lomiri-system-settings-online-accounts - en to id translation catalogue (18 entries)

en: User name
id: Nama pengguna

en: Password
id: Sandi

en: Loading…
id: Memuat…

en: Cancel
id: Batal

en: Remove account…
id: Hapus akun...

en: Remove account
id: Hapus akun

en: The %1 account will be removed only from your phone. You can add it again later.
id: Akun %1 hanya akan dihapus dari telepon Anda. Anda dapat menambahkannya lagi nanti.

en: Remove
id: Hapus

en: Access to this account:
id: Akses ke akun  ini:

en: Add account…
id: Tambah akun...

en: Storing account details here lets apps use the accounts without you having to sign in for each app.
id: Menyimpan rincian akun di sini memungkinkan app memakai akun tanpa Anda perlu masuk bagi setiap app.

en: Accounts
id: Akun

en: Add account
id: Tambah akun

en: No accounts
id: Tak ada akun

en: Add account:
id: Tambah akun:

en: Allow
id: Izinkan

en: Add another account…
id: Tambah akun lain...

en: Don't allow
id: Jangan izinkan
