evince master - en to gd translation catalogue (367 entries)

en: File is corrupted
gd: Tha am faidhle coirbte

en: Archive is encrypted
gd: Tha an tasglann crioptaichte

en: No files in archive
gd: Chan eil faidhle san tasglann

en: Not a comic book MIME type: %s
gd: Chan e seòrsa MIME comic book a th’ ann: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
gd: Chan chuir libarchive taic ri dùmhlachadh a’ comic book seo, cuir fios gun sgaoileadair agad

en: Can not get local path for archive
gd: Cha b’ urrainn dhuinn slighe ionadail fhaighinn dhan tasglann seo

en: Adds support for reading comic books
gd: Cuiridh seo taic gus sgrìobhainnean Comic Books a leughadh ris

en: DjVu document has incorrect format
gd: Chan eil am fòrmat mar bu chòir aig an sgrìobhainn DjVu

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
gd: Tha an sgrìobhainn air a chur ri chèile le iomadh fhaidhle. Cha ghabh a h-uile faidhle dhiubh inntrigeadh.

en: DjVu Documents
gd: Sgrìobhainnean DjVu

en: Adds support for reading DjVu documents
gd: Cuiridh seo taic gus sgrìobhainnean DjVu a leughadh ris

en: DVI document has incorrect format
gd: Chan eil am fòrmat mar bu chòir aig an sgrìobhainn DVI

en: DVI Documents
gd: Sgrìobhainnean DVI

en: Adds support for reading DVI documents
gd: Cuiridh seo taic gus sgrìobhainnean DVI a leughadh ris

en: This work is in the Public Domain
gd: Tha an obair seo sa Public Domain

note: translators: this is the document security state
en: Yes
gd: Tha

note: translators: this is the document security state
en: No
gd: Chan eil

en: Unknown font type
gd: Seòrsa crutha-chlò neo-aithnichte

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
gd: Tha cruthan-clò san sgrìobhainn seo nach eil leabaichte ’s nach buin ris na cruthan-clò PDF Standard 14. Mur eil na cruthan-clò a chaidh a chur ’nan àite le fontconfig co-ionnann ris an fheadhainn a chaidh a chleachdadh gus am faidhle PDF a chruthachadh, dh’fhaoidte nach eil an reandaradh mar bu chòir.

en: All fonts are either standard or embedded.
gd: Tha a h-uile cruth-clò stannardach no leabaichte.

en: No name
gd: Gun ainm

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
gd: Chan eil gin

en: Embedded subset
gd: Fo-sheata leabaichte

en: Embedded
gd: Leabaichte

en: Not embedded
gd: Gun leabachadh

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
gd:  (Aon dhe na cruthan-clò Standard 14)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
gd:  (Chan aon dhe na cruthan-clò Standard 14)

en: Encoding
gd: Còdachadh

en: Substituting with
gd: A’ cur ’na àite

en: PDF Documents
gd: Sgrìobhainnean PDF

en: Adds support for reading PDF Documents
gd: Cuiridh seo taic gus sgrìobhainnean PDF a leughadh ris

en: Failed to load document “%s”
gd: Dh’fhàillig le luchdadh na sgrìobhainn “%s”

en: Failed to save document “%s”
gd: Dh’fhàillig le sàbhaladh na sgrìobhainn “%s”

en: PostScript Documents
gd: Sgrìobhainnean PostScript

en: Adds support for reading PostScript documents
gd: Cuiridh seo taic gus sgrìobhainnean PostScript a leughadh ris

en: Invalid document
gd: Sgrìobhainn mhì-dhligheach

en: TIFF Documents
gd: Sgrìobhainnean TIFF

en: Adds support for reading TIFF documents
gd: Cuiridh seo taic gus sgrìobhainnean TIFF a leughadh ris

en: XPS Documents
gd: Sgrìobhainnean XPS

en: Adds support for reading XPS documents
gd: Cuiridh seo taic gus sgrìobhainnean XPS a leughadh ris

en: Fit Pa_ge
gd: Co-fhreagair ris an duillea_g

en: Fit _Width
gd: Co-fhreagair ris an _leud

en: _Automatic
gd: Fèin-obr_achail

note: Navigation buttons
en: Go to the previous page
gd: Rach gun duilleag roimhpe

en: Go to the next page
gd: Rach gun ath-dhuilleag

note: Search.
en: Find a word or phrase in the document
gd: Lorg facal no abairt san sgrìobhainn

en: Show the entire document
gd: Seall an sgrìobhainn gu lèir

en: Show two pages at once
gd: Seall dà dhuilleag aig an aon àm

en: Enlarge the document
gd: Meudaich an sgrìobhainn

en: Shrink the document
gd: Lùghdaich an sgrìobhainn

en: Download document
gd: Luchdaich a-nuas sgrìobhainn

en: Print document
gd: Clò-bhuail an sgrìobhainn

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
gd: Sealladair sgrìobhainnean

en: View multi-page documents
gd: Seall sgrìobhainnean le iomadh duilleag

en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;
gd: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;sgrìobhainn;taisbeanadh;

en: Print Preview
gd: Ro-shealladh clò-bhualaidh

en: Preview before printing
gd: Ro-sheall ron chlò-bhualadh

en: Override document restrictions
gd: Tar-àithn cuingeachaidhean na sgrìobhainn

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
gd: Tar-àithn cuingeachaidhean na sgrìobhainn a leithid cuingeachadh air lethbhreacan no a’ chlò-bhualadh.

en: Automatically reload the document
gd: Ath-luchdaich an sgrìobhainn gu fèin-obrachail

en: The document is automatically reloaded on file change.
gd: Thèid an sgrìobhainn a luchdadh às ùr gu fèin-obrachail nuair chaidh a faidhle atharrachadh.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
gd: URI a’ phasgain mu dheireadh a chaidh a chleachdadh gus sgrìobhainn fhosgladh no a shàbhaladh

en: The URI of the directory last used to save a picture
gd: URI a’ phasgain mu dheireadh a chaidh a chleachdadh gus dealbh a shàbhaladh

en: Page cache size in MiB
gd: Meud tasgadan nan duilleag ann am MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
gd: Am meud as motha a tèid a chleachdadh ’na thasgadan airson duilleagan air an reandaradh. Cuingichidh seo an sùmadh a-steach.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
gd: Seall còmhradh gus dearbhadh gu bheil an cleachdaiche airson seòladaireachd carait.

en: Allow links to change the zoom level.
gd: Ceadaich do cheanglaichean gun atharraich iad leibheil an t-sùmaidh

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an ceanglachan “%s” a shàbhaladh: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an ceanglachan “%s” fhosgladh: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an ceanglachan “%s” fhosgladh

en: File type %s (%s) is not supported
gd: Cha chuirear taic ris an seòrsa faidhle %s (%s)

en: Unknown MIME Type
gd: Seòrsa MIME neo-aithnichte

en: All Documents
gd: Na h-uile sgrìobhainn

en: All Files
gd: Na h-uile faidhle

en: Failed to create a temporary file: %s
gd: Dh’fhàillig le cruthachadh faidhle shealaich: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
gd: Dh’fhàillig le cruthachadh pasgain shealaich: %s

en: (%d of %d)
gd: (%d à %d)

en: of %d
gd: à %d

en: Page %s
gd: Duilleag %s

en: Not found, click to change search options
gd: Cha deach a lorg, briog gus roghainnean an luirg atharrachadh

en: Search options
gd: Roghainnean luirg

en: _Whole Words Only
gd: Faclan _slàna a-mhàin

en: C_ase Sensitive
gd: _Aire do litrichean mòra/beaga

en: Find previous occurrence of the search string
gd: Lorg làthair roimhe na h-abairt luirg

en: Find next occurrence of the search string
gd: Lorg ath-làthair na h-abairt luirg

en: Failed to render page %d
gd: Dh’fhàillig le reandaradh na duilleige %d

en: Failed to create thumbnail for page %d
gd: Dh’fhàillig le cruthachadh na dealbhaige airson duilleag %d

en: Failed to print page %d: %s
gd: Dh’fhàillig le clò-bhualadh na duilleige %d: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
gd: Ag ullachadh an ro-sheallaidh…

en: Finishing…
gd: ’Ga chrìochnachadh…

en: Generating preview: page %d of %d
gd: A’ cruthachadh an ro-sheallaidh: duilleag %d à %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
gd: Ag ullachadh a’ chlò-bhualaidh…

en: Printing page %d of %d…
gd: A’ clò-bhualadh duilleag %d à %d…

en: Requested format is not supported by this printer.
gd: Cha chuir an clò-bhualadair seo taic ris an fhòrmat a dh’iarradh.

en: Invalid page selection
gd: Taghadh dhuilleagan mì-dhligheach

en: Warning
gd: Rabhadh

en: Your print range selection does not include any pages
gd: Chan eil duilleag san rainse clò-bhualaidh a thagh thu

note: translators: Title of the print dialog translators: Print document currently shown in the Print Preview window
en: Print
gd: Clò-bhualadh

en: Page Scaling:
gd: Sgèileadh nan duilleagan:

en: Shrink to Printable Area
gd: Lùghdaich gun raon a ghabhas clò-bhualadh

en: Fit to Printable Area
gd: Co-fhreagair ris an raon a ghabhas clò-bhualadh

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
gd: Sgèilich duilleagan na sgrìobhainn ach an co-fhreagair iad ri duilleag a’ chlò-bhualadair. Tagh aon dhe na roghainnean seo:
    
    • “Chan eil gin”: Cha tèid duilleag a sgèileachadh.
    
    • “Lùghdaich gun raon a ghabhas clò-bhualadh”: Thèid duilleagan san sgrìobhainn a tha nas motha na an raon a ghabhas clò-bhualadh a lùghdachadh ach an co-fhreagair iad ris an raon a ghabhas clò-bhualadh air duilleag a’ chlò-bhualadair.
    
    • “Co-fhreagair ris an raon a ghabhas clò-bhualadh”: Thèid duilleagan na sgrìobhainn a mheudachadh no a lùghdachadh ach an co-fhreagair iad ris an raon a ghabhas clò-bhualadh air duilleag a’ chlò-bhualadair.

en: Auto Rotate and Center
gd: Cuairtich ’s meadhanaich gu fèin-obrachail

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
gd: Cuairtich gach duilleag a’ chlò-bhualadair a-rèir comhair gach duilleag na sgrìobhainn. Thèid duilleagan na sgrìobhainn a chur sa mheadhan air duilleag a’ chlò-bhualadair.

en: Select page size using document page size
gd: Tagh meud na duilleige a-rèir meud nan duilleagan san sgrìobhainn

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
gd: Nuair a bhios seo an comas, thèid gach duilleag a chlò-bhualadh air pàipear aig a bheil an aon mheud ’s a tha aig duilleag na sgrìobhainn.

en: Page Handling
gd: Làimhseachadh nan duilleagan

en: Scroll Up
gd: Sgrolaich suas

en: Scroll Down
gd: Sgrolaich sìos

en: Scroll View Up
gd: Sgrolaich an sealladh suas

en: Scroll View Down
gd: Sgrolaich an sealladh sìos

en: Document View
gd: Sealladh na sgrìobhainn

en: Go to first page
gd: Rach gun chiad duilleag

en: Go to previous page
gd: Rach gun duilleag roimhpe

en: Go to next page
gd: Rach gun ath-dhuilleag

en: Go to last page
gd: Rach gun duilleag mu dheireadh

en: Go to page
gd: Rach gu duilleag

en: Find
gd: Lorg

en: Go to page %s
gd: Rach gu duilleag %s

en: Go to %s on file “%s”
gd: Rach gu %s san fhaidhle “%s”

en: Go to file “%s”
gd: Rach gun fhaidhle “%s”

en: Launch %s
gd: Tòisich %s

en: Jump to page:
gd: Gearr leum gu duilleag:

en: End of presentation. Click to exit.
gd: Deireadh an taisbeanaidh. Briog gus fhàgail.

en: Delete the temporary file
gd: Sguab às am faidhle sealach

en: File specifying print settings
gd: Faidhle a shònraicheas roghainnean clò-bhualaidh

en: FILE
gd: FAIDHLE

en: GNOME Document Previewer
gd: Ro-shealladair sgrìobhainnean GNOME

en: Failed to print document
gd: Dh’fhàillig le clò-bhualadh na sgrìobhainn

en: The selected printer “%s” could not be found
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an clò-bhualadair “%s” a thagh thu a lorg

en: _Previous Page
gd: An duilleag _roimhpe

en: _Next Page
gd: A_n ath dhuilleag

en: Print this document
gd: Clò-bhuail an sgrìobhainn seo

en: Make the current document fill the window
gd: Thoir air an sgrìobhainn làithreach an uinneag a lìonadh

en: Make the current document fill the window width
gd: Thoir air an sgrìobhainn làithreach leud na h-uinneige a lìonadh

en: Page
gd: Duilleag

en: Select Page
gd: Tagh duilleag

en: Document
gd: Sgrìobhainn

en: Title:
gd: Tiotal:

en: Location:
gd: Ionad:

en: Subject:
gd: Cuspair:

en: Author:
gd: Ùghdar:

en: Keywords:
gd: Faclan-luirg:

en: Producer:
gd: Riochdaire:

en: Creator:
gd: Cruthadair:

en: Created:
gd: Air a chruthachadh:

en: Modified:
gd: Air atharrachadh:

en: Number of Pages:
gd: Àireamh de dhuilleagan:

en: Optimized:
gd: Pisichte:

en: Format:
gd: Fòrmat:

en: Security:
gd: Tèarainteachd:

en: Paper Size:
gd: Meud a’ phàipeir:

en: Size:
gd: Meud:

note: Translate to the default units to use for presenting * lengths to the user. Translate to default:inch if you * want inches, otherwise translate to default:mm. * Do *not* translate it to "predefinito:mm", if it * it isn't default:mm or default:inch it will not work
en: default:mm
gd: default:inch

en: %.2f × %.2f inch
gd: %.2f × %.2f òirleach

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
gd: %s, Portraid (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
gd: %s, Dreach-tìre (%s)

en: Icon:
gd: Ìomhaigheag:

en: Note
gd: Nòta

en: Comment
gd: Beachd

en: Key
gd: Iuchair

en: Help
gd: Cobhair

en: New Paragraph
gd: Paragraf ùr

en: Paragraph
gd: Paragraf

en: Insert
gd: Cuir a-steach

en: Cross
gd: Crois

en: Circle
gd: Cearcall

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Markup type:
gd: Seòrsa an nòtachaidh:

en: Highlight
gd: Soillsich

en: Strike out
gd: Loidhne troimhe

en: Underline
gd: Loidhne fodha

en: Squiggly
gd: Sgrochladh

en: Annotation Properties
gd: Roghainnean nan nòtachaidhean

en: Color:
gd: Dath:

en: Opacity:
gd: Trìd-dhoilleireachd:

en: Initial window state:
gd: Staid tòiseachaidh na h-uinneige:

en: Open
gd: Fosgail

en: Close
gd: Dùin

en: Add text annotation
gd: Cuir nòtachadh teacsa ris

en: Add highlight annotation
gd: Cuir nòtachadh soillseachaidh ris

en: Evince is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gd: Tha Evince ’na bhathar-bog saor; ’s urrainn dhut ath-sgaoileadh agus/no atharrachadh fo theirmichean a’ GNU General Public License mar a chaidh fhoillseachadh leis a’ Free Software Foundation; co-dhiù tionndadh 2 dhen cheadachas no (ma lùigeas tu) tionndadh nas ùire sam bith dheth.

en: Evince is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gd: Tha Evince ’ga sgaoileadh is sinne an dòchas gum bi e gu feum ach ’s ann as aonais barantais sam bith; fiù às aonais barantas fillte a thaobh SO-MHARSANTACHD no ION-FHREAGARRACHD A CHUM FEUM SAM BITH. Faic a’ GNU General Public License airson barrachd fiosrachaidh.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Evince; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
gd: Bu chòir do lethbhreac dhe GNU General Public License a bhith an cois Evince; mur eil, sgrìobh gun Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: © 1996–2014 The Evince authors
gd: © 1996–2014 Na h-ùghdaran aig Evince

en: Go to previous history item
gd: Rach gu nì na h-eachdraidhe roimhe

en: Go to next history item
gd: Rach gu ath-nì na h-eachdraidhe

en: Password for document %s
gd: Facal-faire airson na sgrìobhainn %s

note: Create tree view
en: Loading…
gd: ’Ga luchdadh…

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
gd: Chaidh an sgrìobhainn seo a ghlasadh ’s a ghabh fhosgladh ach ma chuireas tu a-steach am facal-faire ceart.

en: _Unlock Document
gd: _Thoir a’ ghlas far na sgrìobhainn

en: Enter password
gd: Cuir a-st_each facal-faire

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
gd: Chaidh an sgrìobhainn “%s” a ghlasadh ’s feum air facal-faire gus fhosgladh.

en: Password required
gd: Tha feum air facal-faire

en: _Password:
gd: _Facal-faire:

en: Forget password _immediately
gd: Dìochuimhnich am facal-faire sa _bhad

en: Remember password until you _log out
gd: Cuimhnich am facal-faire gus an _logas tu a-mach

en: Remember _forever
gd: Cuimhnich gu _buan

en: Properties
gd: Roghainnean

en: General
gd: Coitcheann

en: Fonts
gd: Cruthan-clò

en: Document License
gd: Ceadachas na sgrìobhainn

en: Font
gd: Cruth-clò

en: Gathering font information… %3d%%
gd: A’ cruinneachadh fiosrachadh a’ chruth-chlò… %3d%%

en: Usage terms
gd: Teirmichean a’ chleachdaidh

en: Text License
gd: Ceadachas an teacsa

en: Further Information
gd: Barrachd fiosrachaidh

en: Document contains no annotations
gd: Chan eil nòtachadh san sgrìobhainn

en: Page %d
gd: Duilleag %d

en: Annotations
gd: Nòtachaidhean

en: Attachments
gd: Ceanglachain

en: _Open Bookmark
gd: F_osgail comharra-leabhair

en: _Rename Bookmark
gd: Cui_r ainm ùr air a’ chomharra-leabhair

en: _Remove Bookmark
gd: Thoi_r an comharra-leabhair air falbh

en: Add
gd: Cuir ris

en: Remove
gd: Thoir air falbh

en: Bookmarks
gd: Comharran-leabhair

en: Layers
gd: Breathan

en: Print…
gd: Clò-bhuail…

note: Translators: This is the title for the sidebar pane that * shows the Outline or Table of Contents of the document. * Use a short text, otherwise it can make Evince unusable in * your language.  The sidebar cannot be shrinked smaller than * the longest title in there.
en: Outline
gd: Oir-loidhne

en: Thumbnails
gd: Dealbhagan

en: Open an existing document
gd: Fosgail sgrìobhainn a tha ann

en: Select page or search in the index
gd: Tagh duilleag no lorg sa clàr-innse

en: Select page
gd: Tagh duilleag

en: Annotate the document
gd: Cuir nòtachadh ris an sgrìobhainn

en: File options
gd: Roghainnean nam faidhle

en: View options
gd: Roghainnean an t-seallaidh

en: Select or set the zoom level of the document
gd: Tagh no suidhich leibheil sùm na sgrìobhainne

en: Set zoom level
gd: Suidhich leibheil an t-sùim

en: Supported Image Files
gd: Faidhlichean deilbh ris an cuirear taic

en: The document contains no pages
gd: Chan eil duilleag sa sgrìobhainn seo

en: The document contains only empty pages
gd: Chan eil ach duilleagan bàna sa sgrìobhainn seo

en: Unable to open document “%s”.
gd: Cha ghabh an sgrìobhainn “%s” fhosgladh

en: Loading document from “%s”
gd: A’ luchdadh sgrìobhainn o “%s”

en: Downloading document (%d%%)
gd: A’ luchdadh a-nuas sgrìobhainn (%d%%)

en: Failed to load remote file.
gd: Dh’fhàillig le luchdadh an fhaidhle chèin.

en: Reloading document from %s
gd: A’ luchdadh sgrìobhainn às ùr o “%s”

en: Failed to reload document.
gd: Dh’fhàillig le luchdadh na sgrìobhainn às ùr.

en: Open Document
gd: Fosgail sgrìobhainn

en: Saving document to %s
gd: A’ sàbhaladh na sgrìobhainn gu %s

en: Saving attachment to %s
gd: A’ sàbhaladh a’ cheanglachain gu %s

en: Saving image to %s
gd: A’ sàbhaladh an deilbh gu %s

en: The file could not be saved as “%s”.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle a shàbhaladh mar “%s”

en: Uploading document (%d%%)
gd: A’ luchdadh suas sgrìobhainn (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
gd: A’ luchdadh suas ceanglachan (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
gd: A’ luchdadh suas dealbh (%d%%)

en: Save a Copy
gd: Sàbhail lethbhreac dheth

en: Could not send current document
gd: Cha deach leinn an sgrìobhainn làithreach a chur

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
gd[0]: %d obair ri a dèiligeadh sa chiutha
gd[1]: %d obair ri an dèiligeadh sa chiutha
gd[2]: %d obraichean ri a dèiligeadh sa chiutha
gd[3]: %d obair ri an dèiligeadh sa chiutha

en: Printing job “%s”
gd: A’ clò-bhualadh na h-obrach “%s”

en: Document contains form fields that have been filled out.
gd: Tha raointean ann am foirm na sgrìobhainn nach deach a lìonadh.

en: Document contains new or modified annotations.
gd: Tha nòtachadh ùr no air atharrachadh san sgrìobhainn.

en: Reload document “%s”?
gd: A bheil thu airson an sgrìobhainn “%s” ath-luchdadh?

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
gd: Ma nì thu ath-luchdadh air an sgrìobhainn, thèid na h-atharraichean air chall gu buan.

en: Reload
gd: Ath-luchdaich

en: Save a copy of document “%s” before closing?
gd: A bheil thu airson lethbhreac dhen sgrìobhainn “%s” a shàbhaladh mus dùin thu i?

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
gd: Mur sàbhail thu lethbhreac dheth, thèid na h-atharraichean air chall gu buan.

en: Close _without Saving
gd: Dùin _gun a sàbhaladh

en: Save a _Copy
gd: Sàbhail lethbhrea_c dheth

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
gd: A bheil thu airson feitheamh gus am bi an obair clò-bhualaidh “%s” deiseil mus dùin thu seo?

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
gd[0]: Tha %d obair clò-bhualaidh gnìomhach. A bheil thu airson feitheamh gus am bi e coileanta mus dùin thu seo?
gd[1]: Tha %d obair clò-bhualaidh gnìomhach. A bheil thu airson feitheamh gus am bi iad coileanta mus dùin thu seo?
gd[2]: Tha %d obaraichean clò-bhualaidh gnìomhach. A bheil thu airson feitheamh gus am bi iad coileanta mus dùin thu seo?
gd[3]: Tha %d obair clò-bhualaidh gnìomhach. A bheil thu airson feitheamh gus am bi iad coileanta mus dùin thu seo?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
gd: Ma dhùineas tu an uinneag seo, cha tèid na h-obraichean clò-bhualaidh ri an dèiligeadh a chlò-bhualadh tuilleadh.

en: Cancel _print and Close
gd: Sguir dhen clò-_bhualadh ’s dùin e

en: Close _after Printing
gd: Dùin e às dèidh a’ chlò-bhu_alaidh

en: Running in presentation mode
gd: A’ ruith sa mhodh taisbeanaidh

en: Enable caret navigation?
gd: A bheil thu airson seòladaireachd carait a chur an comas?

en: _Enable
gd: _Cuir an comas

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
gd: Cuiridh tu seòladaireachd carait air is dheth le F7. Cuiridh am feart seo cùrsair gluasadach ann an duilleagan teacsa agus ’s urrainn dhut teacsa a thaghadh ’s a ghluasad leis a’ mheur-chlàr leis. A bheil thu airson seòladaireachd carait a chur an comas a-nis?

en: Don’t show this message again
gd: Na seall an teachdaireachd seo a-rithist

en: Unable to launch external application.
gd: Cha deach leinn an aplacaid taobh a-muigh a thòiseachadh.

en: Unable to open external link
gd: Cha deach leinn an ceangal taobh a-muigh fhosgladh

en: Couldn’t find appropriate format to save image
gd: Cha deach leinn fòrmat iomchaidh a lorg gus an dealbh a shàbhaladh

en: The image could not be saved.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an dealbh a shàbhaladh.

en: Save Image
gd: Sàbhail an dealbh

en: Unable to open attachment
gd: Cha deach leinn an ceanglachan fhosgladh

en: The attachment could not be saved.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an ceanglachan a shàbhaladh.

en: Save Attachment
gd: Sàbhail an ceanglachan

en: Recent Documents
gd: Sgrìobhainnean o chionn goirid

en: Password Required
gd: Tha feum air facal-faire

en: GNOME Document Viewer
gd: Sealladair sgrìobhainnean GNOME

en: The page label of the document to display.
gd: Leubail duilleige na sgrìobhainne ri a shealltainn.

en: PAGE
gd: DUILLEAG

en: The page number of the document to display.
gd: Àireamh duilleige na sgrìobhainne ri a shealltainn.

en: NUMBER
gd: ÀIREAMH

en: Named destination to display.
gd: Ceann-uidhe ainmichte ri a shealltainn.

en: DEST
gd: CEANN-UIDHE

en: Run evince in fullscreen mode
gd: Ruith Evince sa mhodh làn-sgrìn

en: Run evince in presentation mode
gd: Ruith Evince sa mhodh taisbeanaidh

en: Run evince as a previewer
gd: Ruith Evince ’na ro-shealladair

en: The word or phrase to find in the document
gd: Am facal no abairt ri lorg san sgrìobhainn

en: STRING
gd: SREANG

en: [FILE…]
gd: [FAIDHLE…]

en: _New Window
gd: _Uinneag ùr

en: _Keyboard Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean a’ _mheur-chlàir

en: _Help
gd: Cob_hair

en: _About
gd: _Mu dhèidhinn

en: _Continuous
gd: _Leantainneach

en: _Dual
gd: _Dùbailte

en: Side _Pane
gd: _Leòsan-taoibh

en: _Fullscreen
gd: _Làn-sgrìn

en: Pre_sentation
gd: Tai_sbeanadh

en: Rotate _Left
gd: Cuairtich tuathai_l

en: Rotate _Right
gd: Cuai_rtich deiseil

en: First Page
gd: A’ chiad duilleag

en: Previous Page
gd: An duilleag roimhpe

en: Next Page
gd: An ath dhuilleag

en: Last Page
gd: An duilleag mu dheireadh

en: Zoom _In
gd: Sùm a-_steach

en: Zoom _Out
gd: Sùm a-_mach

en: _Odd Pages Left
gd: Duilleagan c_orra air an taobh chlì

en: _Inverted Colors
gd: _Dathan contrarra

en: _Reload
gd: _Ath-luchdaich

en: _Open…
gd: F_osgail…

en: Op_en a Copy
gd: Fosgail l_ethbhreac dheth

en: _Save a Copy…
gd: _Sàbhail lethbhreac dheth…

en: Send _To…
gd: Cuir _gu…

en: Open Containing _Folder
gd: _Fosgail am pasgan far a bheil e

en: _Print…
gd: Clò-_bhuail…

en: P_roperties…
gd: _Roghainnean…

en: _Copy
gd: Dèan lethbhrea_c

en: Select _All
gd: Tagh n_a h-uile

en: Save Current Settings as _Default
gd: Sàbhail na roghainnean làithreach mar na _bun-roghainnean

en: _Add Bookmark
gd: _Cuir comharra-leabhair ris

en: _Close
gd: _Dùin

en: _Open Link
gd: F_osgail an ceangal

en: _Copy Link Address
gd: Dèan lethbhreac de sheòladh a’ _cheangail

en: _Go To
gd: Rach _gu

en: Open in New _Window
gd: Fosgail ann an _uinneag ùr

en: Auto_scroll
gd: _Sgroladh fèin-obrachail

en: _Save Image As…
gd: _Sàbhail an dealbh mar…

en: Copy _Image
gd: _Dèan lethbhreac dhen dealbh

en: _Open Attachment
gd: F_osgail an ceanglachan

en: _Save Attachment As…
gd: _Sàbhail an ceanglachan mar…

en: Annotation Properties…
gd: Roghainnean nan nòtaichaidhean…

en: Remove Annotation
gd: Thoir nòtachadh air falbh

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
gd: Fosgladh, dùnadh, sàbhaladh is clò-bhualadh

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
gd: Fosgail sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
gd: Fosgail lethbhreac dhen sgrìobhainn seo

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
gd: Sàbhail lethbhreac dhen sgrìobhainn seo

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
gd: Clò-bhuail an sgrìobhainn seo

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
gd: Dùin uinneag na sgrìobhainn seo

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
gd: Ath-luchdaich an sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
gd: Taghadh is dèanamh lethbhreac de theacsa

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
gd: Dèan lethbhreac dhen teacsa shoillsichte

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
gd: Tagh an teacsa air fad ann an sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
gd: Gluasad san sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
gd: Gluais suas/sìos ann an duilleag

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
gd: Gluais suas/sìos ann an duilleag iomadh loidhne aig an aon àm

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
gd: Rach gu duilleag le àireamh

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
gd: Rach gu toiseach/deireadh duilleige

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
gd: Rach gu toiseach na sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
gd: Rach gu deireadh na sgrìobhainn

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
gd: Lorg teacsa

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
gd: Seall am bàr-luirg

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
gd: Rach gu ath-thoradh an luirg

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
gd: Rach gu toradh roimhe an luirg

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
gd: Cuairteachadh is sùmadh

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
gd: Cuairtich an duilleag le 90 ceum gu tuathail

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
gd: Cuairtich an duilleag le 90 ceum gu deiseil

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
gd: Sùm a-steach

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
gd: Sùm a-mach

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
gd: Gluasadan a’ phada-shuathaidh

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
gd: Rach gun ath-dhuilleag

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
gd: Rach gun duilleag roimhpe

en: Document viewer for popular document formats
gd: Sealladair sgrìobhainnean airson fòrmatan sgrìobhainn mòr-chòrdte

en: This is a document viewer for the GNOME desktop.
gd: Seo sealladair sgrìobhainnean airson an deasg GNOME.

en: It supports the following document formats: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
gd: Cuiridh e taic dha na fòrmatan seo: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (le SyncTeX) agus tasglannan Comic Books (CBR, CBT, CBZ, CB7).
