smplayer - en to ms_MY translation catalogue (85 entries)

en: The installer is already running.
ms_MY: Pemasang sedang berlangsung.

en: You must be logged in as an administrator when installing this program.
ms_MY: Anda mesti mendaftar masuk sebagai pentadbir bila memasang program ini.

en: An instance of SMPlayer is running. Please exit SMPlayer and try again.
ms_MY: Satu kejadian SMPlayer sedang berjalan. Sila keluar SMPlayer dan cuba lagi.

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows XP and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
ms_MY: Kesian , Sistem pengoperasian tidak disokong.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} memerlukan sekurang-kurangnya Windows XP dan tidak dapat berfungsi dengan baik pada sistem anda.[:n:]Anda pasti mahu teruskan pemasangan?

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows Vista and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
ms_MY: Sistem pengoperasian tidak disokong.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} memerlukan sekurang-kurangnya Windows Vista dan tidak dapat berfungsi dengan baik pada sistem anda.[:n:]Anda pasti mahu teruskan pemasangan?

en: A 64-bit Windows operating system is required to install this software.
ms_MY: Sistem pengoperasian Windows 64-bit diperlukan untuk memasang perisian ini.

en: An existing 32-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 32-bit SMPlayer first.
ms_MY: Pemasangan 32-bit SMPlayer sudah wujud. Anda mesti nyahpasang SMPlayer 32-bit dahulu.

en: An existing 64-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 64-bit SMPlayer first.
ms_MY: Pemasangan 64-bit SMPlayer sudah wujud. Anda mesti nyahpasang SMPlayer 64-bit dahulu.

en: $(^NameDA) Setup
ms_MY: Persediaan $(^NameDA)

en: Setup will guide you through the installation of $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]It is recommended that you close all instances of SMPlayer before starting setup. This will make it possible to update relevant program files without having to reboot your computer.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK
ms_MY: Persediaan akan membantu anda melalui pemasangan $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]Adalah disarankan anda tutup semua kejadian SMPlayer sebelum memulakan persediaan. Ia bertujuan untuk mengemaskini fail program yang berkaitan tanpa perlu membut semula komputer anda.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK

en: Shortcuts
ms_MY: Pintasan

en: MPlayer Components
ms_MY: Komponen MPlayer

en: Multimedia Engine
ms_MY: Enjin Multimedia

en: SMPlayer (required)
ms_MY: SMPlayer (diperlukan)

en: SMPlayer, shared libraries, and documentation.
ms_MY: SMPlayer, pustaka terkongsi, dan dokumentasi.

en: Desktop
ms_MY: Atas Meja

en: Creates a shortcut to SMPlayer on the desktop.
ms_MY: Cipta satu pintasan SMPlayer di atas meja.

en: Start Menu
ms_MY: Menu Mula

en: Create a Start Menu entry for SMPlayer.
ms_MY: Cipta masukan Menu Mula untuk SMPlayer.

en: MPlayer (required)
ms_MY: MPlayer (diperlukan)

en: MPlayer; required for playback.
ms_MY: MPlayer; diperlukan untuk mainbalik.

en: Binary Codecs
ms_MY: Kodeks Binari

en: Optional codecs for MPlayer. (Internet Connection required for installation)
ms_MY: Kodeks pilihan untuk MPlayer. (Sambungan Internet diperlukan untuk pemasangan)

en: A feature-rich fork of MPlayer && MPlayer2
ms_MY: Sebuah pemain cabang yang berciri lengkap bagi MPlayer && MPlayer2

en: Youtube support (download required)
ms_MY: Sokongan Youtube (muat turun diperlukan)

en: Provides the possibility to play Youtube videos.
ms_MY: Menyediakan kemungkinan untuk dapat memainkan video-video Youtube.

en: A companion program to MPlayer that can be used to encode or transform supported audio or video streams.
ms_MY: Program yang diperlukan oleh MPlayer yang dapat digunakan untuk mengenkod atau jelma audio disokong atau strim video.

en: Icon Themes
ms_MY: Tema Ikon

en: Additional icon themes for SMPlayer.
ms_MY: Tema ikon tambahan untuk SMPlayer.

en: Languages
ms_MY: Bahasa

en: Non-English language files for SMPlayer.
ms_MY: Fail bahasa Bukan-Inggeris untuk SMPlayer.

en: Deletes SMPlayer preferences leftover from previous installations.
ms_MY: Padam baki keutamaan SMPlayer dari pemasangan terdahulu.

en: The binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats.[:n:]Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc.
ms_MY: Pakej kodeks binari menambah sokongan untuk kodeks yang belum lagi dilaksana secara tabii, seperti varians RealVideo lebih baharu dan banyak lagi format bukan umum..[:n:]Perhatian format tersebut tidaklah diperlukan untuk memainkan kebanyakan format umum seperti DVDs, MPEG-1/2/4, dll.

en: Select Install Type
ms_MY: Pilih Jenis Pemasangan

en: Select Overwrite or Uninstall mode.
ms_MY: Pilih mod Tulis-ganti atau Nyahpasang.

en: You have an existing installation of SMPlayer in the following folder:
ms_MY: Anda sudah mempunyai pemasangan SMPlayer di dalam folder berikut:

en: Please select how to proceed:
ms_MY: Sila pilih bagaimana hendak diteruskan:

en: Overwrite ($Inst_Type) the existing installation
ms_MY: Tulis-ganti pemasangan sedia ada ($Inst_Type)

en: Uninstall (remove) the existing installation
ms_MY: Nyapasang (buang) pemasangan sedia ada

en: Click Start when ready to proceed.
ms_MY: Klik Mula bila sedia diteruskan.

en: Click Next when ready to proceed.
ms_MY: Klik Berikutnya bila sedia diteruskan.

en: Click Uninstall when ready to proceed.
ms_MY: Klik Nyahpasang bila sedia diteruskan.

en: Change Installation Settings
ms_MY: Ubah Tetapan Pemasangan

en: Reset my SMPlayer configuration
ms_MY: Tetap semula konfigurasi SMPlayer saya

en: Are you sure you want to reset your SMPlayer settings? This action cannot be reversed.
ms_MY: Anda pasti mahu menetap semula tetapan SMPlayer anda? Tindakan ini tidak boleh dikembalikan.

en: reinstall
ms_MY: pasang semula

en: downgrade
ms_MY: nyahtatar

en: upgrade
ms_MY: tatar

en: Start
ms_MY: Mula

en: Downloading MPlayer Codecs...
ms_MY: Memuat Turun Kodeks MPlayer...

en: MPlayer codecs were not successfully installed. Retry?
ms_MY: Kodeks MPlayer gagal dipasang. Cuba lagi?

en: Failed to download MPlayer codecs: '$R0'.
ms_MY: Gagal memuat turun kodeks MPlayer: '$R0'.

en: Failed to install MPlayer codecs.
ms_MY: Gagal memasang kodeks MPlayer.

en: This installation can only be uninstalled by a user with administrator privileges.
ms_MY: Pemasangan ini hanya boleh dinyahpasang oleh pengguna dengan kelayakan pentadbir.

en: Uninstall aborted by user.
ms_MY: Nyahpasang dihenti-paksa oleh pengguna.

en: It does not appear that SMPlayer is installed in the directory '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Continue anyway (not recommended)?
ms_MY: Kelihatan SMPlayer tidak dipasang dalam direktori '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Teruskan jua (tidak disarankan)?

en: SMPlayer installation not found.
ms_MY: Pemasangan SMPlayer tidak ditemui.

en: This installation can only be uninstalled on 64-bit Windows.
ms_MY: Pemasangan ini hanya boleh dinyahpasang pada Windows 64-bit.

en: SMPlayer is a complete front-end for MPlayer, from basic features like playing videos, DVDs, VCDs to more advanced features like support for MPlayer filters, edl lists, and more.
ms_MY: SMPlayer merupakan bahagian-hadapan MPlayer, bermula dari ciri asas seperti memainkan video, DVD. VCD sehinggalah ciri lanjutan seperti sokongan untuk penapis MPlayer, senarai edl, dan banyak lagi.

en: Backing up codecs from previous installation...
ms_MY: Menyandar kodeks dari pemasangan terdahulu...

en: Restoring codecs from previous installation...
ms_MY: Memulihkan kodeks dari pemasangan terdahulu...

en: Deleting Files...
ms_MY: Memadam Fail...

en: Deleting Registry Keys...
ms_MY: Memadam Kunci Registry...

en: Deleting Shortcuts...
ms_MY: Memadam Pintasan...

en: Restoring file associations...
ms_MY: Memulihkan perkaitan fail...

en: Rolling back changes...
ms_MY: Mengembali perubahan...

en: Extracting files...
ms_MY: Mengekstrak fail...

en: Backing up SMTube...
ms_MY: Menyandar SMTube...

en: Restoring SMTube from previous installation...
ms_MY: Memulihkan SMTube dari pemasangan terdahulu...

en: Backing up mpv...
ms_MY: Menyandar mpv...

en: Restoring mpv from previous installation...
ms_MY: Memulihkan mpv dari pemasangan terdahulu...

en: Downloading mpv...
ms_MY: Memuat turun mpv...

en: mpv was not successfully installed. Retry?
ms_MY: mpv gagal dipasang. Cuba lagi?

en: Failed to download mpv: '$R0'.
ms_MY: Gagal memuat turun mpv: '$R0'.

en: Failed to install mpv.
ms_MY: Gagal memasang mpv.

en: youtube-dl was not successfully installed. Retry?
ms_MY: youtube-dl gagal dipasang. Cuba lagi?

en: Failed to download youtube-dl: '$R0'.
ms_MY: Gagal memuat turun youtube-dl: '$R0'.

en: Checking for youtube-dl updates...
ms_MY: Memeriksa kemaskini youtube-dl...

en: Warning: youtube-dl exited abnormally with exit code: $YTDL_Exit_code
ms_MY: Amaran: youtube-dl keluar secara abnormal dengan kod keluar: $YTDL_Exit_code

en: Visual C++ 2010 Runtime (x86) is required for youtube-dl.
ms_MY: Masa Jalan Visual C++ 2010 (x86) diperlukan untuk youtube-dl.

en: The current SMTube installation is incompatible with this version of SMPlayer.
ms_MY: Pemasangan SMTube semasa tidak serasi dengan versi SMPlayer ini.

en: Please upgrade to a newer version of SMTube.
ms_MY: Sila tatar ke versi SMTube yang lebih baharu.

en: Cleaning fontconfig cache...
ms_MY: Membersihkan cache konfig fon...

en: Cleaning SMPlayer settings...
ms_MY: Membersihkan tetapan SMPlayer...

en: Binary codecs are not supported in this version.
ms_MY: Kodeks binari tidak disokong dalam versi ini.
