Holidays 0.75 - en_NA to uk translation catalogue (23 entries)

note: %s (observed).
en_NA: %s (observed)
uk: %s (вихідний)

note: New Year's Day.
en_NA: New Year's Day
uk: Новий рік

note: Independence Day.
en_NA: Independence Day
uk: День незалежності

note: Good Friday.
en_NA: Good Friday
uk: Страсна пʼятниця

note: Easter Monday.
en_NA: Easter Monday
uk: Великодній понеділок

note: Workers' Day.
en_NA: Workers' Day
uk: День трудящих

note: Cassinga Day.
en_NA: Cassinga Day
uk: День Кассінги

note: Africa Day.
en_NA: Africa Day
uk: День Африки

note: Genocide Remembrance Day.
en_NA: Genocide Remembrance Day
uk: День памʼяті жертв геноциду

note: Ascension Day.
en_NA: Ascension Day
uk: Вознесіння Господнє

note: Heroes' Day.
en_NA: Heroes' Day
uk: День Героїв

note: Day of the Namibian Women and International Human Rights Day.
en_NA: Day of the Namibian Women and International Human Rights Day
uk: День намібійських жінок та Міжнародний день прав людини

note: International Human Rights Day.
en_NA: International Human Rights Day
uk: Міжнародний день прав людини

note: Christmas Day.
en_NA: Christmas Day
uk: Різдво Христове

note: Family Day.
en_NA: Family Day
uk: День родини

note: Y2K changeover.
en_NA: Y2K changeover
uk: Y2K-перехід

note: General Election Day.
en_NA: General Election Day
uk: День загальних виборів

note: Regional Election Day.
en_NA: Regional Election Day
uk: День місцевих виборів

note: Walvis Bay Reintegration Day.
en_NA: Walvis Bay Reintegration Day
uk: День реінтеграції Волфіш-Бей

note: Public Holiday.
en_NA: Public Holiday
uk: Вихідний день

note: Day of Mourning for Honourable Moses Garoeb.
en_NA: Day of Mourning for Honourable Moses Garoeb
uk: День жалоби за Мозесом Гароебом

note: Burial ceremony of Dr. Hage Gottfried Geingob.
en_NA: Burial ceremony of Dr. Hage Gottfried Geingob
uk: Церемонія поховання Хаге Готтфріда Гейнгоба

note: Burial ceremony of Dr. Sam Shafiishuna Nujoma.
en_NA: Burial ceremony of Dr. Sam Shafiishuna Nujoma
uk: Церемонія поховання Сема Шафіішуна Нуйоми
