version 0.0.1 - en to de translation catalogue (16 entries)

en: %{relative_time} ago
de: vor %{relative_time} 2

en: Axis | Axis 2
de[0]: Achse 2
de[1]: Achsen 2

en: Car was successfully created.
de: Auto wurde erfolgreich gespeichert 2

en: Car was successfully updated.
de: Auto wurde erfolgreich aktualisiert 2

en: Car|Model
de: Modell 2

en: Untranslated and translated in test2
de: Translated

en: Car|Wheels count
de: Räderzahl 2

en: Created
de: Erstellt 2

en: Month
de: Monat 2

en: car
de: Auto 2

en: this is a dynamic translation which was found thorugh gettext_test_log!
de: Dies ist eine dynamische Übersetzung, die durch gettext_test_log gefunden wurde! 2

en: You should escape '\' as '\\'.
de: Du solltest '\' als '\\' escapen. 2

en: Umläüte
de: Umlaute 2

en: only in test2 domain
de: nur in test2 Domain

[ctx: Fruit]
en: Apple
de: Apfel 2

[ctx: Fruit]
en: Banana | Bananas
de[0]: Banane 2
de[1]: Bananen 2
