smplayer - en to bg translation catalogue (78 entries)

en: The installer is already running.
bg: Инсталаторът вече работи.

en: You must be logged in as an administrator when installing this program.
bg: Трябва да сте вписан като администратор, когато инсталирате тази програма.

en: An instance of SMPlayer is running. Please exit SMPlayer and try again.
bg: Има работеща инстанция на SMPlayer. Моля, излезте от SMPlayer и опитайте отново.

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows XP and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
bg: Неподдържана операционна система.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} изисква поне Windows XP и може към момента да не работи с Вашата система.[:n:]Наистина ли искате да продължите с инсталацията?

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows Vista and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
bg: Неподдържана операционна система.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} изисква версия на поне Windows Vista и може да не работи добре на Вашата система.[:n:]Сигурни ли сте, че икате да продължите с инсталацията?

en: A 64-bit Windows operating system is required to install this software.
bg: Изисква се 64-битова операционна система Windows, за да инсталирате този софтуер.

en: An existing 32-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 32-bit SMPlayer first.
bg: Има инсталирана 32-битова версия на SMPlayer. Трябва първо да деинсталирате 32-битовия SMPlayer.

en: An existing 64-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 64-bit SMPlayer first.
bg: Има инсталирана 64-битова версия на SMPlayer. Трябва първо да деинсталирате 64-битовия SMPlayer.

en: $(^NameDA) Setup
bg: $(^NameDA) инсталатор

en: Setup will guide you through the installation of $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]It is recommended that you close all instances of SMPlayer before starting setup. This will make it possible to update relevant program files without having to reboot your computer.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK
bg: Инсталаторът ще Ви упътва по време на инсталацията на $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]Препоръчително е да затворите всички инстанции на SMPlayer преди да пуснете инсталатора. Това ще позволи да обновявате обвързани програмни файлове, без да рестартирате компютъра си.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK

en: Shortcuts
bg: Преки пътища

en: MPlayer Components
bg: Компоненти на MPlayer

en: Multimedia Engine
bg: Мултимедиен инструмент

en: SMPlayer (required)
bg: SMPlayer (необходим)

en: SMPlayer, shared libraries, and documentation.
bg: SMPlayer, споделени библиотеки и документация.

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Creates a shortcut to SMPlayer on the desktop.
bg: Създава пряк път до SMPlayer на работния плот.

en: Start Menu
bg: Старт меню

en: Create a Start Menu entry for SMPlayer.
bg: Създава запис за SMPlayer в Старт менюто.

en: MPlayer (required)
bg: MPlayer (необходим)

en: MPlayer; required for playback.
bg: MPlayer; необходим за възпроизвеждане.

en: Binary Codecs
bg: Бинарни кодеци

en: Optional codecs for MPlayer. (Internet Connection required for installation)
bg: Допълнителни кодеци за MPlayer. (За инсталацията се изисква връзка с Интернет)

en: A feature-rich fork of MPlayer && MPlayer2
bg: Обогатена обвивка за MPlayer && MPlayer2

en: A companion program to MPlayer that can be used to encode or transform supported audio or video streams.
bg: Допълваща програма на MPlayer, която може да кодира или пренася поддържани звукови или видео потоци.

en: Icon Themes
bg: Теми с икони

en: Additional icon themes for SMPlayer.
bg: Допълнителни теми с икони за SMPlayer.

en: Languages
bg: Езици

en: Non-English language files for SMPlayer.
bg: Неанглийски езикови файлове за SMPlayer.

en: Deletes SMPlayer preferences leftover from previous installations.
bg: Изтрива остатъчните настройки на SMPlayer от предишната инсталация.

en: The binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats.[:n:]Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc.
bg: Бинарните пакети с кодеци добавят поддръжка за кодеци, които все още не са вградени, като по-новите RealVideo варианти и много от необикновените формати.[:n:]Имайте предвид, че не са необходими, за възпроизвеждане на най-масовите формати, като например DVD-та, MPEG-1/2/4.

en: Select Install Type
bg: Изберете начин на инсталиране

en: Select Overwrite or Uninstall mode.
bg: Изберете режим на презаписване или деинсталиране.

en: You have an existing installation of SMPlayer in the following folder:
bg: Имате съществуваща инсталация на SMPlayer в следната папка:

en: Please select how to proceed:
bg: Моля, изберете как искате да продължите:

en: Overwrite ($Inst_Type) the existing installation
bg: Презаписване на ($Inst_Type) на съществуващата инсталация

en: Uninstall (remove) the existing installation
bg: Деинсталиране (премахване) на съществуващата инсталация

en: Click Start when ready to proceed.
bg: Кликнете Старт, когато сте готови да продължите.

en: Click Next when ready to proceed.
bg: Кликнете Следващ, когато сте готови да продължите.

en: Click Uninstall when ready to proceed.
bg: Кликнете Деинсталиране, когато сте готови да продължите.

en: Change Installation Settings
bg: Промяна на настройките за инсталацията

en: Reset my SMPlayer configuration
bg: Анулиране на моите настройки на SMPlayer

en: Are you sure you want to reset your SMPlayer settings? This action cannot be reversed.
bg: Сигурни ли сте, че искате да анулирате настройките на SMPlayer? Това действие няма обратно на себе си.

en: reinstall
bg: преинсталиране

en: downgrade
bg: връщане на версия

en: upgrade
bg: подобряване на версия

en: Start
bg: Старт

en: Downloading MPlayer Codecs...
bg: Изтегляне на кодеци за MPlayer...

en: MPlayer codecs were not successfully installed. Retry?
bg: Неуспех в инсталирането на кодеци за MPlayer. Искате ли да опитате отново?

en: Failed to download MPlayer codecs: '$R0'.
bg: Неуспех в изтеглянето на следните кодеци за MPlayer: '$R0'.

en: Failed to install MPlayer codecs.
bg: Неуспех в инсталирането на кодеци за MPlayer.

en: This installation can only be uninstalled by a user with administrator privileges.
bg: Тази инсталация може да бъде деинсталирана само от потребител с администраторски права.

en: Uninstall aborted by user.
bg: Деинсталацията е прекъсната от потребителя.

en: It does not appear that SMPlayer is installed in the directory '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Continue anyway (not recommended)?
bg: Изглежда, че SMPlayer не е инсталиран в директория '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Продължаване въпреки това (не е препоръчително)?

en: SMPlayer installation not found.
bg: Не е намерена инсталация на SMPlayer.

en: This installation can only be uninstalled on 64-bit Windows.
bg: Тази инсталация може да бъде деинсталирана само на 64-битов Windows.

en: SMPlayer is a complete front-end for MPlayer, from basic features like playing videos, DVDs, VCDs to more advanced features like support for MPlayer filters, edl lists, and more.
bg: SMPlayer е напълно съвместима обвивка за MPlayer, от основни възможности като възпроизвеждане на видеа, DVD-та, VCD-та до по-големи възможности като поддръжка на MPlayer филтри, edl-списъци и други.

en: Backing up codecs from previous installation...
bg: Съхраняване на кодеци от предишна инсталация...

en: Restoring codecs from previous installation...
bg: Възстановяване на кодеци от предишна инсталация...

en: Deleting Files...
bg: Изтриване на файлове...

en: Deleting Registry Keys...
bg: Изтриване на ключове от регистъра...

en: Deleting Shortcuts...
bg: Изтриване на преки пътища...

en: Restoring file associations...
bg: Възстановяване на файлови асоциации...

en: Rolling back changes...
bg: Връщане на промените...

en: Extracting files...
bg: Разархивиране на файлове...

en: Backing up SMTube...
bg: Създаване на резервно копие на SMTube...

en: Restoring SMTube from previous installation...
bg: Възстановяване на SMTube от предишна инсталация...

en: Backing up mpv...
bg: Резервиране копие на mpv...

en: Restoring mpv from previous installation...
bg: Възстановяване на mpv от предишна инсталация...

en: Downloading mpv...
bg: Изтегляне на mpv...

en: mpv was not successfully installed. Retry?
bg: mpv е неуспешно инсталиран. Повторен опит?

en: Failed to download mpv: '$R0'.
bg: Неуспешно изтегляне на mpv: '$R0'.

en: Failed to install mpv.
bg: Неуспешно инсталиране на mpv.

en: youtube-dl was not successfully installed. Retry?
bg: youtube-dl е неуспешно инсталиран. Повторен опит?

en: Failed to download youtube-dl: '$R0'.
bg: Неуспешно изтегляне на youtube-dl: '$R0'.

en: Checking for youtube-dl updates...
bg: Проверка за обновления на youtube-dl...

en: Cleaning fontconfig cache...
bg: Изчистване на шрифтовите запаси с настройки...

en: Cleaning SMPlayer settings...
bg: Изчистване на SMPlayer насройки...
