recode 3.6 - en to gl translation catalogue (57 entries)

en: No error
gl: Sen erros

en: Non canonical input
gl: Sen saída normalizada

en: Ambiguous output
gl: Saída ambigua

en: Untranslatable input
gl: Entrada non traducíbel

en: Invalid input
gl: Entrada incorrecta

en: System detected problem
gl: O sistema detectou un problema

en: Misuse of recoding library
gl: Uso incorrecto da biblioteca de recodificación

en: Internal recoding bug
gl: Fallo interno na recodificación

en: Try `%s %s' for more information.
gl: Escriba «%s %s» para obter máis información.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
gl: 
    Uso: %s [OPCIÓN]... [ [XOGO-DE-CARACTERES] | PETICIÓN [FICHEIRO]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
gl: 
    Se unha opción longa mostra un parámetro como obrigatorio, entón tamén é
    obrigatorio para a opción curta equivalente. Do mesmo xeito para parámetros
    opcionais.

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
gl: 
    A opción -l sen FORMATO ou XOGO lista os xogos e superficies dispoñíbeis.
    O FORMATO é `decimal', `octal', `hexadecimal' ou `full' (completo), ou unha
    letra entre `dofh'.

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
gl: A menos que se defina a variábel de ambiente DEFAULT_CHARSET, XOGO é o do `locale'.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
gl: Con -k, os posíbeis xogos iniciais lístanse para o XOGO final indicado,
    sendo os dous xogos tabulares, con PARES da forma `INI1:FIN1,INI2:FIN2,...'
    e os códigos INI e FIN dándose coma números decimais.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
gl: LN é unha linguaxe, pode ser `c', `perl' ou `po'; `c' por defecto.

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
gl: 
    PETICIÓN é SUBPETICIÓN[,SUBPETICIÓN]...; SUBPETICIÓN é
    CODIFICACIÓN[..CODIFICACIÓN]...; CODIFICACIÓN é [XOGO][/[SUPERFICIE]]...;
    PETICIÓN adoita parecer INICIAL..FINAL, sendo INICIAL e FINAL uns xogos de
    caracteres.  Se non se indica un XOGO tómase o xogo normal; se non se indica
    unha [/SUPERFICIE]... tómanse as superficies implicadas en XOGO; cunha /
    cun nome de superficie baleiro non se toma ningunha superficie.  Lea o manual.

en: Symbol `%s' is unknown
gl: O símbolo «%s» é descoñecido

en: Sequence `%s' is ambiguous
gl: A secuencia «%s» é ambigua

en: Sequence `%s' is unknown
gl: A secuencia «%s» é descoñecida

en: Language `%s' is ambiguous
gl: A linguaxe «%s» é ambigua

en: Language `%s' is unknown
gl: A linguaxe «%s» é descoñecida

en: Format `%s' is ambiguous
gl: O formato «%s» é ambiguo

en: Format `%s' is unknown
gl: O formato «%s» é descoñecido

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
gl: Isto é software libre; vexa o código fonte polas condicións de copia. NON hai
    garantía; nin sequera de COMERCIABILIDADE ou APTITUDE PARA UN FIN DETERMINADO.

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
gl: Xogo de caracteres «%s» descoñecido ou ambiguo

en: Required argument is missing
gl: Falta o argumento requirido

en: Request `%s' is erroneous
gl: A petición «%s» é errónea

en: Recoding %s...
gl: Recodificando %s...

en:  done
gl:  feito

en: Charset %s already exists and is not %s
gl: O xogo de caracteres %s xa existe e non é %s

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
gl: Non foi posíbel listar «%s», non hai nomes dispoñíbeis para este xogo

en: Sorry, no names available for `%s'
gl: Síntoo, non hai nomes dispoñíbeis para «%s»

en: Resurfacer set more than once for `%s'
gl: Aplicáronse superficies máis dunha vez para «%s»

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
gl: Quitáronse superficies máis dunha vez para «%s»

en: Virtual memory exhausted
gl: Memoria virtual esgotada

en: Cannot invert given one-to-one table
gl: Non é posíbel inverter a táboa un-a-un dada

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
gl: Seguen os diagnósticos para «%s» a «%s»

en: Cannot complete table from set of known pairs
gl: Non foi posíbel completar a táboa dado o conxunto de pares coñecidos

en: Identity recoding, not worth a table
gl: Recodificación identidade, non merece a mágoa facer unha táboa

en: Recoding is too complex for a mere table
gl: A recodificación é demasiado complicada para unha simple táboa

en: %sfor sequence %s.%s
gl: %spara a secuencia %s.%s

en: No table to print
gl: Non hai ningunha táboa que mostrar

en: reversible
gl: reversíbel

en: %s to %s
gl: %s a %s

en: variable
gl: v ariábel

en: *Unachievable*
gl: *Inalcanzábel*

en: *mere copy*
gl: *simple copia*

en: Virtual memory exhausted!
gl: Memoria virtual esgotada!

en: Step initialisation failed
gl: Produciuse un erro ao inicializar o paso

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
gl: Produciuse un erro ao inicializar o paso (opcións sen procesar)

en: Request: %s
gl: Petición: %s

en: Shrunk to: %s
gl: Encollido a: %s

en: Unrecognised surface name `%s'
gl: Nome de superficie «%s» non recoñecido

en: No way to recode from `%s' to `%s'
gl: Non hai xeito de recodificar de «%s» a «%s»

en: Expecting `..' in request
gl: Esperábase «..» na petición

en: Child process wait status is 0x%0.2x
gl: O estado de espera do proceso fillo é 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
gl: UCS2   Mne   Descrición
