MAME - en to pl translation catalogue (1188 entries)

en: 
    
    Press any key to continue
pl: 
    
    Naciśnij dowolny klawisz, aby kontynuować

en: This system requires media images to be mounted for the following device(s):
pl: Ten system wymaga obrazu zamontowanego do następującego urządzenia:

en: UI controls enabled
    Use %1$s to toggle
pl: Kontrolki UI włączone
    Aby przełączyć, naciśnij %1$s

en: UI controls disabled
    Use %1$s to toggle
pl: Kontrolki UI wyłączone
    Aby przełączyć, naciśnij %1$s

en: Master Volume
pl: Głośność

en: %1$s Volume
pl: Głośność dla %1$s

en: Overclock CPU %1$s
pl: Podkręcenie procesora dla %1$s

en: Overclock %1$s sound
pl: Podkręcenie dźwięku dla %1$s

en: %1$s Refresh Rate
pl: Częstotliwość odświeżania dla %1$s

en: %1$s Brightness
pl: Jasność dla %1$s

en: %1$s Contrast
pl: Kontrast dla %1$s

en: %1$s Gamma
pl: Gamma dla %1$s

en: %1$s Horiz Stretch
pl: Poziome rozciągnięcie dla %1$s

en: %1$s Horiz Position
pl: Pozycja pozioma dla %1$s

en: %1$s Vert Stretch
pl: Pionowe rozciągnięcie dla %1$s

en: %1$s Vert Position
pl: Pozycja pionowa dla %1$s

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Stretch
pl: Poziome rozciągnięcie Laserdisc dla '%1$s'

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Position
pl: Pozycja pozioma Laserdisc dla '%1$s'

en: Laserdisc '%1$s' Vert Stretch
pl: Pionowe rozciągnięcie Laserdisc dla '%1$s'

en: Laserdisc '%1$s' Vert Position
pl: Pozycja pionowa Laserdisc dla '%1$s'

en: Vector Flicker
pl: Wektorowe migotania

en: Beam Width Minimum
pl: Minimalna szerokość belki

en: Beam Width Maximum
pl: Maksymalna szerokość belki

en: Beam Dot Size
pl: Kropkowany rozmiar belki

en: Beam Intensity Weight
pl: Waga intensywności belki

en: Crosshair Scale %1$s
pl: Skala celownika dla %1$s

en: Crosshair Offset %1$s
pl: Zrównoważenie celownika dla %1$s

en: Crosshair Scale X %1$1.3f
pl: Skala celownika X %1$1.3f

en: Crosshair Scale Y %1$1.3f
pl: Skala celownika Y %1$1.3f

en: Crosshair Offset X %1$1.3f
pl: Zrównoważenie celownika X %1$1.3f

en: Crosshair Offset Y %1$1.3f
pl: Zrównoważenie celownika Y %1$1.3f

en: **Error saving ui.ini**
pl: **Błąd zapisywania pliku ui.ini**

en: **Error saving %s.ini**
pl: **Błąd zapisywania pliku %s.ini**

en: 
        Settings saved
pl: 
        Zapisano ustawienia

en: %s
     added to favorites list.
pl: %s
     dodano do listy ulubionych.

en: %s
     removed from favorites list.
pl: %s
     usunięto z listy ulubionych.

en: [Start empty]
pl: [Rozpocznij bez pliku]

en: [Use file manager]
pl: [Użyj menedżera plików]

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d software packages )
pl: %1$s %2$s ( %3$d z %4$d pakietów oprogramowania )

en: %1$s - select software
pl: %1$s - wybierz oprogramowanie

en: %1$s: %2$s - Search: %3$s_
pl: %1$s: %2$s - Szukaj: %3$s_

en: Search: %1$s_
pl: Szukaj: %1$s_

en: Software list/item: %1$s:%2$s
pl: Lista/pozycja oprogramowania: %1$s:%2$s

en: General Settings
pl: Główne ustawienia

en: Sound Options
pl: Ustawienia dźwięku

en: Input Assignments
pl: Przypisania inputów

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Input Devices
pl: Urządzenia wejściowe

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: System Filter
pl: Filtr systemu

en: Customize UI
pl: Personalizuj UI

en: Configure Folders
pl: Skonfiguruj foldery

en: Plugin Options
pl: Ustawienia wtyczki

en: [empty slot]
pl: [pusty slot]

en: [create]
pl: [stwórz]

en: [software list]
pl: [lista oprogramowania]

en: Error accessing %s
pl: Błąd w uzyskiwaniu dostępu %s

en: Select access mode
pl: Wybierz tryb dostępu

en: Read-only
pl: Tylko do odczytu

en: Read-write
pl: Tylko do zapisu

en: Read this image, write to another image
pl: Odczytaj ten obraz, zapisz do innego obrazu

en: Read this image, write to diff
pl: Odczytaj ten obraz, zapisz do diff

en: Miscellaneous Options
pl: Pozostałe ustawienia

en: Skip imperfect emulation warnings
pl: Pomiń ostrzeżenia o niedokładnej emulacji

en: Re-select last system launched
pl: Wybierz ponownie ostatnio uruchamiany system

en: Enlarge images in the right panel
pl: Powiększ obrazki w prawym panelu

en: Cheats
pl: Cheaty

en: Show mouse pointer
pl: Pokaż kursor myszki

en: Confirm quit from emulation
pl: Potwierdź wyjście z emulacji

en: Skip system information screen
pl: Pomiń ekran o informacji systemu

en: Force 4:3 aspect for snapshot display
pl: Wymuś rozdziałkę 4:3 dla migawki ekranu

en: Use image as background
pl: Użyj zdjęcia jako tło

en: Skip BIOS selection menu
pl: Pomiń menu z wyborem BIOS-u

en: Skip software part selection menu
pl: Pomiń menu z wyborem oprogramowania

en: Info auto audit
pl: Informacje o automatycznej audycji

en: Hide romless machine from available list
pl: Ukryj maszyny bez ROM-ów z listy dostępnych

en: Advanced Options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Performance Options
pl: Ustawienia wydajności

en: Auto frame skip
pl: Automatycznie pomijaj klatki

en: Frame skip
pl: Pomijaj klatki

en: Throttle
pl: Podkręcenie

en: Mute when unthrottled
pl: Wycisz podczas podkręcania

en: Sleep
pl: Uśpienie

en: Speed
pl: Prędkość

en: Adjust speed to match refresh rate
pl: Dostosuj prędkość do częstotliwości odświeżania

en: Low latency
pl: Niskie opóźnienie

en: Rotation Options
pl: Ustawienia obrotu

en: Rotate
pl: Obróć

en: Rotate right
pl: Obróć w prawo

en: Rotate left
pl: Obróć w lewo

en: Auto rotate right
pl: Automatycznie obracaj w prawo

en: Auto rotate left
pl: Automatycznie obracaj w lewo

en: Flip X
pl: Obróć względem osi X

en: Flip Y
pl: Obróć względem osi Y

en: Artwork Options
pl: Ustawienia artworku

en: Zoom to screen area
pl: Powiększ do obszaru ekranu

en: State/Playback Options
pl: Ustawienia odtwarzania

en: Automatic save/restore
pl: Automatyczne zapisywanie/przywracanie

en: Allow rewind
pl: Zezwól na przewijanie

en: Rewind capacity
pl: Pojemość przewijania

en: Bilinear filtering for snapshots
pl: Filtrowanie dwuliniowe dla migawek

en: Burn-in
pl: Wypalenie

en: Input Options
pl: Ustawienia inputów

en: Coin lockout
pl: Blokada monety

en: Mouse
pl: Myszka

en: Joystick
pl: Drążek

en: Lightgun
pl: Pistolet

en: Multi-keyboard
pl: Wiele klawiatur

en: Multi-mouse
pl: Wiele myszek

en: Steadykey
pl: Stały klawisz

en: UI active
pl: Aktywne UI

en: Off-screen reload
pl: Przeładowanie pozaekranowe

en: Joystick deadzone
pl: Martwe punkty drążka

en: Joystick saturation
pl: Saturacja drążka

en: Joystick threshold
pl: Próg drążka

en: Natural keyboard
pl: Naturalna klawiatura

en: Allow contradictory joystick inputs
pl: Zezwól na sprzecznie inputy drążka

en: Coin impulse
pl: Impuls monety

en: Input Device Options
pl: Ustawienia urządzeń wejściowych

en: Lightgun Device Assignment
pl: Przypisanie pistoletu

en: Trackball Device Assignment
pl: Przypisanie trackballa

en: Pedal Device Assignment
pl: Przypisanie pedału

en: AD Stick Device Assignment
pl: Przypisanie analogowego drążka

en: Paddle Device Assignment
pl: Przypisanie rakietki

en: Dial Device Assignment
pl: Przypisanie numeru

en: Positional Device Assignment
pl: Przypisanie pozycji

en: Mouse Device Assignment
pl: Przypisanie myszki

en: Keyboard Input Provider
pl: Dostawca inputów dla klawiatury

en: Mouse Input Provider
pl: Dostawca inputów dla myszki

en: Lightgun Input Provider
pl: Dostawca inputów dla pistoletu

en: Joystick Input Provider
pl: Dostawca inputów dla drążka

en: Video Options
pl: Ustawienia wideo

en: Video Mode
pl: Tryb wideo

en: Number Of Screens
pl: Liczba ekranów

en: Triple Buffering
pl: Potrójne buforowanie

en: Bilinear Filtering
pl: Filtrowanie dwuliniowe

en: Bitmap Prescaling
pl: Preskalowanie bitmapy

en: Window Mode
pl: Tryb okna

en: Enforce Aspect Ratio
pl: Wymuś rozdziałkę

en: Start Out Maximized
pl: Uruchom jako zmaksymalizowany

en: Synchronized Refresh
pl: Odświeżanie synchroniczne

en: Wait Vertical Sync
pl: Oczekuj na synchronizacją pionową

en: On
pl: Wł.

en: Off
pl: Wył.

en: Auto
pl: Auto.

en: Return to Previous Menu
pl: Powrót do poprzedniego menu

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: Reset System
pl: Zrestartuj system

en: Start System
pl: Uruchom system

en: Screen #%d
pl: Ekran #%d

en: Video Options: %1$s
pl: Ustawienia wideo: %1$s

en: Zoom to Screen Area
pl: Powiększ do obszaru ekranu

en: X Only
pl: Tylko X

en: Y Only
pl: Tylko Y

en: X or Y (Auto)
pl: X lub Y (auto.)

en: Non-Integer Scaling
pl: Skalowanie niecałkowite

en: Maintain Aspect Ratio
pl: Utrzymaj rozdziałkę

en: Cannot change options while recording!
pl: Nie można zmienić ustawień w czasie nagrywania!

[ctx: emulation-feature]
en: protection
pl: zabezpieczenia

[ctx: emulation-feature]
en: graphics
pl: grafika

[ctx: emulation-feature]
en: color palette
pl: paleta kolorów

[ctx: emulation-feature]
en: sound
pl: dźwięk

[ctx: emulation-feature]
en: capture hardware
pl: urządzenie przechwytujące

[ctx: emulation-feature]
en: camera
pl: kamera

[ctx: emulation-feature]
en: microphone
pl: mikrofon

[ctx: emulation-feature]
en: controls
pl: kontrolki

[ctx: emulation-feature]
en: keyboard
pl: klawiatura

[ctx: emulation-feature]
en: mouse
pl: mysz

[ctx: emulation-feature]
en: media
pl: obraz

[ctx: emulation-feature]
en: disk
pl: dysk

[ctx: emulation-feature]
en: printer
pl: drukarka

[ctx: emulation-feature]
en: magnetic tape
pl: taśma magnetyczna

[ctx: emulation-feature]
en: punch tape
pl: taśma dziurkowana

[ctx: emulation-feature]
en: magnetic drum
pl: magnetyczny bęben

[ctx: emulation-feature]
en: solid state storage
pl: Pamięć połprzewodnikowa

[ctx: emulation-feature]
en: communications
pl: komunikacja

en: One or more ROMs/disk images for this system are incorrect. The system may not run correctly.
pl: Jedno lub więcej ROM-ów/obrazów dla tego systemu jest niepoprawna. Ten system może nie działać poprawnie.

en: There are known problems with this system
pl: Są znane problemy z tym systemem

en: One or more ROMs/disk images for this system have not been correctly dumped.
pl: Jedno lub więcej ROM-ów/obrazów dla tego systemu nie zostało poprawnie zdumpowanych.

en: Completely unemulated features:
pl: Funkcje, które nie są emulowane:

en: Imperfectly emulated features:
pl: Funkcje, które nie są dokłanie emulowane:

en: Screen flipping in cocktail mode is not supported.
pl: Obracanie ekranu w trybie cocktail nie jest obsługiwane.

en: This system requires external artwork files.
pl: Ten system wymaga zewnętrznych plików artworku.

en: This system was never completed. It may exhibit strange behavior or missing elements that are not bugs in the emulation.
pl: Ten system nigdy nie został ukończony. Może doświadczać dziwnych zachowań albo brakować elementów, które nie są błędem w emulacji.

en: This system has no sound hardware, MAME will produce no sounds, this is expected behaviour.
pl: Ten system nie posiada systemu dźwiękowego, MAME nie odtworzy żadnych dźwięków, jest to spodziewane zachowanie.

en: 
    THIS SYSTEM DOESN'T WORK. The emulation for this system is not yet complete. There is nothing you can do to fix this problem except wait for the developers to improve the emulation.
pl: 
    TEN SYSTEM NIE DZIAŁA. Emulacja dla tego systemu nie jest jeszcze ukończona. Nie możesz nic z tym zrobić, dopóki deweloperzy nie usprawnią emulacji.

en: 
    Elements of this system cannot be emulated accurately as they require physical interaction or consist of mechanical devices. It is not possible to fully experience this system.
pl: 
    Elementy tego systemu nie mogą być dokładnie emulowane, ponieważ wymagają fizycznych interakcji albo składają się z urządzeń mechanicznych. Nie jest możliwe pełne doświadczenie tego systemu.

en: 
    
    There are working clones of this system: %s
pl: 
    
    Są działające klony dla tego systemu: %s

en: %1$s
    %2$s %3$s
    Driver: %4$s
    
    CPU:
pl: %1$s
    %2$s %3$s
    Sterownik: %4$s
    
    Procesor:

en: 
    Sound:
pl: 
    Dźwięk:

en: 
    Video:
pl: 
    Wideo:

en: None
pl: Brak

en: Vector
pl: Wektor

en: Screen '%1$s'
pl: Ekran '%1$s'

en: Screen
pl: Ekran

en: Media Image Information
pl: Informacje o obrazie

en: Not supported
pl: Nieobsługiwane

en: Partially supported
pl: Częściowo obsługiwane

en: [empty]
pl: [pusty]

en: [file manager]
pl: [menedżer plików]

en: Switch Item Ordering
pl: Przełącz sortowanie elementów

en: Switched Order: entries now ordered by shortname
pl: Przełączono sortowanie: pozycje są sortowane po nazwie

en: Switched Order: entries now ordered by description
pl: Przełączono sortowanie: pozycje są sortowanie po opisie

en: [compatible lists]
pl: [kompatybilne listy]

en: File Already Exists - Override?
pl: Plik istnieje - Nadpisać?

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: New Image Name:
pl: Nazwa nowego obrazu:

en: Image Format:
pl: Format obrazu:

en: Create
pl: Stwórz

en: Please enter a file extension too
pl: Wpisz rozszerzenie pliku

en: Select image format
pl: Wybierz format obrazu

en: Select initial contents
pl: Wybierz początkową zawartość

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Selection
pl: Wybór klawiatury

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Mode
pl: Tryb klawiatury

[ctx: menu-keyboard]
en: Natural
pl: Naturalny

[ctx: menu-keyboard]
en: Emulated
pl: Emulowany

en: Enabled
pl: Włączony

en: Disabled
pl: Wyłączony

[ctx: swlist-info]
en: Alternate Title
pl: Tytuł alternatywny

[ctx: swlist-info]
en: Author
pl: Autor

[ctx: swlist-info]
en: Barcode Number
pl: Numer kodu kreskowego

[ctx: swlist-info]
en: Developer
pl: Twórca

[ctx: swlist-info]
en: Distributor
pl: Dystrybutor

[ctx: swlist-info]
en: Installation Instructions
pl: Instrukcje dot. instalacji

[ctx: swlist-info]
en: Original Publisher
pl: Oryginalny wydawca

[ctx: swlist-info]
en: Part Number
pl: Numer części

[ctx: swlist-info]
en: PCB
pl: Płyta główna

[ctx: swlist-info]
en: Programmer
pl: Programista

[ctx: swlist-info]
en: Release Date
pl: Data wydania

[ctx: swlist-info]
en: Serial Number
pl: Numer seryjny

[ctx: swlist-info]
en: Usage Instructions
pl: Instrukcje użytkowania

[ctx: swlist-info]
en: Version
pl: Wersja

[ctx: machine-filter]
en: Unfiltered
pl: Niefiltrowane

[ctx: machine-filter]
en: Available
pl: Dostępne

[ctx: machine-filter]
en: Unavailable
pl: Niedostępne

[ctx: machine-filter]
en: Working
pl: Działający

[ctx: machine-filter]
en: Not Working
pl: Niedziałający

[ctx: machine-filter]
en: Mechanical
pl: Mechaniczny

[ctx: machine-filter]
en: Not Mechanical
pl: Nie jest mechaniczny

[ctx: machine-filter]
en: Category
pl: Kategoria

[ctx: machine-filter]
en: Favorites
pl: Ulubione

[ctx: machine-filter]
en: Not BIOS
pl: Nie jest BIOS-em

[ctx: machine-filter]
en: Parents
pl: Rodzice

[ctx: machine-filter]
en: Clones
pl: Klony

[ctx: machine-filter]
en: Manufacturer
pl: Producent

[ctx: machine-filter]
en: Year
pl: Rok

[ctx: machine-filter]
en: Save Supported
pl: Zapis obsługiwany

[ctx: machine-filter]
en: Save Unsupported
pl: Zapis nieobsługiwany

[ctx: machine-filter]
en: CHD Required
pl: CHD wymagany

[ctx: machine-filter]
en: No CHD Required
pl: CHD nie jest wymagany

[ctx: machine-filter]
en: Vertical Screen
pl: Ekran pionowy

[ctx: machine-filter]
en: Horizontal Screen
pl: Ekran poziomy

[ctx: machine-filter]
en: Custom Filter
pl: Niestandardowy filtr

[ctx: software-filter]
en: Unfiltered
pl: Niefiltrowane

[ctx: software-filter]
en: Available
pl: Dostępne

[ctx: software-filter]
en: Unavailable
pl: Niedostępne

[ctx: software-filter]
en: Favorites
pl: Ulubione

[ctx: software-filter]
en: Parents
pl: Rodzice

[ctx: software-filter]
en: Clones
pl: Klony

[ctx: software-filter]
en: Year
pl: Rok

[ctx: software-filter]
en: Publisher
pl: Wydawca

[ctx: software-filter]
en: Developer
pl: Twórca

[ctx: software-filter]
en: Distributor
pl: Dystrybutor

[ctx: software-filter]
en: Author
pl: Autor

[ctx: software-filter]
en: Programmer
pl: Programista

[ctx: software-filter]
en: Supported
pl: Obsługiwany

[ctx: software-filter]
en: Partially Supported
pl: Częściowo obsługiwany

[ctx: software-filter]
en: Unsupported
pl: Nieobsługiwany

[ctx: software-filter]
en: Release Region
pl: Wydanie dla danego regionu

[ctx: software-filter]
en: Device Type
pl: Typ urządzenia

[ctx: software-filter]
en: Software List
pl: Lista oprogramowania

[ctx: software-filter]
en: Custom Filter
pl: Niestandardowy filtr

en: Filter
pl: Filtr

en: <set up filters>
pl: <ustaw filtry>

en: Select Filters
pl: Wybierz filtry

en: Filter %1$u
pl: Filtr %1$u

en: Remove last filter
pl: Usuń ostatni filtr

en: Add filter
pl: Dodaj filtr

en: [no category INI files]
pl: [brak kategorii dla plików INI]

en: [no groups in INI file]
pl: [brak grup w pliku INI]

en: No category INI files found
pl: Nie znaleziono kategorii plików INI

en: File
pl: Plik

en: No groups found in category file
pl: Nie znaleziono grup w pliku kategorii

en: Group
pl: Grupa

en: Include clones
pl: Zawrzyj klony

en: Category File
pl: Plik kategorii

[ctx: swlist-info]
en: Software list/item
pl: Lista/pozycja oprogramowania

en: Software List Info
pl: Informacja o liście oprogramowania

en: Revision: %1$s
pl: Rewizja: %1$s

en: BIOS Selection
pl: Wybór BIOSu

en: Reset
pl: Restartuj

en: Network Devices
pl: Urządzenia sieciowe

en: Uptime: %1$d:%2$02d:%3$02d
pl: Czas rozruchu: %1$d:%2$02d:%3$02d

en: Uptime: %1$d:%2$02d
pl: Czas rozruchu: %1$d:%2$02d

en: Tickets dispensed: %1$d
pl: Wydano bilety: %1$d

en: Coin %1$c: Niedostępne%3$s
pl: Moneta %1$c: Niedostępne%3$s

en: Coin %1$c: %2$d%3$s
pl: Moneta %1$c: %2$d%3$s

en:  (locked)
pl:  (zablokowany)

[ctx: menu-crosshair]
en: [built-in]
pl: [wbudowany]

[ctx: menu-crosshair]
en: Crosshair Options
pl: Ustawienia celownika

[ctx: menu-crosshair]
en: Never
pl: Nigdy

[ctx: menu-crosshair]
en: Always
pl: Zawsze

[ctx: menu-crosshair]
en: When moved
pl: Kiedy się porusza

[ctx: menu-crosshair]
en: P%1$d Visibility
pl: P%1$d Widoczność

[ctx: menu-crosshair]
en: P%1$d Crosshair
pl: P%1$d Celownik

[ctx: menu-crosshair]
en: Auto-Hide Delay
pl: Opóźnienie autoukrywania

en: Export Displayed List to File
pl: Wyeksportuj wyświetlaną listę do pliku

en: %s.xml saved in UI settings folder.
pl: %s.xml zapisano w folderze ustawień UI.

en: Name:             Description:
pl: Nazwa:             Opis:

en: %s.txt saved in UI settings folder.
pl: %s.txt zapisano w folderze ustawień UI.

en: Export list in XML format (like -listxml)
pl: Wyeksportuj listę w formacie XML (jak -listxml)

en: Export list in XML format (like -listxml, but exclude devices)
pl: Wyeksportuj listę w formacie XML (jak -listxml, ale wykluczaj urządzenia)

en: Export list in TXT format (like -listfull)
pl: Wyeksportuj listę w formacie TXT (jak -listfull)

en: System Settings:
    %1$s
pl: Ustawienia systemu:
    %1$s

en: [this system has no BIOS settings]
pl: [ten system nie ma ustawień BIOS-u]

en: Add To Favorites
pl: Dodaj do ulubionych

en: Remove From Favorites
pl: Usuń z ulubionych

en: Save System Settings
pl: Zapisz ustawienia systemu

en:  (default)
pl:  (domyślny)

en: No plugins found
pl: Nie znaleziono wtyczek

en: Are you sure you want to quit?
    
    Press %1$s to quit
    Press %2$s to return to emulation
pl: Czy na pewno chcesz wyjść?
    
    Naciśnij %1$s, aby wyjść
    Naciśnij %2$s, aby wrócić do emulacji

en: Pseudo Terminals
pl: Pseudo terminale

en: [failed]
pl: [nieudany]

en: Slider Controls
pl: Kontrolki suwaka

en: [no saved states found]
pl: [nie znaleziono zapisów stanu]

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Delete saved state %1$s?
    Press %2$s to delete
    Press %3$s to cancel
pl: Usunąć zapis stanu %1$s?
    Naciśnij %2$s, aby usunąć
    Naciśnij %3$s, aby anulować

en: Error removing saved state file %1$s
pl: Błąd w usuwaniu zapisanego statusu %1$s

en: Press %1$s to delete
pl: Naciśnij %1$s, aby usunąć

en: Load State
pl: Wczytaj status

en: Select state to load
pl: Żeby wczytać, wybierz status

en: Save State
pl: Zapisz status

en: Press a key or joystick button, or select state to overwrite
pl: Naciśnij klawisz lub przycisk drążka, lub wybierz status, aby nadpisać

en: DIP Switches
pl: Przełączniki DIP

en: Machine Configuration
pl: Konfiguracja maszyny

en: Slot Devices
pl: Sloty urządzeń

en: %s [internal]
pl: %s [wewnętrzny]

en: Input Assignments (general)
pl: Przypisania inputów (ogólnie)

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Player %1$d Controls
pl: Kontrolki gracza %1$d

en: Other Controls
pl: Inne kontrolki

en: Input Assignments (%1$s)
pl: Przypisania inputów (%1$s)

en: Input Assignments (this system)
pl: Przypisania inputów (tego systemu)

en: [no assignable inputs are enabled]
pl: [przypisane inputy nie są włączone]

en: Pressed
pl: Wciśnięto

en: Invalid combination entered
pl: Wprowadzono złą kombinację

[ctx: input-name]
en: %1$s Analog
pl: Analog %1$s

[ctx: input-name]
en: %1$s Analog Inc
pl: Zmniejszenie analogu dla %1$s

[ctx: input-name]
en: %1$s Analog Dec
pl: Zwiększenie analogu dla %1$s

en: Press %1$s to set
pl: Naciśnij %1$s, aby ustawić

en: Press %1$s to append
pl: Naciśnij %1$s, aby dodać

en: Press %1$s to clear
pl: Naciśnij %1$s, aby wyczyścić

en: Press %1$s to restore default
pl: Naciśnij %1$s, aby przywrócić domyślne

[ctx: menu-inputdev]
en: Copy Device ID
pl: Kopiuj identyfikator urządzenia

[ctx: menu-inputdev]
en: Copied device ID to clipboard
pl: Skopiowano identyfikator urządzenia do schowka

[ctx: menu-inputdev]
en: Error copying device ID to clipboard
pl: Błąd w kopiowaniu identyfikatora urządzenia do schowka

[ctx: menu-inputdev]
en: Input Devices
pl: Urządzenia wejściowe

[ctx: menu-inputdev]
en: [no input devices are enabled]
pl: [urządzenia wejściowe nie są włączone]

[ctx: menu-inputtoggle]
en: Toggle Inputs
pl: Przełączane inputy

[ctx: menu-inputtoggle]
en: [no toggle inputs are enabled]
pl: [przełączane inputy nie są włączone]

en: Tape Control
pl: Kontrola taśmy

en: stopped
pl: wstrzymano

en: playing
pl: odtwarzanie

en: (playing)
pl: (odtwarzanie)

en: recording
pl: nagrywanie

en: (recording)
pl: (nagrywanie)

en: Pause/Stop
pl: Pauza/Stop

en: Play
pl: Odtwórz

en: Record
pl: Nagraj

en: Rewind
pl: Przewiń

en: Fast Forward
pl: Przyśpiesz

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Settings
pl: Ustawienia inputów

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Assignments (this system)
pl: Przypisania inputów (tego systemu)

[ctx: menu-inputopts]
en: Analog Input Adjustments
pl: Regulacja analogowych inputów

[ctx: menu-inputopts]
en: Keyboard Selection
pl: Wybór klawiatury

[ctx: menu-inputopts]
en: Toggle Inputs
pl: Przełączane inputy

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Assignments (general)
pl: Przypisania inputów (ogólne)

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Devices
pl: Urządzenia wejściowe

en: Cannot save over directory
pl: Nie można zapisać w katalogu

en: The software selected is missing one or more required ROM or CHD images.
    Please acquire the correct files or select a different one.
pl: Wybranemu oprogramowaniu brakuje jedego lub więcej wymaganych ROM-ów, bądź obrazów CHD.
    Proszę nabyć poprawne pliki lub wybierz inne.

en: The selected game is missing one or more required ROM or CHD images. Please select a different game.
    
    Press any key to continue.
pl: Wybranej grze brakuje jednego lub więcej wymaganych ROM-ów, bądź obrazów CHD. Proszę wybrać inną grę.
    
    Naciśnij dowolny klawisz, aby kontynuować.

en: Configure Options
pl: Opcje konfiguracji

en: Exit
pl: Wyjście

en: No system ROMs found. Please check the rompath setting specified in the %1$s.ini file.
    
    If this is your first time using %2$s, please see the %2$s.pdf file in the docs folder for information on setting up and using %2$s.
pl: Nie znaleziono ROM-ów. Proszę sprawdzić ustawiony rompath w pliku %1$s.ini.
    
    Jeśli po raz pierwsy używasz %2$s, sprawdź plik %2$s.pdf w folderze docs dla informacji ustawień oraz używając %2$s.

en: Type name or select: %1$s_
pl: Wpisz nazwę lub wybierz: %1$s_

en: Type name or select: (random)
pl: Wpisz nazwę lub wybierz: (losowy)

en: Driver: %1$s
pl: Sterownik: %1$s

en: Overall: NOT WORKING
pl: Ogólnie: NIE DZIAŁA

en: Overall: Unemulated Protection
pl: Ogólnie: Nieemulowane zabezpieczenia

en: Overall: Working
pl: Ogólnie: Działa

en: Graphics: Unimplemented,
pl: Grafika: Niezaimplementowana,

en: Graphics: Imperfect,
pl: Grafika: Niedokładna,

en: Graphics: OK,
pl: Grafika: OK,

en: Sound: None
pl: Dźwięk: Brak

en: Sound: Unimplemented
pl: Dźwięk: Niezaimplementowany

en: Sound: Imperfect
pl: Dźwięk: Niedokładny

en: Sound: OK
pl: Dźwięk: OK

en: Cheat Comment:
    %s
pl: Komentarz do cheata:
    %s

en: All cheats reloaded
pl: Przeładowano wszystkie cheaty

en: Reset All
pl: Zresetuj wszystko

en: Reload All
pl: Przeładuj wszystko

[ctx: path-option]
en: ROMs
pl: ROM-y

[ctx: path-option]
en: Software Media
pl: Obrazy oprogramowania

[ctx: path-option]
en: Sound Samples
pl: Sample dźwiękowe

[ctx: path-option]
en: Crosshairs
pl: Celowniki

[ctx: path-option]
en: Cheat Files
pl: Pliki cheaterskie

[ctx: path-option]
en: Plugins
pl: Wtyczki

[ctx: path-option]
en: UI Translations
pl: Tłumaczenia UI

[ctx: path-option]
en: Software Lists
pl: Listy oprogramowania

[ctx: path-option]
en: INIs
pl: Pliki INI

[ctx: path-option]
en: UI Settings
pl: Ustawienia UI

[ctx: path-option]
en: Plugin Data
pl: Informacje o pluginach

[ctx: path-option]
en: DATs
pl: Pliki DAT

[ctx: path-option]
en: Category INIs
pl: Kategorie plików INI

[ctx: path-option]
en: Snapshots
pl: Migawki

[ctx: path-option]
en: Icons
pl: Ikony

[ctx: path-option]
en: Control Panels
pl: Panele sterowania

[ctx: path-option]
en: Cabinets
pl: Automaty

[ctx: path-option]
en: Marquees
pl: Banery

[ctx: path-option]
en: PCBs
pl: Płyty główne

[ctx: path-option]
en: Flyers
pl: Plakaty

[ctx: path-option]
en: Title Screens
pl: Ekrany tytułowe

[ctx: path-option]
en: Game Endings
pl: Zakończenia gier

[ctx: path-option]
en: Bosses
pl: Bossowie

[ctx: path-option]
en: Artwork Previews
pl: Podglądy artworków

[ctx: path-option]
en: Select
pl: Wybierz

[ctx: path-option]
en: Game Over Screens
pl: Ekrany koniec gry

[ctx: path-option]
en: HowTo
pl: Jak to zrobić

[ctx: path-option]
en: Logos
pl: Loga

[ctx: path-option]
en: Scores
pl: Wyniki

[ctx: path-option]
en: Versus
pl: Kontra

[ctx: path-option]
en: Covers
pl: Nakładki

en: Remove %1$s Folder
pl: Usuń folder %1$s

en: Add %1$s Folder - Search: %2$s_
pl: Dodaj folder %1$s - Szukaj: %2$s_

en: Change %1$s Folder - Search: %2$s_
pl: Zmień folder %1$s - Szukaj: %2$s_

en: Press TAB to set
pl: Naciśnij TAB, aby ustawić

en: %1$s Folders
pl: Foldery %1$s

en: %1$s Folder
pl: Folder %1$s

en: Add Folder
pl: Dodaj folder

en: Remove Folder
pl: Usuń folder

en: Change Folder
pl: Zmień folder

[ctx: gfxview]
en: Zoom = 1/%1$d
pl: Powiększenie = 1/%1$d

[ctx: gfxview]
en: Zoom = %1$d
pl: Powiększenie = %1$d

[ctx: gfxview]
en: Expand to fit
pl: Powiększ, aby zmieścić

[ctx: gfxview]
en: All categories
pl: Wszystkie kategorie

[ctx: gfxview]
en: Category %1$d
pl: Kategoria %1$d

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] colors
pl: kolory [root%1$s]

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] pens
pl: pisaki [root%1$s]

[ctx: gfxview]
en:  %1$d×%2$d color %3$X/%4$X
pl:  %1$d×%2$d kolor %3$X/%4$X

[ctx: gfxview]
en: Tilemap %1$d/%2$d category %3$u
pl: Tilemap %1$d/%2$d kategoria %3$u

[ctx: gfxview]
en:  %1$d×%2$d origin (%3$d %4$d)
pl:  %1$d×%2$d źródło (%3$d %4$d)

en: System Settings
pl: Ustawienia systemu

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d systems (%5$d BIOS) )
pl: %1$s %2$s ( %3$d z %4$d systemów (z czego %5$d to BIOS) )

[ctx: menu-selector]
en: %1$s - Search: %2$s_
pl: %1$s - Szukaj: %2$s_

[ctx: menu-selector]
en: [no matches]
pl: [brak wyników]

[ctx: menu-selector]
en: [no choices]
pl: [brak wyboru]

[ctx: menu-selector]
en: Double-click or press %1$s to select
pl: Kliknij dwukrotnie, bądź naciśnij %1$s, aby wybrać

en: Audit Media
pl: Audyt obrazu

en: Results will be saved to %1$s
pl: Wyniki zostaną zapisane do pliku %1$s

en: Auditing media for system %2$u of %3$u...
    %1$s
pl: Audytowanie obrazu dla systemu %2$u z %3$u...
    %1$s

en: Cancel audit?
    
    Press %1$s to cancel
    Press %2$s to continue
pl: Anulować audycję?
    
    Naciśnij %1$s, aby anulować
    Naciśnij %2$s, aby kontynuować

en: Audit media for %1$u systems marked unavailable
pl: Audyt obrazu dla systemów %1$u oznaczono jako niedostępny

en: Audit media for all %1$u systems
pl: Audyt obrazu dla wszystkich systemów %1$u

en: Press %1$s to cancel
pl: Naciśnij %1$s, aby anulować

en: Show All
pl: Pokaż wszystko

en: Hide Filters
pl: Ukryj filtry

en: Hide Info/Image
pl: Ukryj informacje/zdjęcie

en: Hide Both
pl: Ukryj oba

en: UI Language
pl: Język UI

en: System Names
pl: Nazwy systemów

en: Show Side Panels
pl: Pokaż panele boczne

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Colors
pl: Kolory

en: Language
pl: Język

en: [built-in]
pl: [wbudowany]

en: UI Fonts
pl: Czcionki UI

en: default
pl: domyślna

en: UI Font
pl: Czcionka UI

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Italic
pl: Kursywa

en: Lines
pl: Wielkość czcionki

en: Infos text size
pl: Wielkość czcionki dla informacyjnego tekstu

en: Sample text - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
pl: Przykładowy tekst - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

en: UI Colors
pl: Kolory UI

[ctx: color-option]
en: Normal text
pl: Normalny tekst

[ctx: color-option]
en: Selected color
pl: Wybrany kolor

[ctx: color-option]
en: Normal text background
pl: Tło normalnego tekstu

[ctx: color-option]
en: Selected background color
pl: Wybrany kolor tła

[ctx: color-option]
en: Subitem color
pl: Kolor podpunktu

[ctx: color-option]
en: Clone
pl: Klon

[ctx: color-option]
en: Border
pl: Krawedź

[ctx: color-option]
en: Background
pl: Tło

[ctx: color-option]
en: DIP switch
pl: Przełączniki DIP

[ctx: color-option]
en: Unavailable color
pl: Kolor niedostępny

[ctx: color-option]
en: Slider color
pl: Suwak koloru

[ctx: color-option]
en: Graphics viewer background
pl: Podgląd grafiki tła

[ctx: color-option]
en: Mouse over color
pl: Kolor myszki, gdy jest przyłożona

[ctx: color-option]
en: Mouse over background color
pl: Kolor tła myszki, gdy jest przyłożona

[ctx: color-option]
en: Mouse down color
pl: Kolor myszki, gdy nie jest przyłożona

[ctx: color-option]
en: Mouse down background color
pl: Kolor tła myszki, gdy nie jest przyłożona

en: Restore default colors
pl: Przywróć domyślne kolory

en: Double-click or press %1$s to change color
pl: Kliknij dwukrotnie, bądź naciśnij %1$s, aby zmienić kolor

en: Menu Preview
pl: Podgląd menu

[ctx: color-sample]
en: Normal
pl: Normalny

[ctx: color-sample]
en: Subitem
pl: Podpunkt

[ctx: color-sample]
en: Selected
pl: Wybrano

[ctx: color-sample]
en: Mouse Over
pl: Mysz, gdy jest przyłożona

[ctx: color-sample]
en: Clone
pl: Klon

en: ARGB Settings
pl: Ustawienia ARGB

[ctx: color-channel]
en: Alpha
pl: Alfa

[ctx: color-channel]
en: Red
pl: Czerwony

[ctx: color-channel]
en: Green
pl: Zielony

[ctx: color-channel]
en: Blue
pl: Niebieski

en: Choose from palette
pl: Wybierz z palety

en: Color preview:
pl: Podgląd koloru:

[ctx: color-preset]
en: White
pl: Biały

[ctx: color-preset]
en: Silver
pl: Srebrny

[ctx: color-preset]
en: Gray
pl: Szary

[ctx: color-preset]
en: Black
pl: Czarny

[ctx: color-preset]
en: Red
pl: Czerwony

[ctx: color-preset]
en: Orange
pl: Pomarańczowy

[ctx: color-preset]
en: Yellow
pl: Żółty

[ctx: color-preset]
en: Green
pl: Zielony

[ctx: color-preset]
en: Blue
pl: Niebieski

[ctx: color-preset]
en: Violet
pl: Fioletowy

[ctx: about-header]
en: Revision: %1$s
pl: Rewizja: %1$s

[ctx: menu-analoginput]
en: Show/hide settings  		%1$s
    Decrease value  		%2$s
    Increase value  		%3$s
    Restore default value  		%4$s
    Previous device  		%5$s
    Next device  		%6$s
    Return to previous menu  		%7$s
pl: Pokaż/ukryj ustawienia  		%1$s
    Zmniejsz wartość  		%2$s
    Powiększ wartość  		%3$s
    Przywróć domyślne wartości  		%4$s
    Poprzednie urządzenie  		%5$s
    Następne urządzenie  		%6$s
    Powrót do poprzedniego menu  		%7$s

[ctx: menu-analoginput]
en: Analog Input Adjustments
pl: Przypisania analogowych inputów

[ctx: menu-analoginput]
en: Press %s to show settings
pl: Naciśnij %s, aby pokazać ustawienia

[ctx: menu-analoginput]
en: Analog Input Adjustments Help
pl: Pomoc w przypisaniu analogowych inputów

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Increment/Decrement Speed
pl: Przyrost/Spadek prędkości dla %1$s

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Auto-centering Speed
pl: Automatycznie centrowanie prędkości dla %1$s

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Reverse
pl: Odwróć dla %1$s

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Sensitivity
pl: Czułość dla %1$s

[ctx: menu-analoginput]
en: [no analog inputs are enabled]
pl: [analogowe inputy nie są włączone]

en: Barcode Reader
pl: Czytnik kodów kreskowych

en: New Barcode:
pl: Nowy kod kreskowy:

en: Enter Code
pl: Wpisz kod

en: Barcode length invalid!
pl: Nieprawidłowa długość kodu kreskowego!

[ctx: menu-main]
en: Input Settings
pl: Ustawienia inputów

[ctx: menu-main]
en: DIP Switches
pl: Przełączniki DIP

[ctx: menu-main]
en: Machine Configuration
pl: Konfiguracja maszyny

[ctx: menu-main]
en: Bookkeeping Info
pl: Informacje o księgowości

[ctx: menu-main]
en: System Information
pl: Informacja o systemie

[ctx: menu-main]
en: Warning Information
pl: Informacja o ostrzeżeniu

[ctx: menu-main]
en: Media Image Information
pl: Informacja o obrazie

[ctx: menu-main]
en: File Manager
pl: Menedżer plików

[ctx: menu-main]
en: Tape Control
pl: Kontrola taśmy

[ctx: menu-main]
en: Pseudo Terminals
pl: Pseudo terminale

[ctx: menu-main]
en: BIOS Selection
pl: Wybór BIOS-u

[ctx: menu-main]
en: Slot Devices
pl: Sloty urządzeń

[ctx: menu-main]
en: Barcode Reader
pl: Czytnik kodów kreskowych

[ctx: menu-main]
en: Network Devices
pl: Urządzenia sieciowe

[ctx: menu-main]
en: Slider Controls
pl: Kontrolki suwaka

[ctx: menu-main]
en: Video Options
pl: Ustawienia wideo

[ctx: menu-main]
en: Crosshair Options
pl: Ustawienia celownika

[ctx: menu-main]
en: Plugin Options
pl: Ustawienia wtyczki

[ctx: menu-main]
en: External DAT View
pl: Zewnętrzny widok DAT

[ctx: menu-main]
en: Add To Favorites
pl: Dodaj do ulubionych

[ctx: menu-main]
en: Remove From Favorites
pl: Usuń z ulubionych

[ctx: menu-main]
en: About %1$s
pl: O programie %1$s

[ctx: menu-main]
en: Start System
pl: Uruchom system

[ctx: menu-main]
en: Select New System
pl: Wybierz nowy system

[ctx: menu-main]
en: Close Menu
pl: Zamknij menu

en: Images
pl: Obrazy

en: Info
pl: Informacje

[ctx: selmenu-artwork]
en: Snapshots
pl: Migawki

[ctx: selmenu-artwork]
en: Cabinet
pl: Automat

[ctx: selmenu-artwork]
en: Control Panel
pl: Panel sterowania

[ctx: selmenu-artwork]
en: PCB
pl: Płyta główna

[ctx: selmenu-artwork]
en: Flyer
pl: Plakat

[ctx: selmenu-artwork]
en: Title Screen
pl: Ekran tytułowy

[ctx: selmenu-artwork]
en: Ending
pl: Zakończenie

[ctx: selmenu-artwork]
en: Artwork Preview
pl: Podgląd artworku

[ctx: selmenu-artwork]
en: Bosses
pl: Bossowie

[ctx: selmenu-artwork]
en: Versus
pl: Kontra

[ctx: selmenu-artwork]
en: Game Over
pl: Koniec gry

[ctx: selmenu-artwork]
en: HowTo
pl: Jak to zrobić

[ctx: selmenu-artwork]
en: Scores
pl: Wyniki

[ctx: selmenu-artwork]
en: Select
pl: Wybierz

[ctx: selmenu-artwork]
en: Marquee
pl: Baner

[ctx: selmenu-artwork]
en: Covers
pl: Okładki

en: Add or remove favorite
pl: Dodaj lub usuń z ulubionych

en: Export displayed list to file
pl: Wyeksportuj wyświetlaną listę do pliku

en: Audit media
pl: Audyt obrazy

en: Show DATs view
pl: Pokaż widok pilków DAT

en: Select Software Package Part
pl: Wybierz część pakietu oprogramowania

en: Select System BIOS
pl: Wybierz BIOS systemu

en: Software is clone of: %1$s
pl: Oprogramowanie jest klonem: %1$s

en: Software is parent
pl: Oprogramowanie jest rodzicem

en: Supported: No
pl: Obsługiwane: Nie

en: Supported: Partial
pl: Obsługiwane: Częściowo

en: Supported: Yes
pl: Obsługiwane: Tak

en: System is parent
pl: System jest rodzicem

en: System is clone of: %1$s
pl: System jest klonem: %1$s

en: Required ROM/disk images for the selected system are missing or incorrect. Please acquire the correct files or select a different system.
pl: Brakuje wymaganego ROM-u/obrazu dla wybranego systemu, bądź są niepoprawne. Proszę nabyć właściwe pliki lub wybierz inny system.

en: Required ROM/disk images for the selected software are missing or incorrect. Please acquire the correct files or select a different software item.
pl: Brakuje wymaganego ROM-u/obrazu dla wybranego oprogramowania, bądź są niepoprawne. Proszę nabyć właściwe pliki lub wybierz inne oprogramowanie.

en: incorrect checksum
pl: nieprawidłowy checksum

en: incorrect length
pl: nieprawidłowa długość

en: not found
pl: nie znaleziono

en: Press any key to continue.
pl: Naciśnij dowolny klawisz, aby kontynuować.

en: General Info
pl: Ogólne informacje

en: Short Name	%1$s
pl: Krótka nazwa	%1$s

en: Year	%1$s
pl: Rok	%1$s

en: Manufacturer	%1$s
pl: Producent	%1$s

en: System is Clone of	%1$s
pl: System jest klonem	%1$s

en: System is Parent
pl: System jest rodzicem

en: Analog Controls	Yes
pl: Analogowe kontrolki	Tak

en: Keyboard Inputs	Yes
pl: Inputy klawiatury	Tak

en: Overall	NOT WORKING
pl: Ogólnie	NIE DZIAŁA

en: Overall	Unemulated Protection
pl: Ogólnie	Nieemulowane zabezpieczenia

en: Overall	Working
pl: Ogólnie	Działa

en: Graphics	Unimplemented
pl: Grafika	Niezaimplementowana

en: Graphics	Wrong Colors
pl: Grafika	Złe kolory

en: Graphics	Imperfect Colors
pl: Grafika	Niedokładne Colors

en: Graphics	Imperfect
pl: Grafika	Niedokładna

en: Graphics	OK
pl: Grafika	OK

en: Sound	None
pl: Dźwięk	Brak

en: Sound	Unimplemented
pl: Dźwięk	Niezamplementowany

en: Sound	Imperfect
pl: Dźwięk	Niedokładny

en: Sound	OK
pl: Dźwięk	OK

en: Capture	Unimplemented
pl: Przechwytywanie	Niezaimplementowane

en: Capture	Imperfect
pl: Przechwytywanie	Niedokładne

en: Camera	Unimplemented
pl: Kamera	Niezaimplementowana

en: Camera	Imperfect
pl: Kamera	Niedokładna

en: Microphone	Unimplemented
pl: Microfon	Niezaimplementowany

en: Microphone	Imperfect
pl: Microfon	Niedokładny

en: Controls	Unimplemented
pl: Kontrolki	Niezaimplementowane

en: Controls	Imperfect
pl: Kontrolki	Niedokładne

en: Keyboard	Unimplemented
pl: Klawiatura	Niezaimplementowana

en: Keyboard	Imperfect
pl: Klawiatura	Niedokładna

en: Mouse	Unimplemented
pl: Mysz	Niezaimplementowana

en: Mouse	Imperfect
pl: Mysz	Niedokładna

en: Media	Unimplemented
pl: Obraz	Niezaimplementowany

en: Media	Imperfect
pl: Obraz	Niedokładny

en: Disk	Unimplemented
pl: Dysk	Niezamplementowany

en: Disk	Imperfect
pl: Dysk	Niedokładny

en: Printer	Unimplemented
pl: Drukarka	Niezaimplementowana

en: Printer	Imperfect
pl: Drukarka	Niedokładna

en: Mag. Tape	Unimplemented
pl: Taśma mag.	Niezaimplementowana

en: Mag. Tape	Imperfect
pl: Taśma mag.	Niedokładna

en: Punch Tape	Unimplemented
pl: Taśma dziur.	Niezaimplementowana

en: Punch Tape	Imperfect
pl: Taśma dziur.	Niedokładna

en: Mag. Drum	Unimplemented
pl: Bęben mag.	Niezaimplementowany

en: Mag. Drum	Imperfect
pl: Bęben mag.	Niedokładny

en: (EP)ROM	Unimplemented
pl: (EP)ROM	Niezaimplementowany

en: (EP)ROM	Imperfect
pl: (EP)ROM	Niedokładny

en: Communications	Unimplemented
pl: Komunikacja	Niezaimplementowana

en: Communications	Imperfect
pl: Komunikacja	Niedokładna

en: LAN	Unimplemented
pl: LAN	Niezaimplementowany

en: LAN	Imperfect
pl: LAN	Niedokładny

en: WAN	Unimplemented
pl: WAN	Niezaimplementowany

en: WAN	Imperfect
pl: WAN	Niedokładny

en: Timing	Unimplemented
pl: Timing	Niezaimplementowany

en: Timing	Imperfect
pl: Timing	Niedokładny

en: Mechanical System	Yes
pl: System jest mechaniczny	Tak

en: Mechanical System	No
pl: System jest mechaniczny	Nie

en: Requires Artwork	Yes
pl: Wymaga artworku	Tak

en: Requires Artwork	No
pl: Wymaga artworku	Nie

en: Requires Clickable Artwork	Yes
pl: Wymaga klikalnego artworku	Tak

en: Requires Clickable Artwork	No
pl: Wymaga klikalnego artworku	Nie

en: Support Cocktail	No
pl: Obsługuje cocktail	Nie

en: System is BIOS	Yes
pl: System jest BIOS-em	Tak

en: System is BIOS	No
pl: System jest BIOS-em	Nie

en: Support Save	Yes
pl: Obsługuje zapis	Tak

en: Support Save	No
pl: Obsługuje zapis	Nie

en: Screen Orientation	Vertical
pl: Orientacja ekranu	Pionowa

en: Screen Orientation	Horizontal
pl: Orientacja ekranu	Pozioma

en: Requires CHD	Yes
pl: Wymaga CHD	Tak

en: Requires CHD	No
pl: Wymaga CHD	Nie

en: Media Audit Result	OK
pl: Wynik audytu obrazu	OK

en: Media Audit Result	BAD
pl: Wynik audytu obrazu	ZŁY

en: Samples Audit Result	None Needed
pl: Wynik audytu sampli	Nie jest wymagany

en: Samples Audit Result	OK
pl: Wynik audytu sampli	OK

en: Samples Audit Result	BAD
pl: Wynik audytu sampli	ZŁY

en: Media Audit	Disabled
    Samples Audit	Disabled
pl: Audyt obrazu	Wyłączony
    Audyt sampli	Wyłączony

en: Sample Rate
pl: Częstotliwość próbkowania

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Compressor
pl: Kompresor

en: Use External Samples
pl: Użyj zewnętrznych sampli

en: [This option is currently mounted in the running system]
    
    Option: %1$s
    Device: %2$s
    
    The selected option enables the following items:
pl: [Ta opcja jest zamontowana w działającym systemie]
    
    Opcja: %1$s
    Urządzenie: %2$s
    
    Wybrana opcja włącza następujące elementy:

en: [This option is NOT currently mounted in the running system]
    
    Option: %1$s
    Device: %2$s
    
    If you select this option, the following items will be enabled:
pl: [Ta opcja NIE jest zamontowana w działajacym systemie]
    
    Opcja: %1$s
    Urządzenie: %2$s
    
    Jeśli wybierzesz tą opcję, następujące elementy będą włączone:

en: * CPU:
pl: * Procesor:

en: * Video:
pl: * Wideo:

en:   Screen '%1$s': Vector
pl:   Ekran '%1$s': Wektorowy

en:   Screen '%1$s': %2$d × %3$d (V) %4$s Hz
pl:   Ekran '%1$s': %2$d × %3$d (V) %4$s Hz

en:   Screen '%1$s': %2$d × %3$d (H) %4$s Hz
pl:   Ekran '%1$s': %2$d × %3$d (H) %4$s Hz

en: * Sound:
pl: * Dźwięk:

en: * BIOS settings:
      %1$d options    [default: %2$s]
pl: * Ustawienia BIOS-u:
      opcje %1$d    [domyślne: %2$s]

en:   %1$s    [default: %2$s]
pl:   %1$s    [domyślne: %2$s]

en: * DIP switch settings:
pl: * Ustawienia przełączników DIP:

en: * Configuration settings:
pl: * Ustawienia konfiguracji:

en: * Input device(s):
pl: * Inputy urządzenia/urządzeń:

en:   User inputs    [%1$d inputs]
pl:   Inputy użytkownika    [inputy %1$d]

en:   Mahjong inputs    [%1$d inputs]
pl:   Inputy madżonga    [inputy %1$d]

en:   Hanafuda inputs    [%1$d inputs]
pl:   Inputy hanafuda    [inputy %1$d]

en:   Gambling inputs    [%1$d inputs]
pl:   Inputy hazardowe    [inputy %1$d]

en:   Analog inputs    [%1$d inputs]
pl:   Inputy analogowe    [inputy %1$d]

en:   Adjuster inputs    [%1$d inputs]
pl:   Inputy dostosowywacza    [inputy %1$d]

en:   Keypad inputs    [%1$d inputs]
pl:   Inputy klaw. num.    [inputy %1$d]

en:   Keyboard inputs    [%1$d inputs]
pl:   Inputy klawiatury    [inputy %1$d]

en: * Media Options:
pl: * Ustawienia obrazu:

en: * Slot Options:
pl: * Ustawienia slotów:

en: [None]
pl: [Brak]

[ctx: view-name]
en: Screen %1$u Standard (%2$u:%3$u)
pl: Ekran standardowy %1$u (%2$u:%3$u)

[ctx: view-name]
en: Screen %1$u Pixel Aspect (%2$u:%3$u)
pl: Aspekt pikselowy ekranu %1$u (%2$u:%3$u)

[ctx: view-name]
en: Left-to-Right
pl: Od lewego do prawego

[ctx: view-name]
en: Left-to-Right (Gapless)
pl: Od lewego do prawego (bez przerw)

[ctx: view-name]
en: Top-to-Bottom
pl: Od góry do dołu

[ctx: view-name]
en: Top-to-Bottom (Gapless)
pl: Od góry do dołu (bez przerw)

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Left-to-Right, Top-to-Bottom
pl: %1$u×%2$u Od lewego do prawego, Od góry do dołu

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Left-to-Right, Top-to-Bottom (Gapless)
pl: %1$u×%2$u Od lewego do prawego, Od góry do dołu (bez przerw)

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Top-to-Bottom, Left-to-Right
pl: %1$u×%2$u Od góry do dołu, Od lewego do prawego

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Top-to-Bottom, Left-to-Right (Gapless)
pl: %1$u×%2$u Od góry do dołu, Od lewego do prawego (bez przerw)

[ctx: input-name]
en: %p Up
pl: %p Góra

[ctx: input-name]
en: %p Down
pl: %p Dół

[ctx: input-name]
en: %p Left
pl: %p Lewo

[ctx: input-name]
en: %p Right
pl: %p Prawo

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Up
pl: %p Prawy drążek/Góra

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Down
pl: %p Prawy drążek/Dół

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Left
pl: %p Prawy drążek/Lewo

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Right
pl: %p Prawy drążek/Prawo

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Up
pl: %p Lewy drążek/Góra

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Down
pl: %p Lewy drążek/Dół

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Left
pl: %p Lewy drążek/Lewo

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Right
pl: %p Lewy drążek/Prawo

[ctx: input-name]
en: %p Button 1
pl: %p Przycisk 1

[ctx: input-name]
en: %p Button 2
pl: %p Przycisk 2

[ctx: input-name]
en: %p Button 3
pl: %p Przycisk 3

[ctx: input-name]
en: %p Button 4
pl: %p Przycisk 4

[ctx: input-name]
en: %p Button 5
pl: %p Przycisk 5

[ctx: input-name]
en: %p Button 6
pl: %p Przycisk 6

[ctx: input-name]
en: %p Button 7
pl: %p Przycisk 7

[ctx: input-name]
en: %p Button 8
pl: %p Przycisk 8

[ctx: input-name]
en: %p Button 9
pl: %p Przycisk 9

[ctx: input-name]
en: %p Button 10
pl: %p Przycisk 10

[ctx: input-name]
en: %p Button 11
pl: %p Przycisk 11

[ctx: input-name]
en: %p Button 12
pl: %p Przycisk 12

[ctx: input-name]
en: %p Button 13
pl: %p Przycisk 13

[ctx: input-name]
en: %p Button 14
pl: %p Przycisk 14

[ctx: input-name]
en: %p Button 15
pl: %p Przycisk 15

[ctx: input-name]
en: %p Button 16
pl: %p Przycisk 16

[ctx: input-name]
en: %p Start
pl: %p Rozpocznij

[ctx: input-name]
en: %p Select
pl: %p Wybierz

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong A
pl: %p Madżong A

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong B
pl: %p Madżong B

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong C
pl: %p Madżong C

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong D
pl: %p Madżong D

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong E
pl: %p Madżong E

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong F
pl: %p Madżong F

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong G
pl: %p Madżong G

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong H
pl: %p Madżong H

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong I
pl: %p Madżong I

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong J
pl: %p Madżong J

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong K
pl: %p Madżong K

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong L
pl: %p Madżong L

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong M
pl: %p Madżong M

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong N
pl: %p Madżong N

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong O
pl: %p Madżong O

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong P
pl: %p Madżong P

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Q
pl: %p Madżong Q

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Kan
pl: %p Madżong Kan

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Pon
pl: %p Madżong Pon

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Chi
pl: %p Madżong Chi

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Reach
pl: %p Madżong Dosięgnij

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Ron
pl: %p Madżong Ron

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Flip Flop
pl: %p Madżong Przewróć

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Bet
pl: %p Madżong Załóż

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Take Score
pl: %p Madżong Bierz wynik

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Double Up
pl: %p Madżong Podwój

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Big
pl: %p Madżong Duży

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Small
pl: %p Madżong Mały

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Last Chance
pl: %p Madżong Ostatnia szansa

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda Yes
pl: %p Hanafuda Tak

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda No
pl: %p Hanafuda Nie

[ctx: input-name]
en: Key In
pl: Klawisz wciśnięty

[ctx: input-name]
en: Key Out
pl: Klawisz nie jest wciśnięty

[ctx: input-name]
en: Service
pl: Serwis

[ctx: input-name]
en: Book-Keeping
pl: Księgowość

[ctx: input-name]
en: Door
pl: Drzwi

[ctx: input-name]
en: Payout
pl: Wypłata

[ctx: input-name]
en: Bet
pl: Załóż

[ctx: input-name]
en: Deal
pl: Rozdaj

[ctx: input-name]
en: Stand
pl: Zostaw

[ctx: input-name]
en: Take Score
pl: Weź wynik

[ctx: input-name]
en: Double Up
pl: Podwój

[ctx: input-name]
en: Half Gamble
pl: Połowa gry

[ctx: input-name]
en: High
pl: Wysoki

[ctx: input-name]
en: Low
pl: Niski

[ctx: input-name]
en: Hold 1
pl: Zatrzymaj 1

[ctx: input-name]
en: Hold 2
pl: Zatrzymaj 2

[ctx: input-name]
en: Hold 3
pl: Zatrzymaj 3

[ctx: input-name]
en: Hold 4
pl: Zatrzymaj 4

[ctx: input-name]
en: Hold 5
pl: Zatrzymaj 5

[ctx: input-name]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 1
pl: Zatrzymaj rolkę 1

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 2
pl: Zatrzymaj rolkę 2

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 3
pl: Zatrzymaj rolkę 3

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 4
pl: Zatrzymaj rolkę 4

[ctx: input-name]
en: Stop All Reels
pl: Zatrzymaj wszystkie rolki

[ctx: input-name]
en: 1 Player Start
pl: Start 1 gracza

[ctx: input-name]
en: 2 Players Start
pl: Start 2 graczy

[ctx: input-name]
en: 3 Players Start
pl: Start 3 graczy

[ctx: input-name]
en: 4 Players Start
pl: Start 4 graczy

[ctx: input-name]
en: 5 Players Start
pl: Start 5 graczy

[ctx: input-name]
en: 6 Players Start
pl: Start 6 graczy

[ctx: input-name]
en: 7 Players Start
pl: Start 7 graczy

[ctx: input-name]
en: 8 Players Start
pl: Start 8 graczy

[ctx: input-name]
en: Coin 1
pl: Moneta 1

[ctx: input-name]
en: Coin 2
pl: Moneta 2

[ctx: input-name]
en: Coin 3
pl: Moneta 3

[ctx: input-name]
en: Coin 4
pl: Moneta 4

[ctx: input-name]
en: Coin 5
pl: Moneta 5

[ctx: input-name]
en: Coin 6
pl: Moneta 6

[ctx: input-name]
en: Coin 7
pl: Moneta 7

[ctx: input-name]
en: Coin 8
pl: Moneta 8

[ctx: input-name]
en: Coin 9
pl: Moneta 9

[ctx: input-name]
en: Coin 10
pl: Moneta 10

[ctx: input-name]
en: Coin 11
pl: Moneta 11

[ctx: input-name]
en: Coin 12
pl: Moneta 12

[ctx: input-name]
en: Banknote 1
pl: Banknot 1

[ctx: input-name]
en: Service 1
pl: Serwis 1

[ctx: input-name]
en: Service 2
pl: Serwis 2

[ctx: input-name]
en: Service 3
pl: Serwis 3

[ctx: input-name]
en: Service 4
pl: Serwis 4

[ctx: input-name]
en: Tilt 1
pl: Nachyl 1

[ctx: input-name]
en: Tilt 2
pl: Nachyl 2

[ctx: input-name]
en: Tilt 3
pl: Nachyl 3

[ctx: input-name]
en: Tilt 4
pl: Nachyl 4

[ctx: input-name]
en: Power On
pl: Włącz

[ctx: input-name]
en: Power Off
pl: Wyłącz

[ctx: input-name]
en: Tilt
pl: Nachyl

[ctx: input-name]
en: Door Interlock
pl: Blokada drzwi

[ctx: input-name]
en: Memory Reset
pl: Reset pamięci

[ctx: input-name]
en: Volume Down
pl: Ścisz

[ctx: input-name]
en: Volume Up
pl: Podgłośnij

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 1
pl: %p Pedał 1

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 2
pl: %p Pedał 2

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 3
pl: %p Pedał 3

[ctx: input-name]
en: Paddle
pl: Rakietka

[ctx: input-name]
en: Paddle 2
pl: Rakietka 2

[ctx: input-name]
en: Paddle 3
pl: Rakietka 3

[ctx: input-name]
en: Paddle 4
pl: Rakietka 4

[ctx: input-name]
en: Paddle 5
pl: Rakietka 5

[ctx: input-name]
en: Paddle 6
pl: Rakietka 6

[ctx: input-name]
en: Paddle 7
pl: Rakietka 7

[ctx: input-name]
en: Paddle 8
pl: Rakietka 8

[ctx: input-name]
en: Paddle 9
pl: Rakietka 9

[ctx: input-name]
en: Paddle 10
pl: Rakietka 10

[ctx: input-name]
en: Paddle V
pl: Rakietka V

[ctx: input-name]
en: Paddle V 2
pl: Rakietka V 2

[ctx: input-name]
en: Paddle V 3
pl: Rakietka V 3

[ctx: input-name]
en: Paddle V 4
pl: Rakietka V 4

[ctx: input-name]
en: Paddle V 5
pl: Rakietka V 5

[ctx: input-name]
en: Paddle V 6
pl: Rakietka V 6

[ctx: input-name]
en: Paddle V 7
pl: Rakietka V 7

[ctx: input-name]
en: Paddle V 8
pl: Rakietka V 8

[ctx: input-name]
en: Paddle V 9
pl: Rakietka V 9

[ctx: input-name]
en: Paddle V 10
pl: Rakietka V 1

[ctx: input-name]
en: Positional
pl: Pozycja

[ctx: input-name]
en: Positional 2
pl: Pozycja 2

[ctx: input-name]
en: Positional 3
pl: Pozycja 3

[ctx: input-name]
en: Positional 4
pl: Pozycja 4

[ctx: input-name]
en: Positional 5
pl: Pozycja 5

[ctx: input-name]
en: Positional 6
pl: Pozycja 6

[ctx: input-name]
en: Positional 7
pl: Pozycja 7

[ctx: input-name]
en: Positional 8
pl: Pozycja 8

[ctx: input-name]
en: Positional 9
pl: Pozycja 9

[ctx: input-name]
en: Positional 10
pl: Pozycja 10

[ctx: input-name]
en: Positional V
pl: Pozycja V

[ctx: input-name]
en: Positional V 2
pl: Pozycja V 2

[ctx: input-name]
en: Positional V 3
pl: Pozycja V 3

[ctx: input-name]
en: Positional V 4
pl: Pozycja V 4

[ctx: input-name]
en: Positional V 5
pl: Pozycja V 5

[ctx: input-name]
en: Positional V 6
pl: Pozycja V 6

[ctx: input-name]
en: Positional V 7
pl: Pozycja V 7

[ctx: input-name]
en: Positional V 8
pl: Pozycja V 8

[ctx: input-name]
en: Positional V 9
pl: Pozycja V 9

[ctx: input-name]
en: Positional V 10
pl: Pozycja V 10

[ctx: input-name]
en: Dial
pl: Numer

[ctx: input-name]
en: Dial 2
pl: Numer 2

[ctx: input-name]
en: Dial 3
pl: Numer 3

[ctx: input-name]
en: Dial 4
pl: Numer 4

[ctx: input-name]
en: Dial 5
pl: Numer 5

[ctx: input-name]
en: Dial 6
pl: Numer 6

[ctx: input-name]
en: Dial 7
pl: Numer 7

[ctx: input-name]
en: Dial 8
pl: Numer 8

[ctx: input-name]
en: Dial 9
pl: Numer 9

[ctx: input-name]
en: Dial 10
pl: Numer 10

[ctx: input-name]
en: Dial V
pl: Numer V

[ctx: input-name]
en: Dial V 2
pl: Numer V 2

[ctx: input-name]
en: Dial V 3
pl: Numer V 3

[ctx: input-name]
en: Dial V 4
pl: Numer V 4

[ctx: input-name]
en: Dial V 5
pl: Numer V 5

[ctx: input-name]
en: Dial V 6
pl: Numer V 6

[ctx: input-name]
en: Dial V 7
pl: Numer V 7

[ctx: input-name]
en: Dial V 8
pl: Numer V 8

[ctx: input-name]
en: Dial V 9
pl: Numer V 9

[ctx: input-name]
en: Dial V 10
pl: Numer V 10

[ctx: input-name]
en: AD Stick X
pl: Analogowy drążek X

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 2
pl: Analogowy drążek X 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 3
pl: Analogowy drążek X 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 4
pl: Analogowy drążek X 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 5
pl: Analogowy drążek X 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 6
pl: Analogowy drążek X 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 7
pl: Analogowy drążek X 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 8
pl: Analogowy drążek X 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 9
pl: Analogowy drążek X 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 10
pl: Analogowy drążek X 10

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y
pl: Analogowy drążek Y

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 2
pl: Analogowy drążek Y 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 3
pl: Analogowy drążek Y 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 4
pl: Analogowy drążek Y 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 5
pl: Analogowy drążek Y 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 6
pl: Analogowy drążek Y 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 7
pl: Analogowy drążek Y 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 8
pl: Analogowy drążek Y 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 9
pl: Analogowy drążek Y 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 10
pl: Analogowy drążek Y 10

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z
pl: Analogowy drążek Z

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 2
pl: Analogowy drążek Z 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 3
pl: Analogowy drążek Z 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 4
pl: Analogowy drążek Z 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 5
pl: Analogowy drążek Z 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 6
pl: Analogowy drążek Z 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 7
pl: Analogowy drążek Z 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 8
pl: Analogowy drążek Z 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 9
pl: Analogowy drążek Z 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 10
pl: Analogowy drążek Z 10

[ctx: input-name]
en: Lightgun X
pl: Pistolet X

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 2
pl: Pistolet X 2

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 3
pl: Pistolet X 3

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 4
pl: Pistolet X 4

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 5
pl: Pistolet X 5

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 6
pl: Pistolet X 6

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 7
pl: Pistolet X 7

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 8
pl: Pistolet X 8

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 9
pl: Pistolet X 9

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 10
pl: Pistolet X 10

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y
pl: Pistolet Y

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 2
pl: Pistolet Y 2

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 3
pl: Pistolet Y 3

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 4
pl: Pistolet Y 4

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 5
pl: Pistolet Y 5

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 6
pl: Pistolet Y 6

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 7
pl: Pistolet Y 7

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 8
pl: Pistolet Y 8

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 9
pl: Pistolet Y 9

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 10
pl: Pistolet Y 10

[ctx: input-name]
en: Mouse X
pl: Mysz X

[ctx: input-name]
en: Mouse X 2
pl: Mysz X 2

[ctx: input-name]
en: Mouse X 3
pl: Mysz X 3

[ctx: input-name]
en: Mouse X 4
pl: Mysz X 4

[ctx: input-name]
en: Mouse X 5
pl: Mysz X 5

[ctx: input-name]
en: Mouse X 6
pl: Mysz X 6

[ctx: input-name]
en: Mouse X 7
pl: Mysz X 7

[ctx: input-name]
en: Mouse X 8
pl: Mysz X 8

[ctx: input-name]
en: Mouse X 9
pl: Mysz X 9

[ctx: input-name]
en: Mouse X 10
pl: Mysz X 10

[ctx: input-name]
en: Mouse Y
pl: Mysz Y

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 2
pl: Mysz Y 2

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 3
pl: Mysz Y 3

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 4
pl: Mysz Y 4

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 5
pl: Mysz Y 5

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 6
pl: Mysz Y 6

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 7
pl: Mysz Y 7

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 8
pl: Mysz Y 8

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 9
pl: Mysz Y 9

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 10
pl: Mysz Y 10

[ctx: input-name]
en: Keypad
pl: Klaw. num.

[ctx: input-name]
en: Keyboard
pl: Klawiatura

[ctx: input-name]
en: Show/Hide Menu
pl: Pokaż/Ukryj menu

[ctx: input-name]
en: UI Select
pl: Wybierz UI

[ctx: input-name]
en: UI Back
pl: Powrót UI

[ctx: input-name]
en: UI Cancel
pl: Anuluj UI

[ctx: input-name]
en: UI Clear
pl: Wyczyść UI

[ctx: input-name]
en: UI Help
pl: Pomoc UI

[ctx: input-name]
en: UI Up
pl: Góra UI

[ctx: input-name]
en: UI Down
pl: Dół UI

[ctx: input-name]
en: UI Left
pl: Lewo UI

[ctx: input-name]
en: UI Right
pl: Prawo UI

[ctx: input-name]
en: UI Home
pl: Początek UI

[ctx: input-name]
en: UI End
pl: Koniec UI

[ctx: input-name]
en: UI Page Up
pl: Strona w górę UI

[ctx: input-name]
en: UI Page Down
pl: Strona w dół UI

[ctx: input-name]
en: UI Previous Group
pl: Poprzednia grupa UI

[ctx: input-name]
en: UI Next Group
pl: Następna grupa UI

[ctx: input-name]
en: Toggle UI Controls
pl: Ustaw kontrolki UI

[ctx: input-name]
en: Break in Debugger
pl: Zatrzymaj w debuggerze

[ctx: input-name]
en: Pause
pl: Pauza

[ctx: input-name]
en: Pause - Single Step
pl: Pauza - pojedyncza klatka

[ctx: input-name]
en: Rewind - Single Step
pl: Przewiń - pojedyncza klatka

[ctx: input-name]
en: Save State
pl: Zapisz stan

[ctx: input-name]
en: Load State
pl: Wczytaj stan

[ctx: input-name]
en: Reset Machine
pl: Zrestartuj maszynę

[ctx: input-name]
en: Soft Reset
pl: Lekki restart

[ctx: input-name]
en: Show Decoded Graphics
pl: Pokaż zdekodowaną grafikę

[ctx: input-name]
en: Frameskip Dec
pl: Zmniejsz pominięcie klatki

[ctx: input-name]
en: Frameskip Inc
pl: Zwiększ pominięcie klatki

[ctx: input-name]
en: Throttle
pl: Podkręć

[ctx: input-name]
en: Fast Forward
pl: Przyśpiesz

[ctx: input-name]
en: Show FPS
pl: Pokaż liczbę klatek na sekundę

[ctx: input-name]
en: Save Snapshot
pl: Zapisz migawkę

[ctx: input-name]
en: Record MNG
pl: Nagraj w formacie MNG

[ctx: input-name]
en: Record AVI
pl: Nagraj w formacie AVI

[ctx: input-name]
en: Toggle Cheat
pl: Ustaw cheat

[ctx: input-name]
en: UI Display Comment
pl: Wyświetl komentarz UI

[ctx: input-name]
en: UI Zoom In
pl: Powiększ UI

[ctx: input-name]
en: UI Zoom Out
pl: Zmniejsz UI

[ctx: input-name]
en: UI Default Zoom
pl: Domyślne powiększenie UI

[ctx: input-name]
en: UI Rotate
pl: Obróć UI

[ctx: input-name]
en: Show Profiler
pl: Pokaż profil

[ctx: input-name]
en: UI Release Pointer
pl: Uwolnij kursor UI

[ctx: input-name]
en: UI Paste Text
pl: Wklej tekst UI

[ctx: input-name]
en: UI (First) Tape Start
pl: Puść (pierwszą) taśmę UI

[ctx: input-name]
en: UI (First) Tape Stop
pl: Wstrzymaj (pierwszą) taśmę UI

[ctx: input-name]
en: UI Focus Next
pl: Następne skupienie UI

[ctx: input-name]
en: UI Focus Previous
pl: Poprzednie skupienie UI

[ctx: input-name]
en: UI External DAT View
pl: Zewnętrzny widok DAT UI

[ctx: input-name]
en: UI Add/Remove Favorite
pl: Dodaj/Usuń z ulubionych UI

[ctx: input-name]
en: UI Export List
pl: Wyeksportuj listę UI

[ctx: input-name]
en: UI Audit Media
pl: Audyt obrazu UI

[ctx: input-name]
en: Toggle Fullscreen
pl: Pełny ekran

[ctx: input-name]
en: Take Rendered Snapshot
pl: Zrób migawkę

[ctx: input-name]
en: Record Rendered Video
pl: Nagraj wideo

[ctx: input-name]
en: Toggle Post-Processing
pl: Post-processing

[ctx: input-name]
en: Toggle Filter
pl: Ustaw filtr

[ctx: input-name]
en: Decrease Prescaling
pl: Zmniejsz preskalowanie

[ctx: input-name]
en: Increase Prescaling
pl: Zwiększ preskalowanie

[ctx: plugin-hiscore]
en: When updated
pl: Kiedy zakualizowano

[ctx: plugin-hiscore]
en: On exit
pl: Przy wyjściu

[ctx: plugin-hiscore]
en: Hiscore Support Options
pl: Ustawienia obsługi najlepszych wyników

[ctx: plugin-hiscore]
en: Save scores
pl: Zapisz wyniki

[ctx: plugin-hiscore]
en: Hiscore Support
pl: Obsługa najlepszych wyników

en: Other:
pl: Inne:

en: Save Cheat
pl: Zapisz cheat

en: Default
pl: Domyślny

en: Custom
pl: Niestandardowy

en: Cheat Name
pl: Nazwa cheatu

en: Default name is %s
pl: Domyślna nazwa to %s

en: Player
pl: Gracz

en: Type
pl: Typ

en: (empty)
pl: (pusty)

en: You can enter any type name
pl: Możesz wpisać dowolną nazwę

en: Save
pl: Zapisz

en: Type name is empty
pl: Wpisana nazwa jest pusta

en: Cheat written to %s and added to cheat.simple
pl: Zapisano cheat do %s i dodano do pliku cheat.simple

en: Cheat added to cheat.simple
pl: Dodano cheat do pliku cheat.simple

en: Unable to write file
    Ensure that cheatpath folder exists
pl: Nie można zapisać pliku
    Upewnij się, że folder cheatpath istnieje

en: CPU or RAM
pl: Procesor lub RAM

en: Changes to this only take effect when "Start new search" is selected
pl: Zmiany będą zastosowane, jeśli wybrano opcję "Rozpocznij nowe wyszukiwanie"

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Manual
pl: Ręczny

en: Pause Mode
pl: Tryb pauzy

en: Manually toggle pause when needed
pl: Gdy to konieczne, ręcznie ustaw pauzę

en: Automatically toggle pause with on-screen menus
pl: Automatycznie ustaw pauzę, gdy jest widoczne menu na ekranie

en: All slots cleared and current state saved to Slot 1
pl: Wszystkie sloty zostały wyczyszczone i obecny status został zapisany do Slotu 1

en: Start new search
pl: Rozpocznij nowe wyszukiwanie

en: Memory state saved to Slot %d
pl: Stan pamięci został zapisanu do Slotu %d

en: Save current memory state to Slot %d
pl: Zapisz obecny stan pamięci do Slotu %d

en: %d total matches found
pl: Znaleziono %d wyników

en: Perform Compare : Slot %d %s Slot %d
pl: Wykonaj porównanie : Slot %d %s Slot %d

en: Perform Compare  :  Slot %d %s Slot %d %s %d
pl: Wykonaj porównanie :  Slot %d %s Slot %d %s %d

en: Perform Compare  :  Slot %d BITWISE%s Slot %d
pl: Wykonaj porównanie  :  Slot %d BITOWY%s Slot %d

en: Perform Compare  :  Slot %d %s %d
pl: Wykonaj porównanie  :  Slot %d %s %d

en: Left less than right
pl: Lewa strona jest mniejsza niż prawa

en: Left greater than right
pl: Lewa strona jest większa niż prawa

en: Left equal to right
pl: Lewa strona równa się prawej stronie

en: Left not equal to right
pl: Lewa strona nie równa się prawej stronie

en: Left equal to right with bitmask
pl: Lewa strona równa się prawej stronie z maską bitową

en: Left not equal to right with bitmask
pl: Lewa strona nie równa się prawej z maską bitową

en: Left less than value
pl: Lewa strona jest mniejsza niż wartość

en: Left greater than value
pl: Lewa strona jest większa niż wartość

en: Left equal to value
pl: Lewa strona równa się danej wartości

en: Left not equal to value
pl: Lewa strona nie równa się danej wartości

en: Value
pl: Wartość

en: Difference
pl: Różnica

en: Any
pl: Dowolny

en: Data Format
pl: Format daty

en: Slot 1 Value
pl: Wartość slotu 1

en: Last Slot Value
pl: Ostatnia wartość slotu

en: Test/Write Poke Value
pl: Testuj/Zapisz trącaną wartość

en: Use this if you want to poke the Slot 1 value (eg. You started with something but lost it)
pl: Użyj tego, jeśli chesz potrącić wartość do slotu 1 (np. Zacząłeś/aś z czymś, ale to straciłeś/aś)

en: Use this if you want to poke the Last Slot value (eg. You started without an item but finally got it)
pl: Użyj tego, jeśli chcesz potrącić wartość do ostatniego slotu wartości (np. Zacząłeś/aś bez danej rzeczy, ale w końcu ją zdobyłeś/aś)

en: Use this if you want to poke %s
pl: Użyj tego, jeśli chcesz potrącić wartość %s

en: Aligned only
pl: Tylko wyrównane

en: Undo last search -- #
pl: Cofnij ostatnie wyszukiwanie -- #

en: Match block
pl: Dopasuj blokadę

en: All
pl: Wszystko

en: Test Cheat %08X_%02X
pl: Test cheatu %08X_%02X

en: Cheat engine not available
pl: Silnik do cheatów jest niedostepny

en: Write
pl: Zapisz

en: Watch
pl: Obserwuj

en: Page
pl: Strona

en: Clear Watches
pl: Wyczyść obserwacje

en: Cheat Finder
pl: Wyczyść wyszukiwarkę

en: Save input names to file
pl: Zapisz nazwy inputów do pliku

en: Failed to save input name file
pl: Błąd w zapisywaniu pliku z nazwami inputów

en: Input port name file saved to %s
pl: Plik z nazwami portów inputów zostały zapisane do %s

en: Input ports
pl: Porty inputów

[ctx: plugin-autofire]
en: Failed to load autofire menu
pl: Błąd w ładowaniu menu autofire

[ctx: plugin-autofire]
en: Autofire buttons
pl: Przyciski autofire

[ctx: plugin-autofire]
en: Press %s to delete
pl: Naciśnij %s, aby usunąć

[ctx: plugin-autofire]
en: n/a [%g Hz]
pl: niedostępne [%g Hz]

[ctx: plugin-autofire]
en: [no autofire buttons]
pl: [brak przycisków autofire]

[ctx: plugin-autofire]
en: Add autofire button
pl: Dodaj przycisk autofire

[ctx: plugin-autofire]
en: n/a
pl: niedostępne

[ctx: plugin-autofire]
en: [not set]
pl: [nieustawiony]

[ctx: plugin-autofire]
en: Hotkey
pl: Skrót klawiszowy

[ctx: plugin-autofire]
en: On frames
pl: W klatce

[ctx: plugin-autofire]
en: Off frames
pl: Poza klatką

[ctx: plugin-autofire]
en: Number of frames button will be pressed
pl: Liczba klatek, gdy przycisk będzie wciśnięty

[ctx: plugin-autofire]
en: Number of frames button will be released
pl: Liczba klatek, gdy przycisk nie będzie wciśnięty

[ctx: plugin-autofire]
en: Edit autofire button
pl: Edytuj plik autofire

[ctx: plugin-autofire]
en: Done
pl: Skończone

[ctx: plugin-autofire]
en: Create
pl: Stwórz

[ctx: plugin-autofire]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: plugin-autofire]
en: Select an input for autofire
pl: Wybierz input dla autofire

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Intro started at %s
pl: KOD CZASOWY: Intro zaczyna się w %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Intro duration %s
pl: KOD CZASOWY: Długość intra %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Gameplay started at %s
pl: KOD CZASOWY: Gameplay zaczyna się w %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Gameplay duration %s
pl: KOD CZASOWY: Długość gameplay-u %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Extra %d started at %s
pl: KOD CZASOWY: Dodatek %d zaczyna się w %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Extra %d duration %s
pl: KOD CZASOWY: Dodatek %d trwa %s

[ctx: plugin-timecode]
en:  %s%s%02d:%02d [paused]
pl:  %s%s%02d:%02d [pauza]

[ctx: plugin-timecode]
en: TOTAL %02d:%02d
pl: ŁĄCZNIE %02d:%02d

[ctx: plugin-timecode]
en: Timecode Recorder
pl: Nagrywarka kodu czasowego

[ctx: plugin-timecode]
en: Assume 60 Hz
pl: Załóż 60 Hz

[ctx: plugins-timecode]
en: Count emulated frames
pl: Policz emulowane klatki

[ctx: plugin-timecode]
en: Frame numbers
pl: Liczba klatek

[ctx: plugin-timecode]
en: Hotkey
pl: Skrót klawiszowy

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Input Macros
pl: Makra inputów

[ctx: plugin-inputmacro]
en: New macro
pl: Nowe makro

[ctx: plugin-inputmacro]
en: New macro %d
pl: Nowe makro %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Set Input
pl: Ustaw input

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: plugin-inputmacro]
en: [not set]
pl: [nieustawiony]

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Activation combination
pl: Kombinacja aktywująca

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Stop immediately
pl: Zakończ natychmiastowo

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Complete macro
pl: Ukończone makro

[ctx: plugin-inputmacro]
en: On release
pl: Przy uwolnieniu

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Release
pl: Uwolnienie

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Loop to step %d
pl: Zaplętaj do kroku %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Prolong step %d
pl: Przedłuż krok %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: When held
pl: Kiedy przyłożono

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Step %d
pl: Krok %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Delay (frames)
pl: Opóźnienie (klatki)

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Duration (frames)
pl: Długość (klatki)

[ctx: plugin-inputmacro]
en: n/a
pl: niedostępne

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add input
pl: Dodaj input

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Delete step
pl: Usuń krok

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add step at position
pl: Dodaj krok do pozycji

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add Input Macro
pl: Dodaj makro inputa

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Create
pl: Stwórz

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Edit Input Macro
pl: Edytuj makro inputa

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Done
pl: Skończone

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Press %s to delete
pl: Naciśnij %s, aby usunąć

[ctx: plugin-inputmacro]
en: [no macros]
pl: [brak makr]

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add macro
pl: Dodaj makro

[ctx: plugin-timer]
en: Wall clock
pl: Zegar ścienny

[ctx: plugin-timer]
en: Emulated time
pl: Emulowany czas

[ctx: plugin-timer]
en: Reference
pl: Odniesienie

[ctx: plugin-timer]
en: Current time
pl: Obecny czas

[ctx: plugin-timer]
en: Total time
pl: Łączny czas

[ctx: plugin-timer]
en: Play Count
pl: Liczba odtworzeń

[ctx: plugin-timer]
en: Timer
pl: Czasomierz

en: Select cheat to set hotkey
pl: Wybierz cheat do ustawienia na danym skrócie klawiszowym

en: Press %s to clear hotkey
pl: Naciśnij %s, aby wyczyścić skrót klawiszowy

en: None
pl: Brak

en: Done
pl: Skończone

en: Set
pl: Ustaw

en: Set hotkeys
pl: Ustaw skróty klawiszowe

en: Activated: %s = %s
pl: Aktywowano: %s = %s

en: Activated: %s
pl: Aktywowano: %s

en: Enabled: %s
pl: Włączono: %s

en: Disabled: %s
pl: Wyłączono: %s

en: %s added
pl: Dodano %s

[ctx: plugin-data]
en: Command
pl: Komenda

[ctx: plugin-data]
en: Sysinfo
pl: Informacje o systemie

[ctx: plugin-data]
en: High Scores
pl: Najlepsze wyniki

[ctx: plugin-data]
en: Gameinit
pl: Inicjalizacja gry

[ctx: plugin-data]
en: History
pl: Historia

[ctx: plugin-data]
en: 
    
    --- DRIVER INFO ---
    Driver:
pl: 
    
    --- INFORMACJE O STEROWNIKU ---
    Sterownik:

[ctx: plugin-commonui]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: plugin-commonui]
en: Invalid combination entered
pl: Wprowadzono nieprawidłową kombinację

[ctx: plugin-commonui]
en: Enter combination or press %s to cancel
    %s
pl: Wprowadź kombinację lub naciśnij %s, aby anulować
    %s
