lightsoff master - en to eu translation catalogue (48 entries)

note: (itstool) path: page/title
en: Basics
eu: Oinarrizkoak

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Lights Off</app> can be played using the keyboard or the mouse.
eu: <app>Argiak itzali</app> jokoan saguarekin edo teklatuarekin jokatu daiteke.

note: (itstool) path: section/title
en: Using the keyboard
eu: Teklatua erabiltzea

note: (itstool) path: item/p
en: To select a tile, use the arrow keys to move the spotlight on to that tile and press the <key>Enter</key> key.
eu: Lauza bat hautatzeko, erabili gezi-teklak fokua lauza horretarako eramateko, eta sakatu <key>Enter</key> tekla.

note: (itstool) path: item/p
en: Once a tile is selected it will toggle the state of the selected tile and its non-diagonal neighbors.
eu: Taula bat hautatu ondoren, bere egoera eta aldameneko ez diagonalen egoera aldatu egingo da.

note: (itstool) path: section/title
en: Using the mouse
eu: Sagua erabiltzea

note: (itstool) path: item/p
en: To select a tile move the mouse pointer over the tile and click it.
eu: Lauza bat hautatzeko, eraman saguaren erakuslea gainera eta egin klik.

note: (itstool) path: section/title
en: Progress through the levels
eu: Mailaz maila aurrera egitea

note: (itstool) path: item/p
en: The current level is shown in the title bar.
eu: Uneko maila titulu-barran erakusten da.

note: (itstool) path: section/title
en: Video Demonstration
eu: Bideo-erakustaldia

note: (itstool) path: page/title
en: Help make <app>Lights Off</app> better
eu: Lagundu <app>Argiak itzali</app> hobetzen

note: (itstool) path: section/title
en: Report a bug or suggest an improvement
eu: Eman akats baten berri edo iradoki hobekuntza bat

note: (itstool) path: section/p
en: <app>Lights Off</app> is maintained by a volunteer community. You are welcome to participate. If you notice a problem you can file a <em>bug report</em>. To file a bug, go to <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/lightsoff/issues"/>.
eu: <app>Argiak itzali</app> aplikazioa boluntarioen komunitate batek mantentzen du. Ongi etorria izango zara lagundu nahi baduzu. Arazoren bat ikusten baduzu, bete ezazu <em>akatsaren jakinarazpena</em>. Akatsa jakinarazteko, joan <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/lightsoff/issues"/> gunera.

note: (itstool) path: section/p
en: This is a bug tracking system where users and developers can file details about bugs, crashes and request enhancements.
eu: Akatsei segimendua egiteko sistema bat da, erabiltzaileek eta garatzaileek akatsei eta kraskadurei buruzko xehetasunak eman ditzaten edo hobekuntzak eskatu ditzaten balio duena.

note: (itstool) path: section/p
en: To participate you need an account which will give you the ability to gain access, file bugs, and make comments. Also, you need to register so you can receive updates by e-mail about the status of your bug. If you don't already have an account, just click on the <gui>Sign in/Register</gui> link to create one.
eu: Parte hartzeko, kontu bat sortu beharko duzu. Horrela, akatsak bete, iruzkinak egin eta zure akatsak duen egoerari buruzko eguneratzeak posta bidez eskuratu ahal izango dituzu. Oraindik konturik ez baduzu, egin klik <gui>Hasi saioa</gui> estekan kontu bat sortzeko.

note: (itstool) path: section/p
en: Once you have an account, log in, click on <gui>New Issue</gui>. Before reporting a bug, please read the <link href="https://wiki.gnome.org/GettingInTouch/BugReportingGuidelines">bug writing guidelines</link>, and please <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/lightsoff/issues">browse</link> for the bug to see if it already exists.
eu: Kontu bat sortu ondoren, hasi saioa eta egin klik <gui>Auzi berria</gui> aukeran. Akats bat jakinarazi baino lehen, irakurri <link href="https://wiki.gnome.org/GettingInTouch/BugReportingGuidelines">akatsak idazteko gidalerroak</link> eta <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/lightsoff/issues">arakatu</link> lehendik dadudenak, jakiteko ea zure akatsa jadanik badagoen ala ez.

note: (itstool) path: section/p
en: If you are requesting a new feature, choose <gui>Feature</gui> in the <gui>Labels</gui> menu. Fill in the Title and Description sections and click <gui>Submit issue</gui>.
eu: Eginbide berria eskatu baduzu, aukeratu <gui>Etiketak</gui> menuko <gui>Eginbidea</gui>. Bete izenburua eta deskribapena eta egin klik <gui>Bidali auziaç</gui> aukeran.

note: (itstool) path: section/p
en: Your report will be given an ID number, and its status will be updated as it is being dealt with. Thanks for helping make <app>Lights Off</app> better!
eu: Zure txostenari ID zenbaki bat emango zaio eta bere egoera eguneratu egingo da aldaketaren bat dagoenean. Eskerrik asko <app>Argiak itzali</app> hobetzen laguntzeagatik.

note: (itstool) path: page/title
en: Help develop
eu: Lagundu garatzen

note: (itstool) path: page/p
en: The <app>GNOME Games</app> are developed and maintained by a volunteer community. You are welcome to participate.
eu: <app>GNOME Jokoak</app> boluntarioen komunitate batek garatzen eta mantentzen du. Ongi etorria izango zara lagundu nahi baduzu.

note: (itstool) path: page/p
en: If you would like to <link href="https://wiki.gnome.org/Apps/Games/Contributing">help develop <app>GNOME Games</app></link>, you can get in touch with the developers using <link href="https://cbe005.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fgnome-games">irc</link>, or via our <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/games-list">mailing list</link>.
eu: <link href="https://wiki.gnome.org/Apps/Games/Contributing"><app>GNOME Jokoak</app> garatzen lagundu</link> nahi baduzu, <link href="https://cbe005.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fgnome-games">irc</link> edo <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/games-list">posta-zerrenda</link> erabili dezakezu.

note: (itstool) path: page/title
en: Help write documentation
eu: Lagundu dokumentazioa idazten

note: (itstool) path: page/p
en: The <app>GNOME Games</app> documentation is maintained by a volunteer community. You are welcome to participate.
eu: <app>GNOME Jokoak</app> aplikazioaren dokumentazioa boluntarioen komunitate batek mantentzen du. Ongi etorria izango zara lagundu nahi baduzu.

note: (itstool) path: page/p
en: To contribute to the Documentation Project, feel free to get in touch with us using <link href="https://cbe003.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fdocs">irc</link>, or via our <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/gnome-doc-list">mailing list</link>.
eu: Dokumentazio-proiektuan lagundu nahi baduzu, jarri gurekin harremanetan <link href="https://cbe003.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fdocs">irc</link> edo <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/gnome-doc-list">posta-zerrenda</link> erabilita.

note: (itstool) path: page/p
en: Our <link href="https://wiki.gnome.org/DocumentationProject/Contributing">wiki</link> page contains useful information.
eu: Gure <link href="https://wiki.gnome.org/DocumentationProject/Contributing">wikiko</link> orriak informazio interesgarria dauka.

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Lights Off
eu: Argiak itzali

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Lights Off
eu: Argiak itzali

note: (itstool) path: media/span
en: Lights Off logo
eu: Argiak itzali jokoaren logoa

note: (itstool) path: page/title
en: <_:media-1/> Lights Off
eu: <_:media-1/> Argiak itzali

note: (itstool) path: section/title
en: Game Play
eu: Jokoa

note: (itstool) path: section/title
en: Get Involved
eu: Hartu parte

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License
eu: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported lizentzia

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
eu: Lan honen lizentzia <_:link-1/> da.

note: (itstool) path: info/desc
en: Legal information.
eu: Legezko informazioa.

note: (itstool) path: page/title
en: License
eu: Lizentzia

note: (itstool) path: page/p
en: This work is distributed under a CreativeCommons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.
eu: Lan  hau Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported lizentzia pean banatzen da.

note: (itstool) path: page/p
en: You are free:
eu: Libre zara:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To share</em>
eu: <em>Partekatzeko</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To copy, distribute and transmit the work.
eu: Lana kopiatu, banatu eta transmititzeko.

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To remix</em>
eu: <em>Aldatzeko</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To adapt the work.
eu: Lana moldatzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: Under the following conditions:
eu: Honako baldintzen pean:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Attribution</em>
eu: <em>Aitortu</em>

note: (itstool) path: item/p
en: You must attribute the work in the manner specified by the author or licensor (but not in any way that suggests that they endorse you or your use of the work).
eu: Lanaren egilea edo lizentziaren jabea nor den aitortu behar duzu, hark esandako moduan (baina zuk egiten duzun erabilera babesten duela esan edo iradoki gabe).

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Share Alike</em>
eu: <em>Partekatu berdin</em>

note: (itstool) path: item/p
en: If you alter, transform, or build upon this work, you may distribute the resulting work only under the same, similar or a compatible license.
eu: Lan hau aldatu, transformatu edo osatzen baduzu, lizentzia bera edo lizentzia bateragarri bat erabili beharko duzu sortutako lan berria banatzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: For the full text of the license, see the <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode">CreativeCommons website</link>, or read the full <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/">Commons Deed</link>.
eu: Lizentziaren testu osoa kontsultzeko, begiratu <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode">CreativeCommons webgunean</link> edo irakurri <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/">Commons kontratu osoa</link>.

note: (itstool) path: page/title
en: Rules
eu: Arauak
