poedit - en to ga_IE translation catalogue (707 entries)

en: Hide this notification message
ga_IE: Cuir an fógra seo i bhfolach

en: Don’t Show Again
ga_IE: Ná Taispeáin Arís

en: Don’t show again
ga_IE: Ná taispeáin arís

en: Update Summary
ga_IE: Achoimre Nuashonraithe

note: TRANSLATORS: Title of window showing summary (added/removed strings, issues) of updating translations from sources or POT file
en: Update summary
ga_IE: Nuashonraigh achoimre

en: Close
ga_IE: Dún

en: Issues
ga_IE: Eisiúintí

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: File
ga_IE: Comhad

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Line
ga_IE: Líne

note: TRANSLATORS: Column header in the list of issues where rows are filename:line:text of issue
en: Issue
ga_IE: Eisiúint

en: New Strings
ga_IE: Teaghráin Nua

en: New strings
ga_IE: Teaghráin nua

en: Removed Strings
ga_IE: Teaghráin Bainte

en: Removed strings
ga_IE: Teaghráin bainte

en: Collecting source files…
ga_IE: Foinsí á mbailiú…

en: Extracting translatable strings from %s file… | Extracting translatable strings from %s files…
ga_IE[0]: Ag baint teaghráin inaistrithe as comhad %s…
ga_IE[1]: Ag baint teaghráin inaistrithe as %s comhad…
ga_IE[2]: Ag baint teaghráin inaistrithe as %s comhad…
ga_IE[3]: Ag baint teaghráin inaistrithe as %s comhad…
ga_IE[4]: Ag baint teaghráin inaistrithe as %s comhad…

en: Failed to load file with extracted translations.
ga_IE: Níorbh fhéidir an comhad le haistriúcháin bailithe a lódáil.

en: In: %s
ga_IE: I: %s

en: Source code not available.
ga_IE: Níl an cód foinseach ar fáil.

en: Translations couldn’t be updated from the source code, because no code was found in the location specified in the file’s Properties.
ga_IE: Níorbh fhéidir aistriúcháin a nuashonrú ón gcód foinse, mar nach bhfuarthas aon chód san áit a shonraítear in Airíonna an chomhaid.

en: Permission denied.
ga_IE: Níl cead agat é seo a dhéanamh.

en: You don’t have permission to read source code files from the location specified in the file’s Properties.
ga_IE: Níl cead agat comhaid cód foinse a léamh ón suíomh atá sonraithe in Airíonna an chomhaid.

note: TRANSLATORS: The System Settings etc. references macOS 13 Ventura or newer system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Settings > Privacy & Security > Files & Folders.
ga_IE: Má dhiúltaigh tú rochtain ar do chuid comhad roimhe seo, is féidir leat é sin a cheadú i Socruithe Córais > Príobháideacht & Slándáil > Comhaid & Fillteáin.

note: TRANSLATORS: The System Preferences etc. references macOS system settings and should be translated EXACTLY as in macOS. If you don't use macOS and can't check, please leave it untranslated.
en: If you previously denied access to your files, you can allow it in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.
ga_IE: Mura bhfuil teacht agat ar do chuid comhad a thuilleadh, is féidir leat cead a thabhairt in System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Files & Folders.

en: Failed to extract strings from source code.
ga_IE: Theip ar theaghráin a bhaint as an gcód foinse.

en: The file “%s” couldn’t be opened.
ga_IE: Níorbh fhéidir comhad “%s” a oscailt.

en: Updating translations
ga_IE: Aistriúcháin á nuashonrú

en: Determining differences…
ga_IE: Ag cinneadh difríochtaí…

en: Merging differences…
ga_IE: Difríochtaí á gcumasc…

en: Translation file is already up to date, no changes to strings were made.
ga_IE: Tá an comhad aistriúcháin cothrom le dáta cheana féin, ní dhearnadh aon athruithe ar na teaghráin.

en: Translation file was updated with %s change. | Translation file was updated with %s changes.
ga_IE[0]: Nuashonraíodh an comhad aistriúcháin le %s athrú.
ga_IE[1]: Nuashonraíodh an comhad aistriúcháin le %s athruithe.
ga_IE[2]: Nuashonraíodh an comhad aistriúcháin le %s athruithe.
ga_IE[3]: Nuashonraíodh an comhad aistriúcháin le %s athruithe.
ga_IE[4]: Nuashonraíodh an comhad aistriúcháin le %s athruithe.

en: New strings to translate:
ga_IE: Teaghráin nua le haistriú:

en: Removed strings (no longer used):
ga_IE: Teaghráin bainte (nach n-úsáidtear a thuilleadh):

en: %d issue with the source strings was detected. | %d issues with the source strings were detected.
ga_IE[0]: Braitheadh ​​%d fadhb leis na teaghráin foinse.
ga_IE[1]: Braitheadh ​​%d fadhb leis na teaghráin foinse.
ga_IE[2]: Braitheadh ​​%d fadhb leis na teaghráin foinse.
ga_IE[3]: Braitheadh ​​%d fadhb leis na teaghráin foinse.
ga_IE[4]: Braitheadh ​​%d fadhb leis na teaghráin foinse.

en: View Details…
ga_IE: Féach Sonraí…

en: View details…
ga_IE: Féach sonraí…

en: Malformed header: “%s”
ga_IE: Ceanntásc míchumtha: '%s'

en: PO Translation Files
ga_IE: Comhaid Aistriúcháin PO

en: POT Translation Templates
ga_IE: Teimpléid Aistriúcháin POT

en: XLIFF Translation Files
ga_IE: Comhaid Aistriúcháin XLIFF

en: Xcode Localization Catalog
ga_IE: Catalóg Logánaithe Xcode

en: JSON Translation Files
ga_IE: Comhaid Aistriúcháin JSON

note: TRANSLATORS: "Flutter" is proper noun, name of a developer tool
en: Flutter Translation Files
ga_IE: Comhaid Aistriúcháin Flutter

en: RESX Resource Files
ga_IE: Comhaid Acmhainní RESX

en: Qt Translation Files
ga_IE: Comhaid Aistriúcháin Qt

en: All Translation Files
ga_IE: Gach Comhad Aistriúcháin

en: The file is in a format not recognized by Poedit.
ga_IE: Ní aithníonn Poedit formáid an chomhaid seo.

en: This JSON file isn’t a translations file and cannot be edited in Poedit.
ga_IE: Ní comhad aistriúcháin é an comhad JSON seo, agus ní féidir é a chur in eagar in Poedit.

en: Reading file content failed with the following error: %s
ga_IE: Níorbh fhéidir ábhar an chomhaid a léamh agus fuarthas an earráid seo: %s

en: File “%s” is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
ga_IE: Is comhad inléite-amháin é “%s” agus ní féidir é a chur i dtaisce.
    Cuir i dtaisce é faoi ainm eile.

en: Couldn’t save file %s.
ga_IE: Níorbh fhéidir comhad %s a shábháil.

en: Screenshots:
ga_IE: Seatanna scáileáin:

en: %i line of file “%s” was not loaded correctly. | %i lines of file “%s” were not loaded correctly.
ga_IE[0]: Níor luchtaíodh %i líne i gcomhad '%s' mar is ceart.
ga_IE[1]: Níor luchtaíodh %i líne i gcomhad '%s' mar is ceart.
ga_IE[2]: Níor luchtaíodh %i líne i gcomhad '%s' mar is ceart.
ga_IE[3]: Níor luchtaíodh %i líne i gcomhad '%s' mar is ceart.
ga_IE[4]: Níor luchtaíodh %i líne i gcomhad '%s' mar is ceart.

en: Line %d of file “%s” is corrupted (not valid %s data).
ga_IE: Líne %d i gcomhad '%s' truaillithe (ní sonraí bailí %s é).

en: Broken PO file: singular form msgstr used together with msgid_plural
ga_IE: Comhad PO briste: baineadh úsáid as leagan uatha msgstr le msgid_plural

en: Broken PO file: plural form msgstr used without msgid_plural
ga_IE: Comhad PO briste: baineadh úsáid as leagan iolra msgstr gan msgid_plural

en: Couldn’t load the file, it is probably damaged.
ga_IE: Níorbh fhéidir comhad a lódáil, is dóigh go bhfuil sé damáistithe.

en: There were errors when loading the file. Some data may be missing or corrupted as the result.
ga_IE: Tharla botúin i rith luchtú an chomhaid. D'fhéadfadh sonraí bheith in easnamh nó truaillithe dá bharr.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
ga_IE: Níorbh fhéidir leagan amach deas a chur ar an gcomhad (ach sábháladh é mar sin féin).

en: The file couldn’t be saved in “%s” charset as specified in translation settings.
    
    It was saved in UTF-8 instead and the setting was modified accordingly.
ga_IE: Níorbh fhéidir an comhad a shábháil i dtacar carachtair “%s” mar atá sonraithe sna socruithe aistriúcháin.
    
    Sábháladh é in UTF-8 ina ionad sin agus rinneadh an socrú a mhodhnú dá réir.

en: Error saving file
ga_IE: Earráid agus an comhad á shábháil

en: “%s” is not a valid POT file.
ga_IE: Ní comhad POT ceart é “%s”.

en: Error while loading Qt translation file: %s
ga_IE: Earráid agus comhad aistriúcháin Qt á luchtú: %s

en: The file is malformed.
ga_IE: Tá an comhad mífhoirmithe.

en: Error while loading RESX file: %s
ga_IE: Earráid agus comhad RESX á luchtú: %s

en: Unexpectedly missing content in the XCLOC file.
ga_IE: Ábhar ar iarraidh go gan choinne sa chomhad XCLOC.

en: Saving in a different location is not supported for XCLOC files.
ga_IE: Ní thacaítear le sábháil in áit eile le haghaidh comhaid XCLOC.

en: Error while loading XLIFF file: %s
ga_IE: Earráid agus comhad XLIFF á lódáil: %s

en: unsupported version (%s)
ga_IE: leagan nach dtugtar tacaíocht dó (%s)

note: TRANSLATORS: Shown as error if a translation of XLIFF markup is not valid XML
en: Broken markup in translation string.
ga_IE: Marcáil bhriste sa teaghrán.

en: Connect Poedit with supported cloud localization platforms to seamlessly sync translations managed on them.
ga_IE: Ceangail Poedit le hardáin logánaithe scamall a dtacaítear leo chun aistriúcháin a bhainistítear orthu a shioncrónú go gan uaim.

en: How does cloud sync work?
ga_IE: Conas a oibríonn sioncrónú scamall?

en: Account
ga_IE: Cuntas

en: (not signed in)
ga_IE: (níl mé logáilte isteach)

en: Open cloud translation
ga_IE: Aistriúchán scamall oscailte

en: Manage accounts
ga_IE: Bainistigh cuntais

en: Project:
ga_IE: Tionscadal:

en: Language:
ga_IE: Béarla:

en: Sign in to Cloud Account
ga_IE: Sínigh isteach i gCuntas Néil

en: Sign in to cloud account
ga_IE: Sínigh isteach i gcuntas scamall

en: No translation projects listed in your account.
ga_IE: Níl aon tionscadail aistriúcháin liostaithe i do chuntas.

en: Downloading latest translations…
ga_IE: Na haistriúcháin is déanaí á n-íosluchtú…

note: TRANSLATORS: "%s" is a name of online service, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Sign in to %s
ga_IE: Sínigh isteach i %s

en: Syncing
ga_IE: Á shioncronú

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s…
ga_IE: Ag uaslódáil aistriúcháin chuig %s…

note: TRANSLATORS: %s is a cloud destination, e.g. "Crowdin" or ftp.wordpress.com etc.
en: Uploading translations to %s failed.
ga_IE: Theip ar uaslódáil aistriúcháin chuig %s.

en: Syncing error
ga_IE: Earráid le linn sioncronaithe

en: Add
ga_IE: Cuir leis

en: Unknown Crowdin error.
ga_IE: Earráid anaithnid Crowdin.

en: Not authorized, please sign in again.
ga_IE: Níl cead agat. Logáil isteach arís.

note: TRANSLATORS: Crowdin has string-based and file-based project kinds (see https://support.crowdin.com/creating-project/#file-based-project)
en: String-based Crowdin projects are not supported.
ga_IE: Ní thacaítear le tionscadail Crowdin atá bunaithe ar theaghráin.

en: Downloading translations is disabled in this project.
ga_IE: Ní féidir aistriúcháin a íosluchtú don tionscadal seo.

en: Recommended
ga_IE: Molta

en: Sign In
ga_IE: Logáil isteach

en: Sign in
ga_IE: Logáil isteach

en: Sign Out
ga_IE: Logáil Amach

en: Sign out
ga_IE: Logáil amach

en: Learn more about Crowdin
ga_IE: Tuilleadh eolais faoi Crowdin

en: Crowdin is an online translation management platform and collaborative translation tool. We use Crowdin ourselves to translate Poedit into many languages, and we love it.
ga_IE: Is ardán bainistíochta aistriúcháin ar líne agus uirlis aistriúcháin chomhoibríoch é Crowdin. Úsáidimid Crowdin féin chun Poedit a aistriú go go leor teangacha, agus is breá linn é.

en: Waiting for authentication…
ga_IE: Ag fanacht le fíordheimhniú…

en: Updating user information…
ga_IE: Sonraí an úsáideora á nuashonrú…

en: Sign in to Crowdin
ga_IE: Logáil isteach i Crowdin

en: Syncing with Crowdin failed.
ga_IE: Níorbh fhéidir sioncronú le Crowdin.

en: Crowdin error
ga_IE: Earráid Crowdin

en: &Copy
ga_IE: &Cóipeáil

en: Learn more
ga_IE: Tuilleadh eolais

en: &Help
ga_IE: &Cabhair

en: MO files can’t be directly edited in Poedit.
ga_IE: Ní féidir comhaid MO a chur in eagar go díreach in Poedit.

en: Error opening file
ga_IE: Earráid agus an comhad á oscailt

en: Please open and edit the corresponding PO file instead. When you save it, the MO file will be updated as well.
ga_IE: Oscail agus cuir an comhad PO in eagar ina áit sin. Nuair a shábhálfaidh tú é, nuashonrófar an comhad MO freisin.

en: don’t delete temporary files (for debugging)
ga_IE: ná scrios comhaid shealadacha (dífhabhtú)

en: handle a poedit:// URI
ga_IE: déileáil le URI poedit://

en: go to item at given line number
ga_IE: léim go dtí an mhír ar an líne shonraithe

en: Failed to communicate with Poedit process.
ga_IE: Theip ar chumarsáid leis an bpróiseas Poedit.

en: Unhandled exception occurred: %s
ga_IE: Tharla earráid gan réiteach: %s

en: Select translation template
ga_IE: Roghnaigh teimpléad aistriúcháin

en: Invalid file
ga_IE: Comhad neamhbhailí

en: Select translation file
ga_IE: Roghnaigh comhad aistriúcháin

en: Poedit is an easy to use translation editor.
ga_IE: Is eagarthóir aistriúcháin é Poedit atá furasta feidhm a bhaint as.

en: You can’t drop more than one file on Poedit window.
ga_IE: Ní féidir ach comhad amháin a chaitheamh isteach ar an fhuinneog PoEdit.

en: File “%s” is not a translation file.
ga_IE: Ní comhad aistriúcháin é "%s".

en: File “%s” doesn’t exist.
ga_IE: Níl comhad “%s” ann.

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Spellchecking is disabled, because the dictionary for %s isn’t installed.
ga_IE: Níl an litreoir ar fáil, toisc nach bhfuil foclóir %s ann.

en: Install
ga_IE: Suiteáil

en: The file “%s” has been changed by another application.
ga_IE: Tá an comhad “%s” athraithe ag feidhmchlár eile.

en: Reload file
ga_IE: Athluchtaigh an comhad

en: Do you want to reload the file from disk? Your unsaved edits in Poedit will be lost if you do.
ga_IE: Ar mhaith leat an comhad a athlódáil ón diosca? Caillfear d’eagarthóireacht neamhshábháilte i Poedit má dhéanann tú amhlaidh.

en: Ignore
ga_IE: Neamhaird

en: Reload File
ga_IE: Athluchtaigh an Comhad

en: The file has been modified. Do you want to save changes?
ga_IE: Tá an comhad athraithe. Ar mhaith leat na hathruithe a shábháil?

en: Save changes
ga_IE: Sábháil athruithe

en: Your changes will be lost if you don’t save them.
ga_IE: Caillfidh tú do chuid athruithe mura sábhálfaidh tú iad.

en: Save
ga_IE: Sábháil

en: Do&n’t save
ga_IE: Ná sábháil

en: Don’t Save
ga_IE: Ná Sábháil

en: The changes made by the other application will be lost if you save.
ga_IE: Caillfear na hathruithe a rinne an feidhmchlár eile má shábhálann tú iad.

en: Cancel
ga_IE: Cealaigh

en: Save Anyway
ga_IE: Sábháil mar sin féin

en: Save anyway
ga_IE: Sábháil mar sin féin

en: Save as…
ga_IE: Sábháil mar…

en: Compile to…
ga_IE: Tiomsaigh mar…

en: Compiled Translation Files
ga_IE: Comhaid Aistriúcháin Tiomsaithe

en: Export to HTML…
ga_IE: Easpórtáil go HTML…

en: HTML Files
ga_IE: Comhaid HTML

en: Exporting to HTML
ga_IE: Ag easpórtáil go HTML

en: Updating failed
ga_IE: Theip ar nuashonrú

en: Open reference file
ga_IE: Oscail comhad tagartha

en: Update from &POT File…
ga_IE: Nuashonraigh ó Chomhad &POT…

en: Update from &POT file…
ga_IE: Nuashonraigh ó chomhad &POT…

en: Sync with Crowdin
ga_IE: Sioncronaigh le Crowdin

note: TRANSLATORS: this is the menu action to upload to server/cloud; %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload to %s
ga_IE: Uaslódáil chuig %s

en: %d issue with the translation found. | %d issues with the translation found.
ga_IE[0]: Aimsíodh %d fhadhb leis an aistriúchán.
ga_IE[1]: Aimsíodh %d fhadhb leis an aistriúchán.
ga_IE[2]: Aimsíodh %d fhadhb leis an aistriúchán.
ga_IE[3]: Aimsíodh %d bhfadhb leis an aistriúchán.
ga_IE[4]: Aimsíodh %d fadhb leis an aistriúchán.

en: Validation results
ga_IE: Torthaí an bhailíochtaithe

en: Entries with errors were marked in red in the list. Details of the error will be shown when you select such an entry.
ga_IE: Marcáladh earráidí le cló dearg sa liosta. Gheobhaidh tú mionsonraí na hearráide nuair a roghnóidh tú iontráil sa liosta.

en: The file was saved safely.
ga_IE: Sábháladh an comhad.

en: The file was saved safely and compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
ga_IE: Sábháladh an comhad agus tiomsaíodh mar chomhad MO é, ach is dócha nach n-oibreoidh sé mar is ceart.

en: The file was saved safely, but it cannot be compiled into the MO format and used.
ga_IE: Sábháladh an comhad, ach ní féidir é a thiomsú mar chomhad MO.

en: The file was compiled into the MO format, but it will probably not work correctly.
ga_IE: Tiomsaíodh an comhad mar chomhad MO, ach is dócha nach n-oibreoidh sé mar is ceart.

en: The file cannot be compiled into the MO format and used.
ga_IE: Ní féidir an comhad a thiomsú mar chomhad MO.

en: No problems with the translation found.
ga_IE: Níor aimsíodh aon fhadhb leis an aistriúchán.

en: The translation is ready for use, but %d entry is not translated yet. | The translation is ready for use, but %d entries are not translated yet.
ga_IE[0]: Tá an t-aistriúchán réidh le húsáid, ach tá %d teaghrán gan aistriúchán fós.
ga_IE[1]: Tá an t-aistriúchán réidh le húsáid, ach tá %d theaghrán gan aistriúchán fós.
ga_IE[2]: Tá an t-aistriúchán réidh le húsáid, ach tá %d theaghrán gan aistriúchán fós.
ga_IE[3]: Tá an t-aistriúchán réidh le húsáid, ach tá %d dteaghrán gan aistriúchán fós.
ga_IE[4]: Tá an t-aistriúchán réidh le húsáid, ach tá %d teaghrán gan aistriúchán fós.

en: The translation is ready for use.
ga_IE: Tá an t-aistriúchán réidh le húsáid.

en: Poedit automatically fixed invalid content in the file “%s”.
ga_IE: Dheisigh Poedit ábhar neamhbhailí sa chomhad "%s" go huathoibríoch.

en: The file contained duplicate items, which is not allowed in PO files and would prevent the file from being used. Poedit fixed the issue, but you should review translations of any items marked as needing work and correct them if necessary.
ga_IE: Bhí teaghráin dhúblacha sa chomhad, rud nach gceadaítear i gcomhaid PO. Réitigh Poedit an fhadhb, ach ba chóir duit na haistriúcháin a bhfuil tuilleadh oibre de dhíth orthu a athbhreithniú.

en: Language of the translation isn’t set.
ga_IE: Níl teanga an aistriúcháin socraithe.

en: Set Language
ga_IE: Roghnaigh Teanga

en: Set language
ga_IE: Roghnaigh teanga

note: TRANSLATORS: This is shown underneath "Language of the translation isn't set (or ...is the same as source language)."
en: Suggestions are not available if the translation language is not set correctly. Other features, such as plural forms, may be affected as well.
ga_IE: Ní féidir moltaí a fháil mura bhfuil teanga an aistriúcháin socraithe. Agus beidh fadhbanna agat le gnéithe eile freisin, mar shampla iolraí.

en: Language of the translation is the same as source language.
ga_IE: Is ionann an bhunteanga agus an sprioctheanga.

en: Fix Language
ga_IE: Athraigh an Teanga

en: Fix language
ga_IE: Athraigh an teanga

en: This file has entries with plural forms, but doesn’t have Plural-Forms header configured.
ga_IE: Tá iontrálacha le foirmeacha iolra sa chomhad seo, ach níl ceanntásc Plural-Forms cumraithe ann.

en: Entries in this file have different plural forms count from what the file’s Plural-Forms header says
ga_IE: Tá líon difriúil foirmeacha iolra ag iontrálacha sa chomhad seo ná mar a deir ceanntásc Foirmeacha Iolra an chomhaid

en: Required header Plural-Forms is missing.
ga_IE: Ceanntásc riachtanach Plural-Forms ar iarraidh.

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
ga_IE: Earráid chomhréire ar an líne Plural-Forms ("%s").

en: Fix the Header
ga_IE: Deisigh an Ceanntásc

en: Fix the header
ga_IE: Deisigh an ceanntásc

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages). You may need to rephrase it, e.g. to an equivalent of "for language %s".
en: Plural forms expression used by the file is unusual for %s.
ga_IE: Tá an abairt iolra a úsáideann an comhad neamhghnách do %s.

note: TRANSLATORS: A verb, shown as action button with ""Plural forms expression used by the file is unusual for %s.")"
en: Review
ga_IE: Athbhreithniú

en: Would you like to use English for source text?
ga_IE: Ar mhaith leat Béarla a úsáid don téacs foinse?

en: This file uses string IDs instead of source text. Poedit can load English texts from the “%s” file for you.
ga_IE: Úsáideann an comhad seo aitheantóirí teaghrán in ionad téacs foinse. Is féidir le Poedit téacsanna Béarla a luchtú ón gcomhad “%s” duit.

note: TRANSLATORS: Shown as action button when asking if the user wants to replace string IDs with English text; "load" as in "load from file"
en: Load English
ga_IE: Luchtaigh Béarla

en: Translated: %d of %d (%d %%)
ga_IE: Aistrithe: %d as %d (%d %%)

en: Remaining: %d
ga_IE: Fágtha: %d

en: %d error | %d errors
ga_IE[0]: %d earráid
ga_IE[1]: %d earráid
ga_IE[2]: %d earráid
ga_IE[3]: %d n-earráid
ga_IE[4]: %d earráid

en: %d entry | %d entries
ga_IE[0]: %d iontráil
ga_IE[1]: %d iontráil
ga_IE[2]: %d iontráil
ga_IE[3]: %d n-iontráil
ga_IE[4]: %d iontráil

en:  (unsaved)
ga_IE:  (gan sábháil)

en:  (modified)
ga_IE:  (mionathraithe)

en: Failed to update translation memory: %s
ga_IE: Níorbh fhéidir an chuimhne aistriúchán a nuashonrú: %s

en: The file “%s” couldn’t be saved.
ga_IE: Níorbh fhéidir an comhad “%s” a shábháil.

en: Remove same-as-source translations
ga_IE: Bain aistriúcháin atá cosúil leis an bhfoinse

en: Do you want to remove all translations that are identical to the source text?
ga_IE: Ar mhaith leat gach aistriúchán atá comhionann leis an téacs foinse a bhaint?

en: This action will delete any translations that match the source text exactly. This cannot be undone.
ga_IE: Scriosfaidh an gníomh seo aon aistriúcháin a mheaitseálann an téacs foinse go díreach. Ní féidir é seo a chealú.

en: Keep
ga_IE: Ná Scrios

en: Remove
ga_IE: Bain

en: Purge deleted translations
ga_IE: Glan aistriúcháin scriosta

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
ga_IE: An bhfuil fonn ort na haistriúcháin go léir nach bhfuil in úsáid a scriosadh?

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
ga_IE: Má leanann tú ar aghaidh leis seo, déanfar léirscriosadh buan ar gach aistriúchán atá marcáilte "scriosta". Beidh sé ort iad a aistriú arís má chuirtear ar ais iad amach anseo.

en: Purge
ga_IE: Scrios

en: Copy from source text
ga_IE: Cóipeáil ón fhoinse

en: Copy from Source Text
ga_IE: Cóipeáil ón Fhoinse

en: Clear translation
ga_IE: Glan an t-aistriúchán

en: Clear Translation
ga_IE: Glan an tAistriúchán

en: Edit comment
ga_IE: Déan eagar ar an nóta tráchta

en: Edit Comment
ga_IE: Cuir Nóta Tráchta in Eagar

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code Occurrences
ga_IE: Tarluithe Cód

note: TRANSLATORS: Meaning occurrences of the string in source code
en: Code occurrences
ga_IE: Tarluithe cóid

en: Hide Sidebar
ga_IE: Cuir an Barra Taoibh i bhfolach

en: Show Sidebar
ga_IE: Taispeáin an Barra Taoibh

en: Hide Status Bar
ga_IE: Cuir an Barra Stádais i bhfolach

en: Show Status Bar
ga_IE: Taispeáin an Barra Stádais

en: String length in characters: translation | source
ga_IE: Fad teaghrán i gcarachtair: aistriúchán | foinse

en: String length in characters
ga_IE: Fad teaghrán i gcarachtair

en: Source text
ga_IE: Téacs foinseach

en: Singular
ga_IE: Uatha

en: Plural
ga_IE: Iolra

en: Translation
ga_IE: Aistriúchán

en: Pre-translated
ga_IE: Réamhaistrithe

en: Needs Work
ga_IE: Tuilleadh oibre de dhíth

note: TRANSLATORS: This indicates that the string's translation isn't final and has known problems.  For example, it might be machine translated or fuzzy matched from an older string. The translation should be short and convey this. If it's problematic to translate it, "Needs review" is acceptable substit
en: Needs work
ga_IE: Tuilleadh oibre de dhíth

en: POT files are only templates and don’t contain any translations themselves.
    To make a translation, create a new PO file based on the template.
ga_IE: Níl sna comhaid POT ach teimpléid; níl aon aistriúcháin iontu.
    Chun aistriúchán a dhéanamh, cruthaigh comhad nua PO, bunaithe ar an teimpléad.

en: Create new translation
ga_IE: Cruthaigh aistriúchán nua

en: Make a new translation from this POT file.
ga_IE: Déan aistriúchán nua ón gcomhad POT seo.

en: Use the Edit menu to perform bulk actions on selected strings.
ga_IE: Úsáid an roghchlár Eagar chun gníomhartha mórchóir a dhéanamh ar theaghráin roghnaithe.

note: TRANSLATORS: Refers to symbolic ID of source text, i.e. when something like "button.label" is used instead of English text
en: Source text ID
ga_IE: ID an téacs fhoinsigh

en: Everything
ga_IE: Gach Rud

en: Form %i
ga_IE: Leagan %i

en: Form %i (unused)
ga_IE: Foirm %i (neamhúsáidte)

en: Zero
ga_IE: Náid

en: One
ga_IE: Aon

en: Two
ga_IE: Dó

en: Other
ga_IE: Eile

note: TRANSLATORS: Tooltip on message context tag in the editing area, '%s' is the context text
en: String context: %s
ga_IE: Comhthéacs teaghrán: %s

note: TRANSLATORS: Tooltip on string ID tag in the editing area, '%s' contains the ID
en: String identifier: %s
ga_IE: Aitheantóir teaghrán: %s

en: %s Format
ga_IE: Formáid %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with language name, e.g. "PHP" or "C", so "PHP Format" etc."
en: %s format
ga_IE: Formáid %s

en: Translation — %s
ga_IE: Aistriúchán — %s

en: ID
ga_IE: Aitheantas

en: Source text — %s
ga_IE: Téacs foinseach — %s

en: unknown language
ga_IE: teanga anaithnid

en: Network error: %s (%d)
ga_IE: Earráid líonra: %s (%d)

en: Unknown error
ga_IE: Earráid anaithnid

en: Failed to merge gettext catalogs.
ga_IE: Theip ar cláir gettext a chumascú.

en: Open in Editor
ga_IE: Oscail san Eagarthóir

en: Open in editor
ga_IE: Oscail san eagarthóir

en: No information about this string’s occurrences in the source code is provided in the file.
ga_IE: Níl aon fhaisnéis faoi tharla an teaghrán seo sa chód foinse ar fáil sa chomhad.

en: No usage information
ga_IE: Gan eolas úsáide

en: %d code occurrence | %d code occurrences
ga_IE[0]: %d teagmhas cód
ga_IE[1]: %d eachtraí cóid
ga_IE[2]: %d eachtraí cóid
ga_IE[3]: %d eachtraí cóid
ga_IE[4]: %d eachtraí cóid

en: Source code not found
ga_IE: Cód foinseach gan aimsiú

en: Poedit cannot show source code where the string is used, because the file is either not available in the referenced location or it is a symbolic reference that doesn’t point to a real file.
ga_IE: Ní féidir le Poedit an cód foinse a thaispeáint san áit a n-úsáidtear an teaghrán, mar nach bhfuil an comhad ar fáil san áit a bhfuil tagairt á déanamh di nó gur tagairt shiombalach é nach bhfuil ag tagairt do chomhad fíor.

en: File cannot be opened
ga_IE: Ní féidir an comhad a oscailt

en: Poedit was unable to open the “%s” file.
ga_IE: Ní raibh Poedit in ann an comhad “%s” a oscailt.

en: Find
ga_IE: Aimsigh

en: Replace
ga_IE: Ionadaigh

note: TRANSLATORS: Expander in Find window for additional options (case sensitive etc.)
en: Options
ga_IE: Roghanna

en: Ignore case
ga_IE: Ná bac le cás uachtair/íochtair

en: Wrap around
ga_IE: Timfhilleadh

en: Whole words only
ga_IE: Focail iomlán amháin

en: Find in source texts
ga_IE: Aimsigh sna foinsí

en: Find in translations
ga_IE: Cuardaigh in aistriúcháin

en: Find in comments
ga_IE: Aimsigh sna nótaí tráchta

en: Replace &All
ga_IE: Ionadaigh &Uile

en: Replace &all
ga_IE: Ionadaigh &uile

en: &Replace
ga_IE: &Ionadaigh

en: < &Previous
ga_IE: < &Roimhe Seo

en: &Next >
ga_IE: &Ar Aghaidh >

en: String to find
ga_IE: Teaghrán le haimsiú

en: Replacement string
ga_IE: Teaghrán le cur ina ionad

en: warning:
ga_IE: rabhadh

en: error:
ga_IE: earráid

note: TRANSLATORS: placeholder/hint in language controls
en: Language name or code
ga_IE: Ainm nó cód teanga

en: Translation Language
ga_IE: Sprioctheanga

en: Language of the translation:
ga_IE: Teanga an aistriúcháin:

en: All strings
ga_IE: Gach teaghrán

en: Couldn’t download Localazy project details.
ga_IE: Níorbh fhéidir sonraí tionscadail Localazy a íoslódáil.

en: There was an error when uploading translations to Localazy.
ga_IE: Tharla earráid agus aistriúcháin á n-uaslódáil chuig Locazy.

en: Projects
ga_IE: Tionscadail

note: TRANSLATORS: %s is online service name, e.g. "Crowdin" or "Localazy"
en: Learn more about %s
ga_IE: Foghlaim tuilleadh faoi %s

en: Localazy is a highly automated localization platform allowing anyone to translate their products and content into multiple languages easily.
ga_IE: Is ardán logánaithe uathoibrithe go mór é Locazy a ligeann d’aon duine a gcuid táirgí agus ábhair a aistriú go teangacha éagsúla go héasca.

en: Add Project
ga_IE: Cuir Tionscadal leis

en: Add project
ga_IE: Cuir tionscadal leis

en: Poedit - Catalogs manager
ga_IE: Poedit - Bainisteoir Clár

en: Edit…
ga_IE: Eagar…

en: Create new translations project
ga_IE: Cruthaigh tionscadal aistriúcháin nua

en: Delete the project
ga_IE: Scrios an tionscadal

en: Edit the project
ga_IE: Cuir an tionscadal in eagar

en: Update all
ga_IE: Nuashonraigh uile

en: Update all catalogs in the project
ga_IE: Nuashonraigh gach catalóg sa tionscadal

en: Total
ga_IE: Iomlán

en: Untrans
ga_IE: Neamhaistrithe

[ctx: column/row header]
en: Needs Work
ga_IE: Tuilleadh oibre de dhíth

en: Errors
ga_IE: Earráidí

en: Last modified
ga_IE: Mionathraithe an uair deirineadh ar an

en: Directories:
ga_IE: Comhadlannaí:

en: <unnamed>
ga_IE: <gan ainm>

en: Do you want to delete project “%s”?
ga_IE: An bhfuil fonn ort tionscadal “%s” a scriosadh?

en: Delete project
ga_IE: Scrios an tionscadal

en: Deleting the project will not delete any translation files.
ga_IE: Má scriosann tú an tionscadal, ní scriosfar aon chomhad aistriúcháin.

en: Confirmation
ga_IE: Dearbhú

en: Update all catalogs in this project?
ga_IE: Nuashonraigh gach catalóg sa tionscadal seo?

en: Performs update from source code on all files in the project.
ga_IE: Déanann sé seo nuashonrú ón gcód foinseach ar gach comhad sa tionscadal.

en: Updating project catalogs
ga_IE: Nuashonrú catalóg tionscadal

en: Check for Updates…
ga_IE: Lorg Nuashonruithe…

en: Catalogs Manager
ga_IE: Bainisteoir na gCatalóg

en: &Preferences…
ga_IE: &Sainroghanna…

en: &Edit
ga_IE: &Eagar

en: Undo
ga_IE: Cealaigh

en: Redo
ga_IE: Athdhéan

en: Delete
ga_IE: Scrios

en: Spelling and Grammar
ga_IE: Litriú agus Gramadach

en: Show Spelling and Grammar
ga_IE: Taispeáin Litriú agus Gramadach

en: Check Document Now
ga_IE: Seiceáil an Cháipéis Anois

en: Check Spelling While Typing
ga_IE: Seiceáil Litrithe Bheo

en: Check Grammar With Spelling
ga_IE: Seiceáil Gramadach agus Litriú

en: Correct Spelling Automatically
ga_IE: Seiceáil Litrithe go hUathoibríoch

en: Substitutions
ga_IE: Ionadaithe

en: Show Substitutions
ga_IE: Taispeáin Ionadaithe

en: Smart Copy/Paste
ga_IE: Cóipeáil/Greamú Cliste

en: Smart Quotes
ga_IE: Athfhriotail Chliste

en: Smart Dashes
ga_IE: Daiseanna Cliste

en: Smart Links
ga_IE: Nascanna Cliste

en: Text Replacement
ga_IE: Ionadú Téacs

en: Transformations
ga_IE: Claochluithe

en: Make Upper Case
ga_IE: Cás Uachtair

en: Make Lower Case
ga_IE: Cás Íochtair

en: Capitalize
ga_IE: Ceannlitir

en: Speech
ga_IE: Caint

en: Start Speaking
ga_IE: Tosaigh ag Labhairt

en: Stop Speaking
ga_IE: Stop ag Labhairt

en: &View
ga_IE: &Amharc

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Show Toolbar
ga_IE: Taispeáin an Barra Uirlisí

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Customize Toolbar…
ga_IE: Saincheap an Barra Uirlisí…

note: TRANSLATORS: This must be the same as OS X's translation of this View menu item
en: Enter Full Screen
ga_IE: Mód Lánscáileáin

en: Window
ga_IE: Fuinneog

en: Minimize
ga_IE: Íoslaghdaigh

en: Zoom
ga_IE: Súmáil

en: Welcome to Poedit
ga_IE: Fáilte go dtí Poedit

en: Bring All to Front
ga_IE: Tabhair Uile Chun Tosaigh

en: Information about the translator
ga_IE: Eolas faoin aistritheoir

en: Name:
ga_IE: Ainm:

en: Your Name
ga_IE: D'ainm

en: Email:
ga_IE: Ríomhphost:

en: you@example.com
ga_IE: tusa@seoladh.com

en: Your name and email address are only used to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
ga_IE: Ní úsáidfear d'ainm nó do sheoladh r-phoist ach ar an líne Last-Translator i gcomhaid GNU gettext.

en: Editing
ga_IE: Cur in Eagar

en: Automatically compile MO file when saving
ga_IE: Tiomsaigh mar chomhad MO go huathoibríoch agus é á shábháil

en: Check spelling
ga_IE: Seiceáil an litriú

en: Always change focus to text input field
ga_IE: Athruigh an sprioc i gcónaí chuig réimse inchur téacs

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
ga_IE: Ná riamh lig don réim teaghráin bheith mar sprioc. Má tá sé chumasaithe, caithfear feidhm a bhaint as na saighdeanna Ctrl le haghaidh an méarchlár a fheidhmiú ach is féidir téacs a chlóscríobh láithreach, gan Tab a bhrúigh chun an sprioc a athrú.

en: Appearance
ga_IE: Cuma

en: Use custom list font:
ga_IE: Úsáid cló saincheaptha liosta:

en: Use custom text fields font:
ga_IE: Úsáid cló saincheaptha i réimsí téacs:

en: Change UI language
ga_IE: Athraigh teanga an chomhéadain

note: TRANSLATORS: This is a note appended to "Check spelling" when running on older Windows versions
en: (requires Windows 8 or newer)
ga_IE: (Windows 8 nó níos déanaí)

en: General
ga_IE: Ginearálta

en: Use translation memory
ga_IE: Úsáid cuimhne aistriúcháin

en: Manage…
ga_IE: Bainistigh…

note: TRANSLATORS: Followed by "match translations within the file" or "pre-translate from TM"
en: When updating from sources
ga_IE: Agus teaghráin sa bhunteanga á nuashonrú

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: fuzzy match within the file
ga_IE: garbhmheaitseáil laistigh den chomhad

note: TRANSLATORS: Preceded by "When updating from sources"
en: pre-translate from TM
ga_IE: réamhaistriúchán ón chuimhne aistriúcháin

en: Poedit can attempt to fill in new entries from only previous translations in the file or from your entire translation memory. Using the TM won’t be very effective if it’s near-empty, but it will get better as you add more translations to it.
ga_IE: Is féidir leat Poedit iarracht a dhéanamh iontrálacha nua a líonadh ó aistriúcháin eile sa chomhad seo amháin, nó ón chuimhne aistriúcháin iomlán. Ní bheidh an TM ró-éifeachtach má tá sé beagnach folamh, ach tiocfaidh feabhas uirthi de réir a chéile.

en: Stored translations:
ga_IE: Aistriúcháin stóráilte:

en: Database size on disk:
ga_IE: Méid an bhunachair sonraí ar an diosca:

en: Import Translation Files…
ga_IE: Tabhair Isteach Comhaid Aistriúcháin…

en: Import translation files…
ga_IE: Tabhair isteach comhaid aistriúcháin…

en: Import From TMX…
ga_IE: Tabhair Isteach Ó TMX Iad…

en: Import from TMX…
ga_IE: Tabhair isteach ó TMX iad…

en: Export To TMX…
ga_IE: Bain Amach Chuig an TMX é…

en: Export to TMX…
ga_IE: Bain amach chuig an TMX é…

note: TRANSLATORS: This is a button that deletes everything in the translation memory (i.e. clears/resets it).
en: Reset
ga_IE: Athshocraigh

en: Select translation files to import
ga_IE: Roghnaigh comhaid aistriúcháin le hiompórtáil

en: Select TMX files to import
ga_IE: Roghnaigh comhaid TMX le tabhairt isteach

en: TMX Files
ga_IE: Comhaid TMX

en: Importing translations…
ga_IE: Aistriúcháin á n-iompórtáil…

en: Importing translation memory failed.
ga_IE: Theip ar an gcuimhne aistriúcháin a iompórtáil.

en: Importing from “%s”…
ga_IE: Ag iompórtáil ó “%s”…

note: TRANSLATORS: %s is a (formatted) number here
en: %s translation was imported. | %s translations were imported.
ga_IE[0]: Iompórtáladh %s aistriúchán.
ga_IE[1]: Iompórtáladh %s aistriúchán.
ga_IE[2]: Iompórtáladh %s aistriúchán.
ga_IE[3]: Iompórtáladh %s aistriúchán.
ga_IE[4]: Iompórtáladh %s aistriúchán.

en: Export as…
ga_IE: Easpórtáil mar…

en: Exporting translations…
ga_IE: Aistriúcháin á mbaint amach…

en: Exporting translation memory to “%s” failed.
ga_IE: Níorbh fhéidir an chuimhne aistriúcháin a easpórtáil go “%s”.

en: Reset translation memory
ga_IE: Athshocraigh an cuimhneachán aistriúchán

en: Are you sure you want to reset the translation memory?
ga_IE: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an chuimhne aistriúcháin a athshocrú?

en: Resetting the translation memory will irrevocably delete all stored translations from it. You can’t undo this operation.
ga_IE: Má athshocraíonn tú an chuimhne aistriúcháin, scriosfar gach aistriúchán atá inti go buan. Ní féidir dul ar ais air seo.

en: Translation Memory
ga_IE: Cuimhne Aistriúcháin

en: Source code extractors are used to find translatable strings in the source code files and extract them so that they can be translated.
ga_IE: Baintear úsáid as bailitheoir chun teaghráin inaistrithe a aimsiú i mbunchód sa chaoi gur féidir iad aistriú.

en: Custom Extractors:
ga_IE: Bailitheoirí Saincheaptha:

en: Custom extractors:
ga_IE: Bailitheoirí saincheaptha:

en: Supports all programming languages recognized by GNU gettext tools (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript and others).
ga_IE: Tacaíonn sé le gach teanga ríomhchlárúcháin a aithníonn na huirlisí GNU gettext (PHP, C/C++, C#, Perl, Python, Java, JavaScript agus cinn eile).

en: Delete extractor
ga_IE: Scrios an bailitheoir

en: Are you sure you want to delete the “%s” extractor?
ga_IE: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an bailitheoir "%s" a scriosadh?

en: Extractors
ga_IE: Bailitheoirí

en: Accounts
ga_IE: Cuntais

en: Automatically check for updates
ga_IE: Lorg nuashonruithe go huathoibríoch

en: Include beta versions
ga_IE: Leaganacha béite san áireamh

en: Beta versions contain the latest new features and improvements, but may be a bit less stable.
ga_IE: Gheobhaidh tú na gnéithe agus na feabhsúcháin is déanaí sa leagan béite, ach seans nach mbeidh sé chomh cobhsaí.

en: Updates
ga_IE: Nuashonruithe

en: These settings affect internal formatting of PO files. Adjust them if you have specific requirements e.g. because of version control.
ga_IE: Rachaidh na socruithe seo i bhfeidhm ar fhormáidiú inmheánach comhad PO. Is féidir leat iad a athrú má tá riachtanais ar leith agat, m.sh. mar gheall ar chóras rialaithe leaganacha.

en: Line endings:
ga_IE: Deireadh líne:

en: Unix (recommended)
ga_IE: Unix (molta)

note: TRANSLATORS: Followed by text control for entering number; wraps text at given width
en: Wrap at:
ga_IE: Timfhilleadh ag:

en: Preserve formatting of existing files
ga_IE: Caomhnaigh an formáidiú i gcomhaid atá ann

en: Advanced
ga_IE: Casta

en: Settings
ga_IE: Socruithe

en: Preparing strings…
ga_IE: Teaghráin á n-ullmhú…

en: Pre-translating from translation memory…
ga_IE: Réamhaistriúchán ón chuimhne aistriúcháin…

en: Pre-translated %u string | Pre-translated %u strings
ga_IE[0]: %u teaghrán réamhaistrithe
ga_IE[1]: %u theaghrán réamhaistrithe
ga_IE[2]: %u theaghrán réamhaistrithe
ga_IE[3]: %u dteaghrán réamhaistrithe
ga_IE[4]: %u teaghrán réamhaistrithe

en: Pre-translating…
ga_IE: Réamhaistriúchán ar siúl…

en: %d entry was pre-translated. | %d entries were pre-translated.
ga_IE[0]: Rinneadh réamhaistriúchán ar %d teaghrán.
ga_IE[1]: Rinneadh réamhaistriúchán ar %d theaghrán.
ga_IE[2]: Rinneadh réamhaistriúchán ar %d theaghrán.
ga_IE[3]: Rinneadh réamhaistriúchán ar %d dteaghrán.
ga_IE[4]: Rinneadh réamhaistriúchán ar %d teaghrán.

en: The translations were marked as needing work, because they may be inaccurate. You should review them for correctness.
ga_IE: Marcáladh go bhfuil tuilleadh oibre de dhíth ar na haistriúcháin toisc gurbh fhéidir nach bhfuil siad cruinn. Ba chóir duit iad a athbhreithniú.

en: Exact matches from TM
ga_IE: Meaitseálacha beachta ó TM

en: Approximate matches from TM
ga_IE: Meaitseálacha garbha ó TM

en: No entries could be pre-translated.
ga_IE: Níorbh fhéidir réamhaistriúchán a dhéanamh ar theaghrán ar bith.

en: All strings were already translated.
ga_IE: Bhí na teaghráin uile aistrithe cheana féin.

en: The TM doesn’t contain any strings similar to the content of this file. It is only effective for semi-automatic translations after Poedit learns enough from files that you translated manually.
ga_IE: Níl aon teaghráin cosúil le hábhar an chomhaid seo sa gcuimhne aistriúcháin. Ní bheidh an TM éifeachtach go dtí go mbaileoidh Poedit go leor comhad a aistríonn tú de láimh.

en: Cannot pre-translate without source text.
ga_IE: Ní féidir réamh-aistriúchán a dhéanamh gan an téacs foinse.

note: TRANSLATORS: This is a somewhat common term describing the action where you apply the translation memory and/or machine translation to all of the strings you're translating as the first step, followed by correcting, improving etc., i.e. actually translating the strings. This may be tricky to express
en: Pre-translate
ga_IE: Réamhaistriúchán

en: Pre-translation requires that source text is available. It doesn’t work if only IDs without the actual text are used.
ga_IE: Éilíonn réamh-aistriúchán go mbeadh an téacs foinse ar fáil. Ní oibríonn sé mura n-úsáidtear ach aitheantóirí gan an téacs iarbhír.

en: Cannot pre-translate from unknown language.
ga_IE: Ní féidir réamh-aistriúchán a dhéanamh ó theanga anaithnid.

en: Pre-translation requires that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
ga_IE: Éilíonn réamh-aistriúchán go mbeadh teanga an téacs foinse ar eolas. Níorbh fhéidir le Poedit é a bhrath sa chomhad seo.

en: Only fill in exact matches
ga_IE: Ná húsáid ach meaitseálacha cruinne

en: By default, inaccurate results are also included, but marked as needing work. Check this option to only include perfect matches.
ga_IE: De réir réamhshocraithe, cuirtear torthaí míchruinne san áireamh freisin, ach marcáiltear iad mar thorthaí a bhfuil gá le hobair orthu. Seiceáil an rogha seo chun meaitseálacha foirfe amháin a chur san áireamh.

en: Don’t mark exact matches as needing work
ga_IE: Ná marcáil go bhfuil tuilleadh oibre de dhíth más meaitseáil chruinn é

en: Only enable if you trust the quality of your TM. By default, all matches from the TM are marked as needing work and should be reviewed before use.
ga_IE: Ná húsáid an rogha seo mura bhfuil an-mhuinín agat as do chuimhne aistriúcháin. De réir réamhshocraithe, marcálfar go bhfuil tuilleadh oibre de dhíth ar gach aistriúchán a thagann ón TM.

en: Pre-translation automatically finds exact or fuzzy matches for untranslated strings in the translation memory and fills in their translations.
ga_IE: Le réamhaistriúchán, aimsítear meaitseálacha, cruinn nó neamhchruinn, ar theaghráin gan aistriúchán sa gcuimhne aistriúcháin.

en: Error:
ga_IE: Earráid

en: %d error occurred: | %d errors occurred:
ga_IE[0]: Tharla %d earráid:
ga_IE[1]: Tharla %d earráid:
ga_IE[2]: Tharla %d earráid:
ga_IE[3]: Tharla %d earráid:
ga_IE[4]: Tharla %d earráid:

en: An error occurred.
ga_IE: Tharla earráid.

en: %d error occurred. | %d errors occurred.
ga_IE[0]: Tharla %d earráid.
ga_IE[1]: Tharla %d earráid.
ga_IE[2]: Tharla %d earráid.
ga_IE[3]: Tharla %d earráid.
ga_IE[4]: Tharla %d earráid.

en: Cancelling…
ga_IE: Á chur i gceal…

en: Drag Folders or Files Here
ga_IE: Tarraing Fillteáin nó Comhaid Anseo

en: Drag folders or files here
ga_IE: Tarraing fillteáin nó comhaid anseo

en: Add Folders…
ga_IE: Cuir Fillteáin Leis…

en: Add folders…
ga_IE: Cuir fillteáin leis…

en: Add Files…
ga_IE: Cuir Comhaid Leis…

en: Add files…
ga_IE: Cuir comhaid leis…

en: Add Wildcard…
ga_IE: Cuir Saoróg leis…

en: Add wildcard…
ga_IE: Cuir saoróg leis…

note: TRANSLATORS: Used on macOS, should match standard translation of this in other apps (incl. name of the Finder app)
en: Reveal in Finder
ga_IE: Taispeáin sa Finder

note: TRANSLATORS: Used on Windows to show in the Explorer file manager, should match standard translation of "Explorer"
en: Show in Explorer
ga_IE: Taispeáin in Explorer

en: Show in Folder
ga_IE: Taispeáin san fhillteán

en: Paths
ga_IE: Cosáin:

en: Excluded paths
ga_IE: Cosáin eisiata

en: Advanced extraction settings
ga_IE: Ardsocruithe bailithe

en: Extract notes for translators from:
ga_IE: Bailigh nótaí le haghaidh aistritheoirí ó:

en: Comments prefixed with:
ga_IE: Réimír roimh nótaí tráchta:

en: All comments
ga_IE: Gach nóta tráchta

en: Additional xgettext flags:
ga_IE: Bratacha breise xgettext:

en: Additional keywords
ga_IE: Lorgfhocail sa bhreis

en: Name of the project the translation is for
ga_IE: Ainm an tionscadail a mbaineann an t-aistriúchán leis

en: Team name and email address or URL
ga_IE: Ainm na foirne agus seoladh rphoist nó URL

en: e.g. nplurals=2; plural=(n > 1);
ga_IE: m.sh. nplurals=2; plural=(n > 1);

en: UTF-8 (recommended)
ga_IE: UTF-8 (molta)

en: Please save the file first. This section cannot be edited until then.
ga_IE: Sábháil an comhad ar dtús. Ní féidir an rannán seo a chur in eagar go dtí go sábhálfaidh tú é.

en: Placeholders correctness
ga_IE: Ceartas áitchoinneálaithe

en: Placeholder “%s” is missing from translation.
ga_IE: Tá an áitchoimeádaí “%s” ar iarraidh ón aistriúchán.

en: Superfluous placeholder “%s” that isn’t in source text.
ga_IE: Áitchoinneálaí iomarcach “%s” nach bhfuil sa téacs foinse.

en: Plural form translations
ga_IE: Aistriúcháin ar leaganacha iolra

en: Not all plural forms are translated.
ga_IE: Níl gach foirm iolra aistrithe.

en: Inconsistent upper/lower case
ga_IE: Cás uachtair/íochtair neamhréireach

en: The translation should start as a sentence.
ga_IE: Ba chóir an t-aistriúchán a thosú mar abairt.

en: The translation should start with a lowercase character.
ga_IE: Ba chóir don aistriúchán a thosú le litir bheag.

en: Inconsistent whitespace
ga_IE: Spás bán neamhréireach

en: The translation doesn’t start with a space.
ga_IE: Ní thosaíonn an t-aistriúchán le spás.

en: The translation starts with a space, but the source text doesn’t.
ga_IE: Tosaíonn an t-aistriúchán le spás, ach ní thosaíonn an buntéacs le spás.

en: The translation is missing a newline at the end.
ga_IE: Tá spás ar iarraidh ag deireadh an aistriúcháin.

en: The translation ends with a newline, but the source text doesn’t.
ga_IE: Tá líne nua ag deireadh an aistriúcháin cé nach bhfuil sa mbuntéacs.

en: The translation is missing a space at the end.
ga_IE: Tá spás ar iarraidh ag deireadh an aistriúcháin.

en: The translation ends with a space, but the source text doesn’t.
ga_IE: Tá spás ag deireadh an aistriúcháin cé nach bhfuil sa mbuntéacs.

en: Punctuation checks
ga_IE: Seiceálacha poncaíochta

en: The translation should end with “%s”.
ga_IE: Ba chóir “%s” a bheith ag deireadh an aistriúcháin.

en: The translation should not end with “%s”.
ga_IE: Níor chóir “%s” a bheith ag deireadh an aistriúcháin.

en: The translation ends with “%s”, but the source text ends with “%s”.
ga_IE: Tá “%s” ag deireadh an aistriúcháin, ach tá “%s” ag deireadh an bhuntéacs.

en: Cloud
ga_IE: Scamall

en: Clear Menu
ga_IE: Glan an roghchlár

en: Clear menu
ga_IE: Glan an roghchlár

en: Comment:
ga_IE: Nóta tráchta:

en: Update
ga_IE: Nuashonraigh é

en: &Delete
ga_IE: &Scrios

en: Delete the comment
ga_IE: Scrios an nóta tráchta

en: Edit project
ga_IE: Cuir an tionscadal in eagar

en: Project name:
ga_IE: Ainm an tionscadail:

en: Browse
ga_IE: Siortaigh

en: Add directory to the list
ga_IE: Cuir comhadlann leis an réim

en: OK
ga_IE: Tá go maith

en: &File
ga_IE: &Comhad

en: &New…
ga_IE: &Nua…

en: New from &POT/PO file…
ga_IE: Ceann nua ó chomhad &POT/PO…

en: New From &POT/PO File…
ga_IE: Ceann nua ó chomhad &POT/PO…

en: &Open…
ga_IE: &Oscail…

en: Open Recent
ga_IE: Oscail Comhaid Le Déanaí

en: Open recent
ga_IE: Oscail comhaid le déanaí

en: Open cloud translation…
ga_IE: Aistriúchán scamall oscailte…

en: Open Cloud Translation…
ga_IE: Aistriúchán Oscailte Scamall…

en: &Start window
ga_IE: &Tosaigh fuinneog

en: &Start Window
ga_IE: &Tosaigh fuinneog

en: Catalogs &manager
ga_IE: &Bainisteoir clár

en: Catalogs &Manager
ga_IE: &Bainisteoir na gCatalóg

en: &Close
ga_IE: &Dún

en: &Save
ga_IE: &Sábháil

en: Save &as…
ga_IE: Sábháil m&ar…

en: Save &As…
ga_IE: Sábháil M&ar…

en: Compile to MO…
ga_IE: Tiomsaigh go MO…

en: E&xport to HTML…
ga_IE: E&aspórtáil go HTML…

en: Check for updates…
ga_IE: Lorg nuashonruithe…

en: Settings…
ga_IE: Socruithe…

en: &Preferences
ga_IE: &Sainroghanna

en: E&xit
ga_IE: S&coir

en: Quit
ga_IE: Scoir

en: Copy from singular
ga_IE: Cóipeáil ón uatha

en: Copy From Singular
ga_IE: Cóipeáil ón Uatha

en: Translation needs &work
ga_IE: Tuilleadh &oibre de dhíth

en: Translation Needs &Work
ga_IE: Tuilleadh &oibre de dhíth

en: Edit &comment
ga_IE: Déan eagar ar an &nóta tráchta

en: Edit &Comment
ga_IE: Cuir &Nóta Tráchta in Eagar

note: TRANSLATORS: as in: translation suggestions, suggested translations; should be similarly short
en: Suggestions
ga_IE: Moltaí

en: &Find…
ga_IE: &Aimsigh…

en: Replace…
ga_IE: Ionadaigh…

en: Find next
ga_IE: An chéad toradh eile

en: Find previous
ga_IE: An toradh roimhe seo

en: Find and Replace…
ga_IE: Aimsigh agus Ionadaigh…

en: Find Next
ga_IE: An chéad toradh eile

en: Find Previous
ga_IE: An toradh roimhe seo

en: Show string &ID
ga_IE: Taispeáin aitheantas an teaghráin

en: Show String &ID
ga_IE: Taispeáin Aitheantas an Teaghráin

en: Show warnings
ga_IE: Taispeáin na rabhaidh

en: Show Warnings
ga_IE: Taispeáin na Rabhaidh

en: Sort by &file order
ga_IE: Sórtáil mar atá sa &chomhad

en: Sort by &File Order
ga_IE: Sórtáil mar atá sa &chomhad

en: Sort by &source
ga_IE: Sórtáil de réir &foinse

en: Sort by &Source
ga_IE: Sórtáil de réir &Foinse

en: Sort by &translation
ga_IE: Sórtáil de réir &aistriúcháin

en: Sort by &Translation
ga_IE: Sórtáil de réir &Aistriúcháin

en: &Group by context
ga_IE: &Grúpáil de réir comhthéacs

en: &Group By Context
ga_IE: &Grúpáil de réir Comhthéacs

en: Entries with errors first
ga_IE: Iontrálacha a bhfuil earráidí iontu ar dtús

en: Entries with Errors First
ga_IE: Iontrálacha a bhfuil earráidí iontu ar dtús

en: &Untranslated entries first
ga_IE: Iontrálacha &gan aistriú ar dtús

en: &Untranslated Entries First
ga_IE: Iontrálacha &gan aistriú ar dtús

en: &Show code occurrences
ga_IE: &Taispeáin teagmhais chóid

en: &Show Code Occurrences
ga_IE: &Taispeáin Teagmhais Chóid

en: Show sidebar
ga_IE: Taispeáin an barra taoibh

en: Show status bar
ga_IE: Taispeáin an barra stádais

en: &Translation
ga_IE: &Aistriúchán

en: &Update from source code
ga_IE: N&uashonraigh ón chód foinseach

en: &Update from Source Code
ga_IE: N&uashonraigh ón Chód Foinseach

en: Pre-&translate…
ga_IE: Réamhais&triúchán…

en: &Validate translations
ga_IE: &Bailíochtaigh aistriúcháin

en: &Validate Translations
ga_IE: &Bailíochtaigh Aistriúcháin

en: Remove Same-as-Source Translations
ga_IE: Bain Aistriúcháin den Fhoinse chéanna

en: &Purge deleted translations
ga_IE: &Glan na haistriúcháin scriosta

en: &Purge Deleted Translations
ga_IE: &Glan na hAistriúcháin Scriosta

en: &Properties…
ga_IE: &Airíonna…

en: &Go
ga_IE: &Téigh

en: &Done and next
ga_IE: &Críochnú agus dul ar aghaidh

en: &Done and Next
ga_IE: &Críochnú agus dul ar aghaidh

en: Previously edited
ga_IE: Curtha in eagar roimhe seo

en: Previously Edited
ga_IE: Curtha in eagar roimhe seo

en: &Previous translation
ga_IE: An t-aistriúchán &roimhe seo

en: &Previous Translation
ga_IE: An tAistriúchán &Roimhe Seo

en: &Next translation
ga_IE: &An chéad aistriúchán eile

en: &Next Translation
ga_IE: An &Chéad Aistriúchán Eile

en: P&revious unfinished
ga_IE: Teagh&rán gan chríochnú roimhe seo

en: P&revious Unfinished
ga_IE: Teagh&rán gan chríochnú roimhe seo

en: Ne&xt unfinished
ga_IE: An &chéad cheann eile gan chríochnú

en: Ne&xt Unfinished
ga_IE: An &chéad cheann eile gan chríochnú

en: Previous plural form
ga_IE: An t-iolra roimhe seo

en: Previous Plural Form
ga_IE: An tIolra Roimhe Seo

en: Next plural form
ga_IE: An chéad iolra eile

en: Next Plural Form
ga_IE: An Chéad Iolra Eile

en: &Online help
ga_IE: Cúnamh &ar líne

en: &Online Help
ga_IE: Cúnamh &Ar Líne

en: &GNU gettext manual
ga_IE: Cáipéisí gettext &GNU

en: &GNU gettext Manual
ga_IE: Cáipéisí gettext &GNU

en: &About Poedit
ga_IE: &Maidir le Poedit

en: &About
ga_IE: &Maidir Leis

en: Extractor setup
ga_IE: Socrú an bhailitheora

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
ga_IE: Réim breiseáin scartha le leathstadanna (m.sh. *.cpp;*.h):

en: Invocation:
ga_IE: Gairm:

en: Command to extract translations:
ga_IE: Ordú chun aistriúcháin a bhailiú:

en: This is the command used to launch the extractor.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
ga_IE: Seo é an t-ordú chun an bailitheoir a thosú.
    Is é %o ainm an aschomhaid, is é %K liosta lorgfhocal,
    %F liosta inchomhad,
    agus %C an tacar carachtar (féach thíos).

en: An item in keywords list:
ga_IE: Mír i réim na treoirfhocail:

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
ga_IE: Ceanglófar é seo chuig líne na n-orduithe uair amháin
    do gach treoirfhocal. Leathnaíonn &k chuig an treoirfhocal.

en: An item in input files list:
ga_IE: Mír i réim na comhaid inchur:

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
ga_IE: Ceanglófar é seo chuig líne na n-orduithe uair amháin
    do gach comhad inchur. Leathnaíonn %f chuig an ainm comhad.

en: Source code charset:
ga_IE: Tagairt foinse foireann litreacha:

en: This will be attached to the command line
    only if source code charset was given. %c expands to charset value.
ga_IE: Ceanglófar é seo le líne na n-orduithe
    amháin má tugadh tacar carachtar an chóid. Leathnaíonn %c go dtí an tacar carachtar.

en: Translation Properties
ga_IE: Airíonna an Aistriúcháin

en: Project name and version:
ga_IE: Ainm agus leagan an tionscadail:

en: Language team:
ga_IE: Foireann teanga:

en: Plural forms:
ga_IE: Leaganacha iolra:

en: Use default rules for this language
ga_IE: Úsáid rialacha réamhshocraithe na teanga seo

en: Use custom expression
ga_IE: Úsáid slonn saincheaptha

en: Learn about plural forms
ga_IE: Tuilleadh eolais maidir le hiolraí

en: Charset:
ga_IE: Foireann litreacha:

en: Advanced Extraction Settings…
ga_IE: Ardsocruithe Bailithe…

en: Advanced extraction settings…
ga_IE: Ardsocruithe bailithe…

en: Translation properties
ga_IE: Airíonna an aistriúcháin

en: Sources Paths
ga_IE: Cosáin na bhFoinsí

en: Sources paths
ga_IE: Cosáin na bhfoinsí

en: Extract text from source files in the following directories:
ga_IE: Faigh téacs ó comhaid fhoinseacha sna comhadlanna seo a leanas:

en: Base path:
ga_IE: Cosán bunaidh:

en: Sources Keywords
ga_IE: Lorgfhocail sna Foinsí

en: Sources keywords
ga_IE: Lorgfhocail sna foinsí

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
ga_IE: Úsáid na lorgfhocail seo (ainmneacha ar fheidhmeanna) chun teacht ar theaghráin
    inaistrithe san fhoinse:

en: Also use default keywords for supported languages
ga_IE: Bain úsáid as lorgfhocail réamhshocraithe le haghaidh teangacha a dtacaítear leo

en: Learn about gettext keywords
ga_IE: Maidir le lorgfhocail gettext

note: TRANSLATORS: "Previous" as in used in the past, now replaced with newer.
en: Previous source text
ga_IE: Seantéacs foinseach

en: The old source text (before it changed during an update) that the now-inaccurate translation corresponds to.
ga_IE: An sean-bhuntéacs (sular athraigh sé) a fhreagraíonn an t-aistriúchán (atá míchruinn anois) dó.

en: Notes for translators
ga_IE: Nótaí ar son aistritheoirí

en: Comment
ga_IE: Nóta tráchta

en: Add comment
ga_IE: Cuir nóta tráchta leis

en: Add Comment
ga_IE: Cuir nóta tráchta leis

en: Delete From Translation Memory
ga_IE: Scrios ón gCuimhne Aistriúcháin É

en: Delete from translation memory
ga_IE: Scrios ón gcuimhne aistriúcháin é

en: Translation suggestions
ga_IE: Aistriúcháin mholta

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (Windows).
en: No matches found
ga_IE: Gan torthaí

note: TRANSLATORS: This is shown when no translation suggestions can be found in the TM (macOS, Linux).
en: No Matches Found
ga_IE: Gan Torthaí

en: This string was found in Poedit’s translation memory.
ga_IE: Aimsíodh an teaghrán seo i gcuimhne aistriúcháin Poedit.

en: Translation suggestions require that source text is available. They don’t work if only IDs without the actual text are used.
ga_IE: Éilíonn moltaí aistriúcháin go bhfuil an téacs foinse ar fáil. Ní oibreoidh siad mura n-úsáidtear ach aitheantóirí gan an téacs iarbhír.

en: Translation suggestions require that source text’s language is known. Poedit couldn’t detect it in this file.
ga_IE: Éilíonn moltaí aistriúcháin go bhfuil teanga an téacs foinse ar eolas. Níorbh fhéidir le Poedit é a bhrath sa chomhad seo.

en: Cannot execute program: %s
ga_IE: Ní féidir an clár a rith: %s

en: The TMX file is malformed.
ga_IE: Tá an comhad TMX míchumtha.

en: Translation memory database is corrupted: %s (%d).
ga_IE: Tá bunachar sonraí na cuimhne aistriúcháin truaillithe: %s (%d).

en: Translation memory error: %s (%d).
ga_IE: Earráid chuimhne aistriúcháin: %s (%d).

en: (Use default language)
ga_IE: (Bain feidhm as an béarla réamhshocraithe)

en: Language selection
ga_IE: Rogha béarla

en: Select your preferred language
ga_IE: Roghnaigh do rogha béarla

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
ga_IE: Caithfear Poedit a atosú chun an athrú a chur i bhfeidhm.

en: Cannot create temporary directory.
ga_IE: Ní féidir comhadlann shealadach a chruthú.

en: There are no translations. That’s unusual.
ga_IE: Níl aon aistriúcháin ann. Nach ait é sin.

en: Translatable entries aren’t added manually in the Gettext system, but are automatically extracted from source code. This way, they stay up to date and accurate. Translators typically use PO template files (POTs) prepared for them by the developer.
ga_IE: Ní chuirtear iontrálacha inaistrithe leis de láimh sa chóras Gettext, ach baintear iad go huathoibríoch ón gcód foinse. Ar an mbealach seo, fanann siad cothrom le dáta agus cruinn. De ghnáth úsáideann aistritheoirí comhaid teimpléid PO (POTanna) a ullmhaíonn an forbróir dóibh.

en: Learn more about GNU gettext
ga_IE: Foghlaim tuilleadh faoi GNU gettext

en: The simplest way to fill this file with translations is to update it from a POT:
ga_IE: An bealach is fusa an chatalóg seo a líonadh ná nuashonrú ó chomhad POT:

en: Update from POT
ga_IE: Nuashonrú ó POT

en: Take translatable strings from an existing POT template.
ga_IE: Tóg teaghráin inaistrithe ó theimpléad POT atá ann.

en: You can also extract translatable strings directly from the source code:
ga_IE: Nó is féidir leat teaghráin inaistrithe a bhailiú go díreach ón bhunchód:

en: Extract from sources
ga_IE: Faigh teaghráin ón chód

en: Configure source code extraction in Properties.
ga_IE: Cumraigh an próiseas bailithe teaghrán ó bhunchód sna hAiríonna.

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
ga_IE: Leagan %s

en: Create new
ga_IE: Cruthaigh nua

en: Create new translation from POT template.
ga_IE: Cruthaigh aistriúchán nua ó theimpléad POT.

en: Browse files
ga_IE: Siortaigh comhaid

en: Open and edit translation files.
ga_IE: Comhaid aistriúcháin a oscailt agus a chur in eagar.

en: Translate cloud project
ga_IE: Aistrigh tionscadal scamall

en: Collaborate with other people online.
ga_IE: Comhoibrigh le daoine eile ar líne.

en: Recent files
ga_IE: Comhaid le déanaí

en: Sync
ga_IE: Siocronaigh

en: Synchronize translations with Crowdin
ga_IE: Sioncrónaigh aistriúcháin le Crowdin

en: Upload
ga_IE: Uaslódáil

note: TRANSLATORS: this is the tooltip for the "Upload" button in the toolbar, %s is hostname or service (Crowdin, ftp.foo.com etc.)
en: Upload translations to %s
ga_IE: Uaslódáil aistriúcháin chuig %s

en: Open file
ga_IE: Oscail comhad

en: Save file
ga_IE: Sábháil comhad

en: Check for errors in the translation
ga_IE: Lorg botúin sna haistriúcháin

en: Validate
ga_IE: Deimhnigh

en: Pre-translate strings that don’t have a translation yet
ga_IE: Déan réamhaistriúchán ar theaghráin nach bhfuil aistrithe fós

en: Update from Code
ga_IE: Nuashonraigh ón gCód é

en: Update from code
ga_IE: Nuashonraigh ón gcód é

en: Update from source code
ga_IE: Nuashonraigh ón chód foinseach

en: Show or hide the sidebar
ga_IE: Taispeáin nó folaigh an barra taoibh

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
ga_IE: Maidir le %s

note: TRANSLATORS: Title of the preferences window on Windows and Linux. "%s" is replaced with "Poedit" when running.
en: %s Preferences
ga_IE: Sainroghanna %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
ga_IE: Maidir le %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Services
ga_IE: Seirbhísí

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Hide %s
ga_IE: Folaigh %s

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Hide Others
ga_IE: Folaigh na cinn eile

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Show All
ga_IE: Taispeáin Uile

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu, %s is replaced with "Poedit"
en: Quit %s
ga_IE: Scoir %s

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences…
ga_IE: Sainroghanna…

note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
ga_IE: Sainroghanna...

[ctx: macOS menu item]
note: TRANSLATORS: macOS item in app menu
en: Preferences...
ga_IE: Sainroghanna...

en: &Apply
ga_IE: &Cuir i bhFeidhm

en: Apply
ga_IE: Cuir i bhFeidhm

en: &Back
ga_IE: &Siar

en: Back
ga_IE: Siar

en: &Cancel
ga_IE: &Cealaigh

en: &Clear
ga_IE: &Glan

en: Clear
ga_IE: Glan

en: Copy
ga_IE: Cóipeáil

en: Cu&t
ga_IE: Gea&rr

en: Cut
ga_IE: Gearr

en: Edit
ga_IE: Déan eagar

en: &Quit
ga_IE: Sc&oir

en: Help
ga_IE: Cabhair

en: &New
ga_IE: &Nua

en: New
ga_IE: Nua

en: &No
ga_IE: &Níl

en: No
ga_IE: Níl

en: Open…
ga_IE: Oscail…

en: &Open...
ga_IE: &Oscail...

en: Open...
ga_IE: Oscail...

en: &Paste
ga_IE: &Greamaigh

en: Paste
ga_IE: Greamaigh

en: Preferences
ga_IE: Sainroghanna

en: &Redo
ga_IE: &Athdhéan

en: Refresh
ga_IE: Athnuaigh

en: &Save as
ga_IE: &Sábháil mar

en: Save as
ga_IE: Sábháil mar

en: Select &All
ga_IE: Roghnaigh &Uile

en: Select All
ga_IE: Roghnaigh Uile

en: &Undo
ga_IE: &Cealaigh

en: &Yes
ga_IE: &Tá

en: Yes
ga_IE: Tá

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Up
ga_IE: Saighead Suas

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Down
ga_IE: Saighead Síos

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Left
ga_IE: Ar Chlé

[ctx: keyboard key]
note: TRANSLATORS: Keyboard shortcut for display in Windows menus
en: Right
ga_IE: Ar Dheis

en: Warning:
ga_IE: Rabhadh
