Smuxi - IRC client - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: Connecting to campfire...
cs: Připojuje se ke Campfire…

en: Connected to campfire
cs: Připojeno ke Campfire

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Campfire Commands
cs: Příkazy Campfire

en: Upload
cs: Nahrávání

en: '{0}' ({1} B) {2}
cs: „{0}“ ({1} B) {2}

en: Failed to post message: {0}
cs: Odeslání zprávy se nezdařilo: {0}

en: has uploaded '{0}' ({1} B) {2}
cs: nahrál „{0}“ ({1} B) {2}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has joined {0}
cs: vstoupil do místnosti {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has left {0}
cs: opustil místnost {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has locked {0}
cs: uzamkl místnost {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has unlocked {0}
cs: odemkl místnost {0}

en: has changed the topic
cs: změnil téma

en: has pasted a tweet by {0}: {1}
cs: vložil příspěvek uživatele {0}: {1}

en: has performed an unknown action
cs: provedl neznámou činnost

en: Error reading from stream: {0}
cs: Chyba při čtení z datového proudu: {0}
