django-constance - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Default value type must be equal to declared config parameter type. Please fix the default value of '%(name)s'.
it: Il tipo dei valori di default deve essere uguale al tipo del parametro. Modifica il valore di default di '%(name)s'.

en: Constance doesn't support config values of the type %(config_type)s. Please fix the value of '%(name)s'.
it: Constance non supporta valori di impostazioni di tipo %(config_type)s. Modifica il valore di '%(name)s'.

en: The settings have been modified by someone else. Please reload the form and resubmit your changes.
it: Le impostazioni sono state modificate da qualcuno. Ricarica la pagina e invia nuovamente le tue modifiche.

en: CONSTANCE_CONFIG_FIELDSETS does not contain fields that exist in CONSTANCE_CONFIG.
it: CONSTANCE_CONFIG_FIELDSETS non contiene campi che esistono in CONSTANCE_CONFIG.

en: Live settings updated successfully.
it: Le impostazioni attive sono state aggiornate correttamente.

en: config
it: configurazioni

en: Constance
it: Impostazioni

en: constance
it: impostazione

en: constances
it: impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Home
it: Inizio

en: Name
it: Nome

en: Value
it: Valore

en: Is modified
it: Modificato
