evince - en to wa translation catalogue (131 entries)

en: _Password:
wa: _Sicret:

en: Document Viewer
wa: Håyneu di documints

en: Evince Document Viewer
wa: Håyneu di documints Evince

en: View multipage documents
wa: Vey des documints multi-pådje

en: Default sidebar size
wa: Prémetowe grandeu del bår di costé

en: Show sidebar by default
wa: Mostrer l' bår di costé

en: Show sidebar by default.
wa: Mostrer l' bår di costé come prémetowe dujhance.

en: Show statusbar by default
wa: Mostrer l' bår ås messaedjes

en: Show statusbar by default.
wa: Mostrer l' bår ås messaedjes come prémetowe dujhance.

en: Show toolbar by default
wa: Mostrer l' bår ås usteyes

en: Show toolbar by default.
wa: Mostrer l' bår ås usteyes come prémetowe dujhance.

en: The default sidebar size.
wa: Li prémetowe grandeu del bår di costé.

en: Letter
wa: US Letter

en: Tabloid
wa: Tabloyide

en: Legal
wa: US Legal

en: Statement
wa: US Statement

en: Executive
wa: US Executive

en: No document loaded.
wa: Nou documint d' tcherdjî.

en: Broken pipe.
wa: Li buzea a stî sketé.

en: Interpreter failed.
wa: L' eterpreteua fwait berwete.

note: report error
en: Error while decompressing file %s:
wa: Åk n' a nén stî tot distrindant l' fitchî %s:

en: Cannot open file %s.
wa: Dji n' a savou drovi l' fitchî %s.

en: File is not readable.
wa: Li fitchî n' est nén lijhåve.

en: Error while scanning file %s
wa: Åk n' a nén stî tot lijhant l' fitchî %s

en: The file is not a PostScript document.
wa: Li fitchî n' est nén on documint PostScript.

en: Document loaded.
wa: Documint tcherdjî.

en: Search string
wa: Tchinne a cweri

en: The name of the string to be found
wa: Li no del tchinne a cweri après

en: Case sensitive
wa: Diferince po ptites et grandès letes

en: TRUE for a case sensitive search
wa: VRAIY po on cweraedje ki fwait l' diferince inte les ptites et les grandès letes

en: Highlight color
wa: Coleur po mete e valeur

en: Color of highlight for all matches
wa: Li coleur po mete e valeur totes les corespondinces

en: Current color
wa: Coleur do moumint

en: Color of highlight for the current match
wa: Li coleur po mete e valeur li corespondince do moumint

en: F_ind:
wa: _Trover:

en: _Previous
wa: Di _dvant

en: _Next
wa: _Shuvant

en: C_ase Sensitive
wa: Diferince pititès/grandès _letes

en: Open document
wa: Drovi documint

en: PostScript and PDF Documents
wa: Documints PostScriptet PDF

en: PostScript Documents
wa: Documints PostScript

en: PDF Documents
wa: Documints PDF

en: Images
wa: Imådjes

en: All Files
wa: Tos les fitchîs

en: of %d
wa: di %d

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
wa: Ci documint chal est seré eyet i n' pôrè esse léjhou ki si vos dnez li bon scret.

en: _Unlock Document
wa: _Disserer l' documint

en: Unable to find glade file
wa: Dji n' a savou trover l' fitchî glade

en: The glade file, %s, cannot be found.  Please check that your installation is complete.
wa: Li fitchî glade, %s, n' a nén stî trové.  Acertinez vs ki l' astalaedje do programe a bén stî fwait comifåt s' i vs plait.

en: Password required
wa: I gn a mezåjhe do scret

en: The document <i>%s</i> is locked and requires a password before it can be opened.
wa: Li documint <i>%s</i> est seré eyet i gn a mezåjhe di si scret pol poleur drovi.

en: Incorrect password
wa: Måva scret

en: Loading...
wa: Dji tchedje...

en: Go to page %s
wa: Potchî al pådje %s

note: g_mutex_unlock (EV_DOC_MUTEX); TRANS: Sometimes this could be better translated as "%d hit(s) on this page".  Therefore this string contains plural cases.
en: %d found on this page | %d found on this page
wa[0]: %d trové e cisse pådje ci
wa[1]: %d trovés e cisse pådje ci

en: Not found
wa: Nén trové

en: %3d%% remaining to search
wa: i dmeure %3d%% po cweri

en: Unable to open document
wa: Dji n' a savou drovi l' documint

en: Document Viewer - Password Required
wa: Håyneu d' documints - I gn a mezåjhe d' on scret

en: %s - Password Required
wa: %s - I gn a mezåjhe d' on scret

en: Unhandled MIME type: '%s'
wa: Sôre MIME nén sopoirtêye: «%s»

en: The file could not be saved as "%s".
wa: Li fitchî èn pout nén esse schapé come «%s».

en: Save a Copy
wa: Schaper ene copeye

en: Print
wa: Imprimer

en: Printing is not supported on this printer.
wa: L' imprimaedje n' est nén sopoirté so cisse sicrirece ci.

en: You were trying to print to a printer using the "%s" driver. This program requires a PostScript printer driver.
wa: Vos sayîz d' rexhe so ene sicrirece avou l' mineu «%s». Ci programe ci a mezåjhe d' on mineu po scrirece PostScript.

en: The "Find" feature will not work with this document
wa: Li fonccionålité «Trover» èn va nén avou ç' documint ci

en: Searching for text is only supported for PDF documents.
wa: Li cweraedje di tecse est sopoirté seulmint dins les documints PDF.

note: Toolbar-only
en: Leave Fullscreen
wa: Cwiter forrimplixhaedje

en: Many...
wa: Bråmint...

en: Not so many...
wa: Nén télmint...

en: Evince is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
wa: Evince, c' est on libe programe; vos l' poloz bén spåde et vos l' poloz
    bén candjî tot shuvant li Licince Publike Djeneråle (GPL) di GNU eplaideye
    pal Free Software Foundation; ça pout esse li 2e modêye del licince ou
    (si vos inmez mî) ene pus nouve.

en: Evince is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
wa: Li programe est spårdou avou l' espwer k' i serè ahessåve,
    mins SINS NOLE WAERANTEYE; dji n' waeranti nén minme ki vos VINDRÎZ
    bén li programe ou ki vos vs È SIEVRÎZ BÉN PO ENE SÔRE OU L' ÔTE.
    Waitîz li Licince Publike Djeneråle (GPL) di GNU po vey les pondants
    eyet les djondants.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Evince; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
wa: Avou ci programe ci, vos dvrîz aveur rçuvou ene copeye del Licince Publike
    Djeneråle (GPL) di GNU; si vos n' l' avoz nén avou, sicrijhoz al
        Free SoftWare Foundation, Inc.,
        51 Franklin Street, Fifth Floor,
        Boston, MA 02110-1301, USA.

en: © 1996-2004 The Evince authors
wa: © 1996-2004 les oteurs d' Evince

en: PostScript and PDF File Viewer.
wa: Håyneu di documints PostScript et PDF.

en: _File
wa: _Fitchî

en: _Edit
wa: _Candjî

en: _View
wa: _Vey

en: _Go
wa: _Potchî

en: _Help
wa: _Aidance

en: Open an existing document
wa: Drovi on documint k' i gn a

en: _Save a Copy...
wa: _Schaper ene copeye...

en: Save the current document with a new filename
wa: Schaper l' documint do moumint dins on novea fitchî

en: Print...
wa: Imprimer...

en: Print this document
wa: Imprimer ç' documintci

en: Close this window
wa: Clôre ci purnea chal

en: Copy text from the document
wa: Copyî do tecse foû do documint

en: Select _All
wa: Tchoezi _totafwait

en: Select the entire page
wa: Tchoezi li pådje en etir

en: Find a word or phrase in the document
wa: Trover on mot ou ene fråze e documint

en: Enlarge the document
wa: Ragrandi l' documint

en: Shrink the document
wa: Raptiti l' documint

en: Reset the zoom level to the default value
wa: Rimete li livea d' zoumaedje a ci prémetowe valixhance

en: _Reload
wa: _Ritcherdjî

en: Reload the document
wa: Ritcherdjî l' documint

note: Go menu
en: _Previous Page
wa: Pådje di _dvant

en: Go to the previous page
wa: Potchî al pådje di dvant

en: _Next Page
wa: Pådje _shuvante

en: Go to the next page
wa: Potchî al pådje shuvante

en: _First Page
wa: _Prumire pådje

en: Go to the first page
wa: Potchî al prumire pådje

en: _Last Page
wa: Dieri_nne pådje

en: Go to the last page
wa: Potchî al dierinne pådje

note: Help menu
en: _Contents
wa: Å d_vins

en: Display help for the viewer application
wa: Mostere l' aidance pol programe håyneu di documints

en: _About
wa: Å_d fwait

en: Display credits for the document viewer creators
wa: Mostere les contribouweus eyet oteurs do programe

en: Leave fullscreen mode
wa: Cwiter l' môde forrimplixhaedje del waitroûle

note: View Menu
en: _Toolbar
wa: Bår ås _usteyes

en: Show or hide the toolbar
wa: Mostrer ou catchî l' bår ås usteyes

en: _Statusbar
wa: Bår ås _messaedjes

en: Show or hide the statusbar
wa: Mostrer ou catchî l' bår ås messaedjes

en: Side _pane
wa: _Panea d' costé

en: Show or hide the side pane
wa: Mostrer ou catchî l' panea d' costé

en: _Fullscreen
wa: _Forrimpli l' waitroûle

en: Expand the window to fill the screen
wa: Ragrandi l' purnea disk' a forrimpli l' waitroûle

en: _Best Fit
wa: _Meyeu

en: Make the current document fill the window
wa: Fé ki l' documint rimplixhe å mî l' purnea

en: Fit Page _Width
wa: Rimpli l' _lårdjeu del pådje

en: Make the current document fill the window width
wa: Fé ki l' documint rimplixhe tote li lårdjeu do purnea

en: Single
wa: Simpe

en: Show the document one page at a time
wa: Mostrer l' documint ene pådje å côp

en: Show the full document at once
wa: Mostrer l' documint en etir (pus d' ene pådje å côp)

en: Page
wa: Pådje

en: Select Page
wa: Tchoezi pådje

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Previous
wa: Di dvant

en: Next
wa: Shuvant

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Fit Width
wa: Lårdjeu

en: Index
wa: Indecse

en: Thumbnails
wa: Imådjetes
