MoinMoin 1.9 - en to bg translation catalogue (818 entries)

en: Your changes are not saved!
bg: Вашите промени не са записани!

en: You are not allowed to edit this page.
bg: Не е позволено да редактирате тази страница.

en: Page is immutable!
bg: Страницата е неизменима!

en: Cannot edit old revisions!
bg: Стари версии не могат да се редактират!

en: The lock you held timed out. Be prepared for editing conflicts!
bg: Привилегията да редактирате изтече. Гответе се за конфликти!

en: Page name is too long, try shorter name.
bg: Твърде дълго име на страницата, опитайте с нещо по-кратко.

en: Draft of "%(pagename)s"
bg: Чернова на "%(pagename)s"

en: Edit "%(pagename)s"
bg: Редактирай "%(pagename)s"

en: Preview of "%(pagename)s"
bg: Предваритен изглед на "%(pagename)s"

en: Your edit lock on %(lock_page)s has expired!
bg: Привилегията да редактирате %(lock_page)s изтече!

en: Your edit lock on %(lock_page)s will expire in # minutes.
bg: Привилегията да редактирате %(lock_page)s изтича след # минути.

en: Your edit lock on %(lock_page)s will expire in # seconds.
bg: Привилегията да редактирате %(lock_page)s изтича след # секунди.

en: Someone else deleted this page while you were editing!
bg: Някой друг е изтрил тази страница докато сте я редактирали!

en: Someone else changed this page while you were editing!
bg: Някой друг е променил тази страница докато сте я редактирали!

en: Someone else saved this page while you were editing!
    Please review the page and save then. Do not save this page as it is!
bg: Някой друг е записал тази страница докато сте я редактирали!
    Моля, прегледайте страницата и едва тогава я съхранете. Недейте просто да я записвате както е в момента!

en: [Content loaded from draft]
bg: [Съдържанието е заредено от черновата]

en: [Content of new page loaded from %s]
bg: [Съдържанието на новата страница е заредено от %s]

en: [Template %s not found]
bg: [Шаблон %s не е намерен]

en: [You may not read %s]
bg: [Не можете да четете %s]

en: '''<<BR>>Your draft based on revision %(draft_rev)d (saved %(draft_timestamp_str)s) can be loaded instead of the current revision %(page_rev)d by using the load draft button - in case you lost your last edit somehow without saving it.''' A draft gets saved for you when you do a preview, cancel an edit or unsuccessfully save.
bg: '''<<BR>>Вашата чернова, базирана на версия %(draft_rev)d (записана %(draft_timestamp_str)s), може да бъде заредеба вместо текущата версия %(page_rev)d като използвате бутона за зареждане на чернови - в случай, че сте изгубили последната редакция без да я съхраните.''' Всеки път, когато правите предварителен изглед, отказвате редакция или при неуспешен запис се съхранява чернова.

en: Describe %s here.
bg: Тук опишете %s.

en: Check Spelling
bg: Проверка на правописа

en: Save Changes
bg: Запис на промените

en: Cancel
bg: Отказ

en: By hitting '''%(save_button_text)s''' you put your changes under the %(license_link)s.
    If you don't want that, hit '''%(cancel_button_text)s''' to cancel your changes.
bg: Натискайки '''%(save_button_text)s''' поставяте вашите промени под %(license_link)s.
    Ако не сте съгласни с това, натиснете '''%(cancel_button_text)s''' за да откажете промените.

en: Preview
bg: Предварителен изглед

en: GUI Mode
bg: Визуален режим

en: Load Draft
bg: Зареждане на чернова

en: Trivial change
bg: Незначителна промяна

en: Comment:
bg: Коментар:

en: <No addition>
bg: <Без допълнение>

en: Add to: %(category)s
bg: Добавяне към: %(category)s

en: Remove trailing whitespace from each line
bg: Премахване на крайните интервали от всеки ред

en: Edit was cancelled.
bg: Редакцията беше отменена.

en: You can't copy to an empty pagename.
bg: Не можете да копирате в страница с празно име.

en: You are not allowed to copy this page!
bg: Нямате право да копирате тази страница!

en: '''A page with the name {{{'%s'}}} already exists.'''
    
    Try a different name.
bg: '''Страница с име {{{'%s'}}} вече съществува.'''
    
    Опитайте с друго име.

en: Could not copy page because of file system error: %s.
bg: Страницата не може да се копира поради грешка на файловата система: %s.

en: You are not allowed to rename this page!
bg: Нямате право да преименувате тази страница!

en: You can't rename to an empty pagename.
bg: Не можете да слагате празно име на страница.

en: Could not rename page because of file system error: %s.
bg: Страницата не може да се преименува поради грешка на файловата система: %s.

en: You are not allowed to delete this page!
bg: Нямате право да изтривате тази страница!

en: Thank you for your changes. Your attention to detail is appreciated.
bg: Благодарим за промените. Оценяваме високо детайлното Ви внимание.

en: Page "%s" was successfully deleted!
bg: Страница "%s" беше изтрита успешно!

en: Page could not get locked. Unexpected error (errno=%d).
bg: Страницата нe може да бъде заключена. Неочаквана грешка (errno=%d).

en: Page could not get locked. Missing 'current' file?
bg: Страницата нe може да бъде заключена. Липсва файл 'current'?

en: Unable to determine current page revision from the 'current' file. The page %s is damaged and cannot be edited right now.
bg: Не може да се определи текущата ревизия на страницата от 'текущия' файл. Страницата %s е повредена и не може да се редактира сега.

en: Cannot save page %s, no storage space left.
bg: Не може да се запази страницата %s, няма останало място за съхранение.

en: An I/O error occurred while saving page %s (errno=%d)
bg: Вх/изх грешка възникна при запазването на страницата %s (errno=%d)

en: You are not allowed to edit this page!
bg: Не е позволено да редактирате тази страница!

en: You cannot save empty pages.
bg: Не можете да записвате празни страници.

en: You already saved this page!
bg: Вече сте записали тази страница!

en: You already edited this page! Please do not use the back button.
bg: Вече сте редактирали тази страница! Моля, не използвайте бутона за връщане.

en: You did not change the page content, not saved!
bg: Не сте променили съдържанието, така че нищо не е записано!

en: You can't change ACLs on this page since you have no admin rights on it!
bg: Не можете да променята ACL-ите на тази страница, тъй като нямате админски права върху нея!

en: Notifications sent to:
bg: Известия изпратени на:

en: The lock of %(owner)s timed out %(mins_ago)d minute(s) ago, and you were granted the lock for this page.
bg: Привилегията на %(owner)s изтече преди %(mins_ago)d минута(и), така че Вие получавате привилегия върху тази страница.

en: Other users will be ''blocked'' from editing this page until %(bumptime)s.
bg: Възможността на други потребители да редактират тази страница ще бъде ''блокирана'' до %(bumptime)s.

en: Other users will be ''warned'' until %(bumptime)s that you are editing this page.
bg: Другите потребители ще бъдат ''предупреждавани'' до %(bumptime)s, че Вие редактирате тази страница.

en: Use the Preview button to extend the locking period.
bg: Използвайте бутона Предварителен изглед за разширяване периода на привилегията.

en: This page is currently ''locked'' for editing by %(owner)s until %(timestamp)s, i.e. for %(mins_valid)d minute(s).
bg: Страницата в момента е ''заключена'' за редактиране от %(owner)s до %(timestamp)s, т.е. за %(mins_valid)d минута(и).

en: This page was opened for editing or last previewed at %(timestamp)s by %(owner)s.<<BR>>
    '''You should ''refrain from editing'' this page for at least another %(mins_valid)d minute(s),
    to avoid editing conflicts.'''<<BR>>
    To leave the editor, press the Cancel button.
bg: Тази страница е отворена за редактиране или последно е била предварително преглеждана в %(timestamp)s от %(owner)s.<<BR>>
    '''Вие трябва да се ''въздържате от редактиране'' на тази страница поне още %(mins_valid)d минута(и),
    за да избегнете конфликти.'''<<BR>>
    За да напуснете редактора, натиснете бутона Отказ.

en: <unknown>
bg: <неизвестен>

en: [%(sitename)s] Your wiki account data
bg: [%(sitename)s] Данни за Вашия уики акаунт

en: Somebody has requested to email you a password recovery token.
    
    If you lost your password, please go to the password reset URL below or
    go to the password recovery page again and enter your username and the
    recovery token.
bg: Някой е поискал да ви изпрати жетон за възстановяване.
    
    Ако сте загубили паролата си, моля отидете на адреса за рестартиране на парола отдолу или
    отидете на страницата за възстановяване на парола отново и въведете вашето потребителско име и
    жетона за възстановяване на парола.

en: Login Name: %s
    
    Password recovery token: %s
    
    Password reset URL: %s?action=recoverpass&name=%s&token=%s
bg: Потребителско име за вход: %s
    
    Жетон за възстановяване на парола: %s
    
    Адрес за рестартиране на парола: %s?action=recoverpass&name=%s&token=%s

en: The package needs a newer version of MoinMoin (at least %s).
bg: Този пакет изисква по-нова версия на MoinMoin (поне %s).

en: The theme name is not set.
bg: Името на темата не е настроено.

en: Installation of '%(filename)s' failed.
bg: Инсталирането на '%(filename)s' пропадна.

en: The file %s is not a MoinMoin package file.
bg: Файлът %s не е пакетен файл на MoinMoin.

en: The page %s does not exist.
bg: Страницата %s не съществува.

en: Invalid package file header.
bg: Невалидна заглавна част на пакета.

en: Package file format unsupported.
bg: Форматът на файла не се поддържа.

en: Unknown function %(func)s in line %(lineno)i.
bg: Непозната функция %(func)s на ред %(lineno)i.

en: The file %s was not found in the package.
bg: Файлът %s не беше открит в пакета.

en: The wiki is currently not reachable.
bg: Уикито не е достъпно в момента.

en: Invalid username or password.
bg: Невалидно потребителско име или парола.

en: The remote wiki uses a different InterWiki name (%(remotename)s) internally than you specified (%(localname)s).
bg: Отдалеченото уики използва вътрешно InterWiki име (%(remotename)s), различно от указаното (%(localname)s).

en: Text mode
bg: Текстов режим

en: Unknown action %(action_name)s.
bg: Непознато действие %(action_name)s?

en: You are not allowed to do %(action_name)s on this page.
bg: Не Ви е позволено да извършвате %(action_name)s на тази страница.

en: Login and try again.
bg: Влезте и опитайте отново.

en: Argument "%s" must be a boolean value, not "%s"
bg: Аргументът "%s" трябва да е от булев тип,а не "%s"

en: Argument must be a boolean value, not "%s"
bg: Аргументът трябва да е от булев тип,а не "%s"

en: Argument "%s" must be an integer value, not "%s"
bg: Аргументът "%s" трябва да е от тип интегер,а не "%s"

en: Argument must be an integer value, not "%s"
bg: Аргументът трябва да е от тип интегер,а не "%s"

en: Argument "%s" must be a floating point value, not "%s"
bg: Аргументът "%s" трябва да е от тип с плаваща запетая,а не "%s"

en: Argument must be a floating point value, not "%s"
bg: Аргументът трябва да е от тип с плаваща запетая,а не "%s"

en: Argument "%s" must be a complex value, not "%s"
bg: Аргументът "%s" трябва да е от сложен тип,а не "%s"

en: Argument must be a complex value, not "%s"
bg: Аргументът трябва да е от сложен тип,а не "%s"

en: Argument "%s" must be one of "%s", not "%s"
bg: Аргументът "%s" трябва да е един от "%s",а не "%s"

en: Argument must be one of "%s", not "%s"
bg: Аргументът трябва да е един от "%s",а не "%s"

en: Too many arguments
bg: Прекалено много аргументи

en: Cannot have arguments without name following named arguments
bg: Не може да има аргументи, ако няма име след посочените аргументи

en: Argument "%s" is required
bg: Аргументът "%s" е задължителен

en: No argument named "%s"
bg: Няма аргумент наречен "%s"!

en: Expected "=" to follow "%(token)s"
bg: Очаква се "=" след "%(token)s"

en: Expected a value for key "%(token)s"
bg: Очаква се стойност на ключа "%(token)s"

en: Revision %(rev)d as of %(date)s
bg: Версия %(rev)d от %(date)s

en: Redirected from page "%(page)s"
bg: Пренасочена от страница "%(page)s"

en: This page redirects to page "%(page)s"
bg: Тази страница пренасочва към "%(page)s"

en: Create New Page
bg: Създай нова страница

en: You are not allowed to view this page.
bg: Не е позволено да разглеждате тази страница.

en: No recipients, nothing to do
bg: Няма получатели, няма нищо за правене

en: Connection to mailserver '%(server)s' failed: %(reason)s
bg: Връзката с пощенския сървър '%(server)s' пропадна: %(reason)s

en: Mail not sent
bg: Пощата не е изпратена.

en: Mail sent OK
bg: Пощата е изпратена успешно.

en: Date
bg: Дата

en: From
bg: От

en: To
bg: До

en: Content
bg: Съдържание

en: Attachments
bg: Приложения

en: Sorry, can not save page because "%(content)s" is not allowed in this wiki.
bg: Съжаляваме, но страницата не може да бъде записана, защото "%(content)s" е непозволено съдържание.

en: Could not contact botbouncer.com.
bg: Не може да се свърже с botbouncer.com.

en: Please log in first.
bg: Моля първо влезе.

en: Failed to connect to database.
bg: Неуспешно свързването с базата данни

en: Missing password. Please enter user name and password.
bg: Липсва парола. Моля, въведете потребителско име и парола.

en: Name
bg: Име

en: Choose this name
bg: Изберете това име

en: This is not a valid username, choose a different one.
bg: Това е невалидно потребителско име, изберете друго.

en: Password
bg: Парола

en: Associate this name
bg: Асоциирай това име

en: Verification canceled.
bg: Потвърждението беше отказано

en: The password you entered is not valid.
bg: Паролата, която сте въвели е невалидна

en: If you do not have an account, <a href="%(userprefslink)s">you can create one now</a>.
bg: Ако нямате акаунт, <a href="%(userprefslink)s">може да създадете такъв сега</a>.

en: <a href="%(sendmypasswordlink)s">Forgot your password?</a>
bg: <a href="%(sendmypasswordlink)s">Забравихте вашата парола?</a>

en: XSLT option disabled, please look at HelpOnConfiguration.
bg: Опцията за XSLT е забранена, моля погледнете ПомощПриКонфигуриране.

en: XSLT processing is not available, please install 4suite 1.x.
bg: XSLT обработката не е достъпна, моля инсталирайте 4suite 1.x.

en: %(errortype)s processing error
bg: грешка %(errortype)s при обработката

en: Rendering of reStructured text is not possible, please install Docutils.
bg: Изобразяването на реСтруктуриран текст е невъзможно. Моля, инсталирайте Docutils.

en: **Maximum number of allowed includes exceeded**
bg: **Надхвърлен е максималния брой include**

en: **You are not allowed to read the page: %s**
bg: **Нямате право да четете тази страница: %s**

en: **Could not find the referenced page: %s**
bg: **Сочената страница не е открита: %s**

en: Expected "%(wanted)s" after "%(key)s", got "%(token)s"
bg: Очаква се "%(wanted)s" след "%(key)s", а е открит "%(token)s"

en: Expected an integer "%(key)s" before "%(token)s"
bg: Очаква се цяло число "%(key)s" преди "%(token)s"

en: Expected an integer "%(arg)s" after "%(key)s"
bg: Очаква се цяло число "%(arg)s" след "%(key)s"

en: Expected a color value "%(arg)s" after "%(key)s"
bg: Очаква се стойност на цвят "%(arg)s" след "%(key)s"

en: Password is too short.
bg: Паролата е твърде кратка

en: Password has not enough different characters.
bg: Паролата няма достатъчно различни символи.

en: Password is too easy (password contains name or name contains password).
bg: Паролата е твърде лесна (паролата съдържа името или името съдържа паролата).

en: Password is too easy (keyboard sequence).
bg: Паролата е твърде лесна (клавишна поредица).

en: Diffs
bg: Разлики

en: Info
bg: Информация

en: Edit
bg: Редактиране

en: UnSubscribe
bg: РазАбониране

en: Subscribe
bg: Абониране

en: Raw
bg: Суров

en: Print
bg: Печат

en: View
bg: Изглед

en: Up
bg: Нагоре

en: Publish my email (not my wiki homepage) in author info
bg: Публикуване на email адресът ми (вместо уики страницата ми) в авторската информация.

en: Open editor on double click
bg: Отваряне на редактор при двойно кликане

en: After login, jump to last visited page
bg: Отиване на последната посетена страница след влизане

en: Show comment sections
bg: Показване на секциите с коментари

en: Show question mark for non-existing pagelinks
bg: Показване на въпросителни знаци за връзки към несъществуващи страници

en: Show page trail
bg: Показване на последните посетени страници

en: Show icon toolbar
bg: Показване на лента с икони

en: Show top/bottom links in headings
bg: Показване на горните/долните връзки в заглавията

en: Show fancy diffs
bg: Показване на украсени разлики

en: Add spaces to displayed wiki names
bg: Добавяне на интервали към показваните уики имена

en: Remember login information
bg: Запомняне на информацията ми за вход

en: Disable this account forever
bg: Вечна забрана на тази потребителска сметка

en: (Use FirstnameLastname)
bg: (Използвайте ПървоимеФамилия)

en: Alias-Name
bg: Псевдоним

en: Email
bg: Имейл

en: User CSS URL
bg: URL на потребителски CSS

en: (Leave it empty for disabling user CSS)
bg: (Оставете празно за забрана на потребителския CSS)

en: Editor size
bg: Размер на редактора

en: [%(sitename)s] %(trivial)sUpdate of "%(pagename)s" by %(username)s
bg: [%(sitename)s] %(trivial)sПромяна на "%(pagename)s" от %(username)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page or wiki category on "%(sitename)s" for change notification.
    
    The "%(pagename)s" page has been changed by %(editor)s:
bg: Уважаеми Уики потребителю,
    
    Вие сте се абонирали за тази уики страница или категория на "%(sitename)s" за известия при промени.
    
    Страницата "%(pagename)s" е променена от %(editor)s:

en: Dear wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(sitename)s" for change notification.
    
    The page "%(pagename)s" has been deleted by %(editor)s:
bg: Уважаемиуики потребителю,
    
    Вие сте се абонирали за уики страница "%(sitename)s" за известия при промени.
    
    Страницата "%(pagename)s" е изтрита от %(editor)s:

en: Dear wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(sitename)s" for change notification.
    
    The page "%(pagename)s" has been renamed from "%(oldname)s" by %(editor)s:
bg: Уважаеми Уики потребителю,
    
    Вие сте се абонирали за уики страница "%(sitename)s" за известия при промени.
    
    Страницата "%(pagename)s" е преименувана от "%(oldname)s" от %(editor)s:

en: [%(sitename)s] New attachment added to page %(pagename)s
bg: [%(sitename)s] Нова притурка добавена към страницата %(pagename)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(page_name)s" for change notification. An attachment has been added to that page by %(editor)s. Following detailed information is available:
    
    Attachment name: %(attach_name)s
    Attachment size: %(attach_size)s
bg: Уважаеми Уики потребителю,
    
    Вие сте се абонирали за тази уики страница "%(page_name)s" за известия при промени. Притурка е добавена към тази страница от %(editor)s. Достъпна е следната подробна информация:
    
    Име на притурката: %(attach_name)s
    Размер на притурката: %(attach_size)s

en: [%(sitename)s] Removed attachment from page %(pagename)s
bg: [%(sitename)s] Премахната притурка от страница %(pagename)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(page_name)s" for change notification. An attachment has been removed from that page by %(editor)s. Following detailed information is available:
    
    Attachment name: %(attach_name)s
    Attachment size: %(attach_size)s
bg: Уважаемиуики потребителю,
    
    Вие сте се абонирали за уики страница "%(page_name)s" за известия при промени. Притурка е премахната от страницата от %(editor)s. Достъпна е следната детайлна информация:
    
    Име на притурка: %(attach_name)s
    Големина на притурка: %(attach_size)s

en: [%(sitename)s] New user account created
bg: [%(sitename)s] Нов потребителски акаунт е създаден

en: Dear Superuser, a new user has just been created on "%(sitename)s". Details follow:
    
        User name: %(username)s
        Email address: %(useremail)s
bg: Уважаеми Суперпотребителю, нов потребител е създаден на "%(sitename)s". Следните детайли:
    
        Потребителско име: %(username)s
        Имейл адрес: %(useremail)s

en: anonymous
bg: анонимен

en: Line
bg: Ред

en: No differences found!
bg: Не са открити разлики!

en: Deletions are marked like this.
bg: Изтритото е отбелязано така.

en: Additions are marked like this.
bg: Добавките са отбелязани така.

en: DeleteCache
bg: ИзтриванеНаКеша

en: (cached %s)
bg: (кеширан %s)

en: Or try one of these actions:
bg: Или опитайте някое от следните действия:

en: Unsubscribe
bg: Разабониране

en: Home
bg: Начало

en: [DELETED]
bg: [ИЗТРИТА]

en: [UPDATED]
bg: [ОБНОВЕНА]

en: [RENAMED]
bg: [ПРЕИМЕНУВАНА]

en: [CONFLICT]
bg: [КОНФЛИКТ]

en: [NEW]
bg: [НОВА]

en: [DIFF]
bg: [РАЗЛИКА]

en: [BOTTOM]
bg: [ДОЛУ]

en: [TOP]
bg: [ГОРЕ]

en: Click to do a full-text search for this title
bg: Натиснете за пълно търсене на това заглавие

en: Settings
bg: Настройки

en: Logout
bg: Изход

en: Login
bg: Вход

en: Clear message
bg: Премахване на съобщението

en: last edited %(time)s by %(editor)s
bg: последна редакция в %(time)s от %(editor)s

en: last modified %(time)s
bg: последна модификация %(time)s

en: Search:
bg: Търсене:

en: Text
bg: Текст

en: Titles
bg: Заглавия

en: Search
bg: Търсене

en: More Actions:
bg: Още действия:

en: Raw Text
bg: Суров вид

en: Print View
bg: Изглед за печат

en: Delete Cache
bg: Изтриване на кеша

en: Rename Page
bg: Преименуване на страницата

en: Copy Page
bg: Копиране на страницата

en: Delete Page
bg: Изтриване на страницта

en: Like Pages
bg: Подобни страници

en: Local Site Map
bg: Локална карта

en: My Pages
bg: Моите страници

en: Subscribe User
bg: Абониране на потребител

en: Remove Spam
bg: Премахване на спам

en: Revert to this revision
bg: Връщане до тази версия

en: Package Pages
bg: Пакетиране на страници

en: Render as Docbook
bg: Изобразяване като Docbook

en: Sync Pages
bg: Синхронизация на страници

en: Do
bg: Действай!

en: Comments
bg: Коментари

en: Edit (Text)
bg: Редактиране (текстово)

en: Edit (GUI)
bg: Редактиране (визуално)

en: Immutable Page
bg: Неизменима страница

en: Remove Link
bg: Премахване на връзка

en: Add Link
bg: Добавяне на връзка

en: Show %s days.
bg: Показване на изменения за %s дена.

en: Wiki Markup
bg: Уики маркировка

en: Wiki
bg: Уики

en: Page
bg: Страница

en: User
bg: Потребител

en: [ATTACH]
bg: [ПРИКАЧИ]

en: Options --pages and --search are mutually exclusive!
bg: Опции --страници и --тъсене се изключват взаймно!

en: You must specify an output file!
bg: Трабва да уточните изходен файл!

en: No pages specified using --pages or --search, assuming full package.
bg: Няма уточнени страници, използвайки --страници или --търсене, приемайки че пакета е пълен.

en: All attachments included into the package.
bg: Всички притурки са включени в пакета.

en: Output file already exists! Cowardly refusing to continue!
bg: Изходен файл вече съществува! Страхлив отказ за продължаване!

en: Attachment link
bg: Връзка към притурка

en: Page link
bg: Връзка към страница

en: Changed page
bg: Променена страница

en: Page changed
bg: Страницата променена

en: Page has been modified
bg: Страницата беше променена

en: Page has been modified in a trivial fashion
bg: Страницата беше променена тривиално

en: Page has been renamed
bg: Страницата е преименувана

en: Page has been deleted
bg: Страница е изтрита

en: Page has been copied
bg: Страницата е копирана

en: A new attachment has been added
bg: Нова притурка е добавена

en: An attachment has been removed
bg: Притурка е премахната

en: A page has been reverted to a previous state
bg: Страницата беше възвърната в предишно състояние

en: A user has subscribed to a page
bg: Потребител се е абонирал към страница

en: A new account has been created
bg: Нов акаунт беше създаден

en: Trivial
bg: Незначителна

en: New page:
bg: Нова страница:

en: No differences found!
bg: Не са открити разлики!

en: Attachment link: %(attach)s
    Page link: %(page)s
bg: Връзка към притурка: %(attach)s
    Връзка към страница: %(page)s

en: [all]
bg: [всички]

en: [not empty]
bg: [не празни]

en: [empty]
bg: [празни]

en: filter
bg: филтър

en: Results %(bs)s%(hitsFrom)d - %(hitsTo)d%(be)s of %(aboutHits)s %(bs)s%(hits)d%(be)s results out of about %(pages)d pages.
bg: Резултати %(bs)s%(hitsFrom)d - %(hitsTo)d%(be)s от %(aboutHits)s %(bs)s%(hits)d%(be)s резултата от около %(pages)d страници.

en: seconds
bg: секунди

en: Previous
bg: Предишен

en: Next
bg: Следващ

en: current
bg: текущ

en: last modified: %s
bg: последно модифицирани: %s

en: match
bg: съвпадение

en: matches
bg: съвпадения

en: about
bg: относно

en: This page is already deleted or was never created!
bg: Тази страница вече е изтрита или никога не е била създавана!

en: Invalid filename "%s"!
bg: Невалидно име на файл "%s"!

en: Include all attachments?
bg: Добавяне на всички притурки?

en: Package pages
bg: Страници в пакета

en: Package name
bg: Име на пакета

en: List of page names - separated by a comma
bg: Списък от имена на страници - разделени със запетая

en: No pages like "%s"!
bg: Няма страници подобни на "%s"!

en: Rolled back changes to the page %s.
bg: Възвърнати промени на страница %s.

en: Exception while calling rollback function:
bg: Грешка при извикване на функция за възврат:

en: Please enter your password of your account at the remote wiki below. <<BR>> /!\ You should trust both wikis because the password could be read by the particular administrators.
bg: Моля, въведете по-долу паролата на акаунта си в отдалеченото уики. <<BR>> /!\ Трябва да имате довере на двете уикита, тъй като паролата може да бъде видяна от администраторите.

en: Operation was canceled.
bg: Операцията беше отменена.

en: Please use the interactive user interface to use action %(actionname)s!
bg: Моля, използвайте интерактивния интерфейс за действие %(actionname)s!

en: The only supported directions are BOTH and DOWN.
bg: Поддържат се само посоките BOTH и DOWN.

en: Please set an interwikiname in your wikiconfig (see HelpOnConfiguration) to be able to use this action.
bg: Моля, установете interwikiname във Вашия wikiconfig (виж HelpOnConfiguration) за да можете да използвате това действие.

en: Incorrect parameters. Please supply at least the ''remoteWiki'' parameter. Refer to HelpOnSynchronisation for help.
bg: Некоректни параметри. Моля, задайте поне параметъра ''remoteWiki''. За справка погледнете HelpOnSynchronisation.

en: The ''remoteWiki'' is unknown.
bg: ''remoteWiki'' е неизвестно.

en: A severe error occurred:
bg: Непоправима грешка възникна:

en: Synchronisation finished. Look below for the status messages.
bg: Синхронизацията приключи. Погледнете по-долу за статусните съобщения.

en: Synchronisation started -
bg: Синхронизацията започна -

en: After filtering: %s pages
bg: След филтрирането: %s страници

en: Skipped page %s because of no write access to local page.
bg: Пропуснах страница %s поради липса на достъп за писане в локалната страница.

en: Deleted page %s locally.
bg: Изтрита е локално страница %s.

en: Error while deleting page %s locally:
bg: Грешка при локално изтриване на страница %s:

en: Deleted page %s remotely.
bg: Изтрита е отдалечено страница %s.

en: Error while deleting page %s remotely:
bg: Грешка при отдалечено изтриване на страница %s:

en: The item %s cannot be merged automatically but was changed in both wikis. Please delete it in one of both wikis and try again.
bg: Елементът %s не може да бъде слят автоматично, но е променят и в двете уикита. Моля, изтрийте го в едно от двете уикита и опитайте отново.

en: The item %s has different mime types in both wikis and cannot be merged. Please delete it in one of both wikis or unify the mime type, and try again.
bg: Елементът %s има различни mime типове в двете уикита и не може да бъде слят. Моля, изтрийте го в едно от двете уикита или унифицирате mime типа и опитайте отново.

en: The item %s was renamed locally. This is not implemented yet. Therefore the full synchronisation history is lost for this page.
bg: Елементът %s е преименуват локално. Това не се поддържа все още. По тази причина пълната история на синхронизиране на тази страница е загубена.

en: Synchronising page %s with remote page %s ...
bg: Синхронизиране на страница %s с отдалечена страница %s ...

en: The page %s was deleted remotely but changed locally.
bg: Страница %s беше изтрита отдалечено, но променена локално.

en: The page %s could not be synced. The remote page was renamed. This is not supported yet. You may want to delete one of the pages to get it synced.
bg: Страница %s не може да се синхронизира. Отдалечената страница е била преименувана. Това не се поддържа все още. Бихте могли да изтриете едната страница за да я синхронизирате.

en: Skipped page %s because of a locally or remotely unresolved conflict.
bg: Прескочена е страница %s поради локално или отдалечено неразрешен конфликт.

en: This is the first synchronisation between the local and the remote wiki for the page %s.
bg: Това е първата синхронизация между локалното и отдалеченото уики за страница %s.

en: The page %s could not be merged because you are not allowed to modify the page in the remote wiki.
bg: Страница %s не може да бъде слята, понеже не Ви е позволено да променяте страницата в отдалеченото уики.

en: Page %s successfully merged.
bg: Страница %s беше слята успешно.

en: Page %s contains conflicts that were introduced on the remote side.
bg: Страница %s съдържа конфликти, породени от отсрещната страна.

en: Page %s merged with conflicts.
bg: Страница %s е слята с конфликти.

en: Attachment location
bg: Място на притурка

en: Page name
bg: Име на страницата

en: Attachment name
bg: Име на притурка

en: Refresh attachment list
bg: Опресняване на списъка с притурките

en: List of attachments
bg: Списък с притурките

en: Available attachments for page
bg: Налични притурки за страницата

en: Exactly one page like "%s" found, redirecting to page.
bg: Открита е точно една страница, подобна на "%s", препращаме Ви към нея.

en: Pages like "%s"
bg: Страници подобни на "%s"

en: %(matchcount)d %(matches)s for "%(title)s"
bg: %(matchcount)d %(matches)s за "%(title)s"

en: You must login to remove a quicklink.
bg: Трябва да сте влезли за да премахнете бърза връзка.

en: Your quicklink to this page has been removed.
bg: Бързата връзка до тази страница беше премахната.

en: Your quicklink to this page could not be removed.
bg: Бързата връзка до тази страница не може да бъде премахната.

en: You need to have a quicklink to this page to remove it.
bg: Трябва да имате бърза връзка до тази страница за да я премахнете.

en: Please choose:
bg: Моля изберете:

en: You must login to use this action: %(action)s.
bg: Трябва да влезете за да използвате това действие: %(action)s.

en: Only superuser is allowed to use this action.
bg: Само суперпотребител може да извърши това действие.

en: You are not allowed to subscribe to a page you can't read.
bg: Не Ви е позволено да се абонирате за страници, които не можете да четете.

en: You must log in to use subscriptions.
bg: Трябва да влезете за да използвате абонаментите.

en: You are already subscribed to this page.
bg: Вече сте абонирани за тази страница.

en: You have been subscribed to this page.
bg: Бяхте абонирани за тази страница.

en: You could not get subscribed to this page.
bg: Не можахте да се абонирате за тази страница.

en: Upload of attachment '%(filename)s'.
bg: Качване на приложение '%(filename)s'.

en: Attachment '%(filename)s' deleted.
bg: Приложение '%(filename)s' - изтрито.

en: Drawing '%(filename)s' saved.
bg: Чертеж '%(filename)s' - записан.

en: Revert to revision %(rev)d.
bg: Върната е версия %(rev)d.

en: Renamed from '%(oldpagename)s'.
bg: Преименувана от '%(oldpagename)s'.

en: [%d attachments]
bg: [%d приложения]

en: There are <a href="%(link)s">%(count)s attachment(s)</a> stored for this page.
bg: Има <a href="%(link)s">%(count)s на брой приложение(я)</a> съхранени на тази страница.

en: Filename of attachment not specified!
bg: Не е указано име на файл за прикрепяне!

en: Attachment '%(filename)s' does not exist!
bg: Приложение '%(filename)s' не съществува!

en: To refer to attachments on a page, use '''{{{attachment:filename}}}''', 
    as shown below in the list of files. 
    Do '''NOT''' use the URL of the {{{[get]}}} link, 
    since this is subject to change and can break easily.
bg: За да укажете приложение на тази страница използвайте '''{{{attachment:именафайл}}}''', 
    както е показано по-надолу в списъка от файлове. 
    '''НЕ''' използвайте URL на {{{[get]}}} връзката, 
    тъй като той е обект на промяна и лесно може да се окаже невалиден.

en: del
bg: изтрий

en: move
bg: премести

en: get
bg: вземи

en: edit
bg: редактирай

en: view
bg: покажи

en: unzip
bg: разархивирай

en: install
bg: инсталирай

en: Do it.
bg: Направи го.

en: No attachments stored for %(pagename)s
bg: Няма съхранени приложения към %(pagename)s

en: You are not allowed to delete attachments on this page.
bg: Не Ви е позволено да изтривате приложения от тази страница.

en: You are not allowed to move attachments from this page.
bg: Не Ви е позволено да местите допълнения от тази страница.

en: You are not allowed to attach a file to this page.
bg: Не Ви е позволено да прилагате файлове към тази страница.

en: Attachment '%(pagename)s/%(filename)s' moved to '%(new_pagename)s/%(new_filename)s'.
bg: Притурката '%(pagename)s/%(filename)s' е преместена на '%(new_pagename)s/%(new_filename)s'.

en: New Attachment
bg: Ново приложение

en: File to upload
bg: Файл за качване

en: Rename to
bg: Преименувай на

en: Overwrite existing attachment of same name
bg: Презаписване на съществуващо приложение със същото име

en: Upload
bg: Качване

en: Attached Files
bg: Приложени файлове

en: Unsupported AttachFile sub-action: %s
bg: Неподдържано ПрикачванеФайл суб-действие: %s

en: Attachments for "%(pagename)s"
bg: Приложения към "%(pagename)s"

en: No file content. Delete non ASCII characters from the file name and try again.
bg: Нулево съдържание на файла. Изтрийте всички не-ASCII символи от името на файла и опитайте отново.

en: You are not allowed to overwrite a file attachment of this page.
bg: Нямате право да презаписвате притурка на тази страница.

en: Attachment '%(target)s' (remote name '%(filename)s') with %(bytes)d bytes saved.
bg: Приложение '%(target)s' (отдалечено име '%(filename)s') с размер %(bytes)d байта - запазено.

en: Attachment '%(target)s' (remote name '%(filename)s') already exists.
bg: Приложението '%(target)s' (отдалечено име '%(filename)s') вече съществува.

en: Attachment '%(new_pagename)s/%(new_filename)s' already exists.
bg: Притурката '%(new_pagename)s/%(new_filename)s' вече съществува.

en: Nothing changed
bg: Нищо не е променено

en: Page '%(new_pagename)s' does not exist or you don't have enough rights.
bg: Страницата '%(new_pagename)s' не съществува или нямате достатъчно права.

en: Move aborted!
bg: Преместването е преустановено!

en: Move aborted because new page name is empty.
bg: Преместването е прекратено, защото името на страница е празно

en: Please use a valid filename for attachment '%(filename)s'.
bg: Моля, използвайте валидно име на файл за приложение '%(filename)s'.

en: Move aborted because new attachment name is empty.
bg: Преместването е прекратено, защото името на притурката е празно

en: Move
bg: Премести

en: New page name
bg: Ново име на страница

en: New attachment name
bg: Ново име на приложение

en: You are not allowed to get attachments from this page.
bg: Не Ви е позволено да вземате допълнения от тази страница.

en: You are not allowed to install files.
bg: Не Ви е позволено да инсталирате файлове.

en: Attachment '%(filename)s' installed.
bg: Приложение '%(filename)s' - инсталирано.

en: You are not allowed to unzip attachments of this page.
bg: Не Ви е позволено да разархивирате допълнения от тази страница.

en: The file %(filename)s is not a .zip file.
bg: Файлът %(filename)s не е .zip файл.

en: Attachment '%(filename)s' not unzipped because some files in the zip are either not in the same directory or exceeded the single file size limit (%(maxsize_file)d kB).
bg: Притурката '%(filename)s' не е разархивирана, защото някои файлове в архива не са в същата директория или щеше да се превиши лимита за размер на единичен файл (%(maxsize_file)d kB).

en: Attachment '%(filename)s' not unzipped because it would have exceeded the per page attachment storage size limit (%(size)d kB).
bg: Притурката '%(filename)s' не е разархивирана, защото щеше да се превиши лимита на страницата за размер памет за притурки (%(size)d kB).

en: Attachment '%(filename)s' not unzipped because it would have exceeded the per page attachment count limit (%(count)d).
bg: Притурката '%(filename)s' не е разархивирана, защото щеше да се превиши лимита на страницата за брой притурки (%(count)d).

en: Attachment '%(filename)s' partially unzipped (did not overwrite: %(filelist)s).
bg: Притурката '%(filename)s' е частично разархивирана (не са презаписани: %(filelist)s).

en: Attachment '%(filename)s' unzipped.
bg: Приложение '%(filename)s' - разархивирано.

en: Attachment '%(filename)s'
bg: Приложение '%(filename)s'

en: Download
bg: Сваляне

en: Package script:
bg: Скрипт към пакета:

en: File Name
bg: Име на Файл

en: Modified
bg: Модифициран

en: Size
bg: Размер

en: Unknown file type, cannot display this attachment inline.
bg: Неизвестен тип на файла - това приложение не може да се покаже

en: You are not allowed to view attachments of this page.
bg: Не Ви е позволено да преглеждате допълненията към тази страница.

en: attachment:%(filename)s of %(pagename)s
bg: приложение:%(filename)s към %(pagename)s

en: General Information
bg: Обща информация

en: Page size: %d
bg: Размер: %d

en: SHA digest of this page's content is:
bg: SHA резюме на съдържанието на тази страница:

en: The following users subscribed to this page:
bg: Следните потребители са абонирани за тази страница:

en: This page links to the following pages:
bg: Тази страница съдържа връзки към следните страници:

en: Showing page edit history entries from '''%(start_offset)d''' to '''%(end_offset)d''' out of '''%(total_count)d''' entries total.
bg: Показване хронологично записите на редактиране на страницата от '''%(start_offset)d''' до '''%(end_offset)d''' от общо '''%(total_count)d''' записи.

en: Newer
bg: По-нов

en: Older
bg: По-стар

en: %s items per page
bg: %s предмета за страница

en: Diff
bg: Сравни

en: Editor
bg: Редактор

en: Comment
bg: Коментар

en: Action
bg: Действие

en: to previous
bg: към предишен

en: N/A
bg: няма

en: Revision History
bg: История на промените

en: No log entries found.
bg: Не са открити записи в дневника.

en: Info for "%s"
bg: Информация за "%s"

en: Show "%(title)s"
bg: Покажи "%(title)s"

en: General Page Infos
bg: Обща информация за страницата

en: Page hits and edits
bg: Попадения и редакции на страницата

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete all /subpages too?
bg: Изтриване и на всички /подстраници?

en: Optional reason for the deletion
bg: Незадължителна причина за изтриването

en: Really delete this page?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази страница?

en: Please first create a homepage before creating additional pages.
bg: Моля, създайте Ваша домашна страница преди да започнете да създавате други.

en: MyPages management
bg: Управление на МоитеСтраници

en: (including %(localwords)d %(pagelink)s)
bg: (включително %(localwords)d %(pagelink)s)

en: The following %(badwords)d words could not be found in the dictionary of %(totalwords)d words%(localwords)s and are highlighted below:
bg: Следните %(badwords)d думи не могат да бъдат намерени в речника от %(totalwords)d думи%(localwords)s и са осветени по-долу:

en: Add checked words to dictionary
bg: Добавяне на отбелязаните думи в речника

en: No spelling errors found!
bg: Не са открити правописни грешки!

en: You can't save spelling words.
bg: Не можете да записвате речникови думи.

en: You can't check spelling on a page you can't read.
bg: Не можете да проверявате правописа на страници, които не можете да четете!

en: You are not allowed to use this action.
bg: Не Ви е позволено да използвате това действие.

en: If this account exists an email was sent.
bg: Ако акаунта съществува е изпратен имейл.

en: This wiki is not enabled for mail processing.
    Contact the owner of the wiki, who can enable email.
bg: Това уики не поддържа обработка на електронна поща.
    Свържете се със собственика му, който може да я включи.

en: Please provide a valid email address or a username!
bg: Моля дайте валиден имейл адрес или потребителско име!

en: Username
bg: Потребителско име

en: Mail me my account data
bg: Изпрати ми моите данни по пощата

en: Recovery token
bg: Жетон за възстановяване

en: New password
bg: Нова парола

en: New password (repeat)
bg: Нова парола (повторение)

en: Reset my password
bg: Рестартирай паролата ми

en: Passwords don't match!
bg: Паролите не съвпадат!

en: Password not acceptable: %s
bg: Паролата е неприемлива: %s

en: Your password has been changed, you can log in now.
bg: Вашата парола е променена, сега може да влезете.

en: Your token is invalid!
bg: Вашият жетон е невалиден!

en: Password reset
bg: Рестартиране на парола

en: 
    == Password reset ==
    Enter a new password below.
bg: 
    == Рестартиране на парола ==
    Въведете нова парола отдолу.

en: Lost password
bg: Загубена парола

en: 
    == Recovering a lost password ==
    If you have forgotten your password, provide your email address or
    username and click on '''Mail me my account data'''.
    You will receive an email containing a recovery token that can be
    used to change your password. The email will also contain further
    instructions.
bg: 
    == Възстановяване на загубена парола ==
    Ако сте забравили паролата си, дайте имейл адреса си или
    потребителско име и натиснете '''Изпрати ми моите данни по пощата'''.
    Ще получите имейл, съдържащ жетон за възстановяване, които може да
    се използва за смяна на вашата парола. Имейлът може да съдържа още
    инструкции.

en: 
    === Password reset ===
    If you already have received the email with the recovery token, enter your
    username, the recovery token and a new password (twice) below.
bg: 
    === Рестартиране на парола ===
    Ако вече сте получили имейла с жетона за възстановяване на парола, въведете вашето
    потребителско име, жетона за възстановяване и нова парола (два пъти) отдолу.

en: The site %s has asked for your identity.
bg: Сайтът %s пойска вашата индентификация.

en: Identity URL
bg: Индетифицирай адреса

en: Remember decision
bg: Запоняне на решението

en: Remember this trust decision and don't ask again
bg: Запомни това решение за доверие и не питай отново

en: Approve
bg: Одобрявам

en: Don't approve
bg: Не одобрявам

en: Subscribe users to the page %s
bg: Абониране на потребителите за страница %s

en: Enter user names (comma separated):
bg: Въведете потребителски имена (разделени със запетайка):

en: Subscribed for %s:
bg: Абонирани за %s:

en: Not a user:
bg: Не е потребител:

en: You are not allowed to perform this action.
bg: Не Ви е позволено да извършвате това действие.

en: Print slide show
bg: Разпечатване на презентация

en: Edit slide show
bg: Редактиране на презентация

en: Quit
bg: Изход

en: Quit slide show
bg: Изход от презентация

en: Show first slide (up arrow)
bg: Показване на първия слайд (стрелка нагоре)

en: Show last slide (down arrow)
bg: Показване на последния слайд(стрелка надолу)

en: Show previous slide (left arrow)
bg: Показване на предишния слайд (стрелка наляво)

en: Show next slide (right arrow)
bg: Показване на следващия слайд (стрелка надясно)

en: Charts are not available!
bg: Схемите не са достъпни!

en: You need to provide a chart type!
bg: Трябва да укажете тип на схемата!

en: Bad chart type "%s"!
bg: Лош тип на схема "%s"!

en: Load
bg: Заредане

en: Pagename not specified!
bg: Не е оказано име на страницата!

en: Upload page content
bg: Качване на съдържание за страницата

en: You can upload content for the page named below. If you change the page name, you can also upload content for another page. If the page name is empty, we derive the page name from the file name.
bg: Можете да качите съдържание за страницата подолу. Ако промените името на страницата, можете да качите съдържание за друга страница. Ако името на страницата е празно, извличаме името на страницата от името на файла.

en: File to load page content from
bg: Файл за зареждане на съдържание за страницата

en: (!) Only pages changed since '''%s''' are being displayed!
bg: (!) Показани са само страници, променяни след '''%s'''!

en: /!\ The modification date you entered was not recognized and is therefore not considered for the search results!
bg: /!\ Датата на промяна, която сте въвели, не е разпозната и взета под внимание в резултатите от търсенето!

en: Please use a more selective search term instead of {{{"%s"}}}
bg: Моля използвайте по-избирателни термини за търсене вместо {{{"%s"}}}

en: Title Search: "%s"
bg: Търсене в заглавие: "%s"

en: Advanced Search: "%s"
bg: Разширено Търсене: "%s"

en: Full Text Search: "%s"
bg: Търсене на текст: "%s"

en: Your search query {{{"%s"}}} is invalid. Please refer to HelpOnSearching for more information.
bg: Заявката за търсене {{{"%s"}}} е невалидна. Моля, погледнете HelpOnSearching за повече информация.

en: Your search query {{{"%s"}}} didn't return any results. Please change some terms and refer to HelpOnSearching for more information.%s
bg: Заявката за търсене {{{"%s"}}} не върна резултати. Моля, промененте някои термини и погледнете HelpOnSearching за повече информация.%s

en: (!) Consider performing a
bg: (!) Помислете за

en: full-text search with your search terms
bg: пълнотекстово търсене с вашите ключови термини

en: (!) You're performing a title search that might not include all related results of your search query in this wiki. <<BR>>
bg: (!) Търсите само в заглавията, което може да не върне всички резултати в това уики, свързани с Вашата заявка. <<BR>>

en: Click here to perform a full-text search with your search terms!
bg: Натиснете тук за пълнотекстово търсене с тези термини!

en: Cannot create a new page without a page name.  Please specify a page name.
bg: Не може да се създават нови страници без име.  Моля, укажете име на страницата.

en: Your subscription to this page has been removed.
bg: Абонаментът Ви за тази страница беше премахнат.

en: Can't remove regular expression subscription!
bg: Не може да се премахне шаблонния абонамент!

en: Edit the subscription regular expressions in your settings.
bg: Редактирайте обичайните изрази за абонамент във вашите настройки.

en: You need to be subscribed to unsubscribe.
bg: Трябва да сте се абонирали за да откажете абонирането.

en: Create new drawing "%(filename)s (opens in new window)"
bg: Създаване на нова рисунка "%(filename)s (отваря се в нов прозорец)"

en: Edit drawing %(filename)s (opens in new window)
bg: Редакция на рисунка %(filename)s (отваря се в нов прозорец)

en: Clickable drawing: %(filename)s
bg: Рисунка, по която може да се цъка: %(filename)s

en: You are not allowed to save a drawing on this page.
bg: Не Ви е позволено да записвате чертежи на тази страница.

en: Empty target name given.
bg: Празно посочено име е дадено

en: Edit drawing
bg: Редакция на чертежа

en: Execute action %(actionname)s?
bg: Да изпълня ли действие %(actionname)s?

en: Action %(actionname)s is excluded in this wiki!
bg: Действие %(actionname)s е изключено в това уики

en: You are not allowed to use action %(actionname)s on this page!
bg: Не Ви е позволено да използвате действие %(actionname)s на тази страница.

en: You are not allowed to create the supplementation page.
bg: Нямате право да създавате допълнителната страница.

en: Pages
bg: Страници

en: Select Author
bg: Изберете автор

en: Revert all!
bg: Възвърнете всичко!

en: Copy all /subpages too?
bg: Копиране на всички /подстраници?

en: New name
bg: Ново име

en: Optional reason for the copying
bg: Незадължителна причина за копирането

en: Really copy this page?
bg: Наистина ли да се копира тази страница?

en: You are now logged out.
bg: Вие излязохте успешно.

en: page package
bg: страница пакет

en: Choose:
bg: Изберете:

en: Install language packs for '%s'
bg: Инсталиране на езикови пакети за '%s'

en: Local Site Map for "%s"
bg: Карта на околността за "%s"

en: No older revisions available!
bg: Няма по-стари версии!

en: Diff for "%s"
bg: Различия със "%s"

en: Differences between revisions %d and %d
bg: Различия между версии %d и %d

en: (spanning %d versions)
bg: (по %d версии)

en: Previous change
bg: Предишна промяна

en: Next change
bg: Следваща промяна

en: Can't change to revision older than revision in left pane
bg: Ревизията не може да се смени в по-стара от ревизията в левия панел

en: The page was saved %(count)d times, though!
bg: Страницата е била запазвана %(count)d пъти!

en: (ignoring whitespace)
bg: (празното място се игнорира)

en: Ignore changes in the amount of whitespace
bg: Игнориране на разликата в количеството празни места

en: Empty user name. Please enter a user name.
bg: Празно потребителско име. Моля въведете потребителско име.

en: Invalid user name {{{'%s'}}}.
    Name may contain any Unicode alpha numeric character, with optional one
    space between words. Group page name is not allowed.
bg: Невалидно потребителско име {{{'%s'}}}.
    Името може да съдържа произволни Unicode букви и цифри, по желание с един
    интервал между думите. Не е позволено да се използват имена на групови страници.

en: This user name already belongs to somebody else.
bg: Това потребителско име вече принадлежи на някой друг.

en: Please specify a password!
bg: Моля въведете парола!

en: Please provide your email address. If you lose your login information, you can get it by email.
bg: Моля въведете Вашия адрес на ел. поща. Ако загубите информацията за сметката си, то ще можете да я получите по ел. поща.

en: This email already belongs to somebody else.
bg: Този ел. поща вече принадлежи на някой друг.

en: User account created! You can use this account to login now...
bg: Потребителската сметка е създадена! Сега може да влезете с нея...

en: Password repeat
bg: Повторение на паролата

en: Create Profile
bg: Създаване на профил

en: Create Account
bg: Създаване на Акаунт

en: Full Link List for "%s"
bg: Пълен списък от връзки за "%s"

en: You must login to add a quicklink.
bg: Трябва да сте влезли, за да добавите бърза връзка.

en: A quicklink to this page has been added for you.
bg: Добавена беше бърза връзка към тази страница.

en: A quicklink to this page could not be added for you.
bg: Не може да бъде добавена бърза връзка към тази страница.

en: You already have a quicklink to this page.
bg: Вече имате бърза връзка към тази страница!

en: Create redirect for renamed page(s)?
bg: Създаване на препратка към преименуваната(ните) страница(и)?

en: Rename all /subpages too?
bg: Преименуване и на всички /подстраници?

en: Create redirect for renamed page?
bg: Създаване на препратка към преименуваната страница?

en: Really rename this page?
bg: Наистина ли искате да преименувате тази страница?

en: Optional reason for the renaming
bg: Незадължителна причина за преименуването

en: Wiki Backup
bg: Уики Резервно копие

en: = Downloading a backup =
    
    Please note:
     * Store backups in a safe and secure place - they contain sensitive information.
     * Make sure your wiki configuration backup_* values are correct and complete.
     * Make sure the backup file you get contains everything you need in case of problems.
     * Make sure it is downloaded without problems.
    
    To get a backup, just click here:
bg: = Сваляне на  резервно копие =
    
    Моля забележете:
     * Съхранявайте резервните копия на сигурно и защитено място - те съдържат чуствителна информация.
     * Подсигурете се, че във вашата уики конфигурация backup_* стойностите (на резервното копие) са правилни и пълни.
     * Подсигурете се, че файлът с резервното копие съдържа всичко, което ви трябва в случай на проблем.
     * Подсигурете се, че файла е свален без проблеми.
    
    За да вземете резервно копие, просто натиснете тук:

en: Backup
bg: Архивиране

en: You are not allowed to do remote backup.
bg: Не Ви е позволено да правите отдалечено архивиране.

en: Unknown backup subaction: %s.
bg: Непознато поддействие при архивиране: %s.

en: Revert
bg: Възвърни

en: You are not allowed to revert this page!
bg: Не Ви е позволено да възвръщате тази страница!

en: You were viewing the current revision of this page when you called the revert action. If you want to revert to an older revision, first view that older revision and then call revert to this (older) revision again.
bg: Преглеждали сте текущата версия на тази страница, когато сте извикали действието за възвръщане. Ако искате да възвърнете към по-стара версия, първо вижте тази стара версия и тогава отново извикайте възвръщане към тази (по-стара) версия.

en: Optional reason for reverting this page
bg: Незадължителна причина за възвръщането на състоянието на тази страница

en: Really revert this page?
bg: Наистина ли да се възвърне състоянието на тази страница?

en: Member of Groups
bg: Член на Групи

en: Disable user
bg: Деактивиране на потребител

en: Enable user
bg: Активиране на потребител

en: disabled
bg: неактивен

en: Mail account data
bg: Имейл акаунт дата

en: RecentChanges
bg: ПоследниПромени

en: WikiTipOfTheDay
bg: УикиСъветЗаДенят

en: TitleIndex
bg: АзбученУказател

en: WordIndex
bg: ПредметенУказател

en: FindPage
bg: ТърсенеНаСтраница

en: MissingPage
bg: ЛипсваСтраница

en: MissingHomePage
bg: ЛипсваДомашнаСтраница

en: WikiHomePage
bg: УикиДомашнаСтраница

en: WikiName
bg: УикиИме

en: FrontPage
bg: НачалнаСтраница

en: WikiSandBox
bg: УикиПясъчник

en: InterWiki
bg: ВътрешноУики

en: AbandonedPages
bg: ИзоставениСтраници

en: OrphanedPages
bg: СирациСтраници

en: WantedPages
bg: ИсканиСтраница

en: EventStats
bg: СъбитиеХарактеристики

en: EventStats/HitCounts
bg: СъбитиеХарактеристики/ПопадениеБроеве

en: EventStats/Languages
bg: СъбитиеХарактеристики/Езици

en: EventStats/UserAgents
bg: СъбитиеХарактеристики/Потребителски агент

en: PageSize
bg: СтраницаРазмер

en: PageHits
bg: СтранициСъвети

en: RandomPage
bg: ПроизволнаСтраница

en: FortuneCookies
bg: КъсметлийскиБисквитки

en: WikiLicense
bg: УикиЛиценз

en: CategoryCategory
bg: КатегорияКатегория

en: CategoryTemplate
bg: ШаблонКатегория

en: HelpTemplate
bg: ПомощШаблон

en: SlideShowHandOutTemplate
bg: ПрезентацияДиплянкаШаблон

en: SlideShowTemplate
bg: ПрезентацияШаблон

en: SlideTemplate
bg: Слйд шаблон

en: HelpOnConfiguration
bg: ПомощЗаКонфигурация

en: HelpOnConfiguration/EmailSupport
bg: ПомощЗаКонфигурация/ИмейлПодръжка

en: HelpOnConfiguration/SecurityPolicy
bg: ПомощЗаКонфигурация/СигурностПолитика

en: HelpOnConfiguration/FileAttachments
bg: ПомощЗаКонфигурация/ФайлПритурки

en: HelpOnConfiguration/SupplementationPage
bg: ПомощЗаКонфигурация/ДопълващаСтраница

en: HelpOnConfiguration/UserPreferences
bg: ПомощЗаКонфигурация/ПотребителскиПредпочитания

en: HelpOnPackageInstaller
bg: ПомощЗаПакетИнсталатор

en: HelpOnAdministration
bg: ПомощЗаАдминистрация

en: HelpOnAuthentication
bg: ПомощЗаАутентикация

en: HelpOnAuthentication/ExternalCookie
bg: ПомощЗаАутентикация/ВъншнаБисквитка

en: HelpOnMoinCommand
bg: ПомощЗаМоинКоманда

en: HelpOnNotification
bg: ПомощЗаИзвестия

en: HelpOnSessions
bg: ПомощЗаСесии

en: HelpOnMoinWikiSyntax
bg: СинтактичноУпътване

en: HelpOnFormatting
bg: ПомощЗаФорматиране

en: MoinMoin
bg: МоинМоин

en: HelpContents
bg: ПомощСъдържание

en: HelpForBeginners
bg: ПомощЗаНачинаещи

en: HelpForUsers
bg: ПомощЗаПотребители

en: HelpIndex
bg: ПомощИндекс

en: HelpOnAccessControlLists
bg: ПомощЗаДостъпКонтролСписъци

en: HelpOnActions
bg: ПомощЗаДействия

en: HelpOnActions/AttachFile
bg: ПомощЗаДействия/ПрикачванеФайл

en: HelpOnAutoAdmin
bg: ПомощЗаАвтоАдмин

en: HelpOnCategories
bg: ПомощЗаКатегории

en: HelpOnDictionaries
bg: ПомощЗаРечници

en: HelpOnDrawings
bg: ПомощЗаРисунки

en: HelpOnEditing
bg: ПомощЗаРедактиране

en: HelpOnEditing/SubPages
bg: ПомощЗаРедактиране/СубСтраници

en: HelpOnGraphicalEditor
bg: ПомощЗаГрафиченРедактор

en: HelpOnGroups
bg: ПомощЗаГрупи

en: HelpOnHeadlines
bg: ПомощЗаЗаглавия

en: HelpOnImages
bg: ПомощЗаИзображения

en: HelpOnLanguages
bg: ПомощЗаЕзици

en: HelpOnLinking
bg: ПомощЗаСвързване

en: HelpOnLinking/NotesLinks
bg: ПомощЗаСвързване/БележкиВръзки

en: HelpOnLists
bg: ПомощЗаСписъци

en: HelpOnLogin
bg: ПомощЗаВлизане

en: HelpOnMacros
bg: ПомощЗаМакроси

en: HelpOnMacros/EmbedObject
bg: ПомощЗаМакроси/ЗакрепенОбект

en: HelpOnMacros/Include
bg: ПомощЗаМакроси/Включване

en: HelpOnMacros/MailTo
bg: ПомощЗаМакроси/ИзпращанеНа

en: HelpOnMacros/MonthCalendar
bg: ПомощЗаМакроси/МесеченКалендар

en: HelpOnNavigation
bg: ПомощЗаНавигация

en: HelpOnPageCreation
bg: ПомощЗаСъздаванеНаСтраница

en: HelpOnPageDeletion
bg: ПомощЗаИзтриванеНаСтраница

en: HelpOnProcessingInstructions
bg: ПомощЗаОбработкаНаИнструкции

en: HelpOnRules
bg: ПомощЗаПравила

en: HelpOnSearching
bg: ПомощЗаТърсене

en: HelpOnSlideShows
bg: ПомощЗаПрезентации

en: HelpOnSlideShows/000 Introduction
bg: ПомощЗаПрезентации/000 Въведение

en: HelpOnSlideShows/100 Creating the slides
bg: ПомощЗаПрезентации/100 Създаване на слайдове

en: HelpOnSlideShows/900 Last but not least: Running your presentation
bg: ПомощЗаПрезентации/900 Пускане на вашата презентация

en: HelpOnSmileys
bg: ПомощЗаЕмотиконки

en: HelpOnSpam
bg: ПомощЗаСпам

en: HelpOnSpellCheck
bg: ПомощЗаПравопис

en: HelpOnSuperUser
bg: ПомощЗаСуперПотребител

en: HelpOnSynchronisation
bg: ПомощЗаСинхронизация

en: HelpOnTables
bg: ПомощЗаТаблици

en: HelpOnTemplates
bg: ПомощЗаШаблони

en: HelpOnThemes
bg: ПомощЗаТеми

en: HelpOnUserPreferences
bg: ПомощЗаПотребителскиПредпочитания

en: HelpOnVariables
bg: ПомощЗаПроменливе

en: HelpOnComments
bg: ПомощЗаКоментари

en: HelpOnSubscribing
bg: ПомощЗаАбониране

en: WikiCourse
bg: УикиКурс

en: WikiCourse/01 What is a MoinMoin wiki?
bg: УикиКурс/01 Какво е МоинМоин уикиi?

en: WikiCourse/02 Finding information
bg: УикиКурс/02 Намиране на информация

en: WikiCourse/03 Staying up to date
bg: УикиКурс/03 В крак с времето

en: WikiCourse/04 Creating a wiki account
bg: УикиКурс/04 Създаване на уики акаунт

en: WikiCourse/05 User preferences
bg: УикиКурс/05 Потребителски предпочитания

en: WikiCourse/06 Your own wiki homepage
bg: УикиКурс/06 Вашата собствена уики страница

en: WikiCourse/07 The text editor
bg: УикиКурс/07 Текстовият редактор

en: WikiCourse/08 Hot Keys
bg: УикиКурс/08 Бързи клавиши

en: WikiCourse/11 Paragraphs
bg: УикиКурс/11 Параграфи

en: WikiCourse/12 Headlines
bg: УикиКурс/12 Заглавия

en: WikiCourse/13 Lists
bg: УикиКурс/13 Списъци

en: WikiCourse/14 Text styles
bg: УикиКурс/14 Стилове на текста

en: WikiCourse/15 Tables
bg: УикиКурс/15 Таблици

en: WikiCourse/16 Wiki internal links
bg: УикиКурс/16 Уики вътрешни връзки

en: WikiCourse/17 External links
bg: УикиКурс/17 Външни връзка

en: WikiCourse/18 Attachments
bg: УикиКурс/18 Притурки

en: WikiCourse/19 Symbols
bg: УикиКурс/19 Символи

en: WikiCourse/20 Dynamic content
bg: УикиКурс/20 Динамично съдържание

en: WikiCourse/21 Macros
bg: УикиКурс/21 Макроси

en: WikiCourse/23 Actions
bg: УикиКурс/23 Действия

en: WikiCourse/30 The graphical editor
bg: УикиКурс/30 Графичният едактор

en: WikiCourse/40 Creating more pages
bg: УикиКурс/40 Създаване на повече страници

en: WikiCourse/50 Wiki etiquette
bg: УикиКурс/50 Уики етикет

en: WikiCourse/51 Applications
bg: УикиКурс/51 Приложения

en: WikiCourse/52 Structure in the wiki
bg: УикиКурс/52 Структора в уикито

en: WikiCourseHandOut
bg: УикиКурсДиплянка

en: Sun
bg: Нед

en: Mon
bg: Пон

en: Tue
bg: Вто

en: Wed
bg: Сря

en: Thu
bg: Чет

en: Fri
bg: Пет

en: Sat
bg: Съб

en: AttachFile
bg: ПриложиФайл

en: DeletePage
bg: ИзтрийСтраница

en: LikePages
bg: ПодобниСтраници

en: LocalSiteMap
bg: КартаНаОколността

en: RenamePage
bg: ПреименувайСтраница

en: SpellCheck
bg: ПроверкаПравопис

en: Discussion
bg: Дискусия

en: User agent
bg: Браузър

en: Others
bg: Други

en: Distribution of User-Agent Types
bg: Разпределение на типа браузъри

en: Page Size Distribution
bg: Разпределение по големини на страници

en: page size upper bound [bytes]
bg: горна граница на големина на страница [байта]

en: # of pages of this size
bg: брой страници с такъв размер

en: Views/day
bg: Прегледа/ден

en: Edits/day
bg: Редакции/ден

en: %(chart_title)s for %(filterpage)s
bg: %(chart_title)s за %(filterpage)s

en: green=view
    red=edit
bg: зелено=преглед
    червено=редакция

en: date
bg: дата

en: # of hits
bg: брой попадения

en: Language
bg: Език

en: <Browser setting>
bg: <Настройка на браузъра>

en: No orphaned pages in this wiki.
bg: Не съществуват страници-сираци в това уики.

en: Include system pages
bg: Включи системните страници

en: Exclude system pages
bg: Прескочи системните страници

en: No wanted pages in this wiki.
bg: Няма искани страници в това уики.

en: Python Version
bg: Версия на Python

en: MoinMoin Version
bg: Версия на MoinMoin

en: Release %s [Revision %s]
bg: Издание %s [Ревизия %s]

en: 4Suite Version
bg: Версия на 4Suite

en: Number of pages
bg: Брой страници

en: Number of system pages
bg: Брой служебни страници

en: Accumulated page sizes
bg: Размер на всички страници

en: Disk usage of %(data_dir)s/pages/
bg: Използвано дисково място в %(data_dir)s/pages/

en: Disk usage of %(data_dir)s/
bg: Използвано дисково място в %(data_dir)s/

en: Entries in edit log
bg: Записи в дневника на редактиранията

en: NONE
bg: НЯМА

en: Global extension macros
bg: Глобални макроси-разширения

en: Local extension macros
bg: Локални макроси-разширения

en: Global extension actions
bg: Глобални дейсвия-разширения

en: Local extension actions
bg: Локални действия-разширения

en: Global parsers
bg: Глобални парсери

en: Local extension parsers
bg: Локални парсери-разширения

en: Xapian and/or Python Xapian bindings not installed
bg: Xapian и/или Python Xapian не са инсталирани

en: Disabled
bg: Изключен

en: Enabled
bg: Включен

en: index unavailable
bg: недостъпен индекс

en: index available
bg: достъпен индекс

en: Xapian search
bg: Търсене чрез Xapian

en: Active threads
bg: Активни нишки

en: Search for items
bg: Търсене за елементи

en: containing all the following terms
bg: съдържащ всеки един от следните термини

en: containing one or more of the following terms
bg: съдържащ един или повече от следните термини

en: not containing the following terms
bg: не съдържащ следните термини

en: last modified since (e.g. 2 weeks before)
bg: последно модифициран на (нарп. преди 2 седмици)

en: any category
bg: всяка категория

en: any language
bg: всеки език

en: Categories
bg: Категории

en: File Type
bg: Тип Файл

en: Search only in titles
bg: Търсене само в заглавията

en: Case-sensitive search
bg: Чувствителност към големината на буквите

en: Exclude underlay
bg: Изключи подложката

en: No system items
bg: Без служебни елементи

en: Search in all page revisions
bg: Търсене във всички редакции на страниците

en: Go get it!
bg: Давай!

en: No quotes on %(pagename)s.
bg: Няма цитати на страница %(pagename)s.

en: Contents
bg: Съдържание

en: Variable name
bg: Име на променливата

en: Default
bg: Подразбиращ се

en: Description
bg: Описание

en: Unsupported navigation scheme '%(scheme)s'!
bg: Неподдържана схема за навигация '%(scheme)s'!

en: No parent page found!
bg: Не са открити родителски страници!

en: Slideshow
bg: Презентация

en: Start
bg: Начало

en: Slide %(pos)d of %(size)d
bg: Кадър %(pos)d от %(size)d

en: User account browser
bg: Потребителски акаунт браузър

en: Search Titles
bg: Търсене в заглавията

en: Display context of search results
bg: Показване на контекста на резултатите от търсенето

en: Case-sensitive searching
bg: Чувствителност към големината на буквите

en: Search Text
bg: Търсене в текста

en: Go To Page
bg: Отиди на страница

en: Wiki configuration
bg: Уики конфигурация

en: This table shows all settings in this wiki that do not have default values. Settings that the configuration system doesn't know about are shown in ''italic'', those may be due to third-party extensions needing configuration or settings that were removed from Moin.
bg: Тази таблица показва всички настройки, които нямат стойност по подразбиране. Настройки, за които системната конфигурация не знае са показани в ''курсив'', това може да е поради външни добавки, нуждаещи се от конфигурация или настройки премахнати от Моин.

en: Setting
bg: Настройка

en: %(mins)dm ago
bg: преди %(mins)dm

en: (no bookmark set)
bg: (не е поставена отметка)

en: (currently set to %s)
bg: (в момента е поставена за %s)

en: Delete bookmark
bg: Изтриване на отметка

en: Set bookmark
bg: Поставяне на отметка

en: [Bookmark reached]
bg: [Достигната е отметка]

en: Markup
bg: Маркиране

en: Display
bg: Преглед

en: Upload new attachment "%(filename)s"
bg: Качване на ново приложение "%(filename)s"

en: Embedded
bg: Вграден

en: Invalid include arguments "%s"!
bg: Неправилни аргументи на include "%s"!

en: Nothing found for "%s"!
bg: Не е намерено нищо за "%s"!

en: Switch user
bg: Смяна на потребител

en: No user selected
bg: Не е избран потребител

en: You can now change the settings of the selected user account; log out to get back to your account.
bg: Сега можете да променяте настройки за избраният акаунт; излезте за да се върнете към вашия акаунт.

en: You are the only user.
bg: Вие сте единственият потребител.

en: As a superuser, you can temporarily assume the identity of another user.
bg: Като суперпотребител, може временно да заемете индентичността на друг потребител.

en: Select User
bg: Избор на потребител

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: The theme '%(theme_name)s' could not be loaded!
bg: Темата '%(theme_name)s' не може да бъде заредена!

en: User preferences saved!
bg: Потребителските настройки са записани!

en: the one preferred
bg: предпочитания

en: free choice
bg: свободен избор

en: Save
bg: Запис

en: Preferred theme
bg: Предпочитана тема

en: Editor Preference
bg: Предпочитан редактор

en: Editor shown on UI
bg: Редактор, показван при бутоните

en: Time zone
bg: Часова зона

en: Your time is
bg: Времето при Вас е

en: Server time is
bg: Времето на сървъра е

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Preferred language
bg: Предпочитан език

en: General options
bg: Общи настройки

en: Quick links
bg: Бързи връзки

en: Change password
bg: Смяна на парола

en: Your password has been changed.
bg: Вашата паролата е променена

en: To change your password, enter a new password twice.
bg: За да смените вашата парола, напишете новата парола два пъти.

en: Remove selected
bg: Премахване на селектираното

en: Notification
bg: Известие

en: Notification settings saved!
bg: Настройки за известията запазени!

en: '''Email'''
bg: '''Имейл'''

en: Select the events you want to be notified about.
bg: Изберете събитията, за които искате да бъдете информирани.

en: Before you can be notified, you need to provide a way to contact you in the general preferences.
bg: Преди да може да бъдете информирани, трябва да предоставите начин за връзка с вас в общите редпочитания.

en: Subscribed events
bg: Абонирани за събития

en: Subscribed wiki pages<<BR>>(one regex per line)
bg: Абонирани за уики страници<<BR>>(one regex per line)

en: The selected websites have been removed.
bg: Избраните сайтове са премахнати.

en: Trusted websites
bg: Надежни сайтове

en: Inlined image: %(url)s
bg: Вмъкнато изображение: %(url)s

en: Toggle line numbers
bg: Превключи показването на номерата на редовете
