MATE Desktop Environment - en to pa translation catalogue (33 entries)

en: Right
pa: ਸੱਜਾ

en: Left
pa: ਖੱਬਾ

en: Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ

en: Interface
pa: ਇੰਟਰਫੇਸ

en: Panel
pa: ਪੈਨਲ

en: Windows
pa: ਵਿੰਡੋ

en: Desktop icons
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਆਈਕਾਨ

en: Performance
pa: ਕਾਰਗੁਜ਼ਾਰੀ

en: Appearance
pa: ਦਿਁਖ

en: Panels
pa: ਪੈਨਲ

en: Icons
pa: ਆਈਕਾਨ

en: Context menus
pa: ਪਰਸੰਗ ਮੇਨੂ

en: Toolbars
pa: ਟੂਲਬਾਰ

en: Computer
pa: ਕੰਪਿਊਟਰ

en: Home
pa: ਘਰ

en: Network
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ

en: Trash
pa: ਰੱਦੀ

en: Mounted Volumes
pa: ਮਾਊਂਟ ਕੀਤੇ ਵਾਲੀਅਮ

en: Enable animations
pa: ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ ਚਾਲੂ

en: Show Places
pa: ਥਾਵਾਂ ਵੇਖੋ

en: Show icons on menus
pa: ਮੇਨੂ ਉੱਤੇ ਆਈਕਾਨ

en: Show icons on buttons
pa: ਬਟਨਾਂ ਉੱਤੇ ਆਈਕਾਨ ਵੇਖੋ

en: Show Input Methods menu in context menus
pa: ਪਰਸੰਗ ਮੇਨੂ ਵਿੱਚ ਇੰਪੁੱਟ ਢੰਗ ਮੇਨੂ ਵੇਖਾਓ

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
pa: ਪਰਸੰਗ ਮੇਨੂ ਵਿੱਚ ਯੂਨੀਕੋਡ ਕੰਟਰੋਲ ਅੱਖਰ ਵੇਖੋ

en: Style:
pa: ਸਟਾਈਲ:

en: Icon size:
pa: ਆਈਕਾਨ ਆਕਾਰ:

en: Small
pa: ਛੋਟੇ

en: Large
pa: ਵੱਡੇ

en: Default
pa: ਮੂਲ

en: Text below items
pa: ਆਈਟਮਾਂ ਹੇਠ ਟੈਕਸਟ

en: Text beside items
pa: ਆਈਟਮਾਂ ਨਾਲ ਟੈਕਸਟ

en: Icons only
pa: ਕੇਵਲ ਆਈਕਾਨ

en: Text only
pa: ਕੇਵਲ ਟੈਕਸਟ
