lomiri-system-settings-online-accounts - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: User name
fr: Nom d'utilisateur

en: Duplicate account
fr: Compte en double

en: There is already an account created for this email address.
fr: Un compte est déjà créé pour cette adresse courriel.

en: This service is not available right now. Try again later.
fr: Ce service n'est pas disponible pour l'instant. Veuillez ressayer plus tard.

en: Try Again
fr: Ressayer

en: Loading…
fr: Chargement…

en: Cancel
fr: Annuler

en: Access to this account:
fr: Accès à ce compte :

en: Add account…
fr: Ajouter un compte…

en: Storing account details here lets apps use the accounts without you having to sign in for each app.
fr: Stocker ici les détails des comptes permet aux applis d'utiliser les comptes sans que vous ayez à vous connecter pour chaque appli.

en: Accounts
fr: Comptes

en: Add account
fr: Ajouter un compte

en: No accounts
fr: Aucun compte

en: Add account:
fr: Ajouter un compte :

en: wants to access your %2 account
fr: veut accéder à votre compte %2

en: Add another account…
fr: Ajouter un autre compte...

en: Don't allow
fr: Refuser
