linuxinfo 4.2.0 - en to ro translation catalogue (16 entries)

note: type: TH
en: 9 August 2014
ro: 9 august 2014

note: type: SH
en: NAME
ro: NUME

note: type: Plain text
en: linuxinfo - displays system information about system.
ro: linuxinfo - afișează informații despre sistem

note: type: SH
en: SYNOPSIS
ro: SINOPSIS

note: type: Plain text
en: B<linuxinfo> [I<-h> | I<-v> | I<filename>]
ro: B<linuxinfo> [I<-h> | I<-v> | I<nume-fișier>]

note: type: SH
en: DESCRIPTION
ro: DESCRIERE

note: type: Plain text
en: Displays the system information about the system, including kernel version, number and type of processors in system, version of system library (libc or glibc).
ro: Afișează informații despre sistem, inclusiv versiunea nucleului, numărul și tipul de procesoare din sistem, versiunea bibliotecii de sistem (libc sau glibc).

note: type: SH
en: OPTIONS
ro: OPȚIUNI

note: type: Plain text
en: Print version information.
ro: Afișează informațiile despre versiune.

note: type: Plain text
en: Print brief help.
ro: Afișează un scurt mesaj de ajutor.

note: type: TP
en: B<filename>
ro: B<nume-fișier>

note: type: Plain text
en: Use an alternative source for system information (by default B</proc/cpuinfo>).
ro: Utilizați o sursă alternativă pentru informații despre sistem (implicit B</proc/cpuinfo>).

note: type: SH
en: AUTHORS
ro: AUTORI

note: type: SH
en: BUGS
ro: ERORI

note: type: Plain text
en: What bugs? ;o) Do tell me!
ro: Ce hibe? ;o) Spune-mi!

note: type: Plain text
en: Ok, some CPUs are not yet detected. Please inform me (Helge) if yours is amongst those.
ro: În regulă, unele CPU-uri nu sunt încă detectate. Vă rog să mă informați pe mine (Helge) dacă CPU-ul dvs. se numără printre acestea.
