gallery-app - en to cy translation catalogue (68 entries)

en: Gallery
cy: Oriel

en: Browse your photographs
cy: Pori eich lluniau

en: Photographs;Pictures;Albums
cy: Ffotograffau;Lluniau;Albymau

en: Edit album
cy: Golygu albwm

en: Delete
cy: Dileu

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Default
cy: Rhagosodiad

en: Blue
cy: Glas

en: Green
cy: Gwyrdd

en: Pattern
cy: Patrwm

en: Red
cy: Coch

en: Album
cy: Albwm

en: Add to album
cy: Ychwanegu at albwm

en: Add new album
cy: Ychwanegu albwm newydd

en: New Photo Album
cy: Albwm Lluniau Newydd

en: Subtitle
cy: Is-deitl

en: Delete album
cy: Dileu albwm

en: Add to Album
cy: Ychwanegu at albwm

en: Add Photo to Album
cy: Ychwanegu Llun at Albwm

en: Share
cy: Rhannu

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Share to
cy: Rhannu i

en: Loading…
cy: Yn llwytho...

en: Albums
cy: Albymau

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Select
cy: Dewis

en: Photos
cy: Lluniau

en: Delete a photo
cy: Dileu llun

en: Delete a video
cy: Dileu fideo

en: Remove a photo from album
cy: Tynnu llun o albwm

en: Remove a video from album
cy: Tynnu fideo o albwm

en: Remove from Album
cy: Tynnu o Albwm

en: Remove from Album and Delete
cy: Tynnu o Albwm a Dileu

en: Edit
cy: Golygu

en: Edit Photo
cy: Golygu llun

en: Toggle Selection
cy: Toglo Detholiad

en: An error has occurred attempting to load media
cy: Digwyddodd gwall wrth geisio llwytho cyfrwng

en: Pick
cy: Dewis

en: Trash;Erase
cy: Sbwriel;Dileu

en: Post;Upload;Attach
cy: Postio;Llwytho;Atodi

en: Undo
cy: Dadwneud

en: Cancel Action;Backstep
cy: Diddymu gweithred;Nôl

en: Redo
cy: Ail-wneud

en: Reapply;Make Again
cy: Ailwneud;Gwneud eto

en: Auto Enhance
cy: Gwella Awtomatig

en: Adjust the image automatically
cy: Addasu delwedd yn awtomatig

en: Automatically Adjust Photo
cy: Addasu Llun yn Awtomatig

en: Rotate
cy: Cylchdroi

en: Turn Clockwise
cy: Troi Gyda'r Cloc

en: Rotate the image clockwise
cy: Troi'r ddelwedd gyda'r cloc

en: Crop
cy: Tocio

en: Trim;Cut
cy: Twtio;Torri

en: Crop the image
cy: Tocio'r ddelwedd

en: Revert to Original
cy: Dychwelyd i'r Gwreiddiol

en: Discard Changes
cy: Gwrthod Newidiadau

en: Discard all changes
cy: Gwrthod pob newid

en: Exposure
cy: Dadleniad

en: Adjust the exposure
cy: Addasu'r dadleniad

en: Underexposed;Overexposed
cy: Tanddadlenni;Gorddadlenni

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Compensation
cy: Cydadferiad

en: Color Balance
cy: Cydbwysedd Lliw

en: Adjust color balance
cy: Addasu cydbwysedd lliw

en: Saturation;Hue
cy: Dirlawnder;Arlliw

en: Brightness
cy: Disgleirdeb

en: Contrast
cy: Cyferbyniad

en: Saturation
cy: Dirlawnder

en: Hue
cy: Arlliw
