smplayer - en to ca translation catalogue (78 entries)

en: The installer is already running.
ca: L'instal·lador ja està en execució.

en: You must be logged in as an administrator when installing this program.
ca: Heu d'iniciar la sessió com a administrador quan instal·leu aquest programa.

en: An instance of SMPlayer is running. Please exit SMPlayer and try again.
ca: Una instància de SMPlayer s'està executant. Si us plau, sortiu de SMPlayer i torneu-ho a intentar.

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows XP and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
ca: El sistema operatiu no és compatible.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requereix com a mínim Windows XP i pot ser que no funcioni correctament en el vostre sistema.[:n:]Realment voleu continuar amb la instal·lació?

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows Vista and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
ca: El sistema operatiu no és compatible.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requereix com a mínim Windows Vista i pot ser que no funcioni correctament en el vostre sistema.[:n:]Realment voleu continuar amb la instal·lació?

en: A 64-bit Windows operating system is required to install this software.
ca: Es requereix un sistema operatiu Windows de 64 bits per instal·lar aquest programari.

en: An existing 32-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 32-bit SMPlayer first.
ca: Existeix una instal·lació de 32 bits de SMPlayer. Primer heu de desinstal·lar SMPlayer de 32 bits.

en: An existing 64-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 64-bit SMPlayer first.
ca: Existeix una instal·lació de 64 bits de SMPlayer. Primer heu de desinstal·lar SMPlayer de 64 bits.

en: $(^NameDA) Setup
ca: Preparació $(^NameDA)

en: Setup will guide you through the installation of $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]It is recommended that you close all instances of SMPlayer before starting setup. This will make it possible to update relevant program files without having to reboot your computer.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK
ca: La preparació us guiarà a través de la instal·lació de $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]Es recomana que tanqueu totes les instàncies de SMPlayer abans de començar la preparació. Això farà que sigui possible l'actualització dels de programa pertinents sense haver de reiniciar el vostre ordinador.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: MPlayer Components
ca: Components de MPlayer

en: Multimedia Engine
ca: Motor multimèdia

en: SMPlayer (required)
ca: SMPlayer (requerit)

en: SMPlayer, shared libraries, and documentation.
ca: SMPlayer, biblioteques compatides i documentació.

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Creates a shortcut to SMPlayer on the desktop.
ca: Crea una drecera a SMPlayer en l'escriptori.

en: Start Menu
ca: Menú d'inici

en: Create a Start Menu entry for SMPlayer.
ca: Crea una entrada de menú d'inici per a SMPlayer.

en: MPlayer (required)
ca: MPlayer (requerit)

en: MPlayer; required for playback.
ca: MPlayer; requerit per a la reproducció.

en: Binary Codecs
ca: Còdecs binaris

en: Optional codecs for MPlayer. (Internet Connection required for installation)
ca: Còdecs opcionals per a MPlayer. (es requereix una connexió a Internet per a la instal·lació)

en: A feature-rich fork of MPlayer && MPlayer2
ca: Un fork ric en característiques de MPlayer && MPlayer2

en: A companion program to MPlayer that can be used to encode or transform supported audio or video streams.
ca: Un programa que acompanya MPlayer que es pot utilitzar per codificar o transformar els fluxos compatibles d'àudio o de vídeo.

en: Icon Themes
ca: Temes d'icones

en: Additional icon themes for SMPlayer.
ca: Temes d'icones addicionals per a SMPlayer.

en: Languages
ca: Idiomes

en: Non-English language files for SMPlayer.
ca: Els fitxers dels idiomes no anglesos per a SMPlayer.

en: Deletes SMPlayer preferences leftover from previous installations.
ca: Elimina les preferències sobrants de SMPlayer de les instal·lacions anteriors.

en: The binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats.[:n:]Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc.
ca: Els paquets de còdecs binaris afegeixen compatibilitat per als còdecs que encara no estan implementats de forma nativa, com ara les variants més noves de RealVideo i una gran quantitat de formats poc comuns.[:n:]Recordeu que no són necessaris per reproduir els formats més comuns, com DVD, MPEG-1/2/4, etc.

en: Select Install Type
ca: Selecció del tipus d'instal·lació

en: Select Overwrite or Uninstall mode.
ca: Seleccioneu el mode Sobreescriu o Desinstal·la.

en: You have an existing installation of SMPlayer in the following folder:
ca: Teniu una instal·lació existent de SMPlayer a la carpeta següent:

en: Please select how to proceed:
ca: Seleccioneu com continuar:

en: Overwrite ($Inst_Type) the existing installation
ca: Sobreescriu ($Inst_Type) la instal·lació existent

en: Uninstall (remove) the existing installation
ca: Desinstal·la (suprimeix) la instal·lació existent

en: Click Start when ready to proceed.
ca: Feu clic a Comença quan estigueu llest per continuar.

en: Click Next when ready to proceed.
ca: Feu clic a Següent quan estigueu llest per continuar.

en: Click Uninstall when ready to proceed.
ca: Feu clic a Desinstal·la quan estigueu llest per continuar.

en: Change Installation Settings
ca: Canvia els ajusts de la instal·lació

en: Reset my SMPlayer configuration
ca: Restableix la meva configuració de SMPlayer

en: Are you sure you want to reset your SMPlayer settings? This action cannot be reversed.
ca: Esteu segur que voleu restablir els ajusts de SMPlayer? Aquesta acció no pot ser revertida.

en: reinstall
ca: reinstal·la

en: downgrade
ca: reverteix

en: upgrade
ca: actualitza

en: Start
ca: Comença

en: Downloading MPlayer Codecs...
ca: S'estan baixant els còdecs de MPlayer...

en: MPlayer codecs were not successfully installed. Retry?
ca: No s'han instal·lat correctament els còdecs de MPlayer. Voleu tornar-ho a intentar?

en: Failed to download MPlayer codecs: '$R0'.
ca: Ha fallat la baixada dels còdecs de MPlayer: '$R0'.

en: Failed to install MPlayer codecs.
ca: Ha fallat la instal·lació dels còdecs de MPlayer.

en: This installation can only be uninstalled by a user with administrator privileges.
ca: Aquesta instal·lació només pot ser desinstal·lada per un usuari amb privilegis d'administrador.

en: Uninstall aborted by user.
ca: Desinstal·lació avortada per l'usuari.

en: It does not appear that SMPlayer is installed in the directory '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Continue anyway (not recommended)?
ca: No sembla que SMPlayer estigui instal·lat al directori '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Voleu continuar de totes maneres (no recomanat)

en: SMPlayer installation not found.
ca: No s'ha trobat la instal·lació de SMPlayer.

en: This installation can only be uninstalled on 64-bit Windows.
ca: Aquesta instal·lació només es pot desinstal·lar des d'una versió de 64 bits de Windows.

en: SMPlayer is a complete front-end for MPlayer, from basic features like playing videos, DVDs, VCDs to more advanced features like support for MPlayer filters, edl lists, and more.
ca: SMPlayer és un frontal complet per a MPlayer, des de les funcions bàsiques com ara reproduir vídeos, DVD, VCD fins a les funcions més avançades com ara la compatibilitat per als filtres de MPlayer, llistes EDL, i molt més.

en: Backing up codecs from previous installation...
ca: S'està creant una còpia de seguretat dels còdecs binaris d'una instal·lació anterior...

en: Restoring codecs from previous installation...
ca: S'estan restaurant els còdecs binaris des d'una instal·lació anterior...

en: Deleting Files...
ca: S'estan eliminant els fitxers...

en: Deleting Registry Keys...
ca: S'estan eliminant les claus del registre...

en: Deleting Shortcuts...
ca: S'estan eliminant les dreceres...

en: Restoring file associations...
ca: S'estan restaurant les associacions dels fitxers...

en: Rolling back changes...
ca: S'estan revertint els canvis ...

en: Extracting files...
ca: S'estan extraient els fitxers...

en: Backing up SMTube...
ca: S'està creant la còpia de seguretat de SMTube...

en: Restoring SMTube from previous installation...
ca: S'està restaurant SMTube des d'una instal·lació anterior...

en: Backing up mpv...
ca: S'està creant la còpia de seguretat de mpv...

en: Restoring mpv from previous installation...
ca: S'està restaurant mpv des d'una instal·lació anterior...

en: Downloading mpv...
ca: S'està baixant mpv...

en: mpv was not successfully installed. Retry?
ca: No s'ha instal·lat correctament mpv. Voleu tornar-ho a intentar?

en: Failed to download mpv: '$R0'.
ca: Ha fallat la baixada de mpv: '$R0'.

en: Failed to install mpv.
ca: Ha fallat la instal·lació de mpv.

en: youtube-dl was not successfully installed. Retry?
ca: No s'ha instal·lat correctament youtube-dl. Voleu tornar-ho a intentar?

en: Failed to download youtube-dl: '$R0'.
ca: Ha fallat la baixada de youtube-dl: '$R0'.

en: Checking for youtube-dl updates...
ca: S'està comprovant si hi ha actualitzacions de youtube-dl...

en: Cleaning fontconfig cache...
ca: S'està netejant la memòria cau de fontconfig...

en: Cleaning SMPlayer settings...
ca: S'estan netejant els ajusts de SMPlayer...
