ScummVM 2.3.0git - en to tr translation catalogue (458 entries)

note: I18N: built on <build date> with <compiler>
en: (built on %s with %s)
tr: (%s ile %s üzerine inşa edilmiştir)

en: Features compiled in:
tr: Özellikler derlenmiştir:

en: not supported
tr: desteklenmiyor

en: enabled
tr: Aktifleşmiş

note: I18N: CPU extensions are sets of extra processor instructions used to speed up operations. See Intel AVX2, ARM NEON, etc.
en: CPU extensions support:
tr: İşlemci uzantıları şunları destekler:

en: Available engines:
tr: Etkin motorlar:

note: I18N: Close dialog button
en: Close
tr: Kapat

en: Show hidden files
tr: Gizli dosyaları göster

en: Show files marked with the hidden attribute
tr: Gizli olarak işaretlenmiş dosyaları göster

en: Go up
tr: Yukarı git

en: Go to previous directory level
tr: Bir önceki klasör seviyesine git

[ctx: lowres]
en: Go up
tr: Yukarı git

en: Cancel
tr: İptal

en: Choose
tr: Seç

en: Cloud Connection Wizard
tr: Bulut Bağlantı Sihirbazı

en: Quick mode
tr: Çekiştirme modu:

en: Manual mode
tr: Manuel Mod

en: Will ask you to run the Local Webserver
tr: Yerel Ağ Sunucusunu Çalıştırmak için Size Soracaktır

en: Requires the Local Webserver feature
tr: Yerel web sunucusunu çalıştır

en: Quick Mode: Step 1
tr: Çekiştirme modu: 1. Adım

en: In this mode, the Local Webserver must be running,
    so your browser can forward data to ScummVM
tr: Bu modda, Yerel Web Sunucusu çalışıyor olmalıdır,
     bu nedenle tarayıcınız verileri ScummVM'ye iletemez

en: Stop server
tr: Sunucuyu durdur

en: Run server
tr: Sunucuyu çalıştır

en: Stop local webserver
tr: Yerel Web sunucusunu durdur

en: Run local webserver
tr: Yerel web sunucusunu çalıştır

en: Not running
tr: Çalışmıyor

en: Quick Mode: Step 2
tr: Çekiştirme modu: 2. Adım

en: Now, open this link in your browser:
tr: Şimdi, Bu Linki Tarayıcınızda Açınız:

en: Open URL
tr: URL'yi aç

en: It will automatically pass the data to ScummVM,
    and warn you should there be any errors.
tr: Verileri otomatik olarak ScummVM'ye aktaracak, 
    ve herhangi bir hata olması durumunda sizi uyaracaktır.

en: Local Webserver address:
tr: Yerel Web Sunucu Adresi:

en: Quick Mode: Success
tr: Çekiştirme modu: Başarılı

en: Your cloud storage has been connected!
tr: Bulut depolama hesabınıza bağlanıldı

en: Finish
tr: Bitir

en: Manual Mode: Step 1
tr: Elle Müdahale Modu: 1. Adım

en: Open this link in your browser:
tr: Bu linki aç:

en: When it fails to pass the JSON code to ScummVM,
    find it on the Troubleshooting section of the page,
    and go to the next step here.
tr: JSON kodunu ScummVM'ye geçirmede başarısız olduğunda,
    sayfanın Sorun Giderme bölümünde durumu bulun,
    ve buradan bir sonraki adıma geçin.

en: Manual Mode: Step 2
tr: Elle Müdahale Modu: 2. Adım

en: Copy the JSON code from the browser here and press Next:
tr: Buraya Gezginden JSON Kodunu Kopyalayın, ve ardından Sonraki Butonuna Tıklayın:

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste code from clipboard
tr: Bellekten kodu yapıştır

en: Load
tr: Yükle

en: Load code from file
tr: Dosyadan Oyun yükle

en: Manual Mode: Something went wrong
tr: Elle Müdahale Modu: Bir Şeyler Ters Gitti

en: Cloud storage was not connected.
tr: Depolama bağlanamadı.

en: Make sure the JSON code was copied correctly and retry.
tr: Doğru JSON Kodunun Kopyalandığından Emin Olun ve Tekrar Deneyin.

en: If that doesn't work, try again from the beginning.
tr: Eğer Program Çalışamazsa, Baştan Tekrar Deneyin.

en: Error message:
tr: Hata Mesajı:

en: Manual Mode: Success
tr: Elle Müdahale Modu: Başarılı

en: Back
tr: Altyapı

en: Next
tr: Sonraki

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

note: I18N: JSON is name of the format, this message is displayed if user entered something incorrect to the text field
en: JSON code contents are malformed.
tr: JSON kod içerikleri hatalı.

en: OK
tr: Tamam

en: Incorrect JSON.
tr: Yanlış JSON Kodu.

note: I18N: error message displayed on 'Manual Mode: Failure' step of 'Cloud Connection Wizard', describing that storage connection process was interrupted
en: Interrupted.
tr: İşlem Yarıda Kesildi.

en: Failed to open URL!
    Please navigate to this page manually.
tr: URL açılamıyor!
    Bu sayfaya lütfen manüel olarak ulaşın.

note: I18N: JSON is a file format name
en: Select JSON file copied from scummvm.org site
tr: scummvm.org adresinden Kopyalanan JSON Dosyasını Seç

note: I18N: JSON is a file format name
en: Failed to load JSON file
tr: JSON Dosyayını Yükleme Başarısız Oldu.

en: Download Freeware Games and Demos
tr: Ücretsiz Oyun ve Demo Yazılımlarını İndir

en: Fetching DLCs...
tr: İndirilebilir İçerikler Getiriliyor…

en: All Downloads
tr: Tüm İndirilenler

en: Download
tr: İndir

en: Select directory where to download game data
tr: Oyun verisini indireceğin klasörü seç

en: Select directory with game data
tr: Oyun verisini içeren klasörü seç

en: From:
tr: Kimden:

en: To:
tr: Kime:

en: Cancel download
tr: İndirmeyi iptal et

[ctx: lowres]
en: Cancel download
tr: İndirmeyi iptal et

en: Hide
tr: Gizle

en: It looks like your connection is limited. Do you really want to download files with it?
tr: Bağlantınız kısıtlı gibi görünüyor. Yine de indirmek istiyor musun?

en: ScummVM couldn't open the specified directory!
tr: ScummVM belirtilen klasörü açamadı!

en: Cannot create a directory to download - the specified directory has a file with the same name.
tr: İndirmek istediğin klasör oluşturulamıyor - belirtilen klasör aynı isimde dosya içeriyor.

en: The "%s" already exists in the specified directory.
    Do you really want to download files into that directory?
tr: "%s" belirlenen klasörde zaten bulunuyor.
    Bu klasöre dosyaları indirmeyi gerçekten istiyor musun?

en: Downloaded %s %S / %s %S
tr: %s %S / %s %S indirildi

en: Download speed: %s %S/s
tr: İndirme hızı: %s %S/s

en: Currently Downloading Games
tr: Şu Anlık İndirilen Oyunlar

en: Pending Downloads
tr: Bekleyen İndirmeler

en: ERROR %d: %s
tr: HATA %d: %s

note: I18N: String like "Downloading icon packs list..."
en: Downloading %S list...
tr: %S Kayıtları indiriyor...

en: Clear Cache
tr: Belleği Temizle

en: Downloading %S list... %d entries
tr: %S Kayıt Listesi indiriyor... %d Kayıt Kaldı

en: Detected %d new packs, %s %S
tr: Yeni %d Paketleri Bulundu, %s %S

en: Download complete, downloaded %d packs, %s %S
tr: İndirme İşlemi Tamamlandı, %d Paket İndirildi, %s %S

en: ERROR: No icons path set
tr: HATA: Simge Klasör Yolu Belirlenemedi.

note: I18N: String like "No new icon packs available"
en: No new %S available
tr: Yeni %S Bulunamadı

en: You are about to remove %s %S of data, deleting all previously downloaded %S. Do you want to proceed?
tr: Verinin %s %S kısmını Kaldırmak İstiyorsunuz, Bu işlem Önceki İndirilen %S paketini Silecek. İşlemi Gerçekleştirmek İster Misiniz?

en: Proceed
tr: Kabul

en: icon packs
tr: Simge paketleri

en: shader packs
tr: gölgelendirici paketleri

en: Pick the game:
tr: Oyunu seç:

en: Game
tr: Oyun

en: Graphics
tr: Grafik Ayarları

en: Override global graphic settings
tr: Global grafik ayarlarını bastırma

[ctx: lowres]
en: Override global graphic settings
tr: Global grafik ayarlarını bastırma

en: Keymaps
tr: Klavye haritası

en: Backend
tr: Altyapı

en: Audio
tr: Ses

en: Override global audio settings
tr: Global ses ayarlarını bastırma

[ctx: lowres]
en: Override global audio settings
tr: Global ses ayarlarını bastırma

en: Volume
tr: Ses Ayarı

[ctx: lowres]
en: Volume
tr: Ses Ayarı

en: Override global volume settings
tr: Global ses ayarlarını bastırma

[ctx: lowres]
en: Override global volume settings
tr: Global ses ayarlarını bastırma

en: Override global MIDI settings
tr: Global MIDI ayarlarını bastırma

[ctx: lowres]
en: Override global MIDI settings
tr: Global MIDI ayarlarını bastırma

en: Override global MT-32 settings
tr: Global MT-32 ayarlarını bastırma

[ctx: lowres]
en: Override global MT-32 settings
tr: Global MT-32 ayarlarını bastırma

en: Paths
tr: Yollar

[ctx: lowres]
en: Paths
tr: Yollar

en: Check Integrity
tr: Bütünlüğü Kontrol Et

en: Perform integrity check for all game files
tr: Tüm Oyun Dosyaları için Bütünlüğü Kontrol Et

en: Game Path:
tr: Oyun Yolu:

[ctx: lowres]
en: Game Path:
tr: Oyun Yolu:

en: Extra Path:
tr: Ekstralar Yolu:

en: Specifies path to additional data used by the game
tr: Oyun tarafından kullanılan ek verinin yolunu belirler

[ctx: lowres]
en: Extra Path:
tr: Ekstralar Yolu:

[ctx: path]
en: None
tr: Yok

en: Save Path:
tr: Kaydetme Yolu:

en: Specifies where your saved games are put
tr: Kaydedilen oyunlarin konacağı yeri belirler

[ctx: lowres]
en: Save Path:
tr: Kaydetme Yolu:

en: Default
tr: Varsayılan

en: Achievements
tr: Başarılar

en: Statistics
tr: İstatistik

en: ID:
tr: Kimlik:

en: Short game identifier used for referring to saved games and running the game from the command line
tr: Komut isteminden kaydedilen ve oynanan oyunları göstermek için kullanılan kısa oyun tanıtıcısı

[ctx: lowres]
en: ID:
tr: Kimlik:

en: Name:
tr: İsim:

en: Full title of the game
tr: Oyunun tam ismi

[ctx: lowres]
en: Name:
tr: İsim:

en: Language:
tr: Dil:

en: Language of the game. This will not turn your Spanish game version into English
tr: Oyunun dili. Bu ayar sizin İspanyolca oyununuzu İngilizce'ye çevirmez

en: <default>
tr: <varsayılan>

en: Platform the game was originally designed for
tr: Oyunun orijinal olarak dizayn edildiği platform

en: Select SoundFont
tr: Soundfont Seç

en: Select additional game directory
tr: Oyun ek klasörünü seç

en: Select directory for saved games
tr: Kaydedilmiş oyunların klasörünü seç

en: The chosen directory cannot be written to. Please select another one.
tr: Seçilmiş klasörün üzerine yazılamıyor. Başka seçin.

en: Saved games sync feature doesn't work with non-default directories. If you want your saved games to sync, use default directory.
tr: Varsayılan olmayan klasörler ile kaydedilmiş oyun senkronizasyonu çalışmaz. Lütfen varsayılan klasörü kullanın.

en: This game ID is already taken. Please choose another one.
tr: Bu oyun kimliği önceden alınmış. Lütfen başkasını seçin.

en: Author:
tr: Yazar:

en: Notes:
tr: Notlar:

en: Choose file for loading
tr: Yükleme için dosyayı seçin

en: Enter filename for saving
tr: Kaydetmek için dosya ismini girin

en: Do you really want to overwrite the file?
tr: Dosyanın üzerine yazmayı gerçekten istiyor musun?

en: Reverb
tr: Yankı

en: Active
tr: Aktif

en: Room:
tr: Oda:

en: Width:
tr: Genişlik:

en: Level:
tr: Seviye:

en: Chorus
tr: Koro

en: Speed:
tr: Hız:

en: Depth:
tr: Derinlik:

en: Type:
tr: Tip:

en: Sine
tr: Sinüs

en: Triangle
tr: Üçgen

en: Misc
tr: Diğer

en: Interpolation:
tr: Enterpolasyon:

en: None (fastest)
tr: Yok (En hızlı)

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Fourth-order
tr: Dördüncü-derece

en: Seventh-order
tr: Yedinci-düzen

note: I18N: Button to reset keymap mappings to defaults
en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset all FluidSynth settings to their default values.
tr: Bütün FluidSynth ayarlarını varsayilan degerlerine döndür.

en: Do you really want to reset all FluidSynth settings to their default values?
tr: Bütün FluidSynth ayarlarını varsayilan degerlerine döndürmeyi gerçekten istiyor musun?

note: I18N: Action in In Cold Blood
en: Interact
tr: Etkileşim

en: Up
tr: Yukarı

en: Down
tr: Aşağı

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Cloud
tr: Bulut

en: Prev
tr: Önceki

note: I18N: Button Quit ScummVM program. Q is the shortcut, Ctrl+Q, put it in parens for non-latin (~Q~)
en: ~Q~uit
tr: ~Ç~ıkış

en: Quit ScummVM
tr: ScummVM'den çık

en: About ScummVM
tr: ScummVM hakkında

en: Change global ScummVM options
tr: Global ScummVM ayarlarını değiştir

en: Add games to the list
tr: Listeye oyunları ekle

[ctx: lowres]
en: ~A~dd Game...
tr: ~O~yun ekle...

en: Remove game from the list. The game data files stay intact
tr: Listeden oyunu kaldır. Oyun verisi silinmeyecektir

note: I18N: Button caption. Mass add games
en: Mass Add...
tr: Toplu Ekleme...

[ctx: lowres]
note: I18N: Button caption for lower resolution GUI. Mass add games
en: Mass Add...
tr: Toplu Ekleme...

en: Search in game list
tr: Oyun listesinde ara

en: Search:
tr: Arama:

en: Load game:
tr: Oyun yükle:

en: This directory cannot be used yet, it is being downloaded into!
tr: Bu klasör şu anda kullanılamaz, üzerine dosya indiriliyor!

en: Do you really want to run the mass game detector? This could potentially add a huge number of games.
tr: Gerçekten toplu oyun tanıma özelliğini çalıştırmak istediğinden emin misin? Bu potansiyel olarak çok büyük sayıda oyun ekleyecektir.

en: Do you really want to remove this game configuration?
tr: Bu oyun konfigürasyonunu kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Do you want to load saved game?
tr: Kaydedilmiş oyunu yüklemek istiyor musunuz?

en: This game does not support loading games from the launcher.
tr: Bu oyun, başlatıcısan kaydedilmiş oyun yüklemeyi desteklemiyor.

en: ScummVM could not find any engine capable of running the selected game!
tr: ScummVM bu oyunu çalıştırabilecek bir motor bulamadı!

en: ScummVM could not find any game in the specified directory!
tr: ScummVM belirlenen klasörde bir oyun bulamadı!

en: List view
tr: Liste görünümü

en: Grid view
tr: Matris görünümü

en: ~S~tart
tr: ~B~aşlat

en: Start selected game
tr: Seçilen oyunu başlatın

en: ~L~oad...
tr: ~Y~ükle...

en: Load saved game for selected game
tr: Seçilmiş oyun icin kaydedilmiş oyunu yükle

en: Record...
tr: Kayıt...

en: Change game options
tr: Oyun seçeneklerini değiştirme

en: Scan complete!
tr: Tarama tamamlandı!

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games.
tr: %d yeni oyun bulundu, new games, %d eskiden eklenmiş oyun önemsemedi.

en: Scanned %d directories ...
tr: %d sayıda klasör tarandı...

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games ...
tr: %d yeni oyun bulundu, new games, %d eskiden eklenmiş oyun önemsemedi.

en: Stop
tr: Dur

en: Edit record description
tr: Kayıt tanımlamasını düzenle

en: Switch to Game
tr: Oyunu seç

en: Fast replay
tr: Hızlı yeniden oynatma

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: Every 5 mins
tr: Her 5 dakika

en: Every 10 mins
tr: Her 10 dakika

en: Every 15 mins
tr: Her 15 dakika

en: Every 30 mins
tr: Her 30 dakika

en: Failed to apply some of the graphic options changes:
tr: Bazı grafik ayarlarını uygulama başarılamadı:

en: the video mode could not be changed
tr: Görüntü modu değiştirilemedi

en: the stretch mode could not be changed
tr: Çekiştirme modu değiştirilemedi

en: the aspect ratio setting could not be changed
tr: Görüntü ekran oranı değiştirilemedi

en: the fullscreen setting could not be changed
tr: Tam ekran ayarı değiştirilemedi

en: the filtering setting could not be changed
tr: Filtreleme ayarı değiştirilemedi

en: Touchpad mouse mode
tr: Touchpad fare modu

en: Pointer Speed:
tr: İmleç hızı:

en: Speed for keyboard/joystick mouse pointer control
tr: Klavye/Fare imleci hız kontrolü

[ctx: lowres]
en: Pointer Speed:
tr: İmleç Hızı:

en: Joy Deadzone:
tr: Joystick Ölü Alanı:

en: Analog joystick Deadzone
tr: Analog Joystick Ölü Alanı

[ctx: lowres]
en: Joy Deadzone:
tr: Joystick Ölü Alanı:

en: %d hidden achievements remaining
tr: %d gizli başarımlar kaldı

en: Achievements unlocked: %d/%d
tr: Kilidi çözülen başarımlar: %d/%d

en: Graphics mode:
tr: Grafik modu:

en: Render mode:
tr: Render modu:

en: Special dithering modes supported by some games
tr: Bazı oyunlar tarafından desteklenen özel titreme modları

en: Stretch mode:
tr: Çekiştirme modu:

en: Fullscreen mode
tr: Tam ekran modu

en: Game 3D Renderer:
tr: Oyun 3B Renderlama:

en: 3D Anti-aliasing:
tr: 3B Anti merdiven efekti:

en: Disabled
tr: Pasifleşmiş

en: Filter graphics
tr: Grafik filtreleme

en: Use linear filtering when scaling graphics
tr: Grafik orantılama yapılırken doğrusal filtreleme

en: Aspect ratio correction
tr: Görüntü oranı düzeltme

en: Correct aspect ratio for games
tr: Oyunlar için görüntü oranını düzeltme

en: Preferred device:
tr: Tercih edilen cihaz:

en: Music device:
tr: Müzik cihazı:

en: Specifies preferred sound device or sound card emulator
tr: Tercih edilen ses cihazı veya ses kartı emülatörünü belirtir

en: Specifies output sound device or sound card emulator
tr: Çıkış ses cihazı veya ses kartı emülatörünü belirtir

[ctx: lowres]
en: Preferred dev.:
tr: Tercih edilen cih.:

[ctx: lowres]
en: Music device:
tr: Müzik cihazı:

en: AdLib emulator:
tr: AdLib emülatörü:

en: AdLib is used for music in many games
tr: AdLib birçok oyunda müzik için kullanılır

en: GM device:
tr: GM cihazı:

en: Specifies default sound device for General MIDI output
tr: Genel MIDI çıkışı için varsayılan ses cihazını belirler

en: Don't use General MIDI music
tr: Genel MIDI müzik kullanma

en: Use first available device
tr: İlk müsait cihazı kullan

en: SoundFont:
tr: Sesfontu:

en: SoundFont is supported by some audio cards, FluidSynth and Timidity
tr: Sesfontu FluidSynth ve Timidity gibi bazı ses kartları tarafından desteklenmektedir

[ctx: lowres]
en: SoundFont:
tr: Sesfontu:

[ctx: soundfont]
en: None
tr: Yok

en: Mixed AdLib/MIDI mode
tr: Karışık AdLib/MIDI modu

en: Use both MIDI and AdLib sound generation
tr: MIDI ve AdLib ses üretimini beraber kullan

en: MIDI gain:
tr: MIDI kazancı:

en: MT-32 Device:
tr: MT-32 Cihazı:

en: Specifies default sound device for Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64 output
tr: Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64 çıkışı için varsayılan ses cihazını belirler

en: True Roland MT-32 (disable GM emulation)
tr: Gerçek Roland MT-32 (GM emülatörünü iptal et)

en: Check if you want to use your real hardware Roland-compatible sound device connected to your computer
tr: Roland uyumlu gerçek cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp kullanmak istiyorsanız tik atın

[ctx: lowres]
en: True Roland MT-32 (no GM emulation)
tr: Gerçek Roland MT-32 (GM emülatörü yok)

en: Roland GS device (enable MT-32 mappings)
tr: Roland GS cihazı (MT-32 eşleşmelerini aktive et)

en: Check if you want to enable patch mappings to emulate an MT-32 on a Roland GS device
tr: Roland GS'de MT-32 emüle etmek için yama eşleştirmelerini aktive etmek istiyorsanız işaretleyin

en: Don't use Roland MT-32 music
tr: Roland MT-32 müzik kullanma

en: Text and speech:
tr: Metin ve Konuşma:

en: Speech
tr: Konuşma:

en: Subtitles
tr: Altyazılar

en: Both
tr: Her ikisi

en: Subtitle speed:
tr: Altyazı hızı:

[ctx: lowres]
en: Text and speech:
tr: Metin ve Konuşma:

en: Spch
tr: Konuşma

en: Subs
tr: A.yazılar

[ctx: lowres]
en: Both
tr: Her ikisi

en: Show subtitles and play speech
tr: Altyazıları göster ve konuşma sesini oynat

[ctx: lowres]
en: Subtitle speed:
tr: Altyazı hızı:

en: Music volume:
tr: Müzik ses düzeyi:

[ctx: lowres]
en: Music volume:
tr: Müzik ses düzeyi:

en: Mute all
tr: Bütün sesleri sustur

en: SFX volume:
tr: Efekt sesi düzeyi:

en: Special sound effects volume
tr: Özel ses efektleri ses düzeyi

[ctx: lowres]
en: SFX volume:
tr: Efektler ses düzeyi:

en: Speech volume:
tr: Konuşma ses düzeyi:

[ctx: lowres]
en: Speech volume:
tr: Konuşma ses düzeyi:

en: Control
tr: Kontrol

[ctx: lowres]
en: Cloud
tr: Bulut

en: LAN
tr: Yerel Ağ

[ctx: lowres]
en: LAN
tr: Yerel Ağ

en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

[ctx: lowres]
en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

en: Apply
tr: Uygula

en: FluidSynth Settings
tr: FluidSynth Ayarları

en: Theme Path:
tr: Tema Disk Klasörü:

[ctx: lowres]
en: Theme Path:
tr: Tema Disk Klasörü:

en: Specifies path to additional data used by all games or ScummVM
tr: Bütün oyunlar veya ScummVM tarafından kullanılan ek verinin yolunu belirler

en: Plugins Path:
tr: Eklentilerin Klasörü:

[ctx: lowres]
en: Plugins Path:
tr: Eklentilerin Klasörü:

en: Theme:
tr: Tema:

en: GUI renderer:
tr: Arayüz çizici:

en: Ask for confirmation on exit
tr: Çıkış yaparken onaylama yap

en: Ask for permission when closing ScummVM or leaving a game.
tr: ScummVM'i kapatırken veya oyundan çıkarken izin iste.

en: GUI language:
tr: Arayüz Dili:

en: Language of ScummVM GUI
tr: ScummVM arayüzünün Dili

en: Switch the ScummVM GUI language to the game language
tr: Oyun dilini ScummVM arayüz dili ile değiştir

en: When starting a game, change the ScummVM GUI language to the game language. That way, if a game uses the ScummVM save and load dialogs, they are in the same language as the game.
tr: Bir oyuna başlarken, ScummVM arayüz dilini oyun diline çevir. Bu durumda eğer bir oyun ScummVM kayıt ve yükleme menüsünü kullanırsa, oyun içerisinde her ikisi de aynı dil olur.

en: Use native system file browser
tr: Sistem doğal dosya tarayıcısını kullan

en: Use the native system file browser instead of the ScummVM one to select a file or directory.
tr: Dosya veya klasör seçimi için ScummVM'inkini değil sistem doğal dosya tarayıcısını kullan.

en: Autosave:
tr: Otomatik Kayıt:

[ctx: lowres]
en: Autosave:
tr: Otomatik Kayıt:

note: I18N: Debug level -1, no messages
en: None
tr: Hiçbiri

en: Update check:
tr: Güncelleme kontrolü:

en: How often to check ScummVM updates
tr: ScummVM güncellemelerinin kontrol edilme sıklığı

en: Check now
tr: Şimdi kontrol et

en: Active storage:
tr: Aktif depolama:

en: Active cloud storage
tr: Aktif bulut depolama

en: Enable storage
tr: Depolamayı aktif edin

en: Confirm you want to use this account for this storage
tr: Depolama için bu hesabı kullanmak istediğinizi onaylayın

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: Username used by this storage
tr: Bu depolama alanı tarafından kullanılan kullanıcı adı

en: <none>
tr: <Hiçbiri>

en: Used space:
tr: Kullanılan Alan:

en: Space used by ScummVM's saved games on this storage
tr: Bu depolama alanında ScummVM'in oyun kayıtlarının kullandığı alan

en: Last sync:
tr: Son senkronizasyon:

en: When was the last time saved games were synced with this storage
tr: Bu depolamada en son ne zaman kayıtlı oyunlar senkronize edildi

en: <never>
tr: <Hiçbir zaman>

[ctx: lowres]
en: Saved games sync automatically on launch, after saving and on loading.
tr: Kayıt veya oyun yükleme sonrası kayıtlı oyunları otomatik olarak senkronize et.

en: Saved games sync automatically on launch, after saving and on loading.
tr: Kayıt veya oyun yükleme sonrası kayıtlı oyunları otomatik olarak senkronize et.

en: Sync now
tr: Şimdi Senkroniz

en: Start saved games sync
tr: Seçilen oyunu başlatın

[ctx: lowres]
en: You can download game files from your cloud ScummVM folder:
tr: Bulut ScummVM klasöründen oyun dosyalarını indirebilirsiniz:

en: You can download game files from your cloud ScummVM folder:
tr: Bulut ScummVM klasöründen oyun dosyalarını indirebilirsiniz:

en: Download game files
tr: Oyun dosyalarını indir

en: Open downloads manager dialog
tr: İndirme yöneticisi penceresini aç

[ctx: lowres]
en: To change account for this storage, disconnect and connect again:
tr: Bu depolama için kullanılan hesabı değiştirmek için, bağlantıyı kes ve yeniden kur:

en: To change account for this storage, disconnect and connect again:
tr: Bu depolama için kullanılan hesabı değiştirmek için, bağlantıyı kes ve yeniden kur:

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı kopar

en: Stop using this storage on this device
tr: Bu cihazda bu depolamayı kullanmayı bırak

en: Connect your cloud storage account
tr: Bulut depolama hesabınıza bağlanın

[ctx: lowres]
en: /root/ Path:
tr: /kök/ Yolu:

en: Select which directory will be shown as /root/ in the Files Manager
tr: Hangi klasörün /kök/ olarak kullanılacağını Dosya Yöneticisinden seç

en: /root/ Path:
tr: /kök/ Yolu:

en: Server's port:
tr: Sunucunun portu:

en: Port for server to use
tr: Sunucunun kullanacağı port

[ctx: lowres]
en: Run server to manage files with browser (in the same network).
tr: Tarayıcıda dosyaları yönetmek için sunucuyu çalıştır (aynı ağ içerisinde).

[ctx: lowres]
en: Closing options dialog will stop the server.
tr: Seçenekler penceresini kapatmak sunucuyu da kapatır.

en: Run server to manage files with browser (in the same network).
tr: Tarayıcıda dosyaları yönetmek için sunucuyu çalıştır (aynı ağ içerisinde).

en: Closing options dialog will stop the server.
tr: Seçenekler penceresini kapatmak sunucuyu da kapatır.

en: Use Text to speech
tr: Konuşma için metin kullan

en: Failed to change cloud storage!
tr: Bulut depolaması değiştirilemedi!

en: Another cloud storage is already active.
tr: Başka bir bulut depolama şu anda aktif.

en: Theme does not support selected language!
tr: Tema seçilen dili desteklemiyor!

en: Theme cannot be loaded!
tr: Tema yüklenemedi!

en: 
    Misc settings will be restored.
tr: 
    Farklı ayarlar yeniden yapılandırılamadı.

en: Select directory for GUI themes
tr: Arayüz temalarının klasörünü seç

en: Select directory for extra files
tr: Ekstar dosyaların klasörünü seç

en: Select directory for plugins
tr: Eklentilerin klasörünü seç

en: Select directory for Files Manager /root/
tr: Dosya Yöneticisinin /root/ klasörünü seç

en: This Storage is working now. Do you want to interrupt it?
tr: Bu depolama hala çalışıyor. Engellemek ister misiniz?

en: Wait until current Storage finishes up and try again.
tr: Depolama işini bitirene kadar bekleyin ve tekrar deneyin.

en: <right now>
tr: <Şimdi>

en: Request failed.
    Check your Internet connection.
tr: İstek başarılamadı.
    İnternet bağlantınızı kontrol edin.

note: I18N: You must leave "#" as is, only word 'next' is translatable
en: #  next
tr: #  sonraki

en: add
tr: ekle

en: Delete char
tr: Karakteri sil

note: I18N: Pre means 'Predictive', leave '*' as is
en: *  Pre
tr: *  Ön

note: I18N: 'Num' means Numbers
en: *  Num
tr: *  No

en: Recorder or Playback Gameplay
tr: Gameplay kayıt ve oynatımı

en: Delete
tr: Sil

en: Record
tr: Kayıt

en: Playback
tr: Oynatma

en: Edit
tr: Düzenle

en: Unknown Author
tr: Bilinmeyen Yazar

en: Downloading saves...
tr: Kayıtları indiriyor...

en: Run in background
tr: Arkaplanda çalışma

en: No date saved
tr: Tarih kaydedilmemiş

en: No time saved
tr: Saat kaydedilmemiş

en: No playtime saved
tr: Oynama süresi kaydedilmemiş

en: Untitled saved game
tr: Kaydedilmiş oyunun adı yok

en: Do you really want to delete this saved game?
tr: Bu kayıtlı oyunu silmeyi gerçekten istiyor musun?

en: Date:
tr: Tarih:

en: Time:
tr: Saat:

en: Playtime:
tr: Oynama süresi:

en: New Save
tr: Yeni Kayıt

en: Create a new saved game
tr: Yeni oyun kaydı yaratma

en: Enter a description for slot %d:
tr: %d slotu için bir tanımlayıcı giriniz:

en: Select a Theme
tr: Tema seç

en: Disabled GFX
tr: Pasifleşmiş GFX

[ctx: lowres]
en: Disabled GFX
tr: Pasifleşmiş GFX

en: Standard renderer
tr: Standart çizici

en: Standard
tr: Standart

en: Antialiased renderer
tr: Aynalama yokedici çizici

en: Antialiased
tr: Anti merdiven

en: Add anyway
tr: Her şekilde ekle

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala

en: Report game
tr: Oyunu raporla

en: Use the button below to copy the required game information into your clipboard.
tr: Panoya gerekli oyun bilgisini kopyalamak için alttaki butonu kullanın.

en: You can also directly report your game to the Bug Tracker.
tr: Hata takip sistemine oyunu direkman raporlayabilirsiniz.

en: All necessary information about your game has been copied into the clipboard
tr: Oyununuz ile ilgili bütün bilgiler panoya kopyalandı

en: Copying the game information to the clipboard has failed!
tr: Oyunun bilgilerinin panoya kopyalanması başarılamadı!

en: ScummVM now supports automatic check for updates
    which requires access to the Internet. Would you
    like to enable this feature?
tr: İnternete erişim gerektiren otomatik güncellemelerin kontrolünü 
    şimdi ScummVM destekliyor. Bu özelliği 
    aktive etmek ister misiniz?

en: You can change this setting later in the Misc tab
    in the Options dialog.
tr: Seçenekler pencersindeki
    Diğer tabından bu ayarı daha sonra değiştirebilirsiniz.

en: Clear value
tr: Değeri sil

en: Error running game:
tr: Çalıştırılan oyunda hata:

en: Could not find any engine capable of running the selected game
tr: ScummVM bu oyunu çalıştırabilecek bir motor bulamadı

en: No error
tr: Hata yok

en: Game data not found
tr: Oyun dosyaları bulunamadı

en: Game id not supported
tr: Oyun ID si desteklenmiyor

en: Unsupported color mode
tr: Desteklenmeyen renk modu

en: Audio device initialization failed
tr: Ses cihazı başlatımı başarılamadı

en: Read permission denied
tr: Okuma izni reddedildi

en: Write permission denied
tr: Yazma izni reddedildi

en: Path does not exist
tr: Klasör bulunamadı

en: Path not a directory
tr: Yol bir klasör değil

en: Path not a file
tr: Yol bir dosya değil

en: Cannot create file
tr: Dosya yaratılamadı

en: Reading data failed
tr: Veri okuma başarılamadı

en: Writing data failed
tr: Veri yazma başarılamadı

en: Could not find suitable engine plugin
tr: Uygun motor eklentisi bulunamadı

en: Engine plugin does not support saved games
tr: Motor eklentisi kayıtlı oyunları desteklemiyor

en: User canceled
tr: Kullanıcı iptal etti

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Green is color
en: Hercules Green
tr: Hercules Yeşil

note: I18N: Hercules is a graphics card name, Amber is color
en: Hercules Amber
tr: Hercules Amber renk

en: PC-9821 (256 Colors)
tr: PC-9821 (256 Renk)

en: PC-9801 (16 Colors)
tr: PC-9801 (16 Renk)

[ctx: lowres]
en: Hercules Green
tr: Hercules Yeşil

[ctx: lowres]
en: Hercules Amber
tr: Hercules Amber renk

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Monthly
tr: Aylık

en: <Bad value>
tr: <Kötü değer>

en: Achievement unlocked!
tr: Kilidi çözülen başarımlar!

en: Illegitimate game copy detected. We provide no support in such cases
tr: Kanuni olmayan oyun kopyası fark edildiç Bu durumlarda destek veremiyoruz

en: ~R~esume
tr: ~D~evam

en: ~S~ave
tr: ~K~aydet

en: ~H~elp
tr: ~Y~ardım

en: ~A~bout
tr: ~H~akkında

en: ~R~eturn to Launcher
tr: ~B~aşlatıcıya Dön

[ctx: lowres]
en: ~R~eturn to Launcher
tr: ~B~aşlatıcıya Dön

en: Save game:
tr: Oyun kaydet:

en: Save
tr: Kaydet

en: Sorry, this engine does not currently provide in-game help. Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
tr: Özür dileriz, bu motor daha oyun içi yardımı desteklemiyor. Lütfen temel bilgi için README dosyasını inceleyin.

en: Failed to save game (%s)! Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
tr: Oyun kaydedilemedi (%s)! Lütfen README dosyasına bakınız.

en: ~C~ancel
tr: İptal

en: Could not switch to resolution '%dx%d'.
tr: '%dx%d' çözünürlüğüne geçilemedi.

en: Could not initialize color format.
tr: Renk formatı başlatılmadı.

en: Could not switch to video mode '%s'.
tr: '%s' görüntü moduna geçilemedi.

en: Could not switch to stretch mode '%s'.
tr: '%s' çekiştirme moduna geçilemedi.

en: Could not apply aspect ratio setting.
tr: Görüntü en-boy oranı uygulanamadı.

en: Could not apply fullscreen setting.
tr: Tam ekran ayarı uygulanamadı.

en: Could not apply filtering setting.
tr: Filtreleme ayarı uygulanamadı.

en: Error
tr: Hata

en: Autosave
tr: Otokayıt

en: Error occurred making autosave
tr: Otokayıt yaparken hata oluştu

en: Show On-screen control
tr: Ekran üstü kontrolünü göster

en: Map
tr: Eşleştirme
