Smuxi - IRC client - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Connecting to campfire...
da: Forbinder til campfire …

en: Connected to campfire
da: Forbundet til campfire

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Campfire Commands
da: Campfire-kommandoer

en: Upload
da: Overfør

en: '{0}' ({1} B) {2}
da: »{0}« ({1} B) {2}

en: Failed to post message: {0}
da: Kunne ikke sende besked: {0}

en: has uploaded '{0}' ({1} B) {2}
da: har overført »{0}« ({1} B) {2}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has joined {0}
da: er sluttet til {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has left {0}
da: har forladt {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has locked {0}
da: har låst {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has unlocked {0}
da: har åbent {0}

en: has changed the topic
da: har ændret emnet

en: has pasted a tweet by {0}: {1}
da: har indsat et tweet af {0}: {1}

en: has performed an unknown action
da: har udført ukendt handling

en: Error reading from stream: {0}
da: Der opstod en fejl under læsning af strøm: {0}
