Scratch - en to eu translation catalogue (424 entries)

en: Language-Name
eu: Euskera

en: Language-Direction
eu: LTR

en: %H sensor value
eu: sentsorearen balioa %H

en: %a of %m
eu: %a -- %m

en: %b and %b
eu: %b eta %b

en: %b or %b
eu: %b edo %b

en: %f of %n
eu: %f -- %n

en: add %s to %L
eu: gehitu %s  %L zerrendan

en: answer
eu: erantzun

en: ask %s and wait
eu: galdetu %s eta itxaron

en: background #
eu: # hondokoa

en: broadcast %e
eu: bidali denei  %e

en: broadcast %e and wait
eu: bidali denei  %e eta itxaron

en: change %g effect by %n
eu: aldatu efektua  %g , %n hartuta

en: change %v by %n
eu: aldatu %v  %n bider

en: change pen color by %n
eu: aldatu arkatzaren kolorea  %n hartuta

en: change pen shade by %n
eu: aldatu arkatzaren intentsitatea  %n hartuta

en: change pen size by %n
eu: aldatu arkatzaren tamainua  %n hartuta

en: change size by %n
eu: aldatu tamainua  %n hartuta

en: change tempo by %n
eu: aldatu tempoa   %n hartuta

en: change volume by %n
eu: aldatu bolumena  %n hartuta

en: change x by %n
eu: mugitu  x   %n aldiz

en: change y by %n
eu: mugitu y  %n aldiz

en: clear
eu: ezabatu

en: clear graphic effects
eu: kendu efektu grafikoak

en: color %C is touching %C?
eu: ¿kolore  %C  %C aren gainean?

en: control
eu: kontrola

en: costume #
eu: # mozorroa

en: delete %y of %L
eu: ezabatu %y dagoen elementua %L zerrendan

en: direction
eu: norabidea

en: distance to %m
eu: distantzia %m ra

en: else
eu: baldin eta ez

en: forever
eu: beti

en: forever if %b
eu: beti baldin eta %b

en: glide %n secs to x:%n y:%n
eu: lerratu %n segundoan:  %n x-ra  eta  %n y-ra

en: go back %n layers
eu: bidali atzera  %n geruza

en: go to %m
eu: joan  %m -ra

en: go to front
eu: bidali aurrera

en: go to x:%n y:%n
eu: joan %n x-ra  joan %n y-ra

en: hide
eu: ezkutatu

en: hide variable %v
eu: ezkutatu %v aldagaia

en: if %b
eu: baldin eta  %b

en: if on edge, bounce
eu: errebotatu ertza ukitzean

en: insert %s at %i of %L
eu: sartu %s  %i  %L zerrendan

en: item %i of %L
eu: %i dagoen elementua  %L zerrendan

en: join %s %s
eu: lotu %s %s

en: key %k pressed?
eu: %k tekla sakatuta egon?

en: length of %L
eu: %L zerrendaren luzera

en: length of %s
eu: %s zerrendaren luzera

en: letter %n of %s
eu: %s aren %n garren letra

en: list
eu: zerrenda

en: looks
eu: itxura

en: loud?
eu: soinu ozena?

en: loudness
eu: soinuaren bolumena

en: motion
eu: mugimendua

en: motor direction %W
eu: motorea-norabidea %W

en: motor off
eu: motorea itzalita

en: motor on
eu: motorea piztuta

en: motor on for %n secs
eu: motorea piztuta %n segundoan

en: motor power %n
eu: motorearen ahalmena %n

en: mouse down?
eu: sagua sakatuta egon?

en: mouse x
eu: saguaren x

en: mouse y
eu: saguaren y

en: move %n steps
eu: mugitu  %n pausu

en: next background
eu: hurrengo hondoa

en: next costume
eu: hurrengo mozorroa

en: not %b
eu: ez %b

en: operators
eu: eragiketak

en: pen
eu: arkatza

en: pen down
eu: jaitsi arkatza

en: pen up
eu: igo arkatza

en: pick random %n to %n
eu: ausazko zenbakia,  %n eta %n artekoa

en: play drum %D for %n beats
eu: jo %D danborra   %n  pultsuan

en: play note %N for %n beats
eu: jo %N  nota  %n pultsuan

en: play sound %S
eu: jo %S  soinua

en: play sound %S until done
eu: jo  %S  soinua eta itxaron

en: point in direction %d
eu: jarri %d                       begira

en: point towards %m
eu: seinalatu  %m rantz

en: repeat %n
eu: errepikatu %n aldiz

en: repeat until %b
eu: errepikatu  %b arte

en: replace item %i of %L with %s
eu: kendu  %i dagoen elementua %L zerrendan eta jarri %s

en: reset timer
eu: berrabiarazi kronometroa

en: rest for %n beats
eu: isiltasuna %n pultsuan

en: round %n
eu: biribildu %n

en: say %s
eu: esan %s

en: say %s for %n secs
eu: esan  %s  %n segundoan

en: sensing
eu: sentsoreak

en: sensor %h?
eu: %h sentsorea gaituta?

en: set %g effect to %n
eu: finkatu efektua  %g,  %n hartuta

en: set %v to %n
eu: ezarri %v   %n an

en: set instrument to %I
eu: finkatu %I tresna

en: set pen color to %c
eu: finkatu arkatzaren kolorea: %c

en: set pen color to %n
eu: finkatu arkatzaren kolorea %n hartuta

en: set pen shade to %n
eu: finkatu arkatzaren intentsitatea  %n hartuta

en: set pen size to %n
eu: finkatu arkatzaren tamainua  %n hartuta

en: set size to %n%
eu: finkatu tamainua  %n%  an

en: set tempo to %n bpm
eu: finkatu tempoa:  %n p/m

en: set volume to %n%
eu: finkatu soinu bolumena %n an

en: set x to %n
eu: kokatu x  %n an

en: set y to %n
eu: kokatu y  %n an

en: show
eu: erakutsi

en: show variable %v
eu: erakutsi %v aldagaia

en: size
eu: tamaina

en: sound
eu: soinua

en: stamp
eu: zigilatu

en: stop all
eu: gelditu dena

en: stop all sounds
eu: gelditu soinu guztiak

en: stop script
eu: gelditu programa

en: switch to background %l
eu: aldatu hondoa  %l ra

en: switch to costume %l
eu: aldatu mozorroa  %l

en: think %s
eu: pentsatu %s an

en: think %s for %n secs
eu: pentsatu  %s   %n segundoan

en: timer
eu: kronometroa

en: touching %m?
eu: %m ukitzen egon?

en: touching color %C?
eu: %C kolorea ukitzen egon?

en: turn %n degrees
eu: biratu %n gradu

en: variables
eu: aldagaiak

en: volume
eu: bolumena

en: wait %n secs
eu: %n segundo itxaron

en: wait until %b
eu: %b arte itxaron

en: when %k key pressed
eu: %k tekla sakatzean

en: when %m clicked
eu: %m sakatzean

en: when I receive %e
eu: %e  jasotzean

en: x position
eu: x posizioa

en: y position
eu: y posizioa

en: (empty)
eu: (hustu)

en: 1 script
eu: programa 1

en: About Scratch
eu: Scratchi buruz

en: About this project:
eu: proiektu honi buruz

en: add comment
eu: gehitu iruzkin berria

en: add comment here
eu: gehitu iruzkina hemen

en: all
eu: dena

en: and
eu: eta

en: Animation
eu: animazioa

en: any
eu: ausazkoa

en: background
eu: hondoa

en: backgrounds
eu: hondoak

en: Backgrounds
eu: Hondoak

en: brightness
eu: distira

en: Brush size:
eu: Brotxaren tamaina

en: button
eu: botoia

en: button pressed
eu: botoia sakatuta

en: Camera
eu: Kamera

en: can rotate
eu: biraketa gaitua

en: cancel
eu: utzi

en: Cancel
eu: Utzi

en: Choose a folder
eu: karpeta hautatu

en: Choose new sprite from file
eu: objektu berria hautatu artxibotik

en: clean up
eu: garbitu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear canvas
eu: Ohiala garbitu

en: Close and continue
eu: itxi eta jarraitu

en: Close dialog?
eu: elkarrizketa itxi?

en: Close paint editor?
eu: paint editorea itxi?

en: close port
eu: ataka itxi

en: Close sound recorder?
eu: soinu grabagailua itxi?

en: color
eu: kolorea

en: Compress Images
eu: irudiak konprimitu

en: Compress Sounds
eu: soinuak konprimitu

en: Compress sounds and images
eu: Soinuak eta irudiak konprimitu

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: connected
eu: Konektatuta

en: Connecting to
eu: -ra konektatzen

en: Copy
eu: kopiatu

en: costume
eu: mozorro

en: costumes
eu: itxura

en: Costumes
eu: Itxura

en: Could not read
eu: Ezin da irakurri

en: Could not write file
eu: Ezin da idatzi artxiboa

en: Create account
eu: Kontu berria sortu

en: Create an empty project
eu: Proiektu berria sortu

en: Data sent. Waiting for response...
eu: Proiektua bidalia. Erantzunaren zain

en: delete
eu: ezabatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete a list
eu: Ezabatu zerrenda

en: Delete a variable
eu: Ezabatu aldagaia

en: Delete this background
eu: Ezabatu hondo hau

en: Delete this costume
eu: Mozorro hau ezabatu

en: Delete this sound
eu: Soinu hau ezabatu

en: distance
eu: distantzia

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: don't rotate
eu: ez biratu

en: Don't Save
eu: Ez gorde

en: Done
eu: Eginda

en: down
eu: behera

en: down arrow
eu: gezia behera

en: drag to rotate
eu: arrastatu eta biratu

en: draggable on website?
eu: web-ean arrastatzea gaituta?

en: duplicate
eu: bikoiztu

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: edge
eu: ertza

en: Edit
eu: Editatu

en: Ellipse tool (draw outlined or filled ellipse or circle)
eu: Elipseak egiteko tresna

en: Enter presentation mode
eu: Aurkezpen modura sartu

en: Eraser
eu: borragoma

en: Eraser size
eu: Zirriborroaren tamaina

en: Error!
eu: errorea!

en: Examples
eu: adibideak

en: Exit presentation
eu: Aurkezpenetik irten

en: Exit presentation mode
eu: Aurkezpen modutik irten

en: export
eu: esportatu

en: Export Background
eu: Hondoa esportatu

en: Export Costume
eu: Mozorroa esportatu

en: Export failed
eu: Esportazioak huts egin du

en: Export Sound
eu: Soinua esportatu

en: Export Sprite
eu: Esportatu objektua

en: export this costume
eu: mozorro hau esportatu

en: export this sound
eu: soinu hau exportatu

en: export this sprite
eu: esportatu objektu hau

en: Extras menu
eu: Apartekoen menua

en: Eyedropper tool (select a color)
eu: Tantaz tantako

en: Failed:
eu: Errorea:

en: false
eu: faltsua

en: File
eu: Fitxategia

en: File not found
eu: Ez da aurkitzen fitxategia

en: Fill tool (fill areas with color or gradient)
eu: Kolorez betetzeko tresna

en: first
eu: hasieran

en: fisheye
eu: arrain begia

en: Flash blocks (fast)
eu: Blokeak argitu (azkar)

en: Flash blocks (slow)
eu: Blokeak argitu (astiro)

en: Flip horizontally
eu: Horizontalean biratu

en: Flip vertically
eu: Bertikalean biratu

en: For all sprites
eu: Objektu guztietarako

en: For this sprite only
eu: Objektu honetarako

en: Game
eu: Jokoa

en: Get surprise sprite
eu: Ustegabeko objektua

en: Get the last thing deleted
eu: Ezabatutako azken objektua

en: Getting Started
eu: Hastea

en: ghost
eu: fantasma

en: Go To Scratch Website
eu: Scratch webgunera joan

en: grab screen region for new costume
eu: Pantailaren eskualdea hautatu mozorro berri baterako

en: grab screen region for new sprite
eu: Pantailaren eskualdea hautatu objektu berri baterako

en: Grow
eu: Handitu

en: Grow sprite
eu: Handitu objektua

en: hello
eu: kaixo

en: Hello!
eu: kaixo!

en: help
eu: laguntza

en: Help
eu: laguntza

en: Help Page
eu: Laguntza orrialdea

en: Help Screens
eu: Laguntza pantaila

en: Hide Motor Blocks
eu: Motorearen bloqueak ezkutatu

en: High (biggest)
eu: Garaia (handiagoa)

en: Hmm...
eu: mmm...

en: Home
eu: Hasiera

en: Images compressed
eu: Irudi konprimituak

en: import
eu: inportatu

en: Import
eu: Inportatu

en: Import an image on top of your current canvas
eu: Irudia inportatu ohial honen gainera

en: Import Background
eu: Hondoa inportatu

en: Import Costume
eu: Mozorroa inportatu

en: Import Image
eu: Irudia inportatu

en: Import List
eu: zerrenda inportatu

en: Import Project
eu: Proiektua inportatu

en: import project
eu: proiektua inportatu

en: Import Sound
eu: Soinua inportatu

en: Incompatible Scratch file format
eu: Artxibo formatua ez onartua

en: Is the folder read-only?
eu: Soilik irakurtzeko karpeta

en: JPEG Quality (10-100)?
eu: JPEG (10-100) kalitatea

en: Language
eu: Hizkuntza

en: large readout
eu: handia

en: last
eu: amaieran

en: left
eu: ezkerra

en: left arrow
eu: ezkerreko gezia

en: length
eu: luzera

en: light
eu: argia

en: Line tool (draw lines)
eu: Marretarako tresna

en: List name?
eu: Zerrendaren izena?

en: Low
eu: Baxua

en: Lowest (smallest)
eu: Baxuena

en: Make a list
eu: Zerrenda berria

en: Make a variable
eu: Aldagai berria

en: meow
eu: miau

en: Message name:
eu: Mezuaren izena:

en: more
eu: gehiago

en: More tags:
eu: etiketa gehiago

en: mosaic
eu: mosaikoa

en: mouse x:
eu: saguaren x:

en: mouse y:
eu: saguaren y:

en: mouse-pointer
eu: saguaren erakusle

en: Move
eu: Mugitu

en: Music
eu: Musika

en: My Projects
eu: Nire proiektuak

en: new
eu: berria

en: New
eu: Berria

en: New background:
eu: Hondo berria:

en: New costume:
eu: Mozorro berria:

en: New Filename:
eu: Artxiboaren izen berria:

en: New sound:
eu: Soinu berria:

en: New Sprite
eu: Objektu berria

en: New sprite:
eu: Objektu berria

en: No
eu: Ez

en: No MIDI ports currently available.
eu: Ez dago erabilgarri midi atakarik

en: No motion blocks
eu: Ez dago mugimendu blokerik

en: no scripts
eu: programarik ez

en: No serial ports found
eu: Ez dago erabilgarri serizko atakarik

en: No variables.
eu: Ez dago aldagarik

en: Normal
eu: Normala

en: normal readout
eu: normala

en: Off
eu: Itzalita

en: OK
eu: Onartu

en: On
eu: Piztuta

en: only face left-right
eu: Soilik ezkerrera-eskuinera begiratu

en: Open
eu: Ireki

en: Open a Scratch project
eu: Scratchen proiektua ireki

en: Open Project
eu: Proiektua ireki

en: or
eu: edo

en: Paint
eu: margotu

en: Paint Editor
eu: Margo editorea

en: Paint new sprite
eu: margotu objektu berria

en: Paintbrush
eu: Brotxa

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Percent? (100 gives original size)
eu: Ehinekoa? (100 da jatorrizko tamaina)

en: Pictures
eu: Argazkiak

en: pixelate
eu: pixelizatu

en: play
eu: jo

en: Please enter a number
eu: Mesedez zenbaki bat erabili

en: Position the cross-hair to set the rotation center
eu: Biraketa-puntua doitu

en: Preparing project...
eu: Proiektua prestatzen...

en: Project author:
eu: Proiektoaren autorea:

en: Project name
eu: Proiektuaren izena

en: Project Notes
eu: Proiektuari Buruzko oharrak

en: Project notes
eu: Proiektuari buruzko oharrak

en: Project uploaded.
eu: Proiektu partekatua.

en: Projects
eu: Proiektuak

en: Quit
eu: Irten

en: Quit Scratch
eu: Irten Scratch-etik

en: Reading
eu: Irakurketa

en: record
eu: grabatu

en: Record
eu: Grabatu

en: recording
eu: grabaketa

en: Rectangle tool (draw outlined or filled rectangle or square)
eu: Errektangulo-tresnak

en: Redo
eu: Berregin

en: Reference Guide
eu: Erreferenzia gida

en: Remove viewer from stage
eu: kendu agertokitik begiratokia

en: resistance
eu: erresistentzia

en: reverse
eu: alderantzikatu

en: right
eu: eskuina

en: right arrow
eu: eskuineko gezia

en: Rotate clock-wise
eu: Erloju orratzen  noranzko biraketa

en: Rotate counter-clock-wise
eu: Erloju orratzen kontrako noranzko biraketa

en: rotate this sprite
eu: objetua biratu

en: Rotation degrees?
eu: Biraketa

en: Save
eu: Gorde

en: Save a copy of the current project
eu: Proiekto honen kopia bat gorde

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Save changes before quitting?
eu: Aldaketak gorde irten baino lehen?

en: Save failed
eu: Gordetzean huts egin du

en: save picture of scripts
eu: programetako irudiak gorde

en: save picture of stage...
eu: Agertokiko irudia gorde...

en: Save Project
eu: Proiektua gorde

en: Save Scripts Snapshot
eu: Programetako irudiak gorde

en: Save Stage Shot
eu: Agertotiko irudia gorde

en: Save the current project
eu: Proiektu hau gorde

en: Save the current project?
eu: Proiektu hau gorde?

en: Save this project
eu: Proiektu hau gorde

en: Scripts
eu: Gidoia

en: select serial/USB port
eu: USB serieko ataka hautatu

en: Select tool (move, modify, or delete selection)
eu: Hautapen tresna (mugitu, aldatu, hautatua ezabatu)

en: Set language
eu: Hizkuntza aukeratu

en: Set rotation center
eu: Biraketa puntua hautatu

en: Set Single Stepping
eu: pausoak ikusten hasi

en: set slider min and max
eu: balioaren minimo eta maximoa jarri

en: Share
eu: Partekatu

en: Share this project
eu: Proiektu hau partekatu

en: Share This Project Online
eu: Proiektu hau linean partekatu

en: Show Motor Blocks
eu: Motorearen blokeak erakutsi

en: show ScratchBoard watcher
eu: ScratchBoard erakutsi

en: Shrink
eu: txikitu

en: Shrink sprite
eu: Txikitu objektua

en: Simulation
eu: simulazioa

en: Single-step speed?
eu: Abiadura

en: slider
eu: Balioa

en: Slider range:
eu: Balioaren maila:

en: Sound quality:
eu: Soinu kalitatea:

en: Sound Recorder
eu: soinu grabagailua

en: Sounds
eu: Soinua

en: Sounds compressed
eu: Soinu konprimituak

en: space
eu: zuriunea

en: Sprite
eu: Objektua

en: sqrt
eu: erro karratua

en: Stage
eu: Agertokia

en: Stage selected:
eu: Agertoki hautatua:

en: Stamp tool (select area, then stamp copies of it)
eu: Zigilua (hautatu area eta estanpatu kopiak)

en: Start green flag scripts
eu: Programari hasiera eman

en: Start Single Stepping
eu: pausoak banaka ikusi

en: stop
eu: gelditu

en: Stop everything
eu: Dena gelditu

en: Stop Single Stepping
eu: pausoak ikusteari utzi

en: Story
eu: kontaketa

en: Switch colors
eu: Koloreak trukatu

en: Switch to full stage
eu: Aldatu agertoki osora

en: Switch to presentation mode
eu: Aldatu aurkezpen modura

en: Switch to small stage
eu: Aldatu agertoki txikira

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: Text tool (edit text layer)
eu: Testu-tresna

en: That variable name is already in use
eu: Aldagai honen izena erabiltzen ari da

en: that way
eu: horrela

en: The file name already exists. Overwrite existing file?
eu: Fitxategia badago dagoeneko. Gainidatzi nahi al duzu?

en: thing
eu: elementua

en: this way
eu: honela

en: tilt
eu: okerdura

en: true
eu: egiazkoa

en: Turbo speed
eu: Oso azkar

en: turn into new sprite
eu: Objetu berri bihurtu

en: Undelete
eu: Desezabatu

en: Undo
eu: Desegin

en: up
eu: gora

en: up arrow
eu: gezia gora

en: Updating thumbnails
eu: Koadro txikiak eguneratze

en: Upload succeeded!
eu: Proiektua bidalita!

en: Upload to Scratch Server
eu: Scratch serbitzariara bidali

en: Uploading
eu: Bidaltzen

en: Variable name?
eu: Aldagaiaren izena?

en: View on stage
eu: Agertokian aurkeztu

en: What's your name?
eu: Zein da zure izena?

en: whirl
eu: zurrunbiloa

en: world
eu: mundua

en: Write Multiple Project Summaries
eu: generar version texto del código de multiples proyectos

en: Write Project Summary
eu: generar version texto del código del proyecto

en: Yes
eu: Bai

en: Your project is now online at
eu: Proiektua web direkzio honetan dago

en: Your Scratch website login name:
eu: Erabiltzailearen izena

en: Zoom in
eu: Hurbildu

en: Zoom out
eu: Urrundu
