Smuxi - IRC client - en to fi translation catalogue (38 entries)

en: Home Timeline
fi: Koti-aikajana

en: Replies & Mentions
fi: Vastaukset & Maininnat

en: Direct Messages
fi: Suoraviestit

en: Using proxy: {0}:{1}
fi: Käytetään välityspalvelinta: {0}:{1}

en: Connecting to Twitter...
fi: Yhdistetään Twitteriin...

en: Twitter authorization required.
fi: Twitter-tunnistetiedot vaaditaan.

en: Please open the following URL and click "Allow" to allow Smuxi to connect to your Twitter account: {0}
fi: Avaa seuraava URL ja valitse "Allow" salliaksesi Smuxin yhdistäminen Twitter-tiliisi: {0}

en: Once you have allowed Smuxi to access your Twitter account, Twitter will provide a PIN.
fi: Kun olet sallinut Smuxin pääsyn Twitter-tiliisi, Twitter antaa sinulle PIN-koodin.

en: Please type: /pin PIN_FROM_TWITTER
fi: Kirjoita: /pin PIN_JONKA_SAIT_TWITTERILTÄ

en: Connection failed!
fi: Yhteydenmuodostus epäonnistui!

en: Connection failed! Reason: {0}
fi: Yhdistäminen epäonnistui! Syy: {0}

en: Fetching user details from Twitter, please wait...
fi: Noudetaan käyttäjätietoja Twitteristä, odota ole hyvä...

en: Finished fetching user details.
fi: Käyttäjätietojen haku valmis.

en: Successfully connected to Twitter.
fi: Yhdistäminen Twitteriin onnistui.

en: Failed to fetch user details from Twitter. Reason:
fi: Käyttäjätietojen haku Twitteristä epäonnistui. Syy:

en: Fetching friends from Twitter, please wait...
fi: Noudetaan ystäviä Twitteristä, odota ole hyvä...

en: Finished fetching friends.
fi: Ystävien haku valmis.

en: Failed to fetch friends from Twitter. Reason:
fi: Ystävien haku Twitteristä epäonnistui. Syy:

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Twitter Commands
fi: Twitter-komennot

en: No pending authorization request!
fi: Ei voimassaolevaa auktorisointipyyntöä!

en: Failed to authorize with Twitter: {0}
fi: Auktorisointi Twitterin kanssa epäonnistui: {0}

en: Twitter did not accept your PIN.  Did you enter it correctly?
fi: Twitter ei hyväksynyt PIN-koodiasi. Syötitkö sen oikein?

en: Please retry by closing this tab and reconnecting to the Twitter "{0}" account.
fi: Yritä uudelleen sulkemalla tämä välilehti ja uudelleenyhdistämällä Twitter "{0}"-tiliin.

en: Migrated Twitter account from basic auth to OAuth.
fi: Muutettiin Twitter-autentikointi perustilasta OAuth-tilaan.

en: Successfully authorized Twitter account "{0}" for Smuxi
fi: Twitter-tili "{0}" autorisoitu onnistuneesti Smuxiin

en: Could not update status - Reason: {0}
fi: Tilaa ei voitu päivittää - Syy: {0}

en: Cannot send message - no target specified. Use: /msg $nick message
fi: Viestiä ei voida lähettää - kohdetta ei ole määritelty. Käytä: /msg $nick viesti

en: Could not send message - Reason: {0}
fi: Viestiä ei voitu lähettää - Syy: {0}

en: Other timelines
fi: Muut aikajanat

en: Could not send message - the specified user does not exist.
fi: Viestiä ei voitu lähettää - määriteltyä käyttäjää ei ole.

en: Search {0}
fi: Etsi {0}

en: Successfully deleted tweet {0}.
fi: Tweet {0} poistettu onnistuneesti.

en: Successfully favorited tweet {0}.
fi: Tweet {0} merkitty suosikiksi onnistuneesti.

en: Successfully unfavorited tweet {0}.
fi: Tweet {0} poistettu suosikeista.

en: An error occurred while fetching the friends timeline from Twitter. Reason: {0}
fi: Tapahtui virhe noudettaessa ystävien aikajanaa Twitteristä. Syy: {0}.

en: An error occurred while fetching the replies from Twitter. Reason: {0}
fi: Tapahtui virhe noudettaessa vastauksia Twitteristä. Syy: {0}

en: An error occurred while fetching direct messages from Twitter. Reason: {0}
fi: Tapahtui virhe noudettaessa suoraviestejä Twitteristä. Syy: {0}

en: Twitter didn't send a valid response, they're probably overloaded
fi: Twitter ei palauttanut oikeanlaista vastausta, palvelussa voi olla ruuhkaa
