MoinMoin 1.9 - en to no translation catalogue (903 entries)

en: Your changes are not saved!
no: Dine endringer er ikke lagret!

en: You are not allowed to edit this page.
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne siden.

en: Page is immutable!
no: Siden kan ikke redigeres!

en: Cannot edit old revisions!
no: Kan ikke redigere gamle utgaver!

en: The lock you held timed out. Be prepared for editing conflicts!
no: Din låsing av siden er gått ut på tid, så vær forberedt på redigeringskonflikter!

en: Page name is too long, try shorter name.
no: Sidenavnet er for langt, prøv igjen med et kortere navn.

en: Draft of "%(pagename)s"
no: Skissen av "%(pagename)s"

en: Edit "%(pagename)s"
no: Rediger "%(pagename)s"

en: Preview of "%(pagename)s"
no: Forhåndsvisning av "%(pagename)s"

en: Your edit lock on %(lock_page)s has expired!
no: Din redigeringslås på %(lock_page)s har gått ut!

en: Your edit lock on %(lock_page)s will expire in # minutes.
no: Din redigeringslås på %(lock_page)s går ut om # minutter.

en: Your edit lock on %(lock_page)s will expire in # seconds.
no: Din redigeringslås på %(lock_page)s går ut om # sekunder.

en: Someone else deleted this page while you were editing!
no: En annen har slettet denne siden mens du redigerte den!

en: Someone else changed this page while you were editing!
no: En annen har endret denne siden mens du redigerte den!

en: Someone else saved this page while you were editing!
    Please review the page and save then. Do not save this page as it is!
no: En annen har lagret denne siden mens du har redigert den!
    Gå gjennom siden og lagre den etterpå. Ikke lagre siden som den er nå!

en: [Content loaded from draft]
no: [Innhold i denne siden er lastet fra skissen]

en: [Content of new page loaded from %s]
no: [Innhold i den nye siden er lastet fra %s]

en: [Template %s not found]
no: [Mal %s ikke funnet]

en: [You may not read %s]
no: [Du har ikke tillatelse til å lese %s]

en: '''<<BR>>Your draft based on revision %(draft_rev)d (saved %(draft_timestamp_str)s) can be loaded instead of the current revision %(page_rev)d by using the load draft button - in case you lost your last edit somehow without saving it.''' A draft gets saved for you when you do a preview, cancel an edit or unsuccessfully save.
no: '''<<BR>>Din skisse som er basert på versjon %(draft_rev)d (lagret %(draft_timestamp_str)s) kan lastes inn isteden for den oppdaterte versjonen %(page_rev)d ved å bruke last inn skisse knappen - hvis du har mistet din gamle redigering uten å lagre.''' En skisse blir lagret hver gang du utfører en forhåndsvisning, avbryter redigering eller når en lagringsforsøk mislykkes.

en: Describe %s here.
no: Beskriv %s her.

en: Check Spelling
no: Stavekontroll

en: Save Changes
no: Lagre endringene

en: Cancel
no: Avbryt

en: By hitting '''%(save_button_text)s''' you put your changes under the %(license_link)s.
    If you don't want that, hit '''%(cancel_button_text)s''' to cancel your changes.
no: Ved å trykke på '''%(save_button_text)s''' legger du dine endringer under %(license_link)s.
    Hvis du ikke ønsker dette, trykk på '''%(cancel_button_text)s''' for å tilbakestille dine endringer.

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: GUI Mode
no: GUI-modus

en: Load Draft
no: Last inn skisse.

en: Trivial change
no: Mindre oppdatering

en: Comment:
no: Kommentar:

en: <No addition>
no: <Ingen tilføyelse>

en: Add to: %(category)s
no: Legg til i: %(category)s

en: Remove trailing whitespace from each line
no: Fjern ekstra mellomrom på slutten av hver linje

en: Edit was cancelled.
no: Redigeringen ble avbrutt.

en: You can't copy to an empty pagename.
no: Du kan ikke kopiere til en tom sidenavn.

en: You are not allowed to copy this page!
no: Du har ikke tillatelse til å kopiere denne siden!

en: '''A page with the name {{{'%s'}}} already exists.'''
    
    Try a different name.
no: '''En side med navnet "%s" finnes allerede!'''
    
    Prøv igjen med et annet navn.

en: Could not copy page because of file system error: %s.
no: Kunne ikke kopiere siden på grunn av filsystemfeil: %s.

en: You are not allowed to rename this page!
no: Du har ikke tillatelse til å gi denne siden nytt navn!

en: You can't rename to an empty pagename.
no: Du kan ikke gi denne siden et tomt navn.

en: Could not rename page because of file system error: %s.
no: Navn ikke endret på grunn av filsystemfeil: %s.

en: You are not allowed to delete this page!
no: Du har ikke tillatelse til å slette denne siden!

en: Thank you for your changes. Your attention to detail is appreciated.
no: Takk for dine endringer. Ditt bidrag er verdsatt.

en: Page "%s" was successfully deleted!
no: Siden "%s" ble slettet.

en: Page could not get locked. Unexpected error (errno=%d).
no: Kan ikke låse siden. Uventet feil (errno=%d).

en: Page could not get locked. Missing 'current' file?
no: Kan ikke låse siden. Mangler 'current' side?

en: Unable to determine current page revision from the 'current' file. The page %s is damaged and cannot be edited right now.
no: Kan ikke finne ut hva som er den oppdaterte versjonen fra 'current' filen.Siden %s er i ustand og kan ikke redigeres akkurat nå.

en: Cannot save page %s, no storage space left.
no: Kan ikke lagre siden %s, ikke nok lagringsplass igjen.

en: An I/O error occurred while saving page %s (errno=%d)
no: En I/O-feil har oppstått ved lagring av siden  %s (errno=%d)

en: You are not allowed to edit this page!
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne siden!

en: You cannot save empty pages.
no: Du kan ikke lagre tomme sider.

en: You already saved this page!
no: Du har allerede lagret denne siden!

en: You already edited this page! Please do not use the back button.
no: Du har allerede redigert denne siden! Vennligst ikke bruk tilbake knappen.

en: You did not change the page content, not saved!
no: Du har ikke endret på sidens innhold, så den ble ikke lagret!

en: You can't change ACLs on this page since you have no admin rights on it!
no: Du kan ikke endre adgangsrettigheter (ACL) på denne siden. Du har ikke administratortilgang til den!

en: Notifications sent to:
no: Meldinger sent til:

en: The lock of %(owner)s timed out %(mins_ago)d minute(s) ago, and you were granted the lock for this page.
no: Låsen for %(owner)s gikk ut for %(mins_ago)d minutt(er) siden, og du har tatt over låsen til denne siden.

en: Other users will be ''blocked'' from editing this page until %(bumptime)s.
no: Andre brukere vil ikke kunne redigere denne siden før %(bumptime)s.

en: Other users will be ''warned'' until %(bumptime)s that you are editing this page.
no: Andre brukere vil bli ''advart'' inntil %(bumptime)s om at du redigerer denne siden.

en: Use the Preview button to extend the locking period.
no: Bruk knappen Forhåndsvisning for å utvide låseperioden.

en: This page is currently ''locked'' for editing by %(owner)s until %(timestamp)s, i.e. for %(mins_valid)d minute(s).
no: Denne siden er ''låst'' for redigering av %(owner)s frem til %(timestamp)s, dvs. i %(mins_valid)d minutt(er).

en: This page was opened for editing or last previewed at %(timestamp)s by %(owner)s.<<BR>>
    '''You should ''refrain from editing'' this page for at least another %(mins_valid)d minute(s),
    to avoid editing conflicts.'''<<BR>>
    To leave the editor, press the Cancel button.
no: Denne siden ble åpnet for redigering eller forhåndsvisning %(timestamp)s av %(owner)s.<<BR>>
    '''Du bør ''unngå å redigere'' denne siden i minst %(mins_valid)d minutt(er) til
    for å unngå konflikter mellom oppdateringene.'''<<BR>>
    Trykk på Avbryt hvis du ikke vil redigere.

en: <unknown>
no: <ukjent>

en: [%(sitename)s] Your wiki account data
no: [%(sitename)s] Din wiki brukerdata

en: Somebody has requested to email you a password recovery token.
    
    If you lost your password, please go to the password reset URL below or
    go to the password recovery page again and enter your username and the
    recovery token.
no: Noen har spurt å sende deg et passord-gjenopprettingsord.
    
    Hvis du har mistet passordet, vennligst gå til tilbakestillings-URL'en
    nedenfor eller slå opp passord-gjenopprettingssiden og skriv inn
    brukernavnet ditt og passord-gjenopprettingsordet.

en: Login Name: %s
    
    Password recovery token: %s
    
    Password reset URL: %s?action=recoverpass&name=%s&token=%s
no: Brukernavn: %s
    
    Passord-gjenopprettingsord: %s
    
    Passord-tilbakestillings-URL: %s/?action=recoverpass&name=%s&token=%s

en: The package needs a newer version of MoinMoin (at least %s).
no: Pakken trenger en nyere versjon av MoinMoin (minst %s).

en: The theme name is not set.
no: Temanavnet er ikke satt.

en: Theme files not installed! Write rights missing for %s.
no: Temafiler er ikke installert! Skrivetilgang mangler for %s

en: Installation of '%(filename)s' failed.
no: Installasjonen av '%(filename)s' mislyktes.

en: The file %s is not a MoinMoin package file.
no: Filen %s er ingen MoinMoin arkivfil.

en: The page %s does not exist.
no: Nettsiden %s eksisterer ikke!

en: Invalid package file header.
no: Ugyldig arkivfil header.

en: Package file format unsupported.
no: Formatet av arkivfilen støttes ikke.

en: Unknown function %(func)s in line %(lineno)i.
no: Ukjent funksjon %(func)s på linje %(lineno)i.

en: The file %s was not found in the package.
no: Filen %s var ikke funnet i arkivfilen.

en: The wiki is currently not reachable.
no: Wikien er for øyeblikket ikke tilgjengelig.

en: Invalid username or password.
no: Ugyldig brukernavn eller passord.

en: The remote wiki uses a different InterWiki name (%(remotename)s) internally than you specified (%(localname)s).
no: Den andre wiki-en bruker et annet InterWiki navn (%(remotename)s) internt enn du har angitt (%(localname)s).

en: Text mode
no: Tekstmodus

en: Unknown action %(action_name)s.
no: Ukjent operasjon %(action_name)s.

en: You are not allowed to do %(action_name)s on this page.
no: Du har ikke tillatelse til å gjennomføre %(action_name)s på denne siden!

en: Login and try again.
no: Logg på og prøv igjen.

en: Argument "%s" must be a boolean value, not "%s"
no: Argument "%s" må være boolean verdi, ikke "%s"

en: Argument must be a boolean value, not "%s"
no: Argumentet må være boolean verdi, ikke "%s"

en: Argument "%s" must be an integer value, not "%s"
no: Argument "%s" må være heltall, ikke "%s"

en: Argument must be an integer value, not "%s"
no: Argumentet må være heltall, ikke "%s"

en: Argument "%s" must be a floating point value, not "%s"
no: Argument "%s" må være desimaltall, ikke "%s"

en: Argument must be a floating point value, not "%s"
no: Argumentet må være desimaltall, ikke "%s"

en: Argument "%s" must be a complex value, not "%s"
no: Argument "%s" må være kompleks, ikke "%s"

en: Argument must be a complex value, not "%s"
no: Argumentet må være kompleks, ikke "%s"

en: Argument "%s" must be one of "%s", not "%s"
no: Argument "%s" må være et av "%s", ikke "%s"

en: Argument must be one of "%s", not "%s"
no: Argumentet må være et av "%s", ikke "%s"

en: Too many arguments
no: Altfor mange argumenter

en: Cannot have arguments without name following named arguments
no: Kan ikke ha argumenter uten navn som følger argumenter med navn

en: Argument "%s" is required
no: Argumentet "%s" er påkrevd

en: No argument named "%s"
no: Ingen argumenter som heter "%s"

en: Expected "=" to follow "%(token)s"
no: Forventet et "=" etter "%(token)s"

en: Expected a value for key "%(token)s"
no: Forventet en verdi for variablen "%(token)s"

en: Invalid highlighting regular expression "%(regex)s": %(error)s
no: Ugyldig regulært uttrykk for fremheving av tekst "%(regex)s": %(error)s

en: Text matching regular expression "%(regex)s" is highlighted. %(switch_link)s.
no: Tekst som tilfredsstiller det regulære uttrykket "%(regex)s" er fremhevet. %(switch_link)s.

en: Switch to non-highlighted view
no: Bytt til en ikke-fremhevet fremvisning

en: The backed up content of this page is deprecated and will rank lower in search results!
no: Det tidligere innholdet av denne siden er foreldet og blir ikke tatt med i søkeresultater!

en: Revision %(rev)d as of %(date)s
no: Versjon %(rev)d per %(date)s

en: Redirected from page "%(page)s"
no: Henvist fra siden "%(page)s"

en: This page redirects to page "%(page)s"
no: Denne siden henviser til "%(page)s"

en: Create New Page
no: Opprett ny side

en: You are not allowed to view this page.
no: Du har ikke tillatelse til å se denne siden.

en: No recipients, nothing to do
no: Ingen mottakere, har ikke noe å gjøre

en: Connection to mailserver '%(server)s' failed: %(reason)s
no: Forbindelse til e-posttjener '%(server)s' mislykket: %(reason)s

en: Mail not sent
no: E-post ikke sendt

en: Mail sent OK
no: E-post sendt OK

en: Date
no: Dato

en: From
no: Fra

en: To
no: Til

en: Content
no: Innhold

en: Attachments
no: Vedlegg

en: Sorry, can not save page because "%(content)s" is not allowed in this wiki.
no: Siden kan ikke lagres fordi "%(content)s" ikke er tillatt i denne wikien.

en: Could not contact botbouncer.com.
no: Får ikke kontakt med botbouncer.com.

en: Please log in first.
no: Vær vennlig å logge på først.

en: Failed to connect to database.
no: Mislyktes med databasetilkobling.

en: Missing password. Please enter user name and password.
no: Passordet mangler. Vær vennlig å oppgi brukernavn og passord.

en: LDAP server %(server)s failed.
no: Feil med LDAP sørver %(server)s.

en: Please choose an account name now.
    If you choose an existing account name you will be asked for the
    password and be able to associate the account with your OpenID.
no: Vennligst velg et brukernavn nå.
    Hvis du skulle velge et navn som finnes allerede vil du bli
    spurt etter passord. Da kan du koble brukerkontoet med din
    OpenID

en: Name
no: Navn

en: Choose this name
no: Velg dette navnet

en: This is not a valid username, choose a different one.
no: Dette er ikke et gyldig brukernavn, velg et annet.

en: The username you have chosen is already
    taken. If it is your username, enter your password below to associate
    the username with your OpenID. Otherwise, please choose a different
    username and leave the password field blank.
no: Dette brukernavnet finnes allerede.
    Hvis det er ditt navn kan du skrive inn ditt passord for å koble sammen
    brukerkontoet med din OpenID. Vennligst velg et annet brukernavn ellers
    og la passordfeltet stå tom.

en: Password
no: Passord

en: Associate this name
no: Forbind dette navnet

en: OpenID error: %s.
no: OpenID feil: %s.

en: OpenID verification canceled.
no: Verifiseringen ble avbrutt.

en: Verification canceled.
no: Verifiseringen ble avbrutt.

en: OpenID success. id: %s
no: OpenID suksess id: %s.

en: OpenID failure
no: OpenID feil

en: OpenID failure.
no: OpenID feil.

en: No OpenID found in session.
no: Ingen OpenID funnet i sesjonen.

en: Your account is now associated to your OpenID.
no: Din brukerkonto er nå koblet med OpenID.

en: The password you entered is not valid.
no: Passordet du oppga er ikke gyldig.

en: OpenID error: unknown continuation stage
no: OpenID feil: unkjent fortsettelse fase

en: OpenID verification requires that you click this button:
no: For OpenID verifisering må denne knappen klikkes.

en: Anonymous sessions need to be enabled for OpenID login.
no: Anonyme sesjoner må være satt opp for OpenID pålogging.

en: Failed to resolve OpenID.
no: Feil å finne OpenID.

en: OpenID discovery failure, not a valid OpenID.
no: Finner ikker OpenID, ugyldig OpenID.

en: No OpenID.
no: Ingen OpenID

en: If you do not have an account yet, you can still log in with your OpenID and create one during login.
no: Hvis du ikke ha en brukerkonto kan du fortsatt logge deg på med dinOpenID og opprette en konto ved pålogging.

en: If you do not have an account, <a href="%(userprefslink)s">you can create one now</a>.
no: Hvis ikke du har en konto <a href="%(userprefslink)s">kan du opprette den nå</a>.

en: <a href="%(sendmypasswordlink)s">Forgot your password?</a>
no: <a href="%(sendmypasswordlink)s">Glemte passordet?</a>

en: HelpOnParsers
no: HjelpOmParsers

en: Syntax highlighting not supported for '%(syntax)s', see %(highlight_help_page)s.
no: Syntaks highlighting ikke tilgjengelig for '%(syntax)s' se %(highlight_help_page)s.

en:  Emphasis:: <<Verbatim(//)>>''italics''<<Verbatim(//)>>; <<Verbatim(**)>>'''bold'''<<Verbatim(**)>>; <<Verbatim(**//)>>'''''bold italics'''''<<Verbatim(//**)>>; <<Verbatim(//)>>''mixed ''<<Verbatim(**)>>'''''bold'''<<Verbatim(**)>> and italics''<<Verbatim(//)>>;
     Horizontal Rule:: <<Verbatim(----)>>
     Force Linebreak:: <<Verbatim(\\)>>
     Headings:: = Title 1 =; == Title 2 ==; === Title 3 ===; ==== Title 4 ====; ===== Title 5 =====.
     Lists:: * bullets; ** sub-bullets; # numbered items; ## numbered sub items.
     Links:: <<Verbatim([[target]])>>; <<Verbatim([[target|linktext]])>>.
     Tables:: |= header text | cell text | more cell text |;
    
    (!) For more help, see HelpOnEditing or HelpOnCreoleSyntax.
no:  Utheving:: <<Verbatim(//)>>''kursiv''<<Verbatim(//)>>; <<Verbatim(**)>>'''fet'''<<Verbatim(**)>>; <<Verbatim(**//)>>'''''kursiv fet'''''<<Verbatim(//**>>; <<Verbatim(//)>>''blandet ''<<Verbatim(**)>>'''''fet'''<<Verbatim(**)>> og kursiv''<<Verbatim(//)>>;
     Vannrett strek:: <<Verbatim(----)>>
     Tvunget linjeskift:: <<Verbatim(\\)>>
     Overskrifter:: = Tittel 1 =; == Tittel 2 ==; === Tittel 3 ===; ==== Tittel 4 ====; ===== Tittel 5 =====.
     Lister:: * punkt; ** underpunkt; # nummerert emne; ## nummerert underpunkt.
     Lenker:: <<Verbatim([[mål]])>>; <<Verbatim([[mål|lenketekst]])>>.
     Tabeller:: |= overskrift tekst | tekst | mer text |;
    
    (!) For more help, see HelpOnEditing or HelpOnCreoleSyntax.

en: XSLT option disabled, please look at HelpOnConfiguration.
no: XSLT opsjon slått av, vennligst se HelpOnConfiguration.

en: XSLT processing is not available, please install 4suite 1.x.
no: XSLT-håndtering er ikke tilgjengelig, vennligst installer 4suite 1.x.

en: %(errortype)s processing error
no: %(errortype)s programfeil

en: Rendering of reStructured text is not possible, please install Docutils.
no: Fremvisning av reStructured tekst ikke mulig, vennligst installere Docutils.

en: {{{
    Emphasis: *italic* **bold** ``monospace``
    
    Headings: Heading 1  Heading 2  Heading 3
              =========  ---------  ~~~~~~~~~
    
    Horizontal rule: ----
    
    Links: TrailingUnderscore_ `multi word with backticks`_ external_
    
    .. _external: http://external-site.example.org/foo/
    
    Lists: * bullets; 1., a. numbered items.
    }}}
    (!) For more help, see the
    [[http://docutils.sourceforge.net/docs/user/rst/quickref.html|reStructuredText Quick Reference]].
no: {{{
    Utheving: *kursiv* **fet** ``skrivemaskin``
    
    Titler: Tittel 1  Tittel 2  Tittel 3
            ========  --------  ~~~~~~~~
    
    Vannrett linje: ----
    
    Lenker: TrailingUnderscore_ `Flere ord med backticks`_ eksterne_
    
    .. _eksterne: http://external-site.example.org/foo/
    
    Lister: * bullets; 1., a. nummererte lister.
    }}}
    (!) For more help, see the
    [[http://docutils.sourceforge.net/docs/user/rst/quickref.html|reStructuredText Quick Reference]].

en: **Maximum number of allowed includes exceeded**
no: **Maks antall inkluderinger overskredet**

en: **You are not allowed to read the page: %s**
no: **Du har ikke tillatelse til å lese siden: %s**

en: **Could not find the referenced page: %s**
no: **Kan ikke finne den refererte siden: %s**

en:  Emphasis:: <<Verbatim('')>>''italics''<<Verbatim('')>>; <<Verbatim(''')>>'''bold'''<<Verbatim(''')>>; <<Verbatim(''''')>>'''''bold italics'''''<<Verbatim(''''')>>; <<Verbatim('')>>''mixed ''<<Verbatim(''')>>'''''bold'''<<Verbatim(''')>> and italics''<<Verbatim('')>>; <<Verbatim(----)>> horizontal rule.
     Headings:: = Title 1 =; == Title 2 ==; === Title 3 ===; ==== Title 4 ====; ===== Title 5 =====.
     Lists:: space and one of: * bullets; 1., a., A., i., I. numbered items; 1.#n start numbering at n; space alone indents.
     Links:: <<Verbatim(JoinCapitalizedWords)>>; <<Verbatim([[target|linktext]])>>.
     Tables:: || cell text |||| cell text spanning 2 columns ||;    no trailing white space allowed after tables or titles.
    
    (!) For more help, see HelpOnEditing or HelpOnMoinWikiSyntax.
no:  Utheving:: <<Verbatim('')>>''kursiv''<<Verbatim('')>>; <<Verbatim(''')>>'''fet'''<<Verbatim(''')>>; <<Verbatim(''''')>>'''''kursiv fet'''''<<Verbatim(''''')>>; <<Verbatim('')>>''blandet ''<<Verbatim(''')>>'''''fet'''<<Verbatim(''')>> og kursiv''<<Verbatim('')>>; <<Verbatim(----)>> vannrett strek.
     Overskrifter:: = Tittel 1 =; == Tittel 2 ==; === Tittel 3 ===; ==== Tittel 4 ====; ===== Tittel 5 =====.
     Lister:: mellomrom og: * asterisk; 1., a., A., i., I. nummererte emner; 1.#n begynn nummerering ved n; kun mellomrom gir innrykk.
     Lenker:: <<Verbatim(SammenSatteOrd)>>; <<Verbatim([[mål|lenketekst]])>>.
     Tabeller:: || celletekst |||| celletekst over to kolonner ||;    etterfølgende mellomrom er ikke tillatt etter tabeller eller titler.
    
    (!) For mere hjelp, se HelpOnEditing eller SyntaxReference (engelsk).

en: Expected "%(wanted)s" after "%(key)s", got "%(token)s"
no: Forventet "%(wanted)s" etter "%(key)s", fikk "%(token)s"

en: Expected an integer "%(key)s" before "%(token)s"
no: Forventet et heltall "%(key)s" før "%(token)s"

en: Expected an integer "%(arg)s" after "%(key)s"
no: Forventet et heltall "%(arg)s" etter "%(key)s"

en: Expected a color value "%(arg)s" after "%(key)s"
no: Forventet en fargekode "%(arg)s" etter "%(key)s"

en: Password is too short.
no: Passord for kort.

en: Password has not enough different characters.
no: Passord har ikke nok forskjellige tegn.

en: Password is too easy (password contains name or name contains password).
no: Passordet er for enkelt (passordet inneholder navn eller navn inneholder passord.

en: Password is too easy (keyboard sequence).
no: Passordet er for enkelt (tastatursekvens)

en: Diffs
no: Endringer

en: Edit
no: Rediger

en: UnSubscribe
no: Avbestill

en: Subscribe
no: Abonner

en: Raw
no: Kilde

en: Print
no: Skriv ut

en: View
no: Vis

en: Up
no: Opp

en: Publish my email (not my wiki homepage) in author info
no: Publiser min e-postadresse (ikke min wiki brukerside) i forfatterinformasjonen.

en: Open editor on double click
no: Dobbeltklikk åpner redigeringsvindu

en: After login, jump to last visited page
no: Etter pålogging, gå til min sist besøkte siden.

en: Show comment sections
no: Vis kommentaravsnitt.

en: Show question mark for non-existing pagelinks
no: Vis spørsmålstegn ved lenker til ikke-eksisterende sider

en: Show page trail
no: Vis sist besøkte sider

en: Show icon toolbar
no: Vis ikon-panel

en: Show top/bottom links in headings
no: Vis topp-/bunnlenker i overskrifter

en: Show fancy diffs
no: Vis endringer detaljert

en: Add spaces to displayed wiki names
no: Legg til mellomrom ved visning av wiki-navn

en: Remember login information
no: Husk påloggingsinformasjon

en: Disable this account forever
no: Slett denne brukerprofilen permanent

en: (Use FirstnameLastname)
no: (Bruk Fornavn''''''Etternavn)

en: Alias-Name
no: Alias navn

en: Email
no: E-postadresse

en: User CSS URL
no: URL til bruker-CSS

en: (Leave it empty for disabling user CSS)
no: (La det stå tomt for å slå av bruker-CSS)

en: Editor size
no: Størrelse på redigeringsvindu

en: [%(sitename)s] %(trivial)sUpdate of "%(pagename)s" by %(username)s
no: [%(sitename)s] %(trivial)soppdatering av "%(pagename)s" av %(username)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page or wiki category on "%(sitename)s" for change notification.
    
    The "%(pagename)s" page has been changed by %(editor)s:
no: Kjære wiki-bruker.
    
    Du har abonnert på meldinger om endringer av wiki-siden eller wiki klassen "%(sitename)s".
    
    Siden "%(pagename)s" har blitt endret av %(editor)s:

en: Dear wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(sitename)s" for change notification.
    
    The page "%(pagename)s" has been deleted by %(editor)s:
no: Kjære wiki-bruker.
    
    Du har abonnert på meldinger om endringer av wiki-siden "%(sitename)s".
    
    Siden "%(pagename)s" har blitt slettet av %(editor)s:

en: Dear wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(sitename)s" for change notification.
    
    The page "%(pagename)s" has been renamed from "%(oldname)s" by %(editor)s:
no: Kjære wiki-bruker.
    
    Du har abonnert på meldinger om endringer av wiki-siden "%(sitename)s".
    
    Siden "%(pagename)s" fikk endret navn fra "%(oldname)s" av %(editor)s:

en: [%(sitename)s] New attachment added to page %(pagename)s
no: Ny vedlegg lagt til side %(pagename)s på %(sitename)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(page_name)s" for change notification. An attachment has been added to that page by %(editor)s. Following detailed information is available:
    
    Attachment name: %(attach_name)s
    Attachment size: %(attach_size)s
no: Kjære wiki-bruker.
    
    Du har abonnert på meldinger om endringer av wiki-siden "%(page_name)s". %(editor)s har lagt et nytt vedlegg til denne siden. Vi kan gi følgende informasjon om det nye vedlegget: 
    
    Navn:  %(attach_name)s
    Størrelse:  %(attach_size)s

en: [%(sitename)s] Removed attachment from page %(pagename)s
no: [%(sitename)s] Vedlegg slettet fra siden %(pagename)s

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page "%(page_name)s" for change notification. An attachment has been removed from that page by %(editor)s. Following detailed information is available:
    
    Attachment name: %(attach_name)s
    Attachment size: %(attach_size)s
no: Kjære wiki-bruker.
    
    Du har abonnert på meldinger om endringer av wiki-siden "%(page_name)s". %(editor)s har slettet et vedlegg fra denne siden. Vi kan gi følgende informasjon om det nye vedlegget: 
    
    Navn:  %(attach_name)s
    Størrelse:  %(attach_size)s

en: [%(sitename)s] New user account created
no: [%(sitename)s] En ny brukerkonto ble opprettet

en: Dear Superuser, a new user has just been created on "%(sitename)s". Details follow:
    
        User name: %(username)s
        Email address: %(useremail)s
no: Kjære Superuser, en ny bruker har blitt opprettet på %(sitename)s". Detailjer som følger:
    
        Brukernavn: %(username)s
        E-postadresse: %(useremail)s

en: anonymous
no: ukjent bruker

en: Line
no: Linje

en: No differences found!
no: Ingen forskjeller funnet!

en: Deletions are marked like this.
no: Slettet tekst er avmerket på denne måten.

en: Additions are marked like this.
no: Tilføyelser er avmerket på denne måten.

en: DeleteCache
no: SlettCache

en: (cached %s)
no: (cachet %s)

en: Or try one of these actions:
no: Eller prøv en av følgende operasjoner:

en: Unsubscribe
no: Avbestill

en: Home
no: Hjem

en: [DELETED]
no: [Sletted]

en: [UPDATED]
no: [OPPDATERT]

en: [RENAMED]
no: [NYTT NAVN]

en: [CONFLICT]
no: [KONFLIKT]

en: [NEW]
no: [NY]

en: [BOTTOM]
no: [NEDERST]

en: [TOP]
no: [ØVERST]

en: Click to do a full-text search for this title
no: Klikk her for å kjøre et fritekstsøk etter denne tittelen

en: Settings
no: Innstillinger

en: Logout
no: Logg ut

en: Login
no: Logg inn

en: Clear message
no: Fjern beskjed

en: last edited %(time)s by %(editor)s
no: sist endret %(time)s av %(editor)s

en: last modified %(time)s
no: sist endret %(time)s

en: Search:
no: Søk:

en: Text
no: Tekst

en: Titles
no: Titler

en: Search
no: Søk

en: More Actions:
no: Flere operasjoner:

en: Raw Text
no: Kildetekst

en: Print View
no: Utskriftsvisning

en: Delete Cache
no: Slett cache

en: Rename Page
no: Endre sidenavn

en: Copy Page
no: Kopier side

en: Delete Page
no: Slett side

en: Like Pages
no: LignendeSider

en: Local Site Map
no: LokalOversikt

en: My Pages
no: Mine sider

en: Subscribe User
no: Abonner bruker

en: Remove Spam
no: Fjern spam

en: Revert to this revision
no: Tilbakestill til denne versjonen

en: Package Pages
no: Arkiverte sider

en: Render as Docbook
no: Vis som Docbook

en: Sync Pages
no: Synkroniser sider

en: Do
no: Utfør

en: Comments
no: Kommentarer

en: Edit (Text)
no: Rediger (Tekst)

en: Edit (GUI)
no: Rediger (GUI)

en: Immutable Page
no: Siden kan ikke endres

en: Remove Link
no: Fjern lenke

en: Add Link
no: Legg til lenke

en: Show %s days.
no: Vis %s dager.

en: Wiki Markup
no: Wiki-markering

en: Page
no: Side

en: User
no: Bruker

en: [ATTACH]
no: [LEGG VED]

en: Options --pages and --search are mutually exclusive!
no: Opsjonene --pages og --search kan ikke brukes samtidig.

en: You must specify an output file!
no: Du må spesifisere en fil for å skrive informasjonen til.

en: No pages specified using --pages or --search, assuming full package.
no: Ingen sider spesifisert med opsjonene --pages eller --search, antar hele arkivet.

en: All attachments included into the package.
no: Alle vedlegg inkludert i arkivet.

en: Output file already exists! Cowardly refusing to continue!
no: Spesifisert fil finnes allerede. Våger ikke å fortsette.

en: Attachment link
no: Vedleggslenke

en: Page link
no: Sidelenke

en: Changed page
no: Endret side

en: Page changed
no: Siden ble endret

en: Page has been modified
no: Siden har blitt endret

en: Page has been modified in a trivial fashion
no: Siden har gjennomgått mindre endringer

en: Page has been renamed
no: Siden har fått nytt navn

en: Page has been deleted
no: Siden har blitt slettet

en: Page has been copied
no: Siden har blitt kopiert

en: A new attachment has been added
no: En nytt vedlegg har blitt lagt til

en: An attachment has been removed
no: En nytt vedlegg har blitt lagt til

en: A page has been reverted to a previous state
no: En side har gått tilbake til sin forrige tilstand

en: A user has subscribed to a page
no: En bruker har abonnert på en side

en: A new account has been created
no: En ny konto har blitt opprettet

en: Trivial
no: Mindre

en: New page:
no: Ny side:

en: No differences found!
no: Fant ingen endringer!

en: Attachment link: %(attach)s
    Page link: %(page)s
no: Lenke til vedlegg: %(attach)s
    Lenke til siden: %(page)s

en: [all]
no: [alle]

en: [not empty]
no: [ikke tom]

en: [empty]
no: [tom]

en: Results %(bs)s%(hitsFrom)d - %(hitsTo)d%(be)s of %(aboutHits)s %(bs)s%(hits)d%(be)s results out of about %(pages)d pages.
no: Resultater %(bs)s%(hitsFrom)d - %(hitsTo)d%(be)s av %(aboutHits)s %(bs)s%(hits)d%(be)s resultater ut av ca. %(pages)d sider.

en: seconds
no: sekunder

en: Previous
no: Forrige

en: Next
no: Neste

en: current
no: nåværende

en: last modified: %s
no: sist endret: %s

en: match
no: resultat

en: matches
no: resultater

en: about
no: om

en: This page is already deleted or was never created!
no: Denne siden er allerede slettet eller har aldri eksistert!

en: Invalid filename "%s"!
no: Ugyldig filnavn "%s".

en: Include all attachments?
no: Inkluderer alle vedlegg?

en: Package pages
no: Arkiver sidene

en: Package name
no: Arkivnavn

en: List of page names - separated by a comma
no: Liste over sidenavn, del med komma

en: No pages like "%s"!
no: Ingen sider matcher "%s"!

en: Rolled back changes to the page %s.
no: Tilbakestilt endringer til siden %s.

en: Exception while calling rollback function:
no: Unntak skjedde når tilbakestillingsfunksjonen ble utført:

en: Please enter your password of your account at the remote wiki below. <<BR>> /!\ You should trust both wikis because the password could be read by the particular administrators.
no: Vennligst oppgi passord til din brukerkonto på den fjerne wiki-en nedenfor. <>BR>> /!\ Du skulle stole på begge wiki-er siden passordet kan bli lest av de vedkommende superbrukere.

en: Operation was canceled.
no: Operasjonen ble avbrutt.

en: Please use the interactive user interface to use action %(actionname)s!
no: Vennligst bruk det interaktive brukergrensesnitt for operasjonen %(actionname)s.

en: The only supported directions are BOTH and DOWN.
no: Kun BEGGE og NEDE er støttede retninger.

en: Please set an interwikiname in your wikiconfig (see HelpOnConfiguration) to be able to use this action.
no: Vennligst sett en interwikinavn i din wikiconfig (see HelpOnConfiguration) for å kunne bruke denne operasjonen.

en: Incorrect parameters. Please supply at least the ''remoteWiki'' parameter. Refer to HelpOnSynchronisation for help.
no: Feil parametre. Vennligst oppgi i det minste ''remoteWiki'' (fjernt wiki) parameter. Se HelpOnSynchronisation for hjelp.

en: The ''remoteWiki'' is unknown.
no: Det ''remoteWiki'' (fjernt wiki) er ukjent.

en: A severe error occurred:
no: En alvorlig feil har skjedd

en: Synchronisation finished. Look below for the status messages.
no: Ferdig synkronisert. Se nedenfor for statusmeldinger.

en: Synchronisation started -
no: Synkronisering påbegynnt -

en: Got a list of %s local and %s remote pages. This results in %s pages to process.
no: Fikk en liste over %s lokale og %s fjerne sider. Det betyr at %s sider må prosesseres.

en: After filtering: %s pages
no: Etter filtrering: %s sider.

en: Skipped page %s because of no write access to local page.
no: Hoppet over side %s fordi skriverettigheter på den lokale siden manglet.

en: Deleted page %s locally.
no: Slettet side %s lokalt.

en: Error while deleting page %s locally:
no: Feil oppstod mens side %s ble forsøkt slettet lokalt:

en: Deleted page %s remotely.
no: Slettet side %s på den fjerne wiki-en.

en: Error while deleting page %s remotely:
no: Feil oppstod mens side %s ble forsøkt slettet på den fjerne wiki-en:

en: The item %s cannot be merged automatically but was changed in both wikis. Please delete it in one of both wikis and try again.
no: Del %s kan ikke sammenføres automatisk men ble endret i begge wiki-er. Vennligst slett i en av wiki-ene og prøv igjen.

en: The item %s has different mime types in both wikis and cannot be merged. Please delete it in one of both wikis or unify the mime type, and try again.
no: Del %s har forskjellig mime type i begge wiki-er og kan ikke sammenføres.Vennligst slett i en av wiki-ene eller bruk samme mime type og prøv igjen.

en: The item %s was renamed locally. This is not implemented yet. Therefore the full synchronisation history is lost for this page.
no: Del %s fikk nytt navn lokalt. Dette er ikke implementert enda. Derfor er fullstendig synkroniseringshistorien tapt for denne siden.

en: Synchronising page %s with remote page %s ...
no: Synkroniserer side %s med fjernt side %s ...

en: The page %s was deleted remotely but changed locally.
no: Side %s ble slettet på den fjerne wiki-en men endret lokalt.

en: The page %s could not be synced. The remote page was renamed. This is not supported yet. You may want to delete one of the pages to get it synced.
no: Side %s kunne ikke synkroniseres. Siden på den fjerne wiki-en ble gitt nytt navn. Dette er ikke implementert enda. Du vil kanskje slette en av sidene for å fullføre synkroniseringen.

en: Skipped page %s because of a locally or remotely unresolved conflict.
no: Hoppet over side %s pga. uløste konflikter lokalt eller fjernt.

en: This is the first synchronisation between the local and the remote wiki for the page %s.
no: Dette er første synkronsieringen mellom begge wiki-er for side %s.

en: The page %s could not be merged because you are not allowed to modify the page in the remote wiki.
no: Side %s kunne ikke sammenføres siden du mangler rettigheter for å endre denne siden i det fjerne wiki-et.

en: Page %s successfully merged.
no: Siden %s sammenført med suksess.

en: Page %s contains conflicts that were introduced on the remote side.
no: Side %s har konflikter som kommer fra den fjerne wiki-en.

en: Page %s merged with conflicts.
no: Side %s sammenført med konflikter.

en: Attachment location
no: Vedleggslenke

en: Page name
no: Sidenavn

en: Attachment name
no: Vedleggsnavn

en: Refresh attachment list
no: Refresh vedlleggelseslisten

en: List of attachments
no: Vedleggsliste

en: Available attachments for page
no: Tilgjengelig vedlegg for "%(pagename)s"

en: Exactly one page like "%s" found, redirecting to page.
no: Nøyaktig ett resultat funnet for "%s", henviser dit.

en: Pages like "%s"
no: Sider som "%s"!

en: You must login to remove a quicklink.
no: Du må logge på for å tar bort en hurtiglenke.

en: Your quicklink to this page has been removed.
no: Din hurtiglenke til denne siden har blitt fjernet.

en: Your quicklink to this page could not be removed.
no: Din hurtiglenke til denne siden kunne ikke fjernes.

en: You need to have a quicklink to this page to remove it.
no: Du må ha en hurtiglenke til denne siden før du kan ta det bort.

en: Please choose:
no: Vennligst velg:

en: You must login to use this action: %(action)s.
no: Du må logge på for å utføre denne operasjonen: %(action)s.

en: Only superuser is allowed to use this action.
no: Kun superbrukeren har tillatelse til å gjennomføre operasjonen.

en: You are not allowed to subscribe to a page you can't read.
no: Du får ikke lov til å abonnere på en side du ikke kan lese.

en: This wiki is not enabled for mail/Jabber processing.
no: Denne wikien har ikke aktivert e-post/Jabber-håndtering.

en: You must log in to use subscriptions.
no: Du må logge på for å bruke abonnementer.

en: Add your email address or Jabber ID in your user settings to use subscriptions.
no: For å håndtere abonnementer, vennligst legg til e-postadresse eller Jabber ID i dine preferanser.

en: You are already subscribed to this page.
no: Du abonnerer allerede på denne siden.

en: You have been subscribed to this page.
no: Du abonnerer nå på denne siden.

en: You could not get subscribed to this page.
no: Du fikk ikke abonnere denne siden.

en: Upload of attachment '%(filename)s'.
no: Opplasting av vedlegg '%(filename)s'.

en: Attachment '%(filename)s' deleted.
no: Vedlegg '%(filename)s' slettet.

en: Drawing '%(filename)s' saved.
no: Tegningen '%(filename)s' er lagret.

en: Revert to revision %(rev)d.
no: Tilbakestill til versjon %(rev)d.

en: Renamed from '%(oldpagename)s'.
no: Nytt navn fra '%(oldpagename)s'.

en: [%d attachments]
no: [%d vedlegg]

en: There are <a href="%(link)s">%(count)s attachment(s)</a> stored for this page.
no: Det er <a href="%(link)s">%(count)s vedlegg</a> til denne siden.

en: Filename of attachment not specified!
no: Filnavn for vedlegg mangler!

en: Attachment '%(filename)s' does not exist!
no: Vedlegg '%(filename)s' eksisterer ikke!

en: To refer to attachments on a page, use '''{{{attachment:filename}}}''', 
    as shown below in the list of files. 
    Do '''NOT''' use the URL of the {{{[get]}}} link, 
    since this is subject to change and can break easily.
no: Bruk '''{{{attachment:filename}}}''' for å referere til vedlegg
    på en side, som vist nedenfor i fil-oversikten.
    '''IKKE''' bruk URL-en under {{{[get]}}}, da den lenken kun er
    midlertidig og kan bli endret.

en: del
no: slett

en: move
no: flytt

en: get
no: hent

en: edit
no: rediger

en: view
no: vis

en: unzip
no: pakk ut

en: install
no: installer

en: Do it.
no: Gjør det.

en: No attachments stored for %(pagename)s
no: Ingen vedlegg for %(pagename)s

en: You are not allowed to delete attachments on this page.
no: Du har ikke tillatelse til å slette vedlegg på denne siden.

en: You are not allowed to move attachments from this page.
no: Du har ikke tillatelse til å flytte vedlegg fra denne siden.

en: You are not allowed to attach a file to this page.
no: Du har ikke tillatelse til å legge ved filer til denne siden.

en: Attachment '%(pagename)s/%(filename)s' moved to '%(new_pagename)s/%(new_filename)s'.
no: Vedlegg '%(pagename)s/%(filename)s' ble flyttet til '%(new_pagename)s/%(new_filename)s'.

en: New Attachment
no: Nytt vedlegg

en: File to upload
no: Fil å laste opp

en: Rename to
no: Endre navn til

en: Overwrite existing attachment of same name
no: Overskrive eksisterende vedlegg med samme navn

en: Upload
no: Last opp

en: Attached Files
no: Vedlagte filer

en: Unsupported AttachFile sub-action: %s
no: VedleggFil underoperasjonen er ikke støttet: %s

en: Attachments for "%(pagename)s"
no: Vedlegg for "%(pagename)s"

en: TextCha: Wrong answer! Go back and try again...
no: TextCha: Feil svar. Gå tilbake og prøv igjen...

en: No file content. Delete non ASCII characters from the file name and try again.
no: Filen er tom. Slett tegn som ikke er ASCII fra filnavnet og prøv igjen.

en: You are not allowed to overwrite a file attachment of this page.
no: Du har ikke tillatelse til å overskrive et vedlegg til denne siden.

en: Attachment '%(target)s' (remote name '%(filename)s') with %(bytes)d bytes saved.
no: Vedlegg '%(target)s' (eksternt navn '%(filename)s') på %(bytes)d byte lagret.

en: Attachment '%(target)s' (remote name '%(filename)s') already exists.
no: Vedlegg '%(target)s' (eksternt navn '%(filename)s') finnes allerede.

en: Attachment '%(new_pagename)s/%(new_filename)s' already exists.
no: Vedlegg '%(new_pagename)s/%(new_filename)s' finnes allerede.

en: Nothing changed
no: Ingenting ble endret

en: Page '%(new_pagename)s' does not exist or you don't have enough rights.
no: Siden '%(new_pagename)s' finnes ikke eller du har ikke tillatelse.

en: Move aborted!
no: Flyttingen avbrutt.

en: Move aborted because new page name is empty.
no: Flyttingen avbrutt siden den nye siden er tom.

en: Please use a valid filename for attachment '%(filename)s'.
no: Vennligst bruk gyldig filnavn for vedlegg '%(filename)s'.

en: Move aborted because new attachment name is empty.
no: Flyttingen avbrutt siden det nye navnet til vedlegget er tom.

en: Move
no: Flytt

en: New page name
no: Nytt sidenavn

en: New attachment name
no: Nytt vedleggsnavn

en: You are not allowed to get attachments from this page.
no: Du har ikke tillatelse til å hente vedlegg fra denne siden.

en: You are not allowed to install files.
no: Du har ikke tillatelse til å installere filer.

en: Attachment '%(filename)s' installed.
no: Vedlegg '%(filename)s' installert.

en: You are not allowed to unzip attachments of this page.
no: Du har ikke tillatelse til å pakke ut vedlegg til denne siden.

en: The file %(filename)s is not a .zip file.
no: Filen %(filename)s er ikke et .zip arkiv.

en: Attachment '%(filename)s' not unzipped because some files in the zip are either not in the same directory or exceeded the single file size limit (%(maxsize_file)d kB).
no: Vedlegg '%(filename)s' ble ikke pakket ut siden noen filer i zip arkivet er enten ikke i samme katalog eller var større en grensen for et enkelt fil(%(maxsize_file)d kB).

en: Attachment '%(filename)s' not unzipped because it would have exceeded the per page attachment storage size limit (%(size)d kB).
no: Vedlegg '%(filename)s' ble ikke pakket ut siden vi ville kommet over grensen for hvor mye plass alle vedlegg til en side kan samlet tar opp (%(size)d kB).

en: Attachment '%(filename)s' not unzipped because it would have exceeded the per page attachment count limit (%(count)d).
no: Vedlegg '%(filename)s' ble ikke pakket ut siden vi ville kommet over grensen for hvor mange vedlegg en side kan har (%(count)d).

en: Attachment '%(filename)s' partially unzipped (did not overwrite: %(filelist)s).
no: Vedlegg '%(filename)s' delvis pakket ut (har ikke overskrevet: %(filelist)s).

en: Attachment '%(filename)s' unzipped.
no: Vedlegg '%(filename)s' pakket ut.

en: Attachment '%(filename)s'
no: Vedlegg '%(filename)s'

en: Download
no: Nedlasting

en: Package script:
no: Pakkeskript:

en: File Name
no: Filnavn

en: Modified
no: Endret

en: Size
no: Størrelse

en: Unknown file type, cannot display this attachment inline.
no: Ukjent filtype. Kan ikke vise dette vedlegget direkte.

en: You are not allowed to view attachments of this page.
no: Du har ikke tillatelse til å se vedlegg til denne siden.

en: attachment:%(filename)s of %(pagename)s
no: vedlegg:%(filename)s til %(pagename)s

en: General Information
no: Generell informasjon

en: Page size: %d
no: Sidestørrelse: %d

en: SHA digest of this page's content is:
no: SHA-signatur for innholdet på denne siden:

en: The following users subscribed to this page:
no: Følgende brukere abonnerer på denne siden:

en: This page links to the following pages:
no: Denne siden har lenker til følgende sider:

en: Showing page edit history entries from '''%(start_offset)d''' to '''%(end_offset)d''' out of '''%(total_count)d''' entries total.
no: Viser side redigerings historie oppføringer fra '''%(start_offset)d''' to '''%(end_offset)d''' out of '''%(total_count)d''' oppføringer.

en: Newer
no: Nyere

en: Older
no: Eldre

en: %s items per page
no: %s elementer per side

en: Diff
no: Endringer

en: Editor
no: Forfatter

en: Comment
no: Kommentar

en: Action
no: Operasjon

en: to previous
no: til forrige

en: N/A
no: Ikke tilgjengelig

en: Revision History
no: Endringshistorikk

en: No log entries found.
no: Intet funnet i loggen.

en: Info for "%s"
no: Info om "%s"

en: Show "%(title)s"
no: Vis "%(title)s"

en: General Page Infos
no: Generell sideinformasjon

en: Page hits and edits
no: Sidebesøk og -endringer

en: Delete
no: Slett

en: Delete all /subpages too?
no: Slette også alle /undersider?

en: Optional reason for the deletion
no: Årsak til slettingen (valgfri)

en: Really delete this page?
no: Er du sikker på at denne siden skal slettes?

en: Please first create a homepage before creating additional pages.
no: Vennligst opprett en startside før du oppretter andre sider.

en: You can add some additional sub pages to your already existing homepage here.
    
    You can choose how open to other readers or writers those pages shall be,
    access is controlled by group membership of the corresponding group page.
    
    Just enter the sub page's name and click on the button to create a new page.
    
    Before creating access protected pages, make sure the corresponding group page
    exists and has the appropriate members in it. Use HomepageGroupsTemplate for creating
    the group pages.
    
    ||'''Add a new personal page:'''||'''Related access control list group:'''||
    ||<<NewPage(HomepageReadWritePageTemplate,read-write page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadWriteGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepageReadPageTemplate,read-only page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepagePrivatePageTemplate,private page,%(username)s)>>||%(username)s only||
no: Du kan her legge til undersider til din brukerside som allerede finnes.
    
    Du kan velge hvor tilgjengelig for andre lesere eller forfattere disse
    sidene skal bli. Adgang blir kontrollert via gruppemedlemskap i den
    respektive gruppesiden.
    
    Bare skriv in navnet til den nye undersiden og klikk på knappen for å legge til en ny side.
    
    Før du legger til en adgangsbegrensede side skulle du se på at en tilhørende
    gruppeside finnes og at den har de ønskede medlemmer. Bruk gjerne et sidemålet
    BrukersideGruppeSidemal for å generere gruppesiden.
    
    ||'''Legg til ny personlig side:'''||'''Tilhørende adgangsbegrensende gruppe:'''||
    ||<<NewPage(HomepageReadWritePageTemplate,read-write page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadWriteGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepageReadPageTemplate,read-only page,%(username)s)>>||[[%(username)s/ReadGroup]]||
    ||<<NewPage(HomepagePrivatePageTemplate,private page,%(username)s)>>||%(username)s only||

en: MyPages management
no: Administrer mine sider

en: (including %(localwords)d %(pagelink)s)
no: (inkludert %(localwords)d %(pagelink)s)

en: The following %(badwords)d words could not be found in the dictionary of %(totalwords)d words%(localwords)s and are highlighted below:
no: Følgende %(badwords)d ord ble ikke funnet i den %(totalwords)d ord store ordliste %(localwords)s og er uthevet nedenfor:

en: Add checked words to dictionary
no: Tilføy de merkede ordene til ordlisten

en: No spelling errors found!
no: Ingen stavefeil funnet.

en: You can't save spelling words.
no: Du kan ikke lagre staving av ord.

en: You can't check spelling on a page you can't read.
no: Du kan ikke bruke stavekontrollen på en side du ikke kan lese.

en: You are not allowed to use this action.
no: Du har ikke tillatelse til å bruke denne operasjonen.

en: If this account exists an email was sent.
no: Hvis brukerkonto finnes er en melding sent.

en: This wiki is not enabled for mail processing.
    Contact the owner of the wiki, who can enable email.
no: Denne wikien har ikke aktivert e-posthåndtering.
    Kontakt eieren av wikien, som enten kan aktivere
    e-post eller fjerne Abonner-knappen.

en: Please provide a valid email address or a username!
no: Oppgi en gyldig e-postadresse eller brukernavn.

en: Username
no: Brukernavn

en: Mail me my account data
no: Send meg påloggingsinformasjonen

en: Recovery token
no: Passord gjenopprettingsord

en: New password
no: Ny passord

en: New password (repeat)
no: Ny passord (gjenta)

en: Reset my password
no: Nullstill mitt passord

en: Passwords don't match!
no: Passordene er ikke like!

en: Password not acceptable: %s
no: Passordet er ikke godkjent: %s

en: Your password has been changed, you can log in now.
no: Ditt passord har blitt endret, du kan nå logge på.

en: Your token is invalid!
no: Gjenopprettingsord er ikke gyldig

en: Password reset
no: Nullstill passord

en: 
    == Password reset ==
    Enter a new password below.
no: 
    == Nullstilling av passord ==
    Oppgi et nytt passord nedenfor.

en: Lost password
no: Glemt passord

en: 
    == Recovering a lost password ==
    If you have forgotten your password, provide your email address or
    username and click on '''Mail me my account data'''.
    You will receive an email containing a recovery token that can be
    used to change your password. The email will also contain further
    instructions.
no: 
    == Gjenfinne glemt passord ==
    Hvis du har glemt ditt passord, vennligst oppgi din e-postadresse eller
    brukernavn og klikk på '''Send meg påloggingsinformasjonen'''.
    Du vil få en e-post med et gjenopprettingsord som du kan bruke for å endre
    ditt passord. E-posten vil også inneholde mer informasjon.

en: 
    === Password reset ===
    If you already have received the email with the recovery token, enter your
    username, the recovery token and a new password (twice) below.
no: 
    === Nullstill Passord ===
    Hvis du allerede har fått en e-post med gjenopprettingsordet, skriv inn ditt
    brukernavn, gjenopprettingsordet og et nytt passord (to ganger) nedenfor.

en: You need to manually go to your OpenID provider wiki
    and log in before you can use your OpenID. MoinMoin will
    never allow you to enter your password here.
    
    Once you have logged in, simply reload this page.
no: Du må først gå til din OpenID provider wiki og logge
    på før du kan bruke din OpenID. MoinMoin kommer aldri til
    å oppgi ditt passord her.
    
    Etter at du er logget på, vennligst laste inn denne siden
    på nytt.

en: OpenID Trust verification
no: OpenID trust verifikasjon

en: The site %s has asked for your identity.
no: Nettstedet %s har sport om din identitet.

en: 
    If you approve, the site represented by the trust root below will be
    told that you control the identity URL %s. (If you are using a delegated
    identity, the site will take care of reversing the
    delegation on its own.)
no: 
    Hvis du aksepterer vil nettstedet representert gjennom trust opphavet
    (trust root) ble fortalt at du har kontroll over din identitets-URL
    %s. (Hvis du bruker en delegert identitet kommer nettstedet til å
    håndtere reversering av denne delegasjonen).

en: Trust root
no: Trust opphav (trust root)

en: Identity URL
no: Identitets-URL

en: Remember decision
no: Husk valget

en: Remember this trust decision and don't ask again
no: Husk trust valget og ikke spør igjen

en: Approve
no: Aksepter

en: Don't approve
no: Ikke aksepter

en: OpenID not served
no: OpenID ikke levert

en: 
    Unfortunately you have not created your homepage yet. Therefore,
    we cannot serve an OpenID for you. Please create your homepage first
    and then reload this page or click the button below to cancel this
    verification.
no: 
    Dessverre har du ikke laget din brukerside. Derfor kan vi ikke
    levere en OpenID for deg. Vennligst opprette din brukerside og
    last inn denne siden en gang til eller klikk på knappen nedenfor
    for å avbryte verifiseringen.

en: Subscribe users to the page %s
no: Abonner brukere på siden %s

en: Enter user names (comma separated):
no: Skrev inn brukernavn (delt med komma)

en: Subscribed for %s:
no: Abonnert på %s

en: Not a user:
no: Ikke en bruker:

en: You are not allowed to perform this action.
no: Du har ikke tillatelse til å gjøre denne operasjonen.

en: Print slide show
no: Skrive ut slide show

en: Edit slide show
no: Rediger slide show

en: Quit
no: Avslutt

en: Quit slide show
no: Avslutt slide show

en: Show first slide (up arrow)
no: Vis første slide (oppknappen)

en: Show last slide (down arrow)
no: Vis siste slide (nedknappen)

en: Show previous slide (left arrow)
no: Vis forrige slide (venstreknappen)

en: Show next slide (right arrow)
no: Vis neste slide (høyreknappen)

en: Charts are not available!
no: Grafer er ikke tilgjengelige!

en: You need to provide a chart type!
no: Graftypen skal angis!

en: Bad chart type "%s"!
no: Feil graftype "%s"!

en: Load
no: Last opp

en: Pagename not specified!
no: Sidenavn mangler!

en: Upload page content
no: Last opp sideinnhold

en: You can upload content for the page named below. If you change the page name, you can also upload content for another page. If the page name is empty, we derive the page name from the file name.
no: Du kan laste opp innhold for siden nevnt nedenfor. Hvis du endrer navnet på siden kan du også laste opp innhold for en annen side. Hvis sidenavn er tomt ser vi i file etter et navn.

en: File to load page content from
no: Fil for å laste innhold fra

en: (!) Only pages changed since '''%s''' are being displayed!
no: (!) kun sider endret siden '''%s''' blir vist.

en: /!\ The modification date you entered was not recognized and is therefore not considered for the search results!
no: /!\ Endringsdato du har skrevet inn er ikke blitt gjenkjent og ble derfor ikke tatt hensyn til i søkeresultatet.

en: Please use a more selective search term instead of {{{"%s"}}}
no: Vennligst bruk et mer spesifikt søk enn {{{"%s"}}}

en: Title Search: "%s"
no: Tittel-søk etter "%s"

en: Advanced Search: "%s"
no: Avansert søk: "%s"

en: Full Text Search: "%s"
no: Fritekst-søk: "%s"

en: Your search query {{{"%s"}}} is invalid. Please refer to HelpOnSearching for more information.
no: Din søketekst {{{"%s"}}} er ikke gyldig. Vennligst se HelpOnSearching for mer informasjon.

en: Your search query {{{"%s"}}} didn't return any results. Please change some terms and refer to HelpOnSearching for more information.%s
no: Din søketekst {{{"%s"}}} ga ingen resultat. Vennligst endre noen søkeord og se HelpOnSearching (engelsk) for mer informasjon.%s

en: (!) Consider performing a
no: (!) Overvei å bruke en

en: full-text search with your search terms
no: fritekstsøk med din søketekst.

en: (!) You're performing a title search that might not include all related results of your search query in this wiki. <<BR>>
no: (!) Du gjennomfører en tittelsøk som kanskje ikke inkluderer alle relevante resultater in denne wiki-en. <<BR>>

en: Click here to perform a full-text search with your search terms!
no: Klikk her for å kjøre et fritekstsøk etter denne søketeksten

en: Cannot create a new page without a page name.  Please specify a page name.
no: Kan ikke opprette en ny side uten navn. Oppgi navn på siden.

en: Your subscription to this page has been removed.
no: Din abonnement av denne siden er avbestilt.

en: Can't remove regular expression subscription!
no: Abonnement med regulært uttrykk kan ikke avbestilles.

en: Edit the subscription regular expressions in your settings.
no: Endre regulære uttrykk for abonnement i dine innstillinger.

en: You need to be subscribed to unsubscribe.
no: Du må først har abonnert for å kunne avbestille.

en: Create new drawing "%(filename)s (opens in new window)"
no: Opprett ny tegning "%(filename)s (åpnes i nytt vindu)"

en: Edit drawing %(filename)s (opens in new window)
no: Endre tegningen "%(filename)s (åpnes i nytt vindu)"

en: Clickable drawing: %(filename)s
no: Klikkbart tegning "%(filename)s"

en: You are not allowed to save a drawing on this page.
no: Du har ikke tillatelse til å lagre en tegning på denne siden.

en: Empty target name given.
no: Den angitte målnavnet er tomt.

en: Edit drawing
no: Endre tegning

en: Execute action %(actionname)s?
no: Utfør operasjon %(actionname)s?

en: Action %(actionname)s is excluded in this wiki!
no: Operasjonen %(actionname)s kan ikke brukes i denne wiki-en.

en: You are not allowed to use action %(actionname)s on this page!
no: Du har ikke lov til å bruke operasjon %(actionname)s på denne siden.

en: You are not allowed to create the supplementation page.
no: Du har ikke tillatelse til å lage denne tilleggssiden!

en: Pages
no: Sider

en: Select Author
no: Velg forfatter

en: Revert all!
no: Tilbakestill alt!

en: Copy all /subpages too?
no: Kopiere også alle /undersider?

en: New name
no: Nytt navn

en: Optional reason for the copying
no: Årsak til kopiering (valgfritt)

en: Really copy this page?
no: Er du sikker på at denne siden skal kopieres?

en: You are now logged out.
no: Du er nå logget ut.

en: No page packages found.
no: Ingen foreldreside funnet!

en: page package
no: Endret side

en: Choose:
no: Velg:

en: Install language packs for '%s'
no: Installer språk pakker for '%s'

en: Local Site Map for "%s"
no: Lokal oversikt for "%s"

en: No older revisions available!
no: Ingen eldre utgaver tilgjengelig!

en: Diff for "%s"
no: Forskjeller (diff) for "%s"

en: Differences between revisions %d and %d
no: Forskjeller mellom versjonene %d og %d

en: (spanning %d versions)
no: (over %d versjoner)

en: Previous change
no: Forrige endring

en: Next change
no: Neste endring

en: Diff with oldest revision in left pane
no: Diff med den eldste utgaven på venstre side

en: No older revision available for diff
no: Ingen eldre utgaver tilgjengelig!

en: Diff with older revision in left pane
no: Diff med en eldre utgave på venstre side

en: Diff with newer revision in left pane
no: Diff med en nyere utgave på venstre side

en: Can't change to revision newer than in right pane
no: Kan ikke endre til en utgave som er nyere enn den som er på høyre side

en: Diff with older revision in right pane
no: Diff med en eldre utgave på høyre side

en: Can't change to revision older than revision in left pane
no: Kan ikke endre til en utgave som er eldre enn den som er på venstre side

en: Diff with newer revision in right pane
no: Diff med en nyere utgave på høyre side

en: No newer revision available for diff
no: Ingen nyere utgaver tilgjengelig!

en: Diff with newest revision in right pane
no: Diff med den siste utgaven på høyre side

en: The page was saved %(count)d times, though!
no: Selv om siden er lagret %(count)d ganger!

en: (ignoring whitespace)
no: (ser bort fra mellomrom)

en: Ignore changes in the amount of whitespace
no: Ignorer endringer i antall mellomrom

en: Empty user name. Please enter a user name.
no: Tomt brukernavn. Vær vennlig å oppgi et gyldig brukernavn.

en: Invalid user name {{{'%s'}}}.
    Name may contain any Unicode alpha numeric character, with optional one
    space between words. Group page name is not allowed.
no: Ugyldig brukernavn  {{{'%s'}}}.
    Navn kan kun inneholde alfanumeriske Unicode-tegn, eventuelt med et mellomrom
    mellom ordene. Gruppenavn er ikke tillatt.

en: This user name already belongs to somebody else.
no: Dette brukernavnet er allerede i bruk.

en: Please specify a password!
no: Vær vennlig å oppgi et passord!

en: Please provide your email address. If you lose your login information, you can get it by email.
no: Vennligst oppgi din e-postadresse. Hvis du mister din påloggingsinformasjon, kan du få den tilsendt på e-post.

en: This email already belongs to somebody else.
no: Denne e-postadressen tilhører en annen bruker.

en: User account created! You can use this account to login now...
no: Brukerkonto opprettet! Du kan nå bruke kontoet for å logge deg på...

en: Password repeat
no: Gjenta passord

en: TextCha (required)
no: TextCha (påkrevd)

en: Create Profile
no: Opprett brukerprofil

en: Create Account
no: Opprett brukerkonto

en: Full Link List for "%s"
no: Fullstendig liste over lenker for "%s"

en: You must login to add a quicklink.
no: Du må logge på for å opprette en hurtiglenke.

en: A quicklink to this page has been added for you.
no: En hurtiglenke til denne siden har blitt opprettet for deg.

en: A quicklink to this page could not be added for you.
no: En hurtiglenke til denne siden kunne ikke opprettes for deg.

en: You already have a quicklink to this page.
no: Du har allerede en hurtiglenke til denne siden!

en: Create redirect for renamed page(s)?
no: Skap et redirect til side(r) med endret navn?

en: Rename all /subpages too?
no: Endre navn til /undersider også?

en: Create redirect for renamed page?
no: Skap redirect til side med endret navn?

en: Really rename this page?
no: Er du sikker på at denne siden skal få nytt navn?

en: Optional reason for the renaming
no: Årsak til nytt navn (valgfritt)

en: Wiki Backup
no: Wiki-sikkerhetskopi

en: = Downloading a backup =
    
    Please note:
     * Store backups in a safe and secure place - they contain sensitive information.
     * Make sure your wiki configuration backup_* values are correct and complete.
     * Make sure the backup file you get contains everything you need in case of problems.
     * Make sure it is downloaded without problems.
    
    To get a backup, just click here:
no: = Nedlasting av backup =
    
    Vær obs på:
     * Lagre dine backup på et sikkert sted - dem inneholder sensitive data.
     * Vær sikkert at dine backup_* verdier i konfigurasjonen er korrekt og komplett.
     * Vær sikker på at dine backup inneholder alt du trenger.
     * Vær obs på at det ikke oppstår problemer i nedlastingen.
    
    For å få en backup, vennligst klikk her:

en: Backup
no: Sikkerhetskopi

en: You are not allowed to do remote backup.
no: Du har ikke tillatelse til å utføre en sikkerhetskopi til et annet sted.

en: Unknown backup subaction: %s.
no: Ukjent aksjon ved sikkerhetskopiering: %s.

en: Revert
no: Tilbakestill

en: You are not allowed to revert this page!
no: Du har ikke tillatelse til å tilbakestille denne siden!

en: You were viewing the current revision of this page when you called the revert action. If you want to revert to an older revision, first view that older revision and then call revert to this (older) revision again.
no: Du sa på den aktuelle versjonen av denne siden når du brukte tilbakestillingsoperasjonen. Hvis du vil tilbakestill til en eldre versjon, vennligst se den eldre versjonen og bruk tilbakestillingsoperasjonen til den (eldre) versjonen en gang til.

en: Optional reason for reverting this page
no: Årsak til tilbakestilling (valgfritt)

en: Really revert this page?
no: Er du sikker på at denne siden skal tilbakestilles?

en: Member of Groups
no: Medlem av grupper

en: Disable user
no: Deaktiver konto

en: Enable user
no: Aktiver konto

en: disabled
no: deaktivert

en: Mail account data
no: Send meg e-post med min informasjon om min brukerkonto

en: RecentChanges
no: SisteEndringer

en: WikiTipOfTheDay
no: WikiDagensTips

en: TitleIndex
no: TittelIndeks

en: WordIndex
no: OrdIndeks

en: FindPage
no: SøkeSide

en: MissingPage
no: IkkeEksisterendeSide

en: MissingHomePage
no: IkkeEksisterendeBrukerside

en: WikiHomePage
no: WikiHjemmeSide

en: WikiName
no: WikiNavn

en: WikiWikiWeb
no: WikiWikiNett

en: FrontPage
no: StartSide

en: WikiSandBox
no: WikiSandBoks

en: AbandonedPages
no: ForlatteSider

en: OrphanedPages
no: OrphanedSider

en: WantedPages
no: EtterspurteSider

en: EventStats
no: HendelseStatistikk

en: EventStats/HitCounts
no: HendelseStatistikk/TreffGreven

en: EventStats/Languages
no: HendelseStatistikk/Språk

en: EventStats/UserAgents
no: HendelseStatistikk/BrukerAgenter

en: PageSize
no: SideStørrelsen

en: PageHits
no: SideTreff

en: RandomPage
no: TilfeldigSide

en: XsltVersion
no: XsltVersjon

en: FortuneCookies
no: LykkeCookies

en: WikiLicense
no: WikiLisens

en: CategoryCategory
no: KlasseKlasse

en: CategoryHomepage
no: KlasseHjemmeside

en: CategoryTemplate
no: KlasseMal

en: HomepageTemplate
no: HjemmesideSidemal

en: HelpTemplate
no: HjelpMal

en: HomepageReadWritePageTemplate
no: HjemmesideLeseSkriveSideMal

en: HomepageReadPageTemplate
no: HjemmesideLeseSideMal

en: HomepagePrivatePageTemplate
no: HjemmesidePrivatSideMal

en: HomepageGroupsTemplate
no: HjemmesideGruppeMal

en: SlideShowHandOutTemplate
no: SlideShowGiBortMal

en: SlideShowTemplate
no: SlideShowMal

en: SlideTemplate
no: SlideMal

en: SyncJobTemplate
no: SyncJobbMal

en: HelpOnConfiguration
no: HjelpOmFormattering

en: HelpOnConfiguration/EmailSupport
no: HjelpOmFormattering/E-post

en: HelpOnConfiguration/SecurityPolicy
no: HjelpOmFormattering/SikkerhetsPolicy

en: HelpOnConfiguration/FileAttachments
no: HjelpOmFormattering/FilVedlegg

en: HelpOnConfiguration/SupplementationPage
no: HjelpOmFormattering/TilskuddSide

en: HelpOnConfiguration/SurgeProtection
no: HjelpOmFormattering/SurgeForsvar

en: HelpOnConfiguration/UserPreferences
no: HjelpOmFormattering/BrukerInnstillinger

en: HelpOnPackageInstaller
no: HjelpOmPakkeInstallerer

en: HelpOnUpdatingPython
no: HjelpOmPythonOppdatering

en: HelpOnAdministration
no: HjelpOmAdministrering

en: HelpOnAuthentication
no: HjelpOmAutentisering

en: HelpOnAuthentication/ExternalCookie
no: HjelpOmStadfesting/YtreCookie

en: HelpOnMoinCommand
no: HjelpOmMoinKommando

en: HelpOnMoinCommand/ExportDump
no: HjelpOmMoinKommando/EksportDumping

en: HelpOnNotification
no: HjelpOmMelding

en: HelpOnSessions
no: HjelpOmSesjon

en: HelpOnUserHandling
no: HjelpOmBrukerBehandling

en: HelpOnXapian
no: HjelpOmFormattering

en: HelpOnMoinWikiSyntax
no: HjelpOmMoinWikiSyntaks

en: HelpOnCreoleSyntax
no: HjelpInnhold

en: HelpOnFormatting
no: HjelpOmFormattering

en: HelpContents
no: HjelpOmInnhold

en: HelpForBeginners
no: HjelpForNybegynnere

en: HelpForUsers
no: HjelpForBrukere

en: HelpIndex
no: HjelpIndeks

en: HelpOnAccessControlLists
no: HjelpOmTilgangKontrollList

en: HelpOnActions
no: HjelpOmHandlinger

en: HelpOnActions/AttachFile
no: HjelpOmHandlinger/FesteFil

en: HelpOnAdmonitions
no: HjelpOmFormaninger

en: HelpOnAutoAdmin
no: HjelpOmAutoAdmin

en: HelpOnCategories
no: HjelpOmKategorier

en: HelpOnDictionaries
no: HjelpOmOrdlister

en: HelpOnDrawings
no: HjelpOmTegninger

en: HelpOnEditLocks
no: HjelpOmRedigeringsLås

en: HelpOnEditing
no: HjelpOmRedigering

en: HelpOnEditing/SubPages
no: HjelpOmRedigering/SubSider

en: HelpOnGraphicalEditor
no: HjelpOmGrafiskRedigerer

en: HelpOnGroups
no: HjelpOmGrupper

en: HelpOnHeadlines
no: HjelpOmOverskrift

en: HelpOnImages
no: HjelpOmBilder

en: HelpOnLanguages
no: HjelpOmSpråk

en: HelpOnLinking
no: HjelpOmLinking

en: HelpOnLinking/NotesLinks
no: HjelpOmLinking/NotaterKoblinger

en: HelpOnLists
no: HjelpOmLister

en: HelpOnLogin
no: HjelpOmLogin

en: HelpOnMacros
no: HjelpOmMacros

en: HelpOnMacros/EmbedObject
no: HjelpOmMacros/LeggeTilObjekt

en: HelpOnMacros/Include
no: HjelpOmMacros/Inkludere

en: HelpOnMacros/MailTo
no: HjelpOmMacros/MaileTil

en: HelpOnMacros/MonthCalendar
no: HjelpOmMacros/MånedsKalender

en: HelpOnNavigation
no: HjelpOmNavigasjon

en: HelpOnOpenIDProvider
no: HjelpOmOpenIDProvider

en: HelpOnPageCreation
no: HjelpOmSideLaging

en: HelpOnPageDeletion
no: HjelpOmSideSletting

en: HelpOnParsers/ReStructuredText
no: HjelpOmParsers/OmstrukturertTekst

en: HelpOnParsers/ReStructuredText/RstPrimer
no: HjelpOmParsers/OmstrukturertTekst/RstPrimer

en: HelpOnProcessingInstructions
no: HjelpOmBehandlingInstruksjoner

en: HelpOnRules
no: HjelpOmRegler

en: HelpOnSearching
no: HjelpOmSøking

en: HelpOnSlideShows
no: HjelpOmSlideShows

en: HelpOnSlideShows/000 Introduction
no: HjelpOmSlideShows/000 Innledning

en: HelpOnSlideShows/100 Creating the slides
no: HjelpOmSlideShows/100 Laging av slides

en: HelpOnSlideShows/900 Last but not least: Running your presentation
no: HjelpOmSlideShows/900 Kjøring av presentasjonen din

en: HelpOnSmileys
no: HjelpOmSmilefjes

en: HelpOnSpam
no: HjelpOmSpam

en: HelpOnSpellCheck
no: HjelpOmStaveKontroll

en: HelpOnSuperUser
no: HjelpOmSuperBruker

en: HelpOnSynchronisation
no: HjelpOmSynkronisering

en: HelpOnTables
no: HjelpOmBord

en: HelpOnTemplates
no: HjelpOmMal

en: HelpOnThemes
no: HjelpOmTemaer

en: HelpOnUserPreferences
no: HjelpOmBrukerInnstillinger

en: HelpOnVariables
no: HjelpOmVariabler

en: HelpOnXmlPages
no: HjelpOmXmlSider

en: HelpOnComments
no: HjelpOmKommentarer

en: HelpOnSubscribing
no: HjelpOmAbonnering

en: CamelCase
no: KamelKasus

en: WikiCourse
no: WikiKurs

en: WikiCourse/01 What is a MoinMoin wiki?
no: WikiKurs/01 Hva er MoinMoin wiki?

en: WikiCourse/02 Finding information
no: WikiKurs/02 Funn av inforrmasjon

en: WikiCourse/03 Staying up to date
no: WikiKurs/03 Hvordan å holde seg oppdatert

en: WikiCourse/04 Creating a wiki account
no: WikiKurs/04 Hvordan lage en wiki konto

en: WikiCourse/05 User preferences
no: WikiKurs/05 BrukerInstillinger

en: WikiCourse/06 Your own wiki homepage
no: WikiKurs/06 Din egen wiki hjemmeside

en: WikiCourse/07 The text editor
no: WikiKurs/07 Tekst redigerer

en: WikiCourse/08 Hot Keys
no: WikiKurs/08 Nyttige Tastene

en: WikiCourse/10 Text layout with wiki markup
no: WikiKurs/10 Tekst layout med wiki markup

en: WikiCourse/11 Paragraphs
no: WikiKurs/11 Paragraf

en: WikiCourse/12 Headlines
no: WikiKurs/12 OVerskrift

en: WikiCourse/13 Lists
no: WikiKurs/13 Lister

en: WikiCourse/14 Text styles
no: TeskstStiler

en: WikiCourse/15 Tables
no: WikiKurs/15 Tabeller

en: WikiCourse/16 Wiki internal links
no: WikiKurs/16 Wiki Indre Lenker

en: WikiCourse/17 External links
no: WikiKurs/17 Ytre Lenker

en: WikiCourse/18 Attachments
no: WikiKurs/18 Vedlegg

en: WikiCourse/19 Symbols
no: WikiKurs/19 Symboler

en: WikiCourse/20 Dynamic content
no: WikiKurs/20 Dynamisk Innhold

en: WikiCourse/21 Macros
no: WikiKurs/21 Macros

en: WikiCourse/22 Parsers
no: WikiKurs/22 Parsers

en: WikiCourse/23 Actions
no: WikiKurs/23 Operasjoner:

en: WikiCourse/30 The graphical editor
no: WikiCourse/30 Grafisk Redigerer

en: WikiCourse/40 Creating more pages
no: WikiCourse/40 Hvodan lage flere sider

en: WikiCourse/50 Wiki etiquette
no: WikiCourse/50 Wiki etikette

en: WikiCourse/51 Applications
no: WikiCourse/51 Aplikasjoner

en: WikiCourse/52 Structure in the wiki
no: WikiCourse/52 Strukturen i wiki

en: WikiCourseHandOut
no: WikiCourseBortgivelse

en: Sun
no: Søn

en: Mon
no: Man

en: Tue
no: Tir

en: Wed
no: Ons

en: Thu
no: Tor

en: Fri
no: Fre

en: Sat
no: Lør

en: AttachFile
no: VedleggFil

en: DeletePage
no: SlettSide

en: LikePages
no: LignendeSider

en: LocalSiteMap
no: LokalOversikt

en: RenamePage
no: EndreSidenavn

en: SpellCheck
no: StaveKontroll

en: Discussion
no: Diskusjon

en: User agent
no: Brukeragent

en: Others
no: Andre

en: Distribution of User-Agent Types
no: Fordeling av brukeragent-typer

en: Page Size Distribution
no: Fordeling av sidestørrelser

en: page size upper bound [bytes]
no: øvre grense for sidestørrelse [byte]

en: # of pages of this size
no: Antall sider av denne størrelsen

en: Views/day
no: Visninger/dag

en: Edits/day
no: Endringer/dag

en: green=view
    red=edit
no: grønn=vis
    rød=rediger

en: date
no: dato

en: # of hits
no: Antall besøk

en: Language
no: Språk

en: <Browser setting>
no: <Nettleseroppsett>

en: No orphaned pages in this wiki.
no: Ingen foreldreløse sider i denne wikien.

en: Include system pages
no: Ta med systemsider

en: Exclude system pages
no: Utelat systemsider

en: No wanted pages in this wiki.
no: Ingen ønskede sider i denne wikien.

en: Python Version
no: Python-versjon

en: MoinMoin Version
no: MoinMoin-versjon

en: Release %s [Revision %s]
no: Versjon %s [Utgave %s]

en: 4Suite Version
no: Versjon av 4Suite

en: Number of pages
no: Antall sider

en: Number of system pages
no: Antall systemsider

en: Accumulated page sizes
no: Sammenlagt sidestørrelse

en: Disk usage of %(data_dir)s/pages/
no: Diskbruk av %(data_dir)s/pages/

en: Disk usage of %(data_dir)s/
no: Diskbruk av %(data_dir)s/

en: Entries in edit log
no: Emner i endringsloggen

en: NONE
no: INGEN

en: Global extension macros
no: Globale utvidelsesmakroer

en: Local extension macros
no: Lokale utvidelsesmakroer

en: Global extension actions
no: Globale utvidelsesoperasjoner

en: Local extension actions
no: Lokale utvidelsesoperasjoner

en: Global parsers
no: Globale parsere

en: Local extension parsers
no: Lokale utvidelsesmakroer

en: Xapian and/or Python Xapian bindings not installed
no: Xapian og/eller Python Xapian bindinger ikke installert

en: Disabled
no: Ikke aktivert

en: Enabled
no: Aktivert

en: index unavailable
no: Indeks ikke tilgjengelig

en: index available
no: Indeks tilgjengelig

en: Xapian search
no: Xapian søk

en: Active threads
no: Aktive tråder

en: Search for items
no: Søk etter elementer

en: containing all the following terms
no: som inneholder alle følgende begreper

en: containing one or more of the following terms
no: som inneholder en eller flere av følgende begreper

en: not containing the following terms
no: som ikke inneholder følgende begreper

en: last modified since (e.g. 2 weeks before)
no: sist endret siden (f.eks. last 2 weeks)

en: any category
no: enhver klasse

en: any language
no: ethvert språk

en: any mimetype
no: enhver mimetype

en: Categories
no: Klasser

en: File Type
no: Filtype

en: Search only in titles
no: Søk kun blant titler

en: Case-sensitive search
no: Skill mellom STORE og små bokstaver

en: Exclude underlay
no: Utelatt underlay

en: No system items
no: Ingen systemelementer

en: Search in all page revisions
no: Søk gjennom sidehistorikken

en: Go get it!
no: Få det.

en: No quotes on %(pagename)s.
no: Ingen sitater i %(pagename)s.

en: Contents
no: Innhold

en: Variable name
no: Variabelnavn

en: Default
no: Standard

en: Description
no: Beskrivelse

en: Lexer description
no: Lexer beskrivelse

en: Lexer names
no: Lexer navn

en: File patterns
no: Filmønstrer

en: Mimetypes
no: Mimetyper

en: Unsupported navigation scheme '%(scheme)s'!
no: Navigeringsskjemaet '%(scheme)s' er ikke støttet!

en: No parent page found!
no: Ingen foreldreside funnet!

en: Slide %(pos)d of %(size)d
no: Slide %(pos)d av %(size)d

en: File attachment browser
no: Filvedleggsutforsker

en: User account browser
no: Brukerkontoutforsker

en: Search Titles
no: Søk blant titler

en: Display context of search results
no: Vis søketekst i søkeresultater

en: Case-sensitive searching
no: Skill mellom STORE og små bokstaver ved søking

en: Search Text
no: Søk i teksten

en: <<%(macro_name)s: execution failed [%(error_msg)s] (see also the log)>>
no: <<%(macro_name)s: gjennomføring mislyktes [%(error_msg)s] (se loggen også)

en: Go To Page
no: Gå til siden

en: Wiki configuration
no: Wikikonfigurasjon

en: This table shows all settings in this wiki that do not have default values. Settings that the configuration system doesn't know about are shown in ''italic'', those may be due to third-party extensions needing configuration or settings that were removed from Moin.
no: Denne tabellen viser alle opsjoner i denne wiki-en som ikke har standard verdier. Preferanser som konfigurasjonsystemet har ikke noe kunnskap til er vis i '''kursiv''', det kan være for eksempel tredje parts tillegg som trenger konfigurasjon eller det er preferanser som har blitt fjernet fra Moin.

en: Setting
no: Innstilling

en: %(mins)dm ago
no: for %(mins)dm siden

en: (no bookmark set)
no: (intet bokmerke satt)

en: (currently set to %s)
no: (nå satt til %s)

en: Delete bookmark
no: Slett bokmerke

en: Set bookmark
no: Sett bokmerke

en: [Bookmark reached]
no: [Bokmerke nådd]

en: Markup
no: Oppmerking

en: Display
no: Vis

en: Upload new attachment "%(filename)s"
no: Last opp nytt vedlegg "%(filename)s"

en: %(extension_name)s %(extension_type)s: Required argument %(argument_name)s missing.
no: %(extension_name)s %(extension_type)s: Obligatorisk argument %(argument_name)s mangler.

en: %(extension_name)s %(extension_type)s: Invalid %(argument_name)s=%(argument_value)s!
no: %(extension_name)s %(extension_type)s: Ugyldig %(argument_name)s=%(argument_value)s!

en: Current configuration does not allow embedding of the file %(file)s because of its mimetype %(mimetype)s.
no: Konfigurasjonen tillater for tiden ikke innlemming av filen %(file)s pga dens mime type %(mimetype)s.

en: Embedded
no: Innlemmet

en: Invalid include arguments "%s"!
no: Feil include-argumenter "%s"!

en: Nothing found for "%s"!
no: Ingenting funnet for "%s"

en: Switch user
no: Bytt bruker

en: No user selected
no: Ingen bruker er valgt

en: You can now change the settings of the selected user account; log out to get back to your account.
no: Du kan nå endre innstillingene for det utvalgte brukerkonto; log av og på igjen for å komme tilbake til din egen konto.

en: You are the only user.
no: Du er den eneste brukeren.

en: As a superuser, you can temporarily assume the identity of another user.
no: Som superbruker kan du overgangsvis har identiteten til en annen bruker.

en: Select User
no: Velg bruker

en: Preferences
no: Preferanser

en: This jabber id already belongs to somebody else.
no: Denne jabber-id'en tilhører allerede en annen bruker.

en: The theme '%(theme_name)s' could not be loaded!
no: Utseendet '%(theme_name)s' kunne ikke lastes!

en: User preferences saved!
no: Brukerprofil lagret!

en: the one preferred
no: den foretrukne

en: free choice
no: fritt valg

en: Save
no: Lagre

en: Preferred theme
no: Ønsket utseende

en: Editor Preference
no: Fortrukket redigeringsverktøy

en: Editor shown on UI
no: Vis grafisk redigeringsverktøy

en: Time zone
no: Tidssone

en: Your time is
no: Din tid er

en: Server time is
no: Tid på tjeneren er

en: Date format
no: Datoformat

en: Preferred language
no: Språkinnstilling

en: General options
no: Generelle valg

en: Quick links
no: Hurtiglenker

en: Change password
no: Endre passord

en: Your password has been changed.
no: Passordet ditt er blitt endret.

en: To change your password, enter a new password twice.
no: For å endre passordet, tast inn ditt nye passord to ganger.

en: OpenID settings
no: OpenID preferanser

en: Cannot remove all OpenIDs.
no: Kan ikke jerne alle OpenIDs.

en: The selected OpenIDs have been removed.
no: Utvalgte OpenID har blitt fjernet.

en: No OpenID given.
no: Ingen OpenID gitt.

en: OpenID is already present.
no: OpenID allerede gitt.

en: This OpenID is already used for another account.
no: Denne OpenID er allerede i bruk for en annen bruker.

en: OpenID added successfully.
no: OpenID ble lagt til.

en: Current OpenIDs
no: Brukte OpenIDs.

en: Remove selected
no: Fjern utvalgte

en: Add OpenID
no: Legg til OpenID

en: Notification
no: Melding

en: Notification settings saved!
no: Meldingsinnstillinger lagret!

en: '''Email'''
no: '''E-post'''

en: '''Event type'''
no: '''Typ av hendelsen'''

en: Select the events you want to be notified about.
no: Velg hendelser du vil ha en melding om.

en: Before you can be notified, you need to provide a way to contact you in the general preferences.
no: Du må fortelle oss om en veg å kontakte deg før vi kan sende meldinger. Dette kan du gjøre i preferansene til din brukerkonto.

en: Subscribed events
no: Abonnerte hendelser

en: Subscribed wiki pages<<BR>>(one regex per line)
no: Abonnerte wiki-sider<<BR>>(et regulært uttrykk (regex) pr. linje)

en: OpenID server
no: OpenID sørver

en: The selected websites have been removed.
no: Utvalgte websidene ble fjernet.

en: Trusted websites
no: Websider du stoler på.

en: Inlined image: %(url)s
no: Direkte vist bilde: %(url)s

en: Toggle line numbers
no: Slå av/på linjenummer
