wxWidgets 3.1 - en to ms translation catalogue (1083 entries)

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
ms: 
    Sila hantar laporan ini kepada penyelenggara program, terima kasih!

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
ms:               Terima kasih dan segala kesulitan amat dikesali!

en:  (error %ld: %s)
ms:  (ralat %ld: %s)

en:  Preview
ms:  Pralihat

en:  bold
ms: tebal

en:  italic
ms: italik

en:  light
ms: cerah

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
ms: Sampul #10, 4 1/8 x 9 1/2 in

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
ms: Sampul #11, 4 1/2 x 10 3/8 in

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
ms: Sampul #12, 4 3/4 x 11 in

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
ms: Sampul #14, 5 x 11 1/2 in

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
ms: Sampul #9, 3 7/8 x 8 7/8 in

en: %s Error
ms: %s Ralat

en: %s Information
ms: %s Maklumat

en: %s Warning
ms: %s Amaran

en: %s did not fit the tar header for entry '%s'
ms: %s tidak dapat muat kepala tar untuk masukan '%s'

en: %s files (%s)|%s
ms: fail %s (%s)|%s

en: &About
ms: Perih&al

en: &Actual Size
ms: Saiz Seben&ar

en: &Alignment
ms: J&ajaran

en: &Apply
ms: Ter&ap

en: &Apply Style
ms: Ter&ap Gaya

en: &Arrange Icons
ms: Susun Ikon

en: &Back
ms: Kem&bali

en: &Based on:
ms: &Berasaskan:

en: &Bold
ms: Te&bal

en: &Bullet style:
ms: Gaya peluru:

en: &Cancel
ms: &Batal

en: &Cascade
ms: Bertindih

en: &Character code:
ms: Kod aksara:

en: &Clear
ms: Kosongkan

en: &Close
ms: &Tutup

en: &Colour:
ms: Warna:

en: &Copy
ms: &Salin

en: &Debug report preview:
ms: Pralihat laporan nyahpijat:

en: &Delete
ms: Pa&dam

en: &Delete Style...
ms: Pa&dam Gaya...

en: &Details
ms: &Terperinci

en: &Down
ms: Turun

en: &Edit Style...
ms: &Edit Gaya...

en: &File
ms: &Fail

en: &Find
ms: Ca&ri

en: &Finish
ms: &Tamat

en: &Font family:
ms: Keluarga &fon:

en: &Font for Level...
ms: Fon untuk Paras...

en: &Font:
ms: &Fon:

en: &Forward
ms: Maju

en: &From:
ms: Dari:

en: &Help
ms: &Bantuan

en: &Home
ms: Ruma&h

en: &Indentation (tenths of a mm)
ms: Penakukan (satu persepuluh mm)

en: &Indeterminate
ms: Gagal ditentukan

en: &Index
ms: &Indeks

en: &Italic
ms: &Italik

en: &Justified
ms: Justifi

en: &Left
ms: &Kiri

en: &Left:
ms: &Kiri:

en: &List level:
ms: Paras senarai:

en: &Move
ms: &Pindah

en: &New
ms: &Baru

en: &Next
ms: Seterus&nya

en: &Next >
ms: Seterus&nya >

en: &Next Tip
ms: Kias Seterusnya

en: &Next style:
ms: Gaya berikutnya:

en: &No
ms: T&idak

en: &Notes:
ms: &Nota:

en: &Number:
ms: &Nombor:

en: &Open...
ms: &Buka...

en: &Paste
ms: &Tepek

en: &Point size:
ms: Saiz titik:

en: &Position (tenths of a mm):
ms: &Posisi (satu persepuluh mm):

en: &Preferences
ms: Keutamaan

en: &Previous
ms: &Sebelum

en: &Print...
ms: Ce&tak...

en: &Properties
ms: &Ciri-ciri

en: &Quit
ms: &Keluar

en: &Redo
ms: &Ulangcara

en: &Redo
ms: &Ulangcara

en: &Rename Style...
ms: Menamakan Gaya...

en: &Replace
ms: &Ganti

en: &Restart numbering
ms: Ulangmula pernomboran

en: &Restore
ms: &Pulih

en: &Right
ms: K&anan

en: &Right:
ms: K&anan:

en: &Save
ms: &Simpan

en: &Show tips at startup
ms: Papar pe&tua pada permulaan

en: &Size
ms: &Saiz

en: &Size:
ms: Saiz:

en: &Spacing (tenths of a mm)
ms: &Ruang (satu persepuluh mm)

en: &Stop
ms: &Henti

en: &Style:
ms: Ga&ya:

en: &Styles:
ms: Gaya:

en: &Symbol:
ms: Simbol:

en: &Underline
ms: Garis bawah

en: &Underlining:
ms: Garis bawah:

en: &Undo
ms: &Nyahcara

en: &Undo
ms: &Nyahcara

en: &Unindent
ms: Nyahjarak

en: &Up
ms: A&tas

en: &Weight:
ms: Berat:

en: &Window
ms: &Tetingkap

en: &Yes
ms: &Ya

en: '%s' has extra '..', ignored.
ms: '%s' ada lebihan '..', diabaikan.

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
ms: '%s' bukanlah nilai nombor yang betul untul pilihan '%s'.

en: '%s' is not a valid message catalog.
ms: '%s' bukanlah mesej katalog yang sah.

en: '%s' is probably a binary buffer.
ms: '%s' kemungkinan adalah penimbal binari.

en: '%s' should be numeric.
ms: '%s' sepatutnya nombor.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
ms: '%s' sepatutnya mengandungi aksara ASCII sahaja.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
ms: '%s' sepatutnya mengandungi aksara abjab sahaja.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
ms: '%s' hanya patut mengandungi aksara abjab atau nombor.

en: (Help)
ms: (Bantuan)

en: (None)
ms: (Tiada)

en: (Normal text)
ms: (Teks Normal)

en: (bookmarks)
ms: (tanda laman)

en: (none)
ms: (tiada)

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
ms: Sampul 6 3/4, 3 5/8 x 6 1/2 in

en: : file does not exist!
ms: : fail tidak wujud!

en: : unknown charset
ms: : set aksara tidak diketahui

en: : unknown encoding
ms: :pengenkodan tidak diketahui

en: < &Back
ms: < &Undur

en: <Any Decorative>
ms: <Sebarang Dekoratif>

en: <Any Modern>
ms: <Sebarang Moden>

en: <Any Roman>
ms: <Sebarang Roman>

en: <Any Script>
ms: <Sebarang Skrip>

en: <Any Swiss>
ms: <Sebarang Swiss>

en: <Any Teletype>
ms: <Sebarang Teletaip>

en: <Any>
ms: <Sebarang>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
ms: <b><i>Rupa tebal italik.</i></b><br>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
ms: <b><i>tebal italik <u>garis bawah</u></i></b><br>

en: <b>Bold face.</b>
ms: <b>Rupa tebal.</b>

en: <i>Italic face.</i>
ms: <i>Rupa italik.</i>

en: A debug report has been generated in the directory
ms: Laporan nyahpijat telah dijana dalam direktori

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
ms: Pengumpulan bukan kosong mesti terdiri daripada nod 'elemen'

en: A standard bullet name.
ms: Nama peluru piawai

en: A3 Extra Transverse 322 x 445 mm
ms: A3 Ekstra Lintang 322 x 445 mm

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
ms: A3 Diputar 420 x 297 mm

en: A3 Transverse 297 x 420 mm
ms: A3 Lintang 297 x 420 mm

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
ms: Helai A3, 297 x 420 mm

en: A4 Extra 9.27 x 12.69 in
ms: A4 Ekstra 9.27 x 12.69 in

en: A4 Plus 210 x 330 mm
ms: A4 Tambah 210 x 330 mm

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
ms: A4 Diputar 297 x 210 mm

en: A4 Transverse 210 x 297 mm
ms: A4 Lintang 210 x 297 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
ms: Helai A4, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
ms: Helai kecil A4, 210 x 297 mm

en: A5 Extra 174 x 235 mm
ms: A5 Ekstra 174 x 235 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
ms: A5 Diputar 210 x 148 mm

en: A5 Transverse 148 x 210 mm
ms: A5 Lintang 148 x 210 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
ms: Helai A5, 148 x 210 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
ms: A6 Diputar 148 x 105 mm

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Add
ms: Tambah

en: Add current page to bookmarks
ms: Tambah laman semasa ke tanda laman

en: Add to custom colours
ms: Tambah kepada warna adat

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
ms: AddToPropertyCollection dipanggil pada generic accessor

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
ms: AddToPropertyCollection dipanggill tanpa penambah sah

en: Adding book %s
ms: Tambah buku %s

en: After a paragraph:
ms: Selepas satu perenggan:

en: Align Left
ms: Jajar Kiri

en: Align Right
ms: Jajar Kanan

en: All
ms: Semua

en: All files (%s)|%s
ms: Semua fail (%s)|%s

en: All files (*)|*
ms: Semua fail (*)|*

en: All files (*.*)|*.*
ms: Semua fail (*.*)|*.*

en: All styles
ms: Semua gaya

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
ms: Objek Sedia Daftar dilepaskan ke SetObjectClassInfo

en: Already dialling ISP.
ms: Sudah mendail ISP

en: Animation file is not of type %ld.
ms: Fail animasi bukan berjenis %ld.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
ms: Tokok fail log '%s' (memilih [Tidak] akan menindihnya)?

en: Arabic
ms: Arab

en: Arabic (ISO-8859-6)
ms: Arabik (ISO-8859-6)

en: Attributes
ms: Atribut

en: Available fonts.
ms: Fon yang ada.

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
ms: B4 (JIS) Diputar 364 x 257 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
ms: Helai B4, 250 x 354 mm

en: B5 (ISO) Extra 201 x 276 mm
ms: B5 (ISO) Ekstra 201 x 276 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
ms: B5 (JIS) Diputar 257 x 182 mm

en: B5 (JIS) Transverse 182 x 257 mm
ms: B5 (JIS) Lintang 182 x 257 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
ms: Sampul B5, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
ms: Helai B5, 182 x 257 mm

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
ms: B6 (JIS) Diputar 182 x 128 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
ms: Sampul B6, 176 x 125 mm

en: BMP: Couldn't allocate memory.
ms: BMP: Gagal sediakan memori.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
ms: BMP: Tidak sapat menyimpan imej yang tidak sah.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
ms: BMP: Gagal menulis peta warna RGB.

en: BMP: Couldn't write data.
ms: BMP: Gagal menulis data.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
ms: BMP: Gagal menulis kepala fail (Bitmap).

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
ms: BMP: Gagal menulis fail kepala (BitmapInfo).

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
ms: BMP: wxImage tidak mempunyai wxPalette.

en: Background colour
ms: Warna latar

en: Baltic (ISO-8859-13)
ms: Baltik (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
ms: Baltik (lama) (ISO-8859-4)

en: Before a paragraph:
ms: Sebelum perenggan:

en: Bitmap
ms: Peta bit

en: Bold
ms: Tebal

en: Bottom margin (mm):
ms: Jidar bawah (mm):

en: Bullet &Alignment:
ms: J&ajaran Peluru:

en: Bullet style
ms: Gaya peluru

en: Bullets
ms: Peluru

en: C sheet, 17 x 22 in
ms: Helai D, 22 x 34 in

en: C&lear
ms: Bersi&hkan

en: C&olour:
ms: Warna:

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
ms: Sampul C3, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
ms: Sampul C4, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
ms: Sampul C5, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
ms: Sampul C6, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
ms: Sampul C65, 114 x 229 mm

en: CHM handler currently supports only local files!
ms: Pengemudi CHM kini hanya menyokong fail lokal!

en: Can't &Undo
ms: Tidak Nyahcara

en: Can't close registry key '%s'
ms: Gagal tutup kunci registri '%s'

en: Can't copy values of unsupported type %d.
ms: Gagal salin nilainya tidak menyokong jenis %d.

en: Can't create registry key '%s'
ms: Gagal mencipta kunci registri '%s'

en: Can't create thread
ms: Gagal mencipta benang

en: Can't create window of class %s
ms: Gagal mencipta tetingkap kelas %s

en: Can't delete key '%s'
ms: Gagal padam kunci '%s'

en: Can't delete the INI file '%s'
ms: Gagal memadam fail INI '%s'

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
ms: Gagal memadam nilai '%s' daripada kunci '%s'

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
ms: Gagal menghitung subkunci untuk kunci '%s'

en: Can't enumerate values of key '%s'
ms: Gagal menghitung nilai untuk kunci '%s'

en: Can't export value of unsupported type %d.
ms: Gagal eksport nilai yang tidak menyokong jenis %d

en: Can't find current position in file '%s'
ms: Gagal mencari posisi semasa dalam fail '%s'

en: Can't get info about registry key '%s'
ms: Gagal mendapatkan maklumat perihal kunci registri '%s'

en: Can't initialize zlib deflate stream.
ms: Gagal memulakan strim zlib kempis.

en: Can't initialize zlib inflate stream.
ms: Gagal memulakan strim zlib kembong.

en: Can't open registry key '%s'
ms: Gagal membuka kunci regisri '%s'

en: Can't read from inflate stream: %s
ms: Gagal membaca daripada strim kembong: %s

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
ms: Gagal membaca strim kembung: EOF tidak dijangka dalam dasar strim.

en: Can't read value of '%s'
ms: Gagal baca nilai '%s'

en: Can't read value of key '%s'
ms: Gagal baca nilai kunci '%s'

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
ms: Gagal menyimpan fail imej '%s': sambungan tidak diketahui.

en: Can't save log contents to file.
ms: Gagal menyimpan kandungan log kepada fail.

en: Can't set thread priority
ms: Gagal tetapkan keutamaan benang.

en: Can't set value of '%s'
ms: Gagal tetapkan nilai '%s'

en: Can't write to deflate stream: %s
ms: Gagal menulis kepada strim kempis: %s

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Cancel
ms: Batal

en: Cannot enumerate files '%s'
ms: Gagal menghitung fail '%s'

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
ms: Gagal menghitung fail dalam direktori '%s'

en: Cannot find active dialup connection: %s
ms: Gagal menemui sambungan mendial aktif: %s

en: Cannot find the location of address book file
ms: Gagal menemui lokasi fail buku alamat

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
ms: Gagal mendapatkan keutamaan banjaran untuk penjadualan polisi %d.

en: Cannot get the hostname
ms: Gagal mendapatkan namahos

en: Cannot get the official hostname
ms: Gagal mendapatkan namahos rasmi

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
ms: Gagal menggantung - tiada sambungan mendial aktif.

en: Cannot initialize OLE
ms: Gagal mulakan OLE

en: Cannot load icon from '%s'.
ms: Gagal memuat ikon dari '%s'.

en: Cannot load resources from file '%s'.
ms: Gagal memuat sumber dari fail '%s'.

en: Cannot open HTML document: %s
ms: Gagal buka dokumen HTML: %s

en: Cannot open HTML help book: %s
ms: Gagal buka buku bantuan HTML: %s

en: Cannot open contents file: %s
ms: Gagal buka kandungan fial: %s

en: Cannot open file for PostScript printing!
ms: Gagal buka fail untuk cetak PostScript!

en: Cannot open index file: %s
ms: Gagal buka fail indeks: %s

en: Cannot print empty page.
ms: Gagal cipta laman kosong.

en: Cannot read typename from '%s'!
ms: Gagal baca nama jenis dari '%s'!

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
ms: Gagal mendapatkan benang penjadualan polisi.

en: Cannot start thread: error writing TLS.
ms: Gagal memulakan benang: ralat menulis TLS.

en: Cannot wait for thread termination
ms: Tidak dapat menunggu benang ditamatkan

en: Case sensitive
ms: Sensitif kes

en: Cen&tred
ms: Ke&tengah

en: Centered
ms: Ketengah

en: Central European (ISO-8859-2)
ms: Eropah Tengah (ISO-8859-2)

en: Centre
ms: Tengah

en: Centre text.
ms: Teks Tengah.

en: Ch&oose...
ms: Pilih...

en: Change List Style
ms: Ubah Gaya Senarai

en: Change Style
ms: Ubah Gaya

en: Character styles
ms: Gaya Aksara

en: Check to add a period after the bullet.
ms: Tanda untuk menambah noktah selepas peluru.

en: Check to add a right parenthesis.
ms: Tanda untuk menambah tanda kurungan yang betul.

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
ms: Tanda untuk menyertakan peluru dalam kurungan.

en: Check to make the font bold.
ms: Tanda untuk buat fon tebal.

en: Check to make the font italic.
ms: Tanda untuk buat fon italik.

en: Check to make the font underlined.
ms: Sama ada fon bergaris-bawah.

en: Check to restart numbering.
ms: Periksa untuk mulakan semula pernomboran.

en: Choose ISP to dial
ms: Pilih ISP untuk dail

en: Choose colour
ms: Pilih warna

en: Choose font
ms: Pilih fon

en: Circular dependency involving module "%s" detected.
ms: Kebergantungan edaran dikesan melibatkan modul "%s".

en: Cl&ose
ms: Tutup

en: Clear the log contents
ms: Lapangkan kandungan log

en: Click to apply the selected style.
ms: Tanda untuk terapkan gaya pilihan.

en: Click to browse for a symbol.
ms: Klik untuk melungsur simbol.

en: Click to cancel changes to the font.
ms: Klik untuk batal perubahan fon.

en: Click to cancel the font selection.
ms: Klik untuk batal pemilihan fon.

en: Click to change the font colour.
ms: Klik untuk ubah warna fon.

en: Click to change the text colour.
ms: Klik untuk ubah warna teks.

en: Click to choose the font for this level.
ms: Klik untuk pilih fon untuk paras ini.

en: Click to close this window.
ms: Klik untuk tutup tetingkap ini

en: Click to confirm changes to the font.
ms: Klik untuk kepastian perubahan pada fon.

en: Click to confirm the font selection.
ms: Klik untuk pasti pemilihan fon.

en: Click to create a new character style.
ms: Klik untuk cipta gaya aksara baru.

en: Click to create a new list style.
ms: Klik untuk cipta senarai baru gaya.

en: Click to create a new paragraph style.
ms: Klik untuk cipta gaya perenggan baru.

en: Click to create a new tab position.
ms: Klik untuk cipta posisi baru tab.

en: Click to delete all tab positions.
ms: Klik untuk padam semua posisi teks.

en: Click to delete the selected style.
ms: Klik untuk padam gaya pilihan.

en: Click to delete the selected tab position.
ms: Klik untuk padam posisi tab pilihan.

en: Click to edit the selected style.
ms: Klik untuk edit fon terpilih.

en: Click to rename the selected style.
ms: Klik untuk menamakan fon terpilih.

en: Close
ms: Tutup

en: Close All
ms: Tutup &Semua

en: Close current document
ms: Tutup dokumen semasa

en: Close this window
ms: Tutup tetingkap ini

en: Colour:
ms: Warna:

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
ms: Fail Bantuan HTML Termampat (*.chm)|*.chm|

en: Computer
ms: Komputer

en: Config entry name cannot start with '%c'.
ms: Nama masukan konfig tidak boleh dimulakan dengan '%c'.

en: Confirm
ms: Sah

en: Connecting...
ms: Menghubungkan...

en: Contents
ms: Kandungan

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
ms: Penukaran kepada set aksara '%s' tidak berfungsi.

en: Copied to clipboard:"%s"
ms: Salin ke papan klip:"%s"

en: Copies:
ms: Salinan:

en: Copy selection
ms: Salin pilihan

en: Could not create temporary file '%s'
ms: Gagal mencipta fail sementara '%s'

en: Could not extract %s into %s: %s
ms: Gagal ekstrak %s kepada %s: %s

en: Could not find tab for id
ms: Gagal menemui tab untuk id

en: Could not locate file '%s'.
ms: Gagal menempatkan fail '%s'.

en: Could not start document preview.
ms: Gagal mulakan pralihat dokumen.

en: Could not start printing.
ms: Gagal mulakan mencetak.

en: Could not transfer data to window
ms: Gagal hantar data ke tetingkap

en: Couldn't add an image to the image list.
ms: Gagal tambah imej kepada senarai imej.

en: Couldn't create a timer
ms: Gagal cipta pemasa

en: Couldn't create the overlay window
ms: Gagal mencipta tetingkap lapisan

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
ms: Gagal menemui simbol '%s' dalam pustaka dinamik

en: Couldn't get the current thread pointer
ms: Gagal dapatkan penunjuk benang semasa

en: Couldn't init the context on the overlay window
ms: Gagal memulakan konteks pada tetingkap lapisan

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
ms: Gagal memuat imej PNG - fail telah rosak atau tidak cukup memori.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
ms: Gagal memuat data bunyi dari '%s'.

en: Couldn't open audio: %s
ms: Gagal membuka audio: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
ms: Gagal daftar format klipbod '%s'.

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
ms: Gagal menyelamatkan maklumat perihal senarai item kawalan %d.

en: Couldn't save PNG image.
ms: Gagal simpan imej PNG.

en: Couldn't terminate thread
ms: Gagal menamatkan benang

en: Create directory
ms: Cipta direktori

en: Create new directory
ms: Cipta direktori baru

en: Cu&t
ms: &Potong

en: Current directory:
ms: Direktori semasa:

en: Cut selection
ms: Potong pilihan

en: D sheet, 22 x 34 in
ms: Helai D, 22 x 34 in

en: DDE poke request failed
ms: Permintaan poke DDE gagal

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
ms: Kepala DIB: pengenkod tidak sepadan kedalaman bit.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
ms: Kepala DIB: Tinggi imej > 32767 piksel untuk fail.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
ms: Kepala DIB: Lebar imej > 32767 piksel untuk fail.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
ms: Kepala DIB: kedalaman bit fail tidak diketahui.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
ms: Kepala DIB: mengenkod fail tidak diketahui.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
ms: Sampul DL, 110 x 220 mm

en: Debug report "%s"
ms: Laporan ralat "%s"

en: Debug report couldn't be created.
ms: Gagal mencipta laporan nyahpijat.

en: Debug report generation has failed.
ms: Gagal menjana laporan nyahpijat

en: Decorative
ms: Dekoratif

en: Default encoding
ms: Pengenkodan default

en: Default printer
ms: Pencetak default

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Delete
ms: Padam

en: Delete A&ll
ms: P&adam Semua

en: Delete Style
ms: Padam Gaya

en: Delete Text
ms: Padam Teks

en: Delete item
ms: Padam item

en: Delete selection
ms: Padam pilihan

en: Delete style %s?
ms: Padam gaya %s?

en: Deleted stale lock file '%s'.
ms: Padam fail kunci basi '%s'.

en: Dependency "%s" of module "%s" doesn't exist.
ms: Kebergantungan modul "%s" daripada "%s" tidak wujud.

en: Developed by
ms: Dibangunkan oleh

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
ms: Fungsi mendial tiada disebabkan servis capaian jauh (RAS) tidak dipasang pada mesin ini. Sila pasangkan.

en: Did you know...
ms: Tahukah anda...

en: Directories
ms: Direktori

en: Directory '%s' couldn't be created
ms: Direktori '%s' gagal dicipta

en: Directory does not exist
ms: Direktori tidak wujud

en: Directory doesn't exist.
ms: Direktori tidak wujud.

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
ms: Papar semua indeks item yang subrentetannya diberi. Carian adalah sensitif kes.

en: Display options dialog
ms: Papar dialog pilihan

en: Displays help as you browse the books on the left.
ms: Papar bantuan sebaik sahaja anda melayari kiri buku.

en: Documentation by
ms: Dokumentasi oleh

en: Don't Save
ms: Jangan Simpan

en: Done
ms: &Selesai

en: Done.
ms: Selesai.

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
ms: Poskad Jepun Berganda Dua Diputar 148 x 200 mm

en: Doubly used id : %d
ms: Dua ID diguna : %d

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Down
ms: Turun

en: E sheet, 34 x 44 in
ms: Helai E, 34 x 44 in

en: Enter a character style name
ms: Masukkan nama aksara gaya

en: Enter a list style name
ms: Masukkan nama senarai gaya

en: Enter a paragraph style name
ms: Masukkan nama perenggan gaya

en: Enter command to open file "%s":
ms: Masukkan arahan untuk membuka fail "%s":

en: Entries found
ms: Masukan ditemui

en: Envelope Invite 220 x 220 mm
ms: Sampul Jemputan 220 x 220 mm

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
ms: Perluasan pembolehubah persekitaran gagal: hilang '%c' pada posisi %u dalam '%s'.

en: Error
ms: Ralat

en: Error creating directory
ms: Ralat mencipta direktori

en: Error in reading image DIB.
ms: Ralat membaca DIB imej.

en: Error reading config options.
ms: Ralat membaca pilihan konfig.

en: Error saving user configuration data.
ms: Ralat menulis fail konfigurasi pengguna.

en: Error:
ms: Ralat:

en: Execution of command '%s' failed
ms: Perlaksanaan arahan '%s' gagal

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
ms: Eksekutif, 7 1/4 x 10 1/2 in

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
ms: Mengeksport kunci registri: fail "%s" sedia wujud dan tidak akan ditindih.

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
ms: Pengekstrakan '%s' kepada '%s' gagal.

en: Failed to access lock file.
ms: Gagal mencapai fail kunci.

en: Failed to change video mode
ms: Klik menukar mod video

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
ms: Gagal membersihkan direktori laporan nyahpijat "%s"

en: Failed to close file handle
ms: Gagal tutup pengemudi fail

en: Failed to close lock file '%s'
ms: Gagal menutup fail kunci '%s'

en: Failed to close the clipboard.
ms: Gagal menutup klipbod.

en: Failed to close the display "%s"
ms: Gagal menutup paparan "%s"

en: Failed to connect: missing username/password.
ms: Sila menyambung: hilang nama pengguna/kata laluan.

en: Failed to connect: no ISP to dial.
ms: Gagal menyambung: tiada ISP untuk dail.

en: Failed to copy registry value '%s'
ms: Gagal salin nilai registri '%s'

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
ms: Gagal salin kandunugan kunci registri '%s' ke '%s'.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
ms: Gagal salin fail '%s' ke '%s'.

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
ms: Gagal salin subkunci registri '%s' ke '%s'.

en: Failed to create DDE string
ms: Gagal cipta rentetan DDE

en: Failed to create MDI parent frame.
ms: Gagal cipta bingkai MDI induk.

en: Failed to create a temporary file name
ms: Gagal mencipta nama fail sementara

en: Failed to create an anonymous pipe
ms: Gagal mencipta saliran tanpanama

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
ms: Gagal cipta smabugan ke pelayan '%s' pada topik '%s'

en: Failed to create cursor.
ms: Gagal mencipta kursor.

en: Failed to create directory "%s"
ms: Gagal mencipta direktori "%s"

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
ms: Gagal mencipta direktori '%s'
    (Adakah anda memerlukan keizinan?)

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
ms: Gagal mencipta kunci registri  untuk fail '%s'.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
ms: Gagal mencipta dialog cari/ganti piawai (kod ralat %d)

en: Failed to display HTML document in %s encoding
ms: Gagal papar dokumen HTML dalam pengkodan %s

en: Failed to empty the clipboard.
ms: Gagal melapangkan klipbod.

en: Failed to enumerate video modes
ms: Gagal menghitung mod video

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
ms: Gagal dirikan gelung yang dipertimbangkan dengan pelayan DDE

en: Failed to establish dialup connection: %s
ms: Gagal mengukuhkan sambuungan mendial: %s

en: Failed to execute '%s'
ms: Gagal melaksanakan '%s'

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
ms: Gagal melaksanakan curl. sila pasangkannya dalam PATH.

en: Failed to find match for regular expression: %s
ms: Gagal menemui padanan ungkapan nalar: %s

en: Failed to get ISP names: %s
ms: Gagal mendapatkan nama ISP: %s

en: Failed to get data from the clipboard
ms: Gagal memdapatkan data dari klipbod.

en: Failed to get the local system time
ms: Gagal mendapatkan masa sistem lokal

en: Failed to get the working directory
ms: Gagal mendapatkan direktori kerja

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
ms: Gagal memulakan GUI: tiada tema bina-dalam ditemui.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
ms: Gagal memulakan Bantuan MS HTML.

en: Failed to initialize OpenGL
ms: Gagal memulakan OpenGL

en: Failed to insert text in the control.
ms: Gagal menyelitkan teks dalam kawalan.

en: Failed to inspect the lock file '%s'
ms: Gagal menyelia fail kunci '%s'

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
ms: Gagal mengikat benang, kemungkinan memori bocor dikesan - sila mulakan program

en: Failed to kill process %d
ms: Gagal membunuh proses %d

en: Failed to load metafile from file "%s".
ms: Gagal memuat metafail dari fail "%s".

en: Failed to load mpr.dll.
ms: Gagal memuat mpr.dll.

en: Failed to load shared library '%s'
ms: Gagal memuat pustaka kongsi '%s'

en: Failed to lock the lock file '%s'
ms: Gagal mengunci fail kunci '%s'

en: Failed to modify file times for '%s'
ms: Gagal mengubahsuai masa fail untuk '%s'

en: Failed to open CHM archive '%s'.
ms: Gagal membuka arkib sementara '%s'.

en: Failed to open display "%s".
ms: Gagal membuka papara "%s".

en: Failed to open temporary file.
ms: Gagal membuka fail sementara.

en: Failed to open the clipboard.
ms: Gagal membuka klipbod.

en: Failed to put data on the clipboard
ms: Gagal letak data pada klipbod

en: Failed to read PID from lock file.
ms: Gagal membaca PID daripada fail kunci.

en: Failed to redirect child process input/output
ms: Gagal mengalihkan  input/output proses anak

en: Failed to redirect the child process IO
ms: Gagal mengalihkan IO proses anak

en: Failed to register DDE server '%s'
ms: Gagal daftar pelayan DDE '%s'

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
ms: Gagal mengingat pengenkodan untuk set aksara '%s'.

en: Failed to remove debug report file "%s"
ms: Gagal buang fail laporan nyahpijat "%s"

en: Failed to remove lock file '%s'
ms: Gagal buang fail kunci '%s'

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
ms: Gagal buang fail laporan basi '%s'.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
ms: Gagal menamakan nilai registri '%s' kepada '%s'.

en: Failed to rename the file '%s' to '%s' because the destination file already exists.
ms: Gagal menamakan semula fail '%s' kepada '%s' disebabkan fail destinasi telah wujud.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
ms: Gagal menamakan kunci registri '%s' kepada '%s'.

en: Failed to retrieve file times for '%s'
ms: Gagal mendapatkan masa fail untuk '%s'

en: Failed to retrieve text of RAS error message
ms: Gagal mendapatkan teks mesej ralat RAS

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
ms: Gagal mendapatkan format klipbod disokong

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
ms: Gagal menyimpan peta bit kepada fail "%s".

en: Failed to send DDE advise notification
ms: Gagal hantar pemberitahuan nasihat DDE

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
ms: Gagal menetapkan mod penhantaran FTP kepada %s.

en: Failed to set clipboard data.
ms: Gagal tetapkan data klipbod.

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
ms: Gagal menetapkan keizinan pada fail kunci '%s'

en: Failed to set temporary file permissions
ms: PGagal tetapkan keizinan fail sementara.

en: Failed to set text in the text control.
ms: Gagal menetapkan teks dalam kawalan teks.

en: Failed to set thread priority %d.
ms: Gagal tetapkan keutamaan benang %d.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
ms: Gagal menyimpan imej '%s' kepada VFS memori!

en: Failed to terminate a thread.
ms: Gagal menghentikan benang.

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
ms: Gagal menamatkan gelung yang dipertimbangkan dengan pelayan DDE

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
ms: Gagal menamatkan sambungan mendial: %s

en: Failed to touch the file '%s'
ms: Gagal sentuh fail '%s'

en: Failed to unlock lock file '%s'
ms: Gagal nyahkunci fail kunci '%s'

en: Failed to unregister DDE server '%s'
ms: Gagal nyahdaftar pelayan DDE '%s'

en: Failed to update user configuration file.
ms: Gagal naiktaraf fail konfigurasi pengguna.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
ms: Gagal muatnaik laporan nyahpijat (kod ralat %d).

en: Failed to write to lock file '%s'
ms: Gagal menulis fail kunci '%s'

en: File
ms: Fail

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
ms: Fail '%s' sedia wujud, anda pasti untuk menindihnya?

en: File couldn't be loaded.
ms: Fail gagal dimuatkan.

en: File error
ms: Ralat fail

en: File name exists already.
ms: Nama fail sedia wujud.

en: Files
ms: Fail

en: Files (%s)
ms: Fail (%s)

en: Filter
ms: Tapis

en: Find
ms: Cari

en: Fixed font:
ms: Fon tetap:

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
ms: Rupa saiz tetap.<br><b>gelap</b><i>italik</i>

en: Font
ms: Fon

en: Font &weight:
ms: Berat fon:

en: Font size:
ms: Saiz fon:

en: Font st&yle:
ms: Gaya fon:

en: Font:
ms: Fon:

en: Fork failed
ms: Cabang gagal

en: Forward hrefs are not supported
ms: href yang dimaju tidak disokong

en: Found %i matches
ms: %i padanan ditemui

en: From:
ms: Dari:

en: GIF: data stream seems to be truncated.
ms: GIF: strim data dilihat seperti dipotong.

en: GIF: error in GIF image format.
ms: GIF: ralat dalam format imej GIF.

en: GIF: not enough memory.
ms: GIF: memori tidak mencukupi.

en: GTK+ theme
ms: Tema GTK+

en: Generic PostScript
ms: PostScript Umum

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
ms: Fanfold Legal Jerman, 8 1/2 x 13 in

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
ms: Fanfold Piawai Jerman, 8 1/2 x 12 in

en: GetProperty called w/o valid getter
ms: GetProperty dipanggill tanpa getter sah

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
ms: GetPropertyCollection dipanggil pada accessor umum

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
ms: GetPropertyCollection dipangil tanpa getter koleksi

en: Go back
ms: Kem&bali

en: Go forward
ms: &Maju

en: Go one level up in document hierarchy
ms: Pergi satu aras ke atas dalam hirarki dokumen

en: Go to home directory
ms: Pergi ke direktori rumah

en: Go to parent directory
ms: Pergi ke direntori induk

en: Graphics art by
ms: Seni grafik oleh

en: Gzip not supported by this version of zlib
ms: Gzip tidak disokong oleh versi zlib ini

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
ms: Projek Bantuan HTML (*.hhp)|*.hhp|

en: HTML anchor %s does not exist.
ms: Sauh HTML %s tidak wujud.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
ms: Fail HTML (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Help
ms: Bantuan

en: Help Browser Options
ms: Pilihan Pelungsur Bantuan

en: Help Index
ms: Indeks Bantuan

en: Help Printing
ms: Mencetak Bantuan

en: Help Topics
ms: Topik Bantuan

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
ms: Buku Bantuan (*.htb)|*.htb|Buku Bantuan (*.zip)|*.zip|

en: Help directory "%s" not found.
ms: Direktori bantuan "%s" tidak ditemui.

en: Help file "%s" not found.
ms: Fail bantuan "%s" tidak ditemui.

en: Help: %s
ms: Bantuan: %s

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Home
ms: Rumah

en: Home directory
ms: Direktori rumah

en: ICO: Error in reading mask DIB.
ms: ICO: Ralat baca DIB topeng.

en: ICO: Error writing the image file!
ms: Ralat menulis fail imej!

en: ICO: Image too tall for an icon.
ms: ICO: Imej terlalu tinggi untuk ikon.

en: ICO: Image too wide for an icon.
ms: ICO: Imej terlalu lebar untuk ikon.

en: ICO: Invalid icon index.
ms: ICO: Indeks ikon tidak sah.

en: IFF: data stream seems to be truncated.
ms: IFF: strim data dilihat seperti dipotong.

en: IFF: error in IFF image format.
ms: IFF: ralat pada format imej IFF.

en: IFF: not enough memory.
ms: IFF: tidak cukup memori.

en: IFF: unknown error!!!
ms: IFF: ralat tidak diketahui!!!

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
ms: Jika anda mempunyai sebarang maklumat tambahan berkaitan dengan laporan
    nyahpijat, sila masukkan di sini dan ia akan digabungkan kepadanya:

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
ms: Jika anda berharap untuk mendiamkan laporan nyahpijat, sila pilih butang "Batal",
    tetapi diingatkan bahawa ini akan membelakangi kemajuan program, jika boleh
    sila teruskan dengan menjana laporan.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
ms: Abaikan nilai "%s" kunci "%s".

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
ms: Kelas Objek tidak sah (Non-wxEvtHandler) sebagai Sumber Kejadian

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
ms: Kiraan Parameter tidak sah untuk Metod ConstructObject

en: Illegal Parameter Count for Create Method
ms: Kiraan Parameter tidak sah untuk Method Create

en: Illegal directory name.
ms: Nama direktori tidak sah.

en: Illegal file specification.
ms: spesifikasi fail tidak sah.

en: Image and mask have different sizes.
ms: Imej san topeng memiliki saiz berbeza.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
ms: Mustahil untuk mencipta kawalan edit rich, sebaliknya gunakan kawalan mudah teks. Sila pasang semula riched32.dll

en: Impossible to get child process input
ms: Mustahil untuk mendapatkan input proses anak

en: Impossible to get permissions for file '%s'
ms: Mustahil mendapatkan keizinan untuk fail '%s'

en: Impossible to overwrite the file '%s'
ms: Mustahil untuk menindih fail '%s'

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
ms: Mustahil untuk menetapkan keizinan fail '%s'

en: Indent
ms: Jarak

en: Indents && Spacing
ms: Takuk  && Ruang

en: Index
ms: Indeks

en: Initialization failed in post init, aborting.
ms: Permulaan gagal pada mula pos, gugurkan.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Insert
ms: Selit

en: Insert Image
ms: Selit Imej

en: Insert Text
ms: Selit Teks

en: Invalid TIFF image index.
ms: Indeks imej TIFF tidak sah.

en: Invalid display mode specification '%s'.
ms: Spesifikasi mod paparan '%s' tidak sah.

en: Invalid geometry specification '%s'
ms: Spesifikasi geometri tidak sah '%s'

en: Invalid lock file '%s'.
ms: Fail kunci '%s' tidak sah.

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
ms: Tidak sah atau Null Object ID dilepaskan kepada GetObjectClassInfo

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
ms: Tidak sah atau Null Object ID dilepaskan kepada HasObjectClassInfo

en: Invalid regular expression '%s': %s
ms: Ungkapan nalar '%s' tidak sah: %s

en: Italic
ms: Italik

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
ms: Sampul Itali, 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
ms: JPEG: Gagal dimuat - kemungkinan fail rosak.

en: JPEG: Couldn't save image.
ms: JPEG: Gagal simpan imej.

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
ms: Poskad Jepun Ganda Dua 200 x 148 mm

en: Japanese Envelope Chou #3
ms: Sampul Jepun Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #3 Rotated
ms: Sampul Jepun Chou #3 Diputar

en: Japanese Envelope Chou #4
ms: Sampul Jepun Chou #4

en: Japanese Envelope Chou #4 Rotated
ms: Sampul Jepun Chou #4 Diputar

en: Japanese Envelope Kaku #2
ms: Sampul Jepun Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #2 Rotated
ms: Sampul Jepun Kaku #2 Diputar

en: Japanese Envelope Kaku #3
ms: Sampul Jepun Kaku #3

en: Japanese Envelope Kaku #3 Rotated
ms: Sampul Jepun Kaku #3 Diputar

en: Japanese Envelope You #4
ms: Sampul Jepun You #4

en: Japanese Envelope You #4 Rotated
ms: Sampul Jepun You #4 Diputar

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
ms: Poskad Jepun 100 x 148 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
ms: Poskad Jepun Diputar 148 x 100 mm

en: Justified
ms: Ditentu

en: Justify text left and right.
ms: Benarkan teks kiri dan kanan.

en: Landscape
ms: Lanskap

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Left
ms: Kiri

en: Left (&first line):
ms: Kiri (baris pertama):

en: Left-align text.
ms: Teks jajar-kiri.

en: Legal Extra 9 1/2 x 15 in
ms: Legal Ekstra 9 1/2 x 15 in

en: Letter Extra 9 1/2 x 12 in
ms: Letter Ekstra 9 1/2 x 12 in

en: Letter Extra Transverse 9.275 x 12 in
ms: Surat Ekstra Lintang 9.275 x 12 in

en: Letter Plus 8 1/2 x 12.69 in
ms: Surat Tambah 8 1/2 x 12.69 in

en: Letter Rotated 11 x 8 1/2 in
ms: Surat Diputar 11 x 8 1/2 in

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
ms: Surat Kecil, 8 1/2 x 11 in

en: Letter Transverse 8 1/2 x 11 in
ms: Surat Lintang 8 1/2 x 11 in

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
ms: Surat, 8 1/2 x 11 in

en: Light
ms: Cerah

en: Line %lu of map file "%s" has invalid syntax, skipped.
ms: Baris %lu fail peta "%s" terdapat sintaks tidak sah, dilangkau.

en: Line spacing:
ms: Ruang baris:

en: Link contained '//', converted to absolute link.
ms: Pautan mengandungi '//', tukar kepada pautan sebenar.

en: List Style
ms: Gaya Senarai

en: List styles
ms: Gaya senarai

en: Lists font sizes in points.
ms: Senaraikan saiz fon dalam titik.

en: Lists the available fonts.
ms: Senarai fon yang ada.

en: Load %s file
ms: Memuatkan fail %s

en: Loading :
ms: Memuatkan:

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
ms: Pemilik fail kunci '%s' yang salah.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
ms: Keizinan fail kunci '%s' yang salah.

en: Log saved to the file '%s'.
ms: Log disimpan ke fail '%s'.

en: Lower case letters
ms: Aksara Huruf Kecil

en: Lower case roman numerals
ms: Angka roman huruf kecil

en: MDI child
ms: Anak MDI

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
ms: Fungsi Bantuan MS HTML tidak wujud kerana pustaka bantuan MS HTML tidak dipasang pasa mesin ini. SIla pasangkannya.

en: Ma&ximize
ms: Mak&simum

en: Match case
ms: Padan kes

en: Memory VFS already contains file '%s'!
ms: Memori VFS sedia mengandungi fail '%s'!

en: Metal theme
ms: Tema Metal

en: Mi&nimize
ms: Mi&nimum

en: Modern
ms: Moden

en: Modified
ms: Diubahsuai

en: Module "%s" initialization failed
ms: Modul "%s" gagal dimulakan

en: Move down
ms: Pindah bawah

en: Move up
ms: Pindah atas

en: Name
ms: Nama

en: New &Character Style...
ms: Gaya Aksara Baru...

en: New &List Style...
ms: Senarai Gaya Baru...

en: New &Paragraph Style...
ms: Gaya &Perenggan Baru...

en: New Style
ms: Gaya Baru

en: New item
ms: Item Baru

en: NewName
ms: NamaBaru

en: Next page
ms: Laman berikut

en: No
ms: Tidak

en: No animation handler for type %ld defined.
ms: Tiada pengemudi animasi untuk jenis %ld ditetapkan.

en: No entries found.
ms: Tiada masukan ditemui.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
ms: Tiada fon ditemui untuk memaparkan teks dalam pengkodan '%s',
    tetapi wujudnya pengkodan alternatif '%s'.
    Adakah anda ingin menggunakan pengkodan ini (sebaliknya anda perlu memilih yang lain)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
ms: Tiada fon ditemui untuk memaparkan teks dalam pengkodan '%s',
    Adakah anda ingin memilih fon utuk digunakan dengan pengkodan ini
    (sebaliknya teks dalam pengkodan ini tidak akan dapat dilihat dengan betul)?

en: No handler found for animation type.
ms: Tiada pengemudi ditemui untuk jenis animasi.

en: No handler found for image type.
ms: Tiada pengemudi ditemui untuk jenis imej.

en: No image handler for type %d defined.
ms: Tiada pengemudi imej untuk jenis %d ditetapkan.

en: No image handler for type %s defined.
ms: Tiada pengemudi imej untuk jenis %s ditetapkan.

en: No matching page found yet
ms: Tiada padanan laman ditemui

en: No sound
ms: Tiada bunyi

en: No unused colour in image being masked.
ms: Tiada warna yang tidak digunakan dalam imej ditopengkan.

en: No unused colour in image.
ms: Tiada warna yang tidak digunakan dalam imej.

en: No valid mappings found in the file "%s".
ms: Tiada pemetaan sah ditemui dalam fail "%s".

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
ms: Rupa normal<br>dan <u>garis-bawah</u>.

en: Normal font:
ms: Fon normal:

en: Not underlined
ms: Tidak bergaris bawah

en: Note, 8 1/2 x 11 in
ms: Nota, 8 1/2 x 11 in

en: Numbered outline
ms: Menomborkan panduan

en: Objects must have an id attribute
ms: Objek perlu ada atribut id

en: Open File
ms: Buka Fail

en: Open HTML document
ms: Buka dokumen HTML

en: Open file "%s"
ms: Buka fail  "%s"

en: Operation not permitted.
ms: Operasi tidak diizinkan.

en: Option '%s' requires a value.
ms: Pilihan '%s' perlukan nilai.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
ms: Pilihan '%s': '%s' gagal ditukar kepada tarikh.

en: Options
ms: Pilihan

en: Orientation
ms: Orientasi

en: PCX: couldn't allocate memory
ms: PCX: gagal menempatkan memori

en: PCX: image format unsupported
ms: PCX: format imej tidak disokong

en: PCX: invalid image
ms: PCX: imej tidak sah

en: PCX: this is not a PCX file.
ms: PCX: ini bukahlah fail PCX.

en: PCX: unknown error !!!
ms: PCX: ralat tidak diketahui !!!

en: PCX: version number too low
ms: PCX: nombor versi terlalu rendah

en: PNM: Couldn't allocate memory.
ms: PNM: Gagal menempatkan memori

en: PNM: File format is not recognized.
ms: PNM: Format fail tidak dikenal.

en: PNM: File seems truncated.
ms: PNM: Fail seperti dipotong.

en: PRC 16K Rotated
ms: PRC 16K Diputar

en: PRC 32K Rotated
ms: PRC 32K Diputar

en: PRC 32K(Big) 97 x 151 mm
ms: PRC 32K(Besar) 97 x 151 mm

en: PRC 32K(Big) Rotated
ms: PRC 32K(Besar) Diputar

en: PRC Envelope #1 102 x 165 mm
ms: Sampul PRC #1 102 x 165 mm

en: PRC Envelope #1 Rotated 165 x 102 mm
ms: Sampul PRC #1 Diputar 165 x 102 mm

en: PRC Envelope #10 324 x 458 mm
ms: Sampul PRC #10 324 x 458 mm

en: PRC Envelope #2 102 x 176 mm
ms: Sampul PRC #2 102 x 176 mm

en: PRC Envelope #2 Rotated 176 x 102 mm
ms: Sampul PRC #2 Diputar 176 x 102 mm

en: PRC Envelope #3 125 x 176 mm
ms: Sampul PRC #3 125 x 176 mm

en: PRC Envelope #3 Rotated 176 x 125 mm
ms: Sampul PRC #3 Diputar 176 x 125 mm

en: PRC Envelope #4 110 x 208 mm
ms: Sampul PRC #4 110 x 208 mm

en: PRC Envelope #4 Rotated 208 x 110 mm
ms: Sampul PRC #4 Diputar 208 x 110 mm

en: PRC Envelope #5 110 x 220 mm
ms: Sampul PRC #5 110 x 220 mm

en: PRC Envelope #5 Rotated 220 x 110 mm
ms: Sampul PRC #5 Diputar 220 x 110 mm

en: PRC Envelope #6 120 x 230 mm
ms: Sampul PRC #6 120 x 230 mm

en: PRC Envelope #6 Rotated 230 x 120 mm
ms: Sampul PRC #6  Diputar 230 x 120 mm

en: PRC Envelope #7 160 x 230 mm
ms: Sampul PRC #7 160 x 230 mm

en: PRC Envelope #7 Rotated 230 x 160 mm
ms: Sampul PRC #7 Diputar 230 x 160 mm

en: PRC Envelope #8 120 x 309 mm
ms: Sampul PRC #8 120 x 309 mm

en: PRC Envelope #8 Rotated 309 x 120 mm
ms: Sampul PRC #8 Diputar 309 x 120 mm

en: PRC Envelope #9 229 x 324 mm
ms: Sampul PRC #9 229 x 324 mm

en: PRC Envelope #9 Rotated 324 x 229 mm
ms: Sampul PRC #9 Diputar 324 x 229 mm

en: Page %d
ms: Laman %d

en: Page %d of %d
ms: Laman %d of %d

en: Page Setup
ms: Tetapan Halaman

en: Page setup
ms: Tetapan halaman

en: Pages
ms: Laman

en: Paper size
ms: Saiz &kertas:

en: Paragraph styles
ms: Gaya perenggan

en: Paste
ms: Tampal

en: Paste selection
ms: Tampal pilihan

en: Peri&od
ms: N&oktah

en: Permissions
ms: Keizinan

en: Pipe creation failed
ms: Gagal mencipta paip

en: Please choose a valid font.
ms: Sila pilih fon yang sah.

en: Please choose an existing file.
ms: Sila pilih fail yang sedia ada.

en: Please choose the page to display:
ms: Sila pilih laman yang ingin dipaparkan:

en: Please choose which ISP do you want to connect to
ms: Sila pilih ISP yang mana anda ingin sambung kepadanya

en: Portrait
ms: Potret

en: PostScript file
ms: Fail PostScript

en: Preview:
ms: Pralihat:

en: Previous page
ms: Laman sebelum:

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Print
ms: Cetak

en: Print Preview
ms: Pralihat Cetak

en: Print Preview Failure
ms: Gagal Pralihat Cetakan

en: Print Range
ms: Julat Cetak

en: Print Setup
ms: Tetapan Cetak

en: Print in colour
ms: Cetak warna

en: Print spooling
ms: Gelendong cetak

en: Print this page
ms: Cetak laman ini

en: Print to File
ms: Cetak ke Fail

en: Printer
ms: Pencetak

en: Printer command:
ms: Arahan pencetak:

en: Printer options
ms: Pilihan pencetak

en: Printer options:
ms: Pilihan pencetak:

en: Printer...
ms: Pencetak...

en: Printer:
ms: Pencetak:

en: Printing
ms: Mencetak

en: Printing Error
ms: Ralat mencetak

en: Printing page %d...
ms: Mencetak laman %d...

en: Printing...
ms: Mencetak...

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
ms: Gagal memproses laporan nyahpijat, meninggalkan fail dalam direktori "%s".

en: Question
ms: Soalan

en: Quit this program
ms: Keluar program ini

en: Read error on file '%s'
ms: Ralat baca pada fail '%s'

en: Ready
ms: Sedia

en: Redo last action
ms: Ulang tindakan akhir

en: Refresh
ms: Segarkan

en: Registry key '%s' already exists.
ms: Kunci registri '%s' sedia wujud.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
ms: Kunci registri '%s' tidak wujud, Gagal menamakannya.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
ms: Kunci registri '%s' diperlukan untuk operasi sistem normal,
    memadamnya akan menjadikan sistem anda dalam keadaan tidak berguna:
    operasi digugurkan.

en: Registry value '%s' already exists.
ms: Nilai registri '%s' sedia wujud.

en: Regular
ms: Biasa

en: Relevant entries:
ms: Masukan berkaitan:

en: Remove
ms: Buang

en: Remove current page from bookmarks
ms: Buang laman semasa dari tanda laman

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
ms: Pelaku "%s" mempunyai versi %d.%d yang tidak serasi dan tidak akan dimuatkan.

en: Renumber List
ms: Menomborkan Semula Senarai

en: Rep&lace
ms: Ganti

en: Replace
ms: Ganti

en: Replace &all
ms: G&anti Semua

en: Replace selection
ms: Ganti pilihan

en: Replace with:
ms: Ganti dengan:

en: Revert to Saved
ms: Kembali untuk Disimpan

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Right
ms: Kanan

en: Right margin (mm):
ms: Jidar kanan (mm):

en: Right-align text.
ms: Jajar-kanan teks.

en: S&tandard bullet name:
ms: Nama peluru piawai:

en: Save
ms: Simpan

en: Save %s file
ms: Simpan fail %s

en: Save &As...
ms: Simp&an Sebagai...

en: Save As
ms: Simpan Sebagai

en: Save current document
ms: Simpan dokumen semasa

en: Save current document with a different filename
ms: Simpan dokumen semasa dengan nama fail berbeza

en: Save log contents to file
ms: Simpan kandungan log kepada fail.

en: Script
ms: Skrip

en: Search
ms: Cari

en: Search direction
ms: Carian hala

en: Search for:
ms: Cari:

en: Search in all books
ms: Carian dalam semua buku

en: Searching...
ms: Mencari...

en: Sections
ms: Seksyen

en: Seek error on file '%s'
ms: Cari ralat pada fail '%s'

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
ms: Mencari ralat pada fail '%s' (fail besar tidak disokong oleh stdio)

en: Select &All
ms: Pilih &Semua

en: Select a document template
ms: Pilih templat dokumen

en: Select a document view
ms: Pilih lihat dokumen

en: Select regular or bold.
ms: Pilih biasa atau tebal.

en: Select regular or italic style.
ms: Pilih biasa atau gaya italik.

en: Select underlining or no underlining.
ms: Pilih garis-bawah atau tiada garis-bawah.

en: Selection
ms: Pemilihan

en: Selects the list level to edit.
ms: Pilih paras senarai untuk edit.

en: Separator expected after the option '%s'.
ms: Pembahagi dijangka selepas pilihan '%s'.

en: SetProperty called w/o valid setter
ms: SetProperty dipanggil tanpa setter sah

en: Setup...
ms: Tetapan...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
ms: Beberapa sambungan mendial aktif ditemui, pilih satu secara rawak.

en: Show &hidden directories
ms: Tunjuk direktori tersembunyi

en: Show &hidden files
ms: Tunjuk fail tersembunyi

en: Show about dialog
ms: Tunjuk dialog perihal

en: Show all
ms: Papar Semua

en: Show all items in index
ms: Tunjuk semua item indeks

en: Show/hide navigation panel
ms: Tunjuk/sorok panel navigasi

en: Shows a Unicode subset.
ms: Tunjuk subset Unikod.

en: Shows a preview of the bullet settings.
ms: Tunjuk pralihat tetapan peluru.

en: Shows a preview of the font settings.
ms: Tunjuk pralihat tetapan fon.

en: Shows a preview of the font.
ms: Tunjuk pralihat fon.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
ms: Tunjuk pralihat tetapan perenggan.

en: Shows the font preview.
ms: Tunjuk pralihat fon.

en: Simple monochrome theme
ms: Tema monokrom mudah

en: Single
ms: Tunggal

en: Size
ms: Saiz

en: Size:
ms: Saiz:

en: Skip
ms: Langkau

en: Slant
ms: Condong

en: Sorry, could not open this file.
ms: Maaf, Gagal membuka fail.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
ms: Maaf, tidak cukup memori untuk mencipta pralihat.

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
ms: Maaf, nama sudah diambil. Sila pillih lain.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
ms: Maaf, format fail ini tidak diketahui.

en: Sound data are in unsupported format.
ms: Data bunyi dalam format yang tidak disokong.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
ms: Fail bunyi '%s' dalam format yang tidak disokong.

en: Spacing
ms: Ruang

en: Standard
ms: Piawai

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
ms: Kenyataan, 5 1/2 x 8 1/2 in

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
ms: Rentetan Kepada Warna : Spesifikasi warna salah : %s

note: TRANSLATORS: Label of font style
en: Style
ms: Gaya

en: Style Organiser
ms: Gaya Pengatur

en: Style:
ms: Gaya:

en: Symbol
ms: Simbol

en: Symbol &font:
ms: Fon simbol:

en: Symbols
ms: Simbol

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
ms: TIFF: Gagal menempatkan memori

en: TIFF: Error loading image.
ms: TIFF: Ralat memuat imej.

en: TIFF: Error reading image.
ms: TIFF: Ralat membaca imej.

en: TIFF: Error saving image.
ms: TIFF: Ralat menyimpan imej.

en: TIFF: Error writing image.
ms: TIFF: Ralat menulis imej.

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
ms: Tabloid Ekstra 11.69 x 18 in

en: Tabs
ms: Tab

en: Teletype
ms: Teletaip

en: Templates
ms: Templat

en: The FTP server doesn't support passive mode.
ms: Pelayan FTP tidak menyokong mod pasif.

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
ms: Pelayan FTP tidak menyokong arahan PORT.

en: The available bullet styles.
ms: Gaya peluru yang ada.

en: The available styles.
ms: Gaya yang ada.

en: The bullet character.
ms: Aksara peluru.

en: The character code.
ms: Kod aksara.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
ms: Set aksara '%s' tidak diketahui. Anda boleh memilih
    set aksara lain untuk digantikan atau pilih
    [Batal] jika tidak boleh diganti

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
ms: Format klipbod '%d' tidak wujud.

en: The default style for the next paragraph.
ms: Gaya lalai untuk perenggan berikut.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
ms: Direktori '%s' tidak wujud
    Cipta sekarang?

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
ms: Fail '%s' tidak wujud dan Gagal dibuka.
    Ia telah dibuang dari senarai fail paling baru diguna.

en: The first line indent.
ms: Takuk baris pertama.

en: The font colour.
ms: Warna fon.

en: The font family.
ms: Keluarga Fon

en: The font from which to take the symbol.
ms: Fon yang akan mengambil simbol.

en: The font point size.
ms: Saiz titik fon.

en: The font size in points.
ms: Saiz fon dalam titik.

en: The font style.
ms: Gaya fon

en: The font weight.
ms: Berat fon.

en: The left indent.
ms: Takuk kiri.

en: The line spacing.
ms: Ruang baris.

en: The list item number.
ms: Nombor senarai item.

en: The range to show.
ms: Julat untuk ditunjuk.

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
ms: Laporan mengandungi senarai fail dibawah. Jika mana-mana fail mengandungi maklumat peribadi,
    sila buang tandanya dan akan dibuang daripada laporan.

en: The required parameter '%s' was not specified.
ms: Parameter yang diperlukan '%s' tidak ditentukan.

en: The right indent.
ms: Takuk kanan.

en: The spacing after the paragraph.
ms: Ruangan selepas perenggan.

en: The spacing before the paragraph.
ms: Ruangan sebelum perenggan.

en: The style name.
ms: Nama gaya.

en: The style on which this style is based.
ms: Gaya yang pada gaya ini diasaskan.

en: The style preview.
ms: Pralihat gaya.

en: The tab position.
ms: Posisi tab.

en: The tab positions.
ms: Posisi tab.

en: The text couldn't be saved.
ms: Teks gagal disimpan.

en: The value for the option '%s' must be specified.
ms: Nilai pilihan '%s' mesti ditentukan.

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
ms: Terdapat masalah semasa pemasangan laman: anda mungkin perlukan memasang pencetak lalai.

en: Thread module initialization failed: cannot store value in thread local storage
ms: Gagal memulakan modul benang: Gagal simpan data dalam penyimpan benang lokal

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
ms: Modul benang gagal dimulakan: gagal cipta kunci benang

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
ms: Gagal memulakan modul benang: mustahil untuk menyediakan indeks dalam penyimpan benang lokal

en: Thread priority setting is ignored.
ms: Tetapan keutamaan benang diabaikan.

en: Tile &Horizontally
ms: Jubin Me&lintang

en: Tile &Vertically
ms: Jubin Me&negak

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
ms: Masa tamat ketika menunggu sambuungan pelayan FTP, cuba mod pasif.

en: Tip of the Day
ms: Petua Hari Ini

en: Tips not available, sorry!
ms: Kias tidak wujud, maaf!

en: To:
ms: Ke:

en: Too many EndStyle calls!
ms: Terlalu banyak panggilan EndStyle!

en: Top margin (mm):
ms: Jidar bawah (mm):

en: Translations by
ms: Diterjemah oleh

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
ms: Mencuba untuk menyingkirkan fail '%s' daripada memori VFS, tetapi tidak dimuatkan!

en: Type
ms: Jenis

en: Type a font name.
ms: Jenis nama fon.

en: Type a size in points.
ms: Jenis saiz dalam titik.

en: Type must have enum - long conversion
ms: Jenis mestilah pertukaran hitung - panjang

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
ms: Fanfold Piawai US, 14 7/8 x 11 in

en: Unable to open requested HTML document: %s
ms: Gagal membuka dokumen HTML yang diminta: %s

en: Unable to play sound asynchronously.
ms: Gagal mainkan bunyi secara tak segerak.

en: Undelete
ms: Nyahpadam

note: TRANSLATORS: Label of underlined font
en: Underlined
ms: Digaris bawahkan

en: Undo last action
ms: Batalkan tindakan akhir

en: Unexpected characters following option '%s'.
ms: Aksara mengikut pilihan '%s' tidak dijangka.

en: Unexpected parameter '%s'
ms: Parameter tidak dijangka '%s'

en: Unicode
ms: Unikod

en: Unicode 16 bit (UTF-16)
ms: Unikod 16 bit (UTF-16)

en: Unicode 16 bit Big Endian (UTF-16BE)
ms: Unikod 16 bit Big Endian (UTF-16BE)

en: Unicode 16 bit Little Endian (UTF-16LE)
ms: Unikod 16 bit Little Endian (UTF-16LE)

en: Unicode 32 bit (UTF-32)
ms: Unikod 32 bit (UTF-32)

en: Unicode 32 bit Big Endian (UTF-32BE)
ms: Unikod 32 bit Big Endian (UTF-32BE)

en: Unicode 32 bit Little Endian (UTF-32LE)
ms: Unikod 32 bit Little Endian (UTF-32LE)

en: Unicode 7 bit (UTF-7)
ms: Unikod 7 bit (UTF-7)

en: Unicode 8 bit (UTF-8)
ms: Unikod 8 bit (UTF-8)

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Unknown DDE error %08x
ms: Ralat DDE %08x tidak diketahui

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
ms: Objek Tidak Diketahui dilepaskan ke SetObjectClassInfo

en: Unknown dynamic library error
ms: Ralat pustaka dinamik tidak diketahui

en: Unknown encoding (%d)
ms: Pengenkodan (%d) tidak diketahui

en: Unknown long option '%s'
ms: Pilihan panjang '%s' tidak diketahui

en: Unknown option '%s'
ms: Pilihan '%s' tidak diketahui

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
ms: '{' tidak sepadan dalam masukan mime types %s.

en: Unnamed command
ms: Arahan tidak bernama

en: Unsupported clipboard format.
ms: Format klipbod tidak disokong.

en: Unsupported theme '%s'.
ms: Tema tidak disokong '%s'.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Up
ms: Naik

en: Upper case letters
ms: Huruf besar

en: Upper case roman numerals
ms: Nombor roman huruf besar

en: Usage: %s
ms: Penggunaan: %s

en: Use the current alignment setting.
ms: Guna tetapan penjajaran semasa.

en: Validation conflict
ms: Konflik pengesahan

en: View files as a detailed view
ms: Lihat fail sebagai lihat perincian

en: View files as a list view
ms: Lihat fail sebagai senarai lihat

en: Views
ms: Pandangan

en: Warning:
ms: Amaran:

en: Western European (ISO-8859-1)
ms: Eropah Barat (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
ms: Eropah Barat dengan Euro (ISO-8859-15)

en: Whether the font is underlined.
ms: Sama ada fon bergaris-bawah.

en: Whole word
ms: Seluruh perkataan

en: Whole words only
ms: Seluruh perkataan sahaja

en: Win32 theme
ms: Tema Win32

en: Windows Arabic (CP 1256)
ms: Windows Arab (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
ms: Windows Baltik (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
ms: Windows Eropah Tengah (CP 1250)

en: Windows Korean (CP 949)
ms: Windows Korea (CP 949)

en: Windows Turkish (CP 1254)
ms: Windows Turki (CP 1254)

en: Windows Western European (CP 1252)
ms: Windows Eropah Barat (CP 1252)

en: Write error on file '%s'
ms: Ralat tulis fail '%s'

en: XML parsing error: '%s' at line %d
ms: Ralat menghurai XML: '%s' pada baris %d

en: XPM: Malformed pixel data!
ms: XPM: data piksel tidak berfungsi!

en: XPM: incorrect colour description in line %d
ms: XPM: definisi warna tidak betul pada baris %d

en: XPM: incorrect header format!
ms: XPM: format kepala tidak betul!

en: XPM: malformed colour definition '%s' at line %d!
ms: XPM: definisi warna tidak berfungsi '%s' pada baris %d!

en: XPM: truncated image data at line %d!
ms: XPM: data imej dicantas pada baris %d!

en: Yes
ms: Ya

en: You cannot Clear an overlay that is not inited
ms: Anda tidak boleh Kosongkan lapisan yang tidak dimulakan

en: You cannot Init an overlay twice
ms: Anda tidak boleh Init lapisan dua kali

en: You cannot add a new directory to this section.
ms: Anda tidak boleh menambah direktori baru pada seksyen ini.

en: Zoom &In
ms: Zum Masuk

en: Zoom &Out
ms: Zum Keluar

en: Zoom to &Fit
ms: Zum Muat

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
ms: Aplikasi DDEML telah mencipta keadaan memanjangkan bangsa.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
ms: Fungsi DDEML telah dipanggil tanpa memanggil fungdi DdeInitialize terlebih dahulu,
    atau pengenal contoh tidak sah
    telah dilepaskan kepada fungsi DDEML.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
ms: klien mencuba untuk mendirikan perbualan tetapi gagal.

en: a memory allocation failed.
ms: memori gagal ditempatkan.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
ms: parameter gagal disahkan oleh DDEML.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
ms: permintaan untuk transaksi menyegerakkan nasihat telah tamat tempoh.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
ms: permintaan untuk transaksi menyegerakkan data telah tamat tempoh.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
ms: permintaan untuk transaksi menyegerakkan laksana telah tamat tempoh.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
ms: permintaan untuk transaksi menyegerakkan penebuk telah tamat tempoh.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
ms: permintaan untuk menamatkan transaksi nasihat telah tamat tempoh.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
ms: transaksi pihak-pelayan telah diusahakan pada perbicaraan
    yang telah ditamatkan oleh klien, atau pelayan
    ditamatkan sebelum menyudahkan transaksi.

en: a transaction failed.
ms: transaksi gagal.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
ms: aplikasi dumulakan sebagai APPCLASS_MONITOR telah
    berusaha melakukan transaksi DDE, atau
    aplikasi dimulakan sebagai APPCMD_CLIENTONLY telah
    berusaha melakukan transaksi pelayan.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
ms: panggilan dalaman kepada fungsi PostMessage gagal.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
ms: ralat dalaman telah berlaku dalam DDEML.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
ms: pengenal transaksi tidak sah telah dilepaskan kepada fungsi DDEML.
    Sekali aplikasi telah dipulangkan kepada panggil-balik XTYP_XACT_COMPLETE,
    pengenal transaksi untuk panggil-balik tidak lagi sah.

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
ms: mengandaikan yang ini adalah cantuman banyak-bahagian zip

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
ms: Cubaan mengubah kunci tidak boleh disenyapkan '%s' diabaikan.

en: bad arguments to library function
ms: argumen buruk kepada fungsi pustaka

en: bad signature
ms: tandatangan rosak

en: bad zipfile offset to entry
ms: offset fail zip kepada masukan rosak

en: binary
ms: binari

en: can't close file '%s'
ms: gagal menutup dail '%s'

en: can't close file descriptor %d
ms: gagal tutup penghurai fail %d

en: can't commit changes to file '%s'
ms: Gagal lakukan perubahan kepada fail '%s'

en: can't create file '%s'
ms: gagal mencipta fail '%s'

en: can't delete user configuration file '%s'
ms: gagal memadam fail konfigurasi pengguna '%s'

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
ms: Gagal ditentukan jika EOF dicapai pada penghurai %d

en: can't find central directory in zip
ms: gagal menemui direktori pusat salam zip

en: can't find length of file on file descriptor %d
ms: gagal menemui panjang fail pada penghurai fail %d

en: can't find user's HOME, using current directory.
ms: Gagal mencari RUMAH pengguna, gunakan direktori semasa.

en: can't flush file descriptor %d
ms: gagal mengeluarkan penghurai fail %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
ms: Gagal menemui posisi pada fail penghurai %d

en: can't load any font, aborting
ms: gagal memuat sebarang fon, menggugurkan

en: can't open file '%s'
ms: gagal membuka fail '%s'

en: can't open global configuration file '%s'.
ms: gagal membuka fail konfigurasi global '%s'.

en: can't open user configuration file '%s'.
ms: gagal membuka fail konfigurasi pengguna '%s'.

en: can't open user configuration file.
ms: gagal membuka fail konfigurasi pengguna.

en: can't re-initialize zlib deflate stream
ms: Gagal memulakan semula strim zlib kempis

en: can't re-initialize zlib inflate stream
ms: Gagal memulakan semula strim zlib kembong

en: can't read from file descriptor %d
ms: gagal membaca dari penghurai fail %d

en: can't remove file '%s'
ms: gagal membuang fail '%s'

en: can't remove temporary file '%s'
ms: gagal membuang fail sementara '%s'

en: can't seek on file descriptor %d
ms: gagal menemui penghurai fail %d

en: can't write buffer '%s' to disk.
ms: gagal menulis penimbal '%s' kepada cakera.

en: can't write to file descriptor %d
ms: gagal menulis kepada penghurai %d

en: can't write user configuration file.
ms: gagal menulis fail konfigurasi pengguna.

en: checksum error
ms: ralat checksum

en: checksum failure reading tar header block
ms: uji-jumlah gagal membaca blok kepala tar

en: compression error
ms: ralat mampatan

en: conversion to 8-bit encoding failed
ms: penukaran kepada pengenkod 8-bit gagal

en: date
ms: tarikh

en: decompression error
ms: ralat nyahmampat

en: default
ms: lalai

en: dump of the process state (binary)
ms: buang keadaan prosess (binari)

en: eighteenth
ms: kelapan belas

en: eighth
ms: kelapan

en: eleventh
ms: kesebelas

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
ms: masukan '%s' dipaparkan lebih dari sekali dalam kumpulan '%s'

en: error in data format
ms: ralat dalam format data

en: error opening file
ms: ralat membuka fail

en: error reading zip central directory
ms: ralat membaca direktori pusat zip

en: error reading zip local header
ms: ralat membaca kepala lokal zip

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
ms: gagal menulis masukan zip '%s': crc atau panjang rosak

en: failed to flush the file '%s'
ms: gagal menyegarkan fail '%s'

en: fifteenth
ms: kelima belas

en: fifth
ms: kelima

en: files
ms: fail

en: first
ms: pertama

en: font size
ms: Saiz Fon

en: fourteenth
ms: keempat belas

en: fourth
ms: keempat

en: generate verbose log messages
ms: menjana mesej log meleret

en: image
ms: imej

en: incomplete header block in tar
ms: blok kepala tidak lengkap dalam tar

en: incorrect event handler string, missing dot
ms: rentetan pengemudi peristiwa salah, hilang titik

en: incorrect size given for tar entry
ms: saiz diberi tidak betul untuk masukan tar

en: invalid data in extended tar header
ms: data tidak sah dalam kepala tar diperpanjang

en: invalid message box return value
ms: nilai kembali kotak mesej tidak sah

en: invalid zip file
ms: fail zip tidak sah

en: italic
ms: italik

en: light
ms: ringan

en: locale '%s' cannot be set.
ms: locale '%s' Gagal ditetapkan.

en: midnight
ms: tengah malam

en: nineteenth
ms: kesembilan belas

en: ninth
ms: kesembilan

en: no DDE error.
ms: tiada ralat DDE.

en: no error
ms: tiada ralat

en: noname
ms: tiada nama

en: noon
ms: tengahari

en: num
ms: nom

en: objects cannot have XML Text Nodes
ms: objek tidak boleh mempunyai Nod Teks XML

en: out of memory
ms: luar lingkungan memori

en: process context description
ms: huraian proses konteks

en: read error
ms: ralat baca

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
ms: membaca strim zip (masukan %s): crc buruk

en: reading zip stream (entry %s): bad length
ms: membaca strim zip (masukan %s): panjang buruk

en: reentrancy problem.
ms: masalah kemassukan

en: second
ms: kedua

en: seek error
ms: ralat mencari

en: seventeenth
ms: ketujuh belas

en: seventh
ms: ketujuh

en: shift
ms: shif

en: show this help message
ms: tunjukkan mesej bantuan ini

en: sixteenth
ms: keenam belas

en: sixth
ms: keenam

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
ms: tentukan mod paparan untuk diguna (cth. 640x480-16)

en: specify the theme to use
ms: pastikan tema untuk diguna

en: stored file length not in Zip header
ms: panjang fail disimpan tidak dalam kepala Zip

en: tar entry not open
ms: masukan tar tidak dibuka

en: tenth
ms: kesepuluh

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
ms: tindak balas kepada transaksi menyebabkan bit DDE_FBUSY ditetapkan.

en: third
ms: ketiga

en: thirteenth
ms: ketiga belas

en: today
ms: hari ini

en: tomorrow
ms: esok

en: twelfth
ms: kedua belas

en: twentieth
ms: keduua puluh

en: underlined
ms: digaris bawahkan

en: unexpected " at position %d in '%s'.
ms: " tidak dijangka pada posisi %d dalam '%s'.

en: unexpected end of file
ms: akhir fail tidak dijangka

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: unknown class %s
ms: kelas %s tidak diketahui

en: unknown error
ms: ralat tidak diketahui

en: unknown error (error code %08x).
ms: ralat tidak diketahui (kod ralat %08x).

en: unknown-%d
ms: tidak diketahui-%d

en: unnamed
ms: tanpanama

en: unnamed%d
ms: tanpanama%d

en: unsupported Zip compression method
ms: Mesej mampatan Zip tidak disokong

en: using catalog '%s' from '%s'.
ms: guna katalog '%s' dari '%s'.

en: write error
ms: ralat tulis

en: wxGetTimeOfDay failed.
ms: wxGetTimeOfDay gagal.

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
ms: wxWidgets Gagal membuka paparan '%s': keluar.

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
ms: wxWidgets Gagal membuka paparan. Keluar.

en: yesterday
ms: semalam

en: zlib error %d
ms: Ralat zlib %d
