OTRS - en to fi translation catalogue (1355 entries)

note: Template: AAABase
en: Yes
fi: Kyllä

note: Template: AAABase
en: No
fi: Ei

note: Template: AAABase
en: yes
fi: kyllä

note: Template: AAABase
en: no
fi: ei

note: Template: AAABase
en: Off
fi: Pois

note: Template: AAABase
en: off
fi: pois

note: Template: AAABase
en: On
fi: Päällä

note: Template: AAABase
en: on
fi: päällä

note: Template: AAABase
en: top
fi: ylös

note: Template: AAABase
en: end
fi: Loppuun

note: Template: AAABase
en: Done
fi: Valmis

note: Template: AAABase
en: Cancel
fi: Peruuta

note: Template: AAABase
en: Reset
fi: Tyhjennä

note: Template: AAABase
en: Today
fi: Tänään

note: Template: AAABase
en: Tomorrow
fi: Huomenna

note: Template: AAABase
en: Next week
fi: Seuraava viikko

note: Template: AAABase
en: day
fi: päivä

note: Template: AAABase
en: days
fi: päivää

note: Template: AAABase
en: day(s)
fi: päivä(ä)

note: Template: AAABase
en: d
fi: p

note: Template: AAABase
en: hour
fi: tunti

note: Template: AAABase
en: hours
fi: tuntia

note: Template: AAABase
en: hour(s)
fi: tunti(a)

note: Template: AAABase
en: Hours
fi: tuntia

note: Template: AAABase
en: minute
fi: minuutti

note: Template: AAABase
en: minutes
fi: minuuttia

note: Template: AAABase
en: minute(s)
fi: minuutti(a)

note: Template: AAABase
en: Minutes
fi: minuuttia

note: Template: AAABase
en: month
fi: kuukausi

note: Template: AAABase
en: months
fi: kuukautta

note: Template: AAABase
en: month(s)
fi: kuukautta

note: Template: AAABase
en: week
fi: viikko

note: Template: AAABase
en: week(s)
fi: viikkoa

note: Template: AAABase
en: year
fi: vuosi

note: Template: AAABase
en: years
fi: vuotta

note: Template: AAABase
en: year(s)
fi: vuotta

note: Template: AAABase
en: second(s)
fi: sekuntia

note: Template: AAABase
en: seconds
fi: sekuntia

note: Template: AAABase
en: second
fi: sekunti

note: Template: AAABase
en: wrote
fi: kirjoitti

note: Template: AAABase
en: Message
fi: Viesti

note: Template: AAABase
en: Error
fi: Virhe

note: Template: AAABase
en: Bug Report
fi: Lähetä bugiraportti

note: Template: AAABase
en: Attention
fi: Huomio

note: Template: AAABase
en: Warning
fi: Varoitus

note: Template: AAABase
en: Module
fi: Moduuli

note: Template: AAABase
en: Modulefile
fi: Moduulitiedosto

note: Template: AAABase
en: Subfunction
fi: Alifunktio

note: Template: AAABase
en: Line
fi: Rivi

note: Template: AAABase
en: Setting
fi: Asetus

note: Template: AAABase
en: Settings
fi: Asetukset

note: Template: AAABase
en: Example
fi: Esimerkki

note: Template: AAABase
en: Examples
fi: Esimerkit

note: Template: AAABase
en: valid
fi: Käytössä

note: Template: AAABase
en: Valid
fi: Käytössä

note: Template: AAABase
en: invalid
fi: Poistettu käytöstä

note: Template: AAABase
en: Invalid
fi: Poistettu käytöstä

note: Template: AAABase
en: * invalid
fi: * Poistettu käytöstä

note: Template: AAABase
en: invalid-temporarily
fi: Poistettu käytöstä välikaikaisesti

note: Template: AAABase
en:  2 minutes
fi:  2 Minuuttia

note: Template: AAABase
en:  5 minutes
fi:  5 Minuuttia

note: Template: AAABase
en:  7 minutes
fi:  7 Minuuttia

note: Template: AAABase
en: 10 minutes
fi: 10 Minuuttia

note: Template: AAABase
en: 15 minutes
fi: 15 Minuuttia

note: Template: AAABase
en: Next
fi: Seuraava

note: Template: AAABase
en: Back
fi: Edellinen

note: Template: AAABase
en: Next...
fi: Seuraava...

note: Template: AAABase
en: ...Back
fi: ...Edellinen

note: Template: AAABase
en: -none-
fi: -tyhjä-

note: Template: AAABase
en: none
fi: tyhjä

note: Template: AAABase
en: none!
fi: yhjä!

note: Template: AAABase
en: none - answered
fi: tyhjä - vastattu

note: Template: AAABase
en: please do not edit!
fi: Älä muokkaa, kiitos!

note: Template: AAABase
en: Need Action
fi: Vaatii toimia

note: Template: AAABase
en: AddLink
fi: Lisää linkki

note: Template: AAABase
en: Link
fi: Linkki

note: Template: AAABase
en: Unlink
fi: Pura linkki

note: Template: AAABase
en: Linked
fi: Linkitetty

note: Template: AAABase
en: Link (Normal)
fi: Linkki (Normaali)

note: Template: AAABase
en: Link (Parent)
fi: Linkki (Ylempi)

note: Template: AAABase
en: Link (Child)
fi: Linkki (Alempi)

note: Template: AAABase
en: Normal
fi: Normaali

note: Template: AAABase
en: Parent
fi: Ylempi

note: Template: AAABase
en: Child
fi: Alempi

note: Template: AAABase
en: Hit
fi: Osuma

note: Template: AAABase
en: Hits
fi: Osumat

note: Template: AAABase
en: Text
fi: Teksti

note: Template: AAABase
en: Standard
fi: Vakio

note: Template: AAABase
en: Lite
fi: Kevyt

note: Template: AAABase
en: User
fi: Käyttäjä

note: Template: AAABase
en: Username
fi: Käyttäjänimi

note: Template: AAABase
en: Language
fi: Kieli

note: Template: AAABase
en: Languages
fi: Kielet

note: Template: AAABase
en: Password
fi: Salasana

note: Template: AAABase
en: Preferences
fi: Käyttäjäasetukset

note: Template: AAABase
en: Salutation
fi: Tervehdys

note: Template: AAABase
en: Salutations
fi: Tervehdykset

note: Template: AAABase
en: Signature
fi: Allekirjoitus

note: Template: AAABase
en: Signatures
fi: Allekirjoitukset

note: Template: AAABase
en: Customer
fi: Asiakas

note: Template: AAABase
en: CustomerID
fi: AsiakasID

note: Template: AAABase
en: CustomerIDs
fi: AsiakasIDt

note: Template: AAABase
en: customer
fi: asiakas

note: Template: AAABase
en: agent
fi: agentti

note: Template: AAABase
en: system
fi: järjestelmä

note: Template: AAABase
en: Customer Info
fi: Tietoa asiakkaasta

note: Template: AAABase
en: Customer Information
fi: Asiakastiedot

note: Template: AAABase
en: Customer Companies
fi: Asiakasyritykset

note: Template: AAABase
en: Company
fi: Yritys

note: Template: AAABase
en: go!
fi: mene!

note: Template: AAABase
en: go
fi: mene

note: Template: AAABase
en: All
fi: Kaikki

note: Template: AAABase
en: all
fi: kaikki

note: Template: AAABase
en: Sorry
fi: Anteeksi

note: Template: AAABase
en: update!
fi: päivitä!

note: Template: AAABase
en: update
fi: päivitä

note: Template: AAABase
en: Update
fi: Päivitä

note: Template: AAABase
en: Updated!
fi: Päivitetty

note: Template: AAABase
en: submit!
fi: lähetä!

note: Template: AAABase
en: submit
fi: lähetä

note: Template: AAABase
en: Submit
fi: Lähetä

note: Template: AAABase
en: change!
fi: muuta!

note: Template: AAABase
en: Change
fi: Muuta

note: Template: AAABase
en: change
fi: muuta

note: Template: AAABase
en: click here
fi: klikkaa tästä

note: Template: AAABase
en: Comment
fi: Kommentti

note: Template: AAABase
en: Invalid Option!
fi: Virheellinen valinta!

note: Template: AAABase
en: Invalid time!
fi: Virheellinen aika!

note: Template: AAABase
en: Invalid date!
fi: Virheellinen päiväys!

note: Template: AAABase
en: Name
fi: Nimi

note: Template: AAABase
en: Group
fi: Ryhmä

note: Template: AAABase
en: Description
fi: Kuvaus

note: Template: AAABase
en: description
fi: kuvaus

note: Template: AAABase
en: Theme
fi: Ulkoasu

note: Template: AAABase
en: Created
fi: Luotu

note: Template: AAABase
en: Created by
fi: Luonut

note: Template: AAABase
en: Changed
fi: Muutettu

note: Template: AAABase
en: Changed by
fi: Muuttanut

note: Template: AAABase
en: Search
fi: Etsi

note: Template: AAABase
en: and
fi: ja

note: Template: AAABase
en: between
fi: välillä

note: Template: AAABase
en: Fulltext Search
fi: Kokosanahaku

note: Template: AAABase
en: Data
fi: Tieto

note: Template: AAABase
en: Options
fi: Lisävalinnat

note: Template: AAABase
en: Title
fi: Otsikko

note: Template: AAABase
en: Item
fi: osio

note: Template: AAABase
en: Delete
fi: Poista

note: Template: AAABase
en: Edit
fi: Muokkaa

note: Template: AAABase
en: View
fi: Katso

note: Template: AAABase
en: Number
fi: Numero

note: Template: AAABase
en: System
fi: Järjestelmä

note: Template: AAABase
en: Contact
fi: Yhteystiedot

note: Template: AAABase
en: Contacts
fi: Yhteystiedot

note: Template: AAABase
en: Export
fi: Vie

note: Template: AAABase
en: Up
fi: Ylös

note: Template: AAABase
en: Down
fi: Alas

note: Template: AAABase
en: Add
fi: Lisää

note: Template: AAABase
en: Added!
fi: Lisätty!

note: Template: AAABase
en: Category
fi: Kategoria

note: Template: AAABase
en: Viewer
fi: Katselija

note: Template: AAABase
en: Expand
fi: Laajenna

note: Template: AAABase
en: Small
fi: Pieni

note: Template: AAABase
en: Medium
fi: Keskikokoinen

note: Template: AAABase
en: Large
fi: Suuri

note: Template: AAABase
en: Date picker
fi: Valitse päivä

note: Template: AAABase
en: New message
fi: Uusi viesti

note: Template: AAABase
en: New message!
fi: Uusi viesti!

note: Template: AAABase
en: Please answer this ticket(s) to get back to the normal queue view!
fi: Vastaa tähän viestiin saadaksesi se takaisin normaalille jonotuslistalle

note: Template: AAABase
en: You have %s new message(s)!
fi: Sinulla on %s kpl uusia viestiä!

note: Template: AAABase
en: You have %s reminder ticket(s)!
fi: Sinulla on %s muistutettavaa viestiä!

note: Template: AAABase
en: The recommended charset for your language is %s!
fi: Suositeltava merkistö kielellesi on %s

note: Template: AAABase
en: Change your password.
fi: Vaihda salasanasi.

note: Template: AAABase
en: Please activate %s first!
fi: Aktivoi ensin %s!

note: Template: AAABase
en: No suggestions
fi: Ei ehdotusta

note: Template: AAABase
en: Word
fi: Sana

note: Template: AAABase
en: Ignore
fi: Ohita

note: Template: AAABase
en: replace with
fi: Korvaa

note: Template: AAABase
en: There is no account with that login name.
fi: Tuntematon käyttäjätunnus.

note: Template: AAABase
en: Login failed! Your user name or password was entered incorrectly.
fi: Kirjautuminen epäonnistui! Syötit joko käyttäjätunnuksen tai salasanan väärin.

note: Template: AAABase
en: There is no acount with that user name.
fi: Käyttäjätunnusta ei löydy.

note: Template: AAABase
en: Please contact your administrator
fi: Ota yhteys ylläpitoon

note: Template: AAABase
en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

note: Template: AAABase
en: Logout successful. Thank you for using %s!
fi: Uloskirjaus onnistui. Kiitos kun käytit %s järjestelmää!

note: Template: AAABase
en: Feature not active!
fi: Ominaisuus ei käytössä!

note: Template: AAABase
en: Agent updated!
fi: Agentti päivitetty!

note: Template: AAABase
en: Create Database
fi: Luo tietokanta

note: Template: AAABase
en: System Settings
fi: Järjestelmäasetukset

note: Template: AAABase
en: Mail Configuration
fi: Sähköpostiasetukset

note: Template: AAABase
en: Finished
fi: Valmis

note: Template: AAABase
en: Install OTRS
fi: Asenna OTRS

note: Template: AAABase
en: License
fi: Lisenssi

note: Template: AAABase
en: Database
fi: Tietokanta

note: Template: AAABase
en: Configure Mail
fi: Sähköpostin asetukset

note: Template: AAABase
en: Database deleted.
fi: Tietokanta poistettu.

note: Template: AAABase
en: Login is needed!
fi: Käyttäjätunnus on pakollinen!

note: Template: AAABase
en: Password is needed!
fi: Salasana on pakollinen!

note: Template: AAABase
en: Take this Customer
fi: Valitse tämä asiakas

note: Template: AAABase
en: Take this User
fi: Valitse tämä käyttäjä

note: Template: AAABase
en: possible
fi: Käytössä

note: Template: AAABase
en: reject
fi: Hylkää

note: Template: AAABase
en: reverse
fi: käänteinen

note: Template: AAABase
en: Facility
fi: Valmius

note: Template: AAABase
en: Time Zone
fi: Aikavyöhyke

note: Template: AAABase
en: Pending till
fi: Odottaa

note: Template: AAABase
en: Don't use the Superuser account to work with OTRS! Create new Agents and work with these accounts instead.
fi: Älä käytä pääkäyttäjän tiliä työskennellessäsi OTRS:llä! Luo uusia agentteja ja käytä niitä työskentelyyn.

note: Template: AAABase
en: Dispatching by email To: field.
fi: Osoittaminen perustuen sähköpostin Vastaanottaja: kenttään.

note: Template: AAABase
en: Dispatching by selected Queue.
fi: Osoittaminen perustuen valittuun jonoon.

note: Template: AAABase
en: No entry found!
fi: Tietoa ei löytynyt!

note: Template: AAABase
en: Session invalid. Please log in again.
fi: Istuntoa ei löydy. Kirjaudu sisään uudestaan.

note: Template: AAABase
en: Session has timed out. Please log in again.
fi: Istuntosi on vanhentunut. Ole hyvä ja kirjaudu uudestaan.

note: Template: AAABase
en: Session limit reached! Please try again later.
fi: Istuntorajoitus saavutettu. Yritä myöhemmin uudelleen.

note: Template: AAABase
en: No Permission!
fi: Ei oikeutta!

note: Template: AAABase
en: (Click here to add)
fi: (Paina tästä lisätäksesi)

note: Template: AAABase
en: Preview
fi: Esikatselu

note: Template: AAABase
en: %s is not writable!
fi: Ei voitu kirjoittaa %s

note: Template: AAABase
en: Cannot create %s!
fi: Ei voitu luoda %s!

note: Template: AAABase
en: You have Out of Office enabled, would you like to disable it?
fi: Lomavastaajasi on käytössä. Haluatko poistaa sen nyt käytöstä?

note: Template: AAABase
en: Customer %s added
fi: Asiakas %s lisätty

note: Template: AAABase
en: Role added!
fi: Rooli lisätty!

note: Template: AAABase
en: Role updated!
fi: Roolia päivitetty!

note: Template: AAABase
en: Attachment added!
fi: Liite lisätty!

note: Template: AAABase
en: Attachment updated!
fi: Liitettä päivitetty!

note: Template: AAABase
en: Response added!
fi: Vastaus lisätty!

note: Template: AAABase
en: Response updated!
fi: Vastausta päivitetty!

note: Template: AAABase
en: Group updated!
fi: Ryhmä lisätty!

note: Template: AAABase
en: Queue added!
fi: Jono lisätty!

note: Template: AAABase
en: Queue updated!
fi: Jonoa päivitetty!

note: Template: AAABase
en: State added!
fi: Tila lisätty!

note: Template: AAABase
en: State updated!
fi: Tilaa päivitetty!

note: Template: AAABase
en: Type added!
fi: Tyyppi lisätty!

note: Template: AAABase
en: Type updated!
fi: Tyyppiä päivitetty!

note: Template: AAABase
en: Customer updated!
fi: Asiakasta pävitetty!

note: Template: AAABase
en: Customer company added!
fi: Asiakasyritys lisätty!

note: Template: AAABase
en: Customer company updated!
fi: Asiakasyritys päivitetty!

note: Template: AAABase
en: Mail account added!
fi: Sähköpostitili lisätty!

note: Template: AAABase
en: Mail account updated!
fi: Päivitetty sähköpostitiliä!

note: Template: AAABase
en: System e-mail address added!
fi: Järjestelmän sähköpostiosoite lisätty!

note: Template: AAABase
en: System e-mail address updated!
fi: Järjestelmän sähköpostiosoite päivitetty!

note: Template: AAABase
en: Contract
fi: Sopimus

note: Template: AAABase
en: Online Customer: %s
fi: Kirjautuneet asiakkaat: %s

note: Template: AAABase
en: Online Agent: %s
fi: Kirjautuneet agentit: %s

note: Template: AAABase
en: Calendar
fi: Kalenteri

note: Template: AAABase
en: File
fi: Tiedosto

note: Template: AAABase
en: Filename
fi: Tiedostonimi

note: Template: AAABase
en: Type
fi: Tyyppi

note: Template: AAABase
en: Size
fi: Koko

note: Template: AAABase
en: Upload
fi: Tuo

note: Template: AAABase
en: Directory
fi: Hakemisto

note: Template: AAABase
en: Signed
fi: Allekirjoitettu

note: Template: AAABase
en: Sign
fi: Allekirjoita

note: Template: AAABase
en: Crypted
fi: Salattu

note: Template: AAABase
en: Crypt
fi: Salaa

note: Template: AAABase
en: PGP Key
fi: PGP Avain

note: Template: AAABase
en: PGP Keys
fi: PGP Avaimet

note: Template: AAABase
en: S/MIME Certificate
fi: S/MIME Sertifikaatti

note: Template: AAABase
en: S/MIME Certificates
fi: S/MIME Sertifikaatit

note: Template: AAABase
en: Office
fi: Toimisto

note: Template: AAABase
en: Phone
fi: Puhelin

note: Template: AAABase
en: Fax
fi: Faksi

note: Template: AAABase
en: Mobile
fi: GSM

note: Template: AAABase
en: Zip
fi: Postinumero

note: Template: AAABase
en: City
fi: Kaupunki

note: Template: AAABase
en: Street
fi: Katuosoite

note: Template: AAABase
en: Country
fi: Maa

note: Template: AAABase
en: Location
fi: Sijainti

note: Template: AAABase
en: installed
fi: asennettu

note: Template: AAABase
en: uninstalled
fi: poistettu

note: Template: AAABase
en: Security Note: You should activate %s because application is already running!
fi: Turvailmoitus: Aktivoi %s - järjestelmä on jo käytössä!

note: Template: AAABase
en: Edit the system configuration settings.
fi: Muokkaa systeemitason asetuksia.

note: Template: AAABase
en: printed at
fi: tulostettu

note: Template: AAABase
en: Loading...
fi: Ladataan...

note: Template: AAABase
en: Dear Mr. %s,
fi: Arvon Hra. %s,

note: Template: AAABase
en: Dear Mrs. %s,
fi: Arvon Rva. %s

note: Template: AAABase
en: Dear %s,
fi: Arvon %s,

note: Template: AAABase
en: Hello %s,
fi: Hei %s,

note: Template: AAABase
en: New account created. Sent login information to %s. Please check your email.
fi: Uusi tunnus lisätty. Lähetetty kirjautumistiedot osoitteeseen %s. Ole hyvä ja tarkasta postisi.

note: Template: AAABase
en: Please press Back and try again.
fi: Klikkaa Takaisin ja yritä uudestaan.

note: Template: AAABase
en: Sent password reset instructions. Please check your email.
fi: Lähetetty salasanan vaihtamisohjeet. Tarkasta sähköpostisi.

note: Template: AAABase
en: Sent new password to %s. Please check your email.
fi: Lähetetty uusi salasana osoitteeseen %s. Tarkasta sähköpostisi.

note: Template: AAABase
en: Upcoming Events
fi: Tulevat tapahtumat

note: Template: AAABase
en: Event
fi: Tapahtuma

note: Template: AAABase
en: Events
fi: Tapahtumat

note: Template: AAABase
en: Invalid Token!
fi: Virheellinen valtuutusavain!

note: Template: AAABase
en: more
fi: lisää

note: Template: AAABase
en: Collapse
fi: Piilotettu

note: Template: AAABase
en: Shown
fi: Näytetty

note: Template: AAABase
en: News
fi: Uutiset

note: Template: AAABase
en: Product News
fi: Tuoteuutiset

note: Template: AAABase
en: OTRS News
fi: OTRS uutiset

note: Template: AAABase
en: 7 Day Stats
fi: 7 päivän tilastot

note: Template: AAABase
en: Mark
fi: Merkitse

note: Template: AAABase
en: Unmark
fi: Poista merkintä

note: Template: AAABase
en: Bold
fi: Lihavoitu

note: Template: AAABase
en: Italic
fi: Kursivoitu

note: Template: AAABase
en: Underline
fi: Alleviivattu

note: Template: AAABase
en: Font Color
fi: Fontin väri

note: Template: AAABase
en: Background Color
fi: Taustan väri

note: Template: AAABase
en: Remove Formatting
fi: Poista muotoilut

note: Template: AAABase
en: Show/Hide Hidden Elements
fi: Näytä/Piilota piiloelementit

note: Template: AAABase
en: Align Left
fi: Tasaa vasemmalle

note: Template: AAABase
en: Align Center
fi: Keskitä

note: Template: AAABase
en: Align Right
fi: Tasaa oikealle

note: Template: AAABase
en: Justify
fi: Tasaa molemmat reunat

note: Template: AAABase
en: Header
fi: Otsikko

note: Template: AAABase
en: Indent
fi: Pienennä sisennystä

note: Template: AAABase
en: Outdent
fi: Suurenna sisennystä

note: Template: AAABase
en: Create an Unordered List
fi: Lisää luettelomerkittu lista

note: Template: AAABase
en: Create an Ordered List
fi: Lisää numeroitu lista

note: Template: AAABase
en: HTML Link
fi: HTML linkki

note: Template: AAABase
en: Insert Image
fi: Lisää kuva

note: Template: AAABase
en: Undo
fi: Kumoa

note: Template: AAABase
en: Redo
fi: Tee uudelleen

note: Template: AAACalendar
en: New Year's Day
fi: Uudenvuodenpäivä

note: Template: AAACalendar
en: International Workers' Day
fi: Vappu

note: Template: AAACalendar
en: Christmas Eve
fi: Jouluaatto

note: Template: AAACalendar
en: First Christmas Day
fi: Ensimmäinen joulupäivä

note: Template: AAACalendar
en: Second Christmas Day
fi: Toinen joulupäivä

note: Template: AAACalendar
en: New Year's Eve
fi: Uudenvuodenaatto

note: Template: AAAGenericInterface
en: OTRS as requester
fi: OTRS pyytää tietoja

note: Template: AAAGenericInterface
en: OTRS as provider
fi: OTRS antaa tietoja

note: Template: AAAGenericInterface
en: Webservice "%s" updated!
fi: Webpalvelu "%s" päivitetty!

note: Template: AAAMonth
en: Jan
fi: Tam

note: Template: AAAMonth
en: Feb
fi: Hel

note: Template: AAAMonth
en: Mar
fi: Maa

note: Template: AAAMonth
en: Apr
fi: Huh

note: Template: AAAMonth
en: May
fi: Tou

note: Template: AAAMonth
en: Jun
fi: Kesä

note: Template: AAAMonth
en: Jul
fi: Hei

note: Template: AAAMonth
en: Aug
fi: Elo

note: Template: AAAMonth
en: Sep
fi: Syys

note: Template: AAAMonth
en: Oct
fi: Loka

note: Template: AAAMonth
en: Nov
fi: Mar

note: Template: AAAMonth
en: Dec
fi: Jou

note: Template: AAAMonth
en: January
fi: Tammikuu

note: Template: AAAMonth
en: February
fi: Helmikuu

note: Template: AAAMonth
en: March
fi: Maaliskuu

note: Template: AAAMonth
en: April
fi: Huhtikuu

note: Template: AAAMonth
en: May_long
fi: Toukokuu

note: Template: AAAMonth
en: June
fi: Kesäkuu

note: Template: AAAMonth
en: July
fi: Heinäkuu

note: Template: AAAMonth
en: August
fi: Elokuu

note: Template: AAAMonth
en: September
fi: Syyskuu

note: Template: AAAMonth
en: October
fi: Lokakuu

note: Template: AAAMonth
en: November
fi: Marraskuu

note: Template: AAAMonth
en: December
fi: Joulukuu

note: Template: AAAPreferences
en: Preferences updated successfully!
fi: Asetukset tallennettu onnistuneesti!

note: Template: AAAPreferences
en: User Profile
fi: Käyttäjäprofiili

note: Template: AAAPreferences
en: Email Settings
fi: Sähköpostiasetukset

note: Template: AAAPreferences
en: Other Settings
fi: Muut asetukset

note: Template: AAAPreferences
en: Change Password
fi: Vaihda salasana

note: Template: AAAPreferences
en: Current password
fi: Nykyinen salasana

note: Template: AAAPreferences
en: New password
fi: Uusi salasana

note: Template: AAAPreferences
en: Verify password
fi: Salasana uudestaan

note: Template: AAAPreferences
en: Spelling Dictionary
fi: Oikolukusanasto

note: Template: AAAPreferences
en: Default spelling dictionary
fi: Oletus oikolukusanasto

note: Template: AAAPreferences
en: Max. shown Tickets a page in Overview.
fi: Näytä maks. tikettiä yleisnäkymässä.

note: Template: AAAPreferences
en: The current password is not correct. Please try again!
fi: Nykyinen salasana on väärin. Yritä uudelleen!

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, your new passwords do not match. Please try again!
fi: Salasanan päivitys ei onnistunut, antamasi uudet salasanat eivät täsmänneet. Yritä uudelleen!

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, it contains invalid characters!
fi: Salasanan päivitys ei onnistunut, se sisälsi virheellisiä merkkejä!

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, it must be at least %s characters long!
fi: Salasanan päivitys ei onnistunut, sen tulee sisältää vähintään %s merkkiä!

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, it must contain at least 2 lowercase and 2 uppercase characters!
fi: Salasanan päivitys ei onnistunut, sen tulee sisältää vähintään 2 pientä ja 2 isoa kirjainta!

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, it must contain at least 1 digit!
fi: Salasanan päivitys ei onnistunut, sen tulee sisältää vähintään 1 numero!

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, it must contain at least 2 characters!
fi: Salasanan päivitys ei onnistunut, sen tulee sisältää vähintään 2 kirjainta

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, this password has already been used. Please choose a new one!
fi: Salasanan päivitys ei onnistunut, tätä salasanaa on jo käytetty. Valitse toinen!

note: Template: AAAPreferences
en: CSV Separator
fi: CSV-erotin

note: Template: AAATicket
en: Status View
fi: Tilanäkymä

note: Template: AAATicket
en: Bulk
fi: Massa

note: Template: AAATicket
en: Lock
fi: Lukitse

note: Template: AAATicket
en: Unlock
fi: Poista lukitus

note: Template: AAATicket
en: History
fi: Historia

note: Template: AAATicket
en: Zoom
fi: Katso

note: Template: AAATicket
en: Age
fi: Ikä

note: Template: AAATicket
en: Bounce
fi: Delekoi

note: Template: AAATicket
en: Forward
fi: Välitä

note: Template: AAATicket
en: From
fi: Lähettäjä

note: Template: AAATicket
en: To
fi: Vastaanottaja

note: Template: AAATicket
en: Cc
fi: Kopio

note: Template: AAATicket
en: Bcc
fi: Piilokopio

note: Template: AAATicket
en: Subject
fi: Otsikko

note: Template: AAATicket
en: Move
fi: Siirrä

note: Template: AAATicket
en: Queue
fi: Jonotuslista

note: Template: AAATicket
en: Queues
fi: Jonotuslistat

note: Template: AAATicket
en: Priority
fi: Prioriteetti

note: Template: AAATicket
en: Priorities
fi: Prioriteetit

note: Template: AAATicket
en: Priority Update
fi: Prioriteetin päivitys

note: Template: AAATicket
en: Priority added!
fi: Prioriteetti lisätty!

note: Template: AAATicket
en: Priority updated!
fi: Prioritetti päivitetty!

note: Template: AAATicket
en: Signature added!
fi: Allekirjoitus lisätty!

note: Template: AAATicket
en: Signature updated!
fi: Allekirjoitus päivitetty!

note: Template: AAATicket
en: Service Level Agreement
fi: Palvelutasosopimus

note: Template: AAATicket
en: Service Level Agreements
fi: Palvelutasosopimukset

note: Template: AAATicket
en: Service
fi: Palvelu

note: Template: AAATicket
en: Services
fi: Palvelut

note: Template: AAATicket
en: State
fi: Tila

note: Template: AAATicket
en: States
fi: Tilat

note: Template: AAATicket
en: Status
fi: Tila

note: Template: AAATicket
en: Statuses
fi: Tilat

note: Template: AAATicket
en: Ticket Type
fi: Tiketin tyyppi

note: Template: AAATicket
en: Ticket Types
fi: Tikettien tyypit

note: Template: AAATicket
en: Compose
fi: uusia viesti

note: Template: AAATicket
en: Pending
fi: Odottaa

note: Template: AAATicket
en: Owner
fi: Omistaja

note: Template: AAATicket
en: Owner Update
fi: Päivitä omistaja

note: Template: AAATicket
en: Responsible
fi: Vastaava

note: Template: AAATicket
en: Responsible Update
fi: Vastaavan päivitys

note: Template: AAATicket
en: Sender
fi: Lähettäjä

note: Template: AAATicket
en: Article
fi: Artikkeli

note: Template: AAATicket
en: Ticket
fi: Tiketti

note: Template: AAATicket
en: Createtime
fi: Luontiaika

note: Template: AAATicket
en: plain
fi: pelkkä teksti

note: Template: AAATicket
en: Email
fi: Sähköposti

note: Template: AAATicket
en: email
fi: sähköpostiosoite

note: Template: AAATicket
en: Close
fi: Sulje

note: Template: AAATicket
en: Action
fi: Tapahtumat

note: Template: AAATicket
en: Attachment
fi: Liitetiedosto

note: Template: AAATicket
en: Attachments
fi: Liitetiedostot

note: Template: AAATicket
en: This message was written in a character set other than your own.
fi: Tämä viesti on kirjoitettu tuntemattomalla merkistöllä.

note: Template: AAATicket
en: If it is not displayed correctly,
fi: Jos tämä ei näy oikein,

note: Template: AAATicket
en: This is a
fi: Tämä on

note: Template: AAATicket
en: to open it in a new window.
fi: avataksesi se uuteen ikkunaan.

note: Template: AAATicket
en: This is a HTML email. Click here to show it.
fi: Tämä viesti on HTML-muodossa. Avaa klikkaamalla tästä.

note: Template: AAATicket
en: Free Fields
fi: Vapaakentät

note: Template: AAATicket
en: Merge
fi: Liitä

note: Template: AAATicket
en: merged
fi: Liitetty

note: Template: AAATicket
en: closed successful
fi: Valmistui - Sulje

note: Template: AAATicket
en: closed unsuccessful
fi: Keskeneräinen - Sulje

note: Template: AAATicket
en: Locked Tickets Total
fi: Lukittuja tikettejä yhteensä

note: Template: AAATicket
en: Locked Tickets Reminder Reached
fi: Lukittujen tikettien huomautusraja saavutettu

note: Template: AAATicket
en: Responsible Tickets Total
fi: Vastaava yhteensä tiketissä

note: Template: AAATicket
en: Responsible Tickets New
fi: Vastaavana uudessa tiketissä

note: Template: AAATicket
en: Responsible Tickets Reminder Reached
fi: Huomautusraja saavutettu tiketeissä joissa vastaavana

note: Template: AAATicket
en: Watched Tickets Total
fi: Seuraajana yhteensä tiketissä

note: Template: AAATicket
en: Watched Tickets New
fi: Seuraajana uudessa tiketissä

note: Template: AAATicket
en: Watched Tickets Reminder Reached
fi: Huomautusraja saavutettu tiketeissä joissa seuraajana

note: Template: AAATicket
en: All tickets
fi: Tikettejä yhteensä

note: Template: AAATicket
en: Available tickets
fi: Vapaat tiketit

note: Template: AAATicket
en: Escalation
fi: Eskaloituu

note: Template: AAATicket
en: last-search
fi: Viimeisin haku

note: Template: AAATicket
en: QueueView
fi: Jonotuslistanäkymä

note: Template: AAATicket
en: Ticket Escalation View
fi: Tiketin eskaloitumisnäkymä

note: Template: AAATicket
en: Bounce Article to a different mail address
fi: Välitä artikkeli toiseen sähköpostiosoitteeseen

note: Template: AAATicket
en: new
fi: Uusi

note: Template: AAATicket
en: open
fi: Avoin

note: Template: AAATicket
en: Open
fi: Avoin

note: Template: AAATicket
en: Open tickets
fi: Avoimet tiketit

note: Template: AAATicket
en: closed
fi: Suljettu

note: Template: AAATicket
en: Closed
fi: Suljettu

note: Template: AAATicket
en: Closed tickets
fi: Suljetut tiketit

note: Template: AAATicket
en: removed
fi: Poistettu

note: Template: AAATicket
en: pending reminder
fi: Muistutus

note: Template: AAATicket
en: pending auto
fi: Odottava autom.

note: Template: AAATicket
en: pending auto close+
fi: Odottaa autom. sulkemista +

note: Template: AAATicket
en: pending auto close-
fi: Odottaa autom. sulkemista -

note: Template: AAATicket
en: email-external
fi: Sähköposti - ulkoinen

note: Template: AAATicket
en: email-internal
fi: Sähköposti - sisäinen

note: Template: AAATicket
en: note-external
fi: Huomautus - ulkoinen

note: Template: AAATicket
en: note-internal
fi: Huomautus - sisäinen

note: Template: AAATicket
en: note-report
fi: Huomautus - raportti

note: Template: AAATicket
en: phone
fi: puhelimitse

note: Template: AAATicket
en: sms
fi: tekstiviesti

note: Template: AAATicket
en: webrequest
fi: web-pyyntö

note: Template: AAATicket
en: lock
fi: Lukittu

note: Template: AAATicket
en: unlock
fi: Ei lukittu

note: Template: AAATicket
en: very low
fi: Erittäin alhainen

note: Template: AAATicket
en: low
fi: Alhainen

note: Template: AAATicket
en: normal
fi: Normaali

note: Template: AAATicket
en: high
fi: Kiireellinen

note: Template: AAATicket
en: very high
fi: Erittäin kiireellinen

note: Template: AAATicket
en: 1 very low
fi: 1 Erittäin alhainen

note: Template: AAATicket
en: 2 low
fi: 2 Alhainen

note: Template: AAATicket
en: 3 normal
fi: 3 Normaali

note: Template: AAATicket
en: 4 high
fi: 4 Kiireellinen

note: Template: AAATicket
en: 5 very high
fi: 5 Erittäin kiireellinen

note: Template: AAATicket
en: auto follow up
fi: Automaattinen seuranta

note: Template: AAATicket
en: auto reject
fi: Automaattinen hylkäys

note: Template: AAATicket
en: auto remove
fi: Automaattinen poisto

note: Template: AAATicket
en: auto reply
fi: Automaattinen vastaus

note: Template: AAATicket
en: auto reply/new ticket
fi: automaattinen vastaus/uusi tiketti

note: Template: AAATicket
en: Create
fi: Luo

note: Template: AAATicket
en: Phone call
fi: Puhelut

note: Template: AAATicket
en: Ticket "%s" created!
fi: Tiketti "%s" luotu!

note: Template: AAATicket
en: Ticket Number
fi: Tiketin numero

note: Template: AAATicket
en: Ticket Object
fi: Tiketti

note: Template: AAATicket
en: No such Ticket Number "%s"! Can't link it!
fi: Ei tikettiä numerolla "%s"! Valitse toinen.

note: Template: AAATicket
en: You don't have write access to this ticket.
fi: Sinulla ei ole kirjoitusoikeutta tähän tikettiin.

note: Template: AAATicket
en: Sorry, you need to be the ticket owner to perform this action.
fi: Vain tiketin omistaja voi suorittaa tämän toiminnon.

note: Template: AAATicket
en: Ticket selected.
fi: Tiketti valittu.

note: Template: AAATicket
en: Ticket is locked by another agent.
fi: Toinen agentti on lukinnut tämän tiketin.

note: Template: AAATicket
en: Ticket locked.
fi: Tiketti lukittu.

note: Template: AAATicket
en: Don't show closed Tickets
fi: Älä näytä suljettuja tikettejä

note: Template: AAATicket
en: Show closed Tickets
fi: Näytä suljetut tiketit

note: Template: AAATicket
en: New Article
fi: Uusi artikkeli

note: Template: AAATicket
en: Unread article(s) available
fi: Artikkeleja joita ei luettu

note: Template: AAATicket
en: Remove from list of watched tickets
fi: Poista seurattavien tikettien listalta

note: Template: AAATicket
en: Add to list of watched tickets
fi: Lisää seurattavien tikettien listalle

note: Template: AAATicket
en: Email-Ticket
fi: Sähköposti

note: Template: AAATicket
en: Create new Email Ticket
fi: Luo uusi sähköpostitiketti

note: Template: AAATicket
en: Phone-Ticket
fi: Puhelin

note: Template: AAATicket
en: Search Tickets
fi: Etsi tikettejä

note: Template: AAATicket
en: Edit Customer Users
fi: Muokkaa asiakaskäyttäjää

note: Template: AAATicket
en: Edit Customer
fi: Muokkaa asiakasta

note: Template: AAATicket
en: Bulk Action
fi: Massa-ajo

note: Template: AAATicket
en: Bulk Actions on Tickets
fi: Messatoimenpide tiketeille

note: Template: AAATicket
en: Send Email and create a new Ticket
fi: Lähetä sähklöposti ja luo uusi tiketti

note: Template: AAATicket
en: Create new Email Ticket and send this out (Outbound)
fi: Luo uusi sähköpostitiketti ja lähetä se eteenpäin

note: Template: AAATicket
en: Create new Phone Ticket (Inbound)
fi: Luo uusi puhelimitse tullut tiketti

note: Template: AAATicket
en: Address %s replaced with registered customer address.
fi: Osoite %s kovattu rekisteröityneen asiakkaan osoitteella.

note: Template: AAATicket
en: Overview of all open Tickets
fi: Yleisnäkymä kaikista avoimista tiketeistä

note: Template: AAATicket
en: Locked Tickets
fi: Lukitut tiketit

note: Template: AAATicket
en: My Locked Tickets
fi: Minun lukitut tiketit

note: Template: AAATicket
en: My Watched Tickets
fi: Minun seuraamani tiketit

note: Template: AAATicket
en: My Responsible Tickets
fi: Minun vastuulla olevat tiketit

note: Template: AAATicket
en: Watched Tickets
fi: Seuratut tiketit

note: Template: AAATicket
en: Watched
fi: Seuratut

note: Template: AAATicket
en: Watch
fi: Seuraa

note: Template: AAATicket
en: Unwatch
fi: Älä seuraa

note: Template: AAATicket
en: Lock it to work on it
fi: Lukitse työskennelläksesi

note: Template: AAATicket
en: Unlock to give it back to the queue
fi: Vapauta takaisin jonoon

note: Template: AAATicket
en: Show the ticket history
fi: Näytä tiketin tapahtumat

note: Template: AAATicket
en: Print this ticket
fi: Tulosta tiketti

note: Template: AAATicket
en: Print this article
fi: Tulosta artikkeli

note: Template: AAATicket
en: Split
fi: Jaa

note: Template: AAATicket
en: Split this article
fi: Jaa artikkeli

note: Template: AAATicket
en: Forward article via mail
fi: Lähetä artikkeli sähköpostilla

note: Template: AAATicket
en: Change the ticket priority
fi: Muuta tiketin prioriteetti

note: Template: AAATicket
en: Change the ticket free fields!
fi: Muuta tiketin vapaakenttiä!

note: Template: AAATicket
en: Link this ticket to other objects
fi: Linkitä tiketti toiseen objektiin

note: Template: AAATicket
en: Change the owner for this ticket
fi: Vaihda tiketin omistaja

note: Template: AAATicket
en: Change the  customer for this ticket
fi: Vaihda tiketin asiakas

note: Template: AAATicket
en: Add a note to this ticket
fi: Lisää tikettiin muistiinpano

note: Template: AAATicket
en: Merge into a different ticket
fi: Yhdistä toiseen tikettiin

note: Template: AAATicket
en: Set this ticket to pending
fi: Aseta tiketti odottamaan

note: Template: AAATicket
en: Close this ticket
fi: Sulje tiketti

note: Template: AAATicket
en: Look into a ticket!
fi: Tarkastele tikettiä!

note: Template: AAATicket
en: Delete this ticket
fi: Poista tiketti

note: Template: AAATicket
en: Mark as Spam!
fi: Merkitse roskapostiksi!

note: Template: AAATicket
en: My Queues
fi: Jononi

note: Template: AAATicket
en: Shown Tickets
fi: Näytetyt tiketit

note: Template: AAATicket
en: Your email with ticket number "<OTRS_TICKET>" is merged to "<OTRS_MERGE_TO_TICKET>".
fi: Sähköpostisi tikettinumerolla "<OTRS_TICKET>" on liitetty tikettiin "<OTRS_MERGE_TO_TICKET>".

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: first response time is over (%s)!
fi: Tiketti %s: ensimmäinen vastausaika ylittynyt (%s)!

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: first response time will be over in %s!
fi: Tiketti %s: ensimmäinen vastaus suoritettava %s!

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: update time is over (%s)!
fi: Tiketti %s: päivitysaika ylittynyt (%s)!

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: update time will be over in %s!
fi: Tiketti %s: Päivitys suoritettava viimeistään %s!

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: solution time is over (%s)!
fi: Tiketti %s: Ratkaisuaika ylittynyt (%s)!

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: solution time will be over in %s!
fi: Tiketti %s: Ratkaisuaika päättyy %s!

note: Template: AAATicket
en: There are more escalated tickets!
fi: Useampia käsiteltäviä tikettejä!

note: Template: AAATicket
en: Plain Format
fi: Viestin lähde

note: Template: AAATicket
en: Reply All
fi: Vastaa kaikille

note: Template: AAATicket
en: Direction
fi: Suunta

note: Template: AAATicket
en: New ticket notification
fi: Ilmoitus uusista tiketeistä

note: Template: AAATicket
en: Send me a notification if there is a new ticket in "My Queues".
fi: Lähetä minulle ilmoitus jos minun jonoihini saapuu uusi tiketti

note: Template: AAATicket
en: Send new ticket notifications
fi: Lähetä uusi tikettihuomautus

note: Template: AAATicket
en: Ticket follow up notification
fi: Tiketin seurantailmoitus

note: Template: AAATicket
en: Ticket lock timeout notification
fi: Ilmoitus tiketin lukituksen vanhenemisesta

note: Template: AAATicket
en: Send me a notification if a ticket is unlocked by the system.
fi: Lähetä minulle ilmoitus, jos järjestelmä poistaa tiketin lukituksen.

note: Template: AAATicket
en: Send ticket lock timeout notifications
fi: Lähetä lukituksen vanhentumisesta ilmoitus

note: Template: AAATicket
en: Ticket move notification
fi: Ilmoitus tiketin siirrosta

note: Template: AAATicket
en: Send me a notification if a ticket is moved into one of "My Queues".
fi: Lähetä minulle ilmoitus jos tiketti siirretään minun jonoihini

note: Template: AAATicket
en: Send ticket move notifications
fi: Lähetä tikettien siirroista ilmoitus

note: Template: AAATicket
en: Your queue selection of your favourite queues. You also get notified about those queues via email if enabled.
fi: Suosikkijonojen valinta. Saat sähköpostiilmoituksen näihin jonoihin saapuneista tiketeistä, jos niin asetettu.

note: Template: AAATicket
en: Custom Queue
fi: Valitsemasi jonotuslistat

note: Template: AAATicket
en: QueueView refresh time
fi: Jonotusnäkymän päivitysaika

note: Template: AAATicket
en: If enabled, the QueueView will automatically refresh after the specified time.
fi: Jos otettu käyttöön, Jononäkymä päivitetään automaattisesti määritetyn ajan välein.

note: Template: AAATicket
en: Refresh QueueView after
fi: Jononäkymän päivityksen aikaväli

note: Template: AAATicket
en: Screen after new ticket
fi: Näkymä tiketin luonnin jälkeen

note: Template: AAATicket
en: Show this screen after I created a new ticket
fi: Näytä tämä näkymä uuden tiketin luonnin jälkeen

note: Template: AAATicket
en: Closed Tickets
fi: Suljetut tiketit

note: Template: AAATicket
en: Show closed tickets.
fi: Näytä suljetut tiketit.

note: Template: AAATicket
en: Max. shown Tickets a page in QueueView.
fi: Maks. näytettyjä tikettejä jononäkymässä.

note: Template: AAATicket
en: Ticket Overview "Small" Limit
fi: Tikettilistaus "Pieni" rajoitus

note: Template: AAATicket
en: Ticket limit per page for Ticket Overview "Small"
fi: Tikettirajoitus per sivu tikettinäkymälle "Pieni"

note: Template: AAATicket
en: Ticket Overview "Medium" Limit
fi: Tikettilistaus "Keskisuuri" rajoitus

note: Template: AAATicket
en: Ticket limit per page for Ticket Overview "Medium"
fi: Tikettirajoitus per sivu tikettinäkymälle "Keskisuuri"

note: Template: AAATicket
en: Ticket Overview "Preview" Limit
fi: Tikettilistaus "Esikatselu" rajoitus

note: Template: AAATicket
en: Ticket limit per page for Ticket Overview "Preview"
fi: Tikettirajoitus per sivu tikettinäkymälle "Esikatselu"

note: Template: AAATicket
en: Ticket watch notification
fi: Ilmoitukset seurattavista tiketeistä

note: Template: AAATicket
en: Send me the same notifications for my watched tickets that the ticket owners will get.
fi: Lähetä minulle samat ilmoitukset seuraamistani tiketeistä jotka tiketin omistaja saa.

note: Template: AAATicket
en: Send ticket watch notifications
fi: Lähetä seurattavista tiketeistä ilmoitukset

note: Template: AAATicket
en: Out Of Office Time
fi: Poissa toimistolta asetus

note: Template: AAATicket
en: New Ticket
fi: Uusi tiketti

note: Template: AAATicket
en: Create new Ticket
fi: Luo uusi tiketti

note: Template: AAATicket
en: Customer called
fi: Asiakas otti yhteyttä

note: Template: AAATicket
en: phone call
fi: puhelu

note: Template: AAATicket
en: Phone Call Outbound
fi: Lähtevä puhelu

note: Template: AAATicket
en: Phone Call Inbound
fi: Saapuva puhelu

note: Template: AAATicket
en: Reminder Reached
fi: Muistutetaan

note: Template: AAATicket
en: Reminder Tickets
fi: Muistuttavat tiketit

note: Template: AAATicket
en: Escalated Tickets
fi: Eskaloituneet tiketit

note: Template: AAATicket
en: New Tickets
fi: Uudet tiketit

note: Template: AAATicket
en: Open Tickets / Need to be answered
fi: Avoimet tiketit / Odottaa vastausta

note: Template: AAATicket
en: All open tickets, these tickets have already been worked on, but need a response
fi: Kaikki avoimet tiketit, näitä tikettejä on jo työstetty, mutta ne vaativat vastauksen

note: Template: AAATicket
en: All new tickets, these tickets have not been worked on yet
fi: Kaikki uudet tiketit, nämä tiketit ovat koskemattomia

note: Template: AAATicket
en: All escalated tickets
fi: Kaikki eskaloituneet tiketit

note: Template: AAATicket
en: All tickets with a reminder set where the reminder date has been reached
fi: Kaikki tiketit, joiden muistutusajankohta on saavutettu

note: Template: AAATicket
en: Archived tickets
fi: Arkistoidut tiketit

note: Template: AAATicket
en: Unarchived tickets
fi: Arkistoimattomat tiketit

note: Template: AAAWeekDay
en: Sun
fi: Su

note: Template: AAAWeekDay
en: Mon
fi: Ma

note: Template: AAAWeekDay
en: Tue
fi: Ti

note: Template: AAAWeekDay
en: Wed
fi: Ke

note: Template: AAAWeekDay
en: Thu
fi: To

note: Template: AAAWeekDay
en: Fri
fi: Pe

note: Template: AAAWeekDay
en: Sat
fi: La

note: Template: AdminACL
en: Filter
fi: Suodatin

note: Template: AdminACL
en: Actions
fi: Toimenpiteet

note: Template: AdminACL
en: Configuration import
fi: Asetusten tuonti

note: Template: AdminACL
en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

note: Template: AdminACL
en: Validity
fi: Kelpoisuus

note: Template: AdminACL
en: Copy
fi: Kopioi

note: Template: AdminACL
en: No data found.
fi: Tietoa ei löytynyt.

note: Template: AdminACLEdit
en: Go to overview
fi: Mene yleisnäkymään

note: Template: AdminACLEdit
en: Save
fi: Tallenna

note: Template: AdminACLEdit
en: or
fi: tai

note: Template: AdminAttachment
en: Attachment Management
fi: Liitetiedostojen hallinta

note: Template: AdminAttachment
en: Add attachment
fi: Lisää liite

note: Template: AdminAttachment
en: List
fi: Listaa

note: Template: AdminAttachment
en: Download file
fi: Lataa tiedosto

note: Template: AdminAttachment
en: Add Attachment
fi: Lisää liite

note: Template: AdminAttachment
en: Edit Attachment
fi: Muokkaa liitettä

note: Template: AdminAutoResponse
en: Auto Response Management
fi: Automaattivastausten hallinta

note: Template: AdminAutoResponse
en: Add auto response
fi: Lisää automaattivastaus

note: Template: AdminAutoResponse
en: Add Auto Response
fi: Lisää automaattivastaus

note: Template: AdminAutoResponse
en: Edit Auto Response
fi: Muokkaa automaattivastausta

note: Template: AdminAutoResponse
en: Response
fi: Vastaus

note: Template: AdminAutoResponse
en: Auto response from
fi: Automaattivastauksen lähettäjä

note: Template: AdminAutoResponse
en: Reference
fi: Viite

note: Template: AdminAutoResponse
en: You can use the following tags
fi: Voit käyttää seuraavia tageja

note: Template: AdminAutoResponse
en: To get the first 20 character of the subject.
fi: Saadaksesi ensimmäiset 20 merkkiä otsikosta.

note: Template: AdminAutoResponse
en: To get the first 5 lines of the email.
fi: Saadaksesi viisi riviä viestistä.

note: Template: AdminAutoResponse
en:  e. g.
fi: esim.

note: Template: AdminAutoResponse
en: Ticket owner options
fi: Tiketin omistusasetukset

note: Template: AdminAutoResponse
en: Ticket responsible options
fi: Tiketin vastaava-asetukset

note: Template: AdminAutoResponse
en: Example response
fi: Esimerkkivastaus

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: Hint
fi: Vinkki

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Customer Management
fi: Asiakashallinta

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Wildcards like '*' are allowed.
fi: Korvausmerkit kuten '*' ovat sallittuja.

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Add customer
fi: Lisää asiakas

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Select
fi: Valitse

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Please enter a search term to look for customers.
fi: Lisää hakutermi etsiäksesi asiakkaita

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Add Customer
fi: Lisää asiakas

note: Template: AdminCustomerUser
en: Last Login
fi: Edellinen kirjautuminen

note: Template: AdminCustomerUser
en: Login as
fi: Kirjaudu

note: Template: AdminCustomerUser
en: This field is required and needs to be a valid email address.
fi: Tämä kenttä on pakollinen ja sen tulee sisältää kelvollinen sähköpostiosoite.

note: Template: AdminCustomerUser
en: This email address is not allowed due to the system configuration.
fi: Tämä sähköpostiosoite ei ole sallittu johtuen järjestelmäasetuksista.

note: Template: AdminCustomerUser
en: This email address failed MX check.
fi: Sähköpostiosoitteen MX-tarkistus ei onnistunut

note: Template: AdminCustomerUser
en: DNS problem, please check your configuration and the error log.
fi: DNS ongelma, tarkista asetukset ja virheloki.

note: Template: AdminCustomerUser
en: The syntax of this email address is incorrect.
fi: Sähköpostiosoitteen muotoilu on virheellinen.

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Notice
fi: Huomautus

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: This feature is disabled!
fi: Tämä ominaisuus on poissa käytöstä!

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Enable it here!
fi: Ota käyttöön tästä!

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Search Results
fi: Hakutulos

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Customers
fi: Asiakkaat

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: No matches found.
fi: Haku ei palauttanut tuloksia.

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Groups
fi: Ryhmät

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Read only access to the ticket in this group/queue.
fi: Vain lukuoikeus tiketteihin tässä ryhmässä/jonossa.

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Full read and write access to the tickets in this group/queue.
fi: Täysi luku ja kirjoitusoikeus tiketteihin tässä ryhmässä/jonossa.

note: Template: AdminCustomerUserService
en: Active
fi: Aktivoi

note: Template: AdminDynamicField
en: Order
fi: Järjestys

note: Template: AdminDynamicField
en: Object
fi: Objekti

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Show link
fi: Näytä linkki

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Key
fi: Avain

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Value
fi: Arvo

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Note
fi: Huomautus

note: Template: AdminDynamicFieldText
en: Error Message
fi: Vikailmoitus

note: Template: AdminEmail
en: Admin Notification
fi: Admin huomautukset

note: Template: AdminEmail
en: Create Administrative Message
fi: Luo hallinnollinen viesti

note: Template: AdminEmail
en: Your message was sent to
fi: Viestisi lähetettiin

note: Template: AdminEmail
en: Send message to users
fi: Lähetä viesti käyttäjille

note: Template: AdminEmail
en: Send message to group members
fi: Lähetä viesti käyttäjäryhmille

note: Template: AdminEmail
en: Group members need to have permission
fi: Ryhmän jäsenillä tulee olla oikeudet

note: Template: AdminEmail
en: Send message to role members
fi: Lähetä viesti roolin jäsenille

note: Template: AdminEmail
en: Also send to customers in groups
fi: Lähetä myös asiakkaille ryhmissä

note: Template: AdminEmail
en: Body
fi: Runko-osa

note: Template: AdminEmail
en: Send
fi: Lähetä

note: Template: AdminGenericAgent
en: Add job
fi: Lisää tehtävä

note: Template: AdminGenericAgent
en: Last run
fi: Edellinen ajo

note: Template: AdminGenericAgent
en: Run Now!
fi: Aja

note: Template: AdminGenericAgent
en: Run this task
fi: Suorita tehtävä

note: Template: AdminGenericAgent
en: Job Settings
fi: Tehtävän asetukset

note: Template: AdminGenericAgent
en: Job name
fi: Tehtävän nimi

note: Template: AdminGenericAgent
en: (e. g. 10*5155 or 105658*)
fi: (esim. 10*5155 tai 105658*)

note: Template: AdminGenericAgent
en: (e. g. 234321)
fi: (esim. 234321)

note: Template: AdminGenericAgent
en: Customer user
fi: Asiakaskäyttäjä

note: Template: AdminGenericAgent
en: (e. g. U5150)
fi: (esim. U5150)

note: Template: AdminGenericAgent
en: Agent
fi: Agentti

note: Template: AdminGenericAgent
en: No create time settings.
fi: Ei luontiaikaa asetettu.

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket created
fi: Tiketti luotu

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket created between
fi: Tiketti luotu välillä

note: Template: AdminGenericAgent
en: No close time settings.
fi: Ei sulkemisaikaa asetettu

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket closed
fi: Tiketti suljettu

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket closed between
fi: Tiketti suljettu välillä

note: Template: AdminGenericAgent
en: No pending time settings.
fi: Ei odotusaika-asetusta.

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket pending time reached
fi: Tiketin odotusaika saavutettu

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket pending time reached between
fi: Tiketin odotusaika saavutettu välillä

note: Template: AdminGenericAgent
en: Escalation times
fi: Eskaloitumisaikarajat

note: Template: AdminGenericAgent
en: No escalation time settings.
fi: Ei eskaloitumisaika-asetuksia.

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket escalation time reached
fi: Tiketin eskaloitumisaikaraja saavutettu

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket escalation time reached between
fi: Tiketin eskaloitumisaikaraja saavutettu välillä

note: Template: AdminGenericAgent
en: Escalation - first response time
fi: Eskaloituminen - ensimmäinen vastausaika

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket first response time reached
fi: Tiketin ensimäinen vastausaikaraja saavutettu

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket first response time reached between
fi: Tiketin ensimäinen vastausaikaraja saavutettu välillä

note: Template: AdminGenericAgent
en: Escalation - update time
fi: Eskaloituminen - päivitysaika

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket update time reached
fi: Tiketin päivitysaikaraja saavutettu

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket update time reached between
fi: Tiketin päivitysaikaraja saavutettu välillä

note: Template: AdminGenericAgent
en: Escalation - solution time
fi: Eskaloituminen - ratkaisuaika

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket solution time reached
fi: Tiketin ratkaisuaikaraja saavutettu

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket solution time reached between
fi: Tiketin ratkaisuaikaraja saavutettu välillä

note: Template: AdminGenericAgent
en: Pending date
fi: Odottaa päivään

note: Template: AdminGenericAgent
en: Add Note
fi: Lisää huomautus

note: Template: AdminGenericAgent
en: Time units
fi: Työaika

note: Template: AdminGenericAgent
en: This command will be executed. ARG[0] will be the ticket number. ARG[1] the ticket id.
fi: Tämä komento suoritetaan. ARG[0] tulee olemaan tiketin numero ja ARG[1] tiketin id.

note: Template: AdminGenericAgent
en: Delete tickets
fi: Poista tiketit

note: Template: AdminGenericAgent
en: Results
fi: Hakutulokset

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Time
fi: Aika

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Loading
fi: Ladataan

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Limit
fi: Rajoitus

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Refresh
fi: Päivitä

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Host
fi: Palvelin

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Import
fi: Tuo

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Version
fi: Versio

note: Template: AdminGroup
en: Group Management
fi: Ryhmien hallinta

note: Template: AdminGroup
en: Add group
fi: Lisää ryhmä

note: Template: AdminGroup
en: The admin group is to get in the admin area and the stats group to get stats area.
fi: Admin-ryhmän jäsenet pääsevät ylläpito- ja tilasto ryhmän tilastoalueille.

note: Template: AdminGroup
en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

note: Template: AdminGroup
en: Edit Group
fi: Muokkaa ryhmää

note: Template: AdminLog
en: System Log
fi: Järjestelmälogi

note: Template: AdminMailAccount
en: Mail Account Management
fi: Sähköpostitunnusten hallinta

note: Template: AdminMailAccount
en: Add mail account
fi: Lisää sähköpostitunnus

note: Template: AdminMailAccount
en: All incoming emails with one account will be dispatched in the selected queue!
fi: Kaikki saapuvat sähköpostit lähetetään valitulle jonotuslistalle

note: Template: AdminMailAccount
en: If your account is trusted, the already existing X-OTRS header at arrival time (for priority, ...) will be used! PostMaster filter will be used anyway.
fi: Jos tilisi on luotettu, jo aijemmin lisättyjä X-OTRS viestin otsikkotietoja (prioriteetti jne.) käytetään!

note: Template: AdminMailAccount
en: Delete account
fi: Poista tunnus

note: Template: AdminMailAccount
en: Fetch mail
fi: Hae postit

note: Template: AdminMailAccount
en: Add Mail Account
fi: Lisää sähköpostitunnus

note: Template: AdminMailAccount
en: Example: mail.example.com
fi: Esim: mail.yritys.fi

note: Template: AdminMailAccount
en: Trusted
fi: Luotettu

note: Template: AdminMailAccount
en: Dispatching
fi: Lähetä

note: Template: AdminMailAccount
en: Edit Mail Account
fi: Muokkaa sähköpostitunnusta

note: Template: AdminNavigationBar
en: Admin
fi: Ylläpito

note: Template: AdminNavigationBar
en: Agent Management
fi: Agenttien hallinta

note: Template: AdminNavigationBar
en: Queue Settings
fi: Jonoasetukset

note: Template: AdminNavigationBar
en: Ticket Settings
fi: Tikettiasetukset

note: Template: AdminNavigationBar
en: System Administration
fi: Järjestelmän ylläpito

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Edit Notification
fi: Muokkaa huomautusta

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Article Filter
fi: Artikkelisuodatin

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Article type
fi: Huomautustyyppi

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Notifications are sent to an agent or a customer.
fi: Huomautukset lähetetään joko agentille tai asiakkaalle.

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: Vendor
fi: Valmistaja

note: Template: AdminPGP
en: PGP Management
fi: PGP hallinta

note: Template: AdminPGP
en: In this way you can directly edit the keyring configured in SysConfig.
fi: Tällä tavoin voit muokata suoraan SysConfigissa määriteltyä avainrengasta.

note: Template: AdminPGP
en: Result
fi: Vastaus

note: Template: AdminPGP
en: Identifier
fi: Tunniste

note: Template: AdminPGP
en: Bit
fi: Bitti

note: Template: AdminPGP
en: Fingerprint
fi: Sormenjälki

note: Template: AdminPGP
en: Expires
fi: Vanhenee

note: Template: AdminPackageManager
en: Package Manager
fi: Pakettien hallinta

note: Template: AdminPackageManager
en: Uninstall package
fi: Poista paketti

note: Template: AdminPackageManager
en: Do you really want to uninstall this package?
fi: Haluatko varmasti poistaa paketin asennuksen?

note: Template: AdminPackageManager
en: Reinstall package
fi: Asenna uudestaan

note: Template: AdminPackageManager
en: Do you really want to reinstall this package? Any manual changes will be lost.
fi: Haluatko varmasti asentaa tämän paketin uudestaan? Kaikki asetukset poistuvat samalla.

note: Template: AdminPackageManager
en: Continue
fi: Jatka

note: Template: AdminPackageManager
en: Install
fi: Asenna

note: Template: AdminPackageManager
en: Install Package
fi: Asenna paketti

note: Template: AdminPackageManager
en: Update repository information
fi: Päivitä

note: Template: AdminPackageManager
en: Online Repository
fi: Online ohjelmistojakelu

note: Template: AdminPackageManager
en: Module documentation
fi: Moduulin ohjeet

note: Template: AdminPackageManager
en: Upgrade
fi: Päivitä

note: Template: AdminPackageManager
en: Local Repository
fi: Paikallinen ohjelmistojakelu

note: Template: AdminPackageManager
en: Uninstall
fi: Poista

note: Template: AdminPackageManager
en: Reinstall
fi: Asenna uudestaan

note: Template: AdminPackageManager
en: Download package
fi: Lataa paketti

note: Template: AdminPackageManager
en: Metadata
fi: Metatiedot

note: Template: AdminPackageManager
en: Change Log
fi: Muutokset

note: Template: AdminPackageManager
en: Date
fi: Päiväys

note: Template: AdminPackageManager
en: List of Files
fi: Tiedostolista

note: Template: AdminPackageManager
en: Permission
fi: Käyttöoikeus

note: Template: AdminPackageManager
en: Download
fi: Lataa

note: Template: AdminPackageManager
en: Download file from package!
fi: Lataa tiedosto paketista!

note: Template: AdminPackageManager
en: Required
fi: Vaadittu

note: Template: AdminPackageManager
en: PrimaryKey
fi: PääAvain

note: Template: AdminPackageManager
en: AutoIncrement
fi: Autom.Lisäys

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Performance Log
fi: Suorityskykylogi

note: Template: AdminPerformanceLog
en: This feature is enabled!
fi: Tämä ominaisuus on käytössä!

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Just use this feature if you want to log each request.
fi: Käytä tätä ominaisuutta jos haluat kirjata ylös kaikki pyynnöt.

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Activating this feature might affect your system performance!
fi: Tämän ominaisuuden käyttöönotto voi vaikuttaa järjestelmän suorituskykyyn!

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Disable it here!
fi: Poista käytöstä tästä!

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Logfile too large!
fi: Lokitiedosto liian iso!

note: Template: AdminPerformanceLog
en: The logfile is too large, you need to reset it
fi: Logitiedosto on liian iso, se tulee tyhjentää

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Overview
fi: Yleisnäkymä

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Range
fi: Väli

note: Template: AdminPerformanceLog
en: last
fi: viimeinen

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Interface
fi: Liittymä

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Requests
fi: Kyselyt

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Min Response
fi: Min. vastaus

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Max Response
fi: Max. vastaus

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Average Response
fi: Keskiverto vastaus

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Period
fi: Jakso

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Average
fi: Keskiarvo

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: PostMaster Filter Management
fi: Postin suodatusten hallinta

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: If you want to match only the email address, use EMAILADDRESS:info@example.com in From, To or Cc.
fi: Jos haluat osumia vain sähköpostiosoitteeseen, käytä EMAILADDRESS:info@esimerkki.com:a From, To, tai CC kohdissa.

note: Template: AdminPriority
en: Priority Management
fi: Prioriteettien hallinta

note: Template: AdminPriority
en: Add priority
fi: Lisää prioriteetti

note: Template: AdminPriority
en: Add Priority
fi: Lisää Prioriteetti

note: Template: AdminPriority
en: Edit Priority
fi: Muokkaa Prioriteettia

note: Template: AdminProcessManagement
en: Process Management
fi: Prosessien hallinta

note: Template: AdminProcessManagement
en: Filter for Processes
fi: Suodata prosessit

note: Template: AdminProcessManagement
en: Create New Process
fi: Luo uusi prosessi

note: Template: AdminProcessManagement
en: Here you can upload a configuration file to import a process to your system. The file needs to be in .yml format as exported by process management module.
fi: Voit lähettää asetustiedoston prosessin tuomiseksi järjestelmään. Tiedoston tulee olla .yml-muotoinen, kuten prosessin hallinnasta viety tieto on.

note: Template: AdminProcessManagement
en: Upload process configuration
fi: Päivitä prosessin asetukset

note: Template: AdminProcessManagement
en: Import process configuration
fi: Tuo prosessin asetukset

note: Template: AdminProcessManagement
en: Processes
fi: Prosessi

note: Template: AdminProcessManagement
en: Process name
fi: Prosessin nimi

note: Template: AdminProcessManagement
en: Print
fi: Tulosta

note: Template: AdminProcessManagement
en: Export Process Configuration
fi: Vie prosessin asetukset

note: Template: AdminProcessManagement
en: Copy Process
fi: Kopioi prosessi

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Go Back
fi: Takaisin

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Activity
fi: Aktivitetti

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Activity Name
fi: Aktiviteetin nimi

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: ArticleType
fi: Artikkelin tyyppi

note: Template: AdminProcessManagementPath
en: Path
fi: Polku

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Process Name
fi: Prosessin nimi

note: Template: AdminQueue
en: Manage Queues
fi: Hallitse jonoja

note: Template: AdminQueue
en: Add queue
fi: Lisää jono

note: Template: AdminQueue
en: Add Queue
fi: Lisää jono

note: Template: AdminQueue
en: Edit Queue
fi: Muokkaa jonoa

note: Template: AdminQueue
en: Sub-queue of
fi: Alijono jonolle

note: Template: AdminQueue
en: Unlock timeout
fi: Aika lukituksen poistumiseen

note: Template: AdminQueue
en: 0 = no unlock
fi: 0 = ei lukituksen poistumista

note: Template: AdminQueue
en: Only business hours are counted.
fi: Vain työaika huomioidaan

note: Template: AdminQueue
en: Notify by
fi: Huomauksen lähettäjä

note: Template: AdminQueue
en: 0 = no escalation
fi: 0 = ei vanhentumisaikaa

note: Template: AdminQueue
en: Follow up Option
fi: Seuranta-asetukset

note: Template: AdminQueue
en: Ticket lock after a follow up
fi: Tiketti lukitaan vastatessa

note: Template: AdminQueue
en: Will be the sender address of this queue for email answers.
fi: Lähettäjäosoite jonosta lähetetyille sähköposteille.

note: Template: AdminQueue
en: The salutation for email answers.
fi: Tervehdys sähköpostiviesteissä.

note: Template: AdminQueue
en: The signature for email answers.
fi: Allekirjoitus sähköpostiviesteissä

note: Template: AdminQueueAutoResponse
en: Auto Responses
fi: Autom. vastaukset

note: Template: AdminQueueTemplates
en: Templates
fi: Pohjat

note: Template: AdminRegistration
en: Sign up now
fi: Luo tunnus nyt

note: Template: AdminRole
en: Role Management
fi: Roolien hallinta

note: Template: AdminRole
en: Create a role and put groups in it. Then add the role to the users.
fi: Lisää rooli ja lisää ryhmiä siihen. Lisää rooli tämän jälkeen käyttäjille.

note: Template: AdminRole
en: Add Role
fi: Lisää rooli

note: Template: AdminRoleGroup
en: Roles
fi: Roolit

note: Template: AdminRoleGroup
en: move_into
fi: siirto

note: Template: AdminRoleGroup
en: Permissions to move tickets into this group/queue.
fi: Oikeudet siirtää tikettejä tähän ryhmään/jonoon.

note: Template: AdminRoleGroup
en: create
fi: lisäys

note: Template: AdminRoleGroup
en: Permissions to create tickets in this group/queue.
fi: Oikeus lisätä tikettejä tähän ryhmään/jonoon.

note: Template: AdminRoleGroup
en: note
fi: Huomautus

note: Template: AdminRoleGroup
en: owner
fi: omistaja

note: Template: AdminRoleGroup
en: priority
fi: prioriteetti

note: Template: AdminRoleGroup
en: Permissions to change the ticket priority in this group/queue.
fi: Oikeus muuttaa tiketin prioriteettia tässä ryhmässä/jonossa.

note: Template: AdminRoleUser
en: Agents
fi: Agentit

note: Template: AdminSLA
en: SLA Management
fi: SLA hallinta

note: Template: AdminSLA
en: Add SLA
fi: Lisää SLA

note: Template: AdminSLA
en: Please write only numbers!
fi: Käytä vain numeroita!

note: Template: AdminSMIME
en: S/MIME Management
fi: S/MIME hallinta

note: Template: AdminSMIME
en: See also
fi: Katso myös

note: Template: AdminSMIME
en: In this way you can directly edit the certification and private keys in file system.
fi: Tällä tavoin voi suoraan muokata sertifikaatteja sekä yksityisavaimia tiedostojärjestelmässä.

note: Template: AdminSMIME
en: Hash
fi: Tarkiste

note: Template: AdminSMIME
en: Add Certificate
fi: Lisää sertifikaatti

note: Template: AdminSMIME
en: Add Private Key
fi: Lisää yksityisavain

note: Template: AdminSMIME
en: Secret
fi: Salasana

note: Template: AdminSalutation
en: Salutation Management
fi: Tervehdysten hallinta

note: Template: AdminSalutation
en: Add salutation
fi: Lisää tervehdys

note: Template: AdminSalutation
en: Add Salutation
fi: Lisää tervehdys

note: Template: AdminSalutation
en: Edit Salutation
fi: Muokkaa tervehdystä

note: Template: AdminSalutation
en: e. g.
fi: esim.

note: Template: AdminSalutation
en: Example salutation
fi: Esimerkkitervehdys

note: Template: AdminSelectBox
en: SQL Box
fi: SQL laatikko

note: Template: AdminSelectBox
en: Here you can enter SQL to send it directly to the application database.
fi: Suorita SQL-kyselyitä ohjelmiston tietokannassa.

note: Template: AdminSelectBox
en: The syntax of your SQL query has a mistake. Please check it.
fi: SQL-kyselyn syntaksi on virheellinen. Tarkista kysely.

note: Template: AdminSelectBox
en: Result format
fi: Tulosten muoto

note: Template: AdminSelectBox
en: Run Query
fi: Suorita kysely

note: Template: AdminService
en: Service Management
fi: Palveluhallinta

note: Template: AdminService
en: Add service
fi: Lisää palvelu

note: Template: AdminService
en: Add Service
fi: Lisää palvelu

note: Template: AdminService
en: Edit Service
fi: Muokkaa palvelua

note: Template: AdminService
en: Sub-service of
fi: Alipalvelu palvelulle

note: Template: AdminSession
en: Session Management
fi: Istuntojen hallinta

note: Template: AdminSession
en: All sessions
fi: Kaikki istunnot

note: Template: AdminSession
en: Agent sessions
fi: Agenttien istunnot

note: Template: AdminSession
en: Customer sessions
fi: Asiakkaiden istunnot

note: Template: AdminSession
en: Unique agents
fi: Yksilöllisiä agentteja

note: Template: AdminSession
en: Unique customers
fi: Yksilöllisiä asiakkaita

note: Template: AdminSession
en: Kill all sessions
fi: Lopeta kaikki istunnot

note: Template: AdminSession
en: Kill this session
fi: Lopeta tämä istunto

note: Template: AdminSession
en: Session
fi: Istunto

note: Template: AdminSession
en: Kill
fi: Lopeta

note: Template: AdminSession
en: Detail View for SessionID
fi: Istunnon yksityiskohdat

note: Template: AdminSignature
en: Signature Management
fi: Allekirjoitusten hallinta

note: Template: AdminSignature
en: Add signature
fi: Lisää allekirjoitus

note: Template: AdminSignature
en: Add Signature
fi: Lisää allekirjoitus

note: Template: AdminSignature
en: Edit Signature
fi: Muokkaa allekirjoitusta

note: Template: AdminSignature
en: Example signature
fi: Esimerkkiallekirjoitus

note: Template: AdminState
en: State Management
fi: Tilahallinta

note: Template: AdminState
en: Add state
fi: Lisää tila

note: Template: AdminState
en: Add State
fi: Lisää tila

note: Template: AdminState
en: Edit State
fi: Muokkaa tilaa

note: Template: AdminState
en: State type
fi: Tilan tyyppi

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Sending
fi: Lähettäjä

note: Template: AdminSysConfig
en: SysConfig
fi: Järjestelmäasetukset

note: Template: AdminSysConfig
en: Subgroup
fi: Aliryhmä

note: Template: AdminSysConfig
en: Elements
fi: Elementit

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Content
fi: Sisältö

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: NavBarName
fi: ValikonNimi

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: NavBar
fi: Valikko

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: LinkOption
fi: Linkki

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Block
fi: Estä

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: AccessKey
fi: PääsyAvain

note: Template: AdminSystemAddress
en: System Email Addresses Management
fi: Sähköpostiosoitteiden määritys

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: Date invalid!
fi: Virheellinen päiväys

note: Template: AdminTemplate
en: Manage Templates
fi: Hallinnoi pohjia

note: Template: AdminTemplate
en: Don't forget to add new templates to queues.
fi: Älä unohda lisätä uutta pohjaa jonoihin.

note: Template: AdminTemplate
en: The current ticket state is
fi: Tiketin tila on

note: Template: AdminType
en: Type Management
fi: Tyyppihallinta

note: Template: AdminType
en: Add Type
fi: Lisää tyyppi

note: Template: AdminUser
en: Firstname
fi: Etunimi

note: Template: AdminUser
en: Lastname
fi: Sukunimi

note: Template: AdminUser
en: Start
fi: Aloita

note: Template: AdminUser
en: End
fi: Lopeta

note: Template: AgentBook
en: Address Book
fi: Osoitekirja

note: Template: AgentBook
en: Search for a customer
fi: Etsi asiakasta

note: Template: AgentBook
en: Add email address %s to the To field
fi: Lisää sähköpostiosoite %s To-kenttään

note: Template: AgentBook
en: Add email address %s to the Cc field
fi: Lisää sähköpostiosoite %s Cc-kenttään

note: Template: AgentBook
en: Add email address %s to the Bcc field
fi: Lisää sähköpostiosoite %s Bcc-kenttään

note: Template: AgentBook
en: Apply
fi: Ota käyttöön

note: Template: AgentCustomerInformationCenterSearch
en: Customer User
fi: Asiakas-käyttäjä

note: Template: AgentDashboard
en: Dashboard
fi: Hallintapaneeli

note: Template: AgentDashboardCalendarOverview
en: in
fi: :

note: Template: AgentDashboardCustomerIDStatus
en: Escalated tickets
fi: Eskaloituneet tiketit

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: Customer information
fi: Asiakkaan tiedot

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: Phone ticket
fi: Puhelintiketti

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: Email ticket
fi: Sähköpostitiketti

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: %s open ticket(s) of %s
fi: %s avointa tikettiä / %s

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: %s closed ticket(s) of %s
fi: %s suljettua tiketti / %s

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: New phone ticket from %s
fi: Uusi puhelintiketti kohteelta %s

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: New email ticket to %s
fi: Uusi sähköpostitiketti kohteelle %s

note: Template: AgentDashboardProductNotify
en: %s %s is available!
fi: %s %s on saatavilla!

note: Template: AgentDashboardProductNotify
en: Please update now.
fi: Päivitä nyt.

note: Template: AgentDashboardProductNotify
en: Release Note
fi: Julkaisuilmoitus

note: Template: AgentDashboardProductNotify
en: Level
fi: Taso

note: Template: AgentDashboardRSSOverview
en: Posted %s ago.
fi: Lähetetty %s sitten.

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: My locked tickets
fi: Omat lukitut tiketit

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: My watched tickets
fi: Omat seuratut tiketit

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: My responsibilities
fi: Omat vastuut

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: Tickets in My Queues
fi: Tiketit omissa jonoissani

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: Service Time
fi: Palveluaika

note: Template: AgentDashboardUserOnline
en: out of office
fi: lomavastaaja

note: Template: AgentDashboardUserOutOfOffice
en: until
fi: asti

note: Template: AgentHTMLReferencePageLayout
en: The ticket has been locked
fi: Tiketti on lukittu

note: Template: AgentLinkObject
en: Link Object: %s
fi: Linkitä objekti: %s

note: Template: AgentLinkObject
en: go to link delete screen
fi: siirry purkamaan linkityksiä

note: Template: AgentLinkObject
en: Select Target Object
fi: Valitse kohde

note: Template: AgentLinkObject
en: Unlink Object: %s
fi: Pura linkki objektiin: %s

note: Template: AgentLinkObject
en: go to link add screen
fi: siirry luomaan linkityksiä

note: Template: AgentPreferences
en: Edit your preferences
fi: Muokkaa asetuksiasi

note: Template: AgentSpelling
en: Spell Checker
fi: Oikeinkirjoituksen tarkistus

note: Template: AgentSpelling
en: spelling error(s)
fi: Kirjoitusvirheitä

note: Template: AgentSpelling
en: Apply these changes
fi: Hyväksy muutokset

note: Template: AgentStatisticsOverview
en: Statistics
fi: Tilastot

note: Template: AgentStatisticsView
en: Sum rows
fi: Summasarakkeet

note: Template: AgentStatisticsView
en: Sum columns
fi: Summarivit

note: Template: AgentStatisticsView
en: Cache
fi: Välimuisti

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: All fields marked with an asterisk (*) are mandatory.
fi: Kaikki (*) merkityt kentät ovat pakollisia.

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: New Owner
fi: Uusi omistaja

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Please set a new owner!
fi: Valitse uusi omistaja!

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Next state
fi: Uusi tila

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: For all pending* states.
fi: * kaikille odottaville tiloille

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Add Article
fi: Lisää artikkeli

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Create an Article
fi: Luo artikkeli

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Spell check
fi: Oikeinkirjoituksen tarkistus

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Note type
fi: Huomautustyyppi

note: Template: AgentTicketBounce
en: Bounce to
fi: Delekoi

note: Template: AgentTicketBounce
en: You need a email address.
fi: Tarvitset sähköpostiosoitteen.

note: Template: AgentTicketBounce
en: Next ticket state
fi: Uusi tiketin tila

note: Template: AgentTicketBounce
en: Inform sender
fi: Informoi lähettäjää

note: Template: AgentTicketBounce
en: Send mail
fi: Lähetä sähköposti!

note: Template: AgentTicketBulk
en: Ticket Bulk Action
fi: Tikettien massatoimenpide

note: Template: AgentTicketBulk
en: Send Email
fi: Lähetä sähköposti

note: Template: AgentTicketBulk
en: Merge to
fi: Liitoskohde

note: Template: AgentTicketBulk
en: Invalid ticket identifier!
fi: Virheellinen tiketintunniste!

note: Template: AgentTicketBulk
en: Merge to oldest
fi: Liitä vanhimpaan

note: Template: AgentTicketBulk
en: Link together
fi: Linkitä keskenään

note: Template: AgentTicketBulk
en: Link to parent
fi: Linkitä vanhempaan

note: Template: AgentTicketBulk
en: Unlock tickets
fi: Poista lukitus

note: Template: AgentTicketCompose
en: Please include at least one recipient
fi: Valitse ainakin yksi vastaanottaja

note: Template: AgentTicketCompose
en: Remove Cc
fi: Poista Cc

note: Template: AgentTicketCompose
en: Remove Bcc
fi: Poista Bcc

note: Template: AgentTicketCompose
en: Address book
fi: Osoitekirja

note: Template: AgentTicketCompose
en: Date Invalid!
fi: Virheellinen päiväys!

note: Template: AgentTicketEmail
en: Create New Email Ticket
fi: Lisää uusi sähköpostitiketti

note: Template: AgentTicketEmail
en: From queue
fi: Jonosta

note: Template: AgentTicketEmail
en: Get all
fi: Näytä kaikki

note: Template: AgentTicketHistory
en: History Content
fi: Tapahtumat

note: Template: AgentTicketMerge
en: You need to use a ticket number!
fi: Sinun tulee käyttää tikettinumeroa!

note: Template: AgentTicketMerge
en: A valid ticket number is required.
fi: Kelvollinen tikettinumero vaaditaan.

note: Template: AgentTicketMerge
en: Need a valid email address.
fi: Anna kelvollinen sähköpostiosoite.

note: Template: AgentTicketMove
en: New Queue
fi: Uusi jono

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Select all
fi: Valitse kaikki

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: No ticket data found.
fi: Tikettejä ei löytynyt.

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: First Response Time
fi: Ensimmäinen vastausaika

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Update Time
fi: Päivitysaika

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Solution Time
fi: Ratkaisuaika

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Move ticket to a different queue
fi: Siirrä tiketti toiseen jonoon

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Change queue
fi: Vaihda jonotuslistaa

note: Template: AgentTicketOverviewNavBar
en: Change search options
fi: Muuta hakuasetuksia

note: Template: AgentTicketOverviewNavBar
en: Tickets per page
fi: Tikettejä sivulla

note: Template: AgentTicketPhone
en: Create New Phone Ticket
fi: Lisää uusi puhelintiketti

note: Template: AgentTicketPhone
en: Please include at least one customer for the ticket.
fi: Valitse ainakin yksi asiakas tiketille

note: Template: AgentTicketPhone
en: To queue
fi: Jonoon

note: Template: AgentTicketPlain
en: Plain
fi: Pelkkä teksti

note: Template: AgentTicketPlain
en: Download this email
fi: Lataa tämä sähköposti

note: Template: AgentTicketSearch
en: Search template
fi: Hakupohja

note: Template: AgentTicketSearch
en: Create Template
fi: Luo pohja

note: Template: AgentTicketSearch
en: Create New
fi: Luo uusi

note: Template: AgentTicketSearch
en: Save changes in template
fi: Tallenna muutokset pohjaan

note: Template: AgentTicketSearch
en: Filters in use
fi: Käytettävät suodattimet

note: Template: AgentTicketSearch
en: Additional filters
fi: Lisäsuodattimet

note: Template: AgentTicketSearch
en: Add another attribute
fi: Lisää haku

note: Template: AgentTicketSearch
en: Output
fi: Vastausmuoto

note: Template: AgentTicketSearch
en: Fulltext
fi: Kokosana

note: Template: AgentTicketSearch
en: Remove
fi: Poista

note: Template: AgentTicketSearch
en: Created in Queue
fi: Luotu jonossa

note: Template: AgentTicketSearch
en: Lock state
fi: Lukitustila

note: Template: AgentTicketSearch
en: Watcher
fi: Seuraaja

note: Template: AgentTicketSearch
en: Article Create Time (before/after)
fi: Artikkeli luotu (ennen/jälkeen)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Article Create Time (between)
fi: Artikkeli luotu (välillä)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Create Time (before/after)
fi: Tiketti luotu (ennen/jälkeen)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Create Time (between)
fi: Tiketti luotu (välillä)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Change Time (before/after)
fi: Tikettiä muokattu (ennen/jälkeen)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Change Time (between)
fi: Tikettiä muokattu (välillä)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Close Time (before/after)
fi: Tiketti suljettu (ennen/jälkeen)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Close Time (between)
fi: Tiketti suljettu (välillä)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Escalation Time (before/after)
fi: Tiketin eskaloitumisaika (ennen/jälkeen)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Escalation Time (between)
fi: Tiketin eskaloitumisaika (aikaväli)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Archive Search
fi: Arkistohaku

note: Template: AgentTicketSearch
en: Run search
fi: Etsi

note: Template: AgentTicketZoom
en: Article filter
fi: Artikkelisuodatus

note: Template: AgentTicketZoom
en: Article Type
fi: Artikkelin tyyppi

note: Template: AgentTicketZoom
en: Sender Type
fi: Lähettäjän tyyppi

note: Template: AgentTicketZoom
en: Save filter settings as default
fi: Aseta suodinasetukset oletukseksi

note: Template: AgentTicketZoom
en: Archive
fi: Arkisto

note: Template: AgentTicketZoom
en: This ticket is archived.
fi: Tämä tiketti on arkistoitu.

note: Template: AgentTicketZoom
en: Locked
fi: Lukitus

note: Template: AgentTicketZoom
en: Accounted time
fi: Käytetty aika

note: Template: AgentTicketZoom
en: Linked Objects
fi: Aiheeseen liittyvät

note: Template: AgentTicketZoom
en: Change Queue
fi: Vaihda jonoa

note: Template: AgentTicketZoom
en: Article Overview
fi: Artikkelien yleisnäkymä

note: Template: AgentTicketZoom
en: Article(s)
fi: Artikkelit

note: Template: AgentTicketZoom
en: Page
fi: Sivu

note: Template: AgentTicketZoom
en: Add Filter
fi: Lisää suodatin

note: Template: AgentTicketZoom
en: Set
fi: Aseta

note: Template: AgentTicketZoom
en: Reset Filter
fi: Tyhjennä suodatin

note: Template: AgentTicketZoom
en: Show one article
fi: Näytä yksi artikkeli

note: Template: AgentTicketZoom
en: Show all articles
fi: Näytä kaikki artikkelit

note: Template: AgentTicketZoom
en: Unread articles
fi: Lukemattomat artikkelit

note: Template: AgentTicketZoom
en: No.
fi: Nro.

note: Template: AgentTicketZoom
en: Important
fi: Tärkeä

note: Template: AgentTicketZoom
en: Unread Article!
fi: Aseta artikkeli lukemattomaksi!

note: Template: AgentTicketZoom
en: Incoming message
fi: Saapunut viesti

note: Template: AgentTicketZoom
en: Outgoing message
fi: Lähetetty viesti

note: Template: AgentTicketZoom
en: Internal message
fi: Sisäinen viesto

note: Template: AgentTicketZoom
en: Mark this article as read
fi: Merkitse artikkeli luetuksi

note: Template: AgentTicketZoom
en: by
fi: /

note: Template: CloudServicesDisabled
en: You can
fi: Voit

note: Template: CloudServicesDisabled
en: go back to the previous page
fi: palata edelliselle sivulle

note: Template: CustomerError
en: Error Details
fi: Virheen tarkemmat tiedot

note: Template: CustomerError
en: Traceback
fi: Tiedot

note: Template: CustomerFooter
en: Powered by
fi: Järjestelmä

note: Template: CustomerFooterJS
en: One or more errors occurred!
fi: Tapahtui yksi tai useampi virhe!

note: Template: CustomerFooterJS
en: Close this dialog
fi: Sulje tämä ruutu

note: Template: CustomerFooterJS
en: Could not open popup window. Please disable any popup blockers for this application.
fi: Ponnahdusikkunan avaaminen ei onnistunut. Poista ponnahdusikkunoiden esto muokkaamalla selaimen asetuksia ja yritä uudelleen.

note: Template: CustomerFooterJS
en: If you now leave this page, all open popup windows will be closed, too!
fi: Jos poistut tältä sivulta kaikki popup ikkunatkin suljetaan!

note: Template: CustomerFooterJS
en: A popup of this screen is already open. Do you want to close it and load this one instead?
fi: Popupikkuna on jo avattu. Haluatko varmasti sulkea sen ja avata tämän tilalle?

note: Template: CustomerFooterJS
en: The browser you are using is too old.
fi: Käyttämäsi selain on liian vanha.

note: Template: CustomerFooterJS
en: OTRS runs with a huge lists of browsers, please upgrade to one of these.
fi: OTRS toimii usealla eri selaimella, ole hyvä ja päivitä tuettuun selaimeen.

note: Template: CustomerFooterJS
en: Please see the documentation or ask your admin for further information.
fi: Ole hyvä ja tutustu ohjeisiin tai kysy lisätietoa järjestelmätuestasi.

note: Template: CustomerFooterJS
en: Filters
fi: Suodattimet

note: Template: CustomerLogin
en: JavaScript Not Available
fi: JavaScript ei saatavilla

note: Template: CustomerLogin
en: In order to experience OTRS, you'll need to enable JavaScript in your browser.
fi: Jotta voisit käyttää OTRS-järjestelmää tulee selaimesi tukea JavaScriptiä.

note: Template: CustomerLogin
en: Browser Warning
fi: Selainvirhe

note: Template: CustomerLogin
en: Login
fi: Kirjaudu

note: Template: CustomerLogin
en: User name
fi: Käyttäjätunnus

note: Template: CustomerLogin
en: Your user name
fi: Käyttäjätunnuksesi

note: Template: CustomerLogin
en: Your password
fi: Salasanasi

note: Template: CustomerLogin
en: Forgot password?
fi: Unohditko salasanasi?

note: Template: CustomerLogin
en: Log In
fi: Kirjaudu

note: Template: CustomerLogin
en: Not yet registered?
fi: Etkö ole vielä rekisteröitynyt?

note: Template: CustomerLogin
en: Request new password
fi: Pyydä uutta salasanaa

note: Template: CustomerLogin
en: Your User Name
fi: Sinun käyttäjänimi

note: Template: CustomerLogin
en: A new password will be sent to your email address.
fi: Uusi salasana lähetetään sinulle sähköpostilla.

note: Template: CustomerLogin
en: Create Account
fi: Luo tunnus

note: Template: CustomerLogin
en: Please fill out this form to receive login credentials.
fi: Täytä kaavake saadaksesi käyttäjätunnukset.

note: Template: CustomerLogin
en: How we should address you
fi: Miten kutsumme sinua

note: Template: CustomerLogin
en: Your First Name
fi: Etunimesi

note: Template: CustomerLogin
en: Your Last Name
fi: Sukunimesi

note: Template: CustomerLogin
en: Your email address (this will become your username)
fi: Sähköpostiosoite (tästä tulee käyttäjätunnuksesi)

note: Template: CustomerNavigationBar
en: Edit personal preferences
fi: Muokkaa henkilökohtaisia asetuksia

note: Template: CustomerNavigationBar
en: Logout %s %s
fi: Uloskirjaus %s %s

note: Template: CustomerTicketMessage
en: Service level agreement
fi: Palvelutasosopimus

note: Template: CustomerTicketOverview
en: Welcome!
fi: Tervetuloa!

note: Template: CustomerTicketOverview
en: Please click the button below to create your first ticket.
fi: Klikkaa alla olevaa painiketta luodaksesi ensimmäisen tikettisi.

note: Template: CustomerTicketOverview
en: Create your first ticket
fi: Luo ensimmäinen tikettisi

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Profile
fi: Profiili

note: Template: CustomerTicketSearch
en: e. g. 10*5155 or 105658*
fi: esim. 10*5155 tai 10568*

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Customer ID
fi: AsiakasID

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Fulltext search in tickets (e. g. "John*n" or "Will*")
fi: Kokosanahaku tiketeistä (esim. "Mei*nen" tai "Matti*"

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Recipient
fi: Vastaanottaja

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Carbon Copy
fi: Kopio

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Types
fi: Tyypit

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Time restrictions
fi: Aikarajoitus

note: Template: CustomerTicketSearch
en: No time settings
fi: Ei aikamääritystä

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Only tickets created
fi: Vain tiketit luotu

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Only tickets created between
fi: Vain tiketit luotu välillä

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Ticket archive system
fi: Tikettiarkisto

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Save search as template?
fi: Tallenna hakupohjaksi?

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Save as Template?
fi: Tallenna pohjaksi?

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Save as Template
fi: Tallenna pohjaksi

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Template Name
fi: Pohjan nimi

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Pick a profile name
fi: Valitse profiilinimi

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Output to
fi: Tulokset

note: Template: CustomerTicketSearchResultShort
en: of
fi: /

note: Template: CustomerTicketSearchResultShort
en: Search Results for
fi: Hakutulokset

note: Template: CustomerTicketZoom
en: Expand article
fi: Laajenna artikkeli

note: Template: CustomerTicketZoom
en: Information
fi: Tiedot

note: Template: CustomerTicketZoom
en: Next Steps
fi: Seuraavat vaiheet

note: Template: CustomerTicketZoom
en: Reply
fi: Vastaus

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Sunday
fi: Sunnuntai

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Monday
fi: Maanantai

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Tuesday
fi: Tiistai

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Wednesday
fi: Keskiviikko

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Thursday
fi: Torstai

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Friday
fi: Perjantai

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Saturday
fi: Lauantai

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Mo
fi: Ma

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Tu
fi: Ti

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: We
fi: Ke

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Th
fi: To

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Fr
fi: Pe

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Sa
fi: La

note: Template: Datepicker
en: Invalid date (need a future date)!
fi: Virheellinen päiväys (päiväys oltava tulevaisuudessa)!

note: Template: Datepicker
en: Previous
fi: Edellinen

note: Template: Datepicker
en: Open date selection
fi: Avaa päivän valitsin

note: Template: Error
en: Send a bugreport
fi: Lähetä bugiraportti

note: Template: FooterJS
en: Please enter at least one search value or * to find anything.
fi: Lisää ainakin yksi hakuehto tai *, jotta löydät jotain.

note: Template: Header
en: You are logged in as
fi: Olet kirjautunut käyttäjänä

note: Template: Installer
en: JavaScript not available
fi: JavaScript ei toiminnassa

note: Template: Installer
en: Database Settings
fi: Tietokanta-asetukset

note: Template: Installer
en: General Specifications and Mail Settings
fi: Yleiset määritykset ja sähköpostiasetukset

note: Template: Installer
en: Finish
fi: Loppu

note: Template: Installer
en: Welcome to %s
fi: Tervetuloa %s järjestelmään

note: Template: Installer
en: Web site
fi: Kotisivu

note: Template: Installer
en: Mail check successful.
fi: Sähköpostin tarkastus onnistunut.

note: Template: Installer
en: Error in the mail settings. Please correct and try again.
fi: Virhe sähköpostiasetuksissa. Tarkista asetukset ja kokeile uudestaan.

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Configure Outbound Mail
fi: Määritä lähtevä posti

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Outbound mail type
fi: Lähtevän postin tyyppi

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Select outbound mail type.
fi: Valitse lähtevän postin tyyppi

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Outbound mail port
fi: Lähtevän postin portti

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Select outbound mail port.
fi: Valitse lähtevän postin portti

note: Template: InstallerConfigureMail
en: SMTP host
fi: SMTP palvelin

note: Template: InstallerConfigureMail
en: SMTP host.
fi: SMTP palvelin.

note: Template: InstallerConfigureMail
en: SMTP authentication
fi: SMTP tunnistautuminen

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Does your SMTP host need authentication?
fi: Vaatiiko SMTP-palvelin tunnistautumisen?

note: Template: InstallerConfigureMail
en: SMTP auth user
fi: SMTP:n käyttäjätunnus

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Username for SMTP auth.
fi: Käyttäjätunnus SMTP:n tunnistautumista varten.

note: Template: InstallerConfigureMail
en: SMTP auth password
fi: SMTP:n salasana

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Password for SMTP auth.
fi: Salasana SMTP:n tunnistautumista varten.

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Configure Inbound Mail
fi: Määritä saapuvan postin asetukset

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail type
fi: Saapuvan postin tyyppi

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Select inbound mail type.
fi: Valitse saapuvan postin tyyppi

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail host
fi: Saapuvan postin palvelin

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail host.
fi: Saapuvan postin palvelin.

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail user
fi: Saapuvan postin käyttäjätunnus

note: Template: InstallerConfigureMail
en: User for inbound mail.
fi: Saapuvan postin käyttäjätunnus.

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail password
fi: Saapuvan postin salasana

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Password for inbound mail.
fi: Saapuvan postin salasana.

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Result of mail configuration check
fi: Asetusten tarkistusten tulos

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Check mail configuration
fi: Tarkista sähköpostin asetukset

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Skip this step
fi: Ohita tämä vaihe

note: Template: InstallerDBResult
en: Database setup successful!
fi: Tietokanta asennettu onnistuneesti!

note: Template: InstallerDBmssql
en: Check database settings
fi: Tarkista tietokanta-asetukset

note: Template: InstallerDBmssql
en: Result of database check
fi: Tietokannan tarkistuksen tulos

note: Template: InstallerDBmssql
en: Database check successful.
fi: Tietokannan tarkistus onnistunut.

note: Template: InstallerDBmssql
en: New
fi: Uusi

note: Template: InstallerFinish
en: To be able to use OTRS you have to enter the following line in your command line (Terminal/Shell) as root.
fi: Voidaksesi käyttää OTRS-järjestelmää tulee sinun kirjoittaa seuraava komento root oikeuksilla komentokehotteessa.

note: Template: InstallerFinish
en: Restart your webserver
fi: Käynnistä web-palvelin uudestaan

note: Template: InstallerFinish
en: After doing so your OTRS is up and running.
fi: Tämän jälkeen OTRS järjestelmä on käytettävissä.

note: Template: InstallerFinish
en: Start page
fi: Aloitussivu

note: Template: InstallerFinish
en: Your OTRS Team
fi: OTRS Tiimi

note: Template: InstallerLicense
en: Don't accept license
fi: Älä hyväksy lisenssiä

note: Template: InstallerSystem
en: SystemID
fi: JärjestelmäID

note: Template: InstallerSystem
en: The identifier of the system. Each ticket number and each HTTP session ID contain this number.
fi: Järjestelmän tunniste. Tunniste lisätään tiketin numeroon sekä HTTP istunnon tunnisteeseen.

note: Template: InstallerSystem
en: System FQDN
fi: Järjestelmän verkko-osoite/domain

note: Template: InstallerSystem
en: Fully qualified domain name of your system.
fi: Järjestelmäsi täydellinen verkkotunnus (FQDN).

note: Template: InstallerSystem
en: AdminEmail
fi: Ylläpidon sähköpostiosoite

note: Template: InstallerSystem
en: Email address of the system administrator.
fi: Järjestelmän ylläpitäjän sähköpostiosoite.

note: Template: InstallerSystem
en: Organization
fi: Organisaatio

note: Template: InstallerSystem
en: Log
fi: Loki

note: Template: InstallerSystem
en: LogModule
fi: LokiModuuli

note: Template: InstallerSystem
en: Log backend to use.
fi: Käytettävä logijärjestelmä.

note: Template: InstallerSystem
en: LogFile
fi: Logitiedosto

note: Template: InstallerSystem
en: Webfrontend
fi: Webnäkymä

note: Template: InstallerSystem
en: Default language
fi: Oletuskieli

note: Template: InstallerSystem
en: Default language.
fi: Oletuskieli.

note: Template: InstallerSystem
en: CheckMXRecord
fi: TarkastaMXTietue

note: Template: InstallerSystem
en: Email addresses that are manually entered are checked against the MX records found in DNS. Don't use this option if your DNS is slow or does not resolve public addresses.
fi: Tarkasta käsin syötettyjen MX-tietueet DNS:stä. Jos nimipalvelimesi on hidas tai ei osaa selvittää julkisia osoitteita, älä käytä tätä ominaisuutta.

note: Template: LinkObject
en: Object#
fi: Objekti#

note: Template: LinkObject
en: Add links
fi: Lisää linkkejä

note: Template: LinkObject
en: Delete links
fi: Poista linkkejä

note: Template: Login
en: Lost your password?
fi: Unohditko salasanan?

note: Template: Login
en: Request New Password
fi: Pyydä uusi salasana

note: Template: Login
en: Back to login
fi: Takaisin kirjautumiseen

note: Template: Motd
en: Message of the Day
fi: Päivän viesti

note: Template: NoPermission
en: Insufficient Rights
fi: Ei riittäviä oikeuksia

note: Template: NoPermission
en: Back to the previous page
fi: Takaisin edelliselle sivulle

note: Template: Pagination
en: Show first page
fi: Näytä ensimmäinen sivu

note: Template: Pagination
en: Show previous pages
fi: Näytä edellinen sivu

note: Template: Pagination
en: Show page %s
fi: Näytä sivu %s

note: Template: Pagination
en: Show next pages
fi: Näytä seuraava sivu

note: Template: Pagination
en: Show last page
fi: Näytä viimeinen sivu

note: Template: PictureUpload
en: Need FormID!
fi: Tarvitaan FormID!

note: Template: PictureUpload
en: No file found!
fi: Tiedostoa ei löytynyt!

note: Template: PreferencesNotificationEvent
en: Notification
fi: Huomautus

note: Template: Article
en: Inform Agent
fi: Ilmoita agentille

note: Template: PublicDefault
en: Welcome
fi: Tervetuloa

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: Permissions
fi: Oikeudet

note: Template: PreviewWidget
en: X-axis
fi: X-akseli

note: Template: RestrictionsWidget
en: Please select only one element or turn off the button 'Fixed'.
fi: Valitse vain yksi elementti tai poista valinta kohdasta 'Kiinteä'.

note: Template: RestrictionsWidget
en: Between
fi: Välillä

note: Template: StatsParamsWidget
en: Format
fi: Muoto

note: Template: StatsParamsWidget
en: Exchange Axis
fi: Vaihda akseleita

note: Template: StatsParamsWidget
en: Configurable params of static stat
fi: Määriteltävät asetukset kiinteälle tilastolle

note: Template: StatsParamsWidget
en: No element selected.
fi: Ei valittua elementtiä.

note: Template: StatsParamsWidget
en: Scale
fi: Asteikko

note: Template: Test
en: OTRS Test Page
fi: OTRS - Testisivu

note: Template: Test
en: Welcome %s %s
fi: Tervetuloa %s %s

note: Template: Test
en: Counter
fi: Laskuri

note: Template: Warning
en: Go back to the previous page
fi: Mene takaisin edelliselle sivulle

note: Perl Module: Kernel/Config/Defaults.pm
en: Update and extend your system with software packages.
fi: Päivitä ja laajenna järjestelmää paketeilla.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminCustomerUser.pm
en: New phone ticket
fi: Uusi puhelintiketti

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminCustomerUser.pm
en: New email ticket
fi: Uusi sähköpostitiketti

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceWebservice.pm
en: Web service "%s" updated!
fi: Web palvelu "%s" päivitetty!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketActionCommon.pm
en: Previous Owner
fi: Edellinen omistaja

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketPrint.pm
en: printed by
fi: tulostaja:

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Pending Date
fi: Odotuspäivä

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: for pending* states
fi: Automaattisulkeminen tai muistutus

note: Perl Module: Kernel/Modules/CustomerTicketOverview.pm
en: My Tickets
fi: Omat tiketit

note: Perl Module: Kernel/Modules/CustomerTicketOverview.pm
en: Company Tickets
fi: Yrityksen tiketit

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/TicketOverviewMenu/Sort.pm
en: Order by
fi: Järjestä

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Created Priority
fi: Luontiprioriteetti

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Created State
fi: Luontitila

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Create Time
fi: Luontiaika

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Close Time
fi: Sulkemisaika

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Agent/Owner
fi: Agentti/Omistaja

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Created by Agent/Owner
fi: Luonut Agentti/Omistaja

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket/Article Accounted Time
fi: Tiketti/Artikkeli käytetty aika

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket Create Time
fi: Tiketti luotu

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket Close Time
fi: Tiketti suljettu

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Accounted time by Agent
fi: Käytetty aika agenteittain

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Total Time
fi: Kokonaisaika

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket Average
fi: Tiketit keskiarvo

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket Min Time
fi: Tiketit minimiaika

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket Max Time
fi: Tiketit maks. aika

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Number of Tickets
fi: Tikettien määrä

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Article Average
fi: Artikkelit keskiarvo

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Article Min Time
fi: Artikkelit minimiaika

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Article Max Time
fi: Artikkelit maks. aika

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Number of Articles
fi: Artikkelien määrä

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketList.pm
en: ascending
fi: nouseva

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketList.pm
en: descending
fi: laskeva

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketList.pm
en: Attributes to be printed
fi: Tulostettavat atribuutit

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Tickets
fi: Tiketit

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Articles
fi: Artikkelit

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket service update notification
fi: Ilmoitus palvelun muutoksesta

note: SysConfig
en: %s time unit(s) accounted. Now total %s time unit(s).
fi: %s aikayksikköä lisätty. Kokonaisaika on nyt %s aikayksikköä.

note: SysConfig
en: Added email. %s
fi: Lisätty sähköposti. %s

note: SysConfig
en: Added link to ticket "%s".
fi: Lisätty linkki tikettiin "%s".

note: SysConfig
en: Added note (%s)
fi: Lisätty huomautus (%s)

note: SysConfig
en: Added subscription for user "%s".
fi: Lisätty seuranta käyttäjälle "%s".

note: SysConfig
en: Agent called customer.
fi: Agentti otti yhteyttä asiakkaaseen.

note: SysConfig
en: Agents <-> Groups
fi: Agentit <-> Ryhmät

note: SysConfig
en: Agents <-> Roles
fi: Agentit <-> Roolit

note: SysConfig
en: Attachments <-> Templates
fi: Liitteet <-> Pohjat

note: SysConfig
en: Auto Responses <-> Queues
fi: Autom. vastaukset <-> Jonot

note: SysConfig
en: AutoFollowUp sent to "%s".
fi: AutoFollowUp lähetetty osoitteeseen "%s".

note: SysConfig
en: AutoReply sent to "%s".
fi: AutomVastaus lähetetty "%s".

note: SysConfig
en: Bounced to "%s".
fi: Palautettu (Bounced) osoitteeseen "%s".

note: SysConfig
en: Change password
fi: Vaihda salasana

note: SysConfig
en: Change queue!
fi: Vaihda jonoa!

note: SysConfig
en: Changed priority from "%s" (%s) to "%s" (%s).
fi: Päivitetty prioriteetti vanha "%s" (%s), uusi "%s" (%s).

note: SysConfig
en: Converts HTML mails into text messages.
fi: Konvertoi HTML sähköpostit teksteiksi

note: SysConfig
en: Create and manage Service Level Agreements (SLAs).
fi: Luo ja hallinnoi Palvelutasosopimuksia (SLA).

note: SysConfig
en: Create and manage agents.
fi: Luo ja hallinnoi agentteja.

note: SysConfig
en: Create and manage attachments.
fi: Luo ja hallinnoi liitteitä.

note: SysConfig
en: Create and manage customers.
fi: Luo ja hallinnoi asiakkaita.

note: SysConfig
en: Create and manage dynamic fields.
fi: Luo ja hallinnoi dynaamisia kenttiä.

note: SysConfig
en: Create and manage groups.
fi: Luo ja hallinnoi ryhmiä.

note: SysConfig
en: Create and manage queues.
fi: Luo ja hallinnoi jonoja.

note: SysConfig
en: Create and manage responses that are automatically sent.
fi: Luo ja hallinnoi automaattisia vastauksia.

note: SysConfig
en: Create and manage roles.
fi: Luo ja hallinnoi rooleja.

note: SysConfig
en: Create and manage salutations.
fi: Luo ja hallinnoi tervehdyksiä.

note: SysConfig
en: Create and manage services.
fi: Luo ja hallinnoi palveluita.

note: SysConfig
en: Create and manage signatures.
fi: Luo ja hallinnoi allekirjoituksia.

note: SysConfig
en: Create and manage templates.
fi: Luo ja hallinnoi pohjia

note: SysConfig
en: Create and manage ticket priorities.
fi: Luo ja hallinnoi tikettien prioriteetteja.

note: SysConfig
en: Create and manage ticket states.
fi: Luo ja hallinnoi tikettien tiloja.

note: SysConfig
en: Create and manage ticket types.
fi: Luo ja hallinnoi tikettien tyyppejä.

note: SysConfig
en: Create and manage web services.
fi: Luo ja hallinnoi verkkopalveluita.

note: SysConfig
en: Customer User <-> Groups
fi: Asiakas <-> Ryhmät

note: SysConfig
en: Customer User <-> Services
fi: Asiakas <-> Palvelut

note: SysConfig
en: Customer Users
fi: Asiakaskäyttäjät

note: SysConfig
en: Customer called us.
fi: Asiakas otti meihin yhteyttä.

note: SysConfig
en: Customer request via web.
fi: Asiakaspyyntö webin kautta.

note: SysConfig
en: Customers <-> Groups
fi: Asiakkaat <-> Ryhmät

note: SysConfig
en: Date / Time
fi: Päiväys / Aika

note: SysConfig
en: Defines an alternate URL, where the logout link refers to.
fi: Määrittele vaihtoehtoinen URL,  jonne uloskirjaus johtaa.

note: SysConfig
en: Deleted link to ticket "%s".
fi: Poistettu linkki tikettiin "%s".

note: SysConfig
en: E-Mail Outbound
fi: Lähtevä e-mail

note: SysConfig
en: Email Addresses
fi: Sähköpostiosoitteet

note: SysConfig
en: Email sent to "%s".
fi: Sähköposti lähetetty "%s".

note: SysConfig
en: Email sent to customer.
fi: Sähköposti lähetetty asiakkaalle.

note: SysConfig
en: Escalation view
fi: Eskaloitumisnäkymä

note: SysConfig
en: Forwarded to "%s".
fi: Ohjattu "%s".

note: SysConfig
en: Frontend theme
fi: Liittymän teema

note: SysConfig
en: Link Object
fi: Liitoskohde

note: SysConfig
en: Link agents to groups.
fi: Linkitä agentit ryhmiin.

note: SysConfig
en: Link agents to roles.
fi: Linkitä agentit rooleihin.

note: SysConfig
en: Link queues to auto responses.
fi: Linkitä automaattiset vastaukset jonoihin.

note: SysConfig
en: Link roles to groups.
fi: Linkitä roolit ryhmiin.

note: SysConfig
en: Link templates to queues.
fi: Linkitä pohjat jonoihin.

note: SysConfig
en: Locked ticket.
fi: Lukittu tiketti.

note: SysConfig
en: Loop-Protection! No auto-response sent to "%s".
fi: Viestiloopin esto! Automaattivastausta ei lähetetty "%s".

note: SysConfig
en: Mail Accounts
fi: Sähköpostitilit

note: SysConfig
en: Manage existing sessions.
fi: Halinnoi istuntoja

note: SysConfig
en: New Ticket [%s] created (Q=%s;P=%s;S=%s).
fi: Uusi tiketti [%s] luotu (Q=%s;P=%s;S=%s).

note: SysConfig
en: New owner is "%s" (ID=%s).
fi: Uusi omistaja on "%s" (ID=%s).

note: SysConfig
en: Notification sent to "%s".
fi: Huomautus lähetetty "%s".

note: SysConfig
en: Number of displayed tickets
fi: Näytettyjen tikettien määrä

note: SysConfig
en: Old: "%s" New: "%s"
fi: Vanha: "%s" Uusi: "%s"

note: SysConfig
en: Out Of Office
fi: Poissa toimistolta

note: SysConfig
en: Queue view
fi: Jononäkymä

note: SysConfig
en: Refresh interval
fi: Päivitysväli

note: SysConfig
en: Removed subscription for user "%s".
fi: Poistettu seuranta käyttäjältä "%s".

note: SysConfig
en: Roles <-> Groups
fi: Roolit <-> Ryhmät

note: SysConfig
en: Search Customer
fi: Etsi Asiakas

note: SysConfig
en: Select your frontend Theme.
fi: Valitse käyttöliittymäsi ulkoasu

note: SysConfig
en: Skin
fi: Ulkoasu

note: SysConfig
en: Status view
fi: Tilanäkymä

note: SysConfig
en: Templates <-> Queues
fi: Pohjat <-> Jonot

note: SysConfig
en: Ticket moved into Queue "%s" (%s) from Queue "%s" (%s).
fi: Tiketti siirretty jonoon "%s" (%s) Jonosta "%s" (%s).

note: SysConfig
en: Ticket overview
fi: Tiketin yleisnäkymä

note: SysConfig
en: Unlocked ticket.
fi: Lukitus purettu.

note: SysConfig
en: Updated SLA to %s (ID=%s).
fi: Päivitetty SLA %s (ID=%s).

note: SysConfig
en: Updated Service to %s (ID=%s).
fi: Päivitetty palvelu %s (ID=%s).

note: SysConfig
en: Updated Type to %s (ID=%s).
fi: Päivitetty tyyppi %s (ID=%s).

note: SysConfig
en: Updated: %s
fi: Päivitetty: %s
