mailman - en to eu translation catalogue (1381 entries)

en: size not available
eu: Tamaina ez da eskuragarri

en:  %(size)i bytes
eu:  %(size)i byte

en: No subject
eu: Gairik gabea

en:  at
eu:  a bildua

en: Previous message (by thread):
eu: Aurreko mezua (harian):

en: Next message (by thread):
eu: Hurrengo mezua (harian):

en: thread
eu: haria

en: subject
eu: gaia

en: author
eu: egilea

en: date
eu: data

en: <P>Currently, there are no archives. </P>
eu: <P>Une honetan ez dago fitxategirik</P>

en: Gzip'd Text%(sz)s
eu: Gzip-kin komprimitutako testu %(sz)s

en: Text%(sz)s
eu: %(sz)s testua

en: figuring article archives
eu: artikuluen fitxategiak kalkulatzen

en: April
eu: Apirila

en: February
eu: Otsaila

en: January
eu: Urtarrila

en: March
eu: Martxoa

en: August
eu: Abuztua

en: July
eu: Uztaila

en: June
eu: Ekaina

en: May
eu: Maiatza

en: December
eu: Abendua

en: November
eu: Azaroa

en: October
eu: Urria

en: September
eu: Iraila

en: First
eu: Lehenengo

en: Fourth
eu: Laugarren

en: Second
eu: Bigarren

en: Third
eu: Hirugarren

en: %(ord)s quarter %(year)i
eu: %(year)i. urteko %(ord)s lauhilebetekoa

en: %(month)s %(year)i
eu: %(year)i-ko %(month)s

en: The Week Of Monday %(day)i %(month)s %(year)i
eu: %(year)i-ko %(month)s-ren  %(day)i astearen astelhenean

en: %(day)i %(month)s %(year)i
eu: %(year)i-ko %(month)s-ren  %(day)i

en: Computing threaded index
eu: Harien araberako aurkibidea kalkulatzen

en: Updating HTML for article %(seq)s
eu:  %(seq)s artikuluaren HTML kodea eguneratzen

en: article file %(filename)s is missing!
eu: artikuluari lotutako %(filename)s fitxategia ezin da aurkitu!

en: Creating archive directory
eu: Fitxategien direktorioa sortzen

en: Reloading pickled archive state
eu: Gordetako fitxategien egoera berriro kargatzen

en: Pickling archive state into
eu: Ftxagiaren egoera prestatzen

en: Updating index files for archive [%(archive)s]
eu: [%(archive)s] artxiboko fitxategiko indizeak eguneratzen

en:   Thread
eu:   Haria

en: due to excessive bounces
eu: Errebote gehiegigatik

en: by yourself
eu: zuk zeuk

en: by the list administrator
eu: zerrendaren kudeatzaileak

en: for unknown reasons
eu: Arrazoi ezezagunengatik

en: bounce score incremented
eu: errebote puntuaketa handitu dugu

en: disabled
eu: ezgaitua

en: Bounce action notification
eu: Errebote iragarpena

en:  The last bounce received from you was dated %(date)s
eu:  Zugandik jasotako azken errebotea %(date)s-datakoa zen.

en: (no subject)
eu: (gairik gabea)

en: [No bounce details are available]
eu: [Ez dugu eskura erreboteen inguruko xehetasunik]

en: Moderator
eu: Moderatzailea

en: Administrator
eu: Kudeatzailearen

en: No such list <em>%(safelistname)s</em>
eu: <em>%(safelistname)s</em> zerrendarik ez dago

en: Error
eu: Errorea

en: Invalid options to CGI script.
eu: CGI programarentzat aukera okerrak.

en: Authorization failed.
eu: Baimentzerakoan hutsa.

en: The form lifetime has expired. (request forgery check)
eu: Formularioa iraungi da. (eskaeraren ziurtasun froga)

en: You have turned off delivery of both digest and
                    non-digest messages.  This is an incompatible state of
                    affairs.  You must turn on either digest delivery or
                    non-digest delivery or your mailing list will basically be
                    unusable.
eu: Mezuak jasotzeko aukerarik ez duzu zehaztu. Hori ezinezkoa
                    da; aukeretako bat hautatu behar duzu,
                    mezuak banaka jasotzea, edo bildumetan.
                    Zerrendak, bestela, ez dizu mezurik
                    bidaliko.

en: Warning:
eu: Kontuz:

en: You have digest members, but digests are turned
                    off. Those people will not receive mail.
                    Affected member(s) %(dm)r.
eu: Mezuak eguneko bildumetan jaso nahi dituzten zerrendakideak dituzu, baina
                    mezu-bildumen aukera ez dago aktibatuta. Zerrendakide horiek ez dute mezurik jasoko.%(dm)r

en: You have regular list members but non-digestified mail is
                    turned off.  They will receive non-digestified mail until you
                    fix this problem. Affected member(s) %(rm)r.
eu: Mezuak banaka jaso nahi dituzten zerrendakideak dituzu, baina
                    aukera ez dago aktibatuta. Zerrendakide horiek ez dute mezurik jasoko.%(rm)r

en: %(hostname)s mailing lists - Admin Links
eu: %(hostname)s Zerbitzariko Posta Zerrendak - Kudeaketarako Loturak

en: Welcome!
eu: Ongi etorri!

en: <p>There currently are no publicly-advertised %(mailmanlink)s
                mailing lists on %(hostname)s.
eu: <p>Une honetan ez dago %(hostname)s zerbitzarian  publikoki iragarritako
                %(mailmanlink)s posta zerrendarik.

en: <p>Below is the collection of publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.  Click on a list
                name to visit the configuration pages for that list.
eu: <p>Hemen azpian %(hostname)s zerbitzarian dauden %(mailmanlink)s posta zerrenda
                publikoen izenak ikusiko dituzu.  Aukeratu izenetako bat, bere
                konfigurazio orrialdera sartzeko.

en: right
eu: zuzena

en: To visit the administrators configuration page for an
            unadvertised list, open a URL similar to this one, but with a '/' and
            the %(extra)slist name appended.  If you have the proper authority,
            you can also <a href="%(creatorurl)s">create a new mailing list</a>.
    
            <p>General list information can be found at
eu:  Publikoa ez den zerrenda baten kudeaketa aukerak ikusteko
            zabaldu hau bezalako URL bat, baina '/' ipinita eta ondoren
            %(extra)szerrenda izena. Baimen egokia baduzu,
            <a href="%(creatorurl)s">posta zerrenda berri bat</a> sor dezakezu.
    
            <p>Informazio orokorra hemen aurkituko duzu:

en: the mailing list overview page
eu: posta zerrendaren informazio orokorraren orrialdea

en: <p>(Send questions and comments to
eu: <p>(Bidali galdera eta iradokizunak

en: List
eu: Zerrenda

en: Description
eu: Azalpena

en: [no description available]
eu: [ez dago azalpenik]

en: No valid variable name found.
eu: Ez da aldagai izen zuzenik aurkitu

en: %(realname)s Mailing list Configuration Help
        <br><em>%(varname)s</em> Option
eu: %(realname)s Posta Zerrenda Konfiguratzeko Laguntza
        <br><em>%(varname)s</em> Aukera

en: Mailman %(varname)s List Option Help
eu: %(varname)s Aukerarako Mailmanen Laguntza

en: <em><strong>Warning:</strong> changing this option here
        could cause other screens to be out-of-sync.  Be sure to reload any other
        pages that are displaying this option for this mailing list.  You can also
eu: <em><strong>Kontuz:</strong>Aukera hau aldatuz
        beste orrialde batzu sinkronizazioz kanpo geratzea lortu lezake
        Zihuratu datu hauek errabiltzen dituen edozein orri berritzeaz. Bestela

en: return to the %(categoryname)s options page.
eu: %(categoryname)s Aukera orrira itzuli

en: %(realname)s Administration (%(label)s)
eu: %(realname)s (%(label)s) Kudeaketa

en: %(realname)s mailing list administration<br>%(label)s Section
eu: %(realname)s Zerrendaren Kudeaketa<br>%(label)s Atala

en: Configuration Categories
eu: Konfigurazio Kategoriak

en: Other Administrative Activities
eu: Kudeatzailearen beste jarduera batzuk

en: Tend to pending moderator requests
eu: Moderatzeke dauden kontuak aztertu

en: Go to the general list information page
eu: Zerrendaren argibide orokorren orrialdera joan

en: Edit the public HTML pages and text files
eu: HTML orrialde eta testu fitxategi publikoak editatu

en: Go to list archives
eu: Fitxategi zerrendara joan

en: Delete this mailing list
eu: Posta zerrenda hau ezabatu

en:  (requires confirmation)<br>&nbsp;<br>
eu:  (baieztapena beharrezkoa)<br>&nbsp;<br>

en: Logout
eu: Saioa amaitu

en: Emergency moderation of all list traffic is enabled
eu: Zerrendako mezuen larrialdiko moderazioa gaituta dago

en: Make your changes in the following section, then submit them
            using the <em>Submit Your Changes</em> button below.
eu: Egin itzazu aldaketak hurrengo atalean, 
    eta sakatu beheko botoia aldaketok bidaltzeko.

en: Additional Member Tasks
eu: Harpidedunekin Beste Betebehar Batzuk

en: <li>Set everyone's moderation bit, including
                those members not currently visible
eu: <li>Denen moderazio bit-ak aktibatu, baita
                une honetan ikusgai ez direnena ere.

en: Off
eu: Desaktibatu

en: On
eu: Aktibatu

en: Set
eu: Ezarri

en: Value
eu: Balioa

en: Badly formed options entry:
     %(record)s
eu: Egindako aukera txarto idatzi duzu:
     %(record)s

en: <em>Enter the text below, or...</em><br>
eu: <em>Sar ezazu testua azpian, edo...>/em><br>

en: <br><em>...specify a file to upload</em><br>
eu: <br><em>...kargatu beharreko fitxategia adierazi</em><br>

en: Topic %(i)d
eu: Gaia %(i)d

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Topic name:
eu: Gaiaren izena:

en: Regexp:
eu: Espresio erregularra:

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Add new item...
eu: Gehitu elementu berria...

en: ...before this one.
eu: ..beste honen ondoren.

en: ...after this one.
eu: ...beste hau baino lehen.

en: Spam Filter Rule %(i)d
eu: Spam filtro erregela %(i)d

en: Spam Filter Regexp:
eu: Spam filtroaren adierazpen erregularra:

en: Defer
eu: Atzeratu

en: Reject
eu: Ezetsi

en: Hold
eu: Atxiki

en: Discard
eu: Baztertu

en: Accept
eu: Onartu

en: Action:
eu: Ekintza

en: Move rule up
eu: Erregela gora igo

en: Move rule down
eu: Erregela jeitsi

en: <br>(Edit <b>%(varname)s</b>)
eu: <br>(<b>%(varname)s</b> editatu)

en: <br>(Details for <b>%(varname)s</b>)
eu: <br>(<b>%(varname)s</b> aldagaiaren xehetasunak)

en: <br><em><strong>Note:</strong>
            setting this value performs an immediate action but does not modify
            permanent state.</em>
eu: <br><em><strong>Oharra:</strong>
            Aukera hau aldatuaz hurrengo eginkizunak aldatuko ditu baina ez 
            betiko egoera.</em>

en: Mass Subscriptions
eu: Harpidetzak Taldean Egin

en: Mass Removals
eu: Harpidetzak Taldean Ezereztatu

en: Address Change
eu: Helbide aldaketa

en: Membership List
eu: Partehartzaile zerrenda

en: (help)
eu: (laguntza)

en: Find member %(link)s:
eu: Bilatu partaidearen %(link)s:

en: Search...
eu: Bilatu...

en: Bad regular expression:
eu: Espresio erregularr okerra:

en: %(allcnt)s members total, %(membercnt)s shown
eu: Guztira %(allcnt)s zerrendakide, %(membercnt)s bistan

en: %(allcnt)s members total
eu: Guztira %(allcnt)s zerrendakide

en: unsub
eu: ezabatu

en: member address<br>member name
eu: zerrendakidearen helbidea<br>zerrendakidearen izena

en: hide
eu: ezkutatu

en: nomail<br>[reason]
eu: postagabea<br>[arrazoia]

en: not metoo
eu: niri ez

en: ack
eu: so

en: nodupes
eu: bikoitzik ez

en: digest
eu: bilduma

en: plain
eu: testu laua

en: language
eu: hizkuntza

en: U
eu: u

en: notmetoo
eu: niri ez

en: nomail
eu: postagabea

en: <b>unsub</b> -- Click on this to unsubscribe the member.
eu: <b>ezabatu</b> -- Hemen klikatu zerrendatik ezabatzeko.

en: <b>mod</b> -- The user's personal moderation flag.  If this is
            set, postings from them will be moderated, otherwise they will be
            approved.
eu: <b>mod</b> -- Erabiltzailearen moderazio ikurra.  Aukera honekin
            bere mezuak moderatu egingo dira; bestela zuzenean
            onartuko dira.

en: <b>hide</b> -- Is the member's address concealed on
            the list of subscribers?
eu: <b>ezkutuan</b> -- Harpidedunaren helbidea ezkutatuta dago
     harpidedunen zerrendan?

en: <b>nomail</b> -- Is delivery to the member disabled?  If so, an
            abbreviation will be given describing the reason for the disabled
            delivery:
                <ul><li><b>U</b> -- Delivery was disabled by the user via their
                        personal options page.
                    <li><b>A</b> -- Delivery was disabled by the list
                        administrators.
                    <li><b>B</b> -- Delivery was disabled by the system due to
                        excessive bouncing from the member's address.
                    <li><b>?</b> -- The reason for disabled delivery isn't known.
                        This is the case for all memberships which were disabled
                        in older versions of Mailman.
                </ul>
eu: <b>mezurik ez</b> -- Harpidedun honi mezuak bidaltzea desaktibatuta? 
            Horrela bada, arrazoia adieraziko da laburdura baten
            bitartez:
                <ul><li><b>U</b> -- Mezu-banaketa erabiltzaileak desaktibatu du
                        bere orri pertsonaletik.
                    <li><b>A</b> -- Mezu-banaketa zerrendaren kudeatzaileak
                        desaktibatu du.
                    <li><b>B</b> -- Erabiltzailearen helbideak eragindako gehiegizko erreboteak direla eta
                        desaktibatu da banaketa.
                    <li><b>?</b> -- Arrazoi ezezaguna.
                        Mailmanen bertsio zaharragoetan desaktibatutako zerrendakideen kasuan
                        aukera hau agertuko da.
                </ul>

en: <b>ack</b> -- Does the member get acknowledgements of their
            posts?
eu: <b>ack</b> -- Harpidedunak berak bidalitako mezuen konfirmaziorik jasotzen
            du?

en: <b>not metoo</b> -- Does the member want to avoid copies of their
            own postings?
eu: <b>ez niri ere</b> -- Partaideek beraiek bidaltzen dituzten mezuen kopia
             jasoko dute?

en: <b>nodupes</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?
eu: <b>duplikaturik ez</b> -- Erabiltzaileak mezu beraren kopiak sahiestu
            nahi ditu?

en: <b>digest</b> -- Does the member get messages in digests?
            (otherwise, individual messages)
eu: <b>bilduma</b> -- Harpidedunak mezuak bildumetan jasotzen ditu?
            (bestela, banaka)

en: <b>plain</b> -- If getting digests, does the member get plain
            text digests?  (otherwise, MIME)
eu: <b>testu laua</b> -- Bildumak jasotzen baditu, testua bakarrik
            jasotzen du?  (bestela, MIME)

en: <b>language</b> -- Language preferred by the user
eu: <b>hizkuntza</b> -- Erabiltzaileak aukeratutako hizkuntza

en: Click here to hide the legend for this table.
eu: Hemen klikatu taularen oina ezkutarazteko.

en: Click here to include the legend for this table.
eu: Hemen klikatu taularen oina agertarazteko.

en: <p><em>To view more members, click on the appropriate
            range listed below:</em>
eu: <p><em>Zerrendakide gehiago ikusteko, klikatu beheko
            zerrendan:</em>

en: from %(start)s to %(end)s
eu: %(start)s(e)tik %(end)s(e)ra

en: Subscribe these users now or invite them?
eu: Erabiltzaile hauek orain harpidetu edo gonbidatu?

en: Invite
eu: Gonbidatu

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Send welcome messages to new subscribers?
eu: Zerrendakide berriei ongietorri mezuak bidali?

en: No
eu: Ez

en: Yes
eu: Bai

en: Send notifications of new subscriptions to the list owner?
eu: Zerrenda jabeari harpidetza berriei buruzko jakinarazpenak bidali?

en: Enter one address per line below...
eu: Lerro bakoitzean helbide bat sartu...

en: ...or specify a file to upload:
eu: ...edo adierazi zein den kargatu beharreko fitxategia:

en: Below, enter additional text to be added to the
        top of your invitation or the subscription notification.  Include at least
        one blank line at the end...
eu: Hemen azpian, gonbidapena edo harpidetza jakinarazten duen mezuaren buruan
        agertuko den testua idatzi.  Gutxienez
        lerro huts bat laga amaieran...

en: Send unsubscription acknowledgement to the user?
eu: Erabiltzaileari mezua bidali, zerrenda utzi nahi duela berretsi dezan?

en: Send notifications to the list owner?
eu: Zerrenda jabeari jakinarazpena bidali?

en: To change a list member's address, enter the
        member's current and new addresses below. Use the check boxes to send
        notice of the change to the old and/or new address(es).
eu: Harpidedun baten helbidea aldatzeko,
        idatzi azpian helbide zahar eta berriak. Checkboxak erabili
        helbide zahar eta/edo berrira aldaketaren abisua bidaltzeko.

en: Member's current address
eu: Kidearen oraingo helbidea

en: Send notice
eu: Abisua bidali

en: Address to change to
eu: Helbide berria

en: Change list ownership passwords
eu: Zerrendako arduradunen pasahitzak aldatu

en: The <em>list administrators</em> are the people who have ultimate control over
    all parameters of this mailing list.  They are able to change any list
    configuration variable available through these administration web pages.
    
    <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions; they are not
    able to change any list configuration variable, but they are allowed to tend
    to pending administration requests, including approving or rejecting held
    subscription requests, and disposing of held postings.  Of course, the
    <em>list administrators</em> can also tend to pending requests.
    
    <p>In order to split the list ownership duties into administrators and
    moderators, you must set a separate moderator password in the fields below,
    and also provide the email addresses of the list moderators in the
    <a href="%(adminurl)s/general">general options section</a>.
eu: Zerrenden ezaugarri guztien inguruko azkenengo erabakia <em>zerrenda kudeatzaileen</em>
    esku dago.  Kudeaketa orrialdeen bidez zerrenden konfigurazioaren ezaugarri
    guztiak aldatzeko aukera dute.
    
    <p><em>Zerrenda moderatzaileek</em> eskubide gutxiago dituzte; ezin dute
    zerrendaren edozein ezaugarri aldatu, baina eskaera administratiboen inguruan
    erabakitzeko aukera dute, besteak beste, zerrendan sartzeko edo zerrenda uzteko
    eskaerak aztertzea eta onartzea, edo atxikitako mezuekin zer egin erabakitzea.
    <em>Kudeatzaileak</em> ere, jakina, egin ditzake betekizun horiek.
    
    <p>Zerrendako betebeharrak moderatzaileen eta kudeatzaileen artean
    ondo banatu ahal izateko, idatzi bakoitzaren pasahitza beheko eremuan.
    Moderatzaileen helbideak ere sartu
    <a href="%(adminurl)s/general">aukera orokorrak atalean</a>.

en: Enter new administrator password:
eu: Kudeatzailearen pasahitz berria sartu:

en: Confirm administrator password:
eu: Baieztatu kudeatzailearen pasahitza:

en: Enter new moderator password:
eu: Moderatzailearen pasahitz berria sartu:

en: Confirm moderator password:
eu: Baieztatu moderatzailearen pasahitz berria:

en: In addition to the above passwords you may specify a password for
    pre-approving posts to the list. Either of the above two passwords can
    be used in an Approved: header or first body line pseudo-header to
    pre-approve a post that would otherwise be held for moderation. In
    addition, the password below, if set, can be used for that purpose and
    no other.
eu: Goiko pasahitzez gain, beste pasahitz bat zehaztu daiteke
    zerrendarako bidalketak aurre-onartuz. Goiko bi pasahitzetik edozein
    erabili dezakezu Approved: goiburu batean edo lehenengo lerroko
    pseudo-goiburu batean mezu bat aurrez onartzeko, bestela mezua
    blokeatuko da moderazio zai. Gainera, azpiko pasahitz hau ezartzen bada,
    helburu horretarako bakarrik erabili daiteke eta ez beste ezertarako.

en: Enter new poster password:
eu: Editorearen pasahitz berria sartu:

en: Confirm poster password:
eu: Baieztatu moderatzailearen pasahitz berria:

en: Submit Your Changes
eu: Zure aldaketak bidali

en: Moderator passwords did not match
eu: Moderadore pasahitzak ez dira berdinak

en: Poster passwords did not match
eu: Editorearen pasahitzak ez datoz bat.

en: Administrator passwords did not match
eu: Kudeatzailearen pasahitza ez da zuzena

en: Already a member
eu: Dagoeneko harpidetuta

en: &lt;blank line&gt;
eu: &lt;lerro zuria&gt;

en: Bad/Invalid email address
eu: ePosta helbide okerra/baliogabea

en: Hostile address (illegal characters)
eu: Gaizkieratutako helbidea (karakterrak okerrak)

en: Banned address (matched %(pattern)s)
eu: Blokeatutako helbidea (matched %(pattern)s)

en: Successfully invited:
eu: Behar bezala gonbidatuta:

en: Successfully subscribed:
eu: Behar bezala harpidetuta:

en: Error inviting:
eu: Errorea gonbidapenean:

en: Error subscribing:
eu: Errorea harpidetzan:

en: Successfully Unsubscribed:
eu: Behar Bezala Ezabatuta:

en: Cannot unsubscribe non-members:
eu: Harpidedun ez direnak ezin dute zerrenda utzi:

en: You must provide both current and new addresses.
eu: Helbide zaharra eta oraingoa, biak eman behar dituzu.

en: Current and new addresses must be different.
eu: Helbide zaharra eta oraingoa desberdinak izan behar dira

en: %(schange_to)s is already a list member.
eu: %(schange_to)s dagoeneko harpideduna da.

en: %(schange_to)s is not a valid email address.
eu: %(schange_to)s ez da eposta helbide zuzena.

en: %(schange_from)s is not a member
eu: %(schange_from)s ez da harpideduna

en: %(schange_to)s is already a member
eu: %(schange_to)s dagoeneko harpideduna da

en: %(schange_to)s matches banned pattern %(spat)s
eu: %(schange_to)s helbideak debekatutako  eredu honekin bat egiten du: %(spat)s

en: Address %(schange_from)s changed to %(schange_to)s
eu: Helbidea %(schange_from)s-tik %(schange_to)s-ra aldatuta.

en: The member address %(change_from)s on the
    %(list_name)s list has been changed to %(change_to)s.
eu: %(change_from)s erabiltzailearen helbidea
    %(list_name)s zerrendan aldatu da. Berria: %(change_to)s.

en: %(list_name)s address change notice.
eu: %(list_name)s zerrendan helbidea aldatu izanaren jakinarazpena.

en: Notification sent to %(schange_from)s.
eu: %(schange_from)s-i jakinarazpena bidali zaio.

en: Notification sent to %(schange_to)s.
eu: Jakinarazpena bidali dugu hona: %(schange_to)s.

en: Bad moderation flag value
eu: Moderazio ikurraren balio okerra

en: Not subscribed
eu: Harpidetu gabea

en: Ignoring changes to deleted member: %(user)s
eu: Ezabatutako harpidearen aldaketei jaramonik ez: %(user)s

en: Successfully Removed:
eu: Arrakastaz ezabatua

en: Error Unsubscribing:
eu: Zerrenda uztean errorea:

en: %(realname)s Administrative Database
eu: %(realname)s Kudeatzeko Datu-basea

en: %(realname)s Administrative Database Results
eu: %(realname)s Kudeatzeko Datu-basearen Emaitzak

en: There are no pending requests.
eu: Ez dago eskaerarik zain.

en: Click here to reload this page.
eu: Hemen klikatu orria berriro karga dadin.

en: Detailed instructions for the administrative database
eu: Kudeaketarako datu-basearentzat argibide zehatzak

en: Administrative requests for mailing list:
eu: Posta zerrenda honetan moderatzeke dauden eskaera administratiboak,

en: Submit All Data
eu: Datu Guztiak Bidali

en: Discard all messages marked <em>Defer</em>
eu: <em>Atzeratu</em> marka duten mezu guztiak baztertu

en: all of %(esender)s's held messages.
eu: %(esender)s zerrendakidearen atxikitako mezu guztiak.

en: a single held message.
eu: mezu bakarra atxikita.

en: all held messages.
eu: atxikitako mezu guztiak.

en: Mailman Administrative Database Error
eu: Mailmanen Kudeaketarako Datu-basearen Errorea

en: list of available mailing lists.
eu: Posta zerrenda eskuragarrien zerrenda

en: You must specify a list name.  Here is the %(link)s
eu: Zerrenda izen bat aukeratu adierazi behar duzu. Hemen daude %(link)s-ak

en: Subscription Requests
eu: Harpidetza Eskakizunak

en: Address/name/time
eu: Helbidea/izena/ordua

en: Your decision
eu: Zure erabakia

en: Reason for refusal
eu: Ezetz esateko arrazoia

en: Approve
eu: Onartu

en: Permanently ban from this list
eu: Betiko debekatu zerrenda honetan parte hartzea

en: User address/name
eu: Erabiltzailearen helbidea/izena

en: Unsubscription Requests
eu: Zerrenda uzteko eskaerak

en: Held Messages
eu: atxikitako mezuak.

en: Show this list grouped/sorted by
eu: Erakutsi zerrenda hau taldekatu/ordenatua honakoaren arabera

en: sender/sender
eu: bidaltzailea/bidaltzailea

en: sender/time
eu: bidaltzailea/ordua

en: ungrouped/time
eu: taldekatu gabe/ordua

en: From:
eu: Nondik:

en: Action to take on all these held messages:
eu: Atxikitako mezu guzti horiekin egin beharrekoa:

en: Preserve messages for the site administrator
eu: Mezuak gorde kudeatzailearentzat

en: Forward messages (individually) to:
eu: Mezuak, banan banan, hona bidali:

en: Clear this member's <em>moderate</em> flag
eu: Harpide honen <em>moderazio</em> ikurra garbitu

en: <em>The sender is now a member of this list</em>
eu: <em>Bidaltzailea orain zerrendako partaidea da</em>

en: Add <b>%(esender)s</b> to one of these sender filters:
eu: <b>%(esender)s</b> gehitu hauetako hartzaile iragazki batetara:

en: Accepts
eu: Onartu

en: Discards
eu: Baztertu

en: Holds
eu: Atxiki

en: Rejects
eu: Ez onartu

en: Ban <b>%(esender)s</b> from ever subscribing to this
                        mailing list
eu: <b>%(esender)s</b> erabiltzaileari debekatu sekula gehiago
                        posta zerrenda honetako kide izatea

en: Click on the message number to view the individual
                message, or you can
eu: Mezuaren zenbakiaren gainean klikatu, mezuak banan banan
                ikusteko, edo bestela,

en: view all messages from %(esender)s
eu: %(esender)s -ren mezu guztiak ikusi

en: Subject:
eu: Gaia:

en:  bytes
eu: byte

en: Size:
eu: Tamaina:

en: not available
eu: ez dago erabilgarri

en: Reason:
eu: Arrazoia:

en: Received:
eu: Noiz Jasoa:

en: Posting Held for Approval
eu: Bidalketa atxikita, zure onespenaren zain

en:  (%(count)d of %(total)d)
eu: (%(total)d mezutik %(count)d)

en: <em>Message with id #%(id)d was lost.
eu: <em>#%(id)d identifikazio-kodea duen mezua galdu egin da.

en: <em>Message with id #%(id)d is corrupted.
eu: <em>#%(id)d identifikazio-kodea duen mezuak akatsen bat du.

en: Preserve message for site administrator
eu: Mezuak gorde kudeatzailearentzat

en: Additionally, forward this message to:
eu: Gainera, bidali mezu hau honi:

en: [No explanation given]
eu: [Argibiderik heman gabe]

en: If you reject this post,<br>please explain (optional):
eu: Mezu hau ez baduzu onartu,<br>mesedez azaldu (aukeran):

en: Message Headers:
eu: Mezuaren Goiburuak:

en: Message Excerpt:
eu: Mezuaren Laburpena:

en: Database Updated...
eu: Datu-basea eguneratuta...

en:  is already a member
eu: dagoeneko harpidedun

en: %(addr)s is banned (matched: %(patt)s)
eu: %(addr)s blokeatutako helbidea da (%(patt)s -rekin bat egiten du)

en: Confirmation string was empty.
eu: Berrespen katea hutsik zegoen.

en: <b>Invalid confirmation string:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Note that confirmation strings expire approximately
        %(days)s days after the initial request.  They also expire if the
        request has already been handled in some way.  If your confirmation
        has expired, please try to re-submit your request.
        Otherwise, <a href="%(confirmurl)s">re-enter</a> your confirmation
        string.
eu: <b>Berrespen kate okerra:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Kontutan eduki berrespen hau hasierako harpidetza eskakizunetik
        %(days)s egunetara zaharakitu geratzen dela. Zure berrespena zaharkiturik
        balego saia zaitez harpidetza eskakizuna berriz bialtzen.
        Bestela, <a href="%(confirmurl)s">berriz sar ezazu</a> zure berrespen
        katea.

en: The address requesting unsubscription is not
                    a member of the mailing list.  Perhaps you have already been
                    unsubscribed, e.g. by the list administrator?
eu: Zerrenda utzi nahi duen helbidea ez da posta
                    zerrenda honetako kide.  Beharbada dagoeneko
                    zerrendatik kendu du kudeatzaileak?

en: The address requesting to be changed has
                        been subsequently unsubscribed.  This request has been
                        cancelled.
eu: Helbide aldaketa eskatzen zuen zerrendakideak
                        ondoren zerrenda utzi du.  Eskaera hori
                        ezeztatu egin da.

en: System error, bad content: %(content)s
eu: Sistemaren errorea; eduki okerra: %(content)s

en: Bad confirmation string
eu: Berrespen kate okerra

en: Enter confirmation cookie
eu: Sar ezazu berrespen cookie-a.

en: Please enter the confirmation string
        (i.e. <em>cookie</em>) that you received in your email message, in the box
        below.  Then hit the <em>Submit</em> button to proceed to the next
        confirmation step.
eu: Mesedez, sartu mezuan jasotako berrespen katea
        (hau da, <em>cookie-a</em>), hemen azpiko
        kutxan. Ondoren, sakatu <em>Bidali</em> botoia hurrengo urratsera
        joateko.

en: Confirmation string:
eu: Berrespen katea:

en: Submit
eu: Bidali

en: Confirm subscription request
eu: Harpidetza eskariaberretsi.

en: Your confirmation is required in order to complete the
        subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.  Your
        subscription settings are shown below; make any necessary changes and hit
        <em>Subscribe</em> to complete the confirmation process.  Once you've
        confirmed your subscription request, you will be shown your account
        options page which you can use to further customize your membership
        options.
    
        <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription is
        confirmed.  You can change it by visiting your personal options page.
    
        <p>Or hit <em>Cancel my subscription request</em> if you no longer want to
        subscribe to this list.
eu: <em>%(listname)s</em> zerrendako harpidedun izateko,
        zure eskaera berretsi egin behar duzu.  Zure harpide-ezaugarriak
        behean agertuko zaizkizu; egin itzazu behar diren aldaketak, eta sakatu
        <em>Harpidetu</em> botoia harpidetza onartzeko.  Behin harpidetza
        eskaera berretsita, zure kontuaren aukerak agertuko zaizkizu; bertan zehaztu
        ahal izango dituzu aukera gehiago.
    
        <p>Oharra: Harpidetza berretsi ondoren mezu batean jasoko duzu zure
         pasahitza. Aukera pertsonalen orrialdean alda dezakezu.
    
        <p>Harpidetza eskaera ezereztatzeko, sakatu <em>Bertan Behera Utzi</em>
        botoia.

en: Your confirmation is required in order to continue with
            the subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.
            Your subscription settings are shown below; make any necessary changes
            and hit <em>Subscribe to list ...</em> to complete the confirmation
            process.  Once you've confirmed your subscription request, the
            moderator must approve or reject your membership request.  You will
            receive notice of their decision.
    
            <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription
            is confirmed.  You can change it by visiting your personal options
            page.
    
            <p>Or, if you've changed your mind and do not want to subscribe to
            this mailing list, you can hit <em>Cancel my subscription
            request</em>.
eu: <em>%(listname)s</em> zerrendako harpidedun izateko
            eskaera berretsi egin behar duzu. Zure harpide-ezaugarriak
            behean agertuko zaizkizu; egin itzazu behar diren aldaketak, eta sakatu
            <em>Harpidetu</em> botoia harpidetza onartzeko. Behin harpidetza
            eskaera berretsita, moderatzaileak onartu edo baztertu beharko du
            zure eskaera hori.  Laster jakinaraziko zaizu azken
            erabakia.
    
           <p>Oharra: Harpidetza berretsi ondoren mezu batean jasoko duzu zure
            pasahitza. Aukera pertsonalen orrialdetik alda dezakezu.
    
            <p>Ez baduzu zerrenda honetan harpidetzerik nahi, 
            saka ezazu<em>Harpidetza eskaera ezereztatu</em> botoia.

en: Your email address:
eu: Zure ePosta helbidea:

en: Your real name:
eu: Zure benetako izena:

en: Receive digests?
eu: Mezu-bildumak jaso?

en: Preferred language:
eu: Lehentsitako hizkuntza:

en: Subscribe to list %(listname)s
eu: %(listname)s zerrendara harpidetza egin.

en: Cancel my subscription request
eu: Nire harpidetza eskaera ezereztatu

en: You have canceled your subscription request.
eu: Zure harpidetza-eskaera ezereztatu egin duzu.

en: Awaiting moderator approval
eu: Moderatzailearen onespenaren zai.

en:             You have successfully confirmed your subscription request to the
                mailing list %(listname)s, however final approval is required from
                the list moderator before you will be subscribed.  Your request
                has been forwarded to the list moderator, and you will be notified
                of the moderator's decision.
eu:             %(listname)s posta zerrendan behar bezala eman duzu izena
                Hala ere, moderatzailearen azken onespena behar duzu
                zerrendakide izateko. Zure eskaera moderatzaileari bidali zaio,
                eta berak jakinaraziko dizu azken erabakia.

en: Invalid confirmation string.  It is
                possible that you are attempting to confirm a request for an
                address that has already been unsubscribed.
eu: Egiaztapen kate okerra.  
                posible da jada ezabaturik dagoen hebide baten egiaztapena
                lortzen saiatzen egotea.

en: You are already a member of this mailing list!
eu: Dagoeneko bazara zerrenda honetako harpidedun!

en: You are currently banned from subscribing to
                this list.  If you think this restriction is erroneous, please
                contact the list owners at %(owneraddr)s.
eu: Zuk emandako ePosta helbideak debekatuta du zerrenda
            honetan parte hartzea.  Debeku horrentzat arrazoirik ez dagoela
            uste baduzu, idatzi zerrenda jabeari %(owneraddr)s helbidera.

en:             You were not invited to this mailing list.  The invitation has
                been discarded, and both list administrators have been
                alerted.
eu:             Zu ez zaude Eposta zerrendara gonbidaturik. Gonbidapena
                ezeztatu egin da eta zerrenda administratzailearo honen berri
                eman zaio.

en: Subscription request confirmed
eu: Harpidetza-eskaera baieztatuta

en:             You have successfully confirmed your subscription request for
                "%(addr)s" to the %(listname)s mailing list.  A separate
                confirmation message will be sent to your email address, along
                with your password, and other useful information and links.
    
                <p>You can now
                <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership login
                page</a>.
eu:             Zorionak.  "%(addr)s" helbidea %(listname)s posta zerrendako
                harpidedun da. Zure ePostara konfirmazio-mezu bat bidaliko zaizu,
                eta bertan, pasahitza, eta informazio eta lotura interesgarri batzuk.
    
                <p>Nahi baduzu zure harpide-orrialdera sar zaitezke
                <a href="%(optionsurl)s"></a>.

en: You have canceled your unsubscription request.
eu: Zerrenda uzteko eskaera ezereztatu egin duzu.

en: Unsubscription request confirmed
eu: Zerrenda uzteko eskaera baieztatu egin duzu

en:             You have successfully unsubscribed from the %(listname)s mailing
                list.  You can now <a href="%(listinfourl)s">visit the list's main
                information page</a>.
eu:             %(listname)s posta zerrenda utzi egin duzu.
                Nahi baduzu, zerrendaren <a href="%(listinfourl)s">orri nagusira
                sar zaitezke</a>.

en: Confirm unsubscription request
eu: Baieztatu zerrenda uzteko eskaera

en: <em>Not available</em>
eu: <em>Ez dago eskuragarri</em>

en: Your confirmation is required in order to complete the
        unsubscription request from the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Email address:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Unsubscribe</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this unsubscription
        request.
eu: Oraindik <em>%(listname)s</em> zerrenda utzi nahi baduzu
        berretsi ezazu eskaera, mesedez.
        Izen honekin zaude harpidetuta
    
        <ul><li><b>Benetako izena:</b> %(fullname)s
            <li><b>ePosta Helbidea:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Saka ezazu azpiko <em>Zerrenda Utzi</em> botoia, zerrenda utzi nahi
        duzula berresteko.
    
        <p>Edo sakatu <em>Bertan Behera Utzi</em> botoia
        eskaera ezereztatzeko.

en: Unsubscribe
eu: Zerrenda utzi

en: Cancel and discard
eu: Bertan Behera Utzi

en: You have canceled your change of address request.
eu: Helbidea aldatzeko eskaera ezereztatu egin duzu.

en: %(newaddr)s is banned from subscribing to the
                %(realname)s list.  If you think this restriction is erroneous,
                please contact the list owners at %(owneraddr)s.
eu: %(newaddr)s helbideak debekatuta %(realname)s zerrendan
            parte hartzea.  Debeku horrentzat arrazoirik ez dagoela
            uste baduzu, idatzi zerrenda jabeari %(owneraddr)s helbidera.

en: %(newaddr)s is already a member of
                the %(realname)s list.  It is possible that you are attempting
                to confirm a request for an address that has already been
                subscribed.
eu: %(newaddr)s jadanik %(realname)s posta zerrendako harpideduna da.
                Baliteke jada ezabaturik dagoen hebide baten egiaztapena
                lortzen saiatzen egotea.

en: Change of address request confirmed
eu: Helbidea aldatzeko eskaera baieztaturik

en:             You have successfully changed your address on the %(listname)s
                mailing list from <b>%(oldaddr)s</b> to <b>%(newaddr)s</b>.  You
                can now <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership
                login page</a>.
eu:             Zure helbidea aldatu duzu %(listname)s posta zerrendan,
                <b>%(oldaddr)s</b> kendu eta <b>%(newaddr)s</b> berria aukeratuz.
                Orain, nahi baduzu, zure zerrendakide orrialdera sar
                zaitezke: <a href="%(optionsurl)s"></a>.

en: Confirm change of address request
eu: Berretsi helbide aldaketa eskakizuna

en: globally
eu: orokorrean

en: Your confirmation is required in order to complete the
        change of address request for the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Old email address:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        and you have requested to %(globallys)s change your email address to
    
        <ul><li><b>New email address:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Change address</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this change of address
        request.
eu: Zure baimena behar dugu, <em>%(listname)s</em> posta zerrendan
        orain arte izan duzun helbidea aldatzeko</em>.
        Zure helbide zaharra hauxe da:
    
        <ul><li><b>Izena:</b> %(fullname)s
            <li><b>ePosta helbide zaharra:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        eta %(globallys)s beste honengatik aldatzea eskatu duzu:
    
        <ul><li><b>Helbide berria:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Saka ezazu azpiko <em>Helbidea Aldatu</em> botoia, benetan
        helbidea aldatu nahi baduzu.
    
        <p>Edo sakatu <em>Bertan Behera Utzi</em> aldaketa hori ahazteko

en: Change address
eu: Helbidea Aldatu

en: Continue awaiting approval
eu: Onespenaren zai jarraitu

en: Okay, the list moderator will still have the
        opportunity to approve or reject this message.
eu: Ados. Moderatzaileak oraindik mezu hau onartu edo
          baztertzeko aukera izango du.

en: Sender discarded message via web.
eu: Bidaltzaileak web gunearen bidez mezua ezereztatu egin du.

en: The held message with the Subject:
                header <em>%(subject)s</em> could not be found.  The most likely
                reason for this is that the list moderator has already approved or
                rejected the message.  You were not able to cancel it in
                time.
eu: Gaia: <em>%(subject)s</em> atxikitako mezua,
                ez da aurkitu.  Ziurrenik, honezkero moderatzaileak onartu edo
                baztertu egingo zuen. Ez zara ezereztatzera iritsi.

en: Posted message canceled
eu: Mezua ezereztatu egin da

en:             You have successfully canceled the posting of your message with
                the Subject: header <em>%(subject)s</em> to the mailing list
                %(listname)s.
eu:             %(listname)s posta zerrendara bidali duzun eta
                gaitzat: <em>%(subject)s</em>
                zuen mezua, ezereztatu egin duzu.

en: Cancel held message posting
eu: Atxikitako mezua bidaltzea ezereztatu

en: The held message you were referred to has
            already been handled by the list administrator.
eu: Aipatu duzun aitxikitako mezua dagoeneko kudeatzailearen
            esku dago.

en: Your confirmation is required in order to cancel the
        posting of your message to the mailing list <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Sender:</b> %(sender)s
            <li><b>Subject:</b> %(subject)s
            <li><b>Reason:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Cancel posting</em> button to discard the posting.
    
        <p>Or hit the <em>Continue awaiting approval</em> button to continue to
        allow the list moderator to approve or reject the message.
eu: Benetan <em>%(listname)s</em> posta zerrendara bidalitako mezua ezereztatu
        nahi baduzu, berretsi ezazu, mesedez:
    
        <ul><li><b>Bidaltzailea:</b> %(sender)s
            <li><b>Gaia:</b> %(subject)s
            <li><b>Arrazoia:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Bidalketa bertan behera uzteko, saka ezazu <em>Mezua Ezereztatu</em> botoia.
    
        <p>Bestela, aurrera egiteko, <em>Onespena Itxaroten Jarraitu</em> sakatu;
        mezua moderatzaileak jasoko du, eta berak erabakiko du onartu ala ez.

en: Cancel posting
eu: Mezua Ezereztatuta

en: You have canceled the re-enabling of your membership.  If
        we continue to receive bounces from your address, it could be deleted from
        this mailing list.
eu: Zure harpidetza berriro gaitzeko prozesua ezereztatu egin duzu.
        Zure helbidetik erreboteak jasotzen jarraitzen badugu, zerrendatik
        bota egin beharko zaitugu.

en: Membership re-enabled.
eu: Harpidetza gaitu egin dugu berriro.

en:             You have successfully re-enabled your membership in the
                %(listname)s mailing list.  You can now <a
                href="%(optionsurl)s">visit your member options page</a>.
eu:             Berriro gaitu duzu %(listname)s posta zerrendako
                harpidetza.  Nahi baduzu, zure aukeren orria
                bisita dezakezu: <ahref="%(optionsurl)s"></a>.

en: Re-enable mailing list membership
eu: Posta zerrendako harpidetza berriro gaitu

en: We're sorry, but you have already been unsubscribed
            from this mailing list.  To re-subscribe, please visit the
            <a href="%(listinfourl)s">list information page</a>.
eu: Barkatu, baina dagoeneko ez zara posta zerrenda 
            honetako kide. Izena berriro emateko, mesedez
            <a href="%(listinfourl)s">informazio orrialdera joan</a>.

en: <em>not available</em>
eu: <em>ez dago eskuragarri</em>

en: Your membership in the %(realname)s mailing list is
        currently disabled due to excessive bounces.  Your confirmation is
        required in order to re-enable delivery to your address.  We have the
        following information on file:
    
        <ul><li><b>Member address:</b> %(member)s
            <li><b>Member name:</b> %(username)s
            <li><b>Last bounce received on:</b> %(date)s
            <li><b>Approximate number of days before you are permanently removed
                   from this list:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Re-enable membership</em> button to resume receiving postings
        from the mailing list.  Or hit the <em>Cancel</em> button to defer
        re-enabling your membership.
eu: %(realname)s posta zerrendan duzun harpidetza ezgaitu egin dugu,
        gehiegizko erreboteak direla eta.  Zure helbidea birgaitu nahi
        baduzu, zure onespena behar dugu. Hauxe da
        guk dugun informazioa:
    
        <ul><li><b>Helbidea:</b> %(member)s
            <li><b>Izena:</b> %(username)s
            <li><b>Azken errebotea:</b> %(date)s
            <li><b>Zerrendatik betiko bota arte geratzen diren egunak:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Jo ezazu <em>Harpidetza Birgaitu</em> zerrenda honetako mezuak jasotzen
        jarraitu nahi baduzu.  Bestela, jo <em>Bertan Behera Utzi</em> botoia, birgaitzea
        atzeratu egin nahi baduzu.

en: Re-enable membership
eu: Harpidetza berriz gaitu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Bad URL specification
eu: URL okerra

en: Return to the
eu: Itzuli hona:

en: general list overview
eu: zerrenden indizeen orri nagusia

en: <br>Return to the
eu: <br>Itzuli hona:

en: administrative list overview
eu: kudeaketarako zerrenda orokorra

en: List name must not include "@": %(safelistname)s
eu: Zerrenda izenak ezin du "@" ikurrik izan: %(safelistname)s

en: List already exists: %(safelistname)s
eu: Zerrenda hori dagoeneko badago: %(safelistname)s

en: You forgot to enter the list name
eu: Zerrendaren izena sartzea ahaztu duzu.

en: You forgot to specify the list owner
eu: Zerrendaren jabea sartzea ahaztu duzu.

en: Leave the initial password (and confirmation) fields
                    blank if you want Mailman to autogenerate the list
                    passwords.
eu: Pasahitzak Mailmanek berak sor ditzala nahi baduzu, laga itzazu
                    hutsik hasierako pasahitzaren (eta berrespenaren)
                    eremuak.

en: Initial list passwords do not match
eu: Zerrendaren hasierako pasahitzak ez datoz bat

en: The list password cannot be empty<!-- ignore -->
eu: Zerrendaren pasahitza ezin da hutsik egon<!-- ignore -->

en: You are not authorized to create new mailing lists
eu: Ez duzu zerrenda berriak sortzeko baimenik

en: Unknown virtual host: %(safehostname)s
eu: Zerbitzari birtual ezezaguna: %(safehostname)s

en: Bad owner email address: %(s)s
eu: Jabearen ePosta helbidea okerra da: %(s)s

en: List already exists: %(listname)s
eu: Zerrenda hori dagoeneko badago: %(listname)s

en: Illegal list name: %(s)s
eu: Zerrenda izen okerra: %(s)s

en: Some unknown error occurred while creating the list.
                    Please contact the site administrator for assistance.
eu: Zerrenda sortzeko orduan zenbait errore ezezagun izan dira.
                    Mesedez, jarri harremanetan gunearen kudeatzailearekin.

en: Your new mailing list: %(listname)s
eu: Zure posta zerrenda berria: %(listname)s

en: Mailing list creation results
eu: Posta zerrendaren sormenaren emaitza

en: You have successfully created the mailing list
        <b>%(listname)s</b> and notification has been sent to the list owner
        <b>%(owner)s</b>.  You can now:
eu: Zorionak, behar bezala sortu duzu <b>%(listname)s</b> izeneko
        posta zerrenda, eta mezua bidali zaio zerrenda
        jabeari (<b>%(owner)s</b>).  Orain, nahi baduzu:

en: Visit the list's info page
eu: Ikusi zerrendaren informazio orria

en: Visit the list's admin page
eu: Ikusi zerrenda kudeatzeko orria

en: Create another list
eu: Beste zerrenda bat sortu

en: Create a %(hostname)s Mailing List
eu: %(hostname)s Zerbitzarian Posta Zerrenda Bat Sortu

en: Error:
eu: Errorea:

en: You can create a new mailing list by entering the
        relevant information into the form below.  The name of the mailing list
        will be used as the primary address for posting messages to the list, so
        it should be lowercased.  You will not be able to change this once the
        list is created.
    
        <p>You also need to enter the email address of the initial list owner.
        Once the list is created, the list owner will be given notification, along
        with the initial list password.  The list owner will then be able to
        modify the password and add or remove additional list owners.
    
        <p>If you want Mailman to automatically generate the initial list admin
        password, click on `Yes' in the autogenerate field below, and leave the
        initial list password fields empty.
    
        <p>You must have the proper authorization to create new mailing lists.
        Each site should have a <em>list creator's</em> password, which you can
        enter in the field at the bottom.  Note that the site administrator's
        password can also be used for authentication.
eu: Posta zerrenda berri bat sor dezakezu, beheko eremuetan informazio
        garrantzitsuena sartuz.  Zerrendara mezuak bidaltzeko posta zerrendaren
        izena erabiliko denez, letra txikiz idatzita egon
        beharko du.  Ezaugarri hori ezingo duzu aldatu behin zerrenda
        sortu ondoren.
    
        <p>Zerrendaren hasierako jabearen ePosta helbidera ere idatzi behar duzu.
        Zerrenda sortzen denean, jabeari jakinaraziko zaio, eta zerrendaren
        hasierako pasahitza bidaliko zaio. Hortik aurrera, jabeak aukera izango du
        bai pasahitza aldatzeko, bai beste zerrenda-jabe batzuk gehitu edo kentzeko.
    
        <p>Zerrenda kudeatzeko hasierako pasahitza Mailman-ek berak sortzea nahi
        baduzu, sakatu "Bai" beheko eremuan, eta laga hutsik zerrendaren
        hasierako pasahitzaren eremua.
    
        <p>Posta zerrenda berriak sortzeko baimen egokia behar duzu.
        Gune bakoitzak <em>zerrenda sortzailearen</em> pasahitza beharko du.
        Azpiko eremuan idatzi behar da. Kontuan izan kudeatzailearen
        pasahitza egiaztapenak egiteko ere erabili daitekeela.

en: List Identity
eu: Zerrendaren Identitatea

en: Name of list:
eu: Zerrendaren izena:

en: Initial list owner address:
eu: Hasierako zerrenda arduradunaren helbidea:

en: Auto-generate initial list password?
eu: Zerrendaren hasierako pasahitza berez sortu?

en: Initial list password:
eu: Zerrendaren hasierako pasahitza:

en: Confirm initial password:
eu: Hasierako pasahitza berretsi:

en: List Characteristics
eu: Zerrendaren Ezaugarriak

en: Should new members be quarantined before they
        are allowed to post unmoderated to this list?  Answer <em>Yes</em> to hold
        new member postings for moderator approval by default.
eu: Beharrezkoa al da denboraldi bat itxarotea, kide berrien mezuak
        moderatzaileak gainbegiratu barik zuzenean onartzeko?  Esan <em>Bai</em> kide
        berrien mezuak moderatzaileak gainbegiratzea nahi baduzu.

en: Initial list of supported languages.  <p>Note that if you do not
            select at least one initial language, the list will use the server
            default language of %(deflang)s
eu: Hasiera batetan aukeratutako hizkuntza  <p>Ohar adi ez baduzu
            hizkuntzarik aukeratzen, zerrendak %(deflang)s serbitzarian
            ezarritako hizkuntza erabiliko duela

en: Send "list created" email to list owner?
eu: "zerrenda sortua" mezurik bidaliko zerrenda jabeari?

en: List creator's (authentication) password:
eu: Zerrenda sortzailearen pasahitza (egiaztatzeko):

en: Create List
eu: Zerrenda sortu

en: Clear Form
eu: imprimakia hustu

en: General list information page
eu: Zerrendaren argibide orkorren orrialdea

en: Subscribe results page
eu: Harpidetzen emaitza orrialdea

en: User specific options page
eu: Erabiltzailearen aukeren orrialdea

en: Welcome email text file
eu: Ongietorri epostaren testu fitxategia

en: Digest masthead
eu: Bilduma burua

en: User notice of held post
eu: Bidalketa blokeatuaren abisua erabiltzaileari

en: User notice of held subscription
eu: Atxikitutako harpidetzaren abisua erabiltzaileari

en: Notice of post refused by moderator
eu: Moderatzaileak bidalketa atzera botatzearen abisua

en: Invitation to join list
eu: Posta zerrendara harpidetzeko gonbidapena

en: Request to confirm subscription
eu: Harpidetza baieztatzeko eskaera

en: Request to confirm unsubscription
eu: Harpidetza uzteko baieztapen eskaera

en: User notice of autoresponse limit
eu: Auto-erantzunen mugaren abisua erabiltzaileari

en: User post acknowledgement
eu: Harpidedunaren bidalketa berrespena

en: Subscription disabled by bounce warning
eu: Harpidetza bertan behera errebote abisuagatik

en: Admin/moderator login page
eu: Administratzaile/moderatzailearen sarrera orria

en: Private archive login page
eu: Artxibo pribatuaren sarrera orria

en: On demand password reminder
eu: Eskatutako pasahitz gogorarazlea

en: List name is required.
eu: Zerrenda izena beharrezkoa da

en: %(realname)s -- Edit html for %(template_info)s
eu: %(realname)s -- %(template_info)s-ren html-a editatu

en: Edit HTML : Error
eu: HTML editatu : Errorea

en: %(safetemplatename)s: Invalid template
eu: %(safetemplatename)s txantiloi okerra

en: %(realname)s -- HTML Page Editing
eu: %(realname)s -- HTML Orrien Edizioa

en: Select page to edit:
eu: Aukeratu editatzeko orrialdea:

en: View or edit the list configuration information.
eu: Zerrendaren hobespen argibideak ikus edo aldatu

en: When you are done making changes...
eu: Aldaketak amaitzen dituzunean...

en: Submit Changes
eu: Aldaketak Bidali

en: Can't have empty html page.
eu: Ezinezkoa da html orri hutsak izatea.

en: HTML Unchanged.
eu: HTML Aldatugabea

en: The page you saved contains suspicious HTML that could
    potentially expose your users to cross-site scripting attacks.  This change
    has therefore been rejected.  If you still want to make these changes, you
    must have shell access to your Mailman server.
eu: Zuk gordetako orriak HTML susmagarria du eta horrek
    baliteke zure erabiltzaileak "cross-site scripting" delako
    eraso arriskuan ezartzea. Hori dela eta aldaketa hau ezeztatua
    izan da. Hala ere aldaketak egin nahi badituzu, zure Mailman
    zerbitzarira shell-eko sarrera beharko duzu

en: See
eu: Ikus

en: FAQ 4.48.
eu: Ohiko galderakk 4.48

en: Page Unchanged.
eu: HTML-a aldatu gabe

en: HTML successfully updated.
eu: HTML kodea behar bezala aldatu da.

en: %(hostname)s Mailing Lists
eu: %(hostname)s >erbitzariko ePosta zerrendak

en: <p>There currently are no publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.
eu: <p>Une honetan ez dago %(mailmanlink)s posta zerrenda publikorik
                 %(hostname)s zerbitzarian.

en: <p>Below is a listing of all the public mailing lists on
                %(hostname)s.  Click on a list name to get more information about
                the list, or to subscribe, unsubscribe, and change the preferences
                on your subscription.
eu: <p>Behekaldean %(hostname)s serbitzariak dittuen eposta zerrenda
                publikoen zerrenda. Egin klik zerrenda izenenean, argibi degehiago
                jaso, harpidetu (do harpidetza ezabatu) edo zure harpidetza
                obespenak aldatzeko.

en: right
eu: zuzena

en:  To visit the general information page for an unadvertised list,
            open a URL similar to this one, but with a '/' and the %(adj)s
            list name appended.
            <p>List administrators, you can visit
eu:  Publikoki ikusi ezin daitezkeen posta zerrenden informazio-orria ikusteko,
            zabaldu hau bezalako beste URL bat, baina '/' ostean %(adj)s
            zerrenda izena erantsiz.
            <p>Zerrenda kudeatzailea bazara, orri hau bisita dezakezu:

en: the list admin overview page
eu: zerrenden kudeaketarako orri nagusia.

en:  to find the management interface for your list.
             <p>If you are having trouble using the lists, please contact
eu: Zure eposta zerrendaren kudeaketa interfaze aurki dezazun.
          <p>Eposta zerrenda erabilpenarekin arazorik izaten ari bazara arremanetan jarri

en: Edit Options
eu: Aukerak Editatu

en: View this page in
eu: Orrialde hau hemen ikusi:

en: CGI script error
eu: CGI scriptaren errorea

en: Invalid request method: %(method)s
eu: Eskaera metodo okerra: %(method)s

en: No address given
eu: Ez duzu helbiderik adierazi!

en: Illegal Email Address: %(safeuser)s
eu: ePosta helbide okerra: %(safeuser)s

en: No such member: %(safeuser)s.
eu: Harpidedun ezezaguna: %(safeuser)s.

en: If you are a list member, a confirmation email has been sent.
eu: Zerrendako harpideduna bazara, konfirmazio mezua bidali dugu.

en: If you are a list member, your unsubscription request has been
                 forwarded to the list administrator for approval.
eu: Zerrenda uzteko egindako eskaera kudeatzaileari bidali zaio gainbegira
    dezan.

en: If you are a list member,
                your password has been emailed to you.
eu: Zerrendako harpideduna bazara,
            pasahitza bidali dizugu epostaz.

en: Authentication failed.
eu: Egiaztapenak huts egin du.

en: A reminder of your password has been emailed to you.
eu: Zure pasahitzaren gogorazle bat epostaz bidalia izan zaizu.

en: The list administrator may not view the other
                subscriptions for this user.
eu: Baliteke zerrendaren administratzaileak erabiltzaile honen
                beste harpidetzak ezin ikustea.

en: Note:
eu: Oharra:

en: List subscriptions for %(safeuser)s on %(hostname)s
eu: %(hostname)s zerbitzariko posta zerrendetako %(safeuser)s-ren hapidetza

en: Click on a link to visit your options page for the
            requested mailing list.
eu: Klikatu loturetako bat, hautatutako posta
            zerrendaren aukeren orrialdera joateko.

en: The list administrator may not change the names
                or addresses for this user's other subscriptions.  However, the
                subscription for this mailing list has been changed.
eu: Baliteke zerrendaren administratzaileak erabiltzaile honen
                beste harpidetzen izen edo helbideak aldatu ezin izatea. Hala ere,
                zerrenda honetako harpidetza aldatu da.

en: Addresses did not match!
eu: Helbideak ez datoz bat!

en: You are already using that email address
eu: Dagoeneko ePosta helbide hori darabizu

en: The new address you requested %(newaddr)s is already a member of the
    %(listname)s mailing list, however you have also requested a global change of
    address.  Upon confirmation, any other mailing list containing the address
    %(safeuser)s will be changed.
eu: Adierazi duzun helbide berria, %(newaddr)s, dagoeneko %(listname)s
    posta zerrendako kide da. Dena dela, helbidearen aldaketa orokorra
    ere eskatu duzu. Baieztatu ondoren, %(safeuser)s helbidea duten beste
    zerrenda guztiak ere aldatu egingo dira.

en: The new address is already a member: %(newaddr)s
eu: Helbide berria zerrendakide da dagoeneko: %(newaddr)s

en: Addresses may not be blank
eu: Helbideak ezin dira hutsik egon

en: A confirmation message has been sent to %(newaddr)s.
eu: Egiaztapen mezu bat bidali da %(newaddr)s helbidera.

en: Bad email address provided
eu: Emandako ePosta helbidea okerra da

en: Illegal email address provided
eu: Emandako ePosta helbidea okerra da.

en: %(newaddr)s is already a member of the list.
eu: %(newaddr)s dagoeneko zerrendako partaide da.

en: %(newaddr)s is banned from this list.  If you
                          think this restriction is erroneous, please contact
                          the list owners at %(owneraddr)s.
eu: %(newaddr)s helbideak debekatuta du zerrenda honetako harpidedun
    izatea. Debeku hori okerra dela uste baduzu, mesedez, idatzi zerrenda jabeari
    %(owneraddr)s helbidera.

en: Member name successfully changed.
eu: Zerrendakidearen izen-abizenak behar bezala aldatu dira.

en: The list administrator may not change the
                        password for a user.
eu: Zerrendaren kudeatzaileak ezin du erabiltzaile baten
                       pasahitza aldatu.

en: Passwords may not be blank
eu: Pasahitzak ezin dira hutsik egon

en: Passwords did not match!
eu: Pasahitzak ez datoz bat!

en: The list administrator may not change the
                password for this user's other subscriptions.  However, the
                password for this mailing list has been changed.
eu: Zerrendaren kudeatzaileak ezin du erabiltzaile honen
                beste zerrendetako pasahitza aldatu. Aldiz, zerrenda
                honetako pasahitza aldatu du.

en: Password successfully changed.
eu: Pasahitza zuzen aldatu da.

en: You must confirm your unsubscription request by turning
                    on the checkbox below the <em>Unsubscribe</em> button.  You
                    have not been unsubscribed!
eu: Zerrenda uzteko, <em>Zerrenda Utzi</em> botoiaren azpian dagoen
                   egiaztapen eremua aktibatu egin behar duzu.
                   Oraindik ez duzu zerrenda utzi!

en: Unsubscription results
eu: Harpidetza uztearen emaitzak

en: Your unsubscription request has been received and
                forwarded on to the list moderators for approval.  You will
                receive notification once the list moderators have made their
                decision.
eu: Zerrenda uzteko egin duzun eskaera
               zerrenda moderatzaileari bidali zaio, azter dezan.
               Berak jakinaraziko dizu azkenengo erabakia
               zein den.

en: You have been successfully unsubscribed from the
                mailing list %(fqdn_listname)s.  If you were receiving digest
                deliveries you may get one more digest.  If you have any questions
                about your unsubscription, please contact the list owners at
                %(owneraddr)s.
eu: %(fqdn_listname)s posta zerrenda utzi egin duzu.
                Mezuak bildumetan jasotzen bazenituen, oraindik beste
                mezu-bilduma bat jasoko duzu.  Galderaren bat baldin baduzu
                idatzi, mesedez, zerrenda jabeari helbide honetara:
                %(owneraddr)s.

en: The list administrator may not change the
                    options for this user's other subscriptions.  However the
                    options for this mailing list subscription has been
                    changed.
eu: Baliteke zerrendaren administratzaileak erabiltzaile honen
                beste harpidetzen aukerak aldatu ezin izatea. Hala ere,
                zerrenda honetako aukerak aldatu dira.

en: The list administrator has disabled digest delivery for
                this list, so your delivery option has not been set.  However your
                other options have been set successfully.
eu: Zerrendren kudeatzaileak mezuak bildumen bidez jasotzeko aukera ezereztatu
                egin du; zure hautaketa beraz, ez da onartu.  Dena dela, 
                gainontzeko aukerak behar bezala zehaztu dira.

en: The list administrator has disabled non-digest delivery
                for this list, so your delivery option has not been set.  However
                your other options have been set successfully.
eu: Zerrendaren kudeatzaileak ezgaitu egin du mezuak banaka
                jasotzeko aukera; beraz, mezuak jasotzeko modua ez da ongi konfiguratu.
                Dena dela, gainontzeko aukerak behar bezala daude.

en: You have successfully set your options.
eu: Zure erabiltzaile-aukerak behar bezala egokitu dituzu.

en: You may get one last digest.
eu: Baliteke azken mezu-bilduma bat jasotzea.

en: <em>Yes, I really want to unsubscribe</em>
eu: <em>Bai, zerrenda utzi nahi dut</em>

en: Change My Password
eu: Nire Pasahitza Aldatu

en: List my other subscriptions
eu: Nire beste haridetzen zerrenda

en: Email My Password To Me
eu: Bidali Pasahitza Nire ePosta Helbidera

en: password
eu: pasahitza

en: Log out
eu: Saioa amaitu

en: Submit My Changes
eu: Nire Aldaketak bidali

en: days
eu: egun

en: day
eu: egun

en: Change My Address and Name
eu: Aldatu Nire Helbidea eta Izena

en: <em>No topics defined</em>
eu: <em>Gaiak ez dira zehaztu</em>

en: 
    You are subscribed to this list with the case-preserved address
    <em>%(cpuser)s</em>.
eu: 
    Zerrenda honetara ondorengo helbidearekin harpidetuta zaude: (letra larri eta txikiak errespetatuta) <em>%(cpuser)s</em>

en: %(realname)s list: member options login page
eu: %(realname)s zerrenda: erabiltzailearen aukeren sarrera orria

en: email address and
eu: ePosta helbidea eta

en: %(realname)s list: member options for user %(safeuser)s
eu: %(realname)s zerrenda: %(safeuser)s erabiltzailearen aukerak

en: In order to change your membership option, you must
        first log in by giving your %(extra)smembership password in the section
        below.  If you don't remember your membership password, you can have it
        emailed to you by clicking on the button below.  If you just want to
        unsubscribe from this list, click on the <em>Unsubscribe</em> button and a
        confirmation message will be sent to you.
    
        <p><strong><em>Important:</em></strong> From this point on, you must have
        cookies enabled in your browser, otherwise none of your changes will take
        effect.
eu: Zerrenda honetan dituzun aukerak aldatzeko, lehenengo beheko atalean
        sartu behar zara %(extra)s erabiltzaile pasahitza erabiliz.
        Ez baduzu gogoratzen, beheko botoia sakatuz mezu bat bidali dezakezu, eta pasahitza zure helbidean jasoko duzu.
        Zerrenda uztea besterik ez baduzu nahi, saka ezazu zuzenean
        <em>Zerrenda Utzi</em> botoia eta berehala iritsiko zaizu
        konfirmazio mezu bat.
    
        <p><strong><em>Garrantzitsua:</em></strong> Aurrera egiteko, cookie-ak
        gaituta beharko dituzu nabigatzailean; bestela, egiten dituzun aldaketak ez
        dira gauzatuko.

en: Email address:
eu: ePosta helbidea:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Log in
eu: Saioa hasi

en: By clicking on the <em>Unsubscribe</em> button, a
        confirmation message will be emailed to you.  This message will have a
        link that you should click on to complete the removal process (you can
        also confirm by email; see the instructions in the confirmation
        message).
eu: <em>Zerrenda Utzi</em> botoia sakatzean, sistemak konfirmazio
        mezu bat bidaliko dizu. Mezu horretan beste lotura bat
        agertuko zaizu; bertan klikatuz berretsi beharko duzu
        zerrenda utzi nahi duzula (mezu bat bidaliz ere
        berretsi dezakezu zerrenda uzteko asmoa; irakurri
        konfirmazio mezuan emango zaizkizun argibideak).

en: Password reminder
eu: Pasahitz gogorarazlea

en: By clicking on the <em>Remind</em> button, your
        password will be emailed to you.
eu: <em>Gogoratu<em> botoia klikatuz, zure 
        pasahitza ePostaz bidaliko zaizu.

en: Remind
eu: Gogoratu

en: <missing>
eu: <galduta>

en: Requested topic is not valid: %(topicname)s
eu: Eskatuta gaia ez da zuzena: %(topicname)s

en: Topic filter details
eu: Gaien iragazkiaren xehetasunak

en: Name:
eu: Izena:

en: Pattern (as regexp):
eu: Patroia (adierazpen erregularra):

en: Private Archive Error
eu: Errorea Artxibo Pribatuan

en: You must specify a list.
eu: Zerrenda bat aukeratu behar duzu.

en: Private archive - "./" and "../" not allowed in URL.
eu: Artxibo pribatuak  ("./" eta "../") ez dira onartzen URLan.

en: Private Archive Error - %(msg)s
eu: Errorea Artxibo Pribatuan - %(msg)s

en: If you are a list member,
                              your password has been emailed to you.
eu: Zerrendako partaidea bazara,
                              pasahitza epostaz bidali dizugu.

en: Please enter your email address
eu: Zure ePosta helbidea:

en: Private archive file not found
eu: Artxibo Pribatua ez da aurkitu

en: No such list %(safelistname)s
eu: Zerrenda hau ez dago: %(safelistname)s

en: You're being a sneaky list owner!
eu: Zerrenda-jabe iheskorra zara benetan!

en: You are not authorized to delete this mailing list
eu: Ez zaude zerrenda hau ezabatzeko baimendurik

en: Mailing list deletion results
eu: Eposta zerrenda ezabatze emaitzak

en: You have successfully deleted the mailing list
        <b>%(listname)s</b>.
eu: <b>%(listname)s</b> posta zerrenda behar bezala
        ezabatu duzu.

en: There were some problems deleting the mailing list
            <b>%(listname)s</b>.  Contact your site administrator at %(sitelist)s
            for details.
eu: <b>%(listname)s</b> izeneko zerrenda ezabatzeko orduan
            arazoak izan dira.  Idatzi zerrenda kudeatzaileari helbide 
            honetara: %(sitelist)s.

en: Permanently remove mailing list <em>%(realname)s</em>
eu: <em>%(realname)s</em> Eposta zerrenda betirako ezabatu

en: Permanently remove mailing list %(realname)s
eu: %(realname)s posta zerrenda betirako ezabatu

en: This page allows you as the list owner, to permanently
        remove this mailing list from the system.  <strong>This action is not
        undoable</strong> so you should undertake it only if you are absolutely
        sure this mailing list has served its purpose and is no longer necessary.
    
        <p>Note that no warning will be sent to your list members and after this
        action, any subsequent messages sent to the mailing list, or any of its
        administrative addreses will bounce.
    
        <p>You also have the option of removing the archives for this mailing list
        at this time.  It is almost always recommended that you do
        <strong>not</strong> remove the archives, since they serve as the
        historical record of your mailing list.
    
        <p>For your safety, you will be asked to reconfirm the list password.
eu: Orrialde honek eskubidea ematen dizu, zerrendaren jabea zarenez,
        posta zerrenda hau betiko ezabatzeko. <strong>Horrek ez du atzera
        egiterik!</strong> Hortaz, zerrendak bere eginbeharra bete duela
        eta ezabatu egin nahi duzula erabat argi izan arte ez ezazu ezabatu.
    
        <p>Kontuan izan zerrendakideei ez zaiela inolako abisurik bidaliko,
        eta zerrenda ezabatu ondoren, zerrendara edo zerrenda kudeatzen duten helbideetara
        bidalitako mezu guztiak itzuli egingo zaizkiola bidaltzaileari.
    
        <p>Posta zerrenda honetako artxibo guztiak ezabatzeko aukera ere baduzu.
        Artxiboak <strong>ez</strong> ezabatzea gomendatzen dizugu,
        posta zerrendaren artxibo historikoa
        direlako.
    
        <p>Zure ziurtasunerako, zerrendaren pasahitza egiaztatzeko eskatuko dizugu.

en: List password:
eu: Zerrenda pasahitza:

en: Also delete archives?
eu: Fitxategiak ere ezabatu?

en: <b>Cancel</b> and return to list administration
eu: <b>Ezeztatu</b> eta itzuli zerrenda kudeaketa orrialdera

en: Delete this list
eu: Zerrenda hau ezabatu

en: Invalid options to CGI script
eu: CGI skripterako aukera okerra

en: %(realname)s roster authentication failed.
eu: %(realname)s zerrendaren egiaztapenak huts egin du.

en: You must supply a valid email address.
eu: ePosta helbide zuzen bat eman behar duzu.

en: The form is too old.  Please GET it again.
eu: Datu-orria iraungi da. Mesedez, eskuratu berriz ere.

en: Please take a few seconds to fill out the form before submitting it.
eu: Mesedez, bidali aurretik hartu denbora apur bat datu-orria betetzen.

en: The hidden token didn't match.  Did your IP change?
eu: Ezkutuko tokena ez dator bat. Zure IPa aldatu da?

en: There was no hidden token in your submission or it was corrupted.
eu: Zure bidalketan ez da ezkutuko tokenik iritsi edo baliteke okerra izatea.

en: You must GET the form before submitting it.
eu: Datu orria eskuratu behar duzu bidali aurretik.

en: You may not subscribe a list to itself!
eu: Ezin duzu zerrenda bat bere buruaren harpidedun egin

en: If you supply a password, you must confirm it.
eu: Pasahitza eman ondoren, berretsi egin behar duzu.

en: Your passwords did not match.
eu: Zure pasahitzak ez datoz bat.

en: Your subscription request has been received, and will soon be acted upon.
    Depending on the configuration of this mailing list, your subscription request
    may have to be first confirmed by you via email, or approved by the list
    moderator.  If confirmation is required, you will soon get a confirmation
    email which contains further instructions.
eu: Zerrendako harpidedun izateko eskaera jaso dugu, eta berehala aztertuko dugu.
    Posta zerrendaren konfigurazioaren arabera, harpidetza eskaera zuk zeuk berretsi
    beharko duzu, posta elektronikoz, edo moderatzialeak onartu beharko du.
    Zuk berrestea beharrezkoa bada, argibide gehiago emango dizkizun mezu bat jasoko duzu laster
    .

en: The email address you supplied is banned from this
            mailing list.  If you think this restriction is erroneous, please
            contact the list owners at %(listowner)s.
eu: Zuk emandako ePosta helbideak debekatuta du zerrenda
            honetan parte hartzea.  Debeku horrentzat arrazoirik ez dagoela
            uste baduzu, idatzi zerrenda jabeari %(listowner)s helbidera.

en: The email address you supplied is not valid.  (E.g. it must contain an
    `@'.)
eu: Zuk idatzitako helbidea ez da zuzena.  (adibidez, `@' ikurra behar
    du.)

en: Your subscription is not allowed because the email address you gave is
    insecure.
eu: Ezin da zure harpidetza eskaera onartu, zure ePosta helbidea ez
    delako ziurra.

en: Confirmation from your email address is required, to prevent anyone from
    subscribing you without permission.  Instructions are being sent to you at
    %(email)s.  Please note your subscription will not start until you confirm
    your subscription.
eu: Eskaera zure helbidetik berrestea behar dugu. Horrela, beste inork zure partez izenik
    ez ematea ziurtatzen dugu. Argibideak %(email)s helbidera bidali dira.
    Gogoan izan harpidetza ez dela onartuko zuk mezu baten bidez
    berretsi arte.

en: Your subscription request was deferred because %(x)s.  Your request has been
    forwarded to the list moderator.  You will receive email informing you of the
    moderator's decision when they get to your request.
eu: Zure harpidetza eskaera geratuta dago, arrazoi honegatik: %(x)s.  Moderatzaileari bidali zaio
    eta berak onartu beharko du.  Erabakia hartu bezain azkar jakinaraziko
    zaizu.

en: You are already subscribed.
eu: Dagoeneko harpidedun zara.

en: Mailman privacy alert
eu: Mailmanen Pribazitate Abisua

en: An attempt was made to subscribe your address to the mailing list
    %(listaddr)s.  You are already subscribed to this mailing list.
    
    Note that the list membership is not public, so it is possible that a bad
    person was trying to probe the list for its membership.  This would be a
    privacy violation if we let them do this, but we didn't.
    
    If you submitted the subscription request and forgot that you were already
    subscribed to the list, then you can ignore this message.  If you suspect that
    an attempt is being made to covertly discover whether you are a member of this
    list, and you are worried about your privacy, then feel free to send a message
    to the list administrator at %(listowner)s.
eu: Zure eposta harpidetzen saiatu da norbait posta zerrenda honetan: %(listaddr)s.
    Zu jadanik harpidetuta zaude.
    
    Aditzera eman nahi dizugu harpidetza ez dela publikoa, beraz agian pertsona
    gaizto bat zerrenda frogatzen aritu da harpidetuta nor dagoen jakin nahian. Hau
    pribatutasunaren urraketa izango litzateke utzi izan bagenio, baina ez diogu utzi
    
    Zuk zeuk eskatu baldin baduzu harpidetza lehendik harpidetuta zeundela ahaztu zaizulako,
    mezu hau ahaztu dezakezu. Susmoa baldin baduzu norbait ezkutna ari dela ezkutuan
    zure zerrenda honetako harpidetzaz jakin nahian eta pribatutasunaz kezka baduzu
    idatzi mezu bat zerrendako administratzaileari helbide honetara: %(listowner)s

en: This list does not support digest delivery.
eu: Zerrendak ez du onartzen mezuak bildumetan jasotzea.

en: This list only supports digest delivery.
eu: Zerrendak mezuak bildumetan jasotzeko aukera bakarrik ematen du.

en: You have been successfully subscribed to the %(realname)s mailing list.
eu: %(realname)s posta zerrendako harpidedun egin zara.

en: 
        confirm <confirmation-string>
            Confirm an action.  The confirmation-string is required and should be
            supplied by a mailback confirmation notice.
eu: 
        confirm <berrespen katea>
            Ekintza bat berretsi. Egiaztapen katea bearrezkoa da eta berau
            mezu batetan bidali dizugu

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: Invalid confirmation string.  Note that confirmation strings expire
    approximately %(days)s days after the initial request.  They also expire if
    the request has already been handled in some way.  If your confirmation has
    expired, please try to re-submit your original request or message.
eu: Egiaztapen kate okerra.  Kontuan izan egiaztapen kateak berresteko epea gutxi gorabehera
    %(days)s egunekoa dela, behin harpidetza eskaera egin ondoren.
    Eskaera nolabait kudeatu baldin bada ere iraungitzen da egiaztapen
    katea. Zure egiaztapena iraungitu bada, egin ezazu berriro harpidetza
    eskaera mesedez.

en: Your request has been forwarded to the list moderator for approval.
eu: Zure eskakizuna zerrenda moderatzaileari bidali zaio onar dezan.

en: You are not currently a member.  Have you already unsubscribed or changed
    your email address?
eu: Zu ez zara harpidedun une honetan.  Jadanik harpidetza ezabatu egin dezu
    edo helbidea aldatu?

en: You are currently banned from subscribing to this list.  If you think this
    restriction is erroneous, please contact the list owners at
    %(owneraddr)s.
eu: Zuk emandako ePosta helbideak debekatuta du zerrenda honetako harpidedun
    izatea. Debeku hori okerra dela uste baduzu, mesedez, idatzi zerrenda jabeari
    %(owneraddr)s helbidera.

en: You were not invited to this mailing list.  The invitation has been discarded,
    and both list administrators have been alerted.
eu: Ez zaude ePosta zerrenda honetara gonbidaturik. Gonbidapena ezerrezean geratu
    da eta eta zerrenda kudeatzaileei berri eman zaie.

en: Bad approval password given.  Held message is still being held.
eu: Onarpen pasahitz okerra eman duzu. Atxikitutako mezua oraindik atxikituta mantenduko dugu.

en: Confirmation succeeded
eu: Berrespena lortua

en: 
        echo [args]
            Simply echo an acknowledgement.  Args are echoed back unchanged.
eu: 
        echo [argumentoa]
           Jasotze agiri bat bidaltzen du soilik.  argumentoak ez dira aldatzen

en: 
        end
            Stop processing commands.  Use this if your mail program automatically
            adds a signature file.
eu: 
     end
         geratu komadoak prozesuatzez.  Zure eposta bezeroak automatikoki
              sinadura bat gehitzen badu erabili.

en: 
        help
            Print this help message.
eu: 
        help
            laguntza mezu hau erakutsi.

en: You can access your personal options via the following url:
eu: Zure aukera pertsonaletara sar zaitezke url honen bidez:

en: 
        info
            Get information about this mailing list.
eu: 
        info
            Eposta zerrenda honi buruz azalpen gehiago jasotzeko.

en: n/a
eu: ez dagokio

en: List name:    %(listname)s
eu: Zerrendaren izena:    %(listname)s

en: Description:  %(description)s
eu: Azalpena: %(description)s

en: Postings to:  %(postaddr)s
eu: Mezuak hona:  %(postaddr)s

en: List Helpbot: %(requestaddr)s
eu: Zerrendaren laguntza robota: %(requestaddr)s

en: List Owners:  %(owneraddr)s
eu: Zerrenda-jabeak: %(owneraddr)s

en: More information: %(listurl)s
eu: Argibide gehiago: %(listurl)s

en: The `join' command is synonymous with `subscribe'.
eu: 'join' agindua harpidetu -ren sinonimoa da.

en: The `leave' command is synonymous with `unsubscribe'.
eu: `leave' komandoa `ezabatu' -ren sinonimoa da.

en: 
        lists
            See a list of the public mailing lists on this GNU Mailman server.
eu: 
        lists
            GNU Mailma serbitzari honetako Eposta zerrenda publikoen zerrenda ikusi.

en: Public mailing lists at %(hostname)s:
eu: %(hostname)s guneko posta zerrenda irekiak hauexek dira:

en: %(i)3d. List name:   %(realname)s
eu: %(i)3d. Zerremda izena:   %(realname)s

en:      Description: %(description)s
eu:      Azalpena: %(description)s

en:      Requests to: %(requestaddr)s
eu:      Eskaerak hona egin: %(requestaddr)s

en: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<address>]
            Retrieve or change your password.  With no arguments, this returns
            your current password.  With arguments <oldpassword> and <newpassword>
            you can change your password.
    
            If you're posting from an address other than your membership address,
            specify your membership address with `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!).  Note that in this case the
            response is always sent to the subscribed address.
eu: 
        password [<pasahitz_zaharra> <pasahitz_berria>] [address=<ePosta helbidea>]
            Zure pasahitza aldatu edo eskuratu.  Argumenturik gabe, zure une honetako
            pasahitza bueltatzen du. <pasahitz_berria> eta <pasahitz_zaharra>
            argumentuez zure pasahitza alda dezakezu.
    
            Harpidetuta ez zauden beste helbide batetik idazten ari bazara, zehaztu
            zure harpidetza helbidea honela: 'address=<helbidea>' (ez jarri giltzik edo kakotxik
            epostaren inguruan!). Kontuan hartu kasu honetan erantzuna
            beti doala harpidetutako helbidera.

en: Your password is: %(password)s
eu: Zure pasahitza hau da: %(password)s

en: You are not a member of the %(listname)s mailing list
eu: Zu ez zara %(listname)s ePosta zerrendako harpidedun

en: You did not give the correct old password, so your password has not been
    changed.  Use the no argument version of the password command to retrieve your
    current password, then try again.
eu: Ez duzu zure pasahitz zaharra behar bezala idatzi eta, ondorioz, ezin izan da pasahitza
    aldatu. Erabili ezazu argumenturik gabeko 'password' bertsioa, egungo pasahitza
    jasotzeko, eta ondoren saiatu zaitez berriro.

en: 
    Usage:
eu: 
    Erabilera:

en: The `remove' command is synonymous with `unsubscribe'.
eu: `remove' adindua `ezabatu' -ren sinonimoa da.

en: 
        set ...
            Set or view your membership options.
    
            Use `set help' (without the quotes) to get a more detailed list of the
            options you can change.
    
            Use `set show' (without the quotes) to view your current option
            settings.
eu: 
        set ...
            Zure partaide aukerak ikusi edo aldatu.
    
            `set help' erabili (gako gabe) alda ditzazkezun aukerei buruz
            argibide gehiago jasotzeko.
    
            `set show' erabili (gako gabe) zure une honetako aukerak ikusi
            ahal izateko

en: 
        set help
            Show this detailed help.
    
        set show [address=<address>]
            View your current option settings.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            To set any of your options, you must include this command first, along
            with your membership password.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set ack on
        set ack off
            When the `ack' option is turned on, you will receive an
            acknowledgement message whenever you post a message to the list.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            When the `digest' option is turned off, you will receive postings
            immediately when they are posted.  Use `set digest plain' if instead
            you want to receive postings bundled into a plain text digest
            (i.e. RFC 1153 digest).  Use `set digest mime' if instead you want to
            receive postings bundled together into a MIME digest.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Turn delivery on or off.  This does not unsubscribe you, but instead
            tells Mailman not to deliver messages to you for now.  This is useful
            if you're going on vacation.  Be sure to use `set delivery on' when
            you return from vacation!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Use `set myposts off' to not receive copies of messages you post to
            the list.  This has no effect if you're receiving digests.
    
        set hide on
        set hide off
            Use `set hide on' to conceal your email address when people request
            the membership list.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Use `set duplicates off' if you want Mailman to not send you messages
            if your address is explicitly mentioned in the To: or Cc: fields of
            the message.  This can reduce the number of duplicate postings you
            will receive.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Use `set reminders off' if you want to disable the monthly password
            reminder for this mailing list.
eu: 
        set help
            Laguntza xehetu hau erakutsi.
    
        set show [address=<helbidea>]
            Uneko zure konfigurazio aukerak ikustea.  Zure harpidetza helbidea ez den
            beste batetik idazten ari bazara, zehaztu zure harpidetza helbidea
            hau jarriz: `address=<helbidea>' (giltzik ez jarri epostaren inguruan, eta kakotxik
            ere ez!).
    
        set authenticate <password> [address=<helbidea>]
            Zure aukeretako bat ezartzeko, lehenengo komando hau jarri behar duzu,
            zure harpidetza pasahitzarekin batera.  Harpidetuta zauden helbidea ez den
            beste batetik ari bazara, zehaztu zure harpidetza helbidea hau jarriz:
           `address=<helbidea>' (giltzik ez jarri epostaren inguruan, eta kakotxik
            ere ez!).
    
        set ack on
        set ack off
            `ack' aukera aktibatuta dagoenean, berrespen mezu bat jasoko duzu
            zerrendara mezu bat bidaltzen duzun bakoitzean.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            `digest' aukera ezgaituta dagoenean, mezuak posteatu bezain azkar
            jasoko dituzu.  Erabili `set digest plain' mezuak laburpen
            mezu bakarrean jaso nahi badituzu
            (i.e. RFC 1153 digest).  Erabili `set digest mime' mezuak elkarrekin
            bilduta MIME bilduma batean jaso nahi badituzu.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Mezuak ematea aktibatu edo desaktibatzeko. Aukera honekin ez duzu harpidetza
            uzten, baizik eta Mailman-ek ez dizkizu mezuak bidaliko.  Hau oso erabilgarria
            da oporretara baldin bazoaz.  Ziurtatu `set delivery on' ezartzen duzula
            oporretatik itzultzean!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Erabili `set myposts off' zuk idatzitako mezuen kopiak ez badituzu jaso nahi
            Honek ez du efekturik laburpenak jasotzen ari bazara.
    
        set hide on
        set hide off
            Erabili `set hide on' zure eposta ezkutatzeko jendeak harpidedunen zerrenda
            eskatzen duenean.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Erabili `set duplicates off' ez baduzu nahi Mailmanek mezuak bidaltzea
            zure helbidea To: edo Cc: eremuetan aipatzen bada
            Honekin jasotzen dituzun bidalketa bikoitzen kopurua gutxitu
            dezakezu.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Erabili `set reminders off' hilero egiten den pasahitz gogorarazpena 
            desgaitu nahi baduzu zerrenda honetarako.

en: Bad set command: %(subcmd)s
eu: Set agindu okerra: %(subcmd)s

en: Your current option settings:
eu: Zure egungo konfigurazioa:

en: off
eu: desaktibatu

en: on
eu: aktibatu

en:     digest plain
eu:     bilduma testu lauean

en:     digest mime
eu:      mime bilduma

en:     digest off
eu:     bildumak ezgaitu

en: delivery on
eu: delivery on (mezuak jaso)

en: delivery off
eu: delivery off (mezurik ez jaso)

en: by you
eu: zuk esanda

en: by the admin
eu: kudeatzaileak esanda

en: due to bounces
eu: erreboteak direla eta

en:     %(status)s (%(how)s on %(date)s)
eu:     %(status)s (%(how)s  %(date)s-(e)an)

en:     myposts %(onoff)s
eu:     nire mezuak %(onoff)s

en:     hide %(onoff)s
eu:     ezkutuan %(onoff)s

en:     duplicates %(onoff)s
eu:     duplikatuak %(onoff)s

en:     reminders %(onoff)s
eu:     hileroko gogorarazpenak %(onoff)s

en: You did not give the correct password
eu: Ez duzu pasahitz zuzena idatzi

en: Bad argument: %(arg)s
eu: Argumentu okerra: %(arg)s

en: Not authenticated
eu: Egiaztatu gabea

en: ack option set
eu: Zerrendak zure mezua jaso duela jakinarazten dizu (ack set)

en: digest option set
eu: Mezuak bidlumetan jaso (digest option)

en: delivery enabled
eu: bidalketa gaituta

en: delivery disabled by user
eu: bidalketa erabiltzaileak desgaitu du

en: myposts option set
eu: Norbere mezuak jaso (mypost option)

en: hide option set
eu: Zure helbidea ezkutatu (hide option)

en: duplicates option set
eu: Duplikaturik ez jaso (duplicates option)

en: reminder option set
eu: Pasahitza gogorarazi (reminder option)

en: stop is synonymous with the end command.
eu: stop komandoa end komandoaren sinonimo da

en: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<address>]
            Subscribe to this mailing list.  Your password must be given to
            unsubscribe or change your options, but if you omit the password, one
            will be generated for you.  You may be periodically reminded of your
            password.
    
            The next argument may be either: `nodigest' or `digest' (no quotes!).
            If you wish to subscribe an address other than the address you sent
            this request from, you may specify `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!)
eu: 
        subscribe [pasahitza] [digest|nodigest] [address=<helbidea>]
            Posta zerrenda honetan izena eman.  Pasahitza derrigorrezkoa da zerrenda
            hau uzteko, edo aukerak aldatzeko; ez baduzu pasahitzik idazten, sistemak berak
            sortuko du bat.  Lantzean behin gogoratu egingo dizugu
            pasahitza.
    
            Hurrengo argumentua `nodigest' edo `digest' izan daiteke (kakotsik gabe!).
            Harpidetza mezua bidaltzeko erabilitako helbidea ez den beste bat baldin bada
            harpidetu nahi duzuna, `address=<helbidea>' zehaztu behar duzu (kakotsik eta inolako
            markarik gabe).

en: Bad digest specifier: %(arg)s
eu: Bildumak gaizki zehaztuta: %(arg)s

en: No valid address found to subscribe
eu: Ez da helbide egokirik aurkitu harpidetzeko

en: The email address you supplied is banned from this mailing list.
    If you think this restriction is erroneous, please contact the list
    owners at %(listowner)s.
eu: Zuk emandako ePosta helbideak debekatuta du zerrenda honetako harpidedun
    izatea. Debeku hori okerra dela uste baduzu, mesedez, idatzi zerrenda jabeari
    %(listowner)s helbidera.

en: Mailman won't accept the given email address as a valid address.
    (E.g. it must have an @ in it.)
eu: Mailman-ek ezin du emandako helbidea ontzat eman
    (adib. beintzat @ 1 eduki behar du)

en: Your subscription is not allowed because
    the email address you gave is insecure.
eu: Zue eposta helbidea ez denez zihurra
    hapidetza eskakizuna ez da onartu.

en: You are already subscribed!
eu: Dagoeneko bazara harpidedun!

en: No one can subscribe to the digest of this list!
eu: Inor ezin da zerrenda honetako bildumetara harpidetu!

en: This list only supports digest subscriptions!
eu: Zerrenda honek bilduma harpidetzak bakarrik onartzen ditu!

en: Your subscription request has been forwarded to the list administrator
    at %(listowner)s for review.
eu: Zure harpidetza eskaera kudeatzaileari bidali zaio
    %(listowner)s helbidera, berak gainbegira dezan.

en: Subscription request succeeded.
eu: Harpidetza onartu egin da.

en: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Unsubscribe from the mailing list.  If given, your password must match
            your current password.  If omitted, a confirmation email will be sent
            to the unsubscribing address. If you wish to unsubscribe an address
            other than the address you sent this request from, you may specify
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!)
eu: 
        unsubscribe [pasahitza] [address=<helbidea>]
            Posta zerrenda utzi.  Pasahitza idazten baduzu, zerrenda honetakoarekin bat
            etorri beharko du.  Idatzi ezean, konfirmazio-mezu bat bidaliko zaizu
            zure helbidera. Zure eskaera egiteko erabilitako helbidea ez den beste bat
            baldin bada zerrendatik ezabatu nahi duzuna, `address=<helbidea>'
            adierazi beharko duzu (kakotsik eta inolako markarik gabe)

en: %(address)s is not a member of the %(listname)s mailing list
eu: %(address)s ez da %(listname)s ePosta zerrendako partaide

en: Your unsubscription request has been forwarded to the list administrator for
    approval.
eu: Zerrenda uzteko egindako eskaera kudeatzaileari bidali zaio gainbegira
    dezan.

en: You gave the wrong password
eu: Okerreko pasahitza eman duzu

en: Unsubscription request succeeded.
eu: Zerrenda uzteko eskaera onartu egin da.

en: 
        who
            See the non-hidden members of this mailing list.
        who password
            See everyone who is on this mailing list. The password is the
            list's admin or moderator password.
eu: 
        who
            Zerrenda honetan ezkutuak ez diren harpidedun guztiak ikusteko.
        who pasahitza
            Zerrenda honetako guztiak ikusteko. Pasahitzak zerrendako
            administratzaile edo moderatzailearena izan behar du.

en: 
        who password [address=<address>]
            See the non-hidden members of this mailing list.  The roster is
            limited to list members only, and you must supply your membership
            password to retrieve it.  If you're posting from an address other
            than your membership address, specify your membership address with
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!). If you provide the list's admin or moderator password,
            hidden members will be included.
eu: 
        who pasahitza [address=<helbidea>]
            Ezkutuak ez diren posta zerrendako kide guztien izenak ikusi.  Zerrenda hori
            zerrendakideek bakarrik ikus dezakete; harpidedun pasahitza nahitaezkoa da
            zerrenda ikusteko.  Zure harpide-helbidea ez den beste batetik
            egin baduzu eskaera hau, `address=<helbidea>'
            adierazi (kakotsik eta beste inolako markarik gabe). Administratzaile edo
            moderatzailearen pasahitza ematen baduzu, ezkutuko harpidedunak ere
            jasoko dituzu

en: 
        who password
            See everyone who is on this mailing list.  The roster is limited to
            list administrators and moderators only; you must supply the list
            admin or moderator password to retrieve the roster.
eu: 
        who pasahitza
            Posta zerrenda honetako harpide guztien zerrenda ikusi.
            Zerrenda hori kudeatzaileek eta moderatzaileek bakarrik ikus dezakete;
            zerrenda lortzeko zure pasahitza sartu.

en: You are not allowed to retrieve the list membership.
eu: Ez duzu baimenik zerrendakideen izenak jasotzeko.

en: This list has no members.
eu: Zerrendak ez du partaiderik.

en: Non-digest (regular) members:
eu: Mezuak banaka jasotzen dituzten harpidedunak:

en: Digest members:
eu: Mezuak bildumetan jasotzen dituzten harpidedunak:

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Asturian
eu: Asturiera

en: Catalan
eu: Katalana

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: German
eu: Alemaniera

en: English (USA)
eu: Ingelesa (AEB)

en: Spanish (Spain)
eu: Gaztelania (Espainia)

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Persian
eu: Persiera

en: Finnish
eu: Finlandiera

en: French
eu: Frantsesa

en: Galician
eu: Galiziera

en: Greek
eu: Grekera

en: Hebrew
eu: Hebraiera

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Italian
eu: Italiera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Korean
eu: Koreera

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Dutch
eu: Almeaniera

en: Norwegian
eu: Norvegiera

en: Polish
eu: Poloniera

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Portuguese (Brazil)
eu: Brasileko Portugesa

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Serbian
eu: Serbiarra

en: Swedish
eu: Suediera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Ukrainian
eu: Ukrainera

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Chinese (China)
eu: Txinera (Txina)

en: Chinese (Taiwan)
eu: Txinera (Taiwan)

en: Note: Since this is a list of mailing lists, administrative
    notices like the password reminder will be sent to
    your membership administrative address, %(addr)s.
eu: Oharra: Hau posta zerrenden zerrenda bat izanik,
    kudeaketaren inguruko kontuak (adibidez pasahitza gogorarazteko mezuak)
    kudeaketarako helbidera bidaliko zaizkizu: %(addr)s.

en:  (Digest mode)
eu:  (Mezu-Bilduma)

en: Welcome to the "%(realname)s" mailing list%(digmode)s
eu: Ongi etorri "%(realname)s" %(digmode)s posta zerrendara

en: You have been unsubscribed from the %(realname)s mailing list
eu: Ondoko zerrenda hau utzi egin duzu: %(realname)s

en: %(listfullname)s mailing list reminder
eu: %(listfullname)s posta zerrendaren gogorarazpena

en: No reason given
eu: Ez da arrazoirik eman

en: Hostile subscription attempt detected
eu: Harpidetza gaizto baten saiakera igerri da

en: %(address)s was invited to a different mailing
    list, but in a deliberate malicious attempt they tried to confirm the
    invitation to your list.  We just thought you'd like to know.  No further
    action by you is required.
eu: %(address)s beste eposta zerrendara gonbidatua izan da
    baina nahita eginiko sahiakera gaizto batetan beraiek gonbidapena zure
    zerrendan egiaztatzen saiatu dira.  Jakin nahi izango zenuela pentsatu
    dugu. Ez da zure aldetik akziorik espero.

en: You invited %(address)s to your list, but in a
    deliberate malicious attempt, they tried to confirm the invitation to a
    different list.  We just thought you'd like to know.  No further action by you
    is required.
eu: Zuk %(address)s zure eposta zerrendara gonbidatu duzu
    baina nahita eginiko sahiakera gaizto batetan beraiek gonbidapena beste
    zerrenda batetan egiaztatzen saiatu dira.  Jakin nahi izango  zenuela pentsatu
    dugu. Ez da zure aldetik akziorik espero.

en: %(listname)s mailing list probe message
eu: %(listname)s posta zerrendaren gogorarazpena

en: For some unknown reason
eu: Arrazoi ezezagunen bategatik

en: Your message was rejected
eu: Zure mezua ez da onartu

en: Archiving Options
eu: Gordetze aukerak

en: List traffic archival policies.
eu: Zerrenda fitxategi trafiko politikak

en: Archive messages?
eu: Mezuak gorde?

en: private
eu: pribatua

en: public
eu: publikoa

en: Is archive file source for public or private archival?
eu: Fitxategia, artxibo publiko ala pribatuen iturri da?

en: Monthly
eu: Hilero

en: Quarterly
eu: Lauhilero

en: Yearly
eu: Urtero

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: How often should a new archive volume be started?
eu: Zein maitazunekin nahi duzu fitxategi bolumen berria astea?

en: Auto-responder
eu: Erantzun Automatikoak

en: Auto-responder characteristics.<p>
    
    In the text fields below, string interpolation is performed with
    the following key/value substitutions:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>gets the name of the mailing list</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>gets the list's listinfo URL</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>gets the list's -request address</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>gets the list's -owner address</em>
    </ul>
    
    <p>For each text field, you can either enter the text directly into the text
    box, or you can specify a file on your local system to upload as the text.
eu: Auto-erantzunagiluaren ezaugarriak.<p>
    
    In the text fields below, string interpolation is performed with
    the following key/value substitutions:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>eposta zerrendaren izena ematen du</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>zerrenda argibide  URL-aren helbidea ematen du</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>zerrendaren eskakizun helbidea ematen du</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>zerrendaren jabearen helbidea ematen du</em>
    </ul>
    
    <p>Aukera bkoitzean, textu kaxan zuzen sar dezakezu textua edo bestela
    textu fitxategi bat aukera dezakezu.

en: Should Mailman send an auto-response to mailing list
                 posters?
eu: Mailmanek erantzun automatikoa bidali beharko liekete zerrendakideei?

en: Auto-response text to send to mailing list posters.
eu: Zerrendara idazten dutenei auto erantzun textua.

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -owner address?
eu: Mailmanek automatikoki erantzun behar al die -owner helbidera idazten duten
                 zerrendakideei?

en: Auto-response text to send to -owner emails.
eu: -owner helbidean jasotzen diren mezuei automatikoki bidali behar zaien erantzuna.

en: Yes, w/discard
eu: Bai, eta baztertu

en: Yes, w/forward
eu: Bai, eta bidali

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -request address?  If you choose yes, decide whether you want
                 Mailman to discard the original email, or forward it on to the
                 system as a normal mail command.
eu: Mailmanek -request helbidera jasotako postei auto-erantzun mezua
                 bidali behar al du? Bai erantzuten baduzu, mailmanek noiz
                 mezua ezeztatu behar dituen erabaki, edo posta komando normal
                 bat bezala sistemara abidali behar al duen.

en: Auto-response text to send to -request emails.
eu: -request helbidean jasotzen diren mezuei automatikoki bidaliko zaien erantzuna.

en: Number of days between auto-responses to either the mailing
                 list or -request/-owner address from the same poster.  Set to
                 zero (or negative) for no grace period (i.e. auto-respond to
                 every message).
eu: Erabiltzaile berdinari bidaltzen zaizkion erantzun automatikoen arteko
                egun kopurua (bai posta zerrendatik, bai -request/-owner helbideetatik).
                 Zero (edo negatiboa) jarriz gero, mezu bakoitzari automatikoki erantzuten
                 zaio.

en: Bounce processing
eu: Erreboteen Kudeaketa

en: These policies control the automatic bounce processing system
                in Mailman.  Here's an overview of how it works.
    
                <p>When a bounce is received, Mailman tries to extract two pieces
                of information from the message: the address of the member the
                message was intended for, and the severity of the problem causing
                the bounce.  The severity can be either <em>hard</em> or
                <em>soft</em> meaning either a fatal error occurred, or a
                transient error occurred.  When in doubt, a hard severity is used.
    
                <p>If no member address can be extracted from the bounce, then the
                bounce is usually discarded.  Otherwise, each member is assigned a
                <em>bounce score</em> and every time we encounter a bounce from
                this member we increment the score.  Hard bounces increment by 1
                while soft bounces increment by 0.5.  We only increment the bounce
                score once per day, so even if we receive ten hard bounces from a
                member per day, their score will increase by only 1 for that day.
    
                <p>When a member's bounce score is greater than the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">bounce score
                threshold</a>, the subscription is disabled.  Once disabled, the
                member will not receive any postings from the list until their
                membership is explicitly re-enabled (either by the list
                administrator or the user).  However, they will receive occasional
                reminders that their membership has been disabled, and these
                reminders will include information about how to re-enable their
                membership.
    
                <p>You can control both the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">number
                of reminders</a> the member will receive and the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequency</a> with which these reminders are sent.
    
                <p>There is one other important configuration variable; after a
                certain period of time -- during which no bounces from the member
                are received -- the bounce information is
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">considered
                stale</a> and discarded.  Thus by adjusting this value, and the
                score threshold, you can control how quickly bouncing members are
                disabled.  You should tune both of these to the frequency and
                traffic volume of your list.
eu: Hauek dira Mailmanek errebote automatikoak prozesatzeko duen sistema automatikoa
                kudeatzen duten arauak. Hau da, gutxi gorabehera, sistemak nola egiten duen bere lana.
    
                <p>Errebote bat jasotzen denean, mezu horretatik bi informazio ateratzen ahalegintzen
                da Mailman: mezua jaso behar zuen zerrendakidearen helbidea,
                eta errebotea eragin duen arazoaren larritasuna.
                Arazoa <em>larria</em> edo <em>arina</em> izan daiteke,
                arazoa behin betikoa edo behin-behinekoa den arabera.
                Zalantzazko kasuetan larritzat joko da.
    
                <p>Errebote-mezutik harpidearen helbidea lortzea ezinezkoa bada,
                errebotea baztertu egingo da.  Bestela, harpide bakoitzari
               <em>errebote kontatzaile</em> bat egokituko zaio, eta
                erreboteak jaso ahala, kontatzaileak zenbatu egingo ditu.
                Errebote larrien kasuan 1 gehitzen da; arinen kasuan,
                0,5 besterik ez. Kontatzailea egunean behin bakarrik eguneratzen da; hau da,
                nahiz eta egun berean ehundaka errebote jaso helbide jakin batetik,
                kontatzaileak bakarra gehituko du.
    
                <p>Harpide baten errebote kopuruak
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">gehiegizko erreboteen
                muga</a> gainditzen duenean, harpidetza ezgaitu egiten zaio. Zerrendakideak ez du
                zerrendatik mezu gehiago jasoko harpidetza berriro gaitu arte
                (bai berak, edo zerrendako kudeatzaileak).
                Dena dela, lantzean behin mezuak bidaliko zaizkio,
                harpidetza ezgaitu zaiola gogoraraziz, eta harpidetza
                atzera gaitzeko argibideekin.
    
                <p>Aldagai bi hauek kontrola ditzakezu:
                harpidedunak jasoko dituen
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">jakinarazpen mezuen
                kopurua</a>
                eta mezuak bidaltzeko
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval" >maiztasuna<a>.
    
                <p>Beste aldagai garrantzitsu bat ere konfigura daiteke. Erreboterik
                jasotzen ez den epe baten ostean,
                erreboteen inguruko informazioa
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">baztertu
                egiten da</a>. Horrela, balio hau eta gehiegizko erreboteen muga zehaztuz,
                mezuak jasotzeko arazoak dituzten harpideak zein azkar ezgaitu nahi
                diren erabaki daiteke.  Aldagai horiek zerrendako trafikoaren eta maiztasunaren arabera
                doitu beharko lirateke.

en: Bounce detection sensitivity
eu: Erreboteak antzemateko sentikortasuna

en: Should Mailman perform automatic bounce processing?
eu: Mailmanek automatikoki eman behar die erantzuna erreboteei?

en: By setting this value to <em>No</em>, you disable all
                 automatic bounce processing for this list, however bounce
                 messages will still be discarded so that the list administrator
                 isn't inundated with them.
eu: Hemen <em>Ez</em> ipintzen bada, erreboteak kudeatzeko modu
                 automatikoa desaktibatu egiten duzu; hala ere, kontuan izan errebote-mezuak
                 baztertu egingo direla, kudeatzaileak jasotako mezuek ez dezaten gainezka
                 egin.

en: The maximum member bounce score before the member's
                 subscription is disabled.  This value can be a floating point
                 number.
eu: Harpideduna posta zerrendatik bota aurretik egon daitekeen errebote kopuru
                 maximoa. Balio hau koma mugikorduna izan
                 daiteke.

en: Each subscriber is assigned a bounce score, as a floating
                 point number.  Whenever Mailman receives a bounce from a list
                 member, that member's score is incremented.  Hard bounces (fatal
                 errors) increase the score by 1, while soft bounces (temporary
                 errors) increase the score by 0.5.  Only one bounce per day
                 counts against a member's score, so even if 10 bounces are
                 received for a member on the same day, their score will increase
                 by just 1.
    
                 This variable describes the upper limit for a member's bounce
                 score, above which they are automatically disabled, but not
                 removed from the mailing list.
eu: Harpidedun bakoitzak errebote puntuazio bat du, koma mugikor
                 moduan emana. Harpidedun batengandik Mailmanek errebote
                 bat jasotzen duen unean, puntuazio hori handitzen da. Errebote
                 gogorrekin (errore larriak direnean) puntuazioari 1 gehitzen zaio.
                 Aldiz, errebote bigunek (behin-behineko erroreak) puntuazioari
                 0.5 gehitzen diote. Eguneko errebote bakarrak kontatzen da 
                 erabiltzaile baten puntuazioan, beraz nahiz eta egun berean
                 erabiltzaile batek 10 errebote egin, bere puntuazioa puntu bakarrean
                 handituko da.
    
                 Aldagai honek adierazten du erabiltzaile baten errebote puntuazio
                 muga, eta balio horretatik aurrera automatikoki desgaituko da,
                 baina ez da zerrendatik kenduko.

en: The number of days after which a member's bounce information
                 is discarded, if no new bounces have been received in the
                 interim.  This value must be an integer.
eu: Erreboteen inguruko informazioa baztertzeko, erreboterik jaso gabe bete beharreko
                 epea. Zenbaki osoa behar du.

en: How many <em>Your Membership Is Disabled</em> warnings a
                 disabled member should get before their address is removed from
                 the mailing list.  Set to 0 to immediately remove an address from
                 the list once their bounce score exceeds the threshold.  This
                 value must be an integer.
eu: Zenbat aldiz jaso behar da <em>Harpidetza Ezgaituta</em> mezua
                 harpidedun bat zerrendatik betiko bota aurretik.
                 Aukeratzen duzuna 0 bada, erreboteen muga gainditu bezain azkar
                 ezabatuko da harpidea posta zerrendatik. Balio horrek
                 zenbaki osoa izan behar du.

en: The number of days between sending the <em>Your Membership
                 Is Disabled</em> warnings.  This value must be an integer.
eu: <em>Harpietza Ezgaituta</em> mezuen arteko egun tartea.
                 Zenbaki osoa behar du izan.

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Should Mailman send you, the list owner, any bounce messages
                 that failed to be detected by the bounce processor?  <em>Yes</em>
                 is recommended.
eu: Mailmanek zuri bidali behar dizkizu, zerrenda jabea zaren aldetik,
                 sistemak antzematen ez dituen erreboteak? <em>Bai</em>
                 aukeratzea gomendatzen da.

en: While Mailman's bounce detector is fairly robust, it's
                 impossible to detect every bounce format in the world.  You
                 should keep this variable set to <em>Yes</em> for two reasons: 1)
                 If this really is a permanent bounce from one of your members,
                 you should probably manually remove them from your list, and 2)
                 you might want to send the message on to the Mailman developers
                 so that this new format can be added to its known set.
    
                 <p>If you really can't be bothered, then set this variable to
                 <em>No</em> and all non-detected bounces will be discarded
                 without further processing.
    
                 <p><b>Note:</b> This setting will also affect all messages sent
                 to your list's -admin address.  This address is deprecated and
                 should never be used, but some people may still send mail to this
                 address.  If this happens, and this variable is set to
                 <em>No</em> those messages too will get discarded.  You may want
                 to set up an
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">autoresponse
                 message</a> for email to the -owner and -admin address.
eu: Mailmanek erreboteak ezagutzeko duen sistema oso sendoa den arren
                 ezinezkoa da munduko errebote formato guztiak detektatzea.
                 Hobe duzu aukera honi <em>Bai</em> esatea, bi arrazoigatik: 1)
                 Harpidedunen baten behin betiko errebotea bada,
                 ziurrenik zerrendatik ezabatu beharko zenuke, eskuz; eta 2)
                 mezua Mailman sistema hobetzen duen lantaldeari bidali diezaiokezu
                 errebote formato berri hau ere Mailmanek ezagutzen dituenen artean sartzeko.
    
                 <p>Ez baduzu horrelako lanik hartzerik nahi, aukera ezazu
                 <em>Ez</em> eta sistemak ezagutzen ez dituen erreboteak
                 ezabatu egingo dira zuzenean.
    
                 <p><b>Oharra:</b> Aukera honek eragina du zure zerrendako -admin
                 helbidera bidaltzen diren mezuetan. Helbide hori desagertzekotan dago, eta
                 ez zenuke erabili beharko; baina, beharbada, oraindik helbide horretara idazten
                 duen zerrendakideren bat izango da.  Horrela bada, eta aldagai horretan
                 <em>Ez</em> aukeratu bada, mezu horiek ezabatu egingo dira. Nahi baduzu,
                 -owner eta -admin helbideetan jasotako mezuentzat
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">erantzun
                 automatikoa</a> konfigura dezakezu.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's bounce score to be incremented?
eu: Mailmanek jakinarazi behar al dizu zuri, zerrendaren jabeari, erreboteak
                 direla eta errebote puntuazioa handitzen zaionean harpidedun
                 bati?

en: Setting this value to <em>Yes</em> will cause Mailman to
                 send a notice including a copy of the bounce message to the list
                 owners whenever a bounce increments a member's bounce score but
                 doesn't cause a disable or a probe to be sent.
eu: Honen balioa <em>Yes</em> jartzean Mailmanek abisu bat bidaliko dio
                 zerrendaren jabeari errebotatutako mezuaren kopia batekin
                 errebote batek harpidedun baten errebote puntuazio handitzen
                 duenean baina ez duenean ezgaitze edo froga bat bidali.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's subscription to be disabled?
eu: Mailmanek jakinarazi behar al dizu, erreboteak direla eta
                 harpide bat ezgaitu egin dela?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member's delivery is disabled due to excessive bounces.
                 An attempt to notify the member will always be made.
eu: <em>Ez</em> aukeratuz gero, zuk ez duzu jasoko
                 harpideak erreboteengatik ezgaitzen direnean,
                 zerrenda jabeari bidaltzen zaion mezurik.
                 Edozelan ere, harpidedunari beti jakinaraziko zaio.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member to be unsubscribed?
eu: Mailmanek jakinarazi behar al dizu, errebote kopurua gainditzeagatik
                 harpidedun bat zerrendatik bota egin dela?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member is unsubscribed due to excessive bounces.  An
                 attempt to notify the member will always be made.
eu: Balio honetan <em>Ez</em> ezarriaz norlameal harpidedun
                 baten errebote gehiegiren erruz harpidetza ezabatzean zerrenda
                 jabeari bidaltzen zaion mezua ez bidaltzea egingo duzu.
                 Harpidedunari abisatzeko saiakera bai egingo da.

en: Bad value for <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s
eu: Balio okerra <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s

en: Content&nbsp;filtering
eu: Edukien&nbsp;Iragazketa

en: Forward to List Owner
eu: Zerrenda jabeari bidali

en: Preserve
eu: Gorde

en: Policies concerning the content of list traffic.
    
                <p>Content filtering works like this: when a message is
                received by the list and you have enabled content filtering, the
                individual attachments are first compared to the
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">filter
                types</a>.  If the attachment type matches an entry in the filter
                types, it is discarded.
    
                <p>Then, if there are <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass types</a>
                defined, any attachment type that does <em>not</em> match a
                pass type is also discarded.  If there are no pass types defined,
                this check is skipped.
    
                <p>After this initial filtering, any <tt>multipart</tt>
                attachments that are empty are removed.  If the outer message is
                left empty after this filtering, then the whole message is
                discarded.
    
                <p> Then, each <tt>multipart/alternative</tt> section will
                be replaced by just the first alternative that is non-empty after
                filtering if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/collapse_alternatives"
                >collapse_alternatives</a> is enabled.
    
                <p>Finally, any <tt>text/html</tt> parts that are left in the
                message may be converted to <tt>text/plain</tt> if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >convert_html_to_plaintext</a> is enabled and the site is
                configured to allow these conversions.
eu: Zerrendako trafikoaren edukiaren inguruko politika.
    
                <p>Edukiaren iragazpenak horrela egiten du lan: zerrendan mezu bat
                jasotzen den bakoitzean, edukien iragazpena gaitu baduzu,
                artxibo erantsiak
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">iragazitako
                eduki-motekin</a> erkatzen dira. Erantsi mota iragazkiak lehenetsitakoekin bat badator,
                baztertu egiten da.
    
                <p>Gero, <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">onartutako eduki-motak</a>
                definitu badira, zerrenda horretan <em>ez</em> dauden artxibo erantsiak ere
                baztertu egiten dira.  Ez bada inongo erantsirik onartzen,
                urrats hau ez da betetzen.
    
                <p>Hasierako iragazpen horren ostean, hutsik dagoen edozein erantsi <tt>multipart</tt>
                ere ezabatu egiten da.  Prozesu horren ostean mezua hutsik geratzen
                bada, orduan mezu osoa ezabatzen da.
    
               <p> Ondoren, <tt>multipart/alternative</tt> atala bakoitza, iragazpenaren ostean
                hutsik geratu ez den lehenengo ordezkoekin betetzen dira baldin eta 
                <a href="?VARHELP=contentfilter/collapse_alternatives"
                ></a> aktibatuta baldin badago.
    
                <p>Amaitzeko, mezuan geratzen diren <tt>text/html</tt> zatiak,
                <tt>text/plain</tt> itxurara bihurtzen dira; betiere,
                <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >convert_html_to_plaintext</a> aukera aktibatuta badago, eta zerbitzariak horrelako
                itzulpenak onartzen baditu.

en: Should Mailman filter the content of list traffic according
                 to the settings below?
eu: Mailmanek zerrendako trafikoaren edukia iragazi behar al du,
                 ondorengo parametroak kontuan izanda?

en: Remove message attachments that have a matching content
                 type.
eu: Eduki mota hauekin bat datozen artxibo erantsiak ezabatu.

en: Use this option to remove each message attachment that
                 matches one of these content types.  Each line should contain a
                 string naming a MIME <tt>type/subtype</tt>,
                 e.g. <tt>image/gif</tt>.  Leave off the subtype to remove all
                 parts with a matching major content type, e.g. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Blank lines are ignored.
    
                 <p>See also <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> for a content type whitelist.
eu: Erabili aukera hau, eduki tipo jakin bateko erantsiak
                 ezbatzeko.  Lerro bakoitzean MIME jakin baten
                 erreferentzia sartuko da. Erreferentzia bikoitza izan daiteke, <tt>type/subtype</tt>,
                 hau da, adibidez, <tt>image/gif</tt>.  Subtipoa hutsik utzita
                 eduki mota horretako guztiak ezabatuko dira, esate baterako <tt>image</tt>.
    
                 <p>Lerro hutsei ez zaie jaramonik egiten.
    
                 <p>Ikusi baita ere <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 content type.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
eu: Ezagutzen ez diren gehitutako fitxategi moetak ezabatu behar
                 al dira? Hutsik utzi iragazki moeta hau ez
                 erabiltzeko.

en: Use this option to remove each message attachment that does
                 not have a matching content type.  Requirements and formats are
                 exactly like <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Note:</b> if you add entries to this list but don't add
                 <tt>multipart</tt> to this list, any messages with attachments
                 will be rejected by the pass filter.
eu: Aukera hau jasotako mezuetako gehigarri moeta ez denean eduki zerrendan
                 agertzen gehigarriak ezaba ditezen erabili.  Gehigarri moetak
                 horrela sartu behar dira:<a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Oharra:</b>Zuk sarrerak gehitzen nbadituzu baina ez duzu
                 <tt>zati anitz<tt>-erik gehitzen zerrendara;gehigarritik duen mezu guztia
                 ukatua izango da filtroagatik.

en: Remove message attachments that have a matching filename
                 extension.
eu: Fitxategi luzapen  hauekin bat datozen artxibo erantsiak ezabatu.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 filename extension.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
eu: Ezabatu ondoko fitxategi luzapen honekin bat ez datozen
                artxibo erantsiak. Hutsik utzi iragazki mota hau ez
                erabiltzeko.

en: Should Mailman collapse multipart/alternative to its
                 first part content?
eu: Mailmanek multipart/alternative motako erantsiak beraien
                lehen zatiko edukira sinplifikatzea nahi duzu?

en: Should Mailman convert <tt>text/html</tt> parts to plain
                 text?  This conversion happens after MIME attachments have been
                 stripped.
eu: <tt>text/html</tt> itxurako zatiak testu lauera bihurtu behar al ditu
                 Mailmanek?  Bihurketa hori MIME erantsiak ezabatu ondoren
                 egiten da.

en: Action to take when a message matches the content filtering
                 rules.
eu: Mezu batek iragazpen-arauekin bat egiten duenean egin beharrekoak.

en: One of these actions is taken when the message matches one of
                 the content filtering rules, meaning, the top-level
                 content type matches one of the <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, or the top-level content type does
                 <strong>not</strong> match one of the
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, or if after filtering the subparts of the
                 message, the message ends up empty.
    
                 <p>Note this action is not taken if after filtering the message
                 still contains content.  In that case the message is always
                 forwarded on to the list membership.
    
                 <p>When messages are discarded, a log entry is written
                 containing the Message-ID of the discarded message.  When
                 messages are rejected or forwarded to the list owner, a reason
                 for the rejection is included in the bounce message to the
                 original author.  When messages are preserved, they are saved in
                 a special queue directory on disk for the site administrator to
                 view (and possibly rescue) but otherwise discarded.  This last
                 option is only available if enabled by the site
                 administrator.
eu: Ekintza hauetako bat egingo da mezuak iragazki erregelaren batekin
                 bat egiten duenean, hau da, eduki motak bat egiten duenean <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a> hauetako batekin edo eduki motak
                <strong>ez</strong> duenean <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> hauetako batekin, edo baldin eta mezuaren
                 zatiak iragazi ondoren, mezua hutsik gelditzen bada.
    
                 <p>Kontutan izan ekintza hau ez dela egiten mezua iragazi
                 ondoren edukia gelditzen bada mezuan. Kasu horretan mezua
                 harpidedunei bidaltzen zaie.
    
                 <p>Mezuak ezestean, errejistro log bat gordetzen da
                 ezetsitako mezuaren Message-ID-arekin. Mezuak ezetsiak edo zerrendaren
                 jabeari berbideratzen zaizkionean, ezespenaren arrazoia ematen zaio
                 mezuaren bidaltzaileari. Mezuak gordetzen direnean karpeta berezi
                 batean gordetzen dira zerbitzarian gunearen administratzaileak
                 aztertu (eta agian erreskatatzeko) baina bestela zaborretara
                 botatzen dira. Azken aukera hau guneko administratzaileak aktibatu 
                 behar izaten du.

en: Bad MIME type ignored: %(spectype)s
eu: MIME okerrari jaramonik ez: %(spectype)s

en: Digest options
eu: Mezu-bildumen Ezaugarriak

en: Batched-delivery digest characteristics.
eu: Atal honetan zerrenda honetako mezu-bildumen ezaugarriak zehaztu ahal izango dituzu.

en: Can list members choose to receive list traffic bunched in digests?
eu: Harpidedunek badute aukerarik mezu guztiak egunean behin bildumetan jasotzeko?

en: Digest
eu: Mezu-Bilduma

en: Regular
eu: Arrunta

en: Which delivery mode is the default for new users?
eu: Zein bidaltze moeta da lehenetsia erabiltzaile berrientzat?

en: Plain
eu: Testu laua

en: When receiving digests, which format is default?
eu: Mezuak bildumetan jasotzeko orduan, zein da lehenetsitako formatua?

en: How big in Kb should a digest be before it gets sent out?  0 implies no maximum size.
eu: Zenbateko tamaina (Kb) behar du gehienez bilduma batek, bidaltzeko? 0 jartzean ez da maximorik zehazten.

en: Should a digest be dispatched daily when the size threshold isn't reached?
eu: Nahiz eta neurri horretara ez heldu, bilduma egunero bidali behar da?

en: Header added to every digest
eu: Mezu-bildumei gehitu beharreko sarrera-burua.

en: Text attached (as an initial message, before the table of contents) to the top of digests.
eu: Mezu-bildumen hasieran erantsi beharreko testua (sarrera gisa, eduki-taularen aurretik).

en: Footer added to every digest
eu: Mezu-bildumei gehitu beharreko oina.

en: Text attached (as a final message) to the bottom of digests.
eu: Mezu-bildumei amaieran erantsi beharreko testua (bukaera gisa).

en: How often should a new digest volume be started?
eu: Zein maiztazunez nahi duzu mezu-bilduma berria hastea?

en: When a new digest volume is started, the volume number is
                 incremented and the issue number is reset to 1.
eu: Mezu-bilduma berria hasten denean, bildumaren zenbakia +1 izango da,
                 eta mezuaren zenbakia berriro zerotik hasiko da.

en: Should Mailman start a new digest volume?
eu: Mezu-bilduma berria hasi behar du Mailmanek?

en: Setting this option instructs Mailman to start a new volume
                 with the next digest sent out.
eu: Galdera honi baietz erantzunez, Mailmanek mezu-bilduma bat bidaliko du,
                 eta jarraian berria hasiko.

en: Should Mailman send the next digest right now, if it is not
                 empty?
eu: Mezu-bilduma orain bidali behar al da (hutsik egon ezean)?

en: The next digest will be sent as volume
                %(volume)s, number %(number)s
eu: Hurrengo mezu-bildumak zenbaki hauek izango ditu:
                %(volume)s bilduma, %(number)s zenbakia.

en: A digest has been sent.
eu: Mezu-bilduma bat bidali da.

en: There was no digest to send.
eu: Ez zegoen mezu-bildumarik bidaltzeko.

en: Invalid value for variable: %(property)s
eu: Aldagai honentzat balio okerra: %(property)s

en: Bad email address for option %(property)s: %(error)s
eu: %(property)s ezaugarriarentzat helbide okerra: %(error)s

en: The following illegal substitution variables were
                    found in the <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Your list may not operate properly until you correct this
                    problem.
eu: Ondorengo ordezkatze-aldagai okerrak aurkitu dira
                    <code>%(property)s</code> katean:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Baliteke arazo hori  konpondu arte zure zerrendak akatsak izatea.

en: Your <code>%(property)s</code> string appeared to
                        have some correctable problems in its new value.
                        The fixed value will be used instead.  Please
                        double check that this is what you intended.
eu: <code>%(property)s</code> kateak akatsak zituen, baina
                        konpondu egin ahal izan da.
                        Balio berria erabiliko da.  Mesedez, egiaztatu ea
                        emaitza hau zen nahi zenuena.

en: General Options
eu: Ezaugarri Orokorrak

en: Conceal the member's address
eu: Ezkutatu zerrendakidearen helbidea

en: Acknowledge the member's posting
eu: partaideen mezuak baieztatu.

en: Do not send a copy of a member's own post
eu: Zerrendara bidalitako mezuen kopiarik ez jaso

en: Filter out duplicate messages to list members (if possible)
eu: Mezu duplikatuak iragazi (ahal bada)

en: Fundamental list characteristics, including descriptive
                info and basic behaviors.
eu: Zerrendaren oinzarrizko ezaugarriak, deskripzioa eta
                argibide laburrak.

en: General list personality
eu: Zerrendaren ezaugarri nagusiak

en: The public name of this list (make case-changes only).
eu: Zerrendaren izen publikoa (letra larriak bakarrik aldatu)

en: The capitalization of this name can be changed to make it
                 presentable in polite company as a proper noun, or to make an
                 acronym part all upper case, etc.  However, the name will be
                 advertised as the email address (e.g., in subscribe confirmation
                 notices), so it should <em>not</em> be otherwise altered.  (Email
                 addresses are not case sensitive, but they are sensitive to
                 almost everything else :-)
eu: Izenari letra larriak ipintzeko aukera dago, besteak beste, konpainiaren izenarekin
                 bat etorri dadin, letra larriak dituzten akronimoak idazteko...
                 Hala ere, izena helbide elektronikoen itxurarekin iragarriko da
                 (adibidez, harpidetza baieztatzeko bidalitako mezuetan...).
                 Beraz, <em>ez</em> da komeni izena aldatzea.  (Mezu elektronikoetan
                 letra larriak ez dira ezberdintzen, baina beste kontu guztietarako
                 bai :-)

en: The list administrator email addresses.  Multiple
                 administrator addresses, each on separate line is okay.
eu: Kudeatzailearen ePosta helbidea. Bat baino gehiago onartzen
                 da, baina bakoitza lerro batean.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the <a href="?VARHELP=general/moderator">email
                 addresses of the list moderators</a>.  Note that the field you
                 are changing here specifies the list administrators.
eu: Posta zerrenda bakoitzak bi zeregin edo lan izango ditu lotuta.
                 <em>Zerrenda kudeatzaileak</em> posta zerrendaren parametro
                 guztien gaineko kontrola dutenak dira. Kudeaketa orrialdeak erabiliz,
                 zerrendako edozein aldagai aukeratu eta aldatzeko eskubidea dute.
    
                 <p><em>Zerrenda moderatzaileek</em> baimen gutxiago dituzte;
                 ezin dituzte zerrendako aukera guztiak aldatu, baina
                 onartzeke dauden eskaera administratiboak kudea ditzakete
                 (esate baterako harpidetza eskaerak onartzea edo baztertzea, eta
                 atxikita dauden mezuak kudeatzea). Jakina, <em>zerrenda
                 kudeatzaileak</em> ere egin ditzake eginkizun horiek.
    
                 <p>Kudeaketa lanak moderatzaileen eta kudeatzaileen artean banatu
                 ahal izateko,
                 <a href="passwords">pasahitzak ezarri beharko dituzu</a>,
                 eta <a href="?VARHELP=general/moderator">
                 moderatzaileen helbideak</a> eman. Kontuan izan hemen aldatzen dituzun eremuak
                 zerrenda kudeatzaileak zehazten dituela.

en: The list moderator email addresses.  Multiple
                 moderator addresses, each on separate line is okay.
eu: Zerrenda moderatzailearen helbide eletronikoa.  Bat baino gehiago onartzen da,
                 baina bakoitza lerro batean idatzi.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the email addresses of the list moderators in
                 this section.  Note that the field you are changing here
                 specifies the list moderators.
eu: Posta zerrenda bakoitzak bi zeregin edo lan izango ditu lotuta.
                 <em>Zerrenda kudeatzaileak</em> posta zerrendaren parametro
                 guztien gaineko kontrola dutenak dira. Kudeaketa orrialdeak erabiliz,
                 zerrendako edozein aldagai aukeratu eta aldatzeko eskubidea dute.
    
                 <p><em>Zerrenda moderatzaileek</em> baimen gutxiago dituzte;
                 ezin dituzte zerrendako aukera guztiak aldatu, baina
                 onartzeke dauden eskaera administratiboak kudea ditzakete
                 (esate baterako harpidetza eskaerak onartzea edo baztertzea, eta
                 atxikita dauden mezuak kudeatzea). Jakina, <em>zerrenda
                 kudeatzaileak</em> ere egin ditzake eginkizun horiek.
    
                 <p>Kudeaketa lanak moderatzaileen eta kudeatzaileen artean banatu
                 ahal izateko,
                 <a href="passwords">pasahitzak ezarri beharko dituzu</a>,
                 beheko atalean. Gainera, moderatzaileen helbide elektronikoak ere idatzi beharko dituzu.
                 Ikusiko duzun bezala, aldatzen diren eremuak zerrenda kudeatzen dutenenak dira.

en: A terse phrase identifying this list.
eu: Zerrendaren izaera laburbiduko duen esaldi labur bat.

en: This description is used when the mailing list is listed with
                    other mailing lists, or in headers, and so forth.  It should
                    be as succinct as you can get it, while still identifying what
                    the list is.
eu: Azalpen labur hori zure posta zerrenda beste batzuen alboan zerrendatzen
                    denean erabiliko da, baita sarrera-buruetan eta antzekoetan ere.
                    Ahalik eta laburren izaten ahalegindu zaitez.

en: An introductory description - a few paragraphs - about the
                 list.  It will be included, as html, at the top of the listinfo
                 page.  Carriage returns will end a paragraph - see the details
                 for more info.
eu: Zerrendaren inguruko azalpenak emateko paragrafo gutxi batzuk.
                 Zerrendaren informazio orriaren gaineko aldean sartuko da, html gisa.
                 Paragrafoa amaitzeko return-ak erabili. Xehetasun gehiago
                 argibideen atalean.

en: The text will be treated as html <em>except</em> that
                 newlines will be translated to &lt;br&gt; - so you can use links,
                 preformatted text, etc, but don't put in carriage returns except
                 where you mean to separate paragraphs.  And review your changes -
                 bad html (like some unterminated HTML constructs) can prevent
                 display of the entire listinfo page.
eu: Testua html gisa erabiliko da, lerro aldaketak <em>izan ezik</em>,
                 &lt;br&gt;  itzuliko direlako; beraz, loturak, aurreformateatutako testuak,
                 eta abarrak erabil ditzakezu, baina ez ezazu return-ik ipini paragrafo artean ez bada.
                 Egiazta itzazu aldaketak, html orrietako akatsek
                 orri osoa ez ikustea eragin dezaketelako.

en: Prefix for subject line of list postings.
eu: Zerrendara bidaliko diren mezuetan Gaia lerroan agertuko den laburdura.

en: This text will be prepended to subject lines of messages
                 posted to the list, to distinguish mailing list messages in
                 mailbox summaries.  Brevity is premium here, it's ok to shorten
                 long mailing list names to something more concise, as long as it
                 still identifies the mailing list.
                 You can also add a sequential number by %%d substitution
                 directive. eg.; [listname %%d] -> [listname 123]
                                (listname %%05d) -> (listname 00123)
eu: Hitz edo testu hori izango da zerrendan jasotako mezu guztietan Gaia lerroan
                 agertuko dena, posta zerrenda honetako mezuak zeintzuk diren adieraziz.
                 Laburra izatea ezinbestekoa da, eta posta zerrenda luzeen izenak
                 moztea komeni da. Nahikoa da posta zerrenda identifikatzeko balio
                 izatea.
                 Zenbaki sekuentzial bat ere gehitu dezakezu, %%d ordezkapen direktiba bidez. 
                 adibidez: [zerrendaizena %%d] -> [zerrendaizena 123]
                                    (zerrendaizena %%05d) -> (zerrendaizena 00123)

en: Wrap Message
eu: Bildutako Mezua

en: Replace the From: header address with the list's posting
                 address to mitigate issues stemming from the original From:
                 domain's DMARC or similar policies.
eu: Ordezkatu From: goiburuko helbidea zerrendaren posteatze helbidearekin
                 From: eremuaren DMARC edo antzerako politikek eragindako arazoak
                 saihesteko.

en: Hide the sender of a message, replacing it with the list
                 address (Removes From, Sender and Reply-To fields)
eu: Zerrendaren helbidea erabiliz mezu bidaltzailearena ezkutau
                (`From', `Sender' eta `Reply to' eremuak ezabatzen ditu)

en: <tt>Reply-To:</tt> header munging
eu: <tt>Reply-To:</tt>  buru zehatza

en: Should any existing <tt>Reply-To:</tt> header found in the
                 original message be stripped?  If so, this will be done
                 regardless of whether an explict <tt>Reply-To:</tt> header is
                 added by Mailman or not.
eu: Jatorrizko mezuan aurkitzen diren <tt>Reply-To:</tt> goiburuak
                 ezabatu egin behar dira?  Horrela bada, ez da kontuan hartuko ea
                 Mailmanek <tt>Reply-To:</tt> goiburu bat gehitzen duen ala ez.

en: Explicit address
eu: Helbide explizitua

en: Poster
eu: Bidaltzailea

en: This list
eu: Zerrenda hau

en: Where are replies to list messages directed?
                 <tt>Poster</tt> is <em>strongly</em> recommended for most mailing
                 lists.
eu: Nora bidaliko dira zerrendako mezuen erantzunak?
                 <tt>Bidaltzailea</tt> aukeratzea <em>oso</em> gomendagarria da.

en: This option controls what Mailman does to the
                 <tt>Reply-To:</tt> header in messages flowing through this
                 mailing list.  When set to <em>Poster</em>, no <tt>Reply-To:</tt>
                 header is added by Mailman, although if one is present in the
                 original message, it is not stripped.  Setting this value to
                 either <em>This list</em> or <em>Explicit address</em> causes
                 Mailman to insert a specific <tt>Reply-To:</tt> header in all
                 messages, overriding the header in the original message if
                 necessary (<em>Explicit address</em> inserts the value of <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, select <tt>Explicit address</tt> and set the
                 <tt>Reply-To:</tt> address below to point to the parallel
                 list.
eu: Aukera honen bitartez, posta zerrenda honetako mezuetan
                 <tt>Reply-To:</tt> goiburuarekin zer egin behar den zehaztuko duzu.
                 <em>Bidaltzailea</em> aukeratzen baduzu, ez da inolako
                  <tt>Reply-To:</tt> goibururik gehitzen, nahiz eta jatorrizko mezuetako
                 goiburuak ez diren ezabatzen. <em>Zerrenda hau</em> edo
                 <em>Helbide esplizitua</em> aukeratuz, Mailmanek <tt>Reply-To:</tt>
                 goiburu jakin bat sartuko du mezu guztietan,
                 behar izanez gero, jatorrizko mezuaren goiburua ezabatuz.
                 (<em>Helbide esplizitua</em> aukeratuz balio hau sartuko du: <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
     
                 <p>Arrazoi asko dago <tt>Reply-To:</tt> goiburua ez ezabatzeko
                 edo berria sartzeko. Lehenik eta behin, bidaltzaile askoren kasuan
                 <tt>Reply-To:</tt> goiburua modu berezi batean konfiguratuta izan behar
                  dute erantzunak emateko. Bestalde, <tt>Reply-To:</tt> eraldatuz,
                 zailagoa izango da erantzun pribatuak ematea.  Ikus <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> webgunea gai honi buruzko
                 datu gehiago izateko. Edo bestela <a
                 ref="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Useful</a>.
    
                 <p>Posta zerrenda batzuetan mugatuta dago mezuak bidaltzeko aukera
                 eta eztabaida zerrenda paralelo bat dute. Adibidez, `patches'  edo
                 `checkin' zerrendak. Horietan, software aldaketak kontrolatutako bertsio
                 sistema baten bitartez gauzatzen dira, baina aldaketen inguruko eztabaidak
                 zerrenda irekietan izan ohi dira.  Horrelako posta zerrendak
                 kudeatzeko, aukera ezazu <tt>Helbide esplizitua</tt> eta sartu
                 <tt>Reply-To:</tt> helbidea zerrenda paraleloan
                 apuntatzeko.

en: Explicit <tt>Reply-To:</tt> header.
eu: <tt>Reply-To:</tt> goiburu esplizitua.

en: This is the address set in the <tt>Reply-To:</tt> header
                 when the <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 option is set to <em>Explicit address</em>.
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, specify the explicit <tt>Reply-To:</tt> address here.  You
                 must also specify <tt>Explicit address</tt> in the
                 <tt>reply_goes_to_list</tt>
                 variable.
    
                 <p>Note that if the original message contains a
                 <tt>Reply-To:</tt> header, it will not be changed.
eu: Hauxe da <tt>Reply-To:</tt> goiburuan helbidea sartzeko aukera.
                 Sartu helbidea <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 aukeran <em>Helbide esplizitua</em> hautatu duzunean.
    
                 <p>Arrazoi asko dago <tt>Reply-To:</tt> goiburua ez ezabatzeko
                 edo berria sartzeko. Lehenik eta behin, bidaltzaile askoren kasuan
                 <tt>Reply-To:</tt> goiburua modu berezi batean konfiguratuta izan behar
                  dute erantzunak emateko. Bestalde, <tt>Reply-To:</tt> eraldatuz,
                 zailagoa izango da erantzun pribatuak ematea.  Ikus<a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> webgunea gai honi buruzko
                 datu gehiago izateko. Edo bestela <a
            href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a>.
    
                 <p>Posta zerrenda batzuetan mugatuta dago mezuak bidaltzeko aukera
                 eta eztabaida zerrenda paralelo bat dute. Adibidez, `patches'  edo
                 `checkin' zerrendak. Horietan, software aldaketak kontrolatutako bertsio
                  sistema baten bitartez gauzatzen dira, baina aldaketen inguruko eztabaidak
                 zerrenda irekietan izan ohi dira  Horrelako posta zerrendak
                 kudeatzeko, sartu ezazu <tt>Reply-To:</tt> helbidea hemen.
                 <tt>reply_goes_to_list</tt> aldagaian ere
                 <tt>Explicit address</tt> aukeratu beharko
                 duzu.
    
                 <p>Kontuan izan jatorrizko mezuak
                 <tt>Reply-To:</tt> goiburua badu, ez dela aldatuko.

en: Umbrella list settings
eu: Enbor-zerrendaren konfigurazioa

en: Send password reminders to, eg, "-owner" address instead of
                 directly to user.
eu: Pasahitz gogorarazlea bidali, adib, "-owner" helbidera
                 edo zuzenean erabiltzaileari.

en: Set this to yes when this list is intended to cascade only
                 to other mailing lists.  When set, meta notices like
                 confirmations and password reminders will be directed to an
                 address derived from the member's address - it will have the
                 value of "umbrella_member_suffix" appended to the member's
                 account name.
eu: Baietz esan, baldin eta zerrenda honek bakarrik beste zerrenda batzuei
                 banatu behar badizkie mezuak. Aukera hau gaitzean,
                 jakinarazpenak eta antzeko mezuak zerrenda honen
                 helbidetik eratorritako helbide batera bideratuko dira.
                 Erabiltzailearen izenak "umbrella_member_suffix"
                 balioa izango du erantsita.

en: Suffix for use when this list is an umbrella for other
                 lists, according to setting of previous "umbrella_list"
                 setting.
eu: Zerrenda honek bere mezuak beste zerrenda batzuei bidaltzen dienean
                 erabili beharreko atzizkia, aurreko  "umbrella_list" aukeran
                 ezarritako konfigurazioaren arabera.

en: When "umbrella_list" is set to indicate that this list has
                 other mailing lists as members, then administrative notices like
                 confirmations and password reminders need to not be sent to the
                 member list addresses, but rather to the owner of those member
                 lists.  In that case, the value of this setting is appended to
                 the member's account name for such notices.  `-owner' is the
                 typical choice.  This setting has no effect when "umbrella_list"
                 is "No".
eu: "umbrella_list" aktibatuta dagoenean, esan nahi du enbor-zerrenda honek
                 beste zerrenda batzuk dituela bere azpian, adar gisa, harpidedun.
                 Zerrendaren jakinarazpenak eta pasahitzak, zerrendetako harpidedunei
                 baino, zerrenden jabeei bidaliko zaizkie.
                 Kasu honetan, aukera horren balioa
                 zerrendakidearen erabiltzaile izenari erantsiko zaio.
                 Aukerarik arruntena '-owner' izan ohi da. Aukera honek ez
                 du eraginik "umbrella_list" balioa "Ez" denean.

en: Send monthly password reminders?
eu: Pasahitza gogorarazteko mezuak hilero bidali?

en: Turn this on if you want password reminders to be sent once
                 per month to your members.  Note that members may disable their
                 own individual password reminders.
eu: Pasahitza gogorarazteko mezua hilean behin bidali nahi baduzu, aukera hau aktibatu.
                 Kontuan izan harpidedunek desaktibatu egin dezaketela aukera hori
                 euren aukeren orrian.

en: List-specific text prepended to new-subscriber welcome
                 message
eu: Zerrendakide berriei ongietorria emanez bidaltzen zaien mezuaren sarreran
                 erantsiko den testua.

en: This value, if any, will be added to the front of the
                 new-subscriber welcome message.  The rest of the welcome message
                 already describes the important addresses and URLs for the
                 mailing list, so you don't need to include any of that kind of
                 stuff here.  This should just contain mission-specific kinds of
                 things, like etiquette policies or team orientation, or that kind
                 of thing.
    
                 <p>Note that this text will be wrapped, according to the
                 following rules:
                 <ul><li>Each paragraph is filled so that no line is longer than
                         70 characters.
                     <li>Any line that begins with whitespace is not filled.
                     <li>A blank line separates paragraphs.
                 </ul>
eu: Harpidedun berriei bidaltzen zaien ongietorri mezuan testuren bat gehitzea nahi bada,
                 hauxe izango da testu hori. Ongietorri mezuan, berez,
                 automatikoki, zerrendari buruzko argibideak, eta URL eta helbide garrantzitsuenak
                 sartzen dira; zuk ez duzu horrelakoetaz arduratu behar.
                 Hemen, sartzekotan, zerrendaren politika zein den eta antzeko gaiak
                 sar ditzakezu.
    
                 <p>Kontuan izan testu hau ondoko arauak jarraituz lerrokatuko dela:
                 <ul><li>Paragrafo bakoitzak ezingo du 70 karaktere baino gehiago izan.
                     <li>Hutsune batekin hasten diren lerroak ez dira osatzen.
                     <li>Lerro hutsak paragrafoak banatzen ditu.
                 </ul>

en: Send welcome message to newly subscribed members?
eu: Zerrendakide berriei ongietorri mezua bidali?

en: Turn this off only if you plan on subscribing people manually
                 and don't want them to know that you did so.  This option is most
                 useful for transparently migrating lists from some other mailing
                 list manager to Mailman.
eu: Aukera hau kendu, bakarrik, harpideak zuk zeuk eta eskuz onartu nahi badituzu,
                 eta ez baduzu nahi beraiek horrela egiten duzula jakin dezaten. Aukera hau oso
                 erabilgarria da zerrendak beste sistema batetik Mailmanera automatikoki
                 igaro nahi badituzu.

en: Text sent to people leaving the list.  If empty, no special
                 text will be added to the unsubscribe message.
eu: Zerrenda uzten duten pertsonei bidaliko zaien mezua. Hutsik balego ez
                 da textu berezirik gehituko agurtze mezuari.

en: Send goodbye message to members when they are unsubscribed?
eu: Zerrenda utzi dutenei mezu bat bidali agur esanez?

en: Should the list moderators get immediate notice of new
                 requests, as well as daily notices about collected ones?
eu: Zerrenda moderatzaileek eskakizun bat ailatu bezain laster 
                 berria jaso behar a du? era berean egunero egiteko
                 dauden eskakizunen bilduma bat bidaliko zaio ?

en: List moderators (and list administrators) are sent daily
                 reminders of requests pending approval, like subscriptions to a
                 moderated list, or postings that are being held for one reason or
                 another.  Setting this option causes notices to be sent
                 immediately on the arrival of new requests as well.
eu: Zerrenden moderatzaileei (eta zerrenden kudeatzaileei) egunero bidaliko zaie
                 mezu bat, kudeatu beharreko kontuekin, esate baterako, zerrenda moderatuen
                 kasuan onartzeke dauden eskaerak, arrazoiren bategatik atxikita dauden
                 mezuen zerrenda... Aukera hori hautatuz, eskaerak heldu ahala
                 bidaliko zaizkie.

en: Should administrator get notices of subscribes and
                 unsubscribes?
eu: Kudeatzaileak izan behar al du, zerrendan sartzeko eta zerrenda uzteko egindako
                 eskaeren berri?

en: Send mail to poster when their posting is held for approval?
eu: Bidaltzaileari oharra bidali bere mezua onarpen zain dagoenean?

en: Additional settings
eu: Aukera gehiago

en: Emergency moderation of all list traffic.
eu: Zerrendako trafikoaren larrialdiko moderazioa.

en: When this option is enabled, all list traffic is emergency
                 moderated, i.e. held for moderation.  Turn this option on when
                 your list is experiencing a flamewar and you want a cooling off
                 period.
eu: Aukera hau hautatzen bada, trafiko guztia moderatuko da,
                 mezuak atxikiz. Aktibatu aukera hau, adibidez,
                 zerrendakideen artean irainak azaltzen badira, eta zerrendako giroa
                 lasaitu nahi denean.

en: Default options for new members joining this list.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">
eu: Zerrendakide berrientzat lehenetsitako aukerak.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">

en: When a new member is subscribed to this list, their initial
                 set of options is taken from this variable's setting.
eu: Zerrendakide berrien hasierako ezaugarriak
                 aldagai-segida horretatik hartuko dira.

en: (Administrivia filter) Check postings and intercept ones
                 that seem to be administrative requests?
eu: (Iragazki administratiboa) Mezuak begiratu, eta eskaera administratiboak
                 diruditenak atzeman?

en: Administrivia tests will check postings to see whether it's
                 really meant as an administrative request (like subscribe,
                 unsubscribe, etc), and will add it to the the administrative
                 requests queue, notifying the administrator of the new request,
                 in the process.
eu: Iragazki administratiboek mezu guztiak begiratu, iragazi, eta eskaera administratiboak
                 diruditenak atzeman egingo ditu (adibidez, harpidetza eskaerak,
                 zerrenda uzteko eskaerak, eta abar). Kudeatzeko mezuen zerrendara gehituko
                 ditu, kudeatzaileari horren berri emanez.

en: Maximum length in kilobytes (KB) of a message body.  Use 0
                 for no limit.
eu: Mezuaren gehienezko tamaina (KB). Erabili 0 mugarik jarri nahi ez bada.

en: Maximum number of members to show on one page of the
                 Membership List.
eu: Harpidedunen zerrenda orri bakoitzean azalduko diren
                    harpidedunen kopuru maximoa.

en: Host name this list prefers for email.
eu: Zerrenda honek nahiago duen makinaren helbidea.

en: The "host_name" is the preferred name for email to
                 mailman-related addresses on this host, and generally should be
                 the mail host's exchanger address, if any.  This setting can be
                 useful for selecting among alternative names of a host that has
                 multiple addresses.
eu: "host_name" da sistema honetan Mailmanekin zerikusia duten helbideentzat
                 izenik gogokoena; eskuarki, horrexek behar luke mezu-trukerako
                 sistemaren helbidea.  Aukera hau egokia izan daiteke makina batek
                 izan ditzakeen helbideen artean hautatzeko.

en: Should messages from this mailing list include the
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>) headers?  <em>Yes</em> is highly
                     recommended.
eu: Zerrenda honetako mezuek
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     behar dute goiburuan? (Hau da, <tt>List-*</tt>).
                     <em>Bai</em> erantzutea gomendatzen da.

en: Should postings include the <tt>List-Post:</tt> header?
eu: <tt>List-Post:</tt> goiburua gehitu mezuetan?

en: The <tt>List-Post:</tt> header is one of the headers
                 recommended by
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 However for some <em>announce-only</em> mailing lists, only a
                 very select group of people are allowed to post to the list; the
                 general membership is usually not allowed to post.  For lists of
                 this nature, the <tt>List-Post:</tt> header is misleading.
                 Select <em>No</em> to disable the inclusion of this header. (This
                 does not affect the inclusion of the other <tt>List-*:</tt>
                 headers.)
eu: <tt>List-Post:</tt> goiburua da
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>-an
                 gomendatuetako bat. Edozelan ere, <em>iragarpenerako bakarrik</em> diren posta
                 zerrendetan, oso gutxi dira zerrendara mezuak igortzeko aukera dutenak;
                 harpide gehienek ez dute horretarako baimenik. Horrelako zerrendetan,
                 <tt>List-Post:</tt> goiburua nahasgarria da.
                 Goiburu hau ez dadin agertu, aukera ezazu <em>Ez</em>.
                 (Horrek ez du eraginik izango <tt>List-*:</tt> itxurako beste goiburu batzuetan.)

en: Should the <tt>Sender</tt> header be rewritten for this
                     mailing list to avoid stray bounces?  <em>Yes</em> is
                     recommended.
eu: Zerrenda honetan <tt>bidaltzailea</tt> goiburua berridatzi
                 beharko litzateke errebote faltsuak eragozteko? <em>Bai</em>
                 aukeratzea gomendatzen da.

en: Discard held messages older than this number of days.
                Use 0 for no automatic discarding.
eu: Egun kopuru honen ondoren atxikituta jarraitzen
                  duten mezuak ezabatu. Erabili 0 ez baduzu
                  mezuak ezabatzea nahi.

en: <b>real_name</b> attribute not
                changed!  It must differ from the list's name by case
                only.
eu: <b>real_name</b> atributua ez da aldatu
                Letra larrien bidez bakarrik ezberdindu behar da zerrendaren izenetik.

en: <b>admin_member_chunksize</b> attribute not
                changed!  It must be an integer > 0.
eu: <b>admin_member_chunksize</b> atributua ez da aldatu!
                Zenbaki osoa izan behar du,  > 0.

en: You cannot add a Reply-To: to an explicit
                address if that address is blank.  Resetting these values.
eu: Ezin duzu gehitu Reply-To goibururik: helbide esplizitura
                helbidea hutsik badago. Balio hauek leheneratzen.

en: Language&nbsp;options
eu: Hizkuntza&nbsp;Aukerak

en: Natural language (internationalization) options.
eu: Bertako hizkuntzaren aukera (internazionalizazioa).

en: Default language for this list.
eu: Zerrenda honetarako lehenetsitako hizkuntza.

en: This is the default natural language for this mailing list.
                 If <a href="?VARHELP=language/available_languages">more than one
                 language</a> is supported then users will be able to select their
                 own preferences for when they interact with the list.  All other
                 interactions will be conducted in the default language.  This
                 applies to both web-based and email-based messages, but not to
                 email posted by list members.
eu: Hauxe izango da posta zerrenda honen hizkuntza.
                 <a href="?VARHELP=language/available_languages">Hizkuntza bat baino
                 gehiago</a> onartzen baditu, erabiltzaileak berea aukeratu ahal izango du
                 zerrenda honetan parte hartzeko orduan. Beste kasuetan,
                 lehenetsitako hizkuntza izango da lan-hizkuntza.
                 Aukera hori aplikatuko zaie, bai web bidez ikusitako mezuei, zein posta
                 elektronikoei, baina ez harpidedunek bidalitako mezuei.

en: Languages supported by this list.
eu: Zerrenda honek onartzen dituen hizkuntzak.

en: These are all the natural languages supported by this list.
                 Note that the
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">default
                 language</a> must be included.
eu: Hauexek dira zerrenda honek onartzen dituen hizkuntzak.
                 Kontuan izan
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">lehenetsitako
                 hizkuntza</a> bertan egon beharko dela.

en: Always
eu: Beti

en: As needed
eu: Behar denean

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Encode the
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">subject
                 prefix</a> even when it consists of only ASCII characters?
eu: Nahiz eta ASCII karaktereak bakarrik izan,
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">gaiaren aurrizkia</a>
                 kodetu?

en: If your mailing list's default language uses a non-ASCII
                 character set and the prefix contains non-ASCII characters, the
                 prefix will always be encoded according to the relevant
                 standards.  However, if your prefix contains only ASCII
                 characters, you may want to set this option to <em>Never</em> to
                 disable prefix encoding.  This can make the subject headers
                 slightly more readable for users with mail readers that don't
                 properly handle non-ASCII encodings.
    
                 <p>Note however, that if your mailing list receives both encoded
                 and unencoded subject headers, you might want to choose <em>As
                 needed</em>.  Using this setting, Mailman will not encode ASCII
                 prefixes when the rest of the header contains only ASCII
                 characters, but if the original header contains non-ASCII
                 characters, it will encode the prefix.  This avoids an ambiguity
                 in the standards which could cause some mail readers to display
                 extra, or missing spaces between the prefix and the original
                 header.
eu: Zure posta zerrendarentzat lehenetsitako hizkuntzak ASCII ez diren
                 karaktere multzoa badarabil, eta aurrizkiak ASCII ez diren karaktereak baditu,
                 aurrizkia estandarren arabera kodetuko da beti.
                 Dena dela, zure aurrizkiak ASCII karaktereak
                 baditu, aukera honetan <em>Inoiz ere ez</em>  hauta dezakezu
                 aurrizkien kodeketa ezgaitzeko.  Horrela, ASCII ez diren kodeak
                 egoki ulertzeko zailtasunak dituzten erabiltzaileek
                 arazo gutxiago izango dute Gaia goiburuak irakurtzeko
                 orduan.
    
                 <p>Kontuan izan, baina, zure posta helbideak goiburu
                 kodetuak eta ez-kodetuak jasotzen baditu, <em>Behar Denean</em>
                 aukera gaitu dezakezula. Aukera hori eginez, goiburuak ASCII kodeak
                 bakarrik dituenean, Mailmanek ez ditu ASCII aurrizkiak kodetuko;
                 goiburu originalak ASCII ez diren kodeak baditu, aldiz, orduan
                 bai kodetuko du aurrizkia.  Horrek anbiguotasuna sahiestuko du estandarretan;
                 bestela, hartzaile batzuen mezuetan, aurrizkiaren eta jatorrizko
                 goiburuaren artean hutsune gehiegi (edo gutxiegi) ager
                 daitezke.

en: Membership&nbsp;Management...
eu: Harpidetzaren&nbsp;Kudeaketa

en: Membership&nbsp;List
eu: Harpidedunen&nbsp;Zerrenda

en: Mass&nbsp;Subscription
eu: Harpidetzak&nbsp;Taldean&nbsp;Egin

en: Mass&nbsp;Removal
eu: Harpidetzak&nbsp;Taldean&nbsp;Ezereztatu

en: Address&nbsp;Change
eu: Helbide&nbsp;Aldaketa

en: Non-digest&nbsp;options
eu: Mezu&nbsp;Arrunten&nbsp;Ezaugarriak

en: Policies concerning immediately delivered list traffic.
eu: Zerrendako mezuak heldu ahala banatzeko politika.

en: Can subscribers choose to receive mail immediately, rather
                 than in batched digests?
eu: Harpidedunek aukera dezakete ea mezuak heldu ahala jaso nahi dituzten,
                 edo bildumetan jaso nahi dituzten?

en: Full Personalization
eu: Dena pertsonalizatu

en: Should Mailman personalize each non-digest delivery?
                     This is often useful for announce-only lists, but <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">read the details</a>
                     section for a discussion of important performance
                     issues.
eu: Mezu arruntak ere personalizatu behar al ditu Mailmanek?
                     Erabilgarria izaten da iragarkiak bidaltzen dituzten zerrendetan.
                     Irakurri <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">xehetasunak</a>
                     atala gai garrantzitsuak aztertzen dituelako.

en: Normally, Mailman sends the regular delivery messages to
                     the mail server in batches.  This is much more efficent
                     because it reduces the amount of traffic between Mailman and
                     the mail server.
    
                     <p>However, some lists can benefit from a more personalized
                     approach.  In this case, Mailman crafts a new message for
                     each member on the regular delivery list.  Turning this
                     feature on may degrade the performance of your site, so you
                     need to carefully consider whether the trade-off is worth it,
                     or whether there are other ways to accomplish what you want.
                     You should also carefully monitor your system load to make
                     sure it is acceptable.
    
                     <p>Select <em>No</em> to disable personalization and send
                     messages to the members in batches.  Select <em>Yes</em> to
                     personalize deliveries and allow additional substitution
                     variables in message headers and footers (see below).  In
                     addition, by selecting <em>Full Personalization</em>, the
                     <code>To</code> header of posted messages will be modified to
                     include the member's address instead of the list's posting
                     address.
    
                     <p>When personalization is enabled, a few more expansion
                     variables can be included in the <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">message header</a> and
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">message footer</a>.
    
                     <p>These additional substitution variables will be available
                     for your headers and footers, when this feature is enabled:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
                             coerced to lower case.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
                             that the user is subscribed with.
                         <li><b>user_password</b> - The user's password.
                         <li><b>user_name</b> - The user's full name.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
                             page.
                     </ul>
eu: Gehienetan, Mailmanek mezuak bildumetan bidaltzen dizkie
                     harpidedunei.  Askoz eraginkorragoa da,
                     Mailmanen eta zerbitzariaren arteko trafikoa gutxitzen
                     duelako.
    
                     <p>Hala ere, zerrenda batzuen kasuan
                     pertsonalizatzea komeni da. Mailmanek mezu bat idazten du
                     zerrendakide bakoitzarentzat. Aukera hori aktibatuz
                     gunearen etekina asko jeitsi daiteke; hortaz, zuk ikusi beharko duzu ea
                     merezi duen, eta lortu nahi duzuna egiteko beste modurik badagoen.
                     Arreta handiz begiratu beharko zenuke sistemaren eraginkortasuna
                     onargarria den.
    
                     <p>Mezuak harpidedun guztiei bildumetan bidali nahi badizkiezu <em>Ez</em>
                     aukeratu. <em>Bai</em> aukera ezazu bidalketak
                     pertsonalizatzeko eta mezuen buruak eta oinak pertsonalizatzea baimentzeko
                     (ikus behean).  Gainera, <em>Dena Pertsonalizatu</em> aukeratuz gero,
                     <code>Nori</code> goiburua ere moldatu egingo da,
                     zerrendaren helbidea agertu beharrean zerrendakidearen helbidea agertuz.
    
                     <p>Pertsonalizazioa gaitzen denean, goiburu gehiago ere 
                     sar daitezke: 
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_header">mezuaren goiburua</a> eta
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">mezuaren oina</a>.
    
                     <p>Aukera hori aktibatuz gero, mezuen goiburuetan eta oinetan erantsi daitezkeen
                     beste aldagai hauek ere eskuragai izango dira.
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - Harpidedunaren helbidea letra txikiz.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - Harpidedunaren helbidea letra larriak errespetatuz.
                         <li><b>user_password</b> - Harpidedunaren pasahitza.
                         <li><b>user_name</b> - Harpidedunaren izena eta abizena.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - Harpidedunaren aukeren orriaren URLa.
                     </ul>

en: When <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalization</a> is enabled
    for this list, additional substitution variables are allowed in your headers
    and footers:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
            coerced to lower case.
        <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
            that the user is subscribed with.
        <li><b>user_password</b> - The user's password.
        <li><b>user_name</b> - The user's full name.
        <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
            page.
    </ul>
eu: <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalizazioa</a> zerrenda
    honetarako gaitua dagoenean, aldagai gehiago erabil daitezke mezu buru 
    eta oinetan:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - Erabiltzailearen helbidea,
            minuskuletan.
        <li><b>user_delivered_to</b> - Erabiltzailearen helbidea
            hark harpidetza egitean eman zune bezala.
        <li><b>user_password</b> - Erabiltzailearen pasahitza.
        <li><b>user_name</b> - Erabiltzailearen Izen osoa.
        <li><b>user_optionsurl</b> - Erabiltzailearen aukera pertsonalen
            orrialdera laster marka .
    </ul>

en: Header added to mail sent to regular list members
eu: Zerrendakide arruntei bidalitako mezuetan gehitu beharreko goiburua.

en: Text prepended to the top of every immediately-delivery
                 message.
eu: Bidali ahala jasotzen diren mezuen buruan eransten den testua.

en: Footer added to mail sent to regular list members
eu: Zerrendakide arruntei bidalitako mezuetan gehitu beharreko oina.

en: Text appended to the bottom of every immediately-delivery
                 message.
eu: Etorri ahala jasotzen diren mezuen oinean eransten den testua.

en: Scrub attachments of regular delivery message?
eu: Mezu arruntetan artxibo erantsiak kentzea nahi duzu?

en: When you scrub attachments, they are stored in the archive
                 area and links are made in the message so that the member can
                 access them via a web browser. If you want the attachments to
                 totally disappear, you can use content filtering options.
eu: Artxibo erantsiak kentzen direnean, artxibo arean gordetzen dira 
                 eta loturak sortzen dira mezuak harpidedunak nabigatzaile
                 bidez deskargatu ahal ditzan. Artxibo erantsiak guztiz desagertzea
                 nahi baduzu, eduki iragazki aukerak erabili ditzakezu.

en: Sibling lists
eu: Zerrenda anaiak

en: Other mailing lists on this site whose members are
                 excluded from the regular (non-digest) delivery if those
                 list addresses appear in a To: or Cc: header.
eu: Zerbitzari honetako beste zerrende batzuk non harpidedunak
                 bidalketa arruntetan (digest moduan ez) ez diren sartzen
                 beraien helbidea To: edo Cc: goiburuan badator

en: The list addresses should be written in full mail address
                 format (e.g. mailman@example.com). Do not specify this list
                 address mutually in the exclude list configuration page of the
                 other list, or members of both lists won't get any message.
                 Note also that the site administrator may prohibit cross domain
                 siblings.
eu: Zerrenden helbideak formatu osoan idatzi behar dira
                 (adib. mailman@example.com). Ez eman zerrenda honen izena
                 beste zerrendaren exklusio konfigurazio orrian, bestela bi
                 zerrendetako harpidedunek ez dute mezurik jasoko.
                 Kontutan izan gunearen administratzaileak debekatu
                 dezakela gurutzatutako domeinuetan anaiak izatea.

en: Passwords
eu: Pasahitzak

en: Privacy options...
eu: Pribazitate Aukerak

en: Subscription&nbsp;rules
eu: Harpidetzarako&nbsp;Arauak

en: Sender&nbsp;filters
eu: Bidaltzaileen&nbsp;Iragazkiak

en: Recipient&nbsp;filters
eu: Hartzaileen&nbsp;Iragazkiak

en: Spam&nbsp;filters
eu: Zabor-posta&nbsp;Iragazkiak

en: None
eu: Ezer ere ez

en: Confirm
eu: Berretsi

en: Require approval
eu: Onespena eskatu

en: Confirm and approve
eu: Berretsi eta onartu

en: What steps are required for subscription?<br>
eu: Zer egin behar da harpidedun izateko?<br>

en: None - no verification steps (<em>Not
                               Recommended </em>)<br>
                               Confirm (*) - email confirmation step required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               Approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br>
    
                               This prevents mischievous (or malicious) people
                               from creating subscriptions for others without
                               their consent.
eu: Bat ere ez - Egiaztapenik gabe (<em>Ez da
                               Gomendatzen</em>)<br>
                               Berretsi (*) - email bidez konfirmatzea beharrezkoa <br>
                               Onartu- zerrendako kudeatzailearen onespena
                               behar du<br>
                               Berretsi eta onartu - biak, berretsi zein onartu
                               
                               <p>(*) norbaitek harpidetza eskaera egiten duenean,
                               Mailmanek mezu bat bidaltzen dio. Mezu horrek eskaera zenbaki bat
                               darama, eta mezu horri erantzun egin behar zaio harpidetu egin
                               ahal izateko.<br>
    
                               Horrela, harpideduna bera ez den beste inork harpidetzarik ez egitea sahiestu nahi da,
                               betiere harpidedunaren onerako.

en: Confirm (*) - email confirmation required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br> This prevents
                               mischievous (or malicious) people from creating
                               subscriptions for others without their consent.
eu: Berretsi (*) - eskaera email bidez berretsi <br>
                               Onespena eskatu - eskaerak zerrenda kudeatzailearen
                               onespena behar du. <br>
                               Berretsi eta onartu - biak, berretsi zein onartu
                               
                               <p>(*) norbaitek harpidetza eskaera egiten duenean,
                               Mailmanek mezu bat bidaltzen dio. Mezu horrek eskaera zenbaki bat
                               darama, eta mezu horri erantzun egin behar zaio harpidetu egin
                               ahal izateko.<br>
    
                               Horrela, harpideduna bera ez den beste inork harpidetzarik ez egitea sahiestu nahi da,
                               betiere harpidedunaren onerako.

en: This section allows you to configure subscription and
                membership exposure policy.  You can also control whether this
                list is public or not.  See also the
                <a href="%(admin)s/archive">Archival Options</a> section for
                separate archive-related privacy settings.
eu: Atal honen bitartez, zure zerrendaren harpidetza-politika zehaztu ahal
                izango duzu.  Zerrenda irekia den ala ez ere zehaztu ahal izango
                duzu.  Artxibatutako mezuen pribazitatearen inguruko kontuak
                ere ikus itzazu <a href="%(admin)s/archive">Artxibaketarako Aukerak</a>
                atalean.

en: Subscribing
eu: Harpidetu

en: Advertise this list when people ask what lists are on this
                 machine?
eu: Zerrenda hau iragarri, erabiltzaileek makina honetan dauden zerrendak zeintzuk
                    diren galdetzen dutenean?

en: List of addresses (or regexps) whose subscriptions do not
                 require approval.
eu: Onarpenik behar ez duten helbideen (edo adierazpen
                   erregularren) zerrenda.

en: When subscription requires approval, addresses in this list
                 are allowed to subscribe without administrator approval. Add
                 addresses one per line. You may begin a line with a ^ character
                 to designate a (case insensitive) regular expression match.
eu: Harpidetzeko onarpena beharrezkoa denean, zerrenda horretako
                 helbideak administratzailearen onarpenik gabe harpidetu
                 daitezke. Lerro bakoitzeko helbide bana gehitu. Adierazpen
                 erregularren kasuan ^ karakterearekin hasi zaitezke (berdin
                 dio letra larri edo xeheak).

en: You may also use the @listname notation to designate the
                 members of another list in this installation.
eu: Nahi baduzu @listname idazkera erabili dezakezu instalazio honetako
                    beste zerrenda batetako harpidedunak izendatzeko.

en: Is the list moderator's approval required for unsubscription
                 requests?  (<em>No</em> is recommended)
eu: Zerrenda moderatzailearen onespena behar al da zerrenda uzte
                 eskakizunentzat?  (<em>Ez</em> gomendatzen da)

en: When members want to leave a list, they will make an
                 unsubscription request, either via the web or via email.
                 Normally it is best for you to allow open unsubscriptions so that
                 users can easily remove themselves from mailing lists (they get
                 really upset if they can't get off lists!).
    
                 <p>For some lists though, you may want to impose moderator
                 approval before an unsubscription request is processed.  Examples
                 of such lists include a corporate mailing list that all employees
                 are required to be members of.
eu: Zerrendakideek zerrenda utzi nahi dutenean, zerrenda uzteko eskaera bat egingo
                 dute; web bidez zein e-mailez izan daiteke.
                 Gehienetan hobea da zerrenda uzteko aukera irekia izatea, hau da,
                 harpidedunak bere kabuz zerrenda uzteko aukera izatea (asko
                 haserretzen dira ezin dutenean zerrenda utzi! :-)).
    
                 <p>Hala ere, zerrenda batzuen kasuan interesgarria izan daiteke
                 zerrenda uzteko moderatzailearen baimena behar izatea (esate baterako
                 lantegi bateko langileen arteko posta zerrenda baten kasuan).

en: Ban list
eu: Zerrenda debekatua

en: List of addresses which are banned from membership in this
                 mailing list.
eu: Zerrenda honetako kide izatea debekatuta duten helbideen zerrenda.

en: Addresses in this list are banned outright from subscribing
                 to this mailing list, with no further moderation required.  Add
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.
eu: Zerrenda horretako helbideei zuzenean debekatzen zaie zerrendan izena ematea,
                 moderatzailearen parte hartzerik gabe.
                 Lerro bakoitzeko helbide bana gehitu; adierazpen erregularraren kasuan ^ 
                 karakterearekin hasi.

en: Membership exposure
eu: Zerrendakideen izenak nola erakutsi?

en: Anyone
eu: Edozeinek

en: List admin only
eu: Kudeatzaileak bakarrik

en: List members
eu: Partaide zerrenda

en: Who can view subscription list?
eu: Nork ikusi dezake harpidedunen zerrenda?

en: When set, the list of subscribers is protected by member or
                 admin password authentication.
eu: Aktibatuta dagoenean, zerrendakideen izenak kudeatzailearen edo harpidedunaren pasahitzaren
    bidez babesten dira.

en: Show member addresses so they're not directly recognizable
                 as email addresses?
eu: Zerrendakideen helbideak, ezin ezagutzeko moduan erakutsi?

en: Setting this option causes member email addresses to be
                 transformed when they are presented on list web pages (both in
                 text and as links), so they're not trivially recognizable as
                 email addresses.  The intention is to prevent the addresses
                 from being snarfed up by automated web scanners for use by
                 spammers.
eu: Aukera honen bitartez, zerrendakideen helbideak nolabait moldatu egiten 
                 dira zerrendetan aurkezten direnean (bai testu gisa, eta bai
                 lotura gisa), posta helbide itxura kenduz. 
                 Horren asmoa, sarea arakatzen duten eskaner automatikoen lana oztopatzea
                 da, zabor-posta sahiesteko.

en: /Quarantine
eu: /Koarentena

en: When a message is posted to the list, a series of
                moderation steps are taken to decide whether a moderator must
                first approve the message or not.  This section contains the
                controls for moderation of both member and non-member postings.
    
                <p>Member postings are held for moderation if their
                <b>moderation flag</b> is turned on.  You can control whether
                member postings are moderated by default or not.
    
                <p>Non-member postings can be automatically
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >accepted</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held for
                moderation</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >rejected</a> (bounced), or
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >discarded</a>,
                either individually or as a group.  Any
                posting from a non-member who is not explicitly accepted,
                rejected, or discarded, will have their posting filtered by the
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">general
                non-member rules</a>.
    
                <p>In the text boxes below, add one address per line; start the
                line with a ^ character to designate a <a href=
                "https://docs.python.org/2/library/re.html"
                >Python regular expression</a>.  When entering backslashes, do so
                as if you were using Python raw strings (i.e. you generally just
                use a single backslash).
    
                <p>Note that non-regexp matches are always done first.
eu: Mezu bat zerrendara bidaltzen denean, hainbat urrats emango dira
                moderatzaileak mezu hori moderatu (onartu/baztertu) behar duen
                erabakitzeko.  Atal honetan agertzen da moderaziorako kontrolak
                zeintzuk diren, bai zerrendakieden mezuen kasurako, bai zerrendakide
                ez direnen kasurako.
    
                <p>Zerrendakideen kasuan, mezuak moderatu egingo dira,
                <b>moderazio ikurra</b> aktibatuta dagoenean.  Zuk erabaki
                beharko duzu, ea zerrendakideen mezuak moderatu behar diren
                ala ez.
    
                <p>Zerrendakide ez diren mezuen kasuan, aukerak hauexek dira:
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >onartu</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">moderatzeko
                atxiki</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >ez onartu</a> (errebotea bidali), edo
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >baztertu</a>,
                bai banaka, bai denak batera.  Zerrendakide ez diren
                mezuak ez badira moderatzen (onartu, ez onartu, baztertu),
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">zerrendakide
                ez direnen arau orokorrak</a>
                jarraituz iragaziko dira.
    
                <p>Beheko testu-kutxetan, gehitu helbide bat lerroko; lerroa hasi
                ^ karakterearekin, <a href=
                "https://docs.python.org/2/library/re.html"
                >Python adierazpen erregularren</a> kasuan.  '\' ikurrak sartzean,
                Python lerro gordinak erabiltzen ari bazina bezala egin ezazu (gehienetan
                '\' bakarra erabiliko duzu).
    
                <p>Gogoan izan, regexp ez dirennen bateratzeak beti lehenago egiten direla.

en: Member filters
eu: Zerrendakideen iragazkia

en: By default, should new list member postings be moderated?
eu: Zerrendakide berrien mezuak, hasiera batean moderatu egin behar dira?

en: Each list member has a <em>moderation flag</em> which says
                 whether messages from the list member can be posted directly to
                 the list, or must first be approved by the list moderator.  When
                 the moderation flag is turned on, list member postings must be
                 approved first.  You, the list administrator can decide whether a
                 specific individual's postings will be moderated or not.
    
                 <p>When a new member is subscribed, their initial moderation flag
                 takes its value from this option.  Turn this option off to accept
                 member postings by default.  Turn this option on to, by default,
                 moderate member postings first.  You can always manually set an
                 individual member's moderation bit by using the
                 <a href="%(adminurl)s/members">membership management
                 screens</a>.
eu: Zerrendakide bakoitzak <em>moderazio ikur</em> bat du, bere mezuak
                 zuzenean zerrendara bidaltzen diren (moderatu gabe) ala moderatzaileak onartu
                 behar dituen (moderatuta) adieraziz.  Moderazio ikurra aktibatuta
                 dagoenean, mezuak onartu egin beharko dira zerrendara bidali
                 aurretik.  Zuk, zerrenda kudeatzaile zaren aldetik, erabaki beharko
                 duzu zeinen mezuak moderatu beharko diren, eta zeinenak ez.
    
                 <p>Zerrendakide berria harpidetzean, hasierako moderazio ikurra
                 aukera honen arabera zehaztuko da.  Aukera hau ezgaitu, zerrendakideen
                 mezuak zuzenean onartzeko.  Aukera gaitu, mezuak moderatzea
                 nahi baduzu. Gerora, eskuz, banan banan moderazio ikur horiek
                 moldatzeko aukera izango duzu,
                 <a href="%(adminurl)s/members">harpidetzak kudeatzeko
                 pantailaren</a> bitartez.

en: Action to take when a moderated member posts to the
                 list.
eu: Moderatutako zerrendakide batek mezu bat bidaltzen duenean egin
                 beharrekoak.

en: <ul><li><b>Hold</b> -- this holds the message for approval
                 by the list moderators.
    
                 <p><li><b>Reject</b> -- this automatically rejects the message by
                 sending a bounce notice to the post's author.  The text of the
                 bounce notice can be <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >configured by you</a>.
    
                 <p><li><b>Discard</b> -- this simply discards the message, with
                 no notice sent to the post's author.
                 </ul>
eu: <ul><li><b>Atxiki</b> -- horrek mezua atxiki egingo du, moderatzaileak
                 onartu arte.
    
                 <p><li><b>Ez onartu</b> -- horrek mezua baztertu egiten du, eta 
                 errebote-mezua bidaltzen dio harpidedunari.  Mezu horren
                 testua <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >zuk konfigura dezakezu</a>.
    
                 <p><li><b>Baztertu</b> -- mezua ezabatu egiten du, harpidedunari inolako
                 jakinarazpenik bidali gabe.
                 </ul>

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to moderated members who post to this list.
eu: Posta zerrenda honetara mezuak bidaltzen
                 dituzten moderatutako harpidedunei euren mezua baztertzean bidaltzen zaien
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >oharra</a>.

en: Action to take when anyone posts to the
                 list from a domain with a DMARC Reject%(quarantine)s Policy.
eu: DMARC Reject%(quarantine)s politika zehaztua duen domeinu
                 batetik mezu bat jasotzean egin behar dena.

en: Shall the above dmarc_moderation_action apply to messages
                   From: domains with DMARC p=quarantine as well as p=reject
eu: Goian aipatuko dmarc_moderation_action aplikatu behar zaie
                   From: eremuan DMARC p=quarantine eta p=reject duten domeinuei

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/dmarc_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to anyone who posts to this list from a domain
                 with a DMARC Reject%(quarantine)s Policy.
eu: Ezesten den mezu baten erantzunean sartuko den
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/dmarc_moderation_action">
                ezespen testua</a>, DMARC Reject%(quarantine)s erregela
                betetzen badu.

en: A 'two dimensional' list of email address domains which are
                   considered equivalent when checking if a post is from a list
                   member.
eu: Eposta domeinuen zerrenda "bidimentsionala", non domeinu parekideak
                   kontsideratuko direnak azaltzen diren, artikulu bat harpidedun
                   batena ote den aztertzerakoan.

en: Non-member filters
eu: Harpidedun ez direnen iragazkia

en: List of non-member addresses whose postings should be
                 automatically accepted.
eu: Harpidedun izan ez arren, mezuak automatikoki onartuko zaizkien
                 helbideen zerrenda.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 accepted with no further moderation applied.  Add member
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.  A line consisting of
                 the @ character followed by a list name specifies another
                 Mailman list in this installation, all of whose member
                 addresses will be accepted for this list.
eu: Harpidedun ez diren helbide hauetatik bidalitako edozein mezu
                 automatikoki onartuko da beste moderaziorik gabe. Lerro
                 bakoitzeko helbide bat gehitu; adierazpen erregularrak 
                 adierazteko ^ karakterearekin hasi lerroa. Lerro batean @
                 karakterra gehi zerrenda baten izena jartzean, beste zerrenda
                 horretako edonoren bidalketak onartuko ditu

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 immediately held for moderation.
eu: Zerrenda honetako helbideetatik datozen mezuak
    automatikoki moderatuko dira

en: Postings from any of these non-members will be immediately
                 and automatically held for moderation by the list moderators.
                 The sender will receive a notification message which will allow
                 them to cancel their held message.  Add member addresses one per
                 line; start the line with a ^ character to designate a regular
                 expression match.
eu: Zerrenda honetan agertzen diren helbideak, moderatu beharreko harpidedun ez
                 direnenak dira. Mezua jasotzen denean, atxiki egingo da moderatzaileak onartu arte.
                 Bidaltzaileari mezu bat iritsiko zaio, esanez bere mezua
                 moderatzaileak noiz onartuko zain dagoela, eta nahi badu,
                 mezu hori ezabatzeko aukera duela.
                 Lerro bakoitzeko helbide bat idatzi; adierazpen erregularren kasuan,
                 ^  karakterearekin hasi lerroa.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically rejected.
eu: Zerrenda honetako helbideetatik datozen mezuak ez dira
                 onartuko.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 rejected.  In other words, their messages will be bounced back to
                 the sender with a notification of automatic rejection.  This
                 option is not appropriate for known spam senders; their messages
                 should be
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatically discarded</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
eu: Zerrenda honetako helbideetatik datozen mezuak ez dira onartuko.
                 Mezua bidaltzaileari itzuliko zaio, mezua zergatik ez den onartu
                 esanez.  Aukera hau ez da egokia spam-en kasuan; 
                 horrelako mezuak              <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatikoki baztertu</a>.
    
                 <p>Lerro bakoitzeko helbide bat gehitu; adierazpen erregularren kasuan
                 lerroa ^ karakterearekin hasi.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically discarded.
eu: Automatikoki mezu bidalketa atzera botako zaien harpidedun ez diren
                 helbideen zerrenda.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 discarded.  That is, the message will be thrown away with no
                 further processing or notification.  The sender will not receive
                 a notification or a bounce, however the list moderators can
                 optionally <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >receive copies of auto-discarded messages.</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
eu: Zerrenda honetan agertzen diren helbideetatik iristen diren mezuak
                 automatikoki baztertuko dira, inongo galderarik gabe.
                 Bidaltzaileak ez du jakinarazpenik edo erreboterik jasoko. Hala ere, moderatzaileak
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >automatikoki baztertu eta ezabatutako mezuen kopiak</a> jasotzeko aukera du.
    
                 <p>Lerro bakoitzeko helbide bat gehitu; adierazpen erregularren kasuan
                 lerroa ^ karakterearekin hasi.

en: Action to take for postings from non-members for which no
                 explicit action is defined.
eu: Euren mezuekin zer egin zehaztuta ez duten gainontzeko helbideekin
                 egin beharrekoa.

en: When a post from a non-member is received, the message's
                 sender is matched against the list of explicitly
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >accepted</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >rejected</a> (bounced), and
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >discarded</a> addresses.  If no match is found, then this action
                 is taken.
eu: Harpidedun ez den baten mezua jasotzen denean, helbidea automatikoki
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >onartuen</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">moderatuen</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >ez onartuen</a> eta
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >baztertuen</a> zerrendarekin erkatzen da.  Helbidea ez bada horko zerrenda
                  batean ere agertzen, ondokoa egingo da.

en: Should messages from non-members, which are automatically
                 discarded, be forwarded to the list moderator?
eu: Automatikoki baztertzen diren zerrendakide ez diren bidaltzaileen mezuen
                 kopiak moderatzaileari bidali?

en: This section allows you to configure various filters based on
                the recipient of the message.
eu: Atal honen bitartez, mezuaren hartzailearen araberako zenbait
                iragazki konfiguratzeko aukera duzu.

en: Recipient filters
eu: Hartzaileen iragazkia

en: Must posts have list named in destination (to, cc) field
                 (or be among the acceptable alias names, specified below)?
eu: Zerrendara bidalitako mezuak zerrenda izena eduki behar al dute (to, cc) helburutzat
                 (edo behekaldean ezarritako alias izenetan dagoeenetako batenbat)?

en: Many (in fact, most) spams do not explicitly name their
                 myriad destinations in the explicit destination addresses - in
                 fact often the To: field has a totally bogus address for
                 obfuscation.  The constraint applies only to the stuff in the
                 address before the '@' sign, but still catches all such spams.
    
                 <p>The cost is that the list will not accept unhindered any
                 postings relayed from other addresses, unless
    
                 <ol>
                     <li>The relaying address has the same name, or
    
                     <li>The relaying address name is included on the options that
                     specifies acceptable aliases for the list.
    
                 </ol>
eu: Spam gehienek ez dute adierazten beraien milaka
                 hartzaileak zeintzuk diren. Izan ere, ia beti,
                 To: lerroan helbide ezezagun eta oker bat izango dute
                 hartzailea nahasteko.  Murrizketak helbidearen aurreneko zatiari
                 bakarrik eragingo dio, '@' ikurraren aurrekoari, baina hala ere spam-ak
                 detektatzeko gai da.
    
                 <p>Horren kostua zera da: zerrendak ez duela onartuko
                 beste helbide batzuetatik bidalitako mezurik, ez bada:
    
                 <ol>
                     <li>Helbideak izen berdina duenean, edo
    
                     <li>Helbidea, zerrendak onartzen dituen ezizenen artean
                     dagoenean.
    
                 </ol>

en: Alias names (regexps) which qualify as explicit to or cc
                 destination names for this list.
eu: Zerrenda hau helburutzat duten mezuek erabili ditzazketen alias
                 (expresio erregularra) zehatza.

en: Alternate addresses that are acceptable when
                 `require_explicit_destination' is enabled.  This option takes a
                 list of regular expressions, one per line, which is matched
                 against every recipient address in the message.  The matching is
                 performed with Python's re.match() function, meaning they are
                 anchored to the start of the string.
                 
                 <p>For backwards compatibility with Mailman 1.1, if the regexp
                 does not contain an `@', then the pattern is matched against just
                 the local part of the recipient address.  If that match fails, or
                 if the pattern does contain an `@', then the pattern is matched
                 against the entire recipient address.
                 
                 <p>Matching against the local part is deprecated; in a future
                 release, the pattern will always be matched against the entire
                 recipient address.
eu: `require_explicit_destination' gaitzen denean onartzen diren
                 ordezko helbideak. Aukera honek zenbait
                 adierazpen erregular onartzen ditu, bakoitza
                 lerro batean. Adierazpen horiek mezuaren hartzaile izango diren
                 helbide guztiekin parekatzen dira. Erkaketa egiteko
                 Python-en re.match() funtzioa erabiltzen da; erkaketa
                 katearen hasieran hasten da.
                 
                 <p>Mailmanen 1.1 bertsioarekin bateragarritasuna izateko,
                 adierazpen erregularrak '@' ikurrik ez duenean,
                 patroia  hartzailearen helbidearen zati lokalarekin bakarrik
                 parekatzen da. Konparaketak huts egiten badu, edo
                 patroiak '@' ikurra baldin badu, orduan patroia hartzailearen helbide
                 osoarekin erkatzen da.
                 
                 <p> Zati lokalarekin egindako erkaketak zaharkituta daude;
                 hurrengo bertsioetan, patroia beti hartzailearen helbide osoarekin
                 erkatuko da.

en: Ceiling on acceptable number of recipients for a posting.
eu: Banaketa batean onar daitekeen gehienezko hartzaile kopurua.

en: If a posting has this number, or more, of recipients, it is
                 held for admin approval.  Use 0 for no ceiling.
eu: Bidalketak hartzaile kopuru hori edo gehiago badu, bidalketa gelditu
                 eta kudeatzailearen onespena jaso arte atxikirik geratuko da.
                 Ez baduzu mugarik nahi 0 ipini.

en: This section allows you to configure various anti-spam
                filters posting filters, which can help reduce the amount of spam
                your list members end up receiving.
eu: Aukera honek zabor postaren aurkako filtro batzuk ezartzeko
                 aukera ematen dizu, honek azkenean zerrendak jasoko duen
                 zabor posta kopurua gutxitzen lagunduko zaitu.

en: Header filters
eu: Goiburu iragazkiak

en: Filter rules to match against the headers of a message.
eu: Mezuen goiburuarekin konparatu behar diren filtro erregelak.

en: Legacy anti-spam filters
eu: Zabor posta aurkako iragazki zaharrak

en: Hold posts with header value matching a specified regexp.
eu: Adierazpen erregular baten pareko goiburua duten mezuak atxiki.

en: Use this option to prohibit posts according to specific
                 header values.  The target value is a regular-expression for
                 matching against the specified header.  The match is done
                 disregarding letter case.  Lines beginning with '#' are ignored
                 as comments.
    
                 <p>For example:<pre>to: .*@public.com </pre> says to hold all
                 postings with a <em>To:</em> mail header containing '@public.com'
                 anywhere among the addresses.
    
                 <p>Note that leading whitespace is trimmed from the regexp.  This
                 can be circumvented in a number of ways, e.g. by escaping or
                 bracketing it.
eu: Erabili ezazu aukera hau, goiburu jakin batzuk dituzten mezuak
                 debekatzeko. Balioa adierazpen erregular bat da, eta 
                 aipatutako goiburuen aurka parekatzen da.  Letra larriak ez dira
                 kontuan hartuko.  '#' ikurrarekin hasten diren lerroak ere ez dira
                 kontuan hartuko, oharrak izango direlako.
    
                 <p>Adibidez:<pre>to: .*@public.com </pre> adierazpenak,
                 <em>To:</em> goiburuan '@public.com' helbideren bat duten
                 mezu guztiak geldiaraziko ditu.
    
                 <p>Gogoan izan adierazpen erregularreko hutsuneak
                  ezabatu egiten direla. Hori sahiesteko, hutsuneak
                  parentesi artean sartu.

en: dmarc_moderation_action must be >= the configured
                               default value.
eu: dmarc_moderation_action , konfiguratutako defektuzko balioa
                               baino >= izan behar da.

en: Header filter rules require a pattern.
                    Incomplete filter rules will be ignored.
eu: Goiburu iragazki erregelek patro bat behar dute.
                    Zerbait falta zaien definizioak ez dira onartuko.

en: The header filter rule pattern
                    '%(safepattern)s' is not a legal regular expression.  This
                    rule will be ignored.
eu: `%(safepattern)s' patroia ez da adierazpen erregular zuzena.
                    Ezabatu egingo da.

en: Topics
eu: Gaiak

en: List topic keywords
eu: Zerrendako gaien gako-hitzak.

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Should the topic filter be enabled or disabled?
eu: Gaien iragazkiak gaituta ala ezgaituta beharko luke?

en: The topic filter categorizes each incoming email message
                 according to <a
                href="https://docs.python.org/2/library/re.html">regular
                 expression filters</a> you specify below.  If the message's
                 <code>Subject:</code> or <code>Keywords:</code> header contains a
                 match against a topic filter, the message is logically placed
                 into a topic <em>bucket</em>.  Each user can then choose to only
                 receive messages from the mailing list for a particular topic
                 bucket (or buckets).  Any message not categorized in a topic
                 bucket registered with the user is not delivered to the list.
    
                 <p>Note that this feature only works with regular delivery, not
                 digest delivery.
    
                 <p>The body of the message can also be optionally scanned for
                 <code>Subject:</code> and <code>Keywords:</code> headers, as
                 specified by the <a
           href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 configuration variable.
eu: Gaien iragazkiak, heltzen diren mezu guztiak sailkatu egiten ditu
                 behean adierazitako <a href="https://docs.python.org/2/library/re.html">adierazpen
                 erregularren iragazkiaren</a> arabera.
                 <code>Subject:</code> (gaia) edo <code>Keywords</code> (gako-hitzak)
                 gai-iragazkiarekin bat datozenean, mezua sailkatu egiten da
                 gai bakoitzaren <em>kutxan</em>. Erabiltzaile bakoitzak, gai bateko edo zenbaiteko mezuak
                 bakarrik jasotzeko aukera izango du, besteak baztertuz.
                 Kutxa batean ere ezarri ezin daitezkeen mezuak
                 ez dira zerrendara bidaltzen.
    
                 <p>Kontuan izan aukera hau bidalketa arrunten kasuan bakarrik dabilela; 
                 mezu bildumetan ez dabil.
    
                 <p>Nahi bada, mezuaren gorputza ere eskaneatu daiteke, 
                 <code>Subject:</code> eta <code>Keyword:</code> bezalako goiburuak
                 bilatzeko,
                 <a href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 aldagaian zehazten den moduan.

en: How many body lines should the topic matcher scan?
eu: Gorputzaren zenbat lerro eskaneatu behar ditu gaien iragazkiak?

en: The topic matcher will scan this many lines of the message
                 body looking for topic keyword matches.  Body scanning stops when
                 either this many lines have been looked at, or a non-header-like
                 body line is encountered.  By setting this value to zero, no body
                 lines will be scanned (i.e. only the <code>Keywords:</code> and
                 <code>Subject:</code> headers will be scanned).  By setting this
                 value to a negative number, then all body lines will be scanned
                 until a non-header-like line is encountered.
eu: Gaien iragazkiak mezuaren lerro kopuru hori eskaneatuko du, gaien gako-hitzen
                 bila.  Mezua eskaneatzea, bi aukera hauen ondorioz geratuko da:
                 eskaneatzaileak lerro kopuru hori eskaneatu ondoren, edo
                 goiburu itxurarik ez duen lerro bat aurkitzean.  Zero aukeratuz gero, gorputza
                 ez da eskaneatuko (hau da,  <code>Keywords:</code> eta
                 <code>Subject:</code> goiburuak bakarrik gainbegiratuko dira).  Balio
                 negatiboa idatziz gero, mezu osoa eskaneatuko da, goiburu itxurarik ez duen
                 lerro bat aurkitu arte.

en: Topic keywords, one per line, to match against each message.
eu: Mezuetan bilatu beharreko gako-hitzak, lerro bakoitzeko bana.

en: Each topic keyword is actually a regular expression, which is
                 matched against certain parts of a mail message, specifically the
                 <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code> message headers.
                 Note that the first few lines of the body of the message can also
                 contain a <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code>
                 "header" on which matching is also performed.
eu: Gako-hitz bakoitza, azken batean, adierazpen erregular bat da.
                 Hitz horiek mezuaren zati batzuekin parekatuko dira, batez ere
                 <code>Keywords:</code> eta <code>Subject:</code> goiburuekin.
                 Kontuan izan, mezuaren gorputzaren hasieran ere ager
                 daitezkeela <code>Keywords:</code> eta <code>Subject:</code>
                 lerroak; mezuaren lehen zati horretan ere egingo da bilaketa.

en: Topic specifications require both a name and
                    a pattern.  Incomplete topics will be ignored.
eu: Gaien espezifikazioek izena eta patroia behar dute.
                    Zerbait falta zaien definizioak ez dira onartuko.

en: The topic pattern '%(safepattern)s' is not a
                    legal regular expression.  It will be discarded.
eu: `%(safepattern)s' patroia ez da adierazpen erregular zuzena.
                    Ezabatu egingo da.

en: Mail&lt;-&gt;News&nbsp;gateways
eu: PostaZerrenda&lt;-&gt;BerriTaldea&nbsp;Zubiak

en: Mail-to-News and News-to-Mail gateway services.
eu: PostaZerrenda-BerriTaldea eta BerriTaldea-PostaZerrenda zubiak.

en: News server settings
eu: Berri-zerbitzuaren konfigurazioa

en: The hostname of the machine your news server is running on.
eu: Zu berri taldeen zerbitzariaren makinak erabiltzen duen hostalari izena martxan dago.

en: This value may be either the name of your news server, or
                 optionally of the format name:port, where port is a port number.
    
                 The news server is not part of Mailman proper.  You have to
                 already have access to an NNTP server, and that NNTP server must
                 recognize the machine this mailing list runs on as a machine
                 capable of reading and posting news.
eu: Balio hau zure berri taldeen zerbitzaria, edo aukeran
           izena:ataka formatuan, ataka zenbaki bat dela izan behar du.
    
           Berri posta zerbitzaria ez da Mailmanen zati bat. Zuk aurretik
           NNTP zerbitzari batera sarrea eduki behar dizu eta NNTP zerbitzariak
           postak irakurri eda bidali ditzazken makina bat bezala ezagutu
           behar du.

en: The name of the Usenet group to gateway to and/or from.
eu: Mezuak jaso eta bidaltzeko Usenet taldearen izena.

en: Should new posts to the mailing list be sent to the
                 newsgroup?
eu: Posta zerrendan jasotako mezuak, berri-taldera
                 bidali?

en: Should new posts to the newsgroup be sent to the mailing
                 list?
eu: Berri-taldean jasotako mezu berriak, posta zerrendara
                 bidali?

en: Forwarding options
eu: Birbildaketa aukerak

en: Moderated
eu: Moderatua

en: Open list, moderated group
eu: Zerrenda irekia, talde moderatua

en: The moderation policy of the newsgroup.
eu: Berri taldearen moderazio politika.

en: This setting determines the moderation policy of the
                 newsgroup and its interaction with the moderation policy of the
                 mailing list.  This only applies to the newsgroup that you are
                 gatewaying <em>to</em>, so if you are only gatewaying from
                 Usenet, or the newsgroup you are gatewaying to is not moderated,
                 set this option to <em>None</em>.
    
                 <p>If the newsgroup is moderated, you can set this mailing list
                 up to be the moderation address for the newsgroup.  By selecting
                 <em>Moderated</em>, an additional posting hold will be placed in
                 the approval process.  All messages posted to the mailing list
                 will have to be approved before being sent on to the newsgroup,
                 or to the mailing list membership.
    
                 <p><em>Note that if the message has an <tt>Approved</tt> header
                 with the list's administrative password in it, this hold test
                 will be bypassed, allowing privileged posters to send messages
                 directly to the list and the newsgroup.</em>
    
                 <p>Finally, if the newsgroup is moderated, but you want to have
                 an open posting policy anyway, you should select <em>Open list,
                 moderated group</em>.  The effect of this is to use the normal
                 Mailman moderation facilities, but to add an <tt>Approved</tt>
                 header to all messages that are gatewayed to Usenet.
eu: Konfigurazio honen bitartez, berri-taldea moderatzeko politika, eta
                 posta zerrendako moderazio politikarekin duen harremana
                 zehazten da.  This only applies to the newsgroup that you are
                 gatewaying <em>to</em>, so if you are only gatewaying from
                 Usenet, or the newsgroup you are gatewaying to is not moderated,
                 set this option to <em>None</em>.
    
                 <p>If the newsgroup is moderated, you can set this mailing list
                 up to be the moderation address for the newsgroup.  By selecting
                 <em>Moderated</em>, an additional posting hold will be placed in
                 the approval process.  All messages posted to the mailing list
                 will have to be approved before being sent on to the newsgroup,
                 or to the mailing list membership.
    
                 <p><em>Note that if the message has an <tt>Approved</tt> header
                 with the list's administrative password in it, this hold test
                 will be bypassed, allowing privileged posters to send messages
                 directly to the list and the newsgroup.</em>
    
                 <p>Finally, if the newsgroup is moderated, but you want to have
                 an open posting policy anyway, you should select <em>Open list,
                 moderated group</em>.  The effect of this is to use the normal
                 Mailman moderation facilities, but to add an <tt>Approved</tt>
                 header to all messages that are gatewayed to Usenet.

en: Prefix <tt>Subject:</tt> headers on postings gated to news?
eu: Berri-zerbitzuetara bidalitako mezuen <tt>Subject:</tt> goiburuak lehenetsi?

en: Mass catch up
eu: Sinkronizazioa

en: Should Mailman perform a <em>catchup</em> on the newsgroup?
eu: Berri-taldea <em>sinkronizatu</em> egin behar al du Mailmanek?

en: Mass catchup completed
eu: Sinkronizazioa amaituta

en: You cannot enable gatewaying unless both the
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">news server field</a> and
                    the <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">linked
                    newsgroup</a> fields are filled in.
eu: Ezin duzu zubirik gaitu, ez badituzu betetzen
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">berri-zerbitzariaren eremua</a>
                    eta <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">lotutako
                    berri-taldea</a> eremua.

en: %(listinfo_link)s list run by %(owner_link)s
eu: %(listinfo_link)s zerrendako kudeatzailea %(owner_link)s da

en: %(realname)s administrative interface
eu: %(realname)s kudeatzeko interfazea

en:  (requires authorization)
eu:  (baimena beharrezkoa)

en: Overview of all %(hostname)s mailing lists
eu: %(hostname)s zerbitzariko posta zerrendak gainbegiratzeko egin klik hemen

en: <em>(1 private member not shown)</em>
eu: <em>(partaide pribatu 1 ez da ikusten)</em>

en: <em>(%(num_concealed)d private members not shown)</em>
eu: <em>(%(num_concealed)d zerrendakide ezkutuan)</em>

en: ; it was disabled by you
eu: ; zuk ezgaitu duzu

en: ; it was disabled by the list administrator
eu: ; kudeatzaileak ezgaitu du

en: ; it was disabled due to excessive bounces.  The
                last bounce was received on %(date)s
eu: ; errebote onargarrien muga gainditzeagatik ezgaitu da.
                azkenengo errebotea egun honetakoa da: %(date)s

en: ; it was disabled for unknown reasons
eu: ; arrazoi ezezagunegatik ezgaiturik dago hau.

en: Note: your list delivery is currently disabled%(reason)s.
eu: Oharra: une honetan mezuen banaketa ezgaituta duzu %(reason)s.

en: Mail delivery
eu: Posta bidalketa

en: the list administrator
eu: zerrenda kudeatzailea

en: <p>%(note)s
    
                <p>You may have disabled list delivery intentionally,
                or it may have been triggered by bounces from your email
                address.  In either case, to re-enable delivery, change the
                %(link)s option below.  Contact %(mailto)s if you have any
                questions or need assistance.
eu: <p>%(note)s
    
                <p>Beharbada nahita ezgaituko zenuen mezuak jasotzea;
                edo beharbada zure helbideak sortzen dituen erreboteak direla
                eta ezgaituko zen.
                Edozelan ere, zerrendako mezuak berriro jasotzeko
                aldatu beheko %(link)s aukera. Galderaren bat baduzu, edo
                laguntzarik behar baduzu, idatzi %(mailto)s helbidera.

en: <p>We have received some recent bounces from your
                address.  Your current <em>bounce score</em> is %(score)s out of a
                maximum of %(total)s.  Please double check that your subscribed
                address is correct and that there are no problems with delivery to
                this address.  Your bounce score will be automatically reset if
                the problems are corrected soon.
eu: <p>Azkenaldian zenbait errebote heldu zaizkigu zure helbidetik.
                Une honetan duzun <em>errebote kopuruak </em> %(score)s
                errebotetan gainditzen du gehiegizko erreboteen kopurua (muga %(total)s da).
                Mesedez, begiratu ea zure harpide-helbidea zuzena den, eta
                helbideak ondo jasotzen dituela mezuak.
                Arazoak azkar konpontzen badira, errebote kopurua hutsean
                jarriko da.

en: (Note - you are subscribing to a list of mailing lists, so the %(type)s notice will be sent to the admin address for your membership, %(addr)s.)<p>
eu: (Oharra- Zu erposta zerrenda batetara harpidetza egiten ari zara, eta %(type)s  ohar bat bidaliko zaio administratzaileari zure harpidetza helbidearekiin, %(addr)s,,)<p>

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.
eu: Mezu bat jasoko duzu, zure eskaera berretsi dezazun; horren bitartez,
                beste inor zure izenean ez harpidetzea sahiestu gura dugu.

en: This is a closed list, which means your subscription
                will be held for approval.  You will be notified of the list
                moderator's decision by email.
eu: Hau zerrenda itxia da. Zure harpidetza eskaera moderatzailearen esku
                geratuko da, berak erabaki dezan.  Moderatzaileak berak
                jakinaraziko dizu mezu baten bidez, zein den azken erabakia.

en: also
eu: ere bai

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.  Once
                confirmation is received, your request will be held for approval
                by the list moderator.  You will be notified of the moderator's
                decision by email.
eu: Mezu bat bidaliko zaizu, zure eskaera berretsi dezazun.
                Mezu horren helburua, zu ez zaren beste bat
                zure izenean harpidetzea sahiestea da.
                Zure konfirmazioa jasotzen denean, harpidetza-eskaera moderatzaileari 
                bidaliko zaio, onar dezan. Onartu bezain azkar jakinaraziko zaizu.

en: This is %(also)sa private list, which means that the
                list of members is not available to non-members.
eu: %(also)sa Zerrenda hau pribatua da; zerrendakideen izenak ez daude,
                harpidedun ez direnentzat kontsultagai.

en: This is %(also)sa hidden list, which means that the
                list of members is available only to the list administrator.
eu: %(also)sa Zerrenda hau ezkutua da; zerrendakideen izenak
                kudeatzaileak bakarrik ikus ditzake.

en: This is %(also)sa public list, which means that the
                list of members list is available to everyone.
eu: %(also)sa Zerrenda hau irekia da; edonork ikus
                ditzake zerrendakideen izenak.

en:  (but we obscure the addresses so they are not
                    easily recognizable by spammers).
eu:  (baina helbideak nolabait moldatuta daude, zabor-posta
                    sahiesteko).

en: <p>(Note that this is an umbrella list, intended to
                have only other mailing lists as members.  Among other things,
                this means that your confirmation request will be sent to the
                `%(sfx)s' account for your address.)
eu: <p>(Kontuan izan hau enbor-zerrenda bat dela;
                bere harpidedunak beste posta zerrenda batzuk izango dira.
                Ondorioz, zure konfirmazioa eskaerak
                `%(sfx)s' helbidera joango dira.)

en: <b><i>either</i></b>
eu: <b><i>ezta</i></b>

en: To unsubscribe from %(realname)s, get a password reminder,
            or change your subscription options %(either)senter your subscription
            email address:
            <p><center>
eu: %(realname)s zerrenda uzteko, pasahitza jasotzeko,
            edo harpide-aukerak aldatzeko %(either)s sartu zure
            harpide-helbidea:
            <p><center>

en: Unsubscribe or edit options
eu: Zerrenda utzi edo aukerak editatu

en: <p>... <b><i>or</i></b> select your entry from
                          the subscribers list (see above).
eu: <p>... <b><i>o</i></b> harpidedunen artean aukeratu
                          (ikusi goian).

en:  If you leave the field blank, you will be prompted for
            your email address
eu: Eremua hutsik uztn  baduzu, ePosta helbide 
            eskatuko zaizu.

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                    members.</i>)
eu: (<i>%(which)s zerrenda partaideek bakarrik
                     ikus dezakete.</i>)

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                administrator.</i>)
eu: (<i>%(which)s bakarrik kudeatzaileak kontsulta dezake.</i>)

en: Click here for the list of
eu: Hemen klikatu zerrenda hau ikusteko:

en:  subscribers:
eu:  harpidedunak:

en: Visit Subscriber list
eu: Harpidedun zerrenda ikusi

en: members
eu: zerrendakideak

en: Address:
eu: Helbidea:

en: Admin address:
eu: Kudeatzailearen helbidea:

en: The subscribers list
eu: Harpidedunen Zerrenda

en:  <p>Enter your
eu:  <p>Sar zure

en:  and password to visit  the subscribers list: <p><center>
eu:  eta harpide-zerrendara sartzeko pasahitza: <p><center>

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Visit Subscriber List
eu: Harpidedun zerrenda ikusi

en: Once a month, your password will be emailed to you as a reminder.
eu: Hilean behin mezu bat jasoko duzu zure pasahitza gogorarazten.

en: The current archive
eu: Oraingo fitxategia

en: %(realname)s post acknowledgement
eu: %(realname)s posta zerrendara idatzi izanaren konfirmazioa

en: Your urgent message to the %(realname)s mailing list was not authorized for
    delivery.  The original message as received by Mailman is attached.
eu: %(realname)s posta zerrendara bidalitako presazko mezua ez da onartu.
    Jatorrizko mezua erantsita, Mailmanek jaso zuen moduan.

en: %(realname)s via %(lrn)s
eu: %(realname)s , %(lrn)s-en bidez

en: Emergency hold on all list traffic is in effect
eu: Zerrendako trafiko guztiaren larrialdiko blokeoa aktibatuta

en: Your message was deemed inappropriate by the moderator.
eu: Zure mezua moderatzaileran ustez desegokia da.

en: Sender is explicitly forbidden
eu: Bidaltzaileak debekatuta du zerrendan parte hartzea

en: You are forbidden from posting messages to this list.
eu: Ez duzu zerredara mezurik bidaltzeko baimenik.

en: Post to moderated list
eu: Bidal zerrenda moderatura

en: Post by non-member to a members-only list
eu: Zerrendakide ez denak zerrendakideentzat bakarrik den zerrenda batera bidalia.

en: Non-members are not allowed to post messages to this list.
eu: Harpidedun ez direnek ez dute zerrendara mezuak bidaltzeko baimenik.

en: Posting to a restricted list by sender requires approval
eu: Moderatutako zerrenda batera idatzitako mezuek moderatzaileen onespena behar dute.

en: This list is restricted; your message was not approved.
eu: Zerrenda hau itxia da; zure mezua ez da onartu.

en: Too many recipients to the message
eu: Mezu honek hartzaile gehiegi du.

en: Please trim the recipient list; it is too long.
eu: Mesedez, laburtu hartzaileen zerrenda; luzeegia da.

en: Message has implicit destination
eu: Ez dago garbi mezua zerrenda honetarako ote den.

en: Blind carbon copies or other implicit destinations are
    not allowed.  Try reposting your message by explicitly including the list
    address in the To: or Cc: fields.
eu: Kopia ezkutu edo antzerako bidalketa helbide inplizituak ez daude
    baimenduta. Saiatu berriz bidaltzen eta helbide zerrenda To edo Cc:
    eremuetan jarriz.

en: Message may contain administrivia
eu: Mezu honek eskaera administratiboak izan ditzake.

en: Please do *not* post administrative requests to the mailing
    list.  If you wish to subscribe, visit %(listurl)s or send a message with the
    word `help' in it to the request address, %(request)s, for further
    instructions.
eu: Mesedez, *ez* bidali eskaera administratiborik zerrendara!
    Harpidetu nahi baduzu, sartu %(listurl)s orrialdera, edo
    bidali mezu bat 'help' hitzarekin %(request)s helbidera
    argibide gehiago jasotzeko.

en: Message has a suspicious header
eu: Mezuak goiburu susmagarria du.

en: Your message had a suspicious header.
eu: Zure mezuak goiburu susmagarria du.

en: Message body is too big: %(size)d bytes with a limit of
    %(limit)d KB
eu: Mezua handiegia da: %(size)d byte ditu, eta muga %(limit)d KB da.

en: Your message was too big; please trim it to less than
    %(kb)d KB in size.
eu: Zure mezua handiegia da; mesedez, txikitu %(kb)d KB-etik beherako neurrira.

en: Posting to a moderated newsgroup
eu: Moderatutako berri-talde baterako mezua.

en: Your message to %(listname)s awaits moderator approval
eu: %(listname)s zerrendara bidali duzun mezua moderatzaileak noiz onartuko zain dago

en: %(listname)s post from %(sender)s requires approval
eu: %(sender)s zerrendakideak %(listname)s zerrendara bidalitako
                   mezuak moderatzailearen onespena behar du.

en: If you reply to this message, keeping the Subject: header intact, Mailman will
    discard the held message.  Do this if the message is spam.  If you reply to
    this message and include an Approved: header with the list password in it, the
    message will be approved for posting to the list.  The Approved: header can
    also appear in the first line of the body of the reply.
eu: Mezu hau erantzuten baduzu, Gaia: lerroa hutsik lagata, Mailman-ek
    ezabatu egingo du atxikirik duen mezua.  Egin hori, mezua spam-a bada.
    Mezu hau goiburuan Approved: eta zerrendako pasahitza gehituta erantzuten
    baduzu, mezua onartu egingo da eta zerrendara bidaliko da.
    Approved: goiburua mezuaren gorputzaren lehenengo lerroan ere idatzi daiteke.

en: The message's content type was explicitly disallowed
eu: Mezuaren eduki tipoa esplizituki ezgaitu da

en: The message's content type was not explicitly allowed
eu: Mezuaren eduki tipoa ez da baimendu esplizituki

en: The message's file extension was explicitly disallowed
eu: Mezuaren fitxategiaren luzapen hori esplizituki ezgaitu da

en: The message's file extension was not explicitly allowed
eu: Mezuaren artxibo luzepena esplizituki ez da baimendu

en: After content filtering, the message was empty
eu: Edukia iragazi ondoren mezua hutsik dago

en: The attached message matched the %(listname)s mailing list's content filtering
    rules and was prevented from being forwarded on to the list membership.  You
    are receiving the only remaining copy of the discarded message.
eu: Erantsitako mezuaren edukia bat dator %(listname)s posta zerrendaren
    arauen arabera iragazi beharreko edukien zerrendako batekin.
    Mezua ez da posta zerrendan banatuko.  Zuk
    jaso duzun hau da ezabatutako mezu horren kopia bakarra.

en: Content filtered message notification
eu: Edukiarengatik iragazitako mezuaren jakinarazpena

en: Your message has been rejected, probably because you are not subscribed to the
    mailing list and the list's policy is to prohibit non-members from posting to
    it.  If you think that your messages are being rejected in error, contact the
    mailing list owner at %(listowner)s.
eu: Mezua ez da onartu, ziurrenez ez zaudela posta zerrenda honetan
    harpidetuta eta zerrendak ez dituelako harpidedun ez direnen mezuak
    onartzen. Mezua huts bategatik ezetsi dela uste baduzu, idatzi
    zerrenda jabeari: %(listowner)s.

en: Auto-discard notification
eu: Bazterketa automatikoen jakinarazpena

en: The attached message has been automatically discarded.
eu: Erantsitako mezua automatikoki baztertu da.

en: Auto-response for your message to the "%(realname)s" mailing list
eu: Zure "%(realname)s"-rabidalitako mezuaren auto-erantzuna

en: The Mailman Replybot
eu: Mailmanen Erantzun-Robota

en: An embedded and charset-unspecified text was scrubbed...
    Name: %(filename)s
    URL: %(url)s
eu: Txertatutako eta charset ezezaguneko testu bat garbitu dugu...
    Izena: %(filename)s
    URL-a: %(url)s

en: HTML attachment scrubbed and removed
eu: Erantsitako HTML dokumentua ezabatuta

en: An HTML attachment was scrubbed...
    URL: %(url)s
eu: Erantsitako HTML dokumentu bat ezabatu egin da...
    URL: %(url)s

en: no subject
eu: ez du gairik

en: no date
eu: ez du datarik

en: unknown sender
eu: bidaltzaile ezezaguna

en: An embedded message was scrubbed...
    From: %(who)s
    Subject: %(subject)s
    Date: %(date)s
    Size: %(size)s
    URL: %(url)s
eu: Txertatutako mezua ezabatuta...
    Nork: %(who)s
    Gaia: %(subject)s
    Data: %(date)s
    Tamaina: %(size)s
    URL: %(url)s

en: A non-text attachment was scrubbed...
    Name: %(filename)s
    Type: %(ctype)s
    Size: %(size)d bytes
    Desc: %(desc)s
    URL: %(url)s
eu: Testu hutsa ez zen mezu bat ezabatu egin da...
    Izena: %(filename)s
    Mota: %(ctype)s
    Tamaina: %(size)d bytes
    Azalpena: %(desc)s
    URL : %(url)s

en: Skipped content of type %(partctype)s
eu: %(partctype)s eduki mota ez da eraldatu

en: -------------- next part --------------
eu: -------------- hurrengo zatia --------------

en: You are not allowed to post to this mailing list From: a domain which
    publishes a DMARC policy of reject or quarantine, and your message has been
    automatically rejected.  If you think that your messages are being rejected in
    error, contact the mailing list owner at %(listowner)s.
eu: DMARC onarpen edo koarentena agindua ematen duen domeinu
    batetik ezin duzu zerrenda honetan posteatu, eta zure mezua
    automatikoki ezetsia izan da. Gure huts bat izan dela uste
    baduzu, idatzi zerrenda jabeari: %(listowner)s.

en: Message rejected by filter rule match
eu: Iragazki erregela batekin bat egiteagatik atzera botatako mezua

en: %(realname)s Digest, Vol %(volume)d, Issue %(issue)d
eu: %(realname)s Mezu-Bilduma, %(volume)d bilduma, %(issue)d. zenbakia

en: digest header
eu: bilduma burua

en: Digest Header
eu: Bilduma burua

en: Today's Topics:
eu: Gaurko gaiak:

en: Today's Topics (%(msgcount)d messages)
eu: Gaurko gaiak (%(msgcount)d. mezua)

en: [Message discarded by content filter]
eu: [Eduki filtroak ezabatutako mezua]

en: digest footer
eu: bilduma oina

en: Digest Footer
eu: Bilduma oina

en: End of
eu: Bilduma honen bukaera:

en: Posting of your message titled "%(subject)s"
eu: Bidalitako mezuaren gaia: "%(subject)s"

en: [No reason given]
eu: [Ez da arrazoirik eman]

en: Forward of moderated message
eu: Mezu moderatua birbidali egin da

en: New subscription request to list %(realname)s from %(addr)s
eu: Harpidetza eskaera berria %(realname)s zerrendatik. Nork: %(addr)s

en: Subscription request
eu: Harpidetza eskaera

en: New unsubscription request from %(realname)s by %(addr)s
eu: Zerrenda uzteko eskaera berria %(realname)s zerrendatik. Nork: %(addr)s

en: Unsubscription request
eu: Zerrenda uzteko eskaera

en: Original Message
eu: Jatorrizko Mezua

en: Request to mailing list %(realname)s rejected
eu: %(realname)s posta zerrendara egindako eskaera ez da onartu

en: The mailing list `%(listname)s' has been created via the through-the-web
    interface.  In order to complete the activation of this mailing list, the
    proper /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries for the /etc/aliases file:
eu: %(listname)s posta zerrenda web bidezko interfazea erabiliz
    sortu da. Posta zerrenda aktibatzeko,
    /etc/aliases fitxategia  (edo baliokidea) eguneratu egin behar da.
    `newaliases' programa ere exekutatu behar da.
    
    Hemen /etc/aliases fitxategietarako sarrera:

en: To finish creating your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by adding the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
eu: Zerrenda hau zuzenki sortzeko /etc/aliases  fitxategia eguneratu
    egin behar da, Normalean 'newaliases' programa ere abiarazi beharko duzu

en: ## %(listname)s mailing list
eu: ## %(listname)s-ren posta zerrenda.

en: Mailing list creation request for list %(listname)s
eu: %(listname)s posta zerrenda sortzeko eskaera

en: The mailing list `%(listname)s' has been removed via the through-the-web
    interface.  In order to complete the de-activation of this mailing list, the
    appropriate /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries in the /etc/aliases file that should be removed:
eu: %(listname)s eposta zerrenda web interfazeran bidez ezabatua izan da
    Zerrenda hau zuzenki ezgaitzeko /etc/Aliases  fitxategia eguneratu
    egin behar da, Normalean 'newaliases' programa ere abiarazi beharko duzu
    
    Hemen /etc/aliase fitxategitik ezabatu behar diren lerroak:

en: 
    To finish removing your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by removing the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
    
    ## %(listname)s mailing list
eu: 
    Zerrenda behin betirako ezabatzeko, editatu zure /etc/aliases fitxategia
    (edo baliokidea) ondorengo lerroa ezabatuz. Beharbada
    `newaliases' programa exekutatu beharko duzu:
    
    ## %(listname)s posta zerrenda

en: Mailing list removal request for list %(listname)s
eu: %(listname)s izenez posta zerrenda ezabatze eskakizuna

en: checking permissions on %(file)s
eu: %(file)s-etako baimenak aztertzen

en: %(file)s permissions must be 0664 (got %(octmode)s)
eu: %(file)s baimena 0664 izan behar du (got %(octmode)s)

en: (fixing)
eu: (zuzentzen)

en: checking ownership of %(dbfile)s
eu: %(dbfile)s fitxategiaren jabetza egiaztatzen

en: %(dbfile)s owned by %(owner)s (must be owned by %(user)s
eu: %(dbfile)s jabea %(owner)s da, ( %(user)s izan beharko litzateke)

en: %(dbfile)s permissions must be 0664 (got %(octmode)s)
eu: %(dbfile)s baimena 0664 izan behar du (got %(octmode)s)

en: Your confirmation is required to join the %(listname)s mailing list
eu: %(listname)s : harpidetzeko zure konfirmazioa behar dugu

en: Your confirmation is required to leave the %(listname)s mailing list
eu: %(listname)s : harpidetza uzteko zure konfirmazioa behar dugu

en:  from %(remote)s
eu:  %(remote)s-(e)tik

en: subscriptions to %(realname)s require moderator approval
eu: %(realname)s zerrendan harpidetzeko moderatzailearen onespena behar da

en: %(realname)s subscription notification
eu: %(realname)s harpidetza jakinarazpena

en: unsubscriptions require moderator approval
eu: zerrenda uzteko moderatzailearen onespena behar da

en: %(realname)s unsubscribe notification
eu: %(realname)s zerrenda utzi izanaren jakinarazpena

en: %(realname)s address change notification
eu: %(realname)s helbidea aldatu izanaren jakinarazpena

en: subscriptions to %(name)s require administrator approval
eu: %(name)s zerrendako kide izateko, kudeatzailearen onespena behar da

en: Last autoresponse notification for today
eu: Gaurko azkenengo jakinarazpen automatikoa

en: The attached message was received as a bounce, but either the bounce format
    was not recognized, or no member addresses could be extracted from it.  This
    mailing list has been configured to send all unrecognized bounce messages to
    the list administrator(s).
    
    For more information see:
    %(adminurl)s
eu: Erantsitako mezua errebote gisa jaso da, baina errebotearen formatua
    ezezaguna da edo mezutik ezin izan da harpidedunaren helbidea lortu. 
    Errebote ezezagun guztien mezuak kudeatzaileari bidaltzeko dago
    konfiguratuta posta zerrenda hau.
    
    Informazioa gehiago ikusteko:
    %(adminurl)s

en: Uncaught bounce notification
eu: Errebote jakinarazpena ez da jaso

en: Ignoring non-text/plain MIME parts
eu: Testu laukoak ez diren MIME zatiak baztertu

en: The results of your email command are provided below.
    Attached is your original message.
eu: Behean duzu posta elektronikoz bidalitako komandoaren emaitza.
    Amaieran erantsita, zure jatorrizko mezua.

en: - Results:
eu: - Emaitzak:

en: 
    - Unprocessed:
eu: 
    - Prozesatu gabe:

en: No commands were found in this message.
    To obtain instructions, send a message containing just the word "help".
eu: Mezu honetan ez da komandorik aurkitu.
    Argibideak lortzeko bidali mezu bat "help" hitza soilik duena.

en: 
    - Ignored:
eu: 
    - Jaramonik ez egin:

en: 
    - Done.
eu: 
    - Egina.

en: The results of your email commands
eu: Posta elektronikoz bidalitako komandoen emaitzak

en: Message body suppressed by Mailman site configuration
eu: Mezuaren gorputza Mailmanen gune konfigurazioak ezabatu du

en: Original message suppressed by Mailman site configuration
eu: Mezuaren gorputza Mailmanen gune konfigurazioak ezabatu du

en: Delivered by Mailman<br>version %(version)s
eu: Mailmanen<br>%(version)s bertsioak banatuta

en: Python Powered
eu: Phyton-ek hornitua

en: Gnu's Not Unix
eu: Gnu ez da Unix

en: Mon
eu: Al

en: Thu
eu: Ast

en: Tue
eu: As

en: Wed
eu: Ost

en: Fri
eu: Or

en: Sat
eu: Lar

en: Sun
eu: Iga

en: Apr
eu: Api

en: Feb
eu: Ots

en: Jan
eu: Urt

en: Jun
eu: Eka

en: Aug
eu: Abu

en: Dec
eu: Abe

en: Jul
eu: Uzt

en: Nov
eu: Aza

en: Oct
eu: Urr

en: Sep
eu: Ira

en: Server Local Time
eu: Zerbitzariaren Bertako Ordua

en: %(wday)s %(mon)s %(day)2i %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i %(tzname)s %(year)04i
eu: %(wday)s, %(mon)s %(day)2i, %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i, %(tzname)s %(year)04i

en: Already a member: %(member)s
eu: Dagoeneko harpidedun: %(member)s

en: Bad/Invalid email address: blank line
eu: Eposta hebide okerra/baliogabea: errezkada txuria

en: Bad/Invalid email address: %(member)s
eu: Eposta hebide okerra/baliogabea: %(member)s

en: Hostile address (illegal characters): %(member)s
eu: Helbide okerra (karaktere debekatuak): %(member)s

en: Subscribed: %(member)s
eu: Harpideduna: %(member)s

en: Bad argument to -w/--welcome-msg: %(arg)s
eu: -w/--welcome-msg, argumentu okerra: %(arg)s

en: Bad argument to -a/--admin-notify: %(arg)s
eu: -a/--admin-notify, argumentu okerra: %(arg)s

en: Cannot read both digest and normal members from standard input.
eu: Sarrera orokorrean ezin dira irakurri ez harpidedun arrunten izenak, ez bildumak jasotzen dituztenenak ere.

en: No such list: %(listname)s
eu: Zerrenda hau ez dago: %(listname)s

en: Nothing to do.
eu: Ez dago ezer egiterik.

en: Rebuild a list's archive.
    
    Use this command to rebuild the archives for a mailing list.  You may want to
    do this if you edit some messages in an archive, or remove some messages from
    an archive.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] <listname> [<mbox>]
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        -q / --quiet
            Make the archiver output less verbose.
    
        --wipe
            First wipe out the original archive before regenerating.  You usually
            want to specify this argument unless you're generating the archive in
            chunks.
    
        -s N
        --start=N
            Start indexing at article N, where article 0 is the first in the mbox.
            Defaults to 0.
    
        -e M
        --end=M
            End indexing at article M.  This script is not very efficient with
            respect to memory management, and for large archives, it may not be
            possible to index the mbox entirely.  For that reason, you can specify
            the start and end article numbers.
    
    Where <mbox> is the path to a list's complete mbox archive.  Usually this will
    be some path in the archives/private directory.  For example:
    
    %% bin/arch mylist archives/private/mylist.mbox/mylist.mbox
    
    <mbox> is optional.  If it is missing, it is calculated.
eu: Zerredako fitxategiak berregin.
    
    ePosta zerrenda batetako fitxategia berregiteko erabili koamndo hau. Hau
    zerrendako mezuren bat aldatu edo ezabatu duzulako egin nahi dezakezu.
    
    Erabilera: %(PROGRAM)s [aukerak] <zerrenda_izena> [<mbox_fitxategia>]
    
    Non aukerak:     -h / --help
            Mezu hau erakutsi eta irten.
    
        -q / --quiet
            Make the archiver output less verbose.
    
        --wipe
            First wipe out the original archive before regenerating.  You usually
            want to specify this argument unless you're generating the archive in
            chunks.
    
        -s N
        --start=N
            Start indexing at article N, where article 0 is the first in the mbox.
            Defaults to 0.
    
        -e M
        --end=M
            End indexing at article M.  This script is not very efficient with
            respect to memory management, and for large archives, it may not be
            possible to index the mbox entirely.  For that reason, you can specify
            the start and end article numbers.
    
    Where <mbox> is the path to a list's complete mbox archive.  Usually this will
    be some path in the archives/private directory.  For example:
    
    %% bin/arch mylist archives/private/mylist.mbox/mylist.mbox
    
    <mbox> is optional.  If it is missing, it is calculated.

en: listname is required
eu: zerrendaren izena beharrezkoa da

en: No such list "%(listname)s"
    %(e)s
eu: Zerrenda ezezaguna:  "%(listname)s"
    %(e)s

en: Cannot open mbox file %(mbox)s: %(msg)s
eu: %(mbox)s mbox fitxategia ezin da zabaldu: %(msg)s

en: Bad arguments: %(strargs)s
eu: Argumentu okerra: %(strargs)s

en: Empty list passwords are not allowed
eu: Zerrenda pasahitza ezin da hutsik egon

en: New %(listname)s password: %(notifypassword)s
eu: Pasahitz berria %(listname)s zerrendarako: %(notifypassword)s

en: Your new %(listname)s list password
eu: Zure pasahitz berria %(listname)s zerrendarako

en: The site administrator at %(hostname)s has changed the password for your
    mailing list %(listname)s.  It is now
    
        %(notifypassword)s
    
    Please be sure to use this for all future list administration.  You may want
    to log in now to your list and change the password to something more to your
    liking.  Visit your list admin page at
    
        %(adminurl)s
eu: %(hostname)s zerbitzariko kudeatzaileak %(listname)s posta zerrendarako
    zenuen pasahitza aldatu egin du.  Orain:
    
        %(notifypassword)s
    
    Hemendik aurrera gogoan izan zerrenda kudeatzeko orduan.  Nahi baduzu,
    sartu zure zerrenda kudeatzen duten orrietara, eta pasahitza aldatu, nahiago
    duzun beste bat ezarriz.  Zerrenda kudeatzeko orria:
    
        %(adminurl)s

en: Check a list's config database file for integrity.
    
    All of the following files are checked:
    
        config.pck
        config.pck.last
        config.db
        config.db.last
        config.safety
    
    It's okay if any of these are missing.  config.pck and config.pck.last are
    pickled versions of the config database file for 2.1a3 and beyond.  config.db
    and config.db.last are used in all earlier versions, and these are Python
    marshals.  config.safety is a pickle written by 2.1a3 and beyond when the
    primary config.pck file could not be read.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname [listname ...]]
    
    Options:
    
        --all / -a
            Check the databases for all lists.  Otherwise only the lists named on
            the command line are checked.
    
        --verbose / -v
            Verbose output.  The state of every tested file is printed.
            Otherwise only corrupt files are displayed.
    
        --help / -h
            Print this text and exit.
eu: Arakatu zerrendaren konfigurazio database fitxategiak integridade bila. 
    
    Hurrengo fitxategi guztiak arakatuko dira:
    
        config.pck
        config.pck.last
        config.db
        config.db.last
        config.safety
    
    Erabilera: %(PROGRAM)s [aukerak] [zerrendaizena [zerrendaizena ...]]
    
    Aukerak:
    
       --all / -a 
           Zerrenden dabatase guztiak arakatu. Bestela komandoan emandako
           zerrenden databaseak bakarrik arakatuko dira.
    
        --verbose / -v
          Irteera luzea. Arakatuko fitxategi guztien egoera erakutsiko digu
          Bestela akatsdun diren fitxategia bakarrik erakutsiko ditu.
    
       --help/ -h
       Laguntza hau erakusi eta irten.

en: No list named:
eu: Ez dago izen hau duen zerrendarik:

en: List:
eu: Zerrenda:

en:    %(file)s: okay
eu:    %(file)s: ondo

en: Check the permissions for the Mailman installation.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [-f] [-v] [-h]
    
    With no arguments, just check and report all the files that have bogus
    permissions or group ownership.  With -f (and run as root), fix all the
    permission problems found.  With -v be verbose.
eu: Mailman instalatzeko baimenak egiaztatu.
    
    Erabilera: %(PROGRAM)s [-f] [-v] [-h]
    
    Argumentu gabe, baimen okerrak edo talde baimenak dituzten fitxategi 
    guztiak gainbegiratu eta zerrendatzen ditu.  Aldiz  -f (eta root moduan
    exekutatuta) baimen arazo guztiak konponduko ditu.  -v aukerarekin
    informazio luzea emango du (verbose).

en:     checking gid and mode for %(path)s
eu:     gid-a eta modua egiaztatzen: %(path)s

en: %(path)s bad group (has: %(groupname)s, expected %(MAILMAN_GROUP)s)
eu: Talde okerra aurkitu da hemen: %(path)s. Duena %(groupname)s da, eta espero zena %(MAILMAN_GROUP)s)

en: directory permissions must be %(octperms)s: %(path)s
eu: Karpeta baimenak %(octperms)s: %(path)s izan behar dute.

en: source perms must be %(octperms)s: %(path)s
eu: Jatorriaren baimenak %(octperms)s: %(path)s izan behar dute

en: article db files must be %(octperms)s: %(path)s
eu: db fitxategien baimenak %(octperms)s izan behar dira: %(path)s

en: checking mode for %(prefix)s
eu: %(prefix)s aldagaiaren egoera gainbegiratzen

en: WARNING: directory does not exist: %(d)s
eu: KONTUZ: karpeta ez da existitzen:%(d)s

en: directory must be at least 02775: %(d)s
eu: karpetak behintzat 02775 izan behar du: %(d)s

en: checking perms on %(private)s
eu: hemengo baimenak egiaztatzen: %(private)s

en: %(private)s must not be other-readable
eu: %(private)s ezingo du beste batek irakurri

en: mbox file must be at least 0660:
eu: mbox fitxategia 0660 baimenak izan behar ditu gutxienez:

en: %(dbdir)s "other" perms must be 000
eu: "besteak" kasuan, %(dbdir)s 000 izan behar da

en: checking cgi-bin permissions
eu: cgi-bin-en baimenak egiaztatzen

en:     checking set-gid for %(path)s
eu:     %(path)s aldagaiaren set-gida gainbegiratzen

en: %(path)s must be set-gid
eu: %(path)s aldagaia set-gid izan beharko da

en: checking set-gid for %(wrapper)s
eu: %(wrapper)s aldagaiaren set-gida gainbegiratzen

en: %(wrapper)s must be set-gid
eu: %(wrapper)s aldagaia set-gid izan beharko da

en: checking permissions on %(pwfile)s
eu: %(pwfile)s fitxategiko baimenak egiaztatzen

en: %(pwfile)s permissions must be exactly 0640 (got %(octmode)s)
eu: %(pwfile)s fitxategiaren baimenek 0640 izan behar dute (%(octmode)s daude)

en: checking permissions on list data
eu: zerrendako datuen baimenak egiaztatzen

en:     checking permissions on: %(path)s
eu:     %(path)s fitxategiko baimenak egiaztatzen

en: file permissions must be at least 660: %(path)s
eu: Fitxategi baimenak behintzat 660 izan behar du: %(path)s

en: No problems found
eu: Ez da arazorik aurkitu

en: Problems found:
eu: Aurkitutako arazoak:

en: Re-run as %(MAILMAN_USER)s (or root) with -f flag to fix
eu: %(MAILMAN_USER)s (edo root) bezala berriabiaratu -f banderarekin konpontzeko

en: Unix-From line changed: %(lineno)d
eu: Unix-From lerroa aldaturik: %(lineno)d

en: Bad status number: %(arg)s
eu: Egoera zenbaki okerra: %(arg)s

en: %(messages)d messages found
eu: %(messages)d mezu aurkitu dira

en: Clone a member address.
    
    Cloning a member address means that a new member will be added who has all the
    same options and passwords as the original member address.  Note that this
    operation is fairly trusting of the user who runs it -- it does no
    verification to the new address, it does not send out a welcome message, etc.
    
    The existing member's subscription is usually not modified in any way.  If you
    want to remove the old address, use the -r flag.  If you also want to change
    any list admin addresses, use the -a flag.
    
    Usage:
        clone_member [options] fromoldaddr tonewaddr
    
    Where:
    
        --listname=listname
        -l listname
            Check and modify only the named mailing lists.  If -l is not given,
            then all mailing lists are scanned from the address.  Multiple -l
            options can be supplied.
    
        --remove
        -r
            Remove the old address from the mailing list after it's been cloned.
    
        --admin
        -a
            Scan the list admin addresses for the old address, and clone or change
            them too.
    
        --quiet
        -q
            Do the modifications quietly.
    
        --nomodify
        -n
            Print what would be done, but don't actually do it.  Inhibits the
            --quiet flag.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
     fromoldaddr (`from old address') is the old address of the user.  tonewaddr
     (`to new address') is the new address of the user.
eu: Harpidedun baten helbidea klonatu egiten du.
    
    Harpidedun baten helbidea klonatzean, erabiltzaile berri bat harpidetuko da
    aurrekoaren aukera eta pasahitz berdinekin. Kontuan izan
    operazio hau egiten dueanrengan konfidantza osoa behar dela -- ez da ongietorri
    mezurik bidaltzen, ez da helbide berria berresten, eta abar.
    
    Aurretik zeuden harpidetzetan ez dago aldaketarik.  Helbide zaharra ezabatu nahi bada
    erabili ezazu -r aukera. Kudeatzailearen helbide zaharra ere aldatu nahi baduzu
    erabili -a aukera.
    
    Erabilera:
        clone_member [aukerak] HelbideZaharra HelbideBerria
    
    Non:
    
        --listname=posta_zerrenda
        -l posta_zerrenda
            Aipatutako posta zerrendak bakarrik arakatzen ditu.
    .       Ez bada zehazten -l aukerarik, orduan posta zerrenda guztietan
            bilatzen da.  -l aukera nahi beste aldiz erabili daiteke.
    
        --remove
        -r
            Behin klonatu ondoren, helbide zaharra zerrendatik ezabatu.
    
        --admin
        -a
            Kudeatzaileen helbideak ere bilatzen ditu, eta horiek ere klonatu edo aldatu egiten
            ditu.
    
        --quiet
        -q
            Aldaketan ixil-ixilik egiten ditu.
    
        --nomodify
        -n
            Egin behar dena zer den adierazten dizu, baina ez du ezer egiten.
            --quiet aukera ezgaitu egiten du.
    
        --help
        -h
            Mezu hau erakutsi eta irten.
    
     HelbideZaharra eta HelbideBerria erabiltzailearen helbide
    zaharra eta berria izango dira.

en: processing mailing list:
eu: Eposta zerrenda sortzen:

en:     scanning list owners:
eu:     zerrenda-jabeak aztertzen:

en:     new list owners:
eu:     zerrenda jabe berriak:

en: (no change)
eu: (aldaketa gabe)

en:     address not found:
eu:     helbidea ez da aurkitu:

en:     clone address added:
eu:     klonatutako helbidea gehitu:

en:     clone address is already a member:
eu:     klonatutako helbidea dagoeneko zerrendakide da:

en:     original address removed:
eu:     helbide zaharra ezabatuta:

en: Not a valid email address: %(toaddr)s
eu: Ez da helbide zuzena: %(toaddr)s

en: Error opening list "%(listname)s", skipping.
    %(e)s
eu: Akatsak "%(listname)s" posta zerrenda zabaltzeko orduan; saltatzen...
    %(e)s

en: # -*- python -*-
    # -*- coding: %(charset)s -*-
    ## "%(listname)s" mailing list configuration settings
    ## captured on %(when)s
eu: # -*- python -*-
    # -*- coding: %(charset)s -*-
    ## "%(listname)s" Eposta zerrendaren hebaspen aukerak
    ## captured on %(when)s

en: options
eu: aukerak

en: legal values are:
eu: balio zuzenak hauek dira:

en: attribute "%(k)s" ignored
eu: "%(k)s" atributua ez da aintzakotzat hartu

en: attribute "%(k)s" changed
eu: "%(k)s" atributua aldatuta

en: Non-standard property restored: %(k)s
eu: Ezaugarri ez-estandarrak leheneratuta: %(k)s

en: Invalid value for property: %(k)s
eu: Balio okerra ezaugarri honendako: %(k)s

en: Bad email address for option %(k)s: %(v)s
eu: %(k)s aukerarentzat helbide okerra: %(v)s

en: Only one of -i or -o is allowed
eu: `-i' eta `-o' artean bat bakarrik erabil daiteke

en: One of -i or -o is required
eu: Derrigorrezkoa -i edo -o aukeretako bat

en: List name is required
eu: Zerrenda izena beharrezkoa da

en: Saving list
eu: Zerrenda gordetzen

en: Ignoring non-held message: %(f)s
eu: Atxikitu gabeko mezua utzita: %(f)s

en: Ignoring held msg w/bad id: %(f)s
eu: Atxikitutako mezua utzita id okerragatik: %(f)s

en: Discarded held msg #%(id)s for list %(listname)s
eu: Ezetsi dugu atxikitutako mezua #%(id)s %(listname)s zerrendarako.

en: No filename given.
eu: Ez dago fitxategi izenik

en: Bad arguments: %(pargs)s
eu: Argumentu okerra: %(pargs)s

en: Please specify either -p or -m.
eu: Mesedez, aukeratu -p edo -m

en: [----- start %(typename)s file -----]
eu: [----- %(typename)s artxiboaren hasiera -----]

en: [----- end %(typename)s file -----]
eu: [----- %(typename)s artxiboaren bukaera -----]

en: <----- start object %(cnt)s ----->
eu: <-----  %(cnt)s objektu hasiera ----->

en: Export an XML representation of a mailing list.
eu: Posta zerrendaren XML adierazpen bat esportatu.

en: %%prog [options]
    
    Export the configuration and members of a mailing list in XML format.
eu: %%prog [options]
    
    Esportatu posta zerrendaren konfigurazio eta harpidedunak XML formatuan.

en: Output XML to FILENAME.  If not given, or if FILENAME is '-', standard out is
    used.
eu: XML artxibategia FILENAME-ra gordetzea. Ez bada ematen edo FILENAME '-' bada, 
    irteera estandarra erabiliko da.

en: Unexpected arguments
eu: Espero gabeko argumentuak

en: Invalid password scheme
eu: Pasahitz eskema ez da zuzena

en: Search regular expression required
eu: Bilatu beharreko adierazpen erregularra

en: No lists to search
eu: Ez dago zerrendarik bilaketarako

en: found in:
eu: hemen aurkitu da:

en: (as owner)
eu: (jabe gisa)

en: Locking list
eu: Zerrenda blokeatzen

en: Setting web_page_url to: %(web_page_url)s
eu: Web orriaren url-a: %(web_page_url)s ezartzen

en: Setting host_name to: %(mailhost)s
eu: Serbitzari_izena ezartzen %(mailhost)s-erako

en: Bad queue directory: %(qdir)s
eu: Ilara karpeta okerra: %(qdir)s

en: A list name is required
eu: Zerrenda baten izena behar da

en: List all the owners of a mailing list.
    
    Usage: %(program)s [options] listname ...
    
    Where:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            List the owners of all the mailing lists for the given virtual host.
    
        --all
        -a
            List the owners of all the mailing lists on this system.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
    `listname' is the name of the mailing list to print the owners of.  You can
    have more than one named list on the command line.
eu: Posta zerrendako jabe guztien zerrenda.
    
    Erabilera: %(program)s [aukerak] zerrenda ...
    
    Non:
    
        --all-vhost=hostv
        -v=hostv
            Zerbitzari jakin bateko posta zerrenda guztien jabeen zerrenda.
    
        --all
        -a
            Sistema honetako posta zerrenda guztien jabeen zerrenda.
    
        --help
        -h
            Laguntza mezu hau erakutsi eta irten.
    
    `posta zerrenda' izango da erakutsi nahi den zerrendaren izena.  Agindu lerroan
    zerrenda izen bat baino gehiago izan dezakezu.

en: List: %(listname)s, 	Owners: %(owners)s
eu: Zerrenda: %(listname)s, 	Jabea: %(owners)s

en: No matching mailing lists found
eu: Ez dago izen horrekin bat egiten duen posta zerrendarik

en: matching mailing lists found:
eu: ondorengo zerrendak datoz bat:

en: Bad --nomail option: %(why)s
eu: --nomail aukera okerra: %(why)s

en: Bad --digest option: %(kind)s
eu: --digest aukera okerra: %(kind)s

en: Only one of -m, -M, -i or -u may be specified.
eu: Hauetatik bakar bat erabili daiteke: -m, -M, -i edo -u

en: Could not open file for writing:
eu: Fitxategia ezin da idazkera moduan ireki

en: List the owners of a mailing list, or all mailing lists.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    Options:
    
        -w / --with-listnames
            Group the owners by list names and include the list names in the
            output.  Otherwise, the owners will be sorted and uniquified based on
            the email address.
    
        -m / --moderators
            Include the list moderators in the output.
    
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        listname
            Print the owners of the specified lists.  More than one can appear
            after the options.  If there are no listnames provided, the owners of
            all the lists will be displayed.
eu: Posta zerrenda bateko jabe guztiak zerrendatu, edo posta zerrenda guztiak.
    
    Erabilera: %(PROGRAM)s [aukerak] [posta-zerrenda ...]
    Aukerak:
    
        -w / --with-listnames
            Jabeak posta zerrenden arabera zerrendatu, eta zerrendaren izena txertatu
            ireteeran.  Bestela, jabeak helbide elektronikoaren arabera
            zerrendatuko dira.
    
        -m / --moderators
            Zerrenda moderatzaileak ere erakutsi.
    
        -h / --help
            Laguntza mezu hau erakutsi eta irten.
    
        listname
            Posta zerrenda jakin bateko jabeen zerrenda erakutsi. Bat baino gehiago
            ager daiteke.  Ez bada posta zerrenda izenik zehazten, zerrenda guztietako
            jabeak agertuko dira.

en: PID unreadable in: %(pidfile)s
eu: PID irakurezina : %(pidfile)s

en: Is qrunner even running?
eu: qruner abiarazita al dago?

en: No child with pid: %(pid)s
eu: Pid hau duen semerik ez: %(pid)s

en: Stale pid file removed.
eu: Pid fitxategiak kalte larriak zituen eta ezabatu egin da.

en: The master qrunner lock could not be acquired because it appears as if another
    master qrunner is already running.
eu: qrunner nagusiaren blokeoa ezin izan da lortu beste qrunner nagusi bat martxan
    dagoela dirudielako.

en: The master qrunner lock could not be acquired.  It appears as though there is
    a stale master qrunner lock.  Try re-running mailmanctl with the -s flag.
eu: qrunner nagusiaren blokeoa ezin izan da lortu beste qrunner nagusi matxuratu 
    bat martxan dagoela dirudielako. mailmanctl -s aldagaiarekin abiarazten saiatu.

en: The master qrunner lock could not be acquired, because it appears as if some
    process on some other host may have acquired it.  We can't test for stale
    locks across host boundaries, so you'll have to do this manually.  Or, if you
    know the lock is stale, re-run mailmanctl with the -s flag.
    
    Lock file: %(LOCKFILE)s
    Lock host: %(status)s
    
    Exiting.
eu: Qruner prozesu nagusia atxikitzea ezin da eskuratu, dirudienez beste
    makina batetako prozesu batenbatek eskuraturik duelako. Ezin dugu
    host errebotatzaileak eskuratu ez frogatu. Hau askotan egin behar
    baduzu edo zer egiten baldin badakizu -s aldagaiaz berrabiarazi mailmanctl.
    
    Atxikitze fitxategia: %(LOCKFILE)s
    Atxikitze host-a %(status)s
    
    Uzten.

en: Site list is missing: %(sitelistname)s
eu: Gunearen zerrenda ez da agertzen: %(sitelistname)s

en: Run this program as root or as the %(name)s user, or use -u.
eu: Programa hau root gisa exekutatau, %(name)s erabiltzaile gisa, edo -u aukera erabiliz.

en: No command given.
eu: Ez da agindurik eman.

en: Bad command: %(command)s
eu: Okerreko komandoa: %(command)s

en: Warning!  You may encounter permission problems.
eu: Kontuz!  Baimen arazoak aurki zenitzazke

en: Shutting down Mailman's master qrunner
eu: Mailman qruner nagusia geldiarazten

en: Restarting Mailman's master qrunner
eu: Mailman qruner nagusia berrabiarazten.

en: Re-opening all log files
eu: log fitxategiak berririkitzen

en: Starting Mailman's master qrunner.
eu: Mailman qrunner nagusia abiarazten.

en: Set the site password, prompting from the terminal.
    
    The site password can be used in most if not all places that the list
    administrator's password can be used, which in turn can be used in most places
    that a list users password can be used.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [password]
    
    Options:
    
        -c/--listcreator
            Set the list creator password instead of the site password.  The list
            creator is authorized to create and remove lists, but does not have
            the total power of the site administrator.
    
        -h/--help
            Print this help message and exit.
    
    If password is not given on the command line, it will be prompted for.
eu: Zerbitzariaren pasahitza zehaztu, terminaletik galdetuz.
    
    Pasahitz hori zerrendak kudeatzeko leku (ia) guztietan erabili daiteke,
    eta baita harpidearen pasahitza eskatzen den leku gehientsuenetan
    (edo denetan).
    
    Erabilera %(PROGRAM)s [aukerak] [pasahitza]
    
    Aukerak:
    
        -c/--listcreator
            Zerbitzariaren pasahitza ezarri beharrean, zerrenda sortzailerarena
            ezarri. Zerrenda sortzaileak zerrenda berriak sortu eta zaharrak ezabatzeko
            eskubidea du, baina ez da zerbitzariaren kudeatzaileak duen eskubide mailara gorenera heltzen.
    
        -h/--help
            Mezu hau erakutsi eta irten.
    
    Ez bada pasahitza agindu lerroan ezartzen, eskatu egingo zaizu..

en: site
eu: gunea

en: list creator
eu: zerrenda sortzailea

en: New %(pwdesc)s password:
eu: %(pwdesc)s pasahitz berria:

en: Again to confirm password:
eu: pasahitza berriz egiaztatu

en: Passwords do not match; no changes made.
eu: Pasahitzak ez datoz bat; ez da aldaketarik egin.

en: Interrupted...
eu: Geldituta...

en: Password changed.
eu: Pasahitza aldaturik.

en: Password change failed.
eu: Pasahitza ezin izan da aldatu.

en: Add a non-fuzzy translation to the dictionary.
eu: Itzulekta argi bat gehitu hiztegiari

en: Return the generated output.
eu: Sortutako irteera itzuli.

en: Unknown language: %(lang)s
eu: Hizkuntza ezezaguna: %(lang)s

en: Enter the name of the list:
eu: Sartu zerrendaren izena:

en: Enter the email of the person running the list:
eu: Zerrenda abiarazita duen pertsonaren helbidea sartu:

en: Initial %(listname)s password:
eu: %(listname)s zerrendaren hasierako pasahitza:

en: The list password cannot be empty
eu: Zerrendaren pasahitza ezin da hutsik egon

en:  - owner addresses need to be fully-qualified names like "owner@example.com", not just "owner".
eu:  - jabearen helbideak helbide osoa izan behar du, "jabea@adibidea.eus" bezala, eta ez "jabea" bakarrik.

en: Hit enter to notify %(listname)s owner...
eu: Sakatu intro %(listname)s zerrendako jabeari jakinarazteko...

en: %(name)s runs the %(runnername)s qrunner
eu: %(name)s-ek %(runnername)s qrunner-a exekutatzen du

en: All runs all the above qrunners
eu: Edozerk abiarazten ditu goiko grunnerrak

en: No runner name given.
eu: Ez da runner izenik idatzi.

en: Could not open file for reading: %(filename)s.
eu: Fitxategi hau ezin izan da zabaldu: %(filename)s.

en: Error opening list %(listname)s... skipping.
eu: %(listname)s zerrenda zabaltzean errorea... saltatzen.

en: No such member: %(addr)s
eu: Zerrendakide ezezaguna: %(addr)s

en: User `%(addr)s' removed from list: %(listname)s.
eu: `%(addr)s' erabiltzailea zerrenda honetatik kenduta: %(listname)s.

en: Changing passwords for list: %(listname)s
eu: %(listname)s zerrendaren pasahitzak aldatzen.

en: New password for member %(member)40s: %(randompw)s
eu: Pasahitz berria %(member)40s erabiltzailearentzat: %(randompw)s

en: Remove the components of a mailing list with impunity - beware!
    
    This removes (almost) all traces of a mailing list.  By default, the lists
    archives are not removed, which is very handy for retiring old lists.
    
    Usage:
        rmlist [-a] [-h] listname
    
    Where:
        --archives
        -a
            Remove the list's archives too, or if the list has already been
            deleted, remove any residual archives.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
eu: Posta zerrenda baten barruko osagai guztiak ezabatzen ditu - Kontuz!
    
    Agindu honen bitarte posta zerrendaren aztara (ia) guztiak ezabatuko dituzu
    Ez bada nahi, fitxategiak ez dira ezabatzen. Zerrenda zaharrak desagertarazteko oso erabilgarria da.
    
    Erabilera:
        rmlist [-a] [-h] posta-zerrenda
    
    Non:
        --archives
        -a
            Zerrendako fitxategiak ezabatzeko aukera.
            Zerrenda lehenago ezabatu bada, geratzen diren fitxategiak ezabatuko ditu.
    
        --help
        -h
            Laguntza mezu hau erakutsi eta irten.

en: Removing %(msg)s
eu: %(msg)s ezabatzen

en: %(listname)s %(msg)s not found as %(filename)s
eu: %(listname)s-ko %(msg)s ez da %(filename)s bezala aurkitu

en: No such list (or list already deleted): %(listname)s
eu: Zerrenda ezezaguna (beharbada ezabatuta): %(listname)s

en: No such list: %(listname)s.  Removing its residual archives.
eu: Zerrenda hau ez dago: %(listname)s. Hondar-fitxategiak ezabatzen.

en: Not removing archives.  Reinvoke with -a to remove them.
eu: Fitxategiak ez dira ezabatzen ari. -a sakatu ezabatzeko.

en: list info
eu: zerrendaren informazioa

en: stale lock file
eu: Usteleko blokeo fitxategia

en: held message file
eu: atxikitako mezu fitxategia

en: private archives
eu: fitxategi pribatuak

en: public archives
eu: fitxategi publikoak

en: Bad choice: %(yesno)s
eu: Aukera okerra: %(yesno)s

en: Dry run mode
eu: Froga moduan abiarazi

en: Only one -f switch allowed
eu: -f aukera bakarra onartzen da

en: No argument to -f given
eu: -f aukerak ez du argumenturik

en: Illegal option: %(opt)s
eu: Ezinezko aukera: %(opt)s

en: No listname given
eu: Zerrendaren izena falta da

en: Must have a listname and a filename
eu: Zerrendaren eta artxiboaren izena beharrezkoak dira

en: Cannot read address file: %(filename)s: %(msg)s
eu: Helbideen fitxategia ezin da irakurri: %(filename)s: %(msg)s

en: Ignore  :  %(addr)30s
eu: Aintzakotzat ez  hartu:  %(addr)30s

en: Invalid :  %(addr)30s
eu: Okerra :  %(addr)30s

en: You must fix the preceding invalid addresses first.
eu: Lehenengo eta behin, helbide okerra zuzendu behar da.

en: Added  : %(s)s
eu: Gehituta  : %(s)s

en: Removed: %(s)s
eu: Kenduta: %(s)s

en: check a translation comparing with the original string
eu: itzulpena egiaztatu, jatorrizko katearekin erkatuz

en: scan a string from the original file
eu: jatorrizko fitxategian katea bilatu

en: scan a translated string
eu: itzulitako katea bilatu

en: check for differences between checked in and checked out
eu: deskargatutakoa eta igo behar denaren arteko ezberdintasunak arakatzen

en: parse a .po file extracting msgids and msgstrs
eu: msgids and msgstrs ateratzen po fitxategi bat arakatu

en: States table for the finite-states-machine parser:
                0  idle
                1  filename-or-comment
                2  msgid
                3  msgstr
                4  end
eu: Estatu finituen Parser-aren egoera-taula:
                0  inaktiboa
                1  fitxategia edo komentarioa
                2  msgid
                3  msgstr
                4  amaiera

en: check a translated template against the original one
           search also <MM-*> tags if html is not zero
eu: Jatorrizkoa eta itzulitakoa erkatu egiten ditu.
           <MM-*> etiketak ere bilatzen ditu, html ez bada zero.

en: scan the po file comparing msgids with msgstrs
eu: po fitxategiko msgids eta msgstrs parekatuaz arakatu

en: Move a message from the shunt queue to the original queue.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [directory]
    
    Where:
    
        -h / --help
            Print help and exit.
    
    Optional `directory' specifies a directory to dequeue from other than
    qfiles/shunt.  *** Warning ***  Do not unshunt messages that weren't
    shunted to begin with.  For example, running unshunt on qfiles/out/
    will result in losing all the messages in that queue.
eu: Mezu bat mugituko du, 'shunt' ilaratik jatorrizko ilarara.
    
    Erabilera: %(PROGRAM)s [aukerak] [direktorioa]
    
    Non:
    
        -h / --help
            Laguntza erakutsi eta amaitu.
    
    Ordezko `direktorioa'k qfiles/shunt ez den beste bat
    adierazten du. ***Kontuz***, ez atera prozesatuak izaten ari diren
    mezuak. Adibidez, unshunt exekutatzen baduzu qfiles/out karpetan ilaran
    dauden mezu guztiak galduko dira.

en: Cannot unshunt message %(filebase)s, skipping:
    %(e)s
eu: %(filebase)s mezua ezin dut kendu; salto egingo dut...:
    %(e)s

en: Perform all necessary upgrades.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -f/--force
            Force running the upgrade procedures.  Normally, if the version number
            of the installed Mailman matches the current version number (or a
            `downgrade' is detected), nothing will be done.
    
        -h/--help
            Print this text and exit.
    
    Use this script to help you update to the latest release of Mailman from
    some previous version.  It knows about versions back to 1.0b4 (?).
eu: Beharrezko diren eguneraketak egin.
    
    Erabilera: %(PROGRAM)s [aukerak]
    
    Aukerak:
        -f/--force
            Eguneraketarako mekanismoak behartu. Gehienetan, instalatuta
            dagoen Mailman bertsioa azkenengoa bada
            (edo `downgrade' bat detektatzen bada), ez da ezer egingo.
    
        -h/--help
            Mezua erakutsi eta irten.
    
    Erabili ezazu script hau Mailmanen azkenengo bertsioa lortzeko.
    Bertsio zaharrekin ere egin dezake lana; 1.0b4 (?) bertsiora arte.

en: Fixing language templates: %(listname)s
eu: Hizkuntza txantilloiak ezartzen: %(listname)s

en: WARNING: could not acquire lock for list: %(listname)s
eu: KONTUZ:  %(listname)s zerrenda ezin izan da blokeatu

en: Resetting %(n)s BYBOUNCEs disabled addrs with no bounce info
eu: Errebote informazio gabe berrrarazten errebote gegigatik ezabatutako %(n)s helbide

en: Updating the held requests database.
eu: Onartzeke dauden datu-baseak eguneratzen.

en: For some reason, %(mbox_dir)s exists as a file.  This won't work with
    b6, so I'm renaming it to %(mbox_dir)s.tmp and proceeding.
eu: Badirudi, %(mbox_dir)s dagoeneko fitxategi bat dela.  Ez du funtzionatuko
    b6-rekin, beraz, izena aldatzen dihardugu, %(mbox_dir)s.tmp izenera, eta prozesatzen.

en: 
    %(listname)s has both public and private mbox archives.  Since this list
    currently uses private archiving, I'm installing the private mbox archive
    -- %(o_pri_mbox_file)s -- as the active archive, and renaming
            %(o_pub_mbox_file)s
    to
            %(o_pub_mbox_file)s.preb6
    
    You can integrate that into the archives if you want by using the 'arch'
    script.
eu: 
    %(listname)s posta zerrendak mbox fitxategi publikoak zein pribatuak ditu. Posta zerrenda honek,
    gaur egun, artxibaketa pribatua darabilenez , mbox fitxategi pribatua instalatzen dihardut,
    -- %(o_pri_mbox_file)s -- berizendatutako fitxategi pribatu moduan, 
            %(o_pub_mbox_file)s
    hartu, eta horrela:
            %(o_pub_mbox_file)s.preb6
    
    Nahi baduzu, artxiboan gehitu dezakezu 'arch' scrip-a
    erabiliz.

en: %s has both public and private mbox archives.  Since this list
    currently uses public archiving, I'm installing the public mbox file
    archive file (%s) as the active one, and renaming
            %s
        to
            %s.preb6
    
    You can integrate that into the archives if you want by using the 'arch'
    script.
eu: %s posta zerrendak mbox fitxategi publikoak zein pribatuak ditu. Posta zerrenda honek,
    gaur egun, artxibaketa publikoa darabilenez,  (%s) mbox fitxategi publikoa instalatuko dut, bera
    izan dadin aktibatuta dagoena, eta 
            %s birizendatu egingo dut,
        %s.preb66
            izena emanez.
    
    Nahi baduzu, artxiboan txertatu dezakezu 'arch' script-a
    erabiliz.

en: - updating old private mbox file
eu: - mbox fitxategi pribatu zaharra eguneratzen

en:     unknown file in the way, moving
            %(o_pri_mbox_file)s
        to
            %(newname)s
eu:     fitxategi ezezaguna bidean, 
            %(o_pri_mbox_file)s hona
        mugitzen:
            %(newname)s

en: - updating old public mbox file
eu: - mbox fitxategi publiko zaharra eguneratzen

en:     unknown file in the way, moving
            %(o_pub_mbox_file)s
        to
            %(newname)s
eu:     fitxategi ezezaguna bidean, 
            %(o_pub_mbox_file)s mugitzen
        hona
            %(newname)s

en: - This list looks like it might have <= b4 list templates around
eu: - Badirudi zerrendak <= b4 zerrenda-plantillak dituela inguruan

en: - moved %(o_tmpl)s to %(n_tmpl)s
eu: - %(o_tmpl)s mugitu egin da hona: %(n_tmpl)s

en: - both %(o_tmpl)s and %(n_tmpl)s exist, leaving untouched
eu: - %(o_tmpl)s zein %(n_tmpl)s badaude; eta ez dira ikutu

en: - %(o_tmpl)s doesn't exist, leaving untouched
eu: - %(o_tmpl)s ez dago, ez da ikutu

en: removing directory %(src)s and everything underneath
eu: %(src)s direktorioa eta bere azpiko guztia ezabatzen

en: removing %(src)s
eu: %(src)s ezabatzen

en: Warning: couldn't remove %(src)s -- %(rest)s
eu: Kontuz: %(src)s -- %(rest)s ezin ezabatu

en: couldn't remove old file %(pyc)s -- %(rest)s
eu: %(pyc)s -- %(rest)s fitxategi zaharra ezin ezabatu

en: updating old qfiles
eu: qfile zaharrak eguneratzen

en: Warning!  Not a directory: %(dirpath)s
eu: Ilara karpeta okerra: %(dirpath)s

en: message is unparsable: %(filebase)s
eu: Mezua ezin izan da arakatu:  %(filebase)s

en: Warning!  Deleting empty .pck file: %(pckfile)s
eu: Kontuz! empty.pck fitxategia ezabatzen: %(pckfile)s

en: Updating Mailman 2.0 pending_subscriptions.db database
eu: Mailman 2.0 pending_subscriptions.db database zaharra eguneratzen

en: Updating Mailman 2.1.4 pending.pck database
eu: Mailman 2.14 pending.pck datubasea eguneratzen

en: Ignoring bad pended data: %(key)s: %(val)s
eu: Oker utzitako datuei ez diegu jaramonik egingo:  %(key)s: %(val)s

en: WARNING: Ignoring duplicate pending ID: %(id)s.
eu: KONTUZ: falta ziren ID: %(id)s duplikatuei ez diegu jaramonik egingo.

en: getting rid of old source files
eu: iturburu-fitxategi zaharrak deusezten

en: no lists == nothing to do, exiting
eu: zerrendarik ez == ezer egiteko, irteten

en: fixing all the perms on your old html archives to work with b6
    If your archives are big, this could take a minute or two...
eu: b6-rekin lan egiteko zure html artxibo zaharetan baimenak ezartzen.
    Zure artxiboak handiak badira, minutu pare bat inguru beharko ditu...

en: done
eu: eginda

en: Updating mailing list: %(listname)s
eu: Posta zerrenda eguneratzen: %(listname)s

en: Updating Usenet watermarks
eu: Usenet markak eguneratzen

en: - nothing to update here
eu: -Hemen ez dago ezer eguneratzeko

en: - usenet watermarks updated and gate_watermarks removed
eu: - usenet markak eguneratuta eta zubi_markak kenduta

en: 
    
    NOTE NOTE NOTE NOTE NOTE
    
        You are upgrading an existing Mailman installation, but I can't tell what
        version you were previously running.
    
        If you are upgrading from Mailman 1.0b9 or earlier you will need to
        manually update your mailing lists.  For each mailing list you need to
        copy the file templates/options.html lists/<listname>/options.html.
    
        However, if you have edited this file via the Web interface, you will have
        to merge your changes into this file, otherwise you will lose your
        changes.
    
    NOTE NOTE NOTE NOTE NOTE
eu: 
    
    OHARRA OHARRA OHARRA OHARRA
    
        Mailman eguneratzen ari zara, baina ezin dizut esan
        lehen zein bertsio zenuen.
    
        Mailman 1.b09 bertsioa (edo zaharragoa) eguneratzen badiharduzu
        posta zerrendak eskuz eguneratu beharko dituzu. Posta zerrenda bakoitzeko
        templates/options.html lists/<listname>/options.html.
        fitxategia kopiatu beharko duzu.
    
        Dena dela, fitxategi hau web interfazaren bidez eguneratu baduzu,
        zure aldaketak fitxategi horretan txertatu beharko dituzu; bestela
        aldaketak galdu egingo dituzu.
    
    OHARRA OHARRA OHARRA OHARRA

en: No updates are necessary.
eu: Ez da eguneraketarik behar.

en: Downgrade detected, from version %(hexlversion)s to version %(hextversion)s
    This is probably not safe.
    Exiting.
eu: Atzerapausua detektatu da, %(hexlversion)s bertsiotik %(hextversion)s bertsiora.
    Seguru asko ez da ziurra.
    Irtetzen.

en: Upgrading from version %(hexlversion)s to %(hextversion)s
eu: %(hexlversion)s bertsioa %(hextversion)s bertsiora eguneratzen

en: 
    ERROR:
    
    The locks for some lists could not be acquired.  This means that either
    Mailman was still active when you upgraded, or there were stale locks in the
    %(lockdir)s directory.
    
    You must put Mailman into a quiescent state and remove all stale locks, then
    re-run "make update" manually.  See the INSTALL and UPGRADE files for details.
eu: 
    ERROREA:
    
    Zerrenda batzuen babesak (lock fitxategiak) ezin izan dira hartu. Horrek esan nahi du Mailman
    martxan zegoela eguneratu duzunean edo babes zaharrak gelditzen direla
    %(lockdir)s karpetan.
    
    Mailman egoera inaktiboan ezarri behar duzu eta gero babes guztiak ezabatu, gero
    exekutatu eskuz "make update". INSTALL eta UPGRADE artxiboak ikusi informazio gehiagorako.

en: Print the Mailman version.
eu: Mailman bertsioa inprimatu.

en: Using Mailman version:
eu: Erabilitako Mailman bertsioa:

en: Unlock a locked list, but do not implicitly Save() it.
    
        This does not get run if the interpreter exits because of a signal, or if
        os._exit() is called.  It will get called if an exception occurs though.
eu: Bloketauko zerrenda bat ezbloketzen, baina ez du alabearrez gordetzen.
    
        os._exit() deitua izan delako edo intepretea señale bategatik atera egin delako
        ez du funtzionatuko.  Bitartean salbuespen bat gertatzen bada deitzen da

en: Unlocking (but not saving) list: %(listname)s
eu: Zerrenda desblokeatzen (baina ez gordetzen): %(listname)s

en: Finalizing
eu: Amaitzen

en: Loading list %(listname)s
eu: %(listname)s zerrenda kargatzen

en: (locked)
eu: (itxia)

en: (unlocked)
eu: (irekia)

en: Unknown list: %(listname)s
eu: Zerrenda ezezaguna: %(listname)s

en: No list name supplied.
eu: Ez duzu zerrenda izenik eman.

en: --all requires --run
eu: --eskakizun guztiak --abiarazi

en: Importing %(module)s...
eu: %(module)s inportatzen...

en: Running %(module)s.%(callable)s()...
eu: %(module)s.%(callable)s() abiarazten...

en: The variable `m' is the %(listname)s MailList instance
eu: 'm' aldagaia izango da %(listname)s Posta Zerrenda instantzia

en: Increment the digest volume number and reset the digest number to one.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    
    Options:
    
        --help/-h
            Print this message and exit.
    
    The lists named on the command line are bumped.  If no list names are given,
    all lists are bumped.
eu: Bilduma bolumenaren zenbakia handitu eta mezuaren zenbakia 1ean ipini.
    
    Erabilera: %(PROGRAM)s [aukerak] [listname ...]
    
    Aukerak:
    
        --help/-h
            Mezua erakutsi eta irten.
    
    Komando lerroan aipatutako zerrendei aplikatzen zaie. Ez bada zerrenda izenik
    aipatzen, denei aplikatzen zaie.

en: Check for pending admin requests and mail the list owners if necessary.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
eu: Egiteko dauden administrazio eskakizunak arakatu era beharrezkoa balitz
    Jabeei postaz abisatua
    Erabilera: %(PROGRAM)s [aukerak]
    
    Aukerak:
        -h/--help
            Mezu hau erakutsi eta utzi.

en: Notice: %(discarded)d old request(s) automatically expired.
eu: Oharra: %(discarded)d eskaera zahar automatikoki iraungi da/dira.

en: %(count)d %(realname)s moderator request(s) waiting
eu: %(realname)s zerrendako %(count)d moderatzaileak noiz onartuko zain

en: %(realname)s moderator request check result
eu: %(realname)s moderatzailearen eskaera frogaren emaitza

en: Pending subscriptions:
eu: Harpidetzak onartzeko zain:

en: Pending unsubscriptions:
eu: Harpidetza uzteko zai:

en: 
    Pending posts:
eu: 
    Zain dauden mezuak:

en: From: %(sender)s on %(date)s
    Subject: %(subject)s
    Cause: %(reason)s
eu: Bidaltzailea: %(sender)s %(date)s
    Gaia: %(subject)s
    Arrazoia: %(reason)s

en: [disabled by periodic sweep and cull, no message available]
eu: [aldiroko garbiketagatik ezgaitua, ezin da mezurik ikusi]

en: Poll the NNTP servers for messages to be gatewayed to mailing lists.
    
    Usage: gate_news [options]
    
    Where options are
    
        --help
        -h
            Print this text and exit.
eu: Begiratu NNTP serbitzarietan eposta zerrendatara bidali beharreko mezurik dagoen.
    
    Erabilera: gate_news [aukerak]
    
    [options]
    Non aukerak :
        --help
        -h
            Mezu hau erakutsi eta irten

en: Send password reminders for all lists to all users.
    
    This program scans all mailing lists and collects users and their passwords,
    grouped by the list's host_name if mm_cfg.VIRTUAL_HOST_OVERVIEW is true.  Then
    one email message is sent to each unique user (per-virtual host) containing
    the list passwords and options url for the user.  The password reminder comes
    from the mm_cfg.MAILMAN_SITE_LIST, which must exist.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -l listname
        --listname=listname
            Send password reminders for the named list only.  If omitted,
            reminders are sent for all lists.  Multiple -l/--listname options are
            allowed.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
eu: Zerrendakide guztiei mezua bidali pasahitza gogoraraziz.
    
    Programa honen bidez posta zerrenda guztiak eskaneatzen dira, eta
    harpidedunen izenak eta pasahitzak biltzen dira.
    mm_cfg.VIRTUAL_HOST_OVERVIEW egia bada, host_name-aren bidez taldekatzen ditu. 
    Gero, harpidedun bakoitzari mezu bana bidaltzen zaio, zerrendetako pasahitzekin eta bere erabiltzaile
    URL-aren berri emanez.  Pasahitza
    mm_cfg.MAILMAN_SITE_LIST aldagaitik dator; aldagi hori ezinbestekoa da.
    
    Erabilera: %(PROGRAM)s [aukerak]
    
    Aukerak:
        -l listname
        --listname=listname
            Zerrenda horretako pasahitzak bakarrik bidali.  Ez bada zehazten,
            zerrenda guztietakoak bidaltzen dira.  -l/--listname aukera bat
            baino gehiago onartzen da.
    
        -h/--help
            Mezua erakutsi eta irten.

en: Password // URL
eu: Pasahitza // URL

en: %(host)s mailing list memberships reminder
eu: %(host)s posta zerrendetako partaidetza gogorarazpenak

en: Re-generate the Pipermail gzip'd archive flat files.
    
    This script should be run nightly from cron.  When run from the command line,
    the following usage is understood:
    
    Usage: %(program)s [-v] [-h] [listnames]
    
    Where:
        --verbose
        -v
            print each file as it's being gzip'd
    
        --help
        -h
            print this message and exit
    
        listnames
            Optionally, only compress the .txt files for the named lists.  Without 
            this, all archivable lists are processed.
eu: gzip bidez konprimitutako Pipermail fitxategiak leheneratu.
    
    Script hau gauero exekutatu beharko litzateke cron-en bidez. Agindu-lerrotik
    exekutatzen denean, erabilera hurrengoa da:
    
    Erabilera: %(program)s [-v] [-h] [zerrenden-izenak]
    
    Non:
        --verbose
        -v
            konprimatu ahala, fitxategia erakutsi
    
        --help
        -h
            mezu hau erakutsi eta irten
    
        zerrenden-izenak
            Nahi bada, aipatu zerrendetako .txt fitxategiak bakarrik konprimitzen ditu.
            Bestela, artxiba daitezkeen zerrenda guztiak prozesatuko dira.
