More Blocks - en to pl translation catalogue (62 entries)

en: Circular Saw
pl: Piła tarczowa

en: Input
    material
pl: wejście
    materiał

en: Left-over
pl: Resztki

en: Max
pl: Maks

en: Recycle
    output
pl: Przetwarzanie
    Wyjście

en: Set
pl: Ustaw

en: owned by @1
pl: Należy do @1

en: Circular Saw is empty
pl: Piła tarczowa jest pusta

en: Circular Saw is working on @1
pl: Piła tarczowa pracuje na @1

en: [moreblocks] loaded.
pl: [moreblocks] załadowane.

en: Deprecated
pl: Przestarzałe

en: All-faces Acacia Tree
pl: Wielostronna tekstura akacji

en: All-faces Aspen Tree
pl: Wielostronna tekstura osiki

en: All-faces Jungle Tree
pl: Wielostronna tekstura drzewa dżunglowego

en: All-faces Pine Tree
pl: Wielostronna tekstura sosny

en: All-faces Tree
pl: Wielostronna tekstura drzewa

en: Cactus Brick
pl: Kaktusowa cegła

en: Cactus Checker
pl: Kaktusowa szachownica

en: Centered Wooden Tile
pl: Wyśrodkowany drewniany kafelek

en: Checker Stone Tile
pl: Kamienna szachownica

en: Circle Stone Bricks
pl: Okrągłe kamienne cegły

en: Clean Glass
pl: Czyste szkło

en: Coal Checker
pl: Węglowa szachownica

en: Coal Glass
pl: Szkło węglowe

en: Coal Stone
pl: Kamień węglowy

en: Coal Stone Bricks
pl: Węglowe kamienne cegły

en: Compressed Cobblestone
pl: Skompresowany bruk

en: Compressed Dirt
pl: Skompresowana ziemia

en: Copper Patina Block
pl: Blok patynowanej miedzi

en: Empty Shelf
pl: Pusta półka

en: Full Wooden Tile
pl: Pełny drewniany kafelek

en: Glow Glass
pl: Świecące szkło

en: Iron Checker
pl: Żelazna szachownica

en: Iron Glass
pl: Żelazne szkło

en: Iron Stone
pl: Żelazny kamień

en: Iron Stone Bricks
pl: Żelazne kamienne cegły

en: Plankstone
pl: Deskokamień

en: Rope
pl: Lina

en: Split Stone Tile
pl: Kamienny blok kafelkowy

en: Stone Bricks
pl: Kamienne cegły

en: Stone Tile
pl: Kamienny kafelek

en: Super Glow Glass
pl: Super świecące szkło

en: Sweeper
pl: Miotła

en: Tar
pl: Smoła

en: Trap Desert Stone
pl: Pułapka z pustynnego kamienia

en: Trap Glass
pl: Szklana pułapka

en: Trap Glow Glass
pl: Pułapka ze świecącego szkłą

en: Trap Obsidian
pl: Obsydianowa pułapka

en: Trap Obsidian Glass
pl: Pułapka z obsydianowego szkła

en: Trap Sandstone
pl: Pułapka z piaskowca

en: Trap Stone
pl: Kamienna pułapka

en: Trap Super Glow Glass
pl: Pułapka z super świecącego szkła

en: Wooden Tile
pl: Drewniany kafelek

en: Downwards Wooden Tile
pl: Dolny drewniany kafelek

en: Leftwards Wooden Tile
pl: Lewy drewniany kafelek

en: Rightwards Wooden Tile
pl: Prawy drewniany kafelek

en: Sorry, @1 owns that spot.
pl: Przykro mi, to miejsce należy do @1

en: someone
pl: ktoś

en: %s Microblock
pl: %s Mikroblok

en: %s Slab
pl: %s Płyta

en: %s Slope
pl: %s Spad

en: %s Stairs
pl: %s Schody
