smplayer - en to fi translation catalogue (85 entries)

en: The installer is already running.
fi: Asennusohjelma on jo käynnissä.

en: You must be logged in as an administrator when installing this program.
fi: Sinun on oltava kirjautuneena järjestelmänvalvojana kun asennat tätä ohjelmaa.

en: An instance of SMPlayer is running. Please exit SMPlayer and try again.
fi: SMPlayer on jo käynnissä. Sulje SMPlayer ja yritä uudelleen.

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows XP and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
fi: Ei tuettu käyttöjärjestelmä.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} vaatii vähintään Windows XP:n, eikä välttämättä toimi oikein järjestelmässäsi.[:n:]Haluatko todella jatkaa asennusta?

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows Vista and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
fi: Ei tuettu käyttöjärjestelmä.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} vaatii vähintään Windows Vistan, eikä välttämättä toimi oikein järjestelmässäsi.[:n:]Haluatko todella jatkaa asennusta?

en: A 64-bit Windows operating system is required to install this software.
fi: Tämän ohjelmiston asentaminen edellyttää 64-bittistä käyttöjärjestelmää.

en: An existing 32-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 32-bit SMPlayer first.
fi: SMPlayer 32-bittinen asennus on jo olemassa. Sinun on ensin poistettava 32-bittinen SMPlayer.

en: An existing 64-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 64-bit SMPlayer first.
fi: SMPlayer 64-bittinen asennus on jo olemassa. Sinun on ensin poistettava 64-bittinen SMPlayer.

en: $(^NameDA) Setup
fi: $(^NameDA) Asennus

en: Setup will guide you through the installation of $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]It is recommended that you close all instances of SMPlayer before starting setup. This will make it possible to update relevant program files without having to reboot your computer.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK
fi: Asennusohjelma opastaa sinua $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]On suositeltavaa sulkea kaikki SMPlayer-osat ennen asennuksen aloittamista. Tämä mahdollistaa ohjelmatiedostojen päivittämisen ilman, että tietokonetta tarvitsee käynnistää uudelleen.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK

en: Shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: MPlayer Components
fi: MPlayer-osat

en: Multimedia Engine
fi: Multimedia moottori

en: SMPlayer (required)
fi: SMPlayer (vaaditaan)

en: SMPlayer, shared libraries, and documentation.
fi: SMPlayer, jaetut kirjastot ja dokumentaatio.

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Creates a shortcut to SMPlayer on the desktop.
fi: Luo pikakuvakkeen SMPlayer työpöydälle.

en: Start Menu
fi: Käynnistys-valikko

en: Create a Start Menu entry for SMPlayer.
fi: Luo SMPlayer käynnistä-valikkoon.

en: MPlayer (required)
fi: MPlayer (vaaditaan)

en: MPlayer; required for playback.
fi: MPlayer; tarvitaan toistossa.

en: Binary Codecs
fi: Binaariset koodekit

en: Optional codecs for MPlayer. (Internet Connection required for installation)
fi: Valinnaiset koodekit MPlayerille (Internet-yhteys tarvitaan asennukseen).

en: A feature-rich fork of MPlayer && MPlayer2
fi: Monipuolinen työkalu ohjelmille MPlayer && MPlayer2

en: Youtube support (download required)
fi: Youtube-tuki (lataus vaaditaan)

en: Provides the possibility to play Youtube videos.
fi: Tarjoaa mahdollisuuden toistaa Youtube-videoita.

en: A companion program to MPlayer that can be used to encode or transform supported audio or video streams.
fi: MPlayer-kumppaniohjelma, jota voidaan käyttää tuettujen ääni- tai videosuoratoiston purkamiseen tai muuntamiseen.

en: Icon Themes
fi: Kuvaketeemat

en: Additional icon themes for SMPlayer.
fi: Lisää kuvakeiden teemoja SMPlayerille.

en: Languages
fi: Kielet

en: Non-English language files for SMPlayer.
fi: Muut kuin englanninkieliset tiedostot SMPlayerille.

en: Deletes SMPlayer preferences leftover from previous installations.
fi: Poistaa SMPlayer-asetusten jäämät aiemmista asennuksista.

en: The binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats.[:n:]Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc.
fi: Binääriset koodekkit lisäävät tukea koodekeille, joita ei ole vielä toteutettu alkuperäisessä muodossa, kuten uudemmat RealVideo-variantit ja muita epätavallisia muotoja.[:n:]Huomaa, että niitä ei tarvitse toistaa yleisissä muodoissa, kuten DVD, MPEG-1/2/4, jne.

en: Select Install Type
fi: Valitse asennustyyppi

en: Select Overwrite or Uninstall mode.
fi: Valitse ylikirjoitus tai asennuksen poisto.

en: You have an existing installation of SMPlayer in the following folder:
fi: Sinulla on jo asennettu SMPlayer seuraavassa kansiossa:

en: Please select how to proceed:
fi: Valitse miten edetä:

en: Overwrite ($Inst_Type) the existing installation
fi: Korvaa ($Inst_Type) nykyinen asennus

en: Uninstall (remove) the existing installation
fi: Poista olemassa oleva asennus (poista)

en: Click Start when ready to proceed.
fi: Napsauta Käynnistä, kun olet valmis jatkamaan.

en: Click Next when ready to proceed.
fi: Napsauta Seuraava, kun olet valmis jatkamaan.

en: Click Uninstall when ready to proceed.
fi: Napsauta Poista asennus, kun olet valmis jatkamaan.

en: Change Installation Settings
fi: Muuta asennuksen asetuksia

en: Reset my SMPlayer configuration
fi: Palauta minun SMPlayer-määritykset

en: Are you sure you want to reset your SMPlayer settings? This action cannot be reversed.
fi: Haluatko varmasti nollata SMPlayer-asetukset? Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: reinstall
fi: asenna uudelleen

en: downgrade
fi: paluu aiempaan

en: upgrade
fi: päivitys

en: Start
fi: Käynnistä

en: Downloading MPlayer Codecs...
fi: Ladataan MPlayer-koodekkeja...

en: MPlayer codecs were not successfully installed. Retry?
fi: MPlayer-koodekkeja ei asennettu. Yritä uudelleen?

en: Failed to download MPlayer codecs: '$R0'.
fi: MPlayer-koodekkien lataus epäonnistui: '$R0'.

en: Failed to install MPlayer codecs.
fi: MPlayer-koodekkien asennus epäonnistui.

en: This installation can only be uninstalled by a user with administrator privileges.
fi: Tämän asennuksen voi poistaa vain käyttäjä, jolla on järjestelmänvalvojan oikeudet.

en: Uninstall aborted by user.
fi: Poisto keskeytettiin käyttäjän toimesta.

en: It does not appear that SMPlayer is installed in the directory '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Continue anyway (not recommended)?
fi: Vaikuttaa siltä, että SMPlayer ei ole asennettu hakemistoon '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Jatkako tästä huolimatta (ei suositella)?

en: SMPlayer installation not found.
fi: SMPlayer-asennusta ei löydy.

en: This installation can only be uninstalled on 64-bit Windows.
fi: Tämän asennus voidaan poistaa vain 64-bittisessä Windowsissa.

en: SMPlayer is a complete front-end for MPlayer, from basic features like playing videos, DVDs, VCDs to more advanced features like support for MPlayer filters, edl lists, and more.
fi: SMPlayer on täydellinen käyttöliittymä MPlayerille, perusominaisuudet, kuten toistaa videoita, DVD- ja VCD-levyjen kehittyneempiä ominaisuuksia, kuten tuki MPlayer suodattimille, edl-luettelot ja paljon enemmän.

en: Backing up codecs from previous installation...
fi: Varmuuskopioidaan koodekit aiemmasta asennuksesta...

en: Restoring codecs from previous installation...
fi: Palautetaan koodekit aiemmasta asennuksesta...

en: Deleting Files...
fi: Poistetaan tiedostoja...

en: Deleting Registry Keys...
fi: Poistetaan rekisteriavaimia...

en: Deleting Shortcuts...
fi: Poistetaan pikakuvakkeita...

en: Restoring file associations...
fi: Palautetaan tiedostokytkennät...

en: Rolling back changes...
fi: Peruutetaan muutoksia...

en: Extracting files...
fi: Puretaan tiedostoja...

en: Backing up SMTube...
fi: Varmuuskopioidaan SMTube...

en: Restoring SMTube from previous installation...
fi: Palautetaan SMTube aiemmasta asennuksesta...

en: Backing up mpv...
fi: Varmuuskopioidaan mpv...

en: Restoring mpv from previous installation...
fi: Palautetaan mpv edellisestä asennuksesta...

en: Downloading mpv...
fi: Ladataan mpv...

en: mpv was not successfully installed. Retry?
fi: Yritä uudelleen? mpv-asennus ei onnistu.

en: Failed to download mpv: '$R0'.
fi: Lataaminen epäonnistui, mpv: '$R0'.

en: Failed to install mpv.
fi: Mpv:n asentaminen epäonnistui.

en: youtube-dl was not successfully installed. Retry?
fi: Youtube-dl:n asentaminen ei onnistunut. Yritä uudelleen?

en: Failed to download youtube-dl: '$R0'.
fi: YouTube-dl:n lataus epäonnistui: '$R0'.

en: Checking for youtube-dl updates...
fi: Tarkistetaan youtube-dl päivityksiä...

en: Warning: youtube-dl exited abnormally with exit code: $YTDL_Exit_code
fi: Varoitus: youtube-dl poistui epänormaalisti koodilla: $YTDL_Exit_code

en: Visual C++ 2010 Runtime (x86) is required for youtube-dl.
fi: Visual C++ 2010 Runtime (x86) vaaditaan youtube-dl:lle.

en: The current SMTube installation is incompatible with this version of SMPlayer.
fi: Nykyinen SMTube ei ole yhteensopiva tämän SMPlayer-version kanssa.

en: Please upgrade to a newer version of SMTube.
fi: Päivitä SMTube uusimpaan versioon.

en: Cleaning fontconfig cache...
fi: Siivotaan fontconfig-välimuistia...

en: Cleaning SMPlayer settings...
fi: Siivotaan SMPlayer-asetuksia...

en: Binary codecs are not supported in this version.
fi: Binäärisiä koodekkeja ei tueta tässä versiossa.
