menu 2.1.39 - en to eo translation catalogue (68 entries)

en: Zero-size argument to print function.
eo: Nulgranda argumento al printfunkcio.

en: install-menu: checking directory %1
eo: install-menu: kontrolas dosierujon %1

en: install-menu: creating directory %1:
eo: install-menu: kreas dosierujon %1:

en: Could not create directory(%1): %2
eo: Ne eblis krei la dosierujon(%1): %2

en: Could not change directory(%1): %2
eo: Ne eblis ŝanĝi la dosierujon(%1): %2

en: install-menu: directory %1 already exists
eo: install-menu: la dosierujo %1 jam ekzistas

note: Do not translate supported
en: install-menu: [supported]: name=%1
eo: install-menu: [supported]: nomo=%1

en: Menu entry lacks mandatory field "%1".
eo: La menu-rikordo malhavas la postulatan kampon "%1".

en: Unknown value for field %1="%2".
eo: Nekonata valoro por kampo %1="%2".

note: Do not translate quoted text
en: install-menu: "hotkeycase" can only be "sensitive" or "insensitive"
eo: install-menu: "hotkeycase" nur povas esti "sensitive" aŭ "insensitive"

en: install-menu: Warning: Unknown identifier `%1' on line %2 in file %3. Ignoring.
eo: install-menu: Averto: Nekonata identigilo `%1' ĉe linio %2 en dosiero %3. Ignorata.

en: install-menu: %1 must be defined in menu-method %2
eo: install-menu: Oni devas difini '%1'-on en menu-metodo %2

en: Cannot open file %1 (also tried %2).
eo: Ne eblas malfermi la dosieron %1 (ni krome provis %2-on).

en: Cannot open file %1.
eo: Ne eblas malfermi la dosieron %1.

en: In order to be able to create the user config file(s) for the window manager,
    the above file needs to be writeable (and/or the directory needs to exist).
eo: Por rajti krei agordo-dosiero(j)n de fenestro-regilo por la uzanto, la
    supra dosiero bezonas esti skribebla (kaj/aŭ la dosierujo bezonas ekzisti).

en: Warning: the string %1 did not occur in template file %2
eo: Averto: la ĉeno %1 ne aperis en la stilfolio %2

note: Don't translate quoted string
en: install-menu [-vh] <menu-method>
      Read menu entries from stdin in "update-menus --stdout" format
      and generate menu files using the specified menu-method.
      Options to install-menu:
         -h --help    : this message
            --remove  : remove the menu instead of generating it.
         -v --verbose : be verbose
eo: install-menu [-vh] <menu-metodo>
      Legi menu-rikordojn el stdin laŭ la formo de "update-menus --stdout"
      kaj krei menu-dosierojn kun la donita menu-metodo.
      Opcioj:
         -h --help    : montras ĉi tiun mesaĝon
             --remove : forigas la menuon anstataŭ krei ĝin.
         -v --verbose : fariĝas "babilema"

en: install-menu: no menu-method script specified!
eo: install-menu: neniu menu-metoda skripto estis indikita!

en: Cannot open script %1 for reading.
eo: Ne eblas malfermi la skripton %1 por legi.

en: Warning: script %1 does not provide removemenu, menu not deleted
eo: Averto: la skripto %1 ne disponigas 'removemenu'-on: la menuo ne estis forigita

en: Running: "%1"
eo: Lanĉanta: "%1"

en: install-menu: %1: aborting
eo: install-menu: %1: ĉesiganta

en: Number of arguments to function %1 does not match.
eo: La nombro da argumentoj por la funkcio %1 malkongruas.

en: Unknown function: "%1"
eo: Nekonata funkcio: "%1"

en: Indirectly used, but not defined function: "%1"
eo: Malrekte uzita, tamen nedifinita funkcio: "%1"

en: Unknown identifier: "%1"
eo: Nekonata identigilo: "%1"

en: Encoding conversion error: "%1"
eo: Enkodiga konvert-eraro: "%1"

en: Unknown error.
eo: Nekonata eraro.

en: Unknown error, message=%1
eo: Nekonata eraro, mesaĝo=%1

en: Unable to open file "%1".
eo: Ne eblas malfermi la dosieron "%1".

en: Failed to pipe data through "%1" (pipe opened for reading).
eo: Malsukceso dum duktigo de datumaro tra "%1" (la dukto malfermiĝis por legi).

en: %1: missing required tag: "%2"
eo: %1: mankanta bezonita etikedo: "%2"

en: (probably) stdin
eo: (verŝajne) stdin

en: In file "%1", at (or in the definition that ends at) line %2:
eo: En la dosiero "%1", ĉe (aŭ en la difino finiĝanta ĉe) linio %2:

en: Somewhere in input file:
eo: Ie, en enig-dosiero:

en: Unexpected end of file.
eo: Neatendita dosierfino.

en: Unexpected end of line.
eo: Neatendita lini-fino

en: Identifier expected.
eo: Identigilo estis atendita

en: Expected: "%1"
eo: Atendita: "%1"

en: Unexpected character: "%1"
eo: Neatendita signo: "%1"

en: Boolean (either true or false) expected.
    Found: "%1"
eo: Buleo (aŭ vero aŭ malvero) estis atendita.
    Trovita: "%1"

en: Unknown compat mode: "%1"
eo: Nekonata kongruanta reĝimo: "%1"

en: replacewith($string, $replace, $with): $replace and $with must have the same length.
eo: replacewith($ĉeno, $antataŭigu, $per): $anstataŭigu kaj $per devas havi saman grandecon.

en: file %1 line %2:
    Discarding entry requiring missing package %3.
eo: dosiero %1 linio %2:
    Ni forlasas rikordon kiu postulas la mankantan pakon %3.

note: Translation here and below refer to the file /etc/menu-methods/translate_menus that allow to rename and reorganize menu entries automatically. It does not refer to the localisation (translation to other languages).
en: Reading translation rules in %1.
eo: Ni legas interŝanĝregulojn en %1.

en: Reading installed packages list...
eo: Ni legas la liston de instalitaj pakoj...

en: Execution of %1 generated no output or returned an error.
eo: La plenumo de %1 eligis nenion aŭ redonis eraron.

en: Skipping file because of errors...
eo: Ni preterpasas dosieron pro eraroj...

en: Reading menu-entry files in %1.
eo: Ni legas menu-rikordajn dosierojn el %1.

en: Error reading %1.
eo: Eraro dum legado de %1.

en: %1 menu entries found (%2 total).
eo: %1 menu-rikordoj estis trovitaj (%2 entute).

en: Running method: %1 --remove
eo: Lanĉ-metodo: %1 --remove

en: Script %1 could not be executed.
eo: Ne eblis lanĉi la skripton %1.

en: Script %1 returned error status %2.
eo: La skripto %1 redonis eraran staton %2.

en: Script %1 received signal %2.
eo: La skripto %1 ricevis signalon %2.

en: Running method: %1
eo: Ni lanĉas la metodon: %1

en: Cannot create pipe.
eo: Ne eblas krei dukton.

en: Running menu-methods in %1.
eo: Ni lanĉas menu-metodojn en %1.

en: Other update-menus processes are already locking %1, quitting.
eo: Aliaj 'update-menus'-procezoj estas jam ŝlosintaj %1, ni eliras.

en: Cannot lock %1: %2 - Aborting.
eo: Ne eblas ŝlosi %1: %2 - Ĉesiganta.

en: Cannot write to lockfile %1 - Aborting.
eo: Ne eblas skribi al la ŝlosdosiero %1 - Ĉesiganta.

en: Cannot remove lockfile %1.
eo: Ne eblas malkrei la ŝlosdosieron %1.

en: Update-menus is run by user.
eo: 'Update-menus' estas lanĉata de uzanto.

en: Waiting for dpkg to finish (forking to background).
    (checking %1)
eo: Ni atendas ke dpkg finiĝu (ni forkas fonen).
    (ni kontrolas %1)

en: Further output (if any) will appear in %1.
eo: Plia eligo (se iu) aperos en %1.

en: Dpkg is not locking dpkg status area, good.
eo: Dpkg ne ŝlosis sian stat-areon, bone.

note: This is the update-menus --help message
en: Usage: update-menus [options] 
    Gather packages data from the menu database and generate menus for
    all programs providing menu-methods, usually window-managers.
      -d                     Output debugging messages.
      -v                     Be verbose about what is going on.
      -h, --help             This message.
      --menufilesdir=<dir>   Add <dir> to the lists of menu directories to search.
      --menumethod=<method>  Run only the menu method <method>.
      --nodefaultdirs        Disable the use of all the standard menu directories.
      --nodpkgcheck          Do not check if packages are installed.
      --remove               Remove generated menus instead.
      --stdout               Output menu list in format suitable for piping to
                             install-menu.
      --version              Output version information and exit.
eo: Uzmaniero: update-menus [opcioj] 
     Kolekti pak-datumaron de la menu-datumbazo kaj krei menuojn por
     ĉiuj programoj kiu disponigas menu-metodojn, plejofte fenestro-regiloj.
      -d                     Eligas erarserĉajn mesaĝojn.
      -v                     Fariĝas "babilema".
      -h, --help             Montras tiun ĉi mesaĝon.
      --menufilesdir=<dir>   Aldonas <dir>-on al la listoj de menu-dosierujoj
                             serĉotaj.
      --menumethod=<metodo>  Lanĉas nur la menu-metodon <metodo>.
      --nodefaultdirs        Malebligas la uzon de ĉiuj ordinaraj menu-dosierujoj.
      --nodpkgcheck          Ne kontrolas ĉu la pakoj estas instalitaj.
      --remove               Forigas kreitajn menuojn anstataŭe.
      --stdout               Eligas menu-liston laŭ konvena formo por dukti al
                             install-menu.
      --version              Eligas informon pri la versio kaj finiĝas.

en: Unknown install condition "%1" (currently, only "package" is supported).
eo: Nekonata instalstato "%1" (nune, nur "package" estas subtenata).
