movim - en to fi translation catalogue (300 entries)

en: Thanks
fi: Kiitos

en: Developers
fi: Kehittäjät

en: Translators
fi: Kääntäjät

en: Thanks to all the translators
fi: Kiitos kaikille kääntäjille

en: Software
fi: Ohjelmisto

en: Resources
fi: Resurssit

en: Movim is an XMPP-based communication platform. All the project, except the following software and resources, is under
fi: Movim on XMPP-pohjainen keskustelualusta. Koko projekti, lukuun ottamatta seuraavia ohjelmistoja ja resursseja, käyttää lisenssiä

en: Account
fi: Tili

en: Change my password
fi: Vaihda salasana

en: Password
fi: Salasana

en: Password confirmation
fi: Vahvista salasana

en: The password has been updated
fi: Salasanasi on päivitetty

en: Please provide a valid password (6 characters minimum)
fi: Anna toimiva salasana (vähintään 6 merkkiä)

en: The provided passwords are not the same
fi: Salasanat eivät täsmää

en: Delete your account
fi: Poista tilisi

en: You will delete your XMPP account and all the relative information linked to it (profile, contacts and publications).
fi: Olet poistamassa XMPP-tiliäsi ja kaikkea siihen liittyvää tietoa (profiili, kontaktit ja julkaisut).

en: Create a new account
fi: Luo uusi tili

en: No account creation form found on the server
fi: Palvelimelta ei löytynyt tilin luontikaavaketta

en: Your acccount has been successfully registered
fi: Tilisi on rekisteröity

en: Loading
fi: Ladataan

en: Not Acceptable
fi: Ei hyväksyttävä

en: The registration system of this server is currently unavailable
fi: Palvelimelle ei voi rekisteröityä juuri nyt

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Theme
fi: Teema

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Retype password
fi: Kirjoita salasana uudelleen

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Browser
fi: Selain

en: Movim Core
fi: Movim ydin

en: Movim Daemon
fi: Movim daemon

en: Database
fi: Tietokanta

en: File
fi: Tiedosto

en: Webcam
fi: Webkamera

en: Take a webcam snapshot
fi: Ota kuva webkameralla

en: Avatar Updated
fi: Avatar päivitetty

en: Avatar Not Updated
fi: Avataria ei päivitetty

en: No avatar defined yet
fi: Ei avataria vielä

en: This content is private, please login to see it
fi: Tämä sisältö on yksityistä, kirjaudu sisään nähdäksesi

en: Message Published
fi: Viesti julkaistu

en: Encrypted message
fi: Salattu viesti

en: %s needs your attention
fi: %s tarvitsee huomiosi

en: Smileys
fi: Hymiöt

en: Frequent contacts
fi: Usein käytetyt kontaktit

en: Members
fi: Jäsenet

en: Connected to the chatroom
fi: Yhdistetty keskusteluhuoneeseen

en: Disconnected from the chatroom
fi: Yhdistetty keskusteluhuoneeseen katkaistu

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Configuration saved
fi: Asetukset tallennettu

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject changed
fi: Aihe vaihdettu

en: Chat with a contact
fi: Keskustele kontaktin kanssa

en: Chat
fi: Keskustelu

en: New conversation
fi: Uusi keskustelu

en: My Little Pony - Fan Club
fi: My Little Pony -faniryhmä

en: %s posts
fi: %s julkaisua

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Hello
fi: Hei

en: General
fi: Yleinen

en: Language
fi: Kieli

en: Show the offline contacts
fi: Näytä offline-kontaktit

en: Hide the offline contacts
fi: Piilota offline-kontaktit

en: Appearence
fi: Ulkonäkö

en: Contact added
fi: Kontakti lisätty

en: Contact updated
fi: Kontakti päivitetty

en: Contact deleted
fi: Kontakti poistettu

en: Name
fi: Nimi

en: Nickname
fi: Nimimerkki

en: Date of Birth
fi: Syntymäaika

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Marital Status
fi: Siviilisääty

en: Email
fi: Sähköposti

en: Website
fi: Nettisivu

en: About Me
fi: Tietoja minusta

en: Other Accounts
fi: Muut tilit

en: Country
fi: Maa

en: Mood
fi: Fiilis

en: Listening
fi: Kuuntelee

en: Last seen
fi: Nähty viimeksi

en: Group
fi: Ryhmä

en: You are going to delete one of your contacts, please confirm your action
fi: Varmista kontaktin poistaminen

en: %s years
fi: %s vuotta

en: Last public post
fi: Viimeisin julkinen julkaisu

en: Visit the blog to see all the public posts
fi: Käy blogissa ja lue katso julkiset julkaisut

en: Share my status
fi: Jaa tilani

en: Frequently Asked Questions
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: Wrong username
fi: Väärä käyttäjänimi

en: Invalid JID
fi: Väärä JID

en: XMPP Domain error, your account is not a correct Jabber ID
fi: XMPP domain -virhe, käyttäjätilisi ei ollut oikea Jabber ID

en: Wrong password
fi: Väärä salasana

en: Internal server error
fi: Sisäinen palvelinvirhe

en: Session error
fi: Istuntovirhe

en: Account successfully created
fi: Käyttäjätili luotiin onnistuneesti

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Movim failed to authenticate. You entered wrong data
fi: Movim ei pystynyt todentamaan, annoit väärät tiedot

en: The XMPP authentification failed
fi: XMPP autentikointi epäonnistui

en: My address
fi: Oma osoite

en: Connected
fi: Yhdistetty

en: Bad nickname (between 4 and 40 characters)
fi: Huono nimimerkki (4-40 merkkiä)

en: All
fi: Kaikki

en: Contacts
fi: Kontaktit

en: Content
fi: Sisältö

en: Post published
fi: Julkaisu julkaistu

en: Post deleted
fi: Julkaisu poistettu

en: New post
fi: Uusi julkaisu

en: Publish this post publicly?
fi: Julkaise julkisesti?

en: This post is public
fi: Tämä julkaisu on julkinen

en: This post is private
fi: Tämä julkaisu on yksityinen

en: Public URL of this post
fi: Julkinen URL

en: Delete this post
fi: Poista tämä julkaisu

en: You are going to delete this post, please confirm your action
fi: Varmista julkaisun poistaminen

en: Comments disabled
fi: Kommentit pois käytöstä

en: Comment published
fi: Kommentti julkaistu

en: Visit your public blog
fi: Vieraile julkisessa blogissasi

en: Universal share button
fi: Universaali jakamisnappula

en: Bookmark or drag and drop the following button in your toolbar and use it on all the pages you want to share on Movim
fi: Raahaa nappula kirjanmerkkeihin tai työkaluriville ja käytä sitä sivuilla, jotka haluat jakaa Movimissa

en: Share on Movim
fi: Jaa Movimissa

en: Oh! Hello!
fi: Hei vaan!

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Status updated
fi: Tila päivitetty

en: Please provide a title
fi: Anna otsikko

en: Preview
fi: Esikatsele

en: No content to preview
fi: Ei sisältöä mitä esikatsella

en: You can format your content using Markdown
fi: Voit muokata sisältöä Markdownilla

en: Help
fi: Ohje

en: More help
fi: Lisää ohjeita

en: Markdown syntax manual
fi: Markdown-ohje

en: Add one by clicking on the add button.
fi: Lisää yksi painamalla lisäyspainiketta.

en: Chatrooms
fi: Keskusteluhuoneet

en: Chat Room ID
fi: Keskusteluhuoneen ID

en: My Favorite Room
fi: Lempihuoneeni

en: Bad Chatroom ID
fi: Huono keskusteluhuoneen ID

en: Empty name
fi: Tyhä nimi

en: Users in the room
fi: Huoneen käyttäjät

en: Please enter a correct nickname (2 to 40 characters)
fi: Anna toimiva nimimerkki (2-40 merkkiä)

en: Username already taken
fi: Nimimerkki on jo käytössä

en: Bookmarks updated
fi: Kirjanmerkit päivitetty

en: Public chatroom
fi: Julkinen keskusteluhuone

en: Please provide a room address
fi: Anna huoneen osoite

en: Your nickname
fi: Nimimerkkisi

en: Statistics
fi: Tilastot

en: A sticker has been sent using Movim
fi: Tarra lähetettiin Movimista

en: Movim is a decentralized social network, before creating a new account you need to choose a server to register.
fi: Movim on hajautettu sosiaalinen verkosto. Ennen rekisteröitymistä sinun pitää valita serveri jolle rekisteröidyt.

en: Upload
fi: Lataa

en: Choose a file to upload
fi: Valitse ladattava tiedosto

en: Profile
fi: Profiili

en: Profile Updated
fi: Profiili päivitetty

en: Profile Not Updated
fi: Profiilia ei päivitetty

en: Your profile is now public
fi: Profiilisi on nyt julkinen

en: Your profile is now restricted
fi: Profiilisi on nyt rajattu

en: Submit
fi: Lähetä

en: Reset
fi: Nollaa

en: Home
fi: Etusivu

en: Explore
fi: Tutki

en: Account Creation
fi: Käyttäjätilin luominen

en: News
fi: Uutiset

en: Chats
fi: Keskustelut

en: Publish
fi: Julkaise

en: Blog
fi: Blogi

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Feed
fi: Syöte

en: Posts
fi: Julkaisut

en: Gallery
fi: Galleria

en: Room
fi: Huone

en: Tag
fi: Tagi

en: Error: %s
fi: Virhe: %s

en: Cannot load file '%s'
fi: Ei voi ladata tiedostoa '%s'

en: Whoops!
fi: Hupsista!

en: Oops!
fi: Hups!

en: Refresh
fi: Lataa uudelleen

en: Add
fi: Lisää uusi

en: Delete
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Close
fi: Sulje

en: Update
fi: Päivitä

en: Updating
fi: Päivitetään

en: Submitting
fi: Lähetetään

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Unregister
fi: Ei rekisteröity

en: Save
fi: Tallenna

en: Clear
fi: Tyhjää

en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Return
fi: Takaisin

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Refuse
fi: Hylkää

en: Next
fi: Seuraava

en: Previous
fi: Edellinen

en: Day
fi: Päivä

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Launtai

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Bot
fi: Botti

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Phone
fi: Puhelin

en: Web
fi: Netti

en: Registered
fi: Rekisteröity

en: Online
fi: Paikalla

en: Away
fi: Poissa

en: Do Not Disturb
fi: Älä häiritse

en: Extended Away
fi: Laajennettu poissaolo

en: Offline
fi: Poissa verkosta

en: Error
fi: Virhe

en: afraid
fi: peloissaan

en: amazed
fi: huvittunut

en: angry
fi: vihainen

en: annoyed
fi: ärsyyntynyt

en: anxious
fi: ahdistunut

en: ashamed
fi: häpeissään

en: bored
fi: tylsistynyt

en: brave
fi: rohkea

en: calm
fi: rauhallinen

en: confused
fi: hämmentynyt

en: crazy
fi: sekaisin

en: creative
fi: luova

en: curious
fi: utelias

en: depressed
fi: masentunut

en: disappointed
fi: pettynyt

en: envious
fi: kateellinen

en: excited
fi: innoissaan

en: grateful
fi: kiitollonen

en: happy
fi: iloinen

en: hopeful
fi: toiveikas

en: humiliated
fi: nöytyytetty

en: hungry
fi: nälkäinen

en: impressed
fi: vakuuttunut

en: in love
fi: rakastunut

en: interested
fi: kiinnostunut

en: jealous
fi: kateellinen

en: lonely
fi: yksinäinen

en: lost
fi: hukassa

en: lucky
fi: onnekas

en: mean
fi: ilkeä

en: nervous
fi: jännittynyt

en: neutral
fi: neutraali

en: offended
fi: loukkaantunut

en: outraged
fi: raivoissaan

en: playful
fi: leikkisä

en: proud
fi: ylpeä

en: relaxed
fi: rentoutunut

en: relieved
fi: helpottunut

en: restless
fi: rauhaton

en: sad
fi: surullinen

en: sarcastic
fi: sarkastinen

en: satisfied
fi: tyytyväinen

en: serious
fi: vakava

en: shocked
fi: järkyttynyt

en: shy
fi: hiljainen

en: sick
fi: sairas

en: sleepy
fi: uninen

en: spontaneous
fi: spontaani

en: stressed
fi: stressaantunut

en: strong
fi: vahva

en: surprised
fi: yllättynyt

en: thankful
fi: kiitollinen

en: thirsty
fi: janoinen

en: tired
fi: väsynyt

en: weak
fi: heikko

en: worried
fi: huolestunut

en: Month
fi: Kuukausi

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Year
fi: Vuosi

en: Today
fi: Tänään

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: Yesterday
fi: Eilen

en: %d days ago
fi: %d päivää sitten

en: day
fi: päivä

en: Title
fi: Otsikko

en: Place
fi: Paikka

en: email
fi: sähköposti

en: No content
fi: Ei sisältöä

en: No comments yet
fi: Ei kommentteja vielä

en: Get older posts
fi: Hae vanhat postaukset

en: %s new items
fi: %s uutta julkaisua

en: Comment publication error
fi: Virhe kommentin julkaisussa

en: Add a comment
fi: Lisää kommentti

en: Share with
fi: Kenen kanssa jaetaan?

en: Everyone
fi: Kaikki

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Content not found
fi: Sisältöä ei löytynyt

en: Comments
fi: Kommentit

en: The API is not reachable, try again later
fi: API ei ole saatavilla, yritä myöhemmin uudelleen

en: Type here
fi: Kirjoita tähän
