SQL parser 5 - en to nb translation catalogue (49 entries)

en: Not implemented yet.
nb: Ikke implementert ennå.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
nb: En ny uttalelse ble funnet, men ingen skilletegn mellom det og den forrige.

en: Missing comma before start of a new alter operation.
nb: Mangler komma før starten av ny endringsoperasjon.

en: Unrecognized alter operation.
nb: Ukjent endringsoperasjon.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
nb: %1$d verdier var forventet, men fant %2$d.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
nb: Åpningsklamme etterfulgt av et sett verdier forventet.

en: An opening bracket was expected.
nb: Åpningsklamme forventet.

en: Unexpected keyword.
nb: Uventede karakterer på linje %sd.

en: Unexpected end of CASE expression
nb: Uventet slutt av CASE-uttrykket

en: Potential duplicate alias of CASE expression.
nb: Mulig duplisert alias av CASE-uttrykk.

en: An alias expected after AS but got
nb: Forventet et alias etter AS, men ble gitt

en: An alias was previously found.
nb: Et alias ble tidligere funnet.

en: An alias was expected after AS.
nb: Et alias var forventet etter AS.

en: A symbol name was expected! A reserved keyword can not be used as a column name without backquotes.
nb: Forventet et symbolnavn! Reserverte nøkkelord kan bare bli brukt som kolonnenavn ved å sette gravistegn (`) før og etter navnet.

en: A symbol name was expected!
nb: Forventet et symbolnavn!

en: A comma or a closing bracket was expected.
nb: Forventet et komma eller en lukkingsklamme.

en: A closing bracket was expected.
nb: Forventet en lukkingsklamme.

en: Unrecognized data type.
nb: Ukjent datatype.

en: An expression was expected.
nb: Uttrykk forventet.

en: An alias was expected.
nb: Alias forventet.

en: Unexpected dot.
nb: Uventet dott.

en: Unexpected token.
nb: Uventet tegn.

en: An offset was expected.
nb: En forskyvning var forventet.

en: Unexpected end of LOCK expression.
nb: Uventet slutt av LOCK-uttrykket.

en: This option conflicts with "%1$s".
nb: Denne operasjonen konflikter med "%1$s".

en: The old name of the table was expected.
nb: Forventet gammelt tabellnavn.

en: Keyword "TO" was expected.
nb: Søkeordet "TIL" var forventet.

en: The new name of the table was expected.
nb: Forventet nytt tabellnavn.

en: A rename operation was expected.
nb: En navneenringsoperasjon var forventet.

en: Missing expression.
nb: Manglende uttrykk.

en: Unexpected character.
nb: Uventet tegn.

en: Expected whitespace(s) before delimiter.
nb: Forventet blanktegn før skilletegn.

en: Expected delimiter.
nb: Forventet avgrensning.

en: Ending quote %1$s was expected.
nb: Sluttsitat %1$s forventet.

en: Variable name was expected.
nb: Variabelnavn forventet.

en: Unexpected beginning of statement.
nb: Uventet begynnelse på uttykket.

en: Unrecognized statement type.
nb: Ukjent setningstype.

en: No transaction was previously started.
nb: Ingen transaksjon ble tidligere startet.

en: This type of clause was previously parsed.
nb: Denne typen klausul ble tidligere analysert.

en: Unrecognized keyword.
nb: Ukjent nøkkelord.

en: Keyword at end of statement.
nb: Nøkkelord ved slutten av uttalelsen.

en: Unexpected ordering of clauses.
nb: Uventet klausulrekkefølge.

en: The name of the entity was expected.
nb: Enhetsnavn forventet.

en: A table name was expected.
nb: Tabellnavn forventet.

en: At least one column definition was expected.
nb: Minst én kolonnedefinisjon forventet.

en: A "RETURNS" keyword was expected.
nb: Et "RETURNS" søkeord ble forventet.

en: This type of clause is not valid in Multi-table queries.
nb: Denne typen klausul er ikke gyldig i Multi-tabell-spørringer.

en: Unexpected end of LOCK statement.
nb: Uventet slutt på LOCK-uttrykket.

en: Unexpected keyword
nb: Uventet nøkkelord
