evince master - en to fur translation catalogue (417 entries)

en: File is corrupted
fur: Il file al è ruvinât

en: Archive is encrypted
fur: L'archivi al è criptât

en: No supported images in archive
fur: Nissune imagjin supuartade tal archivi

en: No files in archive
fur: Nissune file tal archivi

en: Not a comic book MIME type: %s
fur: Nol è un gjenar MIME di fumet: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
fur: a libarchive i mancje il supuart par cheste compression di fumet, contate il to distributôr

en: Can not get local path for archive
fur: Impussibil vê il percors locâl pal archivi

en: Comic Books
fur: Fumets

en: Adds support for reading comic books
fur: Al zonte il supuart par lei i fumets

en: DjVu document has incorrect format
fur: Il document DjVu al à un formât no coret

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
fur: Il document al è fat di plui file. No si rive a acedi a un o plui di chescj file.

en: DjVu Documents
fur: Documents DjVu

en: Adds support for reading DjVu documents
fur: Al zonte il supuart par lei i documents DjVu

en: DVI document has incorrect format
fur: Il document DVI al à un formât no coret

en: DVI Documents
fur: Documents DVI

en: Adds support for reading DVI documents
fur: Al zonte il supuart par lei i documents DVI

en: PDF Documents
fur: Documents PDF

en: Adds support for reading PDF Documents
fur: Al zonte il supuart par lei i documents PDF

note: translators: this is the document security state
en: Yes
fur: Sì

en: Unknown font type
fur: Gjenar di caratar no cognossût

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
fur: Chest document al ten gjenars di caratars no incorporâts che no son includûts tai 14 caratars standard PDF. Se i caratars sostitutîfs selezionâts da fontconfig no son i stes doprâts par creâ il PDF, il rendering al podarès no jessi just.

en: All fonts are either standard or embedded.
fur: Ducj i gjenars di caratar son o standard o incorporâts.

en: No name
fur: Cence non

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
fur: Vueit

en: Embedded subset
fur: Sotinsiemi incorporât

en: Embedded
fur: Incorporât

en: Not embedded
fur: No incorporât

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
fur:  (al è un dai 14 gjenars di caratars standard)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
fur:  (nol è un dai 14 gjenars di caratar standard)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
fur: %s%s
    Codifiche: %s
    %s
    Sostituît cun <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
fur: %s%s
    Codifiche: %s
    %s

en: PostScript Documents
fur: Documents PostScript

en: Adds support for reading PostScript documents
fur: Al zonte il supuart par lei i documents PostScript

en: Failed to load document “%s”
fur: No soi rivât a cjamâ il document "%s"

en: Failed to save document “%s”
fur: No soi rivât a salvâ il document "%s"

en: TIFF Documents
fur: Documents TIFF

en: Adds support for reading TIFF documents
fur: Al zonte il supuart par lei i documents TIFF

en: Invalid document
fur: Document no valit

en: XPS Documents
fur: Documents XPS

en: Adds support for reading XPS documents
fur: Al zonte il supuart par lei i documents XPS

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
fur: Visualizadôr di Documents

en: View multi-page documents
fur: Mostre documents multi-pagjine

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
fur: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentazion;visualizadôr;evince;

en: New Window
fur: Gnûf barcon

en: Override document restrictions
fur: Passe sore lis restrizions dal document

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
fur: Passe sore lis restrizions dal document, come chês di copiâ o di stampâ.

en: Automatically reload the document
fur: Torne cjame in maniere automatiche il document

en: The document is automatically reloaded on file change.
fur: Il document al vignarà di gnûf cjamât in automatic cuant che il file al cambie.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
fur: Il URI de ultime cartele doprade par vierzi o salvâ un document

en: The URI of the directory last used to save a picture
fur: Il URI de ultime cartele doprade par salvâ une imagjin

en: Page cache size in MiB
fur: Dimension in MiB de cache de pagjine

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
fur: La dimension massime che e vignarà doprade par lis pagjinis renderizadis di meti in cache, e limite il nivel massim di zoom.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
fur: Mostre un dialic par domandâ al utent di confermâ la ativazion de navigazion cun cursôr.

en: Allow links to change the zoom level.
fur: Permet ai colegaments di cambiâ il nivel di zoom.

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
fur: Controle la ortografie cuant che si cjape notis o si jemple formularis di test.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
fur: Mostre une sbare laterâl dongje dal document par judâ a navigâ sul document.

en: Set the default zoom level to display a document.
fur: Stabilìs il nivel di ingrandiment pe visualizazion di un document.

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
fur: Visualize il document come un flus continui di pagjinis invezit di une pagjine ae volte.

en: Show two pages side by side.
fur: Mostre dôs pagjinis une dongje di chê altre.

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
fur: Mostre la prime pagjine (pagjinis dispar) a çampe (se si visualize dôs pagjinis une dongje chê altre)

en: Print Preview
fur: Anteprime di Stampe

en: Preview before printing
fur: Mostre in anteprime il document di stampâ

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
fur: Impussibil salvâ la zonte “%s”: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
fur: Impussibil vierzi la zonte “%s”: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
fur: Impussibil vierzi la zonte “%s”

en: File type %s (%s) is not supported
fur: Gjenar di file %s (%s) nol è supuartât

en: Unknown MIME Type
fur: Gjenar MIME no cognossût

en: All Documents
fur: Ducj i Documents

en: All Files
fur: Ducj i File

en: Failed to create a temporary file: %s
fur: No soi rivât a creâ un file temporani: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
fur: No soi rivât a creâ une cartele temporanie : %s

en: This work is in the Public Domain
fur: Chest lavôr al è intal Domini Public

en: (%d of %d)
fur: (%d di %d)

en: of %d
fur: di %d

en: Page %s
fur: Pagjine %s

en: Not found, click to change search options
fur: No cjatât, fâs clic par cambiâ opzions di ricercje

en: Search options
fur: Opzions di ricercje

en: _Whole Words Only
fur: _Dome Peraulis Intieris

en: C_ase Sensitive
fur: M_aiusculis/Minusculis

en: Find previous occurrence of the search string
fur: Cjate il precedent câs de stringhe di ricercje

en: Find next occurrence of the search string
fur: Cjate il sucessîf câs de stringhe di ricercje

en: Failed to render page %d: %s
fur: Impussibil rapresentâ la pagjine %d: %s

en: Failed to render page %d
fur: Visualizazion de pagjine %d falide

en: Failed to create thumbnail for page %d
fur: Impussibil creâ miniature pe pagjine %d

en: Failed to print page %d: %s
fur: No soi rivât a stampâ la pagjine %d: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
fur: Daûr a prontâ la anteprime…

en: Finishing…
fur: Daûr a concludi…

en: Generating preview: page %d of %d
fur: Gjenerazion anteprime: pagjine %d di %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
fur: Daûr a prontâ la stampe…

en: Printing page %d of %d…
fur: Stampe de pagjine %d di %d…

en: Your print range selection does not include any pages
fur: L'interval di pagjine selezionât nol ten nissune pagjine

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
fur: Stampe

en: Requested format is not supported by this printer.
fur: Il formât domandât nol è supuartât da cheste stampant.

en: Invalid page selection
fur: Selezion di pagjine no valide

en: Warning
fur: Atenzion

en: Page Scaling:
fur: Scjalâ Pagjine:

en: Shrink to Printable Area
fur: Strice inte Aree di Stampe

en: Fit to Printable Area
fur: Jemple inte Aree di Stampe

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
fur: Scjale la pagjine dal document fintremai che si jemple la aree di stampe selezionade. Selezionâ un di chescj:
    
    • “Nissune”: la pagjine no ven fate scjalâ.
    
    • “Ridûs te aree di stampe”: lis pagjinis dal document plui grandis de aree di stampe a vegnin ridusudis par jemplâ la aree di stampe de pagjine.
    
    • “Juste te aree di stampe”: lis pagjinis dal document a vegnin slargjadis o ridusudis ae dibisugne par jemplâ la aree di stampe de pagjine.

en: Auto Rotate and Center
fur: Ribalte e Centre in Automatic

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
fur: Zire orientament de pagjine di stampe par fâlu corispuindi al orientament di ogni pagjine dal document. Lis pagjinis dal document a vignaran centradis te pagjine di stampe.

en: Select page size using document page size
fur: Selezione la dimension de pagjine doprant la dimension de pagjine dal document

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
fur: Cuant che al è abilitât, ogni pagjine e vignarà stampade doprant il stes formât di cjarte de pagjine dal document.

en: Draw border around pages
fur: Dissegne ôr tor ator des pagjinis

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
fur: Se abilitât, al vignarà dissegnât un ôr tor ator di ogni pagjine.

en: Page Handling
fur: Gjestion Pagjine

en: Scroll Up
fur: Scor Sù

en: Scroll Down
fur: Scor Jù

en: Scroll View Up
fur: Scor la visuâl in sù

en: Scroll View Down
fur: Scor la visuâl in Jù

en: Document View
fur: Viste Document

en: Go to first page
fur: Va ae prime pagjine

en: Go to previous page
fur: Va ae pagjine prime

en: Go to next page
fur: Va ae prossime pagjine

en: Go to last page
fur: Va ae ultime pagjine

en: Go to page
fur: Va ae pagjine

en: Find
fur: Cîr

en: Go to page %s
fur: Va ae pagjine %s

en: Go to %s on file “%s”
fur: Va a %s tal file "%s"

en: Go to file “%s”
fur: Va al file "%s"

en: Launch %s
fur: Fâs partî %s

en: Reset form
fur: Ripristine modul

en: Jump to page:
fur: Salte ae pagjine:

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
fur: Presentazion finide. Frache Esc o fâs clic par jessî.

en: Document viewer for popular document formats
fur: Visualizadôr di documents pai formâts plui popolârs

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
fur: Un visualizadôr di documents pal scritori GNOME. Si pues viodi, cirî o meti notis tai documents di tancj formâts diferents.

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
fur: Evince al supuarte document in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (cun SyncTeX) e archivis di fumets (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple UI
fur: Une semplice, linde IU

en: Advanced highlighting and annotation
fur: Evidenziazion e notazion avanzade

en: Delete the temporary file
fur: Elimine il file temporani

en: File specifying print settings
fur: File che al specifiche lis impostazions di stampe

en: File descriptor of input file
fur: Descritôr di file dal file di input

en: MIME type of input file
fur: Gjenar di MIME dal file di input

en: TYPE
fur: GJENAR

en: File descriptor of print settings file
fur: Descritôr di file dal file des impostazions di stampe

en: GNOME Document Previewer
fur: Anteprime documents di GNOME

en: Select page or search in the outline
fur: Selezione la pagjine o cîr tal scheme

en: Select page
fur: Selezione pagjine

en: Failed to print document
fur: No soi rivât a stampâ il document

en: Evince Document Viewer
fur: Visualizadôr di documents Evince

en: The selected printer “%s” could not be found
fur: No si rive a cjatâ la stampant “%s” selezionade

en: _Print
fur: _Stampe

en: Print this document
fur: Stampe chest document

en: Previous Page
fur: Pagjine Precedent

en: Next Page
fur: Prossime Pagjine

en: Enlarge the document
fur: Slargje il document

en: Shrink the document
fur: Strice il document

en: Reset zoom and make the page fit in the window
fur: Azere l'ingrandiment e adate la pagjine al barcon

en: Title:
fur: Titul:

en: Location:
fur: Posizion:

en: Subject:
fur: Ogjet:

en: Author:
fur: Autôr:

en: Keywords:
fur: Peraulis clâf:

en: Producer:
fur: Produtôr:

en: Creator:
fur: Creadôr:

en: Created:
fur: Creât tal:

en: Modified:
fur: Cambiât tal:

en: Number of Pages:
fur: Numar di Pagjinis:

en: Optimized:
fur: Perfezionât:

en: Format:
fur: Formât:

en: Security:
fur: Sigurece:

en: Contains Javascript:
fur: Al conten Javascript:

en: Paper Size:
fur: Dimension Cjarte:

en: Size:
fur: Dimension:

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
fur: %s, Verticâl (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
fur: %s, Orizontâl (%s)

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Icon:
fur: Icone:

en: Comment
fur: Coment

en: Key
fur: Clâf

en: Help
fur: Jutori

en: New Paragraph
fur: Gnûf Paragraf

en: Paragraph
fur: Paragraf

en: Insert
fur: Inseris

en: Cross
fur: Crôs

en: Circle
fur: Cercli

en: Markup type:
fur: Gjenar di marcadure:

en: Highlight
fur: Evidenziât

en: Strike out
fur: Sbarât

en: Underline
fur: Sotlineât

en: Squiggly
fur: Sghiribiç

en: Annotation Properties
fur: Proprietât Note

en: _Close
fur: _Siere

en: _Apply
fur: _Apliche

en: Color:
fur: Colôr:

en: Opacity:
fur: Opacitât:

en: Initial window state:
fur: Stât iniziâl dal barcon:

en: Open
fur: Viert

en: Close
fur: Sierât

note: Translators: an annotation that looks like a "sticky note"
en: Note text
fur: Test de note

en: Add text annotation
fur: Zonte une note testuâl

en: Highlight text
fur: Test evidenziât

en: Add highlight annotation
fur: Zonte une note evidenziade

en: _Open Link
fur: _Vierç Link

en: _Copy Link Address
fur: _Copie Link

en: _Go To
fur: _Va a

en: Open in New _Window
fur: Vierç intun Gnûf _Barcon

en: _Previous Page
fur: _Pagjine Prime

en: _Next Page
fur: Prossi_me Pagjine

en: _Reload
fur: _Torne Cjame

en: Auto_scroll
fur: Scoriment _automatic

en: _Copy
fur: _Copie

en: Select _All
fur: Selezione _Dut

en: _Save Image As…
fur: _Salve imagjin come…

en: Copy _Image
fur: Copie _Imagjin

en: _Open Attachment
fur: _Vierç Alegât

en: _Save Attachment As…
fur: _Salve alegât come…

en: Annotation _Properties
fur: _Proprietâts de note

en: R_emove Annotation
fur: _Gjave note

en: _Highlight Selected Text
fur: _Evidenzie test selezionât

en: Open Containing _Folder
fur: Vierç _cartele

en: Navigation
fur: Navigazion

en: First Page
fur: Prime Pagjine

en: Last Page
fur: Ultime Pagjine

en: History
fur: Cronologjie

en: Back
fur: Indaûr

en: Forward
fur: Indenant

en: Remove Annotation
fur: Gjave Note

en: _Open Bookmark
fur: _Vierç Segnelibri

en: _Rename Bookmark
fur: _Cambie non al Segnelibri

en: _Delete Bookmark
fur: _Elimine segnelibri

en: Search in the outline…
fur: Cîr tal scheme…

en: Print this section…
fur: Stampe cheste sezion…

en: Collapse all tree
fur: Strenç dut l'arbul

en: Expand all tree
fur: Pant dut l'arbul

en: Expand all under this element
fur: Pant dut sot di chest element

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
fur: Chest document al è blocât e tu puedis leilu dome scrivint la password juste.

en: _Unlock Document
fur: _Sbloche Document

en: Font
fur: Caratar

en: Add bookmark
fur: Zonte segnelibri

en: Remove bookmark
fur: Gjave segnelibri

en: Open…
fur: Vierç…

en: Open an existing document
fur: Vierç un document esistent

en: Side pane
fur: Ricuadri laterâl

en: Annotate the document
fur: Cjape notis tal document

en: Annotate document
fur: Cjape notis tal document

en: File options
fur: Opzions file

en: Set zoom level
fur: Met nivel di ingradiment

en: Print…
fur: Stampe…

en: Fullscreen
fur: A plen visôr

en: Send To…
fur: Invie a…

en: New _Window
fur: Gnûf _Barcon

en: Open a C_opy
fur: Vierç une C_opie

en: _Save As…
fur: _Salve come…

en: Present as _Slideshow
fur: Mostre come _proiezion di diapositivis

en: _Continuous
fur: _Filât

en: _Dual
fur: _Dopli

en: _Odd Pages Left
fur: Pa_gjinis dispar a çampe

en: Right to Left Document
fur: Document di diestre a çampe

en: Ro_tate ⤵
fur: Ribalte ⤵

en: Ni_ght Mode
fur: Modalitât not_urne

en: Prop_erties
fur: Propri_etâts

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis tastiere

en: _Help
fur: _Jutori

en: _About Document Viewer
fur: Informazions su Visualizadôr di Documents

en: Select or set the zoom level of the document
fur: Selezione o met il nivel di ingrandiment dal document

en: Fit Pa_ge
fur: Jemple Pa_gjine

en: Fit _Width
fur: Jemple _Largjece

en: Password for document %s
fur: Password pal document %s

en: Loading…
fur: Daûr a cjariâ…

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
fur: Il document "%s" al è blocât e si scugne scrivi une password prime di podêlu vierzi.

en: Password required
fur: Password necessarie

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Unlock
fur: _Sbloche

en: Forget password _immediately
fur: Dismentee password _subite

en: Remember password until you _log out
fur: Visâsi de password fintremai che no si jes de session

en: Remember _forever
fur: Visiti par _simpri

en: Properties
fur: Proprietâts

en: General
fur: Gjenerâl

en: Fonts
fur: Caratars

en: Document License
fur: Licence dal document

en: Gathering font information… %3d%%
fur: Racuelte informazions sul gjenar di caratar... %3d%%

en: Usage terms
fur: Tiermins di ûs

en: Text License
fur: Test de licence

en: Further Information
fur: Altris Informazions

en: Document contains no annotations
fur: Il document nol ten notis

en: Page %d
fur: Pagjine %d

en: No Comment
fur: Nissun coment

en: Annotations
fur: Notis

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
fur: Un file clamât “%s” al esist za. Sostituîlu?

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
fur: Il file “%s” al esist bielza. Se al ven sostituît, al vignarà sorescrit il so contignût.

en: _Replace
fur: _Sostituìs

en: Attachments
fur: Alegâts

en: Bookmarks
fur: Segnelibri

en: Layers
fur: Nivei

note: Translators: This is the title for the sidebar pane that * shows the Outline or Table of Contents of the document.
en: Outline
fur: Contor

en: Thumbnails
fur: Miniaturis

en: Find a word or phrase in the document
fur: Cîr une peraule o une frase tal document

en: Search not available for this document
fur: Ricercje no disponibile par chest document

en: Supported Image Files
fur: File imagjin supuartâts

en: The document contains no pages
fur: Il document nol à pagjinis

en: The document contains only empty pages
fur: Il document al à dome pagjinis vueidis

en: Unable to open document “%s”.
fur: Impussibil vierzi il document "%s".

en: Loading document from “%s”
fur: Daûr a cjamâ il document di "%s"

en: C_ancel
fur: A_nule

en: Downloading document (%d%%)
fur: Daûr a scjamâ il document (%d%%)

en: Failed to load remote file.
fur: No soi rivât a cjariâ il file esterni.

en: Reloading document from %s
fur: Daûr a tornâ a cjamâ il document di %s

en: Failed to reload document.
fur: No soi rivât a tornâ a cjamâ il document.

en: Open Document
fur: Vierç document

en: _Open
fur: _Vierç

en: Saving document to %s
fur: Daûr a salvâ document in %s

en: Saving attachment to %s
fur: Daûr a salvâ alegât in %s

en: Saving image to %s
fur: Daûr a salvâ imagjin in %s

en: The file could not be saved as “%s”.
fur: Nol è pussibil salvâ il file come "%s".

en: Uploading document (%d%%)
fur: Cjariament document (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
fur: Cjariament alegât (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
fur: Cjariament Imagjin (%d%%)

en: Save As…
fur: Salve come…

en: _Save
fur: _Salve

en: Could not send current document
fur: Impussibil inviâ il document atuâl

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
fur[0]: %d lavôr in spiete in liste
fur[1]: %d lavôrs in spiete in liste

en: Printing job “%s”
fur: Lavôr di stampe "%s"

en: Document contains form fields that have been filled out.
fur: Il document al conten cjamps di formulari che a son stâts compilâts.

en: Document contains new or modified annotations.
fur: Il document al conten notis gnovis o modificadis.

en: Reload document “%s”?
fur: Tornâ a cjariâ il document “%s”?

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
fur: Se tu tornis a cjariâ il document lis modifichis a laran pierdudis par simpri.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
fur: Salvâ une copie dal document "%s" prime di sierâ?

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
fur: Se no si salve une copie, lis modifichis a vignaran pierdudis par simpri.

en: Close _without Saving
fur: Siere _cence Salvâ

en: Save a _Copy
fur: Salve une _Copie

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
fur: Spietâ fintremai che il lavôr di stampe "%s" al finissi prime di sierâ?

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
fur[0]: Al è %d lavôr di stampe atîf. Spietâ fintremai che la stampe e finissi prime di sierâ?
fur[1]: A son %d lavôrs di stampe atîfs. Spietâ fintremai che la stampe e finissi prime di sierâ?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
fur: Se tu sieris il barcon lis stampis in spiete no saran stampadis.

en: Cancel _print and Close
fur: Anule _stampe e Siere

en: Close _after Printing
fur: Siere _dopo vê stampât

en: © 1996–2022 The Evince document viewer authors
fur: © 1996–2022 I autôrs dal visualizadôr di documents Evince

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
fur: Evince al è un sempliç visualizadôr di documents par GNOME

en: Running in presentation mode
fur: Al zire in modalitât presentazion

en: The attachment could not be saved.
fur: No si pues salvâ il alegât.

en: Enable caret navigation?
fur: Abilitâ la navigazion cun cursôr?

en: _Enable
fur: _Abilite

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
fur: Scliçant F7 al è pussibil ativâ o disativâ la navigazion cun cursôr. Cheste funzionalitât e posizione un cursôr mobil intal document, permetint di movisi e selezionâ il test doprant la tastiere. Abilitâ la navigazion cun cursôr?

en: Don’t show this message again
fur: No stâ mostrâ plui chest messaç

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
fur: Avîs di sigurece: al è stât impedît a chest document di vierzi il file “%s”

en: Unable to open external link
fur: Impussibil vierzi il link esterni

en: Couldn’t find appropriate format to save image
fur: No rivi a cjatâ un formât just par salvâ la imagjin

en: The image could not be saved.
fur: No si pues salvâ la imagjin.

en: Save Image
fur: Salve imagjin

en: Unable to open attachment
fur: Impussibil vierzi alegât

en: Save Attachment
fur: Salve alegât

en: Recent Documents
fur: Documents recents

en: Password Required
fur: Password necessarie

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
fur: Vierzidure, sieradure, salvament e stampe

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
fur: Vierç un document

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
fur: Vierç une copie dal document atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
fur: Salve une copie dal document atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
fur: Stampe il document atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
fur: Siere il barcon dal document atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
fur: Torne cjarie il document

[ctx: shortcut window]
en: Window
fur: Barcon

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
fur: Comute modalitât plen visôr

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
fur: Jentre te modalitât presentazion

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
fur: Comute sbare laterâl

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
fur: Comute navigazion cun cursôr

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
fur: Selezione e copie il test

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
fur: Copie test evidenziât

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
fur: Selezione dut il test intal document

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
fur: Rotazion e ingrandiment

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
fur: Zire la pagjine di 90 grâts in sens antiorari

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
fur: Zire la pagjine di 90 grâts in sens orari

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
fur: Ingrandìs

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
fur: Ridûs

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
fur: Ingrandiment 1:1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
fur: Ingrandìs (alternatîf)

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
fur: Adate ae pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
fur: Adate ae largjece

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
fur: Ingrandiment automatic

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
fur: Spostâsi tal document

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
fur: Sposte tor ator une pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
fur: Sposte su/ju une pagjine plui riis ae volte

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
fur: Va te pagjine prime

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
fur: Va te prossime pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
fur: Va te pagjine numar

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
fur: Va ae pagjine precedente (svelt)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
fur: Va ae prossime pagjine (svelt)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
fur: Va ae precedente pagjine visitade

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
fur: Va ae sucessive pagjine visitade

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
fur: Va tal inizi/fin di une pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
fur: Va tal inizi dal document

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
fur: Va ae fin dal document

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
fur: Viodude e gjestion document

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
fur: Zonte segnelibri

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
fur: Gjave segnelibri

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
fur: Comute modalitât gnot

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
fur: Comute scoriment continui

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
fur: Comute pagjine dople

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
fur: Comute pagjinis dispar a çampe

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
fur: Proprietâts dal document

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
fur: Zonte une note simil post-it

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
fur: Evidenzie test

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
fur: Ricercje test

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
fur: Mostre la sbare di ricercje

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
fur: Va al prossime risultât de ricercje

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
fur: Va al risultât precedent de ricercje

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fur: Mostre jutori

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
fur: Comute menù primari

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fur: Scurte di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Close window
fur: Siere il barcon

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
fur: Modalitât presentazion

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
fur: Comute schermi neri

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
fur: Comute schermi blanc

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
fur: Mots Touchpad

en: GNOME Document Viewer
fur: Visualizadôr di Documents GNOME

en: Open a new window.
fur: Vierç un gnûf barcon.

en: The page label of the document to display.
fur: La etichete de pagjine dal document di visualizâ.

en: PAGE
fur: PAGJINE

en: The page number of the document to display.
fur: Il numar de pagjine dal document di mostrâ.

en: NUMBER
fur: NUMAR

en: Named destination to display.
fur: Il segnepuest di visualizâ.

en: DEST
fur: DESTINAZION

en: Run evince in fullscreen mode
fur: Eseguìs evince in modalitât visôr plen

en: Run evince in presentation mode
fur: Eseguìs evince in modalitât presentazion

en: Run evince as a previewer
fur: Eseguìs evince par viodi la anteprime di stampe

en: The word or phrase to find in the document
fur: La peraule o la frase di cirî tal document

en: STRING
fur: STRINGHE
