Smuxi - IRC client - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Connecting to campfire...
sv: Ansluter till campfire...

en: Connected to campfire
sv: Ansluten till campfire

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Campfire Commands
sv: Campfire-kommandon

en: Upload
sv: Skicka

en: Failed to post message: {0}
sv: Kunde inte sända meddelande: {0}

en: has uploaded '{0}' ({1} B) {2}
sv: har laddat upp '{0}' ({1} B) {2}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has joined {0}
sv: har anslutit till {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has left {0}
sv: har lämnat {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has locked {0}
sv: har låst {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has unlocked {0}
sv: har låst upp {0}

en: has changed the topic
sv: har ändrat rubrik

en: has pasted a tweet by {0}: {1}
sv: har klistrat in en tweet från {0}: {1}

en: has performed an unknown action
sv: har utfört en okänd åtgärd

en: Error reading from stream: {0}
sv: Kunde inte läsa data: {0}
