Modem Manager GUI - en to uk translation catalogue (21 entries)

note: type: TH
en: Nov 2017
uk: Листопад 2017

note: type: TH
en: Modem Manager GUI v0.0.19
uk: Менеджер модемів v0.0.19

note: type: TH
en: User Commands
uk: Команди користувача

note: type: SH
en: NAME
uk: НАЗВА

note: type: Plain text
en: modem-manager-gui - simple graphical interface for Modem Manager daemon.
uk: modem-manager-gui - простий графічний інтерфейс для демону Менеджера модемів.

note: type: SH
en: SYNOPSIS
uk: ОГЛЯД

note: type: Plain text
en: B<modem-manager-gui> [ -i ] [ -m module ] [ -c module ] [ -l ]...
uk: B<modem-manager-gui> [ -i ] [ -m модуль ] [ -c модуль ] [ -l ]...

note: type: SH
en: DESCRIPTION
uk: ОПИС

note: type: Plain text
en: This program is simple graphical interface for Modem Manager 0.6/0.7, Wader and oFono daemons using dbus interface.
uk: Ця програма є простим графічним інтерфейсом для демонів Менеджера модемів 0.6/0.7, Wader і oFono, використовуючи інтерфейс dbus.

note: type: Plain text
en: Do not show window on start
uk: Не показувати вікна при запуску

note: type: Plain text
en: Use specified modem management module
uk: Використовувати визначений модуль управління модемом

note: type: Plain text
en: Use specified connection management module
uk: Використовувати модуль управління з’єднанням

note: type: Plain text
en: List all available modules and exit
uk: Показати список всіх модулів і вийти

note: type: SH
en: AUTHOR
uk: АВТОР

note: type: Plain text
en: Written by Alex. See the about dialog for all contributors.
uk: Написано Alex’ом. Переглянути весь діалог про всі вклади.

note: type: SH
en: REPORTING BUGS
uk: ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВАДИ

note: type: Plain text
en: Report bugs to E<lt>alex@linuxonly.ruE<gt>, or to the support forum section at E<lt>https://linuxonly.ru/forum/modem-manager-gui/E<gt>.
uk: Повідомляйте про вади E<lt>alex@linuxonly.ruE<gt>, або на секції трекеру вад на сторінці E<lt>http://linuxonly.ruE<gt>.

note: type: SH
en: COPYRIGHT
uk: ПРАВА

note: type: Plain text
en: Copyright \(co 2012-2017 Alex
uk: Всі права застережено \(co 2012-2017 Alex

note: type: Plain text
en: This is free software.  You may redistribute copies of it under the terms of the GNU General Public License E<lt>http://www.gnu.org/licenses/gpl.htmlE<gt>.
uk: Це є вільна програма. Ви можете розповсюджувати її згідно з правилами Загальної публічної ліцензії GNU E<lt>http://www.gnu.org/licenses/gpl.htmlE<gt>.

note: type: SH
en: SEE ALSO
uk: ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
