन रङ्ग:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
sa: राइट् माउस बटन रङ्ग:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
sa: उन्नत सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
sa: वलयः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
sa: रेखाविस्तारः :

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
sa:  पिक्सेल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
sa: रिंग अवधिः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
sa: रिंग त्रिज्या :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
sa: वलयगणना :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
sa: पाठ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
sa: फन्ट् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
sa: पाठं दर्शयतु :

en: Clear All Mouse Marks
sa: सर्वाणि मूषकचिह्नानि स्वच्छानि कुर्वन्तु

en: Clear Last Mouse Mark
sa: अन्तिममूषकचिह्नं स्पष्टं कुर्वन्तु

en: Clear Mouse Marks
sa: मूषकचिह्नानि स्पष्टानि कुर्वन्तु

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
sa[0]:  पिक्सेल
sa[1]:  पिक्सेल्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
sa: स्वरूपम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
sa: विस्तार:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
sa: &वर्ण:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
sa: मोडिफायर् कील्स् धारयित्वा मूषकं चालयित्वा मूषकेन आकर्षयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
sa: मुक्त आकर्षक संशोधक कुञ्जिकाः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawalt) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawalt) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Alt)
en: Alt
sa: सर्वे

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Shift)
en: Shift
sa: विहरति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawmeta) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawmeta) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Meta)
en: Meta
sa: मेटा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
sa: बाण आकर्षण संशोधककुंजीः :

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
sa: रात्रौ प्रकाशः निलम्बितः

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
sa: रात्रौ प्रकाशः पुनः आरब्धः

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
sa: रात्रौ प्रकाशं निलम्बयन्तु/पुनः आरभत

en: Color Temperature Preview
sa: रङ्ग तापमान पूर्वावलोकन

[ctx: @label]
en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
sa: Overview तथा Grid View इत्येतयोः माध्यमेन चक्रं कुर्वन्तु

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
sa: Grid View तथा Overview इत्येतयोः माध्यमेन चक्रं कुर्वन्तु

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
sa: Toggle अवलोकनम्

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
sa: ग्रिड् दृश्यं टॉगल कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
sa: न्यूनतमविण्डोजस्य अवहेलना कुर्वन्तु :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Organize windows in the Grid View:
sa: Grid View इत्यस्मिन् विण्डोस् व्यवस्थितं कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
sa: अन्वेषणपरिणामेषु फ़िल्टर कृताः विण्डोः सन्ति:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
sa: Overview तथा Grid View इत्येतयोः माध्यमेन चक्रं कुर्वन्तु

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
sa: Toggle अवलोकनम्

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
sa: ग्रिड् दृश्यं टॉगल कुर्वन्तु

en: Delete Virtual Desktop
sa: वर्चुअल् डेस्कटॉपं विलोपयन्तु

en: Add Virtual Desktop
sa: वर्चुअल् डेस्कटॉप् योजयन्तु

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
sa: अन्ये Virtual Desktops दर्शयितुं न सन्ति

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
sa: वर्चुअल् डेस्कटॉप् योजयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
sa: वर्चुअल् डेस्कटॉप्स् विन्यस्तं कुर्वन्तु...

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
sa: न मेलयुक्ताः खिडकयः

en: Drag Down To Close
sa: Drag Down To Close इति

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
sa: विण्डो बन्दं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
sa: खिडकी खुला स्केल :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
sa: खिडकी बन्द स्केल :

en: Failed to start main PipeWire loop
sa: मुख्यं PipeWire पाशं आरभ्यतुं असफलम्

en: Failed to create PipeWire context
sa: PipeWire सन्दर्भं निर्मातुं असफलम्

en: Failed to connect PipeWire context
sa: PipeWire सन्दर्भं संयोजयितुं असफलम्

en: Could not find window id %1
sa: %1 विण्डो id न ज्ञातम्

en: Could not find output
sa: उत्पादनं न प्राप्नोत्

en: Invalid region
sa: अमान्यः प्रदेशः

en: OpenGL compositing is required for screencasting
sa: स्क्रीनकास्टिंग् कृते OpenGL कम्पोजिटिङ्ग् आवश्यकम् अस्ति

en: Failed to create PipeWire stream
sa: PipeWire धारा निर्मातुं असफलम्

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sa: लेफ्ट क्लिक् अथवा एन्टेर् इत्यनेन स्क्रीन शॉट् कृते विण्डो इत्यस्य चयनं कुर्वन्तु ।
    पलायनं कुर्वन्तु अथवा रद्दं कर्तुं राइट् क्लिक् कुर्वन्तु।

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sa: लेफ्ट क्लिक् अथवा एन्टेर् इत्यनेन स्क्रीन शॉट् रचयन्तु।
    पलायनं कुर्वन्तु अथवा रद्दं कर्तुं राइट् क्लिक् कुर्वन्तु।

[ctx: @label]
en: Compositing
sa: रचनाकरणम्

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
sa: एषः प्रभावः मापदण्डः नास्ति

[ctx: @label]
en: Paint Duration
sa: रङ्ग अवधि

[ctx: @label]
en: Paint Amount
sa: रङ्ग राशि

[ctx: @label]
en: Current FPS
sa: वर्तमान FPS

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
sa: अधिकतम FPS

en: Toggle Show Paint
sa: Toggle Show Paint इति

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
sa: डेस्कटॉप् मध्ये अन्तरम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
sa: क्षैतिज:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
sa: ऊर्ध्वाधर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
sa: डेस्कटॉप पृष्ठभूमि स्लाइड

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: Shift कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: Control कीलं ताडितम् अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियम् अस्ति ।

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: Alt कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: मेटा कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
sa: AltGr कीलः ताडितः अस्ति, अधुना निम्नलिखितस्य सर्वेषां कीलदबावानां कृते सक्रियः अस्ति ।

en: Toggle Thumbnail for Current Window
sa: वर्तमान विण्डो कृते लघुचित्रं टॉगल कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
sa: अधिकतम & चौड़ाई :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
sa: &अन्तरालम् :

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
sa:  पिक्सेल्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
sa: &अस्पष्टता :

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Opacity)
en:  %
sa:  % .

en: Toggle Tiles Editor
sa: टाइल्स एडिटर टॉगल

en: Padding:
sa: गद्दी : गद्दी :

en: Load Layout…
sa: लोड लेआउट...

en: Close
sa: पिधानं करोतु

en: Split Left/Right
sa: वाम/दक्षिण विभक्त

en: Split Top/Bottom
sa: विभक्तं उपरि/तलम्

en: Add Floating Tile
sa: Floating Tile योजयन्तु

en: Delete
sa: लुप्

en: Track mouse
sa: मूषकं ट्रैक कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
sa: इत्यनेन सह ट्रिगर इफेक्ट् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
sa: कीबोर्ड शॉर्टकट् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
sa: संशोधककुंजीः :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
sa: पारदर्शिता

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
sa: सामान्य पारदर्शिता सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
sa: कम्बोबॉक्स पॉपअप्स: .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
sa: अपारदर्शी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
sa: संवादाः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
sa: पारदर्शी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
sa: मेनूः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
sa: चलन्तः खिडकयः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
sa: निष्क्रियविण्डोः :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
sa: मेनू पारदर्शिता स्वतन्त्रतया सेट् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
sa: ड्रॉपडाउन मेनूः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
sa: पॉपअप मेनूः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
sa: विदीर्ण-मेनूः :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
sa: विडियो वाल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
sa: आवेदनं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist)
en: vlc, xv, vdpau, smplayer, dragon, xine, ffplay
sa: vlc, xv, vdpau, smplayer, अजगर, xine, ffplay

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
sa: विण्डो क्लास् इत्यस्य अल्पविरामेन पृथक्कृता सूची

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
sa: सर्वे

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
sa: उपेक्षा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
sa: न कश्चित्

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
sa: वर्तमान विण्डोज (वर्तमान डेस्कटॉप) Toggle

en: Toggle Present Windows (All desktops)
sa: वर्तमान विण्डोज (सर्व डेस्कटॉप्) Toggle .

en: Toggle Present Windows (Window class)
sa: वर्तमान विण्डोज (Window class) Toggle कुर्वन्तु ।

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
sa: Toggle Present Windows (वर्तमान डेस्कटॉप् मध्ये विण्डो क्लास्)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
sa: &minimized windows इत्यस्य अवहेलना कुर्वन्तु

en: No Matches
sa: न मेलः

en: No Windows
sa: न विण्डोज

en: Filter windows…
sa: विण्डोज फ़िल्टर...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
sa: उन्नतं

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
sa: &कठोरता :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
sa: आकर्षति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
sa: &चल कारक :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
sa: चलने सति Wo&bble

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
sa: &आकारं परिवर्तयन् डगमगातु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
sa: &उन्नत मोड सक्षम करें

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
sa: &डगमगाति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
sa: न्यूनम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
sa: अधिकः

en: Move Zoomed Area to Left
sa: Zoomed Area इत्येतत् Left - मध्ये चालयन्तु

en: Move Zoomed Area to Right
sa: Zoomed Area इत्येतत् Right - मध्ये चालयन्तु

en: Move Zoomed Area Upwards
sa: जूम कृतक्षेत्रं ऊर्ध्वं चालयन्तु

en: Move Zoomed Area Downwards
sa: जूम कृतक्षेत्रं अधः गच्छन्तु

en: Move Mouse to Focus
sa: मूषकं फोकस प्रति चालयन्तु

en: Move Mouse to Center
sa: मूषकं केन्द्रं प्रति स्थानान्तरयन्तु

en: Move Left
sa: वामभागे गच्छतु

en: Move Right
sa: दक्षिणतः गच्छतु

en: Move Up
sa: उपरि गच्छतु

en: Move Down
sa: अधः गच्छतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
sa: जूम-इन् तथा जूम-आउट् इत्यत्र परिभाषितेन जूम-फैक्टर् द्वारा जूम परिवर्तनं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom factor:
sa: जूम कारक :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Show pixel grid at zoom level:
sa: जूमस्तरस्य पिक्सेलजालं दर्शयतु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse pointer:
sa: मूषकसूचकः :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
sa: मूषक-सूचकस्य दृश्यता ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
sa: मापन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
sa: स्थापय

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
sa: गोपयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse tracking:
sa: मूषकस्य अनुसरणं :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
sa: मूषकस्य गतिं पश्यन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
sa: आनुपातिक

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
sa: केन्द्रित

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
sa: नोद

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
sa: अक्षमित

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
sa: केन्द्रितस्थानस्य अनुसरणं सक्षमं कुर्वन्तु। अस्य प्रति अनुप्रयोगं QAccessible सक्षमीकरणस्य आवश्यकता अस्ति ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1") ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable focus tracking
sa: फोकस ट्रैकिंग् सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
sa: पाठकर्सरस्य अनुसरणं सक्षमं कुर्वन्तु । अस्य प्रति अनुप्रयोगं QAccessible सक्षमीकरणस्य आवश्यकता अस्ति ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1") ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable text cursor tracking
sa: पाठकर्सर-निरीक्षणं सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
sa: कुल नियमगणना (विरासत)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
sa: नियमसमूहानां क्रमबद्धसूची

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
sa: नियमवर्णनम्

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
sa: नियमविवरण (विरासत)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
sa: एतत् नियमं विलोपयन्तु (आयातेषु उपयोगाय)

note: i18n: ectx: label, entry (enabled), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: This rule is enabled
sa: एषः नियमः सक्षमः अस्ति

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
sa: विण्डो क्लास (अनुप्रयोग) .

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
sa: विण्डो वर्गः स्ट्रिंग् मेलप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
sa: सम्पूर्णं विण्डो वर्गं मेलयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
sa: खिडकी भूमिका

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
sa: विण्डो भूमिका स्ट्रिंग् मेलप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
sa: विण्डो शीर्षक

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
sa: विण्डो शीर्षक स्ट्रिंग् मेल प्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
sa: यन्त्र (होस्टनाम)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
sa: यन्त्रस्य स्ट्रिंग् मेलप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
sa: विण्डो प्रकाराः ये मेलन्ति

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
sa: प्रारम्भिक स्थापन

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
sa: प्रारम्भिक नियुक्ति नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
sa: खिडकी स्थिति

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
sa: विण्डो स्थिति नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
sa: खिडकी आकार

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
sa: विण्डो आकार नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
sa: खिडकी न्यूनतम आकार

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
sa: विण्डो न्यूनतम आकार नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
sa: विण्डो अधिकतम आकार

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
sa: विण्डो अधिकतम आकार नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
sa: सक्रिय अपारदर्शिता

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
sa: सक्रिय अस्पष्टता नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
sa: निष्क्रिय अपारदर्शिता

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
sa: निष्क्रिय अपारदर्शिता नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
sa: अनुरोधित ज्यामितिम् अवहेलयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
sa: अनुरोधितं ज्यामितिनियमप्रकारस्य अवहेलनां कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
sa: Desktop Ids इत्यस्य सूची

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
sa: Desktop Ids नियमप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
sa: स्क्रीन सङ्ख्या

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
sa: स्क्रीन संख्या नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
sa: गतिविधि

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
sa: गतिविधिनियमप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
sa: लम्बवत् अधिकतमं कृतम्

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
sa: अधिकतमं लम्बवत् नियमप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
sa: क्षैतिजरूपेण अधिकतमं कृतम्

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
sa: अधिकतमं क्षैतिजरूपेण नियमप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
sa: न्यूनतमं कृतम्

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
sa: न्यूनतमं नियमप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
sa: छायाकृतम्

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
sa: छायाकृतः नियमप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
sa: कार्यपट्टिकां त्यजन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
sa: कार्यपट्टी नियमप्रकारं त्यजन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
sa: पेजरं त्यजन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
sa: पेजर नियमप्रकारं त्यजन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
sa: स्विचरं त्यजन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
sa: स्विचर नियमप्रकारं त्यजन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
sa: उपरि स्थापयतु

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
sa: नियमप्रकारस्य उपरि स्थापयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
sa: अधः स्थापयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
sa: नियमप्रकारस्य अधः स्थापयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
sa: पूर्णपर्दे

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
sa: पूर्णपर्दे नियमप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
sa: शीर्षकपट्टिका च फ्रेम च नास्ति

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
sa: शीर्षकपट्टिकानियमप्रकारः नास्ति

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
sa: शीर्षकपट्टिकायाः वर्णः योजना च

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
sa: शीर्षकपट्टिका वर्ण नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
sa: खण्ड रचना

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
sa: Block Compositing नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
sa: चोरीनिवारणं केन्द्रीक्रियताम्

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
sa: फोकस चोरी निवारण नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
sa: फोकस रक्षण

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
sa: फोकस संरक्षण नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
sa: ध्यानं स्वीकुरुत

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
sa: Focus नियमप्रकारं स्वीकुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
sa: निमील्यम्

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
sa: बन्दयोग्य नियमप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
sa: समानेन सह स्वसमूहः

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
sa: समाननियमप्रकारेन सह स्वसमूहः

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
sa: अग्रभूमितः स्वसमूहः

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
sa: अग्रभूमिनियमप्रकारे स्वसमूहः

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
sa: आईडी द्वारा स्वसमूह

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
sa: ID नियमप्रकारेन स्वसमूहः

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
sa: ज्यामितिप्रतिबन्धानां पालनम्

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
sa: ज्यामितिप्रतिबन्धानां नियमप्रकारस्य पालनम्

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
sa: शॉर्टकट

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
sa: शॉर्टकट नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
sa: वैश्विकशॉर्टकट् इत्यस्य अवहेलना कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
sa: वैश्विकशॉर्टकट् नियमप्रकारस्य अवहेलना कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
sa: डेस्कटॉप सञ्चिकानाम

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
sa: डेस्कटॉप सञ्चिकानाम नियमप्रकारः

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
sa: स्तर

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
sa: स्तर नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
sa: AdaptiveSync नियम प्रकार

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
sa: टीयरिंग् अनुमन्यताम्

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
sa: चीर नियम प्रकार

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
sa: संवादः

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
sa: लॉगआउट् रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
sa: तथापि लॉग आउट् कुर्वन्तु

en: The following applications did not close:
    %1
    Logging out anyway in 2 minutes.
sa: निम्नलिखित-अनुप्रयोगाः बन्दाः न अभवन् ।
    %1
    तथापि २ निमेषेषु लॉग आउट् करणम्।

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
sa: डेस्कटॉप् दर्शयतु

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
sa: न उद्घाटिताः खिडकयः

en: Walk Through Windows
sa: विण्डोजद्वारा चलन्तु

en: Walk Through Windows (Reverse)
sa: विण्डोजद्वारा चलन्तु (विपरीतम्) .

en: Walk Through Windows Alternative
sa: Walk Through Windows विकल्पः

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
sa: Walk Through Windows विकल्पः (विपरीतः)

en: Walk Through Windows of Current Application
sa: वर्तमान अनुप्रयोगस्य विण्डोजद्वारा चलन्तु

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
sa: वर्तमान अनुप्रयोगस्य विण्डोजद्वारा चलन्तु (विपरीतम्)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
sa: वर्तमान अनुप्रयोग विकल्पस्य विण्डोजद्वारा चलन्तु

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
sa: वर्तमान अनुप्रयोगस्य विकल्पस्य विण्डोजद्वारा चलन्तु (विपरीतम्)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
sa: Window Switcher संस्थापनं भग्नम् अस्ति, संसाधनाः अनुपलब्धाः सन्ति ।
    अस्य विषये स्ववितरणं सम्पर्कं कुर्वन्तु।

en: Move the tablet to the next output
sa: टैब्लेट् अग्रिम-आउटपुट् प्रति चालयन्तु

en: Tablet moved to %1
sa: टैब्लेट् %1 प्रति गतः

en: Tablets switched outputs
sa: टैब्लेट् आउटपुट् स्विच् कृतवन्तः

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
sa: भवता तस्य सीमां विना विण्डो दर्शयितुं चितम् ।
    सीमां विना, भवन्तः मूषकस्य उपयोगेन पुनः सीमां सक्षमं कर्तुं न शक्नुवन्ति: तस्य स्थाने विण्डो ऑपरेशन्स मेन्यू उपयुज्यताम्, %1 कीबोर्ड शॉर्टकट् इत्यस्य उपयोगेन सक्रियम् ।

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
sa: भवता पूर्णपर्दे मोड् मध्ये विण्डो दर्शयितुं चितम् ।
    यदि अनुप्रयोगे एव पूर्णपर्दे मोडं निष्क्रियं कर्तुं विकल्पः नास्ति तर्हि भवान् मूषकस्य उपयोगेन पुनः अक्षमं कर्तुं न शक्नोति: तस्य स्थाने विण्डो ऑपरेशन्स मेन्यू उपयुज्यताम्, %1 कीबोर्डशॉर्टकट् इत्यस्य उपयोगेन सक्रियम्

en: &Move
sa: &चलनम्

en: &Resize
sa: &आकारं परिवर्तयतु

en: Keep &Below Others
sa: अन्येभ्यः &अधः स्थापयन्तु

en: &Fullscreen
sa: &पूर्णपर्दे

en: &Shade
sa: &छाया

en: &No Titlebar and Frame
sa: &कोऽपि Titlebar and Frame नास्ति

en: Set Window Short&cut…
sa: विण्डो शॉर्ट&कट सेट् कुर्वन्तु...

en: Configure Special &Window Settings…
sa: विशेष &विण्डो सेटिंग्स् विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Configure S&pecial Application Settings…
sa: S&pecial Application सेटिंग्स् विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Ma&ximize
sa: मा&ximize इति

en: Mi&nimize
sa: मि&निमिज इति

en: &More Actions
sa: &अधिक क्रिया

en: &Close
sa: &पिधानं करोतु

en: &Extensions
sa: &विस्तार

en: &Desktops
sa: &डेस्कटॉप्स

en: Move to &Desktop
sa: &Desktop इत्यत्र गच्छन्तु

en: Move to &Screen
sa: &Screen इत्यत्र गच्छन्तु

en: Show in &Activities
sa: &क्रियाकलापेषु दर्शयतु

en: Move &To Current Desktop
sa: &To Current Desktop

en: &All Desktops
sa: &सर्व डेस्कटॉप्

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
sa: &नव डेस्कटॉप

en: Move to %1
sa: %1 प्रति गच्छन्तु

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
sa: &New Desktop इत्यत्र योजयतु

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
sa: New Desktop इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
sa: स्क्रीन &%1 (%2) 1.1.

en: &All Activities
sa: &सर्व क्रियाकलापाः

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
sa: <b>%1</b> पूर्वमेव प्रयुक्तम् अस्ति

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
sa: <b>%1</b> %3 मध्ये %2 इत्यनेन उपयुज्यते

en: Window Operations Menu
sa: विण्डो ऑपरेशन्स मेनू

en: Close Window
sa: विण्डो बन्दं कुर्वन्तु

en: Maximize Window
sa: विण्डो अधिकतमं कुर्वन्तु

en: Maximize Window Vertically
sa: विण्डो लंबवत अधिकतमं कुर्वन्तु

en: Maximize Window Horizontally
sa: क्षैतिजरूपेण विण्डो अधिकतमं कुर्वन्तु

en: Minimize Window
sa: विण्डो न्यूनीकरोतु

en: Shade Window
sa: छाया खिडकी

en: Move Window
sa: विण्डो चालयन्तु

en: Resize Window
sa: विण्डो इत्यस्य आकारं परिवर्तयतु

en: Raise Window
sa: खिडकी उत्थापयतु

en: Lower Window
sa: निम्न खिडकी

en: Toggle Window Raise/Lower
sa: विण्डो उत्थापनं/नीचीकरणं टॉगल कुर्वन्तु

en: Make Window Fullscreen
sa: विण्डो पूर्णपटलं कुर्वन्तु

en: Toggle Window Titlebar and Frame
sa: विण्डो शीर्षकपट्टिकां फ्रेमं च टॉगल कुर्वन्तु

en: Keep Window Above Others
sa: अन्येभ्यः उपरि विण्डो रक्षन्तु

en: Keep Window Below Others
sa: अन्येषां अधः खिडकीं स्थापयन्तु

en: Activate Window Demanding Attention
sa: ध्यानं आग्रही विण्डो सक्रियं कुर्वन्तु

en: Setup Window Shortcut
sa: सेटअप विण्डो शॉर्टकट

en: Move Window to the Center
sa: विण्डो इत्येतत् केन्द्रं प्रति गच्छन्तु

en: Move Window Right
sa: विण्डो राइट् चालयन्तु

en: Move Window Left
sa: विण्डो वामभागे चालयन्तु

en: Move Window Up
sa: विण्डो उपरि चालयन्तु

en: Move Window Down
sa: विण्डो अधः चालयन्तु

en: Expand Window Horizontally
sa: विण्डो क्षैतिजरूपेण विस्तारयन्तु

en: Expand Window Vertically
sa: विण्डो लंबवत विस्तारं कुर्वन्तु

en: Shrink Window Horizontally
sa: खिडकी क्षैतिज रूप से संकुचित करें

en: Shrink Window Vertically
sa: खिडकी लंबवत संकुचित करें

en: Quick Tile Window to the Left
sa: वामभागे द्रुत टाइल विण्डो

en: Quick Tile Window to the Right
sa: द्रुत टाइल विण्डो दक्षिणतः

en: Quick Tile Window to the Top
sa: शीघ्रं टाइल् विण्डो उपरि गच्छति

en: Quick Tile Window to the Bottom
sa: त्वरित टाइल विण्डो तः अधः

en: Quick Tile Window to the Top Left
sa: उपरि वामभागे द्रुत टाइल विण्डो

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
sa: त्वरित टाइल विण्डो अधः वामभागे

en: Quick Tile Window to the Top Right
sa: उपरि दक्षिणतः द्रुत टाइल विण्डो

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
sa: त्वरित टाइल विण्डो अधः दक्षिणतः

en: Switch to Window Above
sa: Window Above इत्यत्र स्विच कुर्वन्तु

en: Switch to Window Below
sa: Window Below इत्यत्र गच्छन्तु

en: Switch to Window to the Right
sa: Window to the Right इत्यत्र गच्छन्तु

en: Switch to Window to the Left
sa: वामभागे विण्डो इत्यत्र गच्छन्तु

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
sa: सक्रियविण्डो इत्यस्य अस्पष्टतां ५% वर्धयन्तु ।

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
sa: सक्रियविण्डो इत्यस्य अस्पष्टतां ५% न्यूनीकरोतु ।

en: Keep Window on All Desktops
sa: Window इत्येतत् All Desktops इत्यत्र स्थापयन्तु

en: Custom Quick Tile Window to the Left
sa: वामतः कस्टम् त्वरित टाइल विण्डो

en: Custom Quick Tile Window to the Right
sa: कस्टम् त्वरित टाइल विण्डो दक्षिणतः

en: Custom Quick Tile Window to the Top
sa: शीर्षं प्रति कस्टम् त्वरित टाइल विण्डो

en: Custom Quick Tile Window to the Bottom
sa: Custom Quick Tile Window to the bottom इति

en: Window to Desktop %1
sa: डेस्कटॉप %1 प्रति विण्डो

en: Window to Next Desktop
sa: अग्रिम डेस्कटॉप् प्रति विण्डो

en: Window to Previous Desktop
sa: पूर्व डेस्कटॉप् प्रति विण्डो

en: Window One Desktop to the Right
sa: विण्डो एकं डेस्कटॉपं दक्षिणतः

en: Window One Desktop to the Left
sa: विण्डो एकं डेस्कटॉप् वामतः

en: Window One Desktop Up
sa: विण्डो एक डेस्कटॉप अप

en: Window One Desktop Down
sa: विण्डो एकं डेस्कटॉपं अधः

en: Move Window to Screen %1
sa: विण्डोस् स्क्रीन %1 मध्ये स्थानान्तरयन्तु

en: Move Window to Next Screen
sa: विण्डो इत्येतत् अग्रिमपर्दे गच्छन्तु

en: Move Window to Previous Screen
sa: विण्डो पूर्वपर्दे स्थानान्तरयन्तु

en: Move Window One Screen to the Right
sa: Window One Screen इत्येतत् दक्षिणतः चालयन्तु

en: Move Window One Screen to the Left
sa: Window One Screen इत्येतत् वामभागे गच्छन्तु

en: Move Window One Screen Up
sa: विण्डो एकं स्क्रीनम् उपरि चालयन्तु

en: Move Window One Screen Down
sa: विण्डो एकं स्क्रीनम् अधः चालयन्तु

en: Switch to Screen %1
sa: Screen %1 इत्यत्र स्विच कुर्वन्तु

en: Switch to Next Screen
sa: Next Screen इत्यत्र गच्छन्तु

en: Switch to Previous Screen
sa: पूर्वपर्दे स्विच कुर्वन्तु

en: Switch to Screen to the Right
sa: Screen to the Right इत्यत्र स्विच कुर्वन्तु

en: Switch to Screen to the Left
sa: Screen to the Left इत्यत्र गच्छन्तु

en: Switch to Screen Above
sa: Screen Above इत्यत्र स्विच कुर्वन्तु

en: Switch to Screen Below
sa: Screen Below इत्यत्र गच्छन्तु

en: Peek at Desktop
sa: डेस्कटॉप् इत्यत्र दृष्टिपातं कुर्वन्तु

en: Kill Window
sa: किल विण्डो

en: Activate Window (%1)
sa: विण्डो सक्रियं कुर्वन्तु (%1) .

en: unknown
sa: अज्ञात

en: Desktop %1
sa: डेस्कटॉप %1

en: Switch to Next Desktop
sa: Next Desktop इत्यत्र गच्छन्तु

en: Switch to Previous Desktop
sa: पूर्व डेस्कटॉप् प्रति स्विच् कुर्वन्तु

en: Switch One Desktop to the Right
sa: One Desktop इत्येतत् Right इत्यत्र स्विच् कुर्वन्तु

en: Switch One Desktop to the Left
sa: एकं डेस्कटॉप् वामभागे स्विच् कुर्वन्तु

en: Switch One Desktop Up
sa: एकं डेस्कटॉपं उपरि स्विच कुर्वन्तु

en: Switch One Desktop Down
sa: एकं डेस्कटॉपं अधः स्विच कुर्वन्तु

en: Switch to Desktop %1
sa: डेस्कटॉप %1 प्रति स्विच् कुर्वन्तु

en: One of the relevant outputs is no longer available
sa: प्रासंगिकनिर्गमानाम् एकं उत्पादनं अधुना उपलब्धं नास्ति

en: Disabling all outputs through configuration changes is not allowed
sa: विन्यासपरिवर्तनद्वारा सर्वाणि निर्गमानाम् अक्षमीकरणं न अनुमतम्

en: The provided output order doesn't contain all outputs
sa: प्रदत्तनिर्गमक्रमे सर्वाणि निर्गमाः न सन्ति

en: The provided output order is invalid
sa: प्रदत्तः आउटपुट् क्रमः अमान्यः अस्ति

en: The driver rejected the output configuration
sa: चालकः निर्गमविन्यासं अङ्गीकृतवान्

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
sa: (प्रतिक्रिया न ददाति)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
sa: KWin समर्थनसूचना:
    समर्थनस्य अनुरोधं कुर्वन् निम्नलिखितसूचनाः उपयोक्तव्याः यथा- https://चर्चा.kde.org.
    वर्तमानकाले चालितस्य दृष्टान्तस्य विषये सूचनां ददाति, के विकल्पाः उपयुज्यन्ते,
    किं OpenGL चालकं तथा च के प्रभावाः चालिताः सन्ति।
    कृपया अस्य परिचयपाठस्य अधः प्रदत्तां सूचनां पेस्ट् बिन् सेवायां स्थापयन्तु
    समर्थनसूत्रेषु चिनोतुः स्थाने https://paste.kde.org इव ।

en: Xwayland has crashed
sa: Xwayland दुर्घटना अभवत्
