pychess - en to nl translation catalogue (1210 entries)

en: _Game
nl: _Spel

en: _New Game
nl: _Nieuw spel

en: From _Default Start Position
nl: Vanaf stan_daard startpositie

en: From _Custom Position
nl: Vanaf _aangepaste positie

en: From _Game Notation
nl: Vanaf _spelnotatie

en: From Cli_pboard
nl: Vanaf kle_mbord

en: Play _Internet Chess
nl: _Internetschaken spelen

en: _Load Game
nl: _Spel laden

en: Load _Recent Game
nl: _Recent spel laden

en: Load Re_mote Game
nl: Exter_n spel laden

en: _Save Game
nl: Spel _opslaan

en: Save Game _As
nl: Spel opslaan _als

en: _Export Position
nl: _Exportpositie

en: Share _Game
nl: _Spel delen

en: Player _Rating
nl: Spelers_ranglijst

en: _Analyze Game
nl: Spel _analyseren

en: _Edit
nl: _Bewerken

en: _Copy PGN
nl: PGN _kopiëren

en: _Copy FEN
nl: FEN kopiëren

en: _Engines
nl: Aandrijving_en

en: Externals
nl: Extern

en: _Actions
nl: _Acties

en: Offer _Abort
nl: _Afbreken aanbieden

en: Offer Ad_journment
nl: U_itstel aanbieden

en: Offer _Draw
nl: _Remise voorstellen

en: Offer _Pause
nl: _Pauze aanbieden

en: Offer _Resume
nl: He_rvatten aanbieden

en: Offer _Undo
nl: _Ongedaan maken aanbieden

en: _Call Flag
nl: Vlag _opeisen

en: R_esign
nl: Opg_even

en: Ask to _Move
nl: Vraag o_m te verzetten

en: Auto Call _Flag
nl: Vlag automatisch _opeisen

en: _View
nl: Beel_d

en: _Rotate Board
nl: Bo_rd draaien

en: _Fullscreen
nl: _Volledig scherm

en: Leave _Fullscreen
nl: Volledig scherm _verlaten

en: _Show Sidepanels
nl: Zijpanelen _weergeven

en: _Log Viewer
nl: _Logboek

en: _Hint arrow
nl: _Tip-pijl

en: Sp_y arrow
nl: Sp_ioneren-pijl

en: New _Database
nl: Nieuwe _databank

en: Save database as
nl: Database opslaan als

en: Create polyglot opening book
nl: Polyglot-openingsboek creëren

en: Import chessfile
nl: Schaakbestand importeren

en: Import annotated games from endgame.nl
nl: Spellen met aantekening impoteren van endgame.nl

en: Import games from theweekinchess.com
nl: Spellen importeren van theweekinchess.com

en: _Help
nl: _Hulp

en: About Chess
nl: Over Schaken

en: How to Play
nl: Spelinstructies

en: Tip of the Day
nl: Tip van de dag

en: Translate PyChess
nl: PyChess vertalen

en: Report an issue
nl: Probleem melden

en: Chess client
nl: Schaakcomputer

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: The displayed name of the first human player, e.g., John.
nl: De weergegeven naam van de eerste menselijke speler, bijv. Jan.

en: <b>Name of _first human player:</b>
nl: <b>Naam van de _eerste menselijke speler:</b>

en: The displayed name of the guest player, e.g., Mary.
nl: De weergegeven naam van de gastspeler, bijv. Marie.

en: <b>Name of s_econd human player:</b>
nl: <b>Naam van de tw_eede menselijke speler:</b>

en: _Hide tabs when only one game is open
nl: _Tabbladen verbergen als er maar één spel gespeeld wordt

en: If set, this hides the tab in the top of the playing window, when it is not needed.
nl: Als dit wordt ingesteld, dan worden de tabbladen aan de bovenkant van het speelvenster verborgen als ze niet nodig zijn.

en: _Use main app closer [x] to close all games
nl: [x]-knop in hoofdvenster gebr_uiken om spellen te beëindigen

en: If set, clicking on main application window closer first time it closes all games.
nl: Als dit wordt ingesteld, dan worden alle spellen beëindigd na het klikken op de sluiten-knop in het hoofdvenster.

en: Auto _rotate board to current human player
nl: Bord automatisch d_raaien naar huidige menselijke speler

en: If set, the board will turn after each move, to show the natural view for the current player.
nl: Als dit wordt ingesteld, dan wordt het bord automatisch gedraaid na elke zet zodat elke speler een natuurlijke weergave heeft.

en: Auto _promote to queen
nl: Automatisch promoveren naar koningin

en: If set, pawn promotes to queen without promotion dialog selection.
nl: Als dit wordt ingesteld, dan wordt een pion automatisch gepromoveerd tot koningin zonder tussenkomst van een dialoogvenster.

en: Face _to Face display mode
nl: Oog-in-oog-weergave

en: If set, the black pieces will be head down, suitable for playing against friends on mobile devices.
nl: Als dit wordt ingesteld, dan spelen zwarte stukken van boven naar onder tegen vrienden op mobiele apparaten.

en: Use a linear scale for the score
nl: Lineaire schaal gebruiken voor score

en: Unticked : the exponential stretching displays the full range of the score and enlarges the values around the null average.
    
    Ticked : the linear scale focuses on a limited range around the null average. It highlights the tiny errors and blunders better.
nl: Onaangevinkt: de exponentiële waarde toont het volledige scorebereik en vergroot de waarde rond het nulpunt (gemiddelde).
    
    Aangevinkt: de lineaire schaal focust op een gelimiteerd bereik rond het nulpunt (gemiddelde). Het markeert kleine fouten en blunders beter.

en: Show _captured pieces
nl: _Geslagen stukken tonen

en: If set, the captured figurines will be shown next to the board.
nl: Als dit wordt ingsteld, dan worden, tijdens het spel, de geslagen stukken naast het veld getoond.

en: Prefer figures in _notation
nl: Cijfers in_notatie prefereren

en: If set, PyChess will use figures to express moved pieces, rather than uppercase letters.
nl: Als dit wordt ingsteld, dan gebruikt Pychess cijfers om verplaatste stukken aan te duiden in plaats van hoofdletters.

en: Colorize analyzed moves
nl: Geanalyseerde zetten voorzien van kleur

en: If set, PyChess will colorize suboptimal analyzed moves with red.
nl: Als dit wordt ingsteld, dan duidt PyChess tijdens het spel alternatieve zetten in rood aan.

en: Show elapsed move times
nl: Verstreken zettijden weergeven

en: If set, the elapsed time that a player used for the move is shown.
nl: Als dit wordt ingsteld, dan wordt, na een zet, de door de speler gebruikte verstreken tijd getoond.

en: Show evaluation values
nl: Evaluatiewaarden tonen

en: If set, the hint analyzer engine evaluation value is shown.
nl: Als dit wordt ingesteld, dan toont de Hint-analyse na een zet de evaluatie van het spel.

en: Show FICS game numbers in tab labels
nl: FICS-spelnummers tonen op tabbladlabels

en: If set, FICS game numbers in tab labels next to player names are shown.
nl: Als dit wordt ingesteld, dan worden FICS-spelnummers na een zet getoond op de tabbladlabels, naast de spelersnamen.

en: Show threatened and not protected pieces
nl: Toon bedreigde en niet-beschermde stukken

en: <b>General Options</b>
nl: <b>Algemene opties</b>

en: F_ull board animation
nl: G_ehele bord voorzien van effecten

en: Animate pieces, board rotation and more. Use this on fast machines.
nl: Alle stukken, de bordrotatie en nog veel meer worden voorzien van effecten. Gebruik deze optie op snelle apparaten.

en: Only animate _moves
nl: Alleen zetten v_oorzien van effect

en: Only animate piece moves.
nl: Alleen effect tonen bij het verplaatsen van stukken.

en: No _animation
nl: Geen _effecten

en: Never use animation. Use this on slow machines.
nl: Nooit effecten gebruiken. Gebruik dit op langzame apparaten.

en: <b>Animation</b>
nl: <b>Effecten</b>

en: _General
nl: _Algemeen

en: Use opening _book
nl: Openings_boek gebruiken

en: If set, PyChess will suggest best opening moves on hint panel.
nl: Als dit wordt ingsteld, dan zal PyChess de beste openingszetten weergeven op het tippaneel.

en: Polyglot book file:
nl: Polyglot-boekbestand:

en: Book depth max:
nl: Max. diepte van boek:

en: Used by engine players and polyglot book creator
nl: Wordt gebruikt door aandrijvingsspelers en de polyglot-boekcreatie

en: Exact matches only
nl: Alleen exaacte overeenkomsten

en: Use _local tablebases
nl: _Lokale basistabellen gebruiken

en: If set, PyChess will show game results for different moves in positions containing 6 or less pieces.
    You can download tablebase files from:
    http://www.olympuschess.com/egtb/gaviota/
nl: Als dit wordt ingsteld, dan toont PyChess na een zet de spelresultaten van verschillende zetten met 6 of minder stukken.
    Je kunt basistabellen downloaden op:
    http://www.olympuschess.com/egtb/gaviota/

en: Gaviota TB path:
nl: Gaviota TB-pad:

en: Use _online tablebases
nl: _Online basistabellen gebruiken

en: If set, PyChess will show game results for different moves in positions containing 6 or less pieces.
    It will search positions from http://www.k4it.de/
nl: Als dit wordt ingsteld, dan toont PyChess na een zet de spelresultaten van verschillende zetten met 6 of minder stukken.
    Er wordt gezocht naar posities op http://www.k4it.de/

en: <b>Opening, endgame</b>
nl: <b>Opening, eindspel</b>

en: Use _analyzer
nl: _Analyse gebruiken

en: The analyzer will run in the background and analyze the game. <b>This is necessary for the hint mode to work</b>
nl: De analyse wordt uitgevoerd op de achtergrond en analyseert het spel. <b> Dit is noodzakelijk voor de werking van de tipmodus.</b>

en: Use _inverted analyzer
nl: _Omgekeerde analyse gebruiken

en: The inverse analyzer will analyze the game as if your opponent was to move. <b>This is necessary for the spy mode to work</b>
nl: De omgekeerde analyseerder analyseert het spel op basis van de tegenstander. <b>Dit is noodzakelijk voor de werking van de spionmodus.</b>

en: Maximum analysis time in seconds:
nl: Maximum analysetijd in seconden:

en: Infinite analysis
nl: Oneindige analyse

en: <b>Analyzing</b>
nl: <b>Analyseren</b>

en: _Hints
nl: _Tips

en: Uninstall
nl: Verwijderen

en: Ac_tive
nl: Ac_tief

en: <b>Installed Sidepanels</b>
nl: <b>Geïnstalleerde zijpanelen</b>

en: Side_panels
nl: Zij_panelen

en: Background image path :
nl: Achtergrondafbeeldingspad

en: <b>Welcome screen</b>
nl: <b>Welkomstscherm</b>

en: Texture:
nl: Textuur:

en: Light Squares :
nl: Lichte vlakken :

en: Grid
nl: Raster

en: Dark Squares :
nl: Donkere vlakken :

en: Reset Colours
nl: Standaardwaarden herstellen

en: Sho_w cords
nl: Akkoorden _weergeven

en: If set, the playing board will display labels and ranks for each chess field. These are usable in chess notation.
nl: Als dit wordt ingesteld, dan toont het speelbord labels en rangschikkingen van elk schaakveld. Deze zijn bruikbaar in schaaknotaties.

en: <b>Board Style</b>
nl: <b>Bordstijl</b>

en: Font:
nl: Lettertype:

en: <b>Move text</b>
nl: <b>Verplaatstekst</b>

en: <b>Chess Sets</b>
nl: <b>Schaaksets</b>

en: Themes
nl: Thema's

en: _Use sounds in PyChess
nl: _Geluiden afspelen

en: A player _checks:
nl: Als een speler _schaak staat:

en: A player _moves:
nl: Als een speler een _zet doet:

en: Game is _drawn:
nl: Als het spel eindigt in _remise:

en: Game is _lost:
nl: Als het spel _verloren is:

en: Game is _won:
nl: Als het spel _gewonnen is:

en: A player c_aptures:
nl: Als een speler een stuk _slaat:

en: Game is _set-up:
nl: Als een spel _opgesteld is:

en: _Observed moves:
nl: _Geobserveerde zetten:

en: Observed _ends:
nl: Geobserveerde _eindes:

en: Short on _time:
nl: Weinig _tijd:

en: _Invalid move:
nl: _Ongeldige zet:

en: Activate alarm when _remaining sec is:
nl: Alarm activeren als het aantal _resterende seconden staat op:

en: _Puzzle success:
nl: _Puzzelsucces:

en: _Variation choices:
nl: _Variatiekeuzes:

en: <b>Play Sound When...</b>
nl: <b>Geluid afspelen als...</b>

en: _Sounds
nl: _Geluiden

en: _Auto save finished games to .pgn file
nl: Voltooide spellen _automatisch opslaan naar .pgn-bestand

en: Save files to:
nl: Bestanden opslaan naar:

en: Use name format:
nl: Naamopmaak gebruiken:

en: Names:  #n1, #n2
nl: Namen: #n1, #n2

en: Year, month, day: #y, #m, #d
nl: Jaar, maand, dag: #j, #m, #d

en: Save elapsed move _times
nl: Verstreken zet_tijden opslaan

en: Save analyzing engine _evaluation values
nl: Analayse-_evaluatiewaarden opslaan

en: Save _rating change values
nl: _Rankwijzigingswaarden opslaan

en: Indent _PGN file
nl: _PGN-bestand voorzien van tabs

en: Save _own games only
nl: Alleen _eigen spellen opslaan

en: Save
nl: Opslaan

en: Promotion
nl: Promotie

en: Queen
nl: Koningin

en: Rook
nl: Toren

en: Bishop
nl: Loper

en: Knight
nl: Paard

en: King
nl: Koning

en: Hawk
nl: Havik

en: Elephant
nl: Olifant

en: <b><big>Promote pawn to</big></b>
nl: <b><big>Promoveer pion tot</big></b>

en: Default
nl: Standaard

en: Knights
nl: Paarden

en: Game information
nl: Spelinformatie

en: Site:
nl: Locatie:

en: Rating change:
nl: Rangwijziging:

en: For each player, the statistics provide the probability to win the game and the variation of your ELO if you lose / end into a tie / win, or simply the final ELO rating change
nl: De statistieken geven voor elke speler de winkans aan en de variatie van je ELO als je verliest / gelijkspel hebt / wint of de definitieve ELO-rangwijziging

en: Black ELO:
nl: Zwarte ELO:

en: Black:
nl: Zwart:

en: Round:
nl: Ronde:

en: White ELO:
nl: Witte ELO:

en: White:
nl: Wit:

en: Date:
nl: Datum:

en: Result:
nl: Resultaat:

en: Game
nl: Spel

en: Players:
nl: Spelers:

en: Event:
nl: Evenement:

en: Expected format as "yyyy.mm.dd" with the allowed joker "?"
nl: De verwachte opmaak is "jjjj.mm.dd" met de toegestane joker "?"

en: Identification
nl: Identificatie

en: Additional tags
nl: Extra labels

en: Manage engines
nl: Aandrijvingen beheren

en: Command:
nl: Opdracht:

en: Command line parameters needed by the engine
nl: De opdrachtregel-parameters die nodig zijn voor de aandrijving.

en: Engines use uci or xboard communication protocol to talk to the GUI.
    If it can use both  you can set here which one you like.
nl: Aandrijvingen maken gebruik van het communicatieprotocol uci of xboard om te communiceren met de app.
    Als je beschikt over beide, dan kun je hier je voorkeur aangeven.

en: Working directory:
nl: Werkmap:

en: The directory where the engine will be started from.
nl: De map van waaruit de aandrijving wordt gestart.

en: Runtime env command:
nl: Proces-env-opdracht:

en: Runtime environment of engine command (wine or node)
nl: Proces-omgeving van de aandrijvingsopdracht (wine of node)

en: Runtime env parameters:
nl: Proces-env-parameters:

en: Command line parameters needed by the runtime env
nl: De opdrachtregel-parameters die nodig zijn voor proces-omgeving

en: Country:
nl: Land:

en: Country of origin of the engine
nl: Herkomstland van de aandrijving

en: Comment:
nl: Opmerking:

en: Free comment about the engine
nl: Vrije opmerking over de aandrijving

en: Environment
nl: Omgeving

en: Preferred level:
nl: Voorkeursniveau:

en: Level 1 is the weakest and level 20 is the strongest. You may not define a too high level if the engine is based on the depth to explore
nl: Niveau 1 is het zwakst en niveau 20 het sterkst. Je mag geen te hoog niveau opgeven als de aandrijving gebaseerd is op de verkendiepte.

en: Restore the default options
nl: Standaardwaarden herstellen

en: Options
nl: Opties

en: Add from folder
nl: Toevoegen uit map

en: Detected engines
nl: Gedecteerde aandrijvingen

en: Base path:
nl: Basispad:

en: Filter
nl: Filteren

en: White
nl: Wit

en: Black
nl: Zwart

en: Ignore colors
nl: Kleuren negeren

en: Event
nl: Evenement

en: Date
nl: Datum

en: Site
nl: Plaats

en: Annotator
nl: Aantekenaar

en: Result
nl: Resultaat

en: Header
nl: Kop

en: Imbalance
nl: Onevenwichtigheid

en: White move
nl: Witte zet

en: Black move
nl: Zwarte zet

en: Not a capture (quiet) move
nl: Geen slagzet (stil)

en: Moved
nl: Gezet

en: Captured
nl: Geslagen

en: Side to move
nl: Zijde aan zet

en: Material/move
nl: Stukken/zet

en: Sub-FEN :
nl: Sub-FEN:

en: Pattern
nl: Patroon

en: Analyze game
nl: Spel analyseren

en: Use analyzer:
nl: Analysator gebruiken:

en: If the analyzer finds a move where the evaluation difference (the difference between the evaluation for the move it thinks is the best move and the evaluation for the move made in the game) exceeds this value, it will add an annotation for that move (consisting of the engine's Principal Variation for the move) to the Annotation panel
nl: Als de analysator een zet vindt waar het evaluatieverschil (het verschil tussen de evaluatie van de zet die hij vindt dat het beste en de evaluatie van de gedane zet) deze waarde overschrijdt, dan wordt er een aantekening gemaakt voor die zet (die bestaat uit de Principevariatie voor de zet) op het Aantekeningpaneel.

en: Variation annotation creation threshold in centipawns:
nl: Variatie-aantekening creatiedrempel in centipawns:

en: Analyze from current position
nl: Analyseren vanaf huidige positie

en: Analyze black moves
nl: Zwarte zetten analyseren

en: Analyze white moves
nl: Witte zetten analyseren

en: Add threatening variation lines
nl: Bedreigende variatieregels toevoegen

en: <big><b>PyChess is discovering your engines. Please wait.</b></big>
nl: <big><b>PyChess is bezig met zoeken naar je aandrijvingen. Even geduld.</b></big>

en: PyChess - Connect to Internet Chess
nl: PyChess - verbinden met internetschaken

en: <b><big>Connect to Online Chess Server</big></b>
nl: <b><big>Verbinden met online schaakserver</big></b>

en: _Password:
nl: _Wachtwoord:

en: _Name:
nl: _Naam:

en: Log on as _Guest
nl: Inloggen als _gastgebruiker

en: Host:
nl: Gastheer:

en: Po_rts:
nl: Poo_rten:

en: Lag:
nl: Vertraging:

en: Use time compensation
nl: Tijdcompensatie gebruiken

en: S_ign up
nl: Reg_istreren

en: Challenge: <Player>
nl: Uitdaging: <Player>

en: Send Challenge
nl: Uitdaging versturen

en: <big>Challenge:</big>
nl: <big>Uitdaging:</big>

en: Lightning:
nl: Supersnel:

en: Standard:
nl: Standaard:

en: Blitz:
nl: Snel:

en: 2 min, Fischer Random, Black
nl: 2 min, Fischer willekeurig, Zwart

en: 10 min + 6 sec/move, White
nl: 10 min + 6 sec/zet, Wit

en: _Clear Seeks
nl: Verzoeken _verwijderen

en: _Accept
nl: _Accepteren

en: _Decline
nl: _Weigeren

en: Send all seeks
nl: Alle verzoeken versturen

en: Send seek
nl: Verzoek versturen

en: Create Seek
nl: Verzoek creëren

en: Standard
nl: Standaard

en: Blitz
nl: Snel

en: Lightning
nl: Supersnel

en: _Seeks / Challenges
nl: _Verzoeken / Uitdagingen

en: Rating
nl: Ranglijst

en: Time
nl: Tijd

en: Seek _Graph
nl: Uitdagings_grafiek

en: 0 Players Ready
nl: 0 spelers gereed

en: Challenge
nl: Uitdagen

en: Observe
nl: Observeren

en: Start Private Chat
nl: Privéchat starten

en: Registered
nl: Geregistreerd

en: Guest
nl: Gastgebruiker

en: Titled
nl: Genaamd

en: _Player List
nl: S_pelerslijst

en: _Game List
nl: _Spellenlijst

en: _My games
nl: _Mijn spellen

en: Offer A_bort
nl: A_fbreken aanbieden

en: Examine
nl: Onderzoeken

en: Pre_view
nl: _Voorvertoning

en: _Archived
nl: Gearchiveerd

en: Asymmetric Random
nl: Asymmetrisch willekeurig

en: Edit Seek
nl: Verzoek bewerken

en: Untimed
nl: Zonder tijdslimiet

en: Minutes:
nl: Minuten:

en:    Gain:
nl:    Voordeel:

en: Time control:
nl: Tijdscontrole:

en: <b>Time Control</b>
nl: <b>Tijdscontrole:</b>

en: Don't care
nl: Geen voorkeur

en: Your strength:
nl: Jouw sterkte:

en: (Blitz)
nl: (Snel)

en: Opponent's strength:
nl: Sterkte van tegenstander:

en: When this button is in the "locked" state, the relationship
    between "Opponent's strength" and "Your strength" will be
    preserved when
    a) your rating for the type of game sought has changed
    b) you change the variant or the time control
nl: Als deze knop op "vergrendeld" staat, dan blijft de relatie
    tussen "Sterkte van tegenstander" en "Jouw sterkte" behouden als
    a) je rang voor het gezochte speltype wijzigt
    b) je de variant van de tijdscontrole wijzigt

en: Center:
nl: Midden:

en: Tolerance:
nl: Tolerantie:

en: Hide
nl: Verbergen

en: <b>Opponent Strength</b>
nl: <b>Sterkte van tegenstander</b>

en: <b>Your Color</b>
nl: <b>Jouw kleur</b>

en: Play normal chess rules
nl: Spelen volgens gebruikelijke schaakregels

en: Play
nl: Spelen

en: <b>Chess Variant</b>
nl: <b>Schaakvariant</b>

en: Rated game
nl: Rangspel

en: Manually accept opponent
nl: Tegenstander handmatig accepteren

en: <b>Options</b>
nl: <b>Opties</b>

en: window1
nl: venster1

en: 0 of 0
nl: 0 van 0

en: Search:
nl: Zoeken:

en: _Previous
nl: _Vorige

en: _Next
nl: Volge_nde

en: New Game
nl: Nieuw spel

en: _Start Game
nl: _Spel starten

en: Copy FEN
nl: FEN kopiëren

en: Clear
nl: Wissen

en: Paste FEN
nl: FEN plakken

en: Initial setup
nl: Initiële instelwizard

en: Engine playing strength (1=weakest, 20=strongest)
nl: Aandrijvingsspeelsterkte (1=zwakste, 20=sterkste)

en: White side - Click to exchange the players
nl: Witte speelveld - klik om spelers om te ruilen

en: Black side - Click to exchange the players
nl: Zwarte speelveld - klik om spelers om te ruilen

en: <b>Players</b>
nl: <b>Spelers</b>

en: _Untimed
nl: _Zonder tijdslimiet

en: Blitz:    5 min
nl: Snel:    5 min

en: Rapid:    15 min + 10 sec/move
nl: Erg snel:    15 min + 10 sec/zet

en: Normal:   40 min + 15 sec/move
nl: Gebruikelijk:   40 min + 15 sec/zet

en: Classical:    3 min / 40 moves
nl: Klassiek:    3 min / 40 zetten

en: _Play Normal chess
nl: Gebruikelijk schaken _spelen

en: Play Fischer Random chess
nl: Fischer willekeurig schaken spelen

en: Play Losers chess
nl: Verliezersschaken spelen

en: <b>Open Game</b>
nl: <b>Open spel</b>

en: <b>Initial Position</b>
nl: <b>Startpositie</b>

en: <b>Enter Game Notation</b>
nl: <b>Spelnotatie invoeren</b>

en: Halfmove clock
nl: Halvezet-klok

en: En passant line
nl: En passant slaan

en: Move number
nl: Zetnummer

en: Black O-O
nl: Zwart O-O

en: Black O-O-O
nl: Zwart O-O-O

en: White O-O-O
nl: Wit O-O-O

en: White O-O
nl: Wit  O-O

en: Rotate the board
nl: Bord draaien

en: Quit PyChess
nl: PyChess afsluiten

en: Close _without Saving
nl: Sluiten _zonder opslaan

en: _Save %d documents
nl: %d documenten op_slaan

en: <big><b>There are %d games with unsaved moves. Save changes before closing?</b></big>
nl: <big><b>Er zijn %d spellen met niet-opgeslagen zetten. Wil je de wijzigingen opslaan alvorens af te sluiten?</b></big>

en: Select the games you want to save:
nl: Kies de spellen die je wilt opslaan:

en: If you don't save, new changes to your games will be permanently lost.
nl: Als je niets opslaat, dan gaan de wijzigingen aan je spellen definitief verloren.

en: Detailed settings of players, time control and chess variant
nl: Uitgebreide instellingen van spelers, tijdscontrole en schaakvariant

en: _Opponent:
nl: _Tegenstander:

en: _Your Color:
nl: _Jouw kleur

en: <b>_Start Game</b>
nl: <b>Spel _starten</b>

en: Detailed connection settings
nl: Uitgebreide verbindingsinstellingen

en: Auto login on startup
nl: Automatisch inloggen bij opstarten

en: <b>_Connect to server</b>
nl: <b>_Verbinden met server</b>

en: Select a pgn or epd or fen chess file
nl: Selecteer een pgn-, epd- of fen-schaakbestand

en: Create a new database
nl: Nieuwe databank creëren

en: <b>Open database</b>
nl: <b>Database openen</b>

en: View lectures, solve puzzles or start practicing endgames
nl: Lezingen tonen, puzzels oplossen of eindspellen beoefenen

en: Category:
nl: Categorie:

en: <b>Start learning</b>
nl: <b>Beginnen met leren</b>

en: Tip Of The day
nl: Tip van de dag

en: Show tips at startup
nl: Tips weergeven bij opstarten

en: All the links failed to fetch a relevant chess content.
nl: De links bevatten geen relevante schaakinhoud.

en: Some links were invalid.
nl: Sommige links zijn onjuist.

en: The clipboard contains no relevant chess data.
nl: Het klembord bevat geen relevante schaakinhoud.

en: Load a remote game
nl: Laad een extern spel

en: Paste the link to download:
nl: Plak hier de downloadlink:

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Chess
nl: http://nl.wikipedia.org/wiki/Schaken

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Rules_of_chess
nl: https://nl.wikipedia.org/wiki/Schaken#Spelregels

en: Welcome
nl: Welkom

en: Open Game
nl: <b>Open spel</b>

en: Reading %s ...
nl: Bezig met lezen van %s ...

en: %(counter)s game headers from %(filename)s imported
nl: %(counter)s spelkoppen van %(filename)s zijn geïmporteerd

en: The engine %s reports an error:
nl: De spelcomputer %s geeft een foutmelding:

en: Your opponent has offered you a draw.
nl: Je tegenspeler bied een gelijkspel aan.

en: Your opponent has offered you a draw. If you accept this offer, the game will end with a score of 1/2 - 1/2.
nl: Je tegenstander bied een gelijkspel aan. Als je dit aanvaardt, dan eindigt het spel met een score van 1/2 – 1/2.

en: Your opponent wants to abort the game.
nl: Je tegenstander wenst het spel te beëindigen.

en: Your opponent has asked that the game be aborted. If you accept this offer, the game will end with no rating change.
nl: Je tegenstander heeft gevraagd om beëindiging van het spel. Als je dit aanvaardt, dan eindigt het spel zonder rangwijziging.

en: Your opponent wants to adjourn the game.
nl: Je tegenstander wenst het spel uit te stellen.

en: Your opponent has asked that the game be adjourned. If you accept this offer, the game will be adjourned and you can resume it later (when your opponent is online and both players agree to resume).
nl: Je tegenstander heeft gevraagd om het spel uit te stellen. Als je dit aanvaardt, dan wordt het spel uitgesteld en kun je het op een later moment hervatten (als je tegenspeler online is en beide spelers beslissen om verder te spelen).

en: Your opponent wants to undo %s move(s).
nl: Je tegenstander wil %s zet(ten) ongedaan maken.

en: Your opponent has asked that the last %s move(s) be undone. If you accept this offer, the game will continue from the earlier position.
nl: Je tegenstander heeft gevraagd om de laatste %s zet(ten) ongedaan te maken. Als je dit aanvaardt, dan wordt het spel hervat vanuit een eerdere positie.

en: Your opponent wants to pause the game.
nl: Je tegenstander wenst het spel te pauzeren.

en: Your opponent has asked that the game be paused. If you accept this offer, the game clock will be paused until both players agree to resume the game.
nl: Je tegenstander vraagt om het spel te pauzeren. Als je dit aanvaardt, dan wordt de wedstrijdklok onderbroken totdat beide spelers tot hervatten bereid zijn.

en: Your opponent wants to resume the game.
nl: Je tegenstander wil het spel hervatten.

en: Your opponent has asked that the game be resumed. If you accept this offer, the game clock will continue from where it was paused.
nl: Je tegenspeler vraagt om het spel te hervatten. Als je dit aanvaardt, dan loopt de wedstrijdklok verder vanwaar ze werd onderbroken.

en: The resignation
nl: De terugtrekking

en: The flag call
nl: De vlagoproep

en: The draw offer
nl: Het remise-aanbod

en: The abort offer
nl: Het beëindingsaanbod

en: The adjourn offer
nl: Het uitstelaanbod

en: The pause offer
nl: Het pauze-aanbod

en: The resume offer
nl: Het hervatten-aanbod

en: The offer to switch sides
nl: Het aanbod om van speelveld te wisselen

en: The takeback offer
nl: Het aanbod tot terugname

en: resign
nl: terugtrekken

en: call your opponents flag
nl: roep de vlag van je tegenstander

en: offer a draw
nl: remise aanbieden

en: offer an abort
nl: afbreken aanbieden

en: offer to adjourn
nl: uitstellen aanbieden

en: offer a pause
nl: pauzeren aanbieden

en: offer to resume
nl: hervatten aanbieden

en: offer to switch sides
nl: voorstellen om van veld te wisselen

en: offer a takeback
nl: terugname voorstellen

en: ask your opponent to move
nl: vraag je tegenstander om een zet te doen

en: Your opponent is not out of time.
nl: Je tegenstander bevindt zich nog binnen de tijd.

en: The clock hasn't been started yet.
nl: De tijdklok is nog niet gestart.

en: You can't switch colors during the game.
nl: Tijdens het spel kun je niet van kleur wisselen.

en: You have tried to undo too many moves.
nl: Je hebt geprobeerd teveel zetten ongedaan te maken.

en: Your opponent asks you to hurry!
nl: Je tegenstander vraagt je om op te schieten!

en: Generally this means nothing, as the game is time-based, but if you want to             please your opponent, perhaps you should get going.
nl: Over het algemeen betekent dit niets omdat het spel tijdgebonden is, maar om je tegenspeler te plezieren moet je wellicht een zet doen.

en: Accept
nl: Accepteren

en: Decline
nl: Weigeren

en: %s was declined by your opponent
nl: %s is geweigerd door je tegenstander

en: Resend %s?
nl: %s opnieuw versturen?

en: Resend
nl: Opnieuw versturen

en: %s was withdrawn by your opponent
nl: %s is ingetrokken door je tegenstander

en: Your opponent seems to have changed their mind.
nl: Je tegenstander is van gedachten veranderd.

en: Unable to accept %s
nl: %s kan niet worden geaccepteerd

en: Probably because it has been withdrawn.
nl: waarschijnlijk omdat het werd ingetrokken.

en: %s returns an error
nl: %s geeft een foutmelding

en: The current game is over. First, please verify the properties of the game.
nl: Het huidige spel is voorbij. Verifieer eerst de eigenschappen van het spel.

en: The current game is not terminated. Its export may have a limited interest.
nl: Het huidige spel is niet afgebroken. Exporteren is mogelijk van weinig waarde.

en: Should %s publicly publish your game as PGN on chesspastebin.com ?
nl: Moet %s je spel openbaarmaken als PGN op chesspastebin.com ?

en: Game shared at
nl: Spel gedeeld op

en: (Link is available on clipboard.)
nl: (de link is beschikbaar op het klembord.)

en: Chess Position
nl: Schaakpositie

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Simple Chess Position
nl: Eenvoudige schaakpositie

en: The game can't be loaded, because of an error parsing FEN
nl: Het spel kan niet worden geladen vanwege een fout bij het verwerken van de FEN

en: Html Diagram
nl: HTML-diagram

en: Chess Compositions from yacpdb.org
nl: Schaakcomposities van yacpdb.org

en: Chess Game
nl: Schaakspel

en: Analyzer's primary variation
nl: Primaire variatie van analysator

en: Importing game headers...
nl: Bezig met importeren van spelkoppen...

en: Creating .bin index file...
nl: Bezig met creëren van .bin-indexbestand...

en: Creating .scout index file...
nl: Bezig met creëren van .scout-indexbestand...

en: Invalid move.
nl: Ongeldige zet.

en: Error parsing %(mstr)s
nl: Fout bij verwerken van %(mstr)s

en: The game can't be read to end, because of an error parsing move %(moveno)s '%(notation)s'.
nl: Het spel kan niet volledig worden ingelezen, omwille van een foutieve zet %(moveno)s ‘%(notation)s’.

en: The move failed because %s.
nl: De zet is mislukt vanwege %s.

en: Error parsing move %(moveno)s %(mstr)s
nl: Foutmelding bij verwerken van zet %(moveno)s %(mstr)s

en: Png image
nl: PNG-afbeelding

en: Download link
nl: Downloadlink

en: HTML parsing
nl: HTML-verwerking

en: Application programming interface
nl: Programmeer-interface

en: Various techniques
nl: Verschillende technieken

en: The first move is not provided
nl: De eerste zet is niet gegeven

en: Puzzle
nl: Puzzel

en: Puzzle %s
nl: Puzzel %s

en: %d moves to find
nl: %d verplaatst naar zoeken

en: Text Diagram
nl: Tekstdiagram

en: Destination Host Unreachable
nl: Host-bestemming is onbereikbaar

en: Died
nl: Gestopt

en: Local Event
nl: Lokaal evenement

en: Local Site
nl: Lokale plaats

en: Illegal
nl: Illegaal

en: Mate
nl: Schaakmat

en: <b>New version %s is available!</b>
nl: <b>Er is een nieuwe versie beschikbaar: %s </b>

en: United Arab Emirates
nl: Verenigde Arabische Emiraten

en: Antigua and Barbuda
nl: Antigua en Barbuda

en: Albania
nl: Albanië

en: Armenia
nl: Armenië

en: Argentina
nl: Argentinië

en: American Samoa
nl: Amerikaans-Samoa

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Australia
nl: Australië

en: Åland Islands
nl: Åland-eilanden

en: Azerbaijan
nl: Azerbeidzjan

en: Bosnia and Herzegovina
nl: Bosnië en Herzegovina

en: Belgium
nl: België

en: Bulgaria
nl: Bulgarije

en: Bahrain
nl: Bahrein

en: Saint Barthélemy
nl: Saint-Barthélemy

en: Brunei Darussalam
nl: Brunei

en: Bolivia (Plurinational State of)
nl: Bolivië (Plurinationale Staat van)

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
nl: Bonaire, Sint-Eustatius en Saba

en: Brazil
nl: Brazilië

en: Bahamas
nl: Bahama's

en: Bouvet Island
nl: Bouveteiland

en: Belarus
nl: Wit-Rusland

en: Cocos (Keeling) Islands
nl: Cocoseilanden

en: Congo (the Democratic Republic of the)
nl: Congo-Kinshasa (Democratische Republiek Congo)

en: Central African Republic
nl: Centraal-Afrikaanse Republiek

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: Côte d'Ivoire
nl: Ivoorkust

en: Cook Islands
nl: Cookeilanden

en: Chile
nl: Chili

en: Cameroon
nl: Kameroen

en: Cabo Verde
nl: Kaapverdië

en: Christmas Island
nl: Kersteiland

en: Czechia
nl: Tsjechië

en: Germany
nl: Duitsland

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Dominican Republic
nl: Dominicaanse Republiek

en: Algeria
nl: Algerije

en: Estonia
nl: Estland

en: Egypt
nl: Egypte

en: Western Sahara
nl: Westelijke Sahara

en: Spain
nl: Spanje

en: Ethiopia
nl: Ethiopië

en: Falkland Islands [Malvinas]
nl: Falklandeilanden [Malvinas]

en: Micronesia (Federated States of)
nl: Micronesië

en: Faroe Islands
nl: Faeröer

en: France
nl: Frankrijk

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
nl: Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland

en: Georgia
nl: Georgië

en: French Guiana
nl: Frans-Guyana

en: Greenland
nl: Groenland

en: Equatorial Guinea
nl: Equatoriaal-Guinea

en: Greece
nl: Griekenland

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
nl: Zuid-Georgia en de Zuidelijke Sandwicheilanden

en: Guinea-Bissau
nl: Guinee-Bissau

en: Hong Kong
nl: Hongkong

en: Heard Island and McDonald Islands
nl: Heard en McDonaldeilanden

en: Croatia
nl: Kroatië

en: Haiti
nl: Haïti

en: Hungary
nl: Hongarije

en: Indonesia
nl: Indonesië

en: Ireland
nl: Ierland

en: Israel
nl: Israël

en: Isle of Man
nl: Man

en: British Indian Ocean Territory
nl: Brits Indische Oceaanterritorium

en: Iraq
nl: Irak

en: Iran (Islamic Republic of)
nl: Iran (Islamitische Republiek van)

en: Iceland
nl: IJsland

en: Italy
nl: Italië

en: Jordan
nl: Jordanië

en: Kenya
nl: Kenia

en: Kyrgyzstan
nl: Kirgizië

en: Cambodia
nl: Cambodja

en: Comoros
nl: Comoren

en: Saint Kitts and Nevis
nl: Saint Kitts en Nevis

en: Korea (the Democratic People's Republic of)
nl: Noord-Korea (Democratische Volksrepubliek)

en: Korea (the Republic of)
nl: Zuid-Korea (Republiek)

en: Kuwait
nl: Koeweit

en: Cayman Islands
nl: Kaaimaneilanden

en: Kazakhstan
nl: Kazachstan

en: Lao People's Democratic Republic
nl: Laos (Democratische Volksrepubliek)

en: Lebanon
nl: Libanon

en: Lithuania
nl: Litouwen

en: Luxembourg
nl: Luxemburg

en: Latvia
nl: Letland

en: Libya
nl: Libië

en: Morocco
nl: Marokko

en: Moldova (the Republic of)
nl: Moldavië (Republiek)

en: Saint Martin (French part)
nl: Sint-Maarten (Franse Antillen)

en: Madagascar
nl: Madagaskar

en: Marshall Islands
nl: Marshalleilanden

en: Macedonia (the former Yugoslav Republic of)
nl: Macedonië (voormalige Joegoslavische Republiek)

en: Mongolia
nl: Mongolië

en: Macao
nl: Macau

en: Northern Mariana Islands
nl: Noordelijke Marianen

en: Mauritania
nl: Mauritanië

en: Maldives
nl: Maladiven

en: Malaysia
nl: Maleisië

en: Namibia
nl: Namibië

en: New Caledonia
nl: Nieuw-Caledonië

en: Norfolk Island
nl: Norfolk

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Nepal
nl: Nepa

en: New Zealand
nl: Nieuw-Zeeland

en: French Polynesia
nl: Frans-Polynesië

en: Papua New Guinea
nl: Papoea-Nieuw-Guinea

en: Philippines
nl: Filipijnen

en: Poland
nl: Pole

en: Saint Pierre and Miquelon
nl: Saint-Pierre en Miquelon

en: Palestine, State of
nl: Palestina

en: Romania
nl: Roemenië

en: Serbia
nl: Servië

en: Russian Federation
nl: Rusland

en: Saudi Arabia
nl: Saoedi-Arabië

en: Solomon Islands
nl: Salomonseilanden

en: Seychelles
nl: Seychellen

en: Sudan
nl: Soedan

en: Sweden
nl: Zweden

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
nl: Sint-Helena, Ascension en Tristan da Cunha

en: Slovenia
nl: Slovenië

en: Svalbard and Jan Mayen
nl: Spitsbergen en Jan Mayen

en: Slovakia
nl: Slowakije

en: Somalia
nl: Somalië

en: South Sudan
nl: Zuid-Soedan

en: Sao Tome and Principe
nl: Sao Tomé en Principe

en: Sint Maarten (Dutch part)
nl: Sint-Maarten

en: Syrian Arab Republic
nl: Syrië (Arabische Republiek)

en: Eswatini
nl: Swaziland

en: Turks and Caicos Islands
nl: Turks- en Caicoseilanden

en: Chad
nl: Tsjaad

en: French Southern Territories
nl: Franse Zuidelijke en Antarctische Gebieden

en: Tajikistan
nl: Tadzjikistan

en: Timor-Leste
nl: Oost-Timor

en: Tunisia
nl: Tunesië

en: Turkey
nl: Turkije

en: Trinidad and Tobago
nl: Trinidad en Tobago

en: Taiwan (Province of China)
nl: Taiwan (Provincie van China)

en: Tanzania, United Republic of
nl: Tanzania (Verenigde Republiek)

en: Ukraine
nl: Oekraïne

en: Uganda
nl: Oeganda

en: United States Minor Outlying Islands
nl: Kleine afgelegen eilanden van de Verenigde Staten

en: United States of America
nl: Verenigde Staten van Amerika

en: Uzbekistan
nl: Oezbekistan

en: Holy See
nl: Heilige Stoel

en: Saint Vincent and the Grenadines
nl: Saint Vincent en de Grenadines

en: Venezuela (Bolivarian Republic of)
nl: Venezuela (Bolivariaanse Republiek)

en: Virgin Islands (British)
nl: Britse Maagdeneilanden

en: Virgin Islands (U.S.)
nl: Amerikaanse Maagdeneilanden

en: Viet Nam
nl: Vietnam

en: Wallis and Futuna
nl: Wallis en Futuna

en: Yemen
nl: Jemen

en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

en: Pawn
nl: Pion

en: The game ended in a draw
nl: Het spel is geëindigd in remise

en: %(white)s won the game
nl: %(white)s heeft de wedstrijd gewonnen

en: %(black)s won the game
nl: %(black)s heeft de wedstrijd gewonnen

en: The game has been killed
nl: Het spel is gestopt

en: The game has been adjourned
nl: Het spel is uitgesteld

en: The game has been aborted
nl: Het spel is afgebroken

en: Unknown game state
nl: Onbekende spelstatus

en: Game cancelled
nl: Spel afgebroken

en: Because neither player has sufficient material to mate
nl: Omdat geen van beide spelers over voldoende stukken beschikt om schaak te claimen

en: Because the same position was repeated three times in a row
nl: Omdat dezelfde positie zich driemaal herhaalde

en: Because the last 50 moves brought nothing new
nl: Omdat de laatste 50 zetten niets nieuws opleverden

en: Because both players ran out of time
nl: Omdat beide spelers buiten de tijd zitten

en: Because %(mover)s stalemated
nl: Omdat %(mover)sin een patstelling raakte

en: Because both players agreed to a draw
nl: Omdat beide spelers akkoord zijn gegaan met een remise

en: Because of adjudication by an admin
nl: Vanwege een rechtzetting/toewijzing door een administrator

en: Because the game exceed the max length
nl: Omdat de maximale duur van het spel werd overschreden

en: Because %(white)s ran out of time and %(black)s has insufficient material to mate
nl: Omdat %(white)s buiten de tijd zit en %(black)s onvoldoende stukken heeft

en: Because %(black)s ran out of time and %(white)s has insufficient material to mate
nl: Omdat %(black)s buiten de tijd zit en %(white)s onvoldoende stukken heeft

en: Because both players have the same amount of pieces
nl: Omdat beide spelers evenveel stukken hebben

en: Because both king reached the eight row
nl: Omdat beide koningen de achtste rij hebben bereikt

en: Because %(loser)s resigned
nl: Omdat %(loser)s zich heeft teruggetrokken

en: Because %(loser)s ran out of time
nl: Omdat %(loser)s buiten de tijd is

en: Because %(loser)s was checkmated
nl: Omdat %(loser)s schaakmat staat

en: Because %(loser)s disconnected
nl: Omdat %(loser)s de verbinding verbroken heeft

en: Because %(winner)s has fewer pieces
nl: Omdat %(winner)s minder stukken heeft

en: Because %(winner)s lost all pieces
nl: Omdat %(winner)s alle stukken is kwijgeraakt

en: Because %(loser)s king exploded
nl: Omdat %(loser)s zijn koning explodeerde

en: Because %(winner)s king reached the center
nl: Omdat %(winner)s zijn koning het centrum bereikte

en: Because %(winner)s was giving check 3 times
nl: Omdat %(winner)s driemaal schaak werd gezet

en: Because %(winner)s king reached the eight row
nl: Omdat de koning van %(winner)s de achtste rij heeft bereikt

en: Because %(winner)s wiped out white horde
nl: Omdat %(winner)s de witte horde heeft uitgeschakeld

en: Because a player lost connection
nl: Omdat een speler zijn verbinding verloren heeft

en: Because both players agreed to an adjournment
nl: Omdat beide spelers akkoord zijn gegaan met uitstel

en: Because the server was shut down
nl: Omdat de server werd stilgelegd

en: Because a player lost connection and the other player requested adjournment
nl: Omdat een speler zijn verbinding verloor en de andere speler vraagt om uitstel

en: Because %(black)s lost connection to the server and %(white)s requested adjournment
nl: Omdat %(black)s zijn verbinding met de server verloren heeft en %(white)s om uitstel vraagt

en: Because %(white)s lost connection to the server and %(black)s requested adjournment
nl: Omdat %(white)s zijn verbinding met de server verloren heeft en %(black)s om uitstel vraagt

en: Because %(white)s lost connection to the server
nl: Omdat %(white)s zijn verbinding met de server verloren heeft

en: Because %(black)s lost connection to the server
nl: Omdat %(black)s zijn verbinding met de server verloren heeft

en: Because of adjudication by an admin. No rating changes have occurred.
nl: Vanwege uitstel door een administrator. De rang is niet gewijzigd.

en: Because both players agreed to abort the game. No rating changes have occurred.
nl: Omdat beide spelers akkoord zijn gegaan met afbreken. De rang is niet gewijzigd.

en: Because of courtesy by a player. No rating changes have occurred.
nl: Vanwege de hoffelijkheid door een speler.  De rang is niet gewijzigd.

en: Because a player aborted the game. Either player can abort the game without       the other's consent before the second move. No rating changes have occurred.
nl: Omdat een speler het spel beëindigd heeft. Beide spelers kunnen het spel beëindigen zonder toelating van de tegenspeler voor het plaatsen van een tweede zet. De rang is niet gewijzigd.

en: Because a player disconnected and there are too few moves to warrant adjournment. No rating changes have occurred.
nl: Omdat een speler de verbinding verbroken heeft en er te weinig zetten zijn gedaan voor uitstel. De rang is niet gewijzigd.

en: Because the server was shut down. No rating changes have occurred.
nl:  Omdat de server werd stilgelegd. De rang is niet gewijzigd.

en: Because the %(white)s engine died
nl: Omdat de %(white)s aandrijving gestopt is

en: Because the %(black)s engine died
nl: Omdat de %(black)s aandrijving gestopt is

en: Because the connection to the server was lost
nl: Omdat de verbinding met de server verbroken is

en: The reason is unknown
nl: De reden is onbekend

en: Because practice goal reached
nl: Omdat het oefendoel behaald is

en: FICS wild/4: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Randomly chosen pieces (two queens or three rooks possible)
    * Exactly one king of each color
    * Pieces placed randomly behind the pawns, SUBJECT TO THE CONSTRAINT THAT THE BISHOPS ARE BALANCED
    * No castling
    * Black's arrangement DOES NOT mirrors white's
nl: FICS wild/4: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Willekeurig gekozen stukken (twee koninginnen of drie torens)
    * Precies één koning per kleur
    * De stukken worden willekeurig geplaatst achter de pionnen, MAAR DE LOPERS ZIJN GELIJKWAARDIG VERDEELD
    * Geen rokades
    * De opstelling van zwart is NIET gelijk aan die van wit

en: Asymmetric Random
nl: Asymmetrisch willekeurig

en: Atomic
nl: Atomisch

en: Classic chess rules with hidden figurines
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
nl: Klassiek schaken met verborgen figuren
    https://nl.wikipedia.org/wiki/Blindschaken

en: Blindfold
nl: Blindschaken

en: Classic chess rules with hidden pawns
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
nl: Klassiek schaken met verborgen pionnen
    https://nl.wikipedia.org/wiki/Blindschaken

en: Hidden pawns
nl: Verborgen pionnen

en: Classic chess rules with hidden pieces
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
nl: Klassiek schaken met verborgen stukken
    https://nl.wikipedia.org/wiki/Blindschaken

en: Hidden pieces
nl: Verborgen stukken

en: Classic chess rules with all pieces white
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
nl: Klassiek schaken met alleen witte stukken
    https://nl.wikipedia.org/wiki/Blindschaken

en: All white
nl: Alleen wit

en: http://brainking.com/en/GameRules?tp=2
    * Placement of the pieces on the 1st and 8th row are randomized
    * The king is in the right hand corner
    * Bishops must start on opposite color squares
    * Black's starting position is obtained by rotating white's position 180 degrees around the board's center
    * No castling
nl: http://brainking.com/en/GameRules?tp=2
    * De plaatsing van de stukken op de voorste en achtste rij is willekeurig
    * De koning bevindt zich rechtsonder
    * Lopers moeten starten op vlakken met verschillende kleuren
    * De startpositie van zwart wordt verkregen door de positie van wit 180 graden te draaien om het midden van het bord
    * Geen rokades

en: Corner
nl: Hoek

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Chess960
    FICS wild/fr: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
nl: https://nl.wikipedia.org/wiki/Schaak_960
    FICS wild/fr: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html

en: Black have to capture all white pieces to win.
    White wants to checkmate as usual.
    White pawns on the first rank may move two squares,
    similar to pawns on the second rank.
nl: Zwart moet alle witte stukken slaan om te winnen.
    Wit moet, zoals gewoonlijk, schaakmat behalen.
    Witte pionnen op de voorste rij mogen twee plaatsen opschuiven,
    net zoals pionnen op de tweede rij.

en: Bringing your king legally to the center (e4, d4, e5, d5) instantly wins the game!
    Normal rules apply in other cases and checkmate also ends the game.
nl: Het verplaatsen van de koning naar het midden (e4, d4, e5, d5) levert direct een overwinning op!
    Verder zijn de gebruikelijke regels van toepassing en schaakmat beëindigt ook het spel.

en: One player starts with one less knight piece
nl: Eén speler start met één paard minder

en: Knight odds
nl: Paard-handicap

en: FICS losers: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/losers_chess.html
nl: FICS-verliezers: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/losers_chess.html

en: Losers
nl: Verliezers

en: Classic chess rules
    http://en.wikipedia.org/wiki/Chess
nl: Klassieke schaakregels
    https://nl.wikipedia.org/wiki/Schaken

en: Normal
nl: Gebruikelijk

en: One player starts with one less pawn piece
nl: Eén speler begint met één pion minder

en: Pawn odds
nl: Pion-handicap

en: FICS wild/8a: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    White pawns start on 5th rank and black pawns on the 4th rank
nl: FICS wild/8a: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    Witte pionnen starten op de vijfde rij en zwarte pionnen op de vierde

en: Pawns Passed
nl: Pionnen geslagen

en: FICS wild/8: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    Pawns start on 4th and 5th ranks rather than 2nd and 7th
nl: FICS wild/8: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    Pionnen starten op de vierde en vijfde rijen i.p.v. de tweede en zevende

en: Pawns Pushed
nl: Pionnen onder druk

en: Placement
nl: Plaatsing

en: One player starts with one less queen piece
nl: Eén speler start zonder koningin

en: Queen odds
nl: Koningin-handicap

en: In this game, check is entirely forbidden: not only is it forbidden
    to move ones king into check, but it is also forbidden to check the opponents king.
    The purpose of the game is to be the first player that moves his king to the eight row.
    When white moves their king to the eight row, and black moves directly after that also
    their king to the last row, the game is a draw
    (this rule is to compensate for the advantage of white that they may move first.)
    Apart from the above, pieces move and capture precisely as in normal chess.
nl: In dit spel is schaak zetten volledig verboden. Niet alleen mag de koning niet schaak worden gezet, ook de koning van de tegenstander mag niet schaak worden gezet.
    Het doel van dit spel is om de eerste speler te worden die zijn koning naar de achtste rij verplaatst.
    Als wit zijn koning naar de achtste rij verplaatst en zwart direct daarna zijn koning naar de achterste rij, dan eindigt het spel in remise
    (deze regel is er om te compenseren voor de voorsprong die wit kan hebben als hij als eerst een zet mag doen).
    M.u.v. bovenstaande mogen stukken gezet en geslagen worden zoals gebruikelijk.

en: FICS wild/3: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Randomly chosen pieces (two queens or three rooks possible)
    * Exactly one king of each color
    * Pieces placed randomly behind the pawns
    * No castling
    * Black's arrangement mirrors white's
nl: FICS wild/3: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Willekeurig gekozen stukken (twee koninginnen of drie torens)
    * Precies één koning per kleur
    * De stukken worden willekeurig geplaatst achter de pionnen
    * Geen rokades
    * De opstelling van zwart is gelijk aan die van wit

en: Random
nl: Willekeurig

en: One player starts with one less rook piece
nl: Eén speler start zonder toren

en: Rook odds
nl: Toren-handicap

en: xboard nocastle: http://home.hccnet.nl/h.g.muller/engine-intf.html#8
    FICS wild/2: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Random arrangement of the pieces behind the pawns
    * No castling
    * Black's arrangement mirrors white's
nl: xboard nocastle: http://home.hccnet.nl/h.g.muller/engine-intf.html#8
    FICS wild/2: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * De stukken worden willekeurig geplaatst achter de pionnen
    * Geen rokades
    * De opstelling van zwart is gelijk aan die van wit

en: Shuffle
nl: Schudden

en: FICS suicide: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/suicide_chess.html
nl: FICS-zelfmoord: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/suicide_chess.html

en: Suicide
nl: Zelfmoord

en: Variant developed by Kai Laskos: http://talkchess.com/forum/viewtopic.php?t=40990
nl: Variant ontwikkeld door Kai Laskos: http://talkchess.com/forum/viewtopic.php?t=40990

en: Win by giving check 3 times
nl: Win door driemaal schaak te zetten

en: Three-check
nl: Driemaal schaak

en: FICS wild/5: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    http://en.wikipedia.org/wiki/Chess_variant#Chess_with_different_starting_positions
    Pawns start on their 7th rank rather than their 2nd rank!
nl: FICS wild/5: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    http://en.wikipedia.org/wiki/Chess_variant#Chess_with_different_starting_positions
    Pionnen starten op de zevende rij i.p.v. de tweede rij!

en: Upside Down
nl: Ondersteboven

en: xboard wildcastle http://home.hccnet.nl/h.g.muller/engine-intf.html#8
    FICS wild/0: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * White has the typical set-up at the start.
    * Black's pieces are the same, except that the King and Queen are reversed,
    * so they are not on the same files as White's King and Queen.
    * Castling is done similarly to normal chess:
    * o-o-o indicates long castling and o-o short castling.
nl: xboard wildcastle http://home.hccnet.nl/h.g.muller/engine-intf.html#8
    FICS wild/0: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Wit heeft aan het begin de gebruikelijke opstelling.
    * De opstelling van zwart is gelijk, behalve dat de koning en koningin van plaats wisselen,
    zodat ze niet op dezelfde vlakken staan als die van wit.
    * Rokades zijn hetzelfde als bij gebruikelijk schaken:
    o-o-o is de lange rokade en o-o is de korte.

en: xboard wildcastle http://home.hccnet.nl/h.g.muller/engine-intf.html#8
    FICS wild/1: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * In this variant both sides have the same set of pieces as in normal chess.
    * The white king starts on d1 or e1 and the black king starts on d8 or e8,
    * and the rooks are in their usual positions.
    * Bishops are always on opposite colors.
    * Subject to these constraints the position of the                  pieces on their first ranks is random.
    * Castling is done similarly to normal chess:
    * o-o-o indicates long castling and o-o short castling.
nl: xboard wildcastle http://home.hccnet.nl/h.g.muller/engine-intf.html#8
    FICS wild/1: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * In deze variant hebben beide speelvelden dezelfde stukken als gebruikelijk.
    * De witte koning begint op d1 of e1 en de zwarte koning begint op d8 of e8;
    de torens bevinden zich op hun gebruikelijke posities.
    * De lopers bevinden zich altijd op tegengestelde kleuren.
    * De positie van de                  stukken op de voorste rijen is willekeurig.
    * De rokade is hetzelfde als gebruikelijk:
    o-o-o is de lange rokade en o-o is de korte.

en: Wildcastle shuffle
nl: Wildcastle-willekeurig

en: The connection was broken - got "end of file" message
nl: De verbinding is verbroken; foutmelding “einde van het bestand”

en: '%s' is not a registered name
nl: '%s' is geen geregistreerde naam

en: The entered password was invalid.
    If you forgot your password, go to <a href="http://www.freechess.org/password">http://www.freechess.org/password</a> to request a new one over email.
nl: Het ingevoerde wachtwoord is ongeldig.
    Als je je wachtwoord vergeten bent, ga dan naar <a href="http://www.freechess.org/password">http://www.freechess.org/password</a> om per e-mail een nieuw wachtwoord aan te vragen.

en: Sorry '%s' is already logged in
nl: Sorry, '%s' is al ingelogd

en: '%s' is a registered name.  If it is yours, type the password.
nl: '%s' is een geregistreerde naam. Als dit jouw naam is, typ dan je wachtwoord.

en: Due to abuse problems, guest connections have been prevented.
    You can still register on http://www.freechess.org
nl: Vanwege misbruik zijn gastverbindingen niet toegestaan.
    Je kunt je nog steeds registreren op http://www.freechess.org

en: Connecting to server
nl: Bezig met verbinden met server

en: Logging on to server
nl: Bezig met inloggen op server

en: Setting up environment
nl: Bezig met opstellen van de omgeving

en: not playing
nl: speelt niet

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Playing
nl: Aan het spelen

en: Idle
nl: Inactief

en: Examining
nl: Aan het onderzoeken

en: Not Available
nl: Niet beschikbaar

en: Running Simul Match
nl: Simultaan spel spelen

en: In Tournament
nl: Op toernooi

en: Unrated
nl: Zonder ranglijst

en: Rated
nl: Met ranglijst

en: %(player)s plays %(color)s
nl: %(player)s speelt met %(color)s

en: white
nl: wit

en: black
nl: zwart

en: This is a continuation of an adjourned match
nl: Dit is de voortzetting van een uitgesteld spel

en: Opponent Rating
nl: Beoordeling van de tegenstander

en: Manual Accept
nl: Handmatig aanvaard

en: Private
nl: Privé

en: Connection Error
nl: Verbindingsfout

en: Log on Error
nl: Inlogfout

en: Connection was closed
nl: De verbinding is afgesloten

en: Address Error
nl: Adresfout

en: Auto-logout
nl: Automatisch uitloggen

en: You have been logged out because you were idle more than 60 minutes
nl: Je bent uitgelogd omdat je langer dan 60 minuten inactief was

en: Guest logins disabled by FICS server
nl: Gastgebruiker-logins zijn uitgeschakeld door de FICS-server

en: 1-minute
nl: 1 minuut

en: 3-minute
nl: 3 minuten

en: 5-minute
nl: 5 minuten

en: 15-minute
nl: 15 minuten

en: 45-minute
nl: 45 minuten

en: Chess960
nl: Schaak 960

en: Examined
nl: Onderzocht

en: Other
nl: Andere

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Blindfold Account
nl: Blind account

en: Team Account
nl: Team-account

en: Unregistered
nl: Niet-geregistreerd

en: Chess Advisor
nl: Schaakraadgever

en: Service Representative
nl: Dienst-vertegenwoordiger

en: Tournament Director
nl: Toernooidirecteur

en: Mamer Manager
nl: Tournooibeheerder

en: Woman Grand Master
nl: Vrouwelijke Grand Master

en: Woman International Master
nl: Vrouwelijke International Master

en: Woman FIDE Master
nl: Vrouwelijke FIDE Master

en: Dummy Account
nl: Testaccount

en: Candidate Master
nl: Kandidaat Master

en: U
nl: Jij

en: FA
nl: FM

en: <b><big>PyChess was unable to load your panel settings</big></b>
nl: <b><big> PyChess kan je paneelinstellingen niet laden</big></b>

en: Your panel settings have been reset. If this problem repeats,                         you should report it to the developers
nl: Je paneelinstellingen zijn hersteld. Als dit probleem zich herhaalt, meld dit dan aan de ontwikkelaars.

en: Friends
nl: Vrienden

en: Admin
nl: Beheerder

en: More channels
nl: Meer kanalen

en: More players
nl: Meer spelers

en: BlindFold
nl: Blind

en: Guests
nl: Gasten

en: Observers
nl: Waarnemers

en: Go on
nl: Doorgaan

en: Pause
nl: Pauzeren

en: Ask for permissions
nl: Vragen om toestemming

en: Some PyChess features require further permission in order to download external components
nl: Sommige PyChess-functies vereisen meer machtigingen om externe onderdelen te kunnen downloaden

en: database querying needs scoutfish
nl: databank-opvraging vereist scoutfish

en: database opening tree needs chess_db
nl: database-openen vereist chess_db

en: ICC lag compensation needs timestamp
nl: ICC-vertragingscompensatie vereist timestamp

en: Don't show this dialog on startup.
nl: Niet weergeven bij opstarten

en: No conversation's selected
nl: Geen gesprek geselecteerd

en: Loading player data
nl: Bezig met laden van spelergegevens

en: Receiving list of players
nl: Bezig met ophalen van spelerslijst

en: Your turn.
nl: Jouw beurt.

en: Hint
nl: Tip

en: Best move
nl: Beste zet

en: Well done! %s completed.
nl: Goed gedaan! %s is afgerond.

en: Well done!
nl: Goed gedaan!

en: Next
nl: Volgende

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Not the best move!
nl: Niet de beste zet!

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: Cool! Now let see how it goes in the main line.
nl: Cool! Nu maar zien hoe het gaat in het hoofdonderdeel.

en: Back to main line
nl: Terug naar hoofdonderdeel

en: PyChess Information Window
nl: PyChess-informatievenster

en: of
nl: van

en: Lectures
nl: Lezingen

en: Lessons
nl: Lessen

en: Puzzles
nl: Puzzels

en: Endgames
nl: Eindspellen

en: You have opened no conversations yet
nl: Je hebt nog geen gesprekken gestart

en: Only registered users may talk to this channel
nl: Alleen geregistreerde gebruikers kunnen met elkaar praten op dit kanaal

en: Game analyzing in progress...
nl: Bezig met spelanalyse...

en: Do you want to abort it?
nl: Wil je dit afbreken?

en: Abort
nl: Afbreken

en: You have unsaved changes. Do you want to save before leaving?
nl: Je hebt onopgeslagen wijzigingen. Wil je deze opslaan alvorens te verlaten?

en: Option
nl: Optie

en: Value
nl: Waarde

en: Select engine
nl: Aandrijving selecteren

en: Executable files
nl: Uitvoerbare bestanden

en: <big><b>Unable to add %s</b></big>
nl: <groot><b>Toevoegen van %s is mislukt</b></groot>

en: The engine is already installed under the same name
nl: De aandrijving is al geïnstalleerd onder dezelfde naam

en:  is not installed
nl: is niet geïnstalleerd

en: <big><b>%s is not marked executable in the filesystem</b></big>
nl: <big><b>%s is niet gemarkeerd als uitvoerbaar op het bestandssysteem</b></big>

en: Try chmod a+x %s
nl: Probeer chmod a+x %s

en: There is something wrong with this executable
nl: Er is iets mis met dit uitvoerbare bestand

en: Choose a folder
nl: Kies een map

en: Import
nl: Importeren

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Select working directory
nl: Kies de werkmap

en: Do you really want to restore the default options of the engine ?
nl: Weet je zeker dat je de standaardwaarden van de aandrijving wilt herstellen?

en: New
nl: Nieuw

en: Tag
nl: Label

en: Pick a date
nl: Kies een datum

en:  invalid engine move: %s
nl: ongeldige computerzet: %s

en: Offer Rematch
nl: Opnieuw uitdagen aanbieden

en: Observe %s
nl: %s observeren

en: Play Rematch
nl: Spel opnieuw spelen

en: Undo one move
nl: Eén zet ongedaan maken

en: Undo two moves
nl: Twee zetten ongedaan maken

en: You sent an abort offer
nl: Je hebt een voorstel tot afbreken verstuurd

en: You sent an adjournment offer
nl: Je hebt een voorstel tot uitstellen verstuurd

en: You sent a draw offer
nl: Je hebt een remisevoorstel verstuurd

en: You sent a pause offer
nl: Je hebt een pauzeervoorstel verstuurd

en: You sent a resume offer
nl: Je hebt een voorstel tot hervatten verstuurd

en: You sent an undo offer
nl: Je hebt een voorstel tot ongedaan maken verstuurd

en: You asked your opponent to move
nl: Je hebt je tegenstander gevraagd om een zet te doen

en: You sent flag call
nl: Je hebt een vlagoproep verstuurd

en: <big><b>Engine, %s, has died</b></big>
nl: <big><b>De schaakcomputer, %s, is gestopt</b></big>

en: PyChess has lost connection to the engine, probably because it has died.
    
                 You can try to start a new game with the engine, or try to play against another one.
nl: PyChess heeft geen verbinding meer met de aandrijving; deze is waarschijnlijk gestopt..
    
                 Je kunt proberen om een nieuw spel te starten met deze aandrijving of te kiezen voor een andere aandrijving.

en: This game can be automatically aborted without rating loss because                       there has not yet been two moves made
nl: Dit spel kan automatisch worden beëindigd zonder rangwijziging omdat er nog geen twee zetten geplaatst zijn.

en: Offer Abort
nl: Afbreken aanbieden

en: Your opponent must agree to abort the game because there                       has been two or more moves made
nl: Je tegenstander moet akkoord gaan met afbreken omdat er twee of meer zetten geplaatst zijn.

en: This game can not be adjourned because one or both players are guests
nl: Dit spel kan niet worden uitgesteld omdat één of beide spelers als gastspelers zijn ingelogd.

en: Claim Draw
nl: Remise claimen

en: Resume
nl: Hervatten

en: Offer Pause
nl: Pauze aanbieden

en: Offer Resume
nl: Hervatten aanbieden

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Offer Undo
nl: Ongedaan maken aanbieden

en:  has lagged for 30 seconds
nl: heeft 30 seconden vertraging opgelopen

en:  is lagging heavily but hasn't disconnected
nl: heeft hevige vertraging opgelopen maar is nog verbonden

en: Continue to wait for opponent, or try to adjourn the game?
nl: Wil je blijven wachten op de tegenstander of proberen om het spel uit te stellen?

en: Wait
nl: Wachten

en: Adjourn
nl: Uitstellen

en: Jump to initial position
nl: Ga naar de startpositie

en: Step back one move
nl: Eén zet teruggaan

en: Go back to the main line
nl: Ga terug naar de hoofdlijn

en: Go back to the parent line
nl: Ga terug naar het hoofdonderdeel

en: Step forward one move
nl: Eén zet voorwaarts doen

en: Jump to latest position
nl: Ga naar de laatste positie

en: Find position in current database
nl: Vind positie in huidige database

en: Save arrows/circles
nl: Pijlen/cirkels opslaan

en: No database is currently opened.
nl: Er is geen databank geopend.

en: The position does not exist in the database.
nl: De positie bevindt zich niet in de databank.

en: An approximate position has been found. Do you want to display it ?
nl: Er is een geschatte positie aangetroffen. Wil je deze tonen?

en: Human Being
nl: Mens

en: Minutes:
nl: Minuten:

en: Moves:
nl: Zetten:

en: Gain:
nl: Voordeel:

en: Classical
nl: Klassiek

en: Rapid
nl: Snel

en: %(name)s %(minutes)d min / %(moves)d moves %(duration)s
nl: %(name)s %(minutes)d min / %(moves)d zetten %(duration)s

en: %(name)s %(minutes)d min %(sign)s %(gain)d sec/move %(duration)s
nl: %(name)s %(minutes)d min %(sign)s %(gain)d sec/zet %(duration)s

en: Estimated duration : %(min)d - %(max)d minutes
nl: Geschatte duur: %(min)d - %(max)d minuten

en: Odds
nl: Notering

en: Other (standard rules)
nl: Andere (standaardregels)

en: Other (non standard rules)
nl: Andere (niet-standaardregels)

en: Asian variants
nl: Aziatische varianten

en:  chess
nl: schaak

en: Start position from the opening book
nl: Beginpositie uit openingsboek

en: Type an ECO code or a keyword (with wildcard *):
nl: Typ een ECO-code of sleutelwoord (met jokerteken *):

en: No position was found. Do you want to use the default setup ?
nl: Geen positie aangetroffen. Wil je de standaardinstellingen gebruiken?

en: Setup Position
nl: Positie instellen

en: Type or paste PGN game or FEN positions here
nl: Typ of plak hier je PGN-spel of FEN-posities

en: Enter Game
nl: Spel invoeren

en: Select book file
nl: Selecteer boekbestand

en: Opening books
nl: Bezig met openen van boeken

en: Select Gaviota TB path
nl: Selecteer Gaviota TB-pad

en: Open Sound File
nl: Geluidsbestand openen

en: Sound files
nl: Geluidsbestanden

en: No sound
nl: Zonder geluid

en: Beep
nl: Geluidssignaal

en: Select sound file...
nl: Kies geluidsbestand...

en: Undescribed panel
nl: Onomschreven paneel

en: Select background image file
nl: Selecteer achtergrondafbeelding

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Select auto save path
nl: Kies automatisch opslaan-pad

en: PyChess is an open-source chess application that can be enhanced by any chess enthusiast: bug reports, source code, documentation, translations, feature requests, user assistance... Let's get in touch at <b>https://pychess.github.io</b>
nl: PyChess is een open-bron schaakprogramma dat door iedere schaakenthousiast kan worden verbeterd: foutrapporten, broncode, documentatie, vertalingen, functieverzoeken, gebruikershulp... Neem contact op via <b>https://pychess.github.io</b>

en: PyChess supports a wide range of chess engines, variants, Internet servers, and lessons. It is a perfect desktop application to conveniently improve your chess skills.
nl: PyChess ondersteunt een breed scala aan schaakcomputers, varianten, internetservers en lessen. Het is dé perfecte bureaubladtoepassing om met gemak je schaakvaardigheden te verhogen.

en: The releases of PyChess hold the name of historical world chess champions. Do you know the name of the current world chess champion?
nl: De uitgebrachte versies van PyChess dragen namen van historische schaakwereldkampioenen. Weet je wat de naam is van de huidige schaakwereldkampioen?

en: Did you know that you can help translate PyChess into your own language, <b>Help</b> > <b>Translate PyChess</b>.
nl: Wist je dat je kunt helpen om PyChess in je eigen taal te vertalen? Ga naar<b>Hulp</b> > <b>PyChess vertalen</b>.

en: A game consists of an opening, a middle-game and an end-game. PyChess is able to train you thanks to its opening book, its supported chess engines and its training module.
nl: Een partij bestaat uit een opening, het middenspel en een eindspel. PyChess kan je trainen door gebruik te maken van een openingsboek, de schaakcomputers die het ondersteunt en de oefenmodule.

en: Did you know that it is possible to finish a chess game in just 2 turns?
nl: Wist je dat het mogelijk is om een spel af te ronden in slechts 2 beurten?

en: Did you know that a knight is better placed in the center of the board?
nl: Wist je dat een paard beter staat in het midden van het bord?

en: Did you know that moving the queen at the very beginning of a game does not offer any particular advantage?
nl: Wist je dat het verplaatsen van de dame aan het begin van een spel geen merkbaar voordeel biedt?

en: Did you know that having two-colored bishops working together is very powerful?
nl: Wist je dat het hebben van twee samenwerkende lopers die over verschillende kleuren velden bewegen erg krachtig is?

en: Did you know that the rooks are generally engaged late in the game?
nl: Wist je dat de torens meestal pas laat in de partij in het spel betrokken worden?

en: Did you know that the king can move across two squares under certain conditions? This is called castling.
nl: Wist je dat de koning soms over twee velden kan worden verplaatst in één zet? Dit heet 'rokeren'.

en: Did you know that the number of possible chess games exceeds the number of atoms in the Universe?
nl: Wist je dat het aantal mogelijke schaakvarianten hoger ligt dan het aantal atomen in het universum?

en: You can start a new game with <b>Game</b> > <b>New Game</b>, then choose the <b>Players</b>, <b>Time Control</b> and <b>Chess Variants</b>.
nl: Je kunt een nieuw spel starten via<b>Spel</b> > <b>Nieuw Spel</b>. In het Nieuw Spel-venster kun je <b>Spelers</b>, <b>Tijdscontrole</b> en <b>Schaakvarianten</b> kiezen.

en: You can choose from 20 different difficulties to play against the computer. It will mainly affect the engines available time to think.
nl: Je kunt spelen tegen de computer op 20 verschillende spelniveaus. Dit beïnvloed voornamelijk hoeveel tijd de computer heeft om na te denken.

en: The level 20 engine difficulty gives full autonomy to the chess engine in managing its own time during the game.
nl: De level 20 computer geeft volledige autonomie aan de schaakcomputer in het beheren van de denktijd.

en: To save a game use <b>Game</b> > <b>Save Game As</b>, provide the filename, and choose where you want it to be saved. At the bottom choose the extension type of the file, and <b>Save</b>.
nl: U kunt een spel opslaan via <b>Spel</b> > <b>Opslaan als</b>. Voer een bestandsnaam en locatie in. Kies daarna, aan de onderkant, de bestandssoort en klik op <b>Opslaan</b>.

en: The opening book gives you the first few moves that are considered to be good from a theoretical perspective. You are free to play any other legal move.
nl: Het openingsboek geeft je de eerste paar zetten die vanuit theoretisch oogpunt goed worden gevonden. Je bent vrij om iedere andere legale zet te spelen.

en: A tablebase can be connected either to PyChess, or to a compatible chess engine.
nl: Een eindspeldatabase kan aan PyChess of aan een compatibele schaakcomputer worden aangesloten.

en: FEN needs 6 data fields. 
    
    %s
nl: FEN heeft 6 gegevensvelden nodig.
    
    %s

en: FEN needs at least 2 data fields in fenstr. 
    
    %s
nl: FEN heeft minimaal 2 gegevensvelden nodig in fenstr.
    
    %s

en: Needs 7 slashes in piece placement field. 
    
    %s
nl: Moet 7 schuine strepen op de plaats van de stukken hebben.
    
    %s

en: Active color field must be one of w or b. 
    
    %s
nl: De actieve veldkleur moet w of b zijn.
    
    %s

en: Castling availability field is not legal. 
    
    %s
nl: Rokeren op het veld is illegaal.
    
     %s

en: En passant cord is not legal. 
    
    %s
nl: En-passant lijn is illegaal.
    
    %s

en: invalid promoted piece
nl: ongeldig gepromoveerd stuk

en: the move needs a piece and a cord
nl: de zet vereist een stuk en een lijn

en: the captured cord (%s) is incorrect
nl: de geslagen lijn is (%s) onjuist

en: pawn capture without target piece is invalid
nl: het slaan van een pion zonder doelstuk is ongeldig

en: the end cord (%s) is incorrect
nl: de eindlijn (%s) is onjuist

en: and
nl: en

en: draws
nl: geeft remise

en: mates
nl: geeft schaakmat

en: puts opponent in check
nl: zet de tegenstander schaak

en: improves king safety
nl: vergroot de veiligheid van de koning

en: slightly improves king safety
nl: vergroot de veiligheid van de koning enigzins

en: moves a rook to an open file
nl: verplaatst een toren naar een open lijn

en: moves an rook to a half-open file
nl: verplaatst een toren naar een halfopen lijn

en: moves bishop into fianchetto: %s
nl: plaatst de loper in fianchetto: %s

en: promotes a Pawn to a %s
nl: promoveert een pion tot een %s

en: castles
nl: rokeert

en: takes back material
nl: verovert stukken terug

en: sacrifices material
nl: offert stukken op

en: exchanges material
nl: wisselt stukken uit

en: captures material
nl: slaat stukken

en: rescues a %s
nl: red een %s

en: threatens to win material by %s
nl: dreigt stukken te winnen door %s

en: increases the pressure on %s
nl: vergroot de druk op %s

en: defends %s
nl: verdedigt %s

en: pins an enemy %(oppiece)s on the %(piece)s at %(cord)s
nl: zet een vijandige %(oppiece)s vast op de %(piece)s op %(cord)s

en: White has a new piece in outpost: %s
nl: Wit heeft een nieuw stuk op de buitenpost: %s

en: Black has a new piece in outpost: %s
nl: Zwart heeft een nieuw stuk op de buitenpost: %s

en: %(color)s has a new passed pawn on %(cord)s
nl:  %(color)s heeft een nieuwe vrije pion op %(cord)s

en: half-open
nl: halfopen

en: in the %(x)s%(y)s file
nl: in het bestand %(x)s%(y)s

en: in the %(x)s%(y)s files
nl: in de bestanden %(x)s%(y)s

en: %(color)s got a double pawn %(place)s
nl:  %(color)s heeft een dubbele pion %(place)s

en: %(color)s got new double pawns %(place)s
nl:  %(color)s heeft nieuwe dubbele pionnen %(place)s

en: %(color)s got an isolated pawn in the %(x)s file | %(color)s got isolated pawns in the %(x)s files
nl[0]: %(color)s heeft geïsoleerde pions in de %(x)s bestanden
nl[1]: %(color)s heeft geïsoleerde pionnen in de bestanden %(x)s

en: %s moves pawns into stonewall formation
nl: %s plaatst pionnen in muurformatie

en: %s can no longer castle
nl: %s kan niet langer rokeren

en: %s can no longer castle in queenside
nl: %s kan niet langer rokeren aan de koninginzijde

en: %s can no longer castle in kingside
nl: %s kan niet langer rokeren aan de koningszijde

en: %(opcolor)s has a new trapped bishop on %(cord)s
nl: %(opcolor)s heeft een nieuwe vastgezette loper op %(cord)s

en: develops a pawn: %s
nl: ontwikkelt een pion: %s

en: brings a pawn closer to the backrow: %s
nl: brengt een pion dichter bij de achterste rij: %s

en: brings a %(piece)s closer to enemy king: %(cord)s
nl: brengt een %(piece)s dichter bij de vijandelijke koning: %(cord)s

en: develops a %(piece)s: %(cord)s
nl: ontwikkelt een %(piece)s: %(cord)s

en: places a %(piece)s more active: %(cord)s
nl: maakt een %(piece)s actiever: %(cord)s

en: White should do pawn storm in right
nl: Wit zou een pionnenstorm over rechts moeten doen

en: Black should do pawn storm in left
nl: Zwart zou een pionnenstorm over links moeten doen

en: White should do pawn storm in left
nl: Wit zou een pionnenstorm over links moeten doen

en: Black should do pawn storm in right
nl: Zwart zou een pionnenstorm over rechts moeten doen

en: Black has a rather cramped position
nl: Zwart heeft een nogal verkrampte positie

en: Black has a slightly cramped position
nl: Zwart heeft een enigzins verkrampte positie

en: White has a rather cramped position
nl: Wit heeft een nogal verkrampte positie

en: White has a slightly cramped position
nl: Wit heeft een enigzins verkrampte positie

en: Shout
nl: Roep

en: Chess Shout
nl: Schaakroep

en: Unofficial channel %d
nl: Onofficieel kanaal %d

en: Filters
nl: Filter

en: Filters panel can filter game list by various conditions
nl: Het filterpaneel kan de spellijst filteren d.m.v. verschillende criteria

en: Edit selected filter
nl: Geselecteerd filter bewerken

en: Remove selected filter
nl: Geselecteerd filter verwijderen

en: Add new filter
nl: Nieuw filter toevoegen

en: Create new streak sequence where listed conditions have to be satisfied in consecutive (half)moves
nl: Creëer een nieuwe strook-sequentie met verschillende criteria waaraan moet worden voldaan bij verschillende (halve) zetten

en: Filter game list by various conditions
nl: Spellijst filteren d.m.v. verschillende criteria

en: Sequence
nl: Sequentie

en: Streak
nl: Stroo

en: Openings
nl: Begin

en: Openings panel can filter game list by opening moves
nl: Het beginpaneel kan de spellijst filteren op startzetten

en: Move
nl: Zet

en: Games
nl: Spellen

en: Winning %
nl: Gewonnen %

en: Filter game list by opening moves
nl: Spellijst filteren op startzetten

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Preview panel can filter game list by current game moves
nl: Het voorbeeldpaneel kan de spellijst filteren op huidige spelzetten

en: Filter game list by current game moves
nl: Spellijst filteren op huidige spelzetten

en: Add sub-fen filter from position/circles
nl: Sub-fenfilter toevoegen vanaf huidige posities/cirkels

en: Import PGN file
nl: PGN-bestand importeren

en: Save to PGN file as...
nl: Opslaan naar PGN-bestand als...

en: Open
nl: Openen

en: Opening chessfile...
nl: Bezig met openen van schaakbestand...

en: Save as
nl: Opslaan als

en: Open chess file
nl: Schaakbestand openen

en: Recreating indexes...
nl: Bezig met opnieuw creëren van indexen...

en: Preparing to start import...
nl: Bezig met voorbereiden van import...

en: %s games processed
nl: %s spellen verwerkt

en: Create New Polyglot Opening Book
nl: Nieuw Polyglot-openingsboek creëren

en: Create Polyglot Book
nl: Polyglot-boek creëren

en: Create New Pgn Database
nl: Nieuwe PGN-databank creëren

en: <big><b>File '%s' already exists.</b></big>
nl: <big><b>Het bestand '%s' bestaat al.</b></big>

en: %(path)s
    containing %(count)s games
nl: %(path)s
    met daarin %(count)s spellen

en: B Elo
nl: Zw Elo

en: Round
nl: Ronde

en: Length
nl: Duur

en: Time control
nl: Tijdbeheer

en: First games
nl: Eerste spellen

en: Previous games
nl: Vorige spellen

en: Next games
nl: Volgende spellen

en: Archived
nl: Gearchiveerd

en: Adjourned, history and journal games list
nl: Lijst met uitgestelde, voormalige en vastgelegde spellen

en: Clock
nl: Klok

en: Date/Time
nl: Datum/Tijd

en:  with whom you have an adjourned <b>%(timecontrol)s</b> <b>%(gametype)s</b> game is online.
nl:  met wie je <b>%(timecontrol)s</b> hebt uitgesteld.  Het spel<b>%(gametype)s</b> is online.

en: Request Continuation
nl: Verzoek tot verder spelen

en: Examine Adjourned Game
nl: Uitgesteld spel onderzoeken

en: Talking
nl: Praten

en: List of server channels
nl: Lijst met serverkanalen

en: Info
nl: Informatie

en: Console
nl: Prompt

en: Command line interface to the chess server
nl: Opdrachtprompt naar de schaakserver

en: Win
nl: Gewonnen

en: Draw
nl: Remise

en: Loss
nl: Verloren

en: Need
nl: Benodigd

en: Best
nl: Beste

en: On FICS, your "Wild" rating encompasses all of the                         following variants at all time controls:
nl: Op FICS bestaat je "Wild"-rang uit de                         volgende varianten op alle tijdcontroles:

en: Sanctions
nl: Sancties

en: Email
nl: E-mailadres

en: Spent
nl: Doorgebracht

en: online in total
nl: totaal aantal online

en: Ping
nl: Pingen

en: Connecting
nl: Bezig met verbinden

en: Finger
nl: Vinger

en: You are currently logged in as a guest but there is a completely free trial for 30 days, and beyond that, there is no charge and the account would remain active with the ability to play games. (With some restrictions. For example, no premium videos, some limitations in channels, and so on.) To register an account, go to
nl: Je bent momenteel ingelogd als gastgebruiker. Er is een gratis proefperiode van 30 dagen beschikbaar. Er worden geen betalingen verricht en het account blijft actief; er kan dus gewoon worden gespeeld. Maar er zijn beperkingen: geen premium-video's, kanaalbeperkingen, enz. Ga, om een account te registeren, naar

en: You are currently logged in as a guest. A guest can't play rated games and therefore isn't able to play as many of the types of matches offered as a registered user. To register an account, go to
nl: U bent momenteel ingelogd als gastgebruiker. Gastgebruikers kunnen geen rangspellen spelen. De meeste spellen kunnen dus niet worden gespeeld. Ga, om een account te registreren, naar

en: Game List
nl: Spellijst

en: List of ongoing games
nl: Lijst met lopende spellen

en: Games running: %d
nl: Lopende spellen: %d

en: News
nl: Nieuws

en: List of server news
nl: Lijst met servernieuws

en: Assess
nl: Beoordelen

en: Follow
nl: Volgen

en: Player List
nl: Spelerslijst

en: List of players
nl: Spelerslijst

en: Name
nl: Naam

en: Players: %d
nl: Spelers: %d

en: The chain button is disabled because you are logged in as a guest. Guests                 can't establish ratings, and the chain button's state has no effect when                 there is no rating to which to tie "Opponent Strength" to
nl: De linkknop is uitgeschakeld omdat je ingelogd bent als gastgebruiker. Gastgebruikers kunnen geen rangen opbouwen en de linkknop heeft geen effect zolang er geen rang is t.o.v. de "sterkte van de tegenstander"

en: Challenge:
nl: Uitdaging:

en: If set you can refuse players accepting your seek
nl: Als je dit instelt, dan kun je spelers weigeren die je verzoek accepteren

en: This option is not applicable because you're challenging a player
nl: Deze optie is niet van toepassing omdat je een speler hebt uitgedaagd

en: Edit Seek:
nl: Verzoek bewerken:

en: %(minutes)d min + %(gain)d sec/move
nl: %(minutes)d min + %(gain)d sec/zet

en: Manual
nl: Handmatig

en: Any strength
nl: Elke sterkte

en: You can't play rated games because you are logged in as a guest
nl: Je kunt geen rangspellen spelen omdat je bent ingelogd als gastgebruiker

en: You can't play rated games because "Untimed" is checked,
nl: Je kunt geen rangspellen spelen omdat "Zonder klok' is aangevinkt,

en: and on FICS, untimed games can't be rated
nl: en op FICS kunnen spellen zonder klok niet gewaardeerd worden

en: This option is not available because you're challenging a guest,
nl: Deze optie is niet beschikbaar omdat je een gastgebruiker hebt uitgedaagd

en: and guests can't play rated games
nl: en gastspelers kunnen geen rangspellen spelen.

en: You can't select a variant because "Untimed" is checked,
nl: Je kunt geen variant kiezen omdat “Zonder klok’ is aangevinkt,

en: and on FICS, untimed games have to be normal chess rules
nl: en op FICS hebben spellen zonder tijdklok de gebruikelijke schaakregels.

en: Change Tolerance
nl: Tolerantie wijzigen

en: Seek Graph
nl: Verzoekgrafiek

en: Handle seeks on graphical way
nl: Verzoeken grafisch behandelen

en: Seeks / Challenges
nl: Verzoeken / Uitdagingen

en: Handle seeks and challenges
nl: Verzoeken en uitdagingen behandelen

en: Effect on ratings by the possible outcomes
nl: Effect op rangen door de mogelijke uitkomsten

en: Win:
nl: Gewonnen:

en: Draw:
nl: Remise:

en: Loss:
nl: Verloren:

en: New RD:
nl: Nieuwe RD:

en: Active seeks: %d
nl: Actieve verzoeken: %d

en:  would like to resume your adjourned <b>%(time)s</b> <b>%(gametype)s</b> game.
nl: wil graag je uitgestelde spel <b> %(time)s </b> <b>%(gametype)s</b> hervatten.

en:  challenges you to a <b>%(time)s</b> %(rated)s <b>%(gametype)s</b> game
nl: daagt je uit tot een <b> %(time)s </b> %(rated)s <b> %(gametype)s </b> spel

en:  where <b>%(player)s</b> plays <b>%(color)s</b>.
nl: waarbij <b> %(player)s </b> met <b> %(color)s speelt</b>.

en: Log Off
nl: Uitloggen

en: New game from 1-minute playing pool
nl: Nieuw spel van 1 minuut-spelgroep

en: New game from 3-minute playing pool
nl: Nieuw spel van 3 minuten-spelgroep

en: New game from 5-minute playing pool
nl: Nieuw spel van 5 minuten-spelgroep

en: New game from 15-minute playing pool
nl: Nieuw spel van 15 minuten-spelgroep

en: New game from 25-minute playing pool
nl: Nieuw spel van 25 minuten-spelgroep

en: New game from Chess960 playing pool
nl: Nieuw spel van Schaak 960-spelgroep

en: You have to set kibitz on to see bot messages here.
nl: Je moet kibitz instellen om hier bot-berichten te kunnen lezen.

en: You may only have 3 outstanding seeks at the same time. If you want             to add a new seek you must clear your currently active seeks. Clear your seeks?
nl: Je mag slechts 3 verzoeken tegelijkertijd hebben. Als je een nieuw verzoek wilt toevoegen, dan moet je de huidige verzoeken verwijderen. Wil je je verzoeken wissen?

en: You can't touch this! You are examining a game.
nl: Je kunt dit niet aanklikken omdat je een spel onderzoekt!

en:  has declined your offer for a match
nl:  heeft je wedstrijdaanbod geweigerd

en:  is censoring you
nl: censureert je

en:  noplay listing you
nl:  geen spel waarin je voorkomt

en:  uses a formula not fitting your match request:
nl:  gebruikt een formule die niet voldoet aan je wedstrijdverzoek:

en: to manual accept
nl: Handmatig aanvaarden

en: to automatic accept
nl: Automatisch aanvaarden

en: rating range now
nl: rangbereik nu

en: Seek updated
nl: Verzoek bijgewerkt

en: Your seeks have been removed
nl: Je verzoeken zijn verwijderd

en:  has arrived
nl:  is aangekomen

en:  has departed
nl:  is vertrokken

en:  is present
nl: is aanwezig

en: Detect type automatically
nl: Type automatisch detecteren

en: <big><b>Error loading game</big></b>
nl: <big><b>Fout bij laden van spel</big></b>

en: Save Game
nl: Spel opslaan

en: Export position
nl: Positie exporteren

en: <big><b>Unknown file type '%s'</b></big>
nl: <big><b>Onbekende bestandssoort '%s'</b></big>

en: Was unable to save '%(uri)s' as PyChess doesn't know the format '%(ending)s'.
nl: '%(uri)s' kan niet worden opgeslagen. PyChess kent het bestandsformaat '%(ending)s' niet.

en: <big><b>Unable to save file '%s'</b></big>
nl: <big><b>Het bestand '%s' kan niet worden opgeslagen</big>

en: You don't have the necessary rights to save the file.
        Please ensure that you have given the right path and try again.
nl: Je beschikt niet over de benodigde machtigingen om het bestand op te slaan.
      Zorg ervoor dat je het juiste pad hebt opgegeven en probeer het opnieuw.

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: File exists
nl: Bestand bestaat al

en: <big><b>A file named '%s' already exists. Would you like to replace it?</b></big>
nl: <big><b>Er bestaat al een bestand met de naam '%s'. Wil je dit vervangen?</b></big>

en: The file already exists in '%s'. If you replace it, its content will be overwritten.
nl: Het bestand bestaat al in '%s'. Als je het vervangt, dan wordt de inhoud overschreven.

en: Could not save the file
nl: Bestand kan niet worden opgeslagen

en: <big><b>PyChess was not able to save the game</b></big>
nl: <big><b>PyChess kan het spel niet opslaan</b></big>

en: The error was: %s
nl: De foutmelding is: %s

en: There is %d game with unsaved moves. | There are %d games with unsaved moves.
nl[0]: Er is %d spel met niet-opgeslagen zetten.
nl[1]: Er zijn %d spellen met niet-opgeslagen zetten.

en: Save moves before closing?
nl: Wil je je zetten opslaan alvorens af te sluiten?

en: Unable to save to configured file.                                                     Save the games before closing?
nl: Het ingestelde bestand kan niet worden opgeslagen.                                                     Wil je de spellen opslaan alvorens af te sluiten?

en: vs.
nl: tegen

en: _Save %d document | _Save %d documents
nl[0]: %d document op_slaan
nl[1]: %d documenten op_slaan

en: Save the current game before you close it?
nl: <b><big>Wil je het huidige spel opslaan voordat je het afsluit?</big></b>

en: Unable to save to configured file.                                             Save the current game before you close it?
nl: Het ingestelde bestand kan niet worden opgeslagen.                                                     Wil je het huidige spel opslaan alvorens af te sluiten?

en: It is not possible later to continue the game,
    if you don't save it.
nl: Als je het spel niet opslaat, dan is het niet mogelijk om 
    het spel op een later moment te hervatten.

en: All Chess Files
nl: Alle schaakbestanden

en: Annotation
nl: Aantekening

en: Annotated game
nl: Spel met aantekeningen

en: Refresh
nl: Verversen

en: Add start comment
nl: Beginopmerking toevoegen

en: Add comment
nl: Opmerking toevoegen

en: Edit comment
nl: Opmerking bewerken

en: Good move
nl: Goede zet

en: Bad move
nl: Slechte zet

en: Excellent move
nl: Uitstekende zet

en: Very bad move
nl: Zeer slechte zet

en: Interesting move
nl: Interessante zet

en: Suspicious move
nl: Verdachte zet

en: Forced move
nl: Geforceerde zet

en: Add move symbol
nl: Zetsymbool toevoegen

en: Drawish
nl: Remise-achtig

en: Unclear position
nl: Onduidelijke positie

en: Slight advantage
nl: Licht voordeel

en: Moderate advantage
nl: Matig voordeel

en: Decisive advantage
nl: Beslissend voordeel

en: Crushing advantage
nl: Vernietigend voordeel

en: Zugzwang
nl: Plek

en: Development advantage
nl: Ontwikkeld voordeel

en: Initiative
nl: Initiatief

en: With attack
nl: Met aanval

en: Compensation
nl: Compensatie

en: Counterplay
nl: Aanvallende zet

en: Time pressure
nl: Tijdsdruk

en: Add evaluation symbol
nl: Evaluatiesymbool toevoegen

en: Comment
nl: Opmerking

en: Symbols
nl: Symbolen

en: All the evaluations
nl: Alle evaluaties

en: Remove
nl: Verwijderen

en: No time control
nl: Geen tijdbeheer

en: mins
nl: minuten

en: secs
nl: seconden

en: %(time)s for %(count)d moves
nl: %(time)s voor %(count)dzetten

en: move
nl: zet

en: round %s
nl: ronde %s

en: Hints
nl: Tips

en: The hint panel will provide computer advice during each stage of the game
nl: Het tippaneel toont door de computer gegeneerd advies tijdens de voortgang van het spel

en: Official PyChess panel.
nl: Officieel PyChess-paneel

en: Opening Book
nl: Openingenboek

en: The opening book will try to inspire you during the opening phase of the game by showing you common moves made by chess masters
nl: Het openingenboek probeert je te inspireren tijdens de beginfase van het spel door je gebruikelijke zetten te tonen, zoals gedaan door schaakhelden

en: Analysis by %s
nl: Analyse door %s

en: %s will try to predict which move is best and which side has the advantage
nl: %s zal proberen te voorspellen welke zet het beste is en welk speelveld voordeel heeft

en: Threat analysis by %s
nl: Aanvalsanalyse door %s

en: %s will identify what threats would exist if it were your opponent's turn to move
nl: %s identificeert welke aanvallen kunnen bestaan alsof je tegenstander aan de beurt is

en: Calculating...
nl: Bezig met berekenen...

en: Engine scores are in units of pawns, from White's point of view. Double clicking on analysis lines you can insert them into Annotation panel as variations.
nl: Aandrijvingsscores zijn in pioneenheden, vanuit het gezichtsveld van Wit. Door te dubbelklikken op de analyseregels kun je ze invoegen op het Aantekeningpaneel als variaties.

en: Adding suggestions can help you find ideas, but slows down the computer's analysis.
nl: Het toevoegen van suggesties kan je helpen bij het vinden van ideëen, maar vertraagt de computeranalyse.

en: Endgame Table
nl: Eindspel-tabel

en: The endgame table will show exact analysis when there are few pieces on the board.
nl: De eindspeltabel toont je de exacte analyse als er weinig stukken op het bord staan.

en: Mate in %d
nl: Schaakmat op %d

en: In this position,
    there is no legal move.
nl: In deze positie
    is er geen legale zet.

en: The chat panel lets you communicate with your opponent during the game, assuming he or she is interested
nl: Het chatpaneel stelt je tijdens het spel in staat om te communiceren met je tegenstander, als hij of zij daarin geïnteresseerd is.

en: Comments
nl: Opmerkingen

en: The comments panel will try to analyze and explain the moves played
nl: Het opmerkingenpaneel probeert om de gespeelde zetten te analyseren en uit te leggen.

en: Initial position
nl: Uitgangspositie

en: %(color)s moves a %(piece)s to %(cord)s
nl: %(color)s verplaatst een %(piece)s naar %(cord)s

en: Engines
nl: Aandrijvingen

en: The engine output panel shows the thinking output of chess engines (computer players) during a game
nl: Het aandrijvings-uitvoerpaneel toont de denkwijze van schaakaandrijvingen (computerspelers) tijdens een spel.

en: No chess engines (computer players) are participating in this game.
nl: Er doen geen schaakaandrijvingen (computerspelers) mee met dit spel.

en: Move History
nl: Zetgeschiedenis

en: The moves sheet keeps track of the players' moves and lets you navigate through the game history
nl: De zetgeschiedenis houdt de zetten van de speler bij en stelt je in staat te navigeren door de spelgeschiedenis.

en: The score panel tries to evaluate the positions and shows you a graph of the game progress
nl: Het scorepaneel probeert de posities te evalueren en je een grafiek te tonen van de spelvoortgang.

en: Practice endgames with computer
nl: Eindspellen beoefenen met computer

en: Title
nl: Titel

en: Study FICS lectures offline
nl: FICS-lezing offline bestuderen

en: Author
nl: Auteur

en: Guided interactive lessons in "guess the move" style
nl: Interactieve lessen met begeleiding in de stijl van "raad de zet"

en: Lichess practice studies Puzzles from GM games and Chess compositions
nl: Lichess-oefenstudies, puzzels van GM-spellen en schaakcomposities

en: others
nl: overigen

en: Learn
nl: Leren

en: Quit Learning
nl: Stoppen met leren

en: lessons
nl: lessen

en: Progress
nl: Voortgang

en: Reset my progress
nl: Mijn voortgang terugzetten op nul

en: You will lose all your progress data!
nl: Je verliest al je voortgangsgegevens!

en: Source
nl: Bron
