MoinMoin 1.9 - en to el translation catalogue (709 entries)

en: Your changes are not saved!
el: Οι αλλαγές σας δεν αποθηκεύτηκαν!

en: You are not allowed to edit this page.
el: Δεν επιτρέπεται να επεξεργαστείτε αυτή τη σελίδα.

en: Page is immutable!
el: Η σελίδα δεν επιδέχεται μεταβολές!

en: Cannot edit old revisions!
el: Δε μπορεί να γίνει επεξεργασία σε παλιότερες αναθεωρήσεις!

en: The lock you held timed out. Be prepared for editing conflicts!
el: Τελείωσε ο χρόνος του κλειδώματος επεξεργασίας που θέσατε. Ετοιμαστείτε για συγκρούσεις στην επεξεργασία!

en: Page name is too long, try shorter name.
el: Το όνομα που δώσατε για τη σελίδα είναι πολύ μεγάλο, δοκιμάστε κάποιο μικρότερο.

en: Draft of "%(pagename)s"
el: Προσχέδιο του "%(pagename)s"

en: Edit "%(pagename)s"
el: Επεξεργασία "%(pagename)s"

en: Preview of "%(pagename)s"
el: Προεπισκόπηση της "%(pagename)s"

en: Your edit lock on %(lock_page)s has expired!
el: Το κλείδωμα της επεξεργασίας για την %(lock_page)s έχει λήξει!

en: Your edit lock on %(lock_page)s will expire in # minutes.
el: Το κλείδωμα της επεξεργασίας για την %(lock_page)s θα λήξει σε # λεπτά.

en: Your edit lock on %(lock_page)s will expire in # seconds.
el: Το κλείδωμα της επεξεργασίας για την %(lock_page)s θα λήξει σε # δευτερόλεπτα.

en: Someone else deleted this page while you were editing!
el: Κάποιος άλλος διέγραψε αυτή τη σελίδα ενώ την επεξεργαζόσασταν!

en: Someone else changed this page while you were editing!
el: Κάποιος άλλος άλλαξε αυτή τη σελίδα ενώ την επεξεργαζόσασταν!

en: Someone else saved this page while you were editing!
    Please review the page and save then. Do not save this page as it is!
el: Κάποιος άλλος αποθήκευσε αυτή τη σελίδα ενώ την επεξεργαζόσασταν!
    Παρακαλώ κάντε μια ανασκόπηση στη σελίδα και ύστερα αποθηκεύστε την. Μην την αποθηκεύετε ως έχει!

en: [Content loaded from draft]
el: [Το περιεχόμενο φορτώθηκε από το προσχέδιο]

en: [Content of new page loaded from %s]
el: [Το περιεχόμενο της νέας σελίδας φορτώθηκε από %s]

en: [Template %s not found]
el: [Το πρότυπο %s δεν βρέθηκε]

en: [You may not read %s]
el: [Δε επιτρέπεται να διαβάσετε το %s]

en: '''<<BR>>Your draft based on revision %(draft_rev)d (saved %(draft_timestamp_str)s) can be loaded instead of the current revision %(page_rev)d by using the load draft button - in case you lost your last edit somehow without saving it.''' A draft gets saved for you when you do a preview, cancel an edit or unsuccessfully save.
el: '''<<BR>>Το προσχέδιό σας βασισμένο στην αναθεώρηση %(draft_rev)d (saved %(draft_timestamp_str)s) μπορεί να φορτωθεί αντί για την τρέχουσα αναθεώρηση %(page_rev)d χρησιμοποιώντας το κουμπί φόρτωση προσχεδίου - σε περίπτωση που χάσατε την τελευταία σας επεξεργασία χωρίς να τη σώσετε.''' Ένα προσχέδιο αποθηκεύεται για εσάς κάθε φορά που κάνετε προεπισκόπηση, ακυρώνετε μια αλλαγή ή αποθηκεύετε ανεπιτυχώς.

en: Describe %s here.
el: Περιγράψτε το %s εδώ.

en: Check Spelling
el: Ελέγξτε την ορθογραφία

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: By hitting '''%(save_button_text)s''' you put your changes under the %(license_link)s.
    If you don't want that, hit '''%(cancel_button_text)s''' to cancel your changes.
el: Πατώντας '''%(save_button_text)s''' οι αλλαγές σας τίθενται υπό την άδεια %(license_link)s.
    Αν δεν το επιθυμείτε αυτό, πατήστε '''%(cancel_button_text)s''' για να ακυρώσετε τις αλλαγές σας.

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: GUI Mode
el: Λειτουργία Γραφικού Περιβάλλοντος

en: Load Draft
el: Φόρτωσε το Προσχέδιο

en: Trivial change
el: Τετριμμένη αλλαγή

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: <No addition>
el: <Καμία προσθήκη>

en: Add to: %(category)s
el: Πρόσθεσε στην: %(category)s

en: Remove trailing whitespace from each line
el: Διαγραφή επιπρόσθετων κενών από κάθε σειρά

en: Edit was cancelled.
el: Η διαδικασία της επεξεργασίας ακυρώθηκε.

en: You can't copy to an empty pagename.
el: Δε μπορείτε να αντιγράψετε σε μια σελίδα δίχως όνομα.

en: You are not allowed to copy this page!
el: Δεν επιτρέπεται να αντιγράψετε αυτή τη σελίδα!

en: '''A page with the name {{{'%s'}}} already exists.'''
    
    Try a different name.
el: '''Μια σελίδα με το όνομα {{{'%s'}}} υπάρχει ήδη.'''
    
    Παρακαλώ δοκιμάστε κάποιο άλλο όνομα.

en: Could not copy page because of file system error: %s.
el: Δε γίνεται να αντιγραφεί η σελίδα αυτή λόγω του σφάλματος συστήματος: %s.

en: You are not allowed to rename this page!
el: Δεν επιτρέπεται να αλλάξετε το όνομα της σελίδας!

en: You can't rename to an empty pagename.
el: Δεν μπορείτε να μετονομάσετε σε ένα άδειο όνομα σελίδας.

en: Could not rename page because of file system error: %s.
el: Η σελίδα δεν μπορούσε να μετονομαστεί λόγω σφάλματος στο σύστημα αρχείων: %s

en: You are not allowed to delete this page!
el: Δεν επιτρέπεται να διαγράψετε αυτή τη σελίδα!

en: Thank you for your changes. Your attention to detail is appreciated.
el: Ευχαριστούμε για τις αλλαγές. Εκτιμούμε την επιμονή σας στη λεπτομέρεια.

en: Page "%s" was successfully deleted!
el: Η σελίδα "%s" διαγράφηκε επιτυχώς!

en: Page could not get locked. Unexpected error (errno=%d).
el: Η σελίδα δε γίνεται να κλειδωθεί. Απρόσμενο λάθος (errno=%d).

en: Page could not get locked. Missing 'current' file?
el: Η σελίδα δε γίνεται να κλειδωθεί. Δεν υπάρχει το 'current' αρχείο;

en: Unable to determine current page revision from the 'current' file. The page %s is damaged and cannot be edited right now.
el: Δεν είναι δυνατόν να υπολογισθεί η έκδοση της σελίδας από το 'current' αρχείο. Η σελίδα %s έχει καταστραφεί και δεν είναι δυνατόν αυτή τη στιγμή να την επεξεργαστείτε.

en: Cannot save page %s, no storage space left.
el: Δε γίνεται να αποθηκευθεί η σελίδα %s, λόγω έλλειψης χώρου αποθήκευσης.

en: An I/O error occurred while saving page %s (errno=%d)
el: Ένα Ι/Ο σφάλμα προέκυψε ενώ γινόταν προσπάθεια αποθήκευσης της σελίδας %s (errno=%d)

en: You are not allowed to edit this page!
el: Δεν επιτρέπεται να επεξεργαστείτε αυτή τη σελίδα!

en: You cannot save empty pages.
el: Δε μπορείτε να αποθηκεύσετε άδειες σελίδες.

en: You already saved this page!
el: Έχετε ήδη αποθηκεύσει αυτή τη σελίδα!

en: You already edited this page! Please do not use the back button.
el: Έχετε ήδη επεξεργασθεί αυτή τη σελίδα! Σας παρακαλούμε να μη χρησιμοποιείτε το κουμπί 'πίσω'.

en: You did not change the page content, not saved!
el: Δεν αποθηκεύτηκε, γιατί δεν αλλάξατε το περιεχόμενο της σελίδας!

en: You can't change ACLs on this page since you have no admin rights on it!
el: Δε μπορείτε να αλλάξετε τα ACLs στη σελίδα αυτή μιας και δεν έχετε δικαιώματα διαχειριστή!

en: Notifications sent to:
el: Οι υπενθυμίσεις στάλθηκαν σε:

en: The lock of %(owner)s timed out %(mins_ago)d minute(s) ago, and you were granted the lock for this page.
el: Το κλείδωμα του %(owner)s έληξε πριν από %(mins_ago)d λεπτό(α) και έχετε πλέον εσείς τον έλεγχο αυτής της σελίδας.

en: Other users will be ''blocked'' from editing this page until %(bumptime)s.
el: Άλλοι χρήστες θα ''απαγορευτούν'' από το να επεξεργάζονται αυτή τη σελίδα έως %(bumptime)s.

en: Other users will be ''warned'' until %(bumptime)s that you are editing this page.
el: Οι άλλοι χρήστες θα ''προειδοποιούνται'' έως %(bumptime)s ότι κάνετε επεξεργασία σε αυτή τη σελίδα.

en: Use the Preview button to extend the locking period.
el: Χρησιμοποιήστε το πλήκτρο Προεπισκόπηση για να επεκτείνετε την περίοδο κλειδώματος

en: This page is currently ''locked'' for editing by %(owner)s until %(timestamp)s, i.e. for %(mins_valid)d minute(s).
el: Αυτή η σελίδα είναι προσωρινά ''κλειδωμένη'' για επεξεργασία από %(owner)s μέχρι %(timestamp)s, δηλαδή για %(mins_valid)d λεπτό(α).

en: This page was opened for editing or last previewed at %(timestamp)s by %(owner)s.<<BR>>
    '''You should ''refrain from editing'' this page for at least another %(mins_valid)d minute(s),
    to avoid editing conflicts.'''<<BR>>
    To leave the editor, press the Cancel button.
el: Αυτή η σελίδα ανοίχτηκε για επεξεργασία ή τελευταία προεπισκόπηση στις %(timestamp)s από %(owner)s.><<BR>>
    '''Θα πρέπει να "αποφύγετε την επεξεργασία" αυτής της σελίδας για τουλάχιστον ακόμα %(mins_valid)d λεπτό(α).
    για να αποφύγετε συγκρούσεις.'''<<BR>>
    Για να κλείσετε την επεξεργασία, πατήστε το κουμπί Ακύρωση

en: <unknown>
el: <άγνωστο>

en: [%(sitename)s] Your wiki account data
el: [%(sitename)s] Οι πληροφορίες του wiki λογαριασμού σας

en: Somebody has requested to email you a password recovery token.
    
    If you lost your password, please go to the password reset URL below or
    go to the password recovery page again and enter your username and the
    recovery token.
el: Κάποιος ζήτησε να σας αποσταλεί ένα ηλεκτρονικό token για την ανάκτηση του κωδικού σας.
    
    Εάν χάσατε τον κωδικό σας, παρακαλώ ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο ανάκτησης ή
    πηγαίνετε ξανά στη σελίδα ανάκτησης κωδικού και γράψτε το όνομα χρήστη και
    το token ανάκτησης.

en: Login Name: %s
    
    Password recovery token: %s
    
    Password reset URL: %s?action=recoverpass&name=%s&token=%s
el: Όνομα εισόδου: %s
    
    Token ανάκτησης κωδικού: %s
    
    URL για να θέσετε νέο κωδικό: %s?action=recoverpass&name=%s&token=%s

en: The package needs a newer version of MoinMoin (at least %s).
el: Το συγκεκριμένο πακέτο χρειάζεται μια πιο καινούρια έκδοση του MoinMoin (τουλάχιστον την %s).

en: The theme name is not set.
el: Δεν έχει δοθεί όνομα για το θέμα.

en: Theme files not installed! Write rights missing for %s.
el: Τα αρχεία για το θέμα δεν εγκαταστάθηκαν! Δεν υπάρχουν δικαιώματα εγγραφής για το %s.

en: Installation of '%(filename)s' failed.
el: Η εγκατάσταση των '%(filename)s' απέτυχε.

en: The file %s is not a MoinMoin package file.
el: Το αρχείο %s δεν είναι ένα αρχείο πακέτου MoinMoin.

en: The page %s does not exist.
el: Η σελίδα %s δεν υπάρχει.

en: Invalid package file header.
el: Λανθασμένη επικεφαλίδα πακέτου.

en: Package file format unsupported.
el: Το φορμά αρχείου του πακέτου δεν υποστηρίζεται.

en: Unknown function %(func)s in line %(lineno)i.
el: Άγνωστη συνάρτηση %(func)s στη γραμμή %(lineno)i.

en: The file %s was not found in the package.
el: Το αρχείο %s δε βρέθηκε στο πακέτο.

en: The wiki is currently not reachable.
el: Το wiki είναι μη προσπελάσιμο αυτή τη στιγμή.

en: Invalid username or password.
el: Λάθος όνομα χρήστη ή κωδικός εισόδου.

en: The remote wiki uses a different InterWiki name (%(remotename)s) internally than you specified (%(localname)s).
el: Το απομακρυσμένο wiki χρησιμοποιεί ένα διαφορετικό InterWiki όνομα (%(remotename)s) εσωτερικά από αυτό που καθορίσατε (%(localname)s).

en: Text mode
el: Λειτουργία Κειμένου

en: Unknown action %(action_name)s.
el: Άγνωστη ενέργεια %(action_name)s.

en: You are not allowed to do %(action_name)s on this page.
el: Δεν επιτρέπεται να κάνετε %(action_name)s σε αυτή τη σελίδα.

en: Login and try again.
el: Παρακαλώ συνδεθείτε και προσπαθήστε ξανά.

en: Argument "%s" must be a boolean value, not "%s"
el: Το όρισμα "%s" πρέπει να έχει τιμή boolean και όχι "%s"

en: Argument must be a boolean value, not "%s"
el: Το όρισμα πρέπει να έχει τιμή boolean και όχι "%s"

en: Argument "%s" must be an integer value, not "%s"
el: Το όρισμα "%s" πρέπει να έχει τιμή ακέραιου και όχι "%s"

en: Argument must be an integer value, not "%s"
el: Το όρισμα πρέπει να έχει τιμή ακέραιου και όχι "%s"

en: Argument "%s" must be a floating point value, not "%s"
el: Το όρισμα "%s" πρέπει να έχει τιμή τύπου κινητής υποδιαστολής και όχι "%s"

en: Argument must be a floating point value, not "%s"
el: Το όρισμα πρέπει να έχει τιμή τύπου κινητής υποδιαστολής και όχι "%s"

en: Argument "%s" must be a complex value, not "%s"
el: Το όρισμα "%s" πρέπει να έχει σύνθετη τιμή και όχι "%s"

en: Argument must be a complex value, not "%s"
el: Το όρισμα πρέπει να έχει σύνθετη τιμή και όχι "%s"

en: Argument "%s" must be one of "%s", not "%s"
el: Το όρισμα "%s" πρέπει να είναι κάποιο από τα "%s", και όχι "%s"

en: Argument must be one of "%s", not "%s"
el: Το όρισμα πρέπει να είναι ένα από τα "%s", και όχι "%s"

en: Too many arguments
el: Υπερβολικά πολλά ορίσματα

en: Cannot have arguments without name following named arguments
el: Δε γίνεται να υπάρχουν ορίσματα χωρίς όνομα που να ακολουθούνται από ονοματισμένα ορίσματα.

en: Argument "%s" is required
el: Το όρισμα "%s" απαιτείται

en: No argument named "%s"
el: Δεν υπάρχει όρισμα με όνομα "%s"

en: Expected "=" to follow "%(token)s"
el: Αναμένονταν το  "=" να ακολουθείται από  "%(token)s"

en: Expected a value for key "%(token)s"
el: Αναμένονταν μια τιμή για το κλειδί "%(token)s"

en: Invalid highlighting regular expression "%(regex)s": %(error)s
el: Λανθασμένη κανονική έκφραση τονισμού "%(regex)s": %(error)s

en: The backed up content of this page is deprecated and will rank lower in search results!
el: Το περιεχόμενο αντιγράφων ασφαλείας αυτής της σελίδας είναι παρωχημένο και θα μετρήσει λιγότερο στα αποτελέσματα αναζήτησης!

en: Revision %(rev)d as of %(date)s
el: Νέα αναθεώρηση %(rev)d από τις %(date)s

en: Redirected from page "%(page)s"
el: Ανακατεύθυνση από τη σελίδα "%(page)s"

en: This page redirects to page "%(page)s"
el: Αυτή η σελίδα ανακατευθύνει στην "%(page)s"

en: Create New Page
el: Δημιουργία Νέας Σελίδας

en: You are not allowed to view this page.
el: Δεν επιτρέπεται να δείτε αυτή τη σελίδα.

en: No recipients, nothing to do
el: Δεν υπάρχουν παραλήπτες, η ενέργεια ακυρώνεται

en: Connection to mailserver '%(server)s' failed: %(reason)s
el: Η σύνδεση στο διακομιστή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου '%(server)s' απέτυχε: %(reason)s

en: Mail not sent
el: Το mail δε στάλθηκε

en: Mail sent OK
el: Το mail στάλθηκε επιτυχώς

en: Date
el: Ημερομηνία

en: From
el: Από

en: To
el: Προς

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Attachments
el: Επισυναπτόμενα αρχεία

en: Sorry, can not save page because "%(content)s" is not allowed in this wiki.
el: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε την σελίδα καθώς το "%(content)s" δεν επιτρέπεται σε αυτό το wiki.

en: Could not contact botbouncer.com.
el: Αδυναμία επικοινωνίας με το botbouncer.com.

en: Please log in first.
el: Παρακαλώ συνδεθείτε πρώτα.

en: Failed to connect to database.
el: Αδυναμία σύνδεσης στη βάση δεδομένων.

en: Missing password. Please enter user name and password.
el: Δεν υπάρχει κωδικός. Παρακαλώ προσδιορίστε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης.

en: LDAP server %(server)s failed.
el: Αποτυχία του LDAP διακομιστή %(server)s.

en: Please choose an account name now.
    If you choose an existing account name you will be asked for the
    password and be able to associate the account with your OpenID.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τώρα ένα όνομα λογαριασμού.
    Εάν επιλέξετε ένα υπάρχων όνομα λογαριασμού θα σας ζητηθεί ο
    κωδικός και θα έχετε τη δυνατότητα να συσχετίσετε τον λογαριασμό με το OpenID σας.

en: Name
el: Όνομα

en: Choose this name
el: Επιλέξτε αυτό το όνομα

en: This is not a valid username, choose a different one.
el: Αυτό δεν είναι ένα έγκυρο όνομα χρήστη, παρακαλώ επιλέξτε κάποιο διαφορετικό.

en: The username you have chosen is already
    taken. If it is your username, enter your password below to associate
    the username with your OpenID. Otherwise, please choose a different
    username and leave the password field blank.
el: Το όνομα χρήστη που επιλέξατε είναι ήδη
    χρησιμοποιημένο. Εάν είναι αυτό το δικό σας, γράψτε από κάτω τον κωδικό για να συσχετίσετε
    το όνομα χρήστη με το OpenID σας. Διαφορετικά, παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό
    όνομα και αφήστε το κενό με τον κωδικό.

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Associate this name
el: Συσχέτιση αυτού του ονόματος

en: OpenID error: %s.
el: Σφάλμα OpenID: %s.

en: OpenID verification canceled.
el: Η επαλήθευση του OpenID ακυρώθηκε.

en: Verification canceled.
el: Ο έλεγχος ακυρώθηκε.

en: OpenID success. id: %s
el: Επιτυχία OpenID. id: %s

en: OpenID failure
el: Αποτυχία OpenID

en: OpenID failure.
el: Αποτυχία OpenID.

en: No OpenID found in session.
el: Δεν βρέθηκε κάποιο OpenID κατά τη διάρκεια της συνεδρίας.

en: Your account is now associated to your OpenID.
el: Ο λογαριασμός σας τώρα συνδέεται με το OpenID σας.

en: The password you entered is not valid.
el: Ο κωδικός που εισάγατε είναι λανθασμένος.

en: OpenID verification requires that you click this button:
el: Η επαλήθευση του OpenID απαιτεί να κάνετε κλικ σε αυτό το πλήκτρο:

en: Anonymous sessions need to be enabled for OpenID login.
el: Πρέπει να ενεργοποιηθούν οι ανώνυμες συνεδρίες για την είσοδο με OpenID.

en: Failed to resolve OpenID.
el: Αποτυχία επίλυσης του OpenID.

en: OpenID discovery failure, not a valid OpenID.
el: Απέτυχε ή ανακάλυψη του OpenID, λάθος OpenID.

en: No OpenID.
el: Δεν υπάρχει κάποιο OpenID.

en: If you do not have an account yet, you can still log in with your OpenID and create one during login.
el: Εάν δεν έχετε κάποιο λογαριασμό ακόμα, μπορείτε να συνδεθείτε με το OpenID σας και να δημιουργήσετε ένα κατά τη διάρκεια της σύνδεσης.

en: If you do not have an account, <a href="%(userprefslink)s">you can create one now</a>.
el: Εάν δεν έχετε κάποιο λογαριασμό, <a href="%(userprefslink)s">μπορείτε να δημιουργήσετε ένα τώρα</a>.

en: <a href="%(sendmypasswordlink)s">Forgot your password?</a>
el: <a href="%(sendmypasswordlink)s">Ξεχάσατε τον κωδικό σας;</a>

en: %(errortype)s processing error
el: %(errortype)s σφάλμα επεξεργασίας

en: **You are not allowed to read the page: %s**
el: **Δεν επιτρέπεται η ανάγνωση της σελίδας: %s**

en: **Could not find the referenced page: %s**
el: **Αδυναμία εύρεσης της επιθυμητής σελίδας: %s**

en: Expected "%(wanted)s" after "%(key)s", got "%(token)s"
el: Προβλεπόμενο "%(wanted)s" μετά από "%(key)s", πήρε "%(token)s"

en: Expected an integer "%(key)s" before "%(token)s"
el: Προβλεπόμενος ακέραιος αριθμός "%(key)s" πριν από "%(token)s"

en: Expected an integer "%(arg)s" after "%(key)s"
el: Προβλεπόμενος ακέραιος αριθμός "%(arg)s" μετά από "%(key)s"

en: Expected a color value "%(arg)s" after "%(key)s"
el: Προβλεπόμενη τιμή χρώματος "%(arg)s" μετά το "%(key)s"

en: Password is too short.
el: Ο κωδικός είναι πολύ σύντομος.

en: Password has not enough different characters.
el: Ο κωδικός δεν έχει αρκετούς διαφορετικούς χαρακτήρες.

en: Password is too easy (password contains name or name contains password).
el: Ο κωδικός είναι πολύ εύκολος (ο κωδικός περιέχει κάποια ονομασία)

en: Password is too easy (keyboard sequence).
el: Ο κωδικός είναι πολύ εύκολος (ακολουθία πλήκτρων).

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Subscribe
el: Συνδρομή

en: Raw
el: Απλό

en: Print
el: Εκτύπωση

en: View
el: Προβολή

en: Up
el: Επάνω

en: Publish my email (not my wiki homepage) in author info
el: Προβολή του email (όχι της προσωπικής σελίδας στο wiki) στις πληροφορίες του συγγραφέα

en: Open editor on double click
el: Ανοίξτε τον επεξεργαστή με διπλό κλικ

en: After login, jump to last visited page
el: Μετά από την σύνδεση, να γίνει μεταφορά στην τελευταία επισκεπτόμενη σελίδα

en: Show comment sections
el: Εμφάνιση περιοχών σχολίων

en: Show question mark for non-existing pagelinks
el: Εμφάνιση ερωτηματικού για μη-υπάρχοντες συνδέσμους σε σελίδες

en: Show page trail
el: Εμφάνιση ίχνους σελίδας

en: Show icon toolbar
el: Εμφάνιση εικονιδίου εργαλειοθήκης

en: Show top/bottom links in headings
el: Εμφάνιση επάνω/κάτω συνδέσμων στις επικεφαλίδες

en: Show fancy diffs
el: Εμφάνιση των fancy diff

en: Add spaces to displayed wiki names
el: Προσθήκη κενών στα εμφανιζόμενα ονόματα του wiki

en: Remember login information
el: Απομνημόνευση των πληροφοριών σύνδεσης

en: Disable this account forever
el: Απενεργοποίηση αυτού του λογαριασμού για πάντα

en: (Use FirstnameLastname)
el: (Χρησιμοποιήστε ΌνομαΕπίθετο)

en: Alias-Name
el: Ψευδώνυμο

en: User CSS URL
el: Σύνδεσμος CSS Χρήστη

en: (Leave it empty for disabling user CSS)
el: (Αφήστε το κενό για την απενεργοποίηση του CSS χρήστη)

en: Editor size
el: Μέγεθος Editor

en: [%(sitename)s] %(trivial)sUpdate of "%(pagename)s" by %(username)s
el: [%(sitename)s] %(trivial)sUpdate του "%(pagename)s" από %(username)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page or wiki category on "%(sitename)s" for change notification.
    
    The "%(pagename)s" page has been changed by %(editor)s:
el: Αγαπητή/ε χρήστη του Wiki,
    
    Έχετε εγγραφεί έτσι ώστε να ενημερώνεστε για μια σελίδα ή κατηγορία wiki με όνομα "%(sitename)s".
    
    Η σελίδα "%(pagename)s" έχει τροποποιηθεί από τον %(editor)s:

en: Dear wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(sitename)s" for change notification.
    
    The page "%(pagename)s" has been deleted by %(editor)s:
el: Αγαπητή/ε χρήστη του Wiki,
    
    Έχετε εγγραφεί έτσι ώστε να ενημερώνεστε για μια σελίδα ή κατηγορία wiki με όνομα "%(sitename)s".
    
    Η σελίδα "%(pagename)s" έχει διαγραφεί από τον %(editor)s:

en: Dear wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(sitename)s" for change notification.
    
    The page "%(pagename)s" has been renamed from "%(oldname)s" by %(editor)s:
el: Αγαπητή/ε χρήστη του Wiki,
    
    Έχετε εγγραφεί έτσι ώστε να ενημερώνεστε για μια σελίδα ή κατηγορία wiki με όνομα "%(sitename)s".
    
    Η σελίδα "%(pagename)s" έχει μετονομαστεί από "%(oldname)s" από τον %(editor)s:

en: [%(sitename)s] New attachment added to page %(pagename)s
el: [%(sitename)s] Νέο επισυναπτόμενο αρχείο προστέθηκε στη σελίδα %(pagename)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(page_name)s" for change notification. An attachment has been added to that page by %(editor)s. Following detailed information is available:
    
    Attachment name: %(attach_name)s
    Attachment size: %(attach_size)s
el: Αγαπητή/ε χρήστη του Wiki,
    
    Έχετε εγγραφεί συνδρομητής σε μία σελίδα wiki "%(page_name)s" έτσι ώστε να ενημερώνεστε για τυχόν αλλαγές.  Μία επισύναψη έχει προστεθεί στη σελίδα από τον/την %(editor)s. Ακολουθούν λεπτομερείς πληροφορίες:
    
    Ονομασία επισυναπτόμενου αρχείου: %(attach_name)s
    Μέγεθος επισυναπτόμενου αρχείου: %(attach_size)s

en: [%(sitename)s] Removed attachment from page %(pagename)s
el: [%(sitename)s] Αφαίρεση επισυναπτόμενων αρχείων από την σελίδα %(pagename)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(page_name)s" for change notification. An attachment has been removed from that page by %(editor)s. Following detailed information is available:
    
    Attachment name: %(attach_name)s
    Attachment size: %(attach_size)s
el: Αγαπητή/ε χρήστη του Wiki,
    
    Έχετε εγγραφεί συνδρομητής σε μία σελίδα wiki "%(page_name)s" έτσι ώστε να ενημερώνεστε για τυχόν αλλαγές.  Μία επισύναψη έχει αφαιρεθεί από τη σελίδα από τον/την %(editor)s. Ακολουθούν λεπτομερείς πληροφορίες:
    
    Ονομασία επισυναπτόμενου αρχείου: %(attach_name)s
    Μέγεθος επισυναπτόμενου αρχείου: %(attach_size)s

en: [%(sitename)s] New user account created
el: [%(sitename)s] Δημιουργήθηκε ένας νέος λογαριασμός χρήστη

en: Dear Superuser, a new user has just been created on "%(sitename)s". Details follow:
    
        User name: %(username)s
        Email address: %(useremail)s
el: Αγαπητέ/ή υπερχρήστη, ένας νέος λογαριασμός χρήστη δημιουργήθηκε μόλις στο "%(sitename)s". Ακολουθούν λεπτομέρειες:
    
        Όνομα χρήστη: %(username)s
        Διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου: %(useremail)s

en: anonymous
el: ανώνυμος

en: Line
el: Γραμμή

en: No differences found!
el: Δε βρέθηκαν διαφορές!

en: Deletions are marked like this.
el: Οι διαγραφές συμβολίζονται όπως αυτό.

en: Additions are marked like this.
el: Οι προσθήκες συμβολίζονται όπως αυτό.

en: (cached %s)
el: (προσωρινά αποθηκευμένο %s)

en: Or try one of these actions:
el: Ή δοκιμάστε μια από τις ακόλουθες ενέργειες:

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή

en: Home
el: Αρχική

en: [DELETED]
el: [ΔΙΕΓΡΑΜΜΕΝΟ]

en: [UPDATED]
el: [ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟ]

en: [RENAMED]
el: [ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΜΕΝΟ]

en: [CONFLICT]
el: [ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ]

en: [NEW]
el: [ΝΕΟ]

en: [BOTTOM]
el: [ΤΕΛΟΣ]

en: [TOP]
el: [ΑΡΧΗ]

en: Click to do a full-text search for this title
el: Κάντε κλικ εδώ για να κάνετε πλήρη αναζήτηση γι' αυτόν τον τίτλο

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Login
el: Είσοδος

en: Clear message
el: Καθαρισμός του μηνύματος

en: last edited %(time)s by %(editor)s
el: τελευταία τροποποίηση %(time)s από %(editor)s

en: last modified %(time)s
el: τροποποιήθηκε %(time)s

en: Search:
el: Αναζήτηση:

en: Text
el: Κείμενο

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: More Actions:
el: Περισσότερες επιλογές:

en: Raw Text
el: Απλό Κείμενο

en: Print View
el: Προεπισκόπηση εκτύπωσης

en: Delete Cache
el: Διαγραφή Προσωρινής Μνήμης

en: Rename Page
el: Μετονομασία Σελίδας

en: Copy Page
el: Αντιγραφή Σελίδας

en: Delete Page
el: Διαγραφή Σελίδας

en: Like Pages
el: Αγαπημένες Σελίδες

en: My Pages
el: Οι σελίδες μου

en: Subscribe User
el: Συνδρομή στο χρήστη

en: Remove Spam
el: Διαγραφή Ανεπιθύμητων Μηνυμάτων

en: Revert to this revision
el: Επαναφορά σε αυτή την έκδοση

en: Package Pages
el: Σελίδες Πακέτων

en: Render as Docbook
el: Αποτύπωση ως DocBook

en: Sync Pages
el: Συγχρονισμός Σελίδων

en: Do
el: Κάνε

en: Comments
el: Σχόλια

en: Edit (Text)
el: Επεξεργασία (Κείμενο)

en: Edit (GUI)
el: Επεξεργασία (ΓΠΕ)

en: Immutable Page
el: Απροσπέλαστη Σελίδα

en: Remove Link
el: Διαγραφή Συνδέσμου

en: Add Link
el: Προσθήκη Συνδέσμου

en: Show %s days.
el: Εμφάνιση %s ημερών.

en: Page
el: Σελίδα

en: User
el: Χρήστης

en: [ATTACH]
el: [ΕΠΙΣΥΝΑΨΗ]

en: Options --pages and --search are mutually exclusive!
el: Οι επιλογές --pages και --search είναι αμοιβαίως αποκλειόμενες

en: You must specify an output file!
el: Πρέπει να θέσετε κάποιο αρχείο εξόδου!

en: No pages specified using --pages or --search, assuming full package.
el: Δεν καθορίστηκαν σελίδες με χρήση των --pages ή --search, θεωρώ ότι εννοείτε το πλήρες πακέτο.

en: All attachments included into the package.
el: Όλα τα επισυναπτόμενα αρχεία περιλαμβάνονται μέσα στο πακέτο.

en: Output file already exists! Cowardly refusing to continue!
el: Το αρχείο εξόδου υπάρχει ήδη! Φοβάμαι να συνεχίσω...

en: Attachment link
el: Σύνδεσμος επισυναπτόμενου αρχείου

en: Page link
el: Σύνδεσμος σελίδας

en: Changed page
el: Αλλαγμένη σελίδα

en: Page changed
el: Έχουν γίνει αλλαγές στην σελίδα

en: Page has been modified
el: Η σελίδα έχει αλλάξει

en: Page has been modified in a trivial fashion
el: Η σελίδα έχει αλλάξει με τετριμμένο τρόπο

en: Page has been renamed
el: Η σελίδα έχει μετονομαστεί

en: Page has been deleted
el: Η σελίδα έχει διαγραφεί

en: Page has been copied
el: Η σελίδα έχει αντιγραφεί

en: A new attachment has been added
el: Ένα νέο επισυναπτόμενο αρχείο έχει προστεθεί

en: An attachment has been removed
el: Ένα επισυναπτόμενο αρχείο έχει διαγραφεί

en: A page has been reverted to a previous state
el: Μια σελίδα έχει επιστρέψει σε προηγούμενη κατάσταση

en: A user has subscribed to a page
el: Ένας χρήστης έκανε συνδρομή σε αυτή τη σελίδα

en: A new account has been created
el: Ένας νέος λογαριασμός δημιουργήθηκε

en: Trivial
el: Τετριμμένο

en: New page:
el: Νέα σελίδα:

en: No differences found!
el: Δε βρέθηκαν διαφορές!

en: Attachment link: %(attach)s
    Page link: %(page)s
el: Σύνδεσμος επισύναψης: %(attach)s
    Σύνδεσμος σελίδας: %(page)s

en: [all]
el: [όλα]

en: [not empty]
el: [γεμάτο]

en: [empty]
el: [κενό]

en: filter
el: φίλτρο

en: Results %(bs)s%(hitsFrom)d - %(hitsTo)d%(be)s of %(aboutHits)s %(bs)s%(hits)d%(be)s results out of about %(pages)d pages.
el: Αποτελέσματα %(bs)s%(hitsFrom)d - %(hitsTo)d%(be)s από %(aboutHits)s %(bs)s%(hits)d%(be)s αποτελέσματα από περίπου %(pages)d σελίδες

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: Previous
el: Προηγούμενη

en: Next
el: Επόμενη

en: rev
el: έκδοση

en: current
el: τρέχον

en: last modified: %s
el: τελευταία τροποποίηση: %s

en: match
el: ταίριασμα

en: matches
el: ταιριάζουν

en: about
el: περί

en: This page is already deleted or was never created!
el: Αυτή η σελίδα διαγράφτηκε ήδη ή δεν δημιουργήθηκε ποτέ!

en: Invalid filename "%s"!
el: Το όνομα "%s" δεν είναι έγκυρο!

en: Include all attachments?
el: Να συμπεριληφθούν όλες οι επισυνάψεις;

en: Package pages
el: Σελίδες πακέτου

en: Package name
el: Όνομα πακέτου

en: List of page names - separated by a comma
el: Λίστα ονομάτων των σελίδων - χωρισμένες με κόμμα

en: No pages like "%s"!
el: Δεν υπάρχουν σελίδες όπως "%s"!

en: Rolled back changes to the page %s.
el: Επαναφορά των αλλαγών στη σελίδα %s.

en: Exception while calling rollback function:
el: Εξαίρεση κατά τη διάρκεια κλήσης της συνάρτησης επαναφοράς σε προηγούμενη έκδοση:

en: Please enter your password of your account at the remote wiki below. <<BR>> /!\ You should trust both wikis because the password could be read by the particular administrators.
el: Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης του λογαριασμού σας στο απομακρυσμένο wiki παρακάτω.<<B.R>> /!\ Θα πρέπει να εμπιστεύεστε και τα 2 wikis γιατί ο κωδικός πρόσβασης μπορεί να διαβαστεί από τους σχετικούς διαχειριστές

en: Operation was canceled.
el: Η λειτουργία ακυρώθηκε.

en: Please use the interactive user interface to use action %(actionname)s!
el: Παρακαλώ χρησιμοποιήστε το αλληλεπιδραστικό περιβάλλον για να χρησιμοποιήσετε την ενέργεια  %(actionname)s!

en: The only supported directions are BOTH and DOWN.
el: Οι μόνες υποστηριζόμενες κατευθύνσεις είναι ΟΛΕΣ και ΚΑΤΩ.

en: Please set an interwikiname in your wikiconfig (see HelpOnConfiguration) to be able to use this action.
el: Παρακαλώ δώστε ένα όνομα wiki στις ρυθμίσεις του wiki (δείτε HelpOnConfiguration) για να μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτή την ενέργεια.

en: Incorrect parameters. Please supply at least the ''remoteWiki'' parameter. Refer to HelpOnSynchronisation for help.
el: Λάθος παράμετροι. Παρακαλώ συμπληρώστε τουλάχιστον την ''remoteWiki'' παράμετρο. Απευθυνθείτε στο HelpOnSynchronisation για βοήθεια.

en: The ''remoteWiki'' is unknown.
el: Το ''remoteWiki'' είναι άγνωστο.

en: A severe error occurred:
el: Παρουσιάστηκε ένα σοβαρό σφάλμα:

en: Synchronisation finished. Look below for the status messages.
el: Ο συγχρονισμός ολοκληρώθηκε. Δείτε παρακάτω για τα μηνύματα κατάστασης.

en: Synchronisation started -
el: Ο συγχρονισμός ξεκίνησε -

en: Got a list of %s local and %s remote pages. This results in %s pages to process.
el: Έλαβε μια λίστα από τις %s τοπικές και τις %s απομακρυσμένες σελίδες. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα σε %s σελίδες προς επεξεργασία.

en: After filtering: %s pages
el: Μετά το φιλτράρισμα: %s σελίδων

en: Skipped page %s because of no write access to local page.
el: Παραλείφθηκε η σελίδα %s καθώς δεν υπάρχουν δικαιώματα εγγραφής στην τοπική σελίδα.

en: Deleted page %s locally.
el: Η σελίδα %s  διαγράφτηκε τοπικά.

en: Error while deleting page %s locally:
el: Σφάλμα κατά την τοπική διαγραφή της σελίδας %s:

en: Deleted page %s remotely.
el: Η σελίδα %s  διαγράφτηκε απομακρυσμένα.

en: Error while deleting page %s remotely:
el: Σφάλμα κατά τη διάρκεια της απομακρυσμένης διαγραφής της σελίδας %s:

en: The item %s cannot be merged automatically but was changed in both wikis. Please delete it in one of both wikis and try again.
el: Το αντικείμενο %s δεν μπορεί να συνενωθεί αυτόματα αλλά άλλαξε και στα δύο wikis. Παρακαλώ διαγράψτε το στο ένα από τα 2  wikis και ξαναδοκιμάστε.

en: The item %s has different mime types in both wikis and cannot be merged. Please delete it in one of both wikis or unify the mime type, and try again.
el: Το αντικείμενο %s έχει διαφορετικούς τύπους MIME στα δύο wikis και δεν μπορεί να συνενωθεί. Παρακαλούμε διαγράψτε το στο ένα ή και στα 2 wikis ή ενοποιήστε τον τύπο MIME και ξαναδοκιμάστε

en: The item %s was renamed locally. This is not implemented yet. Therefore the full synchronisation history is lost for this page.
el: Το αντικείμενο %s μετονομάστηκε τοπικά. Αυτό δεν έχει υλοποιηθεί ακόμα. Συνεπώς το πλήρες ιστορικό συγχρονισμού έχει χαθεί γι αυτή τη σελίδα.

en: Synchronising page %s with remote page %s ...
el: Γίνεται συγχρονισμός της σελίδας %s με την απομακρυσμένη σελίδα %s ...

en: The page %s was deleted remotely but changed locally.
el: Η σελίδα %s διαγράφηκε απομακρυσμένα αλλά άλλαξε τοπικά.

en: The page %s could not be synced. The remote page was renamed. This is not supported yet. You may want to delete one of the pages to get it synced.
el: Η σελίδα %s δεν κατέστη δυνατόν να συγχρονιστεί. Η απομακρυσμένη σελίδα είχε μετονομαστεί. Αυτό δεν υποστηρίζεται ακόμα. Ίσως θέλετε να διαγράψετε μία από τις σελίδες ώστε να γίνει ο συγχρονισμός.

en: Skipped page %s because of a locally or remotely unresolved conflict.
el: Προσπεράστηκε η σελίδα %s λόγω τοπικών ή απομακρυσμένων άλυτων προβλημάτων.

en: This is the first synchronisation between the local and the remote wiki for the page %s.
el: Αυτός είναι ο πρώτος συγχρονισμός ανάμεσα στο τοπικό και το απομακρυσμένο wiki για τη σελίδα %s.

en: The page %s could not be merged because you are not allowed to modify the page in the remote wiki.
el: Η σελίδα %s δεν μπορούσε να συγχωνευτεί επειδή δεν έχετε δικαίωμα να επεξεργαστείτε τη σελίδα στο απομακρυσμένο wiki.

en: Page %s successfully merged.
el: Η σελίδα %s συγχωνεύτηκε επιτυχώς.

en: Page %s contains conflicts that were introduced on the remote side.
el: Η σελίδα %s περιέχει συγκρούσεις που εισήχθησαν στην απομακρυσμένη έκδοσή της

en: Page %s merged with conflicts.
el: Η σελίδα %s συγχωνεύτηκε με προβλήματα.

en: Attachment location
el: Τοποθεσία επισυναπτόμενων αρχείων

en: Page name
el: Όνομα σελίδας

en: Attachment name
el: Όνομα επισυναπτόμενου αρχείου

en: Refresh attachment list
el: Ανανέωση λίστας επισυναπτόμενων αρχείων

en: List of attachments
el: Λίστα επισυναπτόμενων αρχείων

en: Available attachments for page
el: Διαθέσιμα επισυναπτόμενα αρχεία για τη σελίδα

en: Pages like "%s"
el: Σελίδες όπως η "%s"

en: Please choose:
el: Παρακαλώ επιλέξτε:

en: You must login to use this action: %(action)s.
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να χρησιμοποιήσετε την ενέργεια: %(action)s.

en: Only superuser is allowed to use this action.
el: Μόνο οι υπερχρήστες έχουν τη δυνατότητα να εκτελέσουν αυτήν την εντολή.

en: You are not allowed to subscribe to a page you can't read.
el: Δεν έχετε το δικαίωμα να κάνετε συνδρομή σε μια σελίδα που δεν μπορείτε να διαβάσετε.

en: This wiki is not enabled for mail/Jabber processing.
el: Αυτό το  wiki δεν είναι διαθέσιμο για mail/jabber επεξεργασία.

en: You must log in to use subscriptions.
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να χρησιμοποιήσετε τις συνδρομές

en: Add your email address or Jabber ID in your user settings to use subscriptions.
el: Προσθέστε τη διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου ή το λογαριασμό Jabber στις ρυθμίσεις χρήστη για να χρησιμοποιήσετε τις συνδρομές.

en: You are already subscribed to this page.
el: Έχετε κάνει ήδη συνδρομή σε αυτή τη σελίδα.

en: You have been subscribed to this page.
el: Έχετε κάνει συνδρομή σε αυτή τη σελίδα.

en: You could not get subscribed to this page.
el: Δεν μπορέσατε να κάνετε συνδρομή σε αυτή τη σελίδα.

en: Upload of attachment '%(filename)s'.
el: Μεταφόρτωση του επισυναπτόμενου αρχείου '%(filename)s'.

en: Attachment '%(filename)s' deleted.
el: Το επισυναπτόμενο αρχείο '%(filename)s' διεγράφη.

en: Drawing '%(filename)s' saved.
el: Η σχεδίαση του '%(filename)s' αποθηκεύτηκε.

en: Revert to revision %(rev)d.
el: Επαναφορά στην έκδοση %(rev)d.

en: Renamed from '%(oldpagename)s'.
el: Μετονομάστηκε από το '%(oldpagename)s'.

en: [%d attachments]
el: [%d επισυναπτόμενα]

en: There are <a href="%(link)s">%(count)s attachment(s)</a> stored for this page.
el: Υπάρχουν <a href="%(link)s">%(count)s επισυναπτόμενα</a> αποθηκευμένα γι αυτή τη σελίδα.

en: Filename of attachment not specified!
el: Το όνομα του αρχείου για το επισυναπτόμενο δεν καθορίστηκε!

en: Attachment '%(filename)s' does not exist!
el: Το επισυναπτόμενο '%(filename)s' δεν υπάρχει!

en: To refer to attachments on a page, use '''{{{attachment:filename}}}''', 
    as shown below in the list of files. 
    Do '''NOT''' use the URL of the {{{[get]}}} link, 
    since this is subject to change and can break easily.
el: Για να αναφερθείτε σε επισυναπτόμενα σε μία σελίδα, χρησιμοποιήστε '''{{{attachment:filename}}}''', 
    όπως φαίνεται παρακάτω στη λίστα των αρχείων. 
    ΜΗΝ χρησιμοποιήστε το URL του {{{[get]}}}, 
    καθώς αυτό μπορεί να αλλάξει και να χαλάσει

en: del
el: διαγραφή

en: move
el: μετακίνηση

en: get
el: απόκτηση

en: edit
el: επεξεργασία

en: view
el: προβολή

en: unzip
el: αποσυμπίεση

en: install
el: εγκατάσταση

en: Do it.
el: Κανε το.

en: No attachments stored for %(pagename)s
el: Δεν έχουν αποθηκευθεί επισυναπτόμενα για τις %(pagename)s

en: You are not allowed to delete attachments on this page.
el: Δεν επιτρέπεται να διαγράψετε τα επισυναπτόμενα αυτής της σελίδας.

en: You are not allowed to move attachments from this page.
el: Δεν επιτρέπεται να μετακινήσετε επισυναπτόμενα από αυτή τη σελίδα.

en: You are not allowed to attach a file to this page.
el: Δεν έχετε το δικαίωμα να επισυνάψετε κάποιο αρχείο σε αυτή τη σελίδα.

en: Attachment '%(pagename)s/%(filename)s' moved to '%(new_pagename)s/%(new_filename)s'.
el: Το επισυναπτόμενο αρχείο '%(pagename)s/%(filename)s' μετακινήθηκε σε  '%(new_pagename)s/%(new_filename)s'.

en: New Attachment
el: Νέο επισυναπτόμενο

en: File to upload
el: Αρχείο προς μεταφόρτωση

en: Rename to
el: Μετονομασία σε

en: Overwrite existing attachment of same name
el: Επικάλυψη υπάρχοντος επισυναπτόμενου με το ίδιο όνομα

en: Upload
el: Μεταφόρτωση

en: Attached Files
el: Επισυναπτόμενα Αρχεία

en: Unsupported AttachFile sub-action: %s
el: Μη υποστηριζόμενη AttachFile υπό-ενέργεια: %s

en: Attachments for "%(pagename)s"
el: Επισυναπτόμενα για "%(pagename)s"

en: TextCha: Wrong answer! Go back and try again...
el: TextCha: Λάθος απάντηση! Πηγαίνετε πίσω και ξανά-προσπαθήστε...

en: No file content. Delete non ASCII characters from the file name and try again.
el: Αρχείο χωρίς περιεχόμενο. Σβήστε όλους τους μη ASCII χαρακτήρες από το όνομα του αρχείου και δοκιμάστε ξανά.

en: You are not allowed to overwrite a file attachment of this page.
el: Δεν επιτρέπεται να επικαλύψετε επισυναπτόμενα αρχεία αυτής της σελίδας.

en: Attachment '%(target)s' (remote name '%(filename)s') with %(bytes)d bytes saved.
el: Το επισυναπτόμενο '%(target)s' (απομακρυσμένο όνομα '%(filename)s') με %(bytes)d bytes αποθηκεύτηκε.

en: Attachment '%(target)s' (remote name '%(filename)s') already exists.
el: Το επισυναπτόμενο '%(target)s' (απομακρυσμένο όνομα '%(filename)s') υπάρχει ήδη.

en: Attachment '%(new_pagename)s/%(new_filename)s' already exists.
el: Το επισυναπτόμενο αρχείο '%(new_pagename)s/%(new_filename)s'  υπάρχει ήδη.

en: Nothing changed
el: Δεν έγινε καμία αλλαγή

en: Page '%(new_pagename)s' does not exist or you don't have enough rights.
el: Η σελίδα  '%(new_pagename)s'  δεν υπάρχει ή δεν έχετε αρκετά δικαιώματα.

en: Move aborted!
el: Η μετακίνηση ακυρώθηκε!

en: Move aborted because new page name is empty.
el: Η μετακίνηση ακυρώθηκε επειδή το όνομα της νέας σελίδας είναι άδειο.

en: Please use a valid filename for attachment '%(filename)s'.
el: Παρακαλώ χρησιμοποιήστε κάποιο έγκυρο όνομα αρχείου για την επισύναψη '%(filename)s'.

en: Move aborted because new attachment name is empty.
el: Η μετακίνηση ακυρώθηκε επειδή η ονομασία της επισύναψης είναι κενή.

en: Move
el: Μετακίνηση

en: New page name
el: Νέο όνομα σελίδας

en: New attachment name
el: Νέο όνομα επισύναψης

en: You are not allowed to get attachments from this page.
el: Δεν έχετε το δικαίωμα να λάβετε επισυνάψεις από αυτή τη σελίδα.

en: You are not allowed to install files.
el: Δεν έχετε το δικαίωμα να εγκαταστήσετε αρχεία.

en: Attachment '%(filename)s' installed.
el: Η επισύναψη '%(filename)s' εγκαταστάθηκε.

en: You are not allowed to unzip attachments of this page.
el: Δεν επιτρέπεται να αποσυμπιέσετε στοιχεία αυτής της σελίδας.

en: The file %(filename)s is not a .zip file.
el: Το αρχείο %(filename)s δεν είναι ένα .zip αρχείο.

en: Attachment '%(filename)s' unzipped.
el: Το επισυναπτόμενο αρχείο '%(filename)s' αποσυμπιέστηκε.

en: Attachment '%(filename)s'
el: Επισυναπτόμενο αρχείο '%(filename)s'

en: Download
el: Λήψη

en: Package script:
el: Script πακέτου:

en: File Name
el: Όνομα Αρχείου

en: Modified
el: Μεταλλαγμένο

en: Size
el: Μέγεθος

en: Unknown file type, cannot display this attachment inline.
el: Λανθασμένος τύπος αρχείου, αδυναμία προβολής αυτού του επισυναπτόμενου αρχείου.

en: You are not allowed to view attachments of this page.
el: Δεν επιτρέπεται να προβάλλετε τα επισυναπτόμενα αρχεία αυτής της σελίδας.

en: attachment:%(filename)s of %(pagename)s
el: επισυναπτόμενο αρχείο:%(filename)s του %(pagename)s

en: General Information
el: Γενικές Πληροφορίες

en: Page size: %d
el: Μέγεθος σελίδας: %d

en: SHA digest of this page's content is:
el: Το SHA digest του περιεχομένου της σελίδας είναι:

en: The following users subscribed to this page:
el: Οι παρακάτω χρήστες έχουν κάνει συνδρομή σε αυτή τη σελίδα:

en: This page links to the following pages:
el: Αυτή η σελίδα συνδέεται με τις παρακάτω σελίδες:

en: Showing page edit history entries from '''%(start_offset)d''' to '''%(end_offset)d''' out of '''%(total_count)d''' entries total.
el: Εμφάνιση ιστορικών καταχωρήσεων αλλαγών σελίδας από  '''%(start_offset)d''' ως '''%(end_offset)d''' από '''%(total_count)d''' καταχωρήσεις συνολικά.

en: Newer
el: Νεότερο

en: Older
el: Παλαιότερο

en: %s items per page
el: %s αντικείμενα ανά σελίδα

en: Editor
el: Συντάκτης

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Action
el: Ενέργεια

en: to previous
el: σε προηγούμενο

en: Revision History
el: Ιστορικό Αλλαγών

en: No log entries found.
el: Δεν βρέθηκαν καταχωρήσεις στο αρχείο καταγραφής.

en: Info for "%s"
el: Πληροφορίες για το "%s"

en: Show "%(title)s"
el: Εμφάνιση "%(title)s"

en: General Page Infos
el: Πληροφορίες Κεντρικής Σελίδας

en: Page hits and edits
el: Προβολές και επεξεργασίες σελίδας

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete all /subpages too?
el: Να διαγραφούν επίσης όλες οι /subpages;

en: Optional reason for the deletion
el: Προαιρετικός λόγος διαγραφής

en: Really delete this page?
el: Να διαγραφεί σίγουρα η σελίδα;

en: Please first create a homepage before creating additional pages.
el: Παρακαλώ δημιουργήστε μια κεντρική σελίδα προτού δημιουργήσετε επιπλέον σελίδες.

en: You can add some additional sub pages to your already existing homepage here.
    
    You can choose how open to other readers or writers those pages shall be,
    access is controlled by group membership of the corresponding group page.
    
    Just enter the sub page's name and click on the button to create a new page.
    
    Before creating access protected pages, make sure the corresponding group page
    exists and has the appropriate members in it. Use HomepageGroupsTemplate for creating
    the group pages.
    
    ||'''Add a new personal page:'''||'''Related access control list group:'''||
    ||<<NewPage(HomepageReadWritePageTemplate,read-write page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadWriteGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepageReadPageTemplate,read-only page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepagePrivatePageTemplate,private page,%(username)s)>>||%(username)s only||
el: Μπορείτε να προσθέσετε μερικές επιπλέον σελίδες στην ήδη υπάρχουσα κεντρική σελίδα σας εδώ.
    
    Μπορείτε να επιλέξετε πόσο ανοιχτές σε άλλους αναγνώστες ή συντάκτες θα είναι αυτές οι σελίδες,
    η πρόσβαση περιορίζεται στα μέλη της σελίδας του αντίστοιχου group.
    
    Απλά εισάγετε το όνομα της υπο-σελίδας και κάντε κλικ στο κουμπί δημιουργίας νέας σελίδας
    
    Πριν δημιουργήσετε σελίδες περιορισμένης πρόσβασης, σιγουρευτείτε ότι η αντίστοιχη group σελίδα
    υπάρχει και έχει τα επιθυμητά μέλη. Χρησιμοποιήστε το  HomepageGroupsTemplate  για να φτιάξετε
    τις σελίδες των group.
    
    ||'''Νέα προσωπική σελίδα:'''||'''Σχετικό group για έλεγχο πρόσβασης:'''||
    ||<<NewPage(HomepageReadWritePageTemplate,read-write page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadWriteGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepageReadPageTemplate,read-only page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepagePrivatePageTemplate,private page,%(username)s)>>||%(username)s only||

en: MyPages management
el: Διαχείριση MyPages

en: (including %(localwords)d %(pagelink)s)
el: (περιλαμβάνονται %(localwords)d %(pagelink)s)

en: The following %(badwords)d words could not be found in the dictionary of %(totalwords)d words%(localwords)s and are highlighted below:
el: Οι ακόλουθες %(badwords)d λέξεις δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν στο λεξικό των %(totalwords)d λέξεων %(localwords)s και τονίζονται παρακάτω:

en: Add checked words to dictionary
el: Προσθήκη επιλεγμένων λέξεων στο λεξικό

en: No spelling errors found!
el: Δεν βρέθηκαν ορθογραφικά λάθη!

en: You can't save spelling words.
el: Δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε τις λέξεις ορθογραφίας.

en: You can't check spelling on a page you can't read.
el: Δεν μπορείτε να κάνετε έλεγχο ορθογραφίας σε μια σελίδα που δεν επιτρέπεται να διαβάσετε.

en: You are not allowed to use this action.
el: Δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσετε αυτή τη λειτουργία.

en: If this account exists an email was sent.
el: Αν όντως υπάρχει τέτοιος λογαριασμός, το email στάλθηκε.

en: This wiki is not enabled for mail processing.
    Contact the owner of the wiki, who can enable email.
el: Δεν έχει ενεργοποιηθεί η δυνατότητα επεξεργασίας mail γι' αυτό το wiki.
    Επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη του. Αυτός μπορεί να ενεργοποιήσει το email.

en: Please provide a valid email address or a username!
el: Παρακαλώ βάλτε μια έγκυρη διεύθυνση email η όνομα χρήστη!

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Mail me my account data
el: Στείλτε μου τα δεδομένα του λογαριασμού με email

en: Recovery token
el: Token ανάκτησης

en: New password
el: Νέος Κωδικός

en: New password (repeat)
el: Νέος κωδικός (επανάληψη)

en: Reset my password
el: Επαναφορά του κωδικού μου

en: Passwords don't match!
el: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν!

en: Password not acceptable: %s
el: Ο κωδικός δε μπορεί να γίνει δεκτός: %s

en: Your password has been changed, you can log in now.
el: Ο κωδικός σας έχει αλλάξει, μπορείτε πλέον να συνδεθείτε.

en: Your token is invalid!
el: Το token σας δεν είναι έγκυρο!

en: Password reset
el: Επαναφορά κωδικού

en: 
    == Password reset ==
    Enter a new password below.
el: 
    == Επαναφορά κωδικού ==
    Εισάγετε ένα νέο κωδικό παρακάτω.

en: Lost password
el: Χαμένος Κωδικός

en: OpenID Trust verification
el: Επιβεβαίωση εμπιστοσύνης OpenID

en: The site %s has asked for your identity.
el: Ο ιστοτόπος %s ζήτησε την ταυτότητά σας.

en: Identity URL
el: URL ταυτότητας

en: Remember decision
el: Απομνημόνευση επιλογής

en: Remember this trust decision and don't ask again
el: Απομνημόνευση αυτής της επιλογής (δε θα ερωτηθείτε ξανά)

en: Approve
el: Αποδοχή

en: Don't approve
el: Απόρριψη

en: Subscribe users to the page %s
el: Συνδρομή χρηστών στη σελίδα %s

en: Enter user names (comma separated):
el: Πληκτρολογήστε τα ονόματα χρηστών (χωρίστε τα με κόμμα)

en: Subscribed for %s:
el: Συνδρομή στο %s:

en: Not a user:
el: Δεν υπάρχει ο χρήστης:

en: You are not allowed to perform this action.
el: Δεν έχετε το δικαίωμα να εκτελέσετε αυτή την ενέργεια.

en: Print slide show
el: Εκτύπωση Slideshow

en: Edit slide show
el: Επεξεργασία Slideshow

en: Quit
el: Έξοδος

en: Quit slide show
el: Έξοδος από το Slideshow

en: Show first slide (up arrow)
el: Εμφάνιση πρώτης διαφάνειας (επάνω βέλος)

en: Show last slide (down arrow)
el: Εμφάνιση τελευταίας διαφάνειας (κάτω βέλος)

en: Show previous slide (left arrow)
el: Εμφάνιση προηγούμενης διαφάνειας (αριστερό βέλος)

en: Show next slide (right arrow)
el: Εμφάνιση επόμενης διαφάνειας (δεξί βέλος)

en: Charts are not available!
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες γραφικές παραστάσεις!

en: You need to provide a chart type!
el: Πρέπει να παρέχετε έναν τύπο γραφήματος!

en: Bad chart type "%s"!
el: Λανθασμένος τύπος γραφήματος "%s"!

en: Load
el: Φόρτωση

en: Pagename not specified!
el: Δεν έχει προσδιοριστεί κάποιο όνομα σελίδας!

en: Upload page content
el: Μεταφόρτωση περιεχομένου σελίδας

en: File to load page content from
el: Αρχείο από το οποίο μπορεί να αντληθεί περιεχόμενο

en: (!) Only pages changed since '''%s''' are being displayed!
el: (!) Μόνο οι σελίδες που άλλαξαν από το '''%s''' εμφανίζονται!

en: /!\ The modification date you entered was not recognized and is therefore not considered for the search results!
el: /!\ Η ημερομηνία αλλαγής που δώσατε δεν αναγνωρίζεται και επομένως δεν συμπεριλαμβάνεται στα αποτελέσματα αναζήτησης!

en: Please use a more selective search term instead of {{{"%s"}}}
el: Παρακαλώ χρησιμοποιείστε κάποιον πιο συγκεκριμένο όρο αναζήτησης αντί για τον {{{"%s"}}}

en: Title Search: "%s"
el: Αναζήτηση Τίτλου: "%s"

en: Advanced Search: "%s"
el: Προχωρημένη Αναζήτηση: "%s"

en: Full Text Search: "%s"
el: Αναζήτηση Πλήρους Κειμένου: "%s"

en: Your search query {{{"%s"}}} is invalid. Please refer to HelpOnSearching for more information.
el: Η ερώτηση αναζήτησης {{{"%s"}}} δεν είναι έγκυρη. Παρακαλούμε ανατρέξτε στο HelpOnSearching για περισσότερες πληροφορίες.

en: Your search query {{{"%s"}}} didn't return any results. Please change some terms and refer to HelpOnSearching for more information.%s
el: Η αναζήτηση για {{{"%s"}}} δεν είχε αποτελέσματα. Παρακαλούμε αλλάξτε κάποιους από τους όρους και ανατρέξτε στο HelpOnSearching για περισσότερες πληροφορίες.%s

en: (!) Consider performing a
el: (!) Θυμηθείτε να κάνετε μια

en: full-text search with your search terms
el: αναζήτηση πλήρους-κειμένου με τους όρους αναζήτησης σας

en: (!) You're performing a title search that might not include all related results of your search query in this wiki. <<BR>>
el: (!) Εκτελείτε μια αναζήτηση τίτλου που μπορεί να μην περιλαμβάνει όλα τα διαθέσιμα αποτελέσματα τις αναζήτησης σε αυτό το wiki. <<BR>>

en: Click here to perform a full-text search with your search terms!
el: Κάντε κλικ εδώ για να εκτελέσετε μια αναζήτηση πλήρους-κειμένου με τους όρους αναζήτησης σας!

en: Cannot create a new page without a page name.  Please specify a page name.
el: Αδυναμία δημιουργία νέας σελίδας χωρίς ονομασία

en: Your subscription to this page has been removed.
el: Η συνδρομή σας σε αυτή τη σελίδα έχει αφαιρεθεί.

en: Can't remove regular expression subscription!
el: Αδυναμία αφαίρεσης της συνδρομής σε κανονική έκφραση!

en: Edit the subscription regular expressions in your settings.
el: Επεξεργασία των κανονικών εκφράσεων της συνδρομής στις ρυθμίσεις σας.

en: You need to be subscribed to unsubscribe.
el: Πρέπει πρώτα να έχετε κάνει συνδρομή ώστε να τη διακόψετε.

en: TextCha: Wrong answer! Try again below...
el: TextCha: Λάθος απάντηση! Πηγαίνετε πίσω και ξανά-προσπαθήστε...

en: Create new drawing "%(filename)s (opens in new window)"
el: Δημιουργία νέου σχεδίου "%(filename)s (ανοίγει σε ένα νέο παράθυρο)"

en: Edit drawing %(filename)s (opens in new window)
el: Επεξεργασία σχεδίου %(filename)s (ανοίγει σε ένα νέο παράθυρο)

en: Clickable drawing: %(filename)s
el: Επεξεργάσιμο σχέδιο: %(filename)s

en: You are not allowed to save a drawing on this page.
el: `Δεν έχετε το δικαίωμα να αποθηκεύσετε ένα σχέδιο σε αυτή τη σελίδα.

en: Empty target name given.
el: Έχει δοθεί λάθος όνομα στόχου.

en: Edit drawing
el: Επεξεργασία σχεδίασης

en: Execute action %(actionname)s?
el: Εκτέλεση ενέργειας %(actionname)s;

en: Action %(actionname)s is excluded in this wiki!
el: Η ενέργεια %(actionname)s έχει εξαιρεθεί από αυτό το wiki!

en: You are not allowed to use action %(actionname)s on this page!
el: Δεν έχετε το δικαίωμα να εκτελέσετε το %(actionname)s σε αυτή τη σελίδα!

en: You are not allowed to create the supplementation page.
el: Δεν επιτρέπεται να δημιουργήσετε επέκταση αυτής της σελίδας!

en: Pages
el: Σελίδες

en: Select Author
el: Επιλογή Συγγραφέα

en: Revert all!
el: Επαναφορά όλων!

en: Copy all /subpages too?
el: Να αντιγραφούν επίσης όλες οι /subpages;

en: New name
el: Νέα ονομασία

en: Optional reason for the copying
el: Προαιρετικός λόγος αντιγραφής

en: Really copy this page?
el: Θέλετε σίγουρα να αντιγράφει αυτή η σελίδα;

en: You are now logged out.
el: Τώρα έχετε αποσυνδεθεί.

en: No page packages found.
el: Δε βρέθηκαν πακέτα σελίδας

en: page package
el: Πακέτο σελίδας

en: Choose:
el: Επιλέξτε

en: Install language packs for '%s'
el: Εγκατάσταση πακέτων γλώσσας για '%s'

en: Local Site Map for "%s"
el: Τοπικός Χάρτης Ιστοσελίδας για "%s"

en: No older revisions available!
el: Δεν υπάρχουν παλαιότερες εκδόσεις διαθέσιμες!

en: Diff for "%s"
el: Diff για "%s"

en: Differences between revisions %d and %d
el: Διαφορές ανάμεσα στις αναθεωρήσεις %d και %d

en: (spanning %d versions)
el: (κάλυψη %d εκδόσεων)

en: Previous change
el: Προηγούμενη αλλαγή

en: Next change
el: Επόμενη αλλαγή

en: Diff with oldest revision in left pane
el: Diff με την παλαιότερη ενημέρωση στο αριστερό παράθυρο

en: No older revision available for diff
el: Δεν υπάρχουν παλαιότερες ενημερώσεις για το diff

en: Diff with older revision in left pane
el: Diff με παλαιότερη ενημέρωση στο δεξί παράθυρο

en: Diff with newer revision in left pane
el: Diff με νεότερη ενημέρωση στο αριστερό παράθυρο

en: Can't change to revision newer than in right pane
el: Δεν μπορεί να γίνει αλλαγή σε ενημέρωση νεότερη από το δεξί παράθυρο

en: Diff with older revision in right pane
el: Diff με παλαιότερη ενημέρωση στο δεξί παράθυρο

en: Can't change to revision older than revision in left pane
el: Δεν μπορεί να γίνει αλλαγή σε ενημέρωση παλαιότερη από την ενημέρωση στο αριστερό παράθυρο

en: Diff with newer revision in right pane
el: Diff με νεότερη ενημέρωση στο δεξί παράθυρο

en: No newer revision available for diff
el: Δεν υπάρχει πιο καινούργια ενημέρωση διαθέσιμη για το diff

en: Diff with newest revision in right pane
el: Diff με την πιο καινούργια ενημέρωση στο δεξί παράθυρο

en: The page was saved %(count)d times, though!
el: Μα, η σελίδα αυτή έχει αποθηκευθεί %(count)d φορές!

en: (ignoring whitespace)
el: (τα κενά αγνοούνται)

en: Ignore changes in the amount of whitespace
el: Παράβλεψη αλλαγών στο πλήθος των κενών

en: Empty user name. Please enter a user name.
el: Το όνομα χρήστη είναι άδειο. Παρακαλώ πληκτρολογήστε ένα όνομα χρήστη.

en: Invalid user name {{{'%s'}}}.
    Name may contain any Unicode alpha numeric character, with optional one
    space between words. Group page name is not allowed.
el: Το όνομα χρήστη {{{'%s'}}} δεν είναι έγκυρο .
    Το όνομα πρέπει να περιέχει οποιονδήποτε Unicode αλφαριθμητικό χαρακτήρα και προαιρετικά
    ένα κενό ανάμεσα στις λέξεις. Δεν επιτρέπονται τα ονόματα σελίδων group.

en: This user name already belongs to somebody else.
el: Αυτό το όνομα χρήστη ανήκει ήδη σε κάποιον άλλο.

en: Please specify a password!
el: Παρακαλώ βάλτε κάποιον κωδικό!

en: Please provide your email address. If you lose your login information, you can get it by email.
el: Παρακαλώ βάλτε το email σας έτσι ώστε να σας στείλουμε τις πληροφορίες του λογαριασμού σε περίπτωση που τον χάσετε.

en: This email already belongs to somebody else.
el: Αυτό το email ανήκει σε κάποιον άλλο.

en: User account created! You can use this account to login now...
el: Επιτυχής δημιουργία λογαριασμού! Τώρα μπορείτε να κάνετε είσοδο με το όνομα αυτό...

en: Password repeat
el: Επανάληψη κωδικού

en: TextCha (required)
el: TextCha (απαιτείται)

en: Create Profile
el: Δημιουργία Προφίλ

en: Create Account
el: Δημιουργία Λογαριασμού

en: Full Link List for "%s"
el: Πλήρης λίστα συνδέσμων για το "%s"

en: You must login to add a quicklink.
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να προσθέσετε ένα quicklink.

en: A quicklink to this page has been added for you.
el: Προστέθηκε ένα quicklink στη σελίδα αυτή από εσάς.

en: A quicklink to this page could not be added for you.
el: Δε είναι δυνατόν να προστεθεί ένα quicklink στη σελίδα αυτή από εσάς.

en: You already have a quicklink to this page.
el: Έχετε ήδη εισάγει ένα quicklink στη σελίδα.

en: Create redirect for renamed page(s)?
el: Να δημιουργηθούν ανακατευθύνσεις για τις σελίδες που μετονομάστηκαν;

en: Rename all /subpages too?
el: Να μετονομαστούν όλες οι /υποσελίδες επίσης;

en: Create redirect for renamed page?
el: Να δημιουργηθεί ανακατεύθυνση για την σελίδα που μετονομάστηκε;

en: Really rename this page?
el: Θέλετε όντως να μετονομάσετε αυτή τη σελίδα;

en: Optional reason for the renaming
el: Προαιρετικός λόγος για τη μετονομασία

en: Wiki Backup
el: Αντίγραφο ασφαλείας του Wiki

en: Backup
el: Αντίγραφο Ασφαλείας

en: You are not allowed to do remote backup.
el: Δεν επιτρέπεται να κάνετε λήψη αντιγράφου ασφαλείας σε απομακρυσμένο μηχάνημα.

en: Unknown backup subaction: %s.
el: Άγνωστη υποενέργεια κατά τη λήψη αντιγράφου ασφαλείας: %s.

en: Revert
el: Επαναφορά

en: You are not allowed to revert this page!
el: Δεν επιτρέπεται να ανακαλέσετε τη σελίδα αυτή!

en: You were viewing the current revision of this page when you called the revert action. If you want to revert to an older revision, first view that older revision and then call revert to this (older) revision again.
el: Επιλέξατε να γίνει ανάκληση ενώ βλέπατε την πιο πρόσφατη έκδοση της σελίδας. Αν θέλετε να ανακαλέσετε σε μια παλιότερη έκδοση, πρώτα δείτε την παλιότερη και επιλέξτε ξανά ανάκληση σε εκείνη (την παλιά).

en: Optional reason for reverting this page
el: Προαιρετικός λόγος επαναφοράς της σελίδας

en: Really revert this page?
el: Αλήθεια επαναφορά της σελίδας;

en: Member of Groups
el: Μέλος των Ομάδων

en: Disable user
el: Απενεργοποίηση χρήστη

en: Enable user
el: Ενεργοποίηση χρήστη

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Mail account data
el: Δεδομένα του λογαριασμού mail

en: Sun
el: Κυρ

en: Mon
el: Δε

en: Tue
el: Τρ

en: Wed
el: Τετ

en: Thu
el: Πε

en: Fri
el: Πα

en: Sat
el: Σαβ

en: AttachFile
el: ΕπισύναψηΑρχείου

en: DeletePage
el: ΔιαγραφήΣελίδας

en: LikePages
el: ΑγαπημένεςΣελίδες

en: Discussion
el: Συζήτηση

en: User agent
el: User Agent

en: Others
el: Άλλα

en: Distribution of User-Agent Types
el: Κατανομή τύπων User-Agent

en: Page Size Distribution
el: Κατανομή μεγέθους σελίδας

en: page size upper bound [bytes]
el: άνω όριο μεγέθους σελίδας [bytes]

en: # of pages of this size
el: # από σελίδες αυτού του μεγέθους

en: Views/day
el: Προβολές/ημέρα

en: Edits/day
el: Επεξεργασίες/ημέρα

en: %(chart_title)s for %(filterpage)s
el: %(chart_title)s για %(filterpage)s

en: green=view
    red=edit
el: πράσινο=προβολή
    κόκκινο=επεξεργασία

en: date
el: ημερομηνία

en: # of hits
el: # επισκέψεων

en: Language
el: Γλώσσα

en: <Browser setting>
el: <Επιλογές Φυλλομετρητή>

en: No orphaned pages in this wiki.
el: Δεν υπάρχουν ορφανές σελίδες σε αυτό το wiki.

en: Include system pages
el: Να συμπεριληφθούν οι σελίδες συστήματος

en: Exclude system pages
el: Να αποκλεισθούν οι σελίδες συστήματος

en: No wanted pages in this wiki.
el: Δεν υπάρχουν ζητούμενες σελίδες σε αυτό το wiki

en: Python Version
el: Έκδοση Python

en: MoinMoin Version
el: Έκδοση MoinMoin

en: Release %s [Revision %s]
el: Έκδοση %s [Διασκευή %s]

en: 4Suite Version
el: Έκδοση 4Suite

en: Number of pages
el: Αριθμός σελίδων

en: Number of system pages
el: Αριθμός σελίδων συστήματος

en: Accumulated page sizes
el: Συσσωρευμένα μεγέθη σελίδων

en: Disk usage of %(data_dir)s/pages/
el: Χρήση δίσκου του %(data_dir)s/pages/

en: Disk usage of %(data_dir)s/
el: Χρήση δίσκου του %(data_dir)s/

en: Entries in edit log
el: Καταχωρήσεις στο αρχείο καταγραφής με τις επεξεργασίες

en: NONE
el: ΚΑΝΕΝΑ

en: Global parsers
el: Καθολικοί συντακτικοί αναλυτές

en: Xapian and/or Python Xapian bindings not installed
el: Το Xapian και/η τα Python Xapian bindings δεν έχουν εγκατασταθεί

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: index unavailable
el: μη διαθέσιμο ευρετήριο

en: index available
el: διαθέσιμο ευρετήριο

en: Xapian search
el: Αναζήτηση Xapian

en: Stemming for Xapian
el: Stemming για το Xapian

en: Active threads
el: Ενεργά θέματα

en: Search for items
el: Αναζήτηση στοιχείων

en: containing all the following terms
el: περιέχει όλους τους παρακάτω όρους

en: containing one or more of the following terms
el: περιέχει ένα ή περισσότερους από τους παρακάτω όρους

en: not containing the following terms
el: δεν περιέχει τους παρακάτω όρους

en: last modified since (e.g. 2 weeks before)
el: τελευταία τροποποίηση εδώ και (π.χ. 2 weeks before)

en: any category
el: οποιαδήποτε κατηγορία

en: any language
el: οποιαδήποτε γλώσσα

en: any mimetype
el: οποιοδήποτε mimetype

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: File Type
el: Τύπος Αρχείου

en: Search only in titles
el: Αναζήτηση μόνο σε τίτλους

en: Case-sensitive search
el: Αναζήτηση μικρών-ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ

en: Exclude underlay
el: Εξαίρεση υποστρώματος

en: No system items
el: Δεν υπάρχουν αντικείμενα του συστήματος

en: Search in all page revisions
el: Αναζήτηση σε όλες τις αναθεωρήσεις της σελίδας

en: Go get it!
el: Πήγαινε να το πάρεις!

en: Contents
el: Περιεχόμενα

en: Variable name
el: Όνομα μεταβλητής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Description
el: Περιγραφή

en: File patterns
el: Μοτίβα αρχείου

en: No parent page found!
el: Δε βρέθηκε κεντρική σελίδα!

en: Start
el: Εκκίνηση

en: File attachment browser
el: Εξερευνητής επισυναπτόμενων αρχείων

en: User account browser
el: Εξερευνητής λογαριασμού χρήστη

en: Search Titles
el: Αναζήτηση τίτλων

en: Display context of search results
el: Να εμφανίζεται το αναλυτικά το περιεχόμενο των αποτελεσμάτων της αναζήτησης

en: Case-sensitive searching
el: Αναζήτηση με σημασία στον τύπο των χαρακτήρων (πεζά-κεφαλαία)

en: Search Text
el: Αναζήτηση Κειμένου

en: Unknown macro parameter: %s.
el: Άγνωστη παράμετρος μακροεντολής: %s.

en: Go To Page
el: Πήγαινε Στη Σελίδα

en: Wiki configuration
el: Ρυθμίσεις Wiki

en: Setting
el: Ρύθμιση

en: %(mins)dm ago
el: %(mins)dm πριν

en: (no bookmark set)
el: (δεν ορίστηκε κάποιος σελιδοδείκτης)

en: (currently set to %s)
el: (τώρα ρυθμισμένο σε %s)

en: Delete bookmark
el: Διαγραφή σελιδοδείκτη

en: Set bookmark
el: Προσθήκη σελιδοδείκτη

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Upload new attachment "%(filename)s"
el: Μεταφόρτωση νέου επισυναπτόμενου αρχείου "%(filename)s"

en: %(extension_name)s %(extension_type)s: Required argument %(argument_name)s missing.
el: %(extension_name)s %(extension_type)s: Απαιτούμενο όρισμα %(argument_name)s λείπει.

en: %(extension_name)s %(extension_type)s: Invalid %(argument_name)s=%(argument_value)s!
el: %(extension_name)s %(extension_type)s: Μη έγκυρο %(argument_name)s=%(argument_value)s!

en: Current configuration does not allow embedding of the file %(file)s because of its mimetype %(mimetype)s.
el: Η τωρινή παραμετροποίηση δεν επιτρέπει την ενσωμάτωση του αρχείου %(file)s λόγω του mimetype του %(mimetype)s.

en: Embedded
el: Ενσωματωμένο

en: Nothing found for "%s"!
el: Δεν βρέθηκε τίποτε για "%s"!

en: Switch user
el: Εναλλαγή χρήστη

en: No user selected
el: Δεν επιλέχθηκε κάποιος χρήστης

en: You can now change the settings of the selected user account; log out to get back to your account.
el: Τώρα μπορείτε να αλλάξετε τις ρυθμίσεις του επιλεγμένου λογαριασμού. Αποσυνδεθείτε για να πάτε πίσω στον λογαριασμό σας.

en: You are the only user.
el: Είστε ο μοναδικός χρήστης.

en: As a superuser, you can temporarily assume the identity of another user.
el: Ώς υπερχρήστης, μπορείτε για ένα σύντομο χρονικό διάστημα να υποδυθείτε την ταυτότητα ενός άλλου χρήστη.

en: Select User
el: Επιλογή Χρήστη

en: Preferences
el: Επιλογές

en: This jabber id already belongs to somebody else.
el: Αυτός ο λογαριασμός jabber ανήκει ήδη σε κάποιον άλλο.

en: The theme '%(theme_name)s' could not be loaded!
el: Το theme '%(theme_name)s' δε μπορεί να ανοίξει!

en: User preferences saved!
el: Οι ρυθμίσεις χρήστη αποθηκεύτηκαν!

en: the one preferred
el: το προτιμώμενο

en: free choice
el: ελεύθερη επιλογή

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Preferred theme
el: Προτιμώμενο θέμα

en: Editor Preference
el: Επιλογές του editor

en: Editor shown on UI
el: Ο editor που θα εμφανίζεται στο UI

en: Time zone
el: Ζώνη ώρας

en: Your time is
el: Η ώρα σας είναι

en: Server time is
el: Η ώρα του server είναι

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Preferred language
el: Προτιμώμενη γλώσσα

en: General options
el: Γενικές επιλογές

en: Quick links
el: Γρήγορες συνδέσεις

en: Change password
el: Αλλαγή κωδικού

en: Your password has been changed.
el: Ο κωδικός σας έχει αλλάξει.

en: To change your password, enter a new password twice.
el: Για να αλλάξετε τον κωδικό σας, εισάγετε τον νέο κωδικό δύο φορές.

en: OpenID settings
el: Ρυθμίσεις OpenID

en: Cannot remove all OpenIDs.
el: Αδυναμία διαγραφής όλων των OpenIDs.

en: The selected OpenIDs have been removed.
el: Τα επιλεγμένα OpenIDs έχουν διαγραφεί.

en: No OpenID given.
el: Δεν δόθηκε κάποιο OpenID

en: OpenID is already present.
el: Το OpenID υπάρχει ήδη.

en: This OpenID is already used for another account.
el: Αυτό το OpenID βρίσκεται ήδη σε χρήση από κάποιον άλλο λογαριασμό.

en: OpenID added successfully.
el: Το OpenID προστέθηκε με επιτυχία.

en: Current OpenIDs
el: Τρέχοντα OpenIDs

en: Remove selected
el: Διαγραφή επιλεγμένων

en: Add OpenID
el: Προσθήκη OpenID

en: Notification
el: Υπενθύμιση

en: Notification settings saved!
el: Οι ρυθμίσεις των υπενθυμίσεων αποθηκεύτηκαν.

en: '''Event type'''
el: '''Τύπος γεγονότος'''

en: Select the events you want to be notified about.
el: Επιλέξτε τα γεγονότα για τα οποία θέλετε να ενημερωθείτε.

en: Before you can be notified, you need to provide a way to contact you in the general preferences.
el: Προτού σας σταλούν ειδοποιήσεις, θα πρέπει να παρέχετε ένα τρόπο επικοινωνίας στις γενικές προτιμήσεις.

en: Subscribed events
el: Γεγονότα στα οποία έγινε συνδρομή

en: Subscribed wiki pages<<BR>>(one regex per line)
el: Σελίδες wiki όπου έχετε συνδρομή (μόνο ένα regex ανά γραμμή)

en: OpenID server
el: Διακομιστής OpenID

en: The selected websites have been removed.
el: Οι επιλεγμένες ιστοσελίδες έχουν απομακρυνθεί.

en: Trusted websites
el: Έμπιστες ιστοσελίδες

en: Inlined image: %(url)s
el: Εμβόλιμη εικόνα: %(url)s

en: Toggle line numbers
el: (Απ)ενεργοποίηση αρίθμησης γραμμών
