refcard 10.0 - en to lt translation catalogue (82 entries)

note: type: Attribute 'lang' of: <article>
en: en-GB
lt: lt

note: type: Content of: <article><articleinfo>
en: <copyright> <year>2004</year> <year>2010</year> <holder>W. Martin Borgert</holder> </copyright> <copyright> <year>2016</year> <year>2019</year> <year>2023</year> <holder>Holger Wansing</holder> </copyright> <copyright> <year>2023</year> <holder>Your Name ("Language")</holder> </copyright>
lt: <copyright> <year>2004</year> <year>2010</year> <holder>W. Martin Borgert</holder> </copyright> <copyright> <year>2016</year> <year>2019</year> <year>2023</year> <holder>Holger Wansing</holder> </copyright> <copyright> <year>2008</year> <holder>Kęstutis Biliūnas (Lithuanian)</holder> </copyright>

note: type: Content of: <article><articleinfo><keywordset><keyword>
en: reference card
lt: atmintinė

note: type: Content of: <article><articleinfo><keywordset><keyword>
en: basic commands
lt: pagrindinės komandos

note: type: Content of: <article><articleinfo><keywordset><keyword>
en: Version
lt: Versija

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Getting Help
lt: Pagalbos sistema

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Brief help for most commands.
lt: Trumpa komandos pagalba.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Find all documentation here, optional file <filename>README.Debian</filename> contains specifics.
lt: Visą dokumentaciją rasite čia. Faile <filename>README.Debian</filename> rasite svarbių smulkmenų.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Reference, manuals, FAQs, HOWTOs, etc. at <filename>https://www.debian.org/doc/</filename>
lt: Žinynai, vadovai, FAQ, HOWTO ir kita adresu <filename>https://www.debian.org/doc/</filename>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Contains all kind of useful information.
lt: Talpina įvairią naudingą informaciją.

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Installation
lt: Įdiegimas

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: All information about it at <filename>https://www.debian.org/devel/debian-installer/</filename>
lt: Visa informacija apie tai adresu <filename>https://www.debian.org/devel/debian-installer/</filename>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Download from <filename>https://www.debian.org/distrib/</filename>
lt: Atsisiųskite iš <filename>https://www.debian.org/distrib/</filename>

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Bugs
lt: Riktai

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: All about existing and fixed bugs.
lt: Viskas apie esančius ir ištaisytus riktus.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: See <filename>https://bugs.debian.org/<replaceable>package-name</replaceable>/</filename>, use <filename>wnpp</filename> to ask for new packages.
lt: Žiūr. <filename>https://bugs.debian.org/<replaceable>paketo-vardas</replaceable>/</filename>. Naudokite <filename>wnpp</filename> jei pageidaujate naujų paketų.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Report a bug by e-mail.
lt: Praneša apie riktus e-paštu.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Instructions at <filename>https://www.debian.org/Bugs/Reporting</filename>
lt: Instrukcijos adresu <filename>https://www.debian.org/Bugs/Reporting</filename>

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Configuration
lt: Konfigūravimas

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: All system configuration files are under directory <filename>/etc/</filename>.
lt: Visi sistemos konfigūracijos failai yra kataloge ·<filename>/etc/</filename>.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Default text editor.  May be <command>nano</command>, <command>emacs</command>, <command>vi</command>, <command>joe</command>.
lt: Numatytasis teksto redaktorius. Gali būti <command>nano</command>, <command>emacs</command>, <command>vi</command>, <command>joe</command>.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Browser interface to printing system.
lt: Naršyklės sąsaja su spausdinimo sistema.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Reconfigure a package, e.g. <replaceable>keyboard-configuration</replaceable> (keyboard), <replaceable>locales</replaceable> (localization).
lt: Perkonfigūruoja paketą, pvz. <replaceable>keyboard-configuration</replaceable> (klaviatūrą), <replaceable>locales</replaceable> (lokalizaciją).

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Manage command alternatives.
lt: Komandų alternatyvų valdymas.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: After changing <filename>/etc/default/grub</filename>.
lt: Pakeitus <filename>/etc/default/grub</filename>.

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Daemons and System
lt: Sistema ir demonai

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: <filename>systemctl restart <replaceable>name</replaceable>.service</filename>
lt: <filename>systemctl restart <replaceable> name</replaceable>.service</filename>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Restart a service, system daemon.
lt: Perstartuoja servisą, sistemos demoną.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Stop a service, system daemon.
lt: Sustabdo servisą, sistemos demoną.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Start a service, system daemon.
lt: Startuoja servisą, sistemos demoną.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: All log files are under this directory.
lt: Šiame kataloge yra visi žurnalų (log) failai.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Default values for many daemons and services.
lt: Numatytosios reikšmės daugeliui demonų ir servisų.

note: type: Content of: <article><section><title>
en: Important Shell Commands
lt: Svarbios apvalkalo (shell) komandos

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Print files to screen.
lt: Išveda failus į ekraną.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Change to directory.
lt: Pereina į katalogą.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Copy files and directories.
lt: Kopijuoja failus ir katalogus.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Echo string to screen.
lt: Atvaizduoja eilutę ekrane.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Compress, uncompress files.
lt: Suspaudžia, išskleidžia failus.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show contents of files.
lt: Rodo failų turinį.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List files.
lt: Rodo failų sąrašą.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Create directories.
lt: Sukuria katalogą.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Move, rename files.
lt: Perkelia, pervadina failus.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Remove files.
lt: Pašalina failus.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Remove empty directories.
lt: Pašalina tuščius katalogus.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Find files like <literal>-name <replaceable>name</replaceable></literal> or <literal>-size <replaceable>+1000</replaceable></literal>, etc.
lt: Randa failus kaip <literal>-name <replaceable>vardas</replaceable></literal> arba <literal>-size<replaceable>+1000</replaceable></literal>, ir pan.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Find search-string in files.
lt: Randa paieškos-eilutę failuose.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Create a symbolic link to a file.
lt: Sukuria simbolinę nuorodą į failą.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show current processes.
lt: Rodo dabartinius procesus.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Become another user, e.g. <filename>root</filename>.
lt: Tampama kitu, pvz. <filename>root</filename>.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Execute a command as <filename>root</filename> as normal user, see <filename>/etc/sudoers</filename>.
lt: Vykdo komandą kaip <filename>root</filename>'as esant normaliu naudotoju. Žiūr. <filename>/etc/sudoers</filename>.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Overwrite file with output of command.
lt: Komand. išved. perrašo į failą.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Append output of command to file.
lt: Failą papildo komandos išvedamu turiniu.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Use output of command 1 as input of command 2.
lt: Komandos 1 išėjimą nukreipia į komandos 2 įėjimą.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Use file as input for command.
lt: Naudoja failą kaip komandos įėjimą.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Update packages listings from package repositories as listed in <filename>/etc/apt/sources.list</filename>. Required whenever that file or the contents of the repositories change.
lt: Atnaujina paketų sąrašus iš paketų repozitorijų nurodytų <filename>/etc/apt/sources.list</filename> faile. Būtina kuomet šis failas arba repozitorijų turinys pasikeitė.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Search packages and descriptions for <replaceable>search-string</replaceable>.
lt: Ieško paketų ir jų aprašymų pagal <replaceable>paieškos-eilutę</replaceable>.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show package information incl. description.
lt: Rodo paketų informaciją ir jų aprašymus.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Install packages from repositories with all dependencies.
lt: Įdiegia paketus iš repozitorijų su visomis priklausomybėmis.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Install newest versions of all packages currently installed.
lt: Įdiegia naujausias versijas visų, jau įdiegtų paketų.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Like <command>apt upgrade</command>, but with advanced conflict resolution.
lt: Kaip <command>apt upgrade</command>, bet su papildomu konfliktų sprendimu.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Remove packages that no other packages depend on.
lt: Pašalina paketus nuo kurių nepriklauso kiti paketai.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List all packages needed by the one given.
lt: Rodo sąrašą paketų reikiamų duotajam paketui.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List all packages that need the one given.
lt: Rodo sąrašą paketų priklausomų nuo duotojo paketo.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Update content listings from package repositories, see <command>apt update</command>.
lt: Atnaujina sąrašų turinį iš paketų repozitorijų. Žiūr. <command>apt update</command>.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Search packages for file.
lt: Ieško paketo, kuris turi šį failą.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List contents of a package.
lt: Parodo paketo turinį.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Console interface to APT, needs <filename>aptitude</filename>.
lt: Konsolinė APT sąsaja. Reikia paketo <filename>aptitude</filename>.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: GUI interface to APT, needs <filename>synaptic</filename>.
lt: Grafinė APT sąsaja. Reikia paketo <filename>synaptic</filename>.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List packages.
lt: Išveda paketų sąrašą.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show package information.
lt: Rodo paketo informaciją.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: List contents of package file.
lt: Parodo paketo turinį.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show which package a file belongs to.
lt: Parodo kuriam paketui priklauso failas.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Install package files.
lt: Įdiegia paketą.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Override a package&apos;s version of a file.
lt: Nepaiso paketo failo versijos.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossterm>
en: dpkg-query -W &#x00A0;&#x00A0;&#x00A0;&#x00A0; <filename>--showformat</filename>=<replaceable> format</replaceable>
lt: dpkg-query -W &#x00A0;&#x00A0;&#x00A0;&#x00A0; <filename>--showformat</filename>=<replaceable> formato</replaceable>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Query installed packages, format e.g. <placeholder type="screen" id="0"/> <placeholder type="screen" id="1"/> <placeholder type="screen" id="2"/>
lt: Užklausa apie įdiegtus paketus. Formato pvz. <placeholder type="screen" id="0"/> <placeholder type="screen" id="1"/> <placeholder type="screen" id="2"/>

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Write package selections to file.
lt: Irašo informac. apie išrinktus paketus į failą.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Set package selections from file.
lt: Nustato paketų išrinkimo informac. iš failo.

note: type: Content of: <article><section><title>
en: The Network
lt: Tinklas

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Show and manipulate network interfaces and routing, needs <filename>iproute2</filename>.
lt: Rodo ir tvarko tinklo sąsają ir maršrutizavimą. Reikia paketo <filename>iproute2</filename>.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Login at another machine.
lt: Prisijungimas prie kito komp.

note: type: Content of: <article><section><glosslist><glossentry><glossdef><para>
en: Copy files to other machine (and vice versa).
lt: Kopijuoja failus iš kito arba į kitą kompiuterį.
