PCSX2 1.6.0 - en to tr_TR translation catalogue (595 entries)

en: No reason given.
tr_TR: Sebep belirtilmemiş.

en: Parse error
tr_TR: Çözümleme hatası

en: Your machine's hardware is incapable of running PCSX2.  Sorry dood.
tr_TR: Bilgisayarınızın donanımı PCSX2'yi çalıştırmak için yeterli değil. Üzgünüm gülüm.

en: Oh noes! Out of memory!
tr_TR: Olamaz! Yetersiz hafıza!

en: Virtual memory mapping failure!  Your system may have conflicting device drivers, services, or may simply have insufficient memory or resources to meet PCSX2's lofty needs.
tr_TR: Sanal hafıza eşleme hatası! Sisteminizde çakışan sürücüler ya da hizmetler bulunabilir, ya da sisteminiz PCSX2'nin gerektirdiği donanım gücünü karşılayamıyor olabilir.

en: Path:
tr_TR: Yol:

en: [Unnamed or unknown]
tr_TR: [Adsız veya bilinmeyen]

en: A file could not be created.
tr_TR: Dosya oluşturulamadı.

en: File not found.
tr_TR: Dosya bulunamadı.

en: Permission denied while trying to open file, likely due to insufficient user account rights.
tr_TR: Dosyayı açmak için gerekli izin alınamadı, büyük olasılıkla hesap ayarlarından yönetici izinlerine sahip değilsiniz.

en: Unexpected end of file or stream encountered.  File is probably truncated or corrupted.
tr_TR: Beklenmeyen dosya sonu veya akış hatasıyla karşılaşıldı. Dosya büyük olasılıkla eksik ya da bozuk.

en: Threading activity: start, detach, sync, deletion, etc.
tr_TR: İşlem etkinliği: başlatma, ayırma, eşzamanlama, silme, vs.

en: Waiting for tasks...
tr_TR: Görevler bekleniyor...

en: Waiting for task...
tr_TR: Görev bekleniyor...

en: Includes idle event processing and some other uncommon event usages.
tr_TR: Bekleme durumundaki işlemleri ve diğer yaygın olmayan işlem kullanımlarını içerir.

en: Unrecognized ISO image file format
tr_TR: Tanımlanamayan ISO dosyası formatı

en: Cannot load ELF binary image.  The file may be corrupt or incomplete.
tr_TR: ELF dosyası yüklenemiyor. Dosya bozuk veya eksik olabilir.

en: If loading from an ISO image, this error may be caused by an unsupported ISO image type or a bug in PCSX2 ISO image support.
tr_TR: Eğer bir ISO dosyası yüklemeye çalışıyorsanız, bu hata desteklenmeyen ISO dosyası türü ya da PCSX2'in ISO görüntüsü desteğindeki bir hatadan kaynaklanıyor olabilir.

en: The MTGS thread has become unresponsive while waiting for the GS plugin to open.
tr_TR: MTGS işlemi GS eklentisinin açılmasını beklerken yanıt vermemeye başladı.

en: The savestate cannot be loaded, as it appears to be corrupt or incomplete.
tr_TR: Kayıt konumu yüklenemedi. Dosya bozuk veya eksik olabilir.

en: %s plugin failed to open.  Your computer may have insufficient resources, or incompatible hardware/drivers.
tr_TR: %s eklentisi açılamıyor. Bilgisayarınızın kaynakları yeterli olmayabilir veya donanımınız/sürücüleriniz uyumsuz olabilir.

en: %s plugin failed to initialize.  Your system may have insufficient memory or resources needed.
tr_TR: %s eklentisi başlatılamadı. Bilgisayarınızın hafızası veya kaynakları yeterli olmayabilir.

en: The configured %s plugin file was not found
tr_TR: Yapılandırılmış %s eklentisi bulunamıyor

en: The configured %s plugin file is not a valid dynamic library
tr_TR: Yapılandırılmış %s eklentisi geçerli bir dinamik kütüphaneye sahip değil

en: The configured %s plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
tr_TR: Yapılandırılmış %s eklentisi geçerli bir PCSX2 eklentisi değil ya da eski ve desteklenmeyen bir PCSX2 sürümüne ait.

en: The plugin reports that your hardware or software/drivers are not supported.
tr_TR: Eklenti donanım veya yazılımınızın/sürücülerinizin desteklenmediğini bildiriyor.

en: Configured plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
tr_TR: Yapılandırılmış eklenti bir PCSX2 eklentisi değil ya da PCSX2'nin desteklenmeyen eski bir sürüme ait.

en: Configured %s plugin is not a valid PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
tr_TR: Yapılandırılmış %s eklentisi geçerli bir PCSX2 eklentisi değil ya da eski ve desteklenmeyen bir PCSX2 sürümüne ait.

en: Internal Memorycard Plugin failed to initialize.
tr_TR: Dahili Hafıza Kartı Eklentisi başlatılamadı.

en: Unloaded Plugin
tr_TR: Yüklenmemiş Eklenti

en: File Path
tr_TR: Dosya Yolu

en: Author
tr_TR: Kaydı Yapan Kişi

en: Record From
tr_TR: Kayda Başlanacak Zaman

en: Ok
tr_TR: Tamam

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Cannot load savestate.  It is of an unknown or unsupported version.
tr_TR: Kayıt konumu yüklenemiyor. Dosya bilinmeyen veya desteklenmeyen bir sürüme ait.

en: Dumps detailed information for PS2 executables (ELFs).
tr_TR: PS2 ELF dosyaları için detaylı döküm bilgileri alır.

en: Logs manual protection, split blocks, and other things that might impact performance.
tr_TR: Manuel koruma, ayrık öbekler ve performansı etkileyecek diğer tüm öğelerin günlüğünü tutar.

en: Shows the game developer's logging text (EE processor)
tr_TR: Oyun geliştiricisinin günlük metnini gösterir (EE işlemcisi)

en: Shows the game developer's logging text (IOP processor)
tr_TR: Oyun geliştiricisinin günlük metnini gösterir (IOP işlemcisi)

en: Shows DECI2 debugging logs (EE processor)
tr_TR: DECI2 hata ayıklama günlüklerini gösterir (EE işlemcisi)

en: Shows strings printed to the system output stream.
tr_TR: Sistemin çıkış akışına yazdırılmış dizeleri gösterir.

en: Shows recording related logs and information
tr_TR: Kayıta bağlı olan günlükleri ve bilgileri gösterir

en: Shows detailed controller input values for port 1, every frame
tr_TR: Her karede Port 1 için olan detaylı oyun kolu girdisi değerlerini gösterir

en: SYSCALL and DECI2 activity.
tr_TR: SYSCALL ve DECI2 etkinliği.

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped EE memory space.
tr_TR: Bilinmeyen veya eşlenmemiş EE hafıza konumuna doğrudan erişim.

en: Disasm of executing core instructions (excluding COPs and CACHE).
tr_TR: Çekirdek işlemlerin yürütülmesinin tersine çevrilmesi (COPs ve CACHE hariç).

en: Disasm of COP0 instructions (MMU, cpu and dma status, etc).
tr_TR: MMU, CPU ve DMA durumu gibi COP0 komutlarının tersine çevrilmesi.

en: Disasm of the EE's floating point unit (FPU) only.
tr_TR: Yalznıca EE gezer noktası biriminin (FPU) tersine çevrilmesi.

en: Disasm of the EE's VU0macro co-processor instructions.
tr_TR: EE'nin VU0macro eş-işlemli komutlarının tersine çevrilmesi.

en: Execution of EE cache instructions.
tr_TR: Tüm EE önbelleği komutlarının yürütülmesi.

en: All known hardware register accesses (very slow!); not including sub filter options below.
tr_TR: Aşağıda belirtilen seçenekler dışındaki tüm bilinen donanım kaydı erişimleri (çok yavaş!).

en: Logs only unknown, unmapped, or unimplemented register accesses.
tr_TR: Yalnızca bilinmeyen, eşlenmemiş ya da uygulanmamış kayıt erişiminin günlüğünü tutar.

en: Logs only DMA-related registers.
tr_TR: DMA ile ilgili kayıtların günlüklerini tutar.

en: IPU activity: hardware registers, decoding operations, DMA status, etc.
tr_TR: IPU etkinlikleri; donanım kayıtları, kod çözme işlemleri, DMA durumu vs.

en: All GIFtag parse activity; path index, tag type, etc.
tr_TR: Tüm GIFtag çözümleme işlemleri; konum dizini, im şekli vs.

en: All VIFcode processing; command, tag style, interrupts.
tr_TR: Tüm VIFcode işlemleri; komutlar, etiket şekli ve işkesmeler.

en: All processing involved in Path3 Masking
tr_TR: Path3 Masking'de yer alan tüm işlemler

en: Scratchpad's MFIFO activity.
tr_TR: Scratchpad'in MFIFO etkinliği.

en: Actual data transfer logs, bus right arbitration, stalls, etc.
tr_TR: Veri yolu hakkı çekişmesi çözümleme, donmalar gibi eylemsel dosya aktarma günlükleri.

en: Tracks all EE counters events and some counter register activity.
tr_TR: Tüm EE karşı etkinliklerini ve diğer karşı kayıt etkinliklerini takip eder.

en: Dumps various VIF and VIFcode processing data.
tr_TR: Çeşitli VIF ve VIFcode işlem verilerini yığınlar.

en: Dumps various GIF and GIFtag parsing data.
tr_TR: Çeşitli GIF ve GIFtag çözümleme verilerini yığınlar.

en: SYSCALL and IRX activity.
tr_TR: SYSCALL ve IRX etkinliği.

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped IOP memory space.
tr_TR: Bilinmeyen ya da tanımlanmamış IOP hafıza konumuna doğrudan erişim.

en: Disasm of the IOP's GPU co-processor instructions.
tr_TR: IOP'nin GPU eş-işlemli komutlarının tersine çevrilmesi.

en: All known hardware register accesses, not including the sub-filters below.
tr_TR: Aşağıda belirtilen filtreler dışındaki tüm bilinen donanım kaydı erişimi.

en: Memorycard reads, writes, erases, terminators, and other processing.
tr_TR: Hafıza kartı okumaları, yazmaları, silmeleri, ve diğer işlemleri.

en: Gamepad activity on the SIO.
tr_TR: SIO'daki oyun kolu etkinliği.

en: Actual DMA event processing and data transfer logs.
tr_TR: Eylemsel DMA işlemlemesi ve dosya aktarma günlükleri.

en: Tracks all IOP counters events and some counter register activity.
tr_TR: Tüm IOP sayaçları etkinliklerini ve bazı karşı kayıt işlemlerini takip eder.

en: Detailed logging of CDVD hardware.
tr_TR: CDVD donanımının ayrıntılı olarak günlüğe yazılması.

en: Detailed logging of the Motion (FMV) Decoder hardware unit.
tr_TR: Hareket (FMV) Kod Çözücü donanım biriminin ayrıntılı olarak günlüğe yazılması.

en: PCSX2 Message
tr_TR: PCSX2 İletisi

en: The savestate was not properly saved. The temporary file was created successfully but could not be moved to its final resting place.
tr_TR: Kayıt konumu doğru şekilde kaydedilemedi. Geçici dosya başarıyla oluşturuldu ancak son konumuna taşınamadı.

en: Safest (No hacks)
tr_TR: En Güvenli (Hackler Kapalı)

en: Safe (Default)
tr_TR: Güvenli(varsayılan)

en: Balanced
tr_TR: Dengeli

en: Aggressive
tr_TR: Agresif

en: Very Aggressive
tr_TR: Aşırı Agresif

en: Mostly Harmful
tr_TR: Çoğunlukla Zararlı

en: Failed to overwrite existing settings file; permission was denied.
tr_TR: Mevcut ayarlar dosyasının üzerine yazılamadı; erişim engellendi.

en: Loading PS2 system plugins...
tr_TR: PS2 sistem eklentileri yükleniyor...

en: SSE2 extensions are not available.  PCSX2 requires a cpu that supports the SSE2 instruction set.
tr_TR: SSE2 uzantıları kullanılamıyor. PCSX2 SSE2 talimat kümesini destekleyen bir işlemci gerektirir.

en: PCSX2 Recompiler Error(s)
tr_TR: PCSX2 Derleyici Hataları

en: All options are for the current session only and will not be saved.
tr_TR: Tüm seçenekler şimdiki oturum için geçerlidir ve kaydedilmeyecektir.

en: IsoFile
tr_TR: ISO Dosyası

en: displays this list of command line options
tr_TR: komut satırı seçeneklerinin listesini gösterir

en: forces the program log/console to be visible
tr_TR: program günlüğünün/konsolunun gösterilmesini zorlar

en: use fullscreen GS mode
tr_TR: tam ekran GS modu kullan

en: use windowed GS mode
tr_TR: pencere GS modu kullan

en: disables display of the gui while running games
tr_TR: oyun yürütülürken kullanıcı arayüzünü devre dışı bırakır

en: when nogui - prompt before exiting on suspend
tr_TR: nogui seçildiğinde - bekleme durumundayken çıkılırken uyar

en: executes an ELF image
tr_TR: bir ELF görüntüsü yürütür

en: executes an IRX image
tr_TR: bir IRX görüntüsü yürütür

en: boots an empty DVD tray; use to enter the PS2 system menu
tr_TR: boş bir DVD başlatır; PS2 sistem menüsüne girmek için kullanın

en: boots from the CDVD plugin (overrides IsoFile parameter)
tr_TR: CDVD eklentisini çalıştırır (IsoFile parametresini geçersiz kılar)

en: disables all speedhacks
tr_TR: tüm hız hacklerini devre dışı bırakır

en: use the specified comma or pipe-delimited list of gamefixes.
tr_TR: oyun düzeltmeleri için belirli nokta veya virgülle ayrılmış listeyi kullan.

en: disables fast booting
tr_TR: hızlı başlatmayı devre dışı bırakır

en: passes the specified space-delimited string of launch arguments to the game
tr_TR: Belirli boşluklarla sınırlandırılmış başlatma seçenekleri dizelerini oyuna aktarır

en: changes the configuration file path
tr_TR: yapılandırma dosyasının konumunu değiştirir

en: specifies the PCSX2 configuration file to use
tr_TR: kullanılacak PCSX2 yapılandırma dosyasını belirler

en: forces %s to start the First-time Wizard
tr_TR: %s'yı İlk Kullanım Sihirbazı'nı çalıştırmaya zorlar

en: enables portable mode operation (requires admin/root access)
tr_TR: taşınabilir sürüm işlemini başlatır (yönetici/kök izni gerektirir)

en: update options to ease profiling (debug)
tr_TR: seçenekleri profil oluşturmayı kolaylaştırmak için güncelleştir (hata ayıklama)

en: specify the file to use as the %s plugin
tr_TR: %s eklentisi olarak kullanılacak dosyayı belirle

en: Plugin Override Error - %s
tr_TR: Eklenti Hatası - %s

en: %s Plugin Override Error!  The following file does not exist or is not a valid %s plugin:
tr_TR: %s Eklenti Hatası! Belirtilen dosya bulunamıyor ya da geçerli bir %s eklentisi değil:

en: Press OK to use the default configured plugin, or Cancel to close %s.
tr_TR: Varsayılan eklentiyi kullanmak için Tamam'a basın veya %s'yi kapatmak için İptal'e basın.

en: PCSX2 Error: Hardware Deficiency
tr_TR: PCSX2 Hatası: Donanım Yetersiz

en: Press OK to close %s.
tr_TR: %s'yi kapatmak için Tamam'a basın.

en: %s Critical Error
tr_TR: %s Kritik Hatası

en: OK
tr_TR: Tamam

en: &OK
tr_TR: &Tamam

en: &Cancel
tr_TR: &İptal

en: &Apply
tr_TR: &Uygula

en: &Next >
tr_TR: &İleri >

en: < &Back
tr_TR: < &Geri

en: &Back
tr_TR: &Geri

en: &Finish
tr_TR: &Bitir

en: &Yes
tr_TR: &Evet

en: &No
tr_TR: &Hayır

en: Browse
tr_TR: Göz At

en: &Save
tr_TR: &Kaydet

en: Save &As...
tr_TR: Farklı &Kaydet...

en: &Help
tr_TR: &Yardım

en: &Home
tr_TR: &Ana Sayfa

en: Show about dialog
tr_TR: 'Hakkında' iletişim kutusunu göster

en: 
    
    Press Ok to go to the Plugin Configuration Panel.
tr_TR: 
    
    Eklenti Yapılandırma Paneli'ne gitmek için Tamam'a basın.

en: Warning!  System plugins have not been loaded.  PCSX2 may be inoperable.
tr_TR: Dikkat! Sistem eklentileri yüklenemedi. PCSX2 çalışmayabilir.

en: PS2 BIOS Error
tr_TR: PS2 BIOS Hatası

en: Press Ok to go to the BIOS Configuration Panel.
tr_TR: BIOS Yapılandırma Paneli'ne gitmek için Tamam'a basın.

en: Warning! Valid BIOS has not been selected. PCSX2 may be inoperable.
tr_TR: Dikkat! Geçerli bir BIOS seçilmedi. PCSX2 çalışmayabilir.

en: %s Commandline Options
tr_TR: %s Komut Dizini Seçenekleri

en: PCSX2 Unresponsive Thread
tr_TR: PCSX2 Yanıt Vermeyen İşlem Zinciri

en: Terminate
tr_TR: Sonlandır

en: Executing PS2 Virtual Machine...
tr_TR: Sanal PS2 çalıştırılıyor...

en: Always ask when booting
tr_TR: Çalıştırırken her zaman sor

en: Manually select an ISO upon boot ignoring the selection from recent ISO list.
tr_TR: Başlatılırken yakın geçmişinizde olan ISO listesini yok sayarak el ile bir ISO dosyası seçin.

en: Browse for an ISO that is not in your recent history.
tr_TR: Yakın geçmişinizde olmayan bir ISO dosyası seçin.

en: Browse...
tr_TR: Göz At...

en: The following folders exist, but are not writable:
tr_TR: Belirtilen klasöre erişilemiyor:

en: The following folders are missing and cannot be created:
tr_TR: Belirtilen klasörler eksik ve oluşturulamıyor:

en: Portable mode error - %s
tr_TR: Taşınabilir mod hatası - %s

en: PCSX2 has been installed as a portable application but cannot run due to the following errors:
tr_TR: PCSX2 taşınabilir bir uygulama olarak yüklendi, ancak belirtilen hatalar nedeniyle çalıştırılamıyor:

en: Switch to User Documents Mode
tr_TR: Kullanıcı Belgeleri Moduna Geç

en: %s is switching to local install mode.
tr_TR: %s yerel yükleme moduna geçiyor.

en: Try to remove the file called "portable.ini" from your installation directory manually.
tr_TR: "portable.ini" dosyasını yükleme klasörünüzden manuel olarak silmeyi deneyin.

en: Cannot apply new settings, one of the settings is invalid.
tr_TR: Yeni ayarlar uygulanamıyor; ayarlardan biri geçersiz.

en: Save log question
tr_TR: Günlük sorusunu kaydet

en: &Small
tr_TR: &Küçük

en: Fits a lot of log in a microcosmically small area.
tr_TR: Birçok günlüğü ufak bir alana sığdırır.

en: &Normal font
tr_TR: &Normal yazı tipi

en: It's what I use (the programmer guy).
tr_TR: Benim kullandığım (Yani programcının :) ).

en: &Large
tr_TR: &Büyük

en: Its nice and readable.
tr_TR: Okunabilir ve güzeldir.

en: &Huge
tr_TR: &Çok Büyük

en: In case you have a really high res display.
tr_TR: Çok yüksek bir çözünürlüğe sahip monitörünüz varsa.

en: &Light theme
tr_TR: &Aydınlık Tema

en: Default soft-tone color scheme.
tr_TR: Varsayılan yumuşak tonlu renk düzeni.

en: &Dark theme
tr_TR: &Karanlık Tema

en: Classic black color scheme for people who enjoy having text seared into their optic nerves.
tr_TR: Yazıların göz sinirlerine kadar girmesini sevenler için klasik siyah renk teması.

en: &Save...
tr_TR: &Kaydet...

en: Save log contents to file
tr_TR: Günlüğü bir dosyaya kaydet

en: C&lear
tr_TR: T&emizle

en: Clear the log window contents
tr_TR: Günlük penceresinin içeriğini temizle

en: Auto&dock
tr_TR: Otomatik&yerleştirme

en: Dock log window to main PCSX2 window
tr_TR: Günlük penceresini ana PCSX2 penceresine tuttur

en: &Appearance
tr_TR: &Görünüm

en: &Close
tr_TR: &Kapat

en: Close this log window; contents are preserved
tr_TR: Bu günlük penceresini kapat; içeriği korunacaktır

en: Dev/&Verbose
tr_TR: Geliştirici/&Ayrıntılı

en: Shows PCSX2 developer logs
tr_TR: PCSX2 geliştirici günlüklerini gösterir

en: &CDVD reads
tr_TR: &CDVD okumaları

en: Shows disk read activity
tr_TR: Disk okuma etkinliğini göster

en: &Enable all
tr_TR: &Tümünü etkinleştir

en: Enables all log source filters.
tr_TR: Tüm günlük kaynak filtrelerini etkinleştirir.

en: &Disable all
tr_TR: Tümünü &devre dışı bırak

en: Disables all log source filters.
tr_TR: Tüm günlük kaynak filtrelerini devre dışı bırakır.

en: &Restore Default
tr_TR: &Varsayılanları Yükle

en: Restore default source filters.
tr_TR: Varsayılan kaynak filtrelerini geri yükler.

en: &Log
tr_TR: &Günlük

en: &Sources
tr_TR: &Kaynaklar

en: About %s
tr_TR: %s hakkında

en: Website
tr_TR: İnternet sitesi

en: Support Forums
tr_TR: Destek Forumları

en: GitHub Repository
tr_TR: GitHub Deposu

en: License
tr_TR: Lisans

en: PlayStation 2 Emulator:
tr_TR: PlayStation 2 Emülatörü:

en: Big thanks to everyone who contributed to the project throughout the years.
tr_TR: Yıllar geçtikçe projeye katkıda bulunan herkese çok teşekkürler.

en: Close
tr_TR: Kapat

en: Assertion Failure -
tr_TR: Onaylama İşlemi Hatası -

en: Saves a snapshot of this settings panel to a PNG file.
tr_TR: Bu ayarlar panelinin ekran görüntüsünü bir PNG dosyasına kaydeder.

en: Save dialog screenshots to...
tr_TR: İletişim kutusu ekran görüntülerini şu klasöre kaydet...

en: Do not show this dialog again.
tr_TR: Bu iletiyi bir daha gösterme.

en: Disables this popup and whatever response you select here will be automatically used from now on.
tr_TR: Bu pencerenin gösterilmesini engeller ve bundan sonra hep bu pencerede seçtiğiniz seçenek otomatik olarak kullanılır.

en: The popup will not be shown again.  This setting can be undone from the settings panels.
tr_TR: Bu pencere bir daha gösterilmeyecek. Bu ayar ayarlar panelinden değiştirilebilir.

en: Ignore
tr_TR: Yoksay

en: Retry
tr_TR: Yeniden Dene

en: Abort
tr_TR: İptal

en: Reset
tr_TR: Yeniden Başlat

en: Convert a memory card to a different format
tr_TR: Bir hafıza kartını başka bir biçime dönüştürün

en: Convert
tr_TR: Dönüştür

en: Convert:
tr_TR: Dönüştür:

en: To:
tr_TR: Hedef:

en: 8MB File
tr_TR: 8 MB Dosya

en: 16MB File
tr_TR: 16 MB Dosya

en: 32MB File
tr_TR: 32 MB Dosya

en: 64MB File
tr_TR: 64 MB Dosya

en: Convert this memory card to a folder of individual saves.
tr_TR: Bu hafıza kartını ayrı ayrı kayıtların bulunduğu bir klasöre dönüştürün.

en: Folder
tr_TR: Klasör

en: Error (%s)
tr_TR: Hata (%s)

en: Convert memory card
tr_TR: Hafıza kartı dönüştür

en: This target type is not supported!
tr_TR: Bu hedef türü desteklenmiyor!

en: Memory Card conversion failed for unknown reasons.
tr_TR: Hafıza Kartı dönüştürme işlemi bilinmeyen bir nedenle başarısız oldu.

en: Create a new memory card
tr_TR: Hafıza kartı oluştur

en: Create
tr_TR: Oluştur

en: New memory card:
tr_TR: Yeni hafıza kartı:

en: At folder:
tr_TR: Klasör:

en: Select file name:
tr_TR: Dosya adı seçin:

en: Create memory card
tr_TR: Hafıza kartı oluştur

en: Error: The directory for the memory card could not be created.
tr_TR: Hata: Hafıza kartı dizini oluşturulamadı.

en: Error: The memory card could not be created.
tr_TR: Hata: Hafıza kartı oluşturulamadı.

en: Use NTFS compression when creating this card.
tr_TR: Bu kartı oluştururken NTFS sıkıştırması kullanın.

en: 8 MB [most compatible]
tr_TR: 8 MB [en uyumlusu]

en: This is the standard Sony-provisioned size, and is supported by all games and BIOS versions.
tr_TR: Sony'nin ürettiği standart boyut. Tüm BIOS sürümleri ve oyunlar tarafından desteklenir.

en: Always use this option if you want the safest and surest memory card behavior.
tr_TR: En güvenli ve uyumlu hafıza kartı davranışını istiyorsanız her zaman bu seçeneği kullanın.

en: A typical size for 3rd-party memory cards which should work with most games.
tr_TR: 3. parti hafıza kartlarının genel boyutu. Çoğu oyunda sorun çıkarmaması gerekir.

en: 16 and 32 MB cards have roughly the same compatibility factor.
tr_TR: 16 ve 32 MB kartlar aşağı yukarı aynı uyumluluk oranına sahiptir.

en: Low compatibility warning: Yes it's very big, but may not work with many games.
tr_TR: Düşük uyumluluk uyarısı: Evet, çok büyük, ancak bu boyut çoğu oyunla uyumlu değildir.

en: Use at your own risk.  Erratic memory card behavior is possible (though unlikely).
tr_TR: Riski size ait olmak üzere kullanın. Hafıza kartınız dengesiz çalışabilir (düşük bir ihtimal olsa da).

en: Folder [experimental]
tr_TR: Klasör [deneysel]

en: Store memory card contents in the host filesystem instead of a file.
tr_TR: Hafıza kartı içeriğini bir dosya yerine ana bilgisayar dosya sisteminde barındırın.

en: Automatically manages memory card contents so that the console only sees files related to the currently running software. Allows you to drag-and-drop files in and out of the memory card with your standard file explorer. This is still experimental, so use at your own risk!
tr_TR: Konsolun yalnızca çalışan yazılımla ilişkili dosyaları görmesi için hafıza kartı içeriğini otomatik olarak yönetir. Bu sayede standart dosya gezgininizi kullanarak dosyaları hafıza kartına sürükleyip bırakabilirsiniz. Bu özellik hala deneyseldir, kullanım riski size aittir!

en: This is the standard Sony-provisioned size PSX memory card, only compatible with PSX games.
tr_TR: Sony'nin ürettiği standart PSX hafıza kartı, sadece PSX oyunları ile uyumludur.

en: This memory card is required by PSX games. It is not compatible with PS2 games.
tr_TR: Bu hafıza kartı PSX oyunları için gereklidir. PS2 oyunları ile uyumlu değildir.

en: Select a folder for %s settings
tr_TR: %s ayarları için bir klasör seçin

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Language selector
tr_TR: Dil seçici

en: Change the language only if you need to.
    The system default should be fine for most operating systems.
tr_TR: Yalnızca gerekliyse dili değiştirin.
    Birçok işletim sistemi için varsayılan dil uygundur.

en: Welcome to PCSX2!
tr_TR: PCSX2'ye hoş geldiniz!

en: %s First Time Configuration
tr_TR: %s İlk Kullanım Yapılandırması

en: Import Existing Settings?
tr_TR: Mevcut ayarlar içe aktarılsın mı?

en: Import
tr_TR: İçe Aktar

en: Overwrite
tr_TR: Üzerine Yaz

en: Trace Logging
tr_TR: İz Günlükleme

en: Auto-eject memory cards when loading savestates
tr_TR: Kayıt dosyalarını yüklerken hafıza kartlarını otomatik olarak çıkart

en: Automatically manage saves based on running game
tr_TR: Çalışan oyuna bağlı olarak kayıtları otomatik olarak yönet

en: MemoryCard Manager
tr_TR: Hafıza Kartı Yöneticisi

en: Drag cards to or from PS2-ports
tr_TR: Hafıza kartlarını PS2'ye tak ya da çıkart

en: 
    Note: Duplicate/Rename/Create/Delete will NOT be reverted with 'Cancel'.
tr_TR: 
     Not: Kopyala/Yeniden Adlandır/Oluştur/Sil işlemleri, 'İptal' seçeneğine tıklanarak iptal edilemez.

en: PCSX2 First Time configuration
tr_TR: PCSX2 İlk Kullanım Yapılandırması

en: %s is starting from a new or unknown folder and needs to be configured.
tr_TR: %s bilinmeyen ya da yeni bir klasörden başlatıldı ve yapılandırılması gerekiyor.

en: Config Overrides Warning
tr_TR: Yapılandırmayı Geçersiz Kılma Uyarısı

en: Components Overrides Warning
tr_TR: Bileşen Geçersiz Kılma Uyarısı

en: Preset:
tr_TR: Ön ayar:

en: Emulation Settings - %s
tr_TR: Emülatör Ayarları - %s

en: GS Window
tr_TR: GS Ekranı

en: Speedhacks
tr_TR: Hız Hackleri

en: Game Fixes
tr_TR: Oyun Düzeltmeleri

en: Components Selectors - %s
tr_TR: Bileşen Seçicileri - %s

en: Plugins
tr_TR: Eklentiler

en: Folders
tr_TR: Klasörler

en: Language Selector
tr_TR: Dil Seçici

en: Logs events as they are passed to the PS2 virtual machine.
tr_TR: PS2 sanal makinesinde gerçekleşen olayların günlüğünü tutar.

en: Exit PCSX2?
tr_TR: PCSX2'den çıkılsın mı?

en: Save state
tr_TR: Konumu kaydet

en: Saves the virtual machine state to the current slot.
tr_TR: Oyun konumunu şimdiki slota kaydeder.

en: Load state
tr_TR: Konum yükle

en: Loads a virtual machine state from the current slot.
tr_TR: Oyun konumunu şimdiki slottan yükler.

en: Load State Backup
tr_TR: Konum Yedeği Yükle

en: Loads virtual machine state backup for current slot.
tr_TR: Oyun konumu yedeğini şimdiki slottan yükler.

en: Cycle to next slot
tr_TR: Bir sonraki slota geç

en: Cycles the current save slot in +1 fashion!
tr_TR: Kayıt işlemini sürekli bir sonraki slota kaydederek yapar!

en: Cycle to prev slot
tr_TR: Önceki slota geç

en: Cycles the current save slot in -1 fashion!
tr_TR: Kayıt işlemini sürekli bir önceki slota kaydederek yapar!

en: Drag and Drop Error
tr_TR: Sürükle-Bırak Hatası

en: It is an error to drop multiple files onto a %s window.  One at a time please, thank you.
tr_TR: %s ekranına birden fazla dosya sürüklediğinizde böyle bir hata oluşur. Teker teker lütfen, teşekkürler.

en: Confirm PS2 Reset
tr_TR: PS2'yi Yeniden Başlatmayı Onaylayın

en: You have dropped the following ELF binary into %s:
tr_TR: Belirtilen ELF dosyasını şuraya sürüklediniz %s:

en: You have dropped the following ISO image into %s:
tr_TR: Belirtilen ISO dosyasını şuraya sürüklediniz %s:

en: Backup
tr_TR: Yedek

en: File...
tr_TR: Dosya...

en: &Show Console
tr_TR: &Konsolu Göster

en: &Console to Stdio
tr_TR: &Konsoldan Stdio'ya

en: &System
tr_TR: &Sistem

en: &Config
tr_TR: &Yapılandırma

en: &Misc
tr_TR: &Diğer Ayarlar

en: &Debug
tr_TR: &Hata Ayıklama

en: &Capture
tr_TR: &Yakala

en: &Recording
tr_TR: &Kaydediliyor

en: Initializing...
tr_TR: Başlatılıyor...

en: &Run ELF...
tr_TR: &ELF Dosyası Aç...

en: For running raw PS2 binaries directly
tr_TR: Ham PS2 kütüphanelerini doğrudan yürütmek için

en: &Load state
tr_TR: &Konum yükle

en: &Save state
tr_TR: &Konumu kaydet

en: &Backup before save
tr_TR: &Kaydetmeden önce yedeğini al

en: Automatic &Gamefixes
tr_TR: Otomatik &Oyun Düzeltmeleri

en: Automatically applies needed Gamefixes to known problematic games
tr_TR: Sorunlu olduğu bilinen oyunlara düzeltmeleri otomatik olarak uygular

en: Enable &Cheats
tr_TR: &Hileleri Etkinleştir

en: Enable &Widescreen Patches
tr_TR: &Geniş Ekran Yamalarını Etkinleştir

en: Enabling Widescreen Patches may occasionally cause issues.
tr_TR: Geniş Ekran Yamaları bazen sorunlara neden olabilir.

en: Enable &Recording Tools
tr_TR: &Kayıt Etme Araçlarını Etkinleştir

en: Enable &Host Filesystem
tr_TR: Sunucu &Dosya Sistemi Etkinleştir

en: Shut&down
tr_TR: &Kapat

en: Wipes all internal VM states and shuts down plugins.
tr_TR: Tüm dahili VM konumlarını temizler ve eklentileri kapatır.

en: E&xit
tr_TR: Çı&kış

en: Closing %s may be hazardous to your health
tr_TR: %s'yi kapatmak sağlığınız için zararlı olabilir

en: ISO &Selector
tr_TR: ISO &Seçici

en: Plugin &Menu
tr_TR: Eklenti &Menüsü

en: Makes the specified ISO image the CDVD source.
tr_TR: Seçili ISO dosyasını CDVD kaynağı olarak kullanır.

en: &Plugin
tr_TR: &Eklenti

en: Uses an external plugin as the CDVD source.
tr_TR: CDVD kaynağı olarak harici bir eklenti kullanır.

en: &No disc
tr_TR: &Disk yok

en: Use this to boot into your virtual PS2's BIOS configuration.
tr_TR: Sanal PS2'nin BIOS yapılandırmasını açmak için bu seçeneği kullanın.

en: Emulation &Settings
tr_TR: Emülatör &Ayarları

en: &Memory cards
tr_TR: &Hafıza Kartları

en: &Plugin/BIOS Selector
tr_TR: &Eklenti/BIOS Seçici

en: &Video (GS)
tr_TR: &Görüntü (GS)

en: &Audio (SPU2)
tr_TR: &Ses (SPU2)

en: &Controllers (PAD)
tr_TR: &Kontroller (PAD)

en: C&lear all settings...
tr_TR: Tüm ayarları &sil...

en: Clears all %s settings and re-runs the startup wizard.
tr_TR: Tüm %s ayarlarını siler ve başlangıç sihirbazını yeniden çalıştırır.

en: &About...
tr_TR: &Hakkında...

en: &Open Debug Window...
tr_TR: &Hata Ayıklama Penceresini Aç...

en: &Logging...
tr_TR: Gü&nlüğe yazılıyor...

en: Create &Blockdump
tr_TR: &Blockdump oluştur

en: Creates a block dump for debugging purposes.
tr_TR: Hata ayıklamada kullanılmak üzere bir yığın (blockdump) oluşturur.

en: Video
tr_TR: Görüntü

en: Start Recording
tr_TR: Video Kaydetmeye Başla

en: Stop Recording
tr_TR: Video Kaydını Durdur

en: Screenshot
tr_TR: Ekran Görüntüsü

en: New
tr_TR: Yeni

en: Stop
tr_TR: Durdur

en: Play
tr_TR: Oynat

en: Virtual Pad (Port 1)
tr_TR: Sanal Kol (Port 1)

en: Virtual Pad (Port 2)
tr_TR: Sanal Kol (Port 2)

en: Paus&e
tr_TR: &Duraklat

en: Safely pauses emulation and preserves the PS2 state.
tr_TR: Emülatörü güvenli bir şekilde duraklatır ve PS2 konumunu korur.

en: R&esume
tr_TR: D&evam Et

en: Resumes the suspended emulation state.
tr_TR: Emülatörün çalışmasını kaldığı yerden devam ettirir.

en: Pause/Resume
tr_TR: Duraklat/Devam Et

en: No emulation state is active; cannot suspend or resume.
tr_TR: Geçerli bir emülatör konumu yok; duraklatma ya da devam etme mümkün değil.

en: Use fast boot to skip PS2 startup and splash screens
tr_TR: PS2 başlangıç ekranını ve logolarını atlamak için hızlı başlangıç kullan

en: Boot ISO (&fast)
tr_TR: ISO'yu başlat (&hızlı)

en: Boot CDVD (&fast)
tr_TR: CDVD'yi çalıştır (&hızlı)

en: Boo&t ISO (full)
tr_TR: ISO'yu &başlat (tam)

en: Boot the VM using the current ISO source media
tr_TR: Sanal makineyi geçerli ISO kaynak ortamını kullanarak başlat

en: Boo&t CDVD (full)
tr_TR: CDVD'yi &başlat (tam)

en: Boot the VM using the current CD/DVD source media
tr_TR: Sanal makineyi geçerli CD/DVD kaynak ortamını kullanarak başlat

en: Boo&t BIOS
tr_TR: BIOS'u &başlat

en: Boot the VM without any source media
tr_TR: Sanal makineyi kaynak ortamı olmadan başlat

en: No plugin loaded
tr_TR: Yüklü eklenti yok

en: &Core GS Settings...
tr_TR: &Temel GS Ayarları...

en: Modify hardware emulation settings regulated by the PCSX2 core virtual machine.
tr_TR: PCSX2 temel sanal makinesi tarafından yürütülen PS2 donanım taklidi seçeneklerini düzenleyin.

en: &Window Settings...
tr_TR: &Pencere Ayarları...

en: Modify window and appearance options, including aspect ratio.
tr_TR: En/boy oranı gibi pencere ve görünüm seçeneklerini değiştirin.

en: &Plugin Settings...
tr_TR: &Eklenti Ayarları...

en: Opens the %s plugin's advanced settings dialog.
tr_TR: %s eklentisinin gelişmiş ayarlar iletisini açar.

en: Reset all settings?
tr_TR: Tüm ayarlar sıfırlansın mı?

en: Confirm ISO image change
tr_TR: ISO kalıbını değiştirmeyi onayla

en: Do you want to swap discs or boot the new image (via system reset)?
tr_TR: CD mi değiştirmek yoksa programı yeniden başlatarak yeni bir kalıp dosyası mı açmak istiyorsunuz?

en: Swap Disc
tr_TR: CD Değiştir

en: Confirm CDVD source change
tr_TR: CDVD kaynak değişimini onayla

en: You've selected to switch the CDVD source from %s to %s.
tr_TR: %s CDVD kaynağı, %s olarak değiştirildi.

en: Do you want to swap discs or boot the new image (system reset)?
tr_TR: CD mi değiştirmek, yoksa yeni bir kalıp dosyası açmak istiyorsunuz (sistemi yeniden başlatır)?

en: All Supported (%s)
tr_TR: Tüm Desteklenenler (%s)

en: Disc Images (%s)
tr_TR: Disk Kalıpları (%s)

en: Blockdumps (%s)
tr_TR: Yığınlar (%s)

en: Compressed (%s)
tr_TR: Sıkıştırılmış (%s)

en: All Files (*.*)
tr_TR: Tüm Dosyalar (*.*)

en: Select disc image, compressed disc image, or block-dump...
tr_TR: Disk görüntüsü, sıkıştırılmış disk görüntüsü veya blok yığını seçin...

en: Select ELF file...
tr_TR: ELF dosyası seçin...

en: ISO file not found!
tr_TR: ISO dosyası bulunamadı!

en: An error occurred while trying to open the file:
tr_TR: Dosyayı açmaya çalışırken bir hata oluştu:

en: Error: The configured ISO file does not exist.  Click OK to select a new ISO source for CDVD.
tr_TR: Hata: Yapılandırılmış ISO dosyası bulunamıyor. CDVD için yeni bir ISO kaynağı seçmek için Tamam'a basın.

en: You have selected the following ISO image into PCSX2:
tr_TR: PCSX2 için şu ISO kalıbını seçtiniz:

en: Confirm clearing ISO list
tr_TR: ISO listesini temizlemeyi onayla

en: This will clear the ISO list. If an ISO is running it will remain in the list. Continue?
tr_TR: Bu seçenek ISO listenizi temizleyecektir. Eğer bir ISO çalışıyorsa o ISO bu listede kalmaya devam edecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Please be aware that PCSX2's input recording features are still very much a work-in-progress.
    As a result, there may be unforeseen bugs, performance implications and instability with certain games.
    
    These tools are provided as-is and should be enabled under your own discretion.
tr_TR: Lütfen unutmayın ki PCSX2'nin kayıt özelliklerinin geliştirilmesi şu anda hala devam etmektedir.
    Sonuç olarak, bazı oyunlarda bilinmeyen hatalar, performans değişimleri ve stabilite bozuklukları olabilir.
    
    Bu araçlar olduğu gibi sunulmuştur ve kendi sorumluluğunuz altında etkinleştirilmelidir.

en: Load State
tr_TR: Konum yükle

en: Save State
tr_TR: Konumu kaydet

en: Select P2M2 record file.
tr_TR: P2M2 kayıt dosyası seç.

en: Could not create a memory card: 
    
    %s
tr_TR: Hafıza kartı oluşturulamıyor: 
    
    %s

en: Access denied to memory card: 
    
    %s
tr_TR: Hafıza kartına erişim engellendi: 
    
    %s

en: File name empty or too short
tr_TR: Dosya adı çok kısa ya da girilmemiş

en: File name outside of required directory
tr_TR: Dosya adı gerekli klasörün dışında

en: File name already exists
tr_TR: Aynı ada sahip başka bir dosya var

en: The Operating-System prevents this file from being created
tr_TR: İşletim sistemi dosyanın oluşturulmasını engelliyor

en: Cannot apply settings...
tr_TR: Ayarlar uygulanamıyor...

en: BIOS Search Path:
tr_TR: BIOS Klasörü:

en: Select folder with PS2 BIOS roms
tr_TR: PS2 BIOS rom'larının olduğu klasörü seçin

en: Click the Browse button to select a different folder where PCSX2 will look for PS2 BIOS roms.
tr_TR: Başka bir BIOS klasörü seçmek için Göz at'a basın.

en: Refresh list
tr_TR: Listeyi yenile

en: Select a BIOS rom:
tr_TR: BIOS rom'u seçin:

en: Round Mode
tr_TR: Yuvarlama Modu

en: Clamping Mode
tr_TR: Kaskı İşlemi Modu

en: Nearest
tr_TR: En Yakın

en: Negative
tr_TR: Negatif

en: Positive
tr_TR: Pozitif

en: Chop / Zero
tr_TR: Parçalama / Sıfır

en: None
tr_TR: Hiçbiri

en: EE/FPU Advanced Recompiler Options
tr_TR: EE/FPU Gelişmiş Derleyici Seçenekleri

en: Extra + Preserve Sign
tr_TR: Ekstra + Koruma İşareti

en: Full
tr_TR: Tam

en: VU0 / VU1 Advanced Recompiler Options
tr_TR: VU0 / VU1 Gelişmiş Derleyici Seçenekleri

en: Extra
tr_TR: Ekstra

en: Interpreter
tr_TR: Yorumlayıcı

en: Quite possibly the slowest thing in the universe.
tr_TR: Muhtemelen evrendeki en yavaş şey.

en: Recompiler
tr_TR: Derleyici

en: Performs just-in-time binary translation of 64-bit MIPS-IV machine code to x86.
tr_TR: x86 işlemler için doğru zamanlı 64 bit MIPS-IV kodu dönüşümü sağlar.

en: Pretty slow; provided for diagnostic purposes only.
tr_TR: Çok yavaş; yalnızca tanılama amaçlıdır.

en: Performs just-in-time binary translation of 32-bit MIPS-I machine code to x86.
tr_TR: x86 işlemler için doğru zamanlı 32 bit MIPS-IV kodu dönüşümü sağlar.

en: Enable EE Cache (Slower)
tr_TR: EE Cache'yi aktifleştir (Daha yavaş)

en: Interpreter only; provided for diagnostic
tr_TR: Yalnızca yorumlayıcı; tanılama amaçlıdır

en: Restore Defaults
tr_TR: Varsayılan Ayarları Yükle

en: Vector Unit Interpreter. Slow and not very compatible. Only use for diagnostics.
tr_TR: VU Yorumlayıcısı. Yavaş ve oldukça uyumsuzdur. Yalnızca tanılama amaçlı kullanın.

en: microVU Recompiler
tr_TR: microVU Derleyicisi

en: New Vector Unit recompiler with much improved compatibility. Recommended.
tr_TR: Çok daha uyumlu olan yeni VU derleyicisi. Önerilir.

en: superVU Recompiler [legacy]
tr_TR: superVU Derleyicisi [eski]

en: Useful for diagnosing bugs or clamping issues in the new mVU recompiler.
tr_TR: Yeni mVU derleyicisindeki hataları tanımlamak için.

en: Path does not exist
tr_TR: Hedef bulunamıyor

en: Use default setting
tr_TR: Varsayılan ayarları kullan

en: Open in Explorer
tr_TR: Dosya Gezgini'nde aç

en: Open an explorer window to this folder.
tr_TR: Bu klasörü dosya gezgininde göster.

en: Create folder?
tr_TR: Klasörü oluşturmak istediğinizden emin misiniz?

en: A configured folder does not exist.  Should %s try to create it?
tr_TR: Yapılandırılmış klasör bulunamıyor. %s bu klasörü oluşturmayı denesin mi?

en: Fit to Window/Screen
tr_TR: Ekrana/Pencereye sığdır

en: Standard (4:3)
tr_TR: Standart (4:3)

en: Widescreen (16:9)
tr_TR: Geniş Ekran (16:9)

en: Off (Default)
tr_TR: Kapalı(Varsayılan)

en: Disabled
tr_TR: Devre Dışı

en: Standard
tr_TR: Standart

en: Adaptive
tr_TR: Adaptif

en: Disable window resize border
tr_TR: Pencere konumlama kenarlığını devre dışı bırak

en: Always hide mouse cursor
tr_TR: Fare imlecini her zaman gizle

en: Hide window when paused
tr_TR: Duraklatma sırasında pencereyi gizle

en: Default to fullscreen mode on open
tr_TR: Varsayılan olarak program çalıştığında doğrudan tam ekrana geç

en: Double-click toggles fullscreen mode
tr_TR: Çift tıklama tam ekrana geçer

en: Aspect Ratio:
tr_TR: En Boy Oranı:

en: FMV Aspect Ratio Override:
tr_TR: FMV(Oyun içi video) İçin En-boy Oranı Ayarı:

en: Custom Window Size:
tr_TR: Özel Pencere Boyutu:

en: Zoom:
tr_TR: Yakınlaştırma:

en: Wait for Vsync on refresh:
tr_TR: Vsync'i etkinleştir:

en: Invalid window dimensions specified: Size cannot contain non-numeric digits! >_<
tr_TR: Geçersiz pencere boyutları tanımlandı: Boyut numara olmayan birimler içeremez! >_<

en: Gamefixes
tr_TR: Oyun Düzeltmeleri

en: VU Add Hack - Fixes Tri-Ace games boot crash.
tr_TR: VU Add Hack - Tri-Ace oyunları açılış hatasını düzeltir.

en: Games that need this hack to boot:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2
tr_TR: Çalışması için bu hack'i açmanız gereken oyunlar:
    * Star Ocean 3
    * Radiata Stories
    * Valkyrie Profile 2

en: VU Clip Flag Hack - For Persona games (SuperVU recompiler only!)
tr_TR: VU Clip Flag Hack - Persona oyunları için (Yalnızca SuperVU derleyicisi etkinse kullanın!)

en: FPU Compare Hack - For Digimon Rumble Arena 2.
tr_TR: FPU Compare Hack - Digimon Rumble Arena 2 için.

en: FPU Multiply Hack - For Tales of Destiny.
tr_TR: FPU Multiply Hack - Tales of Destiny için.

en: FPU Negative Div Hack - For Gundam games.
tr_TR: FPU Negative Div Hack - Gundam oyunları için.

en: VU XGkick Hack - For Erementar Gerad.
tr_TR: VU XGkick hack - Erementar Gerad oyunları için.

en: FFX videos fix - Fixes bad graphics overlay in FFX videos.
tr_TR: FFX videos fix - FFX videolarındaki bozuk görüntü sorununu düzeltir.

en: EE timing hack - Multi purpose hack. Try if all else fails.
tr_TR: EE timing hack - Çok amaçlı bir hack. Diğer hiçbir hack çalışmazsa bunu deneyin.

en: Skip MPEG hack - Skips videos/FMVs in games to avoid game hanging/freezes.
tr_TR: Skip MPEG hack - Donmaları önlemek için oyunlardaki videoları atlar.

en: OPH Flag hack - Try if your game freezes showing the same frame.
tr_TR: OPH Flag hack - Oyun aynı kare hızında kalıp donuyorsa bunu etkinleştirmeyi deneyin.

en: Ignore DMAC writes when it is busy.
tr_TR: Meşgulken DMAC yazma işlemlerini yoksay.

en: Simulate VIF1 FIFO read ahead. Fixes slow loading games.
tr_TR: VIF1 FIFO ön okumasını etkinleştir. Yavaş yüklenen oyunlar içindir.

en: Delay VIF1 Stalls (VIF1 FIFO) - For SOCOM 2 HUD and Spy Hunter loading hang.
tr_TR: VIF1 Beklemelerini Geciktir (VIF1 FIFO) - SOCOM 2 HUD ve Spy Hunter yükleme ekranındaki donma için.

en: Enable the GIF FIFO (slower but needed for Hotwheels, Wallace and Gromit, DJ Hero)
tr_TR: GIF FIFO'Yu etkinleştir (daha yavaştır, ancak Hot Wheels, Wallace and Gromit ve DJ Hero için gereklidir)

en: Switch to GSdx software rendering when an FMV plays
tr_TR: FMV oynatılırken GSdx software rendering moduna geç

en: Preload TLB hack to avoid tlb miss on Goemon
tr_TR: Goemon'daki eksik TLB sorunun önlemek için TLB hack'ini önyükle

en: VU I bit Hack avoid constant recompilation (Scarface The World Is Yours)
tr_TR: VU I bit Hack ile sürekli derlemeden kaçınma (Scarface The World Is Yours)

en: VU I bit Hack avoid constant recompilation (Crash Tag Team Racing)
tr_TR: VU I bit Hack ile sürekli derlemeden kaçınma (Crash Tag Team Racing)

en: Enable manual game fixes [Not recommended]
tr_TR: Manuel oyun düzeltmelerini etkinleştir [Önerilmez]

en: Enable Trace Logging
tr_TR: İz Günlüklemeyi Etkinleştir

en: Trace logs are all written to emulog.txt.  Toggle trace logging at any time using F10.
tr_TR: İz günlüklerinin tamamı emulog.txt'de tutulur. Bu ayarı açıp kapamak için F10 tuşunu kullanın.

en: Warning: Trace logging is typically very slow, and is a leading cause of 'What happened to my FPS?' problems. :)
tr_TR: Dikkat: İz günlükleme çoğu zaman programı yavaşlatır; sonra da "Neden bu kadar az FPS alıyorum?" gibi soruların sorulmasına neden olur. :)

en: Select folder with PS2 memory cards
tr_TR: PS2 hafıza kartlarının bulunduğu klasörü seçin

en: Eject
tr_TR: Çıkart

en: Duplicate ...
tr_TR: Kopyala ...

en: Rename ...
tr_TR: Yeniden adlandır ...

en: Create ...
tr_TR: Yeni oluştur ...

en: Convert ...
tr_TR: Dönüştür
     ...

en: Card:
tr_TR: Kart:

en: Create a new memory card.
tr_TR: Hafıza kartı oluştur.

en: Rename this memory card ...
tr_TR: Hafıza kartını yeniden adlandır ...

en: Insert ...
tr_TR: Tak ...

en: Eject the card from this port
tr_TR: Kartı bu porttan çıkart

en: Insert this card to a port ...
tr_TR: Kartı bir porta takın ...

en: Create a duplicate of this memory card ...
tr_TR: Bu hafıza kartının bir kopyasını oluştur ...

en: Convert this memory card to or from a folder memory card. Creates a duplicate of the current memory card in the new type.
    
    Note: Only available when a memory card is formatted. Not available for PSX memory cards.
tr_TR: Bu normal hafıza kartını bir klasör hafıza kartına, ya da bu klasör hafıza kartını normal bir hafıza kartına dönüştür. Seçili hafıza kartının yeni türde bir kopyasını oluşturur.
    
    Not: Yalnızca hafıza kartı biçimlendirilmiş ise kullanılabilir. PSX hafıza kartları için geçerli değildir.

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Permanently delete this memory card from disk (all contents are lost)
tr_TR: Seçili hafıza kartını siler (tüm içerik kaybedilir)

en: Create a new memory card and assign it to this Port.
tr_TR: Bu portta yeni bir hafıza kartı oluştur.

en: Delete memory file?
tr_TR: Hafıza kartını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Duplicate memory card
tr_TR: Hafıza kartını kopyala

en: Failed: Can only duplicate an existing card.
tr_TR: Başarısız: Yalnızca mevcut bir kart kopyalanabilir.

en: Select a name for the duplicate
    ( '.ps2' will be added automatically)
tr_TR: Kopyanın adını girin 
    ('.ps2' otomatik olarak eklenecektir)

en: Failed: %s
tr_TR: Başarısız: %s

en: Copy failed!
tr_TR: Kopyalama başarısız!

en: Memory card '%s' duplicated to '%s'.
tr_TR: '%s' hafıza kartı '%s' hedefine kopyalandı.

en: Success
tr_TR: Başarılı

en: Select a new name for the memory card '%s'
    ( '.ps2' will be added automatically)
tr_TR: '%s' hafıza kartı için yeni bir ad seçin 
    ('.ps2' otomatik olarak eklenecektir)

en: Rename memory card
tr_TR: Hafıza kartını yeniden adlandır

en: Error: Rename could not be completed.
tr_TR: Hata: Yeniden adlandırma tamamlanamadı.

en: Empty
tr_TR: Boş

en: Select a target port for '%s'
tr_TR: '%s' için hedef portu seçin

en: Insert card
tr_TR: Kartı tak

en: &Eject card
tr_TR: &Kartı çıkart

en: &Insert card ...
tr_TR: &Kart tak ...

en: D&uplicate card ...
tr_TR: &Kartı kopyala ...

en: &Rename card ...
tr_TR: &Kartı yeniden adlandır ...

en: &Delete card
tr_TR: &Kartı sil

en: &Convert card
tr_TR: &Kartı dönüştür

en: &Create a new card ...
tr_TR: &Yeni hafıza kartı oluştur...

en: Re&fresh List
tr_TR: &Listeyi Yenile

en: PS2 Port
tr_TR: PS2 Portu

en: Card (file) name
tr_TR: Kart (dosya) adı

en: Card size
tr_TR: Kart boyutu

en: Formatted
tr_TR: Biçimlendirilmiş

en: Type
tr_TR: Tür

en: Last Modified
tr_TR: Son Değiştirme

en: Created on
tr_TR: Oluşturulma tarihi

en: No
tr_TR: Hayır

en: Yes
tr_TR: Evet

en: [-- Unused cards --]
tr_TR: [-- Kullanılmayan kartlar --]

en: [-- No unused cards --]
tr_TR: [-- Kullanılmayan kart yok --]

en: Usermode Selection
tr_TR: Kullanıcı Modu Seçimi

en: User Documents (recommended)
tr_TR: Belgelerim (önerilen)

en: Location:
tr_TR: Konum:

en: Custom folder:
tr_TR: Özel klasör:

en: This setting may require administration privileges from your operating system, depending on how your system is configured.
tr_TR: Bu ayar işletim sisteminizin yapılandırmasına bağlı olarak yönetici izinlerine gerek duyabilir.

en: Select a document root for %s
tr_TR: %s için bir belge kökü seçin

en: Apply
tr_TR: Uygula

en: Make this language my default right now!
tr_TR: Bu dili şimdi varsayılan yap!

en: Cheats:
tr_TR: Hileler:

en: Select folder for Cheats
tr_TR: Hile kodları için bir klasör seçin

en: Savestates:
tr_TR: Kayıt konumları:

en: Select folder for Savestates
tr_TR: Kayıt konumları için bir klasör seçin

en: Snapshots:
tr_TR: Ekran görüntüleri:

en: Select a folder for Snapshots
tr_TR: Ekran görüntüleri için bir klasör seçin

en: Logs/Dumps:
tr_TR: Günlükler/Yığınlar:

en: Select a folder for logs/dumps
tr_TR: Günlük ve yığın dosyaları için bir klasör seçin

en: Applying settings...
tr_TR: Ayarlar uygulanıyor...

en: Shutdown PS2 virtual machine?
tr_TR: PS2 sanal makinesini kapatmak istiyor musunuz?

en: I'm givin' her all she's got, Captain!
tr_TR: Elimden geleni yapıyorum Kaptan!

en: Enumerating available plugins...
tr_TR: Mevcut eklentiler sıralanıyor...

en: Plugins Search Path:
tr_TR: Eklenti Klasörü:

en: Select a folder with PCSX2 plugins
tr_TR: PCSX2 eklentilerinin olduğu bir klasör seçin

en: Configure...
tr_TR: Yapılandır...

en: Click the Browse button to select a different folder for PCSX2 plugins.
tr_TR: PCSX2 eklentiler için farklı bir klasör seçmek istiyorsanız Göz At'a basın.

en: Please select a valid plugin for the %s.
tr_TR: Lütfen %s için geçerli bir eklenti seçin.

en: The selected %s plugin failed to load.
    
    Reason: %s
tr_TR: Seçili %s eklentisi yüklenemedi.
    
    Sebep: %s

en: Completing tasks...
tr_TR: Görevler tamamlanıyor...

en: Enable speedhacks
tr_TR: Hız hacklerini etkinleştir

en: A safe and easy way to make sure that all speedhacks are completely disabled.
tr_TR: Tüm hız hacklerinin kapalı olduğunu garantilemenin güvenilir ve kolay bir yolu.

en: EE Cyclerate [Not Recommended]
tr_TR: EE İşlem Döngüsü Hızı [Önerilmez]

en: EE Cycle Skipping [Not Recommended]
tr_TR: EE Döngü Atlanması [Önerilmez]

en: microVU Hacks
tr_TR: microVU Hackleri

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause bad graphics... [Recommended]
tr_TR: Hızı oldukça artırır ve uyumluluğu yüksektir; görüntü hatalarına neden olabilir. [Önerilir]

en: MTVU (Multi-Threaded microVU1)
tr_TR: MTVU (Çok İşlemli microVU1)

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause hanging... [Recommended if 3+ cores]
tr_TR: Hızı oldukça artırır ve uyumluluğu yüksektir; donmalara neden olabilir [3 ve üzeri sayıda çekirdekli işlemciler için önerilir]

en: Other Hacks
tr_TR: Diğer Hackler

en: Enable INTC Spin Detection
tr_TR: INTC Dönüş Algılamasını Etkinleştir

en: Huge speedup for some games, with almost no compatibility side effects. [Recommended]
tr_TR: Bazı oyunlarda neredeyse hiçbir soruna veya uyumluluk yan etkisine yol açmadan büyük hız artışı sağlar. [Önerilir]

en: Enable Wait Loop Detection
tr_TR: Wait Loop Tespit Edilmesini Etkinleştir

en: Moderate speedup for some games, with no known side effects. [Recommended]
tr_TR: Bazı oyunlarda bilinen hiçbir soruna yol açmadan hız artışı sağlar. [Önerilir]

en: Enable fast CDVD
tr_TR: Hızlı CDVD'yi etkinleştir

en: Fast disc access, less loading times. [Not Recommended]
tr_TR: CD'ye daha hızlı erişerek yükleme süresini azaltır. [Önerilmez]

en: Disable Framelimiting
tr_TR: Kare Sınırlamasını Devre Dışı Bırak

en: Useful for running benchmarks. Toggle this option in-game by pressing F4.
tr_TR: Donanım testi için kullanışlıdır. Oyun içinde F4'e basarak bu seçeneği açıp kapatabilirsiniz.

en: Base Framerate Adjust:
tr_TR: Oynatılacak Kare Hızı:

en: Slow Motion Adjust:
tr_TR: Ağır Çekim Hızı:

en: Turbo Adjust:
tr_TR: Turbo Hızı:

en: NTSC Framerate:
tr_TR: NTSC Kare hızı:

en: PAL Framerate:
tr_TR: PAL Kare hızı:

en: Error while parsing either NTSC or PAL framerate settings.  Settings must be valid floating point numerics.
tr_TR: NTSC ya da PAL kare hızı ayarlanırken bir hata oluştu. Ayarlar geçerli rakamlardan oluşmalıdır.

en: Disabled [default]
tr_TR: Devre dışı [varsayılan]

en: Skip when on Turbo only (TAB to enable)
tr_TR: Yalnızca Turbo açıkken kare atla (Etkinleştirmek için TAB'a basın)

en: Constant skipping
tr_TR: Sürekli kare atlama

en: Normal and Turbo limit rates skip frames.  Slow motion mode will still disable frameskipping.
tr_TR: Normal ve Turbo kare atlama oranını sınırlar. Ağır çekim modu yine de kare atlamayı devre dışı bırakacaktır.

en: Frames to Draw
tr_TR: Çizilecek Kare Sayısı

en: Frames to Skip
tr_TR: Atlanacak Kare Sayısı

en: Use Synchronized MTGS
tr_TR: Senkronize MTGS Kullan

en: For troubleshooting potential bugs in the MTGS only, as it is potentially very slow.
tr_TR: Yalnızca MTGS'deki potansiyel hataların çözümü içindir; aşırı yavaştır.

en: Frame Skipping
tr_TR: Kare Atlama

en: Framelimiter
tr_TR: Kare Sınırlama

en: Clear ISO list
tr_TR: ISO listesini temizle

en: Slot %d - Empty
tr_TR: Slot %d - Boş

en: Slot %d - Unknown Time
tr_TR: Slot %d - Bilinmeyen Zaman

en: Write time is %s %s.
tr_TR: Yazma zamanı %s %s.

en: Cannot load this savestate. The state is an unsupported version.
tr_TR: Kayıt konumu yüklenemiyor. Dosya desteklenmeyen bir sürüme ait.

en: There is no active virtual machine state to download or save.
tr_TR: İndirilecek veya kaydedilecek etkin sanal makine konumu bulunamadı.

en: This savestate cannot be loaded because it is not a valid gzip archive.  It may have been created by an older unsupported version of PCSX2, or it may be corrupted.
tr_TR: Kayıt konumu geçerli bir gzip arşivi olmadığından yüklenemedi. Dosya eski ve desteklenmeyen bir  PCSX2 sürümünde oluşturulmuş ya da bozuk olabilir.

en: This file is not a valid PCSX2 savestate.  See the logfile for details.
tr_TR: Bu kayıt konumu geçerli bir PCSX2 dosyası değil. Ayrıntılar için günlük dosyasına bakın.

en: This savestate cannot be loaded due to missing critical components.  See the log file for details.
tr_TR: Kayıt konumu bazı önemli bileşenler eksik olduğundan yüklenemedi. Ayrıntılar için günlük dosyasına bakın.

en:  (default)
tr_TR:  (varsayılan)

en: The selected BIOS file is not a valid PS2 BIOS.  Please re-configure.
tr_TR: Seçili BIOS dosyası geçerli bir PS2 BIOS dosyası değil. Lütfen yapılandırmayı tekrar yapın.

en: The PS2 BIOS could not be loaded.  The BIOS has not been configured, or the configuration has been corrupted.  Please re-configure.
tr_TR: PS2 BIOS'u yüklenemedi. BIOS yapılandırılması yapılmamış ya da bozulmuş. Lütfen tekrar yapılandırın.

en: The configured BIOS file does not exist.  Please re-configure.
tr_TR: Seçili BIOS dosyası bulunamıyor. Lütfen tekrar yapılandırın.

en: %s Extensions not found.  The R5900-32 recompiler requires a host CPU with SSE2 extensions.
tr_TR: %s Uzantıları bulunamadı. R5900-32 derleyicisi SSE2 uzantılarını destekleyen bir ana bilgisayar işlemcisi gerektirir.

en: %s Extensions not found.  microVU requires a host CPU with SSE2 extensions.
tr_TR: %s Uzantıları bulunamadı. microVU, SSE2 destekleyen bir ana bilgisayar işlemcisi gerektirir.
