More Blocks - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Circular Saw
it: Sega circolare

en: Input
    material
it: Materiale
    iniziale

en: Left-over
it: Scarto

en: Max
it: Max.

en: Recycle
    output
it: Ricicla
    finale

en: Set
it: Imp.

en: Circular Saw is empty
it: Sega circolare, vuota

en: Circular Saw is working on @1
it: Sega circolare, in funzione su @1

en: [moreblocks] loaded.
it: [moreblocks] caricato.

en: All-faces Tree
it: Albero su ogni lato

en: Cactus Brick
it: Mattoni di cactus

en: Cactus Checker
it: Scacchiera in cactus

en: Centered Wooden Tile
it: Mattonella in legno centrata

en: Circle Stone Bricks
it: Mattoni concentrici in pietra

en: Clean Glass
it: Vetro pulito

en: Coal Checker
it: Scacchiera in carbone

en: Coal Glass
it: Vetro e carbone

en: Coal Stone
it: Pietra in carbone

en: Coal Stone Bricks
it: Mattoni di pietra in carbone

en: Empty Shelf
it: Scaffale Vuoto

en: Full Wooden Tile
it: Mattonella in legno pieno

en: Glow Glass
it: Vetro luminoso

en: Iron Checker
it: Scacchiera in ferro

en: Iron Glass
it: Vetro e ferro

en: Iron Stone
it: Pietra in ferro

en: Iron Stone Bricks
it: Mattoni di pietra in ferro

en: Plankstone
it: Pietra e legno

en: Rope
it: Corda

en: Split Stone Tile
it: Mattonella in pietra divisa

en: Stone Tile
it: Mattonella in pietra

en: Super Glow Glass
it: Super vetro luminoso

en: Sweeper
it: Spazzola

en: Trap Glass
it: Vetro trappola

en: Trap Glow Glass
it: Vetro luminoso trappola

en: Trap Stone
it: Pietra trappola

en: Trap Super Glow Glass
it: Super vetro luminoso trappola

en: Wooden Tile
it: Mattonella in legno

en: Sorry, @1 owns that spot.
it: Spiacente, quel punto è di proprietà di @1

en: someone
it: qualcuno

en: %s Microblock
it: Microblocco %s

en: %s Slab
it: Lastra - %s

en: %s Panel
it: Pannello - %s

en: %s Stairs
it: Scale - %s
