mailman 2.1.11 - en to ca translation catalogue (1305 entries)

en: size not available
ca: mida no disponible

en: No subject
ca: Sense assumpte

en:  at
ca:  a

en: thread
ca: fil

en: subject
ca: assumpte

en: author
ca: autor

en: date
ca: data

en: <P>Currently, there are no archives. </P>
ca: <P>Ara mateix no hi ha cap arxiu. </P>

en: Gzip'd Text%(sz)s
ca: Text en gzip%(sz)s

en: figuring article archives
ca: s'estan calculant els arxius dels articles

en: April
ca: abril

en: February
ca: febrer

en: January
ca: gener

en: March
ca: març

en: August
ca: agost

en: July
ca: juliol

en: June
ca: juny

en: May
ca: maig

en: December
ca: desembre

en: November
ca: novembre

en: October
ca: octubre

en: September
ca: setembre

en: First
ca: Primer

en: Fourth
ca: Quart

en: Second
ca: Segon

en: Third
ca: Tercer

en: %(ord)s quarter %(year)i
ca: %(ord)s trimestre de %(year)i

en: The Week Of Monday %(day)i %(month)s %(year)i
ca: La setmana del %(day)i %(month)s %(year)i

en: Computing threaded index
ca: S'està calculant l'índex dels fils

en: Updating HTML for article %(seq)s
ca: S'està actualitzant el codi HTML per a l'article %(seq)s

en: article file %(filename)s is missing!
ca: no es troba el fitxer d'article %(filename)s!

en: Creating archive directory
ca: S'està creant el directori d'arxius

en: Reloading pickled archive state
ca: S'està tornant a carregar l'estat de l'arxiu emmagatzemat

en: Pickling archive state into
ca: S'està emmagatzemant l'estat de l'arxiu a

en: Updating index files for archive [%(archive)s]
ca: S'estan actualitzant els fitxers d'índex per a l'arxiu [%(archive)s]

en:   Thread
ca:   Fil

en: due to excessive bounces
ca: a causa d'un nombre excessiu de missatges retornats

en: by yourself
ca: de vós

en: by the list administrator
ca: de l'administrador de la llista

en: for unknown reasons
ca: per raons desconegudes

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Bounce action notification
ca: Notificació de mesura de retorn

en:  The last bounce received from you was dated %(date)s
ca:  El vostre darrer missatge retornat rebut és del %(date)s

en: (no subject)
ca: (sense assumpte)

en: [No bounce details are available]
ca: [No hi ha detalls disponibles sobre retorns]

en: Moderator
ca: Moderador

en: Administrator
ca: Administrador

en: No such list <em>%(safelistname)s</em>
ca: La llista <em>%(safelistname)s</em> no existeix

en: Invalid options to CGI script.
ca: Opcions no vàlides a l'script CGI.

en: Authorization failed.
ca: Ha fallat l'autorització.

en: You have turned off delivery of both digest and
                    non-digest messages.  This is an incompatible state of
                    affairs.  You must turn on either digest delivery or
                    non-digest delivery or your mailing list will basically be
                    unusable.
ca: Heu desactivat el lliurament tant de missatges individuals com de
                    missatges de resum. Aquesta configuració és incompatible.
                    Cal que habiliteu o bé els missatges individuals o bé els
                    de resum. En cas contrari, la vostra llista de correu
                    serà inutilitzable.

en: Warning:
ca: Avís:

en: You have digest members, but digests are turned
                    off. Those people will not receive mail.
                    Affected member(s) %(dm)r.
ca: Hi ha subscriptors que reben el correu de forma agrupada, però l'enviament
                    de missatge agrupats està desactivat. Aquests usuaris no
                    podran rebre cap correu.%(dm)r

en: You have regular list members but non-digestified mail is
                    turned off.  They will receive non-digestified mail until you
                    fix this problem. Affected member(s) %(rm)r.
ca: Hi ha subscriptors que reben els correus de forma individual, però l'enviament
                    de missatges individuals està desactivat. En aquesta situació,
                    aquests usuaris no podran rebre cap correu.%(rm)r

en: %(hostname)s mailing lists - Admin Links
ca: Llistes de correu de %(hostname)s - Enllaços administratius

en: Welcome!
ca: Us donem la benvinguda

en: <p>There currently are no publicly-advertised %(mailmanlink)s
                mailing lists on %(hostname)s.
ca: <p>Actualment no hi ha llistes públiques de correu
                %(mailmanlink)s a %(hostname)s.

en: <p>Below is the collection of publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.  Click on a list
                name to visit the configuration pages for that list.
ca: <p>Aquestes són les llistes de correu %(mailmanlink)s públiques
                a %(hostname)s. Feu clic al nom d'una llista per a
                accedir a la seva pàgina de configuració.

en: right
ca: correcte

en: To visit the administrators configuration page for an
            unadvertised list, open a URL similar to this one, but with a '/' and
            the %(extra)slist name appended.  If you have the proper authority,
            you can also <a href="%(creatorurl)s">create a new mailing list</a>.
    
            <p>General list information can be found at
ca: Per a accedir a la pàgina de configuració de l'administrador d'una
            llista no pública, obriu un URL similar a aquest, però amb una «/» i
            afegiu-hi el sufix %(extra)slist. Si disposeu dels privilegis
            necessaris, també podeu <a href="%(creatorurl)s">crear una llista de correu nova</a>.
    
            <p>Trobareu informació general sobre les llistes a

en: the mailing list overview page
ca: la pàgina d'informació general de les llistes de correu

en: <p>(Send questions and comments to
ca: <p>(Envieu les preguntes o comentaris a

en: List
ca: Llista

en: Description
ca: Descripció

en: [no description available]
ca: [no té cap descripció]

en: No valid variable name found.
ca: No s'ha trobat cap nom de variable vàlid.

en: %(realname)s Mailing list Configuration Help
        <br><em>%(varname)s</em> Option
ca: Ajuda per a la configuració de la llista de correu %(realname)s
        <br>opció <em>%(varname)s</em>

en: Mailman %(varname)s List Option Help
ca: Ajuda per a l'opció de llista %(varname)s del Mailman

en: <em><strong>Warning:</strong> changing this option here
        could cause other screens to be out-of-sync.  Be sure to reload any other
        pages that are displaying this option for this mailing list.  You can also
ca: <em><strong>Avís:</strong> si canvieu aquesta opció en aquesta pantalla
        pot ser que es perdi la sincronització amb altres pantalles.  
        Assegureu-vos de tornar a carregar qualsevol pàgina on es mostri 
        aquesta opció per a aquesta llista de correu per a evitar-ho.  També podeu

en: return to the %(categoryname)s options page.
ca: tornar a la pàgina d'opcions de la categoria %(categoryname)s.

en: %(realname)s Administration (%(label)s)
ca: Administració de la llista %(realname)s (%(label)s)

en: %(realname)s mailing list administration<br>%(label)s Section
ca: Administració de la llista de correu %(realname)s<br>Secció %(label)s

en: Configuration Categories
ca: Categories de configuració

en: Other Administrative Activities
ca: Altres tasques administratives

en: Tend to pending moderator requests
ca: Atén les peticions pendents de moderació

en: Go to the general list information page
ca: Vés a la pàgina d'informació general de la llista

en: Edit the public HTML pages and text files
ca: Edita les pàgines HTML i fitxers de text públics

en: Go to list archives
ca: Vés als arxius de la llista

en: Delete this mailing list
ca: Suprimeix aquesta llista de correu

en:  (requires confirmation)<br>&nbsp;<br>
ca:  (requereix confirmació)<br>&nbsp;<br>

en: Logout
ca: Surt

en: Emergency moderation of all list traffic is enabled
ca: La moderació d'emergència de tot el tràfic de la llista està activada

en: Make your changes in the following section, then submit them
            using the <em>Submit Your Changes</em> button below.
ca: Feu els canvis a la secció següent, i feu clic al botó
            <em>Envia els canvis</em> de més avall per a enviar-los.

en: Additional Member Tasks
ca: Tasques addicionals de subscriptors

en: <li>Set everyone's moderation bit, including
                those members not currently visible
ca: <li>Activa l'opció de moderació per a tothom,
                fins i tot per als subscriptors no visibles

en: Off
ca: Desactivat

en: On
ca: Activat

en: Set
ca: Estableix

en: Value
ca: Valor

en: Badly formed options entry:
     %(record)s
ca: Entrada d'opcions mal formada:
     %(record)s

en: <em>Enter the text below, or...</em><br>
ca: <em>Introduïu el text a continuació, o bé...</em><br>

en: <br><em>...specify a file to upload</em><br>
ca: <br><em>...especifiqueu un fitxer per a pujar</em><br>

en: Topic %(i)d
ca: Tema %(i)d

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Topic name:
ca: Nom del tema:

en: Regexp:
ca: Expressió regular:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Add new item...
ca: Afegeix un element nou...

en: ...before this one.
ca: ...abans d'aquest.

en: ...after this one.
ca: ...després d'aquest.

en: Spam Filter Rule %(i)d
ca: Regla de filtre d'«spam» %(i)d

en: Spam Filter Regexp:
ca: Expressió regular de filtre d'«spam»:

en: Defer
ca: Ajorna

en: Reject
ca: Rebutja

en: Hold
ca: Mantén

en: Discard
ca: Descarta

en: Accept
ca: Accepta

en: Action:
ca: Acció:

en: Move rule up
ca: Mou la regla cap a amunt

en: Move rule down
ca: Mou la regla cap a avall

en: <br>(Edit <b>%(varname)s</b>)
ca: <br>(Edita <b>%(varname)s</b>)

en: <br>(Details for <b>%(varname)s</b>)
ca: <br>(Detalls per a <b>%(varname)s</b>)

en: <br><em><strong>Note:</strong>
            setting this value performs an immediate action but does not modify
            permanent state.</em>
ca: <br><em><strong>Nota:</strong>
            l'establiment d'aquest paràmetre provoca una acció immediata, però no
            modifica l'estat permanent.</em>

en: Mass Subscriptions
ca: Subscripcions en massa

en: Mass Removals
ca: Cancel·lació de subscripcions en massa

en: Membership List
ca: Llista de subscriptors

en: (help)
ca: (ajuda)

en: Find member %(link)s:
ca: Cerca de subscriptors %(link)s:

en: Search...
ca: Cerca...

en: Bad regular expression:
ca: L'expressió regular és incorrecta:

en: %(allcnt)s members total, %(membercnt)s shown
ca: %(allcnt)s subscriptors en total, %(membercnt)s mostrats

en: %(allcnt)s members total
ca: %(allcnt)s membres en total

en: unsub
ca: desubs

en: member address<br>member name
ca: adreça electrònica del subscriptor<br>nom del subscriptor

en: mod
ca: moderat

en: hide
ca: amaga

en: nomail<br>[reason]
ca: sense correu<br>[motiu]

en: not metoo
ca: sense còpia

en: ack
ca: confirmació

en: nodupes
ca: sense dupls

en: digest
ca: agrupats

en: plain
ca: text pla

en: language
ca: llengua

en: B
ca: R

en: notmetoo
ca: sense còpia

en: nomail
ca: sense correu

en: <b>unsub</b> -- Click on this to unsubscribe the member.
ca: <b>desubs</b> -- feu clic aquí per a cancel·lar la subscripció del subscriptor.

en: <b>mod</b> -- The user's personal moderation flag.  If this is
            set, postings from them will be moderated, otherwise they will be
            approved.
ca: <b>moderat</b> -- el senyalador personal de moderació de l'usuari. Si
            està establert, els seus enviaments es moderaran. En cas contrari,
            s'aprovaran.

en: <b>hide</b> -- Is the member's address concealed on
            the list of subscribers?
ca: <b>amaga</b> -- s'ha d'amagar l'adreça del subscriptor a la
            llista de subscriptors

en: <b>nomail</b> -- Is delivery to the member disabled?  If so, an
            abbreviation will be given describing the reason for the disabled
            delivery:
                <ul><li><b>U</b> -- Delivery was disabled by the user via their
                        personal options page.
                    <li><b>A</b> -- Delivery was disabled by the list
                        administrators.
                    <li><b>B</b> -- Delivery was disabled by the system due to
                        excessive bouncing from the member's address.
                    <li><b>?</b> -- The reason for disabled delivery isn't known.
                        This is the case for all memberships which were disabled
                        in older versions of Mailman.
                </ul>
ca: <b>sense correu</b> -- si s'ha inhabilitat l'entrega per al subscriptor. Si
            aquest és el cas, es proporcionarà una abreviació amb la descripció
            del motiu pel qual l'entrega està inhabilitada:
                <ul><li><b>U</b> -- l'entrega fou inhabilitada per l'usuari a la
                        seva pàgina d'opcions personals.
                    <li><b>A</b> -- l'entrega fou inhabilitada pels administradors
                        de la llista.
                    <li><b>R</b> -- l'entrega fou inhabilitada pel sistema degut
                        a un nombre excessiu de retorns de l'adreça de l'usuari.
                    <li><b>?</b> -- es desconeix el motiu de la inhabilitació de.
                        l'entrega. Aquest és el cas que us trobareu per a totes les
                        subscripcions que foren inhabilitades en les versions més 
                        antigues del Mailman.
                </ul>

en: <b>ack</b> -- Does the member get acknowledgements of their
            posts?
ca: <b>confirmació</b> -- si el subscriptor rep confirmació dels
            seus enviaments

en: <b>not metoo</b> -- Does the member want to avoid copies of their
            own postings?
ca: <b>sense còpia</b> -- si el subscriptor no vol rebre còpia dels
            seus enviaments

en: <b>nodupes</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?
ca: <b>sense dupls</b> -- si el subscriptor no vol rebre duplicats d'un
            mateix missatge

en: <b>digest</b> -- Does the member get messages in digests?
            (otherwise, individual messages)
ca: <b>agrupats</b> -- si el subscriptor rep els missatges agrupats
            (en cas contrari, rebrà els missatges individuals)

en: <b>plain</b> -- If getting digests, does the member get plain
            text digests?  (otherwise, MIME)
ca: <b>text pla</b> -- en cas de rebre missatges agrupats, si s'envien
            en text pla (en cas contrari, s'enviaran en MIME)

en: <b>language</b> -- Language preferred by the user
ca: <b>llengua</b> -- llengua preferida de l'usuari

en: Click here to hide the legend for this table.
ca: Feu clic aquí per a amagar la llegenda d'aquesta taula.

en: Click here to include the legend for this table.
ca: Feu clic aquí per a mostrar la llegenda d'aquesta taula.

en: <p><em>To view more members, click on the appropriate
            range listed below:</em>
ca: <p><em>Per a veure més subscriptors, feu clic al rang corresponent
           que es llista a continuació:</em>

en: from %(start)s to %(end)s
ca: des de %(start)s fins a %(end)s

en: Subscribe these users now or invite them?
ca: Voleu subscriure a aquests usuaris immediatament, o bé convidar-los?

en: Invite
ca: Convida'ls

en: Subscribe
ca: Subscriu

en: Send welcome messages to new subscribers?
ca: Voleu enviar el missatge de benvinguda als subscriptors nous?

en: Yes
ca: Sí

en: Send notifications of new subscriptions to the list owner?
ca: Voleu enviar notificacions de les subscripcions noves a l'administrador de la llista?

en: Enter one address per line below...
ca: Introduïu una adreça per línia aquí sota...

en: ...or specify a file to upload:
ca: ...o especifiqueu un fitxer per a pujar:

en: Below, enter additional text to be added to the
        top of your invitation or the subscription notification.  Include at least
        one blank line at the end...
ca: A continuació, introduïu el text que s'afegirà
        a la part superior de la vostra invitació o notificació de subscripció.
        Incloeu almenys una línia en blanc al final...

en: Send unsubscription acknowledgement to the user?
ca: Voleu enviar una confirmació de la cancel·lació de la subscripció a l'usuari?

en: Send notifications to the list owner?
ca: Voleu enviar notificacions a l'administrador de la llista?

en: Change list ownership passwords
ca: Canvi de les contrasenyes d'administració de la llista

en: The <em>list administrators</em> are the people who have ultimate control over
    all parameters of this mailing list.  They are able to change any list
    configuration variable available through these administration web pages.
    
    <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions; they are not
    able to change any list configuration variable, but they are allowed to tend
    to pending administration requests, including approving or rejecting held
    subscription requests, and disposing of held postings.  Of course, the
    <em>list administrators</em> can also tend to pending requests.
    
    <p>In order to split the list ownership duties into administrators and
    moderators, you must set a separate moderator password in the fields below,
    and also provide the email addresses of the list moderators in the
    <a href="%(adminurl)s/general">general options section</a>.
ca: Els <em>administradors de llista</em> són persones amb control total sobre tots
    els paràmetres de la llista de correu. Poden canviar la configuració de
    qualsevol variable de la llista a través d'aquestes pàgines d'administració.
    
    <p>Els <em>moderadors de llista</em> tenen permisos més limitats; no poden canviar
    la configuració de qualsevol variable, però poden atendre les peticions
    d'administració pendents, incloent l'aprovació o denegació de subscripcions
    pendents, o què fer amb els enviaments retinguts. Evidentment, els
    <em>administradors de llista</em> també poden atendre les peticions pendents.
    
    <p>Per a poder dividir les tasques d'administració entre els administradors i
    els moderadors, heu d'establir contrasenyes diferents als camps següents, i
    proveir les adreces de correu electrònic dels moderadors a la
    <a href="%(adminurl)s/general">secció d'opcions generals</a>.

en: Enter new administrator password:
ca: Introduïu una contrasenya nova per a l'administrador:

en: Confirm administrator password:
ca: Confirmeu la contrasenya de l'administrador:

en: Enter new moderator password:
ca: Introduïu una contrasenya nova per al moderador:

en: Confirm moderator password:
ca: Confirmeu la contrasenya del moderador:

en: Submit Your Changes
ca: Envia els canvis

en: Moderator passwords did not match
ca: Les contrasenyes del moderador no coincideixen

en: Administrator passwords did not match
ca: Les contrasenyes de l'administrador no coincideixen

en: Already a member
ca: Ja sou membre

en: &lt;blank line&gt;
ca: &lt;línia en blanc&gt;

en: Bad/Invalid email address
ca: Adreça de correu electrònic errònia/invàlida

en: Hostile address (illegal characters)
ca: Adreça hostil (caràcters il·legals)

en: Banned address (matched %(pattern)s)
ca: L'adreça està bandejada (coincideix amb %(pattern)s)

en: Successfully invited:
ca: Convidat satisfactòriament:

en: Successfully subscribed:
ca: Subscrit satisfactòriament:

en: Error inviting:
ca: Error en convidar:

en: Error subscribing:
ca: Error en subscriure:

en: Successfully Unsubscribed:
ca: Subscripció cancel·lada satisfactòriament:

en: Cannot unsubscribe non-members:
ca: No es pot cancel·lar la subscripció d'adreces que no són membres:

en: Bad moderation flag value
ca: Valor erroni del senyal de moderació

en: Not subscribed
ca: No subscrit

en: Ignoring changes to deleted member: %(user)s
ca: S'estan ignorant els canvis al membre suprimit: %(user)s

en: Successfully Removed:
ca: Suprimit satisfactòriament:

en: Error Unsubscribing:
ca: Error en cancel·lar la subscripció:

en: %(realname)s Administrative Database
ca: Base de dades administrativa de la llista %(realname)s

en: %(realname)s Administrative Database Results
ca: Resultats de la base de dades administrativa de la llista %(realname)s

en: There are no pending requests.
ca: No hi ha cap sol·licitud pendent.

en: Click here to reload this page.
ca: Feu clic aquí per a tornar a carregar aquesta pàgina.

en: Detailed instructions for the administrative database
ca: Instruccions detallades per a la base de dades administrativa

en: Administrative requests for mailing list:
ca: Sol·licituds administratives per a la llista de correu:

en: Submit All Data
ca: Envia totes les dades

en: Discard all messages marked <em>Defer</em>
ca: Descarta tots els missatges marcats com a <em>Ajorna</em>

en: all of %(esender)s's held messages.
ca: tots els missatges retinguts de %(esender)s.

en: a single held message.
ca: un sol missatge retingut.

en: all held messages.
ca: tots els missatges retinguts.

en: Mailman Administrative Database Error
ca: S'ha produït un error a la base de dades administrativa del Mailman

en: list of available mailing lists.
ca: llista de les llista de correu disponibles

en: You must specify a list name.  Here is the %(link)s
ca: Heu d'especificar el nom d'una llista. Aquí hi ha la %(link)s

en: Subscription Requests
ca: Sol·licituds de subscripció

en: Address/name/time
ca: Adreça/nom/temps

en: Your decision
ca: La vostra decisió

en: Reason for refusal
ca: Motiu del rebuig

en: Approve
ca: Aprova

en: Permanently ban from this list
ca: Bandeja permanentment d'aquesta llista

en: User address/name
ca: Adreça/nom de l'usuari

en: Unsubscription Requests
ca: Sol·licituds de cancel·lació de subscripció

en: Held Messages
ca: Missatges retinguts

en: From:
ca: De:

en: Action to take on all these held messages:
ca: Acció a dur a terme per a tots aquests missatges retinguts:

en: Preserve messages for the site administrator
ca: Mantingues els missatges per a l'administrador del lloc.

en: Forward messages (individually) to:
ca: Reenvia els missatges (individualment) a:

en: Clear this member's <em>moderate</em> flag
ca: Neteja el senyalador de <em>moderació</em> d'aquest membre

en: <em>The sender is now a member of this list</em>
ca: <em>El remitent és ara membre de la llista</em>

en: Add <b>%(esender)s</b> to one of these sender filters:
ca: Afegeix <b>%(esender)s</b> a un dels filtres de remitents següents:

en: Accepts
ca: Acceptacions

en: Discards
ca: Descarts

en: Holds
ca: Retencions

en: Rejects
ca: Rebutjos

en: Ban <b>%(esender)s</b> from ever subscribing to this
                        mailing list
ca: Bandeja <b>%(esender)s</b> perquè mai pugui subscriure's
                        aquesta llista de correu

en: Click on the message number to view the individual
                message, or you can
ca: Feu clic al número del missatge per a veure el missatge
                individual, o també podeu

en: view all messages from %(esender)s
ca: veure tots els missatges de %(esender)s

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Size:
ca: Mida:

en: not available
ca: no disponible

en: Reason:
ca: Motiu:

en: Received:
ca: Rebut:

en: Posting Held for Approval
ca: El missatge enviat es retindrà fins la seva aprovació

en:  (%(count)d of %(total)d)
ca:  (%(count)d de %(total)d)

en: <em>Message with id #%(id)d was lost.
ca: <em>El missatge amb id #%(id)d s'ha perdut.

en: <em>Message with id #%(id)d is corrupted.
ca: <em>El missatge amb id #%(id)d està malmès.

en: Preserve message for site administrator
ca: Mantingues una còpia del missatge per a l'administrador del lloc

en: Additionally, forward this message to:
ca: Addicionalment, reenvia aquest missatge a:

en: [No explanation given]
ca: [No s'ha donat cap explicació]

en: If you reject this post,<br>please explain (optional):
ca: Si rebutgeu aquest missatge,<br>expliqueu-ne el motiu (opcional):

en: Message Headers:
ca: Capçaleres del missatge:

en: Message Excerpt:
ca: Resum del missatge:

en: Database Updated...
ca: S'ha actualitzat la base de dades...

en:  is already a member
ca:  ja és un membre

en: %(addr)s is banned (matched: %(patt)s)
ca: %(addr)s està bandejat (coincideix amb: %(patt)s)

en: Confirmation string was empty.
ca: La cadena de confirmació era buida.

en: The address requesting unsubscription is not
                    a member of the mailing list.  Perhaps you have already been
                    unsubscribed, e.g. by the list administrator?
ca: L'adreça que ha fet la sol·licitud per a cancel·lar la subscripció no és
                    membre de la llista de correu electrònic.
                    És possible que la vostra subscripció ja hagi estat cancel·lada per l'administrador?

en: The address requesting to be changed has
                        been subsequently unsubscribed.  This request has been
                        cancelled.
ca: L'adreça que ha fet la sol·licitud de canvi ha estat
                    donada de baixa posteriorment. Aquesta sol·licitud ha estat
                    cancel·lada.

en: System error, bad content: %(content)s
ca: Error de sistema, contingut erroni: %(content)s

en: Bad confirmation string
ca: Cadena de confirmació errònia.

en: Enter confirmation cookie
ca: Introduïu la galeta de confirmació

en: Please enter the confirmation string
        (i.e. <em>cookie</em>) that you received in your email message, in the box
        below.  Then hit the <em>Submit</em> button to proceed to the next
        confirmation step.
ca: Introduïu la cadena de confirmació
        (És a dir. la <em>galeta</em> que vau rebre al vostre correu electrònic, i premeu
        el botó <em>Envia</em> per a continuar amb el següent pas de confirmació.

en: Confirmation string:
ca: Cadena de confirmació:

en: Submit
ca: Envia

en: Confirm subscription request
ca: Confirmeu la sol·licitud de subscripció

en: Your confirmation is required in order to complete the
        subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.  Your
        subscription settings are shown below; make any necessary changes and hit
        <em>Subscribe</em> to complete the confirmation process.  Once you've
        confirmed your subscription request, you will be shown your account
        options page which you can use to further customize your membership
        options.
    
        <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription is
        confirmed.  You can change it by visiting your personal options page.
    
        <p>Or hit <em>Cancel my subscription request</em> if you no longer want to
        subscribe to this list.
ca: Cal la vostra confirmació per a completar la
        sol·licitud de subscripció a la llista de correu <em>%(listname)s</em>.
        A continuació es mostren els paràmetres de la vostra subscripció, els 
        quals podeu canviar si és necessari. Un cop estigueu satisfet amb la
        configuració, premeu <em>Subscriu-me</em> per a completar el procés de 
        confirmació. Un cop fet això, se us mostrarà la pàgina d'opcions del
        vostre compte, la qual podreu utilitzar per a personalitzar les vostres
        opcions de subscripció.
    
        <p>Nota: un cop s'hagi confirmat la subscripció se us enviarà la vostra
        contrasenya, la qual podreu canviar més endavant si aneu a la vostra pàgina
        d'opcions.
    
        <p>O bé premeu <em>Cancel·la la meva sol·licitud de subscripció</em> en 
        cas que no us vulgueu subscriure a aquesta llista.

en: Your confirmation is required in order to continue with
            the subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.
            Your subscription settings are shown below; make any necessary changes
            and hit <em>Subscribe to list ...</em> to complete the confirmation
            process.  Once you've confirmed your subscription request, the
            moderator must approve or reject your membership request.  You will
            receive notice of their decision.
    
            <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription
            is confirmed.  You can change it by visiting your personal options
            page.
    
            <p>Or, if you've changed your mind and do not want to subscribe to
            this mailing list, you can hit <em>Cancel my subscription
            request</em>.
ca: Es requereix la vostra confirmació per a completar la
        sol·licitud de subscripció a la llista de correu <em>%(listname)s</em>. La vostra
        configuració es mostra a continuació; Pots fer els canvis necessaris i després prémer
        <em>Enviar</em> per a completar el procés de confirmació. Una vegada
        que hagis confirmat la vostra sol·licitud de subscripció, el moderador l'aprovarà o la denegarà.
        Rebràs notícies de la seva decisió.
    
        <p>Atenció: la vostra contrasenya se't enviarà per correu electrònic quan hagis confirmat la vostra subscripció.
        Pots canviar-la visitant la vostra pàgina personal d'opcions.
    
        <p>O prem <em>Cancel·la</em> per a cancel·lar la sol·licitud de subscripció.

en: Your email address:
ca: La vostra adreça de correu electrònic:

en: Your real name:
ca: El vostre nom real:

en: Receive digests?
ca: Voleu rebre resums?

en: Preferred language:
ca: Llengua preferida:

en: Subscribe to list %(listname)s
ca: Subscriu-me a la llista %(listname)s

en: Cancel my subscription request
ca: Cancel·la la meva sol·licitud de subscripció

en: You have canceled your subscription request.
ca: Heu cancel·lat la vostra sol·licitud de subscripció.

en: Awaiting moderator approval
ca: S'està esperant l'aprovació del moderador

en:             You have successfully confirmed your subscription request to the
                mailing list %(listname)s, however final approval is required from
                the list moderator before you will be subscribed.  Your request
                has been forwarded to the list moderator, and you will be notified
                of the moderator's decision.
ca:             Heu confirmat satisfactòriament la subscripció a la llista
                %(listname)s, no obstant es requereix l'aprovació final del
                moderador de la llista abans que se us subscrigui. La vostra
                sol·licitud ha estat enviada al moderador de la llista, i rebreu
                notícies de la seva decisió.

en: Invalid confirmation string.  It is
                possible that you are attempting to confirm a request for an
                address that has already been unsubscribed.
ca: Cadena de confirmació errònia.
                És possible que estiguis intentant confirmar una sol·licitud
                o una adreça que ja ha estat cancel·lada.

en: You are already a member of this mailing list!
ca: Ja ets membre d'aquesta llista de correu!

en: You are currently banned from subscribing to
                this list.  If you think this restriction is erroneous, please
                contact the list owners at %(owneraddr)s.
ca: Ara mateix s'ha bandejat la possibilitat de subscriure-us
            a aquesta llista. Hauríeu de contactar els administradors de la llista
            a %(owneraddr)s.

en:             You were not invited to this mailing list.  The invitation has
                been discarded, and both list administrators have been
                alerted.
ca:             No se us ha convidat a aquesta llista de correu. S'ha descartat
                la invitació i se n'ha informat a ambdós administradors de la llista

en: Subscription request confirmed
ca: S'ha confirmat la sol·licitud de subscripció

en:             You have successfully confirmed your subscription request for
                "%(addr)s" to the %(listname)s mailing list.  A separate
                confirmation message will be sent to your email address, along
                with your password, and other useful information and links.
    
                <p>You can now
                <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership login
                page</a>.
ca:             Heu confirmat amb èxit la vostra sol·licitud de subscripció
                per a «%(addr)s» a la llista de correu %(listname)s. Se us 
                enviarà un missatge de confirmació a la vosta adreça de 
                correu electrònic juntament amb la vostra contrasenya i 
                altra informació i enllaços d'interès.
    
                <p>Ara podeu
                <a href="%(optionsurl)s">anar a la pàgina d'entrada de la
                vostra subscripció</a>.

en: You have canceled your unsubscription request.
ca: Heu cancel·lat la vostra sol·licitud de cancel·lació de subscripció.

en: Unsubscription request confirmed
ca: S'ha confirmat la sol·licitud de cancel·lació de subscripció

en:             You have successfully unsubscribed from the %(listname)s mailing
                list.  You can now <a href="%(listinfourl)s">visit the list's main
                information page</a>.
ca:             Has cancel·lat la vostra subscripció a la llista %(listname)s de forma
                satisfactòria. Ara pots <a href="%(listinfourl)s">visitar la pàgina d'informació
                principal de la llista</a>.

en: Confirm unsubscription request
ca: Confirmeu la sol·licitud de cancel·lació de la subscripció

en: <em>Not available</em>
ca: <em>No disponible</em>

en: Your confirmation is required in order to complete the
        unsubscription request from the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Email address:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Unsubscribe</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this unsubscription
        request.
ca: Es requereix la vostra confirmació per a completar la
        vostra sol·licitud de cancel·lar la subscripció de la llista de correu <em>%(listname)s</em>. 
        Actualment estàs subscrit amb 
    
        <ul><li><b>Nom real:</b> %(fullname)s
            <li><b>Adreça de correu electrònic:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Prem el botó <em>Cancel·la la subscripció</em>per acabar el procés de confirmació.
    
        <p>Or hit <em>Cancel·la i descarta</em> per a cancel·lar la sol·licitud de
        cancel·lació de subscripció.

en: Unsubscribe
ca: Cancel·la la subscripció

en: Cancel and discard
ca: Cancel·la i descarta

en: You have canceled your change of address request.
ca: Heu cancel·lat la vostra sol·licitud de canvi d'adreça

en: %(newaddr)s is banned from subscribing to the
                %(realname)s list.  If you think this restriction is erroneous,
                please contact the list owners at %(owneraddr)s.
ca: Ara mateix s'ha bandejat la possibilitat de subscriure %(newaddr)s
            a aquesta llista. Hauríeu de contactar els administradors de la llista
            a %(owneraddr)s.

en: %(newaddr)s is already a member of
                the %(realname)s list.  It is possible that you are attempting
                to confirm a request for an address that has already been
                subscribed.
ca: %(newaddr)s ja està subscrita a
                la llista %(realname)s. Pot ser que estigueu intentant confirmar
                una sol·licitud per a una adreça que ja ha estat subscrita.

en: Change of address request confirmed
ca: Petició de canvi de adreça confirmada

en:             You have successfully changed your address on the %(listname)s
                mailing list from <b>%(oldaddr)s</b> to <b>%(newaddr)s</b>.  You
                can now <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership
                login page</a>.
ca:             Has canviat satisfactòriament la vostra adreça a la llistade correu %(listname)s
                de <b>%(oldaddr)s</b> a <b>%(newaddr)s</b>.  ara
                Pots <a href="%(optionsurl)s">anar a la pàgina d'entrada de la vostra
                subscripció</a>.

en: Confirm change of address request
ca: Confirma la sol·licitud de canvi d'adreça

en: globally
ca: globalment

en: Your confirmation is required in order to complete the
        change of address request for the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Old email address:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        and you have requested to %(globallys)s change your email address to
    
        <ul><li><b>New email address:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Change address</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this change of address
        request.
ca: Es requereix la vostra confirmació per a completar la
        vostra sol·licitud de canvi d'adreça a la llista de correu <em>%(listname)s</em>. 
        Actualment estàs subscrit amb 
    
        <ul><li><b>Nom real:</b> %(fullname)s
            <li><b>Adreça de correu electrònic antiga:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        i has fet la sol·licitud de canvi d'adreça de correu electrònic de forma %(globallys)s a
    
        <ul><li><b>Nova adreça de correu electrònic:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Prem el botó <em>Canviar l'adreça</em>per acabar el procés de confirmació.
    
        <p>Or hit <em>Cancel·la i descarta</em> per a cancel·lar la sol·licitud de
        canvi d'adreça.

en: Change address
ca: Canvia l'adreça

en: Continue awaiting approval
ca: Continua esperant l'aprovació

en: Okay, the list moderator will still have the
        opportunity to approve or reject this message.
ca: Bé, el moderador de la llista encara tindrà
        l'oportunitat d'aprovar o denegar aquest missatge.

en: Sender discarded message via web.
ca: El remitent ha descartat el missatge via web.

en: The held message with the Subject:
                header <em>%(subject)s</em> could not be found.  The most likely
                reason for this is that the list moderator has already approved or
                rejected the message.  You were not able to cancel it in
                time.
ca: El missatge retingut amb el Tema:
            capçalera <em>%(subject)s</em> no ha estat trobat, pot ser que l'administrador
             de la llista ja l'hagi aprovat o denegat. No l'has pogut cancel·lar a temps.

en: Posted message canceled
ca: L'enviament ha estat cancel·lat

en:             You have successfully canceled the posting of your message with
                the Subject: header <em>%(subject)s</em> to the mailing list
                %(listname)s.
ca:             Heu cancel·lat satisfactòriament l'enviament del vostre missatge amb
                la capçalera d'Assumpte: <em>%(subject)s</em> a la llista de correu
                %(listname)s.

en: Cancel held message posting
ca: Cancel·la l'enviament del missatge retingut

en: The held message you were referred to has
            already been handled by the list administrator.
ca: El missatge retingut al que s'estava referint
    ja ha estat tractat per l'administrador de la llista.

en: Your confirmation is required in order to cancel the
        posting of your message to the mailing list <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Sender:</b> %(sender)s
            <li><b>Subject:</b> %(subject)s
            <li><b>Reason:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Cancel posting</em> button to discard the posting.
    
        <p>Or hit the <em>Continue awaiting approval</em> button to continue to
        allow the list moderator to approve or reject the message.
ca: Es requereix la vostra confirmació per a cancel·lar
        l'enviament del missatge a la llista de correu <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Remitent:</b> %(sender)s
            <li><b>Tema:</b> %(subject)s
            <li><b>Raó:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Prem el botó <em>Cancel·la l'enviament</em> per descartar l'enviament.
    
        <p>O prem el botó <em>Continuar Esperant l'Aprovació</em> per a continuar
        esperant que el moderador aprovi o denegui el missatge.

en: Cancel posting
ca: Cancel·la l'enviament

en: You have canceled the re-enabling of your membership.  If
        we continue to receive bounces from your address, it could be deleted from
        this mailing list.
ca: Has cancel·lat l'activació de la vostra subscripció. Si
         continuem rebent rebots de la vostra adreça, podria ser eliminada
         de la llista de correu.

en: Membership re-enabled.
ca: Subscripció reactivada.

en:             You have successfully re-enabled your membership in the
                %(listname)s mailing list.  You can now <a
                href="%(optionsurl)s">visit your member options page</a>.
ca:             Heu reactivat la vostra subscripció a la llista de correu 
                %(listname)s.
                Ara podeu <a href="%(optionsurl)s">anar a la vostra 
                pàgina d'opcions de subscriptor</a>.

en: Re-enable mailing list membership
ca: Re-activar subscripció a la llista de correu.

en: We're sorry, but you have already been unsubscribed
            from this mailing list.  To re-subscribe, please visit the
            <a href="%(listinfourl)s">list information page</a>.
ca: S'ha cancel·lat la vostra subscripció a aquesta
            llista de correu. Si us hi voleu tornar a subscriure
            aneu a la <a href="%(listinfourl)s">pàgina d'informació de la llista</a>.

en: <em>not available</em>
ca: <em>no disponible</em>

en: Your membership in the %(realname)s mailing list is
        currently disabled due to excessive bounces.  Your confirmation is
        required in order to re-enable delivery to your address.  We have the
        following information on file:
    
        <ul><li><b>Member address:</b> %(member)s
            <li><b>Member name:</b> %(username)s
            <li><b>Last bounce received on:</b> %(date)s
            <li><b>Approximate number of days before you are permanently removed
                   from this list:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Re-enable membership</em> button to resume receiving postings
        from the mailing list.  Or hit the <em>Cancel</em> button to defer
        re-enabling your membership.
ca: La vostra subscripció a la llista %(realname)s està actualment
        desactivada degut a un nombre excessiu de retorns. Cal la
        vostra confirmació per a reactivar el lliurament a la vostra adreça.
        La següent informació és disponible:
    
        <ul><li><b>Adreça del subscriptor:</b> %(member)s
            <li><b>Nom del subscriptor:</b> %(username)s
            <li><b>Últim retorn rebut el:</b> %(date)s
            <li><b>Nombre aproximat de dies abans de ser
                   eliminat d'aquesta llista:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Premeu el botó <em>Reactiva la subscripció</em> per continuar rebent enviaments
        de la llista de correu, o bé premeu el botó <em>Cancel·la</em>per ajornar la
        reactivació de la vostra subscripció.

en: Re-enable membership
ca: Reactiva la subscripció

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Bad URL specification
ca: Especificació URL errònia

en: Return to the
ca: Torna a la

en: general list overview
ca: visualització general de la llista

en: <br>Return to the
ca: <br>Torna a la

en: administrative list overview
ca: visualització general administrativa de la llista

en: List name must not include "@": %(safelistname)s
ca: El nom de la llista no pot incloure «@»: %(safelistname)s

en: List already exists: %(safelistname)s
ca: La llista ja existeix: %(safelistname)s

en: You forgot to enter the list name
ca: Us heu oblidat d'introduir el nom de la llista

en: You forgot to specify the list owner
ca: Us heu oblidat d'especificar el propietari de la llista

en: Leave the initial password (and confirmation) fields
                    blank if you want Mailman to autogenerate the list
                    passwords.
ca: Deixeu els camps de contrasenya inicial en blanc
                   si voleu que Mailman auto-generi la llista
                   de contrasenyes .

en: Initial list passwords do not match
ca: Les contrasenyes de la llista inicial no coincideixen

en: The list password cannot be empty<!-- ignore -->
ca: La contrasenya de la llista no pot ser buida<!-- ignore -->

en: You are not authorized to create new mailing lists
ca: No teniu autorització per a crear una llistes de correu noves

en: Unknown virtual host: %(safehostname)s
ca: Màquina virtual desconeguda: %(safehostname)s

en: Bad owner email address: %(s)s
ca: L'adreça de correu electrònic de l'amo és errònia: %(s)s

en: List already exists: %(listname)s
ca: La llista ja existeix: %(listname)s

en: Illegal list name: %(s)s
ca: El nom de la llista no és vàlid: %(s)s

en: Some unknown error occurred while creating the list.
                    Please contact the site administrator for assistance.
ca: S'ha produït un error desconegut en crear la llista.
                    ia.

en: Your new mailing list: %(listname)s
ca: La vostra nova llista de correu:

en: Mailing list creation results
ca: Resultats de la creació de la llista de correu

en: You have successfully created the mailing list
        <b>%(listname)s</b> and notification has been sent to the list owner
        <b>%(owner)s</b>.  You can now:
ca: Heu creat la llista de correu satisfactòriament
        <b>%(listname)s</b> i se n'ha enviat una notificació al propietari de la llista
        <b>%(owner)s</b>. Ara podeu fer el següent:

en: Visit the list's info page
ca: Vés a la pàgina d'informació de la llista

en: Visit the list's admin page
ca: Vés a la pàgina del administrador de la llista

en: Create another list
ca: Crea una altra llista

en: Create a %(hostname)s Mailing List
ca: Crea una llista de correu a %(hostname)s

en: You can create a new mailing list by entering the
        relevant information into the form below.  The name of the mailing list
        will be used as the primary address for posting messages to the list, so
        it should be lowercased.  You will not be able to change this once the
        list is created.
    
        <p>You also need to enter the email address of the initial list owner.
        Once the list is created, the list owner will be given notification, along
        with the initial list password.  The list owner will then be able to
        modify the password and add or remove additional list owners.
    
        <p>If you want Mailman to automatically generate the initial list admin
        password, click on `Yes' in the autogenerate field below, and leave the
        initial list password fields empty.
    
        <p>You must have the proper authorization to create new mailing lists.
        Each site should have a <em>list creator's</em> password, which you can
        enter in the field at the bottom.  Note that the site administrator's
        password can also be used for authentication.
ca: Pots crear una llista de correu electrònic introduint la
        informació en el següent formulari. El nom de la llista es farà servir com adreça
        primària per a enviar missatges a la llista, pel que ha d'estar en minúscules.
        no podràs fer canvis una vegada que la llista sigui creada.
    
        <p>També has d'introduir l'adreça de correu electrònic de l'amo inicial de la llista.
        Una vegada que la llista sigui creada l'amo rebrà una notificació amb la contrasenya
        inicial. Aleshores, l'amo de la llista podrà modificar la contrasenya i incloure
        o eliminar amos addicionals de la llista.
    
        <p>Si voleu que el Mailman generi automàticament la contrasenya inicial per a l'administrador
        de la llista, feu clic a «Si», i deixeu el camp de contrasenya de la llista buit.
    
        <p>Has de tenir l'autorització adequada per a crear la nova llista de correu electrònic.
        Cada lloc web hauria de tenir una clau de creadors de llistes que es pot introduir en el camp del final.
        Finalment hi ha que ressenyar que també es pot fer servir la clau d'administració del servidor.

en: List Identity
ca: Identitat de la llista

en: Name of list:
ca: Nom de la llista:

en: Initial list owner address:
ca: Adreça inicial del propietari de la llista:

en: Auto-generate initial list password?
ca: Voleu que es generi la contrasenya inicial de la llista de manera automàtica?

en: Initial list password:
ca: Contrasenya inicial de la llista:

en: Confirm initial password:
ca: Confirmeu contrasenya inicial:

en: List Characteristics
ca: Característiques de la llista

en: Should new members be quarantined before they
        are allowed to post unmoderated to this list?  Answer <em>Yes</em> to hold
        new member postings for moderator approval by default.
ca: S'ha de posar als nous membres en quarantena abans que
        se'ls permeti enviar missatges a la llista sense moderar? Responeu <em>Si</em> per a retenir
        els missatges dels nous membres fins l'aprovació del moderador, per defecte.

en: Initial list of supported languages.  <p>Note that if you do not
            select at least one initial language, the list will use the server
            default language of %(deflang)s
ca: Llista inicial de llengües disponibles. <p>Teniu en compte que si no
            seleccioneu almenys una llengua inicial, la llista farà servir la
            llengua per defecte del servidor %(deflang)s

en: Send "list created" email to list owner?
ca: Voleu enviar un correu de "s'ha creat la llista" a l'amo de la llista?

en: List creator's (authentication) password:
ca: Contrasenya del creador de la llista (autenticació):

en: Create List
ca: Crea la llista

en: Clear Form
ca: Neteja el formulari

en: General list information page
ca: Pàgina d'informació general de la llista

en: Subscribe results page
ca: Pàgina de resultats de la subscripció

en: User specific options page
ca: Pàgina d'opcions específiques de l'usuari

en: Welcome email text file
ca: Fitxer de text del correu de benvinguda

en: List name is required.
ca: Es requereix el nom de la llista.

en: %(realname)s -- Edit html for %(template_info)s
ca: %(realname)s -- Edita l'html per %(template_info)s

en: Edit HTML : Error
ca: Edita l'HTML: Error

en: %(safetemplatename)s: Invalid template
ca: %(safetemplatename)s: és una plantilla errònia

en: %(realname)s -- HTML Page Editing
ca: %(realname)s -- Edició de la pàgina HTML

en: Select page to edit:
ca: Seleccioneu una pàgina a editar:

en: View or edit the list configuration information.
ca: Vegeu o editeu la informació de la configuració de la llista.

en: When you are done making changes...
ca: Quan hageu acabat de fer canvis...

en: Submit Changes
ca: Envia els canvis

en: Can't have empty html page.
ca: No hi pot haver una pàgina html buida.

en: HTML Unchanged.
ca: No s'ha modificat l'HTML.

en: The page you saved contains suspicious HTML that could
    potentially expose your users to cross-site scripting attacks.  This change
    has therefore been rejected.  If you still want to make these changes, you
    must have shell access to your Mailman server.
ca: La pàgina que heu desat conté codi HTML sospitós, el qual
    podria exposar els vostres usuaris a atacs per execució d'escripts en context
    d'altres llocs web (cross-site scripting). És per això que s'ha refusat aquest
    canvi. En cas que tot i això encara vulgueu aplicar-lo, caldrà que tingueu
    accés al vostre servidor del Mailman a través de l'intèrpret d'ordres

en: See
ca: Vegeu

en: FAQ 4.48.
ca: PMF 4.48

en: Page Unchanged.
ca: No s'ha modificat la pàgina.

en: HTML successfully updated.
ca: S'ha actualitzat l'HTML satisfactòriament.

en: %(hostname)s Mailing Lists
ca: Llistes de correu a %(hostname)s

en: <p>There currently are no publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.
ca: <p>Actualment no hi ha llistes de correu %(mailmanlink)s
                públiques a %(hostname)s.

en: <p>Below is a listing of all the public mailing lists on
                %(hostname)s.  Click on a list name to get more information about
                the list, or to subscribe, unsubscribe, and change the preferences
                on your subscription.
ca: <p>Aquí sota podeu veure totes les llistes de correu públiques a
                %(hostname)s. Feu clic al nom que vulgueu per a obtenir més informació
                sobre una llista, o bé per a subscriure-us, cancel·lar subscripcions, o
                canviar les preferències de la vostra subscripció.

en: right
ca: correcte

en:  To visit the general information page for an unadvertised list,
            open a URL similar to this one, but with a '/' and the %(adj)s
            list name appended.
            <p>List administrators, you can visit
ca:  Per accedir a la pàgina d'informació general d'una llista no pública,
            obriu un URL similar a aquest, però amb una «/» i el nom %(adj)s
            de la llista afegit.
            <p>Els administradors de la llista podeu visitar

en: the list admin overview page
ca: la pàgina de visualització general d'administració de la llista

en:  to find the management interface for your list.
             <p>If you are having trouble using the lists, please contact
ca:  per a trobar la interfície de gestió de la vostra llista.
             <p>Si teniu preguntes o comentaris, contacteu

en: Edit Options
ca: Edita les opcions

en: View this page in
ca: Mostra aquesta pàgina en

en: CGI script error
ca: Error d'script CGI

en: No address given
ca: No s'ha especificat cap adreça

en: Illegal Email Address: %(safeuser)s
ca: Adreça de correu electrònic errònia: %(safeuser)s

en: No such member: %(safeuser)s.
ca: El membre no existeix: %(safeuser)s.

en: Authentication failed.
ca: Ha fallat l'autenticació.

en: A reminder of your password has been emailed to you.
ca: Se us ha enviat un recordatori de la vostra contrasenya per correu electrònic.

en: The list administrator may not view the other
                subscriptions for this user.
ca: L'administrador de la llista no pot visualitzar les
                altres subscripcions d'aquest usuari.

en: Note:
ca: Nota:

en: List subscriptions for %(safeuser)s on %(hostname)s
ca: Subscripcions de la llista per %(safeuser)s a %(hostname)s

en: Click on a link to visit your options page for the
            requested mailing list.
ca: Feu clic en un enllaç per a visitar la vostra pàgina
            d'opcions de la llista sol·licitada.

en: The list administrator may not change the names
                or addresses for this user's other subscriptions.  However, the
                subscription for this mailing list has been changed.
ca: L'administrador de la llista no pot canviar els noms
                o adreces de les altres subscripcions d'aquest usuari. De totes
                maneres, s'ha canviat la subscripció per a aquesta llista de correu.

en: Addresses did not match!
ca: Les adreces no coincideixen

en: You are already using that email address
ca: Ja esteu fent servir aquesta adreça de correu electrònic

en: The new address you requested %(newaddr)s is already a member of the
    %(listname)s mailing list, however you have also requested a global change of
    address.  Upon confirmation, any other mailing list containing the address
    %(safeuser)s will be changed.
ca: L'adreça %(newaddr)s ja és membre de la llista de correu, no obstant
    també has fet una sol·licitud per fer el canvi d'adreça global. Després de la confirmació,
    qualsevol altra llista que contingui l'adreça %(safeuser)s també serà canviada.

en: The new address is already a member: %(newaddr)s
ca: La nova adreça de correu electrònic ja es un membre: %(newaddr)s

en: Addresses may not be blank
ca: les adreces no poden estar en blanc

en: A confirmation message has been sent to %(newaddr)s.
ca: Un missatge de confirmació ha estat enviat a %(newaddr)s.

en: Bad email address provided
ca: L'adreça proporcionada es errònia

en: Illegal email address provided
ca: L'adreça proporcionada es errònia

en: %(newaddr)s is already a member of the list.
ca: %(newaddr)s ja es un membre de la llista.

en: %(newaddr)s is banned from this list.  If you
                          think this restriction is erroneous, please contact
                          the list owners at %(owneraddr)s.
ca: %(newaddr)s té l'accés prohibit a la llista de correu.
                          Si creieu que la restricció és errònia,
                          contacteu amb el propietari de la llista a %(owneraddr)s.

en: Member name successfully changed.
ca: Nom de membre canviat satisfactòriament.

en: The list administrator may not change the
                        password for a user.
ca: L'administrador de la llista no pot canviar
                        la contrasenya d'un usuari.

en: Passwords may not be blank
ca: La contrasenya no ha d'estar en blanc

en: Passwords did not match!
ca: La contrasenya no coincideix!

en: The list administrator may not change the
                password for this user's other subscriptions.  However, the
                password for this mailing list has been changed.
ca: L'administrador de la llista no pot canviar la
                contrasenya per a les altres subscripcions d'aquest usuari. De
                totes maneres, s'ha canviat la contrasenya per a aquesta llista 
                de correu

en: Password successfully changed.
ca: Contrasenya canviada satisfactòriament.

en: You must confirm your unsubscription request by turning
                    on the checkbox below the <em>Unsubscribe</em> button.  You
                    have not been unsubscribed!
ca: Per a confirmar la vostra sol·licitud de cancel·lar la subscripció has d'activar
                    la casella sota el botó <em>cancel·lar subscripció</em>.
                    La vostra subscripció no ha estat cancel·lada!

en: Unsubscription results
ca: Resultats de la cancel·lació de la subscripció

en: Your unsubscription request has been received and
                forwarded on to the list moderators for approval.  You will
                receive notification once the list moderators have made their
                decision.
ca: La vostra sol·licitud per a cancel·lar la vostra subscripció ha estat rebuda i
                enviada al moderador de la llista per a la seva aprovació. Rebràs una
                notificació quan el moderador prengui una decisió.

en: You have been successfully unsubscribed from the
                mailing list %(fqdn_listname)s.  If you were receiving digest
                deliveries you may get one more digest.  If you have any questions
                about your unsubscription, please contact the list owners at
                %(owneraddr)s.
ca: Has estat eliminat satisfactòriament de la llista
                de correu eletrònic %(fqdn_listname)s. Si estaves rebent resums,
                pot ser que en rebis un mes. Si tens alguna pregunta sobre la vostra
                subscripció contacta amb l'amo de la llista a
                %(owneraddr)s.

en: The list administrator may not change the
                    options for this user's other subscriptions.  However the
                    options for this mailing list subscription has been
                    changed.
ca: L'administrador de la llista no pot canviar les
                     opcions de les altres subscripcions d'aquest usuari. De totes
                     maneres, les opcions per a la subscripció a aquesta llista de
                     correu sí que s'han canviat.

en: The list administrator has disabled digest delivery for
                this list, so your delivery option has not been set.  However your
                other options have been set successfully.
ca: L'administrador de la llista ha desactivat l'entrega
                de missatges agrupats per a aquesta llista, per la qual cosa la 
                vostra opció de lliurament no s'ha establert. No obstant, totes 
                les altres opcions s'han establert satisfactòriament.

en: The list administrator has disabled non-digest delivery
                for this list, so your delivery option has not been set.  However
                your other options have been set successfully.
ca: L'administrador de la llista ha des-activat el lliurament
                de no-resum en aquesta llista i la vostra opció de lliurament no ha estat
                establerta. No obstant, totes les altres opcions s'han establert
                satisfactòriament.

en: You have successfully set your options.
ca: Heu establert les teves opcions satisfactòriament.

en: You may get one last digest.
ca: Pot ser que encara rebeu un últim resum.

en: <em>Yes, I really want to unsubscribe</em>
ca: <em>Sí, realment vull cancel·lar la subscripció</em>

en: Change My Password
ca: Canvia la meva contrasenya

en: List my other subscriptions
ca: Llista les meves altres subscripcions

en: Email My Password To Me
ca: Envia'm la meva contrasenya per correu electrònic

en: password
ca: contrasenya

en: Log out
ca: Surt

en: Submit My Changes
ca: Envia els meus canvis

en: days
ca: dies

en: day
ca: dia

en: Change My Address and Name
ca: Canvia la meva adreça i el meu nom

en: <em>No topics defined</em>
ca: <em>No hi ha temes definits </em>

en: 
    You are subscribed to this list with the case-preserved address
    <em>%(cpuser)s</em>.
ca: 
    Esteu subscrit a aquesta llista amb l'adreça <em>%(cpuser)s</em>, de la qual se n'han mantingut les majúscules i minúscules.

en: %(realname)s list: member options login page
ca: Llista %(realname)s: pàgina d'entrada a les opcions de membre

en: email address and
ca: adreça electrònica i

en: %(realname)s list: member options for user %(safeuser)s
ca: Llista %(realname)s: opcions d'usuari per a %(safeuser)s

en: In order to change your membership option, you must
        first log in by giving your %(extra)smembership password in the section
        below.  If you don't remember your membership password, you can have it
        emailed to you by clicking on the button below.  If you just want to
        unsubscribe from this list, click on the <em>Unsubscribe</em> button and a
        confirmation message will be sent to you.
    
        <p><strong><em>Important:</em></strong> From this point on, you must have
        cookies enabled in your browser, otherwise none of your changes will take
        effect.
ca: Si voleu canviar les vostres opcions de subscripció, haureu d'entrar
        introduint la vostra %(extra)scontrasenya de subscripció a la secció de 
        més avall. En cas que no la recordeu, feu clic al botó de sota i se us 
        enviarà a la vostra adreça electrònica. Si voleu cancel·lar la vostra 
        subscripció, feu clic al botó <em>Cancel·la la subscripció</em> i se us 
        enviarà un missatge de confirmació.
    
        <p><strong><em>Important:</em></strong> A partir d'aquest punt haureu
        de tenir activades les galetes al navegador o bé els canvis no tindran 
        efecte.

en: Email address:
ca: Adreça electrònica:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Log in
ca: Entra

en: By clicking on the <em>Unsubscribe</em> button, a
        confirmation message will be emailed to you.  This message will have a
        link that you should click on to complete the removal process (you can
        also confirm by email; see the instructions in the confirmation
        message).
ca: En fer clic en el botó <em>Cancel·la la subscripció</em>
        se us enviarà un missatge de confirmació. Aquest missatge contindrà
        un enllaç on haureu de fer clic per a completar el procés de supressió
        (també podeu dur a terme la confirmació per correu electrònic; vegeu 
        les instruccions en el missatge de confirmació per a obtenir-ne més 
        informació).

en: Password reminder
ca: Recordatori de la contrasenya

en: By clicking on the <em>Remind</em> button, your
        password will be emailed to you.
ca: En fer clic en el botó <em>Recorda-me-la</em>, se us enviarà
        la contrasenya per correu electrònic.

en: Remind
ca: Recorda-me-la

en: <missing>
ca: <manca>

en: Requested topic is not valid: %(topicname)s
ca: El tema sol·licitat no és vàlid: %(topicname)s

en: Topic filter details
ca: Detalls del filtre de temes

en: Name:
ca: Nom:

en: Pattern (as regexp):
ca: Patró (com a regexp):

en: Private Archive Error
ca: Error de l'arxiu privat

en: You must specify a list.
ca: Heu d'especificar una llista.

en: Private archive - "./" and "../" not allowed in URL.
ca: Arxiu privat - no s'adment «./» ni «../» a l'URL.

en: Private Archive Error - %(msg)s
ca: Error a l'arxiu privat - %(msg)s

en: Private archive file not found
ca: No s'ha trobat el l'arxiu privat

en: You are not authorized to delete this mailing list
ca: No esteu autoritzat a suprimir aquesta llista de correu

en: Mailing list deletion results
ca: Resultats de l'eliminació de la llista de correu

en: You have successfully deleted the mailing list
        <b>%(listname)s</b>.
ca: Heu suprimit satisfactòriament la llista de correu
        <b>%(listname)s</b>.

en: There were some problems deleting the mailing list
            <b>%(listname)s</b>.  Contact your site administrator at %(sitelist)s
            for details.
ca: Hi ha hagut problemes en suprimir la llista de correu
            <b>%(listname)s</b>. Contacteu l'administrador a %(sitelist)s
            per a obtenir-ne més detalls.

en: Permanently remove mailing list <em>%(realname)s</em>
ca: Suprimeix la llista de correu <em>%(realname)s</em> de forma permanent

en: This page allows you as the list owner, to permanently
        remove this mailing list from the system.  <strong>This action is not
        undoable</strong> so you should undertake it only if you are absolutely
        sure this mailing list has served its purpose and is no longer necessary.
    
        <p>Note that no warning will be sent to your list members and after this
        action, any subsequent messages sent to the mailing list, or any of its
        administrative addreses will bounce.
    
        <p>You also have the option of removing the archives for this mailing list
        at this time.  It is almost always recommended that you do
        <strong>not</strong> remove the archives, since they serve as the
        historical record of your mailing list.
    
        <p>For your safety, you will be asked to reconfirm the list password.
ca: Aquesta pàgina us permet, com a l'amo de la llista, eliminar permanentment
        la llista de correu del sistema. <strong>Aquesta acció no es pot desfer</strong>, per
        lo que només has de continuar si estàs absolutament segur de que aquesta llista
        ja no és necessària .
    
        <p>Qualsevol missatge enviat a la llista de correu o a les seves adreces
        administratives, serà rebotat
    
        <p>També tens l' opció d' eliminar els fitxers de la llista de correu en aquest
        moment. <strong>No</strong> es recomana eliminar els fitxers, ja que serveixen
        com a constància històrica de la llista de correu.
    
        <p>per seguretat se't demanarà que confirmis la contrasenya de la llista.

en: List password:
ca: Contrasenya de la llista:

en: Also delete archives?
ca: Voleu suprimir-ne també els arxius?

en: <b>Cancel</b> and return to list administration
ca: <b>Cancel·la</b> i torna a l'administració de la llista

en: Delete this list
ca: Suprimeix aquesta llista

en: Invalid options to CGI script
ca: Opcions no vàlides a l'script CGI.

en: %(realname)s roster authentication failed.
ca: L'autenticació de la llista %(realname)s ha fallat.

en: You must supply a valid email address.
ca: Heu d'especificar una adreça electrònica vàlida.

en: You may not subscribe a list to itself!
ca: No podeu subscriure una llista a ella mateixa!

en: If you supply a password, you must confirm it.
ca: Si introduïu una contrasenya, l'heu de confirmar.

en: Your passwords did not match.
ca: La vostra contrasenya no coincideix.

en: Your subscription request has been received, and will soon be acted upon.
    Depending on the configuration of this mailing list, your subscription request
    may have to be first confirmed by you via email, or approved by the list
    moderator.  If confirmation is required, you will soon get a confirmation
    email which contains further instructions.
ca: S'ha rebut la vostra sol·licitud de subscripció i aviat serà atesa.
    Depenent de la configuració d'aquesta llista de correu, pot ser que hàgiu
    de confirmar-la per correu electrònic, o bé que el moderador de la llista
    l'hagi d'aprovar. En cas que calgui la confirmació, ben aviat rebreu un
    correu electrònic amb més instruccions.

en: The email address you supplied is banned from this
            mailing list.  If you think this restriction is erroneous, please
            contact the list owners at %(listowner)s.
ca: L'adreça electrònica que heu especificat té l'accés prohibit
            a aquesta llista de correu. Si creieu que aquesta restricció és
            errònia contacteu amb el propietari de la llista a %(listowner)s.

en: The email address you supplied is not valid.  (E.g. it must contain an
    `@'.)
ca: L'adreça que heu especificat no és vàlida. (P.ex. ha de contenir una
    «@».)

en: Your subscription is not allowed because the email address you gave is
    insecure.
ca: La vostra subscripció no està permesa perquè l'adreça que heu especificat
    no és segura.

en: Confirmation from your email address is required, to prevent anyone from
    subscribing you without permission.  Instructions are being sent to you at
    %(email)s.  Please note your subscription will not start until you confirm
    your subscription.
ca: Es requereix la confirmació des del teu correu electrònic per a prevenir
    que algú et subscrigui sense el teu consentiment. Les instruccions se't
    han enviat a %(email)s. La vostra subscripció no s'inicirà fins que es confirmi.

en: Your subscription request was deferred because %(x)s.  Your request has been
    forwarded to the list moderator.  You will receive email informing you of the
    moderator's decision when they get to your request.
ca: La vostra sol·licitud de subscripció ha estat ajornada per %(x)s. La vostra sol·licitud ha
    estat enviada al moderador de la llista. Rebràs un missatge de correu electrònic
    informant-te de la decisió del moderador.

en: You are already subscribed.
ca: Ja estàs subscrit.

en: Mailman privacy alert
ca: Alerta de privacitat de Mailman

en: An attempt was made to subscribe your address to the mailing list
    %(listaddr)s.  You are already subscribed to this mailing list.
    
    Note that the list membership is not public, so it is possible that a bad
    person was trying to probe the list for its membership.  This would be a
    privacy violation if we let them do this, but we didn't.
    
    If you submitted the subscription request and forgot that you were already
    subscribed to the list, then you can ignore this message.  If you suspect that
    an attempt is being made to covertly discover whether you are a member of this
    list, and you are worried about your privacy, then feel free to send a message
    to the list administrator at %(listowner)s.
ca: S'ha intentat subscriure la seva adreça de correu electrònic a la llista de distribució %(listaddr)s.
    Vostè ja està subscrit a aquesta llista de distribució.
    
    Com el llistat de subscriptors a aquesta llista no és públic, pot ser que algú amb males intencions
    estigui sondejant la llista per a veure si pot descobrir els seus subscriptors. Podria arribar a ser
    una violació de la privacitat si ho haguéssim deixat fer, però no ho hem fet.
    
    Si realment va enviar la sol·licitud de subscripció i va oblidar que ja estava subscrit a la llista,
    aleshores pot oblidar aquest missatge. Si sospita que algú realment ha tractat de descobrir si vostè
    és un subscriptor d'aquesta llista, i li preocupa la seva privacitat, llavors si ho considera oportú pot enviar
    un missatge a l'administrador de la llista a %(listowner)s.

en: This list does not support digest delivery.
ca: Aquesta llista no és compatible amb l'entrega de resums.

en: This list only supports digest delivery.
ca: Aquesta llista només funciona amb l'entrega de resums.

en: You have been successfully subscribed to the %(realname)s mailing list.
ca: Se us ha subscrit satisfactòriament a la llista de correu %(realname)s.

en: 
        confirm <confirmation-string>
            Confirm an action.  The confirmation-string is required and should be
            supplied by a mailback confirmation notice.
ca: 
        confirm <cadena-de-confirmació>
            Confirma una acció. Es requereix la cadena de confirmació, la qual
            s'ha d'enviar en el missatge de resposta de la confirmació.

en: Usage:
ca: Forma d'ús:

en: Your request has been forwarded to the list moderator for approval.
ca: La vostra sol·licitud ha estat enviada al moderador de la llista per a la seva aprovació.

en: You are not currently a member.  Have you already unsubscribed or changed
    your email address?
ca: Ara mateix no esteu subscrit. Pot ser que hàgiu cancel·lat la subscripció
    o canviat la vostra adreça de correu?

en: You are currently banned from subscribing to this list.  If you think this
    restriction is erroneous, please contact the list owners at
    %(owneraddr)s.
ca: Actualment se us prohibeix la subscripció a aquesta llista. Si creieu que 
    aquesta restricció és errònia, contacteu el propietari de la llista a 
    %(owneraddr)s.

en: You were not invited to this mailing list.  The invitation has been discarded,
    and both list administrators have been alerted.
ca: No se us ha convidat a aquesta llista de correu. S'ha descartat la invitació i
    se n'ha informat a ambdós administradors d'aquesta llista.

en: Bad approval password given.  Held message is still being held.
ca: Heu introduït una contrasenya d'aprovació incorrecta. El missatge retingut es continuarà retenint.

en: Confirmation succeeded
ca: Confirmació satisfactòria

en: 
        echo [args]
            Simply echo an acknowledgement.  Args are echoed back unchanged.
ca: 
        echo [args]
             Retorna simplement una confirmació. Els arguments es retornen sense modificar.

en: 
        end
            Stop processing commands.  Use this if your mail program automatically
            adds a signature file.
ca: 
        end
            Finalitza el processament d'ordres. Utilitzeu aquesta ordre si el 
            vostre programa de correu afegeix un fitxer de signatura de manera
            automàtica.

en: 
        help
            Print this help message.
ca: 
        help
            Mostra aquest missatge d'ajuda.

en: You can access your personal options via the following url:
ca: Podeu accedir a les vostres opcions personals a través de l'URL següent:

en: 
        info
            Get information about this mailing list.
ca: 
        info
            Obté informació sobre aquesta llista de correu.

en: List name:    %(listname)s
ca: Nom de la llista:        %(listname)s

en: Description:  %(description)s
ca: Descripció:              %(description)s

en: Postings to:  %(postaddr)s
ca: Enviaments a:             %(postaddr)s

en: List Helpbot: %(requestaddr)s
ca: Helpbot de la llista:     %(requestaddr)s

en: List Owners:  %(owneraddr)s
ca: Propietaris de la llista: %(owneraddr)s

en: More information: %(listurl)s
ca: Més informació: %(listurl)s

en: The `join' command is synonymous with `subscribe'.
ca: L'ordre «join» és sinònima de «subscribe».

en: The `leave' command is synonymous with `unsubscribe'.
ca: L'ordre «leave» és sinònima d'«unsubscribe».

en: 
        lists
            See a list of the public mailing lists on this GNU Mailman server.
ca: 
        lists
            Mostra una llista de les llistes de correu públiques en aquest 
            servidor del Mailman de GNU.

en: Public mailing lists at %(hostname)s:
ca: Llistes de correu públiques a %(hostname)s:

en: %(i)3d. List name:   %(realname)s
ca: %(i)3d. Nom de la llista:   %(realname)s

en:      Description: %(description)s
ca:      Descripció:     %(description)s

en:      Requests to: %(requestaddr)s
ca:      Sol·licituds a: %(requestaddr)s

en: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<address>]
            Retrieve or change your password.  With no arguments, this returns
            your current password.  With arguments <oldpassword> and <newpassword>
            you can change your password.
    
            If you're posting from an address other than your membership address,
            specify your membership address with `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!).  Note that in this case the
            response is always sent to the subscribed address.
ca: 
        password [<contrasenyaantiga> <contrasenyanova>] [address=<adreça>]
            Obté o canvia la vostra contrasenya. Si no especifiqueu cap argument,
            se us enviarà la vostra contrasenya actual. Si proporcioneu els 
            arguments <contrasenyaantiga> i <contrasenyanove> us permetrà canviar
            la vostra contrasenya.
    
            Si envieu el missatge des d'una adreça diferent a aquella amb la qual
            esteu subscrit a la llista, haureu d'especificar-la a l'argument 
            «address=<address>» (sense les cometess ni els caràcters <>).
            Tingueu en compte que en aquests casos la resposta sempre s'enviarà a
            l'adreça de subscripció.

en: Your password is: %(password)s
ca: La vostra contrasenya es: %(password)s

en: You are not a member of the %(listname)s mailing list
ca: No esteu subscrit a la llista de correu %(listname)s

en: You did not give the correct old password, so your password has not been
    changed.  Use the no argument version of the password command to retrieve your
    current password, then try again.
ca: No has donat la contrasenya antiga correcta, la vostra contrasenya no ha estat canviat.
    Fes servir la versió sense arguments del comando password per recuperar la vostra
    contrasenya actual i torna-ho a provar.

en: 
    Usage:
ca: 
    Forma d'ús:

en: The `remove' command is synonymous with `unsubscribe'.
ca: L'ordre «remove» és sinònima d'«unsubscribe».

en: 
        set ...
            Set or view your membership options.
    
            Use `set help' (without the quotes) to get a more detailed list of the
            options you can change.
    
            Use `set show' (without the quotes) to view your current option
            settings.
ca: 
        set ...
            Estableix o mostra les vostres opcions de subscripció.
    
            Utilitzeu l'ordre «set help» (sense les cometes) per a veure una llista
            detallada de les opcions que podeu canviar.
    
            Utilitzeu l'ordre «set show» (sense les cometes) per a veure la 
            configuració actual de les vostres opcions.

en: 
        set help
            Show this detailed help.
    
        set show [address=<address>]
            View your current option settings.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            To set any of your options, you must include this command first, along
            with your membership password.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set ack on
        set ack off
            When the `ack' option is turned on, you will receive an
            acknowledgement message whenever you post a message to the list.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            When the `digest' option is turned off, you will receive postings
            immediately when they are posted.  Use `set digest plain' if instead
            you want to receive postings bundled into a plain text digest
            (i.e. RFC 1153 digest).  Use `set digest mime' if instead you want to
            receive postings bundled together into a MIME digest.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Turn delivery on or off.  This does not unsubscribe you, but instead
            tells Mailman not to deliver messages to you for now.  This is useful
            if you're going on vacation.  Be sure to use `set delivery on' when
            you return from vacation!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Use `set myposts off' to not receive copies of messages you post to
            the list.  This has no effect if you're receiving digests.
    
        set hide on
        set hide off
            Use `set hide on' to conceal your email address when people request
            the membership list.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Use `set duplicates off' if you want Mailman to not send you messages
            if your address is explicitly mentioned in the To: or Cc: fields of
            the message.  This can reduce the number of duplicate postings you
            will receive.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Use `set reminders off' if you want to disable the monthly password
            reminder for this mailing list.
ca: 
        set help
            Mostra aquesta ajuda detallada.
    
        set show [address=<address>]
            Mostra la vostra configuració actual. Si estàs fent servir una adreça
            que no és la vostra adreça de membre, pots especificar la vostra adreça de membre
            amb `address=<address>' (sense angles <> ni cometes!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            Per establir alguna de les teves opcions, has d'incloure aquesta ordre primer, junt
            amb la vostra contrasenya de membre.  Si estàs fent servir una adreça
            que no és la vostra adreça de membre, pots especificar la vostra adreça de membre
            amb `address=<address>' (sense angles <> ni cometes!).
    
        set ack on
        set ack off
            Quan l'opció `ack' és establerta a `on', rebràs
            un missatge de notificació cada vegada que enviïs un missatge a la llista.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            Quan l'opció `digest' és establerta a 'off', rebràs els missatges
            inmediatament després que hagin estat enviats. Fes servir `set digest plain' si
            voleu rebre els missatges en un resum de text pla (i.e. RFC 1153 digest).
            I `set digest mime' si voleu rebre els missatges en un resum MIME
    
        set delivery on
        set delivery off
            Estableix el lliurament a on o a off. Això no cancel·la la vostra subscripció, però
            Mailman no t'enviarà missatges. Això et pot ser d'utilitat si ets
            de vacances
    
        set myposts on
        set myposts off
            Fes servir `set myposts off' si no voleu rebre copies dels missatges que
            envies a la llista. Això no té efecte si estàs rebent resums.
    
        set hide on
        set hide off
            Fes servir `set hide on' per ocultar la vostra adreça de correu electrònic quan la gent demani
            la llista de subscriptors.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Fes servir `set duplicates off' si voleu que Mailman no t'enviï missatges
            si la vostra adreça esta mencionada explicitament als camps To: o Cc: del
            missatge. Això pot reduir el nombre de missatges duplicats que rebis.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Fes servir `set reminders off' si voleu desactivar el recordatori mensual de la
            contrasenya de la llista.

en: Bad set command: %(subcmd)s
ca: L'ordre per a «set» no és correcta: %(subcmd)s

en: Your current option settings:
ca: Les vostres opcions actuals de configuració:

en: off
ca: desactivat

en: on
ca: activat

en:     digest plain
ca:     resum pla

en:     digest mime
ca:     resum mime

en:     digest off
ca:     resum desactivat

en: delivery on
ca: entrega activada

en: delivery off
ca: entrega desactivada

en: by you
ca: per vós

en: by the admin
ca: per l'administrador

en: due to bounces
ca: a causa de retorns

en:     %(status)s (%(how)s on %(date)s)
ca:     %(status)s (%(how)s el %(date)s)

en:     myposts %(onoff)s
ca:     els meus enviaments %(onoff)s

en:     hide %(onoff)s
ca:     ocultació %(onoff)s

en:     duplicates %(onoff)s
ca:     duplicats %(onoff)s

en:     reminders %(onoff)s
ca:     recordatoris %(onoff)s

en: You did not give the correct password
ca: No heu introduït la contrasenya correcta

en: Bad argument: %(arg)s
ca: Argument erroni: %(arg)s

en: Not authenticated
ca: No autenticat

en: ack option set
ca: opció ack establerta

en: digest option set
ca: opció de resum establerta

en: delivery enabled
ca: entrega habilitada

en: delivery disabled by user
ca: entrega inhabilitada per l'usuari

en: myposts option set
ca: opció els meus enviaments establerta

en: hide option set
ca: opció d'ocultació establerta

en: duplicates option set
ca: opció duplicats establerta

en: reminder option set
ca: opció recordatori establerta

en: stop is synonymous with the end command.
ca: stop és sinònima de l'ordre end.

en: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<address>]
            Subscribe to this mailing list.  Your password must be given to
            unsubscribe or change your options, but if you omit the password, one
            will be generated for you.  You may be periodically reminded of your
            password.
    
            The next argument may be either: `nodigest' or `digest' (no quotes!).
            If you wish to subscribe an address other than the address you sent
            this request from, you may specify `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!)
ca: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<adreça>]
            Us subscriu a aquesta llista de correu. Haureu d'especificar la
            vostra contrasenya per a cancel·lar la subscripció o canviar les
            vostres opcions. En cas que no ho feu se us en generarà una de 
            manera automàtica. La vostra contrasenya se us recordarà
            periòdicament.
    
            L'argument següent pot ser: «nodigest» o «digest» (sense cometes).
            Si voleu subscriure una adreça diferent a la que heu utilitzat per
            a enviar aquest missatge, haureu d'especificar l'argument 
            «address=<adreça>» (sense els caràcters <> ni cometes).

en: Bad digest specifier: %(arg)s
ca: Argument de resum erroni: %(arg)s

en: No valid address found to subscribe
ca: No s'ha trobat cap adreça vàlida a subscriure

en: The email address you supplied is banned from this mailing list.
    If you think this restriction is erroneous, please contact the list
    owners at %(listowner)s.
ca: L'adreça de correu electrònic que heu especificat està bandejada 
    en aquesta llista de correu.
    Si creieu que aquesta restricció és errònia, contacteu el propietari
    de la llista a %(listowner)s.

en: Mailman won't accept the given email address as a valid address.
    (E.g. it must have an @ in it.)
ca: El Mailman no acceptarà l'adreça electrònica especificada com a vàlida.
    (P.ex. ha de tenir una @.)

en: Your subscription is not allowed because
    the email address you gave is insecure.
ca: No es permet la vostra subscripció perquè
    l'adreça electrònica que heu especificat és insegura.

en: You are already subscribed!
ca: Ja esteu subscrit!

en: No one can subscribe to the digest of this list!
ca: Ningú pot subscriure's al resum d'aquesta llista!

en: This list only supports digest subscriptions!
ca: Aquesta llista només funciona amb subscripcions

en: Your subscription request has been forwarded to the list administrator
    at %(listowner)s for review.
ca: S'ha enviat la vostra sol·licitud de subscripció a l'administrador
    de la llista a %(listowner)s perquè la comprovi.

en: Subscription request succeeded.
ca: Sol·licitud de subscripció satisfactòria.

en: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Unsubscribe from the mailing list.  If given, your password must match
            your current password.  If omitted, a confirmation email will be sent
            to the unsubscribing address. If you wish to unsubscribe an address
            other than the address you sent this request from, you may specify
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!)
ca: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Cancel·la la vostra subscripció a la llista de distribució. Si 
            especifiqueu la contrasenya, ha de coincidir amb la vostra 
            contrasenya actual de la llista. Si l'ometeu se us enviarà un 
            missatge de confirmació a l'adreça que vulgueu donar de baixa. 
            Si voleu cancel·lar la subscripció d'una adreça diferent a la 
            que heu utilitzat per a enviar aquest missatge, haureu d'especificar 
            l'argument «address=<adreça>» (sense els caràcters <> ni cometes).

en: %(address)s is not a member of the %(listname)s mailing list
ca: %(address)s no està subscrita a la llista de correu %(listname)s

en: Your unsubscription request has been forwarded to the list administrator for
    approval.
ca: S'ha enviat la vostra sol·licitud de cancel·lació de subscripció a 
    l'administrador de la llista perquè l'aprovi.

en: You gave the wrong password
ca: Heu introduït una contrasenya errònia

en: Unsubscription request succeeded.
ca: Sol·licitud de cancel·lació de subscripció satisfactòria.

en: 
        who
            See the non-hidden members of this mailing list.
        who password
            See everyone who is on this mailing list. The password is the
            list's admin or moderator password.
ca: 
        who
            Mostra els membres no ocults d'aquesta llista de correu.
        who password
            Mostra tots els membres d'aquesta llista de correu. La contrasenya
            és la de l'administrador o del moderador de la llista.

en: 
        who password [address=<address>]
            See the non-hidden members of this mailing list.  The roster is
            limited to list members only, and you must supply your membership
            password to retrieve it.  If you're posting from an address other
            than your membership address, specify your membership address with
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!). If you provide the list's admin or moderator password,
            hidden members will be included.
ca: 
        who password [address=<adreça>]
            Mostra el llistat de subscriptors no ocults de la llista. El llistat 
            només el poden veure els subscriptors, per la qual cosa caldrà que 
            proporcioneu la vostra contrasenya de subscriptor per a obtenir-lo.
            En cas que envieu la sol·licitud des d'una adreça diferent de la de
            subscripció, l'haureu d'especificar a l'argument «address=<address>»
            (sense angles als costats de l'adreça, i sense cometes!). Si 
            especifiqueu la contrasenya de l'administrador o moderador, també
            s'hi mostraran els membres ocults.

en: 
        who password
            See everyone who is on this mailing list.  The roster is limited to
            list administrators and moderators only; you must supply the list
            admin or moderator password to retrieve the roster.
ca: 
        who password
            Obté el llistat de subscriptors de la llista, el qual només el
            podran rebre els administradors i moderadors d'aquesta. Per a
            obtenir-lo, haureu d'introduir la contrasenya de l'administrador.
            o del moderado.

en: You are not allowed to retrieve the list membership.
ca: No se us permet obtenir la llista de subscriptors.

en: This list has no members.
ca: Aquesta llista no té cap subscriptor.

en: Non-digest (regular) members:
ca: Membres sense resum (normals):

en: Digest members:
ca: Membres amb resum:

en: Arabic
ca: àrab

en: Catalan
ca: català

en: Czech
ca: txec

en: Danish
ca: danès

en: German
ca: alemany

en: English (USA)
ca: anglès (EUA)

en: Spanish (Spain)
ca: espanyol (Espanya)

en: Estonian
ca: estonià

en: Euskara
ca: euskera

en: Finnish
ca: finlandès

en: French
ca: francès

en: Galician
ca: gallec

en: Hebrew
ca: hebreu

en: Croatian
ca: croat

en: Hungarian
ca: hongarès

en: Interlingua
ca: interlingua

en: Italian
ca: italià

en: Japanese
ca: japonès

en: Korean
ca: coreà

en: Lithuanian
ca: lituà

en: Dutch
ca: holandès

en: Norwegian
ca: noruec

en: Polish
ca: polonès

en: Portuguese
ca: portuguès

en: Portuguese (Brazil)
ca: portuguès (Brasil)

en: Romanian
ca: romanès

en: Russian
ca: rus

en: Slovak
ca: eslovac

en: Slovenian
ca: eslovè

en: Serbian
ca: serbi

en: Swedish
ca: suec

en: Turkish
ca: turc

en: Ukrainian
ca: ucraïnès

en: Vietnamese
ca: vietnamita

en: Chinese (China)
ca: xinès (Xina)

en: Chinese (Taiwan)
ca: xinès (Taiwan)

en: Note: Since this is a list of mailing lists, administrative
    notices like the password reminder will be sent to
    your membership administrative address, %(addr)s.
ca: Nota: atès que es tracta d'una llista de distribució que envía a altres llistes de distribució,
    les notificacions de recordatori de les contrasenyes s'enviaran a l'adreça
    administrativa de la vostra adreça, %(addr)s.

en:  (Digest mode)
ca:  (mode de resum)

en: Welcome to the "%(realname)s" mailing list%(digmode)s
ca: Us donem la benvinguda a la llista de correu%(digmode)s «%(realname)s»

en: You have been unsubscribed from the %(realname)s mailing list
ca: S'ha cancel·lat la vostra subscripció a la llista de correu %(realname)s

en: %(listfullname)s mailing list reminder
ca: Recordatori de la llista de correu %(listfullname)s

en: No reason given
ca: No s'ha donat cap motiu

en: Hostile subscription attempt detected
ca: S'ha detectat un intent de subscripció hostil

en: %(address)s was invited to a different mailing
    list, but in a deliberate malicious attempt they tried to confirm the
    invitation to your list.  We just thought you'd like to know.  No further
    action by you is required.
ca: L'adreça %(address)s fou convidada a una altra llista,
    però s'ha intentat confirmar-la per a la vostra llista de manera intencionada
    i maliciosa. Això n'és simplement la notificació. No es requereix cap acció
    per part vostra.

en: You invited %(address)s to your list, but in a
    deliberate malicious attempt, they tried to confirm the invitation to a
    different list.  We just thought you'd like to know.  No further action by you
    is required.
ca: Heu convidat %(address)s a la vostra llista, però
    s'ha intentat confirmar la inviatació per a una altra llista de manera
    intencionada i maliciosa. Això n'és simplement la notificació. No es requereix
    cap acció per part vostra.

en: %(listname)s mailing list probe message
ca: Missatge de sondeig de la llista de correu %(listname)s

en: For some unknown reason
ca: Per alguna raó desconeguda

en: Your message was rejected
ca: S'ha refusat el vostre missatge

en: Archiving Options
ca: Opcions d'arxivament

en: List traffic archival policies.
ca: Polítiques d'arxivament del tràfic de la llista.

en: Archive messages?
ca: Voleu arxivar els missatges?

en: private
ca: privat

en: public
ca: públic

en: Is archive file source for public or private archival?
ca: El fitxer és la font de l'arxiu públic o privat?

en: Monthly
ca: Mensual

en: Quarterly
ca: Trimestral

en: Yearly
ca: Anual

en: Daily
ca: Diari

en: Weekly
ca: Setmanal

en: How often should a new archive volume be started?
ca: Amb quina freqüència s'ha d'iniciar un volum d'arxiu nou?

en: Auto-responder
ca: Contestador automàtic

en: Auto-responder characteristics.<p>
    
    In the text fields below, string interpolation is performed with
    the following key/value substitutions:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>gets the name of the mailing list</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>gets the list's listinfo URL</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>gets the list's -request address</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>gets the list's -owner address</em>
    </ul>
    
    <p>For each text field, you can either enter the text directly into the text
    box, or you can specify a file on your local system to upload as the text.
ca: Característiques de Auto-resposta .<p>
    
    En els camps de text següents, la interpolació de cadenes es
    porta a terme amb les següents substitucions de clau/valor:
    <p><ul>
     <li><b>listname</b> - <em>agafa el nom de la llista de correu</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>agafa la URL listinfo de la llista</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>agafa la adreça -request de la llista</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>agafa la adreça -owner de la llista</em>
    </ul>
    
    <p>per cada camp de text pots introduir el text directament, o pots especificar un fitxer en el teu sistema local per a pujar-lo com text.

en: Should Mailman send an auto-response to mailing list
                 posters?
ca: Ha d'enviar Mailman una auto-resposta als remitents de
                la llista de correu?

en: Auto-response text to send to mailing list posters.
ca: Text d'Auto-resposta a enviar als remitents de la llista.

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -owner address?
ca: Ha d'enviar Mailman una auto-resposta als correus electrònics enviats a
                l'adreça de l'amo de la llista?

en: Auto-response text to send to -owner emails.
ca: Auto-resposta a enviar als correus electrònics dels -amos.

en: Yes, w/discard
ca: Si, w/descartar

en: Yes, w/forward
ca: Si, w/enviar

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -request address?  If you choose yes, decide whether you want
                 Mailman to discard the original email, or forward it on to the
                 system as a normal mail command.
ca: Ha d'enviar Mailman una auto-resposta als correus electrònics enviats a
                l'adreça de peticions? si decideixes que si, has de decidir també
                si s'ha de descartar el missatge original, o enviar-lo com un missatge normal.

en: Auto-response text to send to -request emails.
ca: Auto-resposta a enviar als correus electrònics de -sol·licitud.

en: Number of days between auto-responses to either the mailing
                 list or -request/-owner address from the same poster.  Set to
                 zero (or negative) for no grace period (i.e. auto-respond to
                 every message).
ca: Nombre de dies entre les respostes automàtiques que vagin a la llista
                de distribució o a l'adreça -request/-owner des del mateix remitent.
                Posi'l a zero (o negatiu) perquè no existeixi cap període de gràcia 
                (és a dir, contestar automàticament a cada missatge).

en: Bounce processing
ca: Processament dels retorns

en: These policies control the automatic bounce processing system
                in Mailman.  Here's an overview of how it works.
    
                <p>When a bounce is received, Mailman tries to extract two pieces
                of information from the message: the address of the member the
                message was intended for, and the severity of the problem causing
                the bounce.  The severity can be either <em>hard</em> or
                <em>soft</em> meaning either a fatal error occurred, or a
                transient error occurred.  When in doubt, a hard severity is used.
    
                <p>If no member address can be extracted from the bounce, then the
                bounce is usually discarded.  Otherwise, each member is assigned a
                <em>bounce score</em> and every time we encounter a bounce from
                this member we increment the score.  Hard bounces increment by 1
                while soft bounces increment by 0.5.  We only increment the bounce
                score once per day, so even if we receive ten hard bounces from a
                member per day, their score will increase by only 1 for that day.
    
                <p>When a member's bounce score is greater than the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">bounce score
                threshold</a>, the subscription is disabled.  Once disabled, the
                member will not receive any postings from the list until their
                membership is explicitly re-enabled (either by the list
                administrator or the user).  However, they will receive occasional
                reminders that their membership has been disabled, and these
                reminders will include information about how to re-enable their
                membership.
    
                <p>You can control both the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">number
                of reminders</a> the member will receive and the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequency</a> with which these reminders are sent.
    
                <p>There is one other important configuration variable; after a
                certain period of time -- during which no bounces from the member
                are received -- the bounce information is
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">considered
                stale</a> and discarded.  Thus by adjusting this value, and the
                score threshold, you can control how quickly bouncing members are
                disabled.  You should tune both of these to the frequency and
                traffic volume of your list.
ca: Aquestes polítiques controlen el sistema de rebots
                automàtics a Mailman. A continuació es resumeix com funciona.
    
            Quan es rep un missatge rebotat, Mailman tracta d'extreure la següent
            informació del missatge: l'adreça del subscriptor al que anava dirigit el missatge
            i la gravetat del problema que va causar el rebot. La gravetat pot ser <em>greu
            </em> o lleu depenent si ha ocorregut un error fatal o si ha ocorregut un error transitori.
            Si existeix algun dubte es suposa que és un error greu.
            <p>Si no es pot deduir l'adreça del subscriptor del missatge rebotat,
            aleshores el rebot es descarta. Si no es descarta, a cada subscriptor
            se li assigna un <em>comptador de rebots</em> i cada vegada que es
            troba un rebot pertanyent a aquest subscriptor, s'incrementarà el comptador.
            Els rebots greus incrementen en 1 mentre que els lleus incrementen en 0.5.
            El comptador només s'incrementa una vegada al dia, de manera que fins i tot
            quan es rebin centenars de missatges rebotats del subscriptor en un dia, el seu
            comptador només s'incrementarà en 1 aquest dia.
            <p>Quan el comptador de rebots d'un subscriptor superi el
            <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">llindar de missatges
            rebotats</a> s'inhabilitarà la seva subscripció.
            Una vegada que s'inhabiliti, el subscriptor no rebrà més missatges
            de la llista fins que la seva subscripció sigui explícitament habilitada de nou
            (ja sigui per l'administrador o pel mateix subscriptor). No obstant, de tant en
            tant rebra notificacions indicant-li que la seva subscripció ha estat inhabilitada.
           Les notificacions inclouen informació sobre com tornar a habilitar la seva subscripció.
    
             <p>Pots controlar tant el
            <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">nombre de recordatoris</a>
            que rebrà el subscriptor com la
            <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
            > freqüència </a>amb la que s'enviaran les notificacions.
    
            <p>Hi ha una altra variable de configuració important que controla que,
            transcorregut un determinat període de temps -- durant el qual no es reben
            rebots del subscriptor -- la informació de rebot es considera a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">
            caduca</a> i es descartada. D'aquesta manera, ajustant aquest valor
            i el llindar de missatges rebotats, es pot controlar la velocitat a la qual
            es inhabilita als subscriptors amb problemes de recepció. S'haurian d'ajustar
            a la freqüència i al volum de la llista en qüestió.

en: Bounce detection sensitivity
ca: Sensibilitat de detecció de retorns

en: Should Mailman perform automatic bounce processing?
ca: Voleu que el Mailman processi automàticament els retorns?

en: By setting this value to <em>No</em>, you disable all
                 automatic bounce processing for this list, however bounce
                 messages will still be discarded so that the list administrator
                 isn't inundated with them.
ca: Posant aquest valor a <em>No</em>, inhabilitarà tot el
                processament automàtic dels missatges rebotats d'aquesta llista,
                no obstant, els missatges rebotats es llençaran, de manera que no
                inundin la bústia de l'administrador de la llista.

en: The maximum member bounce score before the member's
                 subscription is disabled.  This value can be a floating point
                 number.
ca: El valor dels missatges rebotats dels subscriptors, a partir del
                qual s'inhabilita la subscripció. Aquest valor pot ser un nombre
                en punt flotant.

en: Each subscriber is assigned a bounce score, as a floating
                 point number.  Whenever Mailman receives a bounce from a list
                 member, that member's score is incremented.  Hard bounces (fatal
                 errors) increase the score by 1, while soft bounces (temporary
                 errors) increase the score by 0.5.  Only one bounce per day
                 counts against a member's score, so even if 10 bounces are
                 received for a member on the same day, their score will increase
                 by just 1.
    
                 This variable describes the upper limit for a member's bounce
                 score, above which they are automatically disabled, but not
                 removed from the mailing list.
ca: Cada subscriptor rep una puntuació de retorn en forma de
                 número de coma flotant. Quan el Mailman rep un retorn d'un 
                 subscriptor, se li incrementa la puntuació de retorn. Els retorns
                 definitius (errors fatals) incrementen la puntuació en 1 punt, mentre
                 que els retorns temporals (errors temporals) incrementen la 
                 puntuació en 0.5 punts. Només comptarà un retorn per dia per a
                 la puntuació de cada subscriptor, de manera que si per exemple
                 es reben 10 retorns d'un subscriptor en un mateix dia, la seva
                 puntuació només s'incrementarà en 1 punt.
    
                 Aquesta variable descriu el límit superior de la puntuació d'un 
                 subscriptor, per sobre de la qual se li inhabilitarà el compte, però
                 no se'l suprimirà de la llista de correu.

en: The number of days after which a member's bounce information
                 is discarded, if no new bounces have been received in the
                 interim.  This value must be an integer.
ca: El nombre de dies abans que l' informació de rebots del subscriptor
                sigui descartada, si no es reben nous rebots.
                Aquest valor ha de ser un nombre sencer.

en: How many <em>Your Membership Is Disabled</em> warnings a
                 disabled member should get before their address is removed from
                 the mailing list.  Set to 0 to immediately remove an address from
                 the list once their bounce score exceeds the threshold.  This
                 value must be an integer.
ca: Quantes notificacions de <em>Your Membership Is Disabled</em> ha de rebre
               un subscriptor abans de ser eliminat de la llista de correu.
               Estableix aquest valor a 0 si voleu eliminar immediatament l'adreça una
               vegada excedit el límit. Aquest valor ha de ser un nombre sencer.

en: The number of days between sending the <em>Your Membership
                 Is Disabled</em> warnings.  This value must be an integer.
ca: Nombre de dies entre els enviaments de la notificació <em>Your Membership
                Is Disabled</em>. Aquest valor ha de ser un sencer.

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Should Mailman send you, the list owner, any bounce messages
                 that failed to be detected by the bounce processor?  <em>Yes</em>
                 is recommended.
ca: Hauria Mailman enviar-li a vostè, propietari de la llista, els missatges rebotats que el sistema
                de processament de rebots no hagi pogut detectar?
                l'opció recomanada és <em>Si</em>.

en: While Mailman's bounce detector is fairly robust, it's
                 impossible to detect every bounce format in the world.  You
                 should keep this variable set to <em>Yes</em> for two reasons: 1)
                 If this really is a permanent bounce from one of your members,
                 you should probably manually remove them from your list, and 2)
                 you might want to send the message on to the Mailman developers
                 so that this new format can be added to its known set.
    
                 <p>If you really can't be bothered, then set this variable to
                 <em>No</em> and all non-detected bounces will be discarded
                 without further processing.
    
                 <p><b>Note:</b> This setting will also affect all messages sent
                 to your list's -admin address.  This address is deprecated and
                 should never be used, but some people may still send mail to this
                 address.  If this happens, and this variable is set to
                 <em>No</em> those messages too will get discarded.  You may want
                 to set up an
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">autoresponse
                 message</a> for email to the -owner and -admin address.
ca: Encara que el detector de missatges rebotats de Mailman és bastant robust, és
                 impossible detectar tots els formats de missatges rebotats que existeixen.
                 Hauria de mantenir aquesta opció en <em>Sí</em> per dues raons: 1)
                 Si és realment un rebot permanent d'un dels seus subscriptors,
                  probablement hauria d'eliminar-lo de la llista manualment, i 2)
                 podria enviar el missatge als programadors de Mailman per a afegir aquest nou
                 format als formats coneguts.
    
                <p>Si, realment, no desitja ser molestat, configuri aquesta variable a
                <em/>No</em> i tots els missatges rebotats que no es detectin seran
                eliminats pel sistema.
    
                <p><b>Nota:</b> Aquest valor afecta també als missatges enviats a l'adreça -admin
                de la seva llista. Aquesta adreça està en vies de desaparició i no hauria d'utilitzar-se mai,
                però pot haver persones que encara enviïn missatges a aquesta adreça.
                Si ocorregués això amb aquesta opció configurada a <em>No</em> aquests missatges seran descartats.
                Si ho desitja, pot configurar un contestador <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">automàtic
                </a>per als missatges dirigits a les adreces -owner i -admin.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's subscription to be disabled?
ca: ha de notificar-te Mailman quan els rebots causin la desactivació
                de la subscripció d'un membre?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member's delivery is disabled due to excessive bounces.
                 An attempt to notify the member will always be made.
ca: Establir aquest valor a <em>No</em> inhabilitarà
                 l'enviament de missatges que es fa normalment
                 als propietaris de llistes quan es desactiva l'adreça d'un
                 subscriptor a causa d'un excés de rebots. De qualsevol forma,
                 sempre s'intentarà notificar al subscriptor.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member to be unsubscribed?
ca: Hauria de notificar el Mailman als propietaris de la llista quan la
                 subscripció d'un membre es cancel·li degut als rebots?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member is unsubscribed due to excessive bounces.  An
                 attempt to notify the member will always be made.
ca: Establir aquest valor a <em>No</em> inhabilitarà l'enviament
                 que es fa normalment al propietari de la llista quan la
                 subscripció d'un membre es cancel·li degut als rebots.
                 Sempre s'intentarà avisar al membre.

en: Bad value for <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s
ca: Valor erroni per <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s

en: Content&nbsp;filtering
ca: Filtre de&nbsp;contingut

en: Forward to List Owner
ca: Envia'l al propietari de la llista

en: Preserve
ca: Conserva'l

en: Policies concerning the content of list traffic.
    
                <p>Content filtering works like this: when a message is
                received by the list and you have enabled content filtering, the
                individual attachments are first compared to the
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">filter
                types</a>.  If the attachment type matches an entry in the filter
                types, it is discarded.
    
                <p>Then, if there are <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass types</a>
                defined, any attachment type that does <em>not</em> match a
                pass type is also discarded.  If there are no pass types defined,
                this check is skipped.
    
                <p>After this initial filtering, any <tt>multipart</tt>
                attachments that are empty are removed.  If the outer message is
                left empty after this filtering, then the whole message is
                discarded.
    
                <p> Then, each <tt>multipart/alternative</tt> section will
                be replaced by just the first alternative that is non-empty after
                filtering if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/collapse_alternatives"
                >collapse_alternatives</a> is enabled.
    
                <p>Finally, any <tt>text/html</tt> parts that are left in the
                message may be converted to <tt>text/plain</tt> if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >convert_html_to_plaintext</a> is enabled and the site is
                configured to allow these conversions.
ca: Polítiques referents al contingut del tràfic de la llista.
    
                <p>El filtrat del contingut funciona d'aquesta manera: quan la llista
                rep un missatge i ha habilitat el filtrat del contingut, en primer lloc
                es compara cada fitxer adjunt amb els 
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">
                tipus filtrats</a>. Si el tipus del fitxer adjunt coincideix amb algun 
               dels tipus filtrats, es descarta.
    
                <p>A continuació, si s'han definit <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">tipus permesos</a>
                qualsevol adjunció amb un tipus que <em>no</em> coincideixi amb els 
                tipus permesos també es descarta. Si no s'han definit tipus permesos, 
                s'omet aquesta comprovació.
    
                <p>Després d'aquest filtratge inicial, qualsevol adjunció <tt>multipart</tt>
                que siguin buits se suprimiran. Si el missatge més extern queda buit 
                després d'aquest filtratge, aleshores es descarta el missatge sencer.
    
                <p>A continuació, cada secció <tt>multipart/alternative</em>
                es reemplaça per la primera alternativa que no sigui buida després del 
                filtratge si
                <a href="?VARHELP=contentfilter/collapse_alternatives"
                >collapse_alternatives</a> està habilitat.
    
                <p>Finalment, qualsevol part <tt>text/html</tt> que quedi en el 
                missatge es converteix a  <tt>text/plain</tt> si
                <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >convert_html_to_plaintext</a> està habilitat i el servidor està 
                configurat per a permetre aquestes conversions.

en: Should Mailman filter the content of list traffic according
                 to the settings below?
ca: Hauria Mailman de filtrar el contingut del trafic de la llista
                d'acord amb les opcions d'abaix  ?

en: Remove message attachments that have a matching content
                 type.
ca: eliminar els fitxers adjunts als missatges que tinguin aquest
                tipus de contingut.

en: Use this option to remove each message attachment that
                 matches one of these content types.  Each line should contain a
                 string naming a MIME <tt>type/subtype</tt>,
                 e.g. <tt>image/gif</tt>.  Leave off the subtype to remove all
                 parts with a matching major content type, e.g. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Blank lines are ignored.
    
                 <p>See also <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> for a content type whitelist.
ca: Utilitzi aquesta opció per a treure qualsevol adjunt que
                s'ajusti a qualsevol dels següents tipus de continguts.
                cada línia hauria contenir una cadena indicant un <tt>tipus/subtipus</tt> MIME,
                ex. <tt>image/gif</tt>. No indiqui el subtipus si vol treure totes les parts amb el tipus de contingut principal,
                ex. <tt>image</tt>.
    
                Les línies en blanc s'ignoren.
    
               <p>Vegi també <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> per a obtenir un llista de tipus de contingut.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 content type.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
ca: Eliminar els adjunts del missatge que no tinguin un tipus de contingut coincident.
                Deixi aquest camp en blanc per a ometre aquesta comprovació del filtre.

en: Use this option to remove each message attachment that does
                 not have a matching content type.  Requirements and formats are
                 exactly like <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Note:</b> if you add entries to this list but don't add
                 <tt>multipart</tt> to this list, any messages with attachments
                 will be rejected by the pass filter.
ca: Utilitzi aquesta opció per a treure qualsevol adjunt que no coincideixi amb un
                 determinat content-type (tipus de contingut). Els requeriments i els formats són
                 exactament com a <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Nota</b>:Si afegeix entrades a aquesta llista però no afegeix
                <tt>multipart</tt> a la llista, el filtre rebutjarà qualsevol missatge
                amb adjunts.

en: Remove message attachments that have a matching filename
                 extension.
ca: Elimina els fitxers adjunts que coincideixin amb una extensió
                de fitxer.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 filename extension.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
ca: Elimina els fitxers adjunts que no coincideixin amb una extensió
                de fitxer. Deixeu aquest camp en blanc per a ometre aquesta prova
                de filtre.

en: Should Mailman collapse multipart/alternative to its
                 first part content?
ca: Voleu que el Mailman contregui el tipus multipart/alternative
                 al contingut de la primera part?

en: Should Mailman convert <tt>text/html</tt> parts to plain
                 text?  This conversion happens after MIME attachments have been
                 stripped.
ca: Voleu que el Mailman converteixi les parts <tt>text/html</tt>
                 a text pla? Aquesta conversió es duu a terme després d'haver extret
                 els fitxers adjunts MIME.

en: Action to take when a message matches the content filtering
                 rules.
ca: Acció a executar quan un missatge coincideixi amb les regles
                 del filtre de continguts.

en: One of these actions is taken when the message matches one of
                 the content filtering rules, meaning, the top-level
                 content type matches one of the <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, or the top-level content type does
                 <strong>not</strong> match one of the
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, or if after filtering the subparts of the
                 message, the message ends up empty.
    
                 <p>Note this action is not taken if after filtering the message
                 still contains content.  In that case the message is always
                 forwarded on to the list membership.
    
                 <p>When messages are discarded, a log entry is written
                 containing the Message-ID of the discarded message.  When
                 messages are rejected or forwarded to the list owner, a reason
                 for the rejection is included in the bounce message to the
                 original author.  When messages are preserved, they are saved in
                 a special queue directory on disk for the site administrator to
                 view (and possibly rescue) but otherwise discarded.  This last
                 option is only available if enabled by the site
                 administrator.
ca: Es prendrà una de les accions següents si el missatge coincidex amb alguna
                de les regles de filtrat de contingut, és a dir, que el
                content-type de major nivell coincideixi amb un dels
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                >filter_mime_types</a>, o que el content-type de major nivell
                <strong>no coincideixi</strong> amb cap dels
                <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                >pass_mime_types</a>, o si després del filtrat de les subparts
                del missatge, el missatge acaba buit.
    
                <p>Observi que aquesta acció no es porta a terme si després de el
                filtrat el missatge segueix tenint contingut. En aquest cas el
                missatge sempre s'enviarà a l'adreça de la llista.
    
                <p>Quan es descartin missatges, s'anotarà un log amb el
                 Message-ID del missatge descartat. Quan es rebutgin o s'enviïn
                missatges al propietari de la llista, s'inclourà el motiu del rebuig
                en el missatge enviat. Quan es preserven, els
                missatges es guarden en un directori especial del disc perquè
               l'administrador els vegi (i possiblement recuperi) o descarti en
               cas contrari. Aquesta última opció només està disponible si ho ha
               habilitat l'administrador.

en: Bad MIME type ignored: %(spectype)s
ca: Tipus MIME erroni ignorat: %(spectype)s

en: Digest options
ca: Opcions del lliurament per resum

en: Batched-delivery digest characteristics.
ca: Característiques del lliurament per resum.

en: Can list members choose to receive list traffic bunched in digests?
ca: Poden els membres de la llista escollir rebre el tràfic de la llista en un resum?

en: Digest
ca: Resum

en: Regular
ca: Normal

en: Which delivery mode is the default for new users?
ca: Quin mode de lliurament es el predeterminat per  als nous usuaris?

en: Plain
ca: Text net

en: When receiving digests, which format is default?
ca: Quin voleu que sigui el format predeterminat de recepció de resums?

en: Should a digest be dispatched daily when the size threshold isn't reached?
ca: Voleu que s'enviï el resum diàriament si la mida límit no s'ha assolit?

en: Header added to every digest
ca: Capçalera afegida a cada resum

en: Text attached (as an initial message, before the table of contents) to the top of digests.
ca: Text a afegir (com a missatge inicial, abans de la taula de contingut) a l'inici dels resums.

en: Footer added to every digest
ca: Peu de pàgina afegit a cada resum

en: Text attached (as a final message) to the bottom of digests.
ca: Text a afegir (com a missatge final) al final dels resums.

en: How often should a new digest volume be started?
ca: Amb quina freqüència caldria començar un nou volum de resum?

en: When a new digest volume is started, the volume number is
                 incremented and the issue number is reset to 1.
ca: Quan es comença un nou volum de resum, el nombre de volum
                s'incrementa i el nombre d'enviament es reinicialitza a 1.

en: Should Mailman start a new digest volume?
ca: Voleu que el Mailman iniciï un volum de resum nou?

en: Setting this option instructs Mailman to start a new volume
                 with the next digest sent out.
ca: Si activeu opció, el Mailman iniciarà un volum nou
                 amb el proper resum que s'enviï.

en: Should Mailman send the next digest right now, if it is not
                 empty?
ca: Voleu que el Mailman enviï el resum següent ara mateix, en cas
                 que no sigui buit?

en: The next digest will be sent as volume
                %(volume)s, number %(number)s
ca: El resum següent s'enviarà com a volum
                %(volume)s, número %(number)s

en: A digest has been sent.
ca: Un resum ha estat enviat

en: There was no digest to send.
ca: No hi havia cap resum per a enviar.

en: Invalid value for variable: %(property)s
ca: Valor erroni de la variable: %(property)s

en: Bad email address for option %(property)s: %(error)s
ca: Adreça de correu electrònic errònia per a la opció %(property)s: %(error)s

en: The following illegal substitution variables were
                    found in the <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Your list may not operate properly until you correct this
                    problem.
ca: S'han trobat les següents variables de substitució incorrectes
                    a la cadena <code>%(property)s</code>:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>La seva llista podria no funcionar correctament fins
                    que corregeixi el problema.

en: Your <code>%(property)s</code> string appeared to
                        have some correctable problems in its new value.
                        The fixed value will be used instead.  Please
                        double check that this is what you intended.
ca: La cadena <code>%(property)s</code> semblava tenir
                        un nou valor amb problemes que s'han pogut corregir.
                        S'utilitzarà el valor corregit. Si us plau, verifiqui que el resultat
                        és el que vostè pretenia aconseguir.

en: General Options
ca: Opcions Generals

en: Conceal the member's address
ca: Oculta l'adreça del subscriptor

en: Acknowledge the member's posting
ca: Confirma l'enviament del subscriptor

en: Do not send a copy of a member's own post
ca: No enviïs una còpia dels enviaments propis dels subscriptors

en: Filter out duplicate messages to list members (if possible)
ca: Filtra els missatges duplicats als membres de la llista (si és possible)

en: Fundamental list characteristics, including descriptive
                info and basic behaviors.
ca: Característiques fonamentals de la llista, com ara la 
                informació i el seu comportament bàsic.

en: General list personality
ca: Personalitat general de la llista

en: The public name of this list (make case-changes only).
ca: El nom públic d'aquesta llista (feu-hi només canvis de majúscules i minúscules).

en: The capitalization of this name can be changed to make it
                 presentable in polite company as a proper noun, or to make an
                 acronym part all upper case, etc.  However, the name will be
                 advertised as the email address (e.g., in subscribe confirmation
                 notices), so it should <em>not</em> be otherwise altered.  (Email
                 addresses are not case sensitive, but they are sensitive to
                 almost everything else :-)
ca: La capitalització d'aquest nom es pot canviar
                per a fer-lo presentable d'acord amb la política de la
                companyia tal com un nom propi, o per a fer un
                acrònim en majúscules, etc. No obstant això, el nom
                es publicarà com una adreça de correu electrònic (ex: en les notificacions
                per a confirmar la subscripció), per tant, <em/>no</em> s'hauria d'alterar.
               (En les adreces de correu electrònic no es distingeixen majúscules de minúscules, però
               si es distingeixen per a qualsevol altre propòsit :-)

en: The list administrator email addresses.  Multiple
                 administrator addresses, each on separate line is okay.
ca: Les adreces electròniques l'administrador de la llista.
                Si en té més d'una, especifiqueu cadascuna d'elles en una línea separada.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the <a href="?VARHELP=general/moderator">email
                 addresses of the list moderators</a>.  Note that the field you
                 are changing here specifies the list administrators.
ca: Hi ha dos rols associats a cada llista de distribució. Els
                <em>administradors de la llista</em> són les persones que
                 tenen l'última paraula sobre totes les opcions de
                configuració de la llista de distribució. Són
                capaços de canviar qualsevol paràmetre de configuració
                disponible a través de les pàgines web d'administració.
    /
                <p>Els <em>Moderadors de la llista</em> tenen menys permisos,
                no són capaços de canviar qualsevol variable de configuració, però
                se'ls permet que decideixin sobre les peticions administratives, incloent
                aprovar o denegar les peticions de subscripció pendents i decidir que fer
                amb els enviaments retinguts a la llista. Per suposat, els <em>administradors
                de la llista</em> també poden ocupar-se de les peticions pendents.
    
                <p>Per a poder dividir les tasques d'administració entre
                els administradors i els moderadors, ha de <a href="passwords">posar-li una
                contrasenya distinta</a> als moderadors a la secció inferior, a més d'indicar en
                aquesta secció les <a href="?VARHELP=general/moderator">adreces de correu electrònic
                dels moderadors</a>. Observi que els camps que es canvien aquí indiquen
                els administradors de la llista.

en: The list moderator email addresses.  Multiple
                 moderator addresses, each on separate line is okay.
ca: Les adreces de correu electrònic del moderador de la llista. Múltiples
                adreces del moderador, cada una en una línea separada.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the email addresses of the list moderators in
                 this section.  Note that the field you are changing here
                 specifies the list moderators.
ca: Hi ha dos rols associats a cada llista de distribució. Els
                <em>administradors de la llista</em> són les persones que
                 tenen l'última paraula sobre totes les opcions de
                configuració de la llista de distribució. Són
                capaços de canviar qualsevol paràmetre de configuració
                disponible a través de les pàgines web d'administració.
    /
                <p>Els <em>Moderadors de la llista</em> tenen menys permisos,
                no són capaços de canviar qualsevol variable de configuració, però
                se'ls permet que decideixin sobre les peticions administratives, incloent
                aprovar o denegar les peticions de subscripció pendents i decidir que fer
                amb els enviaments retinguts a la llista. Per suposat, els <em>administradors
                de la llista</em> també poden ocupar-se de les peticions pendents.
    
                <p>Per a poder dividir les tasques d'administració entre
                els administradors i els moderadors, ha de <a href="passwords">posar-li una
                contrasenya distinta</a> als moderadors a la secció inferior, a més d'indicar en
                aquesta secció les <a href="?VARHELP=general/moderator">adreces de correu electrònic
                dels moderadors</a>. Observi que els camps que es canvien aquí indiquen
                els moderadors de la llista.

en: A terse phrase identifying this list.
ca: Una frase breu que identifiqui a aquesta llista.

en: This description is used when the mailing list is listed with
                    other mailing lists, or in headers, and so forth.  It should
                    be as succinct as you can get it, while still identifying what
                    the list is.
ca: Aquesta descripció es fa servir quan la llista de distribució es mostra
                    juntament amb altres llistes, o en les capçaleres i similars. Hauria de
                    ser tot el concisa que pugui, mentre que pugui identificar que va la llista.

en: An introductory description - a few paragraphs - about the
                 list.  It will be included, as html, at the top of the listinfo
                 page.  Carriage returns will end a paragraph - see the details
                 for more info.
ca: Una introducció - uns quants paràgrafs - sobre la llista.
                S'inclourà com codi html al principi de la pàgina d'informació de la llista.
                Els retorns de carro finalitzaran un paràgraf - vegi els detalls per
                a més informació.

en: The text will be treated as html <em>except</em> that
                 newlines will be translated to &lt;br&gt; - so you can use links,
                 preformatted text, etc, but don't put in carriage returns except
                 where you mean to separate paragraphs.  And review your changes -
                 bad html (like some unterminated HTML constructs) can prevent
                 display of the entire listinfo page.
ca: El text es tractarà com codi html <em>excepte</em> els retorns
                de carro que es traduiran a &lt;br&gt/; - de manera que pot utilitzar enllaços,
                text pre-formatat, etc, però no posi retorns de carro més que per a separar
                els paràgrafs. Revisi els seus canvis, perquè errors en el codi html poden evitar
                que la pàgina d'informació de la llista es visualitzi completament.

en: Prefix for subject line of list postings.
ca: Prefix per a la línia Tema dels enviaments de la llista.

en: This text will be prepended to subject lines of messages
                 posted to the list, to distinguish mailing list messages in
                 mailbox summaries.  Brevity is premium here, it's ok to shorten
                 long mailing list names to something more concise, as long as it
                 still identifies the mailing list.
                 You can also add a sequential number by %%d substitution
                 directive. eg.; [listname %%d] -> [listname 123]
                                (listname %%05d) -> (listname 00123)
ca: Aquest text s'afegirà al principi de les línies del tema dels missatges
                enviats a la llista per a distingir-los a les llisted de missatges de les bústies
                de correu. Aquí la brevetat és molt important: es poden abreviar els noms
                llargs de les llistes de correu a quelcom més concís, sempre que permeti
                identificar la llista de correu.
                També hi podeu afegir un número seqüencial a substituir segons el format 
                 %%d:
                 Exemples: [nomllista %%d] -> [nomllista 123]
                                (nomllista %%05d) -> (nomllista 00123)

en: Hide the sender of a message, replacing it with the list
                 address (Removes From, Sender and Reply-To fields)
ca: Ocultar el remitent del missatge, reemplaçant-lo amb
                l'adreça de la llista (elimina els camps From, Sender i Reply-To)

en: <tt>Reply-To:</tt> header munging
ca: Capçalera explícita <tt>Reply-To:</tt>

en: Should any existing <tt>Reply-To:</tt> header found in the
                 original message be stripped?  If so, this will be done
                 regardless of whether an explict <tt>Reply-To:</tt> header is
                 added by Mailman or not.
ca: S'ha d'eliminar qualsevol capçalera <tt>Reply-To:</tt> que es trobi
                en el missatge original? En cas afirmatiu, es farà sense tenir en
                conta si Mailman afegeix un capçalera <tt>Reply-To:</tt> o no.

en: Explicit address
ca: Adreça explícita

en: Poster
ca: Remitent

en: This list
ca: Aquesta llista

en: Where are replies to list messages directed?
                 <tt>Poster</tt> is <em>strongly</em> recommended for most mailing
                 lists.
ca: On s'envian les respostes als missatges de la llista?             <tt>Remitent</tt> és <em>altament</em>recomanat per la
                 majoria de llistes.

en: This option controls what Mailman does to the
                 <tt>Reply-To:</tt> header in messages flowing through this
                 mailing list.  When set to <em>Poster</em>, no <tt>Reply-To:</tt>
                 header is added by Mailman, although if one is present in the
                 original message, it is not stripped.  Setting this value to
                 either <em>This list</em> or <em>Explicit address</em> causes
                 Mailman to insert a specific <tt>Reply-To:</tt> header in all
                 messages, overriding the header in the original message if
                 necessary (<em>Explicit address</em> inserts the value of <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, select <tt>Explicit address</tt> and set the
                 <tt>Reply-To:</tt> address below to point to the parallel
                 list.
ca: Aquesta opció controla que és el que fa Mailman amb
                 la capçalera <tt>Reply-To:</tt> dels missatges que passen per aquesta
                 llista de distribució. Quan estigui posat al valor <em>Remitent</em>
                 Mailman no afegirà cap capçalera <tt>Reply-To:</tt>, encara que si
                 el missatge original ja conté una, aquesta no es treurà. Posant aquest valor
                 a <em>Aquesta llista</em> o a <em>Adreça explícita</em> fa que Mailman
                 insereixi una capçalera específica en tots els missatges, sobreescrivint la
                 capçalera del missatge original si fos necessari (<em>Adreça explícita</em>
                 insereix el valor <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
    
                 Hi ha moltes raons per a no sobreescriure la capçalera <tt>Reply-To:</tt>.
                 Una d'elles és perquè alguns enviaments a la llista depenen de la seva pròpia
                 configuració <tt>Reply-To:</tt> per a aconseguir que les respostes arribin. Altra
                 raó es deu al fet que modificant la capçalera <tt>Reply-To:</tt> fa que sigui més
                 difícil enviar respostes privades. Vegi's <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> per a una discussió general sobre aquest tema.
    
                <p>Algunes llistes de distribució tenen restringida la capacitat d'enviar missatges, amb
                 una llista paral·lela dedicada a discussions. Com exemple estan les llistes `patches' o `checkin',
                 on els canvis al software s'envien per un sistema de control de versions, però les
                 discussions sobre els canvis ocorren en una llista de distribució de programadors. Per a poder
                 tractar aquests tipus de llistes de distribució, seleccioni <tt>Adreça explícita</tt> i indiqui l'adreça
                 <tt>Reply-To:</tt> a sota per a apuntar a la llista paral·lela

en: Explicit <tt>Reply-To:</tt> header.
ca: Capçalera <tt>Contestar-a:</tt> explícita.

en: This is the address set in the <tt>Reply-To:</tt> header
                 when the <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 option is set to <em>Explicit address</em>.
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, specify the explicit <tt>Reply-To:</tt> address here.  You
                 must also specify <tt>Explicit address</tt> in the
                 <tt>reply_goes_to_list</tt>
                 variable.
    
                 <p>Note that if the original message contains a
                 <tt>Reply-To:</tt> header, it will not be changed.
ca: Aquesta és l'adreça de la capçalera <tt>Reply-To:</tt>
                 quan l'opció <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 és establerta a <em>Adreça explícita</em>.
    
                 <p>Hi ha moltes raons per a no sobreescriure la capçalera <tt>Reply-To:</tt>.
                 Una d'elles és perquè alguns enviaments a la llista depenen de la seva pròpia
                 configuració <tt>Reply-To:</tt> per a aconseguir que les respostes arribin. Altra
                 raó es deu al fet que modificant la capçalera <tt>Reply-To:</tt> fa que sigui més
                difícil enviar respostes privades. Vegi's <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a>  per a una discussió general sobre aquest tema. Vegi              <a
            href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a> per a veure una opinió dissident.
    
                <p>Algunes llistes de distribució tenen restringida la capacitat d'enviar
                missatges, amb una llista paral·lela dedicada a discussions. Com exemple
                estan les llistes `patches' o `checkin', on els canvis al software s'envien
                per un sistema de control de versions, però les discussions sobre els canvis
                ocorren en una llista de distribució de programadors. Per a poder tractar
                aquests tipus de llistes de distribució, ha d'especificar l'adreça explícita
                <tt>Reply-To:</tt>  aquí. També ha d'indicar <tt>l'adreça explícita</tt>
                a l'opció <tt>reply_goes_to_list</tt>
    
               <p>Observi que si el missatge original conté ja una capçalera <tt>Reply-To:</tt>
               aquesta capçalera no es reemplaçarà.

en: Umbrella list settings
ca: Configuració de llista en cascada

en: Send password reminders to, eg, "-owner" address instead of
                 directly to user.
ca: Enviar recordatoris de contrasenya a, ex, l'adreça de "-owner"
                en lloc de directament al usuari.

en: Set this to yes when this list is intended to cascade only
                 to other mailing lists.  When set, meta notices like
                 confirmations and password reminders will be directed to an
                 address derived from the member's address - it will have the
                 value of "umbrella_member_suffix" appended to the member's
                 account name.
ca: Posi-la afirmativament quan aquesta llista estigui destinada a
                enviar missatges a altres llistes en cascada. Quan aquesta
                opció estigui activa, les notificacions tal com les confirmacions
                i el recordatori de les contrasenyes, es dirigiran a una adreça derivada
                de l'adreça que està subscrita a aquesta llista i que tindrà el valor
                de "umbrella_member_suffix" afegit al nom d'usuari del membre.

en: Suffix for use when this list is an umbrella for other
                 lists, according to setting of previous "umbrella_list"
                 setting.
ca: Sufix a fer servir quan aquesta llista enviï a altres llistes,
                d'acord amb la configuració posada en l'opció anterior
                "umbrella_list".

en: When "umbrella_list" is set to indicate that this list has
                 other mailing lists as members, then administrative notices like
                 confirmations and password reminders need to not be sent to the
                 member list addresses, but rather to the owner of those member
                 lists.  In that case, the value of this setting is appended to
                 the member's account name for such notices.  `-owner' is the
                 typical choice.  This setting has no effect when "umbrella_list"
                 is "No".
ca: Quan "umbrella_list" està activa és per a indicar que aquesta llista té
                 a altres llistes com subscriptors, aleshores les notificacions administratives com
                 les confirmacions i les contrasenyes no es necessiten enviar als subscriptors de les llista,
                 sinó al propietari d'aquestes llistes. En aquest cas, el valor d'aquesta opció s'afegeix al nom
                 d'usuari del membre per a tals notificacions. '-owner' és l'elecció típica.
                 Aquesta opció no té efecte si "umbrella_list" és "No".

en: Send monthly password reminders?
ca: Voleu enviar recordatoris mensuals de la contrasenya?

en: Turn this on if you want password reminders to be sent once
                 per month to your members.  Note that members may disable their
                 own individual password reminders.
ca: Estableix això a on si voleu enviar recordatoris de contrasenyes una vegada
                al mes als teus membres. Nota que els membres ho poden desactivar amb
                els seus recordatoris de contrasenya individuals.

en: List-specific text prepended to new-subscriber welcome
                 message
ca: text específic a la llista que es posarà al principi del missatge
                de benvinguda enviat als nous subscriptors

en: This value, if any, will be added to the front of the
                 new-subscriber welcome message.  The rest of the welcome message
                 already describes the important addresses and URLs for the
                 mailing list, so you don't need to include any of that kind of
                 stuff here.  This should just contain mission-specific kinds of
                 things, like etiquette policies or team orientation, or that kind
                 of thing.
    
                 <p>Note that this text will be wrapped, according to the
                 following rules:
                 <ul><li>Each paragraph is filled so that no line is longer than
                         70 characters.
                     <li>Any line that begins with whitespace is not filled.
                     <li>A blank line separates paragraphs.
                 </ul>
ca: Aquest valor, si existeix, s'afegirà al principi del missatge
                 de benvinguda dels nous subscriptors. La resta del missatge de
                 benvinguda ja descriu les adreces i URLs rellevants de la llista de
                 distribució, de manera que no necessita incloure aquest tipus d'informació
                 aquí. Aquí només hauria d'incloure informació especifica a l'objectiu de la
                 llista, com la política de la llista o una orientació als usuaris, o qualsevol altra             cosa similar.
    
                 <p>Tingui en compte que aquest text es desplegarà d'acord
                 amb les següents regles:
                  <ul><li>Cada paràgraf es completa de manera que no ocupi més de 70 caràcters.
                        <li>Qualsevol línia que comenci amb un espai en blanc no es completa.
                        <li>Una línia en blanc separa paràgrafs.
                  </ul>

en: Send welcome message to newly subscribed members?
ca: Voleu enviar un missatge de benvinguda als subscriptors nous?

en: Turn this off only if you plan on subscribing people manually
                 and don't want them to know that you did so.  This option is most
                 useful for transparently migrating lists from some other mailing
                 list manager to Mailman.
ca: Desactivar-lo només si té previst subscriure a gent manualment
                i no vol que ells ho sàpiguen. Aquesta opció és sobretot útil
                per a migrar de forma transparent llistes d'altres gestors de llistes
                de correu a Mailman.

en: Text sent to people leaving the list.  If empty, no special
                 text will be added to the unsubscribe message.
ca: Text a enviar a la gent que deixi la llista. Si es deixa buit
                  cap text especial s'afegira al missatge de cancel·lar la subscripció.

en: Send goodbye message to members when they are unsubscribed?
ca: Voleu enviar un missatge de comiat quan els membres cancel·lin la seva subscripció?

en: Should the list moderators get immediate notice of new
                 requests, as well as daily notices about collected ones?
ca: S'ha de notificar de les noves peticions immediatament als moderadors,
                així com enviar-li un recordatori diari amb les peticions pendents?

en: List moderators (and list administrators) are sent daily
                 reminders of requests pending approval, like subscriptions to a
                 moderated list, or postings that are being held for one reason or
                 another.  Setting this option causes notices to be sent
                 immediately on the arrival of new requests as well.
ca: Als moderadors (i als administradors de la llista) se'ls envia
                diàriament un recordatori de les peticions pendents
                d'aprovació, com per exemple les subscripcions a una
                 llista moderada així com de l'enviament de missatges
                 que es retenen per una raó o una altra. Activar aquesta
                opció causa que les notificacions s'enviïn
                immediatament quan arribin noves peticions.

en: Should administrator get notices of subscribes and
                 unsubscribes?
ca: L'administrador ha de rebre notificacions de les subscripcións i de
                les cancel·lacions de subscripció?

en: Send mail to poster when their posting is held for approval?
ca: Voleu enviar un missatge al remitent se li retingui un missatge per a aprovar-lo?

en: Additional settings
ca: Paràmetres addicionals

en: Emergency moderation of all list traffic.
ca: Moderació d'emergència de tot el tràfic de la llista.

en: When this option is enabled, all list traffic is emergency
                 moderated, i.e. held for moderation.  Turn this option on when
                 your list is experiencing a flamewar and you want a cooling off
                 period.
ca: Quan aquesta opció està habilitada, es moderarà tot el tràfic de la llista, per ex.
                retingut per a moderar. Habiliti aquesta opció quan s'estigui
                fent servir la llista per a ofenses personals i vulgui donar un
                període de calma.

en: Default options for new members joining this list.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">
ca: Opcions per defecte per als nous membres unint-se a la llista.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">

en: When a new member is subscribed to this list, their initial
                 set of options is taken from this variable's setting.
ca: Quan un nou membre es subscrit a aquest llista, les seves opcions inicials
                 son agafades d'aquest conjunt de variables.

en: (Administrivia filter) Check postings and intercept ones
                 that seem to be administrative requests?
ca: (Filtre administratiu) Voleu que es comprovin els enviaments i
                 s'interceptin aquells que semblin ser peticions administratives?

en: Administrivia tests will check postings to see whether it's
                 really meant as an administrative request (like subscribe,
                 unsubscribe, etc), and will add it to the the administrative
                 requests queue, notifying the administrator of the new request,
                 in the process.
ca: Els tests administratius comprovaran els enviaments per a veure si
                realment són peticions administratives (com subscriu, unsubscribe, etc),
                i els afegirà a la cua de peticions administratives, notificant de passada
                a l'administrador, de la nova sol·licitud.

en: Maximum length in kilobytes (KB) of a message body.  Use 0
                 for no limit.
ca: Mida màxima per al cos del missatge en kilobytes (KB). Useu 0
                 per a no posar límit.

en: Maximum number of members to show on one page of the
                 Membership List.
ca: El màxim nombre d'usuaris a mostrar en una pàgina de la
                 llista de subscriptors.

en: Host name this list prefers for email.
ca: Nom de servidor que prefereix aquesta llista per al correu electrònic.

en: The "host_name" is the preferred name for email to
                 mailman-related addresses on this host, and generally should be
                 the mail host's exchanger address, if any.  This setting can be
                 useful for selecting among alternative names of a host that has
                 multiple addresses.
ca: El "host_name" és el nom de màquina preferit per a les adreces
                relacionades amb Mailman en aquest sistema, generalment
                hauria de ser l'adreça del sistema per a qüestions de correu electrònic.
                Aquesta opció pot ser útil per a seleccionar entre distints noms alternatius
                d'una màquina que té diverses adreces.

en: Should messages from this mailing list include the
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>) headers?  <em>Yes</em> is highly
                     recommended.
ca: Han d'incloure els missatges d'aquesta llista les capçaleres
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>)?  es recomana que <em>Si</em>.

en: RFC 2369 defines a set of List-* headers that are
                     normally added to every message sent to the list membership.
                     These greatly aid end-users who are using standards compliant
                     mail readers.  They should normally always be enabled.
    
                     <p>However, not all mail readers are standards compliant yet,
                     and if you have a large number of members who are using
                     non-compliant mail readers, they may be annoyed at these
                     headers.  You should first try to educate your members as to
                     why these headers exist, and how to hide them in their mail
                     clients.  As a last resort you can disable these headers, but
                     this is not recommended (and in fact, your ability to disable
                     these headers may eventually go away).
ca: RFC 2369 defineix el grup de capçaleres de List-* que
                     normalment s'afegeixen a cada missatge enviat a la llista de
                     subscriptors. aquests usuaris agraïts que fan servir lectors de
                     correu standards. Haurien d'estar sempre habilitades.
    
                     <p>De tota manera, no tots els lectors de correu son standards encara,
                      i si tens molts membres que fan servir lectors de correus d'aquest tipus
                      els hi podrien molestar aqeustes capçaleres. Podries primer mirar d'educar
                      als membres per fer-los entendre per que són aquestes capçaleres i com
                      ocultarles. Com a ultim recurs les pots deshabilitar, però això no es recomana.

en: Should postings include the <tt>List-Post:</tt> header?
ca: L'enviament ha d'incloure la capçalera <tt>List-Post:</tt>?

en: The <tt>List-Post:</tt> header is one of the headers
                 recommended by
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 However for some <em>announce-only</em> mailing lists, only a
                 very select group of people are allowed to post to the list; the
                 general membership is usually not allowed to post.  For lists of
                 this nature, the <tt>List-Post:</tt> header is misleading.
                 Select <em>No</em> to disable the inclusion of this header. (This
                 does not affect the inclusion of the other <tt>List-*:</tt>
                 headers.)
ca: La capçalera <tt>List-Post:</tt> és una de les capçaleres recomanades
                 pel
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 De tota manera per algunes llistes <em>announce-only</em> , només un
                 grup molt selecte de gent té permès enviar a la llista; els 
                 subscriptors generals no tenen permís per enviar a la llista. Per llistes d'aquesta
                 natura, la capçalera <tt>List-Post:</tt> és enganyosa.
                 Selecciona <em>No</em> per deshabilitar l'inclusió d'aquesta capçalera. (Això
                 no afectarà l'inclusió d'altres capçaleres <tt>List-*:</tt>).

en: Discard held messages older than this number of days.
                Use 0 for no automatic discarding.
ca: Descarta els missatges retinguts que siguin més antics que aquest nombre de dies.
                Utilitzeu el valor 0 per a no descartar-los automàticament.

en: <b>real_name</b> attribute not
                changed!  It must differ from the list's name by case
                only.
ca: atribut <b>real_name</b> no
                canviat! s'ha de diferenciar del nom de la llista només
                per les majúscules i minúscules.

en: The <b>info</b> attribute you saved
    contains suspicious HTML that could potentially expose your users to cross-site
    scripting attacks.  This change has therefore been rejected.  If you still want
    to make these changes, you must have shell access to your Mailman server.
    This change can be made with bin/withlist or with bin/config_list by setting
    mlist.info.
ca: L'atribut <b>info</b> que heu desat 
    conté codi HTML sospitós, el qual
    podria exposar els vostres usuaris a atacs per execució d'escripts en context
    d'altres llocs web (cross-site scripting). És per això que s'ha refusat aquest
    canvi. En cas que tot i això encara vulgueu aplicar-lo, caldrà que tingueu
    accés al vostre servidor del Mailman a través de l'intèrpret d'ordres
    Podeu fer aquest canvi si executeu bin/withlist o bé bin/config_list establint
    mlist.info.

en: <b>admin_member_chunksize</b> attribute not
                changed!  It must be an integer > 0.
ca: No s'ha canviat l'atribut <b>admin_member_chunksize</b>.
                Cal que sigui in enter més gran que 0.

en: You cannot add a Reply-To: to an explicit
                address if that address is blank.  Resetting these values.
ca: No podeu afegir una Resposta-Per a: a una
                adreça concreta si aquesta última està en blanc. Es reinicialitzaran aquests valors.

en: Language&nbsp;options
ca: Opcions de&nbsp;llengua

en: Natural language (internationalization) options.
ca: Opcions de la llengua natural (internacionalització).

en: Default language for this list.
ca: Llengua per defecte d'aquesta llista.

en: This is the default natural language for this mailing list.
                 If <a href="?VARHELP=language/available_languages">more than one
                 language</a> is supported then users will be able to select their
                 own preferences for when they interact with the list.  All other
                 interactions will be conducted in the default language.  This
                 applies to both web-based and email-based messages, but not to
                 email posted by list members.
ca: Aquesta és la llengua natural d'aquesta llista de correu.
                Si <a href="?VARHELP=language/available_languages">es suporta més d'una
                 llengua</a>, els usuaris podran seleccionar les seves pròpies preferències per a interactuar
                 am la llista. Totes les altres interaccions es faran amb la llengua per defecte. Això
                 s'aplica tant als missatges web com de correu electrònic, però no als
                 correus electrònics enviats per els membres de la llista.

en: Languages supported by this list.
ca: Llengües disponibles per a aquesta llista.

en: These are all the natural languages supported by this list.
                 Note that the
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">default
                 language</a> must be included.
ca: Aquestes són les llengües naturals disponibles per a la llista.
                Teniu en compte que s'ha d'incloure la
                <a href="?VARHELP=language/preferred_language">llengua per
                 defecte</a>.

en: Always
ca: Sempre

en: As needed
ca: Quan calgui

en: Never
ca: Mai

en: Encode the
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">subject
                 prefix</a> even when it consists of only ASCII characters?
ca: Voleu que es codifiqui el
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">prefix de
                 l'assumpte</a> fins i tot quan tots els seus caràcters siguin en ASCII?

en: If your mailing list's default language uses a non-ASCII
                 character set and the prefix contains non-ASCII characters, the
                 prefix will always be encoded according to the relevant
                 standards.  However, if your prefix contains only ASCII
                 characters, you may want to set this option to <em>Never</em> to
                 disable prefix encoding.  This can make the subject headers
                 slightly more readable for users with mail readers that don't
                 properly handle non-ASCII encodings.
    
                 <p>Note however, that if your mailing list receives both encoded
                 and unencoded subject headers, you might want to choose <em>As
                 needed</em>.  Using this setting, Mailman will not encode ASCII
                 prefixes when the rest of the header contains only ASCII
                 characters, but if the original header contains non-ASCII
                 characters, it will encode the prefix.  This avoids an ambiguity
                 in the standards which could cause some mail readers to display
                 extra, or missing spaces between the prefix and the original
                 header.
ca: Si la llengua per defecte de la llista utilitza un conjunt de
                 caràcters no ASCII, el prefix es codificarà segons l'estàndard. No obstant
                 , si el prefix conté únicament caràcters ASCII, podria posar aquesta opció
                 a <em>Mai</em> per a inhabilitar la codificació del mateix. Això podria fer
                 les capçaleres lleugerament més llegibles per a aquells usuaris que utilitzin
                 lectors de correu que no funcionin bé amb codificacions no ASCII.
    
                 <p>Observi no obstant, que si la llista de distribució rep missatges amb
                 l'assumpte codificat unes vegades i unes altres sense codificar, igual
                 preferiria elegir <em>Quan sigui necessari</em>. Fent servir aquesta opció,
                 Mailman no codificarà prefixos ASCII quan la resta de la capçalera
                 contingui sol caràcters ASCII, però si la capçalera original conté caràcters no
                 ASCII, codificarà el prefix. Això evita una ambigüitat en l'estàndard que podria
                 causar que alguns lectors de correu mostrin espais extres entre el prefix i la
                 capçalera original.

en: Membership&nbsp;Management...
ca: Administració de&nbsp;les subscripcions...

en: Membership&nbsp;List
ca: Llista de&nbsp;subscriptors

en: Mass&nbsp;Subscription
ca: Subscripció&nbsp;en massa

en: Mass&nbsp;Removal
ca: Cancel·lació&nbsp;en massa

en: Non-digest&nbsp;options
ca: Opcions del&nbsp;lliurament sense resum

en: Policies concerning immediately delivered list traffic.
ca: Política referent al tràfic de la llista lliurat immediatament.

en: Can subscribers choose to receive mail immediately, rather
                 than in batched digests?
ca: Voleu que els subscriptors puguin escollir si reben el correu
                 de manera immediata en lloc de resums agrupats?

en: Full Personalization
ca: Personalització completa

en: Should Mailman personalize each non-digest delivery?
                     This is often useful for announce-only lists, but <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">read the details</a>
                     section for a discussion of important performance
                     issues.
ca: Hauria Mailman de personalitzar cada lliurament no-resum?
                Això pot ser útil per una llista només d'anuncis, però
                <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">llegeix els detalls</a>
                per informació important sobre el rendiment.

en: Normally, Mailman sends the regular delivery messages to
                     the mail server in batches.  This is much more efficent
                     because it reduces the amount of traffic between Mailman and
                     the mail server.
    
                     <p>However, some lists can benefit from a more personalized
                     approach.  In this case, Mailman crafts a new message for
                     each member on the regular delivery list.  Turning this
                     feature on may degrade the performance of your site, so you
                     need to carefully consider whether the trade-off is worth it,
                     or whether there are other ways to accomplish what you want.
                     You should also carefully monitor your system load to make
                     sure it is acceptable.
    
                     <p>Select <em>No</em> to disable personalization and send
                     messages to the members in batches.  Select <em>Yes</em> to
                     personalize deliveries and allow additional substitution
                     variables in message headers and footers (see below).  In
                     addition, by selecting <em>Full Personalization</em>, the
                     <code>To</code> header of posted messages will be modified to
                     include the member's address instead of the list's posting
                     address.
    
                     <p>When personalization is enabled, a few more expansion
                     variables can be included in the <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">message header</a> and
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">message footer</a>.
    
                     <p>These additional substitution variables will be available
                     for your headers and footers, when this feature is enabled:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
                             coerced to lower case.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
                             that the user is subscribed with.
                         <li><b>user_password</b> - The user's password.
                         <li><b>user_name</b> - The user's full name.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
                             page.
                     </ul>
ca: Normalment, Mailman envia els enviaments regulars al servidor de correu
                     en lots. Això és més eficient perquè redueix la quantitat de tràfic
                     entre Mailman i el servidor de correu.
    
                      <p>No obstant això, algunes llistes poden beneficiar-se de la personalització
                      d'una o més característiques. En aquest cas Mailman construeix un missatge
                      nou per a cada subscriptor regular. Activar aquesta característica, pot
                      degradar el rendiment del seu lloc web, de manera que necessita avaluar els
                      pros i els contres o si existeixen formes alternatives de fer el que vol. S'hauria de monitorizar
                      el rendiment del sistema per a assegurar-se que és acceptable.
    
                      <p>Seleccioni <em>No</em> per a inhabilitar la personalització i enviar els missatges dels
                      subscriptors en lots. Seleccioni <em>Si</em> per a personalitzar els lliuraments i permetre
                      qualsevol personalització addicional ja sigui en la capçalera o al peu de pàgina dels missatges
                      (vegi més abaix). A més, seleccionant <em>Personalització completa</em>, la capçalera
                      <code>To:</code> dels missatges enviats es modificaran per a reflectir als subscriptors en
                      comptes de l'adreça d'enviament de la llista.
    
                     <p>Quan la personalització està establerta, es poden incloure més variables d'expansió  a la <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">capçalera del missatge</a> i al
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">peu de pàgina del missatge</a>.
    
                    Les següents variables de substitució addicionals estaran disponibles per a les capçaleres
                    i el peu de pàgina del missatge sempre que aquesta característica estigui habilitada:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - L'adreça de l'usuari,
                             forçada a minúscules.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - L'adreça case-preserved
                             amb la qual el usuari està subscrit.
                         <li><b>user_password</b> - La contrasenya de l'usuari.
                         <li><b>user_name</b> - El nom complet de l'usuari.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - L'URL a la pàgina d'opcions de l'usuari.
                     </ul>

en: When <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalization</a> is enabled
    for this list, additional substitution variables are allowed in your headers
    and footers:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
            coerced to lower case.
        <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
            that the user is subscribed with.
        <li><b>user_password</b> - The user's password.
        <li><b>user_name</b> - The user's full name.
        <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
            page.
    </ul>
ca: Si la <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalització</a> està habilitada
    en aquesta llista, es poden utilitzar variables de substitució addicionals en les capçaleres
    i en els peus de pàgina:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - l'adreça de l'usuari,
            conveertida a minúscules.
        <li><b>user_delivered_to</b> - l'adreça de subscripció
            de l'usuari, sense canviar-ne les majúscules i minúscules.
        <li><b>user_password</b> - la contrasenya de l'usuari.
        <li><b>user_name</b> - el nom complet de l'usuari.
        <li><b>user_optionsurl</b> - l'URL a la pàgina d'opcions de l'usuari.
    </ul>

en: Header added to mail sent to regular list members
ca: Capçalera afegida al correu enviat als membres regulars de la llista

en: Text prepended to the top of every immediately-delivery
                 message.
ca: Text a afegir en la part superior de cadascun dels missatges
                que es lliura a mesura que arriben.

en: Footer added to mail sent to regular list members
ca: Peu de pàgina afegit al correu enviat als membres regulars de la llista.

en: Text appended to the bottom of every immediately-delivery
                 message.
ca: Text a afegir en la part inferior de cadascun dels missatges
                que es lliura a mesura que arriben.

en: Sibling lists
ca: Llistes complementàries

en: Other mailing lists on this site whose members are
                 excluded from the regular (non-digest) delivery if those
                 list addresses appear in a To: or Cc: header.
ca: Altres llistes de correu d'aquest lloc els membres de
                 les quals no s'inclouran en el lliurament normal (sense resum)
                 si les adreces de les llistes apareixen en una de les
                 capçaleres Per a: o Cc:.

en: The list addresses should be written in full mail address
                 format (e.g. mailman@example.com). Do not specify this list
                 address mutually in the exclude list configuration page of the
                 other list, or members of both lists won't get any message.
                 Note also that the site administrator may prohibit cross domain
                 siblings.
ca: Les adreces de la llista s'han d'escriure en el format complet
                 d'adreça electrònica (p.ex. mailman@exemple.com). No especifiqueu
                 l'adreça d'aquesta llista a la pàgina de configuració de les
                 les llistes d'exclusió de l'altra llista, cosa que faria que els
                 subscriptors d'ambdues llistes no rebessin cap missatge.
                 Tingueu en compte que és possible que l'administrador del lloc
                 no permeti la utilització de llistes complementàries de dominis
                 diferents.

en: Other mailing lists on this site whose members are
                 included in the regular (non-digest) delivery if those
                 list addresses don't appear in a To: or Cc: header.
ca: Altres llistes de correu d'aquest lloc els membres de
                 les quals s'inclouran en el lliurament normal (sense resum)
                 si les adreces de les llistes apareixen en alguna de les
                 capçaleres Per a: o Cc:.

en: The list addresses should be written in full mail address
                 format (e.g. mailman@example.com). Note also that the site
                 administrator may prohibit cross domain siblings.
ca: Les adreces de la llista s'han d'escriure en el format complet
                 d'adreça electrònica (p.ex. mailman@exemple.com). Tingueu en
                 compte que és possible que l'administrador del lloc no permeti
                 la utilització de llistes complementàries de dominis diferents.

en: Passwords
ca: Contrasenyes

en: Privacy options...
ca: Opcions de privacitat...

en: Subscription&nbsp;rules
ca: Regles de&nbsp;subscripció

en: Sender&nbsp;filters
ca: Filtres de&nbsp;remitent

en: Recipient&nbsp;filters
ca: Filtres de&nbsp;destinatari

en: Spam&nbsp;filters
ca: Filtres&nbsp;d'spam

en: None
ca: Cap

en: Confirm
ca: Confirmació

en: Require approval
ca: Es requereix l'aprovació

en: Confirm and approve
ca: Confirmació i aprovació

en: What steps are required for subscription?<br>
ca: Quins passos s'han de seguir per a subscriure's?<br>

en: None - no verification steps (<em>Not
                               Recommended </em>)<br>
                               Confirm (*) - email confirmation step required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               Approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br>
    
                               This prevents mischievous (or malicious) people
                               from creating subscriptions for others without
                               their consent.
ca: Cap - no hi ha passos de verificació (<em>No Recomenat</em>)
                               <br>Confirmar(*) - confirnació de correu electrònic requerida<br>
                                Requerir aprovació - requereix l'aprovació de l'administrador de la llista
                                per les subscripcions<br> Confirmar i aprovar - Confirma i aprova
                                
                                <p>(*) Quan algú es subscriu, Mailman li envia una sol·licitud de confirmació
                                 única que ha de contestar per a completar la susbcripció.
    
                                 Això prevé que algun usuari maliciós faci subscripcions d'altra
                                 gent sense el seu consentiment.

en: Confirm (*) - email confirmation required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br> This prevents
                               mischievous (or malicious) people from creating
                               subscriptions for others without their consent.
ca: Confirmació(*) - es requereix correu electrònic de confirmació <br>
                               Requerir aprovació - requereix l'aprovació de l'administrador
                               de la llista per a les subscripcions <br>
                               Confirmar i aprovar - confirmar i aprovar
                               
                               <p>(*) Quan algú es subscriu, Mailman li envia una sol·licitud de confirmació
                                 única que ha de contestar per a completar la susbcripció.
                                 Això prevé que algun usuari maliciós faci subscripcions d'altra
                                 gent sense el seu consentiment.

en: This section allows you to configure subscription and
                membership exposure policy.  You can also control whether this
                list is public or not.  See also the
                <a href="%(admin)s/archive">Archival Options</a> section for
                separate archive-related privacy settings.
ca: Aquesta secció et permet configurar subscripcions
                 i politiques de subscripció. També pots controlar si aquesta llista
                 és pública o no. També pots veure les
                <a href="%(admin)s/archive">Opcions d'Arxiu</a> per
                les opcions de configuració de privacitat dels arxius.

en: Subscribing
ca: Subscrivint

en: Advertise this list when people ask what lists are on this
                 machine?
ca: Anunciar aquesta llista quan algú pregunti per les llistes
                d'aquest sistema?

en: Is the list moderator's approval required for unsubscription
                 requests?  (<em>No</em> is recommended)
ca: Es requereix l'aprovació del moderador per a cancel·lar la
                subscripció de la llista? (<em>No</em> recomanat)

en: When members want to leave a list, they will make an
                 unsubscription request, either via the web or via email.
                 Normally it is best for you to allow open unsubscriptions so that
                 users can easily remove themselves from mailing lists (they get
                 really upset if they can't get off lists!).
    
                 <p>For some lists though, you may want to impose moderator
                 approval before an unsubscription request is processed.  Examples
                 of such lists include a corporate mailing list that all employees
                 are required to be members of.
ca: Quan un membre vol deixar la llista, ell farà una sol·licitud per a
                 cancel·lar la subscripció, ja sigui via web o via correu electrònic.
                 Normalment es millor deixar obertes les cancel·lacions de subscripció
                 de forma que els usuaris es poden donar de baixa ells mateixos.
    
                 <p>Per algunes llistes, pots voler imposar l'aprovació del moderador
                 abans de que la sol·licitud sigui processada. Ex, llistes corporatives on es
                 requereix que els empleats siguin membres.

en: Ban list
ca: Llista de Ban

en: List of addresses which are banned from membership in this
                 mailing list.
ca: Llista d'adreces que tenen la subscripció prohibida a aquesta
                llista de correu.

en: Addresses in this list are banned outright from subscribing
                 to this mailing list, with no further moderation required.  Add
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.
ca: Les adreces d'aquesta llista tenen totalment prohibida la
                subscripció a la llista de correu, sense més procés de moderació.
                Inclogui una adreça per línia; començant amb un ^ per a utilitzar
                una expressió regular.

en: Membership exposure
ca: Exposició de membres

en: Anyone
ca: Tothom

en: List admin only
ca: Només els administradors de la llista

en: List members
ca: Només els membres de la llista

en: Who can view subscription list?
ca: Qui pot veure la llista de subscripció?

en: When set, the list of subscribers is protected by member or
                 admin password authentication.
ca: Si està establert, la llista de subscriptors està protegida per
                    la contrasenya d'autenticacioó del membre o de l'admin.

en: Show member addresses so they're not directly recognizable
                 as email addresses?
ca: Mostrar les adreces dels membres de forma que no semblin
                adreces de correu electrònic?

en: Setting this option causes member email addresses to be
                 transformed when they are presented on list web pages (both in
                 text and as links), so they're not trivially recognizable as
                 email addresses.  The intention is to prevent the addresses
                 from being snarfed up by automated web scanners for use by
                 spammers.
ca: Establir aquesta opció fa que les adreces de correu electrònic dels membres
                 es trasnformin quan es presenten al llistat de les pàgines web
                 (tant el text com l'enllaç).
                 La intenció és prevenir que els spammers no capturin les adreces de
                 forma automàtica.

en: Member filters
ca: Filtres de membre

en: By default, should new list member postings be moderated?
ca: Per defecte, han de ser els missatges dels nous membres moderats?

en: Each list member has a <em>moderation flag</em> which says
                 whether messages from the list member can be posted directly to
                 the list, or must first be approved by the list moderator.  When
                 the moderation flag is turned on, list member postings must be
                 approved first.  You, the list administrator can decide whether a
                 specific individual's postings will be moderated or not.
    
                 <p>When a new member is subscribed, their initial moderation flag
                 takes its value from this option.  Turn this option off to accept
                 member postings by default.  Turn this option on to, by default,
                 moderate member postings first.  You can always manually set an
                 individual member's moderation bit by using the
                 <a href="%(adminurl)s/members">membership management
                 screens</a>.
ca: Cada subscriptor té una <em>marca</em> de moderació que indica
                 si els seus missatges es poden enviar directament a la llista, o si s'han d'aprovar
                 prèviament pel moderador de la llista. Quan la marca de moderació està activada,
                 els missatges del subscriptor s'han d'aprovar. Vostè, com administrador de la llista, pot
                 decidir si els missatges de cada persona concreta s'han de modera o no.
    
                 <p>Quan hi hagi un subscriptor nou, la seva marca de moderació inicial
                 pren el seu valor d'aquesta opció. Desactivi aquesta opció per a acceptar els missatges
                 dels subscriptors per defecte. Activi aquesta opció per a moderar els missatges dels subscriptors
                 per defecte. Vostè sempre pot establir manualment la marca de moderació de cada subscriptor
                 fent servir les <a href="%(adminurl)s/members">seccions d'administració dels subscriptors</a>.

en: Action to take when a moderated member posts to the
                 list.
ca: Acció a portar a terme quan un membre moderat enviï
                a la llista.

en: <ul><li><b>Hold</b> -- this holds the message for approval
                 by the list moderators.
    
                 <p><li><b>Reject</b> -- this automatically rejects the message by
                 sending a bounce notice to the post's author.  The text of the
                 bounce notice can be <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >configured by you</a>.
    
                 <p><li><b>Discard</b> -- this simply discards the message, with
                 no notice sent to the post's author.
                 </ul>
ca: <ul><li><b>Retenir</b> -- Això retindrà el missatge per a l'aprovació
                 del moderador de la llista.
    
                 <p><li><b>Denegart</b> -- Això denegarà automàticament el missatge
                 enviant un rebot de notificació a l'autor. El text de la notificació
                 pot ser <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >Configurat</a>.
    
                 <p><li><b>Descartar</b> -- Això descarte el missatge sense
                 enviar una notificació a l'autor.
                 </ul>

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to moderated members who post to this list.
ca: Text a incloure a les
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >notificacions de denegació</a> a
                 enviar als membres moderats que enviïn a aquesta llista.

en: Non-member filters
ca: Filtres de no subscriptors

en: List of non-member addresses whose postings should be
                 automatically accepted.
ca: Llista d'adreces no subscrites els enviaments de les quals
                 s'acceptaran automàticament.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 accepted with no further moderation applied.  Add member
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.  A line consisting of
                 the @ character followed by a list name specifies another
                 Mailman list in this installation, all of whose member
                 addresses will be accepted for this list.
ca: Els enviaments de qualsevol d'aquests no subscriptors s'acceptaran 
                 automàticament sense necessitat de moderació. Afegiu una
                 adreça per línia, i inicieu la línia amb el caràcter ^ per
                 a indicar una coincidència amb un una expressió regular.
                 Les línies on hi aparegui el caràcter @ seguit del nom
                 d'una llista especifiquen una altra llista de correu del
                 Mailman daquest lloc, tots els membres de la qual s'acceptaran
                 per a aquesta llista.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 immediately held for moderation.
ca: Llista d'adreces de no-membres de les quals els seus missatges seran
                immediatament retinguts per a la seva moderació.

en: Postings from any of these non-members will be immediately
                 and automatically held for moderation by the list moderators.
                 The sender will receive a notification message which will allow
                 them to cancel their held message.  Add member addresses one per
                 line; start the line with a ^ character to designate a regular
                 expression match.
ca: Enviaments d'aquestos no-membres seran retinguts per a la seva
                moderació per part dels moderadors de la llista. El remitent
                rebrà una notificació que li permetrà cancel·lar el seu missatge
                retingut. Introdueix les adreces una per línea; comença amb ^
                per designar una expressió regular.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically rejected.
ca: Llista d'adreces de no-membres que seran
                denegades automàticament.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 rejected.  In other words, their messages will be bounced back to
                 the sender with a notification of automatic rejection.  This
                 option is not appropriate for known spam senders; their messages
                 should be
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatically discarded</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
ca: Els missatges d'aquestos no-membres seran atumàticament denegats. El seu
                 missatge rebotarà al remitent amb una notificació automàtica de denegació.
                 Aquesta opció no es apropiada per remitents de Spam coneguts; els seus
                 missatges haurian de ser
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automàticament descartats</a>.
    
                 <p>Afegeix adreces de membres una per línia; começa la línia amb ^
                 per a designar una expressió regular.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically discarded.
ca: Llista d'adreces de no-membres de les quals els seus missatges seran
                    automàticament descartats.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 discarded.  That is, the message will be thrown away with no
                 further processing or notification.  The sender will not receive
                 a notification or a bounce, however the list moderators can
                 optionally <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >receive copies of auto-discarded messages.</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
ca: Els missatges de tots aquests no-membres seran automàticament
                 descartats. O sigui, el missatge serà eliminat sense més preguntes ni
                 notificacions. El remitent no rebrà cap notificació ni cap 
                 missatge rebotat, encara que els moderadors de la llista poden, si així ho desitgen
                  <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >rebre copies dels missatges auto-descartats</a>.
    
                 <p>Afegeix adreces de membres una per línia; começa la línia amb ^
                 per a designar una expressió regular.

en: Action to take for postings from non-members for which no
                 explicit action is defined.
ca: Acció a portar a terme per els enviaments dels no-membres que no
                    tenen una acció explícita definida.

en: When a post from a non-member is received, the message's
                 sender is matched against the list of explicitly
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >accepted</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >rejected</a> (bounced), and
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >discarded</a> addresses.  If no match is found, then this action
                 is taken.
ca: Quan es rep un missatge d'un no-membre, es comprova si el
                remitent es troba en el llistat d'adreces explícitament
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >acceptades</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">retingudes</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >denegades</a> (rebotat), i
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >descartades</a>. Si no es troba cap coincidencia es parta a terme
                 aquesta acció.

en: Should messages from non-members, which are automatically
                 discarded, be forwarded to the list moderator?
ca: Voleu que els missatges d'aquells que no siguin subscriptors,
                 els qual es descarten automàticament, s'enviïn al moderador de la llista?

en: Text to include in any rejection notice to be sent to
                 non-members who post to this list. This notice can include
                 the list's owner address by %%(listowner)s and replaces the
                 internally crafted default message.
ca: Text a incloure a les notificacions de rebuig que s'enviaran
                 a aquells que enviïn correu a la llista sense estar-hi subscrits.
                 Aquesta notificació pot incloure l'adreça del propietari de la
                 llista de %%(listowner)s i reemplaça el missatge intern per
                 defecte.

en: This section allows you to configure various filters based on
                the recipient of the message.
ca: Aquesta secció us permet configurar diversos filtres basats en
                el destinatari del missatge.

en: Recipient filters
ca: Filtres de destinatari

en: Must posts have list named in destination (to, cc) field
                 (or be among the acceptable alias names, specified below)?
ca: Els enviaments a la llista, Han de tenir el nom de la llista en l'adreça de destinació
                (o que estigui entre els noms d'alies acceptables especificats baix) ?

en: Many (in fact, most) spams do not explicitly name their
                 myriad destinations in the explicit destination addresses - in
                 fact often the To: field has a totally bogus address for
                 obfuscation.  The constraint applies only to the stuff in the
                 address before the '@' sign, but still catches all such spams.
    
                 <p>The cost is that the list will not accept unhindered any
                 postings relayed from other addresses, unless
    
                 <ol>
                     <li>The relaying address has the same name, or
    
                     <li>The relaying address name is included on the options that
                     specifies acceptable aliases for the list.
    
                 </ol>
ca: Molts (de fet, la majoria) dels correus spam no anomenen explícitament
                  la seva miríada de destinacions - de fet, normalment el camp
                  To: té una adreça falsa per a produir confusió. La restricció
                  s'aplica només a la part de l'adreça que està davant de la '@', però
                  encara així detecta dits correus spam.
    
                  <p>El cost resultant és que la llista no acceptarà sense destorbar
                  missatges enviats a altres adreces, a no ser que
    
                  <ol><li> L'adreça tingui el mateix nom, o
    
                 <li> L'adreça estigui entre els alies acceptables per a la llista.
                 </ol>

en: Alias names (regexps) which qualify as explicit to or cc
                 destination names for this list.
ca: Alias (regexps) que es qualifiquen com a noms explícits
                    de To o CC de destinació per la llista.

en: Alternate addresses that are acceptable when
                 `require_explicit_destination' is enabled.  This option takes a
                 list of regular expressions, one per line, which is matched
                 against every recipient address in the message.  The matching is
                 performed with Python's re.match() function, meaning they are
                 anchored to the start of the string.
                 
                 <p>For backwards compatibility with Mailman 1.1, if the regexp
                 does not contain an `@', then the pattern is matched against just
                 the local part of the recipient address.  If that match fails, or
                 if the pattern does contain an `@', then the pattern is matched
                 against the entire recipient address.
                 
                 <p>Matching against the local part is deprecated; in a future
                 release, the pattern will always be matched against the entire
                 recipient address.
ca: Adreces alternatives que són acceptables quan
                  s'habilita `require_explicit_destination'. Aquesta opció accepta
                  una sèrie d'expressions regulars, cadascuna en un línia distinta
                  que es comparen amb cadascun dels destinataris del missatge.
                  La comparança es realitza amb la funció de Python re.match(), el
                  que significa que es comença des del principi de la cadena.
    
                  <p>Perquè existeixi compatibilitat amb Mailman 1.1, si l'expressió
                  regular no conté una '@' aleshores el patró es compara només amb
                  la part local de l'adreça del destinatari. Si la comparança falla o el
                  patró no conté una '@' aleshores el patró es compara amb l'adreça
                  completa del destinatari.
    
                  <p>Les comparances contra la part local estan obsoletes, en versions
                  futures, el patró sempre es compararà contra l'adreça completa del destinatari.

en: Ceiling on acceptable number of recipients for a posting.
ca: Nombre màxim acceptable de destinataris en un lliurament.

en: If a posting has this number, or more, of recipients, it is
                 held for admin approval.  Use 0 for no ceiling.
ca: Si l'enviament té aquest nombre de destinataris, o més, és
                    retingut per a l'aprovació de l'admin. Fes servir 0 si no voleu límit.

en: This section allows you to configure various anti-spam
                filters posting filters, which can help reduce the amount of spam
                your list members end up receiving.
ca: Aquesta secció et permet configurar filtres d'enviament anti-spam
                et pot ajudar a reduir considerablement els missatges de correu
                spam de la llista.

en: Header filters
ca: Filtres de capçalera

en: Filter rules to match against the headers of a message.
ca: Regles de filtre a coincidir amb les capçaleres d'un missatge.

en: Legacy anti-spam filters
ca: Filtres contra l'spam antics

en: Hold posts with header value matching a specified regexp.
ca: Missatges retinguts que tenen una capçalera que coincideix amb una regexp específica.

en: Use this option to prohibit posts according to specific
                 header values.  The target value is a regular-expression for
                 matching against the specified header.  The match is done
                 disregarding letter case.  Lines beginning with '#' are ignored
                 as comments.
    
                 <p>For example:<pre>to: .*@public.com </pre> says to hold all
                 postings with a <em>To:</em> mail header containing '@public.com'
                 anywhere among the addresses.
    
                 <p>Note that leading whitespace is trimmed from the regexp.  This
                 can be circumvented in a number of ways, e.g. by escaping or
                 bracketing it.
ca: Fes servir aquesta opció per a prohibir enviaments d'acord als valors de determinades capçaleres.
                 El valor és una expressió regular que es compara amb les capçaleres indicades.
                 La comparança es realitza sense tenir en compte majúsculs i minúscules. Les línies
                 que comencen amb "#" s'ignoren al considerar-se comentaris.
    
                 <p>Per exemple: <pre>to: .*@public.com </pre>  indica que es retingui tots els enviaments
                 dels quals a la capçalera <em>To:</em> continguin '@public.com' en qualsevol posició.
    
                 <p>Observi que els espais en blanc es treuen de l'expressió regular. Això es pot evitar de distintes
                 maneres, escapant-los  o posant-los entre parèntesis.

en: Header filter rules require a pattern.
                    Incomplete filter rules will be ignored.
ca: Les regles de filtre de capçalera requereixen un patró.
                    Les regles de filtre incompletes s'ignoraran.

en: The header filter rule pattern
                    '%(safepattern)s' is not a legal regular expression.  This
                    rule will be ignored.
ca: El patró de filtre de capçalera
                    «%(safepattern)s» no és una expressió regular vàlida. S'ignorarà
                    la regla.

en: Topics
ca: Temes

en: List topic keywords
ca: Llista les paraules clau dels temes

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Should the topic filter be enabled or disabled?
ca: Voleu que el filtre de tema estigui habilitat o inhabilitat?

en: How many body lines should the topic matcher scan?
ca: Quantes línies del cos ha d'escanejar el buscador de temes?

en: The topic matcher will scan this many lines of the message
                 body looking for topic keyword matches.  Body scanning stops when
                 either this many lines have been looked at, or a non-header-like
                 body line is encountered.  By setting this value to zero, no body
                 lines will be scanned (i.e. only the <code>Keywords:</code> and
                 <code>Subject:</code> headers will be scanned).  By setting this
                 value to a negative number, then all body lines will be scanned
                 until a non-header-like line is encountered.
ca: El cercador de temes escanejarà aquesta quantitat de línies del cos
                 del missatge a la recerca de paraules clau dels temes. L'escaneig del cos es deté
                 quan s'ha mirat en totes aquestes línies o quan es troba una línia en el cos del missatge
                 que no sembla una capçalera. Posant aquest valor a zero, no s'escanejarà cap línia del
                 cos (és a dir, només s'escanejaran les capçaleres <code>Keywords:</code> i <code>Subject:</code>).
                 Si es posa un nombre negatiu, s'escanejaran totes les línies del cos fins que es trobi una
                 línia que no sembli una capçalera.

en: Topic keywords, one per line, to match against each message.
ca: Paraules clau dels temes, una per línia, a cercar en els missatges.

en: Each topic keyword is actually a regular expression, which is
                 matched against certain parts of a mail message, specifically the
                 <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code> message headers.
                 Note that the first few lines of the body of the message can also
                 contain a <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code>
                 "header" on which matching is also performed.
ca: Cada paraula clau de tema és en realitat una expressió regular,
                que es compara contra certes parts del missatge de correu, concretament
                les capçaleres <code>Keywords:</code>i <code>Subject:</code>.
                Cal tenir en compte que les primeres línies del cos del missatge poden contenir
                també unes "headers" <code>Keywords: </code> i <code>Subject:</code>
                sobre les quals també es porta a terme la recerca.

en: Topic specifications require both a name and
                    a pattern.  Incomplete topics will be ignored.
ca: Les especificacions per a temes han d'incloure tant
                    un nom com un patró. S'ignoraran les definicions incompletes.

en: The topic pattern '%(safepattern)s' is not a
                    legal regular expression.  It will be discarded.
ca: El patró de tema «%(safepattern)s» no és
                    una expressió regular vàlida. Es descartarà.

en: Mail&lt;-&gt;News&nbsp;gateways
ca: Correu&lt;-&gt;passarel·les&nbsp;de notícies

en: Mail-to-News and News-to-Mail gateway services.
ca: Serveis de passarel·la de correu a notícies i de notícies a correu.

en: News server settings
ca: Configuració del servidor de notícies

en: The hostname of the machine your news server is running on.
ca: El nom de la màquina on s'executa el vostre servidor de notícies.

en: This value may be either the name of your news server, or
                 optionally of the format name:port, where port is a port number.
    
                 The news server is not part of Mailman proper.  You have to
                 already have access to an NNTP server, and that NNTP server must
                 recognize the machine this mailing list runs on as a machine
                 capable of reading and posting news.
ca: Aquest valor pot ser o bé el nom del vostre servidor de notícies, o bé
                 la cadena nom:port, on port especifica un número de port.
    
                 El servidor de notícies no és part del Mailman. Haureu de tenir
                 accés a un servidor NNTP existent, el qual haurà de reconèixer la
                 màquina on s'executa la llista de correu actual com a capaç
                 d'enviar i llegir notícies.

en: The name of the Usenet group to gateway to and/or from.
ca: Nom del grup de Usenet al que enviar i/o rebre missatges.

en: Should new posts to the mailing list be sent to the
                 newsgroup?
ca: S'han d'enviar els nous missatges de la llista de correu al grup de noticies?

en: Should new posts to the newsgroup be sent to the mailing
                 list?
ca: S'han d'enviar els nous missatges del grup de noticies
                a la llista de correu?

en: Forwarding options
ca: Opcions de re-enviament

en: Moderated
ca: Moderat

en: Open list, moderated group
ca: Llista oberta, grup moderat

en: The moderation policy of the newsgroup.
ca: La política de moderació del grup de notícies.

en: This setting determines the moderation policy of the
                 newsgroup and its interaction with the moderation policy of the
                 mailing list.  This only applies to the newsgroup that you are
                 gatewaying <em>to</em>, so if you are only gatewaying from
                 Usenet, or the newsgroup you are gatewaying to is not moderated,
                 set this option to <em>None</em>.
    
                 <p>If the newsgroup is moderated, you can set this mailing list
                 up to be the moderation address for the newsgroup.  By selecting
                 <em>Moderated</em>, an additional posting hold will be placed in
                 the approval process.  All messages posted to the mailing list
                 will have to be approved before being sent on to the newsgroup,
                 or to the mailing list membership.
    
                 <p><em>Note that if the message has an <tt>Approved</tt> header
                 with the list's administrative password in it, this hold test
                 will be bypassed, allowing privileged posters to send messages
                 directly to the list and the newsgroup.</em>
    
                 <p>Finally, if the newsgroup is moderated, but you want to have
                 an open posting policy anyway, you should select <em>Open list,
                 moderated group</em>.  The effect of this is to use the normal
                 Mailman moderation facilities, but to add an <tt>Approved</tt>
                 header to all messages that are gatewayed to Usenet.
ca: Aquesta configuració determina la política de moderació
                 del grup de notícies i la seva interacció amb la política de moderació
                 de la llista de distribució. Això s'aplica únicament al grup de notícies al
                 que està enviant, de manera que si només està fent de passarel·la
                 d'entrada de Usenet, o si el grup de notícies al que està enviant no està
                 moderat, posi aquesta opció a <*em/>Cap</em>.
    
                <p>Si el grup de notícies està moderat, pot configurar aquesta llista de
                distribució perquè sigui l'adreça de moderació del grup de notícies.
                Seleccionant <em>Moderat</em>, es reté el missatge com pas addicional
                en el procés d'aprovació. Tots els missatges enviats a la llista de distribució
                s'han d'aprovar abans que s'enviïn al grup de notícies, o a l'adreça de la
                llista de distribució.
    
               <p><em>Observi que si el missatge té una capçalera <tt>Approved</tt>
               contenint la cpntrasenya de l'administrador de la llista, la comprovació de
               si es deu retenir el missatge es passarà per alt, permetent que els remitents
               privilegiats enviïn missatges directament a la llista i al grup de notícies.
    
               <p>Finalment, si el grup de notícies és moderat, però vol tenir una política
               oberta a l'hora d'enviar, pot seleccionar <em>Llista oberta, grup moderat</em>
               L'efecte d'això és fer servir les facilitats de moderació de Mailman usuals, menys
               la d'agregar una capçalera <tt>Approved</tt> a tots els missatges que
               s'envien a Usenet.

en: Prefix <tt>Subject:</tt> headers on postings gated to news?
ca: Prefixar les capçaleres <tt>Subject:</tt> en els enviaments a les noticies?

en: Mailman prefixes <tt>Subject:</tt> headers with
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">text you can
                 customize</a> and normally, this prefix shows up in messages
                 gatewayed to Usenet.  You can set this option to <em>No</em> to
                 disable the prefix on gated messages.  Of course, if you turn off
                 normal <tt>Subject:</tt> prefixes, they won't be prefixed for
                 gated messages either.
ca: Mailman prefixa les capçaleres <tt>Subject:</tt> amb
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix"> text que es pot
                 personalitzar</a> i normalment aquest prefix es mostra en els
                 missatges que s'envien a Usenet. Pot posar aquesta opció a
                 <em>No</em> per a inhabilitar el prefix en aquests missatges. Per
                 suposat, si desactives el prefixat normal del <tt>Subject:</tt>,
                 de cap de les maneres es prefixaran els missatges enviats a Usenet.

en: Mass catch up
ca: Sincronització massiva

en: Should Mailman perform a <em>catchup</em> on the newsgroup?
ca: Ha de <em>sincronitzar</em> Mailman amb el grup de noticies?

en: When you tell Mailman to perform a catchup on the newsgroup,
                 this means that you want to start gating messages to the mailing
                 list with the next new message found.  All earlier messages on
                 the newsgroup will be ignored.  This is as if you were reading
                 the newsgroup yourself, and you marked all current messages as
                 <em>read</em>.  By catching up, your mailing list members will
                 not see any of the earlier messages.
ca: Quan li digui a Mailman que realitzi una sincronització amb els grups de notícies,
                 això significa que que vol començar a transferir missatges a la llista de distribució
                 a partir del primer missatge nou trobat. Tots els missatges previs del grup de
                 notícies s'ignoraran. Això és el mateix que si vostè estigués llegint el grup de
                 notícia i marqués com <em>llegits</em> tots els missatges fins la data.
                 Al posar-se al dia, els subscriptors de la llista de distribució no veuran cap dels
                 missatges anteriors.

en: Mass catchup completed
ca: Sincronització massiva completada

en: You cannot enable gatewaying unless both the
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">news server field</a> and
                    the <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">linked
                    newsgroup</a> fields are filled in.
ca: No pots activar el gateway a no ser que
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">el camp del servidor de noticies</a> i
                    el <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">camp de
                    grup de noticies</a> no estiguin buits.

en: %(listinfo_link)s list run by %(owner_link)s
ca: Llista %(listinfo_link)s, administrada per %(owner_link)s

en: %(realname)s administrative interface
ca: Interfície administrativa de la llista %(realname)s

en:  (requires authorization)
ca:  (requereix autorització)

en: Overview of all %(hostname)s mailing lists
ca: Vista general de totes les llistes de correu de %(hostname)s

en: <em>(1 private member not shown)</em>
ca: <em>(1 membre privat no mostrat)</em>

en: <em>(%(num_concealed)d private members not shown)</em>
ca: <em>(%(num_concealed)d membres privats no mostrats)</em>

en: ; it was disabled by you
ca: ; va ser inhabilitat per tu

en: ; it was disabled by the list administrator
ca: ; va ser inhabilitat per l'administrador de la llista

en: ; it was disabled due to excessive bounces.  The
                last bounce was received on %(date)s
ca: ; ha estat inhabilitada per massa missatges rebotats. L'últim
                missatge rebotat es va rebre el  %(date)s

en: ; it was disabled for unknown reasons
ca: ; va ser deshabilitat per raons desconegudes

en: Note: your list delivery is currently disabled%(reason)s.
ca: Atenció: el lliurament de la vostra llista està desactivat %(reason)s.

en: Mail delivery
ca: Lliurament de correu

en: the list administrator
ca: l'administrador de la llista

en: <p>%(note)s
    
                <p>You may have disabled list delivery intentionally,
                or it may have been triggered by bounces from your email
                address.  In either case, to re-enable delivery, change the
                %(link)s option below.  Contact %(mailto)s if you have any
                questions or need assistance.
ca: <p>%(note)s
    
                <p>Pot ser que hagi inhabilitat la recepció deliveradament,
                o que hagi estat activat degut als rebots que està produint la
                seva adreça. En qualsevol cas, per a rehabilitar de nou la recepció dels
                missatges de la llista canviï l'opció %(link)s d'abaix. Si té alguna pregunta
                o si necessita ajuda, contacti amb %(mailto)s.

en: <p>We have received some recent bounces from your
                address.  Your current <em>bounce score</em> is %(score)s out of a
                maximum of %(total)s.  Please double check that your subscribed
                address is correct and that there are no problems with delivery to
                this address.  Your bounce score will be automatically reset if
                the problems are corrected soon.
ca: <em>Hem rebut recentment rebots de la vostra adreça.
                 El teu <em>bounce score</em> és %(score)s d'un total
                 màxim de %(total)s. Si us plau, comprova que la vostra adreça de
                 subscripció es correcta i que no hi ha problemes de lliurament
                 amb aquesta adreça. El teu bounce score serà automàticament             re-establert si els problemes son solucionats.

en: (Note - you are subscribing to a list of mailing lists, so the %(type)s notice will be sent to the admin address for your membership, %(addr)s.)<p>
ca: (Atenció - està subscrit a una llista que envia a altres llistes de distribució, pel que la notificació de %(type)s s'enviarà a l'adreça administrativa de la seva subscripció, %(addr)s.)<p>

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.
ca: Se us enviarà una sol·licitud de confirmació per a evitar
                que altres us subscriguin sense el vostre permís.

en: This is a closed list, which means your subscription
                will be held for approval.  You will be notified of the list
                moderator's decision by email.
ca: Aquesta és una llista tancada, el qual vol dir que la vostra subscripció es
                retindrà abans de ser aprovada. Se us notificarà de la decisió
                del moderador de la llista per correu electrònic.

en: also
ca: també

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.  Once
                confirmation is received, your request will be held for approval
                by the list moderator.  You will be notified of the moderator's
                decision by email.
ca: Se t'enviarà un missatge de confirmació, per
                a prevenir, que una altre persona et subscrigui.
                Quan es rebi la vostra confirmació, la sol·licitud es retindrà per a
                l'aprovació del moderador de la llista. se't notificarà la decisó
                del moderador amb un correu electrònic.

en: This is %(also)sa private list, which means that the
                list of members is not available to non-members.
ca: Aquesta és una llista %(also)sa privada, la qual cosa significa
                que la llista de subscriptors no la poden visualitzar aquells que no hi estiguin subscrits.

en: This is %(also)sa hidden list, which means that the
                list of members is available only to the list administrator.
ca: Aquesta és una llista %(also)sa oculta, la qual cosa significa
                que la llista de subscriptors només la pot veure l'administrador de la llista.

en: This is %(also)sa public list, which means that the
                list of members list is available to everyone.
ca: Aquesta és una llista %(also)sa pública, la qual cosa significa
                que la llista de subscriptors la pot veure tothom.

en:  (but we obscure the addresses so they are not
                    easily recognizable by spammers).
ca:  (ocultem les adreces i així no son fàcilment
                    reconegudes pels spammers).

en: <p>(Note that this is an umbrella list, intended to
                have only other mailing lists as members.  Among other things,
                this means that your confirmation request will be sent to the
                `%(sfx)s' account for your address.)
ca: (Aquesta llista envia a altres llistes de distribució, la fi de la qual és tenir
                 únicament com subscriptors a altres llistes de distribució. Entre altres coses,
                 això significa que les seves confirmacions s'enviaràn a
                  l'adreça `%(sfx)s')

en: <b><i>either</i></b>
ca: <b><i>qualsevol</i></b>

en: To unsubscribe from %(realname)s, get a password reminder,
            or change your subscription options %(either)senter your subscription
            email address:
            <p><center>
ca: Per a cancel·lar la subscripció a la llista %(realname)s, rebre un recordatori
            de la contrasenya o bé canviar les vostres opcions de subscripció
            %(either)s, introduïu l'adreça electrònica de la vostra subscripció:
            <p><center>

en: Unsubscribe or edit options
ca: Cancel·la la subscripció o edita les opcions

en: <p>... <b><i>or</i></b> select your entry from
                          the subscribers list (see above).
ca: <p>... <b><i>o</i></b> seleccioneu la vostra entrada de
                          la llista de subscriptors (vegeu més amunt).

en:  If you leave the field blank, you will be prompted for
            your email address
ca:  Si deixeu el camp en blanc, se us demanarà la vostra
            adreça de correu electrònic

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                    members.</i>)
ca: (<i>%(which)s només està disponible per als
                    subscriptors de la llista.</i>)

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                administrator.</i>)
ca: (<i>%(which)s només està disponible per a
                l'administrador de la llista.</i>)

en: Click here for the list of
ca: Feu clic aquí per a veure la llista de

en:  subscribers:
ca:  subscriptors:

en: Visit Subscriber list
ca: Vés a la llista de subscriptors

en: members
ca: subscriptors

en: Address:
ca: Adreça:

en: Admin address:
ca: Adreça de l'administrador:

en: The subscribers list
ca: La llista de subscriptors

en:  <p>Enter your
ca:  <p>Introduïu la vostra

en:  and password to visit  the subscribers list: <p><center>
ca:  i contrasenya per a anar la llista de subscriptors: <p><center>

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Visit Subscriber List
ca: Visiteu la llista de subscriptors

en: Once a month, your password will be emailed to you as a reminder.
ca: Una vegada al mes, se us enviarà la vostra contrasenya per correu electrònic com a recordatori.

en: The current archive
ca: L'arxiu actual

en: %(realname)s post acknowledgement
ca: Confirmació de l'enviament de la llista %(realname)s.

en: Your urgent message to the %(realname)s mailing list was not authorized for
    delivery.  The original message as received by Mailman is attached.
ca: No s'ha autoritzat l'entrega del vostre missatge urgent a la llista de correu
    %(realname)s. El missatge original tal com l'ha rebut el Mailman s'adjunta al
    final.

en: Emergency hold on all list traffic is in effect
ca: La retenció d'emergència de tot el tràfic està activada

en: Your message was deemed inappropriate by the moderator.
ca: El moderador ha considerat que el vostre missatge és inapropiat.

en: Sender is explicitly forbidden
ca: El remitent està explícitament prohibit

en: You are forbidden from posting messages to this list.
ca: Se us ha prohibit enviar missatges a aquesta llista.

en: Post to moderated list
ca: Envia a la llista moderada

en: Post by non-member to a members-only list
ca: Missatge dirigit a una llista privada procedent d'una adreça que no pertany a la llista

en: Non-members are not allowed to post messages to this list.
ca: Als no-membres no se'ls permet enviar missatges a aquesta llista.

en: Posting to a restricted list by sender requires approval
ca: L'enviament del remitent a una llista restringida precisa d'aprovació

en: This list is restricted; your message was not approved.
ca: Aquesta llista està restringida; el vostre missatge no ha estat aprovat.

en: Too many recipients to the message
ca: Massa destinataris al missatge

en: Please trim the recipient list; it is too long.
ca: Redueix la llista de destinataris; és massa llarga.

en: Message has implicit destination
ca: El missatge no va dirigit explícitament a la llista

en: Blind carbon copies or other implicit destinations are
    not allowed.  Try reposting your message by explicitly including the list
    address in the To: or Cc: fields.
ca: Les còpies de carbó ocultes o altres destinacions implícites no es permeten.
    Intenti re-enviar el seu missatge explícitament incloent l'adreça de la llista
    en el camp To: o Cc:.

en: Message may contain administrivia
ca: El missatge pot contenir sol·licituts administratives

en: Please do *not* post administrative requests to the mailing
    list.  If you wish to subscribe, visit %(listurl)s or send a message with the
    word `help' in it to the request address, %(request)s, for further
    instructions.
ca: Si us plau, no enviïs sol·licitud administratives a la llista de correu.
    Si voleu cancel·lar la vostra subscripció, visita %(listurl)s o envia un missatge
    amb la paraula `help' a l'adreça de peticions %(request)s per obtenir més instruccions.

en: Message has a suspicious header
ca: El missatge té una capçalera sospitosa

en: Your message had a suspicious header.
ca: El vostre missatge tenia una capçalera sospitosa.

en: Message body is too big: %(size)d bytes with a limit of
    %(limit)d KB
ca: El cos del missatge és massa llarg: %(size)d bytes amb un
    límit de %(limit)d KB

en: Your message was too big; please trim it to less than
    %(kb)d KB in size.
ca: El vostre missatge era massa gran, ha de ser de menys de %(kb)d KB.

en: Posting to a moderated newsgroup
ca: Enviament a un grup de notícies moderat

en: Your message to %(listname)s awaits moderator approval
ca: El vostre missatge a la llista %(listname)s espera l'aprovació de l'administrador

en: %(listname)s post from %(sender)s requires approval
ca: Els enviaments a %(listname)s de %(sender)s requereixen aprovació

en: If you reply to this message, keeping the Subject: header intact, Mailman will
    discard the held message.  Do this if the message is spam.  If you reply to
    this message and include an Approved: header with the list password in it, the
    message will be approved for posting to the list.  The Approved: header can
    also appear in the first line of the body of the reply.
ca: Si respon a aquest missatge mantenint la capçalera Subject: (Assumpte) intacta,
    Mailman descartarà el missatge retingut. Faci això si el missatge és spam.
    Si respon a aquest missatge incloent una capçalera Approved: amb la contrasenya
    de la llista en ella, s'aprovarà el missatge perquè es lliuri a la llista.
    La capçalera Approved: pot aparèixer també a la primera línia
    del cos de la resposta.

en: The message's content type was explicitly disallowed
ca: El tipus de contingut del missatge va ser explícitament prohibit

en: The message's content type was not explicitly allowed
ca: El tipus de contingut del missatge no va ser explícitament permès

en: The message's file extension was explicitly disallowed
ca: L'extensió de fitxer del missatge va ser explícitament prohibit

en: The message's file extension was not explicitly allowed
ca: L'extensió del missatge no està permesa de manera explícita

en: After content filtering, the message was empty
ca: Després de filtrar el contigut, el missatga era buit

en: The attached message matched the %(listname)s mailing list's content filtering
    rules and was prevented from being forwarded on to the list membership.  You
    are receiving the only remaining copy of the discarded message.
ca: El missatge adjunt ha activat les regles de filtrat per contingut de la
    llista de distribució %(listname)s i això ha impedit que s'enviï als
    subscriptors de la llista. Ha rebut l'única còpia que queda del missatge
    descartat.

en: Content filtered message notification
ca: Notificació de contingut filtrat

en: Auto-discard notification
ca: Auto-descartar notificació

en: The attached message has been automatically discarded.
ca: El missatge adjunt ha estat automàticament descartat.

en: Auto-response for your message to the "%(realname)s" mailing list
ca: Resposta automàtica per al vostre missatge a la llista «%(realname)s»

en: The Mailman Replybot
ca: El contestador automàtic del Mailman

en: HTML attachment scrubbed and removed
ca: Eliminat el document HTML adjunt

en: An HTML attachment was scrubbed...
    URL: %(url)s
ca: Un document HTML ha estat eliminat...
    URL: %(url)s

en: no subject
ca: sense assumpte

en: no date
ca: sense data

en: unknown sender
ca: remitent desconegut

en: Skipped content of type %(partctype)s
ca: S'ha omès el contingut de tipus %(partctype)s

en: -------------- next part --------------
ca: -------------- part següent --------------

en: Message rejected by filter rule match
ca: S'ha rebutjat el missatge perquè coincideix amb una regla de filtre

en: %(realname)s Digest, Vol %(volume)d, Issue %(issue)d
ca: Resum de %(realname)s, vol %(volume)d, número %(issue)d

en: digest header
ca: capçalera del resum

en: Digest Header
ca: Capçalera del resum

en: Today's Topics:
ca: Temes d'avui:

en: Today's Topics (%(msgcount)d messages)
ca: Temes d'avui (%(msgcount)d missatges)

en: [Message discarded by content filter]
ca: [Missatge descartat pel filtre de contingut]

en: digest footer
ca: peu de pàgina del resum

en: Digest Footer
ca: Peu de pàgina del resum

en: End of
ca: Final de

en: Posting of your message titled "%(subject)s"
ca: Enviament del vostre missatge anomenat «%(subject)s»

en: [No reason given]
ca: [No s'ha donat cap motiu]

en: Forward of moderated message
ca: Reenviament de missatge moderat

en: New subscription request to list %(realname)s from %(addr)s
ca: Sol·licitud de subscripció nova per a la llista %(realname)s de %(addr)s

en: Subscription request
ca: Sol·licitud de subscripció

en: New unsubscription request from %(realname)s by %(addr)s
ca: Sol·licitud de cancel·lació de subscripció nova a %(realname)s de %(addr)s

en: Unsubscription request
ca: Sol·licitud de cancel·lació de subscripció

en: Original Message
ca: Missatge original

en: Request to mailing list %(realname)s rejected
ca: S'ha refusat la sol·licitud a la llista de correu %(realname)s

en: The mailing list `%(listname)s' has been created via the through-the-web
    interface.  In order to complete the activation of this mailing list, the
    proper /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries for the /etc/aliases file:
ca: La llista de distribució `%(listname)s' ha estat creada a través de l'interfície web.
    Per a poder completar l'activació d'aquesta llista de distribució, s'ha d'actualitzar
    el fitxer /etc/aliases (o equivalent). També deuria executar l'ordre `newaliases'.
    
    Aquí hi ha les entrades per el fitxer /etc/aliases:

en: To finish creating your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by adding the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
ca: Haureu d'editar el fitxer /etc/aliases (o equivalent) per a finalitzar la
    creació de la vostra llista de correu. Hi haureu d'afegir les línies
    següents i possiblement executar el programa «newaliases»:

en: ## %(listname)s mailing list
ca: ## Llista de correu %(listname)s

en: Mailing list creation request for list %(listname)s
ca: Sol·licitud de creació de la llista de correu %(listname)s

en: The mailing list `%(listname)s' has been removed via the through-the-web
    interface.  In order to complete the de-activation of this mailing list, the
    appropriate /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries in the /etc/aliases file that should be removed:
ca: La llista de distribució `%(listname)s' s'ha esborrat a través de l'interfície web.
    Per a poder completar la desactivació d'aquesta llista de distribució, s'ha d'actualitzar
    el fitxer /etc/aliases (o equivalent). També deuria executar l'ordre `newaliases'.
    
    Aquí hi ha les entrades de  /etc/aliases  que han de ser esborrades:

en: 
    To finish removing your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by removing the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
    
    ## %(listname)s mailing list
ca: 
    Per acabar d'eliminar la llista de correu has d'editar el teu /etc/aliases (o
    equivalent) per eliminar les següentes línies, i possiblement
    executar el programa `newaliases':
    
    ## %(listname)s llista de correu

en: Mailing list removal request for list %(listname)s
ca: Sol·licitud de supressió de la llista %(listname)s

en: checking permissions on %(file)s
ca: s'estan comprovant els permisos de %(file)s

en: %(file)s permissions must be 0664 (got %(octmode)s)
ca: El fitxer %(file)s hauria de tenir permisos 0664 (té %(octmode)s)

en: (fixing)
ca: (s'està reparant)

en: checking ownership of %(dbfile)s
ca: s'està comprovant el propietari de %(dbfile)s

en: %(dbfile)s owned by %(owner)s (must be owned by %(user)s
ca: %(dbfile)s propietat de %(owner)s (ha de ser propietat de %(user)s

en: %(dbfile)s permissions must be 0664 (got %(octmode)s)
ca: El fitxer %(dbfile)s hauria de tenir permisos 0664 (té %(octmode)s)

en: Your confirmation is required to join the %(listname)s mailing list
ca: Es requereix la vostra confirmació per a unir-vos a la llista de correu %(listname)s

en: Your confirmation is required to leave the %(listname)s mailing list
ca: Es requereix la vostra confirmació per a abandonar la llista de correu %(listname)s

en:  from %(remote)s
ca:  de %(remote)s

en: subscriptions to %(realname)s require moderator approval
ca: les subscripcions a %(realname)s requereixen l'aprovació del moderador

en: %(realname)s subscription notification
ca: Notificació de subscripció a %(realname)s

en: unsubscriptions require moderator approval
ca: les cancel·lacions de subscripció requereixen l'aprovació del moderador

en: %(realname)s unsubscribe notification
ca: Notificació de la cancel·lació de la subscripció a %(realname)s

en: subscriptions to %(name)s require administrator approval
ca: les subscripcions a %(name)s requereixen l'aprovació de l'administrador

en: Last autoresponse notification for today
ca: Última notificació d'auto-resposta per avui

en: The attached message was received as a bounce, but either the bounce format
    was not recognized, or no member addresses could be extracted from it.  This
    mailing list has been configured to send all unrecognized bounce messages to
    the list administrator(s).
    
    For more information see:
    %(adminurl)s
ca: El missatge adjunt es va rebre com a rebot, pero o el format del rebot
    no es coneix, o no es van poder extreure les adreces. Aquesta llista 
    ha estat configurada per enviar tots els missatges de rebot no coneguts
    al administrador(s) de la llista.
    
    Per a mes informació:
    %(adminurl)s

en: Uncaught bounce notification
ca: Notificació de retorn no capturada

en: Ignoring non-text/plain MIME parts
ca: Ignorant parts MIME que no siguin text net

en: The results of your email command are provided below.
    Attached is your original message.
ca: A continuació es mostren els resultats de la vostra 
    ordre de correu.
    El vostre missatge original s'hi adjunta al final.

en: - Results:
ca: - Resultats:

en: 
    - Unprocessed:
ca: 
    - No processat:

en: No commands were found in this message.
    To obtain instructions, send a message containing just the word "help".
ca: No s'ha trobat cap ordre en aquest missatge.
    Envieu un missatge que contingui només la paraula «help» per a rebre instruccions.

en: 
    - Ignored:
ca: 
    - Ignorat:

en: 
    - Done.
ca: 
    - Fet.

en: The results of your email commands
ca: Els resultats de les ordres del vostre correu electrònic

en: Delivered by Mailman<br>version %(version)s
ca: Funciona amb el Mailman<br>versió %(version)s

en: Python Powered
ca: Funciona amb el Python

en: Gnu's Not Unix
ca: GNU No és Unix

en: Mon
ca: dll

en: Thu
ca: dij

en: Tue
ca: dim

en: Wed
ca: dic

en: Fri
ca: div

en: Sat
ca: dis

en: Sun
ca: diu

en: Apr
ca: abr

en: Feb
ca: feb

en: Jan
ca: gen

en: Jun
ca: jun

en: Mar
ca: mar

en: Aug
ca: ago

en: Dec
ca: des

en: Jul
ca: jul

en: Nov
ca: nov

en: Oct
ca: oct

en: Sep
ca: set

en: Server Local Time
ca: Hora local del servidor

en: Already a member: %(member)s
ca: Ja és un membre: %(member)s

en: Bad/Invalid email address: blank line
ca: Adreça de correu electrònic incorrecta: línia en blanc

en: Bad/Invalid email address: %(member)s
ca: Adreça de correu electrònic incorrecta: %(member)s

en: Hostile address (illegal characters): %(member)s
ca: Adreça hostil (caràcter il·legals): %(member)s

en: Subscribed: %(member)s
ca: Subscrit: %(member)s

en: Bad argument to -w/--welcome-msg: %(arg)s
ca: Argument erroni -w/--welcome-msg: %(arg)s

en: Bad argument to -a/--admin-notify: %(arg)s
ca: Argument erroni a -a/--admin-notify: %(arg)s

en: Cannot read both digest and normal members from standard input.
ca: No puc llegir als subscriptors regulars i als no regulars des de l'entrada estàndard.

en: No such list: %(listname)s
ca: La llista no existeix: %(listname)s

en: Nothing to do.
ca: Res per fer.

en: Rebuild a list's archive.
    
    Use this command to rebuild the archives for a mailing list.  You may want to
    do this if you edit some messages in an archive, or remove some messages from
    an archive.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] <listname> [<mbox>]
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        -q / --quiet
            Make the archiver output less verbose.
    
        --wipe
            First wipe out the original archive before regenerating.  You usually
            want to specify this argument unless you're generating the archive in
            chunks.
    
        -s N
        --start=N
            Start indexing at article N, where article 0 is the first in the mbox.
            Defaults to 0.
    
        -e M
        --end=M
            End indexing at article M.  This script is not very efficient with
            respect to memory management, and for large archives, it may not be
            possible to index the mbox entirely.  For that reason, you can specify
            the start and end article numbers.
    
    Where <mbox> is the path to a list's complete mbox archive.  Usually this will
    be some path in the archives/private directory.  For example:
    
    %% bin/arch mylist archives/private/mylist.mbox/mylist.mbox
    
    <mbox> is optional.  If it is missing, it is calculated.
ca: Reconstruir l'arxiu d'una llista.
    
    Fes servir aquesta ordre per reconstruir els fitxers d'una llista. Voldràs der això
    si edites o elimines algun missatge d'un arxiu.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions] <listname> [<mbox>]
    
    On les opcions són:
        -h / --help
            Mostra aquest missatge i surt.
    
        -q / --quiet
            fer la sortida silenciosa.
    
        --wipe
            Eliminar l'arxiu original abans de regenerar-lo. Normalment voldràs
            especificar aquest argument a no ser que estiguis generant l'arxiu a
            trossos.
    
        -s N
        --start=N
            Començar a indexar per l'article  N, on 0 es el primer a mbox.
            per defecte això està a 0.
    
        -e M
        --end=M
            Acabar d'indexar a l'article M. Aquest script no és molt eficient amb
            l'administració de memòria , i per arxius grans,  no serà possible
            indexar el mbox complet. Per aquesta raó, pots especificar
            la opció per a començar i acabar a un nombre donat d'article.
    
    On <mbox> és la ruta is a l'arxiu mbox de la llista. Normalment això serà
    una ruta al directori archives/private .  Ex.:
    
    %% bin/arch mylist archives/private/mylist.mbox/mylist.mbox
    
    <mbox> és opcional. Si no és especificat es calcularà.

en: listname is required
ca: El nom de la llista és requerit

en: No such list "%(listname)s"
    %(e)s
ca: La llista no existeix "%(listname)s"
    %(e)s

en: Cannot open mbox file %(mbox)s: %(msg)s
ca: No es pot obrir el fitxer mbox %(mbox)s: %(msg)s

en: Fix the MM2.1b4 archives.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] file ...
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
    Only use this to `fix' some archive database files that may have gotten
    written in Mailman 2.1b4 with some bogus data.  Use like this from your
    $PREFIX directory
    
    %% %(PROGRAM)s `grep -l _mlist archives/private/*/database/*-article`
    
    (note the backquotes are required)
    
    You will need to run `bin/check_perms -f' after running this script.
ca: Fixar els fitxers MM2.1b4.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions] fitxer ...
    
    On les opcions són:
        -h / --help
            Mostra aquest missatge i surt.
    
    Només hi ha que fer servir això per `fixar' alguns fitxers de bases de dades
    que hagin estat escrits amb Mailman 2.1b4 amb informació errònia.
    Fes-lo servir aixi desde el teu
    $PREFIX directori
    
    %% %(PROGRAM)s `grep -l _mlist archives/private/*/database/*-article`
    
    (es requereixen les cometes)
    
    Necessitaràs executar `bin/check_perms -f' després d'executar aquest script.

en: Change a list's password.
    
    Prior to Mailman 2.1, list passwords were kept in crypt'd format -- usually.
    Some Python installations didn't have the crypt module available, so they'd
    fall back to md5.  Then suddenly the Python installation might grow a crypt
    module and all list passwords would be broken.
    
    In Mailman 2.1, all list and site passwords are stored in SHA1 hexdigest
    form.  This breaks list passwords for all existing pre-Mailman 2.1 lists, and
    since those passwords aren't stored anywhere in plain text, they cannot be
    retrieved and updated.
    
    Thus, this script generates new passwords for a list, and optionally sends it
    to all the owners of the list.
    
    Usage: change_pw [options]
    
    Options:
    
        --all / -a
            Change the password for all lists.
    
        --domain=domain
        -d domain
            Change the password for all lists in the virtual domain `domain'.  It
            is okay to give multiple -d options.
    
        --listname=listname
        -l listname
            Change the password only for the named list.  It is okay to give
            multiple -l options.
    
        --password=newpassword
        -p newpassword
            Use the supplied plain text password `newpassword' as the new password
            for any lists that are being changed (as specified by the -a, -d, and
            -l options).  If not given, lists will be assigned a randomly
            generated new password.
    
        --quiet / -q
            Don't notify list owners of the new password.  You'll have to have
            some other way of letting the list owners know the new password
            (presumably out-of-band).
    
        --help / -h
            Print this help message and exit.
ca: Canviar la contrasenya d'una llista.
    
    Abans del Mailman 2.1, les contrasenyes de les llistes eren desades en format crypt'd -- normalment.
    Algunes instal·lacions de Python no tenien el modul crypt, i per això fallaven i feien servir md5.
    Després la instal·lació de Python podia generar un modul crypt
    i les contrasenyes de les llistes fallarien .
    
    Al Mailman 2.1, totes les contrasenyes de les llistes i del site són SHA1 hexdigest
    Això trenca les contrasenyes de llistes existens pre-Mailman 2.1, i
    com aquestes contrasenyes no es desen en text pla, no es poden actualitzar..
    
    Per això, aquest script genera noves contrasenyes per una llista i opcionalmentla envia
    al seu amo.
    
    Forma d'ús: change_pw [opcions]
    
    Opcions:
    
        --all / -a
            Canviar la contrasenya per a totes les llistes.
    
        --domain=domain
        -d domain
            Canviar la contrasenya per a totes les llistes del domini virtual `domain'. Es poden
            donar múltiples opcions -d
    
        --listname=listname
        -l listname
            Canviar la contrasenya només per la llista especificada.. Es poden donar
            múltiples opcions -l.
    
        --password=newpassword
        -p newpassword
            Fer servir la contrasenya en text pla especificada  `newpassword' com a nova contrasenya
            per a totes les llistes afectades pel canvi.(amb les opcions -a, -d, i
            -l). Si no s'especfica, s'assiganarà una nova contrasenya generada aleatoriament.
    
        --quiet / -q
            No notificar als amos de la llista de la nova contrasenya. Hauras de tenir alguna altra forma de fer-lis saber
            la nova contrasenya.
            (presumtament out-of-band).
    
        --help / -h
            Mostra aquest missatge d'ajuda i surt.

en: Bad arguments: %(strargs)s
ca: Arguments erronis: %(strargs)s

en: Empty list passwords are not allowed
ca: Les contrasenyes buides per les llistes no estan permeses

en: New %(listname)s password: %(notifypassword)s
ca: Contrasenya nova per a %(listname)s: %(notifypassword)s

en: Your new %(listname)s list password
ca: La contrasenya nova de %(listname)s

en: The site administrator at %(hostname)s has changed the password for your
    mailing list %(listname)s.  It is now
    
        %(notifypassword)s
    
    Please be sure to use this for all future list administration.  You may want
    to log in now to your list and change the password to something more to your
    liking.  Visit your list admin page at
    
        %(adminurl)s
ca: L'administrador de %(hostname)s ha canviat la vostra contrasenya per a
    la vostra llista de correu %(listname)s. Ara és
    
        %(notifypassword)s
    
    Si us plau, assegurat de fer servir aquesta contrasenya la pròxima vegada que administris la llista. Pot ser
    voleu entrar ara a la vostra llista i canviar la contrasenya. Visita la pàgina d'administració de la llista a
    
        %(adminurl)s

en: Check a list's config database file for integrity.
    
    All of the following files are checked:
    
        config.pck
        config.pck.last
        config.db
        config.db.last
        config.safety
    
    It's okay if any of these are missing.  config.pck and config.pck.last are
    pickled versions of the config database file for 2.1a3 and beyond.  config.db
    and config.db.last are used in all earlier versions, and these are Python
    marshals.  config.safety is a pickle written by 2.1a3 and beyond when the
    primary config.pck file could not be read.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname [listname ...]]
    
    Options:
    
        --all / -a
            Check the databases for all lists.  Otherwise only the lists named on
            the command line are checked.
    
        --verbose / -v
            Verbose output.  The state of every tested file is printed.
            Otherwise only corrupt files are displayed.
    
        --help / -h
            Print this text and exit.
ca: Comprova la integritat de la base de dades de configuració d'una llista.
    
    Es comproven tots els fitxers següents:
    
        config.pck
        config.pck.last
        config.db
        config.db.last
        config.safety
    
    No passa res si falta algun d'aquests fitxers. config.pck i config.pck.last són
    versions pickletades del fitxer de configuració de 2.1a3 i posteriors.
    config.db i config.db.last es fan servir a totes les versions anteriors i són fitxers
    marshals de Python. config.safety és un pickle escrit per a 2.1a3 i posteriors
    quan no es podia llegir el fitxer config.pck principal.
     
    Forma d'ú: %(PROGRAM)s [opcions] [listname [listname ...]]
    
    Options:
    
        --all / -a
            Comprovar les bases de dades de totes les llistes. En cas contrari, nomes es comprova la llista donada.
    
        --verbose / -v
            Es mostra l'estat de tots els fitxers comprovats.
    
        --help / -h
            Mostra aquest missatge i surt.

en: No list named:
ca: No hi ha cap llista amb el nom:

en: List:
ca: Llista:

en:    %(file)s: okay
ca:    %(file)s: correcte

en:     checking gid and mode for %(path)s
ca:     comprovació del GID i del mode de %(path)s

en: %(path)s bad group (has: %(groupname)s, expected %(MAILMAN_GROUP)s)
ca: %(path)s grup erroni (té: %(groupname)s, s'esperava %(MAILMAN_GROUP)s)

en: directory permissions must be %(octperms)s: %(path)s
ca: els permisos de directori han de ser %(octperms)s: %(path)s

en: source perms must be %(octperms)s: %(path)s
ca: els permisos dels fonts han de ser %(octperms)s: %(path)s

en: article db files must be %(octperms)s: %(path)s
ca: Els permisos dels fitxers db han de ser %(octperms)s: %(path)s

en: checking mode for %(prefix)s
ca: comprovació del mode per %(prefix)s

en: WARNING: directory does not exist: %(d)s
ca: AVÍS: no existeix el directori: %(d)s

en: directory must be at least 02775: %(d)s
ca: el directori ha de ser almenys 02775: %(d)s

en: checking perms on %(private)s
ca: comprovació dels permisos de %(private)s

en: %(private)s must not be other-readable
ca: %(private)s no ha de ser de lectura per a altres usuaris

en: Warning: Private archive directory is other-executable (o+x).
             This could allow other users on your system to read private archives.
             If you're on a shared multiuser system, you should consult the
             installation manual on how to fix this.
ca: Avís: el directori dels arxius privats és executable per als altres
             usuaris (o+x).
             Això pot causar que altres usuaris del vostre sistema puguin llegir 
             els arxius privats.
             Si sou en un sistema multiusuari compartit, hauríeu de consultar-ne
             el manual per a esbrinar com solucionar aquesta situació.

en: mbox file must be at least 0660:
ca: El fitxer mbox ha de ser almenys 0660:

en: %(dbdir)s "other" perms must be 000
ca: els permisos de %(dbdir)s "other" han de ser 000

en: checking cgi-bin permissions
ca: comprovant permisos de cgi-bin

en:     checking set-gid for %(path)s
ca: comprovant permisos de set-gid per %(path)s

en: %(path)s must be set-gid
ca: %(path)s ha de ser set-gid

en: checking set-gid for %(wrapper)s
ca: comprovant permisos de set-gid per %(wrapper)s

en: %(wrapper)s must be set-gid
ca: %(wrapper)s ha de ser set-gid

en: checking permissions on %(pwfile)s
ca: comprovant permisos de %(pwfile)s

en: %(pwfile)s permissions must be exactly 0640 (got %(octmode)s)
ca: els permisos de %(pwfile)s han de ser exactament 0640 (got %(octmode)s)

en: checking permissions on list data
ca: comprovant permisos a la informació de la llista

en:     checking permissions on: %(path)s
ca:     comprovant permisos a: %(path)s

en: file permissions must be at least 660: %(path)s
ca: els permisos dels fitxers han de ser almenys 660: %(path)s

en: No problems found
ca: No s'han trobat problemes

en: Problems found:
ca: Problemes trobats:

en: Re-run as %(MAILMAN_USER)s (or root) with -f flag to fix
ca: Re-executa com %(MAILMAN_USER)s (o root) amb la senyal -f per a fixar

en: Clean up an .mbox archive file.
    
    The archiver looks for Unix-From lines separating messages in an mbox archive
    file.  For compatibility, it specifically looks for lines that start with
    "From " -- i.e. the letters capital-F, lowercase-r, o, m, space, ignoring
    everything else on the line.
    
    Normally, any lines that start "From " in the body of a message should be
    escaped such that a > character is actually the first on a line.  It is
    possible though that body lines are not actually escaped.  This script
    attempts to fix these by doing a stricter test of the Unix-From lines.  Any
    lines that start "From " but do not pass this stricter test are escaped with a
    > character.
    
    Usage: cleanarch [options] < inputfile > outputfile
    Options:
        -s n
        --status=n
            Print a # character every n lines processed
    
        -q / --quiet
            Don't print changed line information to standard error.
    
        -n / --dry-run
            Don't actually output anything.
    
        -h / --help
            Print this message and exit
ca: netejar un fitxer .mbox.
    
    L'arxiu cerca línies From-Unix separant missatges en un fitxer mbox.
    A causa de la compatibilitat, busca específicament línies que comencen amb
    "From" -- Per ex. les lletres F en majúscules, r minúscules, o, m, espai en blanc, ignorant
    qualsevol cosa més en la mateixa línia.
    
    Normalment, qualsevol de les línies que comencin amb "From" en el cos del
    missatge haurien d'estar escapades degut al fet que un caràcter > és el primer que
    apareix a la línia. És possible que les línies no es trobin escapades.  Aquest sript intenta
    corregir això fent una comprovació estricta de les línies From-Unix. Qualsevol línia que
    comenci amb "From" però que no passi aquest test estricte s'escapa amb un caràcter >.
    
    Forma d'ús: cleanarch [opcions] < inputfile > outputfile
    Opcions:
        -s n
        --status=n
            Mostra un caràcter # cada n línies processades.
    
        -q / --quiet
            Don't print changed line information to standard error.
    
        -n / --dry-run
            No mostrar res.
    
        -h / --help
            Mostra aquest missatge i surt.

en: Unix-From line changed: %(lineno)d
ca: Línia From de Unix canviada: %(lineno)d

en: Bad status number: %(arg)s
ca: Número d'estat erroni: %(arg)s

en: %(messages)d messages found
ca: %(messages)d missatges trobats

en: Clone a member address.
    
    Cloning a member address means that a new member will be added who has all the
    same options and passwords as the original member address.  Note that this
    operation is fairly trusting of the user who runs it -- it does no
    verification to the new address, it does not send out a welcome message, etc.
    
    The existing member's subscription is usually not modified in any way.  If you
    want to remove the old address, use the -r flag.  If you also want to change
    any list admin addresses, use the -a flag.
    
    Usage:
        clone_member [options] fromoldaddr tonewaddr
    
    Where:
    
        --listname=listname
        -l listname
            Check and modify only the named mailing lists.  If -l is not given,
            then all mailing lists are scanned from the address.  Multiple -l
            options can be supplied.
    
        --remove
        -r
            Remove the old address from the mailing list after it's been cloned.
    
        --admin
        -a
            Scan the list admin addresses for the old address, and clone or change
            them too.
    
        --quiet
        -q
            Do the modifications quietly.
    
        --nomodify
        -n
            Print what would be done, but don't actually do it.  Inhibits the
            --quiet flag.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
     fromoldaddr (`from old address') is the old address of the user.  tonewaddr
     (`to new address') is the new address of the user.
ca: Clonar una adreça de membre.
    
    Clonar una adreça de membre vol dir que s'afegirà un nous membre amb les mateixes opcions
    i contrasenyes que el membre original de la adreça. Aquesta opció no envia
    verificació a la nova adreça ni envia un missatge de benvinguda, etc.
    
    La subscripció de membre existent normalment no es modifica de cap manera
    Si voleu eliminar l'adreça antiga, fes servir la senyal -r. Si a més voleu canviar l'adreça del admin de la llista
    fese servir la senyal -a.
    
    Forma d'ús:
        clone_member [opcions] fromoldaddr tonewaddr
    
    On:
    
        --listname=listname
        -l listname
            Comprovar i modificar només les llistes donades.Si -l no s'especifica,
            totes les llistes són escanejades. Es poden especificar múltiples opcions -l.
    
        --remove
        -r
            Eliminar l'adreça antiga de la llista de correu després de clonarla.
    
        --admin
        -a
            Escanejar lles adreces dels admins de la llista i clonarles o canviarles.
    
        --quiet
        -q
            Fer les modificacions en silenci.
    
        --nomodify
        -n
            Mostrar el que es farà però no fer res.
    
        --help
        -h
            Mostra aquest missatge d'ajuda i surt.
    
     fromoldaddr («de l'adreça antiga») és l'adreça antiga de l'usuari.  tonewaddr
     («a l'adreça nova») és l'adreça nova de l'usuari.

en: processing mailing list:
ca: processant llista de correu:

en:     scanning list owners:
ca:     escanejant els amos de la llista:

en:     new list owners:
ca:     Nous amos de la llista:

en: (no change)
ca: (no hi ha canvis)

en:     address not found:
ca:     adreça no trobada:

en:     clone address added:
ca:     adreça clonada afegida:

en:     clone address is already a member:
ca:         l'adreça clonada ja és membre:

en:     original address removed:
ca:     Adreça original eliminada:

en: Not a valid email address: %(toaddr)s
ca: No és una adreça vàlida: %(toaddr)s

en: Error opening list "%(listname)s", skipping.
    %(e)s
ca: Error obrint la llista "%(listname)s", saltant.
    %(e)s

en: Configure a list from a text file description.
    
    Usage: config_list [options] listname
    
    Options:
        --inputfile filename
        -i filename
            Configure the list by assigning each module-global variable in the
            file to an attribute on the list object, then saving the list.  The
            named file is loaded with execfile() and must be legal Python code.
            Any variable that isn't already an attribute of the list object is
            ignored (a warning message is printed).  See also the -c option.
    
            A special variable named `mlist' is put into the globals during the
            execfile, which is bound to the actual MailList object.  This lets you
            do all manner of bizarre thing to the list object, but BEWARE!  Using
            this can severely (and possibly irreparably) damage your mailing list!
    
        --outputfile filename
        -o filename
            Instead of configuring the list, print out a list's configuration
            variables in a format suitable for input using this script.  In this
            way, you can easily capture the configuration settings for a
            particular list and imprint those settings on another list.  filename
            is the file to output the settings to.  If filename is `-', standard
            out is used.
    
        --checkonly
        -c
            With this option, the modified list is not actually changed.  Only
            useful with -i.
    
        --verbose
        -v
            Print the name of each attribute as it is being changed.  Only useful
            with -i.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
    The options -o and -i are mutually exclusive.
ca: Configurar una llista a partir d'un fitxer de text de descripció.
    
    Forma d'ús: config_list [opcions] listname
    
    Opcions:
        --inputfile filename
        -i filename
            Configura la llista assignant cada variable de modul-global continguda
            en el fitxer a un atribut de l'objecte llista, guardant els canvis a continuació.
            El fitxer especificat es carrega amb execfile() i té que contenir codi Python vàlid.
            Qualsevol variable que no sigui un atribut vàlid d'una llista s'ignorarà  (imprimint
            un missatge d'avís). Vegi també l'opció -c. 
            Una variable especial `mlist' es posa en l'àmbit global durant l'execució
            de execfile, que s'associa a la llista actual. Això li permet fer tot tipus de coses
            rares a la llista, però ¡VAGI AMB COMPTE! fer servir això pot danyar
            seriosament (i possiblement irreversiblement) la seva llista de distribució. 
        --outputfile filename
        -o filename
            En comptes de configurar la llista, imprimeix les variables de configuració de la
            llista en un format adequat per a usar-lo com entrada a aquest script. D'aquesta
            manera, pot guardar les opcions de configuració d'una llista i usar-les per a configurar
            altra llista. Les opcions de configuració es guarden a `filename'. Si filename és `-', la
            sortida del programa s'envia a la sortida estàndard. 
        --checkonly
        -c
            Amb aquesta opció la llista no és canviada. Només es útil amb
            lópció -i.
    
        --verbose
        -v
            Mostrar el nom dels atributs aixi com es van canviant. Només útil amb
            l'opció -i.
    
        --help
        -h
            Mostra aquest missatge i surt.
    
    Les opcions -o i -i són mutuament exclusives.

en: # -*- python -*-
    # -*- coding: %(charset)s -*-
    ## "%(listname)s" mailing list configuration settings
    ## captured on %(when)s
ca: # -*- python -*-
    # -*- coding: %(charset)s -*-
    ## Paràmetres de configuració de la llista de correu «%(listname)s»
    ## registrats el %(when)s

en: options
ca: opcions

en: legal values are:
ca: els valors permesos són:

en: attribute "%(k)s" ignored
ca: s'ha ignorat l' atribut «%(k)s»

en: attribute "%(k)s" changed
ca: ha canviat l'atribut «%(k)s»

en: Non-standard property restored: %(k)s
ca: Propietat no estàndard restaurada: %(k)s

en: Invalid value for property: %(k)s
ca: Valor erroni per a la propietat: %(k)s

en: Bad email address for option %(k)s: %(v)s
ca: Adreça de correu electrònic errònia per a l'opció %(k)s: %(v)s

en: Only one of -i or -o is allowed
ca: Només una de les opcions -i o -o es permesa

en: One of -i or -o is required
ca: una de les opcions -i o -o és requerida

en: List name is required
ca: Nom de la llista és requerit

en: Convert a list's interpolation strings from %-strings to $-strings.
    
    This script is intended to be run as a bin/withlist script, i.e.
    
    % bin/withlist -l -r convert <mylist>
ca: Convertir les cadenes d'interpolació d'una llista de %-strings a $-strings.
    
    Aquest script està fet per executarse com un script bin/withlist script, ex.
    
    % bin/withlist -l -r convert <mylist>

en: Saving list
ca: Desant llista

en: Discard held messages.
    
    Usage:
        discard [options] file ...
    
    Options:
        --help / -h
            Print this help message and exit.
    
        --quiet / -q
            Don't print status messages.
ca: Descarta els missatges retinguts.
    
    Forma d'ús:
        discard [opcions] fitxer ...
    
    Opcions:
        --help / -h
            Mostra aquest missatge i surt.
    
        --quiet / -q
            No mostris els missatges d'estat.

en: Ignoring non-held message: %(f)s
ca: S'ignorarà el missatge no retingut: %(f)s

en: Ignoring held msg w/bad id: %(f)s
ca: S'ignorarà el missatge retingut que té una id incorrecta: %(f)s

en: Discarded held msg #%(id)s for list %(listname)s
ca: S'ha descartat el missatge retingut #%(id)s de la llista %(listname)s

en: Dump the contents of any Mailman `database' file.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] filename
    
    Options:
    
        --marshal/-m
            Assume the file contains a Python marshal, overridding any automatic
            guessing.
    
        --pickle/-p
            Assume the file contains a Python pickle, overridding any automatic
            guessing.
    
        --noprint/-n
            Don't attempt to pretty print the object.  This is useful if there's
            some problem with the object and you just want to get an unpickled
            representation.  Useful with `python -i bin/dumpdb <file>'.  In that
            case, the root of the tree will be left in a global called "msg".
    
        --help/-h
            Print this help message and exit
    
    If the filename ends with `.db', then it is assumed that the file contains a
    Python marshal.  If the file ends with `.pck' then it is assumed to contain a
    Python pickle.  In either case, if you want to override the default assumption
    -- or if the file ends in neither suffix -- use the -p or -m flags.
ca: Bolca els continguts de qualsevol fitxer «database» de Mailman.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions] fitxer
    
    Opcions:
    
        --marshal/-m
            Assumir que el fitxer conté un fitxer marshal de Python, anul·lant qualsevol esbrinament automàtic.
    
        --pickle/-p
            Assumir que el fitxer conté un fitxer pickle de Python, anul·lant qualsevol esbrinament automàtic.
    
        --noprint/-n
            No tractar d'imprimir amb format l'objecte. Aquesta opció és útil si hi ha algun tipus de
            problema amb l'objecte i només vol obtenir una representació. Útil amb `python -i bin/dumpdb <file>`.
            En aquest cas, l'arrel de l'arbre es deixarà en una variable global anomenada "msg".
        --help/-h
            Mostra aquest missatge i surt.
    
    Si el nom del fitxer acaba amb `.db', aleshores es suposa que el fitxer està en format
    marshal de Python. Si el nom del fitxer acaba en `.pck' aleshores es suposa que el
    fitxer està en format pickle de Python. En qualsevol cas, si es vol anul·lar la suposició
    per defecte -- o si el nom de fitxer no acaba amb cap dels sufixes -- , cal utilitzar l'opció
    -p o -m.

en: No filename given.
ca: No s'ha especificat cap nom de fitxer.

en: Bad arguments: %(pargs)s
ca: Els arguments són erronis: %(pargs)s

en: Please specify either -p or -m.
ca: Heu d'especifica una de les opcions -p o -m.

en: [----- start %(typename)s file -----]
ca: [----- inici del fitxer %(typename)s -----]

en: [----- end %(typename)s file -----]
ca: [----- final del fitxer %(typename)s -----]

en: <----- start object %(cnt)s ----->
ca: <-----  inici de l'objecte %(cnt)s   ----->

en: Export an XML representation of a mailing list.
ca: Exporta una representació en XML d'una llista de correu.

en: %%prog [options]
    
    Export the configuration and members of a mailing list in XML format.
ca: %%prog [opcions]
    
    Exporta la configuració i els membres d'una llista de correu en format XML.

en: Output XML to FILENAME.  If not given, or if FILENAME is '-', standard out is
    used.
ca: Escriu en XML al NOMDELFITXER. Si no s'especifica el NOMDELFITXER, o bé és
    «-», s'utilitza la sortida estàndard.

en: Specify the RFC 2307 style hashing scheme for passwords included in the
    output.  Use -P to get a list of supported schemes, which are
    case-insensitive.
ca: Especifica l'esquema de resum a l'estil de la RFC 2307 per a les 
    contrasenyes incloses a la sortida. Utilitzeu -P per a obtenir una 
    llista dels esquemes compatibles, els quals no distingeixen entre
    majúscules i minúscules.

en: List the supported password hashing schemes and exit.  The scheme labels are
    case-insensitive.
ca: Mostra una llista dels esquemes de resum de contrasenyes compatibles i surt
    Les etiquetes dels esquemes no distingeixen entre majúscules i minúscules.

en: The list to include in the output.  If not given, then all mailing lists are
    included in the XML output.  Multiple -l flags may be given.
ca: La llista a incloure a la sortida. Si no s'especifica, s'inclouran totes les
    llistes a la sortida en XML. També es pot especificar més d'un senyalador -l.

en: Unexpected arguments
ca: No s'esperaven aquests arguments

en: Invalid password scheme
ca: L'esquema de contrasenya no és vàlid

en: Search regular expression required
ca: La expressió regular per buscar és requerida

en: No lists to search
ca: No hi ha llistes per buscar

en: found in:
ca: trobat a:

en: (as owner)
ca: (com amo)

en: Reset a list's web_page_url attribute to the default setting.
    
    This script is intended to be run as a bin/withlist script, i.e.
    
    % bin/withlist -l -r fix_url listname [options]
    
    Options:
        -u urlhost
        --urlhost=urlhost
            Look up urlhost in the virtual host table and set the web_page_url and
            host_name attributes of the list to the values found.  This
            essentially moves the list from one virtual domain to another.
    
            Without this option, the default web_page_url and host_name values are
            used.
    
        -v / --verbose
            Print what the script is doing.
    
    If run standalone, it prints this help text and exits.
ca: Re-establir l'atribut web_page_url d'una llista al seu valor per defecte.
    
    Aquest script s'ha d'executar com un script bin/withlist, ex.
    
    % bin/withlist -l -r fix_url listname [opcions]
    
    Opcions:
        -u urlhost
        --urlhost=urlhost
            Cercar el a la taula de virtual host i establir els atributs web_page_url i
            host_name dels valors trobats. Això és  essencial
            per moure llistes d'un domini virtual a un altre.
    
            Amb aquesta opció es fan servir els valors per defecte de web_page_url i host_name
    
        -v / --verbose
            Mostra el qeu està fent l'script.
    
    Si s'executa sol, mostra aquesta ajuda i surt.

en: Setting web_page_url to: %(web_page_url)s
ca: Establint web_page_url a: %(web_page_url)s

en: Setting host_name to: %(mailhost)s
ca: Establint host_name a:  %(mailhost)s

en: Inject a message from a file into Mailman's incoming queue.
    
    Usage: inject [options] [filename]
    
    Options:
    
        -h / --help
            Print this text and exit.
    
        -l listname
        --listname=listname
            The name of the list to inject this message to.  Required.
    
        -q queuename
        --queue=queuename
            The name of the queue to inject the message to.  The queuename must be
            one of the directories inside the qfiles directory.  If omitted, the
            incoming queue is used.
    
    filename is the name of the plaintext message file to inject.  If omitted,
    standard input is used.
ca: Injectar un missatge d'un fitxer a la cua d'entrada de Mailman.
    
    Forma d'ús: inject [opcions] [filename]
    
    Opcions:
    
        -h / --help
            Mostra aquest missatge i surt.
    
        -l listname
        --listname=listname
            El nom de la llista a la que s'injectarà el missatge. Aquesta opció es requereix.
    
        -q queuename
        --queue=queuename
            El nom de la cua a la que s'injectara el missatge. El nom de la cua ha de ser
            un dels directoris de qfiles. So s'omet, es fa servir la cua d'entrada (incoming)
    
    filename és el nom del fitxer en text pla del missatge que es vol injectar.
    Si s'omet, es fa servir el standard input.

en: Bad queue directory: %(qdir)s
ca: Directori de cua erroni: %(qdir)s

en: A list name is required
ca: Un nom per a la llista és requerit

en: List all the owners of a mailing list.
    
    Usage: %(program)s [options] listname ...
    
    Where:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            List the owners of all the mailing lists for the given virtual host.
    
        --all
        -a
            List the owners of all the mailing lists on this system.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
    `listname' is the name of the mailing list to print the owners of.  You can
    have more than one named list on the command line.
ca: Llista tots els amos d'una llista de correu.
    
    Forma d'ús: %(program)s [opcions] listname ...
    
    On:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            Llista els amos de totes les llistes de correu per el host virtual donat.
    
        --all
        -a
            Llista els amos de totes les llistes de correu del sistema.
    
        --help
        -h
            Mostra aquest missatge i surt.
    
    `listname' és el nom de la llista de correu de la que es vol obtenir el llistat dels amos.
    Pots posar més d'un nom a la línia d'ordres.

en: List: %(listname)s, 	Owners: %(owners)s
ca: Llista: %(listname)s, 	Amos: %(owners)s

en: No matching mailing lists found
ca: No s'han trobat llistes de correu que coincideixin

en: matching mailing lists found:
ca: llistes de correu coincidents:

en: Bad --nomail option: %(why)s
ca: Opció --normal errònia: %(why)s

en: Bad --digest option: %(kind)s
ca: Opció --digest errònia: %(kind)s

en: Could not open file for writing:
ca: No es pot obrir el fitxer per a escriptura:

en: List the owners of a mailing list, or all mailing lists.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    Options:
    
        -w / --with-listnames
            Group the owners by list names and include the list names in the
            output.  Otherwise, the owners will be sorted and uniquified based on
            the email address.
    
        -m / --moderators
            Include the list moderators in the output.
    
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        listname
            Print the owners of the specified lists.  More than one can appear
            after the options.  If there are no listnames provided, the owners of
            all the lists will be displayed.
ca: Llista els amos d'una llista de correu, o de totes les llistes de correu.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions] [listname ...]
    Options:
    
        -w / --with-listnames
            agrupar els amos per noms de llista i incloure els noms de les llistes
            D'altra forma, els amos s'ordenaran per l'adreça de correu electrònic.
    
        -m / --moderators
            Inclou la llista dels moderadors.
    
        -h / --help
            Mostra aquest missatge d'ajuda i surt.
    
        listname
            Mostra els amos d'una llista específica. En pots escriure més d'una després
            de les opcions. Si no especifiques cap llista, es mostraran els amos de totes
            les llistes.

en: Primary start-up and shutdown script for Mailman's qrunner daemon.
    
    This script starts, stops, and restarts the main Mailman queue runners, making
    sure that the various long-running qrunners are still alive and kicking.  It
    does this by forking and exec'ing the qrunners and waiting on their pids.
    When it detects a subprocess has exited, it may restart it.
    
    The qrunners respond to SIGINT, SIGTERM, and SIGHUP.  SIGINT and SIGTERM both
    cause the qrunners to exit cleanly, but the master will only restart qrunners
    that have exited due to a SIGINT.  SIGHUP causes the master and the qrunners
    to close their log files, and reopen then upon the next printed message.
    
    The master also responds to SIGINT, SIGTERM, and SIGHUP, which it simply
    passes on to the qrunners (note that the master will close and reopen its own
    log files on receipt of a SIGHUP).  The master also leaves its own process id
    in the file data/master-qrunner.pid but you normally don't need to use this
    pid directly.  The `start', `stop', `restart', and `reopen' commands handle
    everything for you.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [ start | stop | restart | reopen ]
    
    Options:
    
        -n/--no-restart
            Don't restart the qrunners when they exit because of an error or a
            SIGINT.  They are never restarted if they exit in response to a
            SIGTERM.  Use this only for debugging.  Only useful if the `start'
            command is given.
    
        -u/--run-as-user
            Normally, this script will refuse to run if the user id and group id
            are not set to the `mailman' user and group (as defined when you
            configured Mailman).  If run as root, this script will change to this
            user and group before the check is made.
    
            This can be inconvenient for testing and debugging purposes, so the -u
            flag means that the step that sets and checks the uid/gid is skipped,
            and the program is run as the current user and group.  This flag is
            not recommended for normal production environments.
    
            Note though, that if you run with -u and are not in the mailman group,
            you may have permission problems, such as begin unable to delete a
            list's archives through the web.  Tough luck!
    
        -s/--stale-lock-cleanup
            If mailmanctl finds an existing master lock, it will normally exit
            with an error message.  With this option, mailmanctl will perform an
            extra level of checking.  If a process matching the host/pid described
            in the lock file is running, mailmanctl will still exit, but if no
            matching process is found, mailmanctl will remove the apparently stale
            lock and make another attempt to claim the master lock.
    
        -q/--quiet
            Don't print status messages.  Error messages are still printed to
            standard error.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
    
    Commands:
    
        start   - Start the master daemon and all qrunners.  Prints a message and
                  exits if the master daemon is already running.
    
        stop    - Stops the master daemon and all qrunners.  After stopping, no
                  more messages will be processed.
    
        restart - Restarts the qrunners, but not the master process.  Use this
                  whenever you upgrade or update Mailman so that the qrunners will
                  use the newly installed code.
    
        reopen  - This will close all log files, causing them to be re-opened the
                  next time a message is written to them
ca: Script principal d'inici i parada del dimoni qrunner de Mailman.
    
    Aquest script arrenca, para i reinicia l'encarregat de processar la cua,
    assegurat que els distints processos de llarga durada segueixin vius. Això
    es fa mitjançant un fork i executant el subprocés qrunner i esperant
    segons el seu pid. Quan detecti que un subprocés ha acabat, podria reiniciar-lo. 
    
    Els qrunners responen a SIGINT, SIGTERM, i SIGHUP.  SIGINT i SIGTERM
    fan que els qrunners acabin de forma correcta, però el mestre només reiniciarà
    els qrunners que hagin acabat amb SIGINT. SIGHUP fa que el mestre i els qrunners
    es tanquin de forma adequada els seus fitxers log.
    
    El mestre també respon a SIGINT, SIGTERM, i SIGHUP. El mestre també deixa el seu
    propi id de procés al fitxer data/master-qrunner.pid però normalment no e´s necessari
    fer servir directament aquets pid. Les ordres `start', `stop', `restart', i `reopen' ho fan tot
    per tu.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions] [ start | stop | restart | reopen ]
    
    Opcions:
    
        -n/--no-restart
            No començar els qrunners si han sortit a causa d'un error o un
            SIGINT.  No són mai reiniciats si surten com a resposta a
            SIGTERM.  Fes servir això només per debugging. Només és útil
            si és dona l'rdre `start'
    
        -u/--run-as-user
            Normalment aquest script no es voldrà executar si el id de l'usuari i el  del grup
            no estan establerts al usuari i grup  `mailman' (com es va definir quan vas
            configurar Mailman).  Si s'executa com a root, aques script canviara a aquest
            usuari i grup.
    
            Això pot ser inconvenient per fer proves i debugging, per això la senyal -u
            que el pas que estableix el uid/gid es salta,
            i el programa s'executa amb l'usuari i grup actual. Aquesta senyal no 
            es recomana per a entorns de productivitat.
    
            Nota que si fas servir la senyal -u i no ets al grup de mailman,
            pots tenir problemes de permisos i no poder borrar un arxiu de llista
            desde la web.
    
        -s/--stale-lock-cleanup
            Si mailman troba el bloqueig mestre, normalment sorktirà amb un missatge
            d'error. Amb aquesta opció, mailmanctl realitzarà un nivell extra
            de comprovació. Si un porcés coincideix amb el host/pid del
            fitxer de bloqueig que s'està executant, mailmanctl sortira, però no sortirà
            si no es troben processos coincidents, mailmanctl eliminarà els
            bloquejos caducats.
    
        -q/--quiet
            No mostrar el missatge d'estat. Els missatges d'error si que es mostren.
    
        -h/--help
            Mostra el missatge i surt.
    
    Ordres:
    
        start   - Començar el dimoni mestre i tots els qrunners. Mostra un missatge isurt si
                  ja s'està executant el dimoni.
    
        stop    - para el dimoni mestre i tots els qrunners. Després de parar, no es processaran
                  mes missatges.
    
        restart - Reinicia els qrunners, però no el procés mestre. Fes servir això
                  quan actualitzis el Mailman aixi els qrunners faran servir
                  el nou codi instal·lat.
    
        reopen  - Això tanca tots els fitxers log, causant la seva reobertura
                  la próxima vegada se hi next.

en: PID unreadable in: %(pidfile)s
ca: el PID no es pot llegir a: %(pidfile)s

en: Is qrunner even running?
ca: encara s'està executant el qrunner?

en: No child with pid: %(pid)s
ca: No hi ha cap fill amb el pid: %(pid)s

en: Stale pid file removed.
ca: Fitxer pid vell eliminat.

en: The master qrunner lock could not be acquired because it appears as if another
    master qrunner is already running.
ca: No s'ha pogut adquirir el bloqueig del qrunner principal. Sembla que
    hi ha un altre qrunner executant-se.

en: The master qrunner lock could not be acquired.  It appears as though there is
    a stale master qrunner lock.  Try re-running mailmanctl with the -s flag.
ca: El bloqueig mestre de qrunner no s'ha pogut adquirir perquè sembla ser que
    hi ha un altre qrunner mestre executant-se. Prova a executar el mailmanctl amb la senyal -s.

en: The master qrunner lock could not be acquired, because it appears as if some
    process on some other host may have acquired it.  We can't test for stale
    locks across host boundaries, so you'll have to do this manually.  Or, if you
    know the lock is stale, re-run mailmanctl with the -s flag.
    
    Lock file: %(LOCKFILE)s
    Lock host: %(status)s
    
    Exiting.
ca: No s'ha pogut aconseguir el bloqueig del qrunner mestre, perquè sembla com si l'hagués
    obtingut algun procés en un altre servidor. No podem comprovar si hi ha bloquejos oblidats
    en altres servidors, així que haurà de fer-lo vostè manualment. O, si sap que el bloqueig
    està oblidat, pot tornar a executar mailmanctl amb l'opció -s.
    Fitxer bloquejat: %(LOCKFILE)s
    Host bloquejat: %(status)s
    
    Sortint.

en: Site list is missing: %(sitelistname)s
ca: La llista del Site no hi és:  %(sitelistname)s

en: Run this program as root or as the %(name)s user, or use -u.
ca: Executar aquest programa com root o amb el usuari %(name)s, o utilitza l'opció -u.

en: No command given.
ca: No has donat cap ordre.

en: Bad command: %(command)s
ca: Ordre errònia: %(command)s

en: Warning!  You may encounter permission problems.
ca: Atenció! pots trobar-te amb problemes de permisos.

en: Shutting down Mailman's master qrunner
ca: Parant el qrunner principal de Mailman

en: Restarting Mailman's master qrunner
ca: Re-iniciant el qrunner principal de Mailman

en: Re-opening all log files
ca: Re-obrint tots els fitxers log

en: Starting Mailman's master qrunner.
ca: Iniciant el qrunner principal de Mailman

en: Set the site password, prompting from the terminal.
    
    The site password can be used in most if not all places that the list
    administrator's password can be used, which in turn can be used in most places
    that a list users password can be used.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [password]
    
    Options:
    
        -c/--listcreator
            Set the list creator password instead of the site password.  The list
            creator is authorized to create and remove lists, but does not have
            the total power of the site administrator.
    
        -h/--help
            Print this help message and exit.
    
    If password is not given on the command line, it will be prompted for.
ca: Estableix la contrasenya del lloc web, demanant-la des del terminal.
    
    La contrasenya del site es pot fer servir gairebé als mateixos llocs que la contrasenya
    de l'administrador, que també es pot fer servir a gairebé tots els llocs que la contrasenya d'usuari
    d'una llista.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions] [contrasenya]
    
    Opcions:
    
        -c/--listcreator
            Establir la contrasenya del creador de la llista en lloc de la contrasenya del site. El creador de la
            llista està autoritzat a crear i eliminar llistes, però no té control total sobre l'administrador del site.
    
        -h/--help
            Mostra aquest missatge i surt.
    
    Si no s'especifica la contrasenya, es demanarà.

en: site
ca: lloc

en: list creator
ca: creador de la llista

en: New %(pwdesc)s password:
ca: Nova contrasenya %(pwdesc)s:

en: Again to confirm password:
ca: Una altra vegada per confirmar la contrasenya:

en: Passwords do not match; no changes made.
ca: Les contrasenyes no coincideixen; no s'ha fet cap canvi.

en: Interrupted...
ca: Interromput...

en: Password changed.
ca: S'ha canviat la contrasenya.

en: Password change failed.
ca: Ha fallat el canvi de contrasenya.

en: Generate binary message catalog from textual translation description.
    
    This program converts a textual Uniforum-style message catalog (.po file) into
    a binary GNU catalog (.mo file).  This is essentially the same function as the
    GNU msgfmt program, however, it is a simpler implementation.
    
    Usage: msgfmt.py [OPTIONS] filename.po
    
    Options:
        -o file
        --output-file=file
            Specify the output file to write to.  If omitted, output will go to a
            file named filename.mo (based off the input file name).
    
        -h
        --help
            Print this message and exit.
    
        -V
        --version
            Display version information and exit.
ca: Genera un catàleg de missatges binari a partir d'una traducció de text.
    
    Aquest programa converteix un catàleg de missatges de text en el format 
    Uniforum (fitxer .po) en un catàleg binari del GNU (fitxer .mo). En essència, 
    això és el mateix que fa el programa «msgfmt» del GNU, però aquesta n'és
    una implementació més simple.
    
    Forma d'ús: msgfmt.py [OPCIONS] nomdefitxer.po
    
    Opcions:
        -o fitxer
        --output-file=fitxer
            Especifica el fitxer de sortida on escriure. Si s'omet, la sortida
            s'escriurà a un fitxer anomenat nomdefitxer.mo (basat en el nom
            del fitxer d'entrada).
    
        -h
        --help
            Mostra aquest missatge i surt.
    
        -V
        --version
            Mostra la informació de la versió i surt.

en: Add a non-fuzzy translation to the dictionary.
ca: Afegeix una traducció no difusa al diccionari.

en: Return the generated output.
ca: Retorna la sortida generada.

en: Unknown language: %(lang)s
ca: Llengua desconeguda: %(lang)s

en: Enter the name of the list:
ca: Introduïu el nom de la llista:

en: Enter the email of the person running the list:
ca: Introduïu l'adreça electrònica de l'encarregat de la llista:

en: Initial %(listname)s password:
ca: Contrasenya inicial de %(listname)s:

en: The list password cannot be empty
ca: La contrasenya de la llista no pot estar buida

en: Hit enter to notify %(listname)s owner...
ca: Premeu la tecla de retorn per a notificar el propietari de %(listname)s...

en: Run one or more qrunners, once or repeatedly.
    
    Each named runner class is run in round-robin fashion.  In other words, the
    first named runner is run to consume all the files currently in its
    directory.  When that qrunner is done, the next one is run to consume all the
    files in /its/ directory, and so on.  The number of total iterations can be
    given on the command line.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
    
        -r runner[:slice:range]
        --runner=runner[:slice:range]
            Run the named qrunner, which must be one of the strings returned by
            the -l option.  Optional slice:range if given, is used to assign
            multiple qrunner processes to a queue.  range is the total number of
            qrunners for this queue while slice is the number of this qrunner from
            [0..range).
    
            If using the slice:range form, you better make sure that each qrunner
            for the queue is given the same range value.  If slice:runner is not
            given, then 1:1 is used.
    
            Multiple -r options may be given, in which case each qrunner will run
            once in round-robin fashion.  The special runner `All' is shorthand
            for a qrunner for each listed by the -l option.
    
        --once
        -o
            Run each named qrunner exactly once through its main loop.  Otherwise,
            each qrunner runs indefinitely, until the process receives a SIGTERM
            or SIGINT.
    
        -l/--list
            Shows the available qrunner names and exit.
    
        -v/--verbose
            Spit out more debugging information to the logs/qrunner log file.
    
        -s/--subproc
            This should only be used when running qrunner as a subprocess of the
            mailmanctl startup script.  It changes some of the exit-on-error
            behavior to work better with that framework.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
    
    runner is required unless -l or -h is given, and it must be one of the names
    displayed by the -l switch.
    
    Note also that this script should be started up from mailmanctl as a normal
    operation.  It is only useful for debugging if it is run separately.
ca: Executa un o més qrunners, una sola vegada o repetidament.
    
    Cada classe runner especificada s'executa d'una manera round-robin. En altres paraules,
    el primer runner donat s'executa per a consumir tots els fitxers que hi hagi en el seu
    directori en aquest moment. Quan aquest qrunner ha acabat, s'executa el següent per
    a consumir tots els fitxers en /el seu/ directori, i així successivament. El nombre total
    de d'iteracions es pot proporcionar en la línia d'ordres.
    
    Sintaxi: %(PROGRAM)s [opcions]
    
    Opcions:
        -r runner[:slice:range]
        --runner=runner[:slice:range]
        Executar el runner donat, que ha de ser un de les cadenes retornades per
        l'opció -l. Si es proporciona l'opcional rodanxa:rang, es fa servir per a assignar
        múltiples processos qrunner a una cua. range és el nombre total de qrunners
        per a aquesta cua, mentre que slice és el nombre d'aquest qrunner de [o...range].
    
        Si fa servir la forma slice:range, més val que s'asseguri que a cada qrunner per a la
        cua se li dóna el mateix valor de range. Si no es proporciona slice:runner, es fa servir
        1:1.
    
        Es poden proporcionar múltiples opcions -r, en aquest cas cada qrunner s'executarà una
        vegada d'una manera round-robin. El runner especial `All' és una drecera per a un qrunner
        per a cadascun dels llistats per l'opció -l.
    
        --onze
        -o
            Executar cada qrunner donat exactament una sola vegada a través del seu bucle principal.
            En cas contrari, cada qrunner s'executa indefinidament, fins que el procés rep un SIGTERM
            o SIGINT.
    
        -l /--list
            Mostrar els noms dels qrunners disponibles i surt.
    
        -*v / --verbose
            Apuntar més informació de depuració als logs.
    
        -h / --help
            Mostrar aquest missatge i sortir.
    
    es precisa un runner tret que s'indiqui -l o -h, i ha de ser un dels noms mostrats per l'opció -l.

en: %(name)s runs the %(runnername)s qrunner
ca: %(name)s executa el qrunner %(runnername)s

en: All runs all the above qrunners
ca: «All» executa tots els qrunners anteriors

en: No runner name given.
ca: No heu proporcionat cap nom de runner.

en: Reduce disk space usage for Pipermail archives.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] file ...
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
    Only use this to 'fix' archive -article database files that have been written
    with Mailman 2.1.3 or earlier and have html_body attributes in them.  These
    attributes can cause huge amounts of memory bloat and impact performance for
    high activity lists, particularly those where large text postings are made to
    them.
    
    Example:
    
    %% ls -1 archives/private/*/database/*-article | xargs %(PROGRAM)s
    
    You should run `bin/check_perms -f' after running this script.
    
    You will probably want to delete the -article.bak files created by this script
    when you are satisfied with the results.
    
    This script is provided for convenience purposes only.  It isn't supported.
ca: Redueix l'espai de disc dels arxius del Pipermail.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions] fitxer ...
    
    On les opcions són les següents:
        -h / --help
            Mostra aquest missatge d'ajuda i surt.
    
    Feu servir aquesta funció només per a «arreglar» els fitxers de base de dades
    «-article» dels arxius creats amb el Mailman 2.1.3 o amb versions anteriors i que
    continguin atributs «html_body». Aquests atributs poden portar a un ús excessiu
    de memòria i causar un impacte molt negatiu en el rendiment de llistes amb
    molta activitat, especialment en aquelles que continguin missatges de text
    molt llargs.
    
    Exemple:
    
    %% ls -1 archives/private/*/database/*-article | xargs %(PROGRAM)s
    
    Caldrà que executeu l'ordre «bin/check_perms -f» després d'haver executat
    aquest script.
    
    Un cop estigueu satisfet amb els resultats podreu suprimir els fitxers
    -article.bak que hagi creat aquest script, si així ho voleu.
    
    Aquest script s'inclou només per la seva utilitat i no forma part del Mailman.

en: Could not open file for reading: %(filename)s.
ca: No es pot obrir el fitxer per llegir: %(filename)s.

en: Error opening list %(listname)s... skipping.
ca: Error obrint la llista  %(listname)s... saltant.

en: No such member: %(addr)s
ca: El membre no existeix: %(addr)s

en: User `%(addr)s' removed from list: %(listname)s.
ca: El usuari `%(addr)s' ha estat eliminat de la llista: %(listname)s.

en: Changing passwords for list: %(listname)s
ca: S'estan canviant les contrasenyes per a la llista: %(listname)s

en: New password for member %(member)40s: %(randompw)s
ca: Contrasenya nova per al subscriptor %(member)40s: %(randompw)s

en: Remove the components of a mailing list with impunity - beware!
    
    This removes (almost) all traces of a mailing list.  By default, the lists
    archives are not removed, which is very handy for retiring old lists.
    
    Usage:
        rmlist [-a] [-h] listname
    
    Where:
        --archives
        -a
            Remove the list's archives too, or if the list has already been
            deleted, remove any residual archives.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
ca: Elimina els components d'una llista de correu amb inpunitat - compte!
    
    Això elimina (gairebé) tot rastre d'una llista de correu. Per defecte, els
    arxius de les llistes no són suprimits, el que és molt pràctic per a retirar
    llistes velles.
    Forma d'ús:
       rmlist [-a] [-h] nomllista
    
    On:
        --archives
        -a
            Suprimeix també els arxius de la llista, o si la llista ja ha estat
            esborrada, suprimeix els arxius residuals.
    
        --help
        -h
            Mostra aquest missatge d'ajuda i surt.

en: Removing %(msg)s
ca: Eliminant %(msg)s

en: %(listname)s %(msg)s not found as %(filename)s
ca: No s'ha trobat el missatge %(msg)s de la llista %(listname)s com a fitxer %(filename)s

en: No such list (or list already deleted): %(listname)s
ca: La llista no existeix (o la llista ja ha estat eliminada): %(listname)s

en: No such list: %(listname)s.  Removing its residual archives.
ca: La llista no existeix: %(listname)s.  Eliminant els seus fitxers residuals.

en: Not removing archives.  Reinvoke with -a to remove them.
ca: No s'estan eliminant els fitxers. Re-invoca amb l'opció -a per eliminar-los.

en: list info
ca: informació de la llista

en: stale lock file
ca: fitxer de bloqueig obsolet

en: private archives
ca: fitxers privats

en: public archives
ca: fitxers públics

en: Show the contents of one or more Mailman queue files.
    
    Usage: show_qfiles [options] qfile ...
    
    Options:
    
        -q / --quiet
            Don't print `helpful' message delimiters.
    
        -h / --help
            Print this text and exit.
    
    Example: show_qfiles qfiles/shunt/*.pck
ca: Mostra el contingut d'un o més fitxers de cua del Mailman.
    
    Forma d'ús: show_qfiles [opcions] qfile ...
    
    Opcions:
    
        -q / --quiet
            No mostris els delimitadors descriptius dels missatges.
    
        -h / --help
            Mostra aquest text i surt.
    
    Exemple: show_qfiles qfiles/shunt/*.pck

en: Synchronize a mailing list's membership with a flat file.
    
    This script is useful if you have a Mailman mailing list and a sendmail
    :include: style list of addresses (also as is used in Majordomo).  For every
    address in the file that does not appear in the mailing list, the address is
    added.  For every address in the mailing list that does not appear in the
    file, the address is removed.  Other options control what happens when an
    address is added or removed.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] -f file listname
    
    Where `options' are:
    
        --no-change
        -n
            Don't actually make the changes.  Instead, print out what would be
            done to the list.
    
        --welcome-msg[=<yes|no>]
        -w[=<yes|no>]
            Sets whether or not to send the newly added members a welcome
            message, overriding whatever the list's `send_welcome_msg' setting
            is.  With -w=yes or -w, the welcome message is sent.  With -w=no, no
            message is sent.
    
        --goodbye-msg[=<yes|no>]
        -g[=<yes|no>]
            Sets whether or not to send the goodbye message to removed members,
            overriding whatever the list's `send_goodbye_msg' setting is.  With
            -g=yes or -g, the goodbye message is sent.  With -g=no, no message is
            sent.
    
        --digest[=<yes|no>]
        -d[=<yes|no>]
            Selects whether to make newly added members receive messages in
            digests.  With -d=yes or -d, they become digest members.  With -d=no
            (or if no -d option given) they are added as regular members.
    
        --notifyadmin[=<yes|no>]
        -a[=<yes|no>]
            Specifies whether the admin should be notified for each subscription
            or unsubscription.  If you're adding a lot of addresses, you
            definitely want to turn this off!  With -a=yes or -a, the admin is
            notified.  With -a=no, the admin is not notified.  With no -a option,
            the default for the list is used.
    
        --file <filename | ->
        -f <filename | ->
            This option is required.  It specifies the flat file to synchronize
            against.  Email addresses must appear one per line.  If filename is
            `-' then stdin is used.
    
        --help
        -h
            Print this message.
    
        listname
            Required.  This specifies the list to synchronize.
ca: Sincronitza els membres d'una llista de distribució amb un fitxer de text.
    
    Aquest script és útil si té una llista de distribució de Mailman i una llista
    d'adreces del tipus :include: de sendmail (com les que es fan servir també a Majordomo).
    S'afegeixen les adreces del fitxer que no estigui subscrites en la llista. S'esborren les
    adreces subscrites a la llista que no estiguin en el fitxer. Altres opcions controlen que
    passa quan s'afegeix o elimina una adreça.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions] -f file listname
    
    On les opcions són:
    
        --no-change
        -n
            No fer canvis, només mostrar lo que passaria a la llista.
    
        --welcome-msg[=<yes|no>]
        -w[=<yes|no>]
            Estableix si enviar o no als nous subscriptors un missatge de benvinguda,
            ignorant el que digui la preferència `send_welcome_msg' de la llista. Amb
            -w=yes o -w, s'envia el missatge de benvinguda. Amb -w=no, no s'envia cap missatge. 
    
        --goodbye-msg[=<yes|no>]
        -g[=<yes|no>]
            Controla si s'envien missatges informatius quan s'esborrin adreces de la llista,
            ignorant qualsevol valor que tingui el paràmetre `send_goodbye_msg' de la llista.
            Amb -g=no no s'envia cap missatge.
        --digest[=<yes|no>]
        -d[=<yes|no>]
            Controla si els subscriptors nous tindran el lliurament en forma de resum.
            Amb -d o -d=yes es donaran d'alta com subscriptors amb el lliurament diferit
            en recopilacions. Amb -d=no es donaran d'alta com subscriptors regulars. 
        --notifyadmin[=<yes|no>]
        -a[=<yes|no>]
            Especifica si l'administrador hauria de ser notificat de cada subscripció
            o cancel·lació de subscripció. Si està afegint un munt d'adreces, ¡segur que
            vol inhabilitar-lo! Amb -a=yes o -a, s'avisa a l'administrador. Amb a=no,
            l'administrador no rep avisos. Sense l'opció -a, es fa servir el valor que
            tingui configurada la llista.. 
        --file <filename | ->
        -f <filename | ->
            Aquesta opció és obligatòria. Especifica el fitxer de text amb el qual
            sincronitzar-se. Les adreces de correu electrònic han d'aparèixer
            cadascuna en una línia distinta. Si el nom de fitxer és `-' es llegeixen
            les adreces de l'entrada estàndard.
    
        --help
        -h
            Mostra aquest missatge.
    
        listname
            Requerit. Això especifica la llista a sincronitzar.

en: Bad choice: %(yesno)s
ca: Elecció errònia: %(yesno)s

en: Dry run mode
ca: mode d'execució sec

en: Only one -f switch allowed
ca: Nomes es permet un indicador -f

en: No argument to -f given
ca: No s'han donat arguments a -f

en: Illegal option: %(opt)s
ca: Opció errònia: %(opt)s

en: No listname given
ca: No s'ha donat el nom de la llista

en: Must have a listname and a filename
ca: Es necessari tenir un nom de llista i un nom de fitxer

en: Cannot read address file: %(filename)s: %(msg)s
ca: No es pot llegir el fitxer d'adreça: %(filename)s: %(msg)s

en: Ignore  :  %(addr)30s
ca: Ignorar  :  %(addr)30s

en: Invalid :  %(addr)30s
ca: invàlid :  %(addr)30s

en: You must fix the preceding invalid addresses first.
ca: Primer has de fixar l'anterior adreça invàlida.

en: Added  : %(s)s
ca: afegit  : %(s)s

en: Removed: %(s)s
ca: Eliminat: %(s)s

en: 
    Check a given Mailman translation, making sure that variables and
    tags referenced in translation are the same variables and tags in
    the original templates and catalog.
    
    Usage:
    
    cd $MAILMAN_DIR
    %(program)s [-q] <lang>
    
    Where <lang> is your country code (e.g. 'it' for Italy) and -q is
    to ask for a brief summary.
ca: 
    Comprovar una tradució del Mailman, assegurant-se que les variables i
    els tags als que es fa referencia a la traducció son els mateixos que hi ha
    a la plantilla original.
    
    Forma d'ús:
    cd $MAILMAN_DIR
    %(program)s [-q] <lang>
    
    On <lang> és el codi del país (ex 'it' per a Italia) i -q es
    per demanar un resum.

en: check a translation comparing with the original string
ca: comprovar una traducció comparant-la amb la cadena original

en: scan a string from the original file
ca: Escanejar una cadena des del fitxer original

en: scan a translated string
ca: escanejar una cadena traduïda

en: check for differences between checked in and checked out
ca: Comprovar les diferencies entre els que s'han descarregat i els que s'han de pujar

en: parse a .po file extracting msgids and msgstrs
ca: analitzar sintàcticament un fitxer .po extraient msgids i msgstrs

en: States table for the finite-states-machine parser:
                0  idle
                1  filename-or-comment
                2  msgid
                3  msgstr
                4  end
ca: Taula d'estats per la finite-states-machine parser:
                0  inactiu
                1  fitxer o comentari
                2  msgid
                3  msgstr
                4  fi

en: check a translated template against the original one
           search also <MM-*> tags if html is not zero
ca: comprovar la plantilla traduïda amb l'original
            buscar també etiquetes <MM-*> si l'html no és zero

en: scan the po file comparing msgids with msgstrs
ca: escanejar el fitxer po comparant msgids amb msgstrs

en: Cannot unshunt message %(filebase)s, skipping:
    %(e)s
ca: No es pot treure el missatge %(filebase)s, s'ometrà:
    %(e)s

en: Perform all necessary upgrades.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -f/--force
            Force running the upgrade procedures.  Normally, if the version number
            of the installed Mailman matches the current version number (or a
            `downgrade' is detected), nothing will be done.
    
        -h/--help
            Print this text and exit.
    
    Use this script to help you update to the latest release of Mailman from
    some previous version.  It knows about versions back to 1.0b4 (?).
ca: Portar a terme totes les actualitzacions necessaries.
    
    Forma d'ús:: %(PROGRAM)s [options]
    
    Opcions:
        -f/--force
            Forçar l'actualització. Normalment, si el nombre de la versió instalada de
            Mailman coincideix amb la versió actual (o si
            es detecta un `downgrade' ), no es fa res.
    
        -h/--help
            Mostra aquest text i surt.
    
    Fes servir aquest script per actualitzar a la última versió de Mailma a partir d'una versió
    anterior. Reconeix versions fins a la 1.0b4(?).

en: Fixing language templates: %(listname)s
ca: S'està fixant la plantilla de llengua:  %(listname)s

en: WARNING: could not acquire lock for list: %(listname)s
ca: Atenció: no s'ha pogut adquirir el bloqueig de la llista: %(listname)s

en: Resetting %(n)s BYBOUNCEs disabled addrs with no bounce info
ca: S'estan posant a zero %(n)s BYBOUNCEs adreces inhabilitades sense informació de rebot

en: Updating the held requests database.
ca: S'està actualitzant la base de dades de peticions retingudes.

en: For some reason, %(mbox_dir)s exists as a file.  This won't work with
    b6, so I'm renaming it to %(mbox_dir)s.tmp and proceeding.
ca: Per alguna raó, %(mbox_dir)s existeix com a fitxer. Això no funcionarà amb
    la b6, així que es canviarà el nom a %(mbox_dir)s.tmp i es continuarà.

en: 
    %(listname)s has both public and private mbox archives.  Since this list
    currently uses private archiving, I'm installing the private mbox archive
    -- %(o_pri_mbox_file)s -- as the active archive, and renaming
            %(o_pub_mbox_file)s
    to
            %(o_pub_mbox_file)s.preb6
    
    You can integrate that into the archives if you want by using the 'arch'
    script.
ca: 
    %(listname)s té fitxers mbox públics i privats. Ja que la llista està
    fent servir arxivació privada, Instalo el fitxer mbox privat
    -- %(o_pri_mbox_file)s -- com a arxiu actiu, i renombro
            %(o_pub_mbox_file)s
    a
            %(o_pub_mbox_file)s.preb6
    
    Podeu integrar això amb els arxius si voleu, fent servir el script 'arch'.

en: %s has both public and private mbox archives.  Since this list
    currently uses public archiving, I'm installing the public mbox file
    archive file (%s) as the active one, and renaming
            %s
        to
            %s.preb6
    
    You can integrate that into the archives if you want by using the 'arch'
    script.
ca: %s té fitxers mbox públics i privats. Ja qeu aquesta llista fa servir
    arxivació pública, instal·lo el fitxer públic mbox (%s) com a fitxer actiu,
    i li canviare el nom de
            %s
        a
            %s.preb6
    
    Podeu integrar això amb els arxius si voleu, fent servir l'script 'arch'.

en: - updating old private mbox file
ca: - s'està actualitzant l'antic fitxer mbox privat

en:     unknown file in the way, moving
            %(o_pri_mbox_file)s
        to
            %(newname)s
ca:     Fitxer desconegut, movent
            %(o_pri_mbox_file)s
        a
            %(newname)s

en: - updating old public mbox file
ca: - s'està actualitzant el fitxer mbox públic antic

en:     unknown file in the way, moving
            %(o_pub_mbox_file)s
        to
            %(newname)s
ca:     fitxer desconegut, movent
            %(o_pub_mbox_file)s
        a
            %(newname)s

en: - This list looks like it might have <= b4 list templates around
ca: - Sembla que aquesta llista té plantilles <= b4

en: - moved %(o_tmpl)s to %(n_tmpl)s
ca: - mogut %(o_tmpl)s a %(n_tmpl)s

en: - both %(o_tmpl)s and %(n_tmpl)s exist, leaving untouched
ca: - %(o_tmpl)s i %(n_tmpl)s  existeixen, els deixo com estan.

en: - %(o_tmpl)s doesn't exist, leaving untouched
ca: - no existeix %(o_tmpl)s; no es modificarà

en: removing directory %(src)s and everything underneath
ca: s'està suprimint el directori %(src)s i tot el seu contingut

en: removing %(src)s
ca: s'està suprimint %(src)s

en: Warning: couldn't remove %(src)s -- %(rest)s
ca: Atenció: no es pot eliminar %(src)s -- %(rest)s

en: couldn't remove old file %(pyc)s -- %(rest)s
ca: No es pot eliminar l'antic fitxer %(pyc)s -- %(rest)s

en: updating old qfiles
ca: S'estan actualitzant els antics qfiles

en: Warning!  Not a directory: %(dirpath)s
ca: Avís!  No és un directori: %(dirpath)s

en: message is unparsable: %(filebase)s
ca: no es pot analitzar el missatge: %(filebase)s

en: Warning!  Deleting empty .pck file: %(pckfile)s
ca: Avís! S'està suprimint un fitxer .pck buit: %(pckfile)s

en: Updating Mailman 2.0 pending_subscriptions.db database
ca: S'està actualitzant la base de dades pending_subscriptions.db del MAilman 2.0

en: Updating Mailman 2.1.4 pending.pck database
ca: S'està actualitzant la base de dades pending.pck del Mailman 2.1.4

en: getting rid of old source files
ca: supressió dels dels fitxers font vells

en: no lists == nothing to do, exiting
ca: si no hi ha llistes, no hi ha res per fer, per la qual cosa se sortirà

en: fixing all the perms on your old html archives to work with b6
    If your archives are big, this could take a minute or two...
ca: s'estan reparant els permisos als vostres fitxers html antics per a
    treballar amb b6
    Si els vostres arxius són grans, això pot trigar un minut o dos...

en: done
ca: fet

en: Updating mailing list: %(listname)s
ca: S'està actualitzant la llista de correu: %(listname)s

en: Updating Usenet watermarks
ca: S'estan actualitzant les marques d'aigua de l'Usenet

en: - nothing to update here
ca: - aquí no hi ha res per a actualitzar

en: - usenet watermarks updated and gate_watermarks removed
ca: - s'han suprimit les marques d' aigua i les gate_watermarks de l'Usenet

en: 
    
    NOTE NOTE NOTE NOTE NOTE
    
        You are upgrading an existing Mailman installation, but I can't tell what
        version you were previously running.
    
        If you are upgrading from Mailman 1.0b9 or earlier you will need to
        manually update your mailing lists.  For each mailing list you need to
        copy the file templates/options.html lists/<listname>/options.html.
    
        However, if you have edited this file via the Web interface, you will have
        to merge your changes into this file, otherwise you will lose your
        changes.
    
    NOTE NOTE NOTE NOTE NOTE
ca: 
    
    Atenció Atenció Atenció
    
        Estàs actualitzant una versió existent de Mailman, però no puc dir quina versió és.
    
        Si estàs actualitzant desde Mailman 1.0b9 o anterior hauràs
        d'actualitzar manualment les teves llistes de correu. Per cada llista hauràs de copiar
        el fitxer templates/options.html lists/<nom de la llista>/options.html.
    
        No obstant, si haguessis editat aquest fitxer a través de l'interfície web,
        hauràs de barrejar els teus canvis amb aquest fitxer, d'altra manera perdràs
        els teus canvis.
    
    Atenció Atenció Atenció

en: No updates are necessary.
ca: No cal fer cap actualització.

en: Downgrade detected, from version %(hexlversion)s to version %(hextversion)s
    This is probably not safe.
    Exiting.
ca: Reculada detectada, de la versió %(hexlversion)s a la versió %(hextversion)s
    El més probable que això no sigui segur.
    Sortint.

en: Upgrading from version %(hexlversion)s to %(hextversion)s
ca: S'està actualitzant la versió %(hexlversion)s a la %(hextversion)s

en: 
    ERROR:
    
    The locks for some lists could not be acquired.  This means that either
    Mailman was still active when you upgraded, or there were stale locks in the
    %(lockdir)s directory.
    
    You must put Mailman into a quiescent state and remove all stale locks, then
    re-run "make update" manually.  See the INSTALL and UPGRADE files for details.
ca: 
    ERROR:
    
    No s'ha pogut obtenir el bloqueig d'algunes llistes. Això significa que o Mailman
    estava actiu quan vas actualitzar o hi havia bloquejos corruptes en el directori
    %(lockdir)s.
    
    Has de posar a Mailman en un estat inactiu i esborrar tots els bloquejos
    corruptes, aleshores tornar a executar manualment "make update". 
    Vegi els fitxers INSTALL i UPGRADE per a més detalls.

en: Print the Mailman version.
ca: Mostra la versió del Mailman.

en: Using Mailman version:
ca: S'està fent servir la versió del Mailman:

en: Unlock a locked list, but do not implicitly Save() it.
    
        This does not get run if the interpreter exits because of a signal, or if
        os._exit() is called.  It will get called if an exception occurs though.
ca: Desbloquejar una llista bloquejada, però no desar-la implícitament.
    
        Això no aconsegueix executar-se si l'intèrpret surt a causa d'un senyal,
        o si es crida a os._exit() . Se'l cridarà si ocorre una excepció.

en: Unlocking (but not saving) list: %(listname)s
ca: S'està desbloquejant (però no desant) la llista: %(listname)s

en: Finalizing
ca: S'està finalitzant

en: Loading list %(listname)s
ca: S'està carregant la llista %(listname)s

en: (locked)
ca: (blocat)

en: (unlocked)
ca: (desblocat)

en: Unknown list: %(listname)s
ca: Llista desconeguda: %(listname)s

en: No list name supplied.
ca: Nom de la llista no proporcionat.

en: --all requires --run
ca: --all necessita --run

en: Importing %(module)s...
ca: Important %(module)s...

en: Running %(module)s.%(callable)s()...
ca: Executant %(module)s.%(callable)s()...

en: The variable `m' is the %(listname)s MailList instance
ca: La variable «m» és la instància de la llista de correu %(listname)s

en: Increment the digest volume number and reset the digest number to one.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    
    Options:
    
        --help/-h
            Print this message and exit.
    
    The lists named on the command line are bumped.  If no list names are given,
    all lists are bumped.
ca: Incrementa el número de volum de resum i reinicialitza el número de resum a 1.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions] [nomdelallista ...]
    
    Opcions:
    
        --help/-h
            Mostra aquest missatge d'ajuda i surt.
    
    S'incrementaran totes les llistes especificades a la línia d'ordres. En cas que
    no s'especifiqui cap llista, s'incrementaran totes.

en: Check for pending admin requests and mail the list owners if necessary.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
ca: Comprova si hi ha sol·licituds d'administració pendents i notifica-ho als
    propietaris de la llista per correu en cas que sigui necessari.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions]
    
    Opcions:
    
        -h/--help
            Mostra aquest missatge d'ajuda i surt.

en: Notice: %(discarded)d old request(s) automatically expired.
ca: Avís: han expirat automàticament %(discarded)d sol·licituds antigues.

en: %(count)d %(realname)s moderator request(s) waiting
ca: Hi ha %(count)d sol·licituds de moderació de la llista %(realname)s per processar

en: %(realname)s moderator request check result
ca: resultat de la comprovació de la petició de moderació de %(realname)s

en: Pending subscriptions:
ca: Subscripcions pendents:

en: 
    Pending posts:
ca: 
    Enviaments pendents:

en: From: %(sender)s on %(date)s
    Subject: %(subject)s
    Cause: %(reason)s
ca: De: %(sender)s el %(date)s
    Assumpte: %(subject)s
    Causa: %(reason)s

en: Cull bad and shunt queues, recommended once per day.
    
    This script goes through the 'bad' and 'shunt' queue directories and,
    if mm_cfg.BAD_SHUNT_STALE_AFTER is > 0, it removes all files more than
    that many seconds old.
    
    If mm_cfg.BAD_SHUNT_ARCHIVE_DIRECTORY is a writable directory, the old
    files are moved there. Otherwise they are deleted.
    
    Only regular files immediately subordinate to the 'bad' and 'shunt'
    directories are processed. Anything else is skipped.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -h / --help
            Print this message and exit.
ca: Selecciona les cues de missatges erronis i de relegacions, 
    recomanable un cop al dia.
    
    Aquest script analitza les cues de missatges erronis («bad») i de 
    relegacions («shunt») i en suprimeix els fitxers més antics que el 
    nombre de segons especificats al valor 
    «mm_cfg.BAD_SHUNT_STALE_AFTER» en cas que sigui major que 0.
    
    Si el directori especificat a «mm_cfg.BAD_SHUNT_ARCHIVE_DIRECTORY»
    és d'escriptura, s'hi traslladaran els fitxers antics. En cas contrari, se
    suprimiran.
    
    Només es processaran els fitxers normals immediatament subordinats
    als directoris «bad» i «shunt». Qualsevol altre element s'ometrà.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions]
    
    Opcions:
        -h / --help
            Mostra aquest missatge i surt.

en: Process disabled members, recommended once per day.
    
    This script cruises through every mailing list looking for members whose
    delivery is disabled.  If they have been disabled due to bounces, they will
    receive another notification, or they may be removed if they've received the
    maximum number of notifications.
    
    Use the --byadmin, --byuser, and --unknown flags to also send notifications to
    members whose accounts have been disabled for those reasons.  Use --all to
    send the notification to all disabled members.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -h / --help
            Print this message and exit.
    
        -o / --byadmin
            Also send notifications to any member disabled by the list
            owner/administrator.
    
        -m / --byuser
            Also send notifications to any member disabled by themselves.
    
        -u / --unknown
            Also send notifications to any member disabled for unknown reasons
            (usually a legacy disabled address).
    
        -b / --notbybounce
            Don't send notifications to members disabled because of bounces (the
            default is to notify bounce disabled members).
    
        -a / --all
            Send notifications to all disabled members.
    
        -f / --force
            Send notifications to disabled members even if they're not due a new
            notification yet.
    
        -l listname
        --listname=listname
            Process only the given list, otherwise do all lists.
ca: Processar als subscriptors inhabilitats, es recomana una vegada al dia.
    
    Aquest programa recorre cadascuna de les llistes de distribució buscant aquells
    subscriptors que tinguin la recepció del correu desactivada. Si els ha estat desactivat
    a causa de rebots, rebran una notificació o se'ls donarà de baixa en cas que les
    notificacions rebudes hagin superat el màxim establert.
    
    Utilitzi les opcions --byadmin, --byuser i --unknown per a enviar-li les notificacions
    a aquells subscriptors que hagin estat inhabilitats per aquestes raons. Utilitzi l'opció
    --all per a enviar-li la notificació a tots els subscriptors inhabilitats.
    
    Sintaxi: %(PROGRAM)s [opcions]
    
    Opcions:
        -h / --help
             Mostra aquest missatge d'ajuda i surt.
    
        -o / --byadmin
             Enviar-li també les notificacions als subscriptors desactivats pel propietari/moderador.
    
        -m / --byuser
              Enviar-li també les notificacions als subscriptors que s'hagin desactivat ells mateixos.
    
        -u / --unknown
             Enviar-li també les notificacions als subscriptors desactivats per raons desconegudes.
             (l'opció per defecte és enviar-li la notificació als subscriptors desactivats degut a missatges rebotats).
    
        -b / --notbybounce
             No enviar-li notificacions als subscriptors que hagin estat desactivats a causa dels missatges rebotats.
    
        -a / --all enviar-li les notificacions a tots els subscriptors inhabilitats.
    
        -f / --force
            enviar-li les notificacions als subscriptors inhabilitats fins i tot si encara no cal eniar-lis.
    
        -l listname / --listname=listname
            Processar les llistes donades, en cas contrari es processen totes les llistes.

en: [disabled by periodic sweep and cull, no message available]
ca: [inhabilitat a causa de una neteja periòdica, no hi ha cap missatge disponible]

en: Poll the NNTP servers for messages to be gatewayed to mailing lists.
    
    Usage: gate_news [options]
    
    Where options are
    
        --help
        -h
            Print this text and exit.
ca: Consultar els servidors NNTP per si hi ha missatges per a redireccionar a les llistes de correu.
    
    Forma d'ús: gate_news [opcions]
    
    On les opcions són
    
        --help
        -h
            Mostra aquest missatge i surt.

en: Send password reminders for all lists to all users.
    
    This program scans all mailing lists and collects users and their passwords,
    grouped by the list's host_name if mm_cfg.VIRTUAL_HOST_OVERVIEW is true.  Then
    one email message is sent to each unique user (per-virtual host) containing
    the list passwords and options url for the user.  The password reminder comes
    from the mm_cfg.MAILMAN_SITE_LIST, which must exist.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -l listname
        --listname=listname
            Send password reminders for the named list only.  If omitted,
            reminders are sent for all lists.  Multiple -l/--listname options are
            allowed.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
ca: Enviar recordatoris de contrasenya per totes les llistes a tots els usuaris.
    
    Aquest programa recorre totes les llistes de distribució i recopila els noms d'usuari i les seves contrasenyes,
    agrupats pel host_name de la llista si mm_cfg.VIRTUAL_HOST_OVERVIEW es true.
    Aleshores s'envia un missatge de correu electrònic a cada usuari per separat (per-virtual host) contenint
    les contrasenyes de les llistes i l'URL d'opcions per a l'usuari. El recordatori de contrasenya prové de la variable
    mm_cfg.MAILMAN_SITE_LIST que ha d'existir.
    
    Forma d'ús: %(PROGRAM)s [opcions]
    
    Opcions:
        -l nom_de_llista
        --listname=nom_de_llista
            Enviar el recordatori de contrasenya només per la llista indicada.
            Si s'omet, el recordatori s'envia a totes les llistes. Es permeten múltiples
            opcions -l/--listname.
    
        -h/--help
            Mostra aquest missatge i surt.

en: Password // URL
ca: Contrasenya // URL

en: %(host)s mailing list memberships reminder
ca: Recordatori de pertinença a les llistes de correu de %(host)s

en: Re-generate the Pipermail gzip'd archive flat files.
    
    This script should be run nightly from cron.  When run from the command line,
    the following usage is understood:
    
    Usage: %(program)s [-v] [-h] [listnames]
    
    Where:
        --verbose
        -v
            print each file as it's being gzip'd
    
        --help
        -h
            print this message and exit
    
        listnames
            Optionally, only compress the .txt files for the named lists.  Without 
            this, all archivable lists are processed.
ca: Regenera els fitxers d'arxiu del Pipermail comprimits amb gzip.
    
    Aquest script hauria d'executar-se cada nit des del cron. Quan s'executa
    des de la línia d'ordres, la sintaxi es la següent:
    Forma d'ús: %(program)s [-v] [-h] [nomllistes]
    
    On:
        --verbose
        -v
            mostra el nom del fitxer mentre es comprimeix amb el gzip.
    
        --help
        -h
            mostra aquest missatge i surt
    
        listnames
            Opcionalment, comprimeix solament els fitxers .txt de les llistes indicades. Sense
            aquesta opció, es processen totes les llistes que es poden arxivar.
