smplayer - en to eu translation catalogue (85 entries)

en: The installer is already running.
eu: Ezartzailea jadanik lanean dago.

en: You must be logged in as an administrator when installing this program.
eu: Administratzaile bezala saioa hasita egon behar duzu programa hau ezartzerakoan.

en: An instance of SMPlayer is running. Please exit SMPlayer and try again.
eu: SMPlayerren eskabide bat lanean ari da. Mesedez irten SMPlayer-etik eta saiatu berriro.

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows XP and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
eu: Sistema eragile sostengu gabea.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} gutxienez Windows XP behar du eta ezin du zuzen lan egin zure sisteman.[:n:]Egitan nahi duzu ezarpenarekin jarraitzea?

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows Vista and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
eu: Sistema eragile sostengu gabea.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} gutxienez Windows Vista behar du eta ezin du zuzen lan egin zure sisteman.[:n:]Egitan nahi duzu ezarpenarekin jarraitzea?

en: A 64-bit Windows operating system is required to install this software.
eu: 64-biteko Windows sistema eragile bat behar da software hau ezartzeko.

en: An existing 32-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 32-bit SMPlayer first.
eu: 32-biteko SMPlayer ezarpen bat dago. Lehenik 32-biteko SMPlayer kendu behar duzu.

en: An existing 64-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 64-bit SMPlayer first.
eu: 64-biteko SMPlayer ezarpen bat dago. Lehenik 64-biteko SMPlayer kendu behar duzu.

en: $(^NameDA) Setup
eu: $(^NameDA) Ezarpena

en: Setup will guide you through the installation of $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]It is recommended that you close all instances of SMPlayer before starting setup. This will make it possible to update relevant program files without having to reboot your computer.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK
eu: Ezartzaileak $(^NameDA)-ren ezarpenean zehar gidatuko zaitu.[:r:][:n:][:r:][:n:]Gomendagarria da SMPlayer eskabide guztiak istea ezarpena hasi aurretik. Honek zure ordenagailua berrabiarazi gabe programa agiri garrantzitsuak eguneratu ahal izatea egiten du.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: MPlayer Components
eu: MPlayer Osagaiak

en: Multimedia Engine
eu: Multimedia Gailua

en: SMPlayer (required)
eu: SMPlayer (beharrezkoa)

en: SMPlayer, shared libraries, and documentation.
eu: SMPlayer, elkarbanatutako liburutegiak, eta agiritza.

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Creates a shortcut to SMPlayer on the desktop.
eu: Sortu SMPlayer lasterbide bat mahaigainean.

en: Start Menu
eu: Hasiera Menua

en: Create a Start Menu entry for SMPlayer.
eu: Sortu SMPlayer sarrera bat Hasiera Menuan.

en: MPlayer (required)
eu: MPlayer (beharrezkoa)

en: MPlayer; required for playback.
eu: MPlayer; beharrezkoa irakurketarako.

en: Binary Codecs
eu: Kodek Binarioak

en: Optional codecs for MPlayer. (Internet Connection required for installation)
eu: Aukerazko kodekak MPlayer-entzat. (Internet Elkarketa beharrezkoa da ezarpenerako)

en: A feature-rich fork of MPlayer && MPlayer2
eu: MPlayer eta MPlayer2-ren ezaugarri-aberatseko adar bat

en: Youtube support (download required)
eu: Youtube sostengua (jeitsiera beharrezkoa)

en: Provides the possibility to play Youtube videos.
eu: Youtube bideoak irakurtzeko aukera ematen du

en: A companion program to MPlayer that can be used to encode or transform supported audio or video streams.
eu: MPlayer laguntzen duen programa bat erabili daiteke kodeatzeko edo eraldatzeko sostengatutako audio edo bideo jarioak.

en: Icon Themes
eu: Ikur Azalgaiak

en: Additional icon themes for SMPlayer.
eu: SMPlayer-entzako ikur azalgai gehigarriak.

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Non-English language files for SMPlayer.
eu: SMPlayer-entzako Ez Ingelerazko hizkuntza agiriak.

en: Deletes SMPlayer preferences leftover from previous installations.
eu: Aurreko ezarpenetatik gelditzen diren SMPlayer hobespenak ezabatzen ditu.

en: The binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats.[:n:]Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc.
eu: Kodek binario paketeek jatorrizkoan ez dauden kodek sostengua gehitzen dute, RealVideo aldaera berrienak eta heuskarri ez arrunt asko bezalakoak.[:n:]Ohartu hauek ez direla beharrezkoak heuskarri arruntenak irakurtzeko, DVD, MPEG-1/2/4, etab.

en: Select Install Type
eu: Hautatu Ezarpen Mota

en: Select Overwrite or Uninstall mode.
eu: Hautatu Gainidatzi edo Kendu modua.

en: You have an existing installation of SMPlayer in the following folder:
eu: Jadanik baduzu SMPlayer-en ezarpen bat agiritegi honetan:

en: Please select how to proceed:
eu: Mesedez hautatu nola jarraitu:

en: Overwrite ($Inst_Type) the existing installation
eu: Gainidatzi ($Inst_Type) dagoen ezarpena

en: Uninstall (remove) the existing installation
eu: Kendu (ezabatu) dagoen ezarpena

en: Click Start when ready to proceed.
eu: Klikatu Hasi jarraitzeko gertu zaudenean.

en: Click Next when ready to proceed.
eu: Klikatu Hurrengoa jarraitzeko gertu zaudenean.

en: Click Uninstall when ready to proceed.
eu: Klikatu Kendu jarraitzeko gertu zaudenean.

en: Change Installation Settings
eu: Aldatu Ezarpenaren Hobespenak

en: Reset my SMPlayer configuration
eu: Berrezarri SMPlayer itxurapena

en: Are you sure you want to reset your SMPlayer settings? This action cannot be reversed.
eu: Zihur zaude zure SMPlayer ezarpenak berrezartzea nahi dituzula? Ekintza hau ezin da desegin.

en: reinstall
eu: berrezarri

en: downgrade
eu: aurrekoratu

en: upgrade
eu: eguneratu

en: Start
eu: Hasi

en: Downloading MPlayer Codecs...
eu: MPlayer kodekak jeisten...

en: MPlayer codecs were not successfully installed. Retry?
eu: MPlayer kodekak ez dira ongi ezarri. Berriro saiatu?

en: Failed to download MPlayer codecs: '$R0'.
eu: Hutsegitea MPlayer kodekak: '$R0'. jeisterakoan.

en: Failed to install MPlayer codecs.
eu: Hutsegitea MPlayer kodekak ezartzerakoan.

en: This installation can only be uninstalled by a user with administrator privileges.
eu: Ezarpen hau administratzaile eskubidea duen erabiltzaileak bakarrik kendu dezake.

en: Uninstall aborted by user.
eu: Kentzea erabiltzaileak utzita.

en: It does not appear that SMPlayer is installed in the directory '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Continue anyway (not recommended)?
eu: Ez da agertzen SMPlayer zuzenbidean ezarrita dagoenik '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Jarraitu horrela ere (ez da gomendagarria)?

en: SMPlayer installation not found.
eu: SMPlayer ezarpena ez da aurkitu.

en: This installation can only be uninstalled on 64-bit Windows.
eu: Ezarpen hau 64-biteko Windows-etik bakarrik kendu daiteke.

en: SMPlayer is a complete front-end for MPlayer, from basic features like playing videos, DVDs, VCDs to more advanced features like support for MPlayer filters, edl lists, and more.
eu: SMPlayer aurrealde-amaiera oso bat da MPlayer-entzat, ohinarrizko eginkizunetatik: Bideo, DVD, VCD irakurketatik, eginkizun aurreratuenetarainok: MPlayer iragazkiak, edl zerrenda, eta gehiago.

en: Backing up codecs from previous installation...
eu: Kodekak aurreko ezarpenetik babeskopiatzen...

en: Restoring codecs from previous installation...
eu: Kodekak aurreko ezarpenetik leheneratzen...

en: Deleting Files...
eu: Agiriak Ezabatzen...

en: Deleting Registry Keys...
eu: Erresgistro Giltzak Ezabatzen...

en: Deleting Shortcuts...
eu: Lasterbideak Ezabatzen...

en: Restoring file associations...
eu: Agiri elkarketak leheneratzen...

en: Rolling back changes...
eu: Aldaketak desegiten...

en: Extracting files...
eu: Agiriak ateratzen...

en: Backing up SMTube...
eu: SMTube babeskopiatzen...

en: Restoring SMTube from previous installation...
eu: SMTube aurreko ezarpenetik leheneratzen

en: Backing up mpv...
eu: mpv babeskopiatzen...

en: Restoring mpv from previous installation...
eu: mpv aurreko ezarpenetik leheneratzen...

en: Downloading mpv...
eu: mpv jeisten...

en: mpv was not successfully installed. Retry?
eu: mpv ez da ongi ezarri. Saiatu berriro?

en: Failed to download mpv: '$R0'.
eu: Hutsegitea mpv jeisterakoan: '$R0'.

en: Failed to install mpv.
eu: Hutsegitea mpv ezartzerakoan.

en: youtube-dl was not successfully installed. Retry?
eu: youtube-dl ez da ongi ezarri. Berriro saiatu?

en: Failed to download youtube-dl: '$R0'.
eu: Hutsegitea youtube-dl jeisterakoan: '$R0'.

en: Checking for youtube-dl updates...
eu: youtube-dl eguneraketarik dagoen egiaztatzen...

en: Warning: youtube-dl exited abnormally with exit code: $YTDL_Exit_code
eu: Kontuz: youtube-dl modu ezohikoan irten da irteera kode honekin: $YTDL_Exit_code

en: Visual C++ 2010 Runtime (x86) is required for youtube-dl.
eu: Visual C++ 2010 Runtime (x86) beharrezkoa da youtube-dl-rako.

en: The current SMTube installation is incompatible with this version of SMPlayer.
eu: Uneko SMTube ezarpena bateraezina da SMPlayer bertsio honekin.

en: Please upgrade to a newer version of SMTube.
eu: Mesedez eguneratu SMTube bertsio berriago batera.

en: Cleaning fontconfig cache...
eu: fonconfig katxea garbitzen...

en: Cleaning SMPlayer settings...
eu: SMPlayer ezarpenak garbitzen...

en: Binary codecs are not supported in this version.
eu: Binario kodekak ez daude sostengatuta bertsio honetan.
