lomiri-keyboard - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Select All
uk: Вибрати все

en: Redo
uk: Повторити

en: Undo
uk: Скасувати

en: Paste
uk: Вставити

en: Copy
uk: Копіювати

en: Cut
uk: Вирізати

en: Done
uk: Готово

en: Swipe to move selection
uk: Проведіть пальцем, щоб перемістити виділене

en: Swipe to move cursor
uk: Проведіть пальцем, щоб перемістити курсор

en: Double-tap to enter selection mode
uk: Двічі торкніться, щоб увійти в режим вибору

en: Settings
uk: Налаштування

en: Arabic
uk: Арабська

en: Azerbaijani
uk: Азербайджанська

en: Bulgarian
uk: Болгарська

en: Bosnian
uk: Боснійська

en: Catalan
uk: Каталонська

en: Czech
uk: Чеська

en: Danish
uk: Данська

en: German
uk: Німецька

en: Emoji
uk: Емодзі

en: Greek
uk: Грецька

en: English
uk: Англійська

en: Esperanto
uk: Есперанто

en: Spanish
uk: Іспанська

en: Persian
uk: Перська

en: Finnish
uk: Фінська

en: French
uk: Французька

en: French
    (Swiss)
uk: Французька
    (Швейцарія)

en: Scottish Gaelic
uk: Шотландська гаельська

en: Hebrew
uk: Іврит

en: Croatian
uk: Хорватська

en: Hungarian
uk: Угорська

en: Icelandic
uk: Ісландська

en: Italian
uk: Італійська

en: Japanese
uk: японська

en: Lithuanian
uk: Литовська

en: Latvian
uk: Латиська

en: Korean
uk: Корейська

en: Dutch
uk: Голландська

en: Norwegian
uk: Норвезька

en: Polish
uk: Польська

en: Portuguese
uk: Португальська

en: Romanian
uk: Румунська

en: Russian
uk: Російська

en: Slovenian
uk: Словенська

en: Serbian
uk: Сербська

en: Swedish
uk: Шведська

en: Turkish
uk: Турецька

en: Ukrainian
uk: Українська

en: Chinese
    (Pinyin)
uk: китайська
    (піньїнь)

en: Chinese
    (Chewing)
uk: китайська
    (чжуїнь)
