mailman - en to ia translation catalogue (1146 entries)

en: size not available
ia: dimension non disponibile

en: No subject
ia: Sin subjecto

en:  at
ia:  a

en: Previous message (by thread):
ia: Message precedente (in discussion):

en: Next message (by thread):
ia: Message sequente (in discussion):

en: thread
ia: discussion

en: subject
ia: subjecto

en: author
ia: autor

en: date
ia: data

en: <P>Currently, there are no archives. </P>
ia: <P>Actualmente il non ha archivos. </P>

en: Gzip'd Text%(sz)s
ia: Texto comprimite con gzip%(sz)s

en: Text%(sz)s
ia: Texto%(sz)s

en: figuring article archives
ia: generante archivos de articulos

en: April
ia: april

en: February
ia: februario

en: January
ia: januario

en: March
ia: martio

en: August
ia: augusto

en: July
ia: julio

en: June
ia: junio

en: May
ia: maio

en: December
ia: decembre

en: November
ia: novembre

en: October
ia: octobre

en: September
ia: septembre

en: First
ia: Prime

en: Fourth
ia: Quarte

en: Second
ia: Secunde

en: Third
ia: Tertie

en: %(ord)s quarter %(year)i
ia: %(ord)s trimestre %(year)i

en: The Week Of Monday %(day)i %(month)s %(year)i
ia: Le septimana de lunedi le %(day)i de %(month)s %(year)i

en: %(day)i %(month)s %(year)i
ia: %(day)i de %(month)s %(year)i

en: Computing threaded index
ia: Computante le indice per discussion

en: Updating HTML for article %(seq)s
ia: Actualisante le HTML pro le articulo %(seq)s

en: article file %(filename)s is missing!
ia: file de articulo %(filename)s non trovate!

en: Creating archive directory
ia: Creante le directorio de archivos

en: Reloading pickled archive state
ia: Recargante le stato conservate del archivo

en: Pickling archive state into
ia: Conservante le stato del archivo in

en: Updating index files for archive [%(archive)s]
ia: Actualisante files de indice pro le archivo [%(archive)s]

en:   Thread
ia:   Discussion

en: due to excessive bounces
ia: debite a un excesso de messages retrosaltate

en: by yourself
ia: per te

en: by the list administrator
ia: per le administrator del lista

en: for unknown reasons
ia: pro rationes incognite

en: bounce score incremented
ia: score de messages retrosaltate incrementate

en: disabled
ia: disactivate

en: Bounce action notification
ia: Notification de action sur messages retrosaltate

en:  The last bounce received from you was dated %(date)s
ia:  Le ultime message retrosaltate recipite de te data del %(date)s

en: (no subject)
ia: (sin subjecto)

en: [No bounce details are available]
ia: [Detalios de messages retrosaltate non disponibile]

en: No such list <em>%(safelistname)s</em>
ia: Le lista <em>%(safelistname)s</em> non existe

en: Invalid options to CGI script.
ia: Optiones invalide al script CGI.

en: Authorization failed.
ia: Autorisation fallite.

en: The form lifetime has expired. (request forgery check)
ia: Le formulario ha expirate. (controlo contra falsification de requesta)

en: You have turned off delivery of both digest and
                    non-digest messages.  This is an incompatible state of
                    affairs.  You must turn on either digest delivery or
                    non-digest delivery or your mailing list will basically be
                    unusable.
ia: Tu ha disactivate simultaneemente le livration de
                    messages individual e in digesto.  Iste situation es
                    incompatibile.  Tu debe activar al minus un modo de
                    livration o tu lista essera de facto inusabile.

en: Warning:
ia: Attention:

en: You have digest members, but digests are turned
                    off. Those people will not receive mail.
                    Affected member(s) %(dm)r.
ia: Alcun abonatos de tu lista ha optate pro reciper digestos,
                    ma le livration de digestos es disactivate.
                    Iste %(dm)r personas non recipera messages.

en: You have regular list members but non-digestified mail is
                    turned off.  They will receive non-digestified mail until you
                    fix this problem. Affected member(s) %(rm)r.
ia: Tu ha membros non-digesto al lista, ma messages non in digesto es
                    disactivate. Iste %(rm)r personas recipera digestos
                    usque tu corrige le problema.

en: %(hostname)s mailing lists - Admin Links
ia: Listas in %(hostname)s - Ligamines administrative

en: Welcome!
ia: Benvenite!

en: <p>There currently are no publicly-advertised %(mailmanlink)s
                mailing lists on %(hostname)s.
ia: <p>Actualmente il non ha listas %(mailmanlink)s publicamente
                visibile in %(hostname)s.

en: <p>Below is the collection of publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.  Click on a list
                name to visit the configuration pages for that list.
ia: <p>Infra es le collection del listas %(mailmanlink)s
                visibile al publico in %(hostname)s.  Clicca sur le nomine de
                un lista pro vider su paginas de configuration.

en: right
ia: dextra

en: To visit the administrators configuration page for an
            unadvertised list, open a URL similar to this one, but with a '/' and
            the %(extra)slist name appended.  If you have the proper authority,
            you can also <a href="%(creatorurl)s">create a new mailing list</a>.
    
            <p>General list information can be found at
ia: Pro visitar le paginas administrative de un lista non publicamente visibile,
            aperi un URL simile a iste, ma con un '/' e le %(extra)snomine
            del lista addite al fin.  Si tu ha le permission necessari,
            tu pote etiam <a href="%(creatorurl)s">crear un nove lista</a>.
    
            <p>Informationes general super listas es disponibile a

en: the mailing list overview page
ia: le pagina general del lista

en: <p>(Send questions and comments to
ia: <p>(Invia questiones e commentarios a

en: List
ia: Lista

en: [no description available]
ia: [description non disponibile]

en: No valid variable name found.
ia: Nulle nomine de variabile valide ha essite trovate.

en: %(realname)s Mailing list Configuration Help
        <br><em>%(varname)s</em> Option
ia: Adjuta pro le configuration del lista %(realname)s
        Option <br><em>%(varname)s</em>

en: Mailman %(varname)s List Option Help
ia: Adjuta pro le optiones del lista %(varname)s

en: <em><strong>Warning:</strong> changing this option here
        could cause other screens to be out-of-sync.  Be sure to reload any other
        pages that are displaying this option for this mailing list.  You can also
ia: <em><strong>Attention:</strong> Cambiar iste option ci
        poterea causar le desynchronisation de altere schermos.  Sia secur de
        recargar tote altere paginas que monstra iste option.  Tu pote etiam

en: return to the %(categoryname)s options page.
ia: retornar al pagina de optiones de %(categoryname)s.

en: %(realname)s Administration (%(label)s)
ia: Administration de %(realname)s (%(label)s)

en: %(realname)s mailing list administration<br>%(label)s Section
ia: administration del lista %(realname)s<br>Section %(label)s

en: Configuration Categories
ia: Categorias de configuration

en: Other Administrative Activities
ia: Altere activitates administrative

en: Tend to pending moderator requests
ia: Tractar le requestas administrative attendente

en: Go to the general list information page
ia: Vader al pagina de information general del lista

en: Edit the public HTML pages and text files
ia: Modificar le paginas HTML public e le files de texto

en: Go to list archives
ia: Vader al archivos del lista

en: Delete this mailing list
ia: Deler iste lista de diffusion

en:  (requires confirmation)<br>&nbsp;<br>
ia:  (require confirmation)<br>&nbsp;<br>

en: Logout
ia: Clauder session

en: Emergency moderation of all list traffic is enabled
ia: Le moderation de emergentia de tote le traffico del lista es active

en: Make your changes in the following section, then submit them
            using the <em>Submit Your Changes</em> button below.
ia: Face cambiamentos in le section sequente, postea confirma los
            con le button <em>Confirmar cambiamentos</em> infra.

en: Additional Member Tasks
ia: Altere actiones pro le abonatos

en: <li>Set everyone's moderation bit, including
                those members not currently visible
ia: <li>Activar le moderation pro tote le abonatos,
                incluse illes non actualmente visibile

en: Off
ia: No

en: On
ia: Si

en: Set
ia: Active

en: Value
ia: Valor

en: Badly formed options entry:
     %(record)s
ia: Optiones inserite erroneemente:
     %(record)s

en: <em>Enter the text below, or...</em><br>
ia: <em>Scribe le texto infra, o...</em><br>

en: <br><em>...specify a file to upload</em><br>
ia: <br><em>...specifica un file a incargar</em><br>

en: Topic %(i)d
ia: Topico %(i)d

en: Delete
ia: Deler

en: Topic name:
ia: Nomine del topico:

en: Add new item...
ia: Adder un nove elemento...

en: ...before this one.
ia: ...ante iste.

en: ...after this one.
ia: ...post iste.

en: Spam Filter Rule %(i)d
ia: Regula anti-spam %(i)d

en: Spam Filter Regexp:
ia: Expression regular anti-spam:

en: Defer
ia: Postponer

en: Reject
ia: Rejectar

en: Hold
ia: Retener

en: Discard
ia: Abandonar

en: Accept
ia: Acceptar

en: Move rule up
ia: Displaciar le regula in alto

en: Move rule down
ia: Displaciar le regula a basso

en: <br>(Edit <b>%(varname)s</b>)
ia: <br>(Modificar <b>%(varname)s</b>)

en: <br>(Details for <b>%(varname)s</b>)
ia: <br>(Detalios pro <b>%(varname)s</b>)

en: <br><em><strong>Note:</strong>
            setting this value performs an immediate action but does not modify
            permanent state.</em>
ia: <br><em><strong>Nota:</strong>
            definir iste valor executa un action immediate, ma non modifica le
            stato permanente.</em>

en: Mass Subscriptions
ia: Abonamentos in massa

en: Mass Removals
ia: Remotiones in massa

en: Membership List
ia: Lista del abonatos

en: (help)
ia: (adjuta)

en: Find member %(link)s:
ia: Cercar membro %(link)s:

en: Search...
ia: Cerca...

en: Bad regular expression:
ia: Expression regular invalide:

en: %(allcnt)s members total, %(membercnt)s shown
ia: %(allcnt)s membros in total, %(membercnt)s monstrate

en: %(allcnt)s members total
ia: %(allcnt)s membros in total

en: unsub
ia: disabonar

en: member address<br>member name
ia: adresse del membro<br>nomine del membro

en: hide
ia: celate

en: nomail<br>[reason]
ia: sin posta<br>[ration]

en: not metoo
ia: sin propries

en: ack
ia: conf

en: nodupes
ia: sin duples

en: digest
ia: digesto

en: plain
ia: texto

en: language
ia: lingua

en: B
ia: R

en: notmetoo
ia: sin propries

en: nomail
ia: sin posta

en: <b>unsub</b> -- Click on this to unsubscribe the member.
ia: <b>disabonar</b> -- Clicca pro disabonar le membro.

en: <b>mod</b> -- The user's personal moderation flag.  If this is
            set, postings from them will be moderated, otherwise they will be
            approved.
ia: <b>mod</b> -- Signal de moderation pro le usator.  Si isto es
            active, le messages de iste usator essera moderate, alteremente
            illos essera approbate.

en: <b>hide</b> -- Is the member's address concealed on
            the list of subscribers?
ia: <b>celate</b> -- Es le adresse del membro celate
            in le lista del abonatos?

en: <b>nomail</b> -- Is delivery to the member disabled?  If so, an
            abbreviation will be given describing the reason for the disabled
            delivery:
                <ul><li><b>U</b> -- Delivery was disabled by the user via their
                        personal options page.
                    <li><b>A</b> -- Delivery was disabled by the list
                        administrators.
                    <li><b>B</b> -- Delivery was disabled by the system due to
                        excessive bouncing from the member's address.
                    <li><b>?</b> -- The reason for disabled delivery isn't known.
                        This is the case for all memberships which were disabled
                        in older versions of Mailman.
                </ul>
ia: <b>sin posta</b> -- Es le livration al membro disactivate?  In tal caso,
            le systema indica un littera denotante le ration:
                <ul><li><b>U</b> -- Le livration ha essite disactivate per le [U]sator
                        in su pagina de optiones personal.
                    <li><b>A</b> -- Le livration ha essite disactivate per le [A]dministratores
                        del lista.
                    <li><b>R</b> -- Le livration ha essite disactivate per le systema a causa
                        de excesso de messages [R]etrosaltate del adresse del membro.
                    <li><b>?</b> -- Le ration del disactivation es incognite.
                        Iste es le caso pro tote abonamentos disactivate in versiones
                        ancian de Mailman.
                </ul>

en: <b>ack</b> -- Does the member get acknowledgements of their
            posts?
ia: <b>conf</b> -- Recipe le membro confirmation pro su proprie
            messages?

en: <b>not metoo</b> -- Does the member want to avoid copies of their
            own postings?
ia: <b>sin propries</b> -- Vole le membro evitar copias de su
            proprie messages?

en: <b>nodupes</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?
ia: <b>sin duples</b> -- Vole le membro evitar duplicatos del
            mesme message?

en: <b>digest</b> -- Does the member get messages in digests?
            (otherwise, individual messages)
ia: <b>digesto</b> -- Recipe le membro messages in digestos?
            (alteremente, messages individual)

en: <b>plain</b> -- If getting digests, does the member get plain
            text digests?  (otherwise, MIME)
ia: <b>texto</b> -- Si ille recipe digestos, esque le membro recipe
            digestos in texto simple? (alteremente, MIME)

en: <b>language</b> -- Language preferred by the user
ia: <b>lingua</b> -- Lingua preferite per le usator

en: Click here to hide the legend for this table.
ia: Clicca ci pro celar le legenda de iste tabella.

en: Click here to include the legend for this table.
ia: Clicca ci pro monstrar le legenda de iste tabella.

en: <p><em>To view more members, click on the appropriate
            range listed below:</em>
ia: <p><em>Pro vider plus membros, clicca sur le appropriate
            intervallo listate infra:</em>

en: from %(start)s to %(end)s
ia: de %(start)s a %(end)s

en: Subscribe these users now or invite them?
ia: Abonar iste usatores ora o invitar les?

en: Invite
ia: Invitar

en: Subscribe
ia: Abonar

en: Send welcome messages to new subscribers?
ia: Inviar messages de benvenita al nove abonatos?

en: Yes
ia: Si

en: Send notifications of new subscriptions to the list owner?
ia: Inviar notificationes de nove abonatos al proprietario del lista?

en: Enter one address per line below...
ia: Scribe un adresse per linea infra...

en: ...or specify a file to upload:
ia: ...o specifica un file a incargar:

en: Below, enter additional text to be added to the
        top of your invitation or the subscription notification.  Include at least
        one blank line at the end...
ia: Infra, adde texto additional a adder al initio de
        tu invitation o al notification de abonamento.  Include al minus
        un linea vacue al fin...

en: Send unsubscription acknowledgement to the user?
ia: Inviar confirmation de disabonamento al usator?

en: Send notifications to the list owner?
ia: Inviar notificationes al proprietario del lista?

en: Change list ownership passwords
ia: Cambiar le contrasignos de proprietario del lista

en: The <em>list administrators</em> are the people who have ultimate control over
    all parameters of this mailing list.  They are able to change any list
    configuration variable available through these administration web pages.
    
    <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions; they are not
    able to change any list configuration variable, but they are allowed to tend
    to pending administration requests, including approving or rejecting held
    subscription requests, and disposing of held postings.  Of course, the
    <em>list administrators</em> can also tend to pending requests.
    
    <p>In order to split the list ownership duties into administrators and
    moderators, you must set a separate moderator password in the fields below,
    and also provide the email addresses of the list moderators in the
    <a href="%(adminurl)s/general">general options section</a>.
ia: Le <em>administratores del lista</em> es illes qui ha le maxime controlo super
    tote parametros del lista.  Illes pote cambiar qualcunque variabile de configuration
    disponibile per iste paginas de administration.
    
    <p>Le <em>moderatores del lista</em> ha permissiones plus limitate; illes
    non pote cambiar variables de configuration, ma illes pote tractar le requestas
    de administration attendente, p.ex. approbar or rejectar requestas de
    abonamento retenite, e abandonar messages retenite.  Naturalmente, le
    <em>administratores del lista</em> pote etiam tractar le requestas attendente.
    
    <p>Pro divider le deberes del lista inter administratores e moderatores,
    tu debe mitter un contrasigno differente in le campos infra,
    e scriber le adresses de e-mail del moderatores del lista in le
    <a href="%(adminurl)s/general">section de optiones general</a>.

en: Enter new administrator password:
ia: Scribe le nove contrasigno de administrator:

en: Confirm administrator password:
ia: Confirma le contrasigno de administrator:

en: Enter new moderator password:
ia: Scribe le nove contrasigno de moderator:

en: Confirm moderator password:
ia: Confirma le contrasigno de moderator:

en: In addition to the above passwords you may specify a password for
    pre-approving posts to the list. Either of the above two passwords can
    be used in an Approved: header or first body line pseudo-header to
    pre-approve a post that would otherwise be held for moderation. In
    addition, the password below, if set, can be used for that purpose and
    no other.
ia: In addition, il es possibile definir un contrasigno pro le
    pre-approbation de messages al lista. Un del duo contrasignos supra pote
    esser usate in un capite (o pseudo-capite in le prime linea de texto) 'Approved:' pro
    pre-approbar un message que esserea alteremente retenite pro moderation. In
    addition, le contrasigno infra, si definite, pote esser usate pro iste scopo e
    nulle altere.

en: Enter new poster password:
ia: Scribe le nove contrasigno de autor:

en: Confirm poster password:
ia: Confirma le contrasigno de autor:

en: Submit Your Changes
ia: Confirmar cambiamentos

en: Moderator passwords did not match
ia: Le contrasignos de moderator non coincide

en: Poster passwords did not match
ia: Le contrasignos de autor non coincide

en: Administrator passwords did not match
ia: Le contrasignos de administrator non coincide

en: Already a member
ia: Ja es un membro

en: &lt;blank line&gt;
ia: &lt;linea vacue&gt;

en: Bad/Invalid email address
ia: Adresse de e-mail invalide

en: Hostile address (illegal characters)
ia: Adresse invalide (characteres illegal)

en: Banned address (matched %(pattern)s)
ia: Adresse bannite (corresponde a %(pattern)s)

en: Successfully invited:
ia: Invitate con successo:

en: Successfully subscribed:
ia: Abonate con successo:

en: Error inviting:
ia: Error in invitar:

en: Error subscribing:
ia: Error in abonar:

en: Successfully Unsubscribed:
ia: Disabonate con successo:

en: Cannot unsubscribe non-members:
ia: Impossibile disabonar non-membros:

en: Bad moderation flag value
ia: Valor de signal de moderation invalide

en: Not subscribed
ia: Non abonate

en: Ignoring changes to deleted member: %(user)s
ia: Ignorante cambiamentos al membro delite: %(user)s

en: Successfully Removed:
ia: Removite con successo:

en: Error Unsubscribing:
ia: Error in disabonar:

en: %(realname)s Administrative Database
ia: Pannello de controlo de %(realname)s

en: %(realname)s Administrative Database Results
ia: Resultatos del pannello de controlo de %(realname)s

en: There are no pending requests.
ia: Il non ha requestas pendente.

en: Click here to reload this page.
ia: Clicca ci pro recargar le pagina.

en: Detailed instructions for the administrative database
ia: Instructiones detaliate pro le pannello de controlo

en: Administrative requests for mailing list:
ia: Requestas administrative pro le lista:

en: Submit All Data
ia: Confirmar tote le datos

en: Discard all messages marked <em>Defer</em>
ia: Abandonar tote messages marcate <em>Postpone</em>

en: all of %(esender)s's held messages.
ia: tote le messages retenite de %(esender)s.

en: a single held message.
ia: un unic message retenite.

en: all held messages.
ia: tote le messages retenite.

en: Mailman Administrative Database Error
ia: Error in le pannello de controlo

en: list of available mailing lists.
ia: lista del listas disponibile.

en: You must specify a list name.  Here is the %(link)s
ia: Tu debe specificar le nomine de un lista.  Ecce le %(link)s

en: Subscription Requests
ia: Requestas de abonamento

en: Address/name/time
ia: Adresse/nomine/hora

en: Your decision
ia: Tu decision

en: Reason for refusal
ia: Ration pro le refusa

en: Approve
ia: Approba

en: Permanently ban from this list
ia: Banni permanentemente de iste lista

en: User address/name
ia: Adresse/nomine del usator

en: Unsubscription Requests
ia: Requestas de disabonamento

en: Held Messages
ia: Messages retenite

en: Show this list grouped/sorted by
ia: Ordinar/gruppar iste lista per

en: sender/sender
ia: expeditor/expeditor

en: sender/time
ia: expeditor/hora

en: ungrouped/time
ia: sin gruppo/hora

en: From:
ia: De:

en: Action to take on all these held messages:
ia: Action a prender pro tote iste messages retenite:

en: Preserve messages for the site administrator
ia: Conservar le messages pro le administrator del sito

en: Forward messages (individually) to:
ia: Reinviar le messages (individualmente) a:

en: Clear this member's <em>moderate</em> flag
ia: Remover le signal <em>sub moderation</em> pro iste membro

en: <em>The sender is now a member of this list</em>
ia: <em>Le expeditor es ora un membro de iste lista</em>

en: Add <b>%(esender)s</b> to one of these sender filters:
ia: Adde <b>%(esender)s</b> a un de iste filtros de expeditor:

en: Accepts
ia: Accepta

en: Discards
ia: Abandona

en: Holds
ia: Retene

en: Rejects
ia: Rejecta

en: Ban <b>%(esender)s</b> from ever subscribing to this
                        mailing list
ia: Bannir <b>%(esender)s</b>, prohibente le de abonar se a iste lista
                        in le futuro

en: Click on the message number to view the individual
                message, or you can
ia: Clicca sur le numero del message pro vider le message
                in particular, o tu pote

en: view all messages from %(esender)s
ia: vider tote messages de %(esender)s

en: Subject:
ia: Subjecto:

en: Size:
ia: Dimension:

en: not available
ia: non disponibile

en: Reason:
ia: Ration:

en: Received:
ia: Recipite:

en: Posting Held for Approval
ia: Message retenite pro approbation

en:  (%(count)d of %(total)d)
ia:  (%(count)d de %(total)d)

en: <em>Message with id #%(id)d was lost.
ia: <em>Le message con id #%(id)d esseva perdite.

en: <em>Message with id #%(id)d is corrupted.
ia: <em>Le message con id #%(id)d es corrupte.

en: Preserve message for site administrator
ia: Conservar le message pro le administrator del sito

en: Additionally, forward this message to:
ia: In ultra, reinviar iste message a:

en: [No explanation given]
ia: [Nulle explication fornite]

en: If you reject this post,<br>please explain (optional):
ia: Si tu rejecta iste message,<br>per favor explica (optional):

en: Message Headers:
ia: Capite del message:

en: Message Excerpt:
ia: Extracto del message:

en: Database Updated...
ia: Base de datos actualisate...

en:  is already a member
ia:  ja es un membro

en: Confirmation string was empty.
ia: Le codice de confirmation esseva vacue.

en: <b>Invalid confirmation string:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Note that confirmation strings expire approximately
        %(days)s days after the initial request.  They also expire if the
        request has already been handled in some way.  If your confirmation
        has expired, please try to re-submit your request.
        Otherwise, <a href="%(confirmurl)s">re-enter</a> your confirmation
        string.
ia: <b>Codice de confirmation invalide:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Nota que le codice de confirmation expira circa
        %(days)s dies post le requesta initial. Illos etiam expira si le
        requesta ha jam essite tractate de alcun maniera  Si tu
        confirmation ha expirate, proba resubmitter le requesta.
        Alteremente, <a href="%(confirmurl)s">rescribe</a> tu codice de
        confirmation.

en: The address requesting unsubscription is not
                    a member of the mailing list.  Perhaps you have already been
                    unsubscribed, e.g. by the list administrator?
ia: Le adresse que require le disabonamento non es
                    un membro del lista.  Forsan tu ha jam essite disabonate,
                    per exemplo per le administrator del lista?

en: The address requesting to be changed has
                        been subsequently unsubscribed.  This request has been
                        cancelled.
ia: Le adresse que require esser cambiate ha essite
                        disabonate posteriormente.  Iste requesta ha essite
                        cancellate.

en: System error, bad content: %(content)s
ia: Error de systema, contento improprie: %(content)s

en: Bad confirmation string
ia: Codice de confirmation invalide

en: Enter confirmation cookie
ia: Insere le cookie de confirmation

en: Please enter the confirmation string
        (i.e. <em>cookie</em>) that you received in your email message, in the box
        below.  Then hit the <em>Submit</em> button to proceed to the next
        confirmation step.
ia: Per favor scribe le codice de confirmation
        (i.e. <em>cookie</em>), que tu recipeva in le message de e-mail, in le campo
        infra.  Postea clicca le button <em>Confirma</em> pro proceder al passo
        sequente.

en: Confirmation string:
ia: Codice de confirmation:

en: Submit
ia: Confirma

en: Confirm subscription request
ia: Confirma le requesta de abonamento

en: Your confirmation is required in order to complete the
        subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.  Your
        subscription settings are shown below; make any necessary changes and hit
        <em>Subscribe</em> to complete the confirmation process.  Once you've
        confirmed your subscription request, you will be shown your account
        options page which you can use to further customize your membership
        options.
    
        <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription is
        confirmed.  You can change it by visiting your personal options page.
    
        <p>Or hit <em>Cancel my subscription request</em> if you no longer want to
        subscribe to this list.
ia: Tu confirmation es requirite pro completar tu abonamento al lista
        <em>%(listname)s</em>.  Tu optiones de abonamento es monstrate infra;
        modifica los, si tu vole, e postea clicca le button <em>Abona me</em>
        pro completar le processo de confirmation.  Un vice que tu ha
        confirmate tu requesta de abonamento, tu visualisara tu pagina de
        optiones que tu pote usar pro personalisar ulteriormente tu abonamento.
    
        <p>Nota: tu contrasigno te essera inviate per e-mail un vice que tu abonamento
        sia confirmate.  Tu potera cambiar lo in tu pagina de optiones personal.
    
        <p>O selectiona <em>Cancella mi requesta de abonamento</em> si tu non plus
        vole abonar te a iste lista.

en: Your confirmation is required in order to continue with
            the subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.
            Your subscription settings are shown below; make any necessary changes
            and hit <em>Subscribe to list ...</em> to complete the confirmation
            process.  Once you've confirmed your subscription request, the
            moderator must approve or reject your membership request.  You will
            receive notice of their decision.
    
            <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription
            is confirmed.  You can change it by visiting your personal options
            page.
    
            <p>Or, if you've changed your mind and do not want to subscribe to
            this mailing list, you can hit <em>Cancel my subscription
            request</em>.
ia: Tu confirmation es requirite pro continuar le requesta de abonamento al lista
        <em>%(listname)s</em>.  Tu optiones de abonamento es monstrate infra;
        modifica los, si tu vole, e postea clicca le button <em>Abona me al lista...</em>
        pro completar le processo de confirmation.  Un vice que tu ha
        confirmate tu requesta de abonamento, le moderator debera approbar o
        rejectar lo. Tu recipera un notification super su decision.
    
        <p>Nota: tu contrasigno te essera inviate per e-mail un vice que tu abonamento
        sia confirmate.  Tu potera cambiar lo in tu pagina de optiones personal.
    
        <p>O selectiona <em>Cancella mi requesta de abonamento</em> si tu non plus
        vole abonar te a iste lista.

en: Your email address:
ia: Tu adresse de e-mail:

en: Your real name:
ia: Tu nomine real:

en: Receive digests?
ia: Reciper digestos?

en: Preferred language:
ia: Lingua preferite:

en: Subscribe to list %(listname)s
ia: Abona me al lista %(listname)s

en: Cancel my subscription request
ia: Cancella mi requesta de abonamento

en: You have canceled your subscription request.
ia: Tu ha cancellate tu requesta de abonamento.

en: Awaiting moderator approval
ia: Attendente le approbation del moderator

en:             You have successfully confirmed your subscription request to the
                mailing list %(listname)s, however final approval is required from
                the list moderator before you will be subscribed.  Your request
                has been forwarded to the list moderator, and you will be notified
                of the moderator's decision.
ia:             Tu ha ben confirmate le tue requesta de abonamento al lista
                <em>%(listname)s</em>, ma illo debe esser approbate per le
                moderator del lista. Le requesta ha essite reinviate al             moderator, e tu recipera le notification de su decision.

en: Invalid confirmation string.  It is
                possible that you are attempting to confirm a request for an
                address that has already been unsubscribed.
ia: Codice de confirmation invalide.  Il es
                possibile que tu proba confirmar un requesta pro un
                addresse que ha jam essite disabonate.

en: You are already a member of this mailing list!
ia: Tu ja es un membro de iste lista!

en: You are currently banned from subscribing to
                this list.  If you think this restriction is erroneous, please
                contact the list owners at %(owneraddr)s.
ia: Tu es actualmente bannite de abonar te a iste
            lista. Si tu crede que iste restriction es erronee,
            contacta le proprietarios del lista a %(owneraddr)s.

en:             You were not invited to this mailing list.  The invitation has
                been discarded, and both list administrators have been
                alerted.
ia:             Tu non esseva invitate a iste lista.  Le invitation ha essite
                abandonate, e ambe le administratores ha essite
                alertate.

en: Subscription request confirmed
ia: Requesta de abonamento confirmate

en:             You have successfully confirmed your subscription request for
                "%(addr)s" to the %(listname)s mailing list.  A separate
                confirmation message will be sent to your email address, along
                with your password, and other useful information and links.
    
                <p>You can now
                <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership login
                page</a>.
ia:             Tu ha confirmate con successo le requesta de abonamento de "%(addr)s"
                al lista <em>%(listname)s</em>. Un message separate de confirmation
                essera inviate a tu adresse de e-mail, insimul con tu contrasigno e altere
                informationes e ligamines utile.
    
                <p>Nunc tu pote
                <a href="%(optionsurl)s">proceder a tu pagina de apertura de
                session</a>.

en: You have canceled your unsubscription request.
ia: Tu ha cancellate tu requesta de disabonamento.

en: Unsubscription request confirmed
ia: Requesta de disabonamento confirmate

en:             You have successfully unsubscribed from the %(listname)s mailing
                list.  You can now <a href="%(listinfourl)s">visit the list's main
                information page</a>.
ia:             Tu ha essite disabonate del lista %(listname)s con successo.
                Tu pote ora <a href="%(listinfourl)s">visitar le pagina principal
                de informationes del lista</a>.

en: Confirm unsubscription request
ia: Confirma le requesta de disabonamento

en: <em>Not available</em>
ia: <em>Non disponibile</em>

en: Your confirmation is required in order to complete the
        unsubscription request from the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Email address:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Unsubscribe</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this unsubscription
        request.
ia: Tu confirmation es requirite pro completar le requesta de
        disabonamento del lista <em>%(listname)s</em>.  Tu
        es actualmente abonate con
    
        <ul><li><b>Nomine real:</b> %(fullname)s
            <li><b>Adresse de e-mail:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Clicca le button <em>Disabona me</em> infra pro completar le processo
        de confirmation.
    
        <p>O selectiona <em>Cancella e abandona</em> pro cancellar iste requesta
        de disabonamento.

en: Unsubscribe
ia: Disabona me

en: Cancel and discard
ia: Cancella e abandona

en: You have canceled your change of address request.
ia: Tu ha cancellate tu requesta de cambiamento de adresse.

en: %(newaddr)s is banned from subscribing to the
                %(realname)s list.  If you think this restriction is erroneous,
                please contact the list owners at %(owneraddr)s.
ia: Le adresse %(newaddr)s es bannite de abonar se al lista
            %(realname)s.  Si tu crede que iste restriction es erronee,
            contacta le proprietarios del lista a %(owneraddr)s.

en: %(newaddr)s is already a member of
                the %(realname)s list.  It is possible that you are attempting
                to confirm a request for an address that has already been
                subscribed.
ia: %(newaddr)s es jam abonato del lista %(realname)s. Il es
                possibile que tu proba confirmar un requesta pro un
                addresse que ha jam essite abonate.

en: Change of address request confirmed
ia: Requesta de cambiamento de adresse confirmate

en:             You have successfully changed your address on the %(listname)s
                mailing list from <b>%(oldaddr)s</b> to <b>%(newaddr)s</b>.  You
                can now <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership
                login page</a>.
ia:             Tu ha cambiate con successo tu adresse pro le lista %(listname)s
                de <b>%(oldaddr)s</b> a <b>%(newaddr)s</b>.  Tu pote ora
                <a href="%(optionsurl)s">proceder al pagina de accesso a
                tu abonamento</a>.

en: Confirm change of address request
ia: Confirma le requesta de cambiamento de adresse

en: globally
ia: globalmente

en: Your confirmation is required in order to complete the
        change of address request for the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Old email address:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        and you have requested to %(globallys)s change your email address to
    
        <ul><li><b>New email address:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Change address</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this change of address
        request.
ia: Tu confirmation es necessari pro completar le requesta de cambiamento
        de adresse pro le lista <em>%(listname)s</em>.  Tu es
        actualmente abonate con
    
        <ul><li><b>Nomine real:</b> %(fullname)s
            <li><b>Ancian adresse de e-mail:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        e tu ha requirite de cambiar %(globallys)s tu adresse de e-mail a
    
        <ul><li><b>Nove adresse de e-mail:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Clicca le button <em>Cambia adresse</em> infra pro completar le processo
        de confirmation.
    
        <p>O selectiona <em>Cancella e abandona</em> pro cancellar iste requesta
        de cambiamento de adresse.

en: Change address
ia: Cambia adresse

en: Continue awaiting approval
ia: Continua a attender le approbation

en: Okay, the list moderator will still have the
        opportunity to approve or reject this message.
ia: De accordo, le moderator habera ancora le
        opportunitate de approbar o rejectar iste message.

en: Sender discarded message via web.
ia: Le expeditor abandonava le message via web.

en: The held message with the Subject:
                header <em>%(subject)s</em> could not be found.  The most likely
                reason for this is that the list moderator has already approved or
                rejected the message.  You were not able to cancel it in
                time.
ia: Le message retenite con subjecto:
                <em>%(subject)s</em> non poteva esser trovate.  Multo
                probabilemente le moderator del lista ha jam approbate o
                rejectate le message.  Tu non ha essite capace de cancellar
                lo a tempore.

en: Posted message canceled
ia: Invio de message cancellate

en:             You have successfully canceled the posting of your message with
                the Subject: header <em>%(subject)s</em> to the mailing list
                %(listname)s.
ia:             Tu ha cancellate con successo le invio de tu message con
                subjecto <em>%(subject)s</em> al lista
                %(listname)s.

en: Cancel held message posting
ia: Cancellar le invio de un message retenite

en: The held message you were referred to has
            already been handled by the list administrator.
ia: Le message retenite al qual tu esseva dirigite
            ha jam essite tractate per le administrator del lista.

en: Your confirmation is required in order to cancel the
        posting of your message to the mailing list <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Sender:</b> %(sender)s
            <li><b>Subject:</b> %(subject)s
            <li><b>Reason:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Cancel posting</em> button to discard the posting.
    
        <p>Or hit the <em>Continue awaiting approval</em> button to continue to
        allow the list moderator to approve or reject the message.
ia: Tu confirmation es requirite pro cancellar le invio de
        tu message al lista <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Expeditor:</b> %(sender)s
            <li><b>Subjecto:</b> %(subject)s
            <li><b>Motivo:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Clicca le button <em>Cancellar invio</em> pro abandonar le message.
    
        <p>O selectiona <em>Continua a attender approbation</em> pro
        continuar a permitter que le moderator del lista approba o rejecta
        le message.

en: Cancel posting
ia: Cancellar invio

en: You have canceled the re-enabling of your membership.  If
        we continue to receive bounces from your address, it could be deleted from
        this mailing list.
ia: Tu ha cancellate le reactivation de tu abonamento.  Si
        nos continua a reciper notificationes de messages retrosaltate
        de tu adresse, illo potera esser removite de iste lista.

en: Membership re-enabled.
ia: Membrato reactivate.

en:             You have successfully re-enabled your membership in the
                %(listname)s mailing list.  You can now <a
                href="%(optionsurl)s">visit your member options page</a>.
ia:             Tu ha reactivate con successo tu abonamento al lista
                %(listname)s.  Tu pote ora <a href="%(optionsurl)s">
                visitar le pagina de optiones de tu abonamento</a>.

en: Re-enable mailing list membership
ia: Reactiva le abonamento a lista de diffusion

en: We're sorry, but you have already been unsubscribed
            from this mailing list.  To re-subscribe, please visit the
            <a href="%(listinfourl)s">list information page</a>.
ia: Pardono, ma tu ha jam essite disabonate de iste lista.
            Pro reabonar te, per favor visita le
            <a href="%(listinfourl)s">pagina de informationes del lista</a>.

en: <em>not available</em>
ia: <em>non disponibile</em>

en: Your membership in the %(realname)s mailing list is
        currently disabled due to excessive bounces.  Your confirmation is
        required in order to re-enable delivery to your address.  We have the
        following information on file:
    
        <ul><li><b>Member address:</b> %(member)s
            <li><b>Member name:</b> %(username)s
            <li><b>Last bounce received on:</b> %(date)s
            <li><b>Approximate number of days before you are permanently removed
                   from this list:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Re-enable membership</em> button to resume receiving postings
        from the mailing list.  Or hit the <em>Cancel</em> button to defer
        re-enabling your membership.
ia: Tu abonamento al lista de diffusion %(realname)s es actualmente
        disactivate a causa de excesso de messages retrosaltate. Tu confirmation es
        requirite pro reactivar le livration de messages a tu adresse. Nos
        ha le sequente information in file:
    
        <ul><li><b>Adresse del abonato:</b> %(member)s
            <li><b>Nomine del abonato:</b> %(username)s
            <li><b>Data del ultime message retrosaltate:</b> %(date)s
            <li><b>Numero approximate de dies ante tu remotion permanente
                   de iste lista:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Clicca le button <em>Reactiva le abonamento</em> pro recomenciar a
        reciper messages del lista. O selectiona <em>Cancella</em> pro postponer
        le reactivation de tu abonamento.

en: Re-enable membership
ia: Reactiva le abonamento

en: Cancel
ia: Cancella

en: Bad URL specification
ia: Specification de URL invalide

en: Return to the
ia: Retorna al

en: general list overview
ia: pagina general del lista

en: <br>Return to the
ia: <br>Retorna al

en: administrative list overview
ia: pagina general de administration del lista

en: List name must not include "@": %(safelistname)s
ia: Le nomine del lista non debe includer "@": %(safelistname)s

en: List already exists: %(safelistname)s
ia: Lista ja existe: %(safelistname)s

en: You forgot to enter the list name
ia: Tu oblidava scriber le nomine del lista

en: You forgot to specify the list owner
ia: Tu oblidava specificar le proprietario del lista

en: Leave the initial password (and confirmation) fields
                    blank if you want Mailman to autogenerate the list
                    passwords.
ia: Lassa le campos de contrasigno initial (e confirmation)
                    in blanco si tu vole que Mailman los genera
                    automaticamente.

en: Initial list passwords do not match
ia: Le contrasignos initial del lista non coincide

en: The list password cannot be empty<!-- ignore -->
ia: Le contrasigno del lista non pote esser vacue<!-- ignore -->

en: You are not authorized to create new mailing lists
ia: Tu non es autorisate a crear nove listas de diffusion

en: Unknown virtual host: %(safehostname)s
ia: Hospite virtual incognite: %(safehostname)s

en: Bad owner email address: %(s)s
ia: Adresse de e-mail del proprietario invalide: %(s)s

en: List already exists: %(listname)s
ia: Lista ja existe: %(listname)s

en: Illegal list name: %(s)s
ia: Nomine de lista invalide: %(s)s

en: Some unknown error occurred while creating the list.
                    Please contact the site administrator for assistance.
ia: Alcun error incognite occurreva durante le creation del lista.
                    Per favor contacta le administrator del sito pro assistentia.

en: Your new mailing list: %(listname)s
ia: Tu nove lista de diffusion: %(listname)s

en: Mailing list creation results
ia: Resultatos del creation del lista de diffusion

en: You have successfully created the mailing list
        <b>%(listname)s</b> and notification has been sent to the list owner
        <b>%(owner)s</b>.  You can now:
ia: Tu ha create con successo le lista de diffusion
        <b>%(listname)s</b> e un notification ha essite inviate al    proprietario del lista <b>%(owner)s</b>.  Nunc tu pote:

en: Visit the list's info page
ia: Visitar le pagina de information del lista

en: Visit the list's admin page
ia: Visitar le pagina de administration del lista

en: Create another list
ia: Crear un altere lista

en: Create a %(hostname)s Mailing List
ia: Crea un lista de diffusion in %(hostname)s

en: You can create a new mailing list by entering the
        relevant information into the form below.  The name of the mailing list
        will be used as the primary address for posting messages to the list, so
        it should be lowercased.  You will not be able to change this once the
        list is created.
    
        <p>You also need to enter the email address of the initial list owner.
        Once the list is created, the list owner will be given notification, along
        with the initial list password.  The list owner will then be able to
        modify the password and add or remove additional list owners.
    
        <p>If you want Mailman to automatically generate the initial list admin
        password, click on `Yes' in the autogenerate field below, and leave the
        initial list password fields empty.
    
        <p>You must have the proper authorization to create new mailing lists.
        Each site should have a <em>list creator's</em> password, which you can
        enter in the field at the bottom.  Note that the site administrator's
        password can also be used for authentication.
ia: Tu pote crear un nove lista per scriber le informationes
        relevante in le campos infra.  Le nomine del lista essera usate como
        adresse primari pro le invio del messages, ergo illo deberea esser
        in minusculas.  Tu non lo potera cambiar post le creation del lista.
    
        <p>Tu debe etiam inserer le adresse email del proprietario initial del lista.
        Quando le lista essera create, le proprietario essera notificate, e recipera le
        contrasigno initial.  Ille postea lo potera modificar e adder o remover altere
        proprietarios additional.
    
        <p>Si tu vole que Mailman genera automaticamente le contrasigno initial
        pro le administrator, clicca `Si' in le campo auto-genera infra, e lassa vacue
        le campos del contrasigno initial del lista.
    
        <p>Tu debe haber un valide autorisation pro crear nove listas.
        Omne sito debe haber un contrasigno del <em>creator del lista</em>, que tu pote
        inserer in le campo al fundo.  Nota que le contrasigno del administrator
        pote etiam esser usate pro le authentication.

en: List Identity
ia: Identitate del lista

en: Name of list:
ia: Nomine del lista:

en: Initial list owner address:
ia: Adresse del proprietario initial:

en: Auto-generate initial list password?
ia: Auto-genera le contrasigno initial del lista?

en: Initial list password:
ia: Contrasigno initial del lista:

en: Confirm initial password:
ia: Confirma le contrasigno:

en: List Characteristics
ia: Characteristicas del lista

en: Should new members be quarantined before they
        are allowed to post unmoderated to this list?  Answer <em>Yes</em> to hold
        new member postings for moderator approval by default.
ia: Debe nove membros star in quarantena ante haber permission
        de invio al lista sin moderation?  Responde <em>Si</em> pro tener
        normalmente le messages del nome membros sub moderation.

en: Initial list of supported languages.  <p>Note that if you do not
            select at least one initial language, the list will use the server
            default language of %(deflang)s
ia: Lista initial del linguas  supportate.  <p>Nota que si tu non selige
            al minus un lingua initial, le lista usara le lingua del servitor
            predefinite, %(deflang)s

en: Send "list created" email to list owner?
ia: Invia le message "lista create" al proprietario del lista?

en: List creator's (authentication) password:
ia: Contrasigno (de authentication) del creator del lista:

en: Create List
ia: Crea lista

en: Clear Form
ia: Blanca le campos

en: General list information page
ia: Pagina general de informationes del lista

en: Subscribe results page
ia: Pagina del resultatos del abonamento

en: User specific options page
ia: Pagina de optiones specific pro le utente

en: Welcome email text file
ia: File de texto pro le benvenita

en: Digest masthead
ia: Colophon del digesto

en: List name is required.
ia: Le nomine del lista es requirite.

en: %(realname)s -- Edit html for %(template_info)s
ia: %(realname)s -- Edita le html pro %(template_info)s

en: Edit HTML : Error
ia: Edita le HTML: Error

en: %(safetemplatename)s: Invalid template
ia: %(safetemplatename)s: modello invalide

en: %(realname)s -- HTML Page Editing
ia: %(realname)s -- Editation del pagina HTML

en: Select page to edit:
ia: Selige le pagina a editar:

en: View or edit the list configuration information.
ia: Vide o edita le informationes de configuration del lista.

en: When you are done making changes...
ia: Quando tu ha finite le cambiamentos...

en: Submit Changes
ia: Confirma le cambiamentos

en: Can't have empty html page.
ia: On non pote lassar le pagina vacue.

en: HTML Unchanged.
ia: HTML non modificate.

en: Page Unchanged.
ia: Pagina non modificate.

en: HTML successfully updated.
ia: HTML modificate con successo.

en: %(hostname)s Mailing Lists
ia: Listas de diffusion in %(hostname)s

en: <p>There currently are no publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.
ia: <p>Il non ha actualmente listas %(mailmanlink)s
                visibile publicamente in %(hostname)s.

en: <p>Below is a listing of all the public mailing lists on
                %(hostname)s.  Click on a list name to get more information about
                the list, or to subscribe, unsubscribe, and change the preferences
                on your subscription.
ia: <p>Infra es le lista de tote listas presente in
                %(hostname)s.  Clicca sur un numine pro haber plus informationes
                super le lista, o pro abonar te, disabonar te, e cambiar le preferentias
                de tu abonamento.

en: right
ia: dextera

en:  To visit the general information page for an unadvertised list,
            open a URL similar to this one, but with a '/' and the %(adj)s
            list name appended.
            <p>List administrators, you can visit
ia:  Pro visitar le pagina de informationes general de un lista non public,
            aperi un URL simile a isto, ma con un '/' e le %(adj)s
            nomine del lista appendite.
            <p>Si tu es un administrator del lista, tu pote visitar

en: the list admin overview page
ia: le pagina general del administratores

en:  to find the management interface for your list.
             <p>If you are having trouble using the lists, please contact
ia:  pro trovar le interfacie de gestion pro tu lista.
             <p>Si tu incontra problemas in le usage de iste listas, per favor contacta

en: Edit Options
ia: Modifica optiones

en: View this page in
ia: Vide iste pagina in

en: CGI script error
ia: Error del script CGI

en: No address given
ia: Nulle adresse date

en: Illegal Email Address: %(safeuser)s
ia: Adresse de e-mail invalide: %(safeuser)s

en: No such member: %(safeuser)s.
ia: Membro inexistente: %(safeuser)s.

en: If you are a list member, a confirmation email has been sent.
ia: Si tu es membro del lista, un message de confirmation ha essite inviate.

en: If you are a list member, your unsubscription request has been
                 forwarded to the list administrator for approval.
ia: Si tu es membro del lista, tu requesta de disabonamento ha essite
                        inviate al administrator del lista pro approbation.

en: If you are a list member,
                your password has been emailed to you.
ia: Si tu es membro del lista,
                tu contrasigno te ha essite inviate.

en: Authentication failed.
ia: Authentication fallite.

en: A reminder of your password has been emailed to you.
ia: Un rememoration de tu contrasigno te ha essite inviate.

en: List subscriptions for %(safeuser)s on %(hostname)s
ia: Abonamentos de %(safeuser)s in %(hostname)s

en: Click on a link to visit your options page for the
            requested mailing list.
ia: Clicca sur un ligamine pro visitar tu pagina de optiones
            pro le lista seligite.

en: Addresses did not match!
ia: Le adresses non corresponde!

en: You are already using that email address
ia: Tu jam usa iste adresse de e-mail

en: The new address you requested %(newaddr)s is already a member of the
    %(listname)s mailing list, however you have also requested a global change of
    address.  Upon confirmation, any other mailing list containing the address
    %(safeuser)s will be changed.
ia: Le nove adresse %(newaddr)s que tu requireva jam es un membro del lista
    %(listname)s, ma comocunque tu mesmo requireva un cambiamento global del adresse.
    Post tu confirmation, tote altere listas continente le adresse
    %(safeuser)s essera cambiate.

en: The new address is already a member: %(newaddr)s
ia: Le nove adresse jam es un membro: %(newaddr)s

en: Addresses may not be blank
ia: Adresses non pote esser vacue

en: A confirmation message has been sent to %(newaddr)s.
ia: Un message de confirmation ha essite inviate a %(newaddr)s.

en: Bad email address provided
ia: Adresse de e-mail invalide

en: Illegal email address provided
ia: Adresse de e-mail invalide

en: %(newaddr)s is already a member of the list.
ia: %(newaddr)s jam es un membro del lista.

en: %(newaddr)s is banned from this list.  If you
                          think this restriction is erroneous, please contact
                          the list owners at %(owneraddr)s.
ia: Le adresse %(newaddr)s ha essite bannite de iste lista.
    Si tu crede que iste restriction es erronee, per favor, contacta le proprietario(s) del
    lista a %(owneraddr)s.

en: Member name successfully changed.
ia: Le nomine del abonato ha essite cambiate con successo.

en: The list administrator may not change the
                        password for a user.
ia: Le administrator del lista non pote cambiar le
                        contrasigno de un usator.

en: Passwords may not be blank
ia: Contrasignos non pote esser vacue

en: Passwords did not match!
ia: Le contrasignos non corresponde!

en: The list administrator may not change the
                password for this user's other subscriptions.  However, the
                password for this mailing list has been changed.
ia: Le administrator del lista non pote cambiar le contrasigno
                pro le altere abonamentos de iste usator. Nonobstante, le
                contrasigno de iste lista de diffusion ha essite cambiate.

en: Password successfully changed.
ia: Contrasigno cambiate con successo.

en: You must confirm your unsubscription request by turning
                    on the checkbox below the <em>Unsubscribe</em> button.  You
                    have not been unsubscribed!
ia: Tu debe confirmar tu requesta de disabonamento per cliccar
                    le cella sub le button <em>Disabona</em>. Tu
                    ancora non ha essite disabonate!

en: Unsubscription results
ia: Resultatos del disabonamento

en: Your unsubscription request has been received and
                forwarded on to the list moderators for approval.  You will
                receive notification once the list moderators have made their
                decision.
ia: Tu requesta de disabonamento ha essite recipite e inviate
                al moderatores del lista pro le approbation.  Tu recipera
                un notification post que le moderatores ha prendite lor
                decision.

en: You have been successfully unsubscribed from the
                mailing list %(fqdn_listname)s.  If you were receiving digest
                deliveries you may get one more digest.  If you have any questions
                about your unsubscription, please contact the list owners at
                %(owneraddr)s.
ia: Tu ha essite disabonate con successo del lista %(fqdn_listname)s.
                Si tu recipeva digestos, tu forsan recipera ancora un ultime.
                Si tu ha alicun question sur tu disabonamento, per favor
                contacta le proprietarios del lista a %(owneraddr)s.

en: The list administrator has disabled digest delivery for
                this list, so your delivery option has not been set.  However your
                other options have been set successfully.
ia: Le administrator del lista ha disactivate le livration con digestos
                pro iste lista, ergo tu selection non es activate.  Ma comocunque
                tote tu altere optiones ha essite activate con successo.

en: The list administrator has disabled non-digest delivery
                for this list, so your delivery option has not been set.  However
                your other options have been set successfully.
ia: Le administrator del lista ha disactivate le livration sin digestos
                pro iste lista, ergo tu selection non es activate.  Ma comocunque
                tote tu altere optiones ha essite activate con successo.

en: You have successfully set your options.
ia: Tu ha editate tu optiones con successo.

en: You may get one last digest.
ia: Tu poterea reciper un ultime digesto.

en: <em>Yes, I really want to unsubscribe</em>
ia: <em>Si, io vermente vole disabonar me</em>

en: Change My Password
ia: Cambia mi contrasigno

en: List my other subscriptions
ia: Lista mi altere abonamentos

en: Email My Password To Me
ia: Invia me mi contrasigno per e-mail

en: password
ia: contrasigno

en: Log out
ia: Claude session

en: Submit My Changes
ia: Confirma mi cambiamentos

en: days
ia: dies

en: day
ia: die

en: Change My Address and Name
ia: Cambia mi adresse e nomine

en: <em>No topics defined</em>
ia: <em>Nulle thema definite</em>

en: 
    You are subscribed to this list with the case-preserved address
    <em>%(cpuser)s</em>.
ia: 
    Tu es abonate al lista con le adresse sin variationes de maiusculas
    <em>%(cpuser)s</em>.

en: %(realname)s list: member options login page
ia: Lista %(realname)s: pagina de entrata al optiones del membro

en: email address and
ia: adresse de e-mail e

en: %(realname)s list: member options for user %(safeuser)s
ia: Lista %(realname)s: optiones del usator %(safeuser)s

en: In order to change your membership option, you must
        first log in by giving your %(extra)smembership password in the section
        below.  If you don't remember your membership password, you can have it
        emailed to you by clicking on the button below.  If you just want to
        unsubscribe from this list, click on the <em>Unsubscribe</em> button and a
        confirmation message will be sent to you.
    
        <p><strong><em>Important:</em></strong> From this point on, you must have
        cookies enabled in your browser, otherwise none of your changes will take
        effect.
ia: Ante cambiar le option de abonamento, tu debe authenticar
        te per scriber tu %(extra)scontrasigno in le section infra.
        Si tu non memora tu contrasigno, tu pote reciper lo in e-mail
        per cliccar le button infra.  Si tu vole solmente disabonar te de iste lista,
        clicca in le button <em>Disabona</em> e un message de
        confirmation te essera inviate.
    
        <p><strong><em>Importante:</em></strong>  De iste puncto in
        avante, tu debe haber le cookies activate in tu navigator,
        o tu cambiamentos non habera effecto.

en: Email address:
ia: Adresse e-mail:

en: Password:
ia: Contrasigno:

en: Log in
ia: Aperi session

en: By clicking on the <em>Unsubscribe</em> button, a
        confirmation message will be emailed to you.  This message will have a
        link that you should click on to complete the removal process (you can
        also confirm by email; see the instructions in the confirmation
        message).
ia: Post cliccar le button <em>Disabona</em>, un message
        de confirmation te essera inviate in e-mail.  Iste message habera un
        ligamine que tu debera cliccar pro completar le procedura de remotion
        (tu etiam pote confirmar via e-mail; vide le instructiones in le message
        de confirmation).

en: Password reminder
ia: Promemoria del contrasigno

en: By clicking on the <em>Remind</em> button, your
        password will be emailed to you.
ia: Post cliccar le button <em>Promemoria</em> button, tu
        contrasigno te essera inviate in e-mail.

en: Remind
ia: Promemoria

en: <missing>
ia: <mancante>

en: Requested topic is not valid: %(topicname)s
ia: Le thema non es valide: %(topicname)s

en: Topic filter details
ia: Detalios de filtro de themas

en: Name:
ia: Nomine:

en: Pattern (as regexp):
ia: Motivo (como expression regular):

en: Private Archive Error
ia: Error Archivo private

en: You must specify a list.
ia: Tu debe specificar un lista.

en: Private Archive Error - %(msg)s
ia: Error Archivo private - %(msg)s

en: If you are a list member,
                              your password has been emailed to you.
ia: Si tu es membro del lista,
                              tu contrasigno te ha essite inviate.

en: Please enter your email address
ia: Scribe tu adresse de e-mail

en: Private archive file not found
ia: File del archivo private non trovate

en: No such list %(safelistname)s
ia: Lista inexistente: %(safelistname)s

en: You're being a sneaky list owner!
ia: Tu es un proprietario furtive!

en: You are not authorized to delete this mailing list
ia: Tu non es autorisate a deler iste lista

en: Mailing list deletion results
ia: Resultatos del deletion del lista

en: You have successfully deleted the mailing list
        <b>%(listname)s</b>.
ia: Tu ha delite con successo le lista
        <b>%(listname)s</b>.

en: There were some problems deleting the mailing list
            <b>%(listname)s</b>.  Contact your site administrator at %(sitelist)s
            for details.
ia: Il habeva problemas in le deletion del lista
            <b>%(listname)s</b>.  Contacta le administrator del sito a %(sitelist)s
            pro detalios.

en: Permanently remove mailing list <em>%(realname)s</em>
ia: Remove permanentemente le lista <em>%(realname)s</em>

en: Permanently remove mailing list %(realname)s
ia: Remover permanentemente le lista %(realname)s

en: This page allows you as the list owner, to permanently
        remove this mailing list from the system.  <strong>This action is not
        undoable</strong> so you should undertake it only if you are absolutely
        sure this mailing list has served its purpose and is no longer necessary.
    
        <p>Note that no warning will be sent to your list members and after this
        action, any subsequent messages sent to the mailing list, or any of its
        administrative addreses will bounce.
    
        <p>You also have the option of removing the archives for this mailing list
        at this time.  It is almost always recommended that you do
        <strong>not</strong> remove the archives, since they serve as the
        historical record of your mailing list.
    
        <p>For your safety, you will be asked to reconfirm the list password.
ia: Iste pagina te permitte, como proprietario, de remover permanentemente
        iste lista del systema.  <strong>Iste action es irreversibile</strong>
        ergo tu debe facer lo solmente si tu es absolutemente certe que
        iste lista ha servite su objectivos e non es plus necessari.
    
        <p>Nota que nulle advertimento essera inviate al membros del lista e
        poste iste action omne messages inviate al lista list o a alicun de su adresses
        administrative essera retrosaltate.
    
        <p>Tu ha etiam le option de remover simultaneemente le archivos del lista.
        On recommenda que tu <strong>non</strong> remove le archivos, post que
        illos servi como registration historic de tu lista.
    
        <p>Pro securitate, tu debera reconfirmar le contrasigno del lista.

en: List password:
ia: Contrasigno del lista:

en: Also delete archives?
ia: Remove etiam le archivos?

en: <b>Cancel</b> and return to list administration
ia: <b>Ignora</b> e retorna al administration del lista

en: Delete this list
ia: Elimina iste lista

en: Invalid options to CGI script
ia: Option invalide al script CGI

en: %(realname)s roster authentication failed.
ia: Authentication fallite al roster %(realname)s.

en: You must supply a valid email address.
ia: Tu debe specificar un adresse email valide.

en: You may not subscribe a list to itself!
ia: Tu non pote abonar un lista a se mesme!

en: If you supply a password, you must confirm it.
ia: Si tu forni un contrasigno, tu debe confirmar lo.

en: Your passwords did not match.
ia: Tu contrasignos non corresponde.

en: Your subscription request has been received, and will soon be acted upon.
    Depending on the configuration of this mailing list, your subscription request
    may have to be first confirmed by you via email, or approved by the list
    moderator.  If confirmation is required, you will soon get a confirmation
    email which contains further instructions.
ia: Tu requesta de abonamento ha essite recipite, e tosto essera processate.
    Conformemente al configuration de iste lista, tu requesta poterea requirer
    un tu confirmation via email, o un approbation per le moderator del lista.
    Si le confirmation es necessari, tu va reciper tosto un email de confirmation
    que contine altere instructiones.

en: The email address you supplied is banned from this
            mailing list.  If you think this restriction is erroneous, please
            contact the list owners at %(listowner)s.
ia: Le adresse email que tu forniva es bannite de iste
            lista.  Si tu crede que iste restriction es erronee,
            contacta le proprietarios del lista a %(listowner)s.

en: The email address you supplied is not valid.  (E.g. it must contain an
    `@'.)
ia: Le adresse email que tu forniva non es valide. (p.e. illo debe continer un
    `@'.)

en: Your subscription is not allowed because the email address you gave is
    insecure.
ia: Tu abonamento non es permittite perque le adresse que tu dava es
    insecur.

en: Confirmation from your email address is required, to prevent anyone from
    subscribing you without permission.  Instructions are being sent to you at
    %(email)s.  Please note your subscription will not start until you confirm
    your subscription.
ia: Un confirmation de tu adresse email es requirite, pro impedir a alicuno de
    abonar te sin tu permission.  Instructiones te es inviate a %(email)s.
    Nota que tu abonamento non es active usque quando tu lo confirma.

en: Your subscription request was deferred because %(x)s.  Your request has been
    forwarded to the list moderator.  You will receive email informing you of the
    moderator's decision when they get to your request.
ia: Tu requesta de abonamento esseva retardate perque %(x)s.  Tu requesta
    ha essite reinviate al moderator del lista. Quando ille processara tu requesta,
    tu recipera un email que te informara super su decision.

en: You are already subscribed.
ia: Tu es jam abonate.

en: Mailman privacy alert
ia: Alerta de privacy Mailman

en: An attempt was made to subscribe your address to the mailing list
    %(listaddr)s.  You are already subscribed to this mailing list.
    
    Note that the list membership is not public, so it is possible that a bad
    person was trying to probe the list for its membership.  This would be a
    privacy violation if we let them do this, but we didn't.
    
    If you submitted the subscription request and forgot that you were already
    subscribed to the list, then you can ignore this message.  If you suspect that
    an attempt is being made to covertly discover whether you are a member of this
    list, and you are worried about your privacy, then feel free to send a message
    to the list administrator at %(listowner)s.
ia: On tentava de abonar tu adresse al lista %(listaddr)s.
    Tu jam es un abonato de iste lista.
    
    Nota que le lista del abonatos non es public, ergo il es possibile que un
    persona in mal fide probaba a obtener iste information. Isto esserea
    un violation del privacy, ma nos lo impediva.
    
    Si tu submitteva le requesta de abonamento perque tu oblidava que tu
    es jam abonate al lista, alora tu pote ignorar iste message. Si tu suspecta
    que alicun proba a discoperir si tu es un membro de iste lista, e tu es
    preoccupate super tu privacy, alora tu pote inviar un message al
    administrator del lista a %(listowner)s.

en: This list does not support digest delivery.
ia: Iste lista non supporta livration in digesto.

en: This list only supports digest delivery.
ia: Iste lista supporta solmente livration in digesto.

en: You have been successfully subscribed to the %(realname)s mailing list.
ia: Tu ha essite abonate con successo al lista %(realname)s.

en: 
        confirm <confirmation-string>
            Confirm an action.  The confirmation-string is required and should be
            supplied by a mailback confirmation notice.
ia: 
        confirma <codice de confirmation>
            Confirma un action. Le codice de confirmation es requirite e deberea
            esser providite per un message de notifica in retorno.

en: Invalid confirmation string.  Note that confirmation strings expire
    approximately %(days)s days after the initial request.  They also expire if
    the request has already been handled in some way.  If your confirmation has
    expired, please try to re-submit your original request or message.
ia: Codice de confirmation invalide. Nota que le codices de confirmation
    expira approximatemente %(days)s dies post le requesta initial. Illos etiam
    expira si le requesta ha jam essite tractate de alcun maniera. Si tu
    confirmation ha expirate, proba resubmitter tu requesta o message
    original.

en: Your request has been forwarded to the list moderator for approval.
ia: Tu requesta ha essite reinviate al moderator pro le abbrobation.

en: You are not currently a member.  Have you already unsubscribed or changed
    your email address?
ia: Tu actualmente non es un membro. Esque tu jam te disabonava o cambiava
    tu adresse email?

en: You are currently banned from subscribing to this list.  If you think this
    restriction is erroneous, please contact the list owners at
    %(owneraddr)s.
ia: Tu es actualmente bannite de abonar te a iste lista.
    Si tu crede que iste restriction es erronee, per favor, contacta le
    proprietario(s) del lista a %(owneraddr)s.

en: You were not invited to this mailing list.  The invitation has been discarded,
    and both list administrators have been alerted.
ia: Tu non ha essite invitate a iste lista. Le invitation ha essite abandonate,
    e ambe le administratores ha essite alertate.

en: Bad approval password given.  Held message is still being held.
ia: Contrasigno de approbation incorrecte. Le message es ancora retenite.

en: Confirmation succeeded
ia: Confirmation successose

en: 
        echo [args]
            Simply echo an acknowledgement.  Args are echoed back unchanged.
ia: 
        echo [args]
            Simplemente echoa un recognoscentia.  Argumentos es echoate immutate.

en: 
        end
            Stop processing commands.  Use this if your mail program automatically
            adds a signature file.
ia: 
        end
            Stoppa le processamento del commandos.  Usa isto si tu programma de
            e-mail adde automaticamente un signatura.

en: 
        help
            Print this help message.
ia: 
        help
            Scribe iste message de adjuta.

en: You can access your personal options via the following url:
ia: Tu pote acceder a tu optiones personal per le url:

en: 
        info
            Get information about this mailing list.
ia: 
        info
            Obtene informationes super iste lista de diffusion.

en: n/a
ia: n/d

en: List name:    %(listname)s
ia: Nomine del lista:    %(listname)s

en: Postings to:  %(postaddr)s
ia: Messages a:  %(postaddr)s

en: List Helpbot: %(requestaddr)s
ia: Robot pro adjuta: %(requestaddr)s

en: List Owners:  %(owneraddr)s
ia: Proprietarios:  %(owneraddr)s

en: More information: %(listurl)s
ia: Plus informationes: %(listurl)s

en: The `join' command is synonymous with `subscribe'.
ia: Le commando 'join' (in anglese) es synonyme a 'subscribe'.

en: The `leave' command is synonymous with `unsubscribe'.
ia: Le commando 'leave' (in anglese) es synonyme a 'unsubscribe'.

en: 
        lists
            See a list of the public mailing lists on this GNU Mailman server.
ia: 
        lista
            Vide un lista del listas de diffusion public in iste servitor de GNU Mailman.

en: Public mailing lists at %(hostname)s:
ia: Listas de diffusion public a %(hostname)s:

en: %(i)3d. List name:   %(realname)s
ia: %(i)3d. Nomine de lista:   %(realname)s

en:      Requests to: %(requestaddr)s
ia:      Requestas a: %(requestaddr)s

en: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<address>]
            Retrieve or change your password.  With no arguments, this returns
            your current password.  With arguments <oldpassword> and <newpassword>
            you can change your password.
    
            If you're posting from an address other than your membership address,
            specify your membership address with `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!).  Note that in this case the
            response is always sent to the subscribed address.
ia: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<adresse>]
            Recupera o cambia tu contrasigno.  Sin indicationes, isto retorna
            tu contrasigno actual.  Con indicationes de <oldpassword> e <newpassword>
            tu pote cambiar tu contrasigno.
    
            Si tu scribe de un altere adresse que le adresse de tu abonamento,
            specifica le adresse de tu abonamento con `address=<adresse>' (nulle parentheses
            circum le adresse de posta electronic e nulle signos de citation!).  Nota que in iste caso
            le responsa es sempre inviate al adresse abonante.

en: Your password is: %(password)s
ia: Tu contrasigno es: %(password)s

en: You are not a member of the %(listname)s mailing list
ia: Tu non es un membro del lista de diffusion %(listname)s

en: You did not give the correct old password, so your password has not been
    changed.  Use the no argument version of the password command to retrieve your
    current password, then try again.
ia: Tu non indicava le correcte contrasigno ancian, dunque tu contrasigno non ha essite
    cambiate.  Usa le version sin indication del commando de contrasigno pro recuperar tu
    contrasigno actual, alora essaya de novo.

en: The `remove' command is synonymous with `unsubscribe'.
ia: Le commando 'remove' (in anglese) es synonyme a 'unsubscribe'.

en: 
        set ...
            Set or view your membership options.
    
            Use `set help' (without the quotes) to get a more detailed list of the
            options you can change.
    
            Use `set show' (without the quotes) to view your current option
            settings.
ia: 
        set ...
            Redige o reguarda le optiones de tu abonamento.
    
            Usa `set help' (in anglese e sin le signos de citation) pro obtener un lista plus detaliate del
            optiones que tu pote cambiar.
    
            Usa `set show' (in anglese e sin le signos de citation) pro vider tu preferentias
            actual.

en: 
        set help
            Show this detailed help.
    
        set show [address=<address>]
            View your current option settings.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            To set any of your options, you must include this command first, along
            with your membership password.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set ack on
        set ack off
            When the `ack' option is turned on, you will receive an
            acknowledgement message whenever you post a message to the list.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            When the `digest' option is turned off, you will receive postings
            immediately when they are posted.  Use `set digest plain' if instead
            you want to receive postings bundled into a plain text digest
            (i.e. RFC 1153 digest).  Use `set digest mime' if instead you want to
            receive postings bundled together into a MIME digest.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Turn delivery on or off.  This does not unsubscribe you, but instead
            tells Mailman not to deliver messages to you for now.  This is useful
            if you're going on vacation.  Be sure to use `set delivery on' when
            you return from vacation!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Use `set myposts off' to not receive copies of messages you post to
            the list.  This has no effect if you're receiving digests.
    
        set hide on
        set hide off
            Use `set hide on' to conceal your email address when people request
            the membership list.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Use `set duplicates off' if you want Mailman to not send you messages
            if your address is explicitly mentioned in the To: or Cc: fields of
            the message.  This can reduce the number of duplicate postings you
            will receive.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Use `set reminders off' if you want to disable the monthly password
            reminder for this mailing list.
ia: 
        set help
            Monstra iste adjuta detaliate.
    
        set show [address=<adresse>]
            Vide tu preferentias actual.  Si tu scribe de un altere adresse
            que le adresse de tu abonamento, specifica le adresse de tu abonamento
            per `address=<adresse>' (nulle parentheses circum le adresse de e-mail e nulle
            signos de citation!).
    
        set authenticate <password> [address=<adresse>]
            Pro rediger ulle de tu preferentias tu debe includer primo iste commando insimul
            con tu contrasigno de abonamento.  Si tu scribe de un altere adresse
            que le adresse de tu abonamento, specifica tu adresse de abonamento
            per `address=<address>' (nulle parentheses circum le adresse de e-mail e nulle
            signos de citation!).
    
        set ack on
        set ack off
            Quando le option 'ack' es activate, tu recipera un
            message de recognoscentia, quando tu scribe un message al lista.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            Quando le option `digest' (digesto) es disactivate, tu recipera messages
            immediatemente quando illos es expedite.  Usa `set digest plain' (fixa digesto pur) si tu in vice
            desira reciper messages impacchettate in un digesto de texto pur
            (i.e. digesto RFC 1153).  Usa `set digest mime' (fixa digesto mime), si tu in vice desira
            reciper messages impacchettate in un digesto del formato MIME.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Activar/disactivar livration.  Isto non face disabonar te, ma
            dice a Mailman non livrar messages a te pro le momento.  Isto es utile
            si tu es in vacantias.  Sia secur de usar `set delivery on' (activar le livration),
            quando tu retorna del vacantias!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Usa `set myposts off' (disactiva mi messages) pro non reciper copias de messages
            que tu invia al lista.  Isto ha nulle effecto, si tu recipe digestos.
    
        set hide on
        set hide off
            Usa `set hide on' pro celar tu adresse de e-mail, quando alcuno requesta
            le lista de membros.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Usa `set duplicates off' (disactiva duplicatos), si tu vole que Mailman non invia tu messages
            si tu adresse es explicitemente mentionate in le quadros A: o Cc: del
            message.  Isto pote reducer le numero de messages duplicate
            que tu recipera.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Usa `set reminders off' (disactiva rememorationes), si tu desira disactivar le rememoration
            mensual del contrasigno pro iste lista de diffusion.

en: Bad set command: %(subcmd)s
ia: Incorrecte commando de fixar: %(subcmd)s

en: Your current option settings:
ia: Tu preferentias actual:

en: off
ia: inactive

en: on
ia: active

en:     ack %(onoff)s
ia:     recognoscentia (ack) %(onoff)s

en:     digest plain
ia:     digesto pur (digest plain)

en:     digest mime
ia:     digesto MIME (digest mime)

en:     digest off
ia:     disactiva digesto (digest off)

en: delivery on
ia: livration active

en: delivery off
ia: livration inactive

en: by you
ia: per te

en: by the admin
ia: per le administrator

en: due to bounces
ia: a causa de messages retrosaltate

en:     %(status)s (%(how)s on %(date)s)
ia:     %(status)s (%(how)s a %(date)s)

en:     myposts %(onoff)s
ia:     mi messages %(onoff)s

en:     hide %(onoff)s
ia:     cela %(onoff)s

en:     duplicates %(onoff)s
ia:     duplicatos %(onoff)s

en:     reminders %(onoff)s
ia:     rememorationes %(onoff)s

en: You did not give the correct password
ia: Tu non scribeva le contrasigno correcte

en: Bad argument: %(arg)s
ia: Argumento incorrecte: %(arg)s

en: Not authenticated
ia: Non authenticate

en: ack option set
ia: fixa option de recognoscentia

en: digest option set
ia: fixa option de digesto

en: delivery enabled
ia: livration activate

en: delivery disabled by user
ia: livration disactivate per usator

en: myposts option set
ia: fixa option de mi messages

en: hide option set
ia: fixa option de celar

en: duplicates option set
ia: fixa option de duplicatos

en: reminder option set
ia: fixa option de rememoration

en: stop is synonymous with the end command.
ia: 'stop' es synonyme al commando 'end' (fin).

en: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<address>]
            Subscribe to this mailing list.  Your password must be given to
            unsubscribe or change your options, but if you omit the password, one
            will be generated for you.  You may be periodically reminded of your
            password.
    
            The next argument may be either: `nodigest' or `digest' (no quotes!).
            If you wish to subscribe an address other than the address you sent
            this request from, you may specify `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!)
ia: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<adresse>]
            Abona te a iste lista de diffusion.  Tu contrasigno debe esser indicate pro
            disabonar te og cambiar tu preferentias, ma si tu omitte le contrasigno,
            un tal va esser create pro te.  Tu pote periodicamente esser rememorate de tu
            contrasigno.
    
            Le argumento sequente pote esser o: `nodigest' (nulle digesto) o `digest' (digesto - sin signos de citation!).
            Si tu desira abonar per un altere adresse que le adresse del qual
            tu inviava iste requesta, tu pote specificar `address=<adresse>' (nulle parentheses
            circum le adresse de e-mail e nulle signos de citation!)

en: Bad digest specifier: %(arg)s
ia: Incorrecte specification de digesto: %(arg)s

en: No valid address found to subscribe
ia: Nulle adresse valide esseva trovate pro abonar se

en: The email address you supplied is banned from this mailing list.
    If you think this restriction is erroneous, please contact the list
    owners at %(listowner)s.
ia: Le adresse de e-mail que tu forniva es bannite del lista de diffusion.
    Si tu crede que iste restriction es erronee, per favor, contacta le proprietario(s) del
    lista a %(listowner)s.

en: Mailman won't accept the given email address as a valid address.
    (E.g. it must have an @ in it.)
ia: Mailman non vole acceptar le adresse de e-mail indicate como un adresse valide.
    (I.e. illo debe continer un @.)

en: Your subscription is not allowed because
    the email address you gave is insecure.
ia: Tu abonamento non es permittite, proque
    le adresse de e-mail indicate es insecur.

en: You are already subscribed!
ia: Tu ja es un abonato!

en: No one can subscribe to the digest of this list!
ia: Nulle persona pote abonar se al digesto de iste lista!

en: This list only supports digest subscriptions!
ia: Iste lista solmente supporta abonamentos de digestos!

en: Your subscription request has been forwarded to the list administrator
    at %(listowner)s for review.
ia: Tu requesta de abonamento ha essite transmittite al administrator
    del lista a %(listowner)s pro examination.

en: Subscription request succeeded.
ia: Requesta de abonamento succedite.

en: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Unsubscribe from the mailing list.  If given, your password must match
            your current password.  If omitted, a confirmation email will be sent
            to the unsubscribing address. If you wish to unsubscribe an address
            other than the address you sent this request from, you may specify
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!)
ia: 
        unsubscribe [password] [address=<adresse>]
            Disabona te del lista de diffusion.  Si indicate, tu contrasigno debe equalar
            tu contrasigno actual.  Si omittite, un message de confirmation essera expedite
            al adresse que desira disabonar se. Si tu desira disabonar un altere adresse
            que le adresse del qual tu inviava iste requesta, tu pote specificar
            `address=<adresse>' (nulle parentheses circum le adresse de e-mail e nulle
            signos de citation!)

en: %(address)s is not a member of the %(listname)s mailing list
ia: %(address)s non es un membro del lista de diffusion %(listname)s

en: Your unsubscription request has been forwarded to the list administrator for
    approval.
ia: Tu requesta de disabonamento ha essite reinviate al administrator
    del lista pro approbation.

en: You gave the wrong password
ia: Tu scribeva le mal contrasigno

en: Unsubscription request succeeded.
ia: Requesta de disabonamento succedite.

en: 
        who password [address=<address>]
            See the non-hidden members of this mailing list.  The roster is
            limited to list members only, and you must supply your membership
            password to retrieve it.  If you're posting from an address other
            than your membership address, specify your membership address with
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!). If you provide the list's admin or moderator password,
            hidden members will be included.
ia: 
        who password [address=<adresse>]
            Vider le membros non celate de iste lista de diffusion. Iste function es limitate a
            membros del lista, e tu debe presentar tu contrasigno de abonamento pro
            acceder a illo.  Si tu scribe de un altere adresse que illo de tu abonamento,
            specifica le adresse de tu abonamento con
            `address=<adresse>' (nulle parentheses circum le adresse de e-mail e nulle
            signos de citation!), Si tu forni le contrasigno de administrator
            o de moderator pro le lista, le membros celate essera includite.

en: 
        who password
            See everyone who is on this mailing list.  The roster is limited to
            list administrators and moderators only; you must supply the list
            admin or moderator password to retrieve the roster.
ia: 
        who password
            Vider totes qui es in iste lista.  Iste function es limitate al
            administratores e al moderatores del lista; tu debe fornir le
            contrasigno de administrator o moderator pro reciper lo.

en: You are not allowed to retrieve the list membership.
ia: Tu non es autorisate a obtener le lista de membros.

en: This list has no members.
ia: Iste lista non ha membros.

en: Non-digest (regular) members:
ia: Membros non-digesto (regular):

en: Digest members:
ia: Membros de digesto:

en: Arabic
ia: arabe

en: Asturian
ia: asturiano

en: Catalan
ia: catalano

en: Czech
ia: tcheco

en: Danish
ia: danese

en: German
ia: germano

en: English (USA)
ia: anglese (SUA)

en: Spanish (Spain)
ia: espaniol (Espania)

en: Estonian
ia: estoniano

en: Euskara
ia: basco

en: Persian
ia: persiano

en: Finnish
ia: finnese

en: French
ia: francese

en: Galician
ia: galiciano

en: Greek
ia: greco

en: Hebrew
ia: hebreo

en: Croatian
ia: croato

en: Hungarian
ia: hungaro

en: Interlingua
ia: interlingua

en: Italian
ia: italiano

en: Japanese
ia: japonese

en: Korean
ia: coreano

en: Lithuanian
ia: lituano

en: Dutch
ia: nederlandese

en: Norwegian
ia: norvegiano

en: Polish
ia: polonese

en: Portuguese
ia: portugese

en: Portuguese (Brazil)
ia: portugese (Brasil)

en: Romanian
ia: romaniano

en: Russian
ia: russo

en: Slovak
ia: slovaco

en: Slovenian
ia: sloveno

en: Serbian
ia: serbo

en: Swedish
ia: svedese

en: Turkish
ia: turco

en: Ukrainian
ia: ukrainiano

en: Vietnamese
ia: vietnamese

en: Chinese (China)
ia: chinese (China)

en: Chinese (Taiwan)
ia: chinese (Taiwan)

en: Note: Since this is a list of mailing lists, administrative
    notices like the password reminder will be sent to
    your membership administrative address, %(addr)s.
ia: Nota: Pois que isto es un lista de listas de diffusion,
    notas administrative como le rememoration de contrasigno essera inviate
    a tu adresse administrative de abonamento, %(addr)s.

en:  (Digest mode)
ia:  (modo digesto)

en: Welcome to the "%(realname)s" mailing list%(digmode)s
ia: Benvenite al lista "%(realname)s"%(digmode)s

en: You have been unsubscribed from the %(realname)s mailing list
ia: Tu ha essite disabonate del lista de diffusion %(realname)s

en: %(listfullname)s mailing list reminder
ia: Rememoration del lista de diffusion %(listfullname)s

en: No reason given
ia: Nulle ration fornite

en: Hostile subscription attempt detected
ia: Essayo de abonamento hostil detegite

en: %(address)s was invited to a different mailing
    list, but in a deliberate malicious attempt they tried to confirm the
    invitation to your list.  We just thought you'd like to know.  No further
    action by you is required.
ia: %(address)s esseva invitate a un differente lista de
    diffusion, ma in un essayo deliberatemente malitiose illes essayava confirmar
    le invitation a tu lista.  Nos simplemente pensava que tu debe saper lo.  Nulle action
    ulterior es demandate de te.

en: You invited %(address)s to your list, but in a
    deliberate malicious attempt, they tried to confirm the invitation to a
    different list.  We just thought you'd like to know.  No further action by you
    is required.
ia: Tu invitava %(address)s a tu lista, ma in un
    essayo deliberatemente malitiose illes essayava confirmar le invitation a un
    lista differente.  Nos simplemente pensava que tu debe saper lo.  Nulle action ulterior es demandate
    de te.

en: %(listname)s mailing list probe message
ia: Message de test del lista de diffusion %(listname)s

en: For some unknown reason
ia: Pro alcun ration non cognoscite

en: Your message was rejected
ia: Tu message esseva refusate

en: Archiving Options
ia: Optiones de archivation

en: List traffic archival policies.
ia: Regulas de archivation del traffico.

en: Archive messages?
ia: Archiva messages?

en: Is archive file source for public or private archival?
ia: Esque le file sorgente del archivio es pro archivation public o private?

en: Monthly
ia: Mensualmente

en: Quarterly
ia: Quadrimenstral

en: Yearly
ia: Annual

en: Daily
ia: Quotidian

en: Weekly
ia: Septimanal

en: How often should a new archive volume be started?
ia: Quanto sovente un nove volume de archivo debe esser create?

en: Auto-responder
ia: Auto-responsa

en: Auto-responder characteristics.<p>
    
    In the text fields below, string interpolation is performed with
    the following key/value substitutions:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>gets the name of the mailing list</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>gets the list's listinfo URL</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>gets the list's -request address</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>gets the list's -owner address</em>
    </ul>
    
    <p>For each text field, you can either enter the text directly into the text
    box, or you can specify a file on your local system to upload as the text.
ia: Characteristicas del auto-responsa.<p>
    
    In le quadros de texto infra, constructiones del texto es exequite con
    le sequente clave/substitutiones de valor:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>provide le nomine del lista de diffusion</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>provide le adresse al informationes del lista</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>provide le adresse -requesta del lista</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>provide le adresse del proprietario del lista</em>
    </ul>
    
    <p>Pro cata quadro de texto tu pote o inserer le texto directemente in le cassa
    de texto, o tu pote specificar un file in tu computator local pro incargar como le texto.

en: Should Mailman send an auto-response to mailing list
                 posters?
ia: Debe Mailman inviar un auto-responsa al lista de diffusion
                 expeditores?

en: Auto-response text to send to mailing list posters.
ia: Texto de auto-responsa a inviar a expeditores al lista de diffusion.

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -owner address?
ia: Debe Mailman inviar un auto-responsa a messages inviate al
                 adresse del proprietario (-owner)?

en: Auto-response text to send to -owner emails.
ia: Texto de auto-responsa a esser inviate a messages al proprietario (-owner).

en: Yes, w/discard
ia: Si, con deler

en: Yes, w/forward
ia: Si, con re-inviar

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -request address?  If you choose yes, decide whether you want
                 Mailman to discard the original email, or forward it on to the
                 system as a normal mail command.
ia: Debe Mailman inviar un auto-responsa a messages inviate al
                 adresse de -request?  Si tu selige si, decide si tu desira
                 que Mailman dele le message original o re-inviar lo al
                 systema como un commando normal de messages.

en: Auto-response text to send to -request emails.
ia: Texto de auto-responsa a esser inviate a messages de -request

en: Number of days between auto-responses to either the mailing
                 list or -request/-owner address from the same poster.  Set to
                 zero (or negative) for no grace period (i.e. auto-respond to
                 every message).
ia: Numero de dies inter auto-responsas a o le lista de
                 diffusion o al adresse de -request/-owner del mesme expeditor.  Scribe
                 zero (o negative) pro nulle periodo de termino (i.e. auto-responde a
                 cata message).

en: Bounce processing
ia: Tractamento de messages retrosaltate

en: These policies control the automatic bounce processing system
                in Mailman.  Here's an overview of how it works.
    
                <p>When a bounce is received, Mailman tries to extract two pieces
                of information from the message: the address of the member the
                message was intended for, and the severity of the problem causing
                the bounce.  The severity can be either <em>hard</em> or
                <em>soft</em> meaning either a fatal error occurred, or a
                transient error occurred.  When in doubt, a hard severity is used.
    
                <p>If no member address can be extracted from the bounce, then the
                bounce is usually discarded.  Otherwise, each member is assigned a
                <em>bounce score</em> and every time we encounter a bounce from
                this member we increment the score.  Hard bounces increment by 1
                while soft bounces increment by 0.5.  We only increment the bounce
                score once per day, so even if we receive ten hard bounces from a
                member per day, their score will increase by only 1 for that day.
    
                <p>When a member's bounce score is greater than the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">bounce score
                threshold</a>, the subscription is disabled.  Once disabled, the
                member will not receive any postings from the list until their
                membership is explicitly re-enabled (either by the list
                administrator or the user).  However, they will receive occasional
                reminders that their membership has been disabled, and these
                reminders will include information about how to re-enable their
                membership.
    
                <p>You can control both the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">number
                of reminders</a> the member will receive and the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequency</a> with which these reminders are sent.
    
                <p>There is one other important configuration variable; after a
                certain period of time -- during which no bounces from the member
                are received -- the bounce information is
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">considered
                stale</a> and discarded.  Thus by adjusting this value, and the
                score threshold, you can control how quickly bouncing members are
                disabled.  You should tune both of these to the frequency and
                traffic volume of your list.
ia: Iste politicas controla le systema de tractamento automatic de messages
                retrosaltate in Mailman.  Ecce un supervista de como illo functiona.
    
                <p>Quando un retrosaltamento es recipite, Mailman cerca extraher duo pecias
                de information del message: le adresse del membro a qui
                le message esseva intendite, e le severitate del problema causante
                le retrosaltamento.  Le severitate pote esser o <em>dur</em> o
                <em>molle</em> significante o que un error fatal ha occurrite, o que un
                error transiente ha occurrite.  Si in dubita, un severitate dur es usate.
    
                <p>Si nulle adresse de membro pote esser extrahite del retrosaltamento, alora
                le retrosaltamento es normalmente delite.  In altere caso, cata membro es assignate un puncto
                <em>de retrosaltamento</em> e cata vice que nos incontra un retrosaltamento de
                iste membro, nos incrementa le punctos.  Rebattimentos dur incrementa per 1
                durante que retrosaltamentos molle incrementa per 0,5.  Nos solmente incrementa le punctos del
                retrosaltamento un vice per die, dunque mesmo si nos recipe dece retrosaltamentos dur de un
                membroper die, lor punctos va augmentar per solmente 1 pro iste die.
    
                <p>Si le punctos de retrosaltamento de un membro es plus grande que le
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">limite del puncto de 
                retrosaltamento</a>, le abonamento es cancellate.  Si disactivate, le
                membro non recipera ulle messages del lista usque
                le abonamento es explicitemente re-activate (o per le administrator
                del lista o per le usator).  Totevia, illes va reciper rememorationes
                occasional que lor abonamento ha essite disactivate, e iste
                rememorationes va includer information de como re-activar lor
                abonamento.
    
                <p>Tu pote controlar e le
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">numero
                de rememorationes</a> que le membro va reciper, e le
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequentia</a> per le qual iste rememorationes es inviate.
    
                <p>Il ha un altere, importante variabile de configuration; post
                un certe periodo de tempore - durante le qual nulle retrosaltamento del membro
                es recipite - le information de retrosaltamento es
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">considerate
                vetule</a> e delite.  Assi, per adjustar iste valor e le
                limine de punctos, tu pote controlar quanto rapidemente membros de retrosaltamento es
                disactivate.  Tu debe regular ambe istos al frequentia e
                volumine de traffico de tu lista.

en: Bounce detection sensitivity
ia: Sensitivitate de detection de retrosaltamento

en: Should Mailman perform automatic bounce processing?
ia: Debe Mailman executar processamento automatic de retrosaltamento?

en: By setting this value to <em>No</em>, you disable all
                 automatic bounce processing for this list, however bounce
                 messages will still be discarded so that the list administrator
                 isn't inundated with them.
ia: Per poner iste valor a <em>No</em>, tu disactiva tote
                 processamento automatic de retrosaltamento pro iste lista, totevia
                 messages retrosaltate continua esser delite, assi que le administrator del lista
                 non submerge in illos.

en: The maximum member bounce score before the member's
                 subscription is disabled.  This value can be a floating point
                 number.
ia: Le punctos maximal de retrosaltamento ante que le abonamento
                 del membro es disactivate.  Iste valor pote esser un numero fluente
                 de punctos.

en: Each subscriber is assigned a bounce score, as a floating
                 point number.  Whenever Mailman receives a bounce from a list
                 member, that member's score is incremented.  Hard bounces (fatal
                 errors) increase the score by 1, while soft bounces (temporary
                 errors) increase the score by 0.5.  Only one bounce per day
                 counts against a member's score, so even if 10 bounces are
                 received for a member on the same day, their score will increase
                 by just 1.
    
                 This variable describes the upper limit for a member's bounce
                 score, above which they are automatically disabled, but not
                 removed from the mailing list.
ia: A cata abonato es assignate un puncto de retrosaltamento como un numero fluente
                 de punctos.  Quando Mailman recipe un retrosaltamento de un membro del
                 lista, le puncto de iste membro es incrementate.  Rebattimentos dur (errores
                 fatal) augmenta le puncto per 1, retrosaltamentos molle (errores
                 temporari) augmenta le puncto per 0,5.   Solmente un retrosaltamento per die
                 conta contra le puncto de un membro, dunque mesmo si 10 retrosaltamentos es
                 recipite pro un membro al mesme die, le puncto va augmentar
                 per solmente 1.
    
                 Iste variabile describe le limite superior del puncto de retrosaltamento de un
                 membro; si plus alte, illo es automaticamente disactivate, ma non
                 removite del lista de diffusion.

en: The number of days after which a member's bounce information
                 is discarded, if no new bounces have been received in the
                 interim.  This value must be an integer.
ia: Le numero de dies post le qual information de retrosaltamento de un membro
                 es delite, si nulle nove retrosaltamentos ha essite recipite in le
                 interim.  Iste valor debe esser un integre.

en: How many <em>Your Membership Is Disabled</em> warnings a
                 disabled member should get before their address is removed from
                 the mailing list.  Set to 0 to immediately remove an address from
                 the list once their bounce score exceeds the threshold.  This
                 value must be an integer.
ia: Quante admonitiones de <em>Tu abonamento es disactivate</em> un membro
                 disactivate debe reciper ante que su adresse es removite del
                 lista de diffusion.  Fixa a 0 pro immediatemente remover un adresse del
                 lista, quando le puncto de retrosaltamento excede le limite.  Iste
                 valor debe esser un integre.

en: The number of days between sending the <em>Your Membership
                 Is Disabled</em> warnings.  This value must be an integer.
ia: Le numero de dies inter inviar le admonition <em>Tu abonamento
                 es disactivate</em>.  Iste valor debe esser un integre.

en: Notifications
ia: Notificationes

en: Should Mailman send you, the list owner, any bounce messages
                 that failed to be detected by the bounce processor?  <em>Yes</em>
                 is recommended.
ia: Debe Mailman inviar te, le proprietario del lista, ulle messages de retrosaltamento
                 que falleva esser detegite per le processamento de retrosaltamento?  <em>Si</em>
                 es recommendate.

en: While Mailman's bounce detector is fairly robust, it's
                 impossible to detect every bounce format in the world.  You
                 should keep this variable set to <em>Yes</em> for two reasons: 1)
                 If this really is a permanent bounce from one of your members,
                 you should probably manually remove them from your list, and 2)
                 you might want to send the message on to the Mailman developers
                 so that this new format can be added to its known set.
    
                 <p>If you really can't be bothered, then set this variable to
                 <em>No</em> and all non-detected bounces will be discarded
                 without further processing.
    
                 <p><b>Note:</b> This setting will also affect all messages sent
                 to your list's -admin address.  This address is deprecated and
                 should never be used, but some people may still send mail to this
                 address.  If this happens, and this variable is set to
                 <em>No</em> those messages too will get discarded.  You may want
                 to set up an
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">autoresponse
                 message</a> for email to the -owner and -admin address.
ia: Mesmo si le derector de retrosaltamento de Mailman es assatis robuste,
                 il es impossibile deteger cata formato de retrosaltamento in le mundo.  Tu
                 debe fixar iste variabile a <em>Si</em> pro duo rationes: 1)
                 Si isto es un retrosaltamento permanente de un de tu membros,
                 tu debe probabilemente remover le manualmente de tu lista, e 2)
                 tu forsan desira inviar le message al developpatores de Mailman
                 a fin que iste nove formato pote esser addite al lista.
    
                 <p>Si il vermente non te interessa, fixa iste variabile a
                 <em>No</em> omne retrosaltamentos non-detegite va esser delite
                 sin processamento ulterior.
    
                 <p><b>Nota:</b> Iste function va anque haber effecto a omne messages inviate
                 al adresse del -admin de tu lista.  Iste adresse es sparniate e
                 non debe esser usate jammais, ma certe personas pote inviar messages a iste
                 adresse.  Si isto occurre, e iste variabile ha essite fixate a
                 <em>No</em> anque iste messages essera delite.  Tu pote desirar
                 crear un message de
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">autoresponse
                 </a> pro e-mail al adresses del -owner (proprietario) e -admin (administrator).

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's bounce score to be incremented?
ia: Debe Mailman informar te, le proprietario del lista, quando messages
                 resaltate causa le incremento del score de resaltamento
                 de un membro?

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's subscription to be disabled?
ia: Debe Mailman informar te, le proprietario del lista, quando retrosaltamentos
                 causa le disactivation del abonamento de un membro?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member's delivery is disabled due to excessive bounces.
                 An attempt to notify the member will always be made.
ia: Per fixar iste valor a <em>No</em>, tu disactiva
                 messages de notification messages que normalmente es inviate al proprietario del lista,
                 quando le libramento a un membro es disactivate a causa de retrosaltamentos excessive.
                 Un essayo de notificar le membro essera facite sempre.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member to be unsubscribed?
ia: Debe Mailman informar te, le proprietario del lista, quando retrosaltamentos
                 resulta in le disabonamento de un membro?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member is unsubscribed due to excessive bounces.  An
                 attempt to notify the member will always be made.
ia: Per fixar iste valor a <em>No</em>, tu disactiva
                 messages de notification que es normalmente inviate al proprietario del lista,
                 quando un membro es disabonate a causa de retrosaltamentos excessive.  Un
                 essayo de informar le membro essera facite sempre.

en: Bad value for <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s
ia: Valor incorrecte pro <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s

en: Content&nbsp;filtering
ia: Filtro&nbsp;de&nbsp;contento

en: Forward to List Owner
ia: Reinviar al proprietario del lista

en: Preserve
ia: Conservar

en: Should Mailman filter the content of list traffic according
                 to the settings below?
ia: Debe Mailman filtrar le contento del traffico al lista secundo
                 le definitiones infra?

en: Remove message attachments that have a matching content
                 type.
ia: Remover attachamentos de message que ha un correspondente typo de
                 contento.

en: Use this option to remove each message attachment that
                 matches one of these content types.  Each line should contain a
                 string naming a MIME <tt>type/subtype</tt>,
                 e.g. <tt>image/gif</tt>.  Leave off the subtype to remove all
                 parts with a matching major content type, e.g. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Blank lines are ignored.
    
                 <p>See also <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> for a content type whitelist.
ia: Usa iste option pro remover cata attachamento de message que
                 corresponde a un de iste typos de contento.  Cata linea debe continer un
                 catena acclarante un <tt>typo/subtypo</tt> de MIME,
                 p.ex. <tt>image/gif</tt>.  Non tocca le subtypo significa remover tote
                 partes con un correspondente typo de contento major, p.ex. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Lineas blanc es ignorate.
    
                 <p>Vide anque <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> pro un lista blanc de typos de contento.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 content type.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
ia: Remove attachamentos de message que non ha un correspondente
                 typo de contento.  Lassa iste quadro blanc pro non activar le test de iste
                 filtro.

en: Use this option to remove each message attachment that does
                 not have a matching content type.  Requirements and formats are
                 exactly like <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Note:</b> if you add entries to this list but don't add
                 <tt>multipart</tt> to this list, any messages with attachments
                 will be rejected by the pass filter.
ia: Usa iste option pro remover cata attachamento de message que non ha
                 un correspondente typo de contento.  Requirimentos e formatos es
                 exactemente como <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Nota:</b> Si tu adde entratas a iste lista ma non adde
                 <tt>multipart</tt> a iste lista, ulle message con attachamentos
                 va esser refusate per le filtro de passage.

en: Remove message attachments that have a matching filename
                 extension.
ia: Remove attachamentos de message que ha un correspondente extension del
                 nomine del file.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 filename extension.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
ia: Remove attachamentos de message attachments que non ha un correspondente
                 extension del nomine del file.  Lassa iste quadro blanc pro non activar iste test
                 del filtro.

en: Should Mailman collapse multipart/alternative to its
                 first part content?
ia: Debe Mailman reducer le messages multipart/alternative a lor
                 prime parte de contento?

en: Should Mailman convert <tt>text/html</tt> parts to plain
                 text?  This conversion happens after MIME attachments have been
                 stripped.
ia: Debe Mailman converter partes de <tt>text/html</tt> a texto
                 pur?  Iste conversion occurre post que attachamentos de MIME ha essite
                 removite.

en: Action to take when a message matches the content filtering
                 rules.
ia: Action a prender, quando un message corresponde al regulas del
                 filtro de contento.

en: One of these actions is taken when the message matches one of
                 the content filtering rules, meaning, the top-level
                 content type matches one of the <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, or the top-level content type does
                 <strong>not</strong> match one of the
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, or if after filtering the subparts of the
                 message, the message ends up empty.
    
                 <p>Note this action is not taken if after filtering the message
                 still contains content.  In that case the message is always
                 forwarded on to the list membership.
    
                 <p>When messages are discarded, a log entry is written
                 containing the Message-ID of the discarded message.  When
                 messages are rejected or forwarded to the list owner, a reason
                 for the rejection is included in the bounce message to the
                 original author.  When messages are preserved, they are saved in
                 a special queue directory on disk for the site administrator to
                 view (and possibly rescue) but otherwise discarded.  This last
                 option is only available if enabled by the site
                 administrator.
ia: Un de iste actiones es prendite, quando le message corresponde a un del
                 regulas del filtro de contento, i.e. le nivello de summitate
                 del typo de contento corresponde a un del <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, o le nivello de summitate del typo de contento equala
                 <strong>not</strong> (forte) a un del
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, o si - post filtrar le subpartes del
                 message, le message fini per esser vacue.
    
                 <p>Nota: Iste action non es prendite, si post filtrar le message
                 ancora ha contento.  In tal caso, le message es sempre
                 reinviate al abonamento del lista.
    
                 <p>Quando messages es delite, un entrata de registro es scribite
                 continente le ID de message del message delite.  Quando
                 messages es rejectate o reinviate al proprietario del lista, un ration
                 pro le rejection es includite in le message de retrosaltamento al
                 autor original.  Quando messages es conservate, illos es immagazinate in
                 un directorio special de sorta que le administrator del sito pote
                 vider los (e possibilemente salveguardar los), ma illos es alteremente delite.  Iste ultime
                 option es solmente a disposition si activate per le administrator
                 del sito.

en: Bad MIME type ignored: %(spectype)s
ia: Incorrecte typo de MIME ignorate: %(spectype)s

en: Digest options
ia: Optiones de digesto

en: Batched-delivery digest characteristics.
ia: Characteristicas de digestos livrate in lotes.

en: Can list members choose to receive list traffic bunched in digests?
ia: Pote membros del lista seliger reciper traffico del lista impacchettate in digestos?

en: Digest
ia: Digesto

en: Which delivery mode is the default for new users?
ia: Qual maniera de livration es le standard pro nove usatores?

en: Plain
ia: Texto pur

en: When receiving digests, which format is default?
ia: Recipiente digestos, qual formato es standard?

en: How big in Kb should a digest be before it gets sent out?  0 implies no maximum size.
ia: Quanto grande in kilobytes debe un digesto esser ante de esser expedite? 0 significa sin dimension maxime.

en: Should a digest be dispatched daily when the size threshold isn't reached?
ia: Debe un digesto esser expedite quotidianmente, si le limite de grandor non es attingite?

en: Header added to every digest
ia: Capite addite a cata digesto

en: Text attached (as an initial message, before the table of contents) to the top of digests.
ia: Texto attachate (como message initial ante le tabula de contento) al capite del digestos.

en: Footer added to every digest
ia: Nota de pede addite a cata digesto

en: Text attached (as a final message) to the bottom of digests.
ia: Texto attachate (como un message final) al fin de digestos.

en: How often should a new digest volume be started?
ia: Quanto sovente debe un nove volumine de digestos esser comenciate?

en: When a new digest volume is started, the volume number is
                 incremented and the issue number is reset to 1.
ia: Quando un nove volumine de digesto es comenciate, le numero del volumine es
                 incrementate, e le numero del edition es recomenciate a 1.

en: Should Mailman start a new digest volume?
ia: Debe Mailman comenciar un nove volumine de digesto?

en: Setting this option instructs Mailman to start a new volume
                 with the next digest sent out.
ia: Activante iste option instrue Mailman a comenciar un nove volumine
                 con le sequente digesto a expedir.

en: Should Mailman send the next digest right now, if it is not
                 empty?
ia: Debe Mailman inviar le sequente digesto immediatemente, si illo non
                 es vacue?

en: The next digest will be sent as volume
                %(volume)s, number %(number)s
ia: Le sequente digesto essera inviate como volumine
                %(volume)s, numero %(number)s

en: A digest has been sent.
ia: Un digesto ha essite expedite.

en: There was no digest to send.
ia: Il habeva nulle digesto a inviar.

en: Invalid value for variable: %(property)s
ia: Valor invalide pro le variabile: %(property)s

en: Bad email address for option %(property)s: %(error)s
ia: Incorrecte adresse de e-mail pro option %(property)s: %(error)s

en: The following illegal substitution variables were
                    found in the <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Your list may not operate properly until you correct this
                    problem.
ia: Le sequente variabiles de substitution illegal esseva
                    trovate in le <code>%(property)s</code>:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Tu lista forsan non functiona correctemente usque tu corrige iste
                    problema.

en: Your <code>%(property)s</code> string appeared to
                        have some correctable problems in its new value.
                        The fixed value will be used instead.  Please
                        double check that this is what you intended.
ia: Tu <code>%(property)s</code> appare haber
                        alcun problemas corrigibile in su nove valor.
                        Le valor fixate va esser usate in vice.  Per favor,
                        controla duplemente que isto es lo que tu intendeva.

en: General Options
ia: Optiones general

en: Conceal the member's address
ia: Cela le adresse del membro

en: Acknowledge the member's posting
ia: Recognosce le invio del membro

en: Do not send a copy of a member's own post
ia: Non expedi un copia del proprie messages del membro

en: Filter out duplicate messages to list members (if possible)
ia: Filtra via messages duplice a membros del lista (si possibile)

en: Fundamental list characteristics, including descriptive
                info and basic behaviors.
ia: Characteristicas fundamental del lista, includente information
                descriptive e actos basic.

en: General list personality
ia: Personalitate general del lista

en: The public name of this list (make case-changes only).
ia: Le nomine public del lista (face solmente cambiamentos de majusulas e minusculas).

en: The capitalization of this name can be changed to make it
                 presentable in polite company as a proper noun, or to make an
                 acronym part all upper case, etc.  However, the name will be
                 advertised as the email address (e.g., in subscribe confirmation
                 notices), so it should <em>not</em> be otherwise altered.  (Email
                 addresses are not case sensitive, but they are sensitive to
                 almost everything else :-)
ia: Majusculas e minusculas in iste nomine pote esser cambiate pro pro render lo
                 presentabile in compania polite como nomine proprie, o pro mitter un
                 acronymo in majusculas, etc.  Nonobstante, le nomine essera
                 usate como le adresse de e-mail (p.ex. in le notitias de confirmation de
                 abonamento), dunque illo <em>non</em> debe esser cambiate alteremente. (Adresses
                 de e-mail non distingue inter majusculas e minusculas, ma illos es multo
                 distinguite in quasi tote altere aspectos :-)

en: The list administrator email addresses.  Multiple
                 administrator addresses, each on separate line is okay.
ia: Le adresses de e-mail del administrator del lista.  Multiple
                 adresses de administrator, cata un in su linea separate, es in ordine.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the <a href="?VARHELP=general/moderator">email
                 addresses of the list moderators</a>.  Note that the field you
                 are changing here specifies the list administrators.
ia: Il ha duo rolos de proprietario associate a cata lista
                 de diffusion.  Le <em>administratores del lista</em> ha le
                 controlo ultimate de tote parametros de iste lista de diffusion.  Illes
                 pote cambiar omne variabile de configuration a disposition
                 per iste paginas web de administration.
    
                 <p>Le <em>moderatores del lista</em> ha permissiones plus limitate;
                 illes non pote cambiar alcun variabile de configuration del lista, ma
                 illes pote tractar requestas administrative attendente,
                 incluse approbar o rejectar requestas de abonamento, e
                 abandonar messages retenite.  Naturalmente le <em>administratores
                 del lista</em> anque pote tractar requestas attendente.
    
                 <p>A fin de divider le cargas del proprietarios del lista in
                 administratores e moderatores, tu debe
                 <a href="passwords">definir un contrasigno separate de moderator</a>,
                 e fornir le adresses de <a href="?VARHELP=general/moderator">e-mail
                 del moderatores del lista</a>.  Nota que le quadro que tu
                 modifica ci specifica le administratores del lista.

en: The list moderator email addresses.  Multiple
                 moderator addresses, each on separate line is okay.
ia: Adresses de e-mail del moderator del lista.  Multiple
                 adresses de moderator, cata a su linea separate, es in ordine.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the email addresses of the list moderators in
                 this section.  Note that the field you are changing here
                 specifies the list moderators.
ia: Il ha duo rolos de proprietario associate a cata lista
                 de diffusion.  Le <em>administratores del lista</em> ha le
                 controlo ultimate de tote parametros de iste lista de diffusion.  Illes
                 pote cambiar omne variabile de configuration a disposition
                 per iste paginas web de administration.
    
                 <p>Le <em>moderatores del lista</em> ha permissiones plus limitate;
                 illes non pote cambiar alcun variabile de configuration del lista, ma
                 illes pote tractar requestas administrative attendente,
                 incluse approbar o rejectar requestas de abonamento, e
                 abandonar messages retenite.  Naturalmente le <em>administratores
                 del lista</em> anque pote tractar requestas attendente.
    
                 <p>A fin de divider le cargas del proprietarios del lista in
                 administratores e moderatores, tu debe
                 <a href="passwords">definir un contrasigno separate de moderator</a>,
                 e fornir le adresses de <a href="?VARHELP=general/moderator">e-mail
                 del moderatores del lista</a>.  Nota que le quadro que tu
                 modifica ci specifica le administratores del lista.

en: A terse phrase identifying this list.
ia: Un description concise que identifica iste lista.

en: This description is used when the mailing list is listed with
                    other mailing lists, or in headers, and so forth.  It should
                    be as succinct as you can get it, while still identifying what
                    the list is.
ia: Iste description es usate quando le lista de diffusion es listate con
                    altere listas de diffusion o in capites, etc.  Illo deberea
                    describer le lista in le maniera le plus succincte possibile.

en: An introductory description - a few paragraphs - about the
                 list.  It will be included, as html, at the top of the listinfo
                 page.  Carriage returns will end a paragraph - see the details
                 for more info.
ia: Un description introductori - alcun phrases - del lista.  Illo essera
                 includite, in formato HTML, al initio del pagina de information
                 del lista.  Nove lineas fini un paragrapho. Vide le detalios
                 pro plus information.

en: The text will be treated as html <em>except</em> that
                 newlines will be translated to &lt;br&gt; - so you can use links,
                 preformatted text, etc, but don't put in carriage returns except
                 where you mean to separate paragraphs.  And review your changes -
                 bad html (like some unterminated HTML constructs) can prevent
                 display of the entire listinfo page.
ia: Iste texto essera tractate como HTML <em>excepte</em> que
                 nove lineas essera traducite in &lt;BR&gt; - dunque tu pote usar ligamines,
                 texto preformatate etc., ma non insere nove lineas excepte
                 quando tu vole separar paragraphos.  E revide tu cambiamentos -
                 mal HTML (como certe constructiones HTML non-finite) pote significar
                 que tote le pagina del information del lista non es monstrate.

en: Prefix for subject line of list postings.
ia: Prefixo pro linea de subjecto in messages al lista.

en: This text will be prepended to subject lines of messages
                 posted to the list, to distinguish mailing list messages in
                 mailbox summaries.  Brevity is premium here, it's ok to shorten
                 long mailing list names to something more concise, as long as it
                 still identifies the mailing list.
                 You can also add a sequential number by %%d substitution
                 directive. eg.; [listname %%d] -> [listname 123]
                                (listname %%05d) -> (listname 00123)
ia: Iste texto es inserite al initio del linea de subjecto de messages
                 inviate al lista pro distinguer le messages del lista in
                 le summarios de cassa postal. Brevitate es eminente ci. Il es in ordine abbreviar
                 un longe nomine de lista a qualcosa plus concise, a condition que illo
                 continua a esser recognoscibile como le nomine del lista.
                 Tu pote anque adder un numero sequential con un directiva de
                 substitution %%d, p.ex. [listname %%d] -> [listname 123]
                                (listname %%05d) -> (listname 00123)

en: Munge From
ia: Reimplaciar 'From:'

en: Wrap Message
ia: Inveloppar message

en: Replace the From: header address with the list's posting
                 address to mitigate issues stemming from the original From:
                 domain's DMARC or similar policies.
ia: Reimplaciar le adresse in le capite From: per le adresse de invo al lista
                 pro mitigar problemas causate per le politica DMARC o similar
                 restrictiones imponite per le dominio del expeditor original.

en: Hide the sender of a message, replacing it with the list
                 address (Removes From, Sender and Reply-To fields)
ia: Celar le expeditor del message, reimplaciante lo per le adresse
                 del lista (remove le campos From, Sender e Reply-To)

en: <tt>Reply-To:</tt> header munging
ia: Rescriptura de <tt>Reply-To:</tt>

en: Should any existing <tt>Reply-To:</tt> header found in the
                 original message be stripped?  If so, this will be done
                 regardless of whether an explict <tt>Reply-To:</tt> header is
                 added by Mailman or not.
ia: Debe omne existente capite <tt>Reply-To:</tt> trovate in le
                 message original esser removite?  In tal caso, illo essera facite
                 independentemente de si un capite explicite <tt>Reply-To:</tt> es
                 addite per Mailman o non.

en: Explicit address
ia: Adresse explicite

en: Poster
ia: Expeditor

en: This list
ia: Iste lista

en: Where are replies to list messages directed?
                 <tt>Poster</tt> is <em>strongly</em> recommended for most mailing
                 lists.
ia: A ubi debe omne responsas al messages del lista esser dirigite?
                 <tt>Expeditor</tt> es <em>fortemente</em> recommendate pro le majoritate de
                 listas de diffusion.

en: This option controls what Mailman does to the
                 <tt>Reply-To:</tt> header in messages flowing through this
                 mailing list.  When set to <em>Poster</em>, no <tt>Reply-To:</tt>
                 header is added by Mailman, although if one is present in the
                 original message, it is not stripped.  Setting this value to
                 either <em>This list</em> or <em>Explicit address</em> causes
                 Mailman to insert a specific <tt>Reply-To:</tt> header in all
                 messages, overriding the header in the original message if
                 necessary (<em>Explicit address</em> inserts the value of <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, select <tt>Explicit address</tt> and set the
                 <tt>Reply-To:</tt> address below to point to the parallel
                 list.
ia: Iste option controla que Mailman debe facer con
                 le capites <tt>Reply-To:</tt> in messages passante per iste
                 lista de diffusion.  Si indicate a <em>Expeditor</em>, nulle capite <tt>Reply-To:</tt>
                 es addite per Mailman, ma si un tal es presente in le
                 message original, illo non es removite.  Si iste valor es fixate a
                 <em>Iste lista</em> o <em>Adresse explicite</em>,
                 Mailman insere un capite specific <tt>Reply-To:</tt> in tote le
                 messages, reimplaciante le capite in le message original si
                 necessari (<em>Adresse explicite</em> insere le valor de <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">responde_a_adresse</a>).
    
                 <p>Il ha multe rationes pro non introducer o reimplaciar le
                 capite <tt>Reply-To:</tt>.  Un tal es que certe expeditores depende de
                 lor proprie configurationes de <tt>Reply-To:</tt> pro dar lor
                 adresse de retorno valide.  Un altere es que modificar <tt>Reply-To:</tt>
                 rende plus difficile inviar responsas private.  Vide <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">
                 reimplaciamento del `Reply-To' considerate como nocive</a> pro un
                 discussion general de iste thema.  Reguarda <a
            href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 reimplaciamento del Reply-To
                 considerate como utile</a> pro un opinion dissentiente.
    
                 <p>Alcun listas de diffusion ha restringite privilegios de inviar, con un
                 lista parallel devotate a discussiones.  Exemplos es listas de `correctiones' o
                 `examination', ubi cambiamentos de programmas computatorial es inviate per un
                 systema de controlo de versiones, ma discussion super le cambiamentos occurre in un
                 lista pro le programmatores. Pro supportar iste typo de listas de
                 diffusion, selige <tt>Adresse explicite</tt> e fixa le
                 adresse <tt>Reply-To:</tt> in basso a indicar le lista
                 parallel.

en: Explicit <tt>Reply-To:</tt> header.
ia: Capite <tt>Reply-To:</tt> explicite.

en: This is the address set in the <tt>Reply-To:</tt> header
                 when the <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 option is set to <em>Explicit address</em>.
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, specify the explicit <tt>Reply-To:</tt> address here.  You
                 must also specify <tt>Explicit address</tt> in the
                 <tt>reply_goes_to_list</tt>
                 variable.
    
                 <p>Note that if the original message contains a
                 <tt>Reply-To:</tt> header, it will not be changed.
ia: Isto es le adresse fixate in le capite <tt>Reply-To:</tt>
                 quando le option <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 es fixate a <em>Adresse explicite</em>.
    
                 <p>Il ha multe rationes pro non introducer o superscriber le
                 capite <tt>Reply-To:</tt>.  Un tal es que certe expeditores depende de
                 lor proprie configuration de <tt>Reply-To:</tt> pro dar lor valide
                 adresse de retorno.  Un altere es que modificar le <tt>Reply-To:</tt>
                 lo rende multo plus difficile inviar responsas private.  Reguarda <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">
                 Rescriptura del `Reply-To'
                 considerate malitiose</a> pro un discussion general de iste
                 thema.  Reguarda <a
            href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 rescriptura del Reply-To
                 considerate utile</a> pro un opinion dissentiente.
    
                 <p>Certe listas de diffusion ha restringite privilegios de inviar, con un
                 lista parallel devotate a discussiones.  Exemplos es listas de `correctiones'
                 o `examination', ubi cambiamentos de programmas computatorial es inviate per un systema
                 de controlo de revision, ma discussion super le cambiamentos occurre in un
                 lista pro developpatores.  Pro supportar iste typos de listas de
                 diffusion, specifica le adresse explicite de <tt>Reply-To:</tt> ci.  Tu
                 debe anque specificar le <tt>Adresse explicite</tt> in le
                 variabile <tt>responsa_va_al_lista</tt>
                 .
    
                 <p>Nota que si le message original contine un
                 capite <tt>Reply-To:</tt>, illo non essera cambiate.

en: Umbrella list settings
ia: Preferentias de lista de parapluvia

en: Send password reminders to, eg, "-owner" address instead of
                 directly to user.
ia: Invia rememoration de contrasigno a p.ex. le adresse del "-owner" in vice de
                 directemente al usator.

en: Set this to yes when this list is intended to cascade only
                 to other mailing lists.  When set, meta notices like
                 confirmations and password reminders will be directed to an
                 address derived from the member's address - it will have the
                 value of "umbrella_member_suffix" appended to the member's
                 account name.
ia: Fixa isto a Si, quando le lista es intendite a reinviar
                 solmente a altere listaas.  Quando fixate, notitias de meta como
                 confirmationes e rememorationes de contrasignos essera inviate a un
                 adresse derivate del adresse del membro - illo habera le
                 valor de "umbrella_member_suffix" appendite al nomine
                 del conto del membro.

en: Suffix for use when this list is an umbrella for other
                 lists, according to setting of previous "umbrella_list"
                 setting.
ia: Suffixo pro uso, quando le lista es un parapluvia pro altere
                 listas, sequente le preferentia de previe preferentias de
                 "umbrella_list".

en: When "umbrella_list" is set to indicate that this list has
                 other mailing lists as members, then administrative notices like
                 confirmations and password reminders need to not be sent to the
                 member list addresses, but rather to the owner of those member
                 lists.  In that case, the value of this setting is appended to
                 the member's account name for such notices.  `-owner' is the
                 typical choice.  This setting has no effect when "umbrella_list"
                 is "No".
ia: Quando "umbrella_list" es fixate a indicar que iste lista ha
                 altere listas como membros, notitias administrative como
                 confirmationes e rememorationes de contrasignos non debe esser inviate al
                 adresses de membros al lista ma plus tosto al proprietario de iste listas
                 de membros.  In tal caso, le valor de iste preferentia es appendite al
                 nomine del conto del membro pro tal notitias.  `-owner' es le
                 selection typic.  Iste preferentia ha nulle effecto, quando "umbrella_list"
                 es "No".

en: Send monthly password reminders?
ia: Invia rememoration del contrasigno cata mense?

en: Turn this on if you want password reminders to be sent once
                 per month to your members.  Note that members may disable their
                 own individual password reminders.
ia: Activa isto, si tu desira rememorationes de contrasignos expedite un vice
                 per mense a tu membros.  Nota que membros pote disactivar
                 lor prorie rememorationes individual de contrasignos.

en: List-specific text prepended to new-subscriber welcome
                 message
ia: Texto specific del lista prependite al message de benvenita a
                 nove abonatos

en: This value, if any, will be added to the front of the
                 new-subscriber welcome message.  The rest of the welcome message
                 already describes the important addresses and URLs for the
                 mailing list, so you don't need to include any of that kind of
                 stuff here.  This should just contain mission-specific kinds of
                 things, like etiquette policies or team orientation, or that kind
                 of thing.
    
                 <p>Note that this text will be wrapped, according to the
                 following rules:
                 <ul><li>Each paragraph is filled so that no line is longer than
                         70 characters.
                     <li>Any line that begins with whitespace is not filled.
                     <li>A blank line separates paragraphs.
                 </ul>
ia: Iste valor, si ulle, essera addite al initio del
                 message de benvenita a nove abonatos.  Le resto del message de benvenita
                 ja describe le adresses e ligamines importante pro le
                 lista de diffusion, dunque tu non besonia includer ulle de tal
                 information ci.  Isto debe continer solmente informationes specific
                 como politicas de etiquette o orientation de equias o tal typo
                 de cosas.
    
                 <p>Nota que iste texto essera adjustate secundo
                 le regulas sequente:
                 <ul><li>Cata paragrapho es plenate assi que nulle linea es plus longe
                         que 70 signos.
                     <li>Un linea que comencia con un blanco non es plenate.
                     <li>Un linea blanc separa paragraphos.
                 </ul>

en: Send welcome message to newly subscribed members?
ia: Expedi message de benvenita al nove abonatos?

en: Turn this off only if you plan on subscribing people manually
                 and don't want them to know that you did so.  This option is most
                 useful for transparently migrating lists from some other mailing
                 list manager to Mailman.
ia: Disactiva isto, si tu planifica abonar personas manualmente
                 e non desira que illes lo sape.  Iste option es plus
                 usabile pro migrar transparentemente listas de alcun altere programma de administration
                 de listas de diffusion a Mailman.

en: Text sent to people leaving the list.  If empty, no special
                 text will be added to the unsubscribe message.
ia: Texto inviate a personas qui abandona le lista.  Si vacue, nulle texto
                 special essera addite al message de disabonamento.

en: Send goodbye message to members when they are unsubscribed?
ia: Expedi messages de a revider a membros, quando illes se disabona?

en: Should the list moderators get immediate notice of new
                 requests, as well as daily notices about collected ones?
ia: Debe le moderatores del lista reciper immediatemente notitia de
                 nove requestas e notitias quotidian de requestas colligite?

en: List moderators (and list administrators) are sent daily
                 reminders of requests pending approval, like subscriptions to a
                 moderated list, or postings that are being held for one reason or
                 another.  Setting this option causes notices to be sent
                 immediately on the arrival of new requests as well.
ia: Moderatores (e administratores) del lista recipe quotidianmente
                 rememorationes de requestas que require approbation, como abonamentos a
                 un lista moderate o invios mantenite pro un ration o
                 un altere.  Activante iste option, notitias essera inviate
                 immediatemente, quando nove requestas arriva.

en: Should administrator get notices of subscribes and
                 unsubscribes?
ia: Debe le administrator reciper notitias de personas qui
                 se abona o se disabona?

en: Send mail to poster when their posting is held for approval?
ia: Expedi message al expeditor, quando un message es mantenite pro approbation?

en: Additional settings
ia: Preferentias additional

en: Emergency moderation of all list traffic.
ia: Moderation de emergentia de tote traffico del lista.

en: When this option is enabled, all list traffic is emergency
                 moderated, i.e. held for moderation.  Turn this option on when
                 your list is experiencing a flamewar and you want a cooling off
                 period.
ia: Activante iste option, tote traffico del lista es moderate de
                 emergentia, i.e. mantenite pro moderation.  Activa iste option,
                 si tu lista experientia un fluxo de messages, e tu desira un periodo de
                 reposo.

en: Default options for new members joining this list.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">
ia: Preferentias standard pro nove membros del lista.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">

en: When a new member is subscribed to this list, their initial
                 set of options is taken from this variable's setting.
ia: Quando un nove membro se abona a iste lista, le serie de
                 preferentias initial es prendite del preferentias de iste variabile.

en: (Administrivia filter) Check postings and intercept ones
                 that seem to be administrative requests?
ia: (Filtro de Administrivia) Controla messages e intercipe tales
                 que sembla esser requestas administrative?

en: Administrivia tests will check postings to see whether it's
                 really meant as an administrative request (like subscribe,
                 unsubscribe, etc), and will add it to the the administrative
                 requests queue, notifying the administrator of the new request,
                 in the process.
ia: Tests de Administrivia va controlar messages pro vider, si illos es
                 vermente requestas administrative (como abonar se,
                 disabonar se, etc.), e va adder lo al serie de requestas
                 administrative. Le administrator es notificate de nove requestas
                 in le processo.

en: Maximum length in kilobytes (KB) of a message body.  Use 0
                 for no limit.
ia: Longor maximal in kilobytes (KB) de un message.  Usa 0
                 pro nulle limite.

en: Host name this list prefers for email.
ia: Nomine de hospite preferite pro e-mail a iste lista.

en: The "host_name" is the preferred name for email to
                 mailman-related addresses on this host, and generally should be
                 the mail host's exchanger address, if any.  This setting can be
                 useful for selecting among alternative names of a host that has
                 multiple addresses.
ia: Le "host_name" es le nomine preferite de e-mail a
                 adresses relatate a Mailman in iste hospite e debe in general esser
                 le adresse de excambio del hospite, si illo existe.  Iste preferentia pote esser
                 utile proseliger inter nomines alternative de un hospite que ha
                 adresses multiple.

en: Should messages from this mailing list include the
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>) headers?  <em>Yes</em> is highly
                     recommended.
ia: Debe messages de iste lista de diffusion includer le
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. capites del <tt>List-*</tt>)  <em>Si</em> es altemente
                     recommendate.

en: RFC 2369 defines a set of List-* headers that are
                     normally added to every message sent to the list membership.
                     These greatly aid end-users who are using standards compliant
                     mail readers.  They should normally always be enabled.
    
                     <p>However, not all mail readers are standards compliant yet,
                     and if you have a large number of members who are using
                     non-compliant mail readers, they may be annoyed at these
                     headers.  You should first try to educate your members as to
                     why these headers exist, and how to hide them in their mail
                     clients.  As a last resort you can disable these headers, but
                     this is not recommended (and in fact, your ability to disable
                     these headers may eventually go away).
ia: RFC 2369 defini un serie de capites de List-* que es
                     normalmente addite a cata message inviate al lista.
                     Illos adjuta grandemente usatores qui usa lectores de e-mail
                     sequente standards.  Illos debe normalmente sempre esser activate.
    
                     <p>Totevia, non tote lectores de e-mail seque ancora le standards,
                     e si tu ha un grande numero de membros, qui usa
                     lectores non-standard de e-mail, illes pote esser irritate de iste
                     capites.  Tu debe primo essayar explicar a tu membros
                     proque iste capites existe e como celar los in lor programmas
                     de e-mail.  Como ultime solution, tu pote disactivar iste capites, ma
                     isto non es recommendate (e de facto tu possibilitate de
                     disactivar iste capites pote in fin disparer).

en: Should postings include the <tt>List-Post:</tt> header?
ia: Debe messages includer le capite <tt>List-Post:</tt>?

en: The <tt>List-Post:</tt> header is one of the headers
                 recommended by
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 However for some <em>announce-only</em> mailing lists, only a
                 very select group of people are allowed to post to the list; the
                 general membership is usually not allowed to post.  For lists of
                 this nature, the <tt>List-Post:</tt> header is misleading.
                 Select <em>No</em> to disable the inclusion of this header. (This
                 does not affect the inclusion of the other <tt>List-*:</tt>
                 headers.)
ia: Le capite <tt>List-Post:</tt> es un del capites
                 recommendate per
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 Pro certe listas de diffusion de <em>announce-only</em>, solmente un
                 gruppo multo seligite de personas es permittite inviar messages al lista; le
                 abonamento general es normalmente non permittite a scriber.  Pro listas de
                 iste natura le capite <tt>List-Post:</tt> es erronee.
                 Selige <em>No</em> pro disactivar le inclusion de iste capite. (Isto
                 non ha effecto al inclusion del altere capites <tt>List-*:</tt>.)

en: Should the <tt>Sender</tt> header be rewritten for this
                     mailing list to avoid stray bounces?  <em>Yes</em> is
                     recommended.
ia: Debe le capite <tt>Sender</tt> esser rescribite pro iste lista pro evitar
                     le resaltamento erronee de messages? <em>Si</em> es
                     recommendate.

en: Discard held messages older than this number of days.
                Use 0 for no automatic discarding.
ia: Abandonar messages retenite durante plus de iste numero de dies.
                Usa 0 pro nulle abandonamento automatic.

en: <b>real_name</b> attribute not
                changed!  It must differ from the list's name by case
                only.
ia: Attributo <b>real_name</b> (nomine real) non
                cambiate!  Illo debe differer del nomine del lista solmente
                pro capitalisation.

en: <b>admin_member_chunksize</b> attribute not
                changed!  It must be an integer > 0.
ia: Attributo <b>admin_member_chunksize</b> non
                cambiate!  Illo debe esser un numero integre > 0.

en: You cannot add a Reply-To: to an explicit
                address if that address is blank.  Resetting these values.
ia: On non pote adder un Reply-To: a un adresse
                explicite, si ille adresse es blanc.  Remonta iste valores.

en: Language&nbsp;options
ia: Optiones&nbsp;lingual

en: Natural language (internationalization) options.
ia: Optiones de lingua natural (internationalisation).

en: Default language for this list.
ia: Lingua de standard de iste lista.

en: This is the default natural language for this mailing list.
                 If <a href="?VARHELP=language/available_languages">more than one
                 language</a> is supported then users will be able to select their
                 own preferences for when they interact with the list.  All other
                 interactions will be conducted in the default language.  This
                 applies to both web-based and email-based messages, but not to
                 email posted by list members.
ia: Isto es le natural lingua standard de iste lista de diffusion.
                 Si <a href="?VARHELP=language/available_languages">plus que un
                 lingua</a> es supportate, usatores debe poter seliger lor
                 proprie preferentias de quando interager con le lista.  Tote altere
                 interactiones essera conducite in le lingua standard.  Isto
                 applica a e messages de Internet e de e-mail ma non a
                 e-mail inviate per membros del lista.

en: Languages supported by this list.
ia: Linguas supportate per iste lista.

en: These are all the natural languages supported by this list.
                 Note that the
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">default
                 language</a> must be included.
ia: Ecce tote le linguas natural supportate per iste lista.
                 Nota ben que le lingua
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">
                 standard</a> debe esser includite.

en: Always
ia: Sempre

en: As needed
ia: Secundo besonio

en: Never
ia: Non jammais

en: Encode the
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">subject
                 prefix</a> even when it consists of only ASCII characters?
ia: Codifica le
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">prefixo
                 de subjecto</a> mesmo si illo consiste de solmente signos ASCII?

en: If your mailing list's default language uses a non-ASCII
                 character set and the prefix contains non-ASCII characters, the
                 prefix will always be encoded according to the relevant
                 standards.  However, if your prefix contains only ASCII
                 characters, you may want to set this option to <em>Never</em> to
                 disable prefix encoding.  This can make the subject headers
                 slightly more readable for users with mail readers that don't
                 properly handle non-ASCII encodings.
    
                 <p>Note however, that if your mailing list receives both encoded
                 and unencoded subject headers, you might want to choose <em>As
                 needed</em>.  Using this setting, Mailman will not encode ASCII
                 prefixes when the rest of the header contains only ASCII
                 characters, but if the original header contains non-ASCII
                 characters, it will encode the prefix.  This avoids an ambiguity
                 in the standards which could cause some mail readers to display
                 extra, or missing spaces between the prefix and the original
                 header.
ia: Le le lingua standard de tu lista de diffusion usa un alphabeto
                 non-ASCII, e le prefixo contine signos non-ASCII, le
                 prefixo debe sempre esser codificate secundo le standards
                 relevante.  Si tu prefixo contine solmente signos ASCII,
                 tu pote fixar iste preferentia a <em>Non jammais</em> pro
                 disactivar le codification del prefixo.  Isto pote facer le capites de subjecto
                 un poco plus legibile pro usatores con programmas de e-mail que non
                 tracta correctemente codificationes non-ASCII.
    
                 <p>Nota que si tu lista de diffusion recipe e capites de subjecto
                 codificate e non codificate tu pote desirar seliger <em>Como
                 desirate</em>.  Usante iste preferentia, Mailman non va codificar prefixos
                 ASCII quando le resto del capite contine solmente signos
                 ASCII, ma si le capite original contine signos non-ASCII,
                 illo va codificar le prefixo.  Isto evita un ambiguitate
                 in le standards que pote facer certe programmas de e-mail monstrar
                 spatios extra o mancante inter le prefixo e le capite
                 original.

en: Membership&nbsp;Management...
ia: Administration&nbsp;de&nbsp;abonamento...

en: Membership&nbsp;List
ia: Lista&nbsp;de&nbsp;abonatos

en: Mass&nbsp;Subscription
ia: Abonamento&nbsp;in&nbsp;massa

en: Mass&nbsp;Removal
ia: Elimination&nbsp;in&nbsp;massa

en: Non-digest&nbsp;options
ia: Preferentias&nbsp;de&nbsp;non-digesto

en: Policies concerning immediately delivered list traffic.
ia: Politicas concernente traffico de lista immediamente livrate.

en: Can subscribers choose to receive mail immediately, rather
                 than in batched digests?
ia: Pote abonatos seliger reciper messages immediatemente
                 in vice de digestos combinate?

en: Full Personalization
ia: Plen personalisation

en: Should Mailman personalize each non-digest delivery?
                     This is often useful for announce-only lists, but <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">read the details</a>
                     section for a discussion of important performance
                     issues.
ia: Debe Mailman personalisar cata livration non-digesto?
                     Isto es sovente utile pro listas de annuncio, ma
                     <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">lege le section
                     Detalios</a> pro information sur considerationes importante
                     de capacitate e rapiditate de livration.

en: Normally, Mailman sends the regular delivery messages to
                     the mail server in batches.  This is much more efficent
                     because it reduces the amount of traffic between Mailman and
                     the mail server.
    
                     <p>However, some lists can benefit from a more personalized
                     approach.  In this case, Mailman crafts a new message for
                     each member on the regular delivery list.  Turning this
                     feature on may degrade the performance of your site, so you
                     need to carefully consider whether the trade-off is worth it,
                     or whether there are other ways to accomplish what you want.
                     You should also carefully monitor your system load to make
                     sure it is acceptable.
    
                     <p>Select <em>No</em> to disable personalization and send
                     messages to the members in batches.  Select <em>Yes</em> to
                     personalize deliveries and allow additional substitution
                     variables in message headers and footers (see below).  In
                     addition, by selecting <em>Full Personalization</em>, the
                     <code>To</code> header of posted messages will be modified to
                     include the member's address instead of the list's posting
                     address.
    
                     <p>When personalization is enabled, a few more expansion
                     variables can be included in the <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">message header</a> and
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">message footer</a>.
    
                     <p>These additional substitution variables will be available
                     for your headers and footers, when this feature is enabled:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
                             coerced to lower case.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
                             that the user is subscribed with.
                         <li><b>user_password</b> - The user's password.
                         <li><b>user_name</b> - The user's full name.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
                             page.
                     </ul>
ia: Normalmente, Mailman invia le messages livrate regularmente al
                     servitor de e-mail in portiones.  Isto es multo plus efficace
                     proque illo reduce le amonta de traffico inter Mailman e
                     le servitor de e-mail.
    
                     <p>Certe listas pote totevia beneficiar de un methodo plus
                     personalisate.  In tal caso, Mailman expedi un nove message pro
                     cata membro del lista regular de livration.  Activante iste
                     possibilitate pote degrader le capacitate de tu sito, assi que tu
                     debe considerar attentivemente, si illo vale le pena,
                     o si il ha altere manieras pro complir lo que tu desira.
                     Tu debe anque studiar le carga de tu systema attentivemente pro assecurar
                     que illo es acceptabile.
    
                     <p>Selige <em>No</em> pro disactivar personalisation e inviar
                     messages al membros in portiones.  Selige <em>Si</em> pro
                     personalisar livrations e permitter additional variabiles
                     de substitution in capites e pedes de messages (vide infra).  In
                     addition, per seliger <em>Plen personalisation</em>, le
                     capite <code>A</code> de messages inviate essera modificate a
                     includer le adresses del membro in vice del adresse del
                     lista.
    
                     <p>Quando personalisation es activate, ancora alcun variabiles
                     de expansion que pote esser includite in le <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">capite del message</a> e
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">pede del message</a>.
    
                     <p>Iste variabiles additional de substitution essera a disposition
                     pro le capites e pedes, quando iste preferentia es activate:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - Le adresse del usator,
                             fortiate in minusculas.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - Le adresse con majuscula/minuscula
                             conservate como indicate del usator in su abonamento.
                         <li><b>user_password</b> - Le contrasigno del usator.
                         <li><b>user_name</b> - Le plen nomine del usator.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - Le adresse al pagina del preferentias
                             del usator.
                     </ul>

en: When <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalization</a> is enabled
    for this list, additional substitution variables are allowed in your headers
    and footers:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
            coerced to lower case.
        <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
            that the user is subscribed with.
        <li><b>user_password</b> - The user's password.
        <li><b>user_name</b> - The user's full name.
        <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
            page.
    </ul>
ia: Quando <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalisation</a> es activate
    pro iste lista, additional variabiles de substitution es permittite in le capites
    e pedes:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - Le adresse del usator,
            fortiate a minusculas.
        <li><b>user_delivered_to</b> - Le adresse preservate con majusculas
            /minusculas que le usator indicava al abonamento.
        <li><b>user_password</b> - Le contrasigno del usator.
        <li><b>user_name</b> - Le plen nomine del usator.
        <li><b>user_optionsurl</b> - Le adresse al pagina de preferentias
            del usator.
    </ul>

en: Header added to mail sent to regular list members
ia: Capite addite a messages inviate a membros regular del lista

en: Text prepended to the top of every immediately-delivery
                 message.
ia: Texto appendite in le summitate de cata message livrate
                 immediatemente.

en: Footer added to mail sent to regular list members
ia: Pede addite a messages inviate a membros regular del lista

en: Text appended to the bottom of every immediately-delivery
                 message.
ia: Texto appendite al pede de cata message livrate
                 immediatemente.

en: Scrub attachments of regular delivery message?
ia: Remove attachamentos de message livrate regularmente?

en: When you scrub attachments, they are stored in the archive
                 area and links are made in the message so that the member can
                 access them via a web browser. If you want the attachments to
                 totally disappear, you can use content filtering options.
ia: Quando tu remove attachamentos, illos es conservate in le area del
                 archivo, e ligamines es create in le message assi que le membro pote
                 acceder lo via Internet. Si tu desira remover le attachamentos
                 totalmente, tu pote usar preferentias de filtros de contento.

en: Sibling lists
ia: Listas sorores

en: Passwords
ia: Contrasignos

en: Privacy options...
ia: Preferentias de vita private

en: Subscription&nbsp;rules
ia: Regulas&nbsp;de&nbsp;abonamento

en: Sender&nbsp;filters
ia: Filtros&nbsp;de&nbsp;expeditor

en: Recipient&nbsp;filters
ia: Filtros&nbsp;de&nbsp;receptor

en: Spam&nbsp;filters
ia: Filtros&nbsp;anti-spam

en: None
ia: Nulle

en: Confirm
ia: Confirma

en: Require approval
ia: Demanda approbation

en: Confirm and approve
ia: Confirma e approba

en: What steps are required for subscription?<br>
ia: Qual passos es demandate pro abonamento?<br>

en: None - no verification steps (<em>Not
                               Recommended </em>)<br>
                               Confirm (*) - email confirmation step required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               Approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br>
    
                               This prevents mischievous (or malicious) people
                               from creating subscriptions for others without
                               their consent.
ia: Nulle - nulle passos de verification (<em>Non
                               recommendate </em>)<br>
                               Confirma (*) - confirmation de e-mail requirite <br>
                               Approbamento requirite - require approbation del administrator
                               del lista pro abonamentos <br>
                               Confirma e approba - e confirma e approba
                               
                               <p>(*) quando alcuno demanda un abonamento,
                               Mailman le invia un notitia con un numero unic
                               de requesta de abonamento al qual on debe responder pro
                               poter abonar se.<br>
    
                               Isto impedi personas maleficente (o malitiose)
                               de crear abonamentos pro alteres sin
                               lor accepto.

en: Confirm (*) - email confirmation required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br> This prevents
                               mischievous (or malicious) people from creating
                               subscriptions for others without their consent.
ia: Confirma (*) - confirmation per e-mail necessari <br>
                               Approbamento requirite - require approbation del administrator
                               del lista pro abonamentos <br>
                               Confirma e approba - e confirma e approba
                               
                               <p>(*) si alcuno demanda un abonamento,
                               Mailman le invia un notitia con un numero unic
                               de requesta de abonamento al qual ille debe responder pro
                               poter abonar se.<br> Isto impedi
                               personas maleficente (o malitiose) de crear
                               abonamentos pro alteres sin lor accepto.

en: This section allows you to configure subscription and
                membership exposure policy.  You can also control whether this
                list is public or not.  See also the
                <a href="%(admin)s/archive">Archival Options</a> section for
                separate archive-related privacy settings.
ia: Iste section te permitte de configurar le regulas de
                exposition del abonatos.  Tu pote etiam controlar si iste lista
                es public o non.  Vide etiam le section
                <a href="%(admin)s/archive">Optiones de Archivation</a> pro
                configurationes de privacy separate pro le archivation.

en: Subscribing
ia: Abonar se

en: Advertise this list when people ask what lists are on this
                 machine?
ia: Face reclamo pro iste lista quando gente demanda qual listas es in
                 iste machina?

en: When subscription requires approval, addresses in this list
                 are allowed to subscribe without administrator approval. Add
                 addresses one per line. You may begin a line with a ^ character
                 to designate a (case insensitive) regular expression match.
ia: Si nove abonamentos require approbation administrative, le adresses in
                 iste lista es exempte de tal approbation. Adde
                 adresses, un per linea; comencia le linea per un signo ^ pro
                 comenciar un expression regular (insensibile al differentia
                 inter majusculas e minusculas).

en: Is the list moderator's approval required for unsubscription
                 requests?  (<em>No</em> is recommended)
ia: Es le approbation del moderator del lista necessari pro disabonar se?
                 (<em>No</em> es recommendate)

en: When members want to leave a list, they will make an
                 unsubscription request, either via the web or via email.
                 Normally it is best for you to allow open unsubscriptions so that
                 users can easily remove themselves from mailing lists (they get
                 really upset if they can't get off lists!).
    
                 <p>For some lists though, you may want to impose moderator
                 approval before an unsubscription request is processed.  Examples
                 of such lists include a corporate mailing list that all employees
                 are required to be members of.
ia: Quando membros desira disabonar se del lista, illes invia un
                 requesta de disabonamento, o via Internet o via e-mail.
                 Normalmente le melior es que tu permitte abonamentos aperte assi
                 que usatores pote facilemente remover se mesme del listas (illes es
                 multo irritate, si illes non pote disabonar se de listas!).
    
                 <p>Pro certe listas, tu pote demandar le approbation del
                 moderator ante que un disabonamento es processate.  Exemplos
                 de tal listas include un lista de diffusion de un firma que al qual omne
                 debe abonar se.

en: Ban list
ia: Lista de prohibition

en: List of addresses which are banned from membership in this
                 mailing list.
ia: Lista de adresses que es prohibite de abonar se a iste
                 lista de diffusion.

en: Addresses in this list are banned outright from subscribing
                 to this mailing list, with no further moderation required.  Add
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.
ia: Adresses in iste lista es prohibite directemente de abonar
                 se a iste lista de diffusion sin moderation ulterior requirite.  Adde
                 adresses un per linea; comencia le linea per un signo ^ pro
                 designar un equal regular de expression.

en: Membership exposure
ia: Exposition de abonamento

en: Anyone
ia: Cata uno

en: List admin only
ia: Lista administrator(es) solmente

en: List members
ia: Lista membros

en: Who can view subscription list?
ia: Qui pote vider le lista de abonatos?

en: When set, the list of subscribers is protected by member or
                 admin password authentication.
ia: Quando fixate, le lista de abonatos es protegite per authentication de
                 contrasigno del membros o del administrator.

en: Show member addresses so they're not directly recognizable
                 as email addresses?
ia: Monstra adresses de membros, assi que illos non es directemente
                 recognoscibile como adresses de e-mail?

en: Setting this option causes member email addresses to be
                 transformed when they are presented on list web pages (both in
                 text and as links), so they're not trivially recognizable as
                 email addresses.  The intention is to prevent the addresses
                 from being snarfed up by automated web scanners for use by
                 spammers.
ia: Acceptante iste preferentia face adresses de e-mail de membros
                 esser transformate quando presentate in paginas de Internet del lista (e in
                 texto e como ligamines), assi que illos non es trivialmente recognoscibile
                 como adresses de e-mail.  Le intention es prevenir que le adresses
                 es colligite per scannatores automatisate de Internet pro
                 uso de spammatores.

en: /Quarantine
ia: /Quarantena

en: When a message is posted to the list, a series of
                moderation steps are taken to decide whether a moderator must
                first approve the message or not.  This section contains the
                controls for moderation of both member and non-member postings.
    
                <p>Member postings are held for moderation if their
                <b>moderation flag</b> is turned on.  You can control whether
                member postings are moderated by default or not.
    
                <p>Non-member postings can be automatically
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >accepted</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held for
                moderation</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >rejected</a> (bounced), or
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >discarded</a>,
                either individually or as a group.  Any
                posting from a non-member who is not explicitly accepted,
                rejected, or discarded, will have their posting filtered by the
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">general
                non-member rules</a>.
    
                <p>In the text boxes below, add one address per line; start the
                line with a ^ character to designate a <a href=
                "https://docs.python.org/2/library/re.html"
                >Python regular expression</a>.  When entering backslashes, do so
                as if you were using Python raw strings (i.e. you generally just
                use a single backslash).
    
                <p>Note that non-regexp matches are always done first.
ia: Quando un message es inviate al lista, un serie de
                passos de moderation es prendite pro decider, si le moderator debe
                primo approbar le message o non.  Iste section contine le
                controlos pro moderar e invios de membros e de non-membros.
    
                <p>Invios de membros es tenite pro moderation, si lor
                <b>marca de moderation</b> es activate.  On pote controlar, si
                invios de membros es moderate como standard o non.
    
                <p>Invios de non-membros pote automaticamente esser
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >acceptate</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">tenite pro
                moderation</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >rejectate</a> (retrosaltate), o
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >abandonate</a>,
                o individualmente o como un gruppo.  Ulle
                invios de un non-membro que non es explicitemente acceptate,
                rejectate o abandonate, videra lor invios filtrate per le
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">general
                regulas pro non-membros</a>.
    
                <p>In le cassas textual infra, adde un adresse per linea; comencia le
                linea con un signo ^ pro designar un <a href=
                "https://docs.python.org/2/library/re.html"
                >expression Python regular</a>.  Scribe barras inverse como si
                usar catenas rude de Python (i.e. on generalmente usa
                solmente un singule barra inverse).
    
                <p>Nota que corresponentias non-regexp sempre es facite primo.

en: Member filters
ia: Filtros de membros

en: By default, should new list member postings be moderated?
ia: Como standard, debe messages de nove membros al lista esser moderate?

en: Each list member has a <em>moderation flag</em> which says
                 whether messages from the list member can be posted directly to
                 the list, or must first be approved by the list moderator.  When
                 the moderation flag is turned on, list member postings must be
                 approved first.  You, the list administrator can decide whether a
                 specific individual's postings will be moderated or not.
    
                 <p>When a new member is subscribed, their initial moderation flag
                 takes its value from this option.  Turn this option off to accept
                 member postings by default.  Turn this option on to, by default,
                 moderate member postings first.  You can always manually set an
                 individual member's moderation bit by using the
                 <a href="%(adminurl)s/members">membership management
                 screens</a>.
ia: Cata membro del lista ha un <em>marca de moderation</em> dicente
                 si messages de membros del lista pote esser expedite directemente al
                 lista o primo debe esser approbate per le moderator del lista.  Si le
                 marca de moderation es activate, invios de membros del lista debe esser
                 approbate primo.  Le administrator del lista pote decider, si le
                 invios de individuos specific essera moderate o non.
    
                 <p>Quando un membro se abona, le marca initial de moderation
                 prende su valor de iste option.  Disactiva iste option pro acceptar
                 invios de membros como standard.  Activa iste option pro, como standard,
                 moderar primo invios de membros.  On pote sempre manualmente fixar le
                 moderation de membros individual per usar le
                 schermos del <a href="%(adminurl)s/members">administration de abonamento
                 </a>.

en: Action to take when a moderated member posts to the
                 list.
ia: Action a prender quando un membro moderate invia messages
                 al lista.

en: <ul><li><b>Hold</b> -- this holds the message for approval
                 by the list moderators.
    
                 <p><li><b>Reject</b> -- this automatically rejects the message by
                 sending a bounce notice to the post's author.  The text of the
                 bounce notice can be <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >configured by you</a>.
    
                 <p><li><b>Discard</b> -- this simply discards the message, with
                 no notice sent to the post's author.
                 </ul>
ia: <ul><li><b>Retener</b> -- isto retene le message pro approbation
                 per le moderator(es) del lista.
    
                 <p><li><b>Rejectar</b> -- isto rejecta automaticamente le message per
                 inviar un notitia de retrosaltamento al autor del invio.  Le texto del
                 notitia de retrosaltamento pote esser <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >configurate per te</a>.
    
                 <p><li><b>Abandonar</b> -- isto simplemente abandona le message sin
                 notificar le autor del invio.
                 </ul>

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to moderated members who post to this list.
ia: Texto a includer in ulle
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >notitia de rejection</a>
                 inviate a membros moderate qui scribe al lista.

en: Action to take when anyone posts to the
                 list from a domain with a DMARC Reject%(quarantine)s Policy.
ia: Action a prender quando alcuno invia messages al lista ab un dominio
                 con un politica DMARC Reject%(quarantine)s.

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/dmarc_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to anyone who posts to this list from a domain
                 with a DMARC Reject%(quarantine)s Policy.
ia: Texto a includer in omne
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/dmarc_moderation_action"
                 >notification de rejection</a>
                 inviate a personas qui invia messages a iste lista ab un
                 dominio con un politica DMARC Reject%(quarantine)s.

en: Non-member filters
ia: Filtros de non-membros

en: List of non-member addresses whose postings should be
                 automatically accepted.
ia: Lista de adresses de non-membros, cuje invios debe esser
                 acceptate automaticamente.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 immediately held for moderation.
ia: Lista de adresses de non-membros, cuje invios essera
                 tenite immediatemente pro moderation.

en: Postings from any of these non-members will be immediately
                 and automatically held for moderation by the list moderators.
                 The sender will receive a notification message which will allow
                 them to cancel their held message.  Add member addresses one per
                 line; start the line with a ^ character to designate a regular
                 expression match.
ia: Invios de ulle de iste non-membros essera tenite immediatemente
                 e automaticamente pro moderation per le moderator(es) del lista.
                 Le expeditor recipera un message de notification que le permittera
                 cancellar le message tenite.  Adde adresses de membros uno per
                 linea; comencia le linea per un signo ^ pro designar un equal regular
                 de expression.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically rejected.
ia: Lista de adresses de non-abonatos cuje messages essera
                 automaticamente rejectate.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 rejected.  In other words, their messages will be bounced back to
                 the sender with a notification of automatic rejection.  This
                 option is not appropriate for known spam senders; their messages
                 should be
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatically discarded</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
ia: Messages de iste non-abonatos essera automaticamente rejectate.
                 In altere parolas, lor messages essera retrosaltate al mittente
                 con un notification de rejection automatic.  Iste option
                 non es appropriate pro spammatores cognoscite; lor messages
                 deberea esser
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >abandonate automaticamente</a>.
    
                 <p>Adde un adresse per linea; initia del linea, con le
                 charactere ^ pro designar un expression regular.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically discarded.
ia: Lista de adresses de non-abonatos cuje messages essera
                 automaticamente abandonate.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 discarded.  That is, the message will be thrown away with no
                 further processing or notification.  The sender will not receive
                 a notification or a bounce, however the list moderators can
                 optionally <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >receive copies of auto-discarded messages.</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
ia: Messages de iste non-abonatos essera automaticamente abandonate.
                 In altere parolas, lor messages essera rejectate sin altere
                 operationes o notificationes.  Le mittente non recipera un
                 notification o un retrosaltamento, ma le moderatores del lista
                 pote optionalmente
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >reciper copias del messages abandonate automaticamente</a>.
    
                 <p>Adde un adresse per linea; initia del linea, con le
                 charactere ^ pro designar un expression regular.

en: Action to take for postings from non-members for which no
                 explicit action is defined.
ia: Action a prender pro messages de non-abonatos pro le qual nulle
                 action explicite es definite.

en: When a post from a non-member is received, the message's
                 sender is matched against the list of explicitly
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >accepted</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >rejected</a> (bounced), and
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >discarded</a> addresses.  If no match is found, then this action
                 is taken.
ia: Quando un message de un non-abonatos es recipite, le expeditor
                 es comparate con le lista del adresses explicitemente
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >acceptate</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers"
                 >retenite</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >rejectate</a> (retrosaltate), e
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >abandonate</a>.  Si nulle correspondentia es realisate,
                 le systema prende iste action.

en: Should messages from non-members, which are automatically
                 discarded, be forwarded to the list moderator?
ia: Le messages del non-abonatos, que es automaticamente
                 abandonate, debe esser reinviate al moderator?

en: Text to include in any rejection notice to be sent to
                 non-members who post to this list. This notice can include
                 the list's owner address by %%(listowner)s and replaces the
                 internally crafted default message.
ia: Texto a includer in omne notification de rejection inviate
                 al non-abonatos qui scribe al lista. Iste texto pote includer
                 le adresse del proprietario del lista con %%(listowner)s e
                 substitue le texto del message standard.

en: This section allows you to configure various filters based on
                the recipient of the message.
ia: Iste section te permitte de configurar varie filtros in base al
                destinatario del message.

en: Recipient filters
ia: Filtros del destinatario

en: Must posts have list named in destination (to, cc) field
                 (or be among the acceptable alias names, specified below)?
ia: Debe le messages haber le nomine del lista in le destination
                 (to, cc) (o un altere nomine acceptabile, listate infra)?

en: Many (in fact, most) spams do not explicitly name their
                 myriad destinations in the explicit destination addresses - in
                 fact often the To: field has a totally bogus address for
                 obfuscation.  The constraint applies only to the stuff in the
                 address before the '@' sign, but still catches all such spams.
    
                 <p>The cost is that the list will not accept unhindered any
                 postings relayed from other addresses, unless
    
                 <ol>
                     <li>The relaying address has the same name, or
    
                     <li>The relaying address name is included on the options that
                     specifies acceptable aliases for the list.
    
                 </ol>
ia: Multe (quasi totes) spams non lista explicitemente lor
                 myriade de destinationes in le adresses explicite - de
                 facto le campo To: ha sovente un adresse false pro provocar
                 obfuscation.  Le vinculo se applica solo al parte del adresse
                 precedente le signo '@', ma captura comocunque tote iste spams.
    
                 <p>The costo es que le lista sin retardo non acceptara ulle
                 messages inviate per altere adresses, a minus que
    
                 <ol>
                     <li>Le adresse mittente es le mesme, o
    
                     <li>Le adresse mittente es includite in le optiones que
                     specifica le aliases acceptabile del lista.
    
                 </ol>

en: Alias names (regexps) which qualify as explicit to or cc
                 destination names for this list.
ia: Nomines alias (regexps) valide pro destinationes explicite
                 in to o cc pro iste lista.

en: Alternate addresses that are acceptable when
                 `require_explicit_destination' is enabled.  This option takes a
                 list of regular expressions, one per line, which is matched
                 against every recipient address in the message.  The matching is
                 performed with Python's re.match() function, meaning they are
                 anchored to the start of the string.
                 
                 <p>For backwards compatibility with Mailman 1.1, if the regexp
                 does not contain an `@', then the pattern is matched against just
                 the local part of the recipient address.  If that match fails, or
                 if the pattern does contain an `@', then the pattern is matched
                 against the entire recipient address.
                 
                 <p>Matching against the local part is deprecated; in a future
                 release, the pattern will always be matched against the entire
                 recipient address.
ia: Altere adresses acceptabile quando le option
                 `require_explicit_destination' es activate.  Iste option
                 vole un lista de expressiones regular, uno pro linea, que es
                 comparate con cata destinatario del message.  Le comparation
                 es facite con le function re.match() de Python, i.e. le
                 expressiones es ancorate al initio del catena.
                 
                 <p>Pro retrocompatibilitate con Mailman 1.1, si le regexp non
                 contine un `@', alora le patrono es comparate solmente con le
                 prime parte del adresse del destinatario.  Si le comparation
                 falli, o si le patrono contine un `@', alora le motivo es
                 comparate con le adresse complete.
                 
                 <p>Comparar con solmente le parte local es deprecate; in un
                 version futur, le patrono essera sempre comparate con le
                 integre adresse del destinatario.

en: Ceiling on acceptable number of recipients for a posting.
ia: Tecto al numero de destinatarios acceptate pro un message.

en: If a posting has this number, or more, of recipients, it is
                 held for admin approval.  Use 0 for no ceiling.
ia: Si un message ha iste numero, o plus, de destinatarios, illo
                 essera retenite pro approbation.  Usa 0 pro non limitar.

en: This section allows you to configure various anti-spam
                filters posting filters, which can help reduce the amount of spam
                your list members end up receiving.
ia: Iste section te permitte de configurar varie filtros
                anti-spam, que pote servir a reducer le amonta de spam
                que le abonatos recipera.

en: Header filters
ia: Filtros de capites

en: Filter rules to match against the headers of a message.
ia: Regulas pro filtrar a base del capite de un message

en: Legacy anti-spam filters
ia: Ancian filtros anti-spam

en: Hold posts with header value matching a specified regexp.
ia: Retener messages con un capite correspondente a un regexp specificate.

en: Use this option to prohibit posts according to specific
                 header values.  The target value is a regular-expression for
                 matching against the specified header.  The match is done
                 disregarding letter case.  Lines beginning with '#' are ignored
                 as comments.
    
                 <p>For example:<pre>to: .*@public.com </pre> says to hold all
                 postings with a <em>To:</em> mail header containing '@public.com'
                 anywhere among the addresses.
    
                 <p>Note that leading whitespace is trimmed from the regexp.  This
                 can be circumvented in a number of ways, e.g. by escaping or
                 bracketing it.
ia: Usa iste option pro prohiber le invio dependente del valor
                 de alicun capites.  Le valor a inserer es un expression regular
                 a comparar con le capite specificate.  Le comparation non
                 distingue inter majusculas e minusculas. Lineas initiante per '#' es ignorate
                 como commentos.
    
                 <p>Per exemplo:<pre>to: .*@public.com </pre> dice de bloccar
                 tote messages habente in le capite <em>To:</em> le texto
                 '@public.com' in qualcunque parte.
    
                 <p>Nota que spatios blanc al initio es eliminate del regexp.
                 Isto pote esser superate in plure manieras, p.ex. con un escape o
                 con parentheses.

en: dmarc_moderation_action must be >= the configured
                               default value.
ia: dmarc_moderation_action debe esser superior o equal al valor
                               predefinite que ha essite configurate.

en: Header filter rules require a pattern.
                    Incomplete filter rules will be ignored.
ia: Filtros pro capites require un patrono.
                    Filtros incomplete essera ignorate.

en: The header filter rule pattern
                    '%(safepattern)s' is not a legal regular expression.  This
                    rule will be ignored.
ia: Le patrono del filtro del capite
                    '%(safepattern)s' non es un legal expression regular.  Iste
                    regula essera ignorate.

en: Topics
ia: Topicos

en: List topic keywords
ia: Lista parolas clave de topico

en: Disabled
ia: Inactive

en: Enabled
ia: Active

en: Should the topic filter be enabled or disabled?
ia: Le filtro de themas debe esser activate o disactivate?

en: The topic filter categorizes each incoming email message
                 according to <a
                href="https://docs.python.org/2/library/re.html">regular
                 expression filters</a> you specify below.  If the message's
                 <code>Subject:</code> or <code>Keywords:</code> header contains a
                 match against a topic filter, the message is logically placed
                 into a topic <em>bucket</em>.  Each user can then choose to only
                 receive messages from the mailing list for a particular topic
                 bucket (or buckets).  Any message not categorized in a topic
                 bucket registered with the user is not delivered to the list.
    
                 <p>Note that this feature only works with regular delivery, not
                 digest delivery.
    
                 <p>The body of the message can also be optionally scanned for
                 <code>Subject:</code> and <code>Keywords:</code> headers, as
                 specified by the <a
           href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 configuration variable.
ia: Le filtro de themas categorisa cata message entrante in
                 base a <a
                href="https://docs.python.org/2/library/re.html">filtros
                 con expressiones regular</a> que tu scribe infra.  Si le capite
                 <code>Subject:</code> o <code>Keywords:</code> del message
                 corresponde a un filtro, le message es placiate logicamente in
                 un <em>situla</em> thematic.  Omne abonato pote inde seliger de
                 reciper solmente messages del lista pertinente a un particular
                 situla thematic (o plure de illos).  Tote messages que non pote
                 esser categorisate in ulle situla non essera inviate al lista.
    
                 <p>Nota que iste characteristica functiona solo con livration
                 in modo normal, non summarisate.
    
                 <p>Etiam in le corpore del message pote esser optionalmente
                 cercate capites <code>Subject:</code> e <code>Keywords:</code>,
                 como specificate in le variabile de configuration <a
           href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>.

en: How many body lines should the topic matcher scan?
ia: Quante lineas del corpore debe esser considerate pro le             corresponentias de themas?

en: The topic matcher will scan this many lines of the message
                 body looking for topic keyword matches.  Body scanning stops when
                 either this many lines have been looked at, or a non-header-like
                 body line is encountered.  By setting this value to zero, no body
                 lines will be scanned (i.e. only the <code>Keywords:</code> and
                 <code>Subject:</code> headers will be scanned).  By setting this
                 value to a negative number, then all body lines will be scanned
                 until a non-header-like line is encountered.
ia: Le correspondentias de themas essera cercate in iste numero
                 de lineas del message.  Le recerca se stoppa quando iste numero
                 de lineas ha essite attingite, o on incontra un linea differente
                 de un capite.  Si on pone isto a zero, nulle linea del corpore
                 essera probate (i.e. on probara solmente le capites
                 <code>Keywords:</code> e <code>Subject:</code>).  Si on pone
                 iste valor a un numero negative, alora tote le corpore essera
                 probate usque al prime linea que non es in formato de capite.

en: Topic keywords, one per line, to match against each message.
ia: Parolas clave de themas, un per linea, a cercar in cata message.

en: Each topic keyword is actually a regular expression, which is
                 matched against certain parts of a mail message, specifically the
                 <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code> message headers.
                 Note that the first few lines of the body of the message can also
                 contain a <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code>
                 "header" on which matching is also performed.
ia: Cata parola clave de thema es de facto un expression regular,
                 que essera comparate con le capites <code>Keywords:</code> e
                 <code>Subject:</code> del message.  Nota que le prime pauc
                 lineas del message pote equalmente continer un "capite"
                 <code>Keywords:</code> e <code>Subject:</code> que essera
                 equalmente comparate.

en: Topic specifications require both a name and
                    a pattern.  Incomplete topics will be ignored.
ia: Le specification de un thema require e un nomine
                    e un patrono.  Themas incomplete essera ignorate.

en: The topic pattern '%(safepattern)s' is not a
                    legal regular expression.  It will be discarded.
ia: Le patrono de thema '%(safepattern)s' non es un
                    expression regular valide.  Illo essera abandonate.

en: Mail&lt;-&gt;News&nbsp;gateways
ia: Pontes&nbsp;Posta&lt;-&gt;Novas

en: Mail-to-News and News-to-Mail gateway services.
ia: Servicios de ponte Posta-a-Novas e Novas-a-Posta.

en: News server settings
ia: Configuration del servitor de novas

en: The hostname of the machine your news server is running on.
ia: Le hostname del machina que contine le servitor de novas.

en: This value may be either the name of your news server, or
                 optionally of the format name:port, where port is a port number.
    
                 The news server is not part of Mailman proper.  You have to
                 already have access to an NNTP server, and that NNTP server must
                 recognize the machine this mailing list runs on as a machine
                 capable of reading and posting news.
ia: Iste valor pote esser le nomine de tu servitor de novas, o
                 optionalmente in le formato nomine:porto, ubi porto es un
                 numero de porto.
    
                 Le servitor de novas non face parte de Mailman.  Tu debe jam
                 haber accesso a un servitor NNTP, e illo debe recognoscer le
                 machina que hospita Mailman como un machina capace de
                 leger e publicar novas.

en: The name of the Usenet group to gateway to and/or from.
ia: Le nomine del gruppo Usenet a ligar per le ponte.

en: Should new posts to the mailing list be sent to the
                 newsgroup?
ia: Debe messages inviate al lista apparer etiam in le
                 gruppo de novas?

en: Should new posts to the newsgroup be sent to the mailing
                 list?
ia: Debe messages inviate al gruppo de novas apparer etiam
                 in le lista?

en: Forwarding options
ia: Optiones de reinvio

en: Moderated
ia: Moderate

en: Open list, moderated group
ia: Lista aperite, gruppo moderate

en: The moderation policy of the newsgroup.
ia: Politica de moderation del gruppo de novas.

en: This setting determines the moderation policy of the
                 newsgroup and its interaction with the moderation policy of the
                 mailing list.  This only applies to the newsgroup that you are
                 gatewaying <em>to</em>, so if you are only gatewaying from
                 Usenet, or the newsgroup you are gatewaying to is not moderated,
                 set this option to <em>None</em>.
    
                 <p>If the newsgroup is moderated, you can set this mailing list
                 up to be the moderation address for the newsgroup.  By selecting
                 <em>Moderated</em>, an additional posting hold will be placed in
                 the approval process.  All messages posted to the mailing list
                 will have to be approved before being sent on to the newsgroup,
                 or to the mailing list membership.
    
                 <p><em>Note that if the message has an <tt>Approved</tt> header
                 with the list's administrative password in it, this hold test
                 will be bypassed, allowing privileged posters to send messages
                 directly to the list and the newsgroup.</em>
    
                 <p>Finally, if the newsgroup is moderated, but you want to have
                 an open posting policy anyway, you should select <em>Open list,
                 moderated group</em>.  The effect of this is to use the normal
                 Mailman moderation facilities, but to add an <tt>Approved</tt>
                 header to all messages that are gatewayed to Usenet.
ia: Iste definition determina le politica de moderation del gruppo
                 de novas e su interaction con le politica de moderation del
                 lista de diffusion.  Isto se applica solmente al gruppo
                 al qual le ponte <em>invia</em> le messages, ergo si tu ponte
                 solmente parti <em>de</em> Usenet, o le gruppo de novas non es
                 moderate, pone iste option a <em>Nulle</em>.
    
                 <p>Si le gruppo es moderate, tu pote render iste lista le
                 adresse de moderation del gruppo.  Per selectionar
                 <em>Moderate</em>, un stato de suspension additional essera
                 addite al processo de approbation.  Tote messages inviate al
                 lista debera esser approbate ante apparer in le gruppo de novas
                 o attinger le abonatos del lista.
    
                 <p><em>Nota que si le message ha un capite <tt>Approved</tt>
                 con le valor del contrasigno administrative del lista, le test
                 essera saltate, ergo on permittera a mittentes privilegiate de
                 inviar messages directemente al lista e al gruppo.</em>
    
                 <p>In fin, si le gruppo es moderato ma tu vole comocunque haber
                 un politica de invio aperte, tu pote selectionar <em>Lista
                 aperite, gruppo moderate</em>.  Le effecto essera que on usara
                 le usual comportamento de Mailman, ma tote messages reinviate
                 al gruppo de novas habera le capite <tt>Approved</tt> addite.

en: Prefix <tt>Subject:</tt> headers on postings gated to news?
ia: Mitter prefixo in <tt>Subject:</tt> pro messages transportate al gruppo?

en: Mailman prefixes <tt>Subject:</tt> headers with
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">text you can
                 customize</a> and normally, this prefix shows up in messages
                 gatewayed to Usenet.  You can set this option to <em>No</em> to
                 disable the prefix on gated messages.  Of course, if you turn off
                 normal <tt>Subject:</tt> prefixes, they won't be prefixed for
                 gated messages either.
ia: Mailman mitte un prefixo in le campo <tt>Subject:</tt>con un
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">texto
                 personalisabile</a> e normalmente iste prefixo essera
                 transportate a Usenet.  Si tu pone iste option a <em>No</em>,
                 tu disactiva le prefixo pro le messages exportate. Obviemente,
                 si tu disactiva le prefixos in le <tt>Subject:</tt> pro le lista,
                 il equalmente non habera prefixos in le gruppo.

en: Mass catch up
ia: Controlo in massa

en: Should Mailman perform a <em>catchup</em> on the newsgroup?
ia: Debe Mailman facer un <em>controlo</em> del gruppo de novas?

en: When you tell Mailman to perform a catchup on the newsgroup,
                 this means that you want to start gating messages to the mailing
                 list with the next new message found.  All earlier messages on
                 the newsgroup will be ignored.  This is as if you were reading
                 the newsgroup yourself, and you marked all current messages as
                 <em>read</em>.  By catching up, your mailing list members will
                 not see any of the earlier messages.
ia: Quando tu demanda a Mailman de controlar le gruppo de novas,
                 isto significa que tu desira startar transferer messages al lista de
                 diffusion con le proxime nove message trovate.  Omne messages anterior del
                 gruppo de novas essera ignorate.  Isto es, como si tu legerea
                 le gruppo de novas mesme, e tu marcarea tote le messages actual como
                 <em>legite</em>.  Per controlar, le membros de tu lista de diffusion non
                 videra ulle message anterior.

en: Mass catchup completed
ia: Actualisation completate

en: You cannot enable gatewaying unless both the
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">news server field</a> and
                    the <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">linked
                    newsgroup</a> fields are filled in.
ia: Tu non pote activar **gatewaying** si non ambe le
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">quadros del servitor de novas</a> e
                    the <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">quadros ligate
                    gruppo de novas</a> ha essite plenate.

en: %(listinfo_link)s list run by %(owner_link)s
ia: %(listinfo_link)s es gestite per %(owner_link)s

en: %(realname)s administrative interface
ia: %(realname)s interfacie administrative

en:  (requires authorization)
ia:  (require autorisation)

en: Overview of all %(hostname)s mailing lists
ia: Panorama de tote listas in %(hostname)s

en: <em>(1 private member not shown)</em>
ia: <em>(1 membro private non monstrate)</em>

en: <em>(%(num_concealed)d private members not shown)</em>
ia: <em>(%(num_concealed)d membros private non monstrate)</em>

en: ; it was disabled by you
ia: ; disactivate per te

en: ; it was disabled by the list administrator
ia: ; disactivate per le administrator

en: ; it was disabled due to excessive bounces.  The
                last bounce was received on %(date)s
ia: ; illo ha essite disactivate a causa de retrosaltamentos excessive.  Le
                message resaltate le plus recentemente ha essite recipite le %(date)s

en: ; it was disabled for unknown reasons
ia: ; disactivate per rationes incognite

en: Note: your list delivery is currently disabled%(reason)s.
ia: Nota: tu reception del lista es actualmente disactivate%(reason)s.

en: Mail delivery
ia: Livration de e-mail

en: the list administrator
ia: le administrator del lista

en: <p>%(note)s
    
                <p>You may have disabled list delivery intentionally,
                or it may have been triggered by bounces from your email
                address.  In either case, to re-enable delivery, change the
                %(link)s option below.  Contact %(mailto)s if you have any
                questions or need assistance.
ia: <p>%(note)s
    
                <p>Tu pote haber disactivate le livration intentionalmente,
                o illo pote esser causate per retornos de tu adresse de
                e-mail.  In omne caso, pro reactivar le livration, cambia le
                %(link)s optiones infra.  Contacta %(mailto)s si tu ha
                questiones o necessita adjuta.

en: <p>We have received some recent bounces from your
                address.  Your current <em>bounce score</em> is %(score)s out of a
                maximum of %(total)s.  Please double check that your subscribed
                address is correct and that there are no problems with delivery to
                this address.  Your bounce score will be automatically reset if
                the problems are corrected soon.
ia: <p>Nos ha recipite alcun retrosaltamentos recente de tu
                adresse.  Tu actual <em>score de retrosaltamento</em> es %(score)s
                e le maximo es %(total)s. Per favor, re-verifica que le adresse de
                tu abonamento es correcte e que il non ha problemas de livration
                a iste adresse. Tu score de retrosaltamento essera automaticamente
                reinitialisate, si le problemas es corrigite tosto.

en: (Note - you are subscribing to a list of mailing lists, so the %(type)s notice will be sent to the admin address for your membership, %(addr)s.)<p>
ia: (Nota: Tu te abona a un lista de listas de diffusion, dunque le notitia %(type)s essera expedite al adresse del administrator pro tu abonamento, %(addr)s.)<p>

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.
ia: Tu recipera un message demandante confirmation pro
                prevenir alteres a facer te un abonamento sin tu sapientia.

en: This is a closed list, which means your subscription
                will be held for approval.  You will be notified of the list
                moderator's decision by email.
ia: Isto es un lista claudite, lo que significa que tu abonamento
                debe esser approbate.  Tu essera notificate per e-mail
                super le decision del moderator.

en: also
ia: etiam

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.  Once
                confirmation is received, your request will be held for approval
                by the list moderator.  You will be notified of the moderator's
                decision by email.
ia: Tu recipera un e-mail requirente confirmation pro
                prevenir que alteres te inscribe involuntarimente.  Quando
                confirmation ha essite recipite, tu requesta essera tractate pro approbation
                per le moderator del lista.  Tu essera informate super le decision
                del moderator per e-mail.

en: This is %(also)sa private list, which means that the
                list of members is not available to non-members.
ia: Isto es %(also)sun lista private, lo que significa que
                le lista del membros non es visibile per non-membros.

en: This is %(also)sa hidden list, which means that the
                list of members is available only to the list administrator.
ia: Isto es %(also)sun lista celate, lo que significa que
                le lista de membros solmente es accessibile pro le administrator del lista.

en: This is %(also)sa public list, which means that the
                list of members list is available to everyone.
ia: Isto es %(also)sun lista public, lo que significa que
                le lista de mrmbros es accessibile pro tote le mundo.

en:  (but we obscure the addresses so they are not
                    easily recognizable by spammers).
ia:  (ma nos obscura le adresses, a fin que illos non es
                    facilemente recognoscibile per spamatores).

en: <p>(Note that this is an umbrella list, intended to
                have only other mailing lists as members.  Among other things,
                this means that your confirmation request will be sent to the
                `%(sfx)s' account for your address.)
ia: <p>(Nota que isto es un lista de parapluvia, intendite
                a haber solmente altere listas como membros.  Inter altere cosas,
                isto significa que tu requesta de confirmation essera expedite al
                `%conto de %(sfx)s de tu adresse.)

en: <b><i>either</i></b>
ia: <b><i>o</i></b>

en: To unsubscribe from %(realname)s, get a password reminder,
            or change your subscription options %(either)senter your subscription
            email address:
            <p><center>
ia: Pro disabonar te de %(realname)s, obtener un rememoration del contrasigno
            o cambiar le preferentias de tu abonamento, %(either)s scribe le adresse de e-mail
            de tu abonamento:
            <p><center>

en: Unsubscribe or edit options
ia: Disabonar te o rediger optiones

en: <p>... <b><i>or</i></b> select your entry from
                          the subscribers list (see above).
ia: <p>... <b><i>or</i></b> selige tu entrara del
                          lista de abonatos (reguarda in supra).

en:  If you leave the field blank, you will be prompted for
            your email address
ia:  Si tu lassa le campo vacue, le systema te demandara
            tu adresse de e-mail.

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                    members.</i>)
ia: (<i>%(which)s es visibile solmente pro le
                    membros.</i>)

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                administrator.</i>)
ia: (<i>%(which)s es visibile solmente pro le
                administrator.</i>)

en: Click here for the list of
ia: Clicca ci pro le lista del

en:  subscribers:
ia:  abonatos:

en: Visit Subscriber list
ia: Visitar le lista del abonatos

en: members
ia: membros

en: Address:
ia: Adresse:

en: Admin address:
ia: Adresse del administrator:

en: The subscribers list
ia: Le lista del abonatos

en:  <p>Enter your
ia:  <p>Scribe tu

en:  and password to visit  the subscribers list: <p><center>
ia:  e contrasigno pro visitar le lista del abonatos: <p><center>

en: Password:
ia: Contrasigno:

en: Visit Subscriber List
ia: Visita le lista del abonatos

en: Once a month, your password will be emailed to you as a reminder.
ia: Un vice cata mense, tu contrasigno te essera inviate como pro memoria.

en: The current archive
ia: Le archivo currente

en: %(realname)s post acknowledgement
ia: recognoscentia de message de %(realname)s

en: Your urgent message to the %(realname)s mailing list was not authorized for
    delivery.  The original message as received by Mailman is attached.
ia: Tu message urgente al lista de diffusion %(realname)s non ha essite autorisate pro
    livration.  Le message original como recipite per Mailman es attachate.

en: Emergency hold on all list traffic is in effect
ia: Stop de emergentia pro tote traffico del lista es in effecto

en: Your message was deemed inappropriate by the moderator.
ia: Tu message esseva judicate como inappropriate per le moderator.

en: Sender is explicitly forbidden
ia: Le expeditor es explicitemente prohibite

en: You are forbidden from posting messages to this list.
ia: Il ha essite prohibite pro te inviar messages a iste lista.

en: Post to moderated list
ia: Posta a lista moderate

en: Post by non-member to a members-only list
ia: Posta per non-membro a un lista de solmente membros

en: Non-members are not allowed to post messages to this list.
ia: Il non es permittite a non-membros inviar messages a iste lista.

en: Posting to a restricted list by sender requires approval
ia: Inviar messages a un lista limitate per expeditor require approbation

en: This list is restricted; your message was not approved.
ia: Iste lista es limitate; tu message non esseva approbate.

en: Too many recipients to the message
ia: Troppo multe receptores del message

en: Please trim the recipient list; it is too long.
ia: Per favor, abbrevia le lista de receptores. Illo es troppo longe.

en: Message has implicit destination
ia: Le message ha un destination implicite

en: Blind carbon copies or other implicit destinations are
    not allowed.  Try reposting your message by explicitly including the list
    address in the To: or Cc: fields.
ia: Copias cec (BCC) o altere destinationes implicite
    non es permittite.  Essaya reinviar tu message per explicitemente includer le adresse
    del lista in le quadros A: o Cc:

en: Message may contain administrivia
ia: Le message pote continer administrivia

en: Please do *not* post administrative requests to the mailing
    list.  If you wish to subscribe, visit %(listurl)s or send a message with the
    word `help' in it to the request address, %(request)s, for further
    instructions.
ia: Per favor, *non* invia requestas administrative al lista
    de diffusion.  Si tu desira abonar te, visita %(listurl)s o invia un message con
    le parola 'help' (in anglese) al adresse de requesta, %(request)s, pro
    instructiones ulterior.

en: Message has a suspicious header
ia: Le message ha un capite suspecte

en: Your message had a suspicious header.
ia: Tu message ha un capite suspecte.

en: Message body is too big: %(size)d bytes with a limit of
    %(limit)d KB
ia: Le texto del message es troppo grande: %(size)d bytes con un limite de
    %(limit)d KB

en: Your message was too big; please trim it to less than
    %(kb)d KB in size.
ia: Tu message esseva troppo grande; per favor, abbrevia lo a minus de
    %(kb)d KB in grandor.

en: Posting to a moderated newsgroup
ia: Messages a un moderate gruppo de novas

en: Your message to %(listname)s awaits moderator approval
ia: Tu message a %(listname)s attende le approbation del moderator

en: %(listname)s post from %(sender)s requires approval
ia: Posta a %(listname)s de %(sender)s require approbation

en: If you reply to this message, keeping the Subject: header intact, Mailman will
    discard the held message.  Do this if the message is spam.  If you reply to
    this message and include an Approved: header with the list password in it, the
    message will be approved for posting to the list.  The Approved: header can
    also appear in the first line of the body of the reply.
ia: Si tu responde a iste message, mantenente le capite Subjecto: intacte va facer Mailman
    deler le message.  Face assi, si le message es spam.  Si tu responde a
    iste message e include un capite Approbate: con le contrasigno del lista in illo,
    le message essera acceptate pro expedition al lista.  Le capite Approbate: pote
    anque apparer in le prime linea del texto del responsa.

en: The message's content type was explicitly disallowed
ia: Le typo de contento del message esseva explicitemente prohibite

en: The message's content type was not explicitly allowed
ia: Le typo de contento del message non esseva explicitemente permittite

en: The message's file extension was explicitly disallowed
ia: Le extension de file del message esseva explicitemente prohibite

en: The message's file extension was not explicitly allowed
ia: Le extension de file del message non esseva explicitemente permittite

en: After content filtering, the message was empty
ia: Post filtrar le contento, le message esseva vacue

en: The attached message matched the %(listname)s mailing list's content filtering
    rules and was prevented from being forwarded on to the list membership.  You
    are receiving the only remaining copy of the discarded message.
ia: Le message attachate equalava al regulas del filtro de contento del lista de diffusion %(listname)s
    e esseva prevenite de esser expedite al membros del lista.  Tu
    recipe le sol copia remanente del message delite.

en: Content filtered message notification
ia: Notification de message filtrate pro contento

en: Auto-discard notification
ia: Notification de abandonamento automatic

en: The attached message has been automatically discarded.
ia: Le message attachate ha essite delite automaticamente.

en: Auto-response for your message to the "%(realname)s" mailing list
ia: Auto-responsa a tu message al lista de diffusion "%(realname)s"

en: The Mailman Replybot
ia: Le robot de responder de Mailman

en: HTML attachment scrubbed and removed
ia: Attachamentos in formato HTML esseva removite

en: An HTML attachment was scrubbed...
    URL: %(url)s
ia: Un attachamento in formato HTML esseva removite...
    Adresse de Internet: %(url)s

en: no subject
ia: nulle subjecto

en: no date
ia: nulle data

en: unknown sender
ia: expeditor incognoscite

en: Skipped content of type %(partctype)s
ia: Contento omittite del typo %(partctype)s

en: -------------- next part --------------
ia: -------------- proxime parte --------------

en: Message rejected by filter rule match
ia: Message rejectate per equalation a regula de filtro

en: %(realname)s Digest, Vol %(volume)d, Issue %(issue)d
ia: Digesto de %(realname)s, volumine %(volume)d, edition %(issue)d

en: digest header
ia: capite de digesto

en: Digest Header
ia: Capite de digesto

en: Today's Topics:
ia: Themas de hodie:

en: Today's Topics (%(msgcount)d messages)
ia: Themas de hodie (%(msgcount)d messages)

en: digest footer
ia: nota de pede del digesto

en: Digest Footer
ia: Nota de pede del digesto

en: End of
ia: Fin de

en: Posting of your message titled "%(subject)s"
ia: Expedition de tu message titulate "%(subject)s"

en: [No reason given]
ia: [Nulle ration fornite]

en: Forward of moderated message
ia: Re-invia de message moderate

en: New subscription request to list %(realname)s from %(addr)s
ia: Requesta de nove abonamento al lista %(realname)s de %(addr)s

en: Subscription request
ia: Requesta de subscription

en: New unsubscription request from %(realname)s by %(addr)s
ia: Requesta de nove disabonamento de %(realname)s de %(addr)s

en: Unsubscription request
ia: Requesta de disabonamento

en: Original Message
ia: Message original

en: Request to mailing list %(realname)s rejected
ia: Requesta al lista de diffusion %(realname)s rejectate

en: The mailing list `%(listname)s' has been created via the through-the-web
    interface.  In order to complete the activation of this mailing list, the
    proper /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries for the /etc/aliases file:
ia: Le lista de diffusion `%(listname)s' ha essite create per le interfacie
    via le Internet.  A fin de completar le activation de iste lista de diffusion,
    le file del correcte /etc/aliases (o equivalente) debe esser revidite.  Le programma
    `newaliases' forsan anque debe esser exequite.
    
    Ecce le entratas pro le file /etc/aliases:

en: To finish creating your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by adding the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
ia: Pro finir crear tu lista de diffusion, tu debe rediger tu file de /etc/aliases (o
    o equivalente) per adder le lineas sequente e possibilemente executar le
    programma `newaliases':

en: ## %(listname)s mailing list
ia: lista de diffusion ## %(listname)s

en: Mailing list creation request for list %(listname)s
ia: Requesta de crear lista de diffusion pro le lista %(listname)s

en: The mailing list `%(listname)s' has been removed via the through-the-web
    interface.  In order to complete the de-activation of this mailing list, the
    appropriate /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries in the /etc/aliases file that should be removed:
ia: Le lista de diffusion `%(listname)s' ha essite removite via le interfacie
    via Internet.  A fin de completar le deactivation de iste lista de diffusion,
    le correcte file /etc/aliases (o equivalente) debe esser revidite.  Le programma
    `newaliases' forsan anque debe esser executate.
    
    Ecce le entratas in le file /etc/aliases file que debe esser removite:

en: 
    To finish removing your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by removing the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
    
    ## %(listname)s mailing list
ia: 
    Pro finir remover tu lista de diffusion, tu debe rediger tu file /etc/aliases (o
    equivalente) per remover le lineas sequente e possibilemente executar le
    programma `newaliases':
    
    lista de diffusion ## %(listname)s

en: Mailing list removal request for list %(listname)s
ia: Requesta de remover lista de diffusion pro le lista %(listname)s

en: checking permissions on %(file)s
ia: examinante permissiones de %(file)s

en: %(file)s permissions must be 0664 (got %(octmode)s)
ia: permissiones de %(file)s debe esser 0664 (tu ha %(octmode)s)

en: (fixing)
ia: (corrigente)

en: checking ownership of %(dbfile)s
ia: examinante le proprietario de %(dbfile)s

en: %(dbfile)s owned by %(owner)s (must be owned by %(user)s
ia: %(dbfile)s in possession de %(owner)s (debe esser in possession de %(user)s

en: %(dbfile)s permissions must be 0664 (got %(octmode)s)
ia: permissiones de %(dbfile)s debe esser 0664 (tu ha %(octmode)s)

en: Your confirmation is required to join the %(listname)s mailing list
ia: Tu confirmation es requirite pro entrar in le lista de diffusion %(listname)s

en: Your confirmation is required to leave the %(listname)s mailing list
ia: Tu confirmation es requirite pro abandonar le lista de diffusion %(listname)s

en:  from %(remote)s
ia:  de %(remote)s

en: subscriptions to %(realname)s require moderator approval
ia: abonamentos a %(realname)s require approbation del moderator

en: %(realname)s subscription notification
ia: notification de abonamento de %(realname)s

en: unsubscriptions require moderator approval
ia: disabonamento require approbation del moderator

en: %(realname)s unsubscribe notification
ia: notification de disabonamento de %(realname)s

en: subscriptions to %(name)s require administrator approval
ia: abonamentos a %(name)s require approbation del administrator

en: Last autoresponse notification for today
ia: Ultime notification de auto-responsa pro hodie

en: The attached message was received as a bounce, but either the bounce format
    was not recognized, or no member addresses could be extracted from it.  This
    mailing list has been configured to send all unrecognized bounce messages to
    the list administrator(s).
    
    For more information see:
    %(adminurl)s
ia: Le message attachate esseva recipite como un retrosaltamento, ma le formato de retrosaltamento
    o non esseva recognoscite, o nulle adresses de membros poteva esser extrahite de illo.  Iste
    lista de diffusion ha essite configurate pro expedir tote messages irrecognoscibile de retrosaltamento al
    administrator(es) del lista.
    
    Pro plus information, consulta:
    %(adminurl)s

en: Uncaught bounce notification
ia: Notification de retrosaltamento non-capturate

en: Ignoring non-text/plain MIME parts
ia: Ignorante partes MIME que non es texto pur

en: The results of your email command are provided below.
    Attached is your original message.
ia: Le resultatos de tu commanda de e-mail es providite in basso.
    Attachate es tu message original.

en: - Results:
ia: - Resultatos:

en: 
    - Unprocessed:
ia: 
    - Non processate:

en: No commands were found in this message.
    To obtain instructions, send a message containing just the word "help".
ia: Nulle commandos esseva trovate in iste message.
    Pro obtener instructiones, invia un message con solmente le parola anglese "help".

en: 
    - Ignored:
ia: 
    - Ignorate:

en: 
    - Done.
ia: 
    - Facite.

en: The results of your email commands
ia: Le resultatos de tu commandos per e-mail

en: Delivered by Mailman<br>version %(version)s
ia: Livrate per Mailman<br>version %(version)s

en: Python Powered
ia: Conducite per Python

en: Gnu's Not Unix
ia: GNU non es Unix

en: Mon
ia: Lun

en: Thu
ia: Jov

en: Tue
ia: Mar

en: Wed
ia: Mer

en: Fri
ia: Ven

en: Sat
ia: Sab

en: Sun
ia: Dom

en: Server Local Time
ia: Tempore local

en: Already a member: %(member)s
ia: Jam es un membro: %(member)s

en: Bad/Invalid email address: blank line
ia: Errate/invalide adresse email: linea vacue

en: Bad/Invalid email address: %(member)s
ia: Errate/invalide adresse email: %(member)s

en: Hostile address (illegal characters): %(member)s
ia: Adresse hostil (characteres illegal): %(member)s

en: Subscribed: %(member)s
ia: Abonate: %(member)s

en: No such list: %(listname)s
ia: Lista inexistente: %(listname)s

en: Nothing to do.
ia: Nihil a facer.

en: listname is required
ia: nomine del lista requirite

en: No such list "%(listname)s"
    %(e)s
ia: Lista "%(listname)s" inexistente
    %(e)s

en: Cannot open mbox file %(mbox)s: %(msg)s
ia: Impossibile aperir le file mbox %(mbox)s: %(msg)s

en: Bad arguments: %(strargs)s
ia: Argumentos errate: %(strargs)s

en: Empty list passwords are not allowed
ia: Contrasignos de lista vacue non es permittite

en: New %(listname)s password: %(notifypassword)s
ia: Nove contrasigno pro %(listname)s: %(notifypassword)s

en: Your new %(listname)s list password
ia: Tu nove contrasigno pro %(listname)s

en: No list named:
ia: Nulle lista appellate:

en: List:
ia: Lista:

en:    %(file)s: okay
ia:    %(file)s: bon

en: No problems found
ia: Nulle problema trovate

en: Problems found:
ia: Problemas trovate:

en: %(messages)d messages found
ia: %(messages)d messages trovate

en: processing mailing list:
ia: processante le lista:

en:     scanning list owners:
ia:     scandente le proprietarios de lista:

en:     new list owners:
ia:     nove proprietarios:

en: (no change)
ia: (nulle cambiamento)

en:     address not found:
ia:     adresse no trovate:

en:     clone address added:
ia:     addite le adresse clone:

en:     clone address is already a member:
ia:     la adresse clone jam es un membro:

en:     original address removed:
ia:     adresse original removite:

en: Not a valid email address: %(toaddr)s
ia: Non un adresse email valide: %(toaddr)s

en: options
ia: optiones

en: legal values are:
ia: valores admittite es:

en: attribute "%(k)s" ignored
ia: attributo "%(k)s" ignorate

en: attribute "%(k)s" changed
ia: attributo "%(k)s" cambiate

en: Non-standard property restored: %(k)s
ia: Proprietate non standard reponite: %(k)s

en: List name is required
ia: Le nomine de lista es requirite

en: Saving list
ia: Salvante le lista

en: No lists to search
ia: Nulle lista a cercar

en: Regenerate Mailman specific aliases from scratch.
    
    The actual output depends on the value of the `MTA' variable in your mm_cfg.py
    file.
    
    Usage: genaliases [options]
    Options:
    
        -q/--quiet
            Some MTA output can include more verbose help text.  Use this to tone
            down the verbosity.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
ia: Regenera aliases specific de Mailman del fundo.
    
    Le resultato depende del valor del variabile `MTA' in tu file mm_cfg.py
    
    
    Usage: genaliases [options]
    Optiones:
    
        -q/--quiet
            Certe resultatos MTA pote includer textos de adjuta plus verbose. Usa isto pro
            minimar le verbositate.
    
        -h/--help
            Imprime iste message and exi.

en: Inject a message from a file into Mailman's incoming queue.
    
    Usage: inject [options] [filename]
    
    Options:
    
        -h / --help
            Print this text and exit.
    
        -l listname
        --listname=listname
            The name of the list to inject this message to.  Required.
    
        -q queuename
        --queue=queuename
            The name of the queue to inject the message to.  The queuename must be
            one of the directories inside the qfiles directory.  If omitted, the
            incoming queue is used.
    
    filename is the name of the plaintext message file to inject.  If omitted,
    standard input is used.
ia: Injecta un message de un file a in le cauda entrante de Mailman.
    
    Usage: inject [options] [filename]
    
    Optiones:
    
        -h / --help
            Imprime iste texto e exi.
    
        -l listname
        --listname=listname
            Le nomine del lista al qual injectar le message. Requirite.
    
        -q queuename
        --queue=queuename
            Le nomine del cauda al qual injectar le message. Le nomine del cauda debe
            esser un del bibliothecas in le directorio de qfiles. Si omittite, le
            cauda entrante es usate.
    
    nomine de file es le nomine del file del message de texto pur a injectar. Si omittite,
    insertion standard es usate.

en: Bad queue directory: %(qdir)s
ia: Mal directorio de cauda: %(qdir)s

en: A list name is required
ia: Un nomine del lista es requirite

en: List all the owners of a mailing list.
    
    Usage: %(program)s [options] listname ...
    
    Where:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            List the owners of all the mailing lists for the given virtual host.
    
        --all
        -a
            List the owners of all the mailing lists on this system.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
    `listname' is the name of the mailing list to print the owners of.  You can
    have more than one named list on the command line.
ia: Lista omne proprietarios del lista de diffusion.
    
    Usage: %(program)s [options] listname ...
    
    Ubi:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            Lista le proprietarios de omne listas pro le mentionate hospite virtual.
    
        --all
        -a
            Lista le proprietarios de omne listas in iste systema.
    
        --help
        -h
            Imprime iste message de adjuta e exi.
    
    `listname' es le nomine del lista cuje proprietarios debe esser imprimite. Tu pote
    haber plus que un lista nominate in le linea de commando.

en: List: %(listname)s, 	Owners: %(owners)s
ia: Lista: %(listname)s, 	Possessores: %(owners)s

en: No matching mailing lists found
ia: Nulle equalante listas de diffusion trovate

en: matching mailing lists found:
ia: equalante listas de diffusion trovate:

en: Bad --nomail option: %(why)s
ia: Mal option de --nomail: %(why)s

en: Bad --digest option: %(kind)s
ia: Mal option de --digest: %(kind)s

en: Could not open file for writing:
ia: Non poteva aperir file pro scriber:

en: List the owners of a mailing list, or all mailing lists.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    Options:
    
        -w / --with-listnames
            Group the owners by list names and include the list names in the
            output.  Otherwise, the owners will be sorted and uniquified based on
            the email address.
    
        -m / --moderators
            Include the list moderators in the output.
    
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        listname
            Print the owners of the specified lists.  More than one can appear
            after the options.  If there are no listnames provided, the owners of
            all the lists will be displayed.
ia: Lista le proprietarios de un lista de diffusion, o de tote listas.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    Optiones:
    
        -w / --with-listnames
            Gruppa le possessiones secundo nomines de lista e include le nomines de lista in le
            rendimento. Alteremente, le proprietarios essera assortite e basate unicamente al
            adresse de e-mail.
    
        -m / --moderators
            Include moderatores del lista in le extracto.
    
        -h / --help
            Imprime iste message de adjuta e exi.
    
        listname
            Imprime le proprietarios del listas specificate. Plus que uno pote apparer
            post le optiones. Si nulle nomines de listas es providite, le proprietarios
            de tote le listas essera monstrate.

en: Primary start-up and shutdown script for Mailman's qrunner daemon.
    
    This script starts, stops, and restarts the main Mailman queue runners, making
    sure that the various long-running qrunners are still alive and kicking.  It
    does this by forking and exec'ing the qrunners and waiting on their pids.
    When it detects a subprocess has exited, it may restart it.
    
    The qrunners respond to SIGINT, SIGTERM, and SIGHUP.  SIGINT and SIGTERM both
    cause the qrunners to exit cleanly, but the master will only restart qrunners
    that have exited due to a SIGINT.  SIGHUP causes the master and the qrunners
    to close their log files, and reopen then upon the next printed message.
    
    The master also responds to SIGINT, SIGTERM, and SIGHUP, which it simply
    passes on to the qrunners (note that the master will close and reopen its own
    log files on receipt of a SIGHUP).  The master also leaves its own process id
    in the file data/master-qrunner.pid but you normally don't need to use this
    pid directly.  The `start', `stop', `restart', and `reopen' commands handle
    everything for you.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [ start | stop | restart | reopen ]
    
    Options:
    
        -n/--no-restart
            Don't restart the qrunners when they exit because of an error or a
            SIGINT.  They are never restarted if they exit in response to a
            SIGTERM.  Use this only for debugging.  Only useful if the `start'
            command is given.
    
        -u/--run-as-user
            Normally, this script will refuse to run if the user id and group id
            are not set to the `mailman' user and group (as defined when you
            configured Mailman).  If run as root, this script will change to this
            user and group before the check is made.
    
            This can be inconvenient for testing and debugging purposes, so the -u
            flag means that the step that sets and checks the uid/gid is skipped,
            and the program is run as the current user and group.  This flag is
            not recommended for normal production environments.
    
            Note though, that if you run with -u and are not in the mailman group,
            you may have permission problems, such as begin unable to delete a
            list's archives through the web.  Tough luck!
    
        -s/--stale-lock-cleanup
            If mailmanctl finds an existing master lock, it will normally exit
            with an error message.  With this option, mailmanctl will perform an
            extra level of checking.  If a process matching the host/pid described
            in the lock file is running, mailmanctl will still exit, but if no
            matching process is found, mailmanctl will remove the apparently stale
            lock and make another attempt to claim the master lock.
    
        -q/--quiet
            Don't print status messages.  Error messages are still printed to
            standard error.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
    
    Commands:
    
        start   - Start the master daemon and all qrunners.  Prints a message and
                  exits if the master daemon is already running.
    
        stop    - Stops the master daemon and all qrunners.  After stopping, no
                  more messages will be processed.
    
        restart - Restarts the qrunners, but not the master process.  Use this
                  whenever you upgrade or update Mailman so that the qrunners will
                  use the newly installed code.
    
        reopen  - This will close all log files, causing them to be re-opened the
                  next time a message is written to them
ia: Scripto primari initial e final pro le daemon qrunner de Mailman's qrunner daemon.
    
    Iste scripto initia, stoppa e restarta le 'queue runners' principal de Mailman,
    assecurante que le varie qrunners longemente currente functiona e labora. Illo
    lo face con un fork e executa le qrunners attendente lor pids.
    Detegente que un subprocesso ha exite, illo pote restartar lo.
    
    Le qrunners responde a SIGINT, SIGTERM e SIGHUP. SIGINT e SIGTERM ambes
    face le qrunners exir correctemente, ma le master solmente restarta qrunners
    que ha exite a causa de un SIGINT. SIGHUP causa le master e le qrunners
    clauder lor files de registro e pois reaperir post le proxime message imprimite.
    
    Le master anque responde a SIGINT, SIGTERM e SIGHUP, que illo simplemente
    passa al qrunners (nota que le master claude e reaperi su proprie files
    de registro al reciper de un SIGHUP). Le master anque lassa su proprie ID de
    processo in le file data/master-qrunner.pid ma on normalmente non ha besonio de usar
    iste pid directemente. The commandos `start', `stop', `restart' e `reopen' manea
    toto.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [ start | stop | restart | reopen ]
    
    Optiones:
    
        -n/--no-restart
            Non restarta le qrunners al exir a causa de un error o un
            SIGINT. Illos non es jammais restartate al exir in responsa a un
            SIGTERM. Usa isto solmente pro solver errores. Solmente utile si le commando
            `start' es usate.
    
        -u/--run-as-user
            Normalmente, iste scripto refusa currer, si le ID del usator e del gruppo
            non es fixate al usator e gruppo de `mailman' (como definite quando Mailman
            esseva configurate). Si currite como 'root' (radice), iste scripto cambia a
            iste usator e gruppo ante que le examination es facite.
    
            Isto pote esser inconveniente pro testar e corriger errores, dunque le marca -u
            significa que le passo que fixa e examina le uid/gid es saltate,
            e le programma exequite como le actual usator e gruppo. Iste marca non
            es recommendate pro ambientes normal de production.
    
            Totevia, nota que si on lo exeque per -u e non es in le gruppo mailman,
            on pote haber problemas de permission, como non poter deler un archivo del
            lista per Internet. Triste!
    
        -s/--stale-lock-cleanup
            Si mailmanctl trova un existente serra maestral, illo normalmente exi
            con un message de error. Con iste option, mailmanctl exeque un nivello
            extra de examination. Si un processo equalante le host/pid describite
            in le file serrate curre, mailmanctl anque va exir, ma si nulle processo
            equalante es trovate, mailmanctl va remover le serra apparentemente vetule
            e facer un nove essayo de clamar le serra maestral.
    
        -q/--quiet
            Non imprime messages de stato. Messages de error ancora es imprimite a
            error de standard.
    
        -h/--help
            Imprime iste message e exi.
    
    Commandos:
    
        start   - Starta le daemon maestral e tote qrunners. Imprime un message e
                  exi, si le daemon maestral ja curre.
    
        stop    - Stoppa le daemon maestral e tote qrunners. Post stoppar, nulle
                  messages Ã­n plus essera processate.
    
        restart - Restarta le qrunners, ma non le processo maestral. Usa isto
                  quando tu va a un nove version o actualisa Mailman assi que le qrunners
                  usa le codice recentemente installate.
    
        reopen  - Isto va clauder tote files de registro, causante les a esser reaperite
                  le proxime vice que un message es scribite a illos.

en: PID unreadable in: %(pidfile)s
ia: PID illegibile in: %(pidfile)s

en: Is qrunner even running?
ia: Esque qrunner de facto curre?

en: No child with pid: %(pid)s
ia: Nulle processo filio con pid: %(pid)s

en: Stale pid file removed.
ia: Vetere file pid removite.

en: The master qrunner lock could not be acquired because it appears as if another
    master qrunner is already running.
ia: Le serra maestral de qrunner non es attingibile, proque il pare como si un
    altere qrunner maestral ja curre.

en: The master qrunner lock could not be acquired.  It appears as though there is
    a stale master qrunner lock.  Try re-running mailmanctl with the -s flag.
ia: Le serra maestral de qrunner non es attingibile. Il pare como si il ha
    un vetere serra maestral de qrunner. Essaya re-exequer mailmanctl con le marca -s.

en: The master qrunner lock could not be acquired, because it appears as if some
    process on some other host may have acquired it.  We can't test for stale
    locks across host boundaries, so you'll have to do this manually.  Or, if you
    know the lock is stale, re-run mailmanctl with the -s flag.
    
    Lock file: %(LOCKFILE)s
    Lock host: %(status)s
    
    Exiting.
ia: Le serra maestral de qrunner non pote esser acquirite. Il appare como si un
    processo in un altere hospite pote haber acquirite lo. Nos non pote testar pro serra
    vetere a transverso de hospites, tu debe facer isto manualmente. O, si tu sape que
    le serra es vetere, recurre mailmanctl con le marca -s.
    
    File de serra: %(LOCKFILE)s
    Hospite de serra: %(status)s
    
    Exiente.

en: Site list is missing: %(sitelistname)s
ia: Lista del sito manca: %(sitelistname)s

en: Run this program as root or as the %(name)s user, or use -u.
ia: Curre iste programma como radice o como le usator %(name)s, o usa -u.

en: No command given.
ia: Nulle commando date.

en: Bad command: %(command)s
ia: Commando incorrecte: %(command)s

en: Warning!  You may encounter permission problems.
ia: Attention! Tu pote incontrar problemas de permission.

en: Shutting down Mailman's master qrunner
ia: Claudente le qrunner maestral de Mailman

en: Restarting Mailman's master qrunner
ia: Restartante le qrunner maestral de Mailman

en: Re-opening all log files
ia: Reaperiente omne files de registration

en: Starting Mailman's master qrunner.
ia: Startante le qrunner maestral de Mailman.

en: Set the site password, prompting from the terminal.
    
    The site password can be used in most if not all places that the list
    administrator's password can be used, which in turn can be used in most places
    that a list users password can be used.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [password]
    
    Options:
    
        -c/--listcreator
            Set the list creator password instead of the site password.  The list
            creator is authorized to create and remove lists, but does not have
            the total power of the site administrator.
    
        -h/--help
            Print this help message and exit.
    
    If password is not given on the command line, it will be prompted for.
ia: Fixa le contrasigno al sito, de parte del terminal.
    
    Le contrasigno del sito pote esser usate in le majoritate si non omne locos que
    le contrasigno del administrator del lista functiona; illo pote esser usate in le
    majoritate de casos que contrasignos del usatores de un lista functiona.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [password]
    
    Optiones:
    
        -c/--listcreator
            Fixa le contrasigno del creator del lista in vice del contrasigno del sito.
            Le creator del lista pote crear e remover listas ma non ha le poter total
            del administrator del sito.
    
        -h/--help
            Imprime iste message de adjuta e exi.
    
    Si un contrasigno non es date in le linea de commando, illo va esser demandate.

en: site
ia: sito

en: list creator
ia: creator de lista

en: New %(pwdesc)s password:
ia: Nove contrasigno %(pwdesc)s:

en: Again to confirm password:
ia: De novo pro confirmar contrasigno:

en: Passwords do not match; no changes made.
ia: Contrasignos non es identic; nulle cambiamentos facite.

en: Interrupted...
ia: Interrumpite...

en: Password changed.
ia: Contrasigno cambiate.

en: Password change failed.
ia: Cambio de contrasigno falleva.

en: Generate binary message catalog from textual translation description.
    
    This program converts a textual Uniforum-style message catalog (.po file) into
    a binary GNU catalog (.mo file).  This is essentially the same function as the
    GNU msgfmt program, however, it is a simpler implementation.
    
    Usage: msgfmt.py [OPTIONS] filename.po
    
    Options:
        -o file
        --output-file=file
            Specify the output file to write to.  If omitted, output will go to a
            file named filename.mo (based off the input file name).
    
        -h
        --help
            Print this message and exit.
    
        -V
        --version
            Display version information and exit.
ia: Genera catalogo de message binari de descriotion de traduction textual.
    
    Iste programma converte un catalogo de messages textual in stilo Uniforum (file .po)
    in un catalogo binari GNU (file .mo). Isto es essentialmente le mesme function como
    le programma GNU msgfmt, totevia illo es un implementation plus simple.
    
    Usage: msgfmt.py [OPTIONS] filename.po
    
    Optiones:
        -o file
        --output-file=file
            Specifica le file de resultato al qual scriber. Si omittite, le rendimento essera
            facite in un file nominate filename.mo (basate sur le nomine del file de entrata).
    
        -h
        --help
            Imprime iste message e exi.
    
        -V
        --version
            Monstra information del information e exi.

en: Add a non-fuzzy translation to the dictionary.
ia: Adde un traduction non-lanuginose al dictionario.

en: Return the generated output.
ia: Presenta le resultato generate.

en: Unknown language: %(lang)s
ia: Lingua incognoscite: %(lang)s

en: Enter the name of the list:
ia: Scribe le nomine del lista:

en: Enter the email of the person running the list:
ia: Scribe le e-mail del persona qui administra le lista:

en: Initial %(listname)s password:
ia: Contrasigno initial de %(listname)s:

en: The list password cannot be empty
ia: Le contrasigno del lista non pote esser vacue

en: Hit enter to notify %(listname)s owner...
ia: Preme Enter pro notificar le proprietario de %(listname)s...

en: %(name)s runs the %(runnername)s qrunner
ia: %(name)s activa le qrunner %(runnername)s

en: All runs all the above qrunners
ia: 'All' activa tote le qrunners in supra

en: No runner name given.
ia: Nulle nomine de runner indicate.

en: Reduce disk space usage for Pipermail archives.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] file ...
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
    Only use this to 'fix' archive -article database files that have been written
    with Mailman 2.1.3 or earlier and have html_body attributes in them.  These
    attributes can cause huge amounts of memory bloat and impact performance for
    high activity lists, particularly those where large text postings are made to
    them.
    
    Example:
    
    %% ls -1 archives/private/*/database/*-article | xargs %(PROGRAM)s
    
    You should run `bin/check_perms -f' after running this script.
    
    You will probably want to delete the -article.bak files created by this script
    when you are satisfied with the results.
    
    This script is provided for convenience purposes only.  It isn't supported.
ia: Reduce usage de spatio del disco pro archivos de Pipermail.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] file ...
    
    Ubi optiones es:
        -h / --help
            Imprime iste message de adjuta e exi.
    
    Usa solmente isto pro 'reparar' files del base a datos con -article del archivo
    establite per Mailman 2.1.3 o antea e que ha attributos html_body in se. Iste
    attributos pote causar grande amontas de inflation del memoria e haber impacto al
    capacitate de listas con alte activitate, specialmente tales ubi textos grande es
    inviate.
    
    Exemplo:
    
    %% ls -1 archives/private/*/database/*-article | xargs %(PROGRAM)s
    
    On debe activar `bin/check_perms -f' post currer iste scripto.
    
    Probabilemente, on vole deler le files -article.bak create per iste scripto,
    quando on es satisfacite con le resultato.
    
    Iste scripto es providite pro scopos de convenientia solmente. Illo non es supportate.

en: Could not open file for reading: %(filename)s.
ia: Non poteva aperir le file pro leger: %(filename)s.

en: Error opening list %(listname)s... skipping.
ia: Error in aperir le lista %(listname)s... Omittente.

en: No such member: %(addr)s
ia: Nulle tal membro: %(addr)s

en: User `%(addr)s' removed from list: %(listname)s.
ia: Usator `%(addr)s' removite del lista: %(listname)s.

en: Reset the passwords for members of a mailing list.
    
    This script resets all the passwords of a mailing list's members.  It can also
    be used to reset the lists of all members of all mailing lists, but it is your
    responsibility to let the users know that their passwords have been changed.
    
    This script is intended to be run as a bin/withlist script, i.e.
    
    % bin/withlist -l -r reset_pw listname [options]
    
    Options:
        -v / --verbose
            Print what the script is doing.
ia: Reinitialisar le contrasignos del membros de un lista de diffusion.
    
    Iste script reinitialisa tote le contrasignos del membros de un lista. Illo pote anque
    esser usate pro reinitialisar le listas de tote le membros de tote le listas, ma il es
    le responsibilitate tue communicar al usatores que lor contrasignos ha essite cambiate.
    
    Iste script es intendite a esser executate como un script bin/withlist, p.ex.
    
    % bin/withlist -l -r reset_pw listname [options]
    
    Optiones:
        -v / --verbose
            Imprime lo que le scripto face.

en: Changing passwords for list: %(listname)s
ia: Cambia contrasignos pro le lista: %(listname)s

en: New password for member %(member)40s: %(randompw)s
ia: Nove contrasigno pro membro %(member)40s: %(randompw)s

en: Remove the components of a mailing list with impunity - beware!
    
    This removes (almost) all traces of a mailing list.  By default, the lists
    archives are not removed, which is very handy for retiring old lists.
    
    Usage:
        rmlist [-a] [-h] listname
    
    Where:
        --archives
        -a
            Remove the list's archives too, or if the list has already been
            deleted, remove any residual archives.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
ia: Remove componentes de un lista de diffusion per impunitate - attention!
    
    Isto remove (quasi) omne tracias de un lista. Como standard, le archivos del
    listas non es removite, lo que es multo practic pro pensionar listas ancian.
    
    Usage:
        rmlist [-a] [-h] listname
    
    Ubi:
        --archives
        -a
            Remove anque le archivos del lista, o si le lista ha ja essite delite,
            remove ulle archivo residual.
    
        --help
        -h
            Imprime iste message de adjuta e exi.

en: Removing %(msg)s
ia: Removente %(msg)s

en: %(listname)s %(msg)s not found as %(filename)s
ia: %(msg)s de %(listname)s non trovate como %(filename)s

en: No such list (or list already deleted): %(listname)s
ia: Nulle tal lista (o lista ja delite): %(listname)s

en: No such list: %(listname)s.  Removing its residual archives.
ia: Nulle tal lista: %(listname)s. Removente su archivos residual.

en: Not removing archives.  Reinvoke with -a to remove them.
ia: Non removente archivos. Reinvoca per -a pro remover los.

en: list info
ia: information del lista

en: stale lock file
ia: file de serra vetere

en: private archives
ia: archivos private

en: public archives
ia: archivos public

en: Show the contents of one or more Mailman queue files.
    
    Usage: show_qfiles [options] qfile ...
    
    Options:
    
        -q / --quiet
            Don't print `helpful' message delimiters.
    
        -h / --help
            Print this text and exit.
    
    Example: show_qfiles qfiles/shunt/*.pck
ia: Monstra le contento de un o plure files de caudas de Mailman.
    
    Usage: show_qfiles [options] qfile ...
    
    Optiones:
    
        -q / --quiet
            Non imprime delimitatores 'utile' de messages.
    
        -h / --help
            Imprime iste texto e exi.
    
    Exemplo: show_qfiles qfiles/shunt/*.pck

en: Warning!  Not a directory: %(dirpath)s
ia: Mal directorio de cauda: %(dirpath)s
