murano-dashboard VERSION - en to cs translation catalogue (309 entries)

en: 80 characters max.
cs: Max. 80 znaků

en: A local zip file to upload
cs: Lokální soubor zip pro nahrání

en: Abandon Environment | Abandon Environments
cs[0]: Opustit prostředí
cs[1]: Opustit prostředí
cs[2]: Opustit prostředí

en: Abandoned Environment | Abandoned Environments
cs[0]: Prostředí opuštěno
cs[1]: Prostředí opuštěna
cs[2]: Prostředí opuštěna

en: Active
cs: Aktivní

en: Add
cs: Přidat

en: Add Application
cs: Přidat aplikaci

en: Add Application Category
cs: Přidat aplikační kategorii

en: Add Category
cs: Přidat kategorii

en: Add Component
cs: Přidat komponentu

en: Add Murano Metadata
cs: Přidat Murano metadata

en: Add New
cs: Přidat nový

en: Add new category to the application catalog.
cs: Přidat novou kategorii do katalogu aplikací.

en: Add to Env
cs: Přidat do prostředí

en: Adding application to an environment failed.
cs: Přidávání aplikace do prostředí selhalo.

en: All
cs: Vše

en: Allows adding additional information about a package.
cs: Umožňuje přidávání dodatečných informací o balíčku.

en: Allows to hide a package from the catalog. (Applies to package dependencies)
cs: Umožňuje skrýt balíček v katalogu. (Platí pro závislosti balíčku)

en: An environment is a collection of applications that are meant to operate under similar conditions.
cs: Prostředí je soubor aplikací, které jsou určeny k provozu za podobných podmínek.

en: An external http/https URL to load the bundle from.
cs: Externí http/https URL, z které nahrát bundle.

en: An external http/https URL to load the package from.
cs: Externí http/https URL, z které nahrát balíček.

en: App Catalog
cs: Katalog aplikací

en: App Category:
cs: Aplikační kategorie:

en: App category
cs: Aplikační kategorie

en: Application Categories
cs: Kategorie aplikací

en: Application Category
cs: Kategorie aplikací

en: Application Details
cs: Detaily aplikace

en: Application Package
cs: Balíček aplikací

en: Application&nbsp;Components
cs: Aplikace&nbsp;Komponenty

en: Applications
cs: Aplikace

en: Author
cs: Autor

en: Auto
cs: Automaticky

en: Back
cs: Zpět

en: Browse
cs: Prohlížet

en: Browse Local
cs: Procházet lokální

en: Bundle Name
cs: Název bundle

en: Bundle creation failed.Reason: Can't find Bundle name from repository.
cs: Vytvoření bundlu selhalo. Důvod: Nelze najít název bundlu v repositáři.

en: Bundle creation failed.Reason: {0}
cs: Vytvoření bundlu selhalo. Důvod: {0}

en: Bundle successfully imported.
cs: Bundle úspěšně importován.

en: Bundle's full name.
cs: Celý název bundlu.

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Categories
cs: Kategorie

en: Category Name
cs: Název kategorie

en: Category {0} created.
cs: Kategorie {0} vytvořena.

en: Check Keystone configuration of murano-api server.
cs: Zkontrolovat konfiguraci Keystone pro murano-api server.

en: Choose a Zip archive to upload into the catalog.
cs: Zvolte archiv zip pro nahrání do katalogu.

en: Choose a name for the environment
cs: Zvolte název prostředí

[ctx: Package requirements]
en: Classes definition folder
cs: Složka definic tříd

en: Click to create new environment
cs: Klikněte pro vytvoření nového prostředí

en: Completed with warnings
cs: Dokončeno s varováním

en: Component
cs: Kompomenta

en: Component Details
cs: Detaily kompoment

en: Component List
cs: Seznam komponent

en: Component Logs
cs: Logy komponent

en: Components
cs: Komponenty

en: Configuration
cs: Konfigurace

en: Configure Application
cs: Nastavit aplikaci

en: Confirm password
cs: Potvrdit heslo

en: Could not retrieve latest status for the {0} environment
cs: Nelze načíst aktuální stav pro prostředí {0}

en: Couldn't find any apps, required for this field.
    Tried: {fqns}
cs: Nelze nalézt žádné aplikace, vyžadovány pro toto pole.
    Vyzkoušeno: {fqns}

en: Couldn't initialise glance v1 client, therefore could not make the following images public: {0}
cs: Nelze inicializovat klienta glance v1, proto nebylo možné zveřejnit následující obrazy: {0}

en: Couldn't update package {0} parameters. Error: {1}
cs: Nebylo možné aktualizovat parametry balíčku {0}. Chyba: {1}

en: Create
cs: Vytvořit

en: Create Env
cs: Vytvořit prostředí

en: Create Environment
cs: Vytvořit prostředí

en: Create New
cs: Vytvořit nový

en: Create a title for an image.
cs: Vytvořit název pro obraz.

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Custom Type
cs: Vlastní typ

en: Defines whether or not a package can be used by other tenants. (Applies to package dependencies)
cs: Určete, zda je balíček možné použít jinými tenanty. (Platí také pro závislosti balíčku)

en: Delete Category | Delete Categories
cs[0]: Smazat kategorii
cs[1]: Smazat kategorie
cs[2]: Smazat kategorie

en: Delete Component | Delete Components
cs[0]: Smazat komponent
cs[1]: Smazat komponenty
cs[2]: Smazat komponenty

en: Delete Environment | Delete Environments
cs[0]: Smazat prostředí
cs[1]: Smazat prostředí
cs[2]: Smazat prostředí

en: Delete Metadata | Delete Metadata
cs[0]: Odstranit metadata
cs[1]: Odstranit metadata
cs[2]: Odstranit metadata

en: Delete Package | Delete Packages
cs[0]: Smazat balíček
cs[1]: Smazat balíčky
cs[2]: Smazat balíčky

en: Delete failure
cs: Mazáni selhalo

en: Deleted Category | Deleted Categories
cs[0]: Kategorie smazána
cs[1]: Kategorie smazány
cs[2]: Kategorií smazány

en: Deleted Metadata | Deleted Metadata
cs[0]: Metadata odstraněny
cs[1]: Metadata odstraněny
cs[2]: Metadata odstraněny

en: Deleted Package | Deleted Packages
cs[0]: Balíček smazán
cs[1]: Balíčky smazány
cs[2]: Balíčky smazány

en: Deleting
cs: Mazání

en: Deploy Environment | Deploy Environments
cs[0]: Nasadit prostředí
cs[1]: Nasadit prostředí
cs[2]: Nasadit prostředí

en: Deploy This Environment
cs: Nasadit toto prostředí

en: Deploy failure
cs: Nasazení selhalo

en: Deploy started
cs: Nasazení zahájeno

en: Deployed Components
cs: Komponenty nasazeny

en: Deploying
cs: Nasazování

en: Deployment Details
cs: Podrobnosti nasazení

en: Deployment History
cs: Historie nasazení

en: Deployment Logs
cs: Logy nasazení

en: Deployment with id %s doesn't exist anymore
cs: Nasazení s id %s již neexistuje

en: Deployment with id foo_deployment_id doesn't exist anymore
cs: Nasazení s id foo_deployment_id již neexistuje

en: Deployments
cs: Nasazení

en: Description
cs: Popis

en: Details
cs: Detaily

en: Download Package
cs: Stáhnout balíček

en: Drop Components here
cs: Zde vložte komponenty

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Enter a complex password with at least one letter, one number and one special character
cs: Zadejte bezpečné heslo s alespoň jedním písmenem, jedním číslem a jedním speciálním znakem

en: Enter a password
cs: Zadat heslo

en: Enter an image type supported by Murano.
cs: Zvolte typ obrazu, který je podporovaný v Murano.

en: Environment
cs: Prostředí

en: Environment Default Network
cs: Výchozí síť prostředí

en: Environment Name
cs: Název prostředí

en: Environment name must contain at least one non-white space symbol.
cs: Název prostředí musí obsahovat alespoň jeden ne-prázdný symbol

en: Environment with id %s doesn't exist anymore
cs: Prostředí s id %s již neexistuje

en: Environment with specified name already exists
cs: Prostředí s daným jménem už existuje

en: Environments
cs: Prostředí

en: Error test_error_message occurred while installing package bar
cs: Při instalaci balíčku bar nastala chyba test_error_message

en: Error {0} occurred while installing images for {1}
cs: Chyba {0} nastala při instalaci obrazů pro {1}

en: Error {0} occurred while installing package {1}
cs: Při instalaci balíčku {1} nastala chyba {0}

en: Error {0} occurred while parsing package {1}
cs: Chyba {0} nastala při parsování balíčku {1}

en: Error {0} occurred while setting image {1}, {2} public
cs: Při nastavování obrazu {1} na veřejný {2} nastala chyba {0}

[ctx: Package requirements]
en: Execution plans folder
cs: Složka plánů provedení

en: Failed
cs: Selhalo

en: Failed to create environment
cs: Nelze vytvořit prostředí

en: File
cs: Soubor

en: Filter
cs: Filtr

en: Find in a selected category
cs: Nalézt ve zvolené kategorii

en: First symbol should be latin letter or underscore. Subsequent symbols can be latin letter, numeric, underscore, at sign, number sign or dollar sign
cs: První symbol by mělo být písmeno nebo podtržítko. Následné symboly mohou být písmeno, číslo, podtržítko, zavináč a dolar

en: Fully qualified package name.
cs: Plně kvalifikovaný název balíčku.

en: Go to <b> <a href=%(pkg_def_url)s>Packages</a> </b>, click 'Import Package' and select <i>Repository</i> as <i>Package Source</i>.
cs: Přejít do <b><a href=%(pkg_def_url)s>Balíčky</a></b>, klikněte 'Import balíčků' a vyberte <i>Repositář</i> jako <i>Zdroj balíčku</i>.

en: HTTP/HTTPS URL of the bundle file.
cs: HTTP/HTTPS URL pro soubor bundle.

en: HTTP/HTTPS URL of the package file.
cs: HTTP/HTTPS URL pro soubor balíčku.

en: Heat Orchestration stack name
cs: Název Heat stack orchestrace

en: Heat Orchestration stack%(forloop.counter)s name
cs: Heat orchestration stack%(forloop.counter)s název

en: If packages depend upon other packages and/or require specific glance images, those are going to be installed with them from murano repository.
cs: Pokud jsou balíčky na sobě závislé a / nebo vyžadují specifické glance obrazy, tak budou nainstalovány z murano repozitáře

en: If the package depends upon other packages and/or requires specific glance images, those are going to be installed with it from murano repository.
cs: Pokud balíček závisí na jiném balíčku a/nebo vyžaduje specifické glance obrazy, tak bude s ním nainstalován z murano repozitáře.

en: Image
cs: Obraz

en: Image Title
cs: Název obrazu

en: Image Type
cs: Typ obrazu

en: Image successfully marked
cs: Obraz úspěšně označen

en: Images
cs: Obrazy

en: Import Bundle
cs: Importovat bundle.

en: Import Package
cs: Importovat balíček

en: Importing package {0} failed. Reason: {1}
cs: Importování balíčku {0} selhalo. Důvod: {1}

en: Info
cs: Informace

en: Instance name
cs: Název instance

en: Instance%(forloop.counter)s name
cs: Název instance%(forloop.counter)s

en: Invalid metadata for image: {0}
cs: Neplatná metadata pro obraz: {0}

en: Invalid murano image metadata
cs: Neplatná metadata obrazu murano.

en: Invalid value of 'murano_nets' option
cs: Neplatná hodnota  parametru 'murano_nets'

en: It is forbidden to upload files larger than {0} MB.
cs: Je zakázáno nahrávání souborů větších než {0} MB.

en: KeyWord
cs: Klíčové slovo

en: Last operation
cs: Poslední operace

en: Latest Deployment Log
cs: Log posledního nasazení

en: License
cs: Licence

en: Logs
cs: Logy

en: Manage
cs: Spravovat

en: Manage Components
cs: Spravovat komponenty

[ctx: Package requirements]
en: Manifest file
cs: Soubor Manifest

en: Mark Image
cs: Označit obraz

en: Mark an image with Murano specific metadata to be added to the selected image.
cs: Označte obraz se specifickými metadaty Murano pro přidání do zvoleného obrazu

en: Marked Images
cs: Označené obrazy

en: Modify Package
cs: Upravit balíček

en: Modifying package failed
cs: Úprava balíčku selhala

en: NO ENVIRONMENTS
cs: ŽÁDNÁ PROSTŘEDÍ

en: Name
cs: Název

en: Name of the bundle.
cs: Název bundle.

en: Network of '%s'
cs: Sítě '%s'

en: Next
cs: Další

en: Next Page
cs: Další strana

en: No availability zones available
cs: Zóny dostupnosti nejsou k dispozici

en: No categories available
cs: Žádné dostupné kategorie

en: No components
cs: Žádné komponenty

en: No images available
cs: Žádné obrazy nejsou dostupné

en: No keypair
cs: Žádný klíč

en: No license
cs: Bez licence

en: No recent activity to report at this time.
cs: Žádné nedávné aktivity.

en: No requirements
cs: Bez požadavků

en: None
cs: Žádný

en: Not in domain
cs: Není v doméně

en: Note
cs: Poznámka

en: OpenStack Networking (Neutron) is not available in current environment. Custom Network Settings cannot be applied
cs: Služba sítí OpenStack (Neutron) je nedostupná v současném prostředí. Vlastní nastavení sítě nelze použít

en: Operation is forbidden by murano-api server.
cs: Operace je zakázána murano-api serverem.

en: Optional
cs: Volitelné

en: Overview
cs: Přehled

en: Package Bundle Source
cs: Zdroj bundle balíčku

en: Package Count
cs: Počet balíčků

en: Package Details
cs: Detaily balíčku

en: Package Name
cs: Název balíčku

en: Package Source
cs: Zdroj balíčků

en: Package Tags
cs: Tagy balíčku

en: Package URL
cs: URL balíčku

en: Package Version
cs: Verze balíčku

en: Package creation failed.Reason: Can't find Package name from repository.
cs: Vytváření balíčku selhalo. Důvod: Nelze najít název balíčku v repositáři.

en: Package creation failed.Reason: {0}
cs: Vytváření balíčku selhalo. Důvod:  {0}

en: Package foo uploaded
cs: Balíček foo nahrán

en: Package modified.
cs: Balíček změněn.

en: Package name in the repository, usually a fully qualified name
cs: Název balíčku v repozitáři, obvykle plně kvalifikovaný název

en: Package or Class with the same name is already made public
cs: Balíček nebo Třída s tímto názvem již byly zveřejněny

en: Package parameters successfully updated.
cs: Parametry balíčku úspěšně aktualizovány.

en: Package version
cs: Verze balíčku

en: Package with id foo_package_id is not found
cs: Balíček s id foo_package_id nenalezen

en: Package with id {0} is not found
cs: Balíček s id {0} nenalezen

en: Package with specified name already exists
cs: Balíček s tímto názvem již existuje

en: Package {0} already registered.
cs: Balíček {0} je již registrován.

en: Package {0} upload failed. {1}
cs: Nahrávání balíčku {0} selhalo. {1}

en: Package {0} uploaded
cs: Balíček {0} nahrán

en: Packages
cs: Balíčky

en: Packages should contain:
cs: Balíčky by měly obsahovat:

en: Please confirm your password
cs: Potvrďte prosím vaše heslo

en: Please supply a bundle name
cs: Prosím zadejte název bundle.

en: Please supply a bundle url
cs: Prosím zadejte url bundle.

en: Please supply a package file
cs: Prosím zadejte soubor balíčku

en: Please supply a package name
cs: Prosím zadejte název balíčku

en: Please supply a package url
cs: Prosím zadejte url balíčku

en: Previous Page
cs: Předchozí strana

en: Provide comma-separated list of words, associated with the package
cs: Poskytněte čárkami oddělený seznam slov asociovaných s balíčkem

en: Provide desired name for a new category
cs: Zadejte požadovaný název pro novou kategorii

en: Public
cs: Veřejné

en: Quick Deploy
cs: Rychlé nasazení

en: Ready
cs: Připraven

en: Ready to configure
cs: Připraveno ke konfiguraci

en: Ready to deploy
cs: Připraven k nasazení

en: Recent Activity
cs: Poslední aktivita

en: Repository
cs: Repozitář

en: Requested object is not found on murano server.
cs: Požadovaný objekt nebyl nalezen na murano serveru.

en: Requested operation conflicts with an existing object.
cs: Požadovaná operace je v rozporu s již existujícím objektem.

en: Requirements
cs: Požadavky

en: Retype your password
cs: Přepište své heslo

en: Running
cs: Běží

en: Running with errors
cs: Beží s chybami

en: Running with warnings
cs: Běží s varováním

en: Select Application
cs: Vyberte aplikaci

en: Select Image
cs: Vyberte obraz

en: Select an image registered in Glance Image Services.
cs: Vyberte obraz registrovaný v Glance Image Services.

en: Select an image type supported by Murano. Choose 'Custom type' to enter type manually.
cs: Zvolte typ obrazu, který je podporovaný v Murano. Zvolte 'Vlastní typ' k zadání vlastního typu.

en: Select one or more categories for a package.
cs: Vybrat jednu či více kategorií pro balíček.

en: Set up for identifying a package.
cs: Nastavení pro identifikaci balíčku.

en: Show Details
cs: Zobrazit detaily

en: Something went wrong during package downloading
cs: Něco se pokazilo při stahování balíčku

en: Sorry, this environment doesn't exist anymore
cs: Omlouváme se, toto prostředí již neexistuje.

en: Sorry, you can't add application right now. The environment is deploying.
cs: Omlouvám se, momentálně nemůžete přidat aplikaci. Prostředí se vytváří.

en: Sorry, you can't delete service right now
cs: Omlouvám se, momentálně nelze smazat službu

en: Specified title already in use. Please choose another one.
cs: Tento název je již používán. Prosím zvolte jiný název.

en: Specifying a category helps to filter applications in the catalog
cs: Specifikace kategorie pomáhá při filtrování aplikací v katalogu.

en: Started Deleting Component | Started Deleting Components
cs[0]: Spuštěno mazání komponenty
cs[1]: Spuštěno mazání komponent
cs[2]: Spuštěno mazání komponent

en: Started Deleting Environment | Started Deleting Environments
cs[0]: Spuštěno mazání prostředí
cs[1]: Spuštěno mazání prostředí
cs[2]: Spuštěno mazání prostředí

en: Started deploying Environment | Started deploying Environments
cs[0]: Nasazování prostředí spuštěno
cs[1]: Nasazování prostředí spuštěno
cs[2]: Nasazování prostředí spuštěno

en: Status
cs: Stav

en: Step {0}
cs: Krok {0}

en: Successful
cs: Úspěšně

en: Tags
cs: Tagy

en: Tenant Name
cs: Název tenanta

en: The '{0}' application successfully added to environment.
cs: Aplikace '{0}' byla úspěšně přidána do prostředí.

en: The VMs of the applications in this environment will join this net by default, unless configured individually. Choosing 'Create New' will generate a new Network with a Subnet having an IP range allocated among the ones available for the default Murano Router of this project
cs: VM aplikací v tomto prostředí se automaticky připojí k této síti, pokud není nakonfigurováno jinak. Volbou "Vytvořit nový" vygeneruje novou síť s podsítí, která má rozsah IP alokovaný z dostupných pro výchozí router Murano v tomto projektu.

en: The bundle is going to be installed from <a href="%(murano_repo_url)s" target="_blank">%(murano_repo_url)s</a> repository.
cs: Bundle bude instalován z  <a href="%(murano_repo_url)s" target="_blank">%(murano_repo_url)s</a> repositáře.

en: The package is going to be imported from <a href="%(murano_repo_url)s" target="_blank">%(murano_repo_url)s</a> repository.
cs: Balíček bude importován z <a href="%(murano_repo_url)s" target="_blank">%(murano_repo_url)s</a> repositáře.

en: The password must contain at least one letter, one                                  number and one special character
cs: Heslo musí obsahovat alespoň jedno písmeno, jedno číslo a jeden speciální znak.

en: The request data is not acceptable by the server
cs: Požadovaná data nejsou přijatelná serverem

en: There are no applications in the catalog. You can import apps from
cs: V katalogu nejsou žádné aplikace. Aplikace můžete importovat z

en: There are no applications in the catalog. You can import apps from <a href="%(display_repo_url)s" target="_blank"> %(display_repo_url)s</a>.
cs: V katalogu nejsou žádné aplikace. Aplikace můžete importovat z <a href="%(display_repo_url)s" target="_blank"> %(display_repo_url)s</a>.

en: There are no applications matching your criteria.
cs: Žádné dostupné aplikace odpovídající vašim kritériím.

en: There was an error communicating with server
cs: Při komunikaci se serverem nastala chyba.

en: There was an error initialising this field.
cs: Při inicializaci tohoto pole nastala chyba.

en: This action cannot be undone. Any resources created by this environment will have to be released manually.
cs: Toto nelze vrátit zpět.  Veškeré zdroje vytvořené tímto prostředím budou muset být uvolněny ručně.

en: Time Finished
cs: Čas ukončení

en: Time Started
cs: Čas zahájení

en: Time updated
cs: Čas aktualizován

en: Title
cs: Název

en: Toggle Active | Toggle Active
cs[0]: Aktivovat
cs[1]: Aktivovat
cs[2]: Aktivovat

en: Toggle Enabled
cs: Přepnutí povoleno

en: Toggle Public | Toggle Public
cs[0]: Zveřejnit
cs[1]: Zveřejnit
cs[2]: Zveřejnit

en: Toggled Active | Toggled Active
cs[0]: Aktivováno
cs[1]: Aktivováno
cs[2]: Aktivováno

en: Toggled Public | Toggled Public
cs[0]: Zveřejněno
cs[1]: Zveřejněno
cs[2]: Zveřejněno

en: Topology
cs: Topologie

en: Trying to add {0} image to glance. Image will be ready for deployment after successful upload
cs: Přídávání obrazu {0} do glance. Obraz bude připraven k nasazení po úspěšném nahrání.

en: Trying to add {0}, {1} image to glance. Image will be ready for deployment after successful upload
cs: Přidávání obrazu {0}, {1} obraz do glance. Obraz bude připraven k nasazení po úspěšném nahrání.

en: Type
cs: Typ

[ctx: Package requirements]
en: UI definition folder
cs: Složka UI definic

en: UNKNOWN
cs: NEZNÁMÉ

en: Unable to communicate to glare-api server.
cs: Nelze komunikovat s glare-api serverem.

en: Unable to communicate to murano-api server.
cs: Nelze komunikovat s murano-api serverem.

en: Unable to delete category
cs: Nelze smazat kategorii

en: Unable to delete package in murano-api server
cs: Nelze smazat balíček na serveru murano-api

en: Unable to deploy. Try again later
cs: Nelze nasadit. Zkuste později

en: Unable to download package.
cs: Balíček nelze stáhnout

en: Unable to get list of categories
cs: Nelze získat seznam kategorií

en: Unable to mark image
cs: Obraz nelze označit

en: Unable to modify package
cs: Nelze upravit balíček

en: Unable to remove metadata
cs: Nelze odstranit metadata

en: Unable to remove package.
cs: Balíček nelze odstranit.

en: Unable to retrieve  availability zones.
cs: Nelze získat zóny dostupnosti.

en: Unable to retrieve details for service
cs: Nelze získat podrobnosti pro službu

en: Unable to retrieve list of deployments
cs: Nelze získat seznam nasazení

en: Unable to retrieve list of images
cs: Nelze získat seznam obrazů

en: Unable to retrieve list of services. This environment is deploying or already deployed by other user.
cs: Nelze získat seznam služeb. Toto prostředí se nasazuje nebo je již nasazeno jiným uživatelem.

en: Unable to retrieve package details.
cs: Nelze získat detaily balíčku.

en: Unable to retrieve project list.
cs: Nelze získaz seznam projektů.

en: Unable to retrieve public images.
cs: Nelze získat veřejné obrazy.

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Update Environment | Deploy Environments
cs[0]: Aktualizovat prostředí
cs[1]: Nasadit prostředí
cs[2]: Nasadit prostředí

en: Update Image
cs: Aktualizovat obraz

en: Update Metadata
cs: Aktualizovat metadata

en: Update This Environment
cs: Aktualizovat toto prostředí

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Updated Environment | Deployed Environments
cs[0]: Prostředí aktualizováno
cs[1]: Prostředí nasazena
cs[2]: Prostředí nasazena

en: Uploading package failed. {0}
cs: Nahrávání balíčku selhalo. {0}

en: Used for identifying and filtering packages.
cs: Použito pro identifikaci a filtraci balíčků.

en: Validation Error occurred
cs: Došlo k chybě ověření

en: Version
cs: Verze

en: Version of the package (optional).
cs: Verze balíčku (volitelné).

en: You are not allowed to change this properties of the package
cs: Nemáte oprávnění měnit tyto vlastnosti balíčku

en: You are not allowed to delete this package
cs: Nemáte oprávnění smazat tento balíček

en: You are not allowed to perform this operation
cs: Nemáte oprávnění provést tuto operaci

en: You'll have to configure each package installed from this bundle separately.
cs: Každý balíček nainstalovaný z tohoto bundlu bude nutné nakonfigurovat zvlášť.

en: {0}{1} don't match
cs: {0}{1} se neshodují
