simple-scan - en to sk translation catalogue (55 entries)

note: (itstool) path: page/title
en: Using an Automatic Document Feeder
sk: Použitie automatického podávača dokumentov

note: (itstool) path: page/p
en: If your scanner features an Automatic Document Feeder (ADF) you can scan all the pages from the feeder via one of following methods:
sk: Ak váš skener obsahuje automatický podávač dokumentov (ADF), môžete skenovať všetky stránky z podávača jedným z týchto spôsobov:

note: (itstool) path: steps/title
en: Use a Keyboard Shortcut
sk: Používať klávesové skratky

note: (itstool) path: item/p
en: Press <keyseq><key>Ctrl</key><key>F</key></keyseq>
sk: Stlač <keyseq><key>Ctrl</key><key>F</key></keyseq>

note: (itstool) path: item/p
en: Click on the arrow to the right of the "Scan" button.
sk: Kliknite na šípku napravo od tlačidla „Skenovať“.

note: (itstool) path: item/p
en: Choose "All Pages From Feeder".
sk: Zvoľte „Všetky stránky z podávača“.

note: (itstool) path: page/title
en: Setting brightness and Contrast
sk: Nastaviť jas a kontrast

note: (itstool) path: page/title
en: Cropping
sk: Orezávanie

note: (itstool) path: steps/title
en: Use a Right Click
sk: Použitím pravého tlačidla

note: (itstool) path: item/p
en: Right click anywhere on the image area and select "Crop".
sk: Kliknite pravým tlačidlom kdekoľvek v oblasti obrázku a vyberte „Orezanie“.

note: (itstool) path: item/p
en: Click and hold the frame, then move it to the desired position.
sk: Kliknite a podržte rámec, potom ho premiestnite do požadovanej pozície.

note: (itstool) path: item/p
en: Navigate to the <guiseq><gui>Page</gui><gui>Crop</gui></guiseq> menu.
sk: Prejdite do ponuky <guiseq><gui>Stránka</gui><gui>Orezanie</gui></guiseq>.

note: (itstool) path: steps/title
en: Use the Toolbar
sk: Použitím panela nástrojov

note: (itstool) path: item/p
en: Click the "<gui>Crop</gui>" button in the toolbar.
sk: Kliknite na tlačidlo „<gui>Orezanie</gui>“ v paneli nástrojov.

note: (itstool) path: item/p
en: Drag the borders of the frame to set the desired dimensions and position.
sk: Pretiahnutím okrajov rámca nastavíte požadované rozmery a pozíciu.

note: (itstool) path: note/p
en: Each new scanned page will use the previous crop.
sk: Na každú novú skenovanú stránku sa použije predchádzajúce orezanie.

note: (itstool) path: page/title
en: Setting the Scan Resolution
sk: Nastavenie rozlíšenia skenovania

note: (itstool) path: page/p
en: The available scanning resolutions for both document types (Text and Photo) are the same and are listed in the following table:
sk: Dostupné rozlíšenia skenovania pre oba typy dokumentov (text a fotografia) sú rovnaké a sú vypísané v nasledujúcej tabuľke:

note: (itstool) path: td/p
en: <em>Text Resolution</em>
sk: <em>Rozlíšenie textu</em>

note: (itstool) path: td/p
en: <em>Photo Resolution</em>
sk: <em>Rozlíšenie fotografie</em>

note: (itstool) path: td/p
en: 75 dpi (draft)
sk: 75 dpi (koncept)

note: (itstool) path: td/p
en: 150 dpi (default)
sk: 150 dpi (predvolené)

note: (itstool) path: td/p
en: 300 dpi (default)
sk: 300 dpi (predvolené)

note: (itstool) path: td/p
en: 1200 dpi (high resolution)
sk: 1200 dpi (vysoké rozlíšenie)

note: (itstool) path: note/p
en: <gui><em>Text</em></gui> documents are always scanned in black and white, while <gui><em>Photo</em></gui> documents are always scanned in color, at any resolution!
sk: <gui><em>Textové</em></gui> dokumenty sú vždy skenované čierno bielo, zatiaľ čo <gui><em>fotografické</em></gui> dokumenty sú vždy skenované vo farbe, v každom rozlíšení!

note: (itstool) path: page/title
en: Sending via Email
sk: Odosielanie prostredníctvom emailu

note: (itstool) path: page/title
en: <media type="image" src="figures/icon.png"/> Simple Scan Manual
sk: <media type="image" src="figures/icon.png"/> Príručka k programu Jednoduché skenovanie

note: (itstool) path: section/title
en: Scanning Pages
sk: Skenovanie stránok

note: (itstool) path: section/title
en: Modifying the Document
sk: Úprava dokumentu

note: (itstool) path: section/title
en: Using the Document
sk: Použitie dokumentu

note: (itstool) path: section/title
en: Simple Scan Shortcuts
sk: Simple Scan klávesové skratky

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
sk: Táto práca je vytvorená pod licenciou <_:link-1/>.

note: (itstool) path: page/title
en: Printing
sk: Tlač

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Simple Scan</app> allows you print a scanned document directly from the its interface, without having to save the document first. This feature makes <app>Simple Scan</app> a very convenient tool for making copies of documents or photos.
sk: Aplikácia <app>Jednoduché skenovanie</app> umožňuje tlač skenovaného dokumentu priamo prostredníctvom svojho rozhrania, bez nutnosti uloženia dokumentu. Táto funkcia vytvára z aplikácie <app>Jednoduché skenovanie</app> veľmi pohodlný nástroj na tvorbu kópií dokumentov a fotografií.

note: (itstool) path: steps/title
en: To Print a Document
sk: Na vytlačenie dokumentu

note: (itstool) path: page/title
en: Reordering Pages
sk: Usporiadanie stránok

note: (itstool) path: page/title
en: Rotating a Page
sk: Otočenie stránky

note: (itstool) path: steps/title
en: Use Shortcuts
sk: Použitie skratiek

note: (itstool) path: item/p
en: Press one of the following shortcut keys:
sk: Stlačte jednu z nasledovných klávesových skratiek:

note: (itstool) path: td/p
en: <em>Command</em>
sk: <em>Príkaz</em>

note: (itstool) path: td/p
en: <em>Shortcut Key</em>
sk: <em>Klávesová skratka</em>

note: (itstool) path: td/p
en: Rotate Left
sk: Otočenie doľava

note: (itstool) path: td/p
en: <key>[</key> (left bracket)
sk: <key>[</key> (ľavá hranatá zátvorka)

note: (itstool) path: td/p
en: Rotate Right
sk: Otočenie doprava

note: (itstool) path: td/p
en: <key>]</key> (right bracket)
sk: <key>]</key> (pravá hranatá zátvorka)

note: (itstool) path: note/p
en: Each new scanned page will use the previous rotation.
sk: Pre každú novú skenovanú stránku sa použije predchádzajúce otočenie.

note: (itstool) path: page/title
en: Saving to a File
sk: Ukladanie do súboru

note: (itstool) path: item/p
en: Press the "Save" button.
sk: Stlačte tlačidlo „Uložiť“.

note: (itstool) path: table/title
en: Supported File Types
sk: Podporované typy súborov

note: (itstool) path: td/p
en: <em>Type</em>
sk: <em>Typ</em>

note: (itstool) path: page/title
en: Selecting a Scanner
sk: Výber skenera

note: (itstool) path: page/title
en: Scanning a Page
sk: Skenovanie stránky

note: (itstool) path: page/p
en: To scan a document from your scanner:
sk: Pre skenovanie dokumentu z vášho skenera:

note: (itstool) path: item/p
en: Connect the scanner to your computer and power it on.
sk: Pripojte skener k vášmu počítaču a zapnite ho .

note: (itstool) path: item/p
en: Open <app>Simple Scan</app>.
sk: Otvorte aplikáciu <app>Jednoduché skenovanie</app>.
