PCSX2 1.6.0 - en to hu_HU translation catalogue (591 entries)

en: No reason given.
hu_HU: Nincs meghatározott ok.

en: Parse error
hu_HU: Elemzési hiba

en: Your machine's hardware is incapable of running PCSX2.  Sorry dood.
hu_HU: A számítógéped hardvere alkalmatlan a PCSX2 futtatására. Bocs haver.

en: Oh noes! Out of memory!
hu_HU: Jajj ne! Elfogyott a memória!

en: Virtual memory mapping failure!  Your system may have conflicting device drivers, services, or may simply have insufficient memory or resources to meet PCSX2's lofty needs.
hu_HU: Virtuális memória leképezés létrehozása sikertelen! A rendszeredben lehetséges, hogy illesztőprogram vagy folyamat ütközés van, vagy egyszerűen nincs elegendő memória vagy erőforrás a PCSX2 magas igényeihez.

en: Path:
hu_HU: Hely:

en: [Unnamed or unknown]
hu_HU: [Névtelen vagy ismeretlen]

en: A file could not be created.
hu_HU: Fájl létrehozása sikertelen.

en: File not found.
hu_HU: Fájl nem található.

en: Permission denied while trying to open file, likely due to insufficient user account rights.
hu_HU: A fájl nem nyitható meg, valószínűleg a felhasználói fiók korlátozott jogosultságai miatt.

en: Unexpected end of file or stream encountered.  File is probably truncated or corrupted.
hu_HU: Váratlan fájlvége jel. A fájl valószínűleg hiányos vagy sérült.

en: Threading activity: start, detach, sync, deletion, etc.
hu_HU: Szálaktivitás: indítás, elkülönítés, szinkronizálás, törlés, stb.

en: Waiting for tasks...
hu_HU: Feladatokra várakozás...

en: Waiting for task...
hu_HU: Feladatra várakozás...

en: Includes idle event processing and some other uncommon event usages.
hu_HU: Magában foglalja az üresjárati események feldolgozását és néhány más ritka eseménykezelést.

en: Unrecognized ISO image file format
hu_HU: Felismerhetetlen ISO képfájl formátum

en: Cannot load ELF binary image.  The file may be corrupt or incomplete.
hu_HU: Az ELF fájl betöltése sikertelen. A fájl valószínűleg sérült vagy hiányos.

en: If loading from an ISO image, this error may be caused by an unsupported ISO image type or a bug in PCSX2 ISO image support.
hu_HU: ISO képfájl betöltése esetén ezt a hibát okozhatja egy nem támogatott ISO képfájl típus, vagy egy hiba a PCSX2 ISO képfájl támogatásban.

en: The MTGS thread has become unresponsive while waiting for the GS plugin to open.
hu_HU: Az MTGS szál a GS plugin megnyitására várakozás közben kifagyott.

en: The savestate cannot be loaded, as it appears to be corrupt or incomplete.
hu_HU: A játékállapot nem tölthető be, mert sérült vagy hiányos.

en: %s plugin failed to open.  Your computer may have insufficient resources, or incompatible hardware/drivers.
hu_HU: %s plugin megnyitása sikertelen.  A számítógép lehetséges, hogy nem rendelkezik elegendő erőforrással, vagy hardver / illesztőprogram ütközés van.

en: %s plugin failed to initialize.  Your system may have insufficient memory or resources needed.
hu_HU: A %s plugin inicializálása sikertelen. A rendszer lehetséges, hogy nem rendelkezik elegendő memóriával vagy a szükséges erőforrásokkal.

en: The configured %s plugin file was not found
hu_HU: A konfigurált %s plugin fájl nem található

en: The configured %s plugin file is not a valid dynamic library
hu_HU: A konfigurált %s pluginfájl nem egy érvényes dinamikus könyvtár

en: The configured %s plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
hu_HU: A konfigurált %s plugin nem egy PCSX2 plugin, vagy egy régebbi, nem támogatott PCSX2 verzióhoz való.

en: The plugin reports that your hardware or software/drivers are not supported.
hu_HU: A plugin szerint a hardvered vagy illesztőprogramjaid nem támogatottak.

en: Configured plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
hu_HU: A konfigurált plugin nem PCSX2 plugin, vagy egy régebbi, nem támogatott PCSX2 verzióhoz való.

en: Configured %s plugin is not a valid PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
hu_HU: A konfigurált %s plugin nem egy évényes PCSX2 plugin, vagy egy régebbi, nem támogatott PCSX2 verzióhoz való.

en: Internal Memorycard Plugin failed to initialize.
hu_HU: A belső memóriakártya plugin inicializálása sikertelen.

en: Unloaded Plugin
hu_HU: Betöltetlen plugin

en: File Path
hu_HU: Fájlútvonal

en: Author
hu_HU: Szerző

en: Record From
hu_HU: Indítás ekkortól

en: Ok
hu_HU: OK

en: Cancel
hu_HU: Mégse

en: Cannot load savestate.  It is of an unknown or unsupported version.
hu_HU: A játékállapot nem tölthető be. Ismeretlen vagy nem támogatott verzióból származik.

en: Dumps detailed information for PS2 executables (ELFs).
hu_HU: Részletes információkat írat ki a PS2-es futtatható állományokról (ELF-ek)

en: Logs manual protection, split blocks, and other things that might impact performance.
hu_HU: Naplózza a manuálisan védett memóriaterületeket, felosztott blokkokat és egyéb dolgokat amik hatással lehetnek a teljesítményre.

en: Shows the game developer's logging text (EE processor)
hu_HU: Kiírja a játékfejlesztők naplóüzeneteit (EE processzor)

en: Shows the game developer's logging text (IOP processor)
hu_HU: Kiírja a játékfejlesztők naplóüzeneteit (IOP processzor)

en: Shows DECI2 debugging logs (EE processor)
hu_HU: Kiírja a DECI2 debugging naplóüzeneteket (EE processzor)

en: Shows strings printed to the system output stream.
hu_HU: Kiírja a rendszer standard kimenetére kiküldött üzeneteket.

en: Shows recording related logs and information
hu_HU: Kiírja a rögzítéssel kapcsolatos naplóüzeneteket és információkat

en: Shows detailed controller input values for port 1, every frame
hu_HU: Részletesen kiírja minden, az 1-es porton beérkezett, kontroller bemenet értékét, minden képkockánál

en: SYSCALL and DECI2 activity.
hu_HU: SYSCALL és DECI2 tevékenységek naplózása.

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped EE memory space.
hu_HU: Közvetlen memória-hozzáférések naplózása, ismeretlen vagy nem-kiosztott EE memóriaterületek esetén.

en: Disasm of executing core instructions (excluding COPs and CACHE).
hu_HU: A futó core utasítások (leszámítva a COP-ok és a CACHE) disasm kimenetének naplózása.

en: Disasm of COP0 instructions (MMU, cpu and dma status, etc).
hu_HU: A COP0 utasítások (MMU, CPU és DMA állapot, stb.) disasm kimenetének naplózása.

en: Disasm of the EE's floating point unit (FPU) only.
hu_HU: Kizárólag az EE lebegőpontos egysége (FPU) disasm kimenetének naplózása.

en: Disasm of the EE's VU0macro co-processor instructions.
hu_HU: Az EE VU0macro koprocesszor utasításai disasm kimenetének naplózása.

en: Execution of EE cache instructions.
hu_HU: Az EE cache utasítások végrehajtásának naplózása.

en: All known hardware register accesses (very slow!); not including sub filter options below.
hu_HU: Minden ismert hardveres regiszter hozzáférésének naplózása (nagyon lassú!); leszámítva a listában lévő többi regiszterét.

en: Logs only unknown, unmapped, or unimplemented register accesses.
hu_HU: Kizárólag az ismeretlen, nem létező vagy nem implementált regiszter-hozzáférések naplózása.

en: Logs only DMA-related registers.
hu_HU: Kizárólag a DMA-hoz köthető regiszterek naplózása.

en: IPU activity: hardware registers, decoding operations, DMA status, etc.
hu_HU: IPU tevékenységek naplózása; hardver regiszterek, dekódoló utasítások, DMA állapot, stb.

en: All GIFtag parse activity; path index, tag type, etc.
hu_HU: Minden GIFtag elemzési tevékenység naplózása; útvonal index, bélyegtípus, stb.

en: All VIFcode processing; command, tag style, interrupts.
hu_HU: Minden VIFcode feldolgozás naplózása; utasítások, bélyegstílusok, interruptok.

en: All processing involved in Path3 Masking
hu_HU: Minden olyan folyamat naplózása amely Path3 Masking-ban érintett

en: Scratchpad's MFIFO activity.
hu_HU: A scratchpad MFIFO tevékenységének naplózása.

en: Actual data transfer logs, bus right arbitration, stalls, etc.
hu_HU: Adatmozgatások, bus right arbitration, torlódások, és hasonlók naplózása.

en: Tracks all EE counters events and some counter register activity.
hu_HU: Az összes EE számláló esemény és néhány számláló regiszter aktivitásának lekövetése és naplózása.

en: Dumps various VIF and VIFcode processing data.
hu_HU: Bizonyos VIF és VIFcode feldolgozóadatok naplózása.

en: Dumps various GIF and GIFtag parsing data.
hu_HU: Bizonyos GIF és GIFtag elemzőadatok naplózása.

en: SYSCALL and IRX activity.
hu_HU: SYSCALL és IRX aktivitás naplózása.

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped IOP memory space.
hu_HU: Közvetlen memória-hozzáférések naplózása, ismeretlen vagy nem-kiosztott IOP memóriaterületek esetén.

en: Disasm of the IOP's GPU co-processor instructions.
hu_HU: Az IOP GPU koprocesszor utasításai disasm kimenetének naplózása.

en: All known hardware register accesses, not including the sub-filters below.
hu_HU: Minden ismert hardver regiszter-hozzáférés naplózása, lleszámítva a listában lévő többi regiszterét.

en: Memorycard reads, writes, erases, terminators, and other processing.
hu_HU: Memóriakártya-olvasások, írások, törlések, terminálások és más fajta műveletek naplózása.

en: Gamepad activity on the SIO.
hu_HU: A SIO-ra érkező gamepad aktivitás naplózása.

en: Actual DMA event processing and data transfer logs.
hu_HU: DMA eseményfeldolgozás és adatmozgatások naplózása.

en: Tracks all IOP counters events and some counter register activity.
hu_HU: Az összes IOP számláló esemény és néhány számláló regiszter aktivitásának lekövetése és naplózása.

en: Detailed logging of CDVD hardware.
hu_HU: Részletes naplózása a CDVD hardvernek.

en: Detailed logging of the Motion (FMV) Decoder hardware unit.
hu_HU: Részletes naplózása a Motion (FMV) Decoder hardveres egységnek.

en: PCSX2 Message
hu_HU: PCSX2 üzenet

en: The savestate was not properly saved. The temporary file was created successfully but could not be moved to its final resting place.
hu_HU: A játékállás nem megfelelően volt elmentve. Az ideiglenes fájl sikeresen létre lett hozva, de nem került át a végső nyughelyére.

en: Safest (No hacks)
hu_HU: Legbiztonságosabb (hackek kikapcsolva)

en: Safe (Default)
hu_HU: Biztonságos (alapbeállítás)

en: Balanced
hu_HU: Kiegyensúlyozott

en: Aggressive
hu_HU: Agresszív

en: Very Aggressive
hu_HU: Nagyon agresszív

en: Mostly Harmful
hu_HU: Többnyire káros

en: Failed to overwrite existing settings file; permission was denied.
hu_HU: A már létező beállítások-fájl felülírása sikertelen; hozzáférés megtagadva.

en: Loading PS2 system plugins...
hu_HU: PS2 rendszer-pluginok betöltése...

en: SSE2 extensions are not available.  PCSX2 requires a cpu that supports the SSE2 instruction set.
hu_HU: Az SSE2 utasításkészlet nem áll rendelkezésre. A PCSX2 futtatásához egy SSE2 utasításkészletet támogató processzor szükséges.

en: PCSX2 Recompiler Error(s)
hu_HU: PCSX2 recompiler hiba/hibák

en: All options are for the current session only and will not be saved.
hu_HU: Minden beállítás csak a jelenlegi munkamenetre érvényes és nem lesznek elmentve.

en: displays this list of command line options
hu_HU: megjeleníti a parancssori lehetőségek listáját

en: forces the program log/console to be visible
hu_HU: kikényszeríti, hogy a program napló/konzol látható legyen

en: use fullscreen GS mode
hu_HU: teljes képernyős GS mód használata

en: use windowed GS mode
hu_HU: ablakos GS mód használata

en: disables display of the gui while running games
hu_HU: játék közben elrejti a felhasználói felületet

en: when nogui - prompt before exiting on suspend
hu_HU: nogui esetén - kérjen megerősítést megállás előtt

en: executes an ELF image
hu_HU: elindít egy ELF fájlt

en: executes an IRX image
hu_HU: elindít egy IRX fájlt

en: boots an empty DVD tray; use to enter the PS2 system menu
hu_HU: DVD lemez nélküli indítás; PS2 rendszer menü elérésére használatos

en: boots from the CDVD plugin (overrides IsoFile parameter)
hu_HU: a CDVD pluginból indítás (figyelmen kívül hagyja az IsoFile paramétert)

en: disables all speedhacks
hu_HU: kikapcsolja az összes speedhacket

en: use the specified comma or pipe-delimited list of gamefixes.
hu_HU: használd a vesszővel vagy függőleges vonallal határolt játékjavítás listát.

en: disables fast booting
hu_HU: letiltja a gyorsindítást

en: passes the specified space-delimited string of launch arguments to the game
hu_HU: átadja a megadott, szóközzel elválasztott, indítási paraméterek listáját a játéknak

en: changes the configuration file path
hu_HU: megváltoztatja a konfigurációs fájl elérési helyét

en: specifies the PCSX2 configuration file to use
hu_HU: megadja a használandó PCSX2 konfigurációs fájl útvonalát

en: forces %s to start the First-time Wizard
hu_HU: kényszeríti a %s-t az első indításkori varázsló elindítására

en: enables portable mode operation (requires admin/root access)
hu_HU: lehetővé teszi a hordozható módú működést (rendszergazdai jogosultság szükséges)

en: update options to ease profiling (debug)
hu_HU: frissítsd a beállításokat a profiling megkönnyítése érdekében (debug)

en: specify the file to use as the %s plugin
hu_HU: add meg a(z) %s pluginként használatos fájlt

en: Plugin Override Error - %s
hu_HU: Plugin felülírási hiba - %s

en: %s Plugin Override Error!  The following file does not exist or is not a valid %s plugin:
hu_HU: %s plugin felülírási hiba! A következő fájl nem létezik vagy nem érvényes %s plugin:

en: Press OK to use the default configured plugin, or Cancel to close %s.
hu_HU: Nyomj OK gombot az alapértelmezetten konfigurált plugin használatához, vagy Mégse gombot a %s bezárásához.

en: PCSX2 Error: Hardware Deficiency
hu_HU: PCSX2 hiba: Hardveres hiányosság merült fel

en: Press OK to close %s.
hu_HU: Nyomj OK gombot a %s bezárásához.

en: %s Critical Error
hu_HU: %s kritikus hiba

en: &Cancel
hu_HU: &Mégse

en: &Apply
hu_HU: &Alkalmaz

en: &Next >
hu_HU: &Következő >

en: < &Back
hu_HU: < &Vissza

en: &Back
hu_HU: &Vissza

en: &Finish
hu_HU: &Befejezés

en: &Yes
hu_HU: &Igen

en: &No
hu_HU: &Nem

en: Browse
hu_HU: Tallózás

en: &Save
hu_HU: &Mentés

en: Save &As...
hu_HU: Mentés &másként...

en: &Help
hu_HU: &Súgó

en: Show about dialog
hu_HU: Megnyitja a Névjegy ablakot

en: 
    
    Press Ok to go to the Plugin Configuration Panel.
hu_HU: 
    
    Nyomj OK gombot a plugin konfigurációs panel eléréséhez.

en: Warning!  System plugins have not been loaded.  PCSX2 may be inoperable.
hu_HU: Figyelem! A rendszer-pluginok nem kerültek betöltésre. A PCSX2 lehet, hogy nem fog működni.

en: PS2 BIOS Error
hu_HU: PS2 BIOS hiba

en: Press Ok to go to the BIOS Configuration Panel.
hu_HU: Nyomj OK gombot a BIOS konfigurációs panel eléréséhez.

en: Warning! Valid BIOS has not been selected. PCSX2 may be inoperable.
hu_HU: Figyelem! Nem került valid BIOS kiválasztásra. A PCSX2 lehet, hogy nem fog működni.

en: %s Commandline Options
hu_HU: %s parancssori beállítások

en: PCSX2 Unresponsive Thread
hu_HU: PCSX2 nem reagáló szál

en: Terminate
hu_HU: Megszakítás

en: Executing PS2 Virtual Machine...
hu_HU: PS2 virtuális gép indítása...

en: Always ask when booting
hu_HU: Megerősítés kérése indítás előtt

en: Manually select an ISO upon boot ignoring the selection from recent ISO list.
hu_HU: Mindig rákérdez, hogy nem akarsz-e másik ISO képfájlt kiválasztani a legutóbbi helyett a PS2 gép indításakor.

en: Browse for an ISO that is not in your recent history.
hu_HU: Olyan ISO tallózása ami nem szerepel az előzményekben.

en: Browse...
hu_HU: Tallózás...

en: The following folders exist, but are not writable:
hu_HU: A következő mappák léteznek, de írásvédettek:

en: The following folders are missing and cannot be created:
hu_HU: A következő mappák hiányoznak és nem hozhatóak létre:

en: Portable mode error - %s
hu_HU: Hordozható mód hiba - %s

en: PCSX2 has been installed as a portable application but cannot run due to the following errors:
hu_HU: PCSX2 hordozható alkalmazásként került telepítésre, de nem futtatható a következő hibák miatt:

en: Switch to User Documents Mode
hu_HU: Váltás a felhasználói fájlok módra

en: %s is switching to local install mode.
hu_HU: A(z) %s átvált helyi telepítési módra.

en: Try to remove the file called "portable.ini" from your installation directory manually.
hu_HU: Próbáld meg törölni a "portable.ini" nevű fájlt a telepítési könyvtárból manuálisan.

en: Cannot apply new settings, one of the settings is invalid.
hu_HU: Az új beállítások nem érvényesíthetőek, mert egy vagy több beállítás érvénytelen.

en: Save log question
hu_HU: Napló mentési megerősítés

en: &Small
hu_HU: Kicsi

en: Fits a lot of log in a microcosmically small area.
hu_HU: Nagyon sok naplószöveget szuszakol be egy mikrokozmikusan piciny területre.

en: &Normal font
hu_HU: Normál

en: It's what I use (the programmer guy).
hu_HU: Ezt használom én (a programozó fickó).

en: &Large
hu_HU: Nagy

en: Its nice and readable.
hu_HU: Szép és olvasható.

en: &Huge
hu_HU: Hatalmas

en: In case you have a really high res display.
hu_HU: Ha nagyon nagy felbontású kijelzőt használsz.

en: &Light theme
hu_HU: Világos téma

en: Default soft-tone color scheme.
hu_HU: Az alapértelmezett színséma.

en: &Dark theme
hu_HU: Sötét téma

en: Classic black color scheme for people who enjoy having text seared into their optic nerves.
hu_HU: Hagyományos fekete színséma azoknak, akik szeretik ha szöveget égetnek a retinájukba.

en: &Save...
hu_HU: &Mentése...

en: Save log contents to file
hu_HU: Naplótartalom mentése fájlba

en: C&lear
hu_HU: Ürítése

en: Clear the log window contents
hu_HU: Naplóablak tartalmának kiürítése

en: Auto&dock
hu_HU: Auto-dokkolás

en: Dock log window to main PCSX2 window
hu_HU: Dokkolja a naplóablakot a fő PCSX2 ablak mellé

en: &Appearance
hu_HU: Kinézet

en: &Close
hu_HU: &Bezárás

en: Close this log window; contents are preserved
hu_HU: Naplóablak bezárása; a tartalma nem vész el

en: Dev/&Verbose
hu_HU: Fejlesztői/részletes mód

en: Shows PCSX2 developer logs
hu_HU: Fejlesztői naplóüzenetek megjelenítése

en: &CDVD reads
hu_HU: CDVD olvasások

en: Shows disk read activity
hu_HU: Lemezolvasási-tevékenység megjelenítése

en: &Enable all
hu_HU: Mind bekapcsolása

en: Enables all log source filters.
hu_HU: Minden naplóforrás bekapcsolása.

en: &Disable all
hu_HU: Mind kikapcsolása

en: Disables all log source filters.
hu_HU: Minden naplóforrás kikapcsolása.

en: &Restore Default
hu_HU: Alapértelmezés visszaállítása

en: Restore default source filters.
hu_HU: Minden naplóforrás-beállítás alaphelyzetbe állítása.

en: &Log
hu_HU: &Napló

en: &Sources
hu_HU: &Források

en: About %s
hu_HU: A %s névjegye

en: Website
hu_HU: Weboldal

en: Support Forums
hu_HU: Fórum

en: GitHub Repository
hu_HU: GitHub

en: License
hu_HU: Licensz

en: PlayStation 2 Emulator:
hu_HU: a PlayStation 2 emulátor

en: Big thanks to everyone who contributed to the project throughout the years.
hu_HU: Hatalmas köszönet mindenkinek, aki hozzájárult a projekthez az évek során.

en: Close
hu_HU: &Bezárás

en: Saves a snapshot of this settings panel to a PNG file.
hu_HU: A jelenleg beállításpanelről képernyőmentés készítése PNG fájlba.

en: Save dialog screenshots to...
hu_HU: Ablak képernyőmentésének a helye...

en: Do not show this dialog again.
hu_HU: Ez a párbeszédablak ne jelenjen meg újra.

en: Disables this popup and whatever response you select here will be automatically used from now on.
hu_HU: Letiltja ezt a felugró ablakot és bármilyen választ adsz meg itt, az mostantól automatikusan alkalmazva lesz.

en: The popup will not be shown again.  This setting can be undone from the settings panels.
hu_HU: Ez a felugró ablak nem fog megjelenni többé. Ez a beállítás visszavonható a beállítások panelen.

en: Ignore
hu_HU: Kihagyás

en: Retry
hu_HU: Újra

en: Abort
hu_HU: Megszakítás

en: Reset
hu_HU: Alaphelyzetbe állítás

en: Convert a memory card to a different format
hu_HU: A memóriakártya átkonvertálása más formátumúra

en: Convert
hu_HU: Konvertálás

en: Convert:
hu_HU: Konvertálás:

en: To:
hu_HU: Ilyenné:

en: 8MB File
hu_HU: 8 MB-os fájl

en: 16MB File
hu_HU: 16 MB-os fájl

en: 32MB File
hu_HU: 32 MB-os fájl

en: 64MB File
hu_HU: 64 MB-os fájl

en: Convert this memory card to a folder of individual saves.
hu_HU: Konvertáld át ezt a memóriakártyát különálló mentéseket tartalmazó mappává.

en: Folder
hu_HU: Mappa

en: Error (%s)
hu_HU: Hiba (%s)

en: Convert memory card
hu_HU: Memóriakártya konvertálása

en: This target type is not supported!
hu_HU: Ez a céltípus nem támogatott!

en: Memory Card conversion failed for unknown reasons.
hu_HU: A memóriakártya-konverzió ismeretlen okok miatt sikertelen.

en: Create a new memory card
hu_HU: Új memóriakártya létrehozása

en: Create
hu_HU: Létrehozás

en: New memory card:
hu_HU: Új memóriakártya létrehozása:

en: At folder:
hu_HU: A következő helyen:

en: Select file name:
hu_HU: Válassz fájlnevet:

en: Create memory card
hu_HU: Memóriakártya létrehozása

en: Error: The directory for the memory card could not be created.
hu_HU: Hiba: A memóriakártya számára nem sikerült mappát létrehozni.

en: Error: The memory card could not be created.
hu_HU: Hiba: A memóriakártya létrehozása nem sikerült.

en: Use NTFS compression when creating this card.
hu_HU: NTFS tömörítés használata a kártya létrehozásakor.

en: 8 MB [most compatible]
hu_HU: 8 MB [leginkább kompatibilis]

en: This is the standard Sony-provisioned size, and is supported by all games and BIOS versions.
hu_HU: Ez a standard Sony kártyaméret, ami minden játék illetve BIOS verzió által támogatott.

en: Always use this option if you want the safest and surest memory card behavior.
hu_HU: Mindig ezt a beállítást használd, ha a legbiztonságosabb és legbiztosabb memóriakártya működést akarod.

en: A typical size for 3rd-party memory cards which should work with most games.
hu_HU: Tipikus memóriakártya-méret 3. féltől származó kártyák esetén; működnie kell a legtöbb játékkal.

en: 16 and 32 MB cards have roughly the same compatibility factor.
hu_HU: A 16 és 32 MB-os kártyák nagyjából azonos kompatibilitási faktorral rendelkeznek.

en: Low compatibility warning: Yes it's very big, but may not work with many games.
hu_HU: Alacsony kompatibilitási figyelmeztetés: Bár valóban jó nagy, de számos játéknál problémát okozhat.

en: Use at your own risk.  Erratic memory card behavior is possible (though unlikely).
hu_HU: Csak saját felelősségre használd. Hibás memóriakártya-működés fordulhat elő (noha valószínűtlen).

en: Folder [experimental]
hu_HU: Mappa [kísérleti]

en: Store memory card contents in the host filesystem instead of a file.
hu_HU: A memóriakártya-tartalmat közvetlenül a gazda-fájlrendszeren tárolja, ahelyett, hogy fájlba mentené.

en: Automatically manages memory card contents so that the console only sees files related to the currently running software. Allows you to drag-and-drop files in and out of the memory card with your standard file explorer. This is still experimental, so use at your own risk!
hu_HU: Automatikusan kezeli a memóriakártya tartalmát, úgy, hogy a konzol csak a jelenleg futtatott szoftverhez tartozó fájlokat lássa. Lehetővé teszi, hogy fogd-és-vidd módszerrel helyezhess fájlokat a memóriakártyára vagy arról ki. Jelenleg még kísérleti fázisú funkció, szóval használd óvatosan!

en: This is the standard Sony-provisioned size PSX memory card, only compatible with PSX games.
hu_HU: Ez a standard, Sony-által meghatározott méretű PSX memóriakártya; kizárólag PSX játékokkal kompatibilis.

en: This memory card is required by PSX games. It is not compatible with PS2 games.
hu_HU: Ezt a memóriakártyát PSX játékok igénylik. Nem kompatibilis PS2 játékokkal.

en: Select a folder for %s settings
hu_HU: Válassz meppát a(z) %s beállításoknak

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: Language selector
hu_HU: Nyelvválasztó

en: Change the language only if you need to.
    The system default should be fine for most operating systems.
hu_HU: Csak akkor válts nyelvet ha szükséges.
    Az alapértelmezés általában helyes a legtöbb operációs rendszer esetén.

en: Welcome to PCSX2!
hu_HU: Üdvözöl a PCSX2!

en: Configuration Guide
hu_HU: Beállítási útmutató

en: Readme / FAQ
hu_HU: Olvass el / GYIK

en: %s First Time Configuration
hu_HU: %s első indításkori varázsló

en: Import Existing Settings?
hu_HU: Importálod a beállításokat?

en: Import
hu_HU: Importálás

en: Overwrite
hu_HU: Felülírás

en: Trace Logging
hu_HU: Trace-szintű naplózás

en: Auto-eject memory cards when loading savestates
hu_HU: Memóriakártya automatikus leválasztása játékállapotok betöltésekor

en: Automatically manage saves based on running game
hu_HU: Mentések automatikus kezelése a futtatott játék alapján

en: MemoryCard Manager
hu_HU: Memóriakártya kezelő

en: Drag cards to or from PS2-ports
hu_HU: Kártyák behelyezése/leválasztása PS2 portokba/portokról

en: 
    Note: Duplicate/Rename/Create/Delete will NOT be reverted with 'Cancel'.
hu_HU: 
    Megjegyzés: A Duplikálás/Átnevezés/Létrehozás/Törlés műveletek nem lesznek visszavonva a 'Mégse' gomb megnyomása által.

en: PCSX2 First Time configuration
hu_HU: PCSX2 első indításkori varázsló

en: %s is starting from a new or unknown folder and needs to be configured.
hu_HU: A %s egy új vagy ismeretlen mappából indul, ezért muszáj bekonfigurálni.

en: Config Overrides Warning
hu_HU: Beállítás-felülírási figyelmeztetés

en: Components Overrides Warning
hu_HU: Komponens-átállítási figyelmeztetés

en: Preset:
hu_HU: Beállítási szint:

en: Emulation Settings - %s
hu_HU: Emulációs beállítások - %s

en: VUs
hu_HU: VU-k

en: GS Window
hu_HU: GS ablak

en: Speedhacks
hu_HU: Speedhackek

en: Game Fixes
hu_HU: Játékjavítások

en: Components Selectors - %s
hu_HU: Komponensválasztó - %s

en: Plugins
hu_HU: Pluginok

en: Folders
hu_HU: Mappák

en: Language Selector
hu_HU: Nyelvválasztó

en: Logs events as they are passed to the PS2 virtual machine.
hu_HU: A PS2 virtuális gép számára beérkező eseményeket naplózza.

en: Exit PCSX2?
hu_HU: Kilépsz a PCSX2-ből?

en: Save state
hu_HU: Játékállapot mentése

en: Saves the virtual machine state to the current slot.
hu_HU: Elmenti virtuális gép állapotát a jelenlegi helyre.

en: Load state
hu_HU: Játékállapot betöltése

en: Loads a virtual machine state from the current slot.
hu_HU: Betölti a virtuális gép állapotát a jelenlegi helyről.

en: Load State Backup
hu_HU: Játékállapot bizt. másolatának betöltése

en: Loads virtual machine state backup for current slot.
hu_HU: Betölti a virtuális gép egy állapotának biztonsági mentését a jelenlegi helyről.

en: Cycle to next slot
hu_HU: Ugrás a következő helyre

en: Cycles the current save slot in +1 fashion!
hu_HU: A jelenlegi mentési hely növelése eggyel!

en: Cycle to prev slot
hu_HU: Ugrás az előző helyre

en: Cycles the current save slot in -1 fashion!
hu_HU: A jelenlegi mentési hely csökkentése eggyel!

en: Drag and Drop Error
hu_HU: Fogd-és-vidd hiba

en: It is an error to drop multiple files onto a %s window.  One at a time please, thank you.
hu_HU: Ez hiba a hiba akkor jelentkezik, ha egyszerre több fájl kerül a %s ablakba. Egyszerre csak egyet, köszi.

en: Confirm PS2 Reset
hu_HU: PS2 alaphelyzetbe állításának jóváhagyása

en: You have dropped the following ELF binary into %s:
hu_HU: A következő ELF fájlt húztad be ide: %s:

en: You have dropped the following ISO image into %s:
hu_HU: A következő ISO képfájlt húztad be ide: %s:

en: Slot %d
hu_HU: %d. hely

en: Backup
hu_HU: Biztonsági mentés

en: File...
hu_HU: Fájl...

en: &Show Console
hu_HU: Konzol megjelenítése

en: &Console to Stdio
hu_HU: &Konzol a standard ki/bemenetre

en: &System
hu_HU: &Rendszer

en: &Config
hu_HU: &Beállítások

en: &Misc
hu_HU: &Egyebek

en: &Capture
hu_HU: &Felvétel

en: &Recording
hu_HU: &Rögzítés

en: Initializing...
hu_HU: Inicializálás...

en: &Run ELF...
hu_HU: &ELF futtatása...

en: For running raw PS2 binaries directly
hu_HU: PS2-es futtatható állományok közvetlen elindítására

en: &Load state
hu_HU: &Játékállapot betöltése

en: &Save state
hu_HU: &Játékállapot mentése

en: &Backup before save
hu_HU: &Bizt. másolat készítése játékállapot-mentés előtt

en: Automatic &Gamefixes
hu_HU: Játékjavítások automatikus használata

en: Automatically applies needed Gamefixes to known problematic games
hu_HU: Automatikusan bekapcsolja a szükséges játékjavításokat az ismert problémás játékoknál

en: Enable &Cheats
hu_HU: Csalások bekapcsolása

en: Enable &Widescreen Patches
hu_HU: Szélesvásznú patchek bekapcsolása

en: Enabling Widescreen Patches may occasionally cause issues.
hu_HU: A szélesvásznú patchek használata alkalmasint problémákat okozhat.

en: Enable &Recording Tools
hu_HU: Rögzítési eszközök bekapcsolása

en: Enable &Host Filesystem
hu_HU: Gazda-fájlrendszer használata

en: Shut&down
hu_HU: Leállítás

en: Wipes all internal VM states and shuts down plugins.
hu_HU: Töröl minden belső VM állapotot és leállítja a pluginokat (és vele együtt a virtuális gépet is).

en: E&xit
hu_HU: Kilépés

en: Closing %s may be hazardous to your health
hu_HU: A(z) %s bezárása káros lehet az egészségedre

en: ISO &Selector
hu_HU: ISO választó

en: Plugin &Menu
hu_HU: Plugin menü

en: Makes the specified ISO image the CDVD source.
hu_HU: A kiválasztott ISO képfájl lesz beállítva a CDVD plugin forrásának.

en: &Plugin
hu_HU: Plugin

en: Uses an external plugin as the CDVD source.
hu_HU: Egy külső plugin lesz beállítva a CDVD plugin forrásaként.

en: &No disc
hu_HU: &Nincs lemez

en: Use this to boot into your virtual PS2's BIOS configuration.
hu_HU: Lehetővé teszi, hogy belépj a virtuális PS2 BIOS beállításaiba.

en: Emulation &Settings
hu_HU: Emulációs &beállítások

en: &Memory cards
hu_HU: &Memóriakártyák

en: &Plugin/BIOS Selector
hu_HU: &Plugin/BIOS választó

en: &Video (GS)
hu_HU: &Grafika (GS)

en: &Audio (SPU2)
hu_HU: &Hang (SPU2)

en: &Controllers (PAD)
hu_HU: &Irányítás (PAD)

en: Multitap &1
hu_HU: 1. Multitap

en: Multitap &2
hu_HU: 2. Multitap

en: C&lear all settings...
hu_HU: Minden beállítás törlése...

en: Clears all %s settings and re-runs the startup wizard.
hu_HU: Töröl minden %s beállítást és újra lefuttatja az első indításkori varázslót.

en: &About...
hu_HU: &Névjegy...

en: &Open Debug Window...
hu_HU: &Debugger megnyitása...

en: &Logging...
hu_HU: &Naplózás...

en: Create &Blockdump
hu_HU: &Blockdump készítése

en: Creates a block dump for debugging purposes.
hu_HU: Készít egy blockdumpot debuggolási célokra.

en: Video
hu_HU: Videó

en: Start Recording
hu_HU: Rögzítés elindítása

en: Stop Recording
hu_HU: Rögzítés megállítása

en: Screenshot
hu_HU: Képernyőmentés

en: New
hu_HU: Új

en: Play
hu_HU: Lejátszás

en: Virtual Pad (Port 1)
hu_HU: Virtuális vezérlő (1-es port)

en: Virtual Pad (Port 2)
hu_HU: Virtuális vezérlő (2-es port)

en: Paus&e
hu_HU: Szüneteltetés

en: Safely pauses emulation and preserves the PS2 state.
hu_HU: Biztonságosan szünetelteti az emulációt és megőrzi a virtuális PS2 állapotát.

en: R&esume
hu_HU: Folytatás

en: Resumes the suspended emulation state.
hu_HU: Folytatja a felfüggesztett emulációt.

en: Pause/Resume
hu_HU: Szüneteltetés/Folytatás

en: No emulation state is active; cannot suspend or resume.
hu_HU: Nincs aktív emulációs állapot; nincs mit felfüggeszteni vagy folytatni.

en: Use fast boot to skip PS2 startup and splash screens
hu_HU: Gyorsindítás használata a PS2 indító- és üdvözlőképernyő kihagyásához

en: Boot ISO (&fast)
hu_HU: ISO betöltése (&gyors)

en: Boot CDVD (&fast)
hu_HU: CDVD-ről indítás (gyors)

en: Boo&t ISO (full)
hu_HU: ISO betöltése (&teljes)

en: Boot the VM using the current ISO source media
hu_HU: Elindítja a virtuális PS2 gépet a legutóbbi ISO lemezkép használatával

en: Boo&t CDVD (full)
hu_HU: CDVD-ről indítás (teljes)

en: Boot the VM using the current CD/DVD source media
hu_HU: Elindítja a VM-et a kiválasztott CD/DVD lemez használatával

en: Boo&t BIOS
hu_HU: A BIOS betöltése

en: Boot the VM without any source media
hu_HU: A VM elindítása lemez(kép) megadása nélkül

en: No plugin loaded
hu_HU: Nincs betöltött plugin

en: &Core GS Settings...
hu_HU: GS beállítások...

en: Modify hardware emulation settings regulated by the PCSX2 core virtual machine.
hu_HU: A PCSX2 virtuális gép által szabályozott hardver-emulációs beállítások módosítása.

en: &Window Settings...
hu_HU: &A GS ablak beállításai...

en: Modify window and appearance options, including aspect ratio.
hu_HU: Konfigurálhatod a GS ablak működését és megjelenését, beleértve a képarányt is.

en: &Plugin Settings...
hu_HU: &Plugin beállítások...

en: Opens the %s plugin's advanced settings dialog.
hu_HU: Megnyitja a %s plugin beállításait.

en: Reset all settings?
hu_HU: Visszaállítasz minden beállítást?

en: Confirm ISO image change
hu_HU: ISO képfájl-csere megerősítése

en: Do you want to swap discs or boot the new image (via system reset)?
hu_HU: Lemezt akarsz cserélni vagy inkább az új képfájlt akarod betölteni (a virtuális PS2-t újraindítani)?

en: Swap Disc
hu_HU: Lemezcsere

en: Confirm CDVD source change
hu_HU: CDVD forrásváltás megerősítése

en: You've selected to switch the CDVD source from %s to %s.
hu_HU: Úgy döntöttél, hogy a CDVD forrást átváltod erről: %s, erre: %s.

en: Do you want to swap discs or boot the new image (system reset)?
hu_HU: Lemezt akarsz cserélni vagy inkább az új képfájlt akarod betölteni (a virtuális PS2-t újraindítani)?

en: All Supported (%s)
hu_HU: Minden támogatott formátum (%s)

en: Disc Images (%s)
hu_HU: Lemezkép-fájlok (%s)

en: Blockdumps (%s)
hu_HU: Blockdumpok (%s)

en: Compressed (%s)
hu_HU: Tömörített fájlok (%s)

en: All Files (*.*)
hu_HU: Minden fájl (*.*)

en: Select disc image, compressed disc image, or block-dump...
hu_HU: Válassz lemezképet, tömörített lemezképet vagy blockdumpot...

en: Select ELF file...
hu_HU: ELF fájl kiválasztása...

en: ISO file not found!
hu_HU: Az ISO fájl nem található!

en: An error occurred while trying to open the file:
hu_HU: Hiba keletkezett a fájl megnyitása során:

en: Error: The configured ISO file does not exist.  Click OK to select a new ISO source for CDVD.
hu_HU: Hiba: A megadott ISO fájl nem található. Kattints az OK gombra egy új ISO fájl megadásához a CDVD számára.

en: You have selected the following ISO image into PCSX2:
hu_HU: A következő ISO képfájlt választottad a PCSX2 számára:

en: Confirm clearing ISO list
hu_HU: Az ISO lista törlésének megerősítése

en: This will clear the ISO list. If an ISO is running it will remain in the list. Continue?
hu_HU: Ezzel ki fogod üríteni az ISO előzményeket. Ha egy ISO jelenleg is használatban van a listából, akkor bennemarad. Biztosan folytatod?

en: Please be aware that PCSX2's input recording features are still very much a work-in-progress.
    As a result, there may be unforeseen bugs, performance implications and instability with certain games.
    
    These tools are provided as-is and should be enabled under your own discretion.
hu_HU: Kérlek vedd figyelembe, hogy a PCSX2 bemenet-rögzítési funkcionalitása még nagyon is fejlesztés alatt áll.
    Ennek következtében előfordulhatnak váratlan bugok, teljesítmény-problémák és stabilitási gondok bizonyos játékok esetén.
    
    Csak saját felelősségre használd ezeket az eszközöket.

en: Load State
hu_HU: Játékállapot betöltése

en: Save State
hu_HU: Játékállapot elmentése

en: Select P2M2 record file.
hu_HU: Válassz ki egy P2M2 felvételt.

en: Could not create a memory card: 
    
    %s
hu_HU: Memóriakártya létrehozása sikertelen: 
    
    %s

en: Access denied to memory card: 
    
    %s
hu_HU: Hozzáférés megtagadva a memóriakártyához: 
    
    %s

en: File name empty or too short
hu_HU: Nincs megadva fájlnév vagy túl rövid

en: File name outside of required directory
hu_HU: A fájlnév a kívánt könyvtáron kívülre mutat

en: File name already exists
hu_HU: Ilyen fájlnévvel rendelkező fájl már létezik

en: The Operating-System prevents this file from being created
hu_HU: Az operációs rendszer akadályozza a fájl létrehozását

en: Cannot apply settings...
hu_HU: A beállításokat nem lehet alkalmazni...

en: BIOS Search Path:
hu_HU: BIOS romok keresési helye:

en: Select folder with PS2 BIOS roms
hu_HU: Válassz egy PS2 BIOS romokat tartalmazó mappát

en: Click the Browse button to select a different folder where PCSX2 will look for PS2 BIOS roms.
hu_HU: Kattints a Tallózás gombra, ha egy másik PS2 BIOS romokat tartalmazó mappát szeretnél kiválasztani a PCSX2 számára.

en: Refresh list
hu_HU: Lista frissítése

en: Select a BIOS rom:
hu_HU: BIOS rom kiválasztása:

en: Round Mode
hu_HU: Kerekítési mód

en: Clamping Mode
hu_HU: Clampelési mód

en: Nearest
hu_HU: Matematikai kerekítés

en: Negative
hu_HU: Lefelé kerekítés

en: Positive
hu_HU: Felfelé kerekítés

en: Chop / Zero
hu_HU: Levágás / nullához kerekítés

en: None
hu_HU: Semmilyen

en: Normal
hu_HU: Normál

en: EE/FPU Advanced Recompiler Options
hu_HU: EE/FPU haladó recompiler beállítások

en: Extra + Preserve Sign
hu_HU: Extra + előjel megtartása

en: Full
hu_HU: Teljes

en: VU0 / VU1 Advanced Recompiler Options
hu_HU: VU0 / VU1 haladó recompiler beállítások

en: Quite possibly the slowest thing in the universe.
hu_HU: Minden bizonnyal a leglassabb dolog, ami csak létezik a világegyetemben.

en: Performs just-in-time binary translation of 64-bit MIPS-IV machine code to x86.
hu_HU: JIT fordítást végez 64-bites MIPS-IV gépi kódról x86-os gépi kódra.

en: Pretty slow; provided for diagnostic purposes only.
hu_HU: Meglehetősen lassú; csak diagnosztikai célokra.

en: Performs just-in-time binary translation of 32-bit MIPS-I machine code to x86.
hu_HU: JIT fordítást végez 32-bites MIPS-I gépi kódról és x86-os gépi kódra.

en: Enable EE Cache (Slower)
hu_HU: EE gyorsítótárazás használata (lassabb!)

en: Interpreter only; provided for diagnostic
hu_HU: Kizárólag interpreter esetén; csak diagnosztikai célokra

en: Restore Defaults
hu_HU: Alapértelmezések visszaállítása

en: Vector Unit Interpreter. Slow and not very compatible. Only use for diagnostics.
hu_HU: VU interpreter. Lassú és nem sok mindennel kompatibilis. Csak diagnosztikai célokra.

en: New Vector Unit recompiler with much improved compatibility. Recommended.
hu_HU: Az új VU recompiler, nagy mértékben javított kompatibilitással. Ajánlott.

en: superVU Recompiler [legacy]
hu_HU: superVU Recompiler [elavult]

en: Useful for diagnosing bugs or clamping issues in the new mVU recompiler.
hu_HU: Hasznos bugok vagy clampelési hibák diagnosztizálására az új microVU recompilerben.

en: Path does not exist
hu_HU: Az elérési út nem létezik

en: Use default setting
hu_HU: Alapbeállítások használata

en: Open in Explorer
hu_HU: Megnyitás az Intézőben

en: Open an explorer window to this folder.
hu_HU: Egy intézőablak megnyitása ehhez a mappához.

en: Create folder?
hu_HU: Mappa létrehozása?

en: A configured folder does not exist.  Should %s try to create it?
hu_HU: Egy konfigurált mappa hiányzik. Próbálja meg a %s létrehozni?

en: Fit to Window/Screen
hu_HU: Ablak méretéhez nyújtás

en: Widescreen (16:9)
hu_HU: Szélesvásznú (16:9)

en: Off (Default)
hu_HU: Ki (alapértelmezés)

en: Disabled
hu_HU: Kikapcsolva

en: Adaptive
hu_HU: Adaptív

en: Disable window resize border
hu_HU: Ablak újraméretezésének tiltása

en: Always hide mouse cursor
hu_HU: Egérmutató mindenkori elrejtése

en: Hide window when paused
hu_HU: Az ablak elrejtése szüneteltetéskor

en: Default to fullscreen mode on open
hu_HU: Ablak megnyitásakor azonnali teljes képernyőre váltás

en: Double-click toggles fullscreen mode
hu_HU: Dupla kattintással teljes képernyőre váltás

en: Aspect Ratio:
hu_HU: Képarány:

en: FMV Aspect Ratio Override:
hu_HU: FMV képarány-felülbírálás:

en: Custom Window Size:
hu_HU: Egyedi ablakméret:

en: Zoom:
hu_HU: Nagyítás:

en: Wait for Vsync on refresh:
hu_HU: Várakozás a vsync jelre prezentáláskor:

en: Invalid window dimensions specified: Size cannot contain non-numeric digits! >_<
hu_HU: A megadott ablakméret érvénytelen: a méret csak számjegyeket tartalmazhat! >_<

en: Gamefixes
hu_HU: Játékjavítások

en: VU Add Hack - Fixes Tri-Ace games boot crash.
hu_HU: VU Add hack - Kijavítja a Tri-Ace játékok indításkori fagyását.

en: Games that need this hack to boot:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2
hu_HU: A következő játékok elindításához szükséges:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2

en: VU Clip Flag Hack - For Persona games (SuperVU recompiler only!)
hu_HU: VU Clip Flag hack - Persona játékokhoz (csak SuperVU recompiler esetén!)

en: FPU Compare Hack - For Digimon Rumble Arena 2.
hu_HU: FPU Compare hack - A Digimon Rumble Arena 2-höz.

en: FPU Multiply Hack - For Tales of Destiny.
hu_HU: FPU Multiply hack - A Tales of Destiny-hez.

en: FPU Negative Div Hack - For Gundam games.
hu_HU: FPU Negative Div hack - Gundam játékokhoz.

en: VU XGkick Hack - For Erementar Gerad.
hu_HU: VU XGkick hack - Az Erementar Gerad-hoz.

en: FFX videos fix - Fixes bad graphics overlay in FFX videos.
hu_HU: FFX videók javítása - Javítja a Final Fantasy X videóinak hibás megjelenítését.

en: EE timing hack - Multi purpose hack. Try if all else fails.
hu_HU: EE időzítési hack - Többcélú hack. Csak végső esetre.

en: Skip MPEG hack - Skips videos/FMVs in games to avoid game hanging/freezes.
hu_HU: MPEG átugrási hack - Átugorja a videókat/FMV-ket a játékokban a fagyások elkerülése végett.

en: OPH Flag hack - Try if your game freezes showing the same frame.
hu_HU: OPH Flag hack - Próbáld ki, ha valamelyik játék mindig kifagy ugyanannál a képkockánál.

en: Ignore DMAC writes when it is busy.
hu_HU: DMA írások ignorálása, ha a DMAC (DMA Controller) terhelve van.

en: Simulate VIF1 FIFO read ahead. Fixes slow loading games.
hu_HU: VIF1 FIFO buffer előreolvasásának szimulálása. Lassan betöltő játékok esetére.

en: Delay VIF1 Stalls (VIF1 FIFO) - For SOCOM 2 HUD and Spy Hunter loading hang.
hu_HU: VIF1 torlódások késleltetése (VIF1 FIFO) - A SOCOM 2 HUD és a Spy Hunter játékok betöltéskori fagyása ellen.

en: Enable the GIF FIFO (slower but needed for Hotwheels, Wallace and Gromit, DJ Hero)
hu_HU: GIF FIFO bekapcsolása (lassít, de szükséges a Hot Wheels, Wallace and Gromit és a DJ Hero számára)

en: Switch to GSdx software rendering when an FMV plays
hu_HU: GSdx szoftveres módjára váltás FMV-k játszásakor

en: Preload TLB hack to avoid tlb miss on Goemon
hu_HU: TLB hack előre betöltése, hogy a TLB miss-t el lehessen kerülni (Goemon)

en: VU I bit Hack avoid constant recompilation (Scarface The World Is Yours)
hu_HU: VU1 bit hack: folyamatos kód-újrafordítás elkerülése (lScarface: The World is Yours)

en: VU I bit Hack avoid constant recompilation (Crash Tag Team Racing)
hu_HU: VU1 bit hack: folyamatos kód-újrafordítás elkerülése (Crash Tag Team Racing)

en: Enable manual game fixes [Not recommended]
hu_HU: Játékjavítások manuális kapcsolgatása [Nem ajánlott!]

en: Enable Trace Logging
hu_HU: Trace-szintű naplózás használata

en: Trace logs are all written to emulog.txt.  Toggle trace logging at any time using F10.
hu_HU: A Trace-szintű üzenetek az emulog.txt fájlba lesznek naplózva. A naplózás ki/bekapcsolható az F10 használatával, bármikor.

en: Warning: Trace logging is typically very slow, and is a leading cause of 'What happened to my FPS?' problems. :)
hu_HU: Figyelem: A Trace-szintű naplózás általában meglehetősen lassú, és gyakori okozója a 'Hova tűnt a teljesítmény?' típusú problémáknak. :)

en: Select folder with PS2 memory cards
hu_HU: PS2 memóriakártyákat tartalmazó mappa választása

en: Eject
hu_HU: Kiadás

en: Duplicate ...
hu_HU: Duplikálás...

en: Rename ...
hu_HU: Átnevezés...

en: Create ...
hu_HU: Létrehozás...

en: Convert ...
hu_HU: Konvertálás...

en: Card:
hu_HU: Kártya:

en: Create a new memory card.
hu_HU: Új memóriakártya létrehozása.

en: Rename this memory card ...
hu_HU: A memóriakártya átnevezése...

en: Insert ...
hu_HU: Behelyezés...

en: Eject the card from this port
hu_HU: Kártya kiadása ebből a portból

en: Insert this card to a port ...
hu_HU: Kártya behelyezése egy portba...

en: Create a duplicate of this memory card ...
hu_HU: Egy másolat létrehozása erről a memóriakártyáról...

en: Convert this memory card to or from a folder memory card. Creates a duplicate of the current memory card in the new type.
    
    Note: Only available when a memory card is formatted. Not available for PSX memory cards.
hu_HU: A kiválasztott memóriakártya átkonvertálása mappa típusúvá vagy abból vissza. Duplikálja a kiválasztott memóriakártyát más típusúként.
    
    Megjegyzés: Csak akkor elérhető, ha a memóriakártya formázva van. Nem elérhető PSX memóriakártyák esetén.

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Permanently delete this memory card from disk (all contents are lost)
hu_HU: Véglegesen törli ezt a memória kártyát a lemezről (minden tartalmával együtt)

en: Create a new memory card and assign it to this Port.
hu_HU: Új memóriakártya létrehozása és hozzárendelése ehhez a porthoz.

en: Delete memory file?
hu_HU: Törlöd a memóriafájlt?

en: Duplicate memory card
hu_HU: Memóriakártya-másolat

en: Failed: Can only duplicate an existing card.
hu_HU: Hiba: Csak létező kártyáról készíthető másolat.

en: Select a name for the duplicate
    ( '.ps2' will be added automatically)
hu_HU: Adj nevet a másolat számára
    ( '.ps2' automatikusan hozzá lesz adva)

en: Failed: %s
hu_HU: Hiba: %s

en: Copy failed!
hu_HU: Másolás sikertelen!

en: Memory card '%s' duplicated to '%s'.
hu_HU: '%s' memóriakártya-másolat létrehozva '%s' néven.

en: Success
hu_HU: Sikerült

en: Select a new name for the memory card '%s'
    ( '.ps2' will be added automatically)
hu_HU: Adj új nevet a memóriakártya számára '%s'
    ( '.ps2' automatikusan hozzá lesz adva)

en: Rename memory card
hu_HU: Memóriakártya átnevezése

en: Error: Rename could not be completed.
hu_HU: Hiba: Az átnevezés nem sikerült.

en: Empty
hu_HU: Üres

en: Select a target port for '%s'
hu_HU: Válassz célportot a(z) '%s' számára

en: Insert card
hu_HU: Kártya behelyezése

en: &Eject card
hu_HU: Kártya kiadása

en: &Insert card ...
hu_HU: Kártya behelyezése...

en: D&uplicate card ...
hu_HU: Kártya duplikálása...

en: &Rename card ...
hu_HU: Kártya átnevezése...

en: &Delete card
hu_HU: Kártya törlése

en: &Convert card
hu_HU: Kártya átkonvertálása

en: &Create a new card ...
hu_HU: Új kártya létrehozása...

en: Re&fresh List
hu_HU: Lista frissítése

en: PS2 Port
hu_HU: PS2 port

en: Card (file) name
hu_HU: Kártya (fájl)név

en: Card size
hu_HU: Kártyaméret

en: Formatted
hu_HU: Formázva

en: Type
hu_HU: Típus

en: Last Modified
hu_HU: Utoljára módosítva

en: Created on
hu_HU: Létrehozva

en: No
hu_HU: Nem

en: Yes
hu_HU: Igen

en: [-- Unused cards --]
hu_HU: [-- Nem használt kártyák --]

en: [-- No unused cards --]
hu_HU: [-- Nincsenek nem használt kártyák --]

en: Usermode Selection
hu_HU: Felhasználói beállítások

en: User Documents (recommended)
hu_HU: Felhasználói fájlok (ajánlott)

en: Location:
hu_HU: Hely:

en: Custom folder:
hu_HU: Egyéni mappa:

en: This setting may require administration privileges from your operating system, depending on how your system is configured.
hu_HU: Ez a beállítás elképzelhető, hogy rendszergazdai jogosultságot igényel az operációs rendszeredtől és a rendszerbeállításaidtól függően.

en: Select a document root for %s
hu_HU: %s gyökérkönyvtárának megadása

en: Apply
hu_HU: Alkalmaz

en: Make this language my default right now!
hu_HU: Legyen ez az alapértelmezett nyelv mostantól!

en: Cheats:
hu_HU: Csalások:

en: Select folder for Cheats
hu_HU: Válassz mappát a csalások számára

en: Savestates:
hu_HU: Játékállapotok:

en: Select folder for Savestates
hu_HU: Válassz mappát a játékállapotoknak

en: Snapshots:
hu_HU: Képernyőmentések:

en: Select a folder for Snapshots
hu_HU: Válassz mappát a képernyőmentéseknek

en: Logs/Dumps:
hu_HU: Naplók/dumpok:

en: Select a folder for logs/dumps
hu_HU: Válassz mappát a naplóknak/dumpoknak

en: Applying settings...
hu_HU: Beállítások alkalmazása...

en: Shutdown PS2 virtual machine?
hu_HU: Leállítod a PS2 virtuális gépet?

en: I'm givin' her all she's got, Captain!
hu_HU: Beleadok apait anyait, főnök!

en: Enumerating available plugins...
hu_HU: Az elérhető plugin felfedezése...

en: Plugins Search Path:
hu_HU: Pluginok keresési helye:

en: Select a folder with PCSX2 plugins
hu_HU: PCSX2 pluginokat tartalmazó mappa választása

en: Configure...
hu_HU: Konfigurálás...

en: Click the Browse button to select a different folder for PCSX2 plugins.
hu_HU: Kattints a Tallózás gombra, ha egy másik plugin mappát szeretnél kiválasztani a PCSX2 számára.

en: Please select a valid plugin for the %s.
hu_HU: Kérlek válassz egy érvényes %s plugint.

en: The selected %s plugin failed to load.
    
    Reason: %s
hu_HU: A kiválasztott %s plugin betöltése sikertelen.
    
    Ok: %s

en: Completing tasks...
hu_HU: Feladatok befejezése...

en: Enable speedhacks
hu_HU: Speedhackek használata

en: A safe and easy way to make sure that all speedhacks are completely disabled.
hu_HU: A legbiztosabban így győződhetsz meg arról, hogy a speedhackek teljesen ki vannak kapcsolva.

en: EE Cyclerate [Not Recommended]
hu_HU: EE ciklusráta [Nem ajánlott!]

en: EE Cycle Skipping [Not Recommended]
hu_HU: EE cikluskihagyás [Nem ajánlott!]

en: microVU Hacks
hu_HU: microVU hackek

en: mVU Flag Hack
hu_HU: microVU flag hack

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause bad graphics... [Recommended]
hu_HU: Látványos gyorsulás és magas kompatibilitás; grafikai hibákat okozhat... [Ajánlott]

en: MTVU (Multi-Threaded microVU1)
hu_HU: MTVU (többszálas microVU1 végrehajtás)

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause hanging... [Recommended if 3+ cores]
hu_HU: Látványos gyorsulás és magas kompatibilitás; fagyásokat okozhat... [Ajánlott 3+ mag esetén]

en: Other Hacks
hu_HU: Egyéb hackek

en: Enable INTC Spin Detection
hu_HU: INTC-re várakozás detektálása

en: Huge speedup for some games, with almost no compatibility side effects. [Recommended]
hu_HU: Nagymértékű gyorsulás néhány játék esetében, kompatibilitásra jellemzően nincs hatással. [Ajánlott]

en: Enable Wait Loop Detection
hu_HU: Üresjárati ciklusban várakozás detektálása

en: Moderate speedup for some games, with no known side effects. [Recommended]
hu_HU: Érzékelhető sebesség-növekedés néhány játéknál, nincs ismert mellékhatása. [Ajánlott]

en: Enable fast CDVD
hu_HU: Gyors CDVD használata

en: Fast disc access, less loading times. [Not Recommended]
hu_HU: Gyors lemezhozzáférés, lecsökkenti a betöltési időket. [Nem ajánlott!]

en: Disable Framelimiting
hu_HU: Képkockaszám korlátozás kikapcsolása

en: Useful for running benchmarks. Toggle this option in-game by pressing F4.
hu_HU: Hasznos teljesítmény-teszteléshez. Az opció ki/bekapcsolható játék közben az F4 lenyomásával.

en: Base Framerate Adjust:
hu_HU: Megcélzott képfrissítési sebesség:

en: Slow Motion Adjust:
hu_HU: Megcélzott képfrissítés lassított módban:

en: Turbo Adjust:
hu_HU: Megcélzott képfrissítés turbó módban:

en: NTSC Framerate:
hu_HU: NTSC képfrissítés:

en: PAL Framerate:
hu_HU: PAL képfrissítés:

en: Error while parsing either NTSC or PAL framerate settings.  Settings must be valid floating point numerics.
hu_HU: Hiba vagy az NTSC vagy PAL képfrissítési beállítások beolvasásakor. A beállításoknak érvényes lebegőpontos számoknak kell lenniük.

en: Disabled [default]
hu_HU: Kikapcsolva [alapbeállítás]

en: Skip when on Turbo only (TAB to enable)
hu_HU: Csak turbó mód esetén (TAB gombbal kapcsolható)

en: Constant skipping
hu_HU: Mindig

en: Normal and Turbo limit rates skip frames.  Slow motion mode will still disable frameskipping.
hu_HU: Csak normál és turbó mód esetén. Lassított módban nem használható.

en: Frames to Draw
hu_HU: Megjelenítendő képkockák

en: Frames to Skip
hu_HU: Kihagyandó képkockák

en: Use Synchronized MTGS
hu_HU: Szinkronizált MTGS használata

en: For troubleshooting potential bugs in the MTGS only, as it is potentially very slow.
hu_HU: Kizárólag az MTGS-ben való hibakeresésre, mivel amúgy potenciálisan nagyon lassú lehet.

en: Frame Skipping
hu_HU: Képkocka kihagyás

en: Framelimiter
hu_HU: Képkockaszám korlátozás

en: Clear ISO list
hu_HU: ISO lista ürítése

en: Slot %d - Empty
hu_HU: %d. hely - (üres)

en: Slot %d - %s %s
hu_HU: %d. hely - %s %s

en: Slot %d - Unknown Time
hu_HU: %d. hely - (dátum ismeretlen)

en: Write time is %s %s.
hu_HU: Létrehozás dátuma: %s %s.

en: Cannot load this savestate. The state is an unsupported version.
hu_HU: Ez a játékállapot nem tölthető be. Ismeretlen vagy nem támogatott verzió.

en: There is no active virtual machine state to download or save.
hu_HU: Nincs letölthető vagy menthető aktív virtuálisgép-állapot.

en: This savestate cannot be loaded because it is not a valid gzip archive.  It may have been created by an older unsupported version of PCSX2, or it may be corrupted.
hu_HU: Ez a játékállapot nem tölthető be, mert nem egy érvénytelen gzip archívum. Feltehetőleg egy régebbi, nem támogatott PCSX2 verzió által lett létrehozva, vagy talán sérült.

en: This file is not a valid PCSX2 savestate.  See the logfile for details.
hu_HU: Ez a fájl egy érvénytelen PCSX2 játékállapot-mentés. Részletek a naplófájlban.

en: This savestate cannot be loaded due to missing critical components.  See the log file for details.
hu_HU: Ez a játékállapot nem tölthető be kritikus összetevők hiánya miatt. Részletek a naplófájlban.

en:  (default)
hu_HU:  (alapértelmezett)

en: The selected BIOS file is not a valid PS2 BIOS.  Please re-configure.
hu_HU: A kiválasztott BIOS fájl nem egy valid PS2 BIOS. Kérlek konfiguráld újra.

en: The PS2 BIOS could not be loaded.  The BIOS has not been configured, or the configuration has been corrupted.  Please re-configure.
hu_HU: A PS2 BIOS nem tölthető be. A BIOS vagy nincs konfigurálva, vagy a beállítás sérült. Kérlek konfiguráld újra.

en: The configured BIOS file does not exist.  Please re-configure.
hu_HU: A BIOS konfigurációs fájl nem található. Kérlek konfiguráld újra.

en: %s Extensions not found.  The R5900-32 recompiler requires a host CPU with SSE2 extensions.
hu_HU: %s kiterjesztés nem található. Az R5900-32 recompilerhez szükséges egy SSE2 utasításkészletet támogató processzor.

en: %s Extensions not found.  microVU requires a host CPU with SSE2 extensions.
hu_HU: %s kiterjesztés nem található.  A microVU recompilerhez szükséges egy SSE2 utasításkészletet támogató processzor.
