Mailman 2.1 - en to pl translation catalogue (1281 entries)

en: size not available
pl: nieznany rozmiar

en:  %(size)i bytes
pl:  %(size)i bajtów

en: No subject
pl: Brak tematu

en:  at
pl:  w

en: Previous message (by thread):
pl: Poprzednia wiadomość (według wątku):

en: Next message (by thread):
pl: Następna wiadomość (według wątku):

en: thread
pl: wątku

en: subject
pl: tematu

en: author
pl: autora

en: date
pl: daty

en: <P>Currently, there are no archives. </P>
pl: <P>W tej chwili nie ma archiwum.</P>

en: Gzip'd Text%(sz)s
pl: Tekst Gzipowany%(sz)s

en: Text%(sz)s
pl: Tekst%(sz)s

en: figuring article archives
pl: skanowanie wiadomości do archiwum

en: April
pl: Kwiecień

en: February
pl: Luty

en: January
pl: Styczeń

en: March
pl: Marzec

en: August
pl: Sierpień

en: July
pl: Lipiec

en: June
pl: Czerwiec

en: May
pl: Maj

en: December
pl: Grudzień

en: November
pl: Listopad

en: October
pl: Październik

en: September
pl: Wrzesień

en: First
pl: Pierwszy

en: Fourth
pl: Czwarty

en: Second
pl: Drugi

en: Third
pl: Trzeci

en: %(ord)s quarter %(year)i
pl: %(ord)s kwartał %(year)i

en: The Week Of Monday %(day)i %(month)s %(year)i
pl: Tydzień zaczynający się od poniedziałku %(day)i %(month)s %(year)i

en: Computing threaded index
pl: Obliczanie listy wątków

en: Updating HTML for article %(seq)s
pl: Aktualizacja pliku HTML dla wiadomości %(seq)s

en: article file %(filename)s is missing!
pl: brakuje pliku archiwum %(filename)s !

en: Creating archive directory
pl: Tworzenie katalogu archiwum

en: Reloading pickled archive state
pl: Ładowanie poprzedniego stanu archiwum

en: Pickling archive state into
pl: Zapisywanie stanu archiwum do

en: Updating index files for archive [%(archive)s]
pl: Aktualizacja indeksów z archiwum [%(archive)s]

en:   Thread
pl:   Wątek

en: due to excessive bounces
pl: z powodu zbyt wielu zwrotów

en: by yourself
pl: przez Ciebie samego

en: by the list administrator
pl: przez administratora listy

en: for unknown reasons
pl: z nieznanego powodu

en: bounce score incremented
pl: zwiększono licznik zwrotów

en: disabled
pl: zablokowana

en: Bounce action notification
pl: Powiadamianie o zwrotach

en:  The last bounce received from you was dated %(date)s
pl:  Ostatni zwrot otrzymano z Twojego adresu dnia %(date)s

en: (no subject)
pl: (brak tematu)

en: [No bounce details are available]
pl: [brak opisu zwrotu]

en: No such list <em>%(safelistname)s</em>
pl: Nie znaleziono listy <em>%(safelistname)s</em>

en: Error
pl: Błąd

en: Invalid options to CGI script.
pl: Nieprawidłowe opcje dla skryptu CGI.

en: Authorization failed.
pl: Błąd uwierzytelniania.

en: The form lifetime has expired. (request forgery check)
pl: Przekroczono limit czasu formularza. (ochrona żądań przed oszustwami)

en: You have turned off delivery of both digest and
                    non-digest messages.  This is an incompatible state of
                    affairs.  You must turn on either digest delivery or
                    non-digest delivery or your mailing list will basically be
                    unusable.
pl: Wyłączyłeś dostarczanie poczty zarówno w trybie listów
                    jak i w trybie paczek. Jest to niepożądana sytuacja.
                    Musisz włączyć jeden z wymienionych trybów; inaczej
                    lista będzie bezużyteczna.

en: Warning:
pl: Uwaga:

en: You have digest members, but digests are turned
                    off. Those people will not receive mail.
                    Affected member(s) %(dm)r.
pl: Istnieją prenumeratorzy z włączonym trybem paczek,
                    a wyłączyłeś go globalnie. Ci ludzie nie
                    będą otrzymywać poczty.%(dm)r

en: You have regular list members but non-digestified mail is
                    turned off.  They will receive non-digestified mail until you
                    fix this problem. Affected member(s) %(rm)r.
pl: Istnieją subskrybenci z włączonym trybem normalnym,
                    a wyłączyłeś go globalnie. Ci ludzie nie
                    będą otrzymywać poczty dopóki ten problem
                    nie zostanie usunięty.%(rm)r

en: %(hostname)s mailing lists - Admin Links
pl: Listy dostępne na serwerze %(hostname)s - Administracja

en: Welcome!
pl: Witamy!

en: <p>There currently are no publicly-advertised %(mailmanlink)s
                mailing lists on %(hostname)s.
pl: <p>Nie ma obecnie żadnych publicznie dostępnych %(mailmanlink)s
                list na serwerze %(hostname)s.

en: <p>Below is the collection of publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.  Click on a list
                name to visit the configuration pages for that list.
pl: <p>Poniżej wyświetlono publicznie dostępne
                %(mailmanlink)s listy na serwerze %(hostname)s. Kliknij
                nazwę listy, aby przejść do jej konfiguracji.

en: right
pl: prawo

en: To visit the administrators configuration page for an
            unadvertised list, open a URL similar to this one, but with a '/' and
            the %(extra)slist name appended.  If you have the proper authority,
            you can also <a href="%(creatorurl)s">create a new mailing list</a>.
    
            <p>General list information can be found at
pl: Wejście w opcje konfiguracyjne listy ukrytej wymaga utworzenia URL
            podobnego do aktualnego, ale ze znakiem '/'
            i nazwą %(extra)s listy na końcu. Posiadając odpowiednie uprawnienia,
            można <a href="%(creatorurl)s">założyć nową listę</a>.
    
            <p>Ogólne dane o listach dostępne są na

en: the mailing list overview page
pl: stronie informacyjnej danej listy

en: <p>(Send questions and comments to
pl: <p>(Pytania i komentarze kieruj do

en: List
pl: Lista

en: Description
pl: Opis

en: [no description available]
pl: [brak opisu]

en: No valid variable name found.
pl: Nie znaleziono prawidłowej nazwy zmiennej.

en: %(realname)s Mailing list Configuration Help
        <br><em>%(varname)s</em> Option
pl: %(realname)s - opis konfiguracji listy
        <br>opcja <em>%(varname)s</em>

en: Mailman %(varname)s List Option Help
pl: Opis opcji Mailmana %(varname)s

en: <em><strong>Warning:</strong> changing this option here
        could cause other screens to be out-of-sync.  Be sure to reload any other
        pages that are displaying this option for this mailing list.  You can also
pl: <em><strong>Uwaga:</strong> zmiana opcji w tym miejscu
        może spowodować, że inne strony będą wyświetlać nieaktualne
        informacje. Upewnij się że inne strony zawierające tę opcję
        są przeładowane. Możesz też

en: return to the %(categoryname)s options page.
pl: powrócić do strony z opcjami %(categoryname)s.

en: %(realname)s Administration (%(label)s)
pl: %(realname)s - Administracja (%(label)s)

en: %(realname)s mailing list administration<br>%(label)s Section
pl: %(realname)s - Administracja listą <br>Sekcja %(label)s

en: Configuration Categories
pl: Kategorie konfiguracji

en: Other Administrative Activities
pl: Inne czynności administracyjne

en: Tend to pending moderator requests
pl: Sprawdź kolejkę listów wymagających moderacji

en: Go to the general list information page
pl: Przejdź do strony informacyjnej listy

en: Edit the public HTML pages and text files
pl: Edytuj publiczne strony WWW i pliki tekstowe

en: Go to list archives
pl: Przejdź do archiwum listy

en: Delete this mailing list
pl: Usuń tę listę

en:  (requires confirmation)<br>&nbsp;<br>
pl:  (wymaga potwierdzenia)<br>&nbsp;<br>

en: Logout
pl: Wyloguj się

en: Emergency moderation of all list traffic is enabled
pl: Awaryjne moderowanie wszystkich wiadomości dla tej listy zostało włączone

en: Make your changes in the following section, then submit them
            using the <em>Submit Your Changes</em> button below.
pl: Wprowadź zmiany w poniższej sekcji, a następnie zapisz je
            naciskając przycisk <em>Zatwierdź</em>.

en: Additional Member Tasks
pl: Inne zadania związane z prenumeratorami

en: <li>Set everyone's moderation bit, including
                those members not currently visible
pl: <li>Ustaw wszystkim znacznik moderowania, łącznie
                z aktualnie niewidocznymi prenumeratorami

en: Off
pl: Wyłączone

en: On
pl: Włączona

en: Set
pl: Ustaw

en: Value
pl: Wartość

en: Badly formed options entry:
     %(record)s
pl: Błędnie sformułowana opcja:
     %(record)s

en: <em>Enter the text below, or...</em><br>
pl: <em>Wprowadź tekst poniżej lub...</em><br>

en: <br><em>...specify a file to upload</em><br>
pl: <br><em>...wybierz plik z dysku lokalnego</em><br>

en: Topic %(i)d
pl: Temat %(i)d

en: Delete
pl: Usuń

en: Topic name:
pl: Temat:

en: Regexp:
pl: Wyrażenie regularne:

en: Description:
pl: Opis:

en: Add new item...
pl: Dodaj nowy wpis...

en: ...before this one.
pl: ...powyżej.

en: ...after this one.
pl: ...poniżej.

en: Spam Filter Rule %(i)d
pl: Reguła filtra anty-spamowego %(i)d

en: Spam Filter Regexp:
pl: Wyrażenie regularne filtrujące spam:

en: Defer
pl: Odłóż

en: Reject
pl: Odrzuć

en: Hold
pl: Wstrzymaj

en: Discard
pl: Zignoruj

en: Accept
pl: Zaakceptuj

en: Action:
pl: Akcja:

en: Move rule up
pl: Przesuń regułę wyżej

en: Move rule down
pl: Przesuń regułę niżej

en: <br>(Edit <b>%(varname)s</b>)
pl: <br>(Edytuj <b>%(varname)s</b>)

en: <br>(Details for <b>%(varname)s</b>)
pl: <br>(Więcej o <b>%(varname)s</b>)

en: <br><em><strong>Note:</strong>
            setting this value performs an immediate action but does not modify
            permanent state.</em>
pl: <br><em><strong>Uwaga:</strong>
            ustawienie tej wartości powoduje natychmiastową zmianę, ale
            nie wprowadza jej na stałe.</em>

en: Mass Subscriptions
pl: Hurtowe zapisywanie

en: Mass Removals
pl: Hurtowe usuwanie

en: Address Change
pl: Zmiana adresu

en: Membership List
pl: Lista prenumeratorów

en: (help)
pl: (pomoc)

en: Find member %(link)s:
pl: Znajdź prenumeratora %(link)s:

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Bad regular expression:
pl: Błędne wyrażenie regularne:

en: %(allcnt)s members total, %(membercnt)s shown
pl: %(allcnt)s prenumeratorów, wyświetlono %(membercnt)s

en: %(allcnt)s members total
pl: %(allcnt)s prenumeratorów

en: unsub
pl: usuń

en: member address<br>member name
pl: adres<br>nazwisko prenumeratora

en: mod
pl: mod.

en: hide
pl: ukryj

en: nomail<br>[reason]
pl: wył. <br>[powód]

en: not metoo
pl: bez kopii

en: ack
pl: powiadom.

en: nodupes
pl: bez duplikatu

en: digest
pl: paczka

en: plain
pl: bez MIME

en: language
pl: język

en: B
pl: Z

en: notmetoo
pl: bez kopii

en: nomail
pl: wył.

en: <b>unsub</b> -- Click on this to unsubscribe the member.
pl: <b>usuń</b> -- Kliknij, by wypisać prenumeratora.

en: <b>mod</b> -- The user's personal moderation flag.  If this is
            set, postings from them will be moderated, otherwise they will be
            approved.
pl: <b>mod.</b> -- Znacznik moderowania. Jeśli jest 
    	ustawiony, wszystkie wiadomości wysyłane z tego adresu
    	będą moderowane. W przeciwnym razie będą przesyłane na listę.

en: <b>hide</b> -- Is the member's address concealed on
            the list of subscribers?
pl: <b>ukryj</b> -- Czy adres prenumeratora na liście
            jest niewidoczny?

en: <b>nomail</b> -- Is delivery to the member disabled?  If so, an
            abbreviation will be given describing the reason for the disabled
            delivery:
                <ul><li><b>U</b> -- Delivery was disabled by the user via their
                        personal options page.
                    <li><b>A</b> -- Delivery was disabled by the list
                        administrators.
                    <li><b>B</b> -- Delivery was disabled by the system due to
                        excessive bouncing from the member's address.
                    <li><b>?</b> -- The reason for disabled delivery isn't known.
                        This is the case for all memberships which were disabled
                        in older versions of Mailman.
                </ul>
pl: <b>wył.</b> -- Czy dostarczanie wiadomości jest wyłączone? Jeśli tak, podany zostanie powód braku wiadomości:
    <ul><li><b>U</b> -- Użytkownik sam wyłączył dostarczanie wiadomości.<li><b>A</b> -- Administrator wyłączył dostarczanie wiadomości.<li><b>Z</b> -- Zbyt wiele zwrotów z adresu.<li><b>?</b> -- Przyczyna nie otrzymywania wiadomości nie jest znana. 
    </ul>

en: <b>ack</b> -- Does the member get acknowledgements of their
            posts?
pl: <b>powiadom.</b> -- Nadawca jest powiadamiany o przyjęciu przez listę
                        jego wiadomości.

en: <b>not metoo</b> -- Does the member want to avoid copies of their
            own postings?
pl: <b>bez kopii</b> -- Nadawca nie dostaje kopii listów
                       wysłanych przez siebie na listę.

en: <b>nodupes</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?
pl: <b>bez duplikatów</b> -- Nadawca nie dostaje duplikatów
    	tej samej wiadomości.

en: <b>digest</b> -- Does the member get messages in digests?
            (otherwise, individual messages)
pl: <b>paczka</b> -- Dostarczanie listów w paczkach
            (domyślnie: każdy list osobno)

en: <b>plain</b> -- If getting digests, does the member get plain
            text digests?  (otherwise, MIME)
pl: <b>bez MIME</b> -- Jeśli paczki są włączone, czy wysyłać je w formacie
            czystego tekstu?  (domyślnie: MIME)

en: <b>language</b> -- Language preferred by the user
pl: <b>język</b> -- Język preferowany przez użytkownika

en: Click here to hide the legend for this table.
pl: Kliknij tutaj, żeby ukryć legendę tabeli.

en: Click here to include the legend for this table.
pl: Kliknij tutaj, żeby obejrzeć legendę tabeli.

en: <p><em>To view more members, click on the appropriate
            range listed below:</em>
pl: <p><em>Aby zobaczyć innych subskrybentów, kliknij odpowiedni
            zakres poniżej:</em>

en: from %(start)s to %(end)s
pl: od %(start)s do %(end)s

en: Subscribe these users now or invite them?
pl: Chcesz zapisać, czy tylko zaprosić użytkowników?

en: Invite
pl: Zaproś

en: Subscribe
pl: Zapisz

en: Send welcome messages to new subscribers?
pl: Wysłać list powitalny do nowo zapisanych subskrybentów?

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: Send notifications of new subscriptions to the list owner?
pl: Wysyłać powiadomienia o nowych subskrypcjach do opiekuna listy?

en: Enter one address per line below...
pl: Wprowadź adresy, po jednym w każdej linii...

en: ...or specify a file to upload:
pl: ...albo wybierz plik z dysku lokalnego:

en: Below, enter additional text to be added to the
        top of your invitation or the subscription notification.  Include at least
        one blank line at the end...
pl: Wprowadź tekst, który zostanie dodany do zaproszenia,
    	bądź powiadomienia o prenumeracie.
    	Dodaj co najmniej jedną pustą linię na końcu...

en: Send unsubscription acknowledgement to the user?
pl: Czy wysłać użytkownikowi powiadomienie o wypisaniu?

en: Send notifications to the list owner?
pl: Czy wysyłać powiadomienie do opiekuna listy?

en: To change a list member's address, enter the
        member's current and new addresses below. Use the check boxes to send
        notice of the change to the old and/or new address(es).
pl: Aby zmienić adres subskrybenta listy,
        należy podać dotychczasowy adres oraz nowy adres subskrypcji w polach poniżej.
        Można również zaznaczyć wysłać powiadomienia o zmianie znaznaczając odpowiednie opcje.

en: Member's current address
pl: Obecny adres subskrybenta

en: Send notice
pl: Wyślij powiadomienie

en: Address to change to
pl: Nowy adres

en: Change list ownership passwords
pl: Zmień hasła dostępu do listy

en: The <em>list administrators</em> are the people who have ultimate control over
    all parameters of this mailing list.  They are able to change any list
    configuration variable available through these administration web pages.
    
    <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions; they are not
    able to change any list configuration variable, but they are allowed to tend
    to pending administration requests, including approving or rejecting held
    subscription requests, and disposing of held postings.  Of course, the
    <em>list administrators</em> can also tend to pending requests.
    
    <p>In order to split the list ownership duties into administrators and
    moderators, you must set a separate moderator password in the fields below,
    and also provide the email addresses of the list moderators in the
    <a href="%(adminurl)s/general">general options section</a>.
pl: <em>Administratorzy</em> mają
    pełną kontrolę nad wszystkimi parametrami tej listy. Mogą oni
    dokonać tego dzięki poniższym stronom administracyjnym.
    
    <p><em>Moderatorzy</em> mają bardziej ograniczone uprawnienia; nie mogą
    oni zmieniać parametrów listy, natomiast zarządzają skolejkowanymi
    zapytaniami użytkowników, np. zezwalając lub odrzucając prośby
    o zapisanie, czy też usuwając zatrzymane wiadomości. Oczywiście
    <em>administratorzy listy</em> mogą wykonywać te same czynności.
    
    <p>Aby podzielić obowiązki związane z zarządzaniem listą między
    administratorów i moderatorów, musisz wpisać poniżej dodatkowe hasło
    dla moderatorów a także wprowadzić ich adresy e-mail w 
    <a href="%(adminurl)s/general">opcjach ogólnych</a>.

en: Enter new administrator password:
pl: Wprowadź nowe hasło administratora:

en: Confirm administrator password:
pl: Potwierdź hasło administratora

en: Enter new moderator password:
pl: Wprowadź nowe hasło moderatora:

en: Confirm moderator password:
pl: Potwierdź hasło moderatora:

en: In addition to the above passwords you may specify a password for
    pre-approving posts to the list. Either of the above two passwords can
    be used in an Approved: header or first body line pseudo-header to
    pre-approve a post that would otherwise be held for moderation. In
    addition, the password below, if set, can be used for that purpose and
    no other.
pl: Oprócz powyższych haseł, możesz określić hasło dla wstępnego
    zatwierdzania wiadomości na liście. Dowolne z tych dwóch haseł może
    zostać wykorzystane w nagłówku "Approved:" lub pierwszym wierszu wiadomości,
    aby wstępnie zatwierdzić wiadomość, która w innym wypadku,
    zostałaby zatrzymana do moderacji. Hasło poniżej, jeśli ustawione, może
    być wykorzystywane wyłącznie w tym celu i żadnym innym.

en: Enter new poster password:
pl: Wprowadź nowe hasło wstępnego zatwierdzania:

en: Confirm poster password:
pl: Potwierdź hasło wstępnego zatwierdzania:

en: Submit Your Changes
pl: Zatwierdź

en: Moderator passwords did not match
pl: Podane hasła moderatora nie są identyczne

en: Poster passwords did not match
pl: Podane hasła wstępnego zatwierdzania nie są identyczne

en: Administrator passwords did not match
pl: Podane hasła administratora nie są identyczne

en: Already a member
pl: Już jest zapisany

en: &lt;blank line&gt;
pl: &lt;pusta linia&gt;

en: Bad/Invalid email address
pl: Nieprawidłowy adres e-mail

en: Hostile address (illegal characters)
pl: Nieprawidłowy adres (niedopuszczalne znaki)

en: Banned address (matched %(pattern)s)
pl: Adres na czarnej liście (pasuje do %(pattern)s)

en: Successfully invited:
pl: Pomyślnie zaproszono:

en: Successfully subscribed:
pl: Pomyślnie zapisano:

en: Error inviting:
pl: Błędy przy zapraszaniu:

en: Error subscribing:
pl: Błędy przy zapisywaniu:

en: Successfully Unsubscribed:
pl: Pomyślnie wypisano:

en: Cannot unsubscribe non-members:
pl: Nie można wypisać osób nie zapisanych:

en: You must provide both current and new addresses.
pl: Konieczne jest podanie zarówno obecnego jak i nowego adresu.

en: Current and new addresses must be different.
pl: Obecny adres i nowy muszą się różnić.

en: %(schange_to)s is already a list member.
pl: Adres "%(schange_to)s" jest już na liście subskrybentów

en: %(schange_to)s is not a valid email address.
pl: "%(schange_to)s" nie jest prawidłowym adresem e-mail.

en: %(schange_from)s is not a member
pl: Adres "%(schange_from)s" nie znajduje się na liście subskrybentów

en: %(schange_to)s is already a member
pl: Adres "%(schange_to)s" jest już na liście subskrybentów

en: %(schange_to)s matches banned pattern %(spat)s
pl: "%(schange_to)s" pasuje do zabronionego wzoru "%(spat)s"

en: Address %(schange_from)s changed to %(schange_to)s
pl: Adres "%(schange_from)s" został zmieniony na "%(schange_to)s"

en: The member address %(change_from)s on the
    %(list_name)s list has been changed to %(change_to)s.
pl: Adres "%(change_from)s" subskrybenta listy %(list_name)s
    został zmieniony na "%(change_to)s".

en: %(list_name)s address change notice.
pl: Powiadamianie o zmianie adresu listy %(list_name)s.

en: Notification sent to %(schange_from)s.
pl: Powiadamianie wysłane na adres "%(schange_from)s".

en: Notification sent to %(schange_to)s.
pl: Powiadomienie wystłane na adres "%(schange_to)s".

en: Bad moderation flag value
pl: Błędny znacznik moderowania

en: Not subscribed
pl: Nie zapisano

en: Ignoring changes to deleted member: %(user)s
pl: Nie znaleziono prenumeratora: %(user)s.

en: Successfully Removed:
pl: Pomyślnie usunięto:

en: Error Unsubscribing:
pl: Błędy przy wypisywaniu:

en: %(realname)s Administrative Database
pl: %(realname)s - baza administracyjna

en: %(realname)s Administrative Database Results
pl: %(realname)s - baza administracyjna - wyniki

en: There are no pending requests.
pl: Brak skolejkowanych zadań.

en: Click here to reload this page.
pl: Kliknij tutaj, żeby odświeżyć tę stronę.

en: Detailed instructions for the administrative database
pl: Szczegółowe instrukcje odnośnie bazy administracyjnej

en: Administrative requests for mailing list:
pl: Zadania administracyjne dla listy:

en: Submit All Data
pl: Zatwierdź dane

en: Discard all messages marked <em>Defer</em>
pl: Zignoruj wszystkie wiadomości oznaczone jako <em>Odłóż</em>

en: all of %(esender)s's held messages.
pl: wszystkie wstrzymane wiadomości od %(esender)s.

en: a single held message.
pl: jedna wstrzymana wiadomość.

en: all held messages.
pl: wszystkie wstrzymane wiadomości.

en: Mailman Administrative Database Error
pl: Mailman - baza administracyjna - błąd

en: list of available mailing lists.
pl: spis dostępnych list.

en: You must specify a list name.  Here is the %(link)s
pl: Musisz wybrać jedną z wymienionych list: %(link)s

en: Subscription Requests
pl: Prośby o zapisanie

en: Address/name/time
pl: Adres/nazwisko użytkownika/czas

en: Your decision
pl: Twoja decyzja

en: Reason for refusal
pl: Powód odmowy

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Permanently ban from this list
pl: Całkowite zablokowanie na tej liście

en: User address/name
pl: Adres/nazwisko użytkownika

en: Unsubscription Requests
pl: Prośby o wypisanie

en: Held Messages
pl: wszystkie wstrzymane wiadomości.

en: Show this list grouped/sorted by
pl: Wyświetl listę pogrupowaną/posortowaną według

en: sender/sender
pl: wysyłający/wysyłający

en: sender/time
pl: wysyłający/czas

en: ungrouped/time
pl: niepogrupowana/czas

en: From:
pl: Od:

en: Action to take on all these held messages:
pl: Co zrobić z tymi wszystkimi wiadomościami:

en: Preserve messages for the site administrator
pl: Zachowaj list dla administratora serwera

en: Forward messages (individually) to:
pl: Prześlij wiadomości (pojedynczo) do:

en: Clear this member's <em>moderate</em> flag
pl: Wyczyść <em>znacznik moderacji</em> dla tego adresu

en: <em>The sender is now a member of this list</em>
pl: <em>Nadawca jest teraz prenumeratorem tej listy</em>

en: Add <b>%(esender)s</b> to one of these sender filters:
pl: Dodaj <b>%(esender)s</b> do filtra nadawców

en: Accepts
pl: Zaakceptuj

en: Discards
pl: Zignoruj

en: Holds
pl: Wstrzymaj

en: Rejects
pl: Odmów

en: Ban <b>%(esender)s</b> from ever subscribing to this
                        mailing list
pl: Zablokowanie możliwości zapisania się z adresu <b>%(esender)s</b>

en: Click on the message number to view the individual
                message, or you can
pl: Kliknij na numerze wiadomości, żeby ją zobaczyć. Możesz też

en: view all messages from %(esender)s
pl: zobaczyć wszystkie wiadomości od %(esender)s

en: Subject:
pl: Temat:

en:  bytes
pl:  bajtów

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: not available
pl: nie znany

en: Reason:
pl: Powód:

en: Received:
pl: Otrzymane:

en: Posting Held for Approval
pl: Wiadomość zatrzymana do akceptacji

en:  (%(count)d of %(total)d)
pl:  (%(count)d z %(total)d)

en: <em>Message with id #%(id)d was lost.
pl: <em>List z identyfikatorem #%(id)d zaginął.

en: <em>Message with id #%(id)d is corrupted.
pl: <em>List z identyfikatorem #%(id)d jest uszkodzony.

en: Preserve message for site administrator
pl: Zachowaj list dla administratora serwera

en: Additionally, forward this message to:
pl: Dodatkowo prześlij kopię listu do:

en: [No explanation given]
pl: [Nie podano wyjaśnienia]

en: If you reject this post,<br>please explain (optional):
pl: Jeśli odrzucasz ten list,<br>podaj wyjaśnienie (opcjonalnie):

en: Message Headers:
pl: Nagłówki listu:

en: Message Excerpt:
pl: Wycinek z treści listu:

en: Database Updated...
pl: Baza danych zaktualizowana...

en:  is already a member
pl:  jest już prenumeratorem

en: %(addr)s is banned (matched: %(patt)s)
pl: Adres %(addr)s jest zablokowany (pasuje do: %(patt)s)

en: Confirmation string was empty.
pl: Kod potwierdzający był pusty.

en: <b>Invalid confirmation string:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Note that confirmation strings expire approximately
        %(days)s days after the initial request.  They also expire if the
        request has already been handled in some way.  If your confirmation
        has expired, please try to re-submit your request.
        Otherwise, <a href="%(confirmurl)s">re-enter</a> your confirmation
        string.
pl: <b>Nieprawidłowy kod potwierdzenia:</b>
        %(safecookie)s.
    
    <p>Ważność kodów potwierdzenia wygasa około %(days)s dni po prośbie o zapisanie.
       Ważność wygasa również w przypadku, gdy prośba została w jakiś sposób obsłużona.
       Jeśli ważność kodu wygasła, spróbuj ponownie przesłać prośbę o zapisanie.
       W innym wypadku, <a href="%(confirmurl)s">wprowadź ponownie</a> kod potwierdzenia.

en: The address requesting unsubscription is not
                    a member of the mailing list.  Perhaps you have already been
                    unsubscribed, e.g. by the list administrator?
pl: Podany adres nie jest zapisany na
                    tę listę. Być może został już wcześniej wypisany,
                     n.p. przez opiekuna listy ?

en: The address requesting to be changed has
                        been subsequently unsubscribed.  This request has been
                        cancelled.
pl: Zmieniany adres został w międzyczasie 
                        usunięty. Bieżące operacja została anulowana.

en: System error, bad content: %(content)s
pl: Błąd systemu, niepoprawne: %(content)s

en: Bad confirmation string
pl: Nieprawidłowy kod potwierdzający

en: Enter confirmation cookie
pl: Wprowadź kod potwierdzający

en: Please enter the confirmation string
        (i.e. <em>cookie</em>) that you received in your email message, in the box
        below.  Then hit the <em>Submit</em> button to proceed to the next
        confirmation step.
pl: Wprowadź kod potwierdzający,
        który otrzymałeś w e-mailu w polu poniżej.
        Następnie naciśnij przycisk <em>OK</em>, aby
        przejść do następnego kroku potwierdzenia.

en: Confirmation string:
pl: Kod potwierdzający:

en: Submit
pl: OK

en: Confirm subscription request
pl: Potwierdź subskrypcję

en: Your confirmation is required in order to complete the
        subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.  Your
        subscription settings are shown below; make any necessary changes and hit
        <em>Subscribe</em> to complete the confirmation process.  Once you've
        confirmed your subscription request, you will be shown your account
        options page which you can use to further customize your membership
        options.
    
        <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription is
        confirmed.  You can change it by visiting your personal options page.
    
        <p>Or hit <em>Cancel my subscription request</em> if you no longer want to
        subscribe to this list.
pl: Aby zapisać się na listę
     <em>%(listname)s</em>, wymagane jest potwierdzenie. 
     Poniżej wyświetlono wybrane przez Ciebie opcje;
     możesz je zmienić, po czym nacisnąć <em>Zapisz</em>.
     Wyświetlona zostanie strona, 
     na której będziesz mógł ustawić szczegółowe opcje
     subskrypcji.
     <p>Uwaga! Hasło zostanie przesłane emailem, jak tylko potwierdzisz subskrypcję.    Hasło można zmienić na stronie ustawień subskrypcji.
    
    <p>Jeśli nie chcesz się zapisać, naciśnij <em>Anuluj</em>.

en: Your confirmation is required in order to continue with
            the subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.
            Your subscription settings are shown below; make any necessary changes
            and hit <em>Subscribe to list ...</em> to complete the confirmation
            process.  Once you've confirmed your subscription request, the
            moderator must approve or reject your membership request.  You will
            receive notice of their decision.
    
            <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription
            is confirmed.  You can change it by visiting your personal options
            page.
    
            <p>Or, if you've changed your mind and do not want to subscribe to
            this mailing list, you can hit <em>Cancel my subscription
            request</em>.
pl: Aby zapisać się na listę
     <em>%(listname)s</em>, wymagane jest potwierdzenie. 
     Poniżej wyświetlono wybrane przez Ciebie opcje; możesz je zmienić, po czym naciśnij <em>Zapisz</em>.
        Moderator listy
        zaaprobuje lub odrzuci Twoją prośbę. Otrzymasz informację o jego
        decyzji.
     <p>Uwaga! Hasło zostanie przesłane emailem, jak tylko potwierdzisz subskrypcję.    Hasło można zmienić na stronie ustawień subskrypcji.
    
        <p>Naciśnij <em>Anuluj</em>, aby zrezygnować
        z zapisania się.

en: Your email address:
pl: Adres email:

en: Your real name:
pl: Nazwisko i imię:

en: Receive digests?
pl: Grupować listy w paczki?

en: Preferred language:
pl: Preferowany język:

en: Subscribe to list %(listname)s
pl: Zapisz się na listę %(listname)s

en: Cancel my subscription request
pl: Anuluj żądanie subskrypcji

en: You have canceled your subscription request.
pl: Prośba o zapisanie została anulowana.

en: Awaiting moderator approval
pl: Oczekiwanie na zgodę administratora

en:             You have successfully confirmed your subscription request to the
                mailing list %(listname)s, however final approval is required from
                the list moderator before you will be subscribed.  Your request
                has been forwarded to the list moderator, and you will be notified
                of the moderator's decision.
pl:             Otrzymaliśmy potwierdzenie zapisania się na listę %(listname)s. 
                Jednak niezbędne jest jeszcze zatwierdzenie
                decyzji przez moderatora listy. 
                Zostaniesz poinformowany o jego decyzji.

en: Invalid confirmation string.  It is
                possible that you are attempting to confirm a request for an
                address that has already been unsubscribed.
pl: Nieprawidłowy kod potwierdzający. Istnieje możliwość, że próbujesz
                potwierdzić decyzję dla adresu, który już został
                wcześniej wypisany.

en: You are already a member of this mailing list!
pl: Jesteś już zapisany na tę listę!

en: You are currently banned from subscribing to
                this list.  If you think this restriction is erroneous, please
                contact the list owners at %(owneraddr)s.
pl: Brak możliwości zapisania się na tę listę.
            Skontaktuj się z opiekunem listy - %(owneraddr)s.

en:             You were not invited to this mailing list.  The invitation has
                been discarded, and both list administrators have been
                alerted.
pl:             Nie zostałeś zaproszony do subskrypcji tej listy. Zaproszenie 
                zostało anulowane, a opiekunowie obu list zostali 
                powiadomieni o incydencie.

en: Subscription request confirmed
pl: Prośba o subskrypcję potwierdzona

en:             You have successfully confirmed your subscription request for
                "%(addr)s" to the %(listname)s mailing list.  A separate
                confirmation message will be sent to your email address, along
                with your password, and other useful information and links.
    
                <p>You can now
                <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership login
                page</a>.
pl:             Twój adres "%(addr)s" został dopisany do listy
                %(listname)s. Wkrótce otrzymasz list potwierdzający
                zawierający hasło oraz inne użyteczne informacje i linki.
    
                <p>Możesz teraz
                <a href="%(optionsurl)s">przejść na stronę logowania
                dla subskrybentów</a>.

en: You have canceled your unsubscription request.
pl: Prośba o wypisanie została anulowana.

en: Unsubscription request confirmed
pl: Potwierdzono wypisanie z listy

en:             You have successfully unsubscribed from the %(listname)s mailing
                list.  You can now <a href="%(listinfourl)s">visit the list's main
                information page</a>.
pl:             Zostałeś wypisany z listy %(listname)s.
                Możesz teraz <a href="%(listinfourl)s">odwiedzić stronę
                informacyjną listy</a>.

en: Confirm unsubscription request
pl: Zaakceptuj prośbę o wypisanie

en: <em>Not available</em>
pl: <em>Niedostępny</em>

en: Your confirmation is required in order to complete the
        unsubscription request from the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Email address:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Unsubscribe</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this unsubscription
        request.
pl: Potwierdź wypisanie się
        z listy <em>%(listname)s</em>.
        Twoje dane
    
        <ul><li><b>Imię i nazwisko:</b> %(fullname)s
            <li><b>Adres e-mail:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Naciśnij przycisk <em>Wypisz</em>, aby potwierdzić wypisanie się.
    
        <p>Naciśnij przycisk <em>Anuluj</em>, aby nie wypisywać się z tej listy.

en: Unsubscribe
pl: Wypisz

en: Cancel and discard
pl: Anuluj

en: You have canceled your change of address request.
pl: Anulowałeś prośbę o zmianę adresu.

en: %(newaddr)s is banned from subscribing to the
                %(realname)s list.  If you think this restriction is erroneous,
                please contact the list owners at %(owneraddr)s.
pl: Adres email %(newaddr)s jest na liście adresów o zabronionym
            dostępie do listy %(realname)s. Jeśli uważasz, że doszło tego przez pomyłkę,
            skontaktuj się z opiekunem listy - %(owneraddr)s.

en: %(newaddr)s is already a member of
                the %(realname)s list.  It is possible that you are attempting
                to confirm a request for an address that has already been
                subscribed.
pl: Adres email %(newaddr)s jest już zapisany na listę %(realname)s.
                Być może próbujesz potwierdzić subskrypcję dla adresu, który już został
                wcześniej zapisany.

en: Change of address request confirmed
pl: Prośba o zmianę adresu potwierdzona

en:             You have successfully changed your address on the %(listname)s
                mailing list from <b>%(oldaddr)s</b> to <b>%(newaddr)s</b>.  You
                can now <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership
                login page</a>.
pl:             Zmieniłeś adres, z którego korzystasz na liście %(listname)s
                z <b>%(oldaddr)s</b> na <b>%(newaddr)s</b>. Możesz
                teraz <a href="%(optionsurl)s">przejść na stronę
                logowania dla subskrybentów</a>.

en: Confirm change of address request
pl: Potwierdź żądanie zmiany adresu

en: globally
pl: globalnej

en: Your confirmation is required in order to complete the
        change of address request for the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Old email address:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        and you have requested to %(globallys)s change your email address to
    
        <ul><li><b>New email address:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Change address</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this change of address
        request.
pl: Potwierdź zmianę adresu na liście 
        <em>%(listname)s</em>.  Aktualnie jesteś zapisany jako
    
        <ul><li><b>Imię i nazwisko:</b> %(fullname)s
            <li><b>Dotychczasowy adres e-mail:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        i zgłosiłeś żądanie %(globallys)s zmiany adresu na
    
        <ul><li><b>Nowy adres e-mail:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Naciśnij przycisk <em>Zmień adres</em>, aby potwierdzić
        zmianę.
    
        <p>Kliknij <em>Anuluj</em>, jeśli nie chcesz
        zmieniać adresu, na który otrzymujesz wiadomości.

en: Change address
pl: Zmień adres

en: Continue awaiting approval
pl: Oczekiwanie na reakcję moderatora

en: Okay, the list moderator will still have the
        opportunity to approve or reject this message.
pl: W porządku, moderator listy będzie nadal miał możliwość
        zatwierdzenia bądź odrzucenia tego listu.

en: Sender discarded message via web.
pl: Wysyłający anulował list poprzez stronę WWW

en: The held message with the Subject:
                header <em>%(subject)s</em> could not be found.  The most likely
                reason for this is that the list moderator has already approved or
                rejected the message.  You were not able to cancel it in
                time.
pl: Zatrzymany list o temacie:
                <em>%(subject)s</em> nie został znaleziony.  Najprawdopodobniej
                moderator listy już zatwierdził bądź odrzucił tę wiadomość.
                Nie będziesz więc mógł jej anulować.

en: Posted message canceled
pl: Wiadomość anulowana

en:             You have successfully canceled the posting of your message with
                the Subject: header <em>%(subject)s</em> to the mailing list
                %(listname)s.
pl:             Wiadomość o temacie:
                <em>%(subject)s</em> wysłana na listę
                %(listname)s została anulowana.

en: Cancel held message posting
pl: Anuluj wstrzymany list

en: The held message you were referred to has
            already been handled by the list administrator.
pl: Wstrzymana wiadomość, do której się odwołujesz
            została już oceniona przez opiekuna listy.

en: Your confirmation is required in order to cancel the
        posting of your message to the mailing list <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Sender:</b> %(sender)s
            <li><b>Subject:</b> %(subject)s
            <li><b>Reason:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Cancel posting</em> button to discard the posting.
    
        <p>Or hit the <em>Continue awaiting approval</em> button to continue to
        allow the list moderator to approve or reject the message.
pl: Wymagane jest potwierdzenie anulowania wysyłki wiadomości
        na listę <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Wysyłający:</b> %(sender)s
            <li><b>Temat:</b> %(subject)s
            <li><b>Powód:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Kliknij przycisk <em>Anuluj wysyłanie</em>.
    
        <p>Alternatywnie możesz kliknąć przycisk <em>Oczekuj na
        zatwierdzenie</em>, aby umożliwić moderatorowi listy zatwierdzenie
        lub odrzucenie wiadomości.

en: Cancel posting
pl: Anuluj wysyłanie

en: You have canceled the re-enabling of your membership.  If
        we continue to receive bounces from your address, it could be deleted from
        this mailing list.
pl: Anulowałeś prośbę o uaktywnienie subskrypcji.  Jeżeli 
        nadal będziemy dostawać zwroty z tego adresu, może on zostać 
        usunięty z tej listy.

en: Membership re-enabled.
pl: Prenumerata ponownie aktywna

en:             You have successfully re-enabled your membership in the
                %(listname)s mailing list.  You can now <a
                href="%(optionsurl)s">visit your member options page</a>.
pl:             Dziękujemy za uaktywnienie subskrypcji listy %(listname)s.
                Możesz teraz <a href="%(optionsurl)s">odwiedzić stronę
                stronę z opcjami subskrypcji</a>.

en: Re-enable mailing list membership
pl: Wznowienie subskrypcji

en: We're sorry, but you have already been unsubscribed
            from this mailing list.  To re-subscribe, please visit the
            <a href="%(listinfourl)s">list information page</a>.
pl:             Przepraszam, ale zostałeś już wypisany z tej listy.
                Przejdź na <a href="%(listinfourl)s">  stronę informacyjną listy</a>, aby ponownie się zapisać.

en: <em>not available</em>
pl: <em>niedostępne</em>

en: Your membership in the %(realname)s mailing list is
        currently disabled due to excessive bounces.  Your confirmation is
        required in order to re-enable delivery to your address.  We have the
        following information on file:
    
        <ul><li><b>Member address:</b> %(member)s
            <li><b>Member name:</b> %(username)s
            <li><b>Last bounce received on:</b> %(date)s
            <li><b>Approximate number of days before you are permanently removed
                   from this list:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Re-enable membership</em> button to resume receiving postings
        from the mailing list.  Or hit the <em>Cancel</em> button to defer
        re-enabling your membership.
pl: subskrypcja listy %(realname)s została zablokowana z 
    powodu zbyt wielu zwrotów z Twojego adresu. Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości, 
    konieczne jest ponowne uaktywnienie prenumeraty.
    Stan prenumeraty:
    
        <ul><li><b>Adres:</b> %(member)s
            <li><b>Imię i Nazwisko:</b> %(username)s
            <li><b>Data ostatniego zwrotu:</b> %(date)s
            <li><b>Przybliżona ilość dni, po której subskrypcja zostanie 
                     całkowicie usunięta:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Naciśnij przycisk <em>Wznów subskrypcję</em>, żeby wznowić dostarczanie 
    wiadomości z tej listy. Kliknięcie przycisku <em>Anuluj</em> oznacza 
    odłożenie decyzji na później.

en: Re-enable membership
pl: Ponowne uaktywnienie subskrypcji

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Bad URL specification
pl: Zły adres URL

en: Return to the
pl: Powrót do

en: general list overview
pl: głównej strony informacyjnej listy

en: <br>Return to the
pl: <br>Powrót do

en: administrative list overview
pl: strony administracyjnej listy

en: List name must not include "@": %(safelistname)s
pl: Nazwa listy nie może zawierać znaku "@": %(safelistname)s

en: List already exists: %(safelistname)s
pl: Taka lista już istnieje: %(safelistname)s

en: You forgot to enter the list name
pl: Zapomniałeś podać nazwę listy

en: You forgot to specify the list owner
pl: Zapomniałeś podać administratora listy

en: Leave the initial password (and confirmation) fields
                    blank if you want Mailman to autogenerate the list
                    passwords.
pl: Pozostaw pola z początkowym hasłem puste, aby pozwolić Mailmanowi
                    na wygenerowanie haseł.

en: Initial list passwords do not match
pl: Wpisane hasła różnią się od siebie

en: The list password cannot be empty<!-- ignore -->
pl: Hasło listy nie może być puste<!-- ignore -->

en: You are not authorized to create new mailing lists
pl: Nie masz uprawnień do tworzenia nowych list

en: Unknown virtual host: %(safehostname)s
pl: Nieznany host wirtualny: %(safehostname)s

en: Bad owner email address: %(s)s
pl: Niepoprawny adres administratora listy: %(s)s

en: List already exists: %(listname)s
pl: Lista %(listname)s już istnieje.

en: Illegal list name: %(s)s
pl: Niedozwolona nazwa listy: %(s)s

en: Some unknown error occurred while creating the list.
                    Please contact the site administrator for assistance.
pl: Wystąpił nieznany błąd w trakcie tworzenia listy.
                    Skontaktuj się z administratorem serwera.

en: Your new mailing list: %(listname)s
pl: Twoja nowa lista: %(listname)s

en: Mailing list creation results
pl: Raport z tworzenia listy

en: You have successfully created the mailing list
        <b>%(listname)s</b> and notification has been sent to the list owner
        <b>%(owner)s</b>.  You can now:
pl: Lista <b>%(listname)s</b> została założona,
        a powiadomienie wysłane do opiekuna listy:
        <b>%(owner)s</b>.  Możesz teraz:

en: Visit the list's info page
pl: Odwiedzić stronę informacyjną listy

en: Visit the list's admin page
pl: Odwiedzić stronę administracyjną listy

en: Create another list
pl: Utworzyć nową listę

en: Create a %(hostname)s Mailing List
pl: Utwórz listę na serwerze %(hostname)s

en: Error:
pl: Błąd:

en: You can create a new mailing list by entering the
        relevant information into the form below.  The name of the mailing list
        will be used as the primary address for posting messages to the list, so
        it should be lowercased.  You will not be able to change this once the
        list is created.
    
        <p>You also need to enter the email address of the initial list owner.
        Once the list is created, the list owner will be given notification, along
        with the initial list password.  The list owner will then be able to
        modify the password and add or remove additional list owners.
    
        <p>If you want Mailman to automatically generate the initial list admin
        password, click on `Yes' in the autogenerate field below, and leave the
        initial list password fields empty.
    
        <p>You must have the proper authorization to create new mailing lists.
        Each site should have a <em>list creator's</em> password, which you can
        enter in the field at the bottom.  Note that the site administrator's
        password can also be used for authentication.
pl: Możesz utworzyć nową listę wpisując niezbędne informacje
        w poniższym formularzu. Nazwa listy będzie występowała
        w adresie e-mail służącym do wysyłania wiadomości, więc jej nazwa powinna być
        wpisana małymi literami. Zmiana tej nazwy po założeniu listy jest
        niemożliwa.
    
        <p>Musisz podać też adres administratora listy.
        Po jej założeniu, administrator otrzyma potwierdzający email wraz
        z początkowym hasłem. Administrator listy będzie mógł je zmienić,
        a także dodawać i usuwać dodatkowych administratorów.
    
        <p>Jeśli chcesz aby Mailman wygenerował hasło automatycznie
        kliknij &quot;Tak&quot; w odpowiednim polu poniżej i pozostaw
        pola na hasło puste.
    
        <p>Musisz mieć odpowiednie uprawnienia aby założyć nową listę.
        Każdy serwer powinien mieć hasło <em>osoby uprawnionej do tworzenia nowych list</em>,
        które wprowadza się w polu na dole strony. Można też użyć
        hasła administratora serwera.

en: List Identity
pl: Dane listy

en: Name of list:
pl: Nazwa listy:

en: Initial list owner address:
pl: Adres administratora listy:

en: Auto-generate initial list password?
pl: Wygenerować automatycznie hasło listy?

en: Initial list password:
pl: Początkowe hasło listy:

en: Confirm initial password:
pl: Potwierdź hasło:

en: List Characteristics
pl: Dodatkowe ustawienia listy

en: Should new members be quarantined before they
        are allowed to post unmoderated to this list?  Answer <em>Yes</em> to hold
        new member postings for moderator approval by default.
pl: Czy wstrzymywać do moderowania wiadomości od nowo zapisanych osób? Odpowiedź <em>Tak</em> oznacza, że domyślnie wiadomości od wszystkich nowych subskrybentów będą moderowane.

en: Initial list of supported languages.  <p>Note that if you do not
            select at least one initial language, the list will use the server
            default language of %(deflang)s
pl: Lista obsługiwanych języków. <p>Uwaga: jeśli nie zostanie wybrany
            żaden język, domyślnie ustawiony zostanie język 
            %(deflang)s

en: Send "list created" email to list owner?
pl: Wysłać e-mail o założeniu listy do administratora?

en: List creator's (authentication) password:
pl: Hasło osoby uprawnionej do tworzenia nowych list:

en: Create List
pl: Utwórz listę

en: Clear Form
pl: Wyczyść formularz

en: General list information page
pl: Główna strona informacyjna listy

en: Subscribe results page
pl: Strona z potwierdzeniem prenumeraty

en: User specific options page
pl: Strona opcji dla użytkowników

en: Welcome email text file
pl: Tekst maila powitalnego

en: Digest masthead
pl: Nagłówek paczki

en: List name is required.
pl: Nazwa listy jest niezbędna.

en: %(realname)s -- Edit html for %(template_info)s
pl: %(realname)s -- Edytuj strony HTML dla szablonu %(template_info)s

en: Edit HTML : Error
pl: Edycja HTML : Błąd

en: %(safetemplatename)s: Invalid template
pl: %(safetemplatename)s: Nieprawidłowy szablon

en: %(realname)s -- HTML Page Editing
pl: %(realname)s -- Edycja stron HTML

en: Select page to edit:
pl: Wybierz stronę do edycji:

en: View or edit the list configuration information.
pl: Pokaż lub edytuj konfigurację listy.

en: When you are done making changes...
pl: Po dokonaniu zmian...

en: Submit Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Can't have empty html page.
pl: Nie można ustawić pustej strony HTML.

en: HTML Unchanged.
pl: Strona HTML niezmieniona.

en: The page you saved contains suspicious HTML that could
    potentially expose your users to cross-site scripting attacks.  This change
    has therefore been rejected.  If you still want to make these changes, you
    must have shell access to your Mailman server.
pl: Zapisana strona zawiera podejrzany kod HTML, który może zostać wykorzystany
     do ataków typu <em>cross-site scripting</em>.
    Z tego powodu zmiany zostały odrzucone. Aby je wprowadzić, konieczny bedzie
    bezpośredni dostęp do serwera, na którym zainstalowany jest Mailman.

en: See
pl: Zobacz

en: Page Unchanged.
pl: Strona nie została zmieniona.

en: HTML successfully updated.
pl: Strona HTML została zaktualizowana.

en: %(hostname)s Mailing Lists
pl: Listy dostępne na serwerze %(hostname)s

en: <p>There currently are no publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.
pl: <p>Nie ma obecnie żadnych, publicznie dostępnych %(mailmanlink)s
                list na serwerze %(hostname)s.

en: <p>Below is a listing of all the public mailing lists on
                %(hostname)s.  Click on a list name to get more information about
                the list, or to subscribe, unsubscribe, and change the preferences
                on your subscription.
pl: <p>Poniżej znajdziesz wykaz
                list dostępnych na serwerze %(hostname)s. Kliknij
                nazwę listy, aby zapisać się na listę
                zmienić ustawienia subskrypcji,
                lub wypisać się.

en: right
pl: prawo

en:  To visit the general information page for an unadvertised list,
            open a URL similar to this one, but with a '/' and the %(adj)s
            list name appended.
            <p>List administrators, you can visit
pl:  Wejście do opcji konfiguracyjnych listy ukrytej wymaga otworzenia URL
            podobnego do aktualnego, ale ze znakiem '/'
            i nazwą %(adj)s listy na końcu.
            <p>Opiekunowie list mogą przejść na

en: the list admin overview page
pl: główną stronę administracyjną

en:  to find the management interface for your list.
             <p>If you are having trouble using the lists, please contact
pl: .
             <p>Pytania i komentarze kieruj do

en: Edit Options
pl: Edytuj opcje

en: View this page in
pl: Przełącz język na

en: CGI script error
pl: Błąd skryptu CGI

en: Invalid request method: %(method)s
pl: Nieprawidłowa metoda żądania: %(method)s

en: No address given
pl: Nie podano adresu

en: Illegal Email Address: %(safeuser)s
pl: Nieprawidłowy adres: %(safeuser)s

en: No such member: %(safeuser)s.
pl: Nie znaleziono prenumeratora: %(safeuser)s.

en: If you are a list member, a confirmation email has been sent.
pl: Wiadomość potwierdzająca została wysłana (jeśli należysz do subskrybentów listy).

en: If you are a list member, your unsubscription request has been
                 forwarded to the list administrator for approval.
pl: Prośba o wypisanie z listy została skierowana do administratora listy w celu zatwierdzenia (jeśli należysz do subskrybentów listy).

en: If you are a list member,
                your password has been emailed to you.
pl: Hasło zostało wysłane (jeśli należysz do subskrybentów listy).

en: Authentication failed.
pl: Błąd uwierzytelnienia.

en: A reminder of your password has been emailed to you.
pl: Email z przypomnieniem hasła został wysłany.

en: The list administrator may not view the other
                subscriptions for this user.
pl: Administrator listy nie może zobaczyć innych subskrypcji tego użytkownika.

en: Note:
pl: Uwaga:

en: List subscriptions for %(safeuser)s on %(hostname)s
pl: Listy zaprenumerowane przez użytkownika %(safeuser)s na serwerze %(hostname)s

en: Click on a link to visit your options page for the
            requested mailing list.
pl: Kliknij odnośnik, aby przejść na stronę z opcjami dla wybranej
            listy.

en: The list administrator may not change the names
                or addresses for this user's other subscriptions.  However, the
                subscription for this mailing list has been changed.
pl: Administrator listy nie może zmienić nazwy i adresu innych subskrypcji użytkownika. 
    Jednakże, ustawienia subskrypcji tej listy zostały zmienione.

en: Addresses did not match!
pl: Adresy nie są identyczne!

en: You are already using that email address
pl: Ten adres jest już na liście

en: The new address you requested %(newaddr)s is already a member of the
    %(listname)s mailing list, however you have also requested a global change of
    address.  Upon confirmation, any other mailing list containing the address
    %(safeuser)s will be changed.
pl: Podany adres %(newaddr)s jest już zapisany na listę %(listname)s. Włączona jest globalna zmiana adresów, a więc po potwierdzeniu adres %(safeuser)s występujący 
    we wszystkich innych listach zostanie zmieniony.

en: The new address is already a member: %(newaddr)s
pl: %(newaddr)s jest już zapisany na listę.

en: Addresses may not be blank
pl: Pole adresu nie może być puste

en: A confirmation message has been sent to %(newaddr)s.
pl: Potwierdzenie zostało wysłane do %(newaddr)s

en: Bad email address provided
pl: Wprowadziłeś błędny adres

en: Illegal email address provided
pl: Nieprawidłowy adres

en: %(newaddr)s is already a member of the list.
pl: %(newaddr)s jest już zapisany na listę.

en: %(newaddr)s is banned from this list.  If you
                          think this restriction is erroneous, please contact
                          the list owners at %(owneraddr)s.
pl: Adres %(newaddr)s jest na czarnej liście. Jeżeli uważasz, że 
    doszło do tego przez pomyłkę, skontaktuj się z opiekunem listy 
     - %(owneraddr)s.

en: Member name successfully changed.
pl: Imię i nazwisko prenumeratora zmienione.

en: The list administrator may not change the
                        password for a user.
pl: Administrator listy nie ma możliwości 
    zmiany hasła użytkownika.

en: Passwords may not be blank
pl: Hasła nie mogą być puste

en: Passwords did not match!
pl: Hasła nie były identyczne!

en: The list administrator may not change the
                password for this user's other subscriptions.  However, the
                password for this mailing list has been changed.
pl: Administrator listy nie może zmienić hasła zabezpieczającego
                inne subskrypcje użytkownika. Hasło dla bieżącej listy
                zostało zmienione.

en: Password successfully changed.
pl: Hasło zmienione.

en: You must confirm your unsubscription request by turning
                    on the checkbox below the <em>Unsubscribe</em> button.  You
                    have not been unsubscribed!
pl: Musisz potwierdzić prośbę o wypisanie poprzez zaznaczenie opcji
                    <em>Wypisz</em> poniżej. Nie zostałeś wypisany!

en: Unsubscription results
pl: Raport z wypisywania

en: Your unsubscription request has been received and
                forwarded on to the list moderators for approval.  You will
                receive notification once the list moderators have made their
                decision.
pl: Otrzymano prośbę o wypisanie się. Została ona przekazana 
                 opiekunowi listy i czeka na jego decyzję, o której 
                 zostaniesz poinformowany emailem.

en: You have been successfully unsubscribed from the
                mailing list %(fqdn_listname)s.  If you were receiving digest
                deliveries you may get one more digest.  If you have any questions
                about your unsubscription, please contact the list owners at
                %(owneraddr)s.
pl: Zostałeś wypisany z listy
            %(fqdn_listname)s. Jeśli miałeś włączoną opcję dostarczania
            paczek, być może otrzymasz jeszcze jedną. Jeśli masz pytania
            związane z wypisaniem, skontaktuj się z administratorem listy
            - %(owneraddr)s.

en: The list administrator may not change the
                    options for this user's other subscriptions.  However the
                    options for this mailing list subscription has been
                    changed.
pl: Administrator listy nie może zmienić ustawień innych subskrypcji użytkownika. 
    Jednakże, ustawienia subskrypcji tej listy zostały zmienione.

en: The list administrator has disabled digest delivery for
                this list, so your delivery option has not been set.  However your
                other options have been set successfully.
pl: Administrator listy wyłączył dostarczanie listów w postaci paczek.
                Pozostałe opcje zostały ustawione.

en: The list administrator has disabled non-digest delivery
                for this list, so your delivery option has not been set.  However
                your other options have been set successfully.
pl: Administrator listy wyłączył dostarczanie listów pojedynczo (bez paczek)
                a zatem tej opcji nie wprowadzono. Pozostałe opcje
                zostały ustawione.

en: You have successfully set your options.
pl: Opcje zostały ustawione.

en: You may get one last digest.
pl: Być może otrzymasz jeszcze jedną paczkę.

en: <em>Yes, I really want to unsubscribe</em>
pl: <em>Tak, chcę się wypisać</em>

en: Change My Password
pl: Zmień hasło

en: List my other subscriptions
pl: Wyświetl moje pozostałe subskrypcje

en: Email My Password To Me
pl: Wyślij mi moje hasło

en: password
pl: hasło

en: Log out
pl: Wyloguj się

en: Submit My Changes
pl: Zatwierdź

en: days
pl: dni

en: day
pl: dzień

en: Change My Address and Name
pl: Zmień mój adres oraz imię i nazwisko

en: <em>No topics defined</em>
pl: <em>Nie zdefiniowano tematów</em>

en: 
    You are subscribed to this list with the case-preserved address
    <em>%(cpuser)s</em>.
pl: 
    Jesteś zapisany na listę z adresu
    <em>%(cpuser)s</em> (z zachowaniem wielkości liter).

en: %(realname)s list: member options login page
pl: Lista %(realname)s: strona logowania dla prenumeratorów

en: email address and
pl: adres email oraz

en: %(realname)s list: member options for user %(safeuser)s
pl: Lista %(realname)s: opcje prenumeratora %(safeuser)s

en: In order to change your membership option, you must
        first log in by giving your %(extra)smembership password in the section
        below.  If you don't remember your membership password, you can have it
        emailed to you by clicking on the button below.  If you just want to
        unsubscribe from this list, click on the <em>Unsubscribe</em> button and a
        confirmation message will be sent to you.
    
        <p><strong><em>Important:</em></strong> From this point on, you must have
        cookies enabled in your browser, otherwise none of your changes will take
        effect.
pl: Aby zmienić swoje opcje musisz najpierw się zalogować
        podając hasło %(extra)sprenumeratora poniżej.
        Jeśli nie pamiętasz hasła, możesz je otrzymać e-mailem po kliknięciu
        odpowiedniego przycisku. Jeśli chcesz się wypisać,
        kliknij na przycisk <em>Wypisz</em>. 
        Otrzymasz list z prośbą o potwierdzenie wypisania się.
    
        <p><strong><em>Uwaga:</em></strong>Odtąd musisz mieć włączoną
        obsługę ciasteczek w przeglądarce, bo w przeciwnym razie zmiany
        nie zadziałają.

en: Email address:
pl: Adres email:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Log in
pl: Zaloguj

en: By clicking on the <em>Unsubscribe</em> button, a
        confirmation message will be emailed to you.  This message will have a
        link that you should click on to complete the removal process (you can
        also confirm by email; see the instructions in the confirmation
        message).
pl: Po kliknięciu na przycisk <em>Wypisz</em>,
            otrzymasz email z prośbą o potwierdzenie wypisania. Email ten będzie
            zawierał odsyłacz, który należy kliknąć, aby dokończyć
            proces wypisywania się (możesz też wysłać potwierdzenie emailem; przeczytaj
            instrukcje w wysłanym potwierdzeniu).

en: Password reminder
pl: Przypomnienie hasła

en: By clicking on the <em>Remind</em> button, your
        password will be emailed to you.
pl: Po kliknięciu przycisku <em>Przypomnij</em>, Twoje
            hasło zostanie przesłane e-mailem.

en: Remind
pl: Przypomnij

en: <missing>
pl: <brak>

en: Requested topic is not valid: %(topicname)s
pl: Żądany temat jest nieprawidłowy: %(topicname)s

en: Topic filter details
pl: Szczegóły filtra tematycznego

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Pattern (as regexp):
pl: Wzorzec (wyrażenie regularne)

en: Private Archive Error
pl: Błąd prywatnego archiwum

en: You must specify a list.
pl: Musisz wybrać listę.

en: Private archive - "./" and "../" not allowed in URL.
pl: Archiwum prywatne - "./" oraz "../" są niedozwolone w adresie.

en: Private Archive Error - %(msg)s
pl: Błąd prywatnego archiwum - %(msg)s

en: If you are a list member,
                              your password has been emailed to you.
pl: E-mail z przypomnieniem hasła został wysłany.

en: Please enter your email address
pl: Wprowadź adres e-mail

en: Private archive file not found
pl: Plik archiwum nie znaleziony

en: No such list %(safelistname)s
pl: Lista "%(safelistname)s" nie istnieje na tym serwerze

en: You're being a sneaky list owner!
pl: Ty sprytny administratorze!

en: You are not authorized to delete this mailing list
pl: Nie masz uprawnień do skasowania tej listy

en: Mailing list deletion results
pl: Raport z usunięcia listy

en: You have successfully deleted the mailing list
        <b>%(listname)s</b>.
pl:     <b>%(listname)s</b> została usunięta.

en: There were some problems deleting the mailing list
            <b>%(listname)s</b>.  Contact your site administrator at %(sitelist)s
            for details.
pl: Pojawiło się kilka problemów podczas usuwania 
            listy <b>%(listname)s</b>. Wyjaśnij sprawę z 
            administratorem serwera %(sitelist)s.

en: Permanently remove mailing list <em>%(realname)s</em>
pl: Usuń listę <em>%(realname)s</em> (tej czynności nie można odwrócić)

en: Permanently remove mailing list %(realname)s
pl: Usuń listę %(realname)s (tej czynności nie można odwrócić)

en: This page allows you as the list owner, to permanently
        remove this mailing list from the system.  <strong>This action is not
        undoable</strong> so you should undertake it only if you are absolutely
        sure this mailing list has served its purpose and is no longer necessary.
    
        <p>Note that no warning will be sent to your list members and after this
        action, any subsequent messages sent to the mailing list, or any of its
        administrative addreses will bounce.
    
        <p>You also have the option of removing the archives for this mailing list
        at this time.  It is almost always recommended that you do
        <strong>not</strong> remove the archives, since they serve as the
        historical record of your mailing list.
    
        <p>For your safety, you will be asked to reconfirm the list password.
pl: Strona umożliwia administratorowi usunięcie tej listy
        z systemu. <strong>Tej operacji nie można
        cofnąć</strong>, a zatem powinieneś używać jej tylko wtedy, gdy
        jesteś absolutnie pewien, że lista nie jest już potrzebna.
    
        <p>Do subskrybentów nie zostanie wysłana żadna informacja,
        a po skasowaniu listy wszelkie wiadomości wysyłane na
        nią i na adresy administracyjne będą odbijane.
    
        <p>Możesz również skasować archiwa listy.
        W większości przypadków zalecane jest jednak
        <strong>pozostawienie</strong> archiwów jako historii
        listy.
    
        <p>Dla bezpieczeństwa zostaniesz ponownie zapytany o hasło.

en: List password:
pl: Hasło listy:

en: Also delete archives?
pl: Skasować archiwa?

en: <b>Cancel</b> and return to list administration
pl: <b>Anuluj</b> i powróć do administracji listą

en: Delete this list
pl: Usuń listę

en: Invalid options to CGI script
pl: Nieprawidłowe opcje dla skryptu CGI

en: %(realname)s roster authentication failed.
pl: %(realname)s - błąd uwierzytelnienia.

en: You must supply a valid email address.
pl: Musisz wprowadzić prawidłowy adres e-mail.<br>

en: The form is too old.  Please GET it again.
pl: Formularz jest zbyt stary, proszę pobrać go ponownie.

en: Please take a few seconds to fill out the form before submitting it.
pl: Proszę poświęcić kilka chwil na wypełnienie formularza przed wysłaniem go.

en: The hidden token didn't match.  Did your IP change?
pl: Ukryty token nie zgadza się. Czy adres IP się zmienił?

en: There was no hidden token in your submission or it was corrupted.
pl: Brak ukrytego tokenu w formularzu lub został on uszkodzony.

en: You must GET the form before submitting it.
pl: Należy pobrać formularz przed próbą przesłania go.

en: You may not subscribe a list to itself!
pl: Nie możesz zapisać adresu listy na listę!

en: If you supply a password, you must confirm it.
pl: Jeśli wprowadzasz hasło, musisz je potwierdzić.

en: Your passwords did not match.
pl: Hasła nie są identyczne.

en: Your subscription request has been received, and will soon be acted upon.
    Depending on the configuration of this mailing list, your subscription request
    may have to be first confirmed by you via email, or approved by the list
    moderator.  If confirmation is required, you will soon get a confirmation
    email which contains further instructions.
pl: Została otrzymana prośba o zapisanie się. W zależności od konfiguracji
    listy, może być wymagane potwierdzenie emailem lub 
    zgoda moderatora. Jeśli wymagane jest potwierdzenie, wkrótce dostaniesz 
    emaila z dalszymi wskazówkami.

en: The email address you supplied is banned from this
            mailing list.  If you think this restriction is erroneous, please
            contact the list owners at %(listowner)s.
pl: Twój adres email jest na czarnej liście adresów.
            Jeśli uważasz, że doszło tego przez pomyłkę, skontaktuj
            się z opiekunem listy %(listowner)s.

en: The email address you supplied is not valid.  (E.g. it must contain an
    `@'.)
pl: Podany adres email jest nie poprawny, n.p. musi zawierać znak `@'.

en: Your subscription is not allowed because the email address you gave is
    insecure.
pl: Nie możesz się zapisać, ponieważ podany adres e-mail nie jest bezpieczny.

en: Confirmation from your email address is required, to prevent anyone from
    subscribing you without permission.  Instructions are being sent to you at
    %(email)s.  Please note your subscription will not start until you confirm
    your subscription.
pl: W celu upewnienia się, że podałeś prawidłowy adres, będziesz musiał jeszcze
    odpowiedzieć na wysłaną właśnie wiadomość email.
    Sprawdź pocztę dla adresu %(email)s. 
    Zwróć uwagę na to, że potwierdzenie prenumeraty jest
    obowiązkowe.

en: Your subscription request was deferred because %(x)s.  Your request has been
    forwarded to the list moderator.  You will receive email informing you of the
    moderator's decision when they get to your request.
pl: Subskrypcja została odłożona z następującego powodu: %(x)s. Twoja
    prośba została skierowana do moderatora listy. Otrzymasz maila
    z decyzją moderatora.

en: You are already subscribed.
pl: Jesteś już zapisany.

en: Mailman privacy alert
pl: Uwaga dotycząca prywatności

en: An attempt was made to subscribe your address to the mailing list
    %(listaddr)s.  You are already subscribed to this mailing list.
    
    Note that the list membership is not public, so it is possible that a bad
    person was trying to probe the list for its membership.  This would be a
    privacy violation if we let them do this, but we didn't.
    
    If you submitted the subscription request and forgot that you were already
    subscribed to the list, then you can ignore this message.  If you suspect that
    an attempt is being made to covertly discover whether you are a member of this
    list, and you are worried about your privacy, then feel free to send a message
    to the list administrator at %(listowner)s.
pl: Zarejestrowano próbę zapisania Twojego adresu na listę
    %(listaddr)s. Jesteś już prenumeratorem tej listy.
    
    Lista prenumeratorów nie jest dostępna publicznie, a zatem istnieje
    możliwość, że ktoś próbował sprawdzić czy jesteś faktycznie zapisany
    metodą prób i błędów. Byłoby to naruszeniem prywatności, gdyby system
    na to zezwalał (a tak nie jest).
    
    Jeśli omyłkowo wysłałeś prośbę o zapisanie, zapomniawszy że już jesteś
    zapisany, możesz zignorować tę wiadomość. Jeśli podejrzewasz, że ktoś próbuje
    sprawdzić, czy jesteś subskrybentem tej listy
    możesz skontaktować się z administratorem:
    %(listowner)s.

en: This list does not support digest delivery.
pl: Ta lista nie udostępnia trybu paczek.

en: This list only supports digest delivery.
pl: Ta lista udostępnia tylko tryb paczek.

en: You have been successfully subscribed to the %(realname)s mailing list.
pl: Zostałeś zapisany na listę %(realname)s.

en: 
        confirm <confirmation-string>
            Confirm an action.  The confirmation-string is required and should be
            supplied by a mailback confirmation notice.
pl: 
        confirm <klucz-potwierdzający>
            Prośba o potwierdzenie. Klucz-potwierdzający jest wymagany 
             i musi znaleźć się w odpowiedzi na tę wiadomość.

en: Usage:
pl: Stosowanie:

en: Invalid confirmation string.  Note that confirmation strings expire
    approximately %(days)s days after the initial request.  They also expire if
    the request has already been handled in some way.  If your confirmation has
    expired, please try to re-submit your original request or message.
pl: Nieprawidłowy kod potwierdzenia. Kody potwierdzenia wygasają %(days)s dni
      po inicjującej je prośbie. Wygasają także, jeśli prośba została w jakiś sposób obsłużona.
      Jeśli kod potwierdzenia wygasł, spróbuj wysłać ponownie oryginalną prośbę lub wiadomość.

en: Your request has been forwarded to the list moderator for approval.
pl: Twoja prośba została przekazana do moderatora w celu potwierdzenia.

en: You are not currently a member.  Have you already unsubscribed or changed
    your email address?
pl: Nie jesteś prenumeratorem tej listy. Prawdopodobnie wypisałeś się już lub 
    zmieniłeś swój adres?

en: You are currently banned from subscribing to this list.  If you think this
    restriction is erroneous, please contact the list owners at
    %(owneraddr)s.
pl: Twój adres jest na czarnej liście adresów. Jeżeli uważasz, że 
    doszło do tego przez pomyłkę, skontaktuj się z opiekunem listy - 
    %(owneraddr)s.

en: You were not invited to this mailing list.  The invitation has been discarded,
    and both list administrators have been alerted.
pl: Nie zostałeś zaproszony do subskrypcji tej listy. Twoje zaproszenie 
    wygasło, a opiekunowie obu list zostali o tym powiadomieni.

en: Bad approval password given.  Held message is still being held.
pl: Podano błędne hasło. Wiadomość pozostała wstrzymana.

en: Confirmation succeeded
pl: Poprawne potwierdzenie

en: 
        echo [args]
            Simply echo an acknowledgement.  Args are echoed back unchanged.
pl: 
        echo [tekst]
            Wypisanie w odpowiedzi zadany tekst w formie niezmienionej.

en: 
        end
            Stop processing commands.  Use this if your mail program automatically
            adds a signature file.
pl: 
        end
            Zakończenie przetwarzania komend. Użyj tej komendy, jeśli Twój 
            program automatycznie dodaje sygnaturkę.

en: 
        help
            Print this help message.
pl: 
        help
            Wyświetlenie tego tekstu pomocy.

en: You can access your personal options via the following url:
pl: Możesz zmieniać ustawienia prenumeraty na stronie:

en: 
        info
            Get information about this mailing list.
pl: 
        info
            Wyświetlenie podstawowych informacji o tej liście.

en: n/a
pl: brak

en: List name:    %(listname)s
pl: Nazwa listy:    %(listname)s

en: Description:  %(description)s
pl: Opis:  %(description)s

en: Postings to:  %(postaddr)s
pl: Adres listy:  %(postaddr)s

en: List Helpbot: %(requestaddr)s
pl: Automat listowy:  %(requestaddr)s

en: List Owners:  %(owneraddr)s
pl: Opiekun listy:  %(owneraddr)s

en: More information: %(listurl)s
pl: Więcej informacji: %(listurl)s

en: The `join' command is synonymous with `subscribe'.
pl: Polecenie `join' jest synonimem `subscribe'.

en: The `leave' command is synonymous with `unsubscribe'.
pl: Polecenie `leave' jest synonimem `unsubscribe'.

en: 
        lists
            See a list of the public mailing lists on this GNU Mailman server.
pl: 
        lists
            Zobacz wykaz list dostępnych na tym serwerze
            GNU Mailman.

en: Public mailing lists at %(hostname)s:
pl: Ogólnie dostępne listy na serwerze %(hostname)s:

en: %(i)3d. List name:   %(realname)s
pl: %(i)3d. Nazwa listy:  %(realname)s

en:      Description: %(description)s
pl:      Opis: %(description)s

en:      Requests to: %(requestaddr)s
pl:      Polecenia na: %(requestaddr)s

en: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<address>]
            Retrieve or change your password.  With no arguments, this returns
            your current password.  With arguments <oldpassword> and <newpassword>
            you can change your password.
    
            If you're posting from an address other than your membership address,
            specify your membership address with `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!).  Note that in this case the
            response is always sent to the subscribed address.
pl: 
        password [<starehasło> <nowehasło>] [address=<adres>]
            Przypomnienie lub zmiana hasła. Komenda wywołana bez argumentów,
            powoduje odesłanie Twojego aktualnego hasła. Argumenty 
            <starehasło> <nowehasło> umożliwiają zmianę hasła. 
    
            Wysyłając komendę z adresu innego niż zapisany na listę, możesz
            ustalić którego prenumeratora listy dotyczy zmiana hasła za pomocą
            parametru 'address=<address>' (bez nawiasów <>). Pamiętaj 
            jednak, że odpowiedź będzie zawsze wysłana na adres tego 
            prenumeratora.

en: Your password is: %(password)s
pl: Twoje hasło to: %(password)s

en: You are not a member of the %(listname)s mailing list
pl: Nie jesteś członkiem listy %(listname)s

en: You did not give the correct old password, so your password has not been
    changed.  Use the no argument version of the password command to retrieve your
    current password, then try again.
pl: Podałeś niepoprawne stare hasło, a więc hasło nie zostało zmienione na 
    nowe. Skorzystaj z komendy bez argumentów, żeby przypomnieć sobie 
    hasło, a potem spróbuj ponownie.

en: 
    Usage:
pl: 
    Użycie:

en: The `remove' command is synonymous with `unsubscribe'.
pl: Polecenie 'remove' jest synonimem 'unsubscribe'.

en: 
        set ...
            Set or view your membership options.
    
            Use `set help' (without the quotes) to get a more detailed list of the
            options you can change.
    
            Use `set show' (without the quotes) to view your current option
            settings.
pl: 
        set ...
            Zmiana lub sprawdzenie opcji prenumeraty.
    
            Wyślij 'set help' (bez apostrofów), a dostaniesz szczegółową 
            listę dostępnych opcji.
    
            Wyślij 'set show' (bez apostrofów), a otrzymasz listę aktualnie
            ustawionych opcji dla Twojej subskrypcji.

en: 
        set help
            Show this detailed help.
    
        set show [address=<address>]
            View your current option settings.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            To set any of your options, you must include this command first, along
            with your membership password.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set ack on
        set ack off
            When the `ack' option is turned on, you will receive an
            acknowledgement message whenever you post a message to the list.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            When the `digest' option is turned off, you will receive postings
            immediately when they are posted.  Use `set digest plain' if instead
            you want to receive postings bundled into a plain text digest
            (i.e. RFC 1153 digest).  Use `set digest mime' if instead you want to
            receive postings bundled together into a MIME digest.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Turn delivery on or off.  This does not unsubscribe you, but instead
            tells Mailman not to deliver messages to you for now.  This is useful
            if you're going on vacation.  Be sure to use `set delivery on' when
            you return from vacation!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Use `set myposts off' to not receive copies of messages you post to
            the list.  This has no effect if you're receiving digests.
    
        set hide on
        set hide off
            Use `set hide on' to conceal your email address when people request
            the membership list.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Use `set duplicates off' if you want Mailman to not send you messages
            if your address is explicitly mentioned in the To: or Cc: fields of
            the message.  This can reduce the number of duplicate postings you
            will receive.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Use `set reminders off' if you want to disable the monthly password
            reminder for this mailing list.
pl: 
      set help
        Wyświetl szczegółową pomoc.
    
      set show [address=<address>]
        Wyświetl aktualne ustawienia. Jeśli wiadomość pochodzi z innego adresu,
        podaj adres subskrypcji jako "address=adres@domena.tld" (bez cudzysłowów i nawiasów).
    
      set authenticate <password> [address=<address>]
        Aby zmienić dowolne ustawienie, należy dołączyć najpierw to polecenie,
        razem z hasłem subskrypcji. Jeśli wiadomość pochodzi z innego adresu,
        podaj adres subskrypcji jako "address=adres@domena.tld" (bez cudzysłowów i nawiasów).
    
      set ack on
      set ack off
        Jeśli ustawienie "ack" jest włączone, otrzymasz potwierdzenie zawsze,
        po wysłaniu wiadomości na listę.
    
      set digest plain
      set digest mime
      set digest off
        Gdy tryb paczek jest wyłączony, wiadomości z listy są niezwłocznie przekazywane.
        Użyj "set digest plain" jeśli chcesz zamiast tego otrzymywać wiadomości z listy
        w formie paczki czystym tekstem (jak np. określono w RFC 1153).
        Użyj "set digest mime" jeśli chcesz otrzymywać wiadomości z listy w formie paczki
        z zachowanymi typami MIME.
    
      set delivery on
      set delivery off
        Włącz lub wyłącz dostarczanie wiadomości. Wyłączenie dostarczania nie wypisuje z listy
        tylko czasowo zawiesza dostarczanie wiadomości od niej. Może być to przydatne,
        gdy wyjeżdżasz na urlop. Tylko pamiętaj o ponownym włączeniu dostarczania
        "set delivery on", po powrocie z wakacji!
    
      set myposts on
      set myposts off
        "set myposts off" wyłącza dostarczanie własnych wiadomości wysłanych na listę.
        W trybie paczek ustawienie to nie ma znaczenia.
    
      set hide on
      set hide off
        Użyj "set hide on", aby nie wyświetlać swojego adresu na liście subskrybentów listy.
    
      set duplicates on
      set duplicates off
        Użyj "set duplicates off" jeśli Mailman ma nie przesyłać wiadomości
        zawierających Twój adres w nagłówkach "To:" lub "Cc:".
        Może to istotnie zredukować liczbę otrzymywanych duplikatów wiadomości.
    
      set reminders on
      set reminders off
        Użyj "set reminders off" jeśli chcesz wyłączyć comiesięczne przypominanie hasła.

en: Bad set command: %(subcmd)s
pl: Błędne polecenie set: %(subcmd)s

en: Your current option settings:
pl: Twoje aktualne ustawienia:

en: off
pl: wyłączone

en: on
pl: włączone

en:     ack %(onoff)s
pl:     powiadamianie %(onoff)s

en:     digest plain
pl:      paczki tekstowe

en:     digest mime
pl:     paczki mime

en:     digest off
pl:     paczki wyłączone

en: delivery on
pl: dostarczanie włączone

en: delivery off
pl: dostarczanie wyłączone

en: by you
pl: przez Ciebie

en: by the admin
pl: przez administratora

en: due to bounces
pl: z powodu zwrotów

en:     %(status)s (%(how)s on %(date)s)
pl:     %(status)s (%(how)s dnia %(date)s)

en:     myposts %(onoff)s
pl:     moje listy %(onoff)s

en:     hide %(onoff)s
pl:     ukryj %(onoff)s

en:     duplicates %(onoff)s
pl:     kopie %(onoff)s

en:     reminders %(onoff)s
pl:     przypomnienia %(onoff)s

en: You did not give the correct password
pl: Podałeś niepoprawne hasło

en: Bad argument: %(arg)s
pl: Niepoprawne argumenty: %(arg)s

en: Not authenticated
pl: Błąd uwierzytelnienia

en: ack option set
pl: powiadamianie włączone

en: digest option set
pl: opcje trybu paczek

en: delivery enabled
pl: dostarczanie włączone

en: delivery disabled by user
pl: dostarczanie wyłączone przez użytkownika

en: myposts option set
pl: opcje moich wiadomości

en: hide option set
pl: opcje ukrywania

en: duplicates option set
pl: opcje powtarzania

en: reminder option set
pl: opcje przypominania

en: stop is synonymous with the end command.
pl: polecenie stop powoduje zaprzestanie przetwarzania kolejnych poleceń.

en: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<address>]
            Subscribe to this mailing list.  Your password must be given to
            unsubscribe or change your options, but if you omit the password, one
            will be generated for you.  You may be periodically reminded of your
            password.
    
            The next argument may be either: `nodigest' or `digest' (no quotes!).
            If you wish to subscribe an address other than the address you sent
            this request from, you may specify `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!)
pl: 
        subscribe [hasło] [digest|nodigest] [address=<adres>]
            Zapisanie się na listę. Hasło będzie potrzebne
            do wypisania się lub zmiany opcji subskrypcji. Jeżeli nie
            podasz go podczas zapisywania, system wygeneruje je 
            automatycznie. Możesz co miesiąc dostawać przypomnienie 
            swojego hasła.
    
           Drugi argument oznacza, tryb otrzymywania wiadomości. Opcja 'digest'
           spowoduje, że wiadomości z listy będziesz dostawać w formie 
           codziennych paczek. W trybie 'nondigest' wiadomości dostarczane 
           są natychmiast.
           Podając argument 'address=<adres>', można zapisać na się na 
           listę z innego adresu niż ten w polu nadawcy.

en: Bad digest specifier: %(arg)s
pl: Błędne określenie trybu dostarczania: %(arg)s

en: No valid address found to subscribe
pl: W wiadomości nie znaleziono adresu do zapisania

en: The email address you supplied is banned from this mailing list.
    If you think this restriction is erroneous, please contact the list
    owners at %(listowner)s.
pl: Twój adres jest na czarnej liście adresów. Jeżeli uważasz, że 
    doszło do tego przez pomyłkę, skontaktuj się z opiekunem listy 
     %(listowner)s.

en: Mailman won't accept the given email address as a valid address.
    (E.g. it must have an @ in it.)
pl: Mailman nie rozpoznał podanego adresu email, jako poprawny 
    (np. adres musi zawierać znak @)

en: Your subscription is not allowed because
    the email address you gave is insecure.
pl: Podany adres wydaje się błędny. 
    subskrypcja nie będzie zrealizowana.

en: You are already subscribed!
pl: Jesteś już zapisany!

en: No one can subscribe to the digest of this list!
pl: Nie możesz zapisać się na tę listę w trybie paczek!

en: This list only supports digest subscriptions!
pl: Ta lista umożliwia zapisywanie się tylko w trybie paczek!

en: Your subscription request has been forwarded to the list administrator
    at %(listowner)s for review.
pl: Twoja prośba o zapisanie się została przekazana opiekunowi listy 
     %(listowner)s i czeka na jego zgodę.

en: Subscription request succeeded.
pl: Prośba o prenumeratę potwierdzona.

en: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Unsubscribe from the mailing list.  If given, your password must match
            your current password.  If omitted, a confirmation email will be sent
            to the unsubscribing address. If you wish to unsubscribe an address
            other than the address you sent this request from, you may specify
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!)
pl: 
        unsubscribe [hasło] [address=<adres>]
            Wypisanie się z listy. Jeśli podano hasło, musi
            się ono zgadzać z aktualnych hasłem subskrybenta. Jeśli hasła
            nie podano, wysłana zostanie prośba o potwierdzenie.  
            Podając argument 'address=<adres>', można wypisać się z
            innego adresu niż ten w polu nadawcy.

en: %(address)s is not a member of the %(listname)s mailing list
pl: %(address)s nie jest zapisany na listę %(listname)s

en: Your unsubscription request has been forwarded to the list administrator for
    approval.
pl: Twoja prośba o wypisanie się została przekazana opiekunowi listy i 
    czeka na jego zgodę.

en: You gave the wrong password
pl: Zostało podane błędne hasło

en: Unsubscription request succeeded.
pl: Prośba o wypisanie zrealizowana.

en: 
        who
            See the non-hidden members of this mailing list.
        who password
            See everyone who is on this mailing list. The password is the
            list's admin or moderator password.
pl: 
      who
        Wyświetl nieukrytych subskrybentów listy.
      who hasło
        Wyświetl wszystkich subskrybentów listy.
        Wymagane jest podanie hasła administratora lub moderatora.

en: 
        who password [address=<address>]
            See the non-hidden members of this mailing list.  The roster is
            limited to list members only, and you must supply your membership
            password to retrieve it.  If you're posting from an address other
            than your membership address, specify your membership address with
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!). If you provide the list's admin or moderator password,
            hidden members will be included.
pl: 
        who password [address=<adres>]
            Zobacz listę osób zapisanych. Operacja dozwolona tylko dla 
            subskrybentów listy, po podaniu prawidłowego hasła. 
            Jeżeli wysyłasz komendę z innego adresu niż ten, z którego 
            jesteś zapisany, podaj swój adres za pomocą parametru 
            "address=<adres>" (adres bez nawiasów i cudzysłowów)
            Jeśli podasz hasło administratora lub moderatora listy,
            także ukryci subskrybenci będą widoczni.

en: 
        who password
            See everyone who is on this mailing list.  The roster is limited to
            list administrators and moderators only; you must supply the list
            admin or moderator password to retrieve the roster.
pl: 
        who hasło
            Zobacz listę osób zapisanych. Operacja dozwolona tylko dla
            opiekunów i moderatorów listy, po podaniu 
            prawidłowego hasła.

en: You are not allowed to retrieve the list membership.
pl: Nie masz uprawnień do wyświetlenia listy prenumeratorów.

en: This list has no members.
pl: Nikt nie jest zapisany na tę listę.

en: Non-digest (regular) members:
pl: Prenumeratorzy (tryb wiadomości):

en: Digest members:
pl: Prenumeratorzy (tryb paczek):

en: Arabic
pl: arabski

en: Asturian
pl: asturyjski

en: Catalan
pl: kataloński

en: Czech
pl: czeski

en: Danish
pl: duński

en: German
pl: niemiecki

en: English (USA)
pl: angielski (USA)

en: Spanish (Spain)
pl: hiszpański (Hiszpania)

en: Estonian
pl: estoński

en: Euskara
pl: baskijski

en: Persian
pl: perski

en: Finnish
pl: fiński

en: French
pl: francuski

en: Galician
pl: galicyjski

en: Greek
pl: grecki

en: Hebrew
pl: hebrajski

en: Croatian
pl: chorwacki

en: Hungarian
pl: węgierski

en: Interlingua
pl: interlingua

en: Italian
pl: włoski

en: Japanese
pl: japoński

en: Korean
pl: koreański

en: Lithuanian
pl: litewski

en: Dutch
pl: duński

en: Norwegian
pl: norweski

en: Polish
pl: polski

en: Portuguese
pl: portugalski

en: Portuguese (Brazil)
pl: portugalski (Brazylia)

en: Romanian
pl: rumuński

en: Russian
pl: rosyjski

en: Slovak
pl: słowacki

en: Slovenian
pl: słoweński

en: Serbian
pl: serbski

en: Swedish
pl: szwedzki

en: Turkish
pl: turecki

en: Ukrainian
pl: ukraiński

en: Vietnamese
pl: wietnamski

en: Chinese (China)
pl: chiński (Chiny)

en: Chinese (Taiwan)
pl: chiński (Tajwan)

en: Note: Since this is a list of mailing lists, administrative
    notices like the password reminder will be sent to
    your membership administrative address, %(addr)s.
pl: Uwaga: Ponieważ jest to lista list, informacje
    administracyjne jak np. przypomnienia haseł będą wysyłane
    na Twój adres administracyjny - %(addr)s.

en:  (Digest mode)
pl:  (Tryb paczek)

en: Welcome to the "%(realname)s" mailing list%(digmode)s
pl: Witaj na liście "%(realname)s" %(digmode)s

en: You have been unsubscribed from the %(realname)s mailing list
pl: Zostałeś wypisany z listy "%(realname)s"

en: %(listfullname)s mailing list reminder
pl: Przypomnienie o liście %(listfullname)s

en: No reason given
pl: Nie podano powodu

en: Hostile subscription attempt detected
pl: Nieautoryzowana próba prenumeraty

en: %(address)s was invited to a different mailing
    list, but in a deliberate malicious attempt they tried to confirm the
    invitation to your list.  We just thought you'd like to know.  No further
    action by you is required.
pl: Osoba używająca adresu %(address)s została zaproszona na inną listę, 
    a próbowała użyć swojego zaproszenia, żeby zapisać się na tę listę.
    To jest tylko powiadomienie o podejrzanym wydarzeniu, nie musisz nic 
    więcej robić.

en: You invited %(address)s to your list, but in a
    deliberate malicious attempt, they tried to confirm the invitation to a
    different list.  We just thought you'd like to know.  No further action by you
    is required.
pl: Zaprosiłeś osobę używającą adresu %(address)s na swoją listę, a ona 
    próbowała użyć tego zaproszenia, żeby dostać się na inną listę. 
    To jest tylko powiadomienie o podejrzanym wydarzeniu, nie musisz nic 
    więcej robić.

en: %(listname)s mailing list probe message
pl: Test listy %(listname)s

en: For some unknown reason
pl: Z nieznanego powodu

en: Your message was rejected
pl: Twój list został odrzucony

en: Archiving Options
pl: Opcje archiwizacji

en: List traffic archival policies.
pl: Reguły archiwizacji.

en: Archive messages?
pl: Archiwizować wiadomości?

en: private
pl: prywatne

en: public
pl: publiczne

en: Is archive file source for public or private archival?
pl: Czy plik archiwum jest źródłem dla archiwum publicznego czy prywatnego?

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: Quarterly
pl: Kwartalnie

en: Yearly
pl: Rocznie

en: Daily
pl: Dziennie

en: Weekly
pl: Tygodniowo

en: How often should a new archive volume be started?
pl: Jak często tworzyć nowe archiwum?

en: Auto-responder characteristics.<p>
    
    In the text fields below, string interpolation is performed with
    the following key/value substitutions:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>gets the name of the mailing list</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>gets the list's listinfo URL</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>gets the list's -request address</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>gets the list's -owner address</em>
    </ul>
    
    <p>For each text field, you can either enter the text directly into the text
    box, or you can specify a file on your local system to upload as the text.
pl: Charakterystyka auto-respondera.<p>
    
    W poniższych polach tekstowych, dokonywane jest podstawianie następujących par klucz/wartość:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>zawiera nazwę listy</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>zawiera adres URL strony informacyjnej listy</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>zawiera adres do wysyłania żądań (-request) listy</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>zawiera adres administratora listy (-owner)</em>
    </ul>
    
    <p>Dla każdego pola tekstowego, możesz wprowadzić tekst wprost do
    odpowiedniego pola, albo wskazać plik na dysku.

en: Should Mailman send an auto-response to mailing list
                 posters?
pl: Czy Mailman ma wysyłać auto-odpowiedzi do osób piszących na
                 listę?

en: Auto-response text to send to mailing list posters.
pl: Tekst auto-odpowiedzi dla osób piszących na listę.

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -owner address?
pl: Czy Mailman ma wysyłać auto-odpowiedź na wiadomości wysyłane
                 na adres -owner?

en: Auto-response text to send to -owner emails.
pl: Tekst auto-odpowiedzi na wiadomości wysyłane na adres -owner.

en: Yes, w/discard
pl: Tak, z usunięciem

en: Yes, w/forward
pl: Tak, z przetwarzaniem

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -request address?  If you choose yes, decide whether you want
                 Mailman to discard the original email, or forward it on to the
                 system as a normal mail command.
pl: Czy Mailman ma wysyłać auto-odpowiedź na listy kierowane na adres
                 -request? Jeśli włączysz tę opcję, wybierz czy Mailman
                 ma usuwać oryginalną wiadomość, czy też przetwarzać go
                 jak zwykłą komendę emailową.

en: Auto-response text to send to -request emails.
pl: Tekst auto-odpowiedzi na wiadomości wysyłane na adres -request.

en: Number of days between auto-responses to either the mailing
                 list or -request/-owner address from the same poster.  Set to
                 zero (or negative) for no grace period (i.e. auto-respond to
                 every message).
pl: Minimalna liczba dni pomiędzy auto-odpowiedziami z listy
                 lub z adresów -request/-owner wysyłanymi do tego samego użytkownika.
                 Ustaw zero (lub liczbę ujemną) aby wyłączyć tę opcję (tzn.
                 auto-odpowiedzi wysyłane na każdy list).

en: Bounce processing
pl: Przetwarzanie zwrotów

en: Bounce detection sensitivity
pl: Ustawienia wykrywania zwrotów

en: Should Mailman perform automatic bounce processing?
pl: Czy Mailman ma dokonywać automatycznej analizy zwrotów?

en: By setting this value to <em>No</em>, you disable all
                 automatic bounce processing for this list, however bounce
                 messages will still be discarded so that the list administrator
                 isn't inundated with them.
pl: Ustawienie tego parametru na <em>Nie</em> spowoduje wyłączenie
    automatycznego przetwarzania zwrotów. Wszystkie zwroty będą 
    ignorowane, a więc nie zapchają skrzynki administratora listy.

en: The maximum member bounce score before the member's
                 subscription is disabled.  This value can be a floating point
                 number.
pl: Maksymalna punktacja, powyżej której subskrypcja zostaje zablokowana. Wartość ta jest liczbą rzeczywistą.

en: Each subscriber is assigned a bounce score, as a floating
                 point number.  Whenever Mailman receives a bounce from a list
                 member, that member's score is incremented.  Hard bounces (fatal
                 errors) increase the score by 1, while soft bounces (temporary
                 errors) increase the score by 0.5.  Only one bounce per day
                 counts against a member's score, so even if 10 bounces are
                 received for a member on the same day, their score will increase
                 by just 1.
    
                 This variable describes the upper limit for a member's bounce
                 score, above which they are automatically disabled, but not
                 removed from the mailing list.
pl: Każdy z subskrybentów ma przypisany współczynnik zwrotów 
    (liczba rzeczywista). Zwrot z danego adresu oznacza zwiększenie 
    tego współczynnika. Błąd poważny powoduje zwiększenie wartości o 1.0, 
    błąd tymczasowy zwiększa ją o 0.5. Tylko jeden zwrot z adresu na dzień 
    jest liczony, a więc np. 10 błędów o nieistniejącym adresie dziennie zwiększy współczynnik 
    tylko o 1.0. 
    
    Wartość tej zmiennej określa górny limit współczynnika zwrotów. Po jego 
    przekroczeniu prenumerata zostanie automatyczne zablokowana (co nie jest 
    jednoznaczne z jej skasowaniem).

en: The number of days after which a member's bounce information
                 is discarded, if no new bounces have been received in the
                 interim.  This value must be an integer.
pl: Ilość dni, po której licznik zwrotów jest kasowany, w przypadku braku
    kolejnych. Wartość ta jest liczbą całkowitą.

en: How many <em>Your Membership Is Disabled</em> warnings a
                 disabled member should get before their address is removed from
                 the mailing list.  Set to 0 to immediately remove an address from
                 the list once their bounce score exceeds the threshold.  This
                 value must be an integer.
pl: Ile ostrzeżeń typu <em>Twoja subskrypcja jest zablokowana</em> ma zostać wysłanych przed usunięciem adresu z listy. Zero (0) oznacza, że adres zostanie usunięty natychmiast po przekroczeniu  ustalonego poziomu zwrotów. Wartość ta jest liczbą całkowitą.

en: The number of days between sending the <em>Your Membership
                 Is Disabled</em> warnings.  This value must be an integer.
pl: Ilośc dni pomiędzy wysyłaniem kolejnych ostrzeżeń typu <em>Twoja subskrypcja jest zablokowana</em>. Wartość ta musi być liczbą całkowitą.

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Should Mailman send you, the list owner, any bounce messages
                 that failed to be detected by the bounce processor?  <em>Yes</em>
                 is recommended.
pl: Czy Mailman powinien wysyłać opiekunowi listy powiadomienia  o nierozpoznanych zwrotach? Odpowiedź <em>Tak</em> jest zalecana.

en: While Mailman's bounce detector is fairly robust, it's
                 impossible to detect every bounce format in the world.  You
                 should keep this variable set to <em>Yes</em> for two reasons: 1)
                 If this really is a permanent bounce from one of your members,
                 you should probably manually remove them from your list, and 2)
                 you might want to send the message on to the Mailman developers
                 so that this new format can be added to its known set.
    
                 <p>If you really can't be bothered, then set this variable to
                 <em>No</em> and all non-detected bounces will be discarded
                 without further processing.
    
                 <p><b>Note:</b> This setting will also affect all messages sent
                 to your list's -admin address.  This address is deprecated and
                 should never be used, but some people may still send mail to this
                 address.  If this happens, and this variable is set to
                 <em>No</em> those messages too will get discarded.  You may want
                 to set up an
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">autoresponse
                 message</a> for email to the -owner and -admin address.
pl: Automatyczne rozpoznawanie zwrotów jest trudnym zadaniem. Mailman skutecznie 
    rozpoznaje zdecydowaną większość wiadomości, jednak nie jest możliwe przewidzenie 
    wszystkich możliwych formatów zwrotów.  Zalecamy ustawienie tej zmiennej na 
    <em>Tak</em> z dwóch powodów:1)
       W przypadku wielu, uciążliwych i nierozpoznanych automatycznie zwrotów z jednego 
       z adresów - należy go ręcznie usunąć,
    2)
    ...nierozpoznany zwrot możesz wysłać do twórców Mailmana - w ten sposób zostanie on 
    dodany do znanych formatów i w przyszłości będzie rozpoznawany automatycznie.
    <p>Jeśli chcesz całkowicie zignorować wszystkie zwroty, ustaw wartość tej zmiennej na 
    <em>Nie</em>. 
    <p><b>Uwaga:</b> Ta opcja wpływa na wiadomości wysyłane na adresy z 
    końcówką -admin. Teoretycznie adres ten nie jest używany, ale 
    niektórzy użytkownicy mogą wysyłać na niego wiadomości. W takiej 
    sytuacji ustawienie tej opcji na <em>Nie</em>, spowoduje ich zignorowanie. Można ustawić <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text"> automatyczną odpowiedź dla adresów -owner i -admin

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's bounce score to be incremented?
pl: Czy Mailman ma powiadamiać opiekunów listy, gdy zwroty
      zwiększają wartość licznika zwrotów subskrybenta?

en: Setting this value to <em>Yes</em> will cause Mailman to
                 send a notice including a copy of the bounce message to the list
                 owners whenever a bounce increments a member's bounce score but
                 doesn't cause a disable or a probe to be sent.
pl: Ustawienie wartości tej opcji na <em>Tak</em> sprawi, że Mailman
      będzie wysyłał powiadomienia wraz z kopią zwróconej wiadomości opiekunom listy,
      za każdym razem, gdy zwrot zwiększa wartość licznika zwrotów subskrybenta
      ale nie powoduje wyłączenia dostarczania mu wiadomości lub wysłania wiadomości próbnej.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's subscription to be disabled?
pl: Czy Mailman ma powiadamiać opiekuna listy o zablokowaniu danej subskrypcji z powodu zwrotów?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member's delivery is disabled due to excessive bounces.
                 An attempt to notify the member will always be made.
pl: Wybór opcji <em>Nie</em> spowoduje, że opiekun listy 
    nie będzie otrzymywał powiadomień o zablokowanych prenumeratach 
    z powodu zbyt wielu zwrotów.
    Mailman zawsze próbuje poinformować danego prenumeratora o problemie z dostarczeniem wiadomości.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member to be unsubscribed?
pl: Czy Mailman ma powiadamiać opiekuna listy o wypisaniu prenumeratorów z powodu zwrotów?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member is unsubscribed due to excessive bounces.  An
                 attempt to notify the member will always be made.
pl: Wybór opcji <em>Nie</em> spowoduje, że opiekun listy 
    nie będzie otrzymywał powiadomień o skasowanych adresach z 
    z powodu zbyt wielu zwrotów.
    Mailman zawsze próbuje poinformować danego prenumeratora o problemie z dostarczeniem wiadomości

en: Bad value for <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s
pl: Niepoprawna wartość dla <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s

en: Content&nbsp;filtering
pl: Filtrowanie&nbsp;treści

en: Forward to List Owner
pl: Przekaż opiekunowi listy

en: Preserve
pl: Zachowaj

en: Policies concerning the content of list traffic.
    
                <p>Content filtering works like this: when a message is
                received by the list and you have enabled content filtering, the
                individual attachments are first compared to the
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">filter
                types</a>.  If the attachment type matches an entry in the filter
                types, it is discarded.
    
                <p>Then, if there are <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass types</a>
                defined, any attachment type that does <em>not</em> match a
                pass type is also discarded.  If there are no pass types defined,
                this check is skipped.
    
                <p>After this initial filtering, any <tt>multipart</tt>
                attachments that are empty are removed.  If the outer message is
                left empty after this filtering, then the whole message is
                discarded.
    
                <p> Then, each <tt>multipart/alternative</tt> section will
                be replaced by just the first alternative that is non-empty after
                filtering if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/collapse_alternatives"
                >collapse_alternatives</a> is enabled.
    
                <p>Finally, any <tt>text/html</tt> parts that are left in the
                message may be converted to <tt>text/plain</tt> if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >convert_html_to_plaintext</a> is enabled and the site is
                configured to allow these conversions.
pl: Reguły dotyczące automatycznego filtrowania formy (załączników) wiadomości.
    
      <p>Filtrowanie treści przebiega w następujący sposób: jeśli nowa wiadomość
      przyjdzie na adres listy i włączona jest opcja filtrowania treści, każdy z załączników 
      porównywany jest z <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">listą zabronionych rozszerzeń plików</a>.
      Jeżeli załącznik pasuje do jakiegokolwiek pozycji z tej listy, zostaje usunięty.
    
      <p>Następnie kasowane są załączniki <em>nie</em> pasujące do żadnej z pozycji na 
      <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">liście dozwolonych</a>.
      Pusta lista dozwolonych rozszerzeń powoduje pominięcie tego etapu filtrowania.
    
      <p>Po wstępnym filtrowaniu, puste załączniki typu <tt>multipart</tt> są usuwane.
      Jeżeli po filtrowaniu cała wiadomość stanie się pusta, również zostanie usunięta.
    
      <p>Potem każda z grup załączników typu <tt>multipart/alternative</tt> jest 
      zastępowana przez pierwszy niepusty element pozostały po filtrowaniu,
      jeśli włączona jest opcja <a href="?VARHELP=contentfilter/collapse_alternatives">collapse_alternatives</a>.
    
      <p>Ostatecznie, pozostałe w wiadomości części <tt>text/html</tt>
      mogą zostać przekształcone na <tt>text/plain</tt> jeśli jest ustawiona opcja
      <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext">convert_html_to_plaintext</a>
      a serwer zezwala na takie przekształcenia.

en: Should Mailman filter the content of list traffic according
                 to the settings below?
pl: Czy chcesz włączyć filtrowanie treści wiadomości?

en: Remove message attachments that have a matching content
                 type.
pl: Usuń automatycznie załączniki następujących typów.

en: Use this option to remove each message attachment that
                 matches one of these content types.  Each line should contain a
                 string naming a MIME <tt>type/subtype</tt>,
                 e.g. <tt>image/gif</tt>.  Leave off the subtype to remove all
                 parts with a matching major content type, e.g. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Blank lines are ignored.
    
                 <p>See also <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> for a content type whitelist.
pl: Opcja ta pozwala na usunięcie załączników określonego typu.
              Każda z linii powinna zawierać nazwę typu MIME 
     <tt>typ/podtyp</tt>, np. <tt>image/gif</tt>. Można podać tylko typ główny,
     co będzie oznaczało usunięcie wszystkich załączników tego rodzaju, 
     np. <tt>image</tt>.
     <p>Puste linie są ignorowane. <p> Zobacz również opcję 
    <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">
     pass_mime_types</a> umożliwiającą odwrotne filtrowanie.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 content type.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
pl: Usuń załączniki, które nie pasują do następujących typów. Puste pole oznacza pominięcie tego etapu filtrowania.

en: Use this option to remove each message attachment that does
                 not have a matching content type.  Requirements and formats are
                 exactly like <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Note:</b> if you add entries to this list but don't add
                 <tt>multipart</tt> to this list, any messages with attachments
                 will be rejected by the pass filter.
pl: Opcja ta pozwala na usunięcie załączników innego typu niż wymienione.
    Wymagania i format danych jest taki sam jak w opcji<a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"> filter_mime_types</a>.
    <p><b>Uwaga:</b> Jeśli ustawisz jakikolwiek typ i nie dodasz linijki
    <tt>multipart</tt>, filtr usunie wszystkie wiadomość, która posiadają
    jakikolwiek załącznik.

en: Remove message attachments that have a matching filename
                 extension.
pl: Automatycznie usuń załączniki następujących typów.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 filename extension.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
pl: Usuń załączniki, które nie pasują do następujących typów. Puste pole oznacza pominięcie tego etapu filtrowania.

en: Should Mailman collapse multipart/alternative to its
                 first part content?
pl: Czy Mailman powinien przekształcać wiadomości typu multipart/alternative
      do pierwszego z ich typów?

en: Should Mailman convert <tt>text/html</tt> parts to plain
                 text?  This conversion happens after MIME attachments have been
                 stripped.
pl: Czy Mailman ma automatycznie konwertować <tt>text/html</tt> do czystego
     tekstu?  Konwersja przeprowadzana jest po usunięciu załączników MIME.

en: Action to take when a message matches the content filtering
                 rules.
pl: Co zrobić, jeśli wiadomość została pusta po filtrowaniu formy?

en: One of these actions is taken when the message matches one of
                 the content filtering rules, meaning, the top-level
                 content type matches one of the <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, or the top-level content type does
                 <strong>not</strong> match one of the
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, or if after filtering the subparts of the
                 message, the message ends up empty.
    
                 <p>Note this action is not taken if after filtering the message
                 still contains content.  In that case the message is always
                 forwarded on to the list membership.
    
                 <p>When messages are discarded, a log entry is written
                 containing the Message-ID of the discarded message.  When
                 messages are rejected or forwarded to the list owner, a reason
                 for the rejection is included in the bounce message to the
                 original author.  When messages are preserved, they are saved in
                 a special queue directory on disk for the site administrator to
                 view (and possibly rescue) but otherwise discarded.  This last
                 option is only available if enabled by the site
                 administrator.
pl: Jedno z tych działań zostanie wykonane, jeżeli wiadomość po procesie 
    filtrowania treści będzie pozbawiona treści. 
    Może się tak stać na każdym etapie filtrowania treści: 
    zabronionych typów <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"> filter_mime_types</a> 
    jedynie dozwolonych typów <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass_mime_types</a>, albo przy końcowej redukcji załączników złożonych.
    <p>To ustawienie nie dotyczy sytuacji, w której wiadomość po filtrowaniu
    wciąż będzie zawierała jakąkolwiek treść. Wtedy zostanie ona przekazana 
    wszystkim członkom listy.
    <p>Jeśli wiadomość zostanie zignorowana, w logu zapisany  
    zostanie wpis z identyfikatorem zignorowanej wiadomości.
    Odrzucenie wiadomości, lub przekazanie jej do opiekuna listy spowoduje wysłanie 
    powiadomienia do autora. Wiadomość może być 
    również zachowana, wtedy jej treść zostanie zapisana w specjalnym katalogu 
     na serwerze. Opiekun listy będzie mógł zdecydować później co z nią 
    zrobić. Ostatnia opcja może nie być dostępna w zależności od konfiguracji
    serwera.

en: Bad MIME type ignored: %(spectype)s
pl: Zignorowano błędny typ MIME: %(spectype)s

en: Digest options
pl: Opcje trybu paczek

en: Batched-delivery digest characteristics.
pl: Charakterystyka grupowego wysyłania paczek.

en: Can list members choose to receive list traffic bunched in digests?
pl: Czy subskrybenci mogą wybrać opcję otrzymywania listów zgrupowanych w paczki?

en: Digest
pl: Tryb paczek

en: Regular
pl: Tryb wiadomości

en: Which delivery mode is the default for new users?
pl: Który z trybów jest domyślny dla nowych użytkowników?

en: Plain
pl: Czysty tekst

en: When receiving digests, which format is default?
pl: Przy włączonym trybie paczek, który z formatów jest domyślny?

en: How big in Kb should a digest be before it gets sent out?  0 implies no maximum size.
pl: Ile kilobajtów powinna mieć paczka zanim zostanie wysłana? 0 oznacza brak maksymalnego rozmiaru.

en: Should a digest be dispatched daily when the size threshold isn't reached?
pl: Wysyłać paczkę codziennie, jeśli nie zostanie osiągnięta minimalna wielkość?

en: Header added to every digest
pl: Nagłówek dodawany do każdej paczki

en: Text attached (as an initial message, before the table of contents) to the top of digests.
pl: Tekst (informacja wstępna, przed spisem treści) wstawiany na początku paczki.

en: Footer added to every digest
pl: Stopka dodawana do każdej paczki

en: Text attached (as a final message) to the bottom of digests.
pl: Tekst (uwagi końcowe) wstawiany na końcu paczki.

en: How often should a new digest volume be started?
pl: Jak często zaczynać nowy tom paczek?

en: When a new digest volume is started, the volume number is
                 incremented and the issue number is reset to 1.
pl: Gdy tworzony jest nowy tom, numer tomu jest zwiększany,
                 a numer paczki ustawiany na 1.

en: Should Mailman start a new digest volume?
pl: Czy Mailman ma rozpocząć nowy tom paczek?

en: Setting this option instructs Mailman to start a new volume
                 with the next digest sent out.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje, że Mailman rozpocznie segment
                 przy wysyłaniu kolejnej paczki.

en: Should Mailman send the next digest right now, if it is not
                 empty?
pl: Czy Mailman ma wysłać kolejną paczkę w tej chwili, jeśli nie
                 byłaby one pusta?

en: The next digest will be sent as volume
                %(volume)s, number %(number)s
pl: Następna paczka będzie wysłana jako tom 
                %(volume)s, numer %(number)s

en: A digest has been sent.
pl: Paczka została wysłana.

en: There was no digest to send.
pl: Brak skolejkowanych paczek do wysłania.

en: Invalid value for variable: %(property)s
pl: Niepoprawna wartość zmiennej:  %(property)s

en: Bad email address for option %(property)s: %(error)s
pl: Błędny adres email dla opcji %(property)s: %(error)s

en: The following illegal substitution variables were
                    found in the <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Your list may not operate properly until you correct this
                    problem.
pl: Znaleziono błędy w podstawianiu zmiennych w ciągu:
    <code>%(property)s</code>: <code>%(bad)s</code>
    <p>Lista może nie działać prawidłowo, jeśli nie rozwiążesz 
     tego problemu.

en: Your <code>%(property)s</code> string appeared to
                        have some correctable problems in its new value.
                        The fixed value will be used instead.  Please
                        double check that this is what you intended.
pl: Ciąg znaków <code>%(property)s</code> zawiera błędy.
    Zostanie użyta stała wartość. Proszę ponownie sprawdzić, 
    czy jest to zgodne z oczekiwaniami.

en: General Options
pl: Opcje ogólne

en: Conceal the member's address
pl: Ukryj adres

en: Acknowledge the member's posting
pl: Powiadamiaj o przyjętych postach

en: Do not send a copy of a member's own post
pl: Nie wysyłaj kopii wiadomości do nadawcy

en: Filter out duplicate messages to list members (if possible)
pl: Unikaj wysyłania duplikatów

en: Fundamental list characteristics, including descriptive
                info and basic behaviors.
pl: Podstawowa charakterystyka listy, m.in. szczegółowy opis
                i główne parametry.

en: General list personality
pl: Informacje o liście

en: The public name of this list (make case-changes only).
pl: Publiczna nazwa listy (dokonaj jedynie zmiany wielkich/małych liter).

en: The capitalization of this name can be changed to make it
                 presentable in polite company as a proper noun, or to make an
                 acronym part all upper case, etc.  However, the name will be
                 advertised as the email address (e.g., in subscribe confirmation
                 notices), so it should <em>not</em> be otherwise altered.  (Email
                 addresses are not case sensitive, but they are sensitive to
                 almost everything else :-)
pl: Pisownia wielkich/małych liter w tej nazwie może być zmieniona
    aby odpowiadała prawidłowemu rzeczownikowi, czy też skrótowi.
    Należy jednak pamiętać, że nazwa ta będzie prezentowana
    w adresie e-mail (np. w potwierdzeniach zapisania), a zatem
    <em>nie</em> powinna być istotnie zmieniana. (W adresach e-mail
    nie rozróżnia 
    się wielkości liter.

en: The list administrator email addresses.  Multiple
                 administrator addresses, each on separate line is okay.
pl: Adres e-mail administratora listy. Można wprowadzić
    kilka adresów w osobnych wierszach.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the <a href="?VARHELP=general/moderator">email
                 addresses of the list moderators</a>.  Note that the field you
                 are changing here specifies the list administrators.
pl: Istnieją dwie różne role związane z każdą listą.
    <em>Administratorzy</em> mają
    pełną kontrolę nad wszystkimi parametrami danej listy. Mogą oni
    dokonać tego dzięki poniższym stronom administracyjnym.
    
    <p><em>Moderatorzy</em> mają bardziej ograniczone uprawnienia; nie mogą
    zmieniać parametrów listy, natomiast zarządzają skolejkowanymi
    zapytaniami użytkowników, np. zezwalając lub odrzucając prośby
    o zapisanie, czy też usuwając zatrzymane wiadomości. Oczywiście
    <em>administratorzy listy</em> mogą wykonywać te same czynności.
    
    <p>Aby podzielić obowiązki związane z zarządzaniem listą między
    administratorów i moderatorów, musisz <a href="passwords">wpisać
    dodatkowe hasło dla moderatorów</a>, a także wprowadzić ich
    <a href="?VARHELP=general/moderator">adresy e-mail</a>. Zauważ, że
    edytowane pole dotyczy administratorów.

en: The list moderator email addresses.  Multiple
                 moderator addresses, each on separate line is okay.
pl: Adresy moderatorów. Można wprowadzić
    kilka adresów w osobnych wierszach.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the email addresses of the list moderators in
                 this section.  Note that the field you are changing here
                 specifies the list moderators.
pl: Istnieją dwie różne role związane z każdą listą.
    <em>Administratorzy</em> mają
    pełną kontrolę nad wszystkimi parametrami danej listy. Mogą oni
    dokonać tego dzięki poniższym stronom administracyjnym.
    
    <p><em>Moderatorzy</em> mają bardziej ograniczone uprawnienia; nie mogą
    zmieniać parametrów listy, natomiast zarządzają skolejkowanymi
    zapytaniami użytkowników, np. zezwalając lub odrzucając prośby
    o zapisanie, czy też usuwając zatrzymane wiadomości. Oczywiście
    <em>administratorzy listy</em> mogą wykonywać te same czynności.
    
    <p>Aby podzielić obowiązki związane z zarządzaniem listą między
    administratorów i moderatorów, musisz <a href="passwords">wpisać
    dodatkowe hasło dla moderatorów</a>, a także wprowadzić ich
    adresy e-mail. Zauważ, że
    edytowane pole dotyczy moderatorów.

en: A terse phrase identifying this list.
pl: Zwięzły opis listy.

en: This description is used when the mailing list is listed with
                    other mailing lists, or in headers, and so forth.  It should
                    be as succinct as you can get it, while still identifying what
                    the list is.
pl: Ten opis jest używany, gdy wyświetlana jest lista list dostępnych na serwerze,
    oraz w nagłówkach wiadomości. Opis powinien być zwięzły, ale zarazem dobrze
    identyfikujący tematykę listy.

en: An introductory description - a few paragraphs - about the
                 list.  It will be included, as html, at the top of the listinfo
                 page.  Carriage returns will end a paragraph - see the details
                 for more info.
pl: Wstępny opis listy. Będzie on załączony jako HTML
    w górnej części strony informacyjnej listy. Znaki nowego wiersza będą
    potraktowane jako zakończenia akapitów - więcej informacji na ten temat
    znajdziesz w pomocy.

en: The text will be treated as html <em>except</em> that
                 newlines will be translated to &lt;br&gt; - so you can use links,
                 preformatted text, etc, but don't put in carriage returns except
                 where you mean to separate paragraphs.  And review your changes -
                 bad html (like some unterminated HTML constructs) can prevent
                 display of the entire listinfo page.
pl: Tekst będzie potraktowany jako fragment HTML, <em>z wyjątkiem</em> znaków
    nowego wiersza, które będą skonwertowane na &lt;br&gt; - możesz zatem
    używać odsyłaczy, tekstu preformatowanego itp., ale nie naciskaj Enter
    o ile nie chcesz rozpocząć nowego akapitu. Dokładnie sprawdź wprowadzone
    zmiany - błędny HTML (np. brak zamykających znaczników) może zablokować
    wyświetlanie całej strony informacyjnej.

en: Prefix for subject line of list postings.
pl: Prefiks dodawany do tematu listów

en: This text will be prepended to subject lines of messages
                 posted to the list, to distinguish mailing list messages in
                 mailbox summaries.  Brevity is premium here, it's ok to shorten
                 long mailing list names to something more concise, as long as it
                 still identifies the mailing list.
                 You can also add a sequential number by %%d substitution
                 directive. eg.; [listname %%d] -> [listname 123]
                                (listname %%05d) -> (listname 00123)
pl: Ten tekst zostanie wstawione przed tematem wiadomości wysyłanych na listę,
    aby wyróżnić je spośród innych wiadomości w skrzynce użytkownika.
    Zwięzłość jest tutaj konieczna, dłuższe nazwy list warto
    skrócić, o ile nadal identyfikują one listę.
    Można dodać numer kolejnego listu poprzez dyrektywę %%d 
    ,np. [Lista %%d] -> [Lista 123]
    (Lista %%05d) -> (Lista 00123)

en: Munge From
pl: Zmiana adresu nadwcy

en: Wrap Message
pl: Opakuj wiadomość

en: Replace the From: header address with the list's posting
                 address to mitigate issues stemming from the original From:
                 domain's DMARC or similar policies.
pl: Zastąp nagłówek "From:" adresem listy,
      aby zapobiec problemom wynikającym z polityki DMARC
      (lub podobnych) domeny nadawcy wiadomości.

en: Hide the sender of a message, replacing it with the list
                 address (Removes From, Sender and Reply-To fields)
pl: Ukrycie adresu nadawcy wiadomości. Jest on zastępowany 
               adresem listy (operacja na polach From, Sender i 
                Reply-To)

en: <tt>Reply-To:</tt> header munging
pl: Nadpisywanie nagłówka <tt>Reply-To:</tt> (<tt>Odpowiedz-Do:</tt>)

en: Should any existing <tt>Reply-To:</tt> header found in the
                 original message be stripped?  If so, this will be done
                 regardless of whether an explict <tt>Reply-To:</tt> header is
                 added by Mailman or not.
pl: Czy usunąć pole nagłówka <tt>Reply-To</tt> z wiadomości? Jeśli tak, to  będzie ono usunięte niezależnie od tego, czy zostało ustawione przez  Mailmana, czy nie.

en: Explicit address
pl: Wybrany adres

en: Poster
pl: Nadawca

en: This list
pl: Ta lista

en: Where are replies to list messages directed?
                 <tt>Poster</tt> is <em>strongly</em> recommended for most mailing
                 lists.
pl: Dokąd powinny być kierowane odpowiedzi na wiadomości wysyłane na tę listę?
    <tt>Nadawca</tt> jest <em>zalecany</em> dla większości list.

en: This option controls what Mailman does to the
                 <tt>Reply-To:</tt> header in messages flowing through this
                 mailing list.  When set to <em>Poster</em>, no <tt>Reply-To:</tt>
                 header is added by Mailman, although if one is present in the
                 original message, it is not stripped.  Setting this value to
                 either <em>This list</em> or <em>Explicit address</em> causes
                 Mailman to insert a specific <tt>Reply-To:</tt> header in all
                 messages, overriding the header in the original message if
                 necessary (<em>Explicit address</em> inserts the value of <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, select <tt>Explicit address</tt> and set the
                 <tt>Reply-To:</tt> address below to point to the parallel
                 list.
pl: Ta opcja określa działanie Mailmana odnośnie nagłówków <tt>Reply-To:</tt>
     w wiadomościach przechodzących przez tę listę. Jeśli wybrano opcję <em>Nadawca</em>,
     Mailman nie dodaje ani nie zmienia istniejącego nagłówka <tt>Reply-To:</tt>.
     Ustawienie tej opcji na <em>Ta lista</em> lub <em>Wybrany adres</em>
     powoduje, że Mailman ustawia określony nagłówek <tt>Reply-To:</tt>
     we wszystkich wiadomościach, nadpisując oryginalną zawartość w razie
     konieczności (<em>Wybrany adres</em> wstawia zawartość pola
     <a href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
    
    <p>Istnieje wiele powodów, dla których nie należy wprowadzać lub zmieniać
     nagłówka <tt>Reply-To:</tt>. Jednym z nich jest fakt, że dla niektórych
     subskrybentów jest to jedyna możliwość wprowadzenia właściwego adresu zwrotnego.
     Innym powodem jest to, że zmodyfikowany nagłówek może utrudnić wysyłanie
     prywatnych odpowiedzi do nadawcy. Odwiedź stronę
     <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">Reply-To Munging Considered Harmful</a>,
     aby przeczytać szczegółowe omówienie tego problemu. Z kolei w artykule
     <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">Reply-To Munging Considered Useful</a>
     przedstawiono przeciwny pogląd.
    
    <p>Niektóre listy mają ograniczony przywilej wysyłania
     wiadomości, a właściwa dyskusja toczy się na równoległej liście do tego przeznaczonej.
     Dla przykładu są to listy z poprawkami do programów lub z informacjami o zmianach,
     na które wiadomości są wysyłane przez system kontroli wersji, a dyskusja o zmianach toczy się na liście programistów.
     Aby obsłużyć ten rodzaj listy, zaznacz <em>Wybrany adres</em> i ustaw nagłówek <tt>Reply-To:</tt>,
     aby wskazywał równoległą listę.

en: Explicit <tt>Reply-To:</tt> header.
pl: Wybrany adres w nagłówku <tt>Reply-To:</tt>.

en: This is the address set in the <tt>Reply-To:</tt> header
                 when the <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 option is set to <em>Explicit address</em>.
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, specify the explicit <tt>Reply-To:</tt> address here.  You
                 must also specify <tt>Explicit address</tt> in the
                 <tt>reply_goes_to_list</tt>
                 variable.
    
                 <p>Note that if the original message contains a
                 <tt>Reply-To:</tt> header, it will not be changed.
pl: Jest to adres wprowadzany do nagłówka <tt>Reply-To:</tt>,
     gdy opcja <a href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
     jest ustawiona na <em>Wybrany adres</em>.
    
     <p>Istnieje wiele powodów, dla których nie należy wprowadzać lub zmieniać
     nagłówka <tt>Reply-To:</tt>. Jednym z nich jest fakt, że dla niektórych
     prenumeratorów jest to jedyna możliwość wprowadzenia właściwego adresu zwrotnego.
     Innym powodem jest to, że zmodyfikowany nagłówek może utrudnić wysyłanie
     prywatnych odpowiedzi do nadawcy. Odwiedź stronę
     <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">Reply-To Munging Considered Harmful</a>,
     aby przeczytać bardziej szczegółowe omówienie tego problemu. Z kolei w artykule
     <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">Reply-To Munging Considered Useful</a>
     przedstawiono przeciwny pogląd.
    
     <p>Niektóre listy mają ograniczenia w przyjmowaniu wiadomości, a właściwa dyskusja toczy się na równoległej
     liście do tego przeznaczonej. Dla przykładu są to listy z poprawkami do programów lub z informacjami o zmianach w projekcie,
     na które wiadomości są wysyłane przez system kontroli wersji, a dyskusja o zmianach toczy się na liście programistów.
     Aby obsłużyć ten rodzaj listy, wprowadź w tym polu zawartość nagłówka <tt>Reply-To:</tt>.
     Musisz także zaznaczyć <em>Wybrany adres</em> we wcześniejszej opcji.
    
     <p>Jeśli oryginalna wiadomość zawiera nagłówek <tt>Reply-To:</tt>, to nie zostanie on zmodyfikowany.

en: Umbrella list settings
pl: Ustawienia listy parasolowej

en: Send password reminders to, eg, "-owner" address instead of
                 directly to user.
pl: Wysyłać przypomnienia haseł na np. adres z przyrostkiem &quot;-owner&quot;
    zamiast bezpośrednio do użytkownika.

en: Set this to yes when this list is intended to cascade only
                 to other mailing lists.  When set, meta notices like
                 confirmations and password reminders will be directed to an
                 address derived from the member's address - it will have the
                 value of "umbrella_member_suffix" appended to the member's
                 account name.
pl: Ustaw tę opcję, jeśli ta lista jest listą parasolową dla innych list.
    Gdy jest ona uaktywniona, meta-informacje, jak np. potwierdzenia
    i przypomnienia haseł będą wysyłane na adres wyznaczony na podstawie
    adresu subskrybenta - zawartość pola z przyrostkiem zostanie dołączona
    do nazwy użytkownika.

en: Suffix for use when this list is an umbrella for other
                 lists, according to setting of previous "umbrella_list"
                 setting.
pl: Przyrostek używany, jeśli ta lista jest listą parasolową, 
    (patrz poprzednia opcja).

en: When "umbrella_list" is set to indicate that this list has
                 other mailing lists as members, then administrative notices like
                 confirmations and password reminders need to not be sent to the
                 member list addresses, but rather to the owner of those member
                 lists.  In that case, the value of this setting is appended to
                 the member's account name for such notices.  `-owner' is the
                 typical choice.  This setting has no effect when "umbrella_list"
                 is "No".
pl: Gdy opcja dotycząca listy parasolowej jest ustawiona (subskrybentami są inne
    listy), informacje administracyjne,
    jak potwierdzenia i przypomnienia haseł nie powinny być wysyłane na adresy
    prenumeratorów, a do administratorów tych list zależnych. W takim wypadku
    zawartość tego pola będzie dołączana do nazwy użytkownika.
    &quot;-owner&quot; to typowa wartość. Ta opcja nie ma żadnego wpływu
    jeśli poprzednia (&quot;nad-lista&quot;) jest ustawiona na &quot;Nie&quot;.

en: Send monthly password reminders?
pl: Wysyłać comiesięczne przypomnienia haseł?

en: Turn this on if you want password reminders to be sent once
                 per month to your members.  Note that members may disable their
                 own individual password reminders.
pl: Włącz tę opcję, aby uaktywnić wysyłanie comiesięcznych przypomnień haseł
    do subskrybentów. Uwaga: subskrybenci mogą indywidualnie wyłączyć tę opcję.

en: List-specific text prepended to new-subscriber welcome
                 message
pl: Tekst wstawiany przed informacją dla nowo zapisanych osób

en: This value, if any, will be added to the front of the
                 new-subscriber welcome message.  The rest of the welcome message
                 already describes the important addresses and URLs for the
                 mailing list, so you don't need to include any of that kind of
                 stuff here.  This should just contain mission-specific kinds of
                 things, like etiquette policies or team orientation, or that kind
                 of thing.
    
                 <p>Note that this text will be wrapped, according to the
                 following rules:
                 <ul><li>Each paragraph is filled so that no line is longer than
                         70 characters.
                     <li>Any line that begins with whitespace is not filled.
                     <li>A blank line separates paragraphs.
                 </ul>
pl: Ten tekst (o ile zostanie podany) będzie wstawiony przed powitalną
    informacją dla nowo zapisanych. Pozostała część wiadomości zawiera istotne adresy
    i odsyłacze, a zatem nie musisz ich tutaj wymieniać. Można tutaj umieścić
    coś na kształt misji, reguł etykiety czy celu działania grupy.
    <p>Uwaga: ten tekst zostanie zawinięty zgodnie z poniższymi regułami:
    <ul><li>Każdy akapit jest wypełniany tak, że żaden wiersz nie jest
    dłuższy niż 70 znaków.
    <li>Każda linia, która rozpoczyna się od spacji/tabulatorów nie będzie
    wypełniana.
    <li>Pusty wiersz oddziela akapity.
    </ul>

en: Send welcome message to newly subscribed members?
pl: Wysłać list powitalny do nowo zapisanych prenumeratorów?

en: Turn this off only if you plan on subscribing people manually
                 and don't want them to know that you did so.  This option is most
                 useful for transparently migrating lists from some other mailing
                 list manager to Mailman.
pl: Wyłącz tę opcję, jeśli planujesz samodzielnie zapisywać ludzi
    nie powiadamiając ich o tym fakcie. Ta opcja jest szczególnie użyteczna
    przy migrowaniu list z innego systemu zarządzania do Mailman'a.

en: Text sent to people leaving the list.  If empty, no special
                 text will be added to the unsubscribe message.
pl: Tekst wysyłany do ludzi wypisujących się z listy. Jeśli pole pozostanie
    puste, do informacji o wypisaniu nie zostanie dołączony 
    żaden dodatkowy tekst.

en: Send goodbye message to members when they are unsubscribed?
pl: Wysyłać pożegnalną wiadomość do ludzi wypisywanych z listy?

en: Should the list moderators get immediate notice of new
                 requests, as well as daily notices about collected ones?
pl: Czy administrator ma otrzymywać bezzwłoczną informację o nowych prośbach
    oprócz codziennych przypomnień o skolejkowanych zadaniach?

en: List moderators (and list administrators) are sent daily
                 reminders of requests pending approval, like subscriptions to a
                 moderated list, or postings that are being held for one reason or
                 another.  Setting this option causes notices to be sent
                 immediately on the arrival of new requests as well.
pl: Moderatorzy i administratorzy otrzymują codziennie przypomnienia
    z listą skolejkowanych zadań, jak np. subskrypcje na moderowaną listę
    czy też wiadomości wstrzymane z określonego powodu. Ustawienie tej opcji
    powoduje, że przypomnienia będą wysyłane dodatkowo natychmiast po
    dodaniu nowego zadania do kolejki.

en: Should administrator get notices of subscribes and
                 unsubscribes?
pl: Czy administrator ma otrzymywać wiadomości o zapisywaniu/wypisywaniu się?

en: Send mail to poster when their posting is held for approval?
pl: Wysyłać wiadomość do nadawcy, jeśli jego list został wstrzymany
    w celu zatwierdzenia?

en: Additional settings
pl: Dodatkowe ustawienia

en: Emergency moderation of all list traffic.
pl: Moderowanie awaryjne.

en: When this option is enabled, all list traffic is emergency
                 moderated, i.e. held for moderation.  Turn this option on when
                 your list is experiencing a flamewar and you want a cooling off
                 period.
pl: Po włączeniu tej opcji wszystkie wiadomości zatrzymywane są do moderowania. Moderowanie awaryjne przydaje się np., by ostudzić gorącą dyskusję.

en: Default options for new members joining this list.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">
pl: Domyślne ustawienia dla nowych prenumeratorów.<input type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">

en: When a new member is subscribed to this list, their initial
                 set of options is taken from this variable's setting.
pl: Podczas zapisywania się nowych osób, opcje prenumeraty są zgodne z tymi ustawieniami.

en: (Administrivia filter) Check postings and intercept ones
                 that seem to be administrative requests?
pl: (Filtr administracyjny) Sprawdzać wiadomości i przechwytywać te,
    które wyglądają na prośby administracyjne?

en: Administrivia tests will check postings to see whether it's
                 really meant as an administrative request (like subscribe,
                 unsubscribe, etc), and will add it to the the administrative
                 requests queue, notifying the administrator of the new request,
                 in the process.
pl: Filtr administracyjny sprawdza, czy wiadomości rzeczywiście są
    prośbami administracyjnymi (jak np. <em>subscribe</em>,
    <em>unsubscribe</em> itp.), a następnie dołącza je do kolejki zadań
    jednocześnie informując o tym administratorów.

en: Maximum length in kilobytes (KB) of a message body.  Use 0
                 for no limit.
pl: Maksymalna wielkość treści listu w kilobajtach (KB). Wprowadź 0, aby
    wyłączyć limit.

en: Maximum number of members to show on one page of the
                 Membership List.
pl: Maksymalna liczba prenumeratorów wyświetlana na stronie
    listy subskrybentów.

en: Host name this list prefers for email.
pl: Preferowana nazwa serwera dla e-maili związanych z tą listą.

en: The "host_name" is the preferred name for email to
                 mailman-related addresses on this host, and generally should be
                 the mail host's exchanger address, if any.  This setting can be
                 useful for selecting among alternative names of a host that has
                 multiple addresses.
pl: Preferowana nazwa serwera jest używana w adresach Mailman'a i zwykle
    powinna nią być nazwa węzła pocztowego, o ile jest to konieczne.
    Ta opcja może być również użyteczna do wybrania jednej z nazw w przypadku
    serwerów z przypisanymi wieloma adresami.

en: Should messages from this mailing list include the
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>) headers?  <em>Yes</em> is highly
                     recommended.
pl: Czy wiadomości z tej listy mają zawierać nagłówki zgodne z
    <a href="http://www.faqs.org/rfc/rfc2369.html">RFC 2369</a>
    (tj. <tt>List-*</tt>)? <em>Tak</em> to zalecany wybór.

en: RFC 2369 defines a set of List-* headers that are
                     normally added to every message sent to the list membership.
                     These greatly aid end-users who are using standards compliant
                     mail readers.  They should normally always be enabled.
    
                     <p>However, not all mail readers are standards compliant yet,
                     and if you have a large number of members who are using
                     non-compliant mail readers, they may be annoyed at these
                     headers.  You should first try to educate your members as to
                     why these headers exist, and how to hide them in their mail
                     clients.  As a last resort you can disable these headers, but
                     this is not recommended (and in fact, your ability to disable
                     these headers may eventually go away).
pl: RFC 2369 definiuje zestaw nagłówków List-*, które są typowo dodawane
    do wszystkich wiadomości wysyłanych na listę. Pomagają one użytkownikom
    korzystającym z czytników poczty zgodnych ze standardami. W większości
    przypadków opcja powinna być włączona.
    
    <p>Niestety, na razie nie wszystkie czytniki są zgodne ze standardami
    i jeśli wielu prenumeratorów ich używa, dodatkowe nagłówki mogą im
    przeszkadzać. Powinieneś po pierwsze wyjaśnić prenumeratorom, dlaczego
    istnieją takie nagłówki i w jaki sposób można wyłączyć ich wyświetlanie
    w ich czytnikach pocztowych. Jako ostatnią deskę ratunku możesz
    wyłączyć te nagłówki, ale nie jest to zalecane (i być może ta opcja
    zostanie w przyszłości usunięta).

en: Should postings include the <tt>List-Post:</tt> header?
pl: Czy wiadomości mają zawierać pole nagłówka <tt>List-Post:</tt>?

en: The <tt>List-Post:</tt> header is one of the headers
                 recommended by
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 However for some <em>announce-only</em> mailing lists, only a
                 very select group of people are allowed to post to the list; the
                 general membership is usually not allowed to post.  For lists of
                 this nature, the <tt>List-Post:</tt> header is misleading.
                 Select <em>No</em> to disable the inclusion of this header. (This
                 does not affect the inclusion of the other <tt>List-*:</tt>
                 headers.)
pl: Pole nagłówka <tt>List-Post:</tt> jest jednym z pól zalecanych przez 
    <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>. 
    Jednak czasami, jeśli lista ma charakter tylko jednostronnych anonsów, 
    większość osób nie ma prawa wysyłania na nią wiadomości i nagłówek 
     <tt>List-Post:</tt> może wprowadzać zamieszanie. Zaznaczenie 
    odpowiedzi <em>Nie</em> wyłączy dołączanie tego pola nagłówka. 
    (Opcja nie dotyczy dołączania pozostałych pól nagłówka typu 
    <tt>List-*:</tt>. )

en: Should the <tt>Sender</tt> header be rewritten for this
                     mailing list to avoid stray bounces?  <em>Yes</em> is
                     recommended.
pl: Czy nagłówek <tt>Sender</tt> powinien być nadpisywany,
      aby uniknąć nierozpoznanych zwrotów?
      <em>Tak</em> jest zalecane.

en: Discard held messages older than this number of days.
                Use 0 for no automatic discarding.
pl: Zignoruj wiadomości wstrzymane dawniej niż określona ilość dni.
     Zero (O) wyłącza takie automatyczne ignorowanie.

en: <b>real_name</b> attribute not
                changed!  It must differ from the list's name by case
                only.
pl: <p>Atrybut <b>real_name</b> nie
                        został zmieniony! Może się on różnić od nazwy listy
                        jedynie wielkością liter.

en: <b>admin_member_chunksize</b> attribute not
                changed!  It must be an integer > 0.
pl: Atrybut <b>admin_member_chunksize</b> nie został zmieniony
    Przyjmuje on jedynie wartości liczb całkowitych większych od zera.

en: You cannot add a Reply-To: to an explicit
                address if that address is blank.  Resetting these values.
pl: Nie można dodać pola Reply-To:, jeśli adres jest pusty.
    Anulowanie tych wartości.

en: Language&nbsp;options
pl: Opcje&nbsp;językowe

en: Natural language (internationalization) options.
pl: Opcje dotyczące ustawień międzynarodowych.

en: Default language for this list.
pl: Domyślny język tej listy.

en: This is the default natural language for this mailing list.
                 If <a href="?VARHELP=language/available_languages">more than one
                 language</a> is supported then users will be able to select their
                 own preferences for when they interact with the list.  All other
                 interactions will be conducted in the default language.  This
                 applies to both web-based and email-based messages, but not to
                 email posted by list members.
pl: To jest domyślny język tej listy. Jeśli obsługiwanych jest
    <a href="?VARHELP=language/available_languages">więcej języków</a>,
    użytkownicy będą mieli możliwość wyboru według własnych preferencji.
    Dotyczy to zarówno
    komunikacji przez WWW jak i e-mail, ale nie ma wpływu na listy
    wysyłane przez subskrybentów.

en: Languages supported by this list.
pl: Języki obsługiwane przez tę listę.

en: These are all the natural languages supported by this list.
                 Note that the
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">default
                 language</a> must be included.
pl: Są to wszystkie języki obsługiwane przez listę. Uwaga:
    <a href="?VARHELP=language/preferred_language">język domyślny</a>
    musi być dołączony.

en: Always
pl: Zawsze

en: As needed
pl: Jeśli potrzebne

en: Never
pl: Nigdy

en: Encode the
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">subject
                 prefix</a> even when it consists of only ASCII characters?
pl: Czy kodować <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">prefiks tematu</a> wiadomości, nawet jeśli zawiera on tylko znaki ASCII?

en: Membership&nbsp;Management...
pl: Zarządzanie&nbsp;prenumeratą...

en: Membership&nbsp;List
pl: Lista&nbsp;prenumeratorów

en: Mass&nbsp;Subscription
pl: Hurtowe&nbsp;zapisywanie

en: Mass&nbsp;Removal
pl: Hurtowe&nbsp;wypisywanie

en: Address&nbsp;Change
pl: Zmiana&nbsp;adresu

en: Non-digest&nbsp;options
pl: Opcje&nbsp;trybu&nbsp;wiadomości

en: Policies concerning immediately delivered list traffic.
pl: Reguły dotyczące listów wysyłanych natychmiast.

en: Can subscribers choose to receive mail immediately, rather
                 than in batched digests?
pl: Czy prenumeratorzy mogą wybrać otrzymywanie poczty natychmiast,
    zamiast wiadomości zgrupowanych w paczki?

en: Full Personalization
pl: Pełna personalizacja

en: Should Mailman personalize each non-digest delivery?
                     This is often useful for announce-only lists, but <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">read the details</a>
                     section for a discussion of important performance
                     issues.
pl: Czy Mailman powinien personalizować każdą wiadomość?
    To przydatna opcja dla list ogłoszeniowych (biuletynów), ale
    <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">zajrzyj do pomocy</a>
    aby przeczytać o istotnych problemach związanych z wydajnością.

en: Normally, Mailman sends the regular delivery messages to
                     the mail server in batches.  This is much more efficent
                     because it reduces the amount of traffic between Mailman and
                     the mail server.
    
                     <p>However, some lists can benefit from a more personalized
                     approach.  In this case, Mailman crafts a new message for
                     each member on the regular delivery list.  Turning this
                     feature on may degrade the performance of your site, so you
                     need to carefully consider whether the trade-off is worth it,
                     or whether there are other ways to accomplish what you want.
                     You should also carefully monitor your system load to make
                     sure it is acceptable.
    
                     <p>Select <em>No</em> to disable personalization and send
                     messages to the members in batches.  Select <em>Yes</em> to
                     personalize deliveries and allow additional substitution
                     variables in message headers and footers (see below).  In
                     addition, by selecting <em>Full Personalization</em>, the
                     <code>To</code> header of posted messages will be modified to
                     include the member's address instead of the list's posting
                     address.
    
                     <p>When personalization is enabled, a few more expansion
                     variables can be included in the <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">message header</a> and
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">message footer</a>.
    
                     <p>These additional substitution variables will be available
                     for your headers and footers, when this feature is enabled:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
                             coerced to lower case.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
                             that the user is subscribed with.
                         <li><b>user_password</b> - The user's password.
                         <li><b>user_name</b> - The user's full name.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
                             page.
                     </ul>
pl: W normalnych ustawieniach, Mailman wysyła wiadomości do serwera poczty
    w porcjach. Jest to znacznie bardziej efektywne, ponieważ redukuje ilość
    ruchu pomiędzy Mailman'em, a serwerem poczty.
    
    <p>Jednakże, dla niektórych list pożądane jest bardziej spersonalizowane
    ustawienie. W tym przypadku Mailman tworzy nową wiadomość dla każdego zwykłego
    prenumeratora. Włączenie tej opcji może pogorszyć wydajność serwera,
    a zatem należy dokładnie rozważyć, czy jest to akceptowalne, czy też
    istnieją inne możliwości osiągnięcia celu.
    Powinieneś również dokładnie monitorować obciążenie systemu aby
    upewnić się, że jest ono akceptowalne.
    
    <p>Ustaw <em>Nie</em>, żeby wyłączyć personalizacje i wysyłać wszystkie 
    wiadomości w porcjach. Ustawienie <em>Tak</em> pozwala na personalizację
    dostarczania i dodatkowe podstawianie zmiennych w nagłówku i stopce
    (patrz niżej). Opcja <em>Pełna Personalizacja</em>, pozwala dodatkowo
    zmienić pole nagłowka <code>To</code>, by zawierało adres prenumeratora, 
     a nie adres listy.
    <p>Po włączeniu opcji personalizacji wykonywane są dwie dodatkowe
    operacje. Po pierwsze, nagłówek <code>To:</code> (<code>Do:</code>)
    wysyłanego listu jest modyfikowany tak, aby zawierał adres subskrybenta,
    a zatem list wygląda jakby był adresowany do użytkownika, a nie na listę.
    
    <p>Po drugie, ustawiane są dodatkowe zmienne, których można użyć w
    <a href="?VARHELP=nondigest/msg_header">nagłówku</a> i
    <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">stopce</a> wiadomości.
    
    <p>Chodzi o następujące zmienne:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - Adres użytkownika skonwertowany na małe
    litery.
    <li><b>user_delivered_to</b> - Adres użytkownika z zachowaniem wielkości
    liter.
    <li><b>user_password</b> - Hasło użytkownika.
    <li><b>user_name</b> - Imię i nazwisko użytkownika.
    <li><b>user_optionsurl</b> - Adres URL do strony WWW z ustawieniami
    opcji użytkownika.
    </ul>

en: Header added to mail sent to regular list members
pl: Nagłówek dodawany do poczty wysyłanej do zwykłych prenumeratorów.

en: Text prepended to the top of every immediately-delivery
                 message.
pl: Tekst wstawiany przed każdą wiadomością do zwykłych prenumeratorów.

en: Footer added to mail sent to regular list members
pl: Stopka dodawana do wiadomości dla zwykłych prenumeratorów.

en: Text appended to the bottom of every immediately-delivery
                 message.
pl: Tekst dołączany do stopki każdej wiadomości.

en: Scrub attachments of regular delivery message?
pl: Odrzucić wszystkie załączniki w wiadomościach wysyłanych w trybie listów?

en: When you scrub attachments, they are stored in the archive
                 area and links are made in the message so that the member can
                 access them via a web browser. If you want the attachments to
                 totally disappear, you can use content filtering options.
pl: Odrzucenie załączników oznacza, że nadal będą one dostępne
       w archiwum na stronie www. Całkowite usunięcie załącznika 
      możliwe jest dzięki opcji filtrowania treści.

en: Sibling lists
pl: Listy siostrzane

en: Passwords
pl: Hasła

en: Privacy options...
pl: Opcje prywatności...

en: Subscription&nbsp;rules
pl: Zasady&nbsp;subskrypcji

en: Sender&nbsp;filters
pl: Filtry&nbsp;nadawcy

en: Recipient&nbsp;filters
pl: Filtry&nbsp;odbiorcy

en: Spam&nbsp;filters
pl: Filtry&nbsp;spamu

en: None
pl: Brak

en: Confirm
pl: Potwierdzenie

en: Require approval
pl: Zgoda administratora

en: Confirm and approve
pl: Potwierdzenie i zgoda administratora

en: What steps are required for subscription?<br>
pl: Jakie warunki są niezbędne do zapisania się?<br>

en: None - no verification steps (<em>Not
                               Recommended </em>)<br>
                               Confirm (*) - email confirmation step required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               Approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br>
    
                               This prevents mischievous (or malicious) people
                               from creating subscriptions for others without
                               their consent.
pl: Brak - brak czynności weryfikacyjnych (<em>nie zalecane</em>)<br>
    Potwierdzenie (*) - wymagane potwierdzenie poprzez e-mail<br>
    Zgoda administratora - subskrypcja wymaga aprobaty administratora listy<br>
    Potwierdzenie i zgoda administratora - oba wyżej wymienione wymagania
    <p>(*) Gdy ktoś zgłosi chęć zapisania się, Mailman wysyła wiadomość
    zawierającą niepowtarzalny numer subskrybcji, który musi zostać odesłany
    w celu zapisania użytkownika.<br>
    
    Zapobiega to żartom lub złośliwościom ze strony ludzi próbujących zapisać
    innych bez ich zgody.

en: Confirm (*) - email confirmation required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br> This prevents
                               mischievous (or malicious) people from creating
                               subscriptions for others without their consent.
pl: Potwierdzenie (*) - wymagane potwierdzenie poprzez e-mail<br>
    Zgoda administratora - subskrypcja wymaga aprobaty administratora listy<br>
    Potwierdzenie i zgoda administratora - oba wyżej wymienione wymagania
    <p>(*) Gdy ktoś zgłosi chęć zapisania się, Mailman wysyła wiadomość
    zawierającą niepowtarzalny numer subskrybcji, który musi zostać odesłany
    w celu zapisania użytkownika.<br>
    
    Zapobiega to żartom lub złośliwościom ze strony ludzi próbujących zapisać
    innych bez ich zgody.

en: This section allows you to configure subscription and
                membership exposure policy.  You can also control whether this
                list is public or not.  See also the
                <a href="%(admin)s/archive">Archival Options</a> section for
                separate archive-related privacy settings.
pl: Ta część umożliwia skonfigurowanie reguł dotyczących jawności prenumeraty
    i listy subskrybentów. Możesz też wybrać, czy lista będzie publicznie
    dostępna, czy też nie. Sprawdź też
    <a href="%(admin)s/archive">Opcje archiwizacji</a> aby ustawić parametry
    związane z prywatnością archiwów listy.

en: Subscribing
pl: Prenumerata

en: Advertise this list when people ask what lists are on this
                 machine?
pl: Wyświetlać tę listę na żądanie pokazania list działających na tym serwerze?

en: Is the list moderator's approval required for unsubscription
                 requests?  (<em>No</em> is recommended)
pl: Czy jest wymagana zgoda moderatora na wypisanie się z listy (<em>Nie</em>
    jest zalecane)

en: Ban list
pl: Adresy zabronione

en: List of addresses which are banned from membership in this
                 mailing list.
pl: Lista adresów, z których subskrypcja jest zabroniona.

en: Addresses in this list are banned outright from subscribing
                 to this mailing list, with no further moderation required.  Add
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.
pl: Czarna lista prenumeratorów.
                 Nie będzie dla nich uruchamiany proces moderowania. 
                 Umieszczamy po jednym adresie w linii, jeśli chcesz 
                 wstawić wyrażenie regularne, zacznij je od znaku ^.

en: Membership exposure
pl: Wyświetlenie listy prenumeratorów

en: Anyone
pl: Każdy

en: List admin only
pl: Tylko administrator listy

en: List members
pl: Tylko prenumeratorzy

en: Who can view subscription list?
pl: Kto może zobaczyć listę prenumeratorów?

en: When set, the list of subscribers is protected by member or
                 admin password authentication.
pl: Gdy włączone, lista prenumeratorów jest chroniona hasłem.

en: Show member addresses so they're not directly recognizable
                 as email addresses?
pl: Prezentacja adresów prenumeratorów w taki sposób, że nie są
                 one rozpoznawane jako adres email.

en: Setting this option causes member email addresses to be
                 transformed when they are presented on list web pages (both in
                 text and as links), so they're not trivially recognizable as
                 email addresses.  The intention is to prevent the addresses
                 from being snarfed up by automated web scanners for use by
                 spammers.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że adresy adresy email prenumeratorów są
                 zniekształcane, tak, że nie przypominają adresu email.
                 Ma to na celu utrudnić pracę automatycznych skanerów sieci,
                 które dostarczają listy adresów spamerom.

en: /Quarantine
pl: /Kwarantanna

en: When a message is posted to the list, a series of
                moderation steps are taken to decide whether a moderator must
                first approve the message or not.  This section contains the
                controls for moderation of both member and non-member postings.
    
                <p>Member postings are held for moderation if their
                <b>moderation flag</b> is turned on.  You can control whether
                member postings are moderated by default or not.
    
                <p>Non-member postings can be automatically
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >accepted</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held for
                moderation</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >rejected</a> (bounced), or
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >discarded</a>,
                either individually or as a group.  Any
                posting from a non-member who is not explicitly accepted,
                rejected, or discarded, will have their posting filtered by the
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">general
                non-member rules</a>.
    
                <p>In the text boxes below, add one address per line; start the
                line with a ^ character to designate a <a href=
                "https://docs.python.org/2/library/re.html"
                >Python regular expression</a>.  When entering backslashes, do so
                as if you were using Python raw strings (i.e. you generally just
                use a single backslash).
    
                <p>Note that non-regexp matches are always done first.
pl: Po wysłaniu wiadomości na listę, Mailman przeprowadza analizę 
     co należy dalej z nią zrobić (sprawdzany jest adres nadawcy).
    Ta sekcja umożliwia kontrolowanie wiadomości wysyłanych przez .
    prenumeratorów lub osoby spoza listy.
                <p>Jeśli <b>znacznik moderowania</b> jest aktywny dla prenumeratorów oznacza 
                to, że jego listy będą zatrzymywane do 
                moderowania.
    
                <p>Wiadomości od osób nie zapisanych mogą być automatycznie
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >akceptowane</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">
                zatrzymywane do moderowania</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >odrzucane</a> (odbite) lub
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >kasowane</a>,
                zarówno indywidualnie jak i grupowo. Każdy email wysłany 
                przez osobę nie będącą prenumeratorem, który nie został wprost
                zaakceptowany, odrzucony lub skasowany, podlega
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">ogólnej
                zasadzie stosowanej dla nie subskrybentów</a>.<p>W polach należy wpisywać po jednym adresie w linii. Znak ^ napoczątku nowej linii oznacza <a href="https://docs.python.org/2/library/re.html"> wyrażenie regularne w Pythonie</a>. <p>Pamiętaj, że linie bez użycia wyrażeń regularnych są dopasowywane wcześniej.

en: Member filters
pl: Filtry prenumeratorów

en: By default, should new list member postings be moderated?
pl: Czy domyślnie wiadomości od nowych prenumeratorów mają być moderowane?

en: Each list member has a <em>moderation flag</em> which says
                 whether messages from the list member can be posted directly to
                 the list, or must first be approved by the list moderator.  When
                 the moderation flag is turned on, list member postings must be
                 approved first.  You, the list administrator can decide whether a
                 specific individual's postings will be moderated or not.
    
                 <p>When a new member is subscribed, their initial moderation flag
                 takes its value from this option.  Turn this option off to accept
                 member postings by default.  Turn this option on to, by default,
                 moderate member postings first.  You can always manually set an
                 individual member's moderation bit by using the
                 <a href="%(adminurl)s/members">membership management
                 screens</a>.
pl: Każdy z prenumeratorów może mieć ustawiony <em>znacznik moderowania</em>
                 który określa, czy wiadomości przez niego wysyłane muszą być 
                 potwierdzone przez moderatora przed przekazaniem na listę. 
                 Włączony znacznik moderowania oznacza, że wiadomości 
                 wysyłane przez danego subskrybenta muszą być potwierdzone 
                 przez moderatora. 
                 <p>Podczas zapisywania nowego prenumeratora, jego znacznik 
                 moderowania ustawiany jest na podstawie tej opcji. 
                 Wyłączenie tej opcji powoduje, że domyślnie listy 
                 subskrybentów są akceptowane. Jej włączenie powoduję, że 
                 listy domyślnie są moderowane. Dodatkowo można ustawić 
                 znacznik moderowania dla każdego subskrybenta osobno 
                 korzystając ze strony              <a href="%(adminurl)s/members">zarządzania 
                 prenumeratorami</a>.

en: Ceiling on acceptable number of member posts, per interval,
                   before automatic moderation.
pl: Limit ilości wiadomości subskrybenta w danym okresie, przed automatyczną moderacją.

en: If a member posts this many times, within a period of time
                   the member is automatically moderated.  Use 0 to disable.  See
                   <a href="?VARHELP=privacy/sender/member_verbosity_interval"
                   >member_verbosity_interval</a> for details on the time period.
    
                   <p>This is intended to stop people who join a list or lists and
                   then use a bot to send many spam messages in a short interval.
    
                   <p>Be careful when using this setting.  If it is set too low,
                   this can be triggered by a single post cross-posted to
                   multiple lists or by a single post to an umbrella list.
pl: Jeśli subskrybent wyśle tyle wiadomości w danym okresie,
     to wiadomości od niego będą automatycznie moderowane. Użyj 0, aby wyłączyć.
     <a href="?VARHELP=privacy/sender/member_verbosity_interval">member_verbosity_interval</a> zawiera szczegóły dotyczące okresu.
    
     <p>Funkcja ta ma powstrzymywać subskrybentów dołączających do list a później używających robotów do wysyłania wielu niepożądanych wiadomości w krótkim okresie.
    
     <p>Należy zachować ostrożność używając tego ustawienia. Zbyt niska wartość może aktywować moderację dla pojedynczej wiadomości wysłanej na wiele list lub jedną parasolową.

en: Number of seconds to remember posts to this list to determine
                   member_verbosity_threshold for automatic moderation of a
                   member.
pl: Okres (w sekundach) próbkowania przychodzących wiadomości dla member_verbosity_threshold pod kątem włączenia automatycznej moderacji subskrybenta.

en: If a member's total posts to all lists in this installation
                   with member_verbosity_threshold enabled reaches this list's
                   member_verbosity_threshold, the member is automatically
                   moderated on this list.
    
                   <p>Posts which are counted towards this list's
                   member_verbosity_threshold are all posts to any list with
                   member_verbosity_threshold enabled that arrived within that
                   list's member_verbosity_interval.
pl: Jeśli całkowita liczba wiadomości wysłanych przez subskrybenta do wszystkich list tej instalacji
     z włączonym member_verbosity_threshold osiągnie member_verbosity_threshold dla tej listy,
     to kolejne wiadomości od subskrybenta będą automatycznie moderowane.
    
     <p>Wiadomości zliczane do member_verbosity_threshold tej listy to wszystkie wiadomości wysyłane do list
        z włączonym member_verbosity_threshold, które dotarły w okresie ustawianym przez member_verbosity_interval.

en: Action to take when a moderated member posts to the
                 list.
pl: Co zrobić z wiadomościami wysłanymi z moderowanego adresu.

en: <ul><li><b>Hold</b> -- this holds the message for approval
                 by the list moderators.
    
                 <p><li><b>Reject</b> -- this automatically rejects the message by
                 sending a bounce notice to the post's author.  The text of the
                 bounce notice can be <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >configured by you</a>.
    
                 <p><li><b>Discard</b> -- this simply discards the message, with
                 no notice sent to the post's author.
                 </ul>
pl: <ul><li><b>Wstrzymaj</b> -- wstrzymuje wiadomość do akceptacji 
      moderatora listy.
    <p><li><b>Odmów</b> -- powoduje automatyczne odrzucenie wiadomości i powiadomienie
     o tym autora. Tekst powiadomienia o odrzuceniu można 
    <a href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice">
    zmienić tutaj</a>.
    <p><li><b>Zignoruj</b> -- zignoruj wiadomość, bez powiadamiania autora. 
    </ul>

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to moderated members who post to this list.
pl: Tekst, który zostanie dołączony do każdego  <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action">powiadomienia o odrzuceniu</a> wiadomości od moderowanego subskrybenta listy.

en: Action to take when anyone posts to the
                 list from a domain with a DMARC Reject%(quarantine)s Policy.
pl: Co zrobić z wiadomościami wysłanymi z adresu
    w domenie z polityką DMARC Reject%(quarantine)s.

en: <ul><li><b>Munge From</b> -- applies the <a
                 href="?VARHELP=general/from_is_list">from_is_list Munge From</a>
                 transformation to these messages.
    
                 <p><li><b>Wrap Message</b> -- applies the <a
                 href="?VARHELP=general/from_is_list">from_is_list Wrap
                 Message</a> transformation to these messages.
    
                 <p><li><b>Reject</b> -- this automatically rejects the message by
                 sending a bounce notice to the post's author.  The text of the
                 bounce notice can be <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/dmarc_moderation_notice"
                 >configured by you</a>.
    
                 <p><li><b>Discard</b> -- this simply discards the message, with
                 no notice sent to the post's author.
                 </ul>
    
                 <p>This setting takes precedence over the <a
                 href="?VARHELP=general/from_is_list"> from_is_list</a> setting
                 if the message is From: an affected domain and the setting is
                 other than Accept.
pl: <ul><li><b>Munge From</b> -- przekształca według
      <a href="?VARHELP=general/from_is_list">from_is_list Munge From</a>.
    
      <p><li><b>Wrap Message</b> -- przekształca według
      <a href="?VARHELP=general/from_is_list">from_is_list Wrap Message</a>.
    
      <p><li><b>Odrzuć</b> -- automatycznie odrzuca wiadomości, wysyłając informację zwrotną do autora.
      Jej treść <a href="?VARHELP=privacy/sender/dmarc_moderation_notice">można określić</a>.
    
      <p><li><b>Zignoruj</b> -- wiadomość jest odrzucana bez powiadamiania o tym jej autora.
    </ul>
    
      <p>To ustawienie ma pierwszeństwo przed <a href="?VARHELP=general/from_is_list">from_is_list</a>
      jeśli wiadomość pochodzi od adresu z dotkniętej domeny a ustawiono cokolwiek innego niż "Akceptuj".

en: Shall the above dmarc_moderation_action apply to messages
                   From: domains with DMARC p=quarantine as well as p=reject
pl: Czy powyższe ustawienie dmarc_moderation_action stosować do wiadomości z nagłówkiem "From:" domen
     z polityką DMARC "p=quarantine" oraz "p=reject"?

en: <ul><li><b>No</b> -- this applies dmarc_moderation_action to
                   only those posts From: a domain with DMARC p=reject.  This is
                   appropriate if you are concerned about bounced messages, but
                   want to apply dmarc_moderation_action to as few messages as
                   possible.
                   <p><li><b>Yes</b> -- this applies dmarc_moderation_action to
                   posts From: a domain with DMARC p=reject or p=quarantine.
                   </ul><p>If a message is From: a domain with DMARC p=quarantine
                   and dmarc_moderation_action is not applied (this set to No)
                   the message will likely not bounce, but will be delivered to
                   recipients' spam folders or other hard to find places.
pl: <ul><li><b>Nie</b> -- stosuje dmarc_moderation_action tylko do wiadomości z nagłówkiem "From:" z domeny z polityką DMARC "p=reject."
            Jest to właściwe ustawienie jeśli zachodzi obawa odbijania wiadomości ale
            dmarc_moderation_action ma być stosowane dla jak najmniejszej liczby wiadomości.
    <p><li><b>Tak</b> -- stosuje dmarc_moderation_action dla wiadomości z nagłówkiem "From:" z domeny
            z polityką DMARC "p=reject" lub "p=quarantine".

en: Shall the above dmarc_moderation_action apply to messages
                   From: domains with DMARC p=none as well as p=quarantine and
                   p=reject
pl: Czy powyższe dmarc_moderation_action stosować do wiadomości z nagówkiem "From:" domen
     z polityką DMARC "p=none", "p=quarantine" i "p=reject"?

en: <ul><li><b>No</b> -- this applies dmarc_moderation_action to
                   only those posts From: a domain with DMARC p=reject and
                   possibly p=quarantine depending on the setting of
                   dmarc_quarantine_moderation_action.
                   <p><li><b>Yes</b> -- this applies dmarc_moderation_action to
                   posts From: a domain with DMARC p=none if
                   dmarc_moderation_action is Munge From or Wrap Message and
                   dmarc_quarantine_moderation_action is Yes.
                   <p>The intent of this setting is to eliminate failure reports
                   to the owner of a domain that publishes DMARC p=none by applying
                   the message transformations that would be applied if the
                   domain's DMARC policy were stronger.
pl: <ul><li><b>Nie</b> -- stosuje dmarc_moderation_action tylko do wiadomości z nagłówkiem "From:" z domeny z polityką DMARC "p=reject"
            i ewentualnie "p=quarantine" (zależnie od ustawień dmarc_quarantine_moderation_action).<p><li><b>Tak</b> -- stosuje dmarc_moderation_action do wiadomości z nagłówkiem "From:" z domeny z polityką DMARC "p=none" jeśli
           dmarc_moderation_action ustawiono na "Munge From" lub "Wrap Message" oraz dmarc_quarantine_moderation_action ustawiono na "Tak".
    <p>Ustawienie to ma ograniczać raporty o niepowodzeniu dla właściciela domeny z ustawioną polityką DMARC "p=none" poprzez stosowanie
       przekształceń wiadomości, które miałyby miejsce gdyby polityka DMARC domeny była silniejsza.

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/dmarc_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to anyone who posts to this list from a domain
                 with a DMARC Reject%(quarantine)s Policy.
pl: Tekst, który zostanie dołączony do każdego
      <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action">powiadomienia o odrzuceniu</a> wiadomości
      od nadawcy z domeny o polityce DMARC Reject%(quarantine)s.

en: Non-member filters
pl: Filtrowanie osób nie będących prenumeratorami

en: List of non-member addresses whose postings should be
                 automatically accepted.
pl: Lista adresów osób nie będących prenumeratorami, których wiadomości powinny być
                 automatycznie akceptowane.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 accepted with no further moderation applied.  Add member
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.  A line consisting of
                 the @ character followed by a list name specifies another
                 Mailman list in this installation, all of whose member
                 addresses will be accepted for this list.
pl: Listy wysłane przez te osoby (nie będące prenumeratorami)
      będą automatycznie akceptowane bez moderacji.
      Umieszczaj po jednym adresie w linii; 
      rozpocznij linię od znaku ^, aby wprowadzić wyrażenie regularne.
      Linia zawierająca znak @ z następującą po nim nazwą listy, określa inną
      listę Mailmana tej instalacji, której subskrybenci będą mogli wysyłać na tę listę.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 immediately held for moderation.
pl: Lista adresów osób nie będących prenumeratorami, których emaile będą 
                 zatrzymywane do moderowania.

en: Postings from any of these non-members will be immediately
                 and automatically held for moderation by the list moderators.
                 The sender will receive a notification message which will allow
                 them to cancel their held message.  Add member addresses one per
                 line; start the line with a ^ character to designate a regular
                 expression match.
pl: Wiadomości wysyłane z tych adresów będą
                 natychmiast i automatycznie zatrzymywane do moderacji.
                 Wysyłający otrzyma powiadomienie, które pozwoli mu 
                 skasować wstrzymaną wiadomość.             Umieszczaj po jednym adresie w linii; 
                 rozpocznij linię od znaku ^ , żeby wprowadzić wyrażenie 
                 regularne.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically rejected.
pl: Lista adresów osób nie będących prenumeratorami, których wiadomości będą
                 automatycznie odrzucane.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 rejected.  In other words, their messages will be bounced back to
                 the sender with a notification of automatic rejection.  This
                 option is not appropriate for known spam senders; their messages
                 should be
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatically discarded</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
pl: Wiadomości wysyłane z tych adresów
                 będą automatycznie odrzucane. Innymi słowy list zostanie 
                 odbity do nadawcy z informacją o automatycznym 
                 odrzuceniu. Ta opcja nie służy do odrzucania 
                 emaili od znanych spamerów. Ich wiadomości powinny być 
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatycznie kasowane</a>.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically discarded.
pl: Lista adresów osób nie będących prenumeratorami, których wiadomości będą 
                 automatycznie kasowane.

en: Action to take for postings from non-members for which no
                 explicit action is defined.
pl: Reakcja na email od osoby nie będącej prenumeratorem, dla której nie 
                 określono żadnego działania.

en: When a post from a non-member is received, the message's
                 sender is matched against the list of explicitly
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >accepted</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >rejected</a> (bounced), and
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >discarded</a> addresses.  If no match is found, then this action
                 is taken.
pl: Po otrzymaniu wiadomości od osoby nie będącej prenumeratorem, Mailman sprawdza czy jego adres 
                 znajduje się na liście adresów, dla których wiadomości mają być
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >akceptowane</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">wstrzymane</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >odrzucone</a> (odbicia) lub
                 <ahref="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >skasowane</a>. Jeśli adres nie występuje na żadnej z tych list, 
                  podejmowana jest określona tutaj akcja.

en: Should messages from non-members, which are automatically
                 discarded, be forwarded to the list moderator?
pl: Czy wiadomości od osób nie będących prenumeratorami, które zostały 
                 automatycznie odrzucone, mają być przekazywane 
                 do moderatora listy?

en: This section allows you to configure various filters based on
                the recipient of the message.
pl: Sekcja ta zawiera ustawienia filtrowanie wiadomości na podstawie adresu odbiorcy.

en: Recipient filters
pl: Fitry odbiorcy

en: Must posts have list named in destination (to, cc) field
                 (or be among the acceptable alias names, specified below)?
pl: W polu docelowym wiadomości musi wystąpić nazwa listy, 
                 pola (to, cc), (lub jeden z jej aliasów wymienionych
                 poniżej)?

en: Many (in fact, most) spams do not explicitly name their
                 myriad destinations in the explicit destination addresses - in
                 fact often the To: field has a totally bogus address for
                 obfuscation.  The constraint applies only to the stuff in the
                 address before the '@' sign, but still catches all such spams.
    
                 <p>The cost is that the list will not accept unhindered any
                 postings relayed from other addresses, unless
    
                 <ol>
                     <li>The relaying address has the same name, or
    
                     <li>The relaying address name is included on the options that
                     specifies acceptable aliases for the list.
    
                 </ol>
pl: Wiele (większość) wiadomości spamerskich nie zawiera adresu odbiorcy w polu
                 Do. Często pole Do: nagłówka wiadomości zawiera
                 śmieci. Wyrażenie stosowane jest tylko do części adresu
                 przed znakiem '@'.
    
                 <p>W ten sposób lista nie zaakceptuje żadnego listu przekierowanego z innego adresu, chyba, że
    
                 <ol>
                     <li>Przekierowywany adres ma tą samą część przed '@'
    
                     <li>Część przed '@' znajduje się na liście akceptowanych
                     aliasów dla listy.
    
    </ol>

en: Alternate addresses that are acceptable when
                 `require_explicit_destination' is enabled.  This option takes a
                 list of regular expressions, one per line, which is matched
                 against every recipient address in the message.  The matching is
                 performed with Python's re.match() function, meaning they are
                 anchored to the start of the string.
                 
                 <p>For backwards compatibility with Mailman 1.1, if the regexp
                 does not contain an `@', then the pattern is matched against just
                 the local part of the recipient address.  If that match fails, or
                 if the pattern does contain an `@', then the pattern is matched
                 against the entire recipient address.
                 
                 <p>Matching against the local part is deprecated; in a future
                 release, the pattern will always be matched against the entire
                 recipient address.
pl: Dodatkowych adresów można używać, jeśli włączona jest opcja
                'require_explicit_destination'. Lista wyrażeń regularnych 
                jest porównywana z każdym adresem docelowym przesyłki. 
                Dopasowywanie jest robione za pomocą funkcji Pythona 
                re.match(), co oznacza, że porównywanie rozpoczyna się od
                początku ciągu znaków.
                
                <p>Aby zachować kompatybilność wstecz, jeśli wyrażenie 
                regularne nie zawiera '@', dopasowywana jest tylko lokalna 
                część adresu. Gdy wzorzec nie pasuje lub gdy wyrażenie 
                zawiera '@', dopasowywany jest cały adres docelowy.
                
                <p>Dopasowanie tylko do części lokalnej jest zaszłością i 
                w przyszłych wersjach wzorzec będzie zawsze dopasowywany 
                do całego adresu docelowego.

en: Ceiling on acceptable number of recipients for a posting.
pl: Limit ilości odbiorców wiadomości.

en: If a posting has this number, or more, of recipients, it is
                 held for admin approval.  Use 0 for no ceiling.
pl: Jeśli wiadomość ma taką lub większą ilość odbiorców, jest 
                 on wstrzymywany do decyzji administratora. 
                 Ustawienie limitu na 0, oznacza wyłączenie 
                 tej opcji.

en: This section allows you to configure various anti-spam
                filters posting filters, which can help reduce the amount of spam
                your list members end up receiving.
pl: W tym miejscu można zdefiniować filtry,
                które mogą mogą pomóc Ci zmniejszyć ilość spamu
                przekazywanego przez listę.

en: Header filters
pl: Filtry nagłowka

en: Filter rules to match against the headers of a message.
pl: Reguły filtrowania, które będą dopasowywane do pól nagłówka.

en: Legacy anti-spam filters
pl: Filtry antyspamowe

en: Hold posts with header value matching a specified regexp.
pl: Wstrzymanie emaili po dopasowaniu pól nagłówka.

en: Use this option to prohibit posts according to specific
                 header values.  The target value is a regular-expression for
                 matching against the specified header.  The match is done
                 disregarding letter case.  Lines beginning with '#' are ignored
                 as comments.
    
                 <p>For example:<pre>to: .*@public.com </pre> says to hold all
                 postings with a <em>To:</em> mail header containing '@public.com'
                 anywhere among the addresses.
    
                 <p>Note that leading whitespace is trimmed from the regexp.  This
                 can be circumvented in a number of ways, e.g. by escaping or
                 bracketing it.
pl: Użycie tej opcji pozwala na zablokowanie listów o 
                 określonych polach nagłówka. Duże/małe litery 
                 nie są uwzględniane. Linie rozpoczynające się od 
                 '#' są ignorowane.
    
                 <p>Przykład:<pre>to: .*@public.com</pre> oznacza, że 
                 zostaną wstrzymane wszystkie listy, którego pole nagłówka 
                 <em>To:</em> zawiera '@public.com'
    
                 <p>Uwaga! Białe znaki są usuwane z wyrażenia regularnego. 
                 Można tego uniknąć np. poprzez umieszczenie ich w 
                 nawiasach.

en: Header filter rules require a pattern.
                    Incomplete filter rules will be ignored.
pl: Filtrowanie według pól nagłówka wymaga wzorców.
                    Błędne reguły filtrowania zostaną zignorowane.

en: The header filter rule pattern
                    '%(safepattern)s' is not a legal regular expression.  This
                    rule will be ignored.
pl: Podany wzorzec filtrowania nagłówka 
                    '%(safepattern)s' nie jest poprawnym wyrażeniem 
                    regularnym. Reguła ta zostanie zignorowana.

en: Topics
pl: Tematy

en: List topic keywords
pl: Tematy na liście według słów kluczowych

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Should the topic filter be enabled or disabled?
pl: Czy filtrowanie tematyczne ma być włączone, czy wyłączone?

en: The topic filter categorizes each incoming email message
                 according to <a
                href="https://docs.python.org/2/library/re.html">regular
                 expression filters</a> you specify below.  If the message's
                 <code>Subject:</code> or <code>Keywords:</code> header contains a
                 match against a topic filter, the message is logically placed
                 into a topic <em>bucket</em>.  Each user can then choose to only
                 receive messages from the mailing list for a particular topic
                 bucket (or buckets).  Any message not categorized in a topic
                 bucket registered with the user is not delivered to the list.
    
                 <p>Note that this feature only works with regular delivery, not
                 digest delivery.
    
                 <p>The body of the message can also be optionally scanned for
                 <code>Subject:</code> and <code>Keywords:</code> headers, as
                 specified by the <a
           href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 configuration variable.
pl: Filtr tematyczny dzieli wszystkie przychodzące wiadomości 
                 na kategorie według <a
    href="https://docs.python.org/2/library/re.html">wyrażenia
                 regularnego </a>, które określisz. Jeżeli pola nagłówka
                 <code>Subject:</code> lub <code>Keywords:</code> zostaną
                 dopasowane do tego wyrażenia, wiadomość jest umieszczana
                 w konkretnym wątku tematycznym. Każdy z użytkowników 
                 może wybrać, które tematy go interesują i otrzymywać tylko 
                 interesujące wiadomości. Wiadomość, która nie będzie pasowała 
                 do żadnego z tematów podanych przez użytkownika, nie 
                 zostanie dostarczona.
    
                 <p> Uwaga, ta opcja działa tylko w trybie 
                 dostarczania listów - nie działa z trybie paczek.
    
                 <p> Treść wiadomości może być również przeszukiwana 
                 pod kątem nagłówków <code>Subject:</code> i <code>
                 Keyword:</code>, przeszukiwane jest tylko pierwszych 
    <a 
    href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 linii.

en: How many body lines should the topic matcher scan?
pl: Ile linii z treści wiadomości będzie przeszukiwane w celu dopasowania filtru tematycznego?

en: The topic matcher will scan this many lines of the message
                 body looking for topic keyword matches.  Body scanning stops when
                 either this many lines have been looked at, or a non-header-like
                 body line is encountered.  By setting this value to zero, no body
                 lines will be scanned (i.e. only the <code>Keywords:</code> and
                 <code>Subject:</code> headers will be scanned).  By setting this
                 value to a negative number, then all body lines will be scanned
                 until a non-header-like line is encountered.
pl: Dopasowywanie tematyczne powoduje przeszukanie określonej liczby linii wiadomości
    w celu dopasowania wzorców słów kluczowych. Przeszukiwanie zakończy się
    po określonej liczbie linii lub jeśli sprawdzana linia nie wygląda 
    na wiersz nagłówka. Ustawienie tej zmiennej na zero spowoduje, że 
    nie będzie przeszukiwana treść wiadomości, a tylko pola nagłówka. 
    Ustawienie tej zmiennej na wartość ujemną spowoduje przeszukanie 
    całej treści wiadomości do chwili wyszukania wiersza, który nie 
    jest częścią nagłówka.

en: Topic keywords, one per line, to match against each message.
pl: Słowa kluczowe tematu, jedno w każdej linii.

en: Each topic keyword is actually a regular expression, which is
                 matched against certain parts of a mail message, specifically the
                 <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code> message headers.
                 Note that the first few lines of the body of the message can also
                 contain a <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code>
                 "header" on which matching is also performed.
pl: Każde ze słów kluczowych tematu jest wyrażeniem regularnym, 
    które dopasowywane jest do określonych części wiadomości. Przeszukiwane 
    są pola nagłówka <code>Keywords:</code> i <code>Subject:</code>.
    Warto pamiętać, że pierwsze kilka linii wiadomości 
    może zawierać <code>Keywords:</code> i <code>Subject:</code>.

en: Topic specifications require both a name and
                    a pattern.  Incomplete topics will be ignored.
pl: Definicja dopasowania tematycznego musi zawierać jego nazwę 
                    i wzorzec. Niekompletne tematy będą zignorowane.

en: The topic pattern '%(safepattern)s' is not a
                    legal regular expression.  It will be discarded.
pl: Wzorzec tematu ''%(safepattern)s' nie jest poprawnym 
                    wyrażeniem regularnym. Zostanie on zignorowany.

en: Mail&lt;-&gt;News&nbsp;gateways
pl: Bramka&nbsp;Mail&lt;-&gt;Niusy

en: Mail-to-News and News-to-Mail gateway services.
pl: Obustronna bramka do sieci USENET (niusy)

en: News server settings
pl: Ustawienia serwera NNTP

en: The hostname of the machine your news server is running on.
pl: Internetowy adres Twojego serwera NNTP.

en: This value may be either the name of your news server, or
                 optionally of the format name:port, where port is a port number.
    
                 The news server is not part of Mailman proper.  You have to
                 already have access to an NNTP server, and that NNTP server must
                 recognize the machine this mailing list runs on as a machine
                 capable of reading and posting news.
pl: Wartość w tym polu może być nazwą serwera NNTP lub 
              w formacie nazwa:port, gdzie port jest numerem portu.
    
    Serwer News nie jest częścią programu Mailman. Musisz mieć dostęp
    do działającego serwera NNTP. Wymagana jest możliwość czytania i 
    wysyłania postów do serwera.

en: The name of the Usenet group to gateway to and/or from.
pl: Nazwa grupy dyskusyjnej, do której jest ta bramka.

en: Should new posts to the mailing list be sent to the
                 newsgroup?
pl: Czy nowe wiadomości wysyłane na listę mają być przekazywane
    do grupy news?

en: Should new posts to the newsgroup be sent to the mailing
                 list?
pl: Czy nowe posty pojawiające się na grupie mają być przekazywane
    na listę?

en: Forwarding options
pl: Opcje przekazywania

en: Moderated
pl: Moderowane

en: Open list, moderated group
pl: Lista otwarta, grupa moderowana

en: The moderation policy of the newsgroup.
pl: Typ moderowania grupy dyskusyjnej.

en: Prefix <tt>Subject:</tt> headers on postings gated to news?
pl: Czy dodawać przedrostek do tematów wiadomości przekazywanych do serwera news?

en: Mass catch up
pl: Przechwycenie grupy

en: Should Mailman perform a <em>catchup</em> on the newsgroup?
pl: Czy Mailman ma zignorować starsze wiadomości na grupie news?

en: When you tell Mailman to perform a catchup on the newsgroup,
                 this means that you want to start gating messages to the mailing
                 list with the next new message found.  All earlier messages on
                 the newsgroup will be ignored.  This is as if you were reading
                 the newsgroup yourself, and you marked all current messages as
                 <em>read</em>.  By catching up, your mailing list members will
                 not see any of the earlier messages.
pl: Jeśli każesz Mailmanowi zignorować starsze wiadomości, oznacza to, że
    przechwytywanie postów na listę obowiązywać będzie tylko dla nowych 
    wiadomości. Wszystkie wiadomości wysłane przed uruchomieniem bramki zostaną 
    zignorowane. Można to porównać do zaznaczenia wszystkich wiadomości 
    jako przeczytanych w programie do czytania wiadomości z serwera Usenetu.

en: Mass catchup completed
pl: Przechwytywanie grupy zakończone

en: You cannot enable gatewaying unless both the
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">news server field</a> and
                    the <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">linked
                    newsgroup</a> fields are filled in.
pl: Włącznie bramki do Usenetu jest możliwe tylko, jeśli oba pola 
     <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">nazwa serwera NNTP</a>
     i <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup"> nazwa grupy dyskusyjnej</a>
     są wypełnione.

en: %(listinfo_link)s list run by %(owner_link)s
pl: Listą %(listinfo_link)s opiekuje się %(owner_link)s

en: %(realname)s administrative interface
pl: Interfejs administracyjny listy %(realname)s

en:  (requires authorization)
pl:  (wymagane uwierzytelnienie)

en: Overview of all %(hostname)s mailing lists
pl: Przegląd wszystkich list na %(hostname)s

en: <em>(1 private member not shown)</em>
pl: <em>(1 prywatny adres ukryty)</em>

en: <em>(%(num_concealed)d private members not shown)</em>
pl: <em>Liczba adresów ukrytych: (%(num_concealed)d)</em>

en: ; it was disabled by you
pl: ; wyłączone przez Ciebie

en: ; it was disabled by the list administrator
pl: ; wyłączone przez administratora listy

en: ; it was disabled due to excessive bounces.  The
                last bounce was received on %(date)s
pl: ; wyłączone z powodu wielu zwrotów. Ostatni
                zwrot otrzymano %(date)s

en: ; it was disabled for unknown reasons
pl: ; zostało wyłączone z nieznanych powodów

en: Note: your list delivery is currently disabled%(reason)s.
pl: Uwaga: Dostarczanie listów jest w tym momencie wyłączone%(reason)s.

en: Mail delivery
pl: Dostarczanie wiadomości

en: the list administrator
pl: administrator listy

en: <p>%(note)s
    
                <p>You may have disabled list delivery intentionally,
                or it may have been triggered by bounces from your email
                address.  In either case, to re-enable delivery, change the
                %(link)s option below.  Contact %(mailto)s if you have any
                questions or need assistance.
pl: <p>%(note)s
    
    <p>Dostarczanie wiadomości zostało wyłączone celowo, lub na skutek 
    zbyt wielu zwrotów z adresu. W obu przypadkach ponowne uaktywnienie 
    może być wykonane przy pomocy %(link)s poniższej opcji. Pytanie lub 
    wątpliwości proszę kierować na adres %(mailto)s.

en: <p>We have received some recent bounces from your
                address.  Your current <em>bounce score</em> is %(score)s out of a
                maximum of %(total)s.  Please double check that your subscribed
                address is correct and that there are no problems with delivery to
                this address.  Your bounce score will be automatically reset if
                the problems are corrected soon.
pl: <p>Otrzymano kilka zwrotów z Twojego adresu. W tej chwili <em>współczynnik 
    zwrotów</em> wynosi %(score)s (maksymalna dopuszczalna wartość to %(total)s).
    Proszę sprawdzić, czy adres jest poprawny i czy nie ma problemów z dostarczaniem wiadomości
    na ten adres. Współczynnik zwrotów zostanie automatycznie wyzerowany, jeśli 
    problem szybko zniknie.

en: (Note - you are subscribing to a list of mailing lists, so the %(type)s notice will be sent to the admin address for your membership, %(addr)s.)<p>
pl: (Uwaga - zapisujesz się na listę list, a więc powiadomienie %(type)s zostanie wysłane na adres opiekuna listy - %(addr)s.)<p>

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.
pl: Aby zapobiec fałszywym zgłoszeniom, otrzymasz email 
               z prośbą o potwierdzenie prenumeraty.

en: This is a closed list, which means your subscription
                will be held for approval.  You will be notified of the list
                moderator's decision by email.
pl: Ta lista jest listą zamkniętą, co oznacza, że każda prośba
                o zapisanie się musi być zatwierdzona. Dostaniesz
                email informujący o decyzji moderatora.

en: also
pl: również

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.  Once
                confirmation is received, your request will be held for approval
                by the list moderator.  You will be notified of the moderator's
                decision by email.
pl: Sprawdź pocztę, by potwierdzić prenumeratę. 
                Po otrzymaniu 
                potwierdzenia, prośba zostanie przekazana 
                do decyzji moderatora. O jego decyzji system powiadomi Cię 
                automatycznie.

en: This is %(also)sa private list, which means that the
                list of members is not available to non-members.
pl: Lista jest %(also)s listą prywatną, co oznacza, że nie masz prawa
                wyświetlić adresów jej prenumeratorów.

en: This is %(also)sa hidden list, which means that the
                list of members is available only to the list administrator.
pl: Lista jest %(also)slistą ukrytą, co oznacza, że 
                lista jej członków jest dostępna tylko dla administratora.

en: This is %(also)sa public list, which means that the
                list of members list is available to everyone.
pl: Lista jest %(also)s listą publiczną, co oznacza, że 
                lista jej członków jest dostępna dla wszystkich.

en:  (but we obscure the addresses so they are not
                    easily recognizable by spammers).
pl:  (ale adresy są zniekształcane w taki sposób, że 
              nie są, w łatwy sposób, rozpoznawalne przez spamerów).

en: <p>(Note that this is an umbrella list, intended to
                have only other mailing lists as members.  Among other things,
                this means that your confirmation request will be sent to the
                `%(sfx)s' account for your address.)
pl: <p>(Pamiętaj, że jest to lista parasolowa, której subskrybentami
                powinny być tylko inne listy. Oznacza to, między 
                innymi, że prośby o potwierdzenie będą wysyłane na konto 
                %(sfx)s'.)

en: <b><i>either</i></b>
pl: <b><i>albo</i></b>

en: To unsubscribe from %(realname)s, get a password reminder,
            or change your subscription options %(either)senter your subscription
            email address:
            <p><center>
pl: Podaj swój adres, żeby wypisać się z listy %(realname)s, 
           poprosić o przypomnienie hasła, %(either)s zmienić parametry prenumeraty:
            <p><center>

en: Unsubscribe or edit options
pl: Wypisz się lub zmień opcje prenumeraty

en: <p>... <b><i>or</i></b> select your entry from
                          the subscribers list (see above).
pl: <p>... <b><i>lub</i></b> wybierz swój adres na liście 
                             prenumeratorów (patrz wyżej).

en:  If you leave the field blank, you will be prompted for
            your email address
pl:  Jeśli zostawisz to pole puste, adres email będziesz musiał 
            podać później.

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                    members.</i>)
pl: (<i>%(which)s jest dostępne tylko dla prenumeratorów
                    listy.</i>)

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                administrator.</i>)
pl: (<i>%(which)s jest dostępne tylko dla 
                administratora listy.</i>)

en: Click here for the list of
pl: Kliknij tutaj, żeby wyświetlić listę

en:  subscribers:
pl:  prenumeratorów:

en: Visit Subscriber list
pl: Zobacz listę prenumeratorów

en: members
pl: prenumeratorzy

en: Address:
pl: Adres:

en: Admin address:
pl: Adres administratora:

en: The subscribers list
pl: Lista prenumeratorów

en:  <p>Enter your
pl:  <p>Wprowadź swój

en:  and password to visit  the subscribers list: <p><center>
pl:  i hasło, żeby zobaczyć listę osób zapisanych: <p><center>

en: Password:
pl: Hasło:

en: Visit Subscriber List
pl: Zobacz listę prenumeratorów

en: Once a month, your password will be emailed to you as a reminder.
pl: Raz w miesiącu będziesz otrzymywał email z hasłem.

en: The current archive
pl: Bieżące archiwum

en: %(realname)s post acknowledgement
pl: %(realname)s potwierdzenie wiadomości

en: Message rejected.
    It appears that this message contains an HTML part with the
    Approved: password line, but due to the way it is coded in the
    HTML it can't be safely removed.
pl: Wiadomość odrzucona.
    Wygląda na to, że wiadomość zawiera fragment HTML z linią
    "Approved: hasło" jednak ze względu na sposób sformatowania kodu HTML
    nie może ona zostać bezpiecznie usunięta.

en: Your urgent message to the %(realname)s mailing list was not authorized for
    delivery.  The original message as received by Mailman is attached.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień, żeby wysyłać pilną wiadomość na listę 
    %(realname)s. W załączniku znajdziesz swój email.

en: %(realname)s via %(lrn)s
pl: %(realname)s przez %(lrn)s

en: Emergency hold on all list traffic is in effect
pl: Uruchomione zostało awaryjne moderowanie listy

en: Your message was deemed inappropriate by the moderator.
pl: Moderator uznał wiadomość za niepożądaną.

en: Sender is explicitly forbidden
pl: Adres nadawcy został zablokowany

en: You are forbidden from posting messages to this list.
pl: Administrator zablokował możliwość wysłania przez Ciebie wiadomości na tę listę.

en: Post to moderated list
pl: Wiadomość wysłana na listę moderowaną

en: Post by non-member to a members-only list
pl: Wiadomość wysłana przez osobę spoza zamkniętej listy

en: Non-members are not allowed to post messages to this list.
pl: Tylko członkowie listy mogą wysyłać na nią wiadomości

en: Posting to a restricted list by sender requires approval
pl: Wysłanie wiadomości na listę z ograniczeniami wymaga akceptacji

en: This list is restricted; your message was not approved.
pl: Ta lista ma ograniczenia. Twoja wiadomość nie została zaakceptowana.

en: Too many recipients to the message
pl: Wiadomość ma zbyt wielu adresatów

en: Please trim the recipient list; it is too long.
pl: Proszę zmiejszyć listę odbiorców tej wiadomości - jest za długa.

en: Message has implicit destination
pl: Wiadomość jest niepoprawnie zaadresowana

en: Blind carbon copies or other implicit destinations are
    not allowed.  Try reposting your message by explicitly including the list
    address in the To: or Cc: fields.
pl: Bcc: lub inne pośrednie adresowanie listy nie jest dozwolone.
    Wyślij wiadomość ponownie, umieszczając adres listy w polach
    Do lub Kopia

en: Message may contain administrivia
pl: Wiadomość może zawierać polecenia administracyjne

en: Please do *not* post administrative requests to the mailing
    list.  If you wish to subscribe, visit %(listurl)s or send a message with the
    word `help' in it to the request address, %(request)s, for further
    instructions.
pl: Proszę *nie* wysyłać poleceń administracyjnych na adres listy.
    Jeśli chcesz się zapisać, odwiedź strone %(listurl)s albo wyślij 
    wiadomość ze słowem 'help' na adres %(request)s. Tam znajdziesz 
    kolejne wskazówki.

en: Message has a suspicious header
pl: Nagłowek wiadomości jest niepoprawny

en: Your message had a suspicious header.
pl: Nagłowek Twojej wiadomości jest niepoprawny

en: Message body is too big: %(size)d bytes with a limit of
    %(limit)d KB
pl: Wiadomość zbyt duża: %(size)d bajtów przy limicie %(limit)d kB

en: Your message was too big; please trim it to less than
    %(kb)d KB in size.
pl: Wiadomość jest zbyt duża. Proszę ją zmniejszyć do %(kb)d kB

en: Posting to a moderated newsgroup
pl: Wiadomość wysłana na grupę moderowaną

en: Your message to %(listname)s awaits moderator approval
pl: Wiadomość wysłana na listę %(listname)s czeka na akceptację

en: %(listname)s post from %(sender)s requires approval
pl: Wiadomość na %(listname)s od %(sender)s czeka na akceptację

en: If you reply to this message, keeping the Subject: header intact, Mailman will
    discard the held message.  Do this if the message is spam.  If you reply to
    this message and include an Approved: header with the list password in it, the
    message will be approved for posting to the list.  The Approved: header can
    also appear in the first line of the body of the reply.
pl: Jeśli odpowiesz na tę wiadomość nie zmieniając jej tematu (pola Subject), 
    Mailman zignoruje wstrzymaną wiadomość. Jest to prawidłowe działanie w 
    przypadku spamu. 
    Jeśli odpowiedź będzie zawierała pole nagłówka Approved: i hasło listy, 
    wstrzymana wiadomość zostanie przesłana do wszystkich subskrybentów. 
    Nagłówek Approved: może się również pojawić w pierwszej linii 
    odpowiedzi.

en: The message's content type was explicitly disallowed
pl: Tego typu wiadomości zostały bezpośrednio zablokowane

en: The message's content type was not explicitly allowed
pl: Niedozwolony typ wiadomości

en: The message's file extension was explicitly disallowed
pl: Typ wiadomości został bezpośrednio zablokowany

en: The message's file extension was not explicitly allowed
pl: Nie można wysyłać tego rodzaju pliku na listę

en: After content filtering, the message was empty
pl: Po przefiltrowaniu treści, wiadomość została pusta

en: The attached message matched the %(listname)s mailing list's content filtering
    rules and was prevented from being forwarded on to the list membership.  You
    are receiving the only remaining copy of the discarded message.
pl: Wiadomość z załącznika została usunięta przez algorytm filtrowania 
    treści dla listy %(listname)s. 
    Nie zostanie ona przekazana innym subskrybentom.
    Otrzymałeś jedyną kopię zignorowanej wiadomości.

en: Content filtered message notification
pl: Powiadomienie o filtrowaniu treści

en: Your message has been rejected, probably because you are not subscribed to the
    mailing list and the list's policy is to prohibit non-members from posting to
    it.  If you think that your messages are being rejected in error, contact the
    mailing list owner at %(listowner)s.
pl: Twoja wiadomość została odrzucona, ponieważ prawdopodobnie nie subskrybujesz
      tej listy a lista nie dopuszcza do wysyłania na nią wiadomości przez osoby jej nie subskrybujące.
      Jeśli sądzisz, że Twoje wiadomości są odrzucane w wyniku błędu, skontaktuj się z opiekunem listy
      %(listowner)s.

en: Auto-discard notification
pl: Powiadomienie o odrzuceniu

en: The attached message has been automatically discarded.
pl: Wiadomość z załącznika została automatycznie odrzucona.

en: Auto-response for your message to the "%(realname)s" mailing list
pl: Automatyczna odpowiedź z listy "%(realname)s"

en: The Mailman Replybot
pl: Automat Mailman

en: An embedded and charset-unspecified text was scrubbed...
    Name: %(filename)s
    URL: %(url)s
pl: Błędnie zakodowany tekst został usunięty...
    Plik: %(filename)s
    Url: %(url)s

en: HTML attachment scrubbed and removed
pl: Załącznik HTML został usunięty

en: An HTML attachment was scrubbed...
    URL: %(url)s
pl: Załącznik HTML został usunięty...
    URL:  %(url)s

en: no subject
pl: brak tematu

en: no date
pl: brak daty

en: unknown sender
pl: nieznany nadawca

en: An embedded message was scrubbed...
    From: %(who)s
    Subject: %(subject)s
    Date: %(date)s
    Size: %(size)s
    URL: %(url)s
pl: Załączona wiadomość została usunięta...
    Nadawca: %(who)s
    Temat: %(subject)s
    Data: %(date)s
    Rozmiar: %(size)s
    Adres: %(url)s

en: A non-text attachment was scrubbed...
    Name: %(filename)s
    Type: %(ctype)s
    Size: %(size)d bytes
    Desc: %(desc)s
    URL: %(url)s
pl: Binarny załącznik wiadomości został usunięty...
    Nazwa: %(filename)s
    Typ: %(ctype)s
    Rozmiar: %(size)d bytes
    Opis: %(desc)s
    Adres: %(url)s

en: Skipped content of type %(partctype)s
pl: Pominięto zawartość typu %(partctype)s

en: -------------- next part --------------
pl: -------------- następna część ---------

en: You are not allowed to post to this mailing list From: a domain which
    publishes a DMARC policy of reject or quarantine, and your message has been
    automatically rejected.  If you think that your messages are being rejected in
    error, contact the mailing list owner at %(listowner)s.
pl: Wysyłanie wiadomości na tę listę z adresów w domenach publikujących
      politykę DMARC odrzucania lub poddawania kawrantannie jest niedozowlone.
      Twoja wiadomość została automatycznie odrzucona.
      Jeżeli sądzisz, że to błąd, skontaktuj się z opiekunem listy pod adresem %(listowner)s.

en: Message rejected by filter rule match
pl: Wiadomość odrzucona przez filtr

en: %(realname)s Digest, Vol %(volume)d, Issue %(issue)d
pl: Paczka %(realname)s, Tom %(volume)d, Numer %(issue)d

en: digest header
pl: nagłówek paczki

en: Digest Header
pl: Nagłówek paczki

en: Today's Topics:
pl: Dzisiejsze tematy:

en: Today's Topics (%(msgcount)d messages)
pl: Dzisiejsze tematy (%(msgcount)d wiadomości)

en: [Message discarded by content filter]
pl: [Wiadomość skasowana przez filtr treści]

en: digest footer
pl: stopka paczki

en: Digest Footer
pl: Stopka Paczki

en: End of
pl: Koniec

en: Posting of your message titled "%(subject)s"
pl: Twoja wiadomość o tytule "%(subject)s"

en: [No reason given]
pl: [Nie podano powodu]

en: Forward of moderated message
pl: Przekazywanie wiadomości moderowanej

en: New subscription request to list %(realname)s from %(addr)s
pl: Nowa prośba o zapisanie na listę %(realname)s od %(addr)s

en: Subscription request
pl: Prośba o zapisanie

en: New unsubscription request from %(realname)s by %(addr)s
pl: Nowa prośba wypisania z listy %(realname)s od %(addr)s

en: Unsubscription request
pl: Prośba o wypisanie

en: Original Message
pl: Wiadomość oryginalna

en: Request to mailing list %(realname)s rejected
pl: Odrzucona prośba wysłana na listę %(realname)s

en: The mailing list `%(listname)s' has been created via the through-the-web
    interface.  In order to complete the activation of this mailing list, the
    proper /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries for the /etc/aliases file:
pl: Lista '%(listname)s' została utworzona za pomocą interfejsu www.
    W celu pełnej obsługi listy konieczna jest jeszcze edycja pliku 
    /etc/aliases (lub odpowiednika). Możliwe, że konieczne będzie również 
    uruchomienie programu 'newaliases'.
    
    Do pliku /etc/aliases należy dodać następujące linie:

en: To finish creating your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by adding the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
pl: Aby zakończyć proces tworzenia listy, konieczne będzie dodanie 
    poniższych linii do pliku /etc/aliases (lub odpowiednika), oraz odświeżyć 
    bazę aliasów poleceniem 'newaliases':

en: ## %(listname)s mailing list
pl: ## Lista %(listname)s

en: Mailing list creation request for list %(listname)s
pl: Prośba o utworzenie listy %(listname)s

en: The mailing list `%(listname)s' has been removed via the through-the-web
    interface.  In order to complete the de-activation of this mailing list, the
    appropriate /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries in the /etc/aliases file that should be removed:
pl: Lista '%(listname)s' została usunięta przez interfejs www.
    W celu całkowitego usunięcia listy konieczna jest jeszcze edycja pliku 
    /etc/aliases (lub odpowiednika). Możliwe, że konieczne będzie również 
    uruchomienie programu 'newaliases'.
    
    W pliku /etc/aliases należy skasować następujące linie:

en: 
    To finish removing your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by removing the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
    
    ## %(listname)s mailing list
pl: 
    W celu całkowitego usunięcia listy, należy skasować poniższe 
    linie z pliku /etc/aliases (lub odpowiednika). Konieczne może być
    również uruchomienie programu 'newaliases':
    
    ## Lista %(listname)s

en: Mailing list removal request for list %(listname)s
pl: Prośba o usunięcie listy %(listname)s

en: checking permissions on %(file)s
pl: kontrola praw dostępu do pliku %(file)s

en: %(file)s permissions must be 0664 (got %(octmode)s)
pl: prawa dostępu do pliku %(file)s powinny być ustawione na 0664 (są %(octmode)s)

en: (fixing)
pl: (poprawione)

en: checking ownership of %(dbfile)s
pl: kontrola właściciela pliku %(dbfile)s

en: %(dbfile)s owned by %(owner)s (must be owned by %(user)s
pl: %(owner)s jest właścicielem pliku %(dbfile)s (a musi być %(user)s)

en: %(dbfile)s permissions must be 0664 (got %(octmode)s)
pl: prawa dostępu do pliku %(dbfile)s powinny być ustawione na 0664 (są %(octmode)s)

en: Your confirmation is required to join the %(listname)s mailing list
pl: Prosimy o potwierdzenie prenumeraty listy %(listname)s

en: Your confirmation is required to leave the %(listname)s mailing list
pl: Prosimy o potwierdzenie wypisania się z listy %(listname)s

en:  from %(remote)s
pl:  z adresu %(remote)s

en: subscriptions to %(realname)s require moderator approval
pl: prenumerata listy %(realname)s wymaga zgody administratora

en: %(realname)s subscription notification
pl: Powiadomienie o prenumeracie %(realname)s

en: unsubscriptions require moderator approval
pl: wypisanie się wymaga zgody administratora

en: %(realname)s unsubscribe notification
pl: Powiadomienie o wypisaniu się %(realname)s

en: %(realname)s address change notification
pl: %(realname)s - powiadomienie o zmianie adresu

en: subscriptions to %(name)s require administrator approval
pl: %(name)s prosi o zatwierdzenie jego subskrypcji

en: Last autoresponse notification for today
pl: Dzisiaj nie otrzymasz już kolejnych automatycznych wiadomości

en: The attached message was received as a bounce, but either the bounce format
    was not recognized, or no member addresses could be extracted from it.  This
    mailing list has been configured to send all unrecognized bounce messages to
    the list administrator(s).
    
    For more information see:
    %(adminurl)s
pl: W załączniku znajdziesz zwrot wiadomości, niestety jego format nie
    został automatycznie rozpoznany (nie rozpoznano z jakiego adresu pochodzi).
    Lista została skonfigurowana w taki sposób, że
    nierozpoznane zwroty są przekazywane do jej administratora(ów).
    
    Więcej informacji znajdziesz na stronie:
    %(adminurl)s

en: Uncaught bounce notification
pl: Powiadomienie o nierozpoznanych zwrotach

en: Ignoring non-text/plain MIME parts
pl: Zignorowano załączniki MIME, które nie są czystym tekstem(text/plain)

en: The results of your email command are provided below.
    Attached is your original message.
pl: Wyniki interpretacji wydanej przez Ciebie komendy pokazano 
    poniżej. Oryginalną wiadomość znajdziesz w załączniku.

en: - Results:
pl: - Rezultat:

en: 
    - Unprocessed:
pl: 
    - Nieprzetworzone:

en: No commands were found in this message.
    To obtain instructions, send a message containing just the word "help".
pl: W wiadomości nie znaleziono żadnego polecenia.
    Wyślij wiadomość ze słowem 'help', żeby otrzymać listę możliwych poleceń.

en: 
    - Ignored:
pl: 
    - Zignorowane:

en: 
    - Done.
pl: 
    - Koniec.

en: The results of your email commands
pl: Rezultat polecenia przesłanego emailem

en: Delivered by Mailman<br>version %(version)s
pl: Wysłane przez program Mailman<br>, (wersja %(version)s)

en: Python Powered
pl: Obsługiwane przez Pythona

en: Gnu's Not Unix
pl: GNU's Not Unix

en: Mon
pl: Pon

en: Thu
pl: Czw

en: Tue
pl: Wto

en: Wed
pl: Śro

en: Fri
pl: Pią

en: Sat
pl: Sob

en: Sun
pl: Nie

en: Apr
pl: Kwi

en: Feb
pl: Lut

en: Jan
pl: Sty

en: Jun
pl: Cze

en: Aug
pl: Sie

en: Dec
pl: Gru

en: Jul
pl: Lip

en: Nov
pl: Lis

en: Oct
pl: Paź

en: Sep
pl: Wrz

en: Server Local Time
pl: Lokalny Czas Serwera

en: %(wday)s %(mon)s %(day)2i %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i %(tzname)s %(year)04i
pl: %(wday)s, %(day)2i %(mon)s %(year)04i, %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i %(tzname)s

en: Already a member: %(member)s
pl: %(member)s jest już prenumeratorem

en: Bad/Invalid email address: blank line
pl: Błędny format adresu

en: Bad/Invalid email address: %(member)s
pl: Błędny adres email: %(member)s

en: Subscribed: %(member)s
pl: Zapisano: %(member)s

en: No such list: %(listname)s
pl: Lista %(listname)s nie istnieje na tym serwerze

en: Nothing to do.
pl: Brak zadań

en: listname is required
pl: podaj nazwę listy

en: No such list "%(listname)s"
    %(e)s
pl: Brak listy "%(listname)s" na serwerze
    %(e)s

en: Cannot open mbox file %(mbox)s: %(msg)s
pl: Nie można otworzyć pliku mbox %(mbox)s: %(msg)s

en: Bad arguments: %(strargs)s
pl: Błędny argument: %(strargs)s

en: Empty list passwords are not allowed
pl: Puste hasła nie są dozwolone

en: New %(listname)s password: %(notifypassword)s
pl: Nowe hasło %(notifypassword)s dla listy %(listname)s

en: Your new %(listname)s list password
pl: Nowe hasło dla listy %(listname)s

en: No list named:
pl: Brak listy o nazwie:

en: List:
pl: Lista:

en:    %(file)s: okay
pl:    %(file)s: OK

en: WARNING: directory does not exist: %(d)s
pl: Ostrzeżenie: nie ma takiego katalogu: %(d)s

en: directory must be at least 02775: %(d)s
pl: Katalog musi mieć przynajmniej uprawnienia 02775: %(d)s

en: checking perms on %(private)s
pl: sprawdzam uprawnienia dla %(private)s

en: mbox file must be at least 0660:
pl: Plik mbox musi mieć przynajmniej uprawnienia 0660:

en: checking cgi-bin permissions
pl: sprawdzam uprawnienia skryptów cgi-bin

en: file permissions must be at least 660: %(path)s
pl: uprawnienia plików muszą być ustawione na co najmniej 660: %(path)s

en: No problems found
pl: Nie znaleziono żadnych problemów

en: Problems found:
pl: Problemy:

en: Re-run as %(MAILMAN_USER)s (or root) with -f flag to fix
pl: Uruchom ponownie jako %(MAILMAN_USER)s (lub root) z flagą -f, by naprawić problem

en: %(messages)d messages found
pl: Znaleziono %(messages)d wiadomości

en: processing mailing list:
pl: przetwarzanie listy:

en:     scanning list owners:
pl: skanowanie adresów opiekunów listy:

en:     new list owners:
pl: nowi opiekunowie listy:

en: (no change)
pl: (bez zmian)

en:     address not found:
pl: nie znaleziono adresu:

en:     original address removed:
pl: usunięto oryginalny adres:

en: Not a valid email address: %(toaddr)s
pl: Błędny adres email: %(toaddr)s

en: Error opening list "%(listname)s", skipping.
    %(e)s
pl: Nie mogę otworzyć listy "%(listname)s", pomijam ją.
    %(e)s

en: options
pl: opcje

en: legal values are:
pl: dozwolone wartości to:

en: attribute "%(k)s" ignored
pl: zignorowano atrybut "%(k)s"

en: attribute "%(k)s" changed
pl: zmieniono atrybut "%(k)s"

en: Invalid value for property: %(k)s
pl: Błędna wartość dla opcji: %(k)s

en: Bad email address for option %(k)s: %(v)s
pl: Błędny adres e-mail dla opcji %(k)s: %(v)s

en: Only one of -i or -o is allowed
pl: Tylko jeden parametr, -i lub -o jest dozwolony

en: One of -i or -o is required
pl: Tylko jeden parametr, -i lub -o jest wymagany

en: List name is required
pl: Wymagana jest nazwa listy

en: Saving list
pl: Zapisywanie listy

en: Ignoring non-held message: %(f)s
pl: Zignorowano niewstrzymaną wiadomość: %(f)s.

en: Ignoring held msg w/bad id: %(f)s
pl: Zignorowano wstrzymaną wiadomość o złym id: %(f)s

en: Discarded held msg #%(id)s for list %(listname)s
pl: Odrzucone wstrzymanie wiadomości #%(id)s na liście %(listname)s

en: No filename given.
pl: Nie podano nazwy pliku

en: Bad arguments: %(pargs)s
pl: Błędne argumenty: %(pargs)s

en: Please specify either -p or -m.
pl: Proszę podać tylko jeden z argumentów -p lub -m

en: [----- start %(typename)s file -----]
pl: [----- początek pliku %(typename)s -----]

en: [----- end %(typename)s file -----]
pl: [----- koniec pliku %(typename)s -----]

en: <----- start object %(cnt)s ----->
pl: <----- początek obiektu %(cnt)s ----->

en: Export an XML representation of a mailing list.
pl: Eksportuj listę do pliku XML

en: %%prog [options]
    
    Export the configuration and members of a mailing list in XML format.
pl: %%prog [options]
    
    Wyksportuj konfigurację oraz subskrybentów listy do formatu XML.

en: Output XML to FILENAME.  If not given, or if FILENAME is '-', standard out is
    used.
pl: Zapisz XML do FILENAME.  Jeśli nie podano nazwy pliku, lub jeśli FILENAME to '-', dane zostaną przesłane
    na standardowe wyjście.

en: The list to include in the output.  If not given, then all mailing lists are
    included in the XML output.  Multiple -l flags may be given.
pl: Lista, która ma zostać wyeksportowana. Jeśli nie zostanie podana, do pliku XML wyeksportowanezostaną
    wszystkie listy.  Można wielokrotnie stosować flagę -l.

en: Unexpected arguments
pl: Nieoczekiwane argumenty

en: Invalid password scheme
pl: Błędny schemat hasła

en: No lists to search
pl: Nie wskazano list, które miałaby być przeszukane

en: found in:
pl: znaleziono w:

en: (as owner)
pl: (jako właściciel)

en: Locking list
pl: Blokowanie listy

en: Setting web_page_url to: %(web_page_url)s
pl: Ustawienie zmiennej web_page_url: %(web_page_url)s

en: Setting host_name to: %(mailhost)s
pl: Ustawienie zmiennej host_name na adres: %(mailhost)s

en: Bad queue directory: %(qdir)s
pl: Zły katalog kolejkowania: %(qdir)s

en: A list name is required
pl: Nazwa listy jest niezbędna

en: List: %(listname)s, 	Owners: %(owners)s
pl: Lista: %(listname)s, 	Opiekunowie: %(owners)s

en: No matching mailing lists found
pl: Nie znaleziono list odpowiadających szukanym kryteriom

en: matching mailing lists found:
pl: Znaleziono listy odpowiadające szukanym kryteriom

en: Bad --nomail option: %(why)s
pl: Błędna opcja --nomail:: %(why)s

en: Bad --digest option: %(kind)s
pl: Błędna opcja --digest: %(kind)s

en: Could not open file for writing:
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu:

en: PID unreadable in: %(pidfile)s
pl: Nie mogę odczytać PID w %(pidfile)s

en: Is qrunner even running?
pl: Czy program zarządzający kolejką jest uruchomiony?

en: No child with pid: %(pid)s
pl: Brak pliku potomnego z pid: %(pid)s

en: Stale pid file removed.
pl: Usunięto stary plik pid

en: Site list is missing: %(sitelistname)s
pl: Brakuje listy systemowej: %(sitelistname)s

en: Run this program as root or as the %(name)s user, or use -u.
pl: Uruchom program jako root lub jako użytkownik %(name)s, albo 
    użyj opcji -u.

en: No command given.
pl: Nie podano polecenia.

en: Bad command: %(command)s
pl: Błędne polecenie: %(command)s

en: Warning!  You may encounter permission problems.
pl: Uwaga! Problemy z prawami dostępu.

en: Shutting down Mailman's master qrunner
pl: Zatrzymywanie zarządcy kolejki systemu Mailman

en: Restarting Mailman's master qrunner
pl: Restartowanie zarządcy kolejki systemu Mailman

en: Re-opening all log files
pl: Ponowne otwarcie wszystkich logów

en: Starting Mailman's master qrunner.
pl: Uruchamianie zarządcy kolejki systemu Mailman.

en: site
pl: serwis

en: list creator
pl: twórca list

en: New %(pwdesc)s password:
pl: Nowe %(pwdesc)s hasło:

en: Again to confirm password:
pl: Ponownie potwierdź hasło

en: Passwords do not match; no changes made.
pl: Hasła nie pasują do siebie

en: Interrupted...
pl: Przerwano...

en: Password changed.
pl: Hasło zostało zmienione

en: Password change failed.
pl: Nie doszło do zmiany hasła

en: Add a non-fuzzy translation to the dictionary.
pl: Dodaj pewne tłumaczenie do słownika.

en: Return the generated output.
pl: Wyświetl wygenerowane wyniki.

en: Unknown language: %(lang)s
pl: Nieznany język: %(lang)s

en: Enter the name of the list:
pl: Podaj nazwę listy:

en: Enter the email of the person running the list:
pl: Podaj email opiekuna listy:

en: Initial %(listname)s password:
pl: Początkowe hasło listy %(listname)s:

en: The list password cannot be empty
pl: Hasło listy nie może być puste

en: Hit enter to notify %(listname)s owner...
pl: Naciśnij Enter, by powiadomić opiekuna listy %(listname)s...

en: Could not open file for reading: %(filename)s.
pl: Pliku nie można otworzyć do odczytu: %(filename)s.

en: Error opening list %(listname)s... skipping.
pl: Błąd przy otwieraniu listy %(listname)s... pominięto.

en: No such member: %(addr)s
pl: Nie znaleziono prenumeratora: %(addr)s.

en: User `%(addr)s' removed from list: %(listname)s.
pl: Użytkownik '%(addr)s' został usunięty z listy: %(listname)s.

en: Changing passwords for list: %(listname)s
pl: Zmiana haseł dla listy: %(listname)s

en: New password for member %(member)40s: %(randompw)s
pl: Nowe hasło dla %(member)40s: %(randompw)s

en: Removing %(msg)s
pl: Usuwanie %(msg)s

en: %(listname)s %(msg)s not found as %(filename)s
pl: %(listname)s %(msg)s nie znalezione jako %(filename)s

en: No such list (or list already deleted): %(listname)s
pl: Nie ma takiej listy (lub lista została już skasowana): %(listname)s

en: No such list: %(listname)s.  Removing its residual archives.
pl: Nie ma takiej listy: %(listname)s. Usuwanie pozostałych archiwów.

en: Not removing archives.  Reinvoke with -a to remove them.
pl: Nie usunięto archiwum. Uruchom ponownie z opcją -a.

en: list info
pl: informacja o liście

en: held message file
pl: plik wstrzymanych wiadomości

en: private archives
pl: prywatne archiwum

en: public archives
pl: publiczne archiwum

en: Bad choice: %(yesno)s
pl: Zły wybór: %(yesno)s

en: Only one -f switch allowed
pl: Flagę -f można zastosować tylko raz

en: Illegal option: %(opt)s
pl: Błędna opcja: %(opt)s

en: No listname given
pl: Nie podano nazwy listy

en: Must have a listname and a filename
pl: Musisz podać nazwę listy oraz nazwę pliku

en: Cannot read address file: %(filename)s: %(msg)s
pl: Nie mogę odczytać pliku z adresami: %(filename)s: %(msg)s

en: Invalid :  %(addr)30s
pl: Nieprawidłowy : %(addr)30s

en: You must fix the preceding invalid addresses first.
pl: Musisz najpierw poprawić błędne adresy

en: Added  : %(s)s
pl: Dodano: %(s)s

en: Removed: %(s)s
pl: Usunięto: %(s)s

en: Fixing language templates: %(listname)s
pl: Poprawiam szablony językowe: %(listname)s

en: WARNING: could not acquire lock for list: %(listname)s
pl: Uwaga: nie można zamknąć przed zapisem pliku listy %(listname)s

en: Updating the held requests database.
pl: Aktualizowanie bazy wstrzymanych wiadomości

en: - updating old private mbox file
pl: - aktualizowanie starego, prywatnego pliku mbox

en: - updating old public mbox file
pl: - aktualizowanie starego, publicznego pliku mbox

en: removing directory %(src)s and everything underneath
pl: usuwanie katalogu %(src)s i wszystkich subkatalogów

en: removing %(src)s
pl: usuwanie %(src)s

en: Warning: couldn't remove %(src)s -- %(rest)s
pl: Uwaga: nie mogłem usunąć %(src)s -- %(rest)s

en: couldn't remove old file %(pyc)s -- %(rest)s
pl: nie mogłem usunąć starego pliku %(pyc)s -- %(rest)s

en: updating old qfiles
pl: aktualizacja starych plików kolejki

en: Warning!  Not a directory: %(dirpath)s
pl: Uwaga: wybrany obiekt to nie katalog: %(dirpath)s

en: message is unparsable: %(filebase)s
pl: nie można przetworzyć wiadomości: %(filebase)s

en: Warning!  Deleting empty .pck file: %(pckfile)s
pl: Uwaga! Usuwam pusty plik .pck: %(pckfile)s

en: Updating Mailman 2.0 pending_subscriptions.db database
pl: Aktualizuję bazę pending_subscriptions.db w Mailman 2.0

en: Updating Mailman 2.1.4 pending.pck database
pl: Aktualizuję bazę pending.pck w Mailman 2.1.4

en: WARNING: Ignoring duplicate pending ID: %(id)s.
pl: Ostrzeżenie: Ignorowanie oczekujących wiadomości o tym samym ID: %(id)s.

en: getting rid of old source files
pl: usuwanie starych plików źródłowych

en: no lists == nothing to do, exiting
pl: brak list == brak zadań do realizacji, kończę pracę

en: fixing all the perms on your old html archives to work with b6
    If your archives are big, this could take a minute or two...
pl: poprawiam uprawnienia plików w starych archiwach html, by były kompatybilne z b6
    Jeśli archiwa są duże, proces ten może zająć kilka minut...

en: done
pl: gotowe

en: Updating mailing list: %(listname)s
pl: Aktualizowanie listy %(listname)s

en: - nothing to update here
pl: - brak plików do zaktualizowania

en: No updates are necessary.
pl: Nie są wymagane żadne aktualizacje

en: Upgrading from version %(hexlversion)s to %(hextversion)s
pl: Aktualizacja z wersji %(hexlversion)s do %(hextversion)s

en: Print the Mailman version.
pl: Wyświetl wersję programu Mailman.

en: Using Mailman version:
pl: Wersja Mailmana:

en: Unlocking (but not saving) list: %(listname)s
pl: Odblokowanie listy: %(listname)s

en: Finalizing
pl: Prawie gotowe

en: Loading list %(listname)s
pl: Wczytywanie listy %(listname)s

en: (locked)
pl: (zablokowana)

en: (unlocked)
pl: (odblokowana)

en: Unknown list: %(listname)s
pl: Nieznana lista: %(listname)s

en: No list name supplied.
pl: Nie podano nazwy listy

en: --all requires --run
pl: opcja --all wymaga --run

en: Importing %(module)s...
pl: Importowania %(module)s...

en: Check for pending admin requests and mail the list owners if necessary.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
pl: Sprawdź oczekujące skolejkowane zadania administracyjne oraz wyślij email do
    opiekuna listy.
    Wykorzystanie: %(PROGRAM)s [options]
    
    Opcje:
    
        -h/--help
            Wyświetl wiadomość i zakończ działanie.

en: Notice: %(discarded)d old request(s) automatically expired.
pl: Liczba zignorowanych starych żądań: %(discarded)d.

en: %(count)d %(realname)s moderator request(s) waiting
pl: Liczba zadań dla moderatora  %(realname)s: %(count)d

en: %(realname)s moderator request check result
pl: Zadania oczekujące na moderatora %(realname)s

en: Pending subscriptions:
pl: Prośby o zapisanie:

en: Pending unsubscriptions:
pl: Prośby o wypisanie:

en: 
    Pending posts:
pl: 
    Wiadomości oczekujące:

en: From: %(sender)s on %(date)s
    Subject: %(subject)s
    Cause: %(reason)s
pl: Od: %(sender)s dnia %(date)s
    Temat: %(subject)s
    Powód: %(reason)s

en: Password // URL
pl: Hasło // Adres URL

en: %(host)s mailing list memberships reminder
pl: Przypomnienie o listach na %(host)s
