python-fedora 0.8.0 - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: From %(then)s to %(now)s
sv: Från %(then)s till %(now)s

en: %d wiki changes in the past week
sv: %d wiki-förändringar under den senaste veckan

en: Warning: Number of changes reaches the API return limit.
    You will not get the complete list of changes unless
    you run this script using a 'bot' account.
sv: Varning: Antalet förändringar når API:ets gräns för returer.
    Du kommer inte få den kompletta listan över förändringar om du
    inte kör detta skript med ett ”bot”-konto.

en: 
    == Most active wiki users ==
sv: 
    == Mest aktiva wiki-användare ==

en: 
    == Most edited pages ==
sv: 
    == Mest redigerade sidor ==

en: Loading FAS groups...
sv: Läser in FAS-grupper …

en: Unable to load FAS groups. Did you set FAS_USERNAME and FAS_PASSWORD?
sv: Kan inte läsa in FAS-grupper.  Har du ställt in FAS_USERNAME och FAS_PASSWORD?

en: FAS groups loaded. Don't forget to set FAS_USERNAME and FAS_PASSWORD to a low-privilege account.
sv: FAS-grupper inlästa.  Glöm inte att ställa in FAS_USERNAME och FAS_PASSWORD till ett lågprivilegierat konto.

en: Welcome, %s
sv: Välkommen, %s

en: The credentials you supplied were not correct or did not grant access to this resource.
sv: Kreditiven du angav var inte korrekta eller gav inte tillgång till denna resurs.

en: You must provide your credentials before accessing this resource.
sv: Du måste ange dina kreditiv före åtkomst till denna resurs.

en: Please log in.
sv: Logga in.

en: You have successfully logged out.
sv: Du har nu loggat ut.

en: Log In
sv: Logga in

en: User Name:
sv: Användarnamn:

en: Password:
sv: Lösenord:

en: Login
sv: Logga in

en: CSRF attacks
sv: CSRF-attacker

en:  are a means for a malicious website to make a request of another
            web server as the user who contacted the malicious web site.  The
            purpose of this page is to help protect your account and this server
            from attacks from such malicious web sites.  By clicking below, you are
            proving that you are a person rather than just the web browser
            forwarding your authentication cookies on behalf of a malicious
            website.
sv: är ett sätt för en skadlig webbplats att skicka en begäran till en annan
            webbserver som den användare som kontaktade den skadliga webbplatsen.
            Syftet med denna sida är att hjälpa till att skydda ditt konto och
            denna server från attacker från sådana skadliga webbplatser.  Genom
            att klicka nedan, bevisar du att du är en person snarare än bara
            webbläsaren som vidarebefordrar dina autentiseringskakor på uppdrag
            av en skadlig webbplats.

en: I am a human
sv: Jag är en människa

en: Forgot Password?
sv: Glömt lösenord?

en: Sign Up
sv: Registrera dig

en: Welcome
sv: Välkommen

en: You are not logged in
sv: Du är inte inloggad

en: CSRF protected
sv: CSRF-skyddad

en: Verify Login
sv: Verifiera inloggning

en: Logout
sv: Logga ut

en: updating visit (%s)
sv: uppdaterar besök (%s)

en: Username:
sv: Användarnamn:
